Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

fahobby aug. 30. Creative Commons License 76105

Sajnos ez a nagy magyar valóság, ok okozati összefüggés van az ilyen dolgok mögött.

A minap valaki a rádióban azzal büszkélkedett, hogy a lakodalmára az összes étkészletet evőeszközt megrendelte megvette , majd a lagzi után visszaküldte, hogy nem kell, természetesen a vételár visszaigénylése mellet.

Nagyon sok boltost meg lehet kérdezni.

A tipikus eset mikor  az anyuka visszaviszi a 1 éves cipőt, hogy szétszakadt és szeretné kicserélni.

Természetesen a gyerek már kinőtte és minő véletlen csak 1 vagy 2 számmal nagyobb cipő jöhet számításba a reklamációs csere vásárláskor :(

Ennek a becsületes vásárlók isszák meg a levét (mint mindig).

Előzmény: RepülőgépÉpítő (76079)
pleonat aug. 30. Creative Commons License 76104

Üdv, köszi a választ.

Klauss K-2401 elektromos kézi gyalugépről van szó. A hosszanti bordás ékszíj ment tönkre. 

Ahogyan mértem a bordák távolsága 1,6 mm, az ékszíj ~ 232 mm hosszú.

A típus alapján nem található ékszíj.

Maga a gyalugép így néz ki. Sajnálnám, ha egy ékszíj miatt kuka lenne a dologból.

Ha valaki esetleg tanácsot, hol lehetne? Köszönettel.

Előzmény: 409 (76037)
Paco155 aug. 30. Creative Commons License 76103

Izé, azt hiszem ezt vagy az offban folytassuk, mert érdekes vitának nézünk elébe ha értesz hozzá (igaz dzsozy?),

....vagy nézz még kicsit utána. :) 

Az, hogy valami M2, O1 vagy A2,3,4 stb  az nem csak azt jelenti, hogy hány százalék króm, molibdén, szén, vanádium, stb van benne hanem az edzés folyamatát is meghatározza, tehát hogy milyen arányban van benne austenit, cementit, ferrit stb kristályszerkezet, és ezek határozzák meg a tulajdonságait.  Az A2, és az O1 meg amúgy alapvetően nem is HSS acél.

A japán bácsi meg amúgy sem egyféle cuccból kalapál, hanem egybedolgozik egy magas széntartalmú, nagy keménységű és éltartó acélt az alacsony széntartalmú de rugalmas lágyvassal.    

Előzmény: Tie (76101)
paplanfa aug. 30. Creative Commons License 76102

Csak nehogy valami lakótelepi suttyóbanda megtalálja, és éjnek éjjelén végigkenegetik ezzel a kocsikat...

Előzmény: pajaci (76094)
Tie aug. 30. Creative Commons License 76101

Az, hogy az alapanyag ugyanaz, az egy dolog.

Hogy aztán azt hogyan, mi módon és milyen eljárásokkal eddzik meg, az meg egy egészen más kérdés. Vagy hogy mi egyebet csinálnak még vele, az megint egy másik kérdés.

Te fogsz egy HSS acélt, megköszörülöd, megélezed, oszt kész vagy.

A japán meg lehet, hogy félbehajtja 300-szor, mint a szamurájkardot, aztán még megeddzi, és utána fél évig reszeli a hegyét.

Az alapanyag meg ugyanaz.

Előzmény: Paco155 (76100)
Paco155 aug. 30. Creative Commons License 76100

Éppen most állapítottuk meg, hogy ugyanabból az anyagból van. Az élezést te csinálod.  Akkor mégis mitől opel az egyik és mitől bentley a másik?

Előzmény: halaloszto (76099)
halaloszto aug. 30. Creative Commons License 76099

Egyáltalán nem akartam azt mondani hogy a stanley szar. Ezért mondtam az opelt. Az égvilágon semmi baj nincs vele. Használok én is olyat ami rosszabb nála. De aki linkelte a másikat, meg én is azt mondom, hogy van nála jobb. És ha futja rá, akkor ne azért ne legyen bentlyje a kollégának, mert nem tudta hogy létezik.

Vajk

Előzmény: Paco155 (76095)
Paco155 aug. 30. Creative Commons License 76098
Előzmény: Paco155 (76097)
Paco155 aug. 30. Creative Commons License 76097

Talán nem off itt a gyalukések anyaga.  Mindenesetre itt egy abszolút nem teljes körű összefoglaló a szerszámacélokról. 

A legtöbb gyalukés O1, A2, M2, CPM3V közül valamelyik szokott lenni.

Előzmény: Paco155 (76095)
Barnamedvébb aug. 30. Creative Commons License 76096

nem ismertem, de most elmentettem,

kösz!

Előzmény: pajaci (76094)
Paco155 aug. 30. Creative Commons License 76095

Az hogy tömegtermék nem jelenti azt automatikusan hogy szar.  Én elfogadom, hogy a kézműves HOCK az jobb. De azt ez alapján nem látom bizonyítottnak hogy a Stanley biliacélból csinálná a késeit. Sajnos nem találok megfelelő anyagminőségi táblázatot csak annyit, hogy a Stanley kések krómacélból vannak (ez a stanley hivatalos állítása), de hát az sokféle ötvözet lehet.

Az egyetlen független forrás amit találtam az az, hogy a Stanley gyalukései ugyanabból az A2 szerszámanyagból vannak mint amit a HOCK  mint "jobbikat" definiál.

http://www.toolman.co.uk/acatalog/stanley_planes.html

Persze ez nem hiteles forrás, mindenesetre ha igaz akkor messzemenően cáfolja azt, hogy a Stanley pengék szarok lennének.

Előzmény: halaloszto (76092)
pajaci aug. 30. Creative Commons License 76094

Ezt ismeritek? Zománcot ezzel szedte el egy ismerős csaj az ablakáról.

http://www.kittfort.cz/hu/products_5_4.htm

RepülőgépÉpítő aug. 30. Creative Commons License 76093

Ez a hasonlat nagyon nem jó, egy csavarbehajtóval egyszerre csak egy csavart hajtasz be akármilyen tutti frutti gép, nem 500 db-ot egyszerre. 

Előzmény: 409 (76086)
halaloszto aug. 30. Creative Commons License 76092

pedig de. a stanley egy tömegtermék, meg csak nem is HSS a kés anyaga szerintem. jó élet lehet rajta csinálni, működik, de pl fehér bükköt ne akarj vele sokat gyalulni. cserébe egy bármilyen kövön megélezhető.

Előzmény: Paco155 (76091)
Paco155 aug. 30. Creative Commons License 76091

Ez így van, bár szerintem erre az esetre nem alkalmazható.

Előzmény: halaloszto (76090)
halaloszto aug. 30. Creative Commons License 76090

Az opellel nincs semmi baj, becsuletes rendes auto. De attol meg letezik mercedes meg rolls is.

Vajk

Előzmény: Paco155 (76089)
Paco155 aug. 30. Creative Commons License 76089

Mi a baj a Stanley-vel szerinted?  Nem kötözködés, érdeklődöm.

Előzmény: Bubi504 (76081)
hobbitasztalos aug. 30. Creative Commons License 76088

Volt hason-ló problémám,kellett kaput csinálni az idén :-) Azóta is görcsöl a kezem,ez már csak ilyen embert próbáló sport... Viccet félretéve, szerintem csak izomláz mint annak idején a hassalnyomós hurkatöltő használata után .A vastagolódról tolhatnál fel képet,érdekelne milyen góbéfurfangal oldtátok meg ;-)

Előzmény: Pillanatragasz (76087)
Pillanatragasz aug. 30. Creative Commons License 76087

Aggyisten emberek.  Egy hónapja egy ismerősömnek egy székelykapura való anyagot gyalultam meg. Ember és gép próbáló meló volt, bogba szikrázott a gyalukés kilóra is húzott szépen az anyag, s mivel hogy előtolásom kézzel történik a vastagolón nyomtam mint az állat neki.  Másnap este kezdtem érezgetni hogy fáj a hasam alja ....azóta voltam dokinál ,ekóra is ,semmi belső szervi betegséget nem vettek észre, mindennel hűlyítettek hogy biztos idegszál becsípődés stb.  Kérdésem ,volt e közületek valakinek hasonló problémája s ha igen meddig tartott a fájdalom ? hirtelen mozdulatra emelésre néha benyilal egyet egyet ,amúgy tűrhető a fájdalom csak az embert foglalkoztatja tereli a gondolataimat egyéb építő jellegű dolgokról...

409 aug. 30. Creative Commons License 76086

"Egy csavarozó gépet szerinted mire lehet másként használni. ?"

Repülőgépből is van 2személyes, meg 500személyes is........ Mi a különbség, hiszen mindkettő repülőgép.  :-//

Előzmény: RepülőgépÉpítő (76054)
409 aug. 30. Creative Commons License 76085

Pedig van ebben ráció. Próbálnak védekezni a "furfangos" magyarral szemben. Nagy divat megvenni neten gépet/készüléket.... megcsinálni vele amire kellett, aztán visszaküldeni, hogy meggondolta magát, mégsem tetszik.  :-//

Előzmény: GPS (76080)
409 aug. 30. Creative Commons License 76084

Elég sokat elhasználunk ezekből a vékonyakból és arra jutottam, hogy a névtelenek gyorsan elfogynak. Szóval az áruk ellenére ezek mégsem olcsóak. Maradtunk a Dronco-nál. (esetenként Makita :-)  )

Ilyen dobozos bosch is volt már, (valami géphez járt "ajándékba") nem volt különb mint a névtelenek. Nyilván van ebből is többféle.

Előzmény: neduddgi(én) (76071)
Bubi504 aug. 29. Creative Commons License 76083

Ezt már egyszer mások elmagyarázták, ezért szürkítem : az a behajtó amit szidalmazol, célgép. Célszerszám. Cél-szer-szám. Az a célja, hogy kis csavarokat hajtson be fix (előre beállított) nyomatékkal. Ti nem erre használjátok, úgyhogy mintha Dremel-el akarnál kazánlemezt darabolni, aztán a gépet szidod ahelyett a barom helyett aki a kezedbe adta. 

Előzmény: RepülőgépÉpítő (76054)
Bubi504 aug. 29. Creative Commons License 76082

Tesco-ban is van, kétszáz alatt. 

Előzmény: neduddgi(én) (76071)
Bubi504 aug. 29. Creative Commons License 76081

40 dolcsiért minőségi (nem Stanley!) gyalukés itt. 

Előzmény: Busmann02 (76074)
GPS aug. 29. Creative Commons License 76080

Ezek hülyék.

Ha lenne csepp eszük, azt írnák be, hogy:

"Az üzletből, a vevő által egyszer már kivitt készüléket nem cserélnek, nem vesznek vissza, illetve nem javítanak jótállásban."

.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (76079)
RepülőgépÉpítő aug. 29. Creative Commons License 76079

Csak ennyit erről a boltról, hogyan tartja be a magyar jogszabályokat:

GARANCIA

Mindazonáltal, hogy termékeink hatékonyságáról illetve minőségéről 100%-osan
meg vagyunk győződve, vállaljuk hogy amennyiben Ön bármilyen okból
nincs megelégedve a termékünkkel, az összes még fel nem bontott és sértetlen terméket
az eredeti ár 100%-án visszavásároljuk Vevőinktől, 15 napon belül.

Műszaki készülékeket csak sérülésmentesen, tartozékaival együtt,
hiánytalanul, eredeti dobozában tudunk visszavenni.
Használatba vett készülékeket nem veszünk vissza!

A visszaküldés összes költsége minden esetben a Vevőt terhelik.

Előzmény: Paco155 (76077)
kutyala aug. 29. Creative Commons License 76078

tökéletes, köszönöm :)

És már csak egy kérdésem maradt, fémiparos érdeklődésű kollégákhoz: az a 6-7 ezres vésőkészlet szerintetek mit tudhat? fafaragáshoz való (nem sima egyenes) véső ritka mint a fehér holló, de amit lehet kapni, pl. fafaragóknál, kovácstól, ott darabja ennyi (gyáriban is, a Kirschen kanálvéső 7-8ezer). Annyit tudok a témáról, hogy a hss a tuti anyag hozzá, de hogy ez a króm-vanádium (jól emlékszem?) az az-e, vagy körte-alma, vagy rosszabb, nem tudom.

Ha egy csanak kifaragásának a végére elmegy az éle, több vele a bosszúság, mint a haszon. Ezt nem szeretném.

Előzmény: Paco155 (76050)
Paco155 aug. 29. Creative Commons License 76077
halaloszto aug. 29. Creative Commons License 76076

stanley es pilana gyalukést is lehet venni egy csomó helyen. ha nem találsz szólj. 

hobbitasztalos aug. 29. Creative Commons License 76075

Vatera,vagy "gépivasfűrészlap"

Busmann02 aug. 29. Creative Commons License 76074

Uraim! Használ itt még valaki kézigyalut? 

Szeretnék készíteni egy japán stílusú húzógyalut... faanyag megvan hozzá(cégnél hulladékból kikukázott csomómentes bükk) de kellene hozzá kés... próbáltam vésőt készíteni fűrésztárcsából,de edzés hiányában hamar vesztette az élét...szóval hivatalos gyalukést szeretnék,hol lenne érdemes ilyet nézni,

kérlek adjatok tanácsokat!

Kb 40-50mm széles kellene...

RepülőgépÉpítő aug. 29. Creative Commons License 76073
RepülőgépÉpítő aug. 29. Creative Commons License 76072

Nekem van egy fekete B&D szalagcsiszolóm, kb 25 éve vettem, egy házat felépítettem a használatával, ablakokat, ajtókat, gerendákat, szarufákat, 250m2 lambériát stb... csiszoltam vele. A műanyag házra alul egy lemez fém talp volt felrakva, de az már annyira elvékonyodott, hogy egyszerűen levált a gépről. Egy ideig még tudtam úgy használni, hogy kétoldalas ragasztóval visszaragasztottam a lemezt rendszeresen. De a további kopástól már kilyukadt a lemez közepe egy jó 5cm-es átmérőben, elkezdte szaggatni a szalagot is. Ekkor talp lemez nélkül kezdtem el használni, a mai napig úgy működik, elég nagy a műanyag lemezen a súrlódás ezért hamar felforrósodik a gép és akkor elkezd ragadni még jobban a műanyag talp. Ilyenkor meg kell várni, hogy teljesen lehüljön, akkor lehet folytatni vele a munkát. Mostanában már nemigen használom, mert van másik szalagcsiszolóm is. Az biztos, hogy többszörösen kitermelte a gép az árát. Nagyon sajnálom, hogy már nem gyártják a fekete B&D sorozatot, nagyon jó tartós és erős gépek voltak. 

Előzmény: GPS (76058)
neduddgi(én) aug. 29. Creative Commons License 76071

OFF, de az offtopikban most elsikkadna. :o))

Most láttam a bómaxban: 10 db-os, 125x1,0mm-es inox-vágó korong készlet, praktikus fém dobozban, 2000-ért. Bosch márkájú, természetesen médincsájna. Nem akciós, ez a rendes ára.

Nem tudom, ez milyen lehet, de ócsóbosch normál fémvágót (2 millis) vettem már, az szerintem kifejezetten jó ár-érték arányt képviselt. De legalábbis tartósabb volt, mint a hasonló vagy alig olcsóbb árfekvésű egyebek.

Tie aug. 29. Creative Commons License 76070

Ahhoz kicsit nagy lett vóna. :)

Asztallap.

Előzmény: Barnamedvébb (76069)
Barnamedvébb aug. 29. Creative Commons License 76069

e zmi lett?

wc-deszka teteje? ;)

Előzmény: Tie (76065)
rferi aug. 29. Creative Commons License 76068

Nem nagy vasziszdasz kiiktatni azt a pöcköt, elég ha a rugóját elrontja az ember :)

Sztem ez nem nagy gond, ha már megvan a cucc maga, ennyi kényelmetlenséget megér

Előzmény: tangerine (76066)
GPS aug. 29. Creative Commons License 76067

"vagy ki kell valahogy iktatni a pöcköket."

Nézd: ez egy barkács-topik. Tehát: ki kell iktatni :-)))))

.

Előzmény: tangerine (76066)
tangerine aug. 29. Creative Commons License 76066

Nem tudom, hogy ezek olyanok-e, de nálunk a szerverek visszatoláskor kb. félúton megakadnak, és a sínen oldalt be kell nyomni 1-1 lemezpöcköt, hogy tovább bemenjen. Ha egy polcra kettőnél több sín kerül, akkor kettőnél több kéz kell majd a visszatoláskor. Azaz össze kell hívni majd a családot :) vagy ki kell valahogy iktatni a pöcköket.

Előzmény: rferi (76053)
Tie aug. 29. Creative Commons License 76065

Én még oldalt-üzemmódban is használtam. :)

GPS aug. 29. Creative Commons License 76064

"Tehát a Parkside ebben a szegmensben is tudja azt, amit a nevesebb gyártók termékei"

Sőt - például ebben a paraméterben lehet túl is teljesíti :-)))))

.

Előzmény: kukucs33 (76063)
kukucs33 aug. 29. Creative Commons License 76063

Igaz, a visítás az nem egyedi Parkside fícsör, mint anno engem is megnyugtattak páran, hanem a szalagcsiszolók jellegzetessége. Tehát a Parkside ebben a szegmensben is tudja azt, amit a nevesebb gyártók termékei :-)

Előzmény: GPS (76062)
GPS aug. 29. Creative Commons License 76062

A visítást már csak azért nem írtam be a Kontra-szekcióba, mert gyanítom, hogy az már a "kézi-szalagcsiszoló folklór" része.

Egy ismerős mondta, hogy csak higgadjak le, mert ő fasza Bosch-al dolgozott - és az is úgy vonyított, mint a sakál.

A talpra inkább a régebben a kollégák által javasolt grafit(os)-lapra voksolnék - bár fogalmam sincs, hogy azt hol kapni, hogyan rögzítik, stb.

.

Előzmény: kukucs33 (76061)
kukucs33 aug. 29. Creative Commons License 76061

Tudom, nekem is van :-))

Múlt héten a sufni padláson talált anyagot csiszoltam vele, hogy lássam van-e benne szög (addig nem mertem gyaluval nekiesni). Rá volt kötve az elszívóra és gyakorlatilag semmi por nem ment a földre.

De a saját kis dobozkája is hatékony. Onnan lehet tudni, hogy megtelt, hogy egyszerre orrán-száján dőlni kezd a por :-)

A talpát még nem néztem, a melegedés ellen rá kell kenni valamit, hogy jobban csússzon, az a kopásra is lehet gyógyír. Szerintem a szalag melegszik inkább, annak meg benne van a pakliban, nem?

Engem a visítása zavart, míg nem vettem egy fültokot. Azóta béke van.

Bediiii aug. 29. Creative Commons License 76060

Van kb 3 négyzetméter lehajtható lambéria csapóajtó az erkélyünk felett, a padlás felé.

Milyen zárszerkezetet ajánlanátok, ami:

- Alulról könnyen kezelhető (felhajtva bekattan, félkézzel nyitható)

- Nem nagyon feltűnő

- Biztonságos (nem esik a fejünkre, elég nehéz a cucc)

Köszönet a javaslatokért.

RepülőgépÉpítő aug. 29. Creative Commons License 76059

Én régen amikor még csináltam nyákokat azokat mindig 1-es fúróval furkáltam. A 0.8-ast nagyon hamar el tudtam ugyanis törni a kézi fúrógépemmel. Egy jó öreg Evig fúrógép volt, nem igazán erre a feladatra a legalkalmasabb de akkoriban csak ez volt. 

Előzmény: pajaci (76055)
GPS aug. 29. Creative Commons License 76058

Nem csak hogy rögzíthető, de remekül is használható ebben a "hanyatt-üzemmódban".

Nekem van ilyen gépem - azért mondom.

PRO: Jó gép - ennyi pénzért meg pláne ajándék.

Elég erős is és a vario-sebességállítás is teljesen kulturált melót tesz lehetővé.

Ami még döbbenetesen hatékony nála, az a porelszívás: a csonkra csatlakoztatott porszívócsővel lakásban csiszoltam bútorlap-élt - több métert úgy, hogy millimétereket szedtem le róla - ás döbbenet: szinte nulla szálló-por képződött a művelet után.

Kontra: szerintem nincs megoldva rendesen a talp súrlódási problémája: pár perc üzem után is jelentősen felmelegszik - és mitagadás: kopik is.

Én nem használtam olyan sokat, hogy elkopjon - de üzemszerű használat mentén tuti hogy a papír elhordja a talplemezt.

.

Előzmény: kukucs33 (76057)
kukucs33 aug. 29. Creative Commons License 76057

Szorítók (2 db) vannak hozzá. Asztallapra vagy bármilyen sík felületre rögzíthető.

Előzmény: Petör (76056)
Petör aug. 29. Creative Commons License 76056

Halihó

a Bosch-hoz hasonlóan találhatóak menetes hüvelyek a felső részén, hogy fel lehessen fogatni a gépet?

Köszönöm

Előzmény: spapda (76028)
pajaci aug. 29. Creative Commons License 76055

Ez a fúró élezés érdekes dolog. Nyákokat 0.8-as fúróval szoktam fúrni, néha megélezem ha nincs tartalék. A múltkor kivittem egyet a műhelybe, de az erősebb szemüvegem bent hagytam. Megéleztem úgymond emlékezetből, teljesen jó lett.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (76046)
RepülőgépÉpítő aug. 29. Creative Commons License 76054

Egy csavarozó gépet szerinted mire lehet másként használni. ? Arra tervezték, hogy csavart be és kihajtson. Semmi töb és semmi kevesebb nincs benne. Csak pontosan amire tervezték arra az egy feladatra alkalmatlan.

Előzmény: 409 (76048)
rferi aug. 29. Creative Commons License 76053

Nah, ha valakinek jó a hossza, azonnal csapjon le rá, mert ennyiért nagyon megéri, tanusíthatom!

Előzmény: halaloszto (76043)
rferi aug. 29. Creative Commons License 76052

Mit gondolsz mért gyűjtöttem be őket a selejtezett cuccokról? :)

Előzmény: Paco155 (76024)
GPS aug. 29. Creative Commons License 76051

Már hogy az ALDI se maradjon le az ádáz barkács-versenyben, itt az ő barkács-ajánlatuk - szintén vasárnapra:

www.aldi.hu/hu/ajanlatok/ajanlatok-vasarnaptol-20140831/

Én nem tudom ki hogy van vele - de én valahogy a Parkside-vonalat minőségibbnek tartom, mint a Workzone-családot.

(még akkor is, ha a dremelem WZone - és jól is működik, szó se róla - de talán szívesebben láttam volna ezt is zöld színben, piros gombbal :-))))

.

Paco155 aug. 29. Creative Commons License 76050

Igen.

(Elég rövid válasz? :)  )

Előzmény: kutyala (76042)
Paco155 aug. 29. Creative Commons License 76049

Nem írja sajnos, hogy melyik szerverkészlethez van, de még ha G4-G5 fölötti 1U-hoz akkor is le kell csapni rá, és mindet elhozni egyben. A 24 db sínnek el kell bírnia 4 db 75 centis polcot (6 sín/polc), mert ha darabonként csak 30 kilót bír az is 150 kg/polc.

Előzmény: halaloszto (76043)
409 aug. 29. Creative Commons License 76048

Úgy emlékszem, ez a makita dolog már ki lett tárgyalva és akkor arra jutottunk, hogy az a gép nagy valószínűséggel egy célgép és alkalmatlan arra, amire használjátok.

Ha így van, akkor nem a géppel van a baj.............

Előzmény: RepülőgépÉpítő (76047)
RepülőgépÉpítő aug. 28. Creative Commons License 76047

Én ma dolgoztam egy makita botos aksis csavarbehajtóval, legszívesebben odabasztam volna a földhöz olyan szar. Nem lehet rajta nyomatékot állítani, csak a ravasz húzásával lehet a fordulatszámot állítani. Kis fordulaton nincs ereje, ha egy picit jobban meghúzom a ravaszát akkor meg hirtelen felpörög és túlhúzza a csavart aminek a feje beszakítja a műanyag panelt. A ledes lámpája semmire se jó, pont nem világít a csavarra amit be akarok hajtani. Az aksija kb 40 db 4.8mm-es csavar behajtása után teljesen lemerült, pedig használat előtt a töltőről vettem le. Vadi új gép, pár hónapja kaptuk őket, mesze nem éri meg az árát, sőt szerintem kimondottan szar. Bizton merem állítani, hogy a workzone-s akkus fúrógépem sokkal jobban használható, mint ez a makita. Kész kínszenvedés volt vele dolgozni. Ráadásul azt a kis szar bot aksiját sem töltötte fel gyorsan. 

Előzmény: koopal (76025)
RepülőgépÉpítő aug. 28. Creative Commons License 76046

Adnak mellé 2 db tartalák követ. Ettől függetlenül én nem venném meg azt az élezőt, ezerszer különbűl megköszörülöm bármilyen fúrót kézből. Igaz elég nagy gyakorlatom van benne, a kollegák nagy része nekem adja oda az fiskars ollóját vagy a fúróját ha meg kell élezni. A gyári olló élező is egy nagy rakás szar, az csak a sorját tudja leszedni de élezni nem tud rendesen. 

Előzmény: GPS (76018)
RepülőgépÉpítő aug. 28. Creative Commons License 76045

Nekem van tokmányos sarok cavarozóm, eddig egyszer tudtam használni. A tokmánnyal együtt a hossza 10cm így már sok helyre nem fér be. Főleg ha még egy fúrót is befogsz akkor meg még kevésbé. A tokmányost szerintem nem éri meg megvásárolni de a csavarózóst az  igen.

Előzmény: neduddgi(én) (75998)
RepülőgépÉpítő aug. 28. Creative Commons License 76044

A parkside és a workzone márkák nem a gagyi kategória, attól azért sokkal jobbak. Hiszen 3 év garanciát nem vállalna rá a lidl és az aldi sem ha nem lenne elfogadható a minősége. A gagyi gépek a tescoban lehet megvenni a sárga és zöld neve nincs kategóriában. 

Nekem van parkside gépem is és workzone gépim is, mindegyikkel meg vagyok elégedve. Nem csúcsminőség, de barkács célokra szerintem tökéletesen megfelel.

Előzmény: Busmann02 (75988)
halaloszto aug. 28. Creative Commons License 76043
kutyala aug. 28. Creative Commons License 76042

én csak egy egyszerű választ szeretnék, mert most kinzo-m van, ami kínzóan gyenge (finomat szólva): használható, vagy nem? :)

köszi

Előzmény: koopal (76040)
joevagyok68 aug. 28. Creative Commons License 76041

"vissza" fErdítvE guglival és rákeresve kiderült, hogy innen plagizálták.

http://www.vektools.com.au/irwin-tools-hand-tools/irwin-pro-clamps-clamping-depth-140-mm1250mm-long-p-2526.html

Előzmény: koopal (76034)
koopal aug. 28. Creative Commons License 76040

Ez a mostani ugye más kialakítású, de belül szerintem nem változott túl sokat.

Ha a levehető (felrakható) tokmány nélkül számoljuk, egy kevéssel talán könnyebb lehet, mint a Bosch - a fix tokmányával.

Na de olyankor meg már nem ugyanazt tudják, és még mindig nem tartunk a "jóval"-nál.

Vagy abban az állapotban meg hasonlítsuk a GSR helyett a GDR-hez, de ott meg hatalmas verést kapna.

Előzmény: tangerine (76038)
Barnamedvébb aug. 28. Creative Commons License 76039

azért a biztos nyelvtudás mellett fontos a szakismeret (ahogy GPS is írta)

egy bölcsészekből álló kis fordító iroda olyan badarságokat fordított nekünk egyszer - mert nem ismerte a szállítmányozási szakmát

másik cégemnél én fordítottam, de velem szemben ült egy 2 diplomás geodéta/geofizikus és ő magyarázta a szakmai hátteret és mondta "mérnökül", én meg írtam magyarul és így a szakmai tartalom is rendben volt. 

Ugyanígy van a rádiós szakterületen is. Országos szakember mondta, mi az a "heart-bit", "squelch", stb. Egyszer. 

Onnan tudtuk, hogy jó a fordítás, amikor lopta minden GPS-t (nem "őt", a kis kéziket) forgalmazó cég lopni kezdte az anyagot.

Előzmény: koopal (76036)
tangerine aug. 28. Creative Commons License 76038
409 aug. 28. Creative Commons License 76037

Megeshet, hogy méret alapján könnyebb lenne.  Tudod a méreteit?

Előzmény: pleonat (76033)
koopal aug. 28. Creative Commons License 76036

Egy szakfordító biztosan jobb végeredményt produkál, mint egy akármilyen fokú nyelvvizsgás bárki, de ennél a maszlagnál még én is komolyabbat virítanék - már amikor épp nincs lecsúszva az állkapcsom.

Előzmény: GPS (76035)
GPS aug. 28. Creative Commons License 76035

Ehhez képest, a cég amelyiknek én dolgozok, az a Lordok Háza.

Egyébként nem ilyen Sanyi-cégnél - hanem ismert műszaki kereskedő cégnél is hallottam olyat, amikor kérdeztem, hogy ki végzi nekik a műszaki fordítást? ...elsőre nem is értették a kérdést.

-Mi az hogy ki fordít? Mittomén... van ott vagy 3 kispicsa a desknél, azok állítólag bölcsészek (vagy ilyesmi) - ők fordítanak, ha kell. Úgyis meresztik a seggüket egész nap. az idejükből kitelik.

- De hát ez nem szabadidő kérdése - én se tudok vakbelet operálni, még ha pont ráérek se. Ez egy szakma, komoly szakismeretek kellenek egy helyes fordításhoz.

- Ugyan már. Tanult nyelvet? Tanult. Diplomája van? Van. Magyarul tud? Tud

Akkor fordítson.

.

Előzmény: koopal (76034)
koopal aug. 28. Creative Commons License 76034

"Folyton jót Sanyitól"

Beszarás!

Mennyit kell inni, hogy valakinek az alsó állkapcsa lecsússzon a bárban?!Mondjuk aki annyit iszik, az anyanyelvi tudással is képes ilyen fordítógépet überelő mutatványra.

pleonat aug. 28. Creative Commons License 76033

Üdvözletem mindenkinek.

Kérnék egy kicsi segítséget.

Hol lehet kapni Klauss K-2401 elektromos kézigyaluhoz hajtószíjat. Hiába barátom a Google, nem találok. Ha valaki tudna segíteni, megköszönném. Akár emailben is.

409 aug. 28. Creative Commons License 76032

Akkor megnyugodtam, mégsem mondtam tegnap szamárságot, mikor ezt a fióksínes megoldást javasoltam.  :-))

Előzmény: rferi (75992)
409 aug. 28. Creative Commons License 76031

Hááát, ezt akárhogy nézem, ágyúval verébre eset, de Tőled már megszoktuk.  :-DD

Előzmény: Tie (76009)
Tie aug. 28. Creative Commons License 76030

Nekem van, vagy két éve vettem, abszolute meg vagyok vele elégedve.

Előzmény: joevagyok68 (76026)
Paco155 aug. 28. Creative Commons License 76029

"Nemlehet h GPS a zöld bosch-al találta közel azonosnak?"

Nem hinném, mert konkrétan ezt írta:

"Apropó Bosch: a lakókocsi szomszédomnak az van - ipari fajta."

És azért GPS ismeri a különbséget.

Előzmény: Busmann02 (76027)
spapda aug. 28. Creative Commons License 76028

Nem, a szalagos gépet aki akarta, már megvette tavaly vagy azelőtt! :)

Komolyan, keress rá GPS vagy a saját hozzászólásaim között, mi már egy ideje hajtjuk (mindketten be is számoltunk róla részletesen), alapvetően jó gép, funkcióit tekintve a zöld Bosch másolata, ennyi pénzért nem valószínű, hogy kapsz jobbat, vagy úgy általában bármilyet. A Lidlben hozzá kapható szalagok viszont nem olyan jók, mert a ragasztásnál eléggé ütnek. Mondjuk cserébe olcsók.

Előzmény: joevagyok68 (76026)
Busmann02 aug. 28. Creative Commons License 76027

Koopal!

Én úgytudom a Bosch-nak 2 verziója van...a zöld a háztartási,hobbi barkács kategória,a kék pedig az ipari...

Nemlehet h GPS a zöld bosch-al találta közel azonosnak?

A zöld hasonló állású bosch-t 24600ért láttam baumaxban...

A kék mennyibe kerül???

joevagyok68 aug. 28. Creative Commons License 76026

A lidlis akcijoban van szalagcsiszolo is !

Olyat senki nem akar, senki nem zeng odakat rola ?

Vagy mindenki  excenter meg rezgoben utazik ?

:-) 

koopal aug. 28. Creative Commons License 76025

Egyáltalán nem ellenpropagandaként, mert 11 rugóért biztosan nagyon jó vétel a Parkside behajtó, de mivel nekem is kék Bosch 10,8-asom van, nem tudom szó nélkül hagyni, hogy a kettő egykutya lenne.

A használati értékben nagyjából egyezhetnek, tartósságról úgyis (remélhetőleg) sok-sok év használat után lehet nyilatkozni, de a paramétereket azért nem árt figyelembe venni, ez pedig eléggé árnyalja a "kb. ugyanazt tudta mind a kettő semmilyen különbséget nem véltem felfedezni" állítást.

Kezdjük mindjárt a végén: "cserébe jóval nehezebb és testesebb is".

És ezt hogy állapítottad meg, ha nem fedezted fel?

És jóval???

95 deka a Bosch akkuval, ha a Parkside ennél jóval könnyebb, inkább messze elkerülném, mert volt már félkilós behajtó a kezemben, de az közel sem ez a kategória, valami 4-5 voltos kis zümmögő, bár Makita, tehát az se értéktelen vacak.

1300 vs. 1050 max. fordulat, azt hiszem, nem teljesen elhanyagolható.

30 vs. 20 Nm nyomaték, hát az még kevésbé mindegy.

Szóval minden bizonnyal jogosan lehet dicsérni a Parkside-ot, de azért nagyvonalúan egy polcra helyezni, sőt a Boschnál csak negatív különbséget találni - ez már inkább elfogultság.

Előzmény: GPS (76002)
Paco155 aug. 28. Creative Commons License 76024

Maximális tiszteletem azoknak a síneknek. Pontosak, erősek,  - de nem magánembernek valók. :(

Előzmény: rferi (76023)
rferi aug. 28. Creative Commons License 76023

Nem érdekel az ára, mert venni nem akarok, és nem is ezt ajánlottam neki sem, csak mint érdekességet említettem.

Gondolom te is jól ismered őket, és hasonlóakat gondolsz róluk, mint én.

Előzmény: Paco155 (76022)
Paco155 aug. 28. Creative Commons License 76022

"A compaq rack szerverszekrényekben használtunk olyan fióksíneket, hogy teljes kihúzásúnál is kicsit többet tudott, és még szétszedhető is volt, hiszen a szervergépet ki kellett tudni venni a rackból, ha valamit szerelni kellett rajta.

Azok a sínek 750-800mm hossz körüliek, és a szerverek meg voltak olyan 40-50 kilósak...."

Az árát is tudod? :P

Attól függően kitől veszed és mekkora szervert kell bírnia 100-180 dollár között. Amiről te beszélsz az valószínűleg a CPQ Proliant DL 5x0 sorozathoz való (3-5 U magas), és ezer éve nem gyártják, új ára 200$ fölött volt, bár most találtam egy használtat olcsón az amazonon - de ez csak egy darab, és soksok kell neki. :)

http://www.amazon.com/HP-313215-001-Compaq-Proliant-DL580/dp/B00ELMJFHW

A mostaniak 1U-ra vannak tervezve negyedét sem bírják.

Előzmény: rferi (76021)
rferi aug. 28. Creative Commons License 76021

Amit linkleltem teljes kihúzós fióksínt, ott nincs ilyen süppedés a végén, szóval azzal bátran csinálhatod a tervezést.

A szétszedhető sínek olyanok, hogy lejtős a vége, hogy a betolt fiók biztosan ráhúzzon a korpuszra.

Na az nem túl jó ide.

A compaq rack szerverszekrényekben használtunk olyan fióksíneket, hogy teljes kihúzásúnál is kicsit többet tudott, és még szétszedhető is volt, hiszen a szervergépet ki kellett tudni venni a rackból, ha valamit szerelni kellett rajta.

Azok a sínek 750-800mm hossz körüliek, és a szerverek meg voltak olyan 40-50 kilósak....

Van otthon pár ilyen készletem, világbajnok egy cucc, abból egy párra rá mernék bízni egy ilyen harmadolt szekrényt lazán.

Csak nekem túl hosszú, olyan mély szekrényt nem szeretnék

Előzmény: neduddgi(én) (76004)
Barnamedvébb aug. 28. Creative Commons License 76020

kösz

hát, ez sok mindennel van így és csapda

én még Angliában vettem egy - tesztek alapján is - profi, 2 köves (különböző finomságú) késélezőt, mivel nagyon sokat főzök

3 évig tartott a fontosabbik kő - az élező. A finiselő ma is megfelel, ki tudja az is meddig

örök élet garancia, csak küldjem ki usa-ba, követ nem küldenek

Előzmény: GPS (76018)
halaloszto aug. 28. Creative Commons License 76019

Még egy csavar, hogy ne unatkozz: ha egy fiókban a polcok egy része balra, egy része meg jobbra nyitott, akkor rendesen tudsz fióksíneket tenni mindkét oldalra, és teljesen hétköznapivá alakul a buli.

Vajk

Előzmény: neduddgi(én) (76011)
GPS aug. 28. Creative Commons License 76018

Fúróélező: ez csak vélekedés, de szerintem jól működik - amíg új a fazékkő benne.

Ám miután megkopik a kő erre már nem vennék mérget - és ami a legnagyobb baj, hogy nem tudok róla, hogy lehetne-e kapni csere-követ.

Hacsak nem valami szabvány-kő ez... csak én nem tudom.

.

Előzmény: Barnamedvébb (76014)
neduddgi(én) aug. 28. Creative Commons License 76017

"én még mindössze 690 Ft-ért vettem (normál áron)"

De ez most akciós! :o)))

Előzmény: GPS (76015)
neduddgi(én) aug. 28. Creative Commons License 76016

Dexion-Salgó.

Ronda és finom. :o)))))

Előzmény: Tie (76013)
GPS aug. 28. Creative Commons License 76015

"A kisebb nagyon gagyi, de ha néha kell, akkor nagyon kell,..."

Nekem a kisebb van - szintén tőlük, vagyis 1:1 ben ugyanez. Akkor vettem, amikor az akkkus-gépet is.

Egyáltalán nem gagyi holmi -  golyóscsapágyon fut, nem rág, nem akad, abszolút korrekt szerszám..

Nálam sincs napi használatban, tán 2x használtam az idén egy hajóban - de kifogástalanul működött.

Picit keserűen jegyzem meg, hogy én még mindössze 690 Ft-ért vettem (normál áron) - viszont most lényegesen drágábban kínálják - ugyanazt.

.

Előzmény: tangerine (76012)
Barnamedvébb aug. 28. Creative Commons License 76014

én meg azt szeretném kérdezni az uraktól, hogy ez a fúróélező szerintetek ér valamit?

ha igen, milyen szárra?

Tie aug. 28. Creative Commons License 76013

Meg lehet ezt csinálni hegesztés nélkül is.

Az alsó U szelvény egy darabból, a többit meg tudod rögzíteni hozzá csavarozva is, az is elég erős. De még akár az is működhet, hogy csavarozod, ÉS keményforrasztod. Ahhoz csak egy benzinlámpa kell, meg forrasztópálca.

Előzmény: neduddgi(én) (76011)
tangerine aug. 28. Creative Commons License 76012

Nekem van "kanyarfúró", meg "kanyarcsavarozó" is. Nem teljesen ilyen, de kb. ez a dizájn, csak más színű. 

A tokmányos viszonylag jó minőségű, de még szinte sosem kellett, vagy ha kellett volna, akkor az sem fért be. A kisebb nagyon gagyi, de ha néha kell, akkor nagyon kell, kb. évente 1-2x. Pont a héten kellett az idén először. Én vettem hozzá  az ebayen hatszögű szárú (1/4") fúrókészletet, hogy fúrni is lehet vele.

Ez a LIDL-is így képen kicsit jobbnak tűnik, úgyhogy ha élőben látom, és tényleg jobb, akkor veszek egyet.

neduddgi(én) aug. 28. Creative Commons License 76011

Teljesen igazad van, ez lenne a tuti. De én csak taknyolni tudok, hegeszteni nem. Ez az a verzió, amihez már szakembert kellene igénybe vennem, és onnan kezdve már nem rentábilis a buli.

Ez a két-három szintes, fiók-szerű megoldás most bogarat tett a fülembe. Ezt még lehet, hogy simán bírná egy aránylag egyszerű, sínes fa/bútorlap szerkezet is.

Előzmény: Tie (76009)
tangerine aug. 28. Creative Commons License 76010

Lehet, hogy nem lesz nagy verseny, mert mostanság elég gyakran van a LIDL-ben akkus fúrógép/csavarozó.

Ez már a sokadik egy éven belül. Bár ilyen még nem volt, de fix tokmányok kb. ugyanilyen 2x is volt nem sokkal egymás után. Egyet vettem még magamnak, egyet meg a fiamnak mert megígértem, hogy kap igazi fúrógépet, ha leszokik a cumiról. :)

Van nagyobb is, kisebbek is (az csak csavarozó), de ezt szeretem a legjobban.

Én biztosan vennék most ilyet, ha nem volna már ilyen sok. :)

Előzmény: Busmann02 (76008)
Tie aug. 28. Creative Commons License 76009

Szerintem az ultimate megoldás a stabilitásra az volna, ha úgy csinálná meg a kolléga, hogy a mozgó szerkezet és a könyvespolc két külön önálló darab, mint egy terepjárónál az alváz, és a kasztni.

Úgy képzelem el, hogy emberes vasból, zártszelvényből és L vasakból, vagy akár egy alacsony profilú U szelvényt lefektetve, mondjuk 30 centi széles, 5 centi magasból csinálni egy guruló alvázat, amibe bele lehet tenni a gumizott hengergörgőket, fölfelé a négy sarkán az éleket is megcsinálni vasból, mondjuk 15x15-ös 3-as falú zártszelvényből. A tetejére is lehet tenni két L vasat a hosszú élére, aminél szépen meg lehet vezetni egy fix, a falhoz rögzített vasalathoz fióksínnel. Így van ez baromi erős vasszerkezet, ami gurul, stabil, és akármekkora terhelést elbír, nem fog se csavarodni, se vetemedni.

Aztán fából építesz bele egy szekrényt, belerakod, és kész.

Előzmény: neduddgi(én) (76004)
Busmann02 aug. 28. Creative Commons License 76008

Veled nemszivesen versenyeznék...de ha azon múlik lefoglalom neked ha előbb érek oda mint te :)

Előzmény: neduddgi(én) (76005)
neduddgi(én) aug. 28. Creative Commons License 76007

Kösz, akkor ezt az opciót kihagyom.

Előzmény: rferi (76000)
neduddgi(én) aug. 28. Creative Commons License 76006

Khmmm... Izé... Erre a teljesen kézenfekvő megoldásra eddig nem is gondoltam...

Akkor most megnyomom az "újratervezés" gombot, és elkezdek súlyokat mérni, anyagszükségletet tervezni, költséget kalkulálni, és rögtön kiderül, melyik a járhatóbb út... Addig neduddgi kiszáll...

Előzmény: rferi (75999)
neduddgi(én) aug. 28. Creative Commons License 76005

Vazze... De. :o))

No akkor térdelőrajtból indulunk, vagy közös erővel lepofozunk mindenkit? :o)))

Előzmény: Busmann02 (76003)
neduddgi(én) aug. 28. Creative Commons License 76004

Nem tudom, nekem ez a sínes megoldás valahogy nem jön be. Ha egy közönséges, jól megbuggyantott, nehéz fiókot taszigálok síneken, teljesen kihúzott helyzetben annál is van egy minimális előre bukás, amit visszatoláskor korrigálnom kell. (Kicsit megemelem, és/vagy erőteljesebben megtolom.) Ezt meg lehet csinálni egy húsz kilós fiókkal, de egy 200 kilóssal...

Számomra inkább kivitelezhetőnek tűni a földön gurulós változat. A felső-hátsó sarkokra meg szerelnék egy-egy kisebb görgőt, ami kétoldalról a osztófalhoz, vagy léchez, vagy valamilyen profilhoz támaszkodik.

35-40 széles, duplapolcos megoldásnál talán már elég távol lennének egymástól a kerekek ahhoz, hogy a felső támasztógörgőkkel együtt stabilan tartsák a kihúzott elemet.

Természetesen így is fixen a falhoz kell rögzíteni a szerkezetet.

Előzmény: rferi (75993)
Busmann02 aug. 28. Creative Commons License 76003

GPS KÖSZI NEKED IS A MEGERŐSÍTÉST! :)

Akkor ez talán megfelelő lesz :)azzal tisztában vagyok h nem rohad sokáig a polcon és az is héccencség hogy nyitás előtt már ottleszek... :)

Neduddgi...ugye nem kecskeméti vagy? Vagy ha igen,akkor és biztosan lesz a polcon 1-1 db mindkettőnknek,akkor foglaljuk a másiknak a ketyerét amíg a másikunk oda nem ér :D

GPS aug. 28. Creative Commons License 76002

Nekem 1:1 ben ugyanez az alapgépem van - vagyis a 10,8 V-os, nyél-akkus, ugyanezekkel a paraméterekkel - mínusz a levehető tokmány.

Egész nyáron nyúztam - rendkívül hálás, erős gép, kifogástalanul működik az akkukapacitása minden normális munkavégzésre eddig bőven elegendő volt.

(Pl, egyszer 16 darab hosszú csavart kellett vagy 8-szor ki-betekerni mindet - mert próbák voltak - de az akku nem ment át sárgába, pedig az nem volt kis meló.)

A 20 Nm-t ne is feszegessük - maradjunk annyiban, hogy az marha-sok kézből-dolgozáshoz.

Pl. gipszkartonozni (fej felett) meg különösen ideális a nyél-akkus gép - mert érezhetően könnyebb mint a "puttonyos" - amelyiknek a nyél alatt van kívül a behemót akksija.

Mindent összevetve: én azt tanácsolom, hogy bátran vedd meg, nem fogsz csalódni.

Még tán annyit a tanácshoz, hogy vigyél magaddal egy bármilyen egyenes fúrót - ott fogd be a tokmányba és győződj meg, hogy szépen fut-e?

De korán menj ám a Lidlibe vasárnap - mert ezek nem szoktak ám a polcon rohadni sokáig. Mondjuk errefelé úgy 10:00 óráig szokott tartani a készlet :-)))

Apropó Bosch: a lakókocsi szomszédomnak az van - ipari fajta. Párhuzamosan használtuk a két gépet.

Meg kell mondjam, hogy kb. ugyanazt tudta mind a kettő semmilyen különbséget nem véltem felfedezni.

Persze, az vagy 40 rugó volt és bizonyára jobban bírja az ipari megterhelést.... nó de ezért cserébe jóval nehezebb és testesebb is. No meg az ára, ugye.

.

Busmann02 aug. 28. Creative Commons License 76001

Kukucs most h említetted az einhellt rágugliztam az einhell fúrócsavarozóra... ezt adta ki képek közt az első sorba...ez is 10,8V os Li-akksis... érdekes a hasonlóság a Lidlis ujságban hirdetett kis fúróval :P 

Előzmény: kukucs33 (75996)
rferi aug. 28. Creative Commons License 76000

Nekem van, de besoroltam a qrvasz@r kategóriába.

Ha kicsit erősebben fogja a fúrandó anyag a fúrót, akkor a fúrógép forgástengelyével egyvonalban el akar fordulni az egész cucc, fúróstul, kanyarostul mindenestül együtt, és kitépi magát a kezedből, meg a lukból, ha az még nem elég mély.

rferi aug. 28. Creative Commons License 75999

Ja, és még egy fontos ötlet!

Nem kell egyszerre kihúzni földtől a plafonig a könyvespolcot!

Simán megosztható akár háromba is függőleges hossza mentén, és akkor van egy alul, egy középen,egy felül, sokkal könnyebb minden, alkalmazható az ötleted a kétoldali polcokról középen rejtett elválasztó-tartólappal, amitől megszűnik az egyoldalas terhelés, könnyebben húzható, és nem rondább semmivel.

Előzmény: halaloszto (75995)
neduddgi(én) aug. 28. Creative Commons License 75998

Vasárnap reggel a lidliben kezdem a napom, rástartolok az egyszem csavarbehajtóra. 

De a barkácsgatya is érdekel. :o) Gondolom, azért került a barkács oldalra, mert ha az ember bütykölés közben nagyon megerőlteti magát... :o)) A zoknira már nehezebben találok magyarázatot. Bár amikor teleragad forgáccsal, fűrészporral, akkor lehet, hogy egyszerűbb cserélni, mint mosni... :o)))

Szerintetek az a "kanyarcsavarhúzó" feltét mennyire lehet strapabíró? Dolgozot már valaki ilyesmivel? Vagy csak annyi haszna van, mint a reszelőzsírnak, meg a talpas félhomálymérőnek?

Nehezen hozzáférhető helyen ezzel sem lehet egyszerű dolgozni, eléggé bumfordinak tűnik. Ahová ez befér, ott talán egy marok-csavarhúzóval is lehet dolgozni.

Eddig ugyan nem éreztem ilyesminek a hiányát, de lehet, hogy csak azért, mert nem volt... Egyszer kelett nagyon szűk helyen pár csavart behajtanom, akkor vaspálcából készítettem egy célszerszámot, és megoldottam. Oda pl. ez nem fért volna be. Viszont nagyon olcsó, és adna egy plusz funkciót, feltéve, ha valóban használható arra, amire gyártották.

rferi aug. 28. Creative Commons License 75997

"pont ezen agyaltam! a fióksínt kicsit zavarhatja hogy oldalra is van terhelve, de nem nagyon. meg egy sínt éppen lehet tenni alul-fel-l az polc elejére is, bár látványban nem szép."

Erre megoldás lehet egy sima görgő, amit a szekrényítest alsó lapjára teszünk az első élhez közel, felfelé áll, és támasztja a kihúzóegység nyitott oldalát.

Így megvan a fióksínek ellenterhelése oldalterhelés ellen.

"a hátulján is látszanak a sínek. ha egy-egy polc a két oldalán van egy elválasztónak, akkor lehet közös takarólapjuk és nem látszanak a sínek egyáltalán."

A kihúzott fiókoknál is látod a síneket, és nem zavar, itt miért zavarna?

Előzmény: halaloszto (75995)
kukucs33 aug. 28. Creative Commons License 75996

Nekem van pár Parkside gépem (gérvágó, szalagcsiszoló, flex - bár ez utóbbit még nem használtam), alapvetően elégedett vagyok velük. Ár / érték arányban abszolút megérték az árukat. A gérvágóm pl. egy átcímkézett és zöldre festett Einhell, aminek van Bp-n márkaszervize, tehát alkatrész akad hozzá itthon is, ha úgy alakul.

Amit Vajk mondott arról, hogy kezdő felhasználóként először úgyis a saját igényeidet kell megismerned, ebben egyetértek vele és erre meg kifejezetten ajánlom is, mert nem drága cuccok, tehát ha valami mégsem jött be, akkor kevésbé fáj, viszont nem is használhatatlanul ócska cuccok, mint sok olcsó kínai vacak az ún. barkácsáruházak saját címkés dolgai közt. Egy zöld Bosch-hoz képest én a Parkside-ot nem tartom feltétlenül rosszabbnak, de ezt az összehasonlítást azért általánosságban nem lehet megtenni, csak két (több) konkrét gépre vonatkoztatva.

halaloszto aug. 28. Creative Commons License 75995

pont ezen agyaltam! a fióksínt kicsit zavarhatja hogy oldalra is van terhelve, de nem nagyon. meg egy sínt éppen lehet tenni alul-fel-l az polc elejére is, bár látványban nem szép.

a hátulján is látszanak a sínek. ha egy-egy polc a két oldalán van egy elválasztónak, akkor lehet közös takarólapjuk és nem látszanak a sínek egyáltalán.

Vajk

rferi aug. 28. Creative Commons License 75994
rferi aug. 28. Creative Commons License 75993

Ennek a megoldásnak szerintem a nagy előnye, hogy atomstabil, bár kicsit sok anyagot fogyaszt.

Annyit lehet még esetleg ócsósítani rajta, ha egy elválasztólapra két oldalról raksz fel fióksíneket, és könyvespolcokat. De ilyenkor is maga a mozgó polc csak egyoldalas!

Az azonban mindenképpen fontos, hogy az egész szekrényt jó erősen falhoz kell fogatni a felső hátsó élénél, mert ha több fiók van kihúzva, mint betolva, akkor előrebillen a cucc.

rferi aug. 28. Creative Commons License 75992

Ha csak ilyen lehetőségeid vannak helyileg, akkor tényleg a kihúzós megoldás a jó.

Én a következőképpen csinálnám:

- kell egy nagy szekrénytest, amibe befér a kellő számú kihúzóegység

- minden kihúzóegységnek betennék egy elválasztólapot (18-as pozdorjából legalább)

- minden kihúzóegységet olyanra csinálnék, mint egy könyvespolc

- minden kihúzóegység hátára felraknék egymás alá 4-5 olyan fióksínt, ami teljes kihúzású tipus. Jó erőset, adják ki együtt legalább a dupláját a szükséges súlynak, mivel ne álmodozzunk, az sosem sikerül, hogy úgy rakjuk fel őket, hogy mindegyiken egyenletesen oszlik el a terhelés.

- a fióksínek ellendarabja az elválasztólapokra kerülne.

Ezzel elérnéd, hogy a "levegőben" lebegne minden mozgó egység, ha a szekrénynek csinálsz 10cm lábazatot, akkor annyival a föld fölött mozog a cucc kihúzáskor, és nem kell emiatt parázni, elpakolni, stb.

skiccek:

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/4/0/1/7/IMG_0012404017.jpg

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/4/0/1/8/IMG_0012404018.jpg

Előzmény: neduddgi(én) (75966)
halaloszto aug. 28. Creative Commons License 75991

Nekem nincs, de itt nem szokták szindi a parksideot. ez egy egész jó cuccnak néz ki ennyiért, van mechanikus sebesség és könnyű is. Fej felett kartonozni elég durva dolog, hamar le akar szakadni az ember karja ahogy emeli a csavarozót.

Vajk

mlipee aug. 28. Creative Commons License 75990

Ha az ajtó felszereléskor teljesen felfekszik a korpuszon, akkor a nyitás, csukódás során a sarka beleér az oldallapba. GPS szerint csökkenteni kell a húst, én adtam egy másik megközelítést.

Most erről megy a polémia. A felhozott ötletekből, tanácsokból mindenki azt hasznosít, amit jónak vél.

Előzmény: pajaci (75987)
halaloszto aug. 28. Creative Commons License 75989

a masik oldalon meg fel van ragasztva az 1mm magas gumibogyó hogy ne koppanjon, és egyből minden fasza.

Előzmény: pajaci (75984)
Busmann02 aug. 28. Creative Commons License 75988

Vajk köszönöm a választ!!

Általános hobbijellegű leginkább fa munkákra szeretném használni,fúrás csavarozás...mikor mi...

Legelső bevetése egy gipszkarton mennyezet elkészítése lenne...(cserépléc a keskenyebbik élével ráfúrva a 15x15ös gerenda oldalára...a cserépléc szélesebbik lapjára pedig a gipszkarton)

Aztán tervben van még néhány egyszerűbb bútor összeépítése házilag...na meg a régóta tervezgetett japán stílusú tolóajtó :)

Szóval nem ezzel akarok kifúrni 16x300mm es furatokat és hasonlót... :D

Alapjában véve a Parkside gagyi márkának számít a barkácskategóriás gépek közt? Inkább szánjak 24-25ezret hasonló kategóriájú bosch-ra??? :$

Előzmény: halaloszto (75982)
pajaci aug. 28. Creative Commons License 75987

Nem akarok vitatkozni senkivel, csak szeretném én is megérteni mi hogyan a legjobb.

Ezért kérdezek.

Előzmény: mlipee (75986)
mlipee aug. 28. Creative Commons License 75986

Valamilyen koppanásgátlót kell használni például. Ezzel kapcsolatban nem velem kell vitatkozni, nézd meg bármelyik kivetőpánt szerelési útmutatóját, ott szokott lenni az ajánlott távolság a korpusztól.

Előzmény: pajaci (75984)
mlipee aug. 28. Creative Commons License 75985

Blum kivetőpántoknál, legalábbis amivel találkoztam, kisebb volt a talptávolság és simán lehetett nagyobb húst hagyni.

Egyébként amire a 2mm-es megjegyzésem vonatkozott, a 16mm-es oldallap, nincs sok lehetőséged, ha nem slankított pántot használsz. Ha nagyobb húst a pánt állításával hozod vissza, akkor nagyon lekorlátozod a további állítási lehetőségeket.

A nettfrontos ajtók legtöbbször profilosak, a 2mm miatt akár ki is kandikálhat a fúró.

Előzmény: Erzsébeti (75976)
pajaci aug. 28. Creative Commons License 75984

Egy alsó szekrény esetén hogy néz ki, ha 2mm-rel kijjebb van a pántos oldalon az ajtó, a másik oldalon meg hozzáér?

Előzmény: mlipee (75983)
mlipee aug. 28. Creative Commons License 75983

Dolgoztam gyártáselőkészítőként, sokszor nem volt lehetőség próbafúrásokat készíteni, a pánt paramétereivel kellett dolgozni. Bár nem most volt, elég jól megragadt néhány dolog a fejemben.

Kaptál szemléletes magyarázatot, most megvilágítom másik irányból is.

Kivetőpántoknál a gyártó megadja a talp és a fazék szélének a távolságát, ebből tudsz számolni mindent. A normál kivetőpántnál ez általában 15 mm. Ha ehhez hozzáadod még a 2mm hús vastagságát, akkor 17 mm-t kapsz. Ha nagyobb húst adsz neki, akkor a ~3-4mm állítási lehetőség néha arra sem elég, hogy nullára hozd a szélével. Erre mondtam, hogy 16-os oldallap esetén kell a 2mm. A beverődés ellen pedig nem a húst kell csökkenteni, hanem az ajtót nem szabad a korpuszra ültetni, 1-2 mm rést kell hagyni.

Előzmény: GPS (75974)
halaloszto aug. 28. Creative Commons License 75982

egy gépet két szempontból lehet értékelni:

1. mennyire alkalmas arra, amire használni akarod

2. mennyire tartós, mennyire jó minőségű

a kettőnek persze van egymásrahatása, adott gépet különböző célokra használva eltérő lesz a tartósság. de azért létezik objektív minőség.

az elsőt Te kell tudd, de ha kezdő vagy lehet még te sem tudod. a masodikban tudunk segíteni, bár főleg akkor ha a cucc nem zsírúj a piacon. 

szerintem elsőre a műszaki paramétereket mint Nm meg Ah hagyd a fenébe, úgyse tudod mit kell tudjon mert nem tudod mire fogod használni. olyat vegyél, ami nem gagyi. aztán ahogy használod majd megtanulod hogy a következő miben kell jobb legyen, vagy miben feleslegesen erős a mostani.

ha van rá pénzed, akkor elsőre olyat vegyél amin van mechanikus sebváltó. jobban lehet vele fúrni. persze nehezebb, kicsi csavarral csavarozni meg fárasztóbb. és újra oda jutottunk hogy ha nem tudod mire kell, mindegy milyet veszel csak ne legyen gagyi.

Vajk

Előzmény: Busmann02 (75981)
Busmann02 aug. 28. Creative Commons License 75981

Kukucs33 köszi az indót...rákerestem és 9700körül láttam a legolcsóbbat...

Többiek/mindenki:

A GPS posztjában a Lidlis akcióban szereplő Parkside akkus fúró-csavarozó mennyire lehet vállalható egy kezdő hobbiasztalosnak aki most kezdi el fel szerszámozni a leendő műhelyét? 

Az 1,3 Ah-s akksi és a 20NM es nyomaték nemhangzik rosszul...vagy azért ez kevés??? 

Egyéb saját vélemények is érdekelnének a Parkside-márkáról annak bármely termékéről.

Előre is köszi!!! :)

Előzmény: GPS (75975)
halaloszto aug. 28. Creative Commons License 75980

"Én agyaltam egy picit ezen a mondaton, (virtuálisan el is képzeltem a szitut) - de lehet tévedek - ám szerintem pont hogy fordítva van: a vastagabb anyag esetében kellene szorosabban a szél mellé fúrni a pánthelyet."

élesíts kicsit a szemeden, és képzeld el újra. 

1. felteszed a vastag korpuszra az ajtót a pánttal valamekkora elhagyással az ajtó szélén

2. lecsökkented a korpusz anyagvastagságát 2mm-el. mondjuk használj lézezerkardot, és szelj le a korpusz oldalából kívül 2mm-t. ahhoz hogy minden ok maradjon, az ajtó éléből is le kell kaszabolj 2mm-t. így a hús a pánthelyfurat mellett 2mm-el kisebb lett.

Vajk

kukucs33 aug. 28. Creative Commons License 75979

Kb. 9 - 10e pénz, ha jól emlékszem. A 75951-be tettem linket a bolthoz, ahol én vettem. Vannak drágábbak is - de azt nem tudom, hogy azok tudnak-e valami  többet / mást is, vagy csak simán drágábbak. Digitális szögmérőként keress rá, lesz majd sok kihajtható vízmérték-vonalzó a találatok közt, meg pár ilyen kis "kocka" is :-)

Előzmény: Busmann02 (75970)
Paco155 aug. 28. Creative Commons License 75978

Megelőztél miközben írtam. :)

Előzmény: Erzsébeti (75976)
Paco155 aug. 28. Creative Commons License 75977

Basszus ha már azoknak nem hiszel akik naponta csinálják akkor nézz utána.

Megnyitod a BLUM katalógust, előretekersz a kivetőpántokhoz (de nem is kell, itt egy közvetlen link)

http://publications.blum.com/2013/catalogue/hu/#116

Ez a 116 oldal - a közepét nézd.  Meg van adva, hogy milyen vastagságú anyaghoz mennyire kell fúrni a kivetőpántot (ennél épp 3-7 mm de később találsz 3-8 at is), és hogy milyen vastag anyagnál, milyen fazéktávolság esetén mennyi lesz a fugaméret. (magyarul: az anyagvastagság adott és attól függően hogy mennyi hézagot akarsz oda fúrd a pántot. )

És ez minden típusú blum kivetőpántnál egzaktul meg van adva.

Erzsébeti aug. 28. Creative Commons License 75976

Srácok!

Nem lenne egyszerűbb felmenni a blum honlapjára, és megnézni az aktuális pántnak azt a paraméterét amin itt rugóztok?

Nem kell ezt cifrázni.. én benyomom a lukközépet 20-20.5 mm re oszt jól van. A mai pántokat (a leggagyibbat is) lehet akár mínuszba is állítani.

De akár lehet próbafúrásokkal saját magatoknak is ellenőrizni, hogy hogy müxik a különböző méretezés..

A 2mm az kevés is lehet! pl. van olyan ABS éltakarás ami maga 2 mm. Amennyiben ennyi húst hagytok a furat mellett akkor gyak éppen csak az ABS vastagsága marad meg. Igaz kiesni nem fog a pánt, mert NEM ez a hús fogja tartani az ajtót, hanem a csavarokon keresztül, de az egész furat tartja ezt.

Az pedig, hogy mekkora visszaállás kell az ajtónak a korpuszhoz képest az meg a legegyszerűbb ha már a bevált, mások által egyszer (kétszer...) megoldott dolgot veszitek elő. Hogy mire gondolok?

Hát arra, hogy vannak bútorfront gyártó cégek akiknél létezik a szabvány nevű szó..

Meg kell nézni, hogy ők mit használnak, és csókolom... Ez a legegyszerűbb..

Minek kitalálni a sajtban a lukat, ha már egyszer valaki megcsinálta???

pl. fel lehet menni a nettfront.hu -ra majd ott elővenni a termékek menüben szinte bármelyik kategóriát és meg kell nézni a méretezést.

De előre segítek.. Ők ajtólaponként 3 mm -el számolnak. Tehát egy 50 cm-s korpuszra 49.7 cm ajtóval.

Ez a 3 mm bőven elég, hogy be lehessen állítani az ajtókat.

GPS aug. 28. Creative Commons License 75975

KOLLÉGÁK - itt egy bizalmas információ:

BARKÁCS-VASÁRNAP a Lidl-nél : 

http://szorolap.lidl.hu/9c678796-13e9-47a7-aaed-59d089bdbd97/#/14

Külön kiemelném a Li-Ionos csavarozó-furdancsot - ami még az eddigieknél is ravaszabb konstrukció.

.

GPS aug. 28. Creative Commons License 75974

Még mindig kivetőpánt - amire ezt írtad:

"Szerintem csak 16 mm-es oldal esetén kell 2mm hús, 18-as, vagy régen 19-es lap esetén 3-4 mm."

Én agyaltam egy picit ezen a mondaton, (virtuálisan el is képzeltem a szitut) - de lehet tévedek - ám szerintem pont hogy fordítva van: a vastagabb anyag esetében kellene szorosabban a szél mellé fúrni a pánthelyet.

Ugyanis ha az ajtót valóban színbe akarjuk állítani a korpusz oldalával - a vastag anyag esetében jól el kell tolni a forgásközpontot - így a besúrolás esélye nagyobb, ha mondjuk (2mm helyett) - 4 mm-re van a pánthelyközpont.

.

Előzmény: mlipee (75964)
paplanfa aug. 28. Creative Commons License 75973

Tudtad, hogy mégse kaszálták el az iskolai papírgyűjtést? Add oda Pistikének a régi szexlapjaidat, minek annyit mindenféle ki-be húzogatós faszekrényekbe dugdosni?

paplanfa aug. 28. Creative Commons License 75972

http://www.woodsmith.com/files/issues/144/jig-for-threaded-inserts-and-making-raised-panels.pdf

fába azt a fém hernyócsavart így is lehet függőlegesen betekerni, nem csak oszlopos fúróval.

Aztán ehhez hasonlóan lehet tutifüggőlegesen fúrni kisfúróval is, ha egy fémperselyt teszünk bele, mint a kregfúróknál. polcoknál a 32mm-es lyuksorhoz pont jó lehet :)

Tie aug. 27. Creative Commons License 75971

Meg lehet csinálni azt is, hogy a térben lévő felső élnél megvezeted, és mégse úgy, hogy állandóan a térbe lógjon egy sínrendszer.

Alulra teszed a vaskos gumis henger-görgőket, felül pedig azt csinálod a szekrények hátsó felső síkjához beépítesz a falba egy zártszelvényt, amit elöl lehozol a földig függőlegesen is, mint egy fémkeretet. Az első függőleges szelvény a szekrények szélénél van, de nem abban a síkban, azaz az előrecsúszó szekrény a függőleges szelvény ELŐTT gördül el, annak csak az a szerepe, hogy a felső vízszintes szelvényt támassza alulról. A felső vízszintes szelvényhez meg hozzárögzíted a szekrény felső élét egy full-kihúzható teljes, erős fióksínnel. A fióksín csak vezeti a tetejét, amikor kihúzod, jön a szekrénnyel együtt, a másik fele persze a szelvényhez rögzítve, amikor meg visszatolod, akkor semmi sem lóg ki a szekrények síkjából.

Busmann02 aug. 27. Creative Commons License 75970

Akkor valószínűleg inga jellegű a mérőcskéje :)

Miben fáj egy ilyen?

A Tajima fűrész felpiszkálta a fantáziám,befogok ruházni egy egyenes rattannyelűre :P

Előzmény: kukucs33 (75969)
kukucs33 aug. 27. Creative Commons License 75969

Felpiszkáltad a kíváncsiságom és kipróbáltam, de a várt eredmény született: Csak dőlést mér, forgatást nem, még a "hátára" fektetve sem. Igaz, a kijelzett érték ugyan változott a forgatás közben, de az csak a felület egyenetlensége miatt lehetett, mert a fordítás mértékével nemigen csengett egybe.

Előzmény: Busmann02 (75961)
Paco155 aug. 27. Creative Commons License 75968

Izé, a felső megtámasztást én szúrtam el.  Ha nem ér plafonig akkor a felső függesztést elfelejtheted. De szerintem akkor a stabilitást is. :(  Felső oldalsó megtámasztás nélkül nagyon necces lesz. Mondjuk most magamban elképzeltem egy 40x60-ast.  Talán.

foveon aug. 27. Creative Commons License 75967

nem rossz, de nem fogok ilyen nagy teljes talajon levot csinalni. most az a terv hogy egy nagy teglatest lenne, ami ules magas es kb 2m hosszu, ~700mm mely.

kozben rajottunk hogy jo 20 evvel ezelott volt itt egy hasonlo megoldas. az eloterbol a nappaliba egy lepcso vezetett, ez ureges volt. 3 lepcsofokkal es a kozepsot fel lehetett hajtani. igy hozza lehetett ferni az alatta levoben levo tarhelyhez, es a felhajtottba is elfert meg sok csetresz. jo massziv is volt (valaha, csak az evtizedek soran szetragta a szu meg szetrohadt, nem volt karbantartva igy kukaztuk es lett helyette egy sokkal kisebb fix lepcso csempezve).

Előzmény: v60 (75943)
neduddgi(én) aug. 27. Creative Commons License 75966

A kétoldalast még az agyalás elején elvetettem, a súlya miatt. Viszont az is igaz, hogy a dupla széles stabilabban állna, mint a szimpla, így a rferi által emlegetett billegés nem fenyegetne. Én is ettől tartok a legjobban, hogy a keskeny, magas, nehéz polc kihúzva nagyon labilis lesz.

A 16-os mélység viszont nem feltétlenül jó. Nagyon sok 18-as könyvem van (lexikonok, szakkönyvek, ismeretterjesztő könyvek, stb.). Ezért lenne 20-as a polc. Mondjuk jobban belegondolva érdemesebb lenne kétféle mélységben gondolkodni, akár a kétoldalas rendszernél is. Ez eddig eszembe sem jutott. :o) Pedig készítettem olyan fali könyvespolcot, amin a három szint kétféle mélységű, ha jól emlékszem 16-os és 12-es, célzottan bizonyos sorozatok számára. (Nomeg azért, mert formájában ez igazodik az Ikea Leksvik szekrényeinkhez.)

A Paco155 által említett felső felfüggesztést igazándiból nem értem. Ehhez a faltól kb. 120centi hosszan a térbe kinyúló sínek kellenének. (Illetve a külső váztól 60 centire. Vagy valamit nem jól értek.) Mennyezetig érő bútort meg nem akarok, nagyon elütne a többitől.

Az egymás előtt oldalirányban eltolható könyvesszekrények sora nagyon jó ötlet lenne, de ahhoz  több hely kell, mint ami nekem erre a célra a rendelkezésemre áll. Max. 130 cm szélességű szekrény elhelyezésére van lehetőségem, mindkét szóbajöhető helyiségben.

Paco, ha lenne egy 360x200-as falam, amit kedvemre bepolcozhatnék, akkor nem gondolkodnék ilyen nyakatekert és költséges megoldásban. :o) Az a meglévő könyvespolcokkal, -szekrényekkel együtt már elnyelné a könyveinket. De mivel nincs, ezért ezt a 360-at fel kell darabolnom hat felé, és ki kell fordítanom a síkból. :-(

Nagyon sok dolog helyrebillent az agyamban. Először is mégiscsak a kétoldalas a jobb megoldás, már csak a stabilitása miatt is. No meg kevesebb kereket/görgőt/sínt/akármit kell vennem. Igaz, hogy nagyobb teherbírásút, de ahogy nézegettem, a teherbírás és az ár nem egyenes arányosságban nő.

Már "csak" a mozgatás/megvezetés kérdésére kellene egy költséghatékony megoldást találnom. Olyat, ami a lehető legkevesebből kihozható, ennek ellenére nem dől a fejemre az egész. :o)

(Csak Paco hsz-e alapján jutott el az agyamig az a nyilvánvaló dolog, hogy ha pl. 200 kg teherbírásra van szükségem, akkor nem 4 db 200 k-ra kalibrált kereket kell vennem, hanem elegendő 4 db 50 kg-os... Ez fióksínnél is így van, vagy ott egy párra értendő a névleges terhelhetőség?) 

rferi aug. 27. Creative Commons License 75965

Hasonlón én is agyaltam, de a múlt héten ennél sokkal egyszerűbbet és jobbat találtam, láttam, azt fogom megcsinálni.

Adott a fal. Arra teliberakva ott a sok sima, közönséges könyvespolc, földtől plafonig,faltól falig.

Eléje le van fektetve két T sín, görgősínnek. Ezeken gurul még egy könyvespolcsor, de ez a sor, már egy szekrénnyel kevesebb, hogy legyen mindig egy "rés", ahol a hátsó könyvespolcsorhoz oda tudsz férni.

A megvalósítottnál konkrétan kb 80-100cm széles szekrények voltak, a külső, gördülő szekrények kis mélységűek voltak (a nagy könyveket a belső, mélyebb szekrénysorba rakták), kb 25cm. A kb 220-240cm magas, 80-100cm széles, dugig rakott könyvespolcot egy kézzel, minden fáradtság és erőlködés nélkül tudtam tologatni a két sinen, a rejtett görgőkön.Hátul volt négy szekrény, elől meg három.

Régen próbálkoztam a tömör raktárakhoz hasonló mozgós könyvesszekrénnyel, de nem vált be, és szerintem a rossz oldalarányok miatt.A szekrények a tolás közben oldalra billegtek, nagyon veszélyesnek éreztem. Ez a fenti megoldás ennél jobb arányokat ad, tök stabil érzete volt a tologatásnak. Annyi plusz támasztás volt még, hogy a külsö szekrények felső két sarkán volt egy-egy kis görgő, ami nekitámaszkodott egy L vasnak, ami nem engedte a szekrényt pofára bedőlni a szoba közepébe. Az L vasat a plafonról lelógva, vagy a két oldalfalba rögzítve lehet felrakni.

Előzmény: neduddgi(én) (75942)
mlipee aug. 27. Creative Commons License 75964

"Oké, de akkor a bútorgyár vajon miért használ 2 mm körüli értéket?"

Szerintem csak 16 mm-es oldal esetén kell 2mm hús, 18-as, vagy régen 19-es lap esetén 3-4 mm.

Nem tudom, kinek hogyan könnyebb, de én sosem a maradékot veszem egész értékre, hanem a furatközepet.

Előzmény: GPS (75904)
halaloszto aug. 27. Creative Commons License 75963

Akkor értem. Azt hittem "kétoldalas", tehát hogy kihúzva balról és jobbról is vannak polcok. Így viszont nem kell alul.felül legyen a megvezetés, simán lehet 4db komolyabb teljes kihúzású fióksín a hátán és kész. Maga a szekrény doboz egy nagy fiók, aminek csak a bal oldalán vannak sínek, a jobb hátsó sarkán meg van egy kerék.

Vajk

Előzmény: neduddgi(én) (75959)
Paco155 aug. 27. Creative Commons License 75962

60x200x20......  egyik méret nem jó. :)

A 20 az ami vagy sok, vagy kevés. A legtöbb könyv 15cm, vagy kicsivel alatta. Egysorosnak tehát sok, kétsorosnak kevés.

Én abban gondolkodnék, hogy egy 200x60x15-ös lap a merevítő, arra megy fel egy 33,5-es keret (kétoldalt 16-16) és a polcok.  Felül egy tolóajtó vasalattal tartanám meg 4 vagy 5 görgővel (a görgő 70-80 kg-t bír/db), alul meg csak megvezetném kétoldalt, hogy ne lengjen. Kihúzás után meg kétoldalról érhetők el a könyvek. Az a kevés meg ami 15 cm nél hosszabb azt lapjával be lehet tenni, a polcmagassággal úgyis variálnod kell majd a jobb helykihasználás miatt.

Nekem a könyveim egy 360x200-as falon épp hogy elférnek, most valahol 1300-1400 között lehet a számuk. Ha a tiéd tényleg ezres nagyságrend akkor két ilyen polccal számolhatsz. Vagy ha nem akarod kétoldalasra akkor egy hátlap plusz rajta a polckeret, az legyen mondjuk 18 széles és négy darabra van szükséged, de csak 3-4 görgőre polconként.

Előzmény: neduddgi(én) (75957)
Busmann02 aug. 27. Creative Commons License 75961

A vízszintes mérésre nekem is lett egy kérdésem...felvetésem... ha inga jellegű a működése akkor csak álló helyzetben mér...ha gyorsulásmérős akkor lehetne pl h a hátára fektetve kap egy nullpontot...és onnan elforgatva mér szöget??? A talpmágnesre csattintva egy fém vonalzó és mehetne a vízszintes szög mérés :D tudom baromság...de nemlenne rossz egy ilyen cucc se...mondjuk arra vannak megfelelő állítható szögmérők :D

Előzmény: pajaci (75960)
pajaci aug. 27. Creative Commons License 75960

Így már értem. Azt hittem vízszintesen is mér szöget, azért jöttem zavarba.

Előzmény: kukucs33 (75956)
neduddgi(én) aug. 27. Creative Commons License 75959

Hátulról előre:

- A polcok mélysége 20, szélessége 60. Mivel "élükkel" állnak a falnak, ezért az egész könyvesszekrény mélysége 60cm. :o)

- Ez a "kigurítom a bársonyszőnyeget" vicces, de ennyire azért nem bonyolítanám túl a projektet. :o))

- Még nem jutottam el a kimérésig, de durván saccolva úgy 200 kilót nem ártana tudnia.

- Gondoltam motorosra, aztán kiröhögtem magam. :o) Természetesen kézi kihúzós.

- A kicsúszó cucc nem tudja megakasztani, mert a mellette lévő polcos elem tömör hátfala határolja.

-Nagyon ritkán használtam eddig bútorlapot, tulajdonképpen nem tudom, mennyire terhelhető.

Előzmény: halaloszto (75958)
halaloszto aug. 27. Creative Commons License 75958

- Ha vannak fix polcok is, ez egy tök merev doboz. En bútorlapból csinálnám.

- Nem lécet tennék elöl elválasztásnak, hanem telibe falakat tennék közéjük, különben egy leeső cucc be tudja akasztani az egészet.

- foganyún gondolkoztál vagy motoros lesz?

- sok anyag lesz benne eléggé. plusz a könyvek. ki kellene saccolni egy modul tömegét

- elszállt: ahogy húzod ki, letesz maga alá egy szőnyeget, azon gurul ki, amikor betolod meg feltekeri elöl a lábazat mögött egy rolófeltekerő

- ha a tömeg ok-ra jön ki, lehet hogy lehet hozzá venni teljes kihúzású fióksínt. ha jól értem nem lenne a cucc nagyon mély. mondjuk így az értelmét is elveszti szerintem, max annyi hogy nem látszanak a könyvek. miért csak 20cm mély? nincs több hely? ha lenne 40, akkor pont poén lenne hogy több fér rá mint egy azonos felületű polcra.

Vajk

Előzmény: neduddgi(én) (75957)
neduddgi(én) aug. 27. Creative Commons License 75957

No, akkor kicsit részletesebben az én elképzelésem:

- Hat darab polcos elemet fogna keretbe egy közös külső korpusz. Ennek anyaga attól függ, hogy melyik helyiségünkbe kerülne... Az elemek közt elöl osztólécek lennének, amelyekre rátakarnának a frontot képező polcoldalak.

- Az egyes elemek mérete nagyjából 60x200x20 cm. Anyaguk 18 millis ragasztott "bóti" fenyő. (A bútorlap szerintem nem viselne el ekkora terhelést.)

- A merevségét (elvileg) a polcok közé csapolt/ragasztott hátfal elemek adnák. Ezeket talán elegendő lenne bútorlapból készíteni, esetleg némi vinklis erősítéssel.

- Elöl egy pár fix kerék (bár ez a görgős-hengeres megoldás így elsőre szimpatikusabb, mert nagyobb felületre oszlik el a terhelés). Ezek közvetlenül a parkettán futnának.

- A hátsó kerekeket egy-egy szögvas sínben, "L" profilban vezetném meg. (Kérdés, hogy ez megoldható-e a megszorulás veszélye nélkül.)

Nos, valami efféle. Nem kellene mindennapi ki-betaszigálást elviselnie, de azért nem is egy "könyv-elfekvő" lenne.

kukucs33 aug. 27. Creative Commons License 75956

Ha döntöd bármelyik oldalra, akkor méri és mutatja a dőlés szögét.

Praktikusan pl. egy asztali körfűrész esetében először az asztalon megadod a 0-át, mint referencia értéket, majd a fűrészlapra tapasztva kijelzi az ahhoz képest való dőlés mértékét. Jól beállított gépnél a fűrészlapon 90° -ot kell mutasson, és ahhoz képest tudsz utána beállítani bármit.

Előzmény: pajaci (75955)
pajaci aug. 27. Creative Commons License 75955

Ezzel hogyan lehet mérni?

Előzmény: kukucs33 (75951)
halaloszto aug. 27. Creative Commons License 75954

úszókapu?

Előzmény: Tie (75946)
GPS aug. 27. Creative Commons License 75953

Utánanéztem egy kicsit a neten a megoldásnak - és biza a mobil polcrendszernek hatalmas kultúrája van ám a világban.

(Ez nem meglepő, hisz a "négyzetméter" (legyen az lakás-iroda-raktár) az mindenhol drága kincs. Sőt van ország, ahol még nagyobb kincs, mint nálunk. Pl. Japán)

Rossz hír viszont, hogy afféle DIY, vagy Home-Made, vagy Bricollage stb. megoldásokat nem találtam - vagyis olyanokat nem, amelyek egy fiók kézi-szerszámmal és főleg kevés pénzből kivitelezhetők lennének.

Mindazonáltal nem tartom elképzelhetetlennek a megvalósítást - de a megbízható, biztonságos működéshez igencsak szakmunkát kell igénybe vegyél (akár csak esztergálás szinten is) - de komolyabb lakatos-ismeretek is jól jöhetnek a kivitelezés során.

Jaa és az anyag, ugye.

Hát bizony az sem 2 lenne fillér (még olcsó csapágyakkal sem).

Persze, nem százezrekre kell gondolni - de úgymond "pár ezresből" tuti nem lehet összehozni a projektet.

Ha ezek után is érdekel még a dolog - éppenséggel nekem is lenne javaslatom a tervhez.

.

halaloszto aug. 27. Creative Commons License 75952

én értem. olyan mint a tömörraktár tulképp. csak nem oldalra lehet sinen tologatni a szekrényeket, hanem ki lehet őket húzni mint a kamrapolc nevű csodákat.

- alul lehet valami sinje amin a belső sarka megy, csak elöl kell kerék

- a sín lehetne az oldalán is, a szomszéd szekrényhez. viccel lenne, midnen szekrény a szomszédjához egy teljes kihúzású fióksínnel, ki lehetne ilyen lépcsősnek húzni az egészet.

Vajk

kukucs33 aug. 27. Creative Commons License 75951

A szögmérő tőlük van (a zuglói boltjuk szerencsére itt van a melóhelyem közelében):

http://bolthely.hu/photoline/id/4780200_Digitalis_szogmero_+_-_180_fok_tartomannyal

A felső asztal hosszabbítás azért egy kicsit más liga lesz, de hajrá! (görgős bak?)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (75949)
halaloszto aug. 27. Creative Commons License 75950

vannak a tajima húzófűrész lapokból különböző fogsűrűségűek

Előzmény: Busmann02 (75938)
RepülőgépÉpítő aug. 27. Creative Commons License 75949

Jó ez az asztal toldás, én a felső asztal meghosszabításán gondolkozom. 

A szögmérőt hol vetted és mennyiért ?

Előzmény: kukucs33 (75936)
RepülőgépÉpítő aug. 27. Creative Commons License 75948

Én is így használom a ragasztót. :)

Előzmény: FECÓ69 (75935)
Tie aug. 27. Creative Commons License 75947

A görgőhengerhez meg veszel mondjuk 6mm vastag falú varratmentes acélcsövet, húzol rá nagy zsugorcsövet, rámelegíted, és belül megcsapágyazod a két végén. És ezt vésed bele a padlóba. Vagy a szekrény aljába beépíted a lábazatába.

Előzmény: Tie (75946)
Tie aug. 27. Creative Commons License 75946

Nagy könyvtárakban szoktak alkalmazni ilyen megoldást.

Én valami olyasmit próbálnék meg, hogy leraknék a földre egy sima szép rozsdamentes acéllemezt, kis peremmel kétoldalt, és abban vezetném meg a bazinagy szekrényeket méghozzá úgy, hogy mondjuk a 40 centi mély szekrény teljes szélességén feküdve fel 40 centi széles gumival borított acélhengereken, mittomén három-négy darabon, és azokon gurulna ki-be, a padlóra fektetett acéllemezen. Vagy fordítva. A síma acéllemezt a szekrény aljára tenni, és a padlóba süllyesztve beépíteni a gumiburkolt acélhengereket, oszt azon lehet gurigatni.

Ahhoz meg, hogy ne mászkáljon el oldalra, felül kell neki csinálni valami profilvasból sínt, ami megvezeti a szekrény tetejét.

409 aug. 27. Creative Commons License 75945

Szerintem, ha kellően merev az oldalfala, és a falhoz van rögzítve a keret, akkor fióksínekkel egyszerűbb lenne kihúzhatóra csinálni. Vannak nagy teherbírású sínek is.

(legalábbis, ha jól értem a leírást) Persze így minden "polc" közé kell megfelelően erős elválasztó. Ezzel a polcok pontos megvezetése megoldódna.

409 aug. 27. Creative Commons License 75944

Nekem az egyenes nyelű van, vettem hozzá finom vágáshoz való lapot is, azzal sokkal jobb a pontos vágásokat elkészíteni, ez kimondottan apró munkákhoz való. Viszont (szerintem) gyakorolni kell vele, mivel a toláshoz szokott "kezet" húzásra kell szoktatni. Elsőre úgy néz ki, hogy ez semmire sem jó, de ha ráérez az ember, nagyon haladós.  :-) 

v60 aug. 27. Creative Commons License 75943
Előzmény: foveon (75933)
neduddgi(én) aug. 27. Creative Commons License 75942

Van nekem egy könyves szekrény tervem, ami évek óta az agytekervényeimben bolyong. Egy kis megerősítésre vár, hogy elő merjen bújni. (Vagy egyértelmű "delete" gombra...)

