Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

pajaci jún. 27. © 74186

Nekem ezért van a tetején védő, feszítő.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (74185)
RepülőgépÉpítő jún. 27. © 74185

Mindenki vigyázzon magára és gondolja végig előre mit akar csinálni. 

http://www.hirek.sk/belfold/20130519163402/Korfureszre-esett-es-meghalt-egy-ferfi-Szogyenben.html

(nem friss a hír)

RepülőgépÉpítő jún. 27. © 74184
paplanfa jún. 26. © 74183

A Lidlis parkside is ilyen. Nagyon jó módszer.

Előzmény: hobbitasztalos (74179)
409 jún. 26. © 74182

Mert előbb megy tönkre a gép, minthogy elkopna a lap??  :-)

Előzmény: pajaci (74181)
pajaci jún. 26. © 74181
pajaci jún. 26. © 74180
Előzmény: hobbitasztalos (74179)
hobbitasztalos jún. 26. © 74179

Igen,ilyen van a metabon is .Normál lap való hozzá ,csak nem kell csavarozgatni.

Előzmény: pajaci (74178)
pajaci jún. 26. © 74178

Ez valami gyorsbefogó?

pajaci jún. 26. © 74177
Tie jún. 26. Creative Commons License 74176

Itthon is ilyen fert födém van, abba úgy szoktam csavart tenni lefele, hogy fútok egy alig valamivel

nagyobb lukat, mint a csavar, és nem tiplit teszek bele, hanem gyúrok bele putty-t, és abba hajtom bele a csavart. Pár perc alatt betonkeményre köt, és tart mint az állat. 

Előzmény: csaba123 (74162)
Handwerker jún. 26. © 74175

Sziasztok! Nemrég volt ezekről téma, így érdekes lehet a videó:

https://www.youtube.com/watch?v=qLacO-qGx4U

csaba123 jún. 26. © 74174

Az tény, hogy eddig csak műanyag és fém dübeleket próbáltam. Ezekkel az érdekesebb tiplikkel még nem volt dolgom (a molly, meg az a rugós szétnyílós cucc). Azokkal szerintem menni fog a jelenlegi tartó megerősítése. Köszönöm a tippeket!

Előzmény: halaloszto (74168)
RepülőgépÉpítő jún. 26. © 74173
Előzmény: Pote01 (74157)
spapda jún. 26. Creative Commons License 74172
gdzsozy jún. 25. © 74171

én látatlanban elcserélem az enyémre, és ezzel teljes lelki nyugalommal lőhetsz rájuk, én aki honvédségnél összhaderőnemi és fegyveres testületek országos bajnokságán dobogós helyet lőttem, most nem tudok egy tökéletes lövést leadni 8m-ről ezzel a légpuskával.

Előzmény: drRamaty (74143)
koopal jún. 25. © 74170

Itt regisztrálsz, és meglátod az árakat.

Itt meg anélkül is, bár ez angol, de megeshet, hogy szállítással is olcsóbbra jön ki több darabnál.

halaloszto jún. 25. Creative Commons License 74169

Kivéve ha olyan mint amit betettem.

Vajk

Előzmény: pajaci (74167)
halaloszto jún. 25. Creative Commons License 74168

Szoval akkor leirom masodszor. Az elso ekezettel volt, ez mar nem lesz.

A fodemed akkor belestestes vagy korureges. Akar abban az 5 centiben tarthat megfeleloen egy tipli, de tenyleg nem eletbiztositas. Viszont arra is vannak celeszkozok. 

A legegyszerubb az egy olyan mua. tipli, aminel a csavar atmegy a csucsan, es visszahuzza. Igy az egesz szabadon allo resz osszegyurodik egy gombocba es tart mint atom.

A masik a molly. Egy kelloen nagy darab mar parszaz forint is lehet, de tart mint allat. Egy ekkoraban mar m5 vagy m6 csavar van.

Az igazi meg ez. Az egyiknek rugo altal szettolt ket karma van, a masikon meg egy ferden elfordulo elem, ami U keresztmetszetu, a lukon betolhato de bent befordul keresztbe. Ezekben is metrikus csavar van, ha amit adnak hozza nem megfelelo hosszu vagy  feju, kicserelheted.

Vajk

Előzmény: csaba123 (74165)
pajaci jún. 25. © 74167

A béléstestbe olyan hosszú dűbel kell, amilyen a falvastagsága, ha hosszabb, nem lesz jó.

csaba123 jún. 25. © 74166

Ha a speciális sínrögzítő vasalatot használom akkor ha a megtervezett lyuk nem sikerül jól, akkor hogyan tovább?

A fával legalább van játéktér. Valahol, valamilyen lyukkal rögzítem (két végén, közben, stb) és utána arra már könnyen felcsavarozom a sínt. A panelban fúrás azért tervezhetőbb, mint ez a béléstestes üreges valami (kivéve ha vasat találsz el).

Előzmény: *Steve (74163)
csaba123 jún. 25. © 74165

Befúrtam kb 4-5cm-t (vakolattal együtt) és belyukadtam a béléstest belsejébe (vagy valami hasonló üregbe). Az tény, hogy nem próbáltam fúrni még a másik végén (vagy 10cm-rel mélyebben). Szerintem ahol gerendát találtam el ott sikerült jól tiplizni. De nehéz előre megjósolni a gerenda helyét.

Régen volt már, nem emlékszem pontosan.

Előzmény: halaloszto (74164)
halaloszto jún. 25. Creative Commons License 74164

nade milyen mély volt az a lyuk? nézd meg a lépcsőházban, annál csak vastagabb lehet a födém. 15cm egyáltalán nem túlzás.

Vajk

*Steve jún. 25. © 74163

én ugyan panelben csináltam beépitett szekrényt toló ajtóval

Nem értem miért nem veszed meg hozzá a megfelelő vasalatot   mókolás helyett ????

csaba123 jún. 25. © 74162

Azért tettem idézőjelbe, hogy "gerenda", mert lécet nem akartam írni, annál nagyobb darab.

Emeletes társasházról van szó, a lakás földszinti. Azaz laknak felettünk.

Valamilyen béléstestes gerendavázas a födém. Fúrtam én abba több lyukat csak nem maradt meg benne semmi. Pontosabban néhány szépen sikerült, de több esetben nem maradt meg a tipli a lyukban.

Előzmény: pajaci (74161)
pajaci jún. 25. © 74161

Tegyél rendes, méretes dűbelt, ahogy Vajk is mondja.

http://fischerdubel.hu/

Előzmény: csaba123 (74159)
halaloszto jún. 25. Creative Commons License 74160

az 5cm magas dolog az nem gerenda. sajnos az nagyon kevés ha csak a végein van megfogatva. 

a födémet sejted miből van? fa, beton? gerendás? 25cm vastag mindenképpen megvan, ha tuti nincs benne villany vagy víz, akkor bátran mélyen bele kell fúrni. Egy 20cm hosszú csavar már krumplipürében is egész jól tart.

Vajk

Előzmény: csaba123 (74159)
csaba123 jún. 25. © 74159

Az eredeti baj az volt, hogy gondosan megterveztem a 60cm mély beépített szekrényt és a megépítést a mennyezetre szerelt 5x10cm-es (285cm hosszú) fenyő gerenda felszerelésével kezdtem. Erre mentek volna a sínek a felső függesztésű ajtókhoz.

Lent kimértem a 60cm-t és fent is kimértem a faltól a 60cm-t és elindult a beépített szekrény projekt. Sajnos csak később vettem észre, hogy a határoló (szekrénynek hátsó) fal nem függőleges (50-es évekbeli társasház). Szóval kb 5 cm-rel rossz helyre került a síntartó. Ekkor rácsavaroztam még egy 5x5cm-es fenyőlécet, hogy jó helyre kerüljön. Mármint, hogy ott legyen a hasznos rész ahol nekem kell.

Sajnos nem sikerült túl jól a mennyezetre rögzítés, mert a tervezett 10 helyett jó ha 4-5 tipli megfogta. Nem olyan egyszerű kitalálni, hogy mi is van odafenn ezekben az 50-es évekbeli házakban.

Mivel a rátoldással tudtam csak jól használni a síntartót ezért az kicsit csavarta az egész gerendát, mert a tiplik rossz helyen vannak a terheléshez viszonyítva.

De aztán gondoltam csak jó lesz az! Volt némi módosítás még, de ezt így használtuk évekig.

Mivel a síneket lecserélem (erősebb típusúra), ezért merült fel bennem, hogy esetleg a síntartót is meg lehetne reformálni, de nem voltam határozottam biztos, hogy jó lesz-e. Innen jött az alátámasztás nélküli keményfa ötlet.

Ez van a háttérben.

Azt nem tudtam megítélni, hogy mennyire viselkedne mereven egy keményfa "gerenda", ami csak 5 cm magas. Kicsiben ez elég meggyőző, de majdnem 3 méter hosszan már nem annyira. Ráadásul az ajtó nyitáskor/záráskor van dinamikus terhelés is.

Akkor marad a mostani fenyő, amit megpróbálok megerősíteni, hogy biztos nem lógjon.

Kösz!

Előzmény: pajaci (74138)
halaloszto jún. 25. Creative Commons License 74158

http://www.uni-max.hu/4-az-1-ben-kombinalt-tamasz/d/

http://www.uni-max.hu/asztalos-tamasz-profi/d/

Maga a görgő is megvehető ilyen gépalkatrész cégeknél, de nem tudom mennyire elszálltak az árak.

Vajk

Pote01 jún. 25. © 74157

A 21:58-nál látható fényes görgők beszerezhetőek nálunk ( esetleg ebay-ről ) ??

https://www.youtube.com/watch?v=kusI-uRPdRQ

MN 3100 jún. 25. © 74156

Szervusz!

A légpuskával az volt a gond, hogy

nálam nagyon kicsi volt a találati arány.

Verébnél cca. 20 lövésből egy, galambnál

cca. 10 lövésből egy. De a galambok

rafináltabbak, hamarabb kitanulják

a mozgások okát és bármilyen rejtetten

mozgattam a puskát szinte mindig észre

vették. Második lövés már nem volt,

mert el repültek.

Igaz, egyszer sem kaptam rendkívüli

eltávot a seregben a lövészeti eredményem

után.

A lóerő és nyomaték érzékeltetésekor azt

szoktam tanítani, hogy a lóerővel lehet

száguldozni, a nyomatékkal lehet szántani.

És ez ellenkező értelemben nem működik.

Persze ez nagyon leegyszerűsítő magyarázat.

Lásd: UE 28 traktor (28 Le) és Suzuki 1,6

(97 Le ). Nem szántok a Suzukimmal.

Péter

Előzmény: gdzsozy (74141)
hedke jún. 25. © 74155

Köszi, ez már értékelhető információ:-)

Előzmény: TINTUS (74114)
halaloszto jún. 25. Creative Commons License 74154

Ha nem hagyjatok abba, elkezdek Kv meg Kt értékekről írogatni!

Vajk

Előzmény: Paco155 (74152)
GPS jún. 25. © 74153

Te meg majd olvasd át még egyszer és konkrétan kifogásold, hogy melyik résszel vagy mondattal nem értesz egyet - és miért.

Úgy egyszerűbb, mint csak úgy általánosságban bedobni egy tankönyvi fejezetet.

.

Előzmény: Paco155 (74152)
Paco155 jún. 25. Creative Commons License 74152

Basszus én most sajnos elutazok egy hétre.  De kérlek addig is nézd már át a teljesítmény/nyomaték/fordulatszám  összefüggést!

Ha másért nem de azért értelme lesz, hogy nem fog marhaságokat irkálni.

Előzmény: GPS (74151)
GPS jún. 25. © 74151

"nagyobb feszültség esetén ugyanakkora teljesítményhez (nyomatékhoz), alacsonyabb áramerősség fog társulni, mint a kisebb feszültségű gépeknél."

A teljesítményhez lehet, de a nyomatékhoz már nincs direkt köze az áramerősségnek.

Egy kisebb teljesítményű gépnek is lehet nagyobb nyomatéka, mint egy nagyobbnak.

"persze ez azonos áttételek esetén"

Az azonos áttétel sem összehasonlítási alap, ugyanis azonos teljesítménynél vannak alacsonyabb és magasabb fordulatszámú motorok is - tehát nem biztos, hogy két ugyanolyan W-os motor, ugyanazzal az áttétellel (!) - ugyanazt a fordulatot vagy nyomatékot fogja produkálni.

"Ebből meg arra tud következtetni, hogy az akku hosszabb élettartamú lehet."

Következtetni lehet - de nem biztos, hogy helyes lesz a végeredmény. Ugyanis a nagyobb feszültség több és vékonyabb elemi cellát jelent - ami hosszú távon sérülékenyebb, mint a nagyáramú, kevés számú, ám brutál elemi komponensekből összerakott akkupakk.

Érdekes paradox viszont, hogy a kisáramú konstrukciók fajlagosan nagyobb rövid-idejű túlterhelési áramra képesek.

Mondjuk pár másodpercre képesek leadni a normál üzemi áramuk 10x-ét is.... szemben a nagyáramú pakkokkal, amelyek lomhábbak ebből a szempontból és (szintén csak példaként) a normál áramuk mindössze 3x-át képesek csak leadni rövid időre is akár.

Ez vélhetően a vastagabb cella-konstrukció miatti alacsonyabb elektron-mobilitással függhet össze - bár "litiumoséknál" ezeket a részleteket elég "bizalmasan" kezelik - és emiatt akár ellentmondásos szakcikkek is jelentek már meg a témáról.

(Pl. örök és máig tisztázatlan vita dúl arról, hogy hány százalékos töltöttségen érdemes tárolni az akkukat, hogy "örökéletűek" legyenek?

Van ahol 100%-ra esküsznek, van ahol max. 95%-ra.... de laptoposéknál akár 65%-ot is lehet olvasni - mint az örök (akku)élet titkát.

Így nehéz okosnak lenni :-))))))

.

Előzmény: 409 (74145)
409 jún. 24. © 74150

Ja. Ha a 4.2 rövid löketű, az 1.9 meg hosszú löketű, akkor hiába 4.2, alacsony fordulaton annyi nyomatéka sem lesz, mint az 1,9-nek. Szóval önmagában a lökettérfogatból nem lehet a nyomatéra következtetni. Akkor olyanokról mint égési csúcsnyomás és effektív középnyomás még szót sem ejtettünk......

Ott voltak a V8-as 3.0literes F1 motorok. Alapjárat 4000, de ezzel még nem lehetett megmozdítani a 600kg-os autót....

Előzmény: Tie (74147)
RepülőgépÉpítő jún. 24. © 74149

Szia!

Fénykép vagy rajz nélkül így most nehezen tudom elképzelni ezt az összeállítást, lehet, hogy csak én vagyok fáradt most már hozzá. Az biztos, hogy a gerendának igen jelentős súlyt kell elviselnie vetemedés nélkül. Lehetséges, hogy több ponton rögzíteni kellene a gerenda középső szakaszát is a mennyezethez valami módon, hogy eloszoljon a terhelés a hosszú gerendán. A másik megoldás az lehet még, hogy a nagy tömör gerenda helyett egy könnyűszerkezetes I gerendát kell készíteni, esetleg már gyárilag "előfeszítve" azaz kissé ívesre kell elkészíteni, hogy majd a terhelés hatására álljon be vízszintesre, hasonlóan mint az épületek födém gerendáinál szokás. 

Előzmény: csaba123 (74136)
RepülőgépÉpítő jún. 24. © 74148

Igen ez rendben is van. Viszont van egy másik szempont amit eddig nem beszéltünk végig. Talán megfigyeltétek már, hogy minél nagyobb teljesítményű vagy nyomatékú egy motor, annál nagyobb a motor átmérője és ezzel a súlya is. Tehát ha nem akarják hogy mondjuk egy kézi gép 50 kg-os legyen akkor csak egy megoldásuk van, emelni kell a feszültséget, így kisebb átmérő és kisebb súlyú gépet is lehet készíteni ugyan ahhoz a teljesítményhez. Aztán lehet olyan szempont is, hogy mondjuk egy 12V-os gép  x nyomatékot tud, és azért növelik a feszültséget a következő tervezésénél, hogy még könnyebb gépet tudjanak csinálni. Ez is csak a szokásos trükközés szerintem, hogy minél többet el tudjanak adni valamiből. Persze mindig meg kell találniuk az arany középutat, a költséges feszültség növelést sem lehet a végtelenségig növelni gazdasági okok miatt. Az is előfordulhat, hogy egy fejlesztés célja pont az, hogy olyan méretű gépet fejlesszenek ami befér egy adott szűk helyre. Lehet, hogy a gyártó cég kapott egy visszajelzést egy nagy megrendelőjüktől, hogy egy x feladatra nem használható a gép mert túl nagy. Ilyenkor a jobb cég megpróbál lépni, hogy ne veszítse el azt a nagy megrendelőt. 

Ezekről mi a véleményetek? 

Tie jún. 24. Creative Commons License 74147

Terepjárózásban nagy szokás a 2.5 td, meg a főleg röhejes 1.9pd. 

Mer amikor fúj a turbó. 

Ja. 

A 4.2 V8 meg 1000rpm-nél is 4.2liter, az 1.9td meg csak 1.9d...

Előzmény: 409 (74144)
409 jún. 24. © 74146

Azt most nem tudom, hogy ez GPS helyett miért Tie hsz-ére lett válasz.  ??

409 jún. 24. © 74145

"de egyébként komolyan nem tudom, miért fontos az a júzernek, hogy hány voltos a gépe?"

Ha van egy csekély fizika ismerete, akkor tudni fogja, hogy nagyobb feszültség esetén ugyanakkora teljesítményhez (nyomatékhoz), alacsonyabb áramerősség fog társulni, mint a kisebb feszültségű gépeknél. (persze ez azonos áttételek esetén, de most ettől tekintsünk el)  Ebből meg arra tud következtetni, hogy az akku hosszabb élettartamú lehet.

Előzmény: Tie (74137)
409 jún. 24. © 74144

Ez azért ebben a formában nem igaz! Ennél azért összetettebb a dolog.

drRamaty jún. 24. © 74143

Van, de nincs szívem lelövöldözni őket

Előzmény: gdzsozy (74141)
gdzsozy jún. 24. © 74142

Először is gyorsan leszögezném hogy a munkáimnak jó ha 5% teszi ki bútorlapos munka.

épp ezért nem veszek nagy doboz pálmafixet csak tubusost

ezzel összeragasztózom a abs lapját cikkcsakkban, majd egy darab ABS-el egyenletesre húzom az ömledéket, és leteszem száradni

megragasztózom a bútorlap élét ugyanígy és várok.

ha megszárad szemre a ABS-en akkor ráteszem a bútorlapra és rádörzsölöm valami keménnyel, mondjuk pl kalapács nyéllel.

aztán csak levágom gyalukéssel vagy éles vésővel a felesleget, kicsit megcsiszolom az élét és kész is.

Előzmény: TINTUS (74126)
gdzsozy jún. 24. © 74141

végy egy légpuskát...

Előzmény: drRamaty (74124)
halaloszto jún. 24. Creative Commons License 74140

Továbbra is függesztett ajtó lenne? Szerintem ha két végén támasztott tartóra fellógatsz 80 kiló ajtót, az be fog lógni. Vagy valami komoly anyagból kell csinálni. Zártszelvény, hasonlók. A vastag szélest nem értem, 5cm magas a gerenda? Az semmi. Miért nem akarod a plafonhoz rögzíteni?

Vajk

halaloszto jún. 24. Creative Commons License 74139

Hubraum über alles.

Vajk

pajaci jún. 24. © 74138

Mi a probléma vele?

Tie jún. 24. Creative Commons License 74137

Az lehet, de a nyomaték meg a köbcenti, az bizony összefügg.

Nothing can be a replacement for displacement. :)

Előzmény: halaloszto (74131)
csaba123 jún. 24. © 74136

Tisztelt Hobbiasztalosok!

Készítettem néhány éve egy nagy beépített szekrényt és annak felsősínes függesztett tolóajtós megoldást készítettem. A tolóajtó vasalat megválasztása utólag nem tűnt a legjobbnak, ezért ezt le akarom cserélni. Továbbá a felső ajtósínt tartó rögzítés sem lett a legjobb, ezért azt is lecserélném.

Jelenleg egy vékony "fenyőgerenda" van a falhoz és a plafonhoz rögzítve. A tervem, hogy ezt egy csak a két szélen a falakon rögzített keményfa "gerendára" cserélném.

Az ajtók: 3 darab kb. 90cm x 275cm -es bútorlap + 2 szélén egy 4x4cm-es léckeret, kb 25kg-sak lehetnek.

A tervezett új síntartó 4cm x 15cm keresztmetszetű és kb 285cm hosszú. Esetleg 5cm vastag és 20cm széles. Vagy középen lenne a sín (ami mondjuk összesen 10cm-t foglal el) és mellette még meg lenne vastagítva 3-4cm magas léccel (mint merevítés).

Kérdések:

- Milyen fából legyen ez? Tölgy? Bükk? ezt egy asztalosműhelyben vágatnám le pontosan

- Szerintetek mennyire elvetemült ötlet ezt így elkészíteni? Mennyire lenne merev ez az áthidaló ilyen terhelés mellett?

Köszönöm a véleményeket! Csaba

RepülőgépÉpítő jún. 24. © 74135

A guanoért még háboruztak is, olyan értékes :)

Pote01 jún. 24. © 74134

Lényegében egyetértek, mivel kisebb a 18V-os gép felső része ( amiben a motor van ) mint a 16V-osé, így kerestem volna arra adatot, hogy mekkora azok villamos teljesítménye, de ilyet nem találtam. Szerintem is ez az egész egy parasztvakítás.

Előzmény: GPS (74129)
GPS jún. 24. © 74133

"Most a _nyomatek_ a fontos!"

Így van. Ezt szajkózzák lépten-nyomon - hogy pl.: "Igaz, hogy ebben 30 lóerővel több van - de nem ez a fontos, mert a másiknak viszont nagyobb a nyomatéka, tehát jobban megy"

- ????

Mert ha legtöbbször egy ilyen dumára visszakérdez valaki, hogy "Konkrétan mit teccik érteni az alatt, hogy nyomaték?" - lennének ám tágra-nyílt szemek nem is egyszer :-))))

.

Előzmény: halaloszto (74131)
GPS jún. 24. © 74132

"Fogadd el, hogy ez így alakult ki oszt jól van...:)"

Ohh, hát nem is terveztem sem civil megmozdulást, sem polgári-engedetlenségi akciót szervezni az ügyben.

Csak gondoltam valaki csak tudja, hogy mi a fenéért ennyire fontos az, hogy hány V-os egy akkus-gép?

Mert legalább lennének csereszabatosak az akkuk - mármint geometriailag - akkor még érteném.

De pont a minap futottam bele abba, hogy ugyanaz a márka, két ugyanolyan feszültségű és kinézetre tök-egyforma akkuja sem csereszabatos egymással.

.

Előzmény: Erzsébeti (74130)
halaloszto jún. 24. Creative Commons License 74131

A kobcenti elavult. utanna jott a loero, de mar az is elavult. Most a _nyomatek_ a fontos!

Előzmény: Erzsébeti (74130)
Erzsébeti jún. 24. Creative Commons License 74130

A kocsiknál is a köbcenti a legfontosabbnak beállított reklámparaméter...

Oszt sokszor köszönőviszonyban sincs semmivel a többi paraméterrel kapcsolatban..

Fogadd el, hogy ez így alakult ki oszt jól van...:)

Előzmény: GPS (74129)
GPS jún. 24. © 74129

Sose fogom megérteni, hogy miért hangsúlyozzák ennyire az akkus-gépeknél, hogy hány Voltról is működnek?

Most nem azzal a naív-dumával jövök, amikor azt mondják, hogy "A 18 V-os másfélszer erősebb a 12 V-osnál" - de egyébként komolyan nem tudom, miért fontos az a júzernek, hogy hány voltos a gépe?

Még a 12 V-ost megértem - mert annál van esélye autó-akkuról dolgozni vele - na de hogy miért érdekes az, hogy egy gép 10,8 V-os, vagy mondjuk 18 V-os - ez nem kristálytiszta nekem.

Ennél már fontosabb és hasznosabb lenne megadni Wh-ban az akku kapacitását, vagy a motor teljesítményét Wattban - na de csak így a feszültséget megadni bele a vakvilágba - fogalmam sincs kinek mond ez bármit is?

.

Előzmény: Pote01 (74128)
Pote01 jún. 24. © 74128

Már az ALDIban is 15 ezer a 18V-os csavarozógép vettem is egyet. Itthon kipróbáltam és összehasonlítottam a 16V-ossal és az az igazság, hogy nem estem tőle hasra.

A 16V-os akksija 1,5 Ah-s, a 18V-osé 1,3 Ah-s, de nem is ez a legnagyobb gond. A "nagyobb" gép karcsúbb megjelenésű ( egyébként az eredeti gyártó nem ugyanaz, ez egy Walter ) és az akksi talpa is kisebb, magasabb súlypontú, így a gép nem áll meg olyan stabilan mint a 16V-os Workzone ( Merotec ). 

A 18V os gép markolata vastagabb, nekem elég nagy lapátkezem van, ennek ellenére is kényelmetlen. Ennek nyilván az az oka, hogy az akku egy része belecsúszik a markolatba. A tokmány is kisebb a nagyobb gépen és nem olyan bordázott mint a 16V-osan, ami szerintem szintén hátrány.

Összességében felmerült az eshetősége bennem, hogy inkább visszaviszem a boltba és várok egy másik akciót, hátha lesz még ugyanolyan 16V-os mint ami nekem van. Sajnos a környékbeli LIDL áruházakban nincs már 18V-os csavarozó, pedig annak a kialakítása jobbnak tűnik illetve hasonlatos az ALDIs 16V-oséhoz.

A hallásvédővel kapcsolatban köszönöm a segítő hozzászólásokat !

Pote01 jún. 24. © 74127

Egyetértek, nálam alapvető eszköz az elszívó és a hallásvédő is, mindig használom őket.

Előzmény: zolakol (74123)
TINTUS jún. 24. © 74126

Szia.

Kíváncsi lennék a 0,4-es ABS kézi felragasztására. Mi a technológiád? Ha a lap élét és az ABS-is külön kenegetni kell az elég lassú meg gondolom valahogy valameddig oda is kell nyomni valamivel másrészt a bútorlap oldalára került feleslegeket le is kell tisztogatni...... szóval Te hogyan csinálod?

Előzmény: gdzsozy (74115)
halaloszto jún. 24. Creative Commons License 74125

A galambok ellen csak az működik hogy minden nyílást lezárni.

Vajk

drRamaty jún. 24. © 74124

Ez nagyon szuper lett. Azon gondolkozok, hogy nekem meg kellene csinálni az inverzét :-) Ami nem eteti, hanem agyon veri a galambokat. A magtár padlására beköltöztek a galambok, szerintem legalább száz van. Már vastagon van az egész padláson a galambszar.

Előzmény: MN 3100 (74102)
zolakol jún. 24. © 74123

Szerintem mindegy milyen hallásvédőt használsz, csak mindig használd.Én pár éve használok(mindig volt, de nem tartottam fontosnak), amióta kiderült, hogy mérhető hallásveszteségem van 24 év faipari munka után.Otthon 1000 ft-osat használtam, külföldön 40 ezreset, mindkettőben izzadsz, e szempontból semmi különbség és pár óra munka után mindkettő kényelmetlen.Viszont ennél sokkal fontosabb, hogy csiszoláskor minőségi, részecskeszűrős félálarcot viseljetek, ha nincs elszívó.

Előzmény: Pote01 (74082)
halipapa jún. 24. © 74122

Sziasztok! Eladó sorba került DeWalt típusú gyalugépem, 250mm-es gyalulási szélesség, ha valakit érdekel akkor itt talál több infót.

SaGa jún. 24. © 74121

A szelep nélküliek ellen még egy érv: aki szemüveges, annak pár perc alatt bepárásodik a szemüvege belülről, ha ilyet használ, mert a meleg párás kilélegzett levegőt mindenképp betereli a szemüveg mögé is. Egyszerűen nem lehet az orrnál lévő - általában alumínium - hajlítható profilt "légzáróan" beállítani, így közte és a bőr között intenzív légáramlás indul meg.

A szelepesnél a kilégzett levegő szinte egésze a szelepen át megy ki, így a szemüveg mögé jutó pára észrevehetetlen mennyiségű lesz.

Előzmény: spapda (74103)
halaloszto jún. 24. Creative Commons License 74120

azt nem kell komolyan venni. azért írja oda hogy elöl legyen ha ár szerint teszed sorba.

Vajk

Előzmény: RepülőgépÉpítő (74117)
RepülőgépÉpítő jún. 24. © 74119

Lehetséges, ehhez a trükkökhöz nem értek. 

Előzmény: gdzsozy (74113)
RepülőgépÉpítő jún. 24. © 74118

Hatalmas :)))))

Előzmény: halaloszto (74110)
RepülőgépÉpítő jún. 24. © 74117

Ennek most mennyi az ára? 1-2 dollár / darab?

Előzmény: halaloszto (74100)
RepülőgépÉpítő jún. 24. © 74116

Keresgélje az a napi kb. ezer oldal között akinek ..... Már azt se tudom melyik nap olvastam, de egy héten belül volt az biztos. 

Előzmény: 409 (74107)
gdzsozy jún. 23. © 74115

én olyankor szeretek amikor már nincs tél. mert ilyenkor elég meleg van a pólóhoz.

télen nem jó minuszban élfóliázni mert fázok.

:)))

Hedke... nem mértük még. se a vasalón se a hőlégfújón.

amugy is lehetőleg kerülöm az élfóliát mert vacak.

helyette 0.4mm-es ABS-t szoktam venni, és palmafixel felragasztom.

az nem jön le ha véletlenül elmégy mellette.

Előzmény: hedke (74112)
TINTUS jún. 23. © 74114

Na ez vasalótól is függ, az enyémen 4 állás van a harmadikra állítom.

Előzmény: hedke (74112)
gdzsozy jún. 23. © 74113

"Aki csak a pénzre hajt az nem vesz fel ipari tanulókat. "

ha én mondom neked hogy ez nem így van akkor elhiszed?

felveszed a talúlókat, mindegy milyen hülye, mert fejpénzt kapsz az állambácsitól...

12 tanúló után fizetnek 1 szakoktató bérét is.

tehát felveszel 5 szakoktatót azért 5-öt mert 1-3 ig van a szakmunkás, + éretségizősöknek és tecnikumosoknak még egy oktató. 1 oktatót pedig csak azért hogy mindig van lótifuti szakmához konyító beszerző dolgozód aki beugrik bármelyik csoporthoz ha kell, sőt elkülönítve maszekokat is rá lehet bízni...

és a legszebb hogy 6oktatót jelentesz le, hiszen magad is közéjük számolod, tehát a te fizetésed is megvan.

+ jön a fejpénz alapján a bevétel, + jön a munkák után a bevétel.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (74068)
hedke jún. 23. © 74112

Hozzáértó topictársak segítségét kérném ismét: Kb milyen hőfokon kell a bútor élfoliát "vasalni"?

gdzsozy jún. 23. © 74111

marha egyszerű de rizikós!

lopd el az asszony elektromos hajsütővasát amivel a haját bevasalja...

az tökéletesen jó a belső ívek élfóliázásához.

Előzmény: koopal (74054)
halaloszto jún. 23. Creative Commons License 74110

Uramatyám, mekkora fejed van neked? Nekem jó ja elér az orrom hegyétől az államig! Nagy az arcom?

Vajk

Előzmény: paplanfa (74109)
paplanfa jún. 23. © 74109

Szemüveges vagy?

Mert azzal piszkosul nem mindegy milyen álarcot viselsz. Nekem a 3M-es kilégzőszelepes vált be, de azt is ki kellett kisollóval vagdosni a szemkörül, és az ádámcsutkának is helyet kellett rá faragni, majd a rétegeket összetűzőgépezni.

MN 3100 jún. 23. © 74108

Egyelőre csak teljesen nyitott

állapotban raktam eléjük. Majd

fokozatosan állítom át a rendes

üzemmódra, ahogy DrRamaty

kolléga javasolta.

Most van a tanulás ideje a tyúkok

és az én számomra is.

Bizony izgulok amiatt, hogy valóban

képesek lesznek-e megtanulni azt,

hogy csak akkor jutnak a kajához, ha

rálépnek pedálra és ott maradnak.

Péter

Előzmény: 409 (74105)
409 jún. 23. © 74107

"..az áruháznak a linkjét nem raktam el.."

Az előzmények mappából is megszökött??

Előzmény: RepülőgépÉpítő (74097)
409 jún. 23. © 74106

+1 megerősítés.  :-)

409 jún. 23. © 74105

Na jó, de mit szólnak hozzá a tyúkok??  :-)

Előzmény: MN 3100 (74102)
MN 3100 jún. 23. © 74104

Ehhez teljesen hasonlító szerkezetem van.

Igazán stabilan csak olyan felületen

tudom használni, amelyik nagyobb, mint

a fúróállvány alja. Egyébként billegni fog.

Fontos, hogy a vezetőn a csúszka (amelyikbe

a fúrógépet befogod) akkor is könnyedén

mozogjon, amikor a fúrógép benne van.

Én, például nehezen tudom a fúrószárat a kijelölt

pontba beállítani és ugyan akkor az állványt

pontosan ott tartani. A rugót kivettem, nem kell.

Viszonylag ritkán használom.

Péter

Előzmény: pajaci (74041)
spapda jún. 23. Creative Commons License 74103

Nekem is ez a tapasztalatom. Egy sima szelepes, FFP2-es szabványú félálarc 200-300 Ft körül megvan, és igen sok munkaóra belerakható. Én például ilyet (Spirotek VS2200V) használok permetezéshez és "poroláshoz" is:

Nem érződik benne sem a fűrészpor, sem a permet szaga, és sokkal kellemesebb benne tartósabb ideig lélegezni, mint a szelep nélküliekben, ahol egy idő után igen rossz lesz a "klíma".

Előzmény: neduddgi(én) (74101)
MN 3100 jún. 23. © 74102

Szervusztok!

Elkészült az automata etető a tyúkjaim

számára.

Már korábban említettem, hogy találtam

egy YouTube filmet, ahol méretezett

rajzot is mutattak. Persze Inch-ben volt

minden megadva, úgyhogy ez egy kis

számolgatást igényelt és még némi

módosítást is.

A képeket igyekszem feltölteni. A képeken

a dátum - beállítás elmulasztása miatt -

nem a valódi. A kihelyezés dátuma 2014.

06.18. A készítés kb. 1 hónapig tartott.

Péter

Az egyik ól.

A kihelyezett etető. (Az ól mellett van.)

A másik ól és a szenvedő alanyok.

A billentés kipróbálása a műhelyben.

Ugyanez másik nézetből.

Képek különböző oldalról.

A működésmód.

Az elkészítés pillanatai.

neduddgi(én) jún. 23. © 74101

Én csiszoláshoz olyan papírmaszkot szoktam használni, amin van egy gumi kifújó szelep. Sokkal tovább használható, mint a sima papír légzésvédő. Valószínűleg azért, mert a kifújt levegő páratartalma nem a szűrő anyagában csapódik le. (Ez csak tipp, de tényleg lényegesen hosszabb ideig használható.)

Nekem is van cserélhető betétes is, de azt csak oldószeres munkákhoz használtam.

Előzmény: _KGR_ (74093)
halaloszto jún. 23. Creative Commons License 74100

De ezek nem igazan jo arak. Egy kicsi öntvény eszterga 200 dolcsi. Plusz vám, áfa, szállítás és 70-80ezernél járunk. És még nincs semmi gari, semmi amit a boltban vásárolva megszoktál. 

Vajk

Előzmény: RepülőgépÉpítő (74097)
RepülőgépÉpítő jún. 23. © 74099

Nagyon sokféle légzésvédő álarc kapható a sima porálarc is tökéletesen megfelel fúrás faragáshoz.

Vannak fix betétes álarcok és vannak a cserélhető szűrős álarcok. A szűrőket a feladatnak megfelelően kell kiválasztani. Szénbetétes álarcot használok a melóhelyen ahol liter számra öntjük ki a felületre az acetont, toulolt, alkoholokat, ezek teljesen megszüntetik a szagot. Akkor kell cserélni a betétet, ha már kezded érezni benne a szagokat. Ha nem használod, akkor is egy év a szavatossága a szénbetétesnek ha felbontottad a légmentesen lezárt csomagját. Utána lehet eldobni akkor is ha nem is használtad. 

Otthon csak sima papír porálarcot használok de szükség esetére van egy szénbetétes is. 

Előzmény: _KGR_ (74094)
Paco155 jún. 23. Creative Commons License 74098

Azt írja a doksija, hogy "addig használható amíg el nem tömődik, vagy a szénszűrő nem telítődik" :)

De szerintem ha már ilyen félmaszkot akarsz használni akkor vegyél cserélhető szűrőjűt, hosszú távon jobban jársz.  Viszont simán fűrészpor ellen elegek a kis papírmaszkok is.

Előzmény: _KGR_ (74093)
RepülőgépÉpítő jún. 23. © 74097

Annak az áruháznak a linkjét nem raktam el sajnos, mert nem találtam érdekes dolgot számomra. 

De itt van egy rakás kínai üzlet

http://www.kinaonline.hu/kinai-webaruhazak/

Az alibaba is nagyon jó, ott például van faeszterga is egy csomó féle 

http://www.alibaba.com/Wood-Lathe_pid100006941

Előzmény: pajaci (74092)
Paco155 jún. 23. Creative Commons License 74096
Előzmény: halaloszto (74095)
halaloszto jún. 23. Creative Commons License 74095

csiszolashoz ne hasznalj ilyet. szenszuro tokre felesleges csiszolashoz, ez hegeszteshez meg ilyenekhez valo.

Vajk

Előzmény: _KGR_ (74094)
_KGR_ jún. 23. © 74094
_KGR_ jún. 23. © 74093

Sziasztok!

Szerintetek egy ilyen maszk meddig használható? Hány órát bírhat poros (pl csiszolás alatt) közegben? 

pajaci jún. 23. © 74092

Link?

Előzmény: RepülőgépÉpítő (74091)
RepülőgépÉpítő jún. 23. © 74091

Nézegettem ezt a kínai webboltot, elég sok cég szerepel rajta, persze a hirdetések nagy része egy pici üzlet. ezek a pici üzletek bemutatása olyan mint amikor lemegyek a sarki butikba, csinálok körbe 4 fotót, majd felrakom a netre. Semmi árlista, semmi terméklista. A fotókon amit látsz semmiről sincs információ, csak egy elérhetőség.

Aztán találtam ott olyan üzletet ami valószínűleg már egy gyártónak az üzlete, mert ott már lehetett rendelni online is a termék katalógusból de minimum darabszám is megvolt adva amit rendelhetsz. Sajnos az ilyen üzlet kevés volt. 

A termékkör az áruházban a fafaragásos szobroktól a ruhák, bizsuk, kozmetikumok, ékszerek háztartási eszközök voltak. Semmi komolyabb gép nincs. A legtöbb természetesen a ruhákból volt.

Az oladalak kiegészítő szövegei magyarul jelentek meg, de valószínűleg a google fordítóval csinálták mert tele volt rejtvényekkel :) Szóval van még hova fejlődnie ennek a honlapnak. Kezdésnek mindenképpen dicséretes a kezdeményezés. 

Előzmény: rferi (74086)
RepülőgépÉpítő jún. 23. © 74090

Néha elég az is :)

Előzmény: rferi (74085)
spapda jún. 23. Creative Commons License 74089

Természetesen tudnak. Csak van néhány egyéb szempont is:

- Milyen a freki-csillapítás görbéjük?

- Mennyire kényelmes több órán át a használatuk (vannak füldugók, amiket én pl. 10-20 percnél tovább nem viselek el, kényelmetlenek, mert vagy nem passzolnak a füljárathoz, vagy szabályozzák rendesen a nyomást, vagy szimplán irritálják a hallójáratbőrfelületét)?

- Mennyire tartósak?

- Mennyire könnyű őket tisztítani?

- Mennyire könnyű le/felvenni őket?

- Mennyire higiénikus a le/felvétel?

Hobbi szintre valóban elég lehet a sima habszivacs füldugó, de a fültoknak megvan az az előnye, hogy koszos vagy fűrészporos kézzel is könnyen, egy mozdulattal és persze higiénikusan lehet percenként akár 2-3x le-felvenni, és hobbista környezetben évekig szolgál hiba nélkül, a tisztítása is kimerül a gumírozott perem nedves rongyos eltörlésében. Szóval simán megvan a létjogosultsága ilyen felhasználás esetén is. Mondom ezt úgy, hogy a korábban említett EAR Tracers mosható füldugót használom, és eddig ezzel vagyok a leginkább elégedett.

Előzmény: Bubi504 (74088)
Bubi504 jún. 23. © 74088

30dB feletti csillapítást simán tudnak a habszivacs füldugók is 100 Ft-ért (hobbi szintre szvsz bőven elég). Ezek a böszme fejhallgatók nekem nem jönnek be, izzad a fülem.

Előzmény: spapda (74084)
halaloszto jún. 23. Creative Commons License 74087

Pont ezt akartam írni, hogy a fő különbség a kényelemben és a tartósságban lesz. A 25/35dB az nagy különbség, de nem minőségi. Egy ilyen fültok nem annál jobb minnél jobban csillapít. A túl nagy csönd veszélyes is lehet. Van ahova kell a 35dB, van ahova 25 kell. A frekimenet sem mindegy, pl nekem 1000 forintos féle van, lehet benne beszélgetni,  a vastagoló mellett hallom benne az előtolás nyikorgását, de a fájó visítást meg nem.

Vajk

Előzmény: spapda (74084)
rferi jún. 23. Creative Commons License 74086

Plánehogy a múlt héten olvasom az újságban, hogy a kinaiak Pireusztól Berlinig saját zsebből kiépítik a vasúti korridort a hajón érkező árúiknak, ennek részeként felújítják a Budapest-Belgrád vonalat is.

Komolyan gondolják.

Április végén megnyílt magyar nyelven egy kínai weboldal, ahol közvetlenül a gyártókkal lehet üzletelni, kifejezetten nekünk csinálják, és hiába gyártó van a túloldalon, kisker is lehetséges, nem dobnak vissza.

És bíztatnak az alkudozásra is!

Szóval kínaiak nyomulnak rendesen.

Előzmény: Garfield007 (74067)
rferi jún. 23. Creative Commons License 74085

Meg kurvasok szerencse!

Előzmény: RepülőgépÉpítő (74061)
spapda jún. 23. Creative Commons License 74084

Valószínű, hogy tud. Először is 35 dB a csillapítása, míg az 1000 Ft-os kategória inkább 25 dB körül van, és ez nagy különbség! A másik szempont pedig az, hogy nekem az 1000 Ft-osról 1 év alatt elengedett a párna ragasztása, és állandóan leesik, ráadásul csúnyán bele tud izzadni az ember füle. A Peltor meg ipari minőség, nem hinném, hogy ilyen problémák lennének vele.

Én amúgy azért váltottam az 1200 Ft-osról, mert a védőszemüveg nem igazán fért be alá, a fejpántja nyomta a szemüveg szárát a fejembe. A párnája is kicsi volt, tartós használat során nyomta a fülemet. Aztán vettem EAR Flexicap-et 1700-ért, ez jól megvolt a védőszemüveggel, viszont nem volt elég a zajcsillapítása (meg nehéz betuszkolni a fülbe, illetve anyagából adódóan nehezen tisztítható). Gyalu, szalagcsiszoló meg hasonló hangos cuccoknál 10-20 perc után már kellemetlen volt. Végül átálltam a füldugóra, konkrétan az EAR Tracersre. 32 dB-es csillapítása már kellő csendet biztosít, könnyű berakni a fülbe, ott is marad, mozgás, lépés közben sem "hupog". Gumis anyagából adódóan csap alatt pár másodperc alatt elmosható, és 6-8 óra folyamatos viselés után sem kényelmetlen. Ja, és kerül kb. 800 Ft-ba.

kukucs33 jún. 23. © 74083

A zajcsillapításban az olcsóbbnak is hoznia kell az általa vállalt értékeket, de abban van (lehet) különbség, hogy melyik milyen frekvencia tartományt szűr (nem mindegy, hogy szalagcsiszolóhoz, vagy légkalapácshoz kell), esetleg szélesebb tartományban is, mint az egyszerűbb. Lőtéren olyat használtunk ami a beszédhangra abszolút érzéketlen volt, de a lövések csak valami tompa pukkanásként hallatszottak, igaz, abban valami elektronika is volt.

Ha két egyforma paraméterrel rendelkező darab között jelentős ár eltérés van, annak a legfőbb oka a kényelemben, beállíthatóságban keresendő - szerintem.

Én anno bementem egy szaküzletbe (Bp., Nagy Lajos kir. útja), ott alaposan kitárgyaltuk az eladóval, hogy mihez is kellene és az ő tanácsa alapján választottam, mert csak a katalógusból én is erősen bizonytalan voltam.

Pote01 jún. 23. © 74082

A napokban nézegettem ezt a fültokot:

http://securityline.hu/index.php/vedoeszkozok/3m-peltor-optime-iii-detail.html?gclid=CjkKEQjw_ZmdBRD1qNKXhomX_sEBEiQAc9XNUE2kO0_COO7rytREnW-Gxxc71xQ3ar8bAeArrxWNzlTw_wcB

Az igazat megvallva, azt mondanám, hogy megveszem, mem szeretnék 40 évesen megsüketülni, de tud ez annyival többet az 1000 Ft-os fültoktól mint amennyivel drágább?

hobbitasztalos jún. 23. © 74081

És még nem is biztos hogy gagyi :-) Erdélyi és kínai minta...

Előzmény: halaloszto (74074)
pajaci jún. 22. © 74080

Dika! Micsoda árkülönbségek!

Előzmény: spapda (74073)
halaloszto jún. 22. Creative Commons License 74079

Ennyiért árulják. Majd ha eladták, akkor lesz ez az ára.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (74076)
409 jún. 22. © 74078

Ja, még egyik sem esett le!  :-)

Előzmény: 409 (74077)
409 jún. 22. © 74077

"nincs infóm róla, hogy Palmatex-szel is működik-e."

Eddig kizárólag azzal ragasztottam. Belső ívre is.

Előzmény: koopal (74075)
RepülőgépÉpítő jún. 22. © 74076
koopal jún. 22. © 74075

Én se tudom, hogy arra gondolok-e, mert az ABS-t ismerem, de úgy tudom, azt valami ömledékragasztóval teszik fel, nincs infóm róla, hogy Palmatex-szel is működik-e.

És az ABS-sel az a gond, hogy nem tudom ott megcsináltatni, ahol veszem az anyagot, mert egyrészt nem foglalkoznak vele (kicsi lapszabászat), másrészt elég egyedi formára kell vágni, ma készítettem el hozzá a sablont, több mint egy órát tököltem vele.

Megoldás lehetne még, hogy kivágom és elviszem valahova, ahol ilyen girbegurbán is tudnak élzárni, de ez egy kis költségvetésű projekt a lányomnak, nem biztos, hogy ilyen speciális kívánság beleférne a keretbe.

Előzmény: Paco155 (74059)
halaloszto jún. 22. Creative Commons License 74074

Ez baromi jó ötlet! A székelykaput pont lehet lapraszerelten szállítani. 

Vajk

Előzmény: hobbitasztalos (74071)
spapda jún. 22. Creative Commons License 74073

Nekem is ilyen van, nálam is bevált, igaz én csak fúrásra használom, fúrógépállvány helyett. Hozzászólásaim között megtalálod a beszámolómat, azóta sem tapasztaltam semmi negatívumot. Ebben a webshopban 1700-ért osztják.

fahobby jún. 22. © 74072

Üdv mindenkinek !

Feleslegessé vált a vastagoló gyalum (vettem helyette egyengető vastagoló egyben) ezért eladnám.

Makita 2012NB vastagoló gyalu. Ár.: 120 000 Ft.

2 éves kb 5 órát volt használva. Ezalatt lett egy kis késsérülés de nem jelentős.

hobbitasztalos jún. 22. © 74071

A pandamacis székelykapu lesz a divat hamarosan :-)

Előzmény: halaloszto (74065)
pajaci jún. 22. © 74070

Köszönöm mindenkinek a csapozós ötleteket!

Garfield007 jún. 22. Creative Commons License 74069

Hol írtam olyat, hogy a pénzre hajt? 

Egyébként minden vállalkozó a pénzre hajt ;-)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (74068)
RepülőgépÉpítő jún. 22. © 74068

Aki csak a pénzre hajt az nem vesz fel ipari tanulókat. 

Előzmény: Garfield007 (74067)
Garfield007 jún. 22. Creative Commons License 74067

A szállítást is megoldanák, hidd el. A szállítás plusz költségét meg a munkaerő és az alapanyag olcsósága kompenzálná, mindennel így tarolnak.

DE

Az egyetlen ok amiért még megélnek a kisvállalkozók az a rugalmasság. Kínából pl. egyedi bútort rendelni hosszú átfutás, ha egy fizető kuncsaft akar valamit, minél előbb akarja és ezért hajlandó minimális pluszt fizetni és ott nyertél.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (74066)
RepülőgépÉpítő jún. 22. © 74066

Talán azért vesződnek vele mert így biztos a minőség és így a megrendelés is. Kínából meg idehozatni a bútorokat drága mulatság hiszen a kamion nagy részében levegőt szállítanának. Az ilyen bútorokat nem lehet lapra szerelni, meg összezsúfolva sem lehet egymásra pakolni mert megsérülnek. Így maradna a levegő szállítás meg kevés bútor ami befér. 

Előzmény: halaloszto (74065)
halaloszto jún. 22. Creative Commons License 74065

Meg fognak bukni. Az egyetlen logikus következő lépés az lett volna, hogy elkezdenek barokk bútort importálni kínából. Barokk bútort gyártani sokan tudnak. Barokk bútort jó áron eladni már sokkal kevesebben! Ha el tudják adni, akkor miért vesződnek a gyártásával?

Vajk

Előzmény: RepülőgépÉpítő (74061)
Paco155 jún. 22. Creative Commons License 74064

Mivel koopal kézzel akarja feltenni..... szerintek tökmindegy hogy az Obiban mit tud vagy nem tud a gép.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (74062)
RepülőgépÉpítő jún. 22. © 74063

Nehéz fába vágod a fejszéd, de a bátraké a világ. Ha nem nyugdíj előtt lennék és egészséges volnék akkor én is lelépnék ebből az országból most. Sok évvel ezelőtt lett volna rá lehetőségem hogy kimenjek az usába programozónak végleg, azonnal lett volna munkám, a zöldkártyás is elintézte volna a cég nekem, de az utolsó pillanatban meggondoltam magam, mer hogy mégis csak jobb lenne ha a két kicsi gyerekem itt nőne fel. Életem legrosszabb döntése volt, hogy akkor meggondoltam magam. 

Előzmény: Erzsébeti (74060)
RepülőgépÉpítő jún. 22. © 74062

A maróasztalom munkalapját én ABS élzárással szabattam fel egy áruházban. Ott volt rá nagy gép amivel percek alatt megcsinálták. Az a gép belső ívre alkalmatlan mert gépi előtolású teljesen automata és egyenes a vezetője is. Nem hinném, hogy ilyen nagyobb barkács áruházakban ennél komolyabb gép lenne ami a belső ívekre is alkalmas. 

Amúgy nagyon jó az ABS élzárás, nem bántam meg. A többi fiókot amihez szintén ott  vettem meg a bútorlapot én is a vasalós módszerrel élzártam. 

Előzmény: Paco155 (74059)
RepülőgépÉpítő jún. 22. © 74061

Volt egy fiatal (27 éves) kollegám pár évig aki kárpitos szakmában kezdte. Volt pár éves gyakorlata, hiszen a faterja is kárpitos. Volt egy kis műhelye is a alap felszereléssel. Megunta a kárpitozást, eljött repülőgépet szerelni, azért vették csak fel, mert nálunk szükség van sokszor kárpitosra ha meg kell varrni valamit.

Kb 2 évig dolgozott nálunk, majd lelépett. Elkezdett újra kárpitozni bútorokat, megcsípett egy kőgazdag megrendelőt akinek szüksége lett volna pár szék és fotel átkárpitozására, csak úgy mellékesen megemlítette a megrendelő, hogy most szeretne csináltatni pár barokk bútort és hogy azt is elvállalná e a kárpitozását. A kollega meg felajánlotta hogy a bútort is elkészíti ha kell. Soha nem foglalkozott fa bútorok gyártásával, mégis bevállalta.

Először is keresett egy jó kezű asztalost aki meg tudja csinálni a fa részeket és szépen összedolgoztak. A megrendelő csodájára járt olyan szép munkát végeztek és hozta az új megrendelést a szomszédnak, meg a testvérének is. A kollega összeállt az asztalossal, és felvettek pár embert akik a munka nagyját elvégezték, persze szakmabelieket. A keletkezett szabad idejüket arra használták, hogy felkerestek egy rakás áruházat meg üzletet, hogy ilyen bútorokat tudnak gyártani egy frankó kis fotóalbummal amiben már 3 elkészített barokk bútorról voltak fényképek. Szóbeli ígéreteket kaptak több helyről, hogy ha van készen ilyen bútoruk, akkor bizományiba árulni fogják. Erre belelkesültek, és felvettek még pár embert. Egy csomó hitelt is szereztek, elkezdtek terjeszkedni, mert már nem fértek el az asztalos meg a kárpitos műhelyében.  Kibéreltek egy 2000 m2-es üres raktárat áthordták oda a 2 műhely felszerelését és belevágtak. Az első pár hónap nagyon kemény volt nekik, de beindultak rendesen. Már nem csak bizományiba kellett a bútoruk az üzleteknek, hanem előre rendeltek. Azóta eltelt kb 4 év, most már közel 50 alkalmazottjuk van, ipari tanulójuk is van. Hitelük már alig van, megvették a raktárat is és a gépparkot is felbővítették új ipari gépekkel. Már nem csak barok bútorokat csinálnak, hanem szinte minden olyan bútort ami csak a gazdagok tudnak megfizetni. 

Így is lehet csinálni, csak bátorság meg leleményesség kell hozzá. 

Előzmény: hedke (74034)
Erzsébeti jún. 22. Creative Commons License 74060

igen lépni kell...

én is lépek...

előrehaladott állapotban van egy kitelepülés a tengeren túlra.. ott bizonyára szükség van ilyen bukott vállalkozókra... akik ide nem jók.... azok meg ellesznek velem is...

Előzmény: Garfield007 (74043)
Paco155 jún. 22. Creative Commons License 74059

Nem tudom, hogy arra gondolsz-e de van olyan hogy ABS élzáró.  Az vagy 1-2 mm vastag.

Előzmény: koopal (74057)
RepülőgépÉpítő jún. 22. © 74058

Csapozáshoz ez az egyikk legjobb. Én vettem ilyet és a kiegészítőit is szenzációs. A hirdetés alján találsz egy videót, azt nézd meg. Ha tiplivel kell csapolnom akkor ezt használom, annyira bevált. Nagyon könnyű használni. 

http://profibarkacs.hu/spd/4640000/Wolfcraft-univerzalis-tiplizo-kezi-Mestercsapozo-A

Ezt kell hozzá még megrendelni : http://profibarkacs.hu/spd/2730000/Wolfcraft-kozpontositott-furoszar-szett-melysegutk

Lehet fúró nélkül is kapni az ütközőt ugyanitt, de sokkal egyszerűbb ha nem kell állandóan állítgatni az ütközőket. Egyszer beállítottam, azóta nem kell. Ezért érdemes fúróval rendelni. A fúróik nagyon jó minőségű. 

Továbbá ez kell még az átjelöléshez : 

6mm-es    http://profibarkacs.hu/spd/2911000/Wolfcraft-Tipli-jelolo-pont-6-mm-4-db

8mm-es    http://profibarkacs.hu/spd/2912000/Wolfcraft-Tipli-jelolo-pont-8-mm-4-db

10mm-es  http://profibarkacs.hu/spd/2913000/Wolfcraft-Tipli-jelolo-pont-10mm-4-db

koopal jún. 22. © 74057

Vagy itt, vagy valahol máshol találtam már utalást valami vastagabb fajta élszalagra, amit kontaktragasztóval kell felvinni, de sehogy se lelek róla bővebb infót, pedig az jobb lenne.

De ha marad a vasalós, akkor bevetem a fúvós-görgős trükköt, köszi!

Előzmény: Paco155 (74056)
Paco155 jún. 22. Creative Commons License 74056

Hőlégfúvó jó lesz, még csak nem is kell a ragasztós oldalt melegítened jó a látszó is. És tapétázóhengerrel lenyomod.

Előzmény: koopal (74054)
Garfield007 jún. 22. Creative Commons License 74055

:-)

Azért lássuk be, ha egy vállalkozásba te és csak te tolod a pénzt és ez a saját vállalkozásod, akkor ott valami nincs rendben és nem nagyon éri meg csinálni.

Előzmény: hedke (74053)
koopal jún. 22. © 74054

Van valakinek kipróbált módszere belső ív vasalható élfóliázásához?

Jó nagy ív, egy (műkörmös) asztal lapja lesz, rémlik, hogy ilyesmit megoldottam már simán a vasaló hegyével, de sehogy se jut eszembe, milyen bútornál fordulhatott elő, lehet, hogy rosszul emlékszem.

Hőlégfúvóval a ragasztós oldalt melegíteni és úgy lesimítani mennyire macerás?

Legfeljebb segítséggel csinálom, ami nem szeretek, de ha muszáj...

Előzmény: gdzsozy (74052)
hedke jún. 22. © 74053

A klasszikus vicc jut eszembe:

Kérdi a Mari néni az orvost: "Gondjaim vannak doktor úr, hová forduljak?"

a válasz:  " A fal felé, Mari néni!" :-)

Előzmény: Garfield007 (74043)
gdzsozy jún. 22. © 74052

ne máááá

keressél rá a nevem alatt a átpántolásra. vagy valaki lehet hogy lementette.

csinálsz egy sablont keményfából,előre kifúrod precízen oszlopos fúrógépen,

később már kézből használhatod.

ja!!!!

3D pánthoz 7-es fúrószár kell!

Előzmény: pajaci (74044)
gdzsozy jún. 22. © 74051

van egy barátom ő is asztalos, lényegében mindent csinál de inkább bútorlapos dolgot.

bevállalt fenyőből méhkaptárakat...

elvileg gyors pénz volt. elvileg.

időre kellett, így olyan volt mint egy zombi mert természetesen amikor sietni kell akkor szarik be minden.

elvitték, majd % százalékát visszahozták, javításra.

nem ő adta az anyagot, új anyag volt. de elcsavarodott..na most gyalulgatja síkra...

számolgattam én is megéri-e neki állni.

nem.

amit Repítő cimbora ír mind igaz és mégse. miért? mert Magyarhonban semmi sem úgyvan mint normális országban.

bánná a tököm hogy gazdag rongyrázós gazdagok néha beeső megrendelése helyett putris cigányok sűrűn bejövő munkáját kell csinálni.

csakhogy az utóbbiak a eleve nyomott áron még alkudozik, és igénye van, de olyan igénye amit nem lehet abból kihozni, és akkor még nem is fizet rendesen.

na akkor mi van?

minőségi bútort? kinek? konyhát? kinek? olcsó bútort? -megéri?

úgyhogy maradunk annál a dolognál hogy: annyit kérek amennyi nekem jó a megélhetésemhez. és azt váőllalom el ami nem rizikós.

Előzmény: enosz93 (74035)
gdzsozy jún. 22. © 74050

Hoppá!!!

kollégaaaaaaaaa Úr !

na ez a nagy gáz. ez a 50-60ezres beltéri ajtó totálisan normális szépen kivitelezett, minden anyag ideálisan kiválasztott.

és kell?

nem kell. inkább kiválasztja a 28ezres tüzépit.

és jó a tüzépes a falba? nem jó. miért nem? mert nem oda gyártották. de van mindig aki okosba megoldja, kicsit itt told kicsit ott..oszt jó lessz az!

jó lessz? nem vagyok biztos benne.

mondhatom én neki: figyu én göcs mentes rétegragasztott, hosztoldott frízből készítem az ajtókeretet, ami nem hajlik,csavarodik el, nem csurog belőle a gyanta, nem esik ki belőle a göcs (nincs is benne)

akkor is az olcsóbbik kell.

Előzmény: Erzsébeti (74020)
gdzsozy jún. 22. © 74049

a múltkor kaptam valami e-mailt vagy a faiparról vagy valahonnan máshonnan hogy mennyiben állapodtak meg a kötelező minimális rezsióradíjról....a 2500-at nem haladták még túlságosan meg.

szóval ez nem a autószerelő szakműhely 4-6000-es tarifája.

Nem tudtad?:

az asztalos anyagkivételnél nótázik...fűrészeléskor számol.... összerakáskor káromkodik.

:)

"Amúgy nem is értelek, folyton panaszkodsz a vidékedre, pedig féláron van a faanyag is felétek........  :-P"

Na mondjuk fúrcsa is hogy ahol hegy és erdő van oda nem telepítettek famegmunkáló üzemeket, bezzeg a sík erdőtlen vidékeken:  szolnok, Kecskemét, baja stb..ott vannak a nagy fa feldolgozók...

nálunk féláron vannak a fél anyagok.:) sőt vannak akik ingyen hozhatnak haza fát az erdőről és mégsem kapnak büntit érte.

Előzmény: 409 (73995)
gdzsozy jún. 22. © 74048

Lala...

az a baj, hogy te úgy számolod az én munkám is mint a magadét.

25éve szívom a port az asztalos műhelyben, tehát gyakorlat picivel nagyobb, a gyalulás eleve megoldott, 1 4m-es deszka 2oldali gyalulása max 3perc.

ha 15cm széles a deszka akkor használható hossznál (2m) a szeletelés a körfűrészen 1 vagy 2cm-es darabokra gépbeállítással sincs több mint 10perc.

a darabolásnál egy pici lassító tényező van: amig végig gondolom hogy mit akarok használni...

ez általában így hangzana: dekopírral? -á macerás. akkor a gérfűrész géppel...nincs kedvem kivenni a szekrényből...akkor szalagon.

oszt darabolom szalagon.

csak azt akarom mondani hogy nyílván abban gondolkodsz amit te használsz, én meg azokban amit én használok, és ezért kevesebb az idő ráfordítás

én azt csinálnám, hogy az elején leülök, megtervezem, minden darabra kiirom a méretet, igyekszem úgy felépíteni hogy a szeletelés, minnél kevesebb állításból álljon, és a alkatrészek hasonlítsanak egymásra méretileg.

a darabolás lehet az elején a deszkánál, de az csak egy elődarabolás ami olyan méretre szabod amit tudsz a gépeken munkálni, mondjuk 1-2m között.

amikor felszeleteltél mindent akkor lehet darabolni mindent pontos méretre.

még megcsiszolod aztán hajrár csak csavarozod össze.

Előzmény: Lala8080 (73993)
GPS jún. 22. © 74047

Tudjátok miért nem vettem Parkside akkus fein-gépet? Mert megmorcosodtam.

Ugyanis amikor láttam, hogy milyen akku van a nyelében - már csorgott a nyálam, hogy:

"Hhúúú, ez ugyanaz az akku mint a csavarozómban - mekkora egy királyság lesz, hogy nem csak 2 gépem, de 2 csereszabatos akkum is lesz, hát kell ennél több?"

A lakókocsi-szomszédom viszont vett egy ilyen fűszeres-feint, át is hozta hencegni vele - erre valami nekem azt súgta, hogy cseréljünk már akkut, mert tuti passzolnak egymáshoz.

És akkor döbbenet: hiába olyan egyforma a két akku, mint 2 mélyalmos tojás - nem lehet egyiket bedugni a másikba, de nem ám.

Na, erre nagyon rosszkedvű lettem és eldöntöttem, hogy akkor nem kell.

(csak halkan jegyzem meg, hogy csütörtök délben már egy szál sem volt belőle a boltban - de ez mit sem vont le az elhatározásom szilárdságából)

.

gdzsozy jún. 22. © 74046

Látod?  ebből legalább tanulsz, és okulsz!

nem hiába szoktuk mondani a gyereknek: ha nem nem viselkedel normálisan beadlak az egyetemre oszt lehetsz diplomás!

:))))

de félre a viccel, ezt most picit benézted mint én a multkor amikor GPS-nek szánt mondatot neked írtam.

nem órabér. Rezsiórabér! ez tartalmazza a gépi munkát az élőerő munkáját az amortizációt, szerszámkopást, energiafelhasználást...és talán még a kocsim alvázszámát is...

Előzmény: _KGR_ (73985)
pajaci jún. 22. © 74045

(amikor vetted 140 volt a svájci frank meg 20% az áfa?)

Előzmény: pajaci (74044)
pajaci jún. 22. © 74044

Mindent elmondtál róla ami érdekelt, köszi szépen! Meglévő ajtók sarokpántjai cseréjénél is jól fog jönni, 3D-s becsavarókat szoktam rakni. Nagyon macerás volt eltalálni a derékszöget kézből.

Előzmény: koopal (74042)
Garfield007 jún. 22. Creative Commons License 74043

Pedig annyiban igaz a dolog, hogy ha ez most így nem jó, akkor lépni kell, mert ennek csak egy vége lehet. Az hogy merre, na az valóban jó kérdés...

Előzmény: hedke (74034)
koopal jún. 22. © 74042

Nekem van ilyenem, csapozáshoz nem használtam, de egyébként jól bevált.

Esésből kifolyólag letört a talp fele, de még így is tudom használni.

Gondolom a pontossága érdekel, a pozicionálás ugye adja magát, a merőlegest elég jól tartja ahhoz, hogy csapozáshoz bőven megfeleljen, a mélységhatárolás a rugóval együtt működik, tehát elég erősen kell nyomni, ezért erősen meg kell húzni a gyűrűt, nehogy elmozduljon.

Csak csapozáshoz nekem nem kéne, de máshoz is nagyon hasznos tud lenni, így megéri szerintem, bár amikor én vettem, olcsóbb volt.

pajaci jún. 22. © 74041
Előzmény: pajaci (74040)
pajaci jún. 22. © 74040

Használt már valaki ilyet? Bútorlap köldökcsapozáshoz kellene.

enosz93 jún. 22. © 74039

ezt én nem tudhatom

koopal jún. 22. © 74038

Esetleg Tabon nagyobb a méhészek előfordulási aránya, mint Pesterzsébeten...

Előzmény: enosz93 (74037)
enosz93 jún. 22. © 74037

ebben is lehet valami bár nem messze tőlünk Tab -on működik hosszú ideje egy cég aki ezzel foglalkozik

Tie jún. 22. Creative Commons License 74036

És 100-ból 98 méhész meg is csinálja magának télen. 

Előzmény: enosz93 (74035)
enosz93 jún. 22. © 74035

ez ugyan csak egy ötlet részemről de pl a méh kaptárak nem olyan bonyolult szerkezetek és az bizonyos időnként cserélik a méhészek így szerintem lenne rá kereslet is (énis tervezem kaptárak készítését igaz én néhány méhet is beszerzek hozzá )

hedke jún. 22. © 74034

22 éves vállalkozói gyakorlati tapasztalat alapján ezek egyike sem kitörési lehetőség.

1./ "...Például abba kell hagyni az egyszerű ajtó és ablak gyártását, helyette különleges ajtókat vagy ablakokat kell készíteni...."

Ezek nyilván sokkal drágábbak a konfekcó termékeknél, ezért a potenciális vevőkör a század (vagy akár ezredrészre) apad.

eredmény: nincs bevétel.

2./ "...fokozni kell a termelékenységet..."

Minek és kinek, hisz így sincs elegendő rendeléseA beruházással eladósodik, kölcsönbe fullasztja a vállakozását, tehát ez is zsákutca.

3./

"...igényes bútorokat kell készíteni. ..."

Ismét csak az a kérdés kinek is?

(Lásd még az 1./ pontban leírtakat!)

4./

"...Kívülállóként könnyű tanácsokat adni,..."

Ezért nem kellene ilyen dolgokban - megalapozatlan - véleményt mondani.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (74033)
RepülőgépÉpítő jún. 22. © 74033

"Írod, hogy ördögi kör. Az! De én mit tudok tenni?"

Nem egyszerű, de van kitörésre lehetőség, de ez azzal jár, hogy valamin változtatni kell. Például át kell állni az egyszerű termékek gyártásáról a különleges egyedi, minőségi termékek gyártására, amire mindig is volt és lesz is kereslet nem csak a gazdagok körében hanem a középosztály körében is. Például abba kell hagyni az egyszerű ajtó és ablak gyártását, helyette különleges ajtókat vagy ablakokat kell készíteni. Itt van egy példa rá. Ha belegondolsz, ezt nem csak faragással lehet elkészíteni, hanem a nagyja munkát gépekkel elő lehet készíteni, durván meg lehet munkálni, a végén csak kevesebb finom munka kell. Ehhez viszonylag kevés befektetés kell, hiszen elég sok ajtót gyártottál már, a gépeid, felszerelésed, és ami a legfontosabb a gyakorlatod és a tudásod is megvan hozzá. Csak annyi befektetés szükséges az elkezdéséhez, hogy legyen annyi tőkéd, hogy legyárts pár darab bemutató terméket amivel reklámozhatod majd a munkád. Ha egy megrendelő meglátja ezt, akkor egyből azt fogja gondolni, hogy neki ilyen kell, mert milyen szépen mutatna a házán, persze lehet, hogy nincs meg rá a fedezete, de akkor is vágyakozni fog ilyen után. Akinek meg van rá pénze az hidd el ezt fogja választani és nem az egyszerű sablon ajtót.

A másik kitörési lehetőség az, hogy fokozni kell a termelékenységet, növelni kell a hatékonyságot, át kell állni tömegtermelésre. Ez azzal jár, hogy embereket kell felvenni, bővíteni kell a vállalkozást minden szempontból. Ehhez általában nagy tőke kell, hiszen új gépeket kell venni, munkabért és terheit kell tudni fizetni, kell külön alkalmazott is aki piacot talál a terméknek. Talán ez a legnehezebb módja a kitörésnek.

A harmadik kitörési mód ami most hirtelenjében az eszembe jut az, hogy le kell állni a az olcsó ajtók gyártásáról, helyette a például igényes bútorokat kell készíteni. Ez nagyon hasonló mint az első variáció, de itt teljes termék paletta váltás kell. Ez is költséges lehet, ha nem eléggé felszerelt a műhelyed. 

Kívülállóként könnyű tanácsokat adni, én most ilyen helyzetben vagyok, nem ismerlek annyira, hogy ismerjem a körülményeidet, lehetőségeidet, de eddig olyannak ismertelek meg itt a fórumon a pár bemutatott munkád alapján, hogy szeretsz minőségi termékeket kiadni a kezedből. Így a tehetséged is megvan hozzá, hogy ki tudj törni ebből az ördögi körből. 

Előzmény: Erzsébeti (74030)
pajaci jún. 21. © 74032

Erre mondják hogy ramaty meló?

Előzmény: drRamaty (74029)
RepülőgépÉpítő jún. 21. © 74031

Nem irigyellek :) 

Előzmény: drRamaty (74029)
Erzsébeti jún. 21. Creative Commons License 74030

én is ezt mondom. + azt, hogy ennyit sem lehet elkérni a munkánkért...

Írod, hogy ördögi kör. Az! De én mit tudok tenni?

Ha felemelem akár 10%-al a vállalási díjat akkor egyszerűen nincs több munka.

egyszerűen semmi sincs...

Na abból meg csak a közgazdászok, és a statisztikusok tudnak pozitív eredményt kihozni..

ja és ezért meg nem kapok párizsit...

Előzmény: RepülőgépÉpítő (74028)
drRamaty jún. 21. © 74029

Meg volt a kút tisztítás főpróbája. Sikerült  kirántani a vizet egy búvárszivattyúval, kiszedtünk vagy 20-30 vödör iszapot. Végül is csak ketten csináltuk felváltva a haverommal, hát mit mondjak, cigánymunka. A víz lassan, de folyamatosan szivárgott vissza, de a búvárszivattyú a felkavart trutymós vizet már nem nagyon tudta nyomni. A végén jutott eszembe, hogy van nekem egy villanyos csigám is. Felszereltük a tákolmányra, majd ezzel folytatjuk. Kb. 70-80 centi iszap lehet benne, addig van kitéglázva  lefele. Ja és a kincs még nincs meg :-)                          

RepülőgépÉpítő jún. 21. © 74028

Ahogy leírtad, nem sok marad meg neked ilyen nyomott árak mellett. A hiba nem csak benned van hogy ilyen nyomott árakat vagy kénytelen adni. Ha nem minimálbéren lennél bejelentve és törvényesen adóznál minden bevételed után akkor hidd el, hogy a 10.000-es órabér lenne a reális amit el kellene kérned az anyagon felül. Tudom, erre már nincs kereslet mert mindenki sóher. 

De azt is észre kell venni, hogy ez egy ördögi kör, ha mindenki a sóher árakhoz igazodik és mindig ehhez igazodó árakat ad, akkor nyista haszon, nyista normális nyugdíj, nyista normális táppénz, nyista béremelés. A megrendelő is ilyen sóher bért kap,  ezért kénytelen ilyen nyomott árakon megrendelni ami kell neki. Így viszont nem lehet kitörni az ördögi körből, és soha nem lesz nyugat europai  munkabére senkinek. 

Előzmény: Erzsébeti (74021)
BMW-GMBH jún. 21. © 74027

Vékonyat vennék, olvastam én is, és csodálkoztam, hogy nem kell.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (74014)
_KGR_ jún. 21. © 74026

Off-ban válaszolok.

Előzmény: Erzsébeti (74024)
Erzsébeti jún. 21. Creative Commons License 74025

Én is átraktam az off ba...

Előzmény: Erzsébeti (74024)
Erzsébeti jún. 21. Creative Commons License 74024

nem kötözködésből csak szúrja  a szemem...:)

írod:

"Kíváncsi lennék, hogy mit szólnál ahhoz, ha egy általad benyújtott számlát csak 2 éves csúszással fizetne ki neked egy cég, mert nincs pénzügyes, számviteles, kontroller, aki meg tudja mondani, hogy a számla kifizetése milyen hatással lesz a vállalatra és emiatt érkezési sorrendben egyenlítik ki a számlákat....pl naponta 1-et."

Elképzelem a sztorit..

Bemegyek a tescoba és veszek 10 dkg párizsit.

A pénztárnál meg leszámláztatom, majd azt mondom a pénztárosnak, hogy  szerencsés helyzetben van mert nekem van pénzügyesem, számvitelesem, és kontorllerem otthon, és ha minden igaz postafordultával ki fogom fizetni neki a számlát amit ő kiállított a párizsim után.

Tényleg ki a fenét érdekli az, hogy az a vállalat akinek én dolgozom milyen tetű struktúrát tart fenn magának az ilyen hatások megemésztésére amiről te is írsz???

A meló el lett végezve, és át lett véve, akkor meg minek ez a szarozás?

Pénzt ide, és mindenki menjen a jó hírével...

Előzmény: _KGR_ (74022)
_KGR_ jún. 21. © 74023

Átraktam off-ba.

Előzmény: _KGR_ (74022)
_KGR_ jún. 21. © 74022

Akkor, ha már így megengedted magadnak az óvatoskodás mellőzését, én sem fogom elrejteni a véleményemet.

Az őskommunizmusban, ahogy te fogalmaztál nagyon jól megvolt az ember a számítógép nélkül is, mégis milyen szar lenne már neked, ha csak az írógépeden tudnád osztani az észt és 2 hetet kellene várnod a válaszra...

Említetted itt a politikai gazdaságtant. Amennyiben itt tartunk, megemlítenék neked egy sokkal hétköznapibb dolgot az pedig a sima történelem. Azon belül is a pénz és a bankrendszer kialakulása. A csereügyletek fejlődése és készpénzszükséglet kialakulása. Sokkal régebbi időkre nyúlik vissza, mint a kommunizmus, így megcáfolnálak abban, hogy nem volt szükség az általad említett szakemberekre.

Kíváncsi lennék, hogy mit szólnál ahhoz, ha egy általad benyújtott számlát csak 2 éves csúszással fizetne ki neked egy cég, mert nincs pénzügyes, számviteles, kontroller, aki meg tudja mondani, hogy a számla kifizetése milyen hatással lesz a vállalatra és emiatt érkezési sorrendben egyenlítik ki a számlákat....pl naponta 1-et..

Mégy egy kérdésem lenne: az életed során vettél már fel hitelt?  Kitől?

Előzmény: mosogep-szerelo (73999)
Erzsébeti jún. 21. Creative Commons License 74021

minden akkor sem marad a zsebében...

Én a szakmunkás minimálbér után adózom a kis kft-ben, és egyedül dolgozom.

minden munkanapra (a fizetett ünnepekre is!) cca 4.600 fz körül kell kifizetnem ahhoz, hogy legálisan dolgozhassak. Ennél kevesebből már csak ügyeskedve lehet kijönni..

Tehát ha elmegyek 1 napra dolgozni akkor az első 5.000 ft ot az államnak keresem. a következő 5000 ft ot a költségeimre, míg ami utána jön az csak az enyém...

ja, és márciusban az összes bevételem volt 7.500 ft!!! ja és ekkor is be kellett fizetnem a minden munkanapra eső cca 5.000 ft ot...:(

sehogy sem jó ez urak...:(

Előzmény: _KGR_ (74018)
Erzsébeti jún. 21. Creative Commons License 74020

Figyi. egy közönséges ajtólap legyártása hagyományos verzióban cca 25 munkaóra...

Én adom 60-70.000 ft-ért az egész ajtólapot beszerelve, és így sem kell senkinek, mert túl drága.

számolj... a te számaiddal mennyit kéne kérni érte???

Előzmény: RepülőgépÉpítő (74015)
Erzsébeti jún. 21. Creative Commons License 74019

Az az asztalos aki az utcáról él annak a plafon a 2500 ft.os rezsiórabér...

istenem hányszor röhögtek ki amikor 2000 ft környékére lőttem be egy meló rezsijét.. röhögtek, és felháborodtak, hogy hogy lehetek ilyen szemét....

_KGR_ jún. 21. © 74018

Ja... bruttó? :) Az már más tészta.

Én abból indultam ki, hogy a kolléga valószínűleg nem szalad az NAV-hoz bevallani, hogy eladott 2 db fa szekeret, így minden a zsebében marad.

Előzmény: halaloszto (74005)
409 jún. 21. © 74017

"o nem bevetelrol, hanem berrol beszelt."

??? Miután a további felsorolásban nem szerepel semmiféle a rezsire utaló költség, ez nem lehet más, mint rezsióradíj. A vevőt sem igazán hatná meg, ha 9eft lenne az ára a szekérnek, de még fizetnie kellene időarányos villanyszámlát, fűtés hozzájárulást, munkaruha mosást, műhelytakarítást, szerszám amortizációt.......stb, stb.

GPS jún. 21. © 74016

Azért ne hagyjuk ki a fűtés és szerszámkopás mellett az állami elvonásokat is.

Számold ki, hány Ft-ba kerül egy vállalkozónak az, hogy csak 100 ezer Ft kerüljön az alkalmazottja zsebébe.

Mit jelent a bruttó-bér? Jelent az valamit egyáltalán? Látta azt valaki valaha is?

Egy frászt. A bruttó az a pénz, ami senkinek nem jelent semmit.

Sem a dolgozónak... sem a munkaadónak. Az csak egy statisztikai szám - semmi több.

Ugyanis a dolgozó kevesebbet lát annál - a munkaadónak viszont többe kerül, mint az a virtuális szám.

Sose fogok rájönni mire való azt mondani, hogy valakinek pl. 192 ezer a bruttója.

- Ennyit fizet ki a munkáltató?

- Nem, ennél többet.

- Ennyit kap a dolgozó?

- Nem, ennél kevesebbet

Hát akkor? Kit vernek át ezzel?

.

RepülőgépÉpítő jún. 21. © 74015

Egy vállalkozónak a 2500 ft óradíj az csak éppen a rezsit tudja kitermelni. Az éhenhaláshoz ez pont elég.

Csak vidd el az autódat egy olyan szerelőhöz aki tisztességesen adózik és könyvel (úgyse találsz ilyet) és máris 8-10.000 Ft-os óradíjat számol fel. 

A szerszámok is kopnak a gépek is amortizálódnak, ezeket mind bele kell építeni az árba. Villanyt is fogyasztanak a gépek, fűteni is kell a műhelyben télen, csomó segédanyag is kell, ezeket is bele kell kalkulálni a vállalási árba. Így már a 8-10.000-es órabér bruttóban már egy kis hasznot is hoz talán. 

Előzmény: Paco155 (74012)
RepülőgépÉpítő jún. 21. © 74014

Melyik hydrocrom lazúrt akarod használni a vékonyat vagy a vastagot? De amúgy mindegy, mert egyiknél sem írja, hogy előtte alapozni kellene valamivel. 

http://www.milesi.hu/userfiles/File/milesi%20anyagok/kiadvanyok/vekony%20vagy%20vastaglaur.pdf

Előzmény: BMW-GMBH (74010)
GPS jún. 21. © 74013

Az offtopikon válaszolok, jó?

.

Előzmény: mosogep-szerelo (74006)
Paco155 jún. 21. Creative Commons License 74012
Nem is tudom. Én most visszaolvastam, es tovabbra is azt veszem ki belőle, hogy azt irja, hogy 2500-at kérhet el óránként a munkáért. Nekem ez rezsiorabernek tunik meg mindig.
BMW-GMBH jún. 21. © 74011

Kb 3 éves, ragasztott gyalult fenyő. 10x 10-es fából.

Előzmény: BMW-GMBH (74010)
BMW-GMBH jún. 21. © 74010

Sziasztok.

Egy kültéri fa csúszdás játszóházat szeretnék le festeni.

Lecsiszoltam géppel, és hydrocrom-al akarom lefesteni.

Mivel lenne a legjobb alapozni, vagy lenolajjal bele kenni előtte?

Köszi.

RepülőgépÉpítő jún. 21. © 74009

A leggyorsabban akkor haladsz ha először legyalulod az összes anyagot, utána méretre vágod az összeset, elkészíted az összes csapozást, majd elkezded az összeállítást, a végén lecsiszolsz mindent, majd festel. 

pajaci jún. 21. © 74008

A melósok fele meg 500 alatt keres.

halaloszto jún. 21. Creative Commons License 74007

ha ebből akarsz megélni, akkor nem 0.75-ös lazúrt veszel az obiban, hanem valami normális helyen egy jóárú cuccot.

mindenképpen többért kell adni mint amibe kerül neked. viszont ha ennyiért nem veszik meg, akkor másból kell megélni!

Vajk

mosogep-szerelo jún. 21. © 74006

Azt hittem értelmiségi vagy, mert te mondtad, elhittem neked. Még most is hiszem, hogy diplomás vagy, csak rossz napod volt, be vagy rúgva, józanul nem tennél fel a világhálóra ilyen hozzászólást. :(

'A stílus maga az ember!" olvastam valahol, te nem? Kár! :(

Hidd el hozzászólásom teljesen híján van a humornak! Olvasva téged semmi okom rá! :(

Előzmény: GPS (74003)
halaloszto jún. 21. Creative Commons License 74005

o nem bevetelrol, hanem berrol beszelt. 2000 forintos brutto oraber az havi brutto 350, azert az nem az alja.

vállalkozás rezsi órabére meg vállalási díja az teljesen más tészta.

Vajk

Előzmény: Paco155 (73987)
Nemzeti_Hobbiasztalos jún. 21. © 74004

Te megint magadból indulsz ki, neked eszméletlen gyakorlatod van, ipari gépeid vannak, nem barkács gépek. A te gyalugépeden a 3 mm-es fogás simán megy, de egy hobbi gépen ezt ne várd el. Az én gyalugépem ha totál élesek a kések akkor tud csak 3mm-es fogással egyengetni, de a vastagságinál ha megszakadok akkor sem tudok 1mm-nél nagyobb fogást venni, mert nem fér be az anyag ha 1mm fölé állítom. A szalagfűrész is más kategória ami neked van, a kollega meg lehet, hogy nem is használt szalagfűrészt. Amíg te tekersz kettőt a gépeden és már be is állítottad a megfelelő méretet addig egy hobbi gépen ugyanazt 3-4-5 fogásból lehet csak megcsinálni, közben méregetni, mivel nem pontosak a skálák ha van rajta egyáltalán. 

A műhelyed nagysága is sokkal nagyobb mint egy sufni műhely, nálad nem kell állandóan elpakolni hogy hozzá tudj kezdeni a következő fogáshoz. 

Majd ha a kollegának is lesz olyan gépparkja mint neked, akkora műhelye mint neked és annyi éves gyakorlata mint neked, na akkor hasonlítsd össze.

Előzmény: gdzsozy (73984)
GPS jún. 21. © 74003

"jól megvolt a csoport pénzügyesek, közgazdászok, filozófusok nélkül! De aki meg tudott faragni egy jó fabunkót, az megbecsült személyiség volt."

Ha már bunkónál tartunk - ahogy te említetted - hát már meg se haragudj, kolléga, de ez is egy elég bunkó hozzászólásnak sikeredett.

Ilyen alapon (a te gondolatmenetedet követve !)  még  asztalosokra sincs semmi szükség - hisz talál az ember egy kidőlt fát, azt a barlangjához vonszolja és máris van min ülni.

Tehát nincs szükség mindenféle firnyákos asztalosok székeire lehúzós szélhámos mind.

Ha te valóban mosógépszerelő vagy - áruld már el nekem, hogy mégis mi a faszt szerelnél - ha kreatív emberek, később tanult mérnökök nem alkották volna meg a megélhetésed tárgyát?

Bunkót faragnál, vagy miből élnél mégis?

Illetve ki adminisztrálta volna mindennek a roppant bonyolult pénzügyi hátterét - mert egy szakmunkásnak, tervezőnek-mérnöknek messze nem az a dolga, hogy a tevékenységük pénzügyi (tágabb értelemben véve: cserearányossági) dolgain agyaljon - hisz erre vannak (és kellenek !) képzett szakemberek.

Csak barátilag emlékeztetlek arra, hogy (akár az újkori történelemben) amikor összeomlottak a pénzrendszerek (a hangsúly nem a pénzen van, hanem a cserearányok felborulásán) - az káoszt, éhínséget...és háborúkat zúdított az emberiség nyakába.

Tehát csak óvatosan ezekkel a kijelentésekkel - akár még humor-szinten is.

.

Előzmény: mosogep-szerelo (73999)
hobbitasztalos jún. 21. © 74002

Azt használom én is,Perles ,Elu,DeWalt ugyanaz a gép más színben.http://shop.woodholz.eu/webaruhaz/view/felsomaro/dewalt-dw615-felsomaro/788

Előzmény: Kamelot (73989)
RepülőgépÉpítő jún. 21. © 74001

:)))))))))

Előzmény: pajaci (73981)
gyuszi1989 jún. 21. © 74000

Üdv! Használt már valaki közületek elektromos festékszórót? Vélemények, tapasztalatokat várom. Milyet érdemes venni? nekem gyerekszékek fújásához kellene

mosogep-szerelo jún. 21. © 73999

Öreg vagyok én már óvatoskodni, meg igazam is van! Az őskommunizmusban (tanultál politikai gazdaságtant, tudod) jól megvolt a csoport pénzügyesek, közgazdászok, filozófusok nélkül! De aki meg tudott faragni egy jó fabunkót, az megbecsült személyiség volt. Erre a képességre hamar szükség lesz megint, te ne tudnád? :(

Előzmény: _KGR_ (73998)
_KGR_ jún. 21. © 73998

Csak óvatosan az ilyen kijelentésekkel, mert mér viccnek is rossz és harapni fogok. :)

Előzmény: mosogep-szerelo (73990)
koopal jún. 21. © 73997

Én nem bagatellizálnám el, hogy deszkából 3 óra alatt szállításra kész a cucc, de azért mondjuk az 5. vagy 10. darab neked se tartana 20 óráig.

Főleg ha nem egyet készítenél egyszerre.

Keresetnek viszont elég bizonytalan szerintem, 1-2 darabot kis szerencsével el tudnál passzolni a remélt ár közelében, de hogy igazán kapós legyen, ahhoz vagy olcsóbbnak, vagy "igazibbnak" kéne lennie.

Szóval csak ezzel nemigen lenne érdemes próbálkozni, hacsak nem sikerülne egy szerencsés találkozás valakivel, aki ilyesmit árul - és nagyjából fele ennyiért átveszi tőled bizományba.

Erről most Árvai Zoli kisszékei jutottak eszembe - na de hol van ő maga?

409 jún. 21. © 73996

"Kizart dolognak tartom hogy 20 óra alatt valaha is meg tudom csinalni az asztalos reszet."

Úgy tűnik a ló másik oldalán vagytok mindketten.....  :-DDD

409 jún. 21. © 73995

Hááát, az a 2500ft rezsióra meglehetősen karcsú, abból csak éhen halni lehet, főleg ha ilyen lelassult órával méred az időt. Merthogy normálisan haladó órával nem fogod 15perc alatt ezt feldarabolni, meg ennyi apró vackot megcsiszolni, abban biztos vagyok.

Amúgy elmulasztottad beleszámolni tervezést/számolást, azt sem szokás ingyen mérni az első 10-15darabig.

Szerintem  :-)

Amúgy nem is értelek, folyton panaszkodsz a vidékedre, pedig féláron van a faanyag is felétek........  :-P

409 jún. 21. © 73994

A második és a harmadik semmiképpen, azok nem felsőmarók, mégha úgy is hirdetik.

Nem egyszerű a kérdésedre választ adni, amíg legalább nagyjából nem körvonalazod, hogy mire szándékozod használni a gépet.

Előzmény: drowspirit (73982)
Lala8080 jún. 21. © 73993

Tehát a számitásod:

deszka 1620 Ft

Felület kezelés: vastaglazur 3300Ft a 0,75 L kb a fele picit több kell rá 2 festeshez legyen 1700 Ft

munkadij: 7500 Ft

(nem szamoltuk a csavarokat a ragasztot, csapokat)

összesen 10820 Ft legyen 11000 Ft

A festeshez 1 óra tenyleg elég, ebben egyetertünk.

De a többi.....   például a kerekek 20 cm átmeröjüek 15cm deszkabol 10 perc alatt nem csinalsz 20 cm -t :) táblásitani kell.

A csavarozasnal mivel ragasztva is van szoritokat kell hasznalni órak utan szoktam csak levenni, közben vagy elökeszitem a következö darabolt rajzolas vagas.

De amit a legjobban irigylek tőled az a füreszelés darabolás jo gyorsan tudsz fűreszelni. kb 50 darabból áll!(az összes darabon van kereszt és hossz vágas)

Kizart dolognak tartom hogy 20 óra alatt valaha is meg tudom csinalni az asztalos reszet.

Amugy melyik modszert hasznalnad elsöre ledarabolnad az összes alkatreszt vagy ugy ahogy en 1 oldal vagy barmely resz levag összecsavaroz,utana a következö levag összecsavaroz stb ....

Holnap fent lesznek a képek.

Tie jún. 21. Creative Commons License 73992
Előzmény: Tie (73991)
Tie jún. 21. Creative Commons License 73991

Vettem egy ilyen Hamar asztalt (valami vietnámi, keményfa), meg hozzávaló padot, meg székeket. 

Mit küldjek rá, sima lenolajat?

Kint lesz a teraszon. 

mosogep-szerelo jún. 21. © 73990

Itt most becsületes munkáról volt szó! :)

Kamelot jún. 21. © 73989

Perles-ből nekem az öccse volt 850w-os. A patront befogó anya rendszeresen elrepedt olyan vékony anyagból volt. A harmadik után meguntam és esztergáltattam egy normálisat. Más problémám nem volt vele.

Előzmény: hobbitasztalos (73988)
hobbitasztalos jún. 21. © 73988
Paco155 jún. 21. Creative Commons License 73987
Ez rezsioraber. Annak meg keves is.
Kamelot jún. 21. © 73986

Ha hosszú távra tervezel várd meg az akciót. Az életedet kiszolgálja, asztalba rakva is kiváló. Mostanában 2400w-os TRITON márkát küldenek. Kezdésnek kicsit cupákos darab de így spórolsz a későbbi fejlesztésen. Ha csak élmaróra van szükséged akkor felejtsd el.

_KGR_ jún. 21. © 73985
Abszolút reális a 2500 ftos órabér. 2 diplomával pénzügy területen nem keresek ennyit.
gdzsozy jún. 21. © 73984

4m x 15x2.5cm /54.000ft/m3 = 810ft /x2= 1620

gyalulás 5 perc.

fűrészelés 15perc

darabolás 20perc

...minden másra ott a master card... :)))

csiszolás 15perc csavarozás 30perc

ahhoz hogy a kereket megcsináljuk elég 10perc.

felületkezelés 1óra.

és mondjuk 2500ft/ h val számolhatunk.

kb 3óra x 2500= 7500ft.

Előzmény: 409 (73970)
gdzsozy jún. 21. © 73983

"Ha onnan indul a munka hogy van 2db gyalult deszkad 4 ora alatt te sem csinalod meg, akarmilyen jo gépeid vannak!"

Ugye most viccelsz? :)))

Inkább azt írnám le milyen asztalos ipari gépem nincs. :)

Előzmény: Lala8080 (73972)
drowspirit jún. 21. © 73982

Sziasztok, egy kérdésem lenne a szakértőkhöz :)

Felsőmaró vásárlást tervezek, és a Makita márkáról elég jókat hallottam, és amik nekem vannak Makita gépek(flex, dekopír, körfűrész, fúró), azokkal is meg vagyok elégedve.

Kinéztem 3 terméket, de nem igazán tudok dönteni..
http://www.webszerszamhaz.hu/termek=3538_Makita-RP0900-felsomaro-+-AJANDEK

http://www.webszerszamhaz.hu/termek=5845_Makita-RT0700C-felsomaro

http://www.webszerszamhaz.hu/termek=5846_Makita-RT0700CX2J-felsomaro-+-AJANDEK

Az utolsó 2 pl. tök ugyanolyannak tűnik, csak az egyikhez van doboz, meg pár tartozék.
Viszont az első és a második között sem tudok dönteni, van köztük 3 ezer forint különbség, viszont az olcsóbb mélyebbre tud marni, és több tartozék is van hozzá.. esetleg tipp valakinek, melyik lenne a legjobb választás?

Amúgy más márkák/típusok is érdekelnek, a lényeg, hogy 70 K-nál semmiképp sem tudok rá többet költeni, sőt, ha lehet, szeretném kevesebből megúszni :)

Elöre is köszi a segítséget.

pajaci jún. 21. © 73981

Dehogynem, de te háromszor egymás után ugyan úgy gépelted el.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (73978)
koopal jún. 21. © 73980

Ilyen tendenciózusan?

Szerintem nem.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (73978)
Tie jún. 21. Creative Commons License 73979

A váci Lidliben még 7 db akkus multigép, a deltacsiszoló viszont elfogyott. 

RepülőgépÉpítő jún. 21. © 73978

"screchup" helyesen:

SketchUp 

Te még nem gépeltél el semmit? :)

Előzmény: pajaci (73976)
pajaci jún. 21. © 73977

Néztem azt is, de hülye vagyok hozzá. (elektronikai tervezőt, meg a hozzá tartozó nyák tervezőt már megtanultam, ehhez most ne fűlik a fogam)

Előzmény: TINTUS (73971)
pajaci jún. 21. © 73976

Köszi, de elég sokat kellene még gyakorolnom a használatát, egyelőre maradok a koccckás füzetnél.

"screchup" helyesen:

SketchUp

Előzmény: RepülőgépÉpítő (73973)
RepülőgépÉpítő jún. 21. © 73975

kitchendraw nem 30 órás, hanem csak 20 órás, most néztem meg. :(

RepülőgépÉpítő jún. 21. © 73974

Ez a program is nagyon jó, de a 30 óra nagyon kevés kitapasztalni a programot, utána meg elég borsos a használata anyagilag. 

Még az Ikea oldalán található konyha tervező program is jó és gyors, de csak ikea elemeket lehet banne felhasználni.

Van még az asztalosinas 2 nevű program, elég gyenge a képessége.

A PRO 100 nevű program is nagyon jó de ez sem ingyenes sajnos.

A screcthup ingyenes próba verziója viszont színte teljes értékű program, jól használható akár évekig is és egy büdös fillérbe nem kerül. Én a fizetős pro verzióját használom, nem sok különbség van az ingyenes és a pro verzió között. 

RepülőgépÉpítő jún. 21. © 73973

A screchup az egyik legjobb ilyen 3D-s tervező progi ilyen feladatokra. Eszméletlen sok elkészített elemet lehet letölteni hozzá itt amiket átalakíthatsz vagy csak egyszerűen beilleszted az aktuális rajzodba. 

Itt van videó tutorial, de a a youtuben is találsz sok százat hozzá. Én is ezekből tanulgatom. Magyarul elég kevés anyag van hozzá sajnos.

Még érdemes ezeket is megnézni hozzá :

http://5mp.eu/web.php?a=magyarsketchup&o=LQ4UiKh60e

http://woodworkingwithsketchup.com/

magyar fórum hozzá : http://sketchucation.com/forums/viewforum.php?f=50

Előzmény: pajaci (73966)
Lala8080 jún. 21. © 73972

Ha onnan indul a munka hogy van 2db gyalult deszkad 4 ora alatt te sem csinalod meg, akarmilyen jo gépeid vannak!Nekem dekopir kézigyalu asztal alá csavarozott körfűresz, lamellas csiszolo áll csak a rendelkezesemre!2000 ft deszka nem szögelve hanem csavarozva van es persze ragasztva  +3300Ft vastalglazúr. most festettem le a masodik szekeret valoszinű holnap lesznek képek is fent.A 15 lehet sok de 12 alatt festve nem adom :)

TINTUS jún. 21. © 73971

kitchendraw.   van online 30 órás változata az 5.0

de van feltölthető órás ami egy életre is elég 4.5.

le lehet tölteni a kezelési utasítást is rajzokkal magyarázatokkal  magyarul.

Nem árt egy kis gyakorlás a komolyabb munka elött. 3 D-s videoval körbenjárható kinyomtatható és méretez is. 

Előzmény: pajaci (73944)
409 jún. 21. © 73970

"de akárhogy számolom ez 2 órás munka, és anyagban sem több 2000ft-nál.."

Na, ez így máris 14eft, hol a probléma azzal a plusz ezressel??   Az bizonyára az 1éves garancia felára.  :-P

Előzmény: gdzsozy (73962)
Paco155 jún. 21. Creative Commons License 73969

Biztos vagyok benne hogy olcsóbb lenne, mint ha az állam húzna ki egy kábelt ;)

Előzmény: mlipee (73968)
mlipee jún. 21. © 73968

Paksig vajon mennyibe kerülne a T1?

Előzmény: Paco155 (73967)
Paco155 jún. 21. Creative Commons License 73967

Beleolvastam abba az oldalba ami a kép fölött van. Azt hiszem ez az amit már nettó hülyeségnek neveznék.

Előzmény: pajaci (73965)
pajaci jún. 21. © 73966

Nem a SketchUp-ra gondoltál?

http://google-sketchup.hu.softonic.com/

Letöltöm, kíváncsi leszek.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (73963)
pajaci jún. 21. © 73965
Előzmény: RepülőgépÉpítő (73964)
RepülőgépÉpítő jún. 21. © 73964

Mindent annyit ér amennyiért van még rá kereslet. :) 

Előzmény: gdzsozy (73962)
RepülőgépÉpítő jún. 21. © 73963
Előzmény: pajaci (73944)
gdzsozy jún. 20. © 73962

Na azt hiszem én itt hagyom abba az egész faipari dolgot.

szarakodom ablakkal, ajtóval, hőszigeteltel, és boltívessel, körablakkal, bútorral, és kerti pihenővel...a felsoroltak bármelyike komolyabb mint ez a kiszekér

erre bejössz egy ilyen dologgal amit valljuk meg egy szünidei gyermek játszóházból a két legéletrevalóbb 6. osztályos 4 óra alatt össze szögel, kifűrészel, és ezért te 15.ezret kérsz...

persze az is lehet hogy én a szarabbik végén lakom az országnak ahol ezért nem adnának ennyit, vagy én vagyok egy bamba pöcs hogy nem kérek többet, de akárhogy számolom ez 2 órás munka, és anyagban sem több 2000ft-nál...

ezért picit sokallom.

bocsi.

Előzmény: Lala8080 (73956)
pali923 jún. 20. © 73961

Igazad van, de nekünk van gérvágó is, meg flex is, neki meg elég egy gép. Lidl valóban nincs Oroszországban. De a fenti video alapján nem is élne meg, minek nekik olyan jó gép? :))

Előzmény: szódásbácsi (73955)
hobbitasztalos jún. 20. © 73960

Szép kis szekér,egy hasonló jól jönne néha :-)

Lala8080 jún. 20. © 73959

15 ezer festve????Élvezem de a pénz is jol jönne!

409 jún. 20. © 73958

Az érdi Lidl-be 15eft alá van akciózva a 18V-os akkus csavarozó.

halaloszto jún. 20. Creative Commons License 73957

Ha egy biznisz egyszer beindul!

El kell döntsd hogy élvezed, vagy hogy pénzt akarsz keresni. Az első esetben annyiért adnám, amennyit adnak érte, esetleg irányítanám kicsit azzal hogy előre elárulom az anyagköltséget. A másodikban körülnéznék hogy lehet-e és mennyiért kapni ilyesmit, és azt összehasonlítanám az idővel amit töltök vele.

Vajk

Lala8080 jún. 20. © 73956

pár hete feltettem a viragtarto kerti szekerről a képeket, most megrendelés erkezett, csak az a baj az elsőt elajandekoztam a masodik mérete meg 3cm kisebb mint amit kernek, tehat csinalnom kell masikat. A méret 65x42x40. szerintetetek mennyit kerjek erte festve vastag lazurral?

a képen lévö szekeren annyi modositas van hogy elöl es hatul ives összekötes van es lefele is van ives kötes.

Szoval mennyiert csinaljam?15 ezer sok?

Ez volt az elsö müvem:

szódásbácsi jún. 20. © 73955

"Mi meg itt drága pénzekért gérvágót veszünk . :)"

Mondjuk az a Makita nagyflex (korong nélkül) nagyjából pont ugyanannyiba kerül, mint a nagyobbik Lidl-es gérvágó.

De lehet, hogy a messzi Oroszhonba a Lidl keze még nem tette be a lábát, meg az is lehet, hogy az a Makita valamilyen "chinese edition" kivitel.

Előzmény: pali923 (73940)
koopal jún. 20. © 73954

Igen, arra én is felfigyeltem, hogy ehhez képest elég bátran matatott a pörgő tárcsa alatt, ez egy gyári gépnél megengedhető, itt amolyan oroszos virtusnak tűnik.

Előzmény: spapda (73953)
spapda jún. 20. Creative Commons License 73953

Mondjuk 2:50-nél csúnyán visszabillen a fűrész a fickó keze felé, egy rugót még elviselne a konstrukció.

Előzmény: koopal (73952)
koopal jún. 20. © 73952

"ekkora fordszámmal megpörgetni"

A 250-es lapokat is valami 6000 körül lehet elméletileg, ez meg ugye 230-nál nemigen lehet nagyobb, e szerint a táblázat szerint belefér a nagyflexek 6000-6600 körüli pörgésébe.

Ócska lappal azért nagyobb hazárdjáték, de egy nevesebb gyártmánynál már nem hiszem, hogy szilárdan rögzített anyag esetén karbiddarabkák röpdösésétől kéne tartani.

Inkább a nagy burkolatlan felület miatt lehet balesetveszélyesebb egy gérvágónál, de hát szegény ember vízzel főz - és Makitával fáz.

Előzmény: neduddgi(én) (73943)
enosz93 jún. 20. © 73951

tudomásom szerint legalábbis a köznyelvben a gyümölfák többsége tartozik a félkemény fafajok közé 
ugyanakkor a szakirodalomban 6 keménységi osztályba sorolják de ott nincsenek a gyümölcsfál felsorolva miven igen kicsi az ipari felhasználásuk

neduddgi(én) jún. 20. © 73950

Kösz!

Előzmény: mlipee (73949)
mlipee jún. 20. © 73949

Határeset, tényleg több csoportra osztják, a félkemény hivatalosan középkemény.

Előzmény: neduddgi(én) (73948)
neduddgi(én) jún. 20. © 73948

Na jó, értem én is, hogy mire gondoltak az obisok, csak arra lennék kíváncsi, hogy az "asztalis ipari szakszótár" tartalmaz-e ilyen hivatalos besorolást, hogy "félkemény fafajok" ? Csak puszta kíváncsiság a részemről, nem több.

Ami meg a vörösfenyőt illeti: szerintem rendkívül hálás anyag. Sajna vagy húsz éve volt utoljára szerencsém hozzá, akkor sikeredett valami negyed köbméternyi elsőosztályú deszkához hozzájutnom. Előszoba fal, cipős szekrény, tükörkeret lett belőle, meg legnagyobb fiam első emeletes ágya. :o)

Nem tudom, most mennyibe kerülne... Minden esetre ha eljutok odáig, hogy a legkisebb fiam várva várt emeletes ágyát elkészítsem, az tutira nem vörösfenyőből lesz... :-(

Előzmény: hobbitasztalos (73947)
hobbitasztalos jún. 20. © 73947

Na pont ebben a problémakörben vagyok :-) Az új alkotóházhoz csinálok kaput /nem pont székelykapu,de a sóvidékiekre azért hasonlatos/ Az oszlopok 23-as borovifenyőből és vörösfenyőből lesznek. A régi kapuk főleg tölgyből voltak,de száraz tölgyet szerezni s elkészíteni pár hét alatt elég lehetetlennek tűