Keresés

Részletes keresés

Real Putyur Creative Commons License 2009.04.30 0 0 1985
Nincs itt semmi hátsó szándék. Egész egyszerűen szeretnék elkerülni a "Laptop=1 Ft; postaköltség=100 000 Ft" jellegű aukciókat. Ezért alkalmazzák most NAGYON szögletesen azt a szabályt, ami eddig is benne volt a felhasználási feltételekben, miszerint nem kérhető el a valós összeget meghaladó postaköltség.
Előzmény: luzav (1984)
luzav Creative Commons License 2009.04.29 0 0 1984

Jól mondod.

Nekem még egyszer sem okozott gondot a posta,mivel a vevővel megbeszéltem,az az ha kérése volt a postázással kapcsolatban azt figyelembe vettem.

Olyan is volt,hogy a vevő hívta fel a figyelmemet,hogy az általam írt postakőltség több mert változott.Sőt ha több volt a kőltség többször is utána utalták a különbözetet.

Ezek után nem értem a jelenlegi mizériát.

Ezért érzrk banne valami hátsó szándékot,mert a józan paraszti ész ezt nem veszi be.

 

Előzmény: digicat (1983)
digicat Creative Commons License 2009.04.29 0 0 1983
Ritkán szokott jó vége lenni, ha adminisztratív úton szabályozzák a piacot. Ha nekem 5000 forintba kerül a postázás, akkor annyit kérek, majd a piac eldönti, hogy jól döntöttem-e.
Inkább azzal kellene foglalkozzanak, hogy kizárják az eladókat, akik utólag több postaköltséget kérnek, mint amennyit a termékoldalon feltüntetett.
Előzmény: luzav (1982)
luzav Creative Commons License 2009.04.29 0 0 1982

Hát kedves uraim a tesz-vesz vezetősége megháborodott!

A listázási díj bevezetése után egy újabb "őrület" ütötte fel a fejét.

A POSTAKŐLTSÉGSZINDRÓMA!!!!!!!!

A tőrténet a következő.

Mindeneladandó áru után egy postai díjszabási kalkulátorral ki kell előre számítani a póstakőltséget,és a késöbbiekben ezen ár szerint kell póstázni.

De a kalkulátor előre kéri az induló,és a célállomást,a szállítási módot csomagolást,a szállitási minőséget ,ajánlott érték,biztosított,törékeny,utánvét,levél,csomag stb.

Ezen adatok közül csak a súly az amit le tudok mérni.

A többi a vevővel való egyeztetés után reaslizálódik.

Igen eddig így volt ,most előre beírt érték szerint lehet csak póstázni.

Ha viszont nem a kalkulátor szerinti valamelyik értéket írod be....az az többet vagy kevesebbet,akkor az aukciódat azonnal tőrlik tömegesen.

Ha egy magasabb biztonságosabb szállítási fórmát írsz be azonnal tőrlik,a következő szöveggel."ireálisan magasan megállapított postakőltség miatt töröltük az aukciót".

Na szóval nem igazán tudom,hogy most a vatera akarja saját aukcióstársát beszüntetni ilyen módszerrel,vagy  kisérleti nyulai vagyunk egy újabb örületnek.

A jóhír az,hogy a sok panasz miatt már elkezdték vizsgálni az aukciósportálok,jogi viszonyait,belső szabályzatukat,és ezek életképességét a többi eladással foglalkozó cég szabályaihoz viszonyítva,

Továbbá a szolgáltatói státusz jogi minőségét.

Valószínü,hogy egységes tőrvények megfogalmazása lesz a megoldás az összes ilyen szolgáltatást nyújtó portáloknál.

Remélem a hatóságok végetvetnek a "pünkösdi királyságnak".

luzav Creative Commons License 2009.04.29 0 0 1981

Na most ez "piti cuccoknál"nem buli.

Az első licit egy haver az az egy "'baráti társaság" egyik tagja!!!!!!!!!

