Keresés

Részletes keresés

b_k Creative Commons License 2006.06.21 0 0 1483

Szervusztok!

Épp a Zeel injekcióról kerestem valamit a neten, amikor megtaláltalalak benneteket. Én a férjemet rángattam el (majdnem szó szerint) Klemencsics doktorhoz. Tényleg "rángatni" kellett, mert nagyon régóta voltak nagyon nagy fájdalmai, de azt mondta, hogy ő nem vállalja be a műtétet, mert nincs ideje az azt követő kíméletre meg rehabilitációra. Na ekkor jött valaki, akit szintén Klemencsics dr. tett rendbe, és annyi jót mondott róla, hogy én nagyon reménykedni kezdtem. A férjemnek a korábbi élsport miatt van kopás a bokájában, most azért fut rendszeresen, hogy egyáltalán tudjon járni, és ha egy-két napot kihagy, utána nagyon fáj neki a mozgás.

Eddig két Synocrom injekciót kapott, még egy lesz, és közben jön majd a Zeel. Már az első injekció után azt mondta, hogy hónapok óta nem volt ilyen jó a bokája. Olyan öröm volt, hogy végre élvezheti is a futást, nem csak kínlódik.

Tudom ez egy kicsit más téma, mint a gerinc, csak azért írtam, hogy részünkről is írjatok be egy nagy pirospontot Klemencsics doktornak.

És ha valaki megosztaná a tapasztalatait a Zeel-ről, azt megköszönném.

Üdv,

Klára

kaptejn Creative Commons License 2006.06.20 0 0 1482

Vegulis nem mond hulyeseget, mert a fo kockazat tenyleg a lebenulas. eppezert komolyan kell venni a dolgot es ahogy irtak elmenni lehetoleg 2-3 szakertohoz is. Ahogy en latom elegge megosztott az orvostarsadalom porckorongserv ugyben. Regebben allandoan muteni akartak, mostanaban meg hajlanak az elodazas fele. Ami tuti mutet: vizelet-, szeklettartasi gondok, sulyos benulasra utalo jelek (24 oran belul mutet!!). Szoval a mutet/nem mutet kerdesben az a lenyeg mennyire okoz idegrendszeri panaszokat.
A mutet is csak tuneti kezeles, sok mutottnek kiujul ha nem vigyaz ra (nem valtoztat eletmodjan). Maga a mutet is eleg kockazatos de bizonyos esetekben elkerulhetetlen.

/kaptejn

ui: helyzetjelentes: ugy masfel honapja mar nem faj a derekam, 2-3 hete nincs zsibbadas de sajna a sarkon, labelen tovabbra is nyomo erzes van (fajdalomnak meg nem neveznem), 25-en lesz kontrol az amerikai uton
Előzmény: pepo1 (1477)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1481
A steroidot tényleg utoljára kell hagyni, mert rengeteg a mellékhatása de a legjobb gyulladáscsökkentő. Mikor valakinek iszonyu fájdalmai vannak más nem is használ. talán egy kura még nem okoz bajt. Megköti a szervezetben a vizet, felboritja a hormonháztartást, kivonja a csontokból a calciumot, hizást eredményez, mely csak nagyon nehezen adható  le. A steroidot használó embereknek  u.mondják holdvilág képük van.Der ha nekem nagy fájdalmaim lennének bizotos nem zárkóznék el tőle,pl. amit a gerincsérv okoz, a férjemnek van, volt  de iszonyu fájdalmai voltak,.
Előzmény: acer. (1455)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1480

Szia!

Egy ismerősöm vett ilyen MBT cipőt és nagyon dicséri, csak fokozatosan lehet bajáratni,  sok próblémája szünt meg 45 e. ft. a nyári  , hát tényleg elég igénytelenül néz ki, de a kiképzése a fontos.

Előzmény: gerzson_156 (1456)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1479

Szia!

Ki az a dr.Kordás Mariann, az Ideseb.klinikán egy orvos az ász és ő dr.Veress Róbert. Van magánrendelése is a Helia D. szállóban, vagy keresd fel dr.Tóth Attilát a Honvéd kh.-ban ő a másik jónevü idegsebész, hozzá háziorvosi beutaló kell és szinte nincs várakozási idő, persze zárjeben mondom, itt is illik fizetni, mert választott orvossal akarod megvizsgáltatni magad. A Gerzson által emlitett Budai Egészségközpontban én is voltam Dr.Jakabnál, de orth. sebésre ami a durán belül van már nem tartozik, ahhoz idegsebész kell., de mint orth.sebész ő is kiváló I-A.

Előzmény: pepo1 (1477)
gerzson_156 Creative Commons License 2006.06.17 0 0 1478

Háziorvos szerintem maradjon a náthánál. Menj el 2-3 szakdokihoz, kajáld a fájdalomcsillapítót addig, ha muszáj. Én nagyon javaslom a lentebb említett Klemencsics doktort.

És ha van 15 rugód, jelentkezz be a www.bhc.hu alatti klinikára. Ugyanaz a csapat, mint a Honvédkórházban, de jó esetben 2-3 nap alatt fogadnak. Ott Jakab dr. az ász, ő sem szikemániás.

Előzmény: pepo1 (1477)
pepo1 Creative Commons License 2006.06.16 0 0 1477

Ki tud segíteni? 1 hete állapítottak meg nálam gerincsérvet.

Diagnosis (Hernia disci intervert L IV, Protrusio disci intervert L.V.) Bal láb folyamatosan fáj. Eddigi CT vizsgálat alapján háziorvosom szerint a bénulás veszélye fennáll és azonnali műtétet javasol. Magánorvosokhoz kb. 3 hétre kaptunk időpontot, addigi lehetőség Amerikai út Dr. Kordás Mariann, de ő lehet, hogy egyből műt. Mitől függ a gerincsérv súlyossága? A topikot olvasgatva műtétet ha lehet kihagynám.

 

 

kaptejn Creative Commons License 2006.06.10 0 0 1476

Ha barmi olyan munkat vegez ami terheli a gerincet akkor nem kerdeses, hogy a kiszallas a megoldas.

/kaptejn
Előzmény: b1868 (1473)
gerzson_156 Creative Commons License 2006.06.10 0 0 1475
Zeel: kétnaponta egy ampulla fél liter vízben, de nem két napig kell inni, hanem az adott nap folyamán kortyonként meginni. Egy kúra 10 ampulla, állítólag ez sem mindegy.
Nekem egyébként ugyanerre ajánlották a Forever Living valamelyik aloe vera zseléjét. Csak nehéz olyan viszonteladót találni, aki nem akarja az embert egyből beszervezni a hálózatba... :)))
Előzmény: debi2 (1474)
debi2 Creative Commons License 2006.06.08 0 0 1474

Köszönöm!  A Zeel-es témában nem tudsz vmit segíteni?

Tegnap voltam az első gyógytornán. Nem hittem benne, de tényleg ér valamit. Minden sorstársnak javaslom, persze mellette a McKanzie (lehet, hogy rosszul írom)

 

 

Előzmény: kaptejn (1472)
b1868 Creative Commons License 2006.06.08 0 0 1473

Sziasztok!

 

1992-ben mütötték a feleségemet L5 kiszakadt sérvvel.Hosszú tünetmentes időszak után 2006.Februárban műtöttek újra.L5 kiszakadt sérvvel ismét.

 

Lelet:L5-L4-L3 porcsérv, ugyanezen porcok dehidratációja,L5-S1 beszükült rés,chondrozis (csontosodás). C2-C3 sérv és meszesedés.

 

Jelenleg 8 hét táppénz után elkezdett dolgozni. Azóta is fájásai vannak, bizonytalan az egészségét illetően. Nem tudjuk mikor cselekednénk helyesen ha a munkát erőltetnénk, vagy inkább a leszázalékolást (67%) választanánk.

Arra gondolunk ha meg is kapnánk a 67%-ot  2-évre, az lehet, hogy csak arra jó, hogy a munkaerőpiacról kikerüljön, utána meg otthon vegetálhat.

 

Imádott dolgozni. Az 1992-es műtét után minden rendben egészen 2005.karácsonyig. Akkor 13 év után beütött a krach.

Most itt van 39 évesen és szivesen elcserélné a csigolyáit egy 70 évessel is.

 

Talán a műtét után, ha lett volna 1-2 ellenörző CT vagy MR vizsgálat, akkor figyelmeztetett volna valami a bajra és jobban kimélte volna magát.

 

Kértünk iőpontot a Dr.Veres titkárnőjétől.

Csodát nem várunk a vizittől, de talán kapunk némi utbaigazítást, a jövönkre a lehetőségeinkre vonatkozóan.

 

 

Jó egészséget mindenkinek!

b1868

 

kaptejn Creative Commons License 2006.06.07 0 0 1472
Ha meg nem kaptad meg: 30/921-1949 és 30/229-4222 számon tudsz idopontot kerni. 50-es szam alatt rendel.

/kaptejn

Előzmény: debi2 (1471)
debi2 Creative Commons License 2006.06.06 0 0 1471

Sziasztok!

 

32-ik születésnapomon - 2 hete tartó derékfájás után- elmentem egy neurológushoz, mivel 4 éve vissza-visszatérő derékfájásom van (évente 1-2 alkalommal 1-2 hét hosszan).

 

CT eredmény: L5-S1 kiszakadt sérv, L5-4 protrusio

 

Meg tudná valaki adni Dr. Klemencsics magánrendelőjének (Bajcsy-Zs u.) címét és esetlegesen elérhetőségét?

Érdekelne a Zeel fogyasztásának módja, mert több hozzászólás szerint az ampullát (tartalmát :-) ) 1/2 liter vizben kell elkeverni, és azt kortyolgatni. A fél liter vizet két napig?

 

A válaszokat előre is köszönöm

b1868 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 1470

Siasztok!

Sikerült valakinek gerincsérvvel a 67%?

Az 50% már megvan, de azóta volt egy újabb műtét.

 

b1868

kaptejn Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1469
Bocs, most latom csak az idopontodat. Addig szerencsere nem tart ki a gyogyszerem;)

/kaptejn
Előzmény: sirRichard (1464)
kaptejn Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1468
A 1431-es hozzaszolasban olvashatod a beszamolomat. Ha neked is tilcotilt ir kerdezz ra legyszives, hogy meddig kell azt szedni mert en pl nem emlekszem;)

/kaptejn

Előzmény: sirRichard (1464)
gerzson_156 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1467
Klemencsicsnél 5-10 percet leszel. Meghallgat, aztán levetkőzöl és kitapintja a beteg részt. Aztán finom mozdulatokkal átrendez ezt-azt és azt mondja, kész is van, aztán felír valami cuccot. Nagyon be kell tartani, amit mond és felír. És ha nem javul, visszamenni. Ezt is mondja. Csak az rossz, hogy ennyi időt kell hozzá várni...
Előzmény: sirRichard (1464)
gerzson_156 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1466
A Budai Honvédkórház főorvosára gondoltam, Dr. Varga Péter Pál.
Előzmény: sirRichard (1465)
sirRichard Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1465

Szia Gerzson 156!

 

Rákérdezhetek, hogy ki a "legeslegnagyobb király" ?

 

Üdv.: sir Richard

Előzmény: gerzson_156 (1461)
sirRichard Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1464

Szia Kaptejn!

 

Közben bejelentkeztem a Kelemncsics doktorhoz, a Bajcsy Zs. úti magánrendelőjébe, annál is inkább, mert az a doki akihez az utóbbi fél évben járok, javasolta, hogy próbáljam meg a Klemencsicset. Telefonszámot nem tudott adni akkor, de a neten megtaláltam. A magánrendelésre az asszisztens júni 26-ra tudott csak időpontot adni. Az lenne a kérdésem, hogy te magánba jártál hozzá?

Illetve, hogy ez egy kezeléssorozat volt vagy egy-két alkalom, és miből állt pontosan?

 

Az e-mailt átállítottam publikussá, ha privátban írsz valamit.

 

Üdv.: sirRichard

Előzmény: kaptejn (1435)
kaptejn Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1463

Jo olvasni ilyesmit! Ime az en korkepem: 12mm-es kiszakadt L5-S1, valoszinuleg februar vegen hoztam ossze de mar kb 2 eves derekfajos hattere volt. Egy percig se voltam tappenzen (kozben megcsinaltam egy usa utat is vegigulve a 11 oras repuloutat...). A gyogytornasz jovo hetre rakta az utolso foglalkozast. Termeszetesen nem vagyok 100-as, de per pillanat ugy erzem jobb hogy nem mutottek.
Most meg tilcotilt szedegetek.

/kaptejn
Előzmény: rucip (1462)
rucip Creative Commons License 2006.05.30 0 0 1462

Szia!

A mütétet azért sikerült elkerülnöm mert  a konzervativ kezelések hatására lassan javultam, megszünt a zsibbadás a fájdalom is csökkent,de ez viszont hosszú folyamat volt mig idáig eljutottam.Most tartok több mint fél évnél.

