Keresés

Részletes keresés

waffe Creative Commons License 2009.04.28 0 0 1971
Egy működő tipp :

1, indíts mindent 1 ft-ról.
2, A licitlépcsőt állítsd be a valós értékre, amiről indítanád egyébként.
3, Egy ismerősöddel üttesd rá az 1 Ft-ot. A következő (valós) vásárló már az igazi értéket adja érte.

Ha nem ment el, marad az áru nincs illeték (sem feltöltési, sem jutalék) van viszont egy pozitívotok.

És mehet minden előről....
nesman Creative Commons License 2009.04.28 0 0 1970
Egyet értek veletek, hogy a vásárlók nagy része már jóval előbb eltűnt, mint ahogy bevezették a "füstadót" a vaterán.
Azzal is, hogy ezzel a lépéssel a potyalesőket részesítették előnyben.
De azért hozzátenném, hogy én több (kb.20) terméket is megfigyelek, és bizony a nagy többségük ára jelentősen megnövekedett.
Szóval azzal a kevés vásárlóval szeretné mindenki megfizettetni a feltöltési díjat, és szerintem a "mérgét" is.
Ezt észre veszik (vették) a vásárlók. Az a maradék aki még szeretett volna vásárolni.
Nem hiszem, hogy a gyűjtői szférát siratni fogja a vatera.
Nekik most állandó, kiszámítható jövedelemre van szükségük. Egyszerűen csili-vili webshop lesz belőlük.
De majd meglátjuk mi fog történni.
Az idő mindent megmutat.
Előzmény: advocatusdiaboli (1962)
lakos Creative Commons License 2009.04.28 0 0 1969
"ma már ötvenezerért nem merek megvenni egy szép állapotú kalapács Omegát sem."

Hát ez az. Korábban volt, hogy 100 db-nál is több komoly régi órával voltam fönt a vaterán, köztük a legjobbak is a gyűjteményből. És elég jó árakon. Próba szerencse alapon, nem ebből élek, de úgy átlagban havonta, kéthavonta sikerült egyet eladni. Kb tavaly szeptember óta egyszerűen semmit. 0 azaz nulla darabot. Le is vettem mindet, nem is elsősorban a feltöltési díj miatt, bár az órák árát figyelembe véve és azt, hogy nem megy el semmi, már nem lett volna jelentéktelen az sem.
Inkább nézegetem otthon, illetve maradnak a régi, bevált személyes kapcsolatok, bár persze ott sincs az a nagy pörgés...
Előzmény: glashuette (1961)
the_real_facsabi Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1968
www.aukcio.ittvettem.hu -ra több könyves és gyűjteményes kollégával együtt
Előzmény: Irbisz (1954)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1967
A radiátor listán már csak 393 tétel van a kezdeti 950-ből. Ez több mint 50% esés, és jellemzően nagyobb értékű cuccokknál.
Előzmény: Blue_Sky_007 (1889)
sismond Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1966
Megmondom nekem mi a tippem. A Vatera néhány hónap után kitalál valami kompromisszumos megoldást pl. a könyveseknek, bélyegeseknek stb. Lesz fix havidíjas csomag mondjuk mit tudomén. Valahogy kiokoskodja, nem fog ő nagyot bukni, nem féltem én őket ott fent. Az biztos, hogy az idő most ellenük dolgozik. Ha kinövi magát (igaz erre kevés esély van) egy másik oldal, esetleg akkor lehet káruk. Ilyen monopol helyzetben azt csinálnak amit akarnak. És majd néznek a gombamód szaporodó portálok tulajdonosaik , miért nem működik a dolog. De kívánom, ne legyen igazam.

the_real_facsabi Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1965
meg áru se...
Előzmény: fjanek (1963)
glashuette Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1964
Kevés tételt lehet 1 forintra feltenni, jobbára csak NOS vagy amúgy hibátlan nem túl nagy márkákat. Eszméletlen ralikat láttam már a Podina Petinél is, ártatlan tételek mentek fel néha 150 ezer forintra is. A nagyobb neveknél pedig jöhet a hidegzuhany minden különösebb előzmény nélkül. Ilyenkor aztán bukta a dolog, a simlisebbje pedig előveszi a másodnickjeit vagy megkéri a havert hogy segítse ki...
Előzmény: advocatusdiaboli (1962)
fjanek Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1963

Sziasztok !!!

 

Itt például nincs feltöltési díj : http://www.toplicit.com/

advocatusdiaboli Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1962
Félreértettél - szerintem sem a feltöltési díj miatt tűntek el a vevők. Sok témakörben viszont emiatt fognak eltűnni az eladók, ami viszont idővel a vevők (de legalább érdeklődők) még további eltűnését fogja okozni.
A folyamat öngerjesztő lehet, végül a Vatera visszazsugorodhat jópár évvel ezelőtti önmaga szintjére.

Egyszerűen üzletpolitikai hiba - szerintem - egy olyan időszakban az eladókat további terhek elé állító módosításokat megejteni, amikor drasztikusan szűkül a kereslet. Az a feltöltési díj pedig már nem olyan kevés, ha azt nézzük, hogy első körben legfeljebb az megy el, amit 1Ft-ról indítanak - csak az meg veszteséggel...

Érdemes megnézni a könyvesboltot, gyűjteményes, relikviás kollekciót vivő eladók forgalmát, ezres tételszámra sem igen jut heti néhány eladásnál több. Annak a bevételét meg elviszi a feltöltési díj - és innentől fogva az egész érdektelenné válik.
Előzmény: glashuette (1961)
glashuette Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1961

Nos, Maestro, ebben egyetértünk, rosszkor lépte meg a Vatera. A vevők nem azért tűntek el, mert a harmadára csökkent a kínálat – eltűntek azok már jóval előbb, a bevezetés előtt 2-3 hónappal. Szerintem nem azért, mert elfogyott a pénzük, hanem inkább azért, mert kivárnak. Az is lehet, hogy egy éven belül vége lesz a mélyrepülésnek, de az is lehet, hogy jön egy nagyon komoly recesszió. A legtöbb elemző egymásnak homlokegyenest ellentmondó prognózist hoz ki, ebből is látszik, hogy fogalmuk sincs, hogy mi fog történni az elkövetkezőkben.

 

A baj forrása pedig ez, nem pedig a feltöltési díj maga. Boldogan fizetné mindenki - ha lenne vevő. De jelenleg nincs, és nem a feltöltési díj miatt nincs. Gondold csak meg, eltűnt a konkurenciád kétharmada, mindössze termékenként 5-10 forintért, és azt sem kell kifizetned, ha eladtad az árut. Én inkább valamiféle dacot érzek emögött az 5-10 forintos feltöltési díj elleni tiltakozás mögött semminthogy ez itt tízezrek egzisztenciáját veszélyeztetné. Akinek volt 12.000 terméke - annak igen! Annak valamit ki kell találni.

 

Az az érdekes, hogy ma már ötvenezerért nem merek megvenni egy szép állapotú kalapács Omegát sem. Eltűntek a jelentős eladók, maradt a Gy.Laci meg a Kolos, mint olyanok akiknél hetente feltűnhetnek jelentős, érdeklődésre számot tartó tételek. Mindenki hirtelen óvatos lett. A fórumon épp az APEH-hel riogatják az eladókat.

 

De azért az élet megy tovább. Lesz jobb is...

Előzmény: advocatusdiaboli (1959)
glashuette Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1960
Nos, valóban. Háromszor jártam az elsőt, ugyanannyiszor a másodikat.
Előzmény: Irbisz (1958)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1959
Te Glas, most az egyéb szempontoktól teljesen függetlenül van az az érzésem, hogy ezt a listázási mizériát a Vatera szó szerint "benézte". Nagyon csúfos vége lehet a dolognak, mert olyan szintre mélyült az általános gazdasági mizéria, hogy valóban kurrens, normális áron is biztosan eladható áru már jóformán nincs is.
Vevő jóformán csak potyaleső van, olyan, aki alkalmi vételre vágyik, kizárólag töredék áron. Csak a valóban kuriózumértékű különlegességek eladóinak van még okuk reménykedni.

Ebben a szituban a listázási díj akár teljesen ki is söpörheti fél év alatt a Vaterát, 1Ft-os aukciót normális ember már nem mer indítani (legfeljebb, ha strómanokkal licitál saját magára), és akármilyen kicsi is az a feltöltési díj esetenként, az emberben azért ott motoszkál, hogy nem ad el semmit, de közben meg költsége az van a dolgon.

A könyv-folyóirat-gyűjtemény-relikvia kategóriákat pedig gyakorlatilag kisöpri egy hónapon belül totálisan a Vateráról ez a rosszkor és rosszul időzített ötlet, de annyira, hogy akár meg is szüntethetik az adott kategóriákat. Még tartanak a könyv-kiárusítások, aztán lecseng a dolog, és finit..
Én sok könyvet vettem így, és bizony hiányozni fog. És mivel nagyon nagy munka újra feltölteni több száz, pláne több ezer tételt - így sokan vissza akkor sem jönnek majd, ha esetleg megszüntetik az egészet.

Ne legyen igazam, de ez egy olyan üzleti húzás volt, amibe évekre belerokkanhatnak, ők is, az ügyfeleik is...
Előzmény: glashuette (1955)
Irbisz Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1958
azt se sok sikerrel.
Előzmény: glashuette (1955)
szergix Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1957
Hello! A vatera kb negyedére visszaesett termékszáma, listázási díj bevezetése miatt melyik oldalt ajánljátok, ahol forgalom, kínál is van?
glashuette Creative Commons License 2009.04.26 0 0 1956
1400 termék az smafu a Vaterán?
Előzmény: Irbisz (1954)
glashuette Creative Commons License 2009.04.26 0 0 1955
Miről beszélsz te félkegyelmű? Hat általánost végeztem!
Előzmény: Irbisz (1953)
Irbisz Creative Commons License 2009.04.26 0 0 1954
te hová költöztél?
Előzmény: the_real_facsabi (1899)
Irbisz Creative Commons License 2009.04.26 0 0 1953
"Valószínűleg telesírjuk a zsebkendőnket 27-étől, hogy már nem tudunk 360 ezer könyvből válogatni."
glashuette, ritka nagy alulművelt bunkónak tünsz első, de még második olvasatra is. ami neked gagyi, az másnak bizony hiányozni fog, de nagyon. speciel nekem az általad lefikázott könyvek, az elmúlt másfél évben bizony vettem ott min. 400-500 e Ft-ért könyvet (real facsabitól is jópárat :)), ebből a vaterának is volt szépen jutaléka ...

persze nem várom h. ezt megértsd, mert tipikus, kibeszélősókon elbutult konzumidióta lehetsz, aki könyvet utoljára érettséginél vett a kezébe.
Előzmény: glashuette (1896)
luzav Creative Commons License 2009.04.26 0 0 1952

Attol függ ki mit keres.

De ha át akarod magad veretni,vagy egylyuku bőrfurulyán akarsz játszani,akkó bizony a vaterát kell előnyben részesítened.

Előzmény: glashuette (1950)
jung Creative Commons License 2009.04.25 0 0 1951
3290 termék az Óra kategóriában, a replika szóra keresve 739 db, de szerintem ennél is magasabb lehet az arány.
Előzmény: glashuette (1950)
glashuette Creative Commons License 2009.04.25 0 0 1950
Én biztosan nem. Benéztem párszor a teszveszre, szerintem übergagyi az egész. A Vatera mindenesetre fényévekre van tőle.
Előzmény: boxer-gs (1948)
ganzler Creative Commons License 2009.04.24 0 0 1949
Milyen változás lesz? Hol lehet olvasni róla?
Előzmény: glashuette (1946)
boxer-gs Creative Commons License 2009.04.24 0 0 1948

Valószínűleg ott is csak a felhasználók jelzései után várható a szabálytalan aukciók eltávolítása. Viszont az órázós törzsközönség épp eléggé elszokott a Tesz-vesztől a kamuáradat miatt, így nem tudom, ki fogja jelentgetni a kamukat. Annak hiányában ugyanis szerintem nem sok változás várható a jelenlegi állapothoz képest.

 

A Vaterára visszatérve engem mostanában az dizájnváltás zavar. Utálom, amikor át kell szoknom egy újabb kezelőfelületre, amelyet ráadásul egy fokkal sem tartok jobbnak a réginél.

Előzmény: glashuette (1945)
boxer-gs Creative Commons License 2009.04.24 0 0 1947

Én is kíváncsian várom a fejleményeket, bár csak szerdán fogok legközelebb ránézni, mert holnap elindulok Erdélybe egy jót kirándulni néhány napra.

 

Ha jól emlékszem, én nem vártam olyan jelentős visszaesést, mint te, úgyhogy érdekes lesz a végkövetkeztetés.

Előzmény: glashuette (1946)
glashuette Creative Commons License 2009.04.24 0 0 1946
Kíváncsi vagyok mennyi áru marad hétfő reggel 8 órára. A régi tippem jócskán mellé ment.
Előzmény: boxer-gs (1944)
glashuette Creative Commons License 2009.04.24 0 0 1945
Nocsak! Kitiltják a kamu órákat végre a teszveszről is? Te jó ég, nem marad "áru" a férfi karóra kategóriában! ;-)
Előzmény: Vadista Szandál (1943)
boxer-gs Creative Commons License 2009.04.24 0 0 1944
Ha elszaporodnak az ilyen aukciók, kézenfekvőnek tűnik, hogy fizetőssé fogják tenni a zárt aukciózást is és máris rövidre zárják ezt a megoldást is. Aztán folytatódik a macska-egér játék...
Előzmény: glashuette (1941)
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.04.24 0 0 1943
előbb utóbb a vaterán is szigorítanak a teszveszen már foylamatban.

http://www.teszvesz.hu/announce.php?cat=9&item_pos=74#6273

Vadista Szandál Creative Commons License 2009.04.23 0 0 1942
Majd lesz ellenszer, meg az ellen is, meg az ellen is.

Csak közben a dolog hal meg. Mint a magyar adórendszer. Laffer görbe túloldala, bármit csinálnak több adó nem lesz beszedve. Az idő nem a vaterának dolgozik 1-2 konkurens kinövi magát hónapokon belül.

A GVH-ra leszek még kiváncsi, csinál-e valamit. 200 millió büntetést ki tudnának szabni ha nem alszanak el.
Megvesszük a 2 piacvezetőt aztán mi diktáljuk az árakat. Erőfölénnyel való visszaélés?

Illúzióm sok nincs, politikailag nem kényes az ügy, átlagnyugdíjas, átlag hátrányos helyzetű nem online aukciózik.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!