Előzmény: sismond (1976)
antiglas Creative Commons License 2009.04.29 0 0 1980
majd egyszer a következő számlán....
jó ,mi?
Előzmény: Ladybee (1979)
Ladybee Creative Commons License 2009.04.29 0 0 1979
Nem tudja valaki, hogy az 5 Ft feltöltési díjat, hol lehet tetten érni, amikor jóváírják ? Adtam el feltöltési díjjal terhelt terméket, a számla is megjött, de nem látom a jóváírás nyomát !
Real Putyur Creative Commons License 2009.04.28 0 0 1977
El kell keserítselek, de ez bizony önlicit. És simán kivágják mindkét nicket érte. A legkisebb gyanú esetén is. (És jelen esetben marhára igazuk is van.)
Aztán lehet reklamálni - a Sóhivatalban.
Előzmény: luzav (1974)
sismond Creative Commons License 2009.04.28 0 0 1976
Gondolj bele, van mondjuk 1000db. könyved, arra hány felhasználó kéne, hogy ne tűnjön föl? Ráadásul körülményes meló is, három hetenként. Akinek meg pár terméke van fen nem probléma a feltöltési díj. Ha már összefogásról van szó jobbnak láttam volna esetleg abban összefogni, hogy egy portálra megy át mindenki, akinek ez nem tetszik. Nem jött össze.

Előzmény: luzav (1974)
jung Creative Commons License 2009.04.28 0 0 1975
pedig bizony kell önlicit, különben az első licitáló 1 forintért viheti a cuccost, ha nincs második
Előzmény: luzav (1974)
luzav Creative Commons License 2009.04.28 0 0 1974

Bocsi amit a kolega állít az nem önlicit!

Bizony többen vannak így és ezt csinálják is,csak egy kis összefogáson múlik.

Ezért van az,hogy egy bizonyos "kőrnek" qrvára megy a licit az 1 froncsia aukciókon.

És ezt a "kollektív licitálást" nem lehet megfogni.

Előzmény: Real Putyur (1973)
Real Putyur Creative Commons License 2009.04.28 0 0 1973
"Egy működő tipp :
..."

Uraim! Értsük már meg: az önlicit AZONNALI kizáráshoz vezet (eladónál-vevőnél egyaránt). Ez nem működik. Eddig is sokan próbálták már: mindegyik nickje mellett ott virít az INAKTÍV felirat. Láttam már karón varjút, higyjétek el, előbb-utóbb mindenki lebukik. (Bár most jópár "önkéntes seriffjét" elvesztette a Vatera...)
Előzmény: waffe (1971)
CérnaSzáll Creative Commons License 2009.04.28 0 0 1972
Ezzel csak az a baj, hogy ha még meg is adják a valós árat érte, lehet, hogy ennek a dupláját már nem fogják. Tripláját meg négyszeresét meg már biztos nem. Így nem alakul ki igazi árverés, pont a lényege vesztődik el a dolognak (szerintem). És az eladó is súlyos pénzeket tud ezzel veszteni.
Előzmény: waffe (1971)
waffe Creative Commons License 2009.04.28 0 0 1971
Egy működő tipp :

1, indíts mindent 1 ft-ról.
2, A licitlépcsőt állítsd be a valós értékre, amiről indítanád egyébként.
3, Egy ismerősöddel üttesd rá az 1 Ft-ot. A következő (valós) vásárló már az igazi értéket adja érte.

Ha nem ment el, marad az áru nincs illeték (sem feltöltési, sem jutalék) van viszont egy pozitívotok.

És mehet minden előről....
nesman Creative Commons License 2009.04.28 0 0 1970
Egyet értek veletek, hogy a vásárlók nagy része már jóval előbb eltűnt, mint ahogy bevezették a "füstadót" a vaterán.
Azzal is, hogy ezzel a lépéssel a potyalesőket részesítették előnyben.
De azért hozzátenném, hogy én több (kb.20) terméket is megfigyelek, és bizony a nagy többségük ára jelentősen megnövekedett.
Szóval azzal a kevés vásárlóval szeretné mindenki megfizettetni a feltöltési díjat, és szerintem a "mérgét" is.
Ezt észre veszik (vették) a vásárlók. Az a maradék aki még szeretett volna vásárolni.
Nem hiszem, hogy a gyűjtői szférát siratni fogja a vatera.
Nekik most állandó, kiszámítható jövedelemre van szükségük. Egyszerűen csili-vili webshop lesz belőlük.
De majd meglátjuk mi fog történni.
Az idő mindent megmutat.
Előzmény: advocatusdiaboli (1962)
lakos Creative Commons License 2009.04.28 0 0 1969
"ma már ötvenezerért nem merek megvenni egy szép állapotú kalapács Omegát sem."

Hát ez az. Korábban volt, hogy 100 db-nál is több komoly régi órával voltam fönt a vaterán, köztük a legjobbak is a gyűjteményből. És elég jó árakon. Próba szerencse alapon, nem ebből élek, de úgy átlagban havonta, kéthavonta sikerült egyet eladni. Kb tavaly szeptember óta egyszerűen semmit. 0 azaz nulla darabot. Le is vettem mindet, nem is elsősorban a feltöltési díj miatt, bár az órák árát figyelembe véve és azt, hogy nem megy el semmi, már nem lett volna jelentéktelen az sem.
Inkább nézegetem otthon, illetve maradnak a régi, bevált személyes kapcsolatok, bár persze ott sincs az a nagy pörgés...
Előzmény: glashuette (1961)
the_real_facsabi Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1968
www.aukcio.ittvettem.hu -ra több könyves és gyűjteményes kollégával együtt
Előzmény: Irbisz (1954)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1967
A radiátor listán már csak 393 tétel van a kezdeti 950-ből. Ez több mint 50% esés, és jellemzően nagyobb értékű cuccokknál.
Előzmény: Blue_Sky_007 (1889)
sismond Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1966
Megmondom nekem mi a tippem. A Vatera néhány hónap után kitalál valami kompromisszumos megoldást pl. a könyveseknek, bélyegeseknek stb. Lesz fix havidíjas csomag mondjuk mit tudomén. Valahogy kiokoskodja, nem fog ő nagyot bukni, nem féltem én őket ott fent. Az biztos, hogy az idő most ellenük dolgozik. Ha kinövi magát (igaz erre kevés esély van) egy másik oldal, esetleg akkor lehet káruk. Ilyen monopol helyzetben azt csinálnak amit akarnak. És majd néznek a gombamód szaporodó portálok tulajdonosaik , miért nem működik a dolog. De kívánom, ne legyen igazam.

the_real_facsabi Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1965
meg áru se...
Előzmény: fjanek (1963)
glashuette Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1964
Kevés tételt lehet 1 forintra feltenni, jobbára csak NOS vagy amúgy hibátlan nem túl nagy márkákat. Eszméletlen ralikat láttam már a Podina Petinél is, ártatlan tételek mentek fel néha 150 ezer forintra is. A nagyobb neveknél pedig jöhet a hidegzuhany minden különösebb előzmény nélkül. Ilyenkor aztán bukta a dolog, a simlisebbje pedig előveszi a másodnickjeit vagy megkéri a havert hogy segítse ki...
Előzmény: advocatusdiaboli (1962)
fjanek Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1963

Sziasztok !!!

 

Itt például nincs feltöltési díj : http://www.toplicit.com/

advocatusdiaboli Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1962
Félreértettél - szerintem sem a feltöltési díj miatt tűntek el a vevők. Sok témakörben viszont emiatt fognak eltűnni az eladók, ami viszont idővel a vevők (de legalább érdeklődők) még további eltűnését fogja okozni.
A folyamat öngerjesztő lehet, végül a Vatera visszazsugorodhat jópár évvel ezelőtti önmaga szintjére.

Egyszerűen üzletpolitikai hiba - szerintem - egy olyan időszakban az eladókat további terhek elé állító módosításokat megejteni, amikor drasztikusan szűkül a kereslet. Az a feltöltési díj pedig már nem olyan kevés, ha azt nézzük, hogy első körben legfeljebb az megy el, amit 1Ft-ról indítanak - csak az meg veszteséggel...

Érdemes megnézni a könyvesboltot, gyűjteményes, relikviás kollekciót vivő eladók forgalmát, ezres tételszámra sem igen jut heti néhány eladásnál több. Annak a bevételét meg elviszi a feltöltési díj - és innentől fogva az egész érdektelenné válik.
Előzmény: glashuette (1961)
glashuette Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1961

Nos, Maestro, ebben egyetértünk, rosszkor lépte meg a Vatera. A vevők nem azért tűntek el, mert a harmadára csökkent a kínálat – eltűntek azok már jóval előbb, a bevezetés előtt 2-3 hónappal. Szerintem nem azért, mert elfogyott a pénzük, hanem inkább azért, mert kivárnak. Az is lehet, hogy egy éven belül vége lesz a mélyrepülésnek, de az is lehet, hogy jön egy nagyon komoly recesszió. A legtöbb elemző egymásnak homlokegyenest ellentmondó prognózist hoz ki, ebből is látszik, hogy fogalmuk sincs, hogy mi fog történni az elkövetkezőkben.

 

A baj forrása pedig ez, nem pedig a feltöltési díj maga. Boldogan fizetné mindenki - ha lenne vevő. De jelenleg nincs, és nem a feltöltési díj miatt nincs. Gondold csak meg, eltűnt a konkurenciád kétharmada, mindössze termékenként 5-10 forintért, és azt sem kell kifizetned, ha eladtad az árut. Én inkább valamiféle dacot érzek emögött az 5-10 forintos feltöltési díj elleni tiltakozás mögött semminthogy ez itt tízezrek egzisztenciáját veszélyeztetné. Akinek volt 12.000 terméke - annak igen! Annak valamit ki kell találni.

 

Az az érdekes, hogy ma már ötvenezerért nem merek megvenni egy szép állapotú kalapács Omegát sem. Eltűntek a jelentős eladók, maradt a Gy.Laci meg a Kolos, mint olyanok akiknél hetente feltűnhetnek jelentős, érdeklődésre számot tartó tételek. Mindenki hirtelen óvatos lett. A fórumon épp az APEH-hel riogatják az eladókat.

 

De azért az élet megy tovább. Lesz jobb is...

Előzmény: advocatusdiaboli (1959)
glashuette Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1960
Nos, valóban. Háromszor jártam az elsőt, ugyanannyiszor a másodikat.
Előzmény: Irbisz (1958)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1959
Te Glas, most az egyéb szempontoktól teljesen függetlenül van az az érzésem, hogy ezt a listázási mizériát a Vatera szó szerint "benézte". Nagyon csúfos vége lehet a dolognak, mert olyan szintre mélyült az általános gazdasági mizéria, hogy valóban kurrens, normális áron is biztosan eladható áru már jóformán nincs is.
Vevő jóformán csak potyaleső van, olyan, aki alkalmi vételre vágyik, kizárólag töredék áron. Csak a valóban kuriózumértékű különlegességek eladóinak van még okuk reménykedni.

Ebben a szituban a listázási díj akár teljesen ki is söpörheti fél év alatt a Vaterát, 1Ft-os aukciót normális ember már nem mer indítani (legfeljebb, ha strómanokkal licitál saját magára), és akármilyen kicsi is az a feltöltési díj esetenként, az emberben azért ott motoszkál, hogy nem ad el semmit, de közben meg költsége az van a dolgon.

A könyv-folyóirat-gyűjtemény-relikvia kategóriákat pedig gyakorlatilag kisöpri egy hónapon belül totálisan a Vateráról ez a rosszkor és rosszul időzített ötlet, de annyira, hogy akár meg is szüntethetik az adott kategóriákat. Még tartanak a könyv-kiárusítások, aztán lecseng a dolog, és finit..
Én sok könyvet vettem így, és bizony hiányozni fog. És mivel nagyon nagy munka újra feltölteni több száz, pláne több ezer tételt - így sokan vissza akkor sem jönnek majd, ha esetleg megszüntetik az egészet.

Ne legyen igazam, de ez egy olyan üzleti húzás volt, amibe évekre belerokkanhatnak, ők is, az ügyfeleik is...
Előzmény: glashuette (1955)
Irbisz Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1958
azt se sok sikerrel.
Előzmény: glashuette (1955)
szergix Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1957
Hello! A vatera kb negyedére visszaesett termékszáma, listázási díj bevezetése miatt melyik oldalt ajánljátok, ahol forgalom, kínál is van?
glashuette Creative Commons License 2009.04.26 0 0 1956
1400 termék az smafu a Vaterán?
Előzmény: Irbisz (1954)
glashuette Creative Commons License 2009.04.26 0 0 1955
Miről beszélsz te félkegyelmű? Hat általánost végeztem!
Előzmény: Irbisz (1953)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!