Végül is mütét nélkül sikerül tovább élnem és szerintem most ott tartok fizikailag mintha megmütöttek volna.Hajolgatás óvatosan, emelés térdből stb.Szeptemberben kell majd újra kontrolra mennem illetve egy újabb gyógyvizes kurára.

                           További gyógyulást és egészséget mindenkinek!

Előzmény: Ben-gay (1460)
gerzson_156 Creative Commons License 2006.05.30 0 0 1461
Ez szerencse kérdése. Én 1 lányt ismerek, akinek tökéletes az állapota azóta (őt a legeslegnagyobb király műtötte) és 4-5 emberrel beszéltem, akinek kiújult utána.
Az sajnos biztos, hogy a korábbi életvitelt se így, se úgy nem kapja vissza az ember.
Előzmény: Ben-gay (1460)
Ben-gay Creative Commons License 2006.05.29 0 0 1460

Szia, műtét után összesen hat hétig voltam táppénzen.

Nagyon kevesen írnak ide akiket műtöttek. Én negetívan nyilatkozni még nagyon keveset hallottam, általában mindekinek jobb műtét után mint előtte.

Lassan három hónapja műtöttek a lábamban a zsibbadás elmúlt, ha ráállok a bal sarkamra, kezdem megemelni a lábfejem.

És ami a legfontosabb fájdalomcsillapítokat nem szedek, mert nem fáj. 

 

Előzmény: rucip (1459)
rucip Creative Commons License 2006.05.29 0 0 1459

Szia Acer!

Nekem 1cm-es kiszakadt gerincsérvem van,2 diprofost-ot adtak a sérv mellé a 3.-at nem engedtem igen sok negativumot hallottam illetve olvastam.Szerintem ettöl lett vastagbél gyulladásom,de lehet hogy a többi rengeteg gyógyszertől amit még szedtem.Viszont nem kellett mütöbe vonulnom pedig 3 sebész is azt mondta az MR leletre hogy ezt müteni kell. 3 hónapig voltam beteg állományban, január vége óta dolgozom újra.Nem vagyok olyan mint a kiszakadás elött,de a mütét után is vigyázni kell mindenre.Ha a Googlin rákeresel elég sok mindent irnak róla (inkább csak rosszat)

 Üdv rucip

Előzmény: acer. (1455)
gerzson_156 Creative Commons License 2006.05.29 0 0 1458
Nem csinálom, mert lusta tetű vagyok. :)) Tudom, hogy kellene. Jól vagyok, hidegfrontot kicsit érzem, reggel néha kicsit zsibbad a bal kisujjam.
Előzmény: kaptejn (1457)
kaptejn Creative Commons License 2006.05.28 0 0 1457

Te hogy vagy a kiszakadttal? Csinalod meg a gyogytornat?
En mar egesz turhetoen mozgok csak mostanaban idonkent sajog a kulso labelem. Mezitlab vagy papucsban nincs gond csak cipoben. Ellenben mar nem szoktam zsibbadni a frontokra!
Marhalassan halad a dolog:(

/kaptejn
Előzmény: gerzson_156 (1456)
gerzson_156 Creative Commons License 2006.05.28 0 0 1456

Felesleges is vitakoznunk, mivel egyikünk sem orvos. Csak mindketten gyógyulni szeretnénk és másnak is ezt akarjuk nyilván.

Nekem is ajánlotta a gyógytornász az MBT cipőt, az elv, hogy folyamatosan egyensúlyozásra kényszeríti az embert, logikusan hangzik, de a szandál, amit ő hordott, nem keltett nagyon minőségi benyomást. És nagyon hülyén is néz ki ez a teknőtalp. Szóval én nem vettem.

Előzmény: napsugár74 (1452)
acer. Creative Commons License 2006.05.27 0 0 1455

Sziasztok!

 

Szertném ha írna aki kapott már Diprophos injekciót a gerincébe! Használt-e és mi volt a mellékhatása. Ez egy hónapokig ható szteroid amit alergia ellen is szoktak használni. Üdv és köszi a segítséget!

egy ember Creative Commons License 2006.05.23 0 0 1454
Na persze, az se kiszaladt, hanem kiszakadt. Na, de végülis mindegy....
Előzmény: egy ember (1453)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!