Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

beachsurfer Creative Commons License 2010.09.23 0 0 2716
Üdv mindenkinek márkatársak!

A nyáron hozzám került Belga98 jó kis Hdi kombija.Azóta már a téligarnitúra is idetalált.
Mentem vele már 80000 km-t és nagyon meg vagyok elégedve vele!
Persze azért kisebb problémák akadnak(ugye citroen!),ezekről majd később,de most szeretnék instrukciókat kapni jobboldali tompított izzó cseréje ügyben.
Konkrétan:mit kell leszerelni,hogy beférjen a kezem a cseréhez.(LDS tartály,esetleg lámpa ki)nem szeretnék feleslegesen szerelni.
Válaszokat előre is köszi!
A többi problémát majd betq kollégához címzem.Valami azt súgja nekem lesz személyes találkozónk.:-)


Üdv:Feri


Előzmény: Belga98 (2612)
HamonSerrano Creative Commons License 2010.09.23 0 0 2715
Sziasztok!Keresek 2002-es C5 kombihoz jobb hátsó féklámpát(felső rész). Ha valaki tud segíteni írjon az email címemre:hajdu.kristof@gmail.com Köszi!
xmbela Creative Commons License 2010.09.23 0 0 2714
Sziasztok!

Lenne valakinek C5 II műszerfal kiszereléshez ábrás leírása? Esetleg valami link ahonnan letudnám tölteni?
Előre is köszönöm.
Erikaviking Creative Commons License 2010.09.22 0 0 2713
Azt olvastam, hogy 2012-ben jön a C5 2,0 hdi 163 Le+ 37 Le villanymotorral. A villany a hátsó kerekeket hajtja majd.
Előzmény: szektina (2712)
szektina Creative Commons License 2010.09.22 0 0 2712
Sziasztok, az igaz hogy a Citroen-nek is lesz dízel-hibrid autója? Azt tudom, hogy a Peugeot-nak tuti van, de én, de én Citroen fan vagyok!!!!!!:) Jah és éljen a környezetvédelem!!!
betg Creative Commons License 2010.09.22 0 0 2711
Megnézem de én még soha nem szedtem ki ehhez a bonyolult mechanikához még nem nyúltam no csak viccelek hívj főő mögbeszéljük.
Előzmény: Birdiee (2710)
Birdiee Creative Commons License 2010.09.22 0 0 2710

Lenne egy kérdésem Mester Úr!

 

Nincs véletlenül leharcolt első ülésed,amiből ki lehetne venni a könyöklő perselyét?Már korábban írtam,hogy nekem eltört a műanyag persely mert rátámaszkodtam és a lepke súlyomat nem bírta....Lekonyult a könyöklő...Két patent tartja,de ez nem gond mert csavarral is oda lehet rögzíteni.Köszi a választ!Még lenne valami,milyen fékbetétet javasolsz előre?Üdv.

Előzmény: betg (2709)
betg Creative Commons License 2010.09.21 0 0 2709
Nem lehet javítani a fogaskerekek szétdarálodtak de nem mindig látható van szervó motorom ha kell, könyöklöt én soha nem építettem se ki se be erre egyszerűen nincs időm, de van könyöklöm ha magadnak kiszeded .
Előzmény: ace100 (2708)
ace100 Creative Commons License 2010.09.21 0 0 2708
Helló Betq!

Köszi gyors válaszod.
-Az autó 2002.C5 Break, 2.0.benzin(szerintem alap modell)
-A km óra szervomotorját én is tudom cserélni,csak arra voltam kíváncsi hogy,hogy lehet javítani a szervomotort(a benne lévő kis rugó,ill.fogaskerékre gondolok,mert látszólag nem sok baja van)
-Könyöklő bármelyik ülésbe beépíthető?

Köszönöm
Előzmény: betg (2706)
szergi87 Creative Commons License 2010.09.21 0 0 2707
köszi-köszi! ezt megnézem mindenképp!! üdv gergő
Előzmény: feketec5 (2704)
betg Creative Commons License 2010.09.21 0 0 2706
üdv a tempomat beépítés függ az autótól ,hogy benne van e szoftver milyen motorral szerelt. A csomagtérajtó teleszkóp típushiba egyenlőre nincs hozzá utángyártott csak az üveghez, az ajtóhoz kb 30eft db-ja gyáriban. A km óra szervomotor cseréjét megcsinálom ha érdekel van hozzá motorom is.
Előzmény: ace100 (2705)
ace100 Creative Commons License 2010.09.21 0 0 2705
Sziasztok!

Tudnátok pár kérdésemre válaszolni?

-Könyöktámasz utólag beépíthető e?
-Tempomat beépíthető e,és akkor mi kell hozzá,(elég egy kapcsoló kar csak?)
-Csomagtérajtó telszkóp kombihoz mennyibe kerülhet,és milyen kicserélni?
-kilométeróra szervomotorját meg lehet javítani,ha igen hogy?

Köszönöm.
feketec5 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 2704
Szia!

Itt ingyen letölthető!
Nekem gyári van, az ingyenest nem ismerem hogy mennyire részletes!

Jó töltögetést!

