Keresés

Részletes keresés

Barnamedvébb Creative Commons License 2014.07.21 0 0 74824

 

 

hát én legutóbb csavar helyeket dugóztam le egy kis telekre készült "rácsos" asztalhoz, aztán kitapasztottam, csiszoltam valami faxának mondott tapasszal, ami bírja a festést, pácolást is

 

hát baromira nem bírta, elüt színben, de nagyon durván, mert nem fogta be a pác

lényegében így is normálisan néz ki, főleg "a telekre", de ha valami igényesebb melónál jelentkezett volna ez, nagyon pipa lennék

 

kivágtam a francba (olyan fogpasztás tubusban volt, már nevét is elfeledtem)

neked mi az ajánlatod, melyik tapasz a jó?

Előzmény: gdzsozy (74823)
gdzsozy Creative Commons License 2014.07.21 0 0 74823

Doktor Úr....

Én is így csináltam. de változott a technika az elmúlt 24 éve alatt.

ez egy ronda gány dolog.

 

ha már javítani akarsz akkor legalább nitró lakkba szórd a saját porját és kend ki vele. 15perc múlva csiszolható. csak épp lakkozás alá nem jó. meg olajozás alá sem. meg pácolás alá sem, és lazúr alá sem.

 

 

egyedül a parketta tömedékeléséhez használok saját port faragasztóval +rétes liszt.

 

de a második sor itt is lakkba szórt por.

 

vannak normális hibajavító tapaszok, nem drágák. ha nem tudsz venni szólj, és küldök neked. a másik: lehet venni fa dugókat, kivetőpánt fúrójával kifúrod 5-8mm mély lyukat beragasztózod és beleütöd a dugót. száradás után levágod a kiálló részt fűrésszel. ez is igényesebb mint a faporos ragasztó

 

Előzmény: drRamaty (74819)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.21 0 0 74822

én is igy csinalom ragaszto+ forgacs .Nincs valakinek ötlete hogy ne üssön el színben?Esetleg a folyekony fa tapasz a tetejére?

kérdes külteren mennyire tartos a folyekony fa....

kutyala Creative Commons License 2014.07.21 0 0 74821

bocsi, ez a hülye meleg... sík felületet öröm visszacsiszolni, ha jó gép van hozzá :)

Előzmény: Paco155 (74812)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.07.21 0 0 74820

festeni is? nahát!
melyik ragasztóval? (márka)

Előzmény: drRamaty (74819)
drRamaty Creative Commons License 2014.07.21 0 0 74819

Nagyobb lyukakat, sérüléseket ( pl. göcs helye ) én úgy szoktam, hogy a fenyő fűrészport elkeverem hígított fehér faragasztóval. Ezt a lágy masszát használom, csak az a baja, hogy elüt színben, viszont ez nem hullik ki. Jól lehet csiszolni és festeni.

Előzmény: zsgombos (74818)
zsgombos Creative Commons License 2014.07.21 0 0 74818

Sziasztok, egy kérdés. Ha fenyő félét megmunkálok, például marok, akkor előfordul, hogy kitöredezik az anyag. Nagy az előtolás, vagy csomós a fa, béna a hobbista, vagy valami. A kérdésem, hogy mi a helyes technológia a kitöredezett részek feltöltésére? Dobjam a kukába? Vagy van valamiféle fapótló anyag, amivel be lehet gyurmázni a kitört részt (és nem potyog ki fél év múlva)?

hobbitasztalos Creative Commons License 2014.07.21 0 0 74817

Na Király ,örülök ha sikerült.Azért képet rakhatnál róla,a fajátékok amúgy is érdekelnek.Ez a kedvencem ,oviba:

Előzmény: plusssuni (74816)
plusssuni Creative Commons License 2014.07.21 0 0 74816

Köszi. Az ötletedet átgondoltam és ezt találtam ki: egy vastagabb deszkára rácsavaroztam egymás mellé két szögfát(szögvas formájú fa, nem tudom hogy hívják). majd elvittem egy oszlopos fúróhoz és pont középen kifúrattam. Ezek után már csak rá kellet szorítózni a gerendára és fúrni.