Nagyon sok könyvünk van (ezres nagyságrend). Amin gondolkodom:

60centi széles, deszka hátfalas könyvespolcok, amelyek egyik oldalukkal a fal felé nézve, szorosan egymás mellett állnak. A frontot a másik oldaluk alkotná (valahogy megdizájnolva, de ez most mellékes).

A könyvekhez úgy lehetne hozzáférni, hogy a kerekeken guruló polcokat egyenként ki lehetne húzni egymás mellől.

Nem tudom, mennyire érthető amit leírtam. (Ha túl kusza, akkor megpróbálok valami Móricka-rajzot firkálni.)

A problémáim: a polcoknak könyvvel megrakva iszonyú súlyuk lenne.

Miféle kerekekkel lehetne ellátni őket, amelyek elbírják, ennek ellenére nem ormótlanok, és nem kerül darabjuk ötezer forintba... (Pl. kínai csapágyakhoz olcsón hozzá tudok jutni, csak még nem világos, hogy hogyan lényegülnének át bútorgörgővé.)

Hogyan lehetne egy ilyen keskeny és magas bútort megvezetni, hogy kihúzáskor, betoláskor ne menjen félre, ne szoruljon meg?

Kellő merevséget biztosítana-e, hogy a pl. 18 millis bútorépítő lapokból (fenyő) álló hátfalat nem rácsavaroznám az ugyanilyen anyagú korpuszra, hanem beszabnám a polcok közé, így gyakorlatilag belső merevítést biztosítana?

Egyszerűen nem merek belevágni, mert ezeket a problémákat nem tudom elméletben feloldani. Ehhez kevés a tudásom és a tapasztalatom. Ha meg csak akkor derülne ki, hogy használhatatlan a szerkezet, amikor megrakom könyvekkel, hát tutira megütne a guta...

Előzmény: halaloszto (75890)
Barnamedvébb aug. 27. Creative Commons License 75941

én még annyit tanácsolnék - kéretlenül ;) - hogy a dobogó lakásban elhelyezkedésénél adobogására is gondolj, pl. legyen távol a hálószobátoktól.

ha ez a gyerekek játszótere lesz (nem tudom, az lesz-e), akkor előfordulhat, hogy zavar titeket, h hétvégén a gyerekek már fent vannak és azon nyargalásznak

ex 3 gyermekesként ;)

Előzmény: foveon (75933)
kukucs33 aug. 27. Creative Commons License 75940

Apró munkához is jó, csak akkor keveset (nem túl sokat) kell húzni ;-)

Én Bp-n, a Kisvakondban vettem. A boltban volt olyan is, ami a webshopjukban nem volt fent.

kukucs33 aug. 27. Creative Commons License 75939

Köszi! :-)

A vastagolója nem volt rossz eddig sem, de most kicsit még jobb lett. Az egyengető asztal viszont enyhén lejt a kés felé még mindig, azon dolgoznom kell, hogy kitaláljam rá a megoldást, mert így azért nem az igazi. Mondjuk, ha fűrésszel megcsinálom egyenesre az oldalt és hozzá a derékszöget, akkor elég csak vastagolni, úgy az egyengetés kihagyható, vagy legalábbis kevésbé kritikus mértékben van rá szükség.

Összességében, az árát is figyelembe véve, számomra vállalhatók a kompromisszumok, de szigorúan csak hobbi szinten érdemes rá gondolni.

Előzmény: Barnamedvébb (75937)
Busmann02 aug. 27. Creative Commons License 75938

Kukucs33...

Akkor ez a Tajima húzófűrész nagyon Pöpec kis ketyere?

Láttam egyenes rattan nyelűt egy magyar webshopban...érdemes beruházni rá? Apró munkákhoz kevésbé ideális a nagy harapása miatt?

Barnamedvébb aug. 27. Creative Commons License 75937

tök jó lett a gyaluasztal, bravó

szóval ez a kis gyalu is használhatónak bizonyul így? még a végén vennem kell egyet :)

kukucs33 aug. 27. Creative Commons License 75936

Urak (és read-only Hölgyek)!

Volt nálam korábban pár projekt amit itt közösen kiveséztünk és tettem olyan ígéreteket, hogy beszámolok a vég(?)eredményekről. Íme:

Szó volt az aldis kombinált gyalugép vastagoló asztal meghosszabbításról a szebb végeredmény érdekében. Egy enyészettől  megmentett, de teljesen jó állapotú polclapot szabtam megfelelő méretűre, majd az aljára ragasztott és csavarozott darabokkal, illetve a gépvázhoz igazított kis hornyokkal rögzítettem a vízszintes elmozdulás ellen. A függőleges bólintás ellen pedig kapott egy plusz réteget, ami csavarozással rögzül, előre-hátra eltolható, így a le- felszerelés egy-két perc alatt megvan. Szerencsére az anyagvastagság egész jól harmonizált az eredeti asztal vastagságával, így azzal nem kellett játszani és atomstabilan tart. Mivel azonban a gépasztal maga lötyög, így a végeredmény mégsem lett teljesen tökéletes. A munkadarab belépő végénél kicsit még mindig belekap a kés, de a vége viszont tükörsima lett. Marad a toldat kilógó részének alátámasztása, azt még nem próbáltam, de úgy már tényleg nem lehet panasz a végeredményre. Még a skálázást kell az új asztal magassághoz igazítani, de azt egy megfelelően felragasztott mérőszalaggal majd megoldom.

képek:

Lett nekem egy AEG asztali körfűrészem is, amit csak mostanában tudtam élesben kipróbálni. Azt kell mondjam, hogy hozza az elvártakat, pontos, könnyen beállítható, szép vágásképet ad a gyári lappal is. Egy rögtönzött tolóasztallal ezt sikerült (egy multifunkciós bakhoz készültek lábak):

Ennél használtam az Tajima Aluminist fűrészt is. Hát, súlyos. Nagyon figyelni kell, hogy pontosan a megfelelő szögben indítsam a vágást, mert nagyon harap és pillanatok alatt elmegy világgá. Némi gyakorlattal viszont nagyon pöpec illesztéseket lehet vele készíteni és nagyon haladósan. Tetszik!

Asszem, hogy fogok venni egy egyenes nyelűt is, mert a pontos vezetéshez, ha döntve kell használni, a kés-szerű tartás valahogy jobban passzol.

És vettem még egy ilyen szögmérőt, ez egy nagy királyság:

A gérvágóhoz, de az asztali fűrész beállításához is használtam. Tized fokra be lehet állítani a fűrészlap döntését, nem kell a skálákat lesni, nincs parallaxis, az asztalon lenullázom, a fűrészlapra mágnessel tapad, beállítom a szükséges értéket és darabolhatok.

FECÓ69 aug. 27. Creative Commons License 75935

Ja.

Nem tudom ki hogy,de én a keményfa ragasztásánál,mind két ragasztásra szánt felületet enyvezem,puhánál,meg csak egyet,legalább is ez így rögzült a "bucimban"..! :)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (75930)
GPS aug. 27. Creative Commons License 75934

"Hát, én vettem flexet a Lidl-ben legutóbb..."

Ez okés, hogy vettél -de azért ne dőlj hátra. Mert tudod a mondást?

"Akinek van ugyan flexje, de nem használja.......az is."

:-)))).

Előzmény: kukucs33 (75931)
foveon aug. 27. Creative Commons License 75933

meg a kornyezet erzete is tisztul (vagy hogy mondjam).

zold utat kaptam a dobogora :)

Előzmény: paplanfa (75927)
FECÓ69 aug. 27. Creative Commons License 75932

Értem.!

De én úgy olvastam itt(is),így simán csak D3 vízálló,de ha az edzőjét adod hozzá,akkor D4 vízállóságú lessz.!Különben szerintem meg tök mindegy,hogy D3 vagy D4 típussal ragasztasz,ha nap sokáig süti,így is úgy is de meg nyílik az illesztés,és deformálódik,lehet az bármilyen álló,de a "kence" típusa sokat számít bár(mondom ezt úgy,hogy 26 éve gyakorlom a szakmát)...!

(egyébként én sem ismertem,eddig ugyan is EMFIBOIS 863-as,vízállót használtam,amíg volt)..!

Előzmény: RepülőgépÉpítő (75930)
kukucs33 aug. 27. Creative Commons License 75931

Hát, én vettem flexet a Lidl-ben legutóbb, de, hogy Te hogy jössz ki ebből, azt elképzelni sem tudom... ;-)))

Előzmény: GPS (75919)
RepülőgépÉpítő aug. 27. Creative Commons License 75930

Én is D3-as ragasztót szoktam használni beltérre. D2-est még sohasem vettem. D4-est kültérre szoktam használni. 

Ezt a márkát nem ismerem, de egy kis bizonytalanságot olvasok ki a leírásában ahol hol D3-asnak hol D4-esnek írja. 

Előzmény: FECÓ69 (75921)
halaloszto aug. 26. Creative Commons License 75929

Mondom, bosch 1300ace doboza 4000-ert viheto. sot, budapesten ennyiert hazhoz viszem. ugyanaz az osszesnek a doboza szerintem.

Vajk

Előzmény: mzdude (75923)
halaloszto aug. 26. Creative Commons License 75928

nekem is bolti karctűm van. vidia heggyel.

Vajk

Előzmény: GPS (75919)
paplanfa aug. 26. Creative Commons License 75927

sokkal tisztább lesz a lakás levegője.

Előzmény: foveon (75926)
foveon aug. 26. Creative Commons License 75926

Nem arrol van szo hogy csak a biztatot fogadnam el, de az nem megoldas hogy kicsi a gyerek akkor inkabb ne csinaljak semmit. A morzsarol meg annyit hogy nalunk kicsi a konyha igy a nappali egyben az etkezo, nem a konyhaban eszunk. De morzsatol fuggetlenul (merthogy az csak egy kiragadott pelda a szonyegkoszolodasra, ami atment itt mindenfele neveleskritikai topikba) a szonyeg osszeszed mindent viszont nehezen ereszt. Ezert sok ev utan belattam hogy gyokerestul kell irtani a dolgot, igy a szonyeg szanalva leszen.

Előzmény: koopal (75900)
Bubi504 aug. 26. Creative Commons License 75925
Előzmény: Erzsébeti (75924)
Erzsébeti aug. 26. Creative Commons License 75924

nesztek..

Ez egy jelölő sablon ami jó pánthoz is, és a fogantyúkhoz is..

Igaz itt 1500 fabatka, de van ahol olcsóbban is van... én kb 1000 vettem.

http://www.butoralkatreszbolt.hu/webshop/452-fogantyu-jelol-sablon.html

mzdude aug. 26. Creative Commons License 75923

Hát, ha nem valami ládában hányódva akarod szállítani a gépet, akkor jó az. Szerintem.

Előzmény: halaloszto (75858)
paplanfa aug. 26. Creative Commons License 75922

Annak a 32mm-es, 37mm-re szerelt lyuksornak, ami az ikeás bútorokat is jellemzi, hol kezdődik a lyuksora? teszem azt adott egy összeállított szekrénydoboz, és annak a szélein ott a lyuksor "oda teszed a polcot ahova akarod" illetve a kivetőpántokat is oda lehet csavarozgatni. A lyuksor kezdőlyukja az alul egy féllyukkal kezdődik? (vagyis ott nincs lyuk, mivel a középpontja pont a szekrény aljával esik síkba)

Ez az egy amit nem tudok hogyan illik/szokás/praktikus csinálni.

FECÓ69 aug. 26. Creative Commons License 75921

Üdv Urak.

Vettem ezt a D3-as vízálló ragasztót.!Jó e ez tölgy ajtó frízek tömbösítéshez/táblásításhoz,meg álltanos célokra(pl fenyő keretek/korpuszok,betétek ragasztásához)..?Köszi

http://www.szinkron.hu/?t=productoverview&kod=E00012

koopal aug. 26. Creative Commons License 75920

Nálam a koncentráció kritikus kérdés.

Egyszerűen nem bírom folyamatosan egy vágányon tartani az agyamat, és ebből már sok (szerencsére többnyire könnyen javítható) gebasz származott.

Ha már ott az ajtó a pánttal, csak beletalálok ceruzával abba a nyomorult lukba, de ha számolgatni kell, az eggyel több balesetveszély.

Előzmény: pajaci (75916)
GPS aug. 26. Creative Commons License 75919

Nézd: olyanokról, akik szerszámboltban vásárolnak karctűt és pontozót - mondtak már durvább dolgokat is :-))))

.

Előzmény: pajaci (75918)
pajaci aug. 26. Creative Commons License 75918

Aki ennyire bizonygatja hogy nem, az több mint gyanús:-))

Tized pontosságra nincs szerintem szükség egy kivetőpántnál, annál jóval nagyobb az állítási lehetőség, hogy gond legyen belőle.

Előzmény: GPS (75917)
GPS aug. 26. Creative Commons License 75917

"2B-s ceruza, +3.5 dioptriás szemüveg, steklámpa, és egy pontozó segítségével jelöltem fel."

A 2B-s ceruza ki volt hegyezve rendesen? Mert ott is elcsúsznak ám a tizedek, rendesen :-))))

Én bevallom: karctűt használok. Ez komoly.

Ráadásul (de ez maradjon köztünk, mert égős): szerszámboltban vásárolok karctűt, vagyis nem 100-as szeget köszörülök hegyesre - sőt, a 3 mm-es fajtát veszem - saját tokjában.

Szóval ezzel karcolok, aztán rámegyek a 2B-sel, de utána újjal elsmírolom a grafitnyomot és egy gyönyörű célkereszt marad nem csak a korpuszfehéren... de még a fantázia-mintán is.

(Azt már meg sem merem említeni, hogy a pontozó-készletem is szerszámbolti - mert még buzinak tartanának. Pedig nem vagyok az.

Nem lenne gond az sem, de bevallom: tényleg nem. :-))))

.

Előzmény: pajaci (75913)
pajaci aug. 26. Creative Commons License 75916

Egy próbadarabon azt is kilehetne mérni pontosan.

Előzmény: koopal (75915)
koopal aug. 26. Creative Commons License 75915

Valami zavart éreztem az erőben, hogy kifelejtettem egy lényeges dolgot, hát megvan.

Az előbbi leírásom persze csak ráütődő ajtónál működik, ott adja magát az ajtó és az oldallap egymás mellé fektetése, közézáródónál úgy csináltam, hogy összeállítás közben, hátlap nélkül a korpuszt pofára fordítva beletettem és pozicionáltam az ajtólapot felpántolva, és úgy jelöltem a talp helyét, de itt már pontosan középállásban.

Előzmény: koopal (75912)
pajaci aug. 26. Creative Commons License 75914

Én is gondoltam rá hogy még lap korában ráteszem, de nem bíztam magamban.

Előzmény: koopal (75912)
pajaci aug. 26. Creative Commons License 75913

Csináltam egy próbadarabot, és azon megmértem. A szekrény oldalára belülről tolómérő, talpas derékszög, 2B-s ceruza, +3.5 dioptriás szemüveg, steklámpa, és egy pontozó segítségével jelöltem fel.

Kérdezz nyugodtan válaszolok :-))

Előzmény: joevagyok68 (75907)
koopal aug. 26. Creative Commons License 75912

Én még összeállítás előtt szoktam felfúrni a talpat is, nagyjából ahogy te leírtad, csak nem középállásban rögzítve, hanem úgy, hogy kifelé többet engedjen állítani.

Lehet, hogy nem így szakszerű, de nekem így a legkényelmesebb, csak koncentrálnom kell, hogy el ne mérjem az ajtó függőleges helyzetét (na és hogy nehogy kívülre fúrjak, mert tőlem az sem lenne meglepő), de eddig még nem volt gond.

Előzmény: joevagyok68 (75907)
Paco155 aug. 26. Creative Commons License 75911

Én erre mindig azt szoktam mondani, hogy nagyon sokan szentül hisznek egy bizonyos dologban, sőt akár szakértőnek is tartják magukat, egyszerűen azért mert sosem találkoztak mással. Velem is előfordult, nem szégyen.  :)

Előzmény: GPS (75909)
gdzsozy aug. 26. Creative Commons License 75910

én a magam részéről mindig hiszek neked...pl azt is simán elhiszem hogy egyszer olvasni fogom a sztorijaid végét...

Előzmény: GPS (75909)
GPS aug. 26. Creative Commons License 75909

"csak szemre is simán több mint 2 mm-re vannak fúrva."

Nekem is úgy tűnt elsőre.

Aztán megmértem sublerrel ahol a legvékonyabb a hús...és döbbenet. Annyit mértem, amennyit meséltem.

Elhiszitek, ugye - minek is mondanék mást? :-)))

.

Előzmény: koopal (75908)
koopal aug. 26. Creative Commons License 75908

Gyorsan körbeszaladtam a házban, hogy keressek gyári kivetőpántos ajtót, de mindnek van valami bibije: 26-os, vagy közézáródó, vagy régi műanyag edényes, szóval olyat, ami gyári, modern, ráütődő pántos, nem találtam, de amit megnéztem, csak szemre is simán több mint 2 mm-re vannak fúrva.

joevagyok68 aug. 26. Creative Commons License 75907

Kerdeztem, de nem valaszoltal...hogyan lotted be/jelolted ki a korpuszon a ,pant' helyet ?

Tenyleg erdekelne !

Mert - es most lehet rohogni - zsenge ifju koromban a legelsot ugy, hogy ajtoban benne volt a pant, rajta a masik resz ' kozepallasban' racsavarozva es az ajto 'nyitott' allapotaban berajzoltam a helyet !

Akarhogy allitottam ,az is belevert !  :-) 

Előzmény: pajaci (75903)
koopal aug. 26. Creative Commons License 75906

Biztos ami biztos, leragadtam a Blumnál, mert egyszerre sose kellett belőle sok, így nem drága a megbízhatóság, és ahhoz a 4 mm tökéletes.

A lányomnak átalakított asztalhoz kellett új ajtó is, annál levettem a gyári méretet, az 5 mm volt, a pánt persze maradt, úgyhogy probléma sem jelentkezett.

Előzmény: pajaci (75903)
joevagyok68 aug. 26. Creative Commons License 75905

No megneztem, megmertem.

A "butorlaposok" altal furt likak 4 - 5 mm-re vannak a szeletol !

GPS aug. 26. Creative Commons License 75904

"...döntő többséggel a 3-5 mm-t ajánlották (gyári, nem haveri ajánlás)."

Oké, de akkor a bútorgyár vajon miért használ 2 mm körüli értéket?

Ezt viszont én mértem - kiszereltem, megmértem - és szinte mindenhol ennyit találtam, pár tized különbséggel.

Más-más gyártmányú és korú bútoroknál - egyaránt. Ezért is döntöttem emellett a hézag mellett.

.

Előzmény: koopal (75902)
pajaci aug. 26. Creative Commons License 75903

Az 5mm-rel ez a fajta súrol egy hangyaf.sznyit nekem.

Előzmény: koopal (75902)
koopal aug. 26. Creative Commons License 75902

Nehezen tudtam megjegyezni ezeket a kivetőpánt adatokat, olyan ritkán dolgozok velük, de a kettővel ezelőtti alkalommal végre sikerült memorizálnom, mert több helyről alaposan utána néztem, és döntő többséggel a 3-5 mm-t ajánlották (gyári, nem haveri ajánlás).

Szóval egyszer s mindenkorra sikerült végre megjegyeznem, hogy 4 mm, oszt jónapot, az átlagos kivitelű szekrényekhez ennyi az állítási lehetőségekkel együtt tökéletesen megfelel.

GPS aug. 26. Creative Commons License 75901

Bizony néha előfordul, hogy akkor kér valaki tanácsot... amikor már a meló háromnegyedénél tart.

Ilyenkor persze nehéz megemészteni, hogy a tanácsok szerint talán már a legelején sem így kellett volna nekiállni a dolognak :-))))

.

Előzmény: koopal (75900)
koopal aug. 26. Creative Commons License 75900

Szerintem itt most az eddigi ötletelők legalább fele leállt az agyalással.

Ha csak a biztató-dicsérő, ötletmegerősítő véleményeket fogadod el, az intelmeket akkor sem, ha azok tapasztaláson alapulnak, az nem biztos, hogy a legjobb elérhető eredményt adja.

Előzmény: foveon (75895)
GPS aug. 26. Creative Commons License 75899

"Ez két ajtós, hat millimétert hagytam el összesen, tehát oldalt nincs síkban."

Hát igen, a 6 mm kicsit soknak tűnik - de az oldalakról kicsit beljebb állítva, szép lesz az így is.

3 mm-re még nem próbáltam pántot - de vélhetően ennyi még biztos benne van a tűrésben. Ennél többel (szerintem) már igen sanszos hogy besúrol nyitáskor.

.

Előzmény: pajaci (75898)
pajaci aug. 26. Creative Commons License 75898

Ez két ajtós, hat millimétert hagytam el összesen, tehát oldalt nincs síkban.

Végülis 3mm-re raktam mint Vajk, mert féltem a kettőtől.

Kössz a segítséget!

Előzmény: GPS (75894)
joevagyok68 aug. 26. Creative Commons License 75897

Bocsanat , hogy beleszoltram az elete/tek/be !

DE szerintem itt nem errol van/volt szo ! Nagyon nem !

Nem azt irtam, hogy nem kell/lehet ezt meglepni !

En is a minimalosodas utjan jarok...csak a gyerekek mar 14 es 18...

Amugy lehet a gyerek is igy van ezzel a szobaban/szonyegen evessel vs. konyhaban eves , ha mar az apja is ilyen ontudatos ebben a 'mit miert ne csinaljon' temakorben !

No tobbet nem szolok....hozzad !

Uff

Előzmény: foveon (75895)
foveon aug. 26. Creative Commons License 75896

Igen, felig meddig most is igy van mert a legtobb polcon a konyvek mogott meg egy par sor konyv van. Nyilvan van mindenkinek egy csomo olyan amit ritkan vesz elo. Ezt a tarolos dolgot azert nem epitenem be oda mert felek a penesztol ezen nehezen tudok valtoztatni sajna itt a kornyeken a regi epitesu hazakban ez kuzdelmes dolog. Ha viszont van egy kis szigeteles meg szellozes akkor eleg jol ki lehet kuszobolni (gardrobjaimnal mukodik a dolog).

foveon aug. 26. Creative Commons License 75895

Nem igazan olyan tanacsra vagyom hogy mit miert ne csinaljak. ( Volt egy munkayarsam nagyon ruheltuk mert minden melorol meg tudta magyarazni hogy azt miert nem kell megcsinalni miert jo minden ahogy van... evekig elvolt ezzel a mentalitassal.)

Előzmény: joevagyok68 (75886)
GPS aug. 26. Creative Commons License 75894

"Tehát akkor te - pont - olyan széles ajtót rendelsz, amilyen széles a korpusz ??"

Szigorúan: igen!

Nagyon is pontosan akkorát mint a korpusz  - ha 1 ajtós korpuszról van szó.

Ha 2 ajtós akkor is - mínusz a 2 ajtó közti rés fele.

Dehogy kiabálok én - amúgy sem szoktam - de kollégákkal meg aztán pláne egy szál okom sem lenne rá :-)))

.

Előzmény: joevagyok68 (75893)
joevagyok68 aug. 26. Creative Commons License 75893

Én elhiszem...csak NE kiabálj velem !  :-))

Megyek haza és lemérem...

amit még nem értek..

"Nagyon is színben lesznek az ajtók az oldalakkal - ajtómérettől függetlenül"

Tehát akkor te - pont - olyan széles ajtót rendelsz, amilyen széles a korpusz ?? (rázáródónál/ütődőnél)

Előzmény: GPS (75889)
PETYUS aug. 26. Creative Commons License 75892

Én gondosan kiválasztott dobozokban szoktam a könyvek mögé rejteni azokat a könyveket, amelyeket nem akarom minden évtizedben használni. A gondos kiválasztás azért kell, hogy az ütközésig betolt könyvek előtt már ne maradjon a polcon annyi hely, hogy bármilyen pici fölösleges kacat elférjen.

halaloszto aug. 26. Creative Commons License 75891

azt a 3-7mm-t nem úgy kell érteni hogy 3-7 között bárhova, hanem hogy ezermindentől függ de a kettő közé fog kijönni. függ a korpusz vastagságától, hogy milyen talpat használsz, hogy oldalt mekkora az elhagyásod, stb.

Vajk

Előzmény: GPS (75889)
halaloszto aug. 26. Creative Commons License 75890

a konyvespolcot csinálhatnád dupla mélyre, és a háta mögött lenne a raktár. a polc meg valami trükkös módon kinyitható vagy elhúzható lenne előle.

Vajk

Előzmény: foveon (75883)
GPS aug. 26. Creative Commons License 75889

"Nem kevés a 2 mm ?"

Hidd el nekem becsszóra, hogy NEM KEVÉS!

És ezt nem "vélekedem" csak - hanem bizton állítom - mert nagyon sokat martam már be a helyére - mindenféle márkát és típust is  és a 2 mm mindegyiknél tökéletes volt.

Egyébként, annak idején, erről én úgy győződtem meg, hogy kikaptam egy-két gyári bútor kivetőpántját és megmértem, hogy "Hova fúrnak a felnőttek?"

Nos, ott mértem én 1,8-től 2,3-ig mindenfélét - minek utána úgy döntöttem, hogy nálam márpedig ez fix 2 mm lesz innentől :-)))  És bevált.

Egyébként az idézett cikk 3-7 mm-es javaslatát igencsak meghökkenve fogadtam.

Mert a 3 mm lehet még határeset.... de azért szívesen megnéznék egyszer, hogy mégis hogyan nyílik egy 7 mm-re fúrt pánthellyel egy ajtó.

(szerintem szarul - de ez csak vélekedés).

"Ha 2 mm-re fúrod, akkor milyen széles ajtó mérettel számolsz ?

(mert ha csak 2 mm van a szélétől, akkor már eleve 1-5 mm-el "beljebb" lesz a kivetőpántos oldala, mint a "megadott" mérettel,  a bútor (külső)oldalához képest ! )"

NEM!

Nagyon is színben lesznek az ajtók az oldalakkal - ajtómérettől függetlenül.

Úgy be tudod állítani mint ha becsukott ajtókkal a korpuszt egy darab fából faragták volna ki.

Még valami: ahogy a cikkben is szerepel - én sem fúrok pánthelyet kézből.

Mert bár kézifúróval fúrok, de mindig is a hordozható oszlopról, amit szorítóval rögzítek a munkadarabhoz.

.

Előzmény: joevagyok68 (75884)
Garfield007 aug. 26. Creative Commons License 75888

Előttem már leírták. Ezt a dolgot ne nagyon erőltesd még, nem minimál kompatibilis a családod a leírás alapján. Nálunk pl. teljesen egyértelmű, hogy az esetek 90%-ban a konyhában eszünk és pont.

A kanapé dolgot azért kifejthetnéd egy kicsit, akár az off-ban is. Kiváncsi lennék mi a baj a dögléssel a kanapén valamint kicsi gyermekkorodban min üldögéltél ha nem ezen?

:-))) 

halaloszto aug. 26. Creative Commons License 75887

én 3mm-re szoktam

Előzmény: pajaci (75878)
joevagyok68 aug. 26. Creative Commons License 75886

"meg mondhatsz barmit raszorjak a morzsat,"

Hááát ..ha azt nem értik meg, hogy kajálni csak a konyhában, akkor a minimal lényegét SE fogják megérteni !

Szarul mutat a minimal lakás szétdobált auutókkal, legókkal

SZerinetm korán kezdtél a minimáliskodáshoz !  :-)

Hisz még előttetek van a kinőtt játékos/ruhás korszak..tankönyvek stb !

AZokat hova rakod majd ??

Szerintem térj vissza rá, majd ha elköltöztek/kirepültek a gyerekek...

joevagyok68 aug. 26. Creative Commons License 75885

"akkor szinte súrolja a sarka azt nyitás közben"

CSak halkan kérdezném meg, mert lehet rosszul gondolom, hogy mi lehet a baj...

Hogyan/miként jelölted ki a bútorRA felkerülő kivetőpánt "darab" helyét ?

Előzmény: pajaci (75875)
joevagyok68 aug. 26. Creative Commons License 75884

Csak kíváncsiskodnék ...

" max. 2 mm-re kell legyen"

Nem kevés a 2 mm ?

Már nem emlékszem-majd otthon megnézem- de mintha én 5 mm-re fúrtam volna..És nincs vele ilyen probléma .

itt is 3-7 mm-t ír....(bár régi a cikk)

http://ezermester.hu/cikk-1235/Korszeru_kivetopantok

Ha 2 mm-re fúrod, akkor milyen széles ajtó mérettel számolsz ?

(mert ha csak 2 mm van a szélétől, akkor már eleve 1-5 mm-el "beljebb" lesz a kivetőpántos oldala, mint a "megadott" mérettel,  a bútor (külső)oldalához képest ! )

Előzmény: GPS (75877)
foveon aug. 26. Creative Commons License 75883

na latom nem hiaba irtam:)

van meg elvetemult otletem. peldul megszuntettem a szonyeget (amugy parketta vala), elegem volt belole hogy koszoldik, szedi a szoszt a morzsat, minden nyomot hagy. persze tisztitani kell, de marhara nem izgi naponta porszivoazni. a kolkoknek meg mondhatsz barmit raszorjak a morzsat, aztan beletapossak. a perkettaval sokkal jobb gyorsan fel lehet takaritani es ha ragados a cucc akkor fel lehet mosni. most ugyan visszatettem, asszonyi nyomasra, de elso dolga volt a kisebbiknek hogy szerzett valahonnan (maig nem tudom honnan) egy fel centi szeles hagyu barna alkoholos filcet es elkezdett rajzolgatni egy papirra. no persze nehanyszor leszaladt a papirrol... nem sikerult teljesen kitisztitani, meg igy is maradt par halovany csik. sztem ez megadja az asszonynak is a kezdo lokest hogy lenyelje a bekat es felszamoljuk vegleg a szonyeget barmennyire is draga meg szep meg mittomen.

a parketta alatti tarolasra visszaterve. sokat elmelkedtem mi legyen. a jelenlegi butorokkal ugy vagyok hogy nagyon szepek, meg minden de mar nyomasztanak. szeretnek valami minimal iranyba menni. igaz ezt csak a nappaliban, a halo marad most ahogy van, azon majd ha nagyobbak lesznek a kolkok akkor alakitok.

0a szekrenyek teteje igy is tele van (eleve van egy feltet a szekrenyen, korpusz? vagy hogy hijjak) ami gyakorlatilag meg egy szint. van ket szep komod is. persze hozzaillo. azok is mennek.

par hete mondta fater hogy van meg egy csomo parkettam naluk valahova elteve (mert tobbet vettunk es o is hasznalt belole). na arra gondoltam hogy az alant vazolt betolhatos agy formajara csinalni kene egy dobogo szeruseget. annak a burkolata lenne ez a parketta, igy passzolna a jelenlegihez, kb mintha a talaj resze lenne. ezt ules magasra csinalnam, tetejere parnakat es kesz a kanape.

ja merthogy egy kanapenk, amit megintcsak eros nyomasra veteleztem. sosem szerettem a kanapekat, a mi csaladunkban sose volt, megis jol elvoltunk nelkule.

jelenleg azt latom hogy radoglenek es azon fetrengenek. utalom. meg fogom szuntetni.

a dobogora nem tennek fiokokat hanem a teteje lenne tablakent egy vagy ket reszben felemelheto. esetleg rejtett zsanert az egyik elere es szimplan felemelos. lenyeg legyen annyira massziv hogy akar ugralni is lehessen rajta (kolkoknek).

a lakasunk tobb szintbol all, a konyha is mas szinten van mint a nappali es megint mas a halo is. ez neha atok neha jo, megprobalnam kihasznalni, talan ezt a dobogot meg tudom ugy trukkozni hogy az eloterbol a nappaliba vezeto lepcsofokokkal osszhangba keruljon.

a dobogoban olyan dolgokat tartanek ami nem annyira erzekeny a nedvessegre es persze nem is napi izeket (pl van egy orokolmeny talalo keszletunk). talan ha ez az egesz a meglevo parkettan lenne akkor nem is lenne gond. a konyveknek es hasonloknak csinalok polcos szekrenyeket, de minimal dizajnal, feher oldal feher polclalapok falba sulyesztve az egesz. ilyesmi fazont: http://www.besthomedesigns.org/wp-content/uploads/2012/03/Minimalist-Home-Interior-Design.jpg

Tie aug. 26. Creative Commons License 75882

Na, itt a homokozó.

10x15-ös gerenda fektetve, a sarkokon vízszíntesen 2db 450x6-os csavarral, függőlegesen meg 4db 170x6-os csavarral összefogatva. Alján geotextil, hétvégén meg csinálom hozzá a felhajtható fedelet, amiből felnyitva üldöge lesz.

Azt már csak színtelen lazúrral kenyem, meg előtte favédő alapozó.

GPS aug. 26. Creative Commons License 75881

Ha nagyon tartasz az átszakadástól, akkor a furat központját (19,5 mm a széltől) fúrd elő egy mondjuk 2-es fúróval.
Az atombiztosan megvezeti majd a pánthelyfúró csúcsát - tuti nem fog elvándorolni semere sem - és tuti átszakadni sem fog.

.

Előzmény: pajaci (75880)
pajaci aug. 26. Creative Commons License 75880

Már az 5 mm-től is féltem hogy átszakad. Egy különálló alsószekrényt csináltam meg eddig, megpróbálom a többit 2mm-rel. Köszi!

Előzmény: GPS (75879)
GPS aug. 26. Creative Commons License 75879

Húhh, az tényleg soknak tűnik. Akkor itt lehet a kutya elásva.

Én úgy szoktam, hogy a tolómérőn beállítok 19,5 mm-t, annak mentén karcolok rajztűvel és oda pontozok, mint ha fémmunkát csinálnék.

Aztán abba a pontba beállítom a pánthelyfúró csúcsát - és tolom neki ész nélkül.

Az elején picit megrezzentem én is, hogy "Húhh, nem fog ez átszakadni?" - de nem - a cirka 2 mm az tökre elég neki a biztonsághoz.

.

Előzmény: pajaci (75878)
pajaci aug. 26. Creative Commons License 75878

5mm-re tettem :-(

Előzmény: GPS (75877)
GPS aug. 26. Creative Commons License 75877

Szerintem - így ránézésre - nincs ennek a kivetőnek semmi baja.

Annyi csak, hogy a csésze (a 35-ös fenékfurat) széle max. 2 mm-re kell legyen az anyag szélétől - és akkor vidáman állítható a hézag, nem súrol be senki-sehova.

Legalábbis én még nem futottam bele elméretezett kivetőpántba, pedig a drága  Blum-tól, egész a 90 Ft-os, kutyaütő-típusig mindenfélét szereltem már.

.

halaloszto aug. 26. Creative Commons License 75876

ha nem kell ezer, es nem kell profitálj, akkor vegyél blumot. az sem olyan drága. és vegyél olyat ami clipes es beépített csillapítása van.

Vajk

pajaci aug. 26. Creative Commons License 75875

Gondolom kivetőpánt és kivetőpánt között is van különbség gyártótól függően.

Ilyeneket kaptam a helyi boltban, de nagyon határeset az állítás. Ha teljesen ráfekszik az ajtó a bútorra, akkor szinte súrolja a sarka azt nyitás közben. Tud valaki egy beváltabb jobb típust?

Tie aug. 26. Creative Commons License 75874

Bitang ez az AEG csavarozó.

40 centis 6mm-es csavarokkal raktam össze a gerendákat a homokozónak, amit 45 centis gerendafúróval fúrtam elő, úgy küldte bele a csavarokat, mint a szart.

Valójában a kis aldis 20Nm-es csavarozóval toltam bele a csavarokat, de a végén meghúzni az AEG-gel. 23-ig van skálázva... 21-esen meg kellett állítanom, mert nem racsnizott le akkor se, amikor már egy centi mélyre beletolta a csavart, 22 fölött meg meg se tudtam fogni kézzel, kicsavarta magát a kezemből. Tetszik. :)

Az Abraboro gerendafúró meg lehet, hogy 2000 forint vót, de megérte. A menetes behúzófejjel nyomni se kell neki, megy bele a gerendába magától, húzza a földön a csavarozót. :)

halaloszto aug. 26. Creative Commons License 75873

persze hogy van ülőbútor. a szép nagy tér közepére elhelyezett kanapé, szemben a hifivel. képen jól mutat. foveon még le is tudja úgy fotózni, hogy csorogjon a nyálunk. viszont a többség csak telefonnal tud fotózni, azon nem jön ki olyan jól, muszály vendégeket hívjon hogy eldicsekedjen. azok meg vagy állni fognak a falnak támaszkodva, vagy leülnek a földre. persze ha nincs szőnyeg, az jó leülés ellen.

Vajk

Előzmény: joevagyok68 (75870)
Barnamedvébb aug. 26. Creative Commons License 75872

idesapám! te üzentél a túlvilágról? :))

csak vicceltem, neki volt ez az ötlete

nos, mondok egy áthidaló megoldást, tán megfontolandó

Sokan csinálnak kis lakásban egy dobogót, ami alatt egy kihúzható franciaágy van. A dobogón meg akármi, mondjuk a kanapé, stb.

Mi lenne, ha nem ágy lenne alatta, hanem a te "fekvő" szekrényed?

Előzmény: foveon (75859)
Garfield007 aug. 26. Creative Commons License 75871

- szőnyeg kiesik

minimál lakás lesz, nem kell

- a por, kosz lemegy a tárolóba

szigetelt, túlnyomásos dobozok, külön menő szisszenő hang nyitáskor

- nem triviális hogy nyitható is legyen meg fel se bukj a fogantyúban

süllyesztett vagy érintésre előpattanó fogantyúk

van ebben fantázia

ilyen színházi süllyesztő stílus kellene, ahol egy kezelőpultról fel lehet emelni kockákat egyesével. Vagy akár előre definiálni kombinációkat, és más-más szettek jönnének fel hétköznap reggel, színházbamenéshez, kiránduláshoz, stb.

:-D

Előzmény: halaloszto (75868)
joevagyok68 aug. 26. Creative Commons License 75870

Így már értem mire gondoltál.

DE ez bárhol máshol előfordulhat, ahol nincs bútor a fal mellett  pl. folyosó stb.

Ez meg

"De a falnak támaszkodva ülnek a földön,"

NEM minimal...hanem minimalnak álcázott "szegénység" ! :-)

Vagy fitalok új lakásban..pár hónapig..

DE nem minimal !

Azért a minimalnal is vannak ülő bútorok !

Előzmény: halaloszto (75866)
paplanfa aug. 26. Creative Commons License 75869

Láttad a HELP-et? Amikor a You've got to hide your love away-t éneklik?

halaloszto aug. 26. Creative Commons License 75868

- szőnyeg kiesik

- a por, kosz lemegy a tárolóba

- nem triviális hogy nyitható is legyen meg fel se bukj a fogantyúban

ilyen színházi süllyesztő stílus kellene, ahol egy kezelőpultról fel lehet emelni kockákat egyesével. Vagy akár előre definiálni kombinációkat, és más-más szettek jönnének fel hétköznap reggel, színházbamenéshez, kiránduláshoz, stb.

Vajk

Előzmény: Garfield007 (75864)
neduddgi(én) aug. 26. Creative Commons License 75867

Nekünk volt ilyesmi. Egy kb. 15m2-es szobát kellett két kiskamasz fiam számára élhetővé tennem.

Akkor került egyikőjük lakrésze alá egy 4m2 körüli emeltpadló. Kb. fél méter magas fenyőváz, a szoba padlójával megyegyező burkolattal. Alóla nagyméretű, kerekes fiókokat lehetett kihuzigálni. A frontok is ugyanolyan burkolatot kaptak, mint a padló.

Nálunk nem vált be.

A fiókokban csak olyasmit volt érdemes tárolni, amit szökőévente egyszer kellett előszedni, mert a kihúzásukhoz rendet kellett rakni a padlón... Az is gond volt, hogy túlméreteztem a fiókokat, és megbuggyantva böhöm nehezek voltak. Ehhez képest a kerekeik meg kicsire sikeredtek...

A másik gáz az volt, hogy a feltétlenül szükséges szellőzőnyílásokon keresztül sok por ment be. Ennek ellenére nem szellőzött jól, télen hidegebb volt alatta, mint a szobában, ezért párát dobott, penészedni kezdett.

Ráadásul dobogott, ami magától értetődő, elvégre ezért hívják autentikusan dobogónak az emelt padlót... :o))

Szerintem aktív szellőzés nélkül legalábbis rizikós. Esetleg ha a fűtéscsövek is alatta mennek...

Na mindegy, biztosan van rá jó megoldás, de amit az én agyam és kezem annak idején kiadott, azt egy év után lebontottuk.

Ha most építenék ilyesmit, akkor pl. a szekrénysor alá tennék emeltpadlót egy fióksorral. Ha hálószobába kerülne, akor a szekrényekkel azonos mélységűre készíteném. Ha nappaliba, gyerek- vagy ifjusági szobába menne, akkor túllógatnám annyira, hogy párnát dobva rá, ülőfelületként is lehessen használni.

Igaz, ezt túl magasra nem lehet építeni, mert akkor a szekrények látványa "erőd-toronyra" emlékeztetne, és a felső polcok elérhetetlenekké válnának.

Viszont a szekrények tetejére is lehet tárolórendszert készíteni az "elfekvő áruk" részére, nem biztos, hogy az emelt padló az egyetlen megoldás.

halaloszto aug. 26. Creative Commons License 75866

Egy atlag lakasban a fal mellett korben mindenfele butorok vannak. És az élet a bútoroknál történik. Ha kiüríted a szobát és korben látszik a padló szegőléc, hamarabb fog hozzáérni bármi a festett falhoz, amin az idővel meglátszik. Láttam olyan lakást ahol tökre jól nézett ki hogy padlószőnyeg, minimál bútor, nagy tér sok fény. De a falnak támaszkodva ülnek a földön, a gyerek nem a szekrénynek gurítja neki a kisautót hanem a falnak, nem a tálalónak löki neki a széket az étkezőasztalnál hanem a falnak, stb.

Vajk

Előzmény: joevagyok68 (75863)
joevagyok68 aug. 26. Creative Commons License 75865

Amúgy csak kiváncsiságból rákerestem és a "dobogó alatta ágy " keresésre nem kevés képed dobott fel.

Első...ötletnek..

http://www.precizasztalos.com/2012/06/rejtett-agy-nappaliban.html

Garfield007 aug. 26. Creative Commons License 75864

Látom, nem csak én vagyok "bolond" bizonyos esetekben és témákban :-)

Álpadló szerkezet van egész durva méretezéssel is és be kell rendezni "dobozokkal" és ha emelt itt-ott akkor fiókokkal is, az egyes táblák/ajtók nyitása emelése érdekes lehet, de arra meg adnak ötletet a hivatásosok. :-)

Nem nézhet ki rosszul, de hogy én nagyon utálnék hajolgatva öltözni reggel, az tuti :-)

joevagyok68 aug. 26. Creative Commons License 75863

Ezt

"ha nem lesz a falnál bútor, problémás lesz a fal alsó részének esetleges elhasználódása."

nem értem ! (remélem nem csak én !  )  :-)

Előzmény: halaloszto (75861)
joevagyok68 aug. 26. Creative Commons License 75862

"lakást"

"ezzel lenne par gond, peldul peneszedes,"

Ez most akkor lakás vagy ház ?

""fabol kene megoldani, talan az lenne a legegyszerubb.

latott mar valaki ilyesmit?"

Látni nem láttam, csak agyaltam ilyenen..

Ha maradtunk volna az "emeletesben", ahol a nappaliban kellett aludni, biztos sináltam volna egy dobogót amin az ülőgarnitúra lett  volna + alatta ágy , amit ki lehet húzni alváshoz .

Már csak azért is mert halálom a beágyazás...  :-)

halaloszto aug. 26. Creative Commons License 75861

nem akarlak lebeszélni az ötletedről, de felhívnám figyelmedet pár egyéb lehetőségre:

- gardróbszoba

- olyan beépített szekrény, aminek nem klasszik szekrényajtaja van, hanem falszerű. így nem hat bútornak.

ha nem lesz a falnál bútor, problémás lesz a fal alsó részének esetleges elhasználódása. persze gondolom nem 6fős családdal gondolkozol ilyen minmál lakótérben.

Vajk

tamas577 aug. 26. Creative Commons License 75860

Az álpadló létező dolog, pl. szervertermekben, IT helyiségekben is használják. De én láttam már családi házban is, igaz nem volt megemelve csak párnafákra fektetve és a párnafák között szerelték a gépészetet meg a villamos cuccokat.

foveon aug. 26. Creative Commons License 75859

urak! nagyon hulye otletem tamadt... elkezdtem atalakitgatni a lakast, szep meg rendezett jelenleg is, csak meguntam. mostanaban az egyszerubb dolgok vonzanak, ennek hatasara sok minden valtoztattam. megszuntettem egy csomo butort leegyszerusitettem a szineket a vilagitast, most folyamatban van nemi falmunka igy a festes is valtozik.

de meg mindig van ket nagy szekrenyunk, raadasul tele van cuccal. sok mindent kidobtam mar, de persze van egy minimal konfig ami kell az elethez. a szekrenyek nagyon szep darabok jo allapotuak de rauntam. nem tudom mit lehet csinalni veluk. el lehetne adni egyaltalan egy hasznalt stilbutort? lenyeg, hogy a tartalmukat valahogy el kene tuntetnem. eleg hulye otletem tamadt. mi lenne ha a padlo ala? persze ez igy nem megy hisz beton van alatta, de ha mondjuk felszednem a parkettat csinalni valami (fa?) vazat majd arra visszatenni, aztan a ketto kozott lenne a tarolas? tudom ezzel lenne par gond, peldul peneszedes, meg az amugy se tul nagy belmagassag tovabb csokkenne. de mondjuk lehetne azt is hogy szintkulonbseget letrehozni es csak egy terulet lenne magasabb, mintha a szoba ket szintbol allna? fabol kene megoldani, talan az lenne a legegyszerubb.

latott mar valaki ilyesmit?

halaloszto aug. 26. Creative Commons License 75858

hűvazze! ha 4000-ért tudsz vevőt a kofferre, azonnal szólj! KOMOLYAN!

mi a fene ér azon a szaron annyit? a párhuzamvezetőt nem lehet beletenni csak szétszerelve pl.

Vajk

Előzmény: mzdude (75856)
Deathstar82 aug. 26. Creative Commons License 75857

Sziasztok!

Régebben kérdeztem milyen lenne diófából csinálni konyhai munkalapot. Hát elkészült, igaz csak félig diófa. Sajnos csak telefonnal tudtam fényképet csinálni így nem lettek valami jók, de azért remélem értékelhető. A fényképek nem adják vissza, de a színe sötét barna, leginkább az utolsó képre hasonlít:

mzdude aug. 26. Creative Commons License 75856

A Bosch 1400 ACE (az általad linkelt 1200-as nagytesója) most akciós. Kofferrel, 6 db marófejjel, párhuzamvezetővel, másológyűrűvel, háromféle patronnal együtt 37000-től felfelé lehet megszerezni. Szerintem jó vétel. (Pl. anno az 1200-ast koffer nélkül kaptam, és utólagosan valami 8000 forintért sikerült koffert venni hozzá.) A 12 mm-es fejeket nem tudja fogadni, ez az egyetlen baja.

Előzmény: halaloszto (75850)
kjanik aug. 26. Creative Commons License 75854

Az akác persze olyan, amilyen: néha reped, néha görbül, csavarodik, és persze nem légszáraz ...

Előzmény: kjanik (75853)
kjanik aug. 26. Creative Commons License 75853

Hunor-Ketüd Kft, Áporka, Petőfi S. u. 117. /06 70 502 2738; Kányási Attila/

Mi itt vettünk kerítésnek szélezetlen ,gyalult akácot többféle hosszban. Szerintem gyalult lécet is csinálnak méretre.

Korrekt társaság, elégedettek voltunk, az áraik sem rosszak..

Előzmény: Garfield007 (75815)
Bubi504 aug. 25. Creative Commons License 75852

Szerintem a kékek párhuzamvezetőjének vastagabb a szára (nehogy egy barkácsoló finombeállításra ragadtassa magát) de a másolóhüvelyek tényleg passzolnak (csak mint azt megállapítottuk, a zöld gépeken kb semmi értelmük nincs). 

Előzmény: halaloszto (75850)
Bubi504 aug. 25. Creative Commons License 75851

Ezzel a maróval még senkinek nem volt (garanciális vagy azon túli) problémája, vagy nem beszélt róla. Én 2010-ben vettem, akkor bruttó 48.775 Ft volt... a most kiírt ár arra jó, hogy amikor akciózzák (illetve a normális árán adják) akkor lehessen jó nagy %-al hülyíteni. Másrészt viszont ez nem is egy súlycsoport a 40ezres makitával. 

Előzmény: tamas577 (75848)
halaloszto aug. 25. Creative Commons License 75850

Itt van ez pl

http://www.bosch-do-it.com/hu/hu/bark%C3%A1cseszkoezoek/szersz%C3%A1mok/pof-1200-ae-3165140451628-199905.jsp

Ehhez adnak egy hüvelyt alapból. Egy 13mm-est. Viszont minden tartozéka ugyanaz mint a kék bosch-nak, és az áruk is ennek megfelelő. Az egész maró a hüvellyel meg a 6os és 8as patronnal 27ezer, de egy másik hüvely 4-5ezer, egy patron 6-8. Nekem ilyen volt az első felsőmaróm, még mindig mőködik, elsőnek szerintem elmegy. De pl semmi lehetőség nincs a hüvely középre állítására.

http://www.ebay.com/itm/Universal-Router-Template-Guide-Bushing-Set-Kit-w-Base-plate-for-Dovetail-Jig-/121191642607?pt=Routers_Bits&hash=item1c3795b5ef

Ez meg egy univerzális készlet, amit felrakhatsz a bármilyen felsőmaród talpára. Szerintem lehet találni olcsóbbat is, de 10 ezer felett van mire ideér.

Vajk

Előzmény: tamas577 (75848)
paplanfa aug. 25. Creative Commons License 75849

derékra kötött fejlámpa?

Előzmény: pajaci (75847)
tamas577 aug. 25. Creative Commons License 75848

Még nincs felsőmaróm. Olyat akarok, ami tud ilyet  és  pontosan lehet dolgozni vele. Megint fölbukkant a triton klón. Jónak tűnik, de kb. 90e a DW és a makita is. Tudom, hogy ez 12 mm-es szárat is fogad. Egyéb előny? Unimax gari nem gáz? Volt már téma valahol, hogy problémás lehet ha baj van.

Előzmény: halaloszto (75842)
pajaci aug. 25. Creative Commons License 75847

A lemez hajlik, de ez a lámpa dolog nem elvetendő ötlet!

Előzmény: RepülőgépÉpítő (75845)
RepülőgépÉpítő aug. 25. Creative Commons License 75846

Nem :) 

Előzmény: paplanfa (75844)
RepülőgépÉpítő aug. 25. Creative Commons License 75845

Ja meg még közbe legyen a lábam között egy lemez hengerlő is amivel az íves ablakokhoz a különböző sugarú ívekre tudom menet közben hajlítani a lemezt is, meg egy nagy karos lemezolló is amivel az íveket ki tudom vágni :) A pöcsömre meg akasszak lámpát, hogy éjszaka is tudjam csinálni :) Ja és mindezt persze létrán állva. 

Előzmény: pajaci (75843)
paplanfa aug. 25. Creative Commons License 75844

Hát nem konyhaablak?

Előzmény: RepülőgépÉpítő (75840)
pajaci aug. 25. Creative Commons License 75843

Egyik kezedben a szóró, a másikkal oda tartassz egy lemezt. Az enyém amúgysem szórja világnak, elég jól lehet vele célozni.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (75841)
halaloszto aug. 25. Creative Commons License 75842

pedig muszáj barkácsolni. vagy az ebay-ról rendelni. a 30ezres bosch-hoz adnak egyet gyárilag.

milyen a 40ezres makitád talpa?

Vajk

Előzmény: tamas577 (75826)
RepülőgépÉpítő aug. 25. Creative Commons License 75841

A vakolatra hogy ragasztod fel a maszkoló szalagot úgy, hogy ne fújja le a levegő? 

Előzmény: pajaci (75838)
RepülőgépÉpítő aug. 25. Creative Commons License 75840

Te most bosszantasz? Nem vagyok én szakács! Nem elég , hogy napok óta csiszolok, most még festenem is kell, te meg itt jössz a konyhába való cuccokkal? :)

Előzmény: paplanfa (75836)
Bubi504 aug. 25. Creative Commons License 75839

Lehet, hogy van olcsóbb is (amikor akciózzák akkor biztosan:) de ez nem kóvályog kicsit sem : http://www.uni-max.hu/felsomaro-b268-2-000-w/d/

Ha egy maró kóvályog (mint például a BlackAndDecker KW900E, aki a kóválygás abszolút bajnoka) , a barkácsolás nem biztosan járható. Teszem azt, csináltatsz normális perselyt a vezetőszárra, de szorulni fog mert nem párhuzamos a két rúd: gyógyíthatatlan. 

Előzmény: tamas577 (75826)
pajaci aug. 25. Creative Commons License 75838

Maszkoló szalagot ismered?

Előzmény: RepülőgépÉpítő (75833)
paplanfa aug. 25. Creative Commons License 75837

Egy kis mikromotorral azért csoda dolgokat lehet tenni a semmivel se hozzáférhető helyeknél.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (75825)
paplanfa aug. 25. Creative Commons License 75836

Zsíroldó? A wellpur most akciós a pennyben, a 20%-os ecet is :)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (75834)
paplanfa aug. 25. Creative Commons License 75835

Sütőpor?

Előzmény: RepülőgépÉpítő (75834)
RepülőgépÉpítő aug. 25. Creative Commons License 75834

Próbáltam, sokkal lassabb volt mint a csiszolás, ráadásul nem szedte le mindenhol, csak ott ahol nem volt aláglettelve. A glettelt felületnél fújhattam a festéket max fokozaton, el is színeződött a festék, akkor sem lehetett letolni spaklival. Utána meg még csiszolni is kell a felületet, úgyhogy egyáltalán nem vállt be a hőlégfúvás. 

Előzmény: ZolKa (75829)
RepülőgépÉpítő aug. 25. Creative Commons License 75833

Nem szeretnék házfalat is festeni utána, a homokszóróval nem lehet úgy lefújni, hogy az üveg felülete ne sérüljön és a falról se jöjjön le a festék a keret mellett. A delta csiszolónál elég az üveg melletti részt kimaszkolni a festéshez, a csiszoló meg nem bántja az üveget sem. 

Előzmény: pajaci (75828)
RepülőgépÉpítő aug. 25. Creative Commons License 75832

Nem akarok vegyszerezni, a fa nagyon ki van száradva, meg van repedezve, a vegyszert meg nem lehet teljesen lemosni róla, főleg nem a repedésekből. 

Előzmény: McBride_Captain (75827)
RepülőgépÉpítő aug. 25. Creative Commons License 75831

A kékes elszineződés az a gombára utal. Ezeken a részeken alaposan be kell itatni gombaölővel, mert tovább fog terjedni különben. Az egyik leggyorsabb a bemártás, egy kisebb árkot kell csinálni kapával, egy vastag fóliával ki kell bélelni, mehet bele a gombaölő és a léceket 1-2 percre bele kell áztatni. 

Ha megszáradtak és a nedvesség lement 15-20%-ra akkor lehet beereszteni lenolaj kencével, 10 perc után a felesleget le kell törölni róla, különben ragacsos marad a felület. (ne sima lenolajat használj, hanem lenolaj kencét !!!! ) A megszáradt vagy évek óta a szabadban lévő lécel alját is fesd le, különben ott fogja beszívni a párát és a lefolyó vizet is fel tudja ott szívni. 

A kisebb repedések eltüntetésére használj fagittet, a száradása után ismét csiszold át a gittelt részt. A nagyobb repedéseket már nehezebb kijavítani, én D4-es faragsztóval szoktam bekenni a repedést, majd szorítókkal össze huzatom, utána a deszka élébe előfúrok hosszú facsavarnak és facsavarral összefogatom a megragasztott repedést. 

A kiesett görcsnél fúrd át a fát egy forstner fúróval vagy nagyobb méretű vasfúróval, hogy szép kerek legyen a lyuk, és a görcs szélét is kiszedi. Utána farag bele egy ugyanolyan faanyagból egy dugót amit D4-es ragasztóval ragassz bele. Ha megszáradt akkor a dugó kiálló végeit csiszold le. 

A lazurán jó favédő, pár évente azért át kell kenni vékonyan. 

Előzmény: McBride_Captain (75814)
409 aug. 25. Creative Commons License 75830

Csak festeni akar, nem üveget cserélni....  :-P  :-)

Előzmény: ZolKa (75829)
ZolKa aug. 25. Creative Commons License 75829

Ha fáig csiszolod nem egyszerűbb hőlégfúvóval "leégetni a festéket?

pajaci aug. 25. Creative Commons License 75828

Homokszóró?

McBride_Captain aug. 25. Creative Commons License 75827

valami vegyszer nem hozza le a festéket? ez elég durván hangzik...

tamas577 aug. 25. Creative Commons License 75826

Köszönöm. Csak a 90e Ft-os makita es dewalt cuccokhoz találok ilyen gyűrűket webes boltokban. A 40e-s makitahoz nincs ilyen. Mi az az árkategória amelyiknél már nem kóvályog a maró vége? Házilag barkácsolni egyelőre nem akarok.