Üdv: fekete
Előzmény: szergi87 (2701)
Cymantrene Creative Commons License 2010.09.19 0 0 2703

Hát, attól, hogy a Mondeo nem szerette az E85-t, attól a C5 szeretheti. Etanolosból nagyobb térfogatot kell befecskendezni a sztöchiometrikus arányhoz, hidegindításkor meg még inkább. Kérdés, hogy van-e elég szabadsága hozzá a vezérlésnek, meg elég kapacitása a rendszernek, átmegy-e elég üzemanyag a fúvókán. Ezért szokták megemelni az üzemanyag nyomást, hogy több tudjon átfolyni.

Értő ember biztos előre meg tudná ezt mondani, kevésbé értőnek, mint nekem, marad a tapsztalás. A BX-ből a központi befecskendezéses 1.6 jól bírta az alkohol üzemet, még tiszta E85-vel is módosítás nélkül elment volna (padlógázon lett volna gyengébb, akkor nem módosít-növel a lambda-szonda jele alapján az előre programozott értékeken a szabályzás), a hengerenkéntis 1.9-sek meg asszem felesben sem szerették igazán.

 

Előzmény: szergi87 (2700)
Cymantrene Creative Commons License 2010.09.19 0 0 2702
Kösz!
Előzmény: feketec5 (2699)
szergi87 Creative Commons License 2010.09.19 0 0 2701
szia! a képeket honnan töltötted?? régóta keresgélek javításit, de még sehol se sikerült ráakadni!! tudnál valami elérési utat linkelni?? köszi gergő
Előzmény: feketec5 (2699)
szergi87 Creative Commons License 2010.09.19 0 0 2700
cső! szerpentinen észre fogod venni a sport és normál közötti különbséget! jobban fogja az utat, érezhetően aktívabb lesz minden mozdulatra. próbáld ki, hogy amikor normálban megy az autó és jobbra-balra"rángatod" a kormányt olyan mint egy jóindulatú hajó... dülöngél finoman, kényelmesen. viszont sport fokozatban már erőteljesebben reagál. nekem olyan érzés mint egy normál rugós felfüggesztés (mondeo I-ből ültem át C5-be:):) )
az etanolt nem ajánlanám ebbe!!! nincs tapasztalatom C5-el de a mondi rühellte, gyülőlte pedig felesbe töltöttem!!
Előzmény: Cymantrene (2697)
feketec5 Creative Commons License 2010.09.19 0 0 2699
Szia!

Nem írom le, inkább itt vannak a képek:




Jó szerelgetést!

Üdv:feketec5
Előzmény: Cymantrene (2698)
Cymantrene Creative Commons License 2010.09.19 0 0 2698

Kösz!

A lökhárító hogy jön le?

Előzmény: szergi87 (2694)
Cymantrene Creative Commons License 2010.09.19 0 0 2697

Hello!

Kösz a válaszokat.

 

A normál/sport módban a lámpák úgy égtek, ahogy kell - érezni nem éreztem a különbséget. Egyáltalán ez még a plusz gömbös megoldás, mint a Xantiában/XM-ben?

 

Az alkoholos dolgot úgy csináltam, hogy odagurultam a megfelelő kúthoz, félig raktam E85-vel, aztán a másik felét 95-s benzinnel :-) Spórolni így nem sokat lehet, pár ezrest tankonként, én csak az érzés kedvéért csináltam, hogy eltankolom a kukoricát a malacok elől :-) Valamivel többet eszik belőle az autó, viszont tisztább az égése, és kipucolja a vizet/egyéb szutykot az üzemanyagrendszerből. Pl. mindig ki akartam pucolni a benzinszintmérőt, mert az üres tankot is félig telének mutatta, de kb. 10 ilyen vegyes töltés után beállt a valós értékekre. Persze ezért nem árt a benzinszűrőt is cserélni az első tankolás elött, meg egy pár tankolás után. Továbbá az etanol rosszabul ken, mint a benzin, nem biztos, hogy a benzinszivattyú bírja. Ezért sem használtam tisztán az E85-t, meg azzal a téli hidegindítás nyögvenyelősebb volt (kétszer annyit kellett indítózni, amíg be nem melegedett, az alapjárat instabil volt, könnyebben lefulladt.

 

 

Előzmény: V.6. (2693)
janc5 Creative Commons License 2010.09.18 0 0 2696
Ha azóra müszerfalára gondolsz akkor alányulsz csavarhuzoval és kipattintod a helyéröl.égök azok elég furák vannak bent.
Előzmény: Apa966 (2695)
Apa966 Creative Commons License 2010.09.18 0 0 2695
Sziasztok!
2002-es évjáratú C5-ömbe ki szeretném szedni a műszerfalat,hogy kicseréljem a világításnak az égőit mert van pár ami kiéget.
Tud valaki segíteni abban hogy hogy tudom kiszerelni??

Előre is köszönöm a segítséget!
szergi87 Creative Commons License 2010.09.18 0 0 2694
az ablakmosóért nekem is szipog!!! ha leveszed az első lökhárítót, jobb első keréknél előtűnik a tartály. a szintérzékelőt húzd ki belőle finoman, két fémtiszta lábat kellene rajta látni. nálad is valószínűleg az egyik tiszta vízkő lesz. vakard le róla de óvatosan! nekem megoldotta a problémákat
Előzmény: Cymantrene (2692)
V.6. Creative Commons License 2010.09.18 0 0 2693
Hali!

Első kerék kézifékes a C5.
Elvileg a sport módba egy kicsit felkeményedik a futómű. Azt hogy milyen módban van, azt a sport gomb világításából tudod meg. Ha be van kapcsolva, a gomb sárgán világít. Ha nincs, akkor nem, illetve ha a világítás be van kapcsolva zöld a fénye.
Az izzókat nekem a másfél év alatt háromszor kellett cserélni.
A világítás felkapcsolódása az nálam is, és szerintem mindenkinél így megy. Én szerintem ezen nem lehet segíteni.
Igen, az ECO gomb a ki-be kapcsoló.
A többi kérdésre majd a talán a többiek mondanak okosat.
Viszont amit én kérdeznék tőled, hogy ezt az alkoholos dolgot hogyan, miért, csináltad? Mi a jótékony hatása?
Üdv.
Előzmény: Cymantrene (2692)
Cymantrene Creative Commons License 2010.09.18 0 0 2692

Vettem egy C5 I 2.0 SX kombit, benzinest. Épp holnap lesz 8 éves forgalombahelyezésileg. Az autó hasít, ahogy vártam tőle egy BX után. Jó!

 

Pár kérdés a fórum-bölcsességhez:

 

-Ez is elsőkerék-kézifékes? a könyve ezt nem méltatja szóra

 

-próbálgattam a normál/sport módot, de nem érzek különbséget. A BX-hez képest meg ráz, főleg a hossztengely körüli jobbra-balra billegés. Honnan derül ki, hogy ténylegesen milyen módban van?

 

-ez mennyire igényli a föl-le tornáztatást? a BX-nek jót tett rugózásilag.

 

-a tompítottat meg a fényszórót lehet külön állítani? följebb vettem a világítást (szemből nem villogtattak, remélem, nem csak a beletörődés miatt), de a fényszóró már fölvilágít a fákra.

 

-meddig bírják az izzók, hány készletet készítsek be?

 

-ez a fényszóróval kombinált ködfényszóró ér valamit? oldalra nem sokat világít, pedig nekem jólesne körforgalomban vagy bekanyarodáskor.

 

-ablaktörlő-lapátot hol lehet hozzá venni elfogadható áron? Meddig bírják ezek?

 

-vezérműszíj-csere mikor esedékes rajta? a motorban elvben 80 Mm van.

 

-állandóan sír az ablakmosó-folyadékért, ha teletöltöm is. Lehet cserélni/javítani a szintérzékelőt? Le kell hozzá venni a lökharítót? ha, akkor hogyan?

 

-ülésfűtést, tempomatot, ESP/ASR-t stb-t mennyire/mennyiért lehet beletenni utólag?

 

-a hátsó ablaktörlő nem azonnal töröl, ha kapcsolom, hanem amikor ő úgy érzi. Bug/feature?

 

-hasonlóképpen a tompított is kis késleltetéssel kapcsol le, meg a fényszórónak is van egy kis spétje. Elég idegesítő, amikor csak villantani akarok. Lehet ezen segíteni?

 

-a klíma-vezérlőn nem be/ki gomb van, hanem ECO. Ez ugyanaz?

 

-bírja ez az alkoholt? a BX felesbe szerette benzinnel, jót is tett neki.

 

-a hátsóablak üvegrészét nem lehet nyitni, de az annyira nem is érdekel, meg volt róla szó a fórumon, majd megkeresem.

 

Kösz előre is!

 

janc5 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 2691

Nekem az injektorok szartak be.

Előzmény: n09leonsion (2672)
szergi87 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 2690
vagy inkább az adott magasságokhoz tartozó ellenállásértékek is érdekelnének
Előzmény: szergi87 (2689)
szergi87 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 2689
sziasztok! meg tudja valaki mondani az első generációs C5-ös normál állapoti magasságát?? pontosan hol is kell mérni elől illetve hátul?? az a sanda gyanúm, hogy elől kicsit magasabbra emel a sárkányom mint kellene.. köszi a segítséget!!!
kal. Creative Commons License 2010.09.16 0 0 2688
Márka szervízben nekem turbót akartak cserélni erre a hibára, de a hiba okozója a szívócső nyomásérzékelő volt. Javaslom bontóból szerezz és ott próbáld ki egyből. Ha nem o.k vedd fel a kapcsolatot "betg"-vel, neki van bontott alkatrésze is.
Előzmény: n09leonsion (2672)
Erikaviking Creative Commons License 2010.09.14 0 0 2687
C5-3 hoz nem érdekel valakit első ablaktörlő? A start autónál 18000 Ft-ér akartak adni egy párat, de az ebay-en találtam 10 Fontért is. Ha másnak is kell rendelhetnénk egyből többet. Vagy nem tudtok itthon valami jó beszerzési helyet?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!