Előzmény: hobbitasztalos (74606)
pali923 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 74815

Aki ipari szinten használja nálunk, az szinte biztosan saját gyártásút csinál vödörszámra.

Előzmény: fahobby (74814)
fahobby Creative Commons License 2014.07.21 0 0 74814

Köszönöm  a hasznos tanácsokat.

Csak egy kérdés, a domino házilagos gyártásával nem próbálkoztál ???

Láttam egykét videót ahol saját készítésűt használtak.

 

Előzmény: Deathstar82 (74813)
Deathstar82 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 74813

Szia!

 

Nekem van Dominom. Egyetlen hátránya van hogy minden nagyon drága. A gépet sikerült megvennem használtan fél áron (tökéletes állapotban volt, ha nem lett volna rajta forgács a zsírhoz berakodva azt mondta volna az ember hogy vadi új), viszont a kések és a dominok nagyon drágák. Pár fúrót akciósan sikerült megvennem. Valamint most már nettó áron megtudod venni az öt kést és a  1800 db-os domino készletet, valamelyik hirdető oldalon, de még így is rettentő drága. Ha hobbi célra kellene akkor inkább vegyél egy lamellázot, olcsóbb a gép, a hozzá való fűrésztárcsát tudod éleztetni és három féle keksz való hozzá. Példaként: egy 20-as lamella darabja 5 Ft, az 5*30 domino darabja pedig 10 Ft, a legnagyobb domino az 10*50 pedig 40 Ft. Még egy dolog, igazából gyorsan csak egy elszívóval együtt tudsz dolgozni vele, mivel nincs olyan gyors mozgás ami a forgácsot kidobná valahová, így az első fúrás után az anyag a fúró körül marad és a következő helyen hullik ki a munkaterületre, ami ha ott marad lehetetlenné teszi a pontos munkát, mivel egyrészt nem látod a jelölést másrészt a feltámaszkodik a kihulló anyagon vagy a gép alja vagy a homloka, a furatoknak pedig pontosaknak kell lenni, mert még egy kis állítási lehetőséged sincs, nem úgy, mint a lamelloknál

 

Remélem tudtam segíteni.

 

Üdv.

Péter

Előzmény: fahobby (74776)
Paco155 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 74812

Izé, az előző hozzászólásban lévő fáig visszacsiszolás más embernek ment és az Ikeás fenyő asztalra vonatkozott :)

Előzmény: kutyala (74810)
kutyala Creative Commons License 2014.07.21 0 0 74811

szerintem mindenki vegyen egy nagy, forró levegőt, holnap jön a hűvősebb idő, hátha kifújja a fáradtgőzt a szél...

Előzmény: Barnamedvébb (74809)
kutyala Creative Commons License 2014.07.21 0 0 74810

Csak megjegyzésként, nekem múltkor az volt a feladat, hogy laminált bútort fessünk át. Ehhez régebben az unitop-ot használtam, az mindenre jó volt, de már nem árulják (legalábbis mifelénk), mert nagyon drága lett. helyette egyetlen olyan festéket tudott mondani a festékboltos, amire kifejezetten rá van írva, hogy akár műanyagon is megáll (ereszcsatornát írnak), a tikkurilának valami vizes zománca (a konkrét típust most nem tudom, de ez alapján beazonosítható).

 

A tapasztalat az, hogy másik zománcra kiváló, ismeretlen eredetű pác+valamilyen felületre (régi éjjeliszekrény) kiváló, laminátumra nem annyira (kicsit bőrszerű, így könnyen sérül, bár ez érthető, mert a műanyag elég "csúszós").

 

A fáig visszacsiszolás akkor lehet gond, ha mindenféle marások, díszcsíkok vannak a felületen. Akkor embertelen pepecs meló, és nem tudom, meg lehet-e egyáltalán szépen csinálni.

Előzmény: Paco155 (74808)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.07.21 0 0 74809

 

Sokat gondolkodtam, h írjak-e bármit.

De mivel úgy látom, hogy te (is) a "hasznosság" megszállottja vagy...

 

Te személy szerint nekem is adtál hasznos tanácsot, de Repítő általános "hasznossága" jóval nagyobb itt a fórumon, mint a tiéd, tehát kár érte. 

 

Előzmény: halaloszto (74787)
Paco155 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 74808

Sajnos így nem tudok neked konkrét márkát mondani ha nem akarod a régi festéket eltávolítani teljesen. De az biztos, hogy csak olyannal tudod kenni ami "kompatibilis" vele. (a higítószer nem marja fel hólyagosra az előzőt, de azért megtapad rajta)  A festékboltban meg fogják tudni mondani melyiket vedd. A vizes lazúrokat elfelejtheted az biztos.

Előzmény: méray (74800)
Paco155 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 74807

Pont erre az előző felületkezelésre gondoltam, hogy leszedted-e már vagy még rajta van.  Én is csak csatlakozni tudok az előttem szólóhoz.  Vegyél egy olcsó csiszológépet ( rezgőcsiszolót, vagy excentert, a deltával jelentősen megnőne a munkaidő), és távolítsd el egészen addig amíg csak a nyers fát kapod.  Lehet hogy akár 1 mm-t is le kell majd szedned. 

Ha ezzel megvagy akkor mehet a pác majd a lakk, a viasz vagy a festék - ahogy a szíved kívánja. Ez ha jól értem beltéri asztal, nem biztos, hogy a pórustömítéssel veszkődnöd kellene hiszen valószínűleg nem fog vizet kapni.

Előzmény: karay (74801)
Nemzeti_Hobbiasztalos Creative Commons License 2014.07.21 0 0 74806

Ezt nem kellett volna. Most piszokul nincs igazad. Ezzel megsértetted ré-t rendesen.

 

Azt veszem észre, hogy az utóbbi időben elég sok hasonló összekapások vannak itt a topikon, aminek nem így kellene lennie. Ide az emberek azért járnak, mert jól akarják érezni magukat egy társaságban és nem azért, hogy kioktassák, vagy megsértsék. Ezt mindenkinek a fejében végig kell gondolnia mielőtt valakit vérig sért.

Azt gondolom, hogy pont ré az, aki a legtöbbet teszi a hobbiasztalosokért, évek óta rengeteg időt és energiát fektet bele, hogy szórakoztasson minket a bloggal. Erre egyikünk sem képes! 

Előzmény: halaloszto (74787)
drRamaty Creative Commons License 2014.07.21 0 0 74805

Az eredetiről vettem le az összes méretet. De a falc mélységét valóban megnöveltem, így 14 mm mély. Azért, mert kicsit javítani akarom a légáteresztését, és körbe öntapadós gumit rakok be a keretbe.

Előzmény: Erzsébeti (74804)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.07.20 0 0 74804

Mekkora a falcod méretezése?


A képről úgy tűnik, hogy kicsit nagy ez.

Előzmény: drRamaty (74803)
drRamaty Creative Commons License 2014.07.20 0 0 74803

Vitatkozunk, veszekedünk? Én meg térdig járok a forgácsba? :-)

Megint 4 pallótokos ablak, de még sajnos nincs vége. Pedig jobban szeretnék már igazi hobbiasztalos lenni, és csattogós szárnyú pillangót csinálni diófából :-)

   

karay Creative Commons License 2014.07.20 0 0 74802

Köszi a tanácsot, körülnézek lehet-e valahol olcsón kapni.

Előzmény: pali923 (74799)
karay Creative Commons License 2014.07.20 0 0 74801

Azt leszámítva, hogy nem lett szép az előző felületkezelés, jó állapotban van.

Előzmény: Paco155 (74798)
méray Creative Commons License 2014.07.20 0 0 74800

Szia! 

 

Mindkettő tömör fa (Antik, egyedileg készítettek) , zománcfesték réteg van rajta. 

 

Eltávolítani nem szeretném (teljesen), csak átcsiszolni, hogy szép sima legyen a felület. 

 

Festeni akarom. Csak ecsettel rendelkezem, illetve van szivacs hengerem is. 

 

Beltéren fogom festeni. Ajtó keretet, illetve a szekrény díszkeretét nem szeretném kibontani a falból! :-DD

 

Milyen márkájú és típusú festéket ajánlotok? 

 

Üdv méray! 

Előzmény: Paco155 (74797)
pali923 Creative Commons License 2014.07.20 0 0 74799

Azt a kézzel csiszolást azért gondold át, azt javaslom. Gyanítom, hogy azért nem lett szép először, mert a régi festéket/lakkot nem tudtad leszedni mindenhol elég mélyen, és az új festék egyenetlenül ment a fába.

Aldi, Lidl pár ezer Ft-ért ad excenter csiszolót, nekem Aldi van, használható. Talán az a legolcsóbb megoldás ilyen feladatra. Azzal gyorsabb, kevésbé fárasztó és alighanem hatékonyabb és szebb munkát is tudsz csinálni. Megéri a befektetést, tapasztalatból mondom.

Előzmény: karay (74795)
Paco155 Creative Commons License 2014.07.20 0 0 74798

Hu, ez nem lesz egyszerű.  

 

MIlyen állapotban van most az asztal?

Előzmény: karay (74795)
Paco155 Creative Commons License 2014.07.20 0 0 74797

Szia.

 

Miből vannak az ajtók és a szekrény?  Natúr, pácolt, festett, laminált, lakkozott, ha festett vagy lakkozott akkor mivel? Mivel akarod festeni, vagy lakkozni, esetleg pácolod is? Eltávolítod a régi festéket vagy felülfested? Milyen lehetőségeid vannak, csak ecset, vagy fullos felszerelés kompresszorral és profi pisztollyal? Vagy ecset sem? Van festőkamrád, vagy a pincében, vagy a lakásban, esetleg a kertben? Mennyit kell lefestened?  Mennyi pénzt szánsz rá?

 

Kérdezzek még? :)

Előzmény: méray (74794)
kerek61 Creative Commons License 2014.07.20 0 0 74796

A $-ból gondolom az amerikai piacon találtad ezt az árat, amihez még add hozzá a szállítási költséget

a forgalmi adót meg a vámot. Ezek elkerülése végett én a www.midwaydeutschland.de oldalról vásároltam

a szerszámot 91.9 Eu + 12.5 Eu szállítási költségért. Én nem akarok senkit rábeszélni a vásárlásra.

Ennyi az ára és kész. Aki pedig akarja az csinálja végig a fent említett utak valamelyikét.

Előzmény: Törölt nick (74786)
karay Creative Commons License 2014.07.20 0 0 74795

Sziasztok!

 

Egy IKEÁS fenyőfa asztalt szeretnék felújítani. Sérülten, leárazva vettem, az első kísérlet az újra-festésre nem sikerült, egyenetlen színű lett és nem túl szép a felülete.

 

Szeretném újra lecsiszolni az egészet és az eredetihez hasonló fekete-barna színűre festeni.

 

Utána olvastam és a csiszolást illetően úgy sejtem 80-240 finomságú papírokra lesz szükségem. Csiszoló gépbe nem szeretnék beruházni, kézzel fogom csinálni, így legalább szálirányban tudom csiszolni. Azt viszont nem tudom hány lépésben érdemes csiszolni?

 

A felületképzést pácolás után méhviasszal szeretném csinálni. Nem tudom, hogy hogyan érjem el, hogy pácolás után a csomók a fában ne üssenek el színben túlzott mértékben a fa többi részétől. Abban is szeretnék tanácsot kérni, hogyan akadályozzam meg, hogyan oldjam meg a pórusok tömítését. Az előző alkalommal amikor ilyen felületkezeléssel próbálkoztam az összes méhviasz felszívódott a fába (3-4 réteg után is).

 

Hálás lennék, ha tudnátok nekem segíteni ezekben a témákban és ha tudnátok ajánlani konkrét anyagokat. Arra is nyitott vagyok, hogyha valamit egész másképp lenne célszerűbb csinálni. A lényeg az, hogy otthoni eszközökkel egyenletes, könnyen ápolható felületet szeretnék kapni megőrizve a fa mintázatát.

 

Köszi:

 

Károly

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!