Előzmény: halaloszto (75811)
RepülőgépÉpítő aug. 25. Creative Commons License 75825

Én pont most újítom fel az ablakaimat. 3 napja ezt csinálom már egész nap. Van mindenféle csiszolóm, de ilyen munkára csak a delta csiszoló a megfelelő. Az üveg melletti peremet más géppel nem tudod normálisan lecsiszolni, a fal mellett a sarkokat sem. Nekem 1 napig tartott 1 ablak teljes lecsiszolása fáig, de nem azért mert ilyen lassú a gép, hanem azért mert nagyon sok osztásos kazettás ablakaim vannak. 

Előzmény: ZolKa (75816)
mzdude aug. 25. Creative Commons License 75824

Jahh, az Üllői úton az akácos fickó? Az egy rettenetesen nagy bunkó.

Előzmény: McBride_Captain (75822)
halaloszto aug. 25. Creative Commons License 75823

tölgyfában nincs tapasztalatom. idén tavasszal csináltam a sok méter teraszkorlátot, azt milesi xgt-vel kente a feleségem kétszer. majd pár év múlva térjünk vissza rá.

Vajk

Előzmény: McBride_Captain (75822)
McBride_Captain aug. 25. Creative Commons License 75822

Van egy nagybaracskai cím is, kezdetben elég korrekt minőséget adott ő is..

ahogy múlt az idő..(és gondolom már nemcsak nyár végéig tartott a szezon, hanem tovább is) úgy ment rá a minőség a dologra.. mondom úgy, h az akácosat elmentem személyesen is megnézni az üllői útra (+ azt hiszem vettem is tőlük valamennyit) és az alapból nem volt annyira szimpi.

A vajk által 5 %-s dolgot erősen alulbecsültnek érzem, most ahogy pucolom a kerítést, látom, hogy kb minden 5-10-ik mehetne a kukába (oldalra görbült, púpos, stb..)

Ezeket nem is lehet látni, gondolom a fa vizesebb volt a megmunkáláskor, mint kellett volna és a tűző nap szépen helyrette a dolgot.

Az először említettnek van valamilyen futárja is, pár éve 2500 Ft-ért hozták ki házhoz Pesten belül)

(közben azért írogathatnátok az én kérdéseimre is válaszokat.. :) )

Előzmény: Garfield007 (75821)
Garfield007 aug. 25. Creative Commons License 75821

Köszönöm!

Nézem és kérdezem őket is.

Előzmény: pajaci (75820)
pajaci aug. 25. Creative Commons License 75820
Garfield007 aug. 25. Creative Commons License 75819

istenem, nem csalódtam az emberekben.

Köszönöm, megnézem és felvérteződöm hülyeség ellen.

Előzmény: halaloszto (75818)
halaloszto aug. 25. Creative Commons License 75818

1. ez a hossz már erősen feláras. amit lehet rövidebből, ahhoz vegyél rövidebbet.

2. vaterán többen árulnak tölgy kerítéslécet. én vettem, nem bántam meg. azért van néhény használati utasítás

- leírja hogy 2cm vastag, valójában a lécek 14 és 18mm között szórnak. értem én hogy kerítésnek mindegy, de akkor is.

- van benne 5% használhatatlan. én jobban komálnám ha azt megtartaná és annyival drágább lenne, de még így is jó az ár

- elég tömören kommunikálónak tartom magam, de nem sikerült megoldani hogy ne legyen profilra marva a széle. ha legközelebb rendelek, le fogom rajzolni milyen legyen.

Vajk

Paco155 aug. 25. Creative Commons License 75817

Ha kis felületeket akarsz csiszolni belső sarkokkal akkor delta. Nagy sík felületekhez excenter.

Előzmény: ZolKa (75816)
ZolKa aug. 25. Creative Commons License 75816

Sziasztok!

Csiszológépet szeretnék vásárolni otthoni használatra ablakokhoz, ajtókhoz.

Milyet érdemes választani, deltacsiszoló excenter csiszoló vagy valami más?

Köszi!

Garfield007 aug. 25. Creative Commons License 75815

Urak! Hol lehetne beszerezni 20x50-es gyalult léceket, legalább 1,8 méteres szálakat? Tölgy vagy akác lenne az érdekes, hinta és kerítés projekthez.

McBride_Captain aug. 25. Creative Commons License 75814

Sziasztok,

Tanács kellene: kerítésléceket "megette az idő" újra szeretném őket festeni.

Lazurán volt rajta 2 sor, 4-5 éves tölgy lécek.

(Kb) tisztára csiszoltam most a léceket, mindegyik világos fehér, faszínű.

Mit vigyek fel, milyen sorrendben?

Szeretném ha maradna a dió szín, van is itthon ilyen festékem, vékony és vastaglazúr is.

Alá gondolom kellene 1 sor gombaölő - 1-2 lécnél a festék alatt kékes elszíneződés szerűséget látok - + esetleg kell félolaj ?

vagy az olajat keverjem be valamilyen arányban a lazuránba?

Olyat is hallottam, h a talpát a lécnek nem szabad festékkel lekenni (csak gombaölővel), mert akkor nem tud kimenni belőle a víz.. ez igaz?

A lécek teteje 1-2 repedt, gondolom ez már nem fog magától összeragadni, viszont ahol a felszínen repedés van, ott érdemes valamivel kinyomni? v hagyjam ezt a rész a csudába? Az egyik lécen kiesett egy csúnya görcs, arra gondoltam, h ide esetleg megpróbálok még most az elején egy db parafát benyomni...

Köszi szépen előre is!

joevagyok68 aug. 25. Creative Commons License 75813

Szerintem meg nem !  :-)

DE nem is lenne logikus, hogy majd külön LEszámolgatod a nútot belőle..

szerintem..

Előzmény: spapda (75805)
Paco155 aug. 25. Creative Commons License 75812
Előzmény: Garfield007 (75809)
halaloszto aug. 25. Creative Commons License 75811

Szia,

Ez nekem vesszőparipám.

Bármire lehet rakni.

A bosch-okon van egy spéci bajonett. Általában egyet adnak hozzá,  külön venni baromi drága. A lidl-öshoz pl adnak, de olyan sorjás hogy kb értelmetlen.

Vannak univerzális szettek, amikhez külön talp van, azt bármire fel lehet tenni. Ezek azért jók, mert általában kapsz hozzá egy központosító kúpot, amit külön nehéz szerezni.

Én csináltam egy tök egyszerűt. Egy laminált padló tárcsa a maró talpán, benne egy furat, és abba egy csődarab beragasztva. Réz vízcső toldó (forrasztós) kapható mm-enkénti méretben, és egész pontos. Kell még mellé pár nagyobb luk hogy lásd amit csinálsz meg legyen esélye az elszívásnak. Ami plexiből van az azért jobb.

Viszont itt áll meg a tudomány. Az egésznek akkor van értelme, ha a maró középen van a gyűrűben, és ha a pozíciója menet közben nem változik. És olyan olcsó gépet amin ez meglenne én nem találtam. Attól függően hogy mennyire nyomod le a talpara (rögzített helyzetben!) szépen 1-2mm-t kalimpál a szerszám csúcsa.

Vajk

Előzmény: tamas577 (75806)
pajaci aug. 25. Creative Commons License 75810

Én se azt mondtam, csak egy megállapítást tettem.

Előzmény: 409 (75804)
Garfield007 aug. 25. Creative Commons License 75809

Pl. a mi példánkat figyelembe véve: több száz milliós rendszerekről/szolgáltatásokról beszélünk, amikhez akárki nem nyúlhat hozzá. Van olyan adatbázis szoftverünk, amihez nincs kis hazánkban emberi support. De más rendszereknél is elmondhatjuk, hogy 4-5 ember ért hozzá igazán. Ők pedig úgy jutottak ide, hogy vagy ők maguk vagy a cégük rengeteget kifizetett az oktatásokra, utazásokra sok évig, ezen kívül garanciát vállalnak, ami ilyen rendszereknél nem kis falat. Szóval, nem olyan egyértelmű ez a sok-kevés dolog...

És itt be is fejeztem az OFF-ot csak jeleztem, hogy a kínálat-kereslet itt is működik...

Előzmény: pajaci (75802)
Paco155 aug. 25. Creative Commons License 75808

Így van. Nekem is baxta a csőrömet, hogy egy napi munkám bőven fedezte a fizetésemet, és azért havonta 4-5 ilyen alkalom simán megvolt a szerződésesek mellett, amik szintén szép pénzt hoztak. De hát valamiből el kellett tartani a felsővezető urakat.

Előzmény: 409 (75804)
RepülőgépÉpítő aug. 25. Creative Commons License 75807

Minden felsőmaróra lehet rakni másoló gyűrűt amiket mostanában árulnak. A talpukon van egy levehető műanyag csúszó felület. Ennek a csúszó felületnek a nagyobb a középső lyuka mert ott van a fém talpon 2 db menetes lyuk ahova a másológyűrűt lehet rögzíteni.  Más fajtánál a műanyag talpba van egy bajonetes vagy ékpályás rész kialakítva a belső lyuk oldalába és ide lehet berögzíteni az oda való másoló gyűrűt. Így több féle rögzítési mód van, az adott géphez kell megvenni a hozzávaló másoló gyűrűt. Viszont lehet kapni standard csúszó talpat is, ez bármilyen felsőmaróra felszerelhető, mert a rögzítő furatai nincsenek gyárilag kifúrva, csak elő vannak jelölve többféle gépre, ezekhez is van másoló gyűrű, felrakási lehetőség. 

Előzmény: tamas577 (75806)
tamas577 aug. 25. Creative Commons License 75806

Sziasztok!

Melyik az a legolcsóbb, normális minőségű felsőmaró, amelyikre másológyűrűt 

lehet rakni?

üdv.

spapda aug. 24. Creative Commons License 75805

Én úgy tudtam, hogy a tábla teljes mérete 2500x675 mm, horonnyal és csappal együtt. Ez utóbbi kettő mérete azért nem mellékes, mert ha összeillesztesz két táblát, akkor a teljes lefedett terület nem 2500x(675+675 lesz, hanem a núttal kevesebb (tehát 1350 mm helyett csak 1342 mm, ez közel 1 centi különbség). Ha tehát például 1345 mm-t kellene tökéletesen lefedni, akkor nem jönne ki 2 táblából (hülye példa, de biztos, érthető: a különbség a tábla bruttó mérete és a táblák által lefedett terület között a táblák számával nő, pontosan a nút méretével, tehát 2 táblánál 8 mm, 3 táblánál 16 mm, 4 táblánál 24 mm stb, 8 mm-es nútot feltételezve).

Előzmény: joevagyok68 (75787)
409 aug. 24. Creative Commons License 75804

Nem azt mondta, hogy ez a fizetése volt!!

Előzmény: pajaci (75802)
RepülőgépÉpítő aug. 24. Creative Commons License 75803

Érdekes a véleményed, bár nem értek vele egyet, de most nincs kedvem vitatkozni :) 

Előzmény: GPS (75800)
pajaci aug. 24. Creative Commons License 75802

Az sok embernek két heti fizetés :-(

Előzmény: Paco155 (75801)
Paco155 aug. 24. Creative Commons License 75801

Nem kell szörnyülködni, az nem is sok.  Én amikor még úgy dolgoztam, hogy számlázott a cég a munkám után akkor 41000 ft+ÁFA/órát írtak a papírra.  Pontosabban fél napot vagy egész napot ennek megfelelően szorozva.

Előzmény: GPS (75799)
GPS aug. 24. Creative Commons License 75800

"olcsó poliésztert, drágább epoxyt, stb."

Már boccs, de a poliésztert senkinek, semmilyen célra nem ajánlanám.

A poliészter a "szegények műanyagja" - valójában semmire sem jó.

Vagyis a kitűzött célnak soha nem felel meg - esetleg csak látszólag és csak rövid ideig.

Ezt hajós-szemszögből állítom - mert pont az idén volt egy olyan hajó-rehabilitációnk, ahova egy-két parti-okosmackó poliésztert ajánlott.

Nem kis meló volt meggyőzni a fiatal barátunkat, hogy olyan még nem volt, hogy javításra bárki is az ótvar poliésztert használta volna - az epoxival szemben.

Józanul biztos hogy nem.

.

Előzmény: halaloszto (75798)
GPS aug. 24. Creative Commons License 75799

"Akkor most gondold el, hogy ha neki 2-3000 -ért megéri,...."

Ez nagyon rossz szöveg.

A hölgy műkedvelőként (bár profi színvonalon) űzi az ipart - méghozzá egy belterjes közösségen belül. Értsd: egy kempingen belül.

Szinte még azt a 2-3 rugót is viszolyogva fogadja el - ha a barátom nem nézné szúrós tekintettel az aktivitást, akkor lehet ingyért is megcsinálná.

Persze, a barátom (a férje) mérnök-óradíja 15 ezer+áfa - számlára. Nincs kegyelem - különben éhen döglene. Ez kemény - de így van.

Elsőre én is szörnyülködtem - de neki van igaza.

.

Előzmény: Paco155 (75789)
halaloszto aug. 24. Creative Commons License 75798

pedig a műgyantákban otthon vagy rendesen. csinálhatnál kevlárosat, olcsó poliésztert, drágább epoxyt, stb.

Vajk

Előzmény: RepülőgépÉpítő (75797)
RepülőgépÉpítő aug. 24. Creative Commons License 75797

Irigy a fene. Én jobban érzem magam a gyalult fa illatát szagolva:)

Előzmény: Garfield007 (75794)
koopal aug. 24. Creative Commons License 75796

Úgy valahogy, neki inkább napi 2-3 (esetleg hétvégén több), mert egyszerű alap munkát nemigen kérnek a kuncsaftjai.

Volt olyan, amikor a keresetének a fele vagy több elment, a helyért, a KATA-ra, anyagokra, pár hónap után váltania kellett.

Mondjuk ez épp a válság legmélyebb szakaszára esett, akkor az ügyfélköre is megcsappant egy kicsit.

Előzmény: Paco155 (75793)
Garfield007 aug. 24. Creative Commons License 75795

Nem tud napi 8 órában 5-nél többet megcsinálni, vagy ha mégis, akkor hozzá ne járjon akinek kedves a körme, szerintem, aki pont annyit értek hozzá mint ti és csak a női beszámolókra alapozhatok...

Előzmény: halaloszto (75786)
Garfield007 aug. 24. Creative Commons License 75794

Csak irigy vagy... ;-)

http://hu.wikipedia.org/wiki/Szip%C3%A1l_M%C3%A1rton

Lassan betűzöm: 1924 :-))))

Előzmény: RepülőgépÉpítő (75792)
Paco155 aug. 24. Creative Commons License 75793

Igen, a praxis helye sokat számít. Azt mondod napi 3-4, és egy csomó lóvét perkálni kell másoknak? 

Előzmény: koopal (75790)
RepülőgépÉpítő aug. 24. Creative Commons License 75792

Igen én és ezt olvastam ki a sorokból, derogált neki a fizikai munka. Csak azt nem tudom, hogy ha majd 60 éves lesz, akkor is hozzá fognak e majd járni a nők a körmüket basztatni? Mert szerintem nem. Addig amíg fiatal addig még a nőknek is imponál, hogy egy férfi kényezteti őket, meg hízeleg a lelküknek is hogy elmesélhetik a szekszuális élményeiket, de ezt nem akarják majd megosztani egy öregemberrel ha majd 60 éves lesz. Na majd akkor jön a fekete leves, mert veheti elő megint a gyalut, a keze sem áll már rá, nincs meg hozzá a fizikai ereje sem egész nap a gépek mellett trappolni, hiszen elszokott az ilyen fizikai munkáktól. 

Előzmény: joevagyok68 (75782)
koopal aug. 24. Creative Commons License 75791

Halleluja!!!

koopal aug. 24. Creative Commons License 75790

8-10 vendég nemigen, a lányom ezt csinálja, egy közepes nehézségű munka 2-3 óra, és nem a tehetségén múlik, komoly versenyen lett 2.

Ha a vízfejnek is tejel, akkor az átlag nettó sem össze, persze nem belvárosban.

Paco155 aug. 24. Creative Commons License 75789

Akkor most gondold el, hogy ha neki 2-3000 -ért megéri, akkor mennyit lehet kaszálni az 5000-es árral.   És ha a bácsi tényleg a legjobb, akkor valószínűleg nem ennyiért dolgozik.

Előzmény: GPS (75788)
GPS aug. 24. Creative Commons License 75788

No, kérlek, a lakókocsi-szomszédom neje - puszta időtöltésből - 2-3 rugóért nem hogy karbantartást végez, hanem akár a Csárdáskirálynő nyitányát is felépíti az érdeklődő riban...boccs: hölgyek körmére.

Sorban is állnak nála - ezek szerint versenyképes áron műveli a szakmát.

(Hogy ON is legyen: a barátom dremeljét használja az előkészítő műveletekhez)

.

joevagyok68 aug. 24. Creative Commons License 75787

anyagkalkulációhoz kell a dolog (könnyűszerkezetes váz burkolása), 

Nem ertem..

Hisz a megadott tabla meret az 'netto', a 'federes' meret az meg brutto !

A brutto meret miert is befolyasolja az anyagszuksegletet ?

Előzmény: spapda (75754)
halaloszto aug. 24. Creative Commons License 75786

egy keszlet mukorom vagy egy karbantartas ugy 5000 forint. aki gyakorlott, annak siman van napi 8-10 vendege.

Vajk

Előzmény: joevagyok68 (75785)
joevagyok68 aug. 24. Creative Commons License 75785

Nem....pontzosan......DE azt se tudtam meg a cikkbol, hogy mennyi engedmenyt kap akinek 9 ujja van !

Előzmény: halaloszto (75783)
Barnamedvébb aug. 24. Creative Commons License 75784

az ásóka az fizikai munka :DDD

halaloszto aug. 24. Creative Commons License 75783

ha mar szarra offoltuk a topikot: tudod te mennyi penz van ebben a mukormozesben? nem keves. es hogy ugy mondjam, a szamlaadasi fegyelem nem legendas.

Vajk

joevagyok68 aug. 24. Creative Commons License 75782

Nem azt mondom, hogy szerintem...

De mas szemszogbol nezve, meg az is kiolvashato a riportbol, hogy nem igazan akart o /fizikai munkiat/ vegezni !

Asztalos es monotonnak talalja a belteri ajtok gyartasat, nem lkatja meg benne a 'szepet', DE a , mindig csinos  - no persze , dagadt/ásókás kormu nok nem csinaltatnak mukormot - , nok kormevel szuttyogni nap mint nap meg gyonyoruseggel tolti el...meg valtoztatos...meg minden nap ajandek

Persze...ikea butort meg derogal neki osszeszerelni ! 

Mondjuk valoszinu, hogy egy mukormos se kapott meg servet munka kozben...

Előzmény: RepülőgépÉpítő (75780)
409 aug. 24. Creative Commons License 75781

"Próbáltam, úgy se megy."

Az eszközök menüben az előzmények törlését?? Nekem ettől jött helyre.

Előzmény: koopal (75777)
RepülőgépÉpítő aug. 23. Creative Commons License 75780

Félig off

Aki főállásban nyomja az asztalos ipart annak érdemes elolvasnia ezt a cikket. :)

http://index.hu/kultur/eletmod/2014/08/23/ferfi_vagyok_es_mukormos/

RepülőgépÉpítő aug. 23. Creative Commons License 75779

Valami szarakszik a win 7-tel. töröltem azt a hibás frissítést, igaz nem volt kék halál, de jobb félni. Ettől függetlenül vannak olyan hibák amiknél egyértelműen a win7-et tartom hibásnak. Például napok óta nem tudok a facebookra felrakni file-t, vagy videót. Minden más működik csak ez nem. Sem ie-vel sem chrome-val nem működik. Egyszerüen semmi sem történik ha videó feltöltésre kattintok. 

Az index fórum is furán működik pár napja, ha a hozzászólás elküldésére kattintok nem történek látszólag semmi, de ha utána az előnézetre kattintok akkor megmutatja, hogy elküldte a hozzászólást. Ez is ugyanilyen furán működik IE alatt is mint Chrome alatt. 

A youtube-n a chrome újabban nem fordítja le a videó alatti hozzászólásokat. Ezt régebben jól csinálta. 

Előzmény: koopal (75777)
koopal aug. 23. Creative Commons License 75778

Mióta kipróbáltam a firefoxot, leragadtam nála, mert minden másnál jobb volt akkor, aztán úgy megszoktam, hogy már nehezemre esik, ha néha szükséghelyzetben a krómmal kell megnyitni valamit.

Kisebb múló kényelmetlenségeket elnéztem már neki, hátha ez is hamar elmúlik.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (75773)
koopal aug. 23. Creative Commons License 75777

Próbáltam, úgy se megy.

De úgy láttam a hibabejelentőben, hogy több böngészőn is meggyűlt a bajuk sokaknak a fórummal, többeknek pl. krómmal se megy (ez megint azzal íródik).

Úgyhogy alapon nem is a mozillára értettem, amit írtam, hanem az indexre.

De nekem tökmindegy, akit érint, annak kívánok mindenféle bizarr dolgokat.

Mellesleg a W7 is szarakodik mostanság, bár lehet, hogy nem az elbaltázott frissítésük miatt, mert kékhalál nem volt.

Jut eszembe, akár még ők is lehetnek a ludasok a fentiben, rájuk is gondolok szeretettel.

Előzmény: pajaci (75771)
Blue_Sky_007 aug. 23. Creative Commons License 75776

Köszi. Meg persze a távolság tőlem, mert a szállítás se két forint.

Előzmény: halaloszto (75775)
halaloszto aug. 23. Creative Commons License 75775

én a rexplust szoktam néha. nem csak az olcsóság számít, az sem mindegy hogy időben és milliméterben mennyire pontosak pl. meg darabban.

Vajk

Előzmény: Blue_Sky_007 (75772)
mlipee aug. 23. Creative Commons License 75774

Én csak a sunyi, agresszív frissítési "szolgáltatásával" nem vagyok kibékülve. Egy kicsit régebbi gépet simán megfog vele.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (75773)
RepülőgépÉpítő aug. 23. Creative Commons License 75773

Én hosszú évekig a Maxthon böngészőt használtam, de a 4-es verzióból eltüntették az addig használt nekem fontos dolgokat, és a 4-es jelentősen lassabb lett a 3-as verziónál. Szerintem nem jó irányba haladt a fejlesztése. Megrekedni meg nem akartam a 3-as verziónál, hiába volt tökéletes. Így én is új böngésző után kezdtem kutakodni jó hosszú ideig. A ff nagyon hamar kihullott a rostán, már régebben is használtam amikor honlapokat fejlesztettem, de akkor sem voltam megelégedve vele. Nekem végül a chrome jött be, a bővítményeivel mind meg tudom csinálni mint amit annó a maxthon tudott, nincs vele gondom. 

Előzmény: koopal (75770)
Blue_Sky_007 aug. 23. Creative Commons License 75772

Sziasztok. Ki tud Budapesten olcsó lapszabászatot? Egy beépített szekrényt/polcrendszert akarok készíteni egy tetőtéri szobába. Olyan kell, ahol a méretek alapján szabnak, él fóliáznak, esetleg a zsanér helyét is kimélyítik (ez nem fontos). Köszönöm. Jöhet emailban is.

pajaci aug. 23. Creative Commons License 75771
Előzmény: koopal (75770)
koopal aug. 23. Creative Commons License 75770

"A hozzászólása nem tartalmaz szöveget!"

Akkor így jártam...

Fő, hogy változtassunk valamit, az se baj, ha éppen elbasszuk!

Azért böngészőt egy-két okoska miatt nem fogok váltani (ez most Chrome-mal sikerült Firefox helyett).

mlipee aug. 23. Creative Commons License 75769

Nem szándékos, kicsit feltekerték a többfejes gyalugépen az előtolást és ezt kapták. Mivel ez minőségi hiba, tényleg kevesebbet ér.

Előzmény: Kamelot (75766)
halaloszto aug. 23. Creative Commons License 75768

Sziasztok,

Ajtó szegőlécet mennyire elvetemült táblásított anyagból csinálni? Elegem van belőle hogy mindenütt repedt, görbe izéket árulnak szegőlécnek.

Vajk

halaloszto aug. 23. Creative Commons License 75767

majdnem ilyet csinál a fűrészlap ha üt nagyon, csak akkor a félkörök teteje is mélyre lenne marva.

Vajk

Előzmény: Kamelot (75766)
Kamelot aug. 23. Creative Commons License 75766

Most arra gondolsz amiben sok kis lapka van de a lapkák összességének élszalagja spirál alakban helyezkedik el vagy a Festo-nak van kézi gyaluhoz olyan kése ami 1 db és spirál alakú. Szerintem ezek nem csinálnak ilyen formát. Egyáltalán mi értelme ennek a "mintázatnak"? Díszítés? Izlések és pofonok én egy fillért nem fizetnék érte.

Előzmény: Paco155 (75739)
409 aug. 23. Creative Commons License 75765

Próbálkoztam már én is mindenfélével, de igazán egyik sem győzött meg, maradtam ennél. A 19-est csak úgy ötletszerűen tettem vissza, mert a húszonvalahányosakból a frissítések során sorban kimarad valami amire szükségem lett volna.

Persze biztosan van benne megszokás is.  :-)

Előzmény: pajaci (75764)
pajaci aug. 23. Creative Commons License 75764

27.0.1 van fent nekem már egy éve, letiltott frissítésekkel. Felraktam az összes böngészőt anno egyszerre, és teszteltem őket napokig. Az FF maradt fent a rostán.

Előzmény: 409 (75763)
409 aug. 23. Creative Commons License 75763

Az IE most sem győzött meg, sosem szerettem. A Firefox-val semmi gondom nem volt amióta visszatelepítettem a 19-es verzióra és letiltottam a frissítéseket. Úgy tűnik, ez a takarítás helyre is tette a nyűgjét, úgy hogy maradok ennél.  :-))

Előzmény: RepülőgépÉpítő (75758)
409 aug. 22. Creative Commons License 75762

Vaaa, és tényleg! :-)) Köszönöm! 

Előzmény: pajaci (75757)
409 aug. 22. Creative Commons License 75761

abcd

buats1950 aug. 22. Creative Commons License 75760

Szia!

Köszönöm a gyors segítségedet.

Jó éjszakát kívánok.

Jakab

RepülőgépÉpítő aug. 22. Creative Commons License 75759

Szia!

Itt van egy videó a fix zsalugáter készítéséről. 

http://hobbiasztalos.blog.hu/2012/10/02/zsalugater_keszitese

itt van egy szakkönyv amiben vannak rajzok és leírások

http://www.szega.hu/konyvek/13/39?PHPSESSID=6068ef93bff6a00dc02f00780ef2f60d

És itt van egy szakértő :)

http://youtu.be/YX_YEoOwMis

Előzmény: buats1950 (75748)
RepülőgépÉpítő aug. 22. Creative Commons License 75758

Látod ennyivel jobb az IE :) Nomeg a Chrome és  Maxthon :)

A ff-ot már régen el is felejtettem, mert tele van buggal. Kezdtem unni, hogy sok száz hibajavítást nyomnak ki, közben meg a régi hibákat szépen visszarakják bele. Totális fejetlenség az egész ff fejlesztése. 

pld a legfrisebb ff-ben ismert hiba, hogy bizonyos betűtípusok nem jelennek meg. Ez a hiba már többször előfordult, de állandóan megjelenik az új javításokkal. A google térkép hiba is ugyanez a kategória amikor fekete fehérben jelenik meg az utcakép. Túl sokat akar a szarka, de nem bírja a farka. A lassú leállás hiba szinte minden harmadik hibajavítás után visszajön. 

Előzmény: 409 (75755)
pajaci aug. 22. Creative Commons License 75757

Igen azt írta, de kitöröltem a sütiket meg minden rossznyavaját a FF-ból és újraindítottam a gépet, azóta jó.

Paco155 aug. 22. Creative Commons License 75756

Újabban megint hülyül a szoft, amióta áttértek erre az idióta időszámolásra.  Nekem szerencsére még megy a tűzróka is, de több panaszt is láttam.

409 aug. 22. Creative Commons License 75755

...defg...

Neked is azt mondja a firefox, hogy a hozzászólása nem tartalmaz szöveget?   Mi a fene ez, IE-vel meg megy.

Előzmény: pajaci (75750)
spapda aug. 22. Creative Commons License 75754

Köszönöm! Igazából előzetes anyagkalkulációhoz kell a dolog (könnyűszerkezetes váz burkolása), hogy pontosabban tudjak tervezni.

Előzmény: joevagyok68 (75753)
joevagyok68 aug. 22. Creative Commons License 75753

Lehet nem lesz mervado, mert vastagsagra 16 mm-t mertem, ami ugye nem 'szabvanyos'.. :-) 

A nut 8 mm mely, a 'feder' meg 7 mm

De talaltam  1 db-ot, ahol 10 mm mely a nut 

/ezek gepszallitasbol valo, bontott burkolo lapok/

Előzmény: spapda (75751)
joevagyok68 aug. 22. Creative Commons License 75752

A szelessege (mert ugye azt 'harmadoljak'), vagy a hossza/melysege erdekel ?  :-) 

Megyek ....

Előzmény: spapda (75751)
spapda aug. 22. Creative Commons License 75751

Lehet, hogy függ a vastagságtól, eddig erre nem gondoltam. Nekem 15-öshöz kellene, szóval a 18-assal valószínűleg egyezik, így ha nem túl nagy macera számodra, megköszönnék egy mérést.

Előzmény: joevagyok68 (75749)
pajaci aug. 22. Creative Commons License 75750

abc

joevagyok68 aug. 22. Creative Commons License 75749

Ez azert lehet fugg a vastagsagtol is ! 

Nem ?

Ha jol emlekszem 18 -as / ha van olyan meretu 1 altalan / van a pineceben, ha kell megmerem...

Előzmény: spapda (75745)
buats1950 aug. 22. Creative Commons License 75748

A segítségeteket szeretném kérni.  Mozgatható lamellás zsalugáterről szerkezeti rajzot tudnátok felrakni?  180X130 cm-es ablakok vannak a házon. Árnyékolásként kétszárnyas mozgatható zsalugáterben gondolkodom. Többen készítettetek már nagyon szép zsalugáteres ajtókat, ablakokat, mire kell ügyelni? A lamellák fa vagy acélcsapon fordulnak? Milyen méretet tartanátok jónak?  

Ha kellő önbizalmam lesz, akkor a téli hónapokban ráérek tökölődni a gyártással.

Köszönöm előre is a segítségeteket.

Szép estét kívánok.

Üdvözlettel

Jakab

RepülőgépÉpítő aug. 22. Creative Commons License 75747

Ezt az asztalt már valaki bemutatta itt régebben 

http://youtu.be/tOp5j_57LAE

Viszont most sikerült megtalálnom hozzá a ezt is. 

(a felső 3 ábrán a működést szemlélteti) 

https://www.dropbox.com/sh/bxaqa008rwzjrrx/cb1mgFPR52#/

és ezt is

https://www.dropbox.com/sh/bxaqa008rwzjrrx/AAArfmE479v-pinzBOlGp0URa/US6994032.pdf?dl=0

RepülőgépÉpítő aug. 22. Creative Commons License 75746

Elfelejtettem :) De a második telefonhívásnál már nem felejtettem el. :) Kiderült, hogy van a cellkolornak olyan töltő alapozója is ami oldószer bázisú. Sikerült is vennem 60km kocsikázás eredményeként a 2. nagy festék üzletben, potom 3000ft/kg áron. Persze nem egy kiló kellett belőle :( Trinát fagittet is kaptam 5000ft/kg áron. Lasan már ott tartok, hogy az ablakok helyrehozásának a költségéből ablakokra borítást is csinálhattam volna. 

Előzmény: Paco155 (75744)
spapda aug. 22. Creative Commons License 75745

Urak! Tudja valaki fejből (vagy egyéb úton:), hogy hány milliméter egy standard 2500x625-ös nútféderes OSB lap csapja és hornya?

Paco155 aug. 22. Creative Commons License 75744

A polifarbét nem próbáltad erről megkérdezni, ha már úgyis beszéltél velük?

Előzmény: RepülőgépÉpítő (75741)
Tie aug. 22. Creative Commons License 75743

Ez a Scheppach miféle brigád?

http://olx.hu/hirdetes/gervago-lagyinditasu-254-mm-es-tarcsaval-2-25kw-os-motor-ID2gZOH.html#1bcc6c40aa

Gondolom ez is kínai gyártmány, mint bármi más. :)

Paco155 aug. 22. Creative Commons License 75742

Ezt mondom én is.  Egyenletes a motorról a teljesítményfelvétel, mert amikor az egyik kés befejezi pont belép a másik. Nincs lüktető terhelés a motoron, tovább bírja a strapát.

Igazából, ha egészen korrektek akarunk lenni akkor a két teljesítményfelvétel ugyanolyan fogásmélységnél, ugyanabban a fában azonos, mert ha a két teljesítménygörbét időben egymásra helyezzük, akkor látható, hogy az egyenes késűnek van egy csúcsa ami sokszorosa a csavart késesnek, aztán közel nulla a következő késig. A csavart késesnek meg a relatív kis terhelése időben elhúzódik. A két görbe alatti terület nagysága viszont egy hengerfordulatra vetítve pontosan azonos lesz. 

Előzmény: halaloszto (75740)
RepülőgépÉpítő aug. 22. Creative Commons License 75741

Festék ügyben kérnék tőletek tanácsot. 

Megtaláltam a tesco valeu zománcfesték megfelelőségi bizonylatát a neten, amelyet a polifarbe állított ki. Felhívtam telefono őket, hogy milyen alapozót ajánlanak hozzá, mivel a dobozon nincs feltüntetve. Azt mondták, hogy a tesco számára gyártott valeu zománcfesték megeggyezik a cellkolor festékkel, csak a dobozon a felirata más. Így a cellkorolor alapozója jó hozzá. Viszont ahogy nézegetem a neten a celkolorol töltő alapozókat fához azok mind vizes bázisuak. Én olyan töltő alapozó festéket keresek ami nem vizes bázisú és zománcfesték alá megfelelő. A felület amit festeni akarok ugyanis előzőleg csónaklakkal volt kezelve ami olyan mélyen beivódott a fába, hogy a fából is lecsiszoltam már kb 2 mm-ert de még mindig ledobja magáról a festéket 1-2 éven belül. 

halaloszto aug. 22. Creative Commons License 75740

a pillanatnyi teljesítményigény a kisebb csak. az egyenes kétélű ugye kettőt üt, abban a két pillanatban dolgozik. kell rá nagy lendkerék, de így is hangos, meg merev kell legyen rendesen hogy állja az ütést. a spirál élű folyamatosan dolgozik, nincs kalapálás.

Vajk

Előzmény: Paco155 (75736)
Paco155 aug. 22. Creative Commons License 75739

Meg ha jól emlékszem valaki múltkor rakott is be egy hasonló csavart késű gyalugépet.

Előzmény: Kamelot (75733)
RepülőgépÉpítő aug. 22. Creative Commons License 75738

Csak gondold végig. Az egyenes kés teljes hosszába egyszerre harap a fába, elég nagy az ellenállás így nagyobb motor teljesítmény szükséges. A csavart élűnél mindig csak egy kis darab harap a fába, így jóval kisebb az ellenállás amit le kell győznie a motornak, így kisebb motor teljesítmény is elég. A gyalulás elég jelentőz zajjal jár ha egyen késekkel dolgozol, a csavart élű sokkal halkabb.

Előzmény: paplanfa (75734)
Paco155 aug. 22. Creative Commons License 75737

Szerintem ezen látszik, hogy hullámos a felület, ezt henger csinálta. Akkor meg gyalu, nem fűrész. Szoktam látni előtolásos körfűrész mintát, az nem ilyen.

Paco155 aug. 22. Creative Commons License 75736

Elvileg kisebb teljesítményigényű ha nem egyszerre kell teljes szélességben harapnia, hanem csak egy kisebb felületen, és ez a kisebb terhelés is egyenletesebben oszlik el a motoron mintha a kések egymás után jönnének. 

Az, hogy közben a forgácsot is kihordja szélre azt nem tudom, hogy előny vagy hátrány.

Előzmény: paplanfa (75734)
Tie aug. 22. Creative Commons License 75735

Az látszik rajta, hogy ez nem fűrésztől van, egyrészt finom a felület, csiszolni se kell, másrészt meg mélysége van, kb 0,8-1mm mély az él tetejétől.

paplanfa aug. 22. Creative Commons License 75734

És ez miért jó? Mi a gyakorlati haszna a csavart késnek? Gyorsabb? Simább? egyenletesebb?

Előzmény: Paco155 (75730)
Kamelot aug. 22. Creative Commons License 75733

Gépi előtolásos körfűrészes szeletelés is okoz ilyen mintát. Nem hiszem hogy ehhez alkottak valami spéci gyalut.

Előzmény: Tie (75728)
Paco155 aug. 22. Creative Commons License 75732

A csavart él forgó mozgása és a faanyag előrehaladó mozgásának különbsége adja ki ezt a hypoid ívet. Elvileg ha a kerületi sebesség és az előrehaladási sebesség megegyezne és azonos irányba tartana akkor ez is egyenes lenne.

Előzmény: Tie (75731)
Tie aug. 22. Creative Commons License 75731

Azt, hogy valami spéci profilú gyalukéssel csinálják, azt sejtettem, csak azt nem értettem, hogy lesz ilyen íves. De ha csigavonalban van a gyalukés éle, akkor már össze is áll a kép tényleg. Köszi. :)

Előzmény: Paco155 (75730)
Paco155 aug. 22. Creative Commons License 75730

Nem csak egyenes élű gyalu létezik, egy (pontosabban két egymás után következő) csavar élű henger pontosan ezt a mintázatot adja.

Előzmény: Tie (75728)
joevagyok68 aug. 22. Creative Commons License 75729

egy kedves olvtárs korábban linkelte ezt

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=131181736&t=9104263

ezen a 154-es kódszámú alkatrész ? Hasonló mint ami neked kell ?

Előzmény: bipti (75715)
Tie aug. 22. Creative Commons License 75728

Ezt a felületet vajon hogyan csinálják a fára?

e.z aug. 22. Creative Commons License 75727

Köszönöm a hasznos tanácsot mindkettőtöknek....

Előzmény: pajaci (75712)
joevagyok68 aug. 22. Creative Commons License 75726

A gép  "260"-as ?

Mert az valszeg electra beckum klón lesz ! MInt a metabo is ..

Metabohoz cuccot meg a fetis forgalmaz !

Én is most rendeltem tőlük pár dolgot..

Itt üsd be, hogy HC 260, és ha a robbantott ábra hasonló mint a tied, akkor akár jó is lehet a metabos is hozza ! kis szerencsével...

http://www.metabo-service.com/hu/spare-parts

Bediiii aug. 22. Creative Commons License 75725

Kb ez is az oka a korlátozásnak. Lehet kapni 350W-os szívóteljesítményű proszívót 1000-2200W-os fogyasztással, de a felhasználók csak a fogyasztásra mentek (minnél nagyobb, biztos annál jobb). A gyártók meg mesterségesen lerontott hatásfokú gépekkel számháborúztak (a kárpitot mégsem tépheti le.)

Előzmény: 409 (75724)
409 aug. 22. Creative Commons License 75724

Vagy ezentúl a valós teljesítményt írják rá, nem a marketingest.........  

Előzmény: fahobby (75723)
fahobby aug. 22. Creative Commons License 75723

Természetesen ezek után a Lidl-be nem az lesz kiírva hogy porszívó, hanem az hogy ipari elszívó berendezés:)

Csak a háztartási gépekre vonatkozik.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (75722)
RepülőgépÉpítő aug. 21. Creative Commons License 75722

Akinek kell nagy teljesítményű porszívó (pld lidl-ben kapható) az sűrgősen vegye meg!

Betiltják a nagy teljesítményű porszívókat

A környezetet óvja az EU azzal, hogy letiltja az 1600 watt feletti teljesítményű gépeket. Tovább »

forrás: Index.hu

halaloszto aug. 21. Creative Commons License 75721

csak a pontosság kedvéért: az egy lánckerék, nem fogaskerék. tudni kellene hány fogú, lehet hogy bicajról lehet szerezni megfelelőt.

Előzmény: tamas577 (75719)
halaloszto aug. 21. Creative Commons License 75720

nekem wolfcraftos van, és pont ilyen. ez az előző verzió.

Előzmény: cinyoka (75718)
tamas577 aug. 21. Creative Commons License 75719

Próbáld meg itt. Nekünk a kocsihoz csinált törött műanyag fogaskerék helyett bronzot. Hátha neked is tud segiteni. Elég profi a tag.

http://www.fogaskerekgyarto.hu

cinyoka aug. 21. Creative Commons License 75718

Üdv!

Megérkezett a tipliző szerszám (még kedden) ma ki is próbáltam, tökéletes!!!  És kb 2 ezerrel  olcsóbb mint a wolcrafos!!! Annyi a "kellemetlen" a dologban, hogy itt két csavart kell lazítani, hogy a függőleges "vackot" mozgassa az ember, a wolcraftos egy műanyag csavarral oldotta meg.... szerintem ennyit bőven megért!!!

"

RepülőgépÉpítő aug. 21. Creative Commons License 75717

Milyen típusú gyalugépről van szó? Fénykép van a törött alkatrészről? Talán akkor könnyebben tudunk segíteni. :)

RepülőgépÉpítő aug. 21. Creative Commons License 75716

Szar ügy. :( Én ilyennel még nem találkoztam. 

Előzmény: _KGR_ (75692)
bipti aug. 21. Creative Commons License 75715

Helló!

Olyan segítséget szeretnék kérni, hogy a kombinált hyundai gyalugép vastagoló asztalát mozgató kár alján lévő fogaskerék eltört, és nem lehet emelni sem sülyeszteni az asztalt. 5 kerék van alul egy lánccal ami emeli az asztalt, sehol nem találtam ilyen kereket már szervizben is érdeklődtem de ide oda irányítanak... Ha tudná valaki bármiféle módon segíteni örülnék! 

koopal aug. 21. Creative Commons License 75714

Szerintem átalakítás nélkül nem, elég passzosnak néz ki a tengely hossza.

Előzmény: Tie (75711)
koopal aug. 21. Creative Commons License 75713

Lehet szépen, bár lamináltat még nem vágtam vele.

Az fontos, hogy ne egy menetben akard kivágni a kört, ha mindkét oldalon fontos a vágáskép.

Lassan kezdd, told be kb. 1/2-3/4-ig, aztán az anyagot megfordítva a másik oldaláról fejezd be, így nem fog a hátoldala kiszakadni.

Persze jó eredményt csak oszlopos géptől vagy jobb fúróállványtól várj, kézből kicsi az esélye, vagy legalábbis sokkal nehezebb.

Előzmény: e.z (75710)
pajaci aug. 21. Creative Commons License 75712

Szépnek szép lesz, csak nem egyszerű vele dolgozni. Nekem ilyenem van, amíg új és éles volt jól vágott.

http://m.cdn.blog.hu/sa/sajatkezuleg/image/2014/dobozos.jpg

Előzmény: e.z (75710)
Tie aug. 21. Creative Commons License 75711

Szerintetek erre rá lehet tenni dado pengét?

http://www.jofogas.hu/veszprem/Dewalt_DW_320_radial_leszabofuresz_fejezo_furesz_17702936.htm?last=1&first=1

Kurvadrága, de tetszik...

e.z aug. 21. Creative Commons License 75710

Köszönöm a tippet... mivel nem értek hozzá és nagy tapasztalatom sincs a témában ezt a változatot vetettem el elsőnek. Lehet hiba volt :D Tuti hogy ezzel ki lehet szépen vágni?

Előzmény: pajaci (75708)
halaloszto aug. 21. Creative Commons License 75709
Előzmény: pajaci (75706)
pajaci aug. 21. Creative Commons License 75708
Előzmény: e.z (75707)
e.z aug. 21. Creative Commons License 75707

Sziasztok!

18mm-es bútorlapból kellen kivágnom egy kb 60mm-es kört, tudnátok ajánlani ehez egy körkivágót?

Olyat ami nem töri szét a bútorlap bevonatát és szép, pontos vágást csinál.

Köszönöm a segítségeteket előre is.

pajaci aug. 21. Creative Commons License 75706

Úgy látszik mégse.

Előzmény: pajaci (75705)
pajaci aug. 21. Creative Commons License 75705

Meg nem lenne a gérvágó asztalból az a hosszú kinyúlás előre, ha nem volna húzható.

Előzmény: halaloszto (75703)
409 aug. 21. Creative Commons License 75704

Melyik az a két rudak?

Előzmény: halaloszto (75703)
halaloszto aug. 21. Creative Commons License 75703

ott allnak ki hátra a két rudak amin csúszik. nekem látszik a képen.

Előzmény: 409 (75690)
pajaci aug. 21. Creative Commons License 75702

Oszt mi lesz a hobbi élvezetével? A hosszából levágsz 15centit akkor pont 2 méter lesz.

Előzmény: Tie (75701)
Tie aug. 21. Creative Commons License 75701

Na, a lófaszt lesz így átfedve csapolva. A rókafarkfűrésszel száliránynak hosszában a büdös életben nem végeztem volna a 16db 5x15x10-es kivágással, úgyhogy csak egymás mellé lesz rakva, oszt így nem 200x200 lesz, hanem 215x215.

Előzmény: Tie (75670)
Barnamedvébb aug. 21. Creative Commons License 75700

nem tudom elképzelni, hogy ha húzható lenne, ezt a fontos tulajdonságot miért titkolnák a leírásban!?

Előzmény: mzdude (75696)
409 aug. 21. Creative Commons License 75699

Úgy-úgy, én is.  :-)

Előzmény: Paco155 (75697)
409 aug. 21. Creative Commons License 75698

A hátsó "rúd" az a fogantyú amivel oldani/zárni lehet a tárcsa döntését. Optikai csalódás egyenes rúdnak látni.  Az első nyúlvány meg azért hosszú, hogy 45°-ra elfordítva is átérje a vágandó anyagot, bár az átvágható szélességet valóban a tárcsa mérete fogja meghatározni.

Előzmény: mzdude (75696)
Paco155 aug. 21. Creative Commons License 75697

Én meg mindig szétszedem használat előtt amint hazaértem vele. Némi olajban áztatás nem szokott ártani a csapágynak.

Előzmény: 409 (75695)
mzdude aug. 21. Creative Commons License 75696

Hátrafelé mintha kinyúlna belőle egy rúd, talán azon csúszik. Valamint az első nyúlványa is túl hosszú (ránézésre) ahhoz képest, hogy mekkora a tárcsa.

Előzmény: 409 (75690)
409 aug. 20. Creative Commons License 75695

A magam részéről az újaknak ellenőrzöm, hogy meghúzták-e a vezetőcsapágy csavarját.......

Előzmény: _KGR_ (75692)
hobbitasztalos aug. 20. Creative Commons License 75694

Szerintem a 35cm vágható  szélesség, meg a keskeny kerék.A gyenge váz, és szalagfeszítő miatt meggondolandó ezt a  kis fűrészt megvenni...

Előzmény: zsgombos (75693)
zsgombos aug. 20. Creative Commons License 75693

Szia, köszi a tanácsokat. Nálam hobbistább hobbista nem létezik, ezért azt hiszem, az én céljaimhoz jó lesz. A tervezett kerti bútoraim legvastagabb anyaga 50-es deszka, azt lazán kell hogy bírja ez is. Nem hiszem, hogy valaha 200-as anyagot dugnék alá (bár soha ne mond hogy soha). Plusz, nekem nagy érték, hogy gyárilag kerekes, ami egy garázs műhelyben nagy segítség. Ha nem kell, betolom a fal mellé.

Olvasom, hogy javasoltatok használt gépet is. Őszintén szólva én lemondtam a magyar használt piacról. Amikor lekezdtem gépeket vásárolni, megnéztem több hirdetést és sokszor szitkozódva jöttem el. A hibátlannak hirdetett gépekkel is mindig kiderültek a sunyi turpisságok, a hirdetők nagyon sokszor hazudnak. Nekem már nem jön be a "200 forintért veszel rá egy bordásszíjat és már működik is" című duma, én itt alapból átverést gyanítok.

Valaki mondta, hogy neki nem jön be az uni-max. Nem tisztem védeni őket, de nekem nincs velük bajom. Vettem már sok dolgot náluk, 5 rendelésem volt idén és nem volt velük baj. Illetve egy dolog mégis: a Trans-o-flex futárszolgálatos sofőrnek hiába magyarázom, már ötödszörre, hogy ne az ajtóból hívjon fel, hogy itt vagyok, hanem még reggel, amikor felveszi a címet. Emiatt már sokszor kellett rohangálni. Mivel én hétvégi hobbista vagyok, lassan dolgozom, így ráérek kivárni egy jobb akciót. Így vettem már tőlük rengeteg szorítót, gyalugépet, ipari porszívót, stb. Ezt a gyalugépet (http://www.uni-max.hu/egyengeto-es-vastagsagi-gyalugep-260/d/) szállítással együtt 140-ért vettem, ezt a porszívót (http://www.uni-max.hu/drywet-3-porszivo/d/) 50-ért. Többször előfordult, hogy a kiszállításnál kaptam tőlük 5-10%-os kupont is, illetve egyszer emailben is jött egy kupon. Ami azért jó, mert az akciós árból még a kupon kedvezményt is levonják, így egy 30%-os leárazást még meg lehet fejelni további 5-10%-kal. A minőség pedig az én megítélésem szerint erős barkács kategória, semmiképpen sem ipari. Ami nekem tökéletes, ahhoz, hogy én fél év alatt összefaragjak egy lépcsőt, ami összesen kb. 140 munkaóra volt, ahhoz ez több, mint elég. És persze ez üzletileg értelmezhetetlen, nem is szabad kiszámolni. Bár, ha belegondolok, én idén három lépcsőt faragok össze (mert beígértem a másik kettőt is már a gyerekeknek), amire egy asztalos legkevesebb 400 eFt munkadíjat kiszámolna. Ha nem többet. Én egy kicsit többet költöttem gépekre, ami viszont megmarad. Egy a lényeg, amíg jó szórakozás, addig csinálom, ha meg elüt a villamos, ilyen beszerzési árakon egyben el is lehet adni a használt piacon.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (75630)
_KGR_ aug. 20. Creative Commons License 75692

Sziasztok!

Az mennyire természetes, hogy hétvégén vettem egy wolfcraft felsőmaró fej készletet és kb 5 méter marás után leesett a fejről a vezetőgörgő és emiatt belemartam az anyagba? Elég morcos lettem, mert az a deszka 5eFt-ba került.. :(

RepülőgépÉpítő aug. 20. Creative Commons License 75691

Nekem egy hasonló gépem volt, elég jól lehetett használni, pedig még ettől a géptől is kisebb volt. A legnagyobb problémája a felső asztal magasság állítása volt, mert az egy kicsit nehézkes volt, és nagyon nehéz volt pontos méretre beállítani. Az asztal mérete is kicsi volt, igazába ez inkább parkettázóknak jó ez a gép.

Amit belinkeltél szerintem nagyon drága.

Előzmény: mzdude (75688)
409 aug. 20. Creative Commons License 75690

"Elvileg ez húzható gép,.."

Én nem látok rajta semmit amitől húzható lenne. Ez csak sima "bólogatós".

kukucs33 aug. 20. Creative Commons License 75689

Ez afféle parkettásoknak való fajta gép. Könnyen mozgatható és kisméretű, könnyű munkadarabokat lehet vele hatékonyan aprítani. A pontosságát innen nem lehet megállapítani, de a Ryobi -elvileg- egy elég jó név, ugyanakkor meg láttunk már karón varjút... 

A húzhatósága kérdéses, mert olyannak látszik, de ez a funkció nem tűnik életszerűnek egy ilyen konstrukciónál. Én rákérdeznék az eladónál, vagy mégjobb, ha keresel a neten egy hozzá való használati utasítást, abból sokat lehet okosodni előre is.

mzdude aug. 20. Creative Commons License 75688

Mit gondoltok erről a gépről?

http://www.megatool.hu/szerszamgepek_55/korfureszek_71/ryobi_gervago_furesz_254_etms1825hg_3697

Ami némi utánaolvasás után bennem felmerül:

- Elvileg ez húzható gép, de a vágási adatokon ez nem látszik. Pontosabb infót pedig nem találtam.

- Kérdéses a pontossága, főleg figyelembe véve azt, hogy egy viszonylag nagyobb tömegű asztalt is mozgatni kell vágás közben.

- Kérdéses a kényelme, ha sokat kell emelgetni az asztalt a gérvágások során (de lehet, hogy egy megfelelő rugóval ezt megoldották).

- Nyilván a miniatűr méretű asztal használhatósága korlátozott. De kérdés, hogy a korlátosság meddig terjed a "nem jó gyakorlatilag semmire" - "korlátozott műveletekre alkalmas" skálán.

Az alternatíva: rendelni egy húzható DeWalt gérvágót Németországból, hasonló vagy kicsit magasabb áron (asztal nélkül, természetesen).

joevagyok68 aug. 20. Creative Commons License 75687

Nem igaz az !

Az 1 ik "900-zas ipari, nem fabrikalt"

A masik meg " 800-zas cnc ....."

Előzmény: halaloszto (75684)
Busmann02 aug. 20. Creative Commons License 75686

Szerintem ezt a darabot "Józsibá' " harapta ki idegességében amikor ugyanezt a gépet 170ért hirdette és nem vitték el xD

Előzmény: RepülőgépÉpítő (75685)
RepülőgépÉpítő aug. 20. Creative Commons License 75685

itt a kép a hirdetésben a legutolsó kép, bekarikáztam a törést.

Előzmény: halaloszto (75683)
halaloszto aug. 19. Creative Commons License 75684

jabocs, ez a barom feltett két tök különböző gépet ugyanazzal a szöveggel...

Előzmény: halaloszto (75683)
halaloszto aug. 19. Creative Commons License 75683

Te ezt hol látod? A burkolatból hiányzik, nem?

Előzmény: RepülőgépÉpítő (75680)
409 aug. 19. Creative Commons License 75682

Bizonyára úgy értette, hogy a motor nélküli működését....  :-P :-)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (75680)
409 aug. 19. Creative Commons License 75681

"mert szerinted én 14 napos "garancia"-ról beszéltem!?"

Miután nekem válaszoltál, arra amiben a reklamációról, garanciális ügyintézésről volt szó, mi mást mondhattam volna arra, hogy -14napig magyarázat nélkül visszaküldhetem-. ????

Előzmény: Barnamedvébb (75677)
RepülőgépÉpítő aug. 19. Creative Commons License 75680

Van egy kis hibája de nem befolyásolja a működését a hirdetés szerint. Na ezt nem veszem be. A képen látszik, hogy ki van pár darab törve az egyik kerék palást felületéből. Ezek után az mennyire rázza a gépet, szalagot, hogyan van kiegyensúlyozva. További 20-30.000-ért csináltathatsz rá másik kereket, és még szerelheted is. Talán még csapágyat is kell cserélni ha már szét van szedve. Az se két forint. Szóval az ilyen kamu átverős dumáknak nem dőlök be. 

Előzmény: hobbitasztalos (75676)
RepülőgépÉpítő aug. 19. Creative Commons License 75679

Érdparkvárosban volt egy telkünk az édesapámmal. az egyik szomszéd gyermekorvos volt. Átjött a 3 év körüli kislányával és a gyerek elvolt az én lányommal a homokban. Mi a teraszon ültünk. Látom, hogy a doktornő kislánya talált egy macskaszart a homokban és éppen azt rágcsálja. Mondom az anyjának, az meg haláli nyugalommal azt mondta, hogy kell az a kis baci a gyereknek, különben nem fejlődik ki rendesen az immunrendszere. 

Csak gondolj bele, mi is fenőttünk és megöregedtünk úgy, hogy a szaros dunába fürödtünk, a koszos, mosatlan gyümölcsöt tömtük magunka a fáról, csak akkor jöttünk le a fáról amikor már kipukkadtunk. Oszt mégis felnőttünk és megöregedtünk, semmi bajunk nem lett. 

De nézd meg a mostani fiatalságot minden második gyerek alergiás valamire, mert a szervezete nem tudja legyőzni a kórokozókat, mivel tejben vajban fürdettük a gyerekeinket, mindent fertőtlenítettünk, nehogy baja legyen. 

Előzmény: Bubi504 (75664)
Paco155 aug. 19. Creative Commons License 75678

Tudom. Ezért írtam. Mivel előre azt mondtam, hogy 50 körül lesz, viszont erkölcsi kötelességem, hogy előre tájékoztassalak arról, hogy többe fog kerülni. :D

Előzmény: 409 (75674)
Barnamedvébb aug. 19. Creative Commons License 75677

mert szerinted én 14 napos "garancia"-ról beszéltem!?

mindegy, aki tájékozódni akar, megteheti maga a Fogyasztóvédelem honlapján (is), ott van link az EU-s jogokhoz is

részemről nem szószólóskodom tovább

Előzmény: 409 (75673)
hobbitasztalos aug. 19. Creative Commons License 75676

Szerintem még így is túlárazta,100-ért az enyémet is odaadnám tolóasztallal 3kw-os motorral .Tökéletes működéssel aztán megvenném ezt vagy ezt :-)

Előzmény: Paco155 (75633)
hobbitasztalos aug. 19. Creative Commons License 75675

Ha valaki a környéken lakik ez jó vétel.

409 aug. 19. Creative Commons License 75674

"az USPS áraival számolva valahol ott lesz a mondott 23-24$ környékén, azon megosztozunk"

Nem is gondoltam olyat, hogy Te fizesd az egészet....  :-)

Előzmény: Paco155 (75642)
409 aug. 19. Creative Commons License 75673

"...ezért minden magyarázat nélkül él a 14 nap!"

Ácsi!  A garancia hosszabb mint 14nap. Aztán jártam már úgy is velük, hogy amit küldtek, az nem működött. Azt nem veszik vissza, az garancia. Majd valaha, valamikor történik valami, csak vigyem vissza a központjukba.  :-// 

Előzmény: Barnamedvébb (75639)
halaloszto aug. 19. Creative Commons License 75672

meg van főzve

pajaci aug. 19. Creative Commons License 75671

Faragni nem akarod :-)))

Előzmény: Tie (75670)
Tie aug. 19. Creative Commons License 75670

Ezé HOBBIasztalos. :)

Előzmény: pajaci (75669)
pajaci aug. 19. Creative Commons License 75669

15 centit egyszerűbb levágni, mint csapozgatni. Ha szórakozás is a cél, az más tészta.

Előzmény: Tie (75668)
Tie aug. 19. Creative Commons License 75668

Jaja, tudom, így is lehet, először így is terveztem, de aztán amikor láttam, hogy nem nagyon találok sehol bordás deszkát a tetejéhez 215 hosszút (vagy 430-ast, vagy 645-öst), úgy döntöttem, hogy inkább legózok egy kicsit az összecsapolással, és 200x200 lesz.

Meg amúgy is van kedvem vele játszani egy kicsit.

Előzmény: pajaci (75662)
Tie aug. 19. Creative Commons License 75667

3ezer forintot 7 mázsáért. Annyi még belefér. Főleg, hogy a gerenda 16ezer vót. :-D

Előzmény: Garfield007 (75659)
Tie aug. 19. Creative Commons License 75666

Ha csak egymásra rakom, akkor 215x215 lesz. Az már tényleg túlzás, na meg egyszerűbb 2 méteres bordás deszkát keríteni, mint hosszabbat, amit aztán vághatok 215-re a fedélnek.

Előzmény: pajaci (75658)
Garfield007 aug. 19. Creative Commons License 75665

Ezt értem én, apám is egy hős volt, mert elment a tüzépre homokért a homokozóba, mert az tiszta és nem kell vele sokat dolgozni, pedig olyan faluban lakom, ahol 40-50 centi mélységig a legdurvább homok van, alatta meg még durvább.

De azért játszóhomok, na :-)

Bubi504 aug. 19. Creative Commons License 75664

Nem tartalmaz nehézfémet, radioaktív hulladékot, és optimális a szemcsemérete (!) az építkezéshez :-) Beszarok, most olvastam. Amúgy mi strandolni is a Duna partra járunk a gyerkőccel is (3 éves) ahol egész nap homokoznak (és ahogy tettem ezt jómagam is gyerekkoromban, amikor még az ipari termelés élharcosai voltunk és víztisztásról még csak nem is hallott senki). Hogy mitől lenne különb egy ilyen zsákos homok (az árán kívül persze, mert a játszóhomok a maga 35 rugó/tonnánkénti árával pont a tízszerese a normálnak) arra nagyon kíváncsi lennék. Persze a ... szülőnek (helyettesítse mindenki amivel akarja) mindent el lehet adni, mer' a gyereked biztonságáért semmi se drága... 

Előzmény: Garfield007 (75659)
pajaci aug. 19. Creative Commons License 75663

Lehetnek egyforma hosszúak.

Előzmény: Bubi504 (75661)
pajaci aug. 19. Creative Commons License 75662

Előzmény: halaloszto (75660)
Bubi504 aug. 19. Creative Commons License 75661

Jaja, ha eleve több gerenda van egymáson akkor elég a hosszukkal variálni csapozás helyett. 

Előzmény: pajaci (75658)
halaloszto aug. 19. Creative Commons License 75660

nem tudom most lerajzolni. 

él-lap kötésben teszed a sarkot, így lesz a 2m gerendádból egy 2.1x2.1 négyzet. erre a másik négyet ellentétes irányba, hogy a toldások ne essenek egymás fölé. oldalról egy-egy 200-as csavar hogy ne nyíljon, felülről meg a sarkokba egy-egy seprűnyél. ha nem illeszkedik szépen, akkor az oldalak közepébe is egy-egy seprűnyél.

Vajk

Előzmény: halaloszto (75656)
Garfield007 aug. 19. Creative Commons License 75659

A játszóhomok az olyan mint a hobbi beton? :-))

Amúgy csakremélem, hogy nem adsz érte pénzt :-)

Előzmény: Tie (75648)
pajaci aug. 19. Creative Commons License 75658

Ennek az összecsapozásnak nem sok jelentősége van, csak plusz munka.

Előzmény: Tie (75654)
Barnamedvébb aug. 19. Creative Commons License 75657

szép nagy lesz! :)

halaloszto aug. 19. Creative Commons License 75656

nem úgy gondoltam. simán semmit nem darabolva, csak egymásratenni és kész. 

Vajk

Tie aug. 19. Creative Commons License 75655

Oszt ilyen árnyékolót csinálok rá:

Csak az akasztószemeket bele akarom süllyeszteni forstner fúróval egészen a fa síkja alá, hogy ott se legyen semmi, amibe beleeshet a gyerek.

Tie aug. 19. Creative Commons License 75654

Nem akarom boronába, ahhoz rönk nézne ki jól, ilyen méretű gerenda nem igazán, meg nem is akarok rajta semmi kilógó ilyesmit, mint a boronakötés végén túllógó darabka, amibe beleakadhat a kislányom.

Simán ilyen kötéssel rakom össze a gerendákat, hosszú szárral megfúrom 6mm-es furattal, és beletolok két-két darab 30 centis csavart, meg felülről négyet minden sarokra, oszt kész.

Így a külméret 200x200 lesz, belül meg 170x170.

Előzmény: halaloszto (75651)
Tie aug. 19. Creative Commons License 75653

Nálunk nincs, de a szomszédban van, meg mindenféle kóbor.

Ezért csinálok rá bordás deszkából padnak félrehajtható fedelet, mint ezen, 2:45-től:

Előzmény: pajaci (75649)
Barnamedvébb aug. 19. Creative Commons License 75652

speciel 8 nap volt magyar, a 14 nap már eu-s és hát mind2 ország eu-s

szerintem már elég jól működnek a dolgok, nem kell a régi szivatós dolgokból kiindulni

(spec. engem már többször ért kellemes meglepetés, még hivatkozni sem kellett a jogokra, ment minden simán)

de ha én lennék Bubi helyében és aggódnék, akkor pl. a chat-en rákérdeznék, hogy ez miként van

(mellesleg Németországban 14 napig ki sem kell fizetned, tehát ha visszaküldöd, abban neked, mint vásárlónak semmi kockázatod nincs - barátnőm mondta, akinél most itt héderelek

berendel 12 pár cipőt, aztán válogat: tetszik- marad, nem - megy vissza)

Előzmény: Paco155 (75640)
halaloszto aug. 19. Creative Commons License 75651

ez tök jó lesz. azon nem gondolkoztál, hogy a sarkon csak simán boronába rakod, egy méretes fúróval átszúrod és ütsz bele egy-egy darab seprűnyelet szegnek?

joevagyok68 aug. 19. Creative Commons License 75650

Nekem is ez jutott egyből eszembe !

Tőlünk ingyen elvihető 1m3 macskaszaros homok !  :-)

Egy ideig takargattam a szélén lesúlyozott több rétegű  rasher (vagy milyen hálóval) használaton kívül, de 3-4 éve mióta nincs használva és felfújta a szél néhol, szabad a gazda a macskáknak..

Előzmény: pajaci (75649)
pajaci aug. 19. Creative Commons License 75649

Macska van a környékben?

Tie aug. 19. Creative Commons License 75648

Szívem szerint 120-assal mentem volna neki egyből, mert lusta vagyok kétszer átmenni az egészen, hogy egyszer 60-assal, aztán meg a 120-assal. A kisflex meg a 100-assal is elég haladós, 4-es sebességen (6-ig tekerhető kis 750Wattos flex) is úgy küldi le az anyagot a szőrös gerendáról, mint a huzat.

A 120-asnál már nem látszanak a körívek a csiszolás után, a 100-asnál még egy kicsit igen, de azt már lazúrozás előtt egyszer áttolom szálirányban a szalagcsiszolóval három perc alatt, és kész.

Porálarc helyett egy bevizezett textilpelenkát használok.

6db-ot csiszoltam meg vele tegnap este másfél óra alatt 200x10x15-ös gerendát, az 6nm felület. Meg közben meghúztam vele az élüket is, minta gyaluval letörtem volna 45 fokban.

Holnap reggel leküldöm a maradék kettőt, aztán nekiállok kivágni a végén az összeillesztést, és tolom rá a lazúrt. Ugyanaz a kerítéslazúr lesz rajta, amit kentem a teraszra is. 5 évet csak kibír a földre lerakva, majd az alját jó vastagon kenyem.

A két egymásra rakott gerenda közé meg odatűzöm a geotextilt, és megy is bele kezdésnek 700kg játszóhomok.

Aztán hétvégén összerakok hozzá még egy árboc-féleséget a két szélére, aminél ki tudok fölé feszíteni egy szövetet árnyékolónak.

Előzmény: halaloszto (75644)
halaloszto aug. 19. Creative Commons License 75647

Én is többször vásároltam. Neked kell észnél lenni, ők nem válogatnak, eladnak mindent ami van. Egyszer nyúltam mellé, az élfólia vágó amit vettem teljesen használhatatlan hulladék.

Vajk

Előzmény: Bubi504 (75645)
Garfield007 aug. 19. Creative Commons License 75646

Ha nem adja, akkor nincs miről beszélni. Ha meg enged a piaci árhoz képest, akkor a te döntésed, hogy megveszed-e.

A vezérléshez csak annyit, hogy adtam el úgy autót, hogy egy vastag dossziényi papírt adtam át(benne a teljes élet története) és közölték, hogy ilyet bárki tud hamisítani ;-)

Ja, nem mellesleg márkakereskedés közelében nem megyek, ez valahol baj, de nekem meg a nyugodtabb alvást jelenti, sok kaland után. 

Szóval, a használt piac mindig is meredek pálya marad.

Előzmény: Paco155 (75638)
Bubi504 aug. 19. Creative Commons License 75645

Ezeket hallottad vagy _tapasztaltad_ is ? Mert én még csak ötször vásároltam onnan de semmi gondom nem volt velük (meghibásodás sem, így a garanciális ügyintézésről nem tudok nyilatkozni).

Előzmény: fahobby (75634)
halaloszto aug. 19. Creative Commons License 75644

jaja, flex, fibertárcsa, porálarc. a 100-as nem túl finom?

Előzmény: Tie (75643)
Tie aug. 19. Creative Commons License 75643

20-án homokozóépítés lesz.

Kicsit - ahogy minden mást - ezt is túlterveztem.

10x15-ös gerenda 8db 2méteres. Szépen összelapolom a végüket, meg csinálok rá bordás deszkából padnak felhajtható fedelet.

Tolom majd a képeket.

Ja, és fát csiszolni flexszel, 100-as fíbertárcsával igen haladós. Gyalu híján ezzel dolgozom meg, egyből kész is a rusztikus kicsit girbegurba felület. :)

Paco155 aug. 19. Creative Commons License 75642

Jut eszembe. 

Levelezgettem egy kicsit a gyártóval meg másokkal, és kértem egy szívességet egy havertól. :) Jelenleg két darab úton van Texasba és onnan majd elküldik nekem. Termékár 40$/db, a postát még nem tudom, de ahogy az USPS áraival számolva valahol ott lesz a mondott 23-24$ környékén, azon megosztozunk.

Előzmény: 409 (75632)
kutyala aug. 19. Creative Commons License 75641

vagy rosszabb esetben a cuccot se kapod vissza. és ha elmész hozzá, még ő hív rendőrt, akinek hiába lobogtatsz papírt, nem tudja mi az, nem is érdekli.

Előzmény: Paco155 (75640)
Paco155 aug. 19. Creative Commons License 75640

Persze.   Te visszaküldöd hivatkozva a magyar törvényekre de nem kapod vissza a pénzt, csak egy levelet hogy semmi baja, és postafordultával visszakapod. Mit csinálsz? Indítasz egy pert? :P

Előzmény: Barnamedvébb (75639)
Barnamedvébb aug. 19. Creative Commons License 75639

mindig elmondják a megfelelő műsorban:

Netes vásárlásnál nem tudod megnézni, megtapogatni, stb. a cuccot, ezért minden magyarázat nélkül él a 14 nap!

Előzmény: 409 (75632)
Paco155 aug. 19. Creative Commons License 75638

De nem adja annyival olcsóbban, és itt a bibi. Nem működő -hibás- cuccot félár alatt talán megveszek. 

A vezérléscsere esetén egyszerű mert adod a számlát hogy a múlt héten történt - ezenkívül az most is működik.

De másképp teszem fel a kérdést.  Ha én miután megvettem és feltöltetem, de nem működik hanem még kompresszort kell cserélni, vagy ereszt a klímahűtő, etc  - a volt tulaj hajlandó kifizetni a töltésen kívül fellépő költségeket? Vagy visszaveszi eredeti áron az autót plusz kifizeti a töltést + a költségeim

A klíma analógiájára: Ha ezt a könnyen kijavítható hibát kijavítva mégsem úgy vág ahogy kellene, vagy félrefut és óránként háromszor leesik a szalag, vagy havonta tép el egy új darabot akkor visszaveszi a fűrészt eredeti áron plusz a kis hiba javítási költsége?

Ugye hogy nem.   

Ezért mondom azt, hogy mindenkinek tisztább, hogy ő megcsináltatja (hiszen csak kis hiba nem?), majd eladja azon az áron amin a piac megveszi a hibátlan terméket.

Előzmény: Garfield007 (75637)
Garfield007 aug. 19. Creative Commons License 75637

ÉS annyival olcsóbban is adja, mint hogy szar szerelőt keressen, hozza-vigye, szívjon vele. Én most ugyanebben a helyzetben vagyok, vezérlés csere az autón, erősen elgondolkodtam, hogy úgyis rövidesen eladás megcsináltassam-e, mert csak 90e forint vagy majd az új tulaj csináltassa meg és akkor nem győzködjük egymást, hogy bizonyisten megvolt, ahogy az eddigi szervizek is.

Előzmény: Paco155 (75636)
Paco155 aug. 19. Creative Commons License 75636

Lehet.  Ettől függetlenül nekem ez az a kategória, hogy "semmi baja a klímának csak fel kell töltetni azért nem működik"

Előzmény: joevagyok68 (75635)
joevagyok68 aug. 19. Creative Commons License 75635

Lehet mert "szabadulna" mindentől...

http://olx.hu/hirdetes/asztalosipari-gepek-ID1Uvyf.html#638333e527

és nem akar vele foglalkozni..

Előzmény: Paco155 (75633)
fahobby aug. 19. Creative Commons License 75634

Az azért ki kell jelenteni (természetesen ez a magánvéleményem)

Az Unimax-ról sajnos még nem hallottam semmi jót.

Rosszat annál inkább.

-Silány minőségű áruk

-Nem érvényesíthető garancia.

-A visszafizetési határidőn belüli reklamációra tojnak (magyarul felejtsd el), pedig ez még a pici kínainál is működik az ebay-en.

-semmi terméktámogatás (szervizelést old meg magad)

-Nagyon sokszor hamis adatok, több hónap várakozás az árura pedig webshop-ban raktáron feltüntetnek van reklámozva.

Röviden ennyi.

Ui.: Ha jól emlékszem valakinek azért sikerült venni egy felső marót jó áron jó minőségben. 

Paco155 aug. 19. Creative Commons License 75633

"Eladó teljesen felújított 350-es kerekekkel (újra bandázsolva) egy könnyen kijavítható apró hibával, kisebb munkához és kanyarításhoz ajánlom."

Ilyenkor mindig felmerül bennem, hogy ha az valóban egy könnyen kijavítható apró hiba akkor miért nem javítja/javíttatja meg ő és adja el úgy. Akár annyival drágábban.

Előzmény: hobbitasztalos (75631)
409 aug. 18. Creative Commons License 75632

"Elismert reklamáció esetén"

Ebben van a kutya elhantolva!!! Marha nehéz odáig jutni velük, hogy a reklamáció elismert legyen. El kell juttatnod a hazai központjukba, ahonnan majd ki tudja mikor elviszik Prágába és ott a saját szakembereik !! megvizsgálják. Ha nem ismerik el a reklamáció jogosságát, akkor kiszámlázzák az oda-vissza szállítást és a szakértést. Leginkább ez utóbbira van esély.  ):-((

hobbitasztalos aug. 18. Creative Commons License 75631

Szerintem egy ilyen jobb.Öntvény és vagy 3 mázsa.Normális szalagfeszítés ,könnyű és olcsó benne  a csapágycsere.Az enyém 1974-es kiadás de még 50-100 évig menni fog :-)

Előzmény: zsgombos (75626)
RepülőgépÉpítő aug. 18. Creative Commons License 75630

Ez tényleg jó ár, a gép is jó de nem ipari gép, barkács gépnek kiváló. A leírás szerint 200mm-es vastag anyagot is tud vágni, lehet, de csak rettentő lassan és új éles szalaggal. Az én 550-es gépem 4KW-os háromfázisú motorral is rendesen beterhelődik egy ilyen vastag anyagnál. Egy 1KW-os egyfázisú motor nagyon szenved szerintem. De ez a gép nem is erre való. Kisebb vastagságnál viszont szépen el fog boldogulni.

A vásárlásnál túl sok mindent nem fogsz tudni ellenőrizni. Valószínűleg szalag sem lesz rajta, így a gép kerekeinek kiegyensúlyozását sem fogd tudni ellenőrizni, csak maximum a felső kereket. A szalag feszítő működését tudod ellenőrizni, meg esetleg a motor elindulását ha a futár megvárja amíg kicsomagolod a gépet. Sérülés ne legyen a gépen, a tartozékait tételesen ellenőrizd a gépkönyv szerint, de azt szerintem nem is kellene mondanom, ezt magadtól is tudod. 

Ezeket csak akkor tudod ellenőrizni, amikor a futár meghozta a gépet. 

A gépet a vásárlás után be kell állítani, ehhez ismeretekre lesz szükséged, de segíteni tudunk. Készülj fel rá, hogy nem öt perces munka gyakorlat nélkül. A gép pontos működése úgyis attól fog függeni, hogy hogyan sikerült beállítani, ha nincs mechanikai, konstrukciós hibája.

Arra is készülj fel, hogy valószínűleg valami gagyi szalagot adnak a géphez. Jobban jársz ha itthon csináltatsz majd profi szalagot hozzá az A-lap kft-nél. Nem drága, ráadásul nagyon jó minőségűt gyártanak. Ezért ne vegyél a géphez tartalék szalagot látatlanba a unimaxtól.

Sajnos a unimax nem magyar cég, így a honlapja szerint havi egy alkalommal szállítják csak vissza a gépet ami hibás, és a vissza szállítási költséget sem fizetik ki teljesen. Mivel magyarországon is forgalmaznak, ezért elvileg a magyar jogszabályok szerint ezt is vissza kellene téríteniük. A 14 napos visszavételt is a vásárlás előtt tisztázni kell a céggel, nehogy pofára ess. Nekem még nincs tapasztalatom a unimax céggel, de nekem nagyon nem tetszik, hogy a honlapjuk nem igazodik a magyar törvényekhez.  Pld " Elismert reklamáció esetén (az általános kereskedelmi feltételek szerint), csak a futárszolgálatunkhoz történő szállítás költségeit kell Önnek kifizetnie.

A magyar törvények szerint ez nem így működik.

Bubi504 aug. 18. Creative Commons License 75629

Ennyiért jó vétel.

Faipariszerszám -Tamás Ár aug. 18. Creative Commons License 75628

Nem sikerült a linket beírnom: Itt is próbálhatsz választ kapni:
https://www.facebook.com/groups/asztalos.csoport/

Faipariszerszám -Tamás Ár aug. 18. Creative Commons License 75627

Szia.
Nem ismerem az Unimaxos gépeket, szerszámban vagyok otthon.
Ha itt nem kapsz gyors választ, és fennt vagy esetleg a facebookon, akkor próbáld meg itt

zsgombos aug. 18. Creative Commons License 75626

Szia, kapóra jöttél:) Éppen most nézem, hogy a héten 30%-kal le van árazva az uni-max áruházban a 345-ös szalagfűrész. Nemsokára el akarok kezdeni egy terasz garnitúrát, mindenféle íves darabbal, meg íves kerti padokat is, a szúrófűrésszel nem lenne egy álom kivagdosni. De igazi amatőrként még sosem dolgoztam ilyen géppel, így azt sem tudom, mit kell nézni a vásárlásnál. Véleményt kérek tőled, illetve mindenkitől, aki magáénak érzi a kérdést, hogy hobbistaként ezt érdemes-e megvennem? A céges dolgaim miatt még ÁFA mentesen is tudom megvenni, így szállítással együtt ~100 eFt-ért elég jó üzletnek tűnik most. Erről van szó:

http://www.uni-max.hu/345-uni-szalagfuresz/d/

Előzmény: Faipariszerszám -Tamás Ár (75625)
Faipariszerszám -Tamás Ár aug. 18. Creative Commons License 75625

Üdv!
Ha valakinek faipari gépi-szerszámmal kapcsolatos kérdése van, szívesen segítek.

FECÓ69 aug. 17. Creative Commons License 75624

Aha,értem már,így kell,én is így szoktam(csak szokás szerint,elsőre megtévesztettem magam picit),csak a csapot az egyharmadtól,kb minimum 1-2milliméterrel erősebbre csapozom(de itt is a szűkséges gyalult anyagvastagság adja meg optimálisan,mennyi is lesz az annyi,mondjuk én mindent picit túl méretezek,még a sima egyfalcos,1.3X2.6-os,a fríz vastagságom is 4.6-4.7 cm,ha ragasztom,ha nem,esetleg amit a erős 2 collos palló is kiad,így még az anslag is esztétikusan "izmos",ezért szeretem a vastagabb collos,2 collos anyagot választani)..!

Előzmény: Erzsébeti (75623)
Erzsébeti aug. 17. Creative Commons License 75623

A klasszikus ollós-csap az úgy néz ki, hogy van az anyagvastagság (ez hagyományos ajtónál 42-45 mm) és azt harmadolva kell elosztani a csapozáshoz. Tehát a harmada az kb. 14-15mm. Ekkorának kell lennie a csapnak, ill. a csaprésnek.

Így értettem a harmadolást.

Előzmény: FECÓ69 (75622)
FECÓ69 aug. 17. Creative Commons License 75622

Ha jól értelmezem a harmadolást,akkor ez nekem tuti új..!

Egyébként én hatost,többnyire,ajtóhoz-ablakhoz,szúnyog hálós nyílóhoz,1 csapos,golyós végű pipapánt fúrásánál használom(rögtön gyalulás,rajzolás után,bele fúrom a frízekbe melegében a helyét,általában,picit srégen,ha ezt a fajta  pántot használom...!

Előzmény: Erzsébeti (75621)
Erzsébeti aug. 17. Creative Commons License 75621

nekem is csak két db van.. 6-os, meg egy 14-es.

Ezek kellenek alapból.

A 6 ossal lehet a 18-20mm es anyagot harmadolni, míg a 14-essel az ajtónak-ablaknak valót (42-45mm).

Előzmény: FECÓ69 (75620)
FECÓ69 aug. 17. Creative Commons License 75620

Akkor nagyon köszönöm a fáradozásod,na meg az infót is,De nem nyerő nekem ez sorozat..!

Akkor csak kell vennem jó drágán belőle 6-ost..! :(

Előzmény: Erzsébeti (75616)
FECÓ69 aug. 17. Creative Commons License 75619

Akkor úgy fest,ez jobbos(sorozat).!Nekem meg balos kell,(Magyarul,az abrichter/abrichteremen ha egyengetve gyalulok,akkor bal oldalt van a fúrószúport csavarozva a gépemen..!

Ja. Az Érdi.Vilkovski féle,500,kombinált masina..!

Előzmény: Erzsébeti (75616)
FECÓ69 aug. 17. Creative Commons License 75618

Igazad van mindebben,köszönet is érte(csak tudod én Dabas mellett lakom,és a lakhelyemhez csak oda 55km,na meg persze te is meg válsz így a fölös,haszontalan dologtól)..!

Előzmény: Erzsébeti (75615)
Erzsébeti aug. 17. Creative Commons License 75617

Én a Paliszandernél vettem 1-2 db-ot belőlük.

Igaz drága volt, de jó minőségű (CMT).

Előzmény: FECÓ69 (75597)
Erzsébeti aug. 17. Creative Commons License 75616

Na megkerestem.

Teljesen új szerszám, használva még nem volt.

16mm a befogószára.

6-8-10-12-14-16 mm-es sorozat.

A forgásirányát úgy tudom megadni, hogy ne beszéljünk el egymás mellett, hogy ennek:

Ha szembe állsz a hegyével, akkor az óramutató járásával ellentétes forgásirány kell.

Kétélű, és HSS keménységű az éle.

Előzmény: FECÓ69 (75614)
Erzsébeti aug. 17. Creative Commons License 75615

A találkozás a legkevesebb...:)

Elsőre megnézném egyáltalán, hogy mi is van nekem pontosan...

Aztán meglátjuk...

Az alkuhoz:

Azért egyáltalában nem mondanám, hogy egy ilyen készlet 5.000 ft-ért soknak lenne mondható...

Még ha valami kínai is a gyártmánya.

Előzmény: FECÓ69 (75613)
FECÓ69 aug. 17. Creative Commons License 75614

Ezek kétélű,balosak,ez a típus kell..!

Előzmény: Erzsébeti (75611)
FECÓ69 aug. 17. Creative Commons License 75613

Pedig a forgásirány fontos,mert lelazul(esetemben balos)..!De ha odaadod 4.000-ért,már meg is vettem,(úgy is van még egy 14-es fúróm is törve)és fel "szaladhatok",még ma valamikor..!De Erzsébeten hol?,mert nem vagyok túl ismerős arra..!Dabas felől,a Soroksári úton(körben)szoktunk menni ép,a Dél Pesti kórházhoz(néha),annál is ritkábban a Szalárdi Mór utcába még..!

Előzmény: Erzsébeti (75611)
FECÓ69 aug. 17. Creative Commons License 75612

Igen bevált,ez a forrasztott lapkás kétélű,én már régóta,vagy 20 éve,ezt a kétélű típusúakat használom,meg jó az éle is,de ennél sem árt ha ,ha tudja,a már begyakorolt technikát,és méretéhez alkalmazza,míg az egyélű kanalas,az csak fűstől,szorul..,csak nincs ami a forgácsot kihordja,emiatt az még könnyebben törik,elpattan..,de ha oldalirányba hosszan fúrsz,rendesen ki kel könnyíteni a kétélűvel is a rést,csak az készít,szép pontos felületet,a másik típus vacakol,oszt meg sem közelíti azt csaprést ami szűkséges,jobbra-balra húzni,meg nehezen megy,pl ha épp ékelt ajtóra van szűkség,még a zárhelynél is ez az ok (nálam),én sosem díjaztam az egy kanalút,láncos csapozó marót...!

Előzmény: hobbitasztalos (75608)
Erzsébeti aug. 17. Creative Commons License 75611

nekem van egy ilyen készletem (originál új!)amire nincs szükségem!

A hosszlyukfúrómhoz rendeltem anno amikor a gépet is vettem, de fordítva forog a gépem, és ezt a hülye "picsa" nem tudta mikor elküldte... én rizikóztam mert sürgősen kellett, erre kiderült, hogy nem tudom fordítva használni, mert a tokmányommal ezt nem lehet így megoldani...

Szóval megmaradt.

Egy a gond, hogy nem tudom, hogy jobbos e vagy balos...:)

Ha kell megnézem neked, és egy dél-pesti átadással úgy 5000ft / készlet áron át tudom adni neked.

Nem csúcsminőségű, de szerintem ha jó a forgásiránya akkor használható lesz.

Szerintem 5K ft ért jó lesz neked a készlet is..

Egyenként CMT márkában gyak darabra többet fizetsz mint a készletre...

Előzmény: FECÓ69 (75599)
halaloszto aug. 17. Creative Commons License 75610

Az ecetben az a szuper, hogy nyomtalanul parolog. Nem marad ott semmiben.

Vajk

Előzmény: 409 (75609)
409 aug. 17. Creative Commons License 75609

"Citrom levével lehet semlegesíteni."

Ezt mondom én is, a citrom savas kémhatású (citromsav). Ahogy az ecet is.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (75606)
hobbitasztalos aug. 17. Creative Commons License 75608

Ez a kétélű a bevált ?

Előzmény: FECÓ69 (75599)
paplanfa aug. 17. Creative Commons License 75607

Tökéletes akkor a cucc, minden hozzávalót megtalálni a konyhában. (és a tescóban)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (75606)
RepülőgépÉpítő aug. 17. Creative Commons License 75606

Citrom levével lehet semlegesíteni. 

Előzmény: 409 (75605)
409 aug. 16. Creative Commons License 75605

Kálium-hidroxid a hatóanyaga. Enyhe savval lehetne semlegesíteni, de szerintem az a cseberből, vederbe eset lenne.

Előzmény: paplanfa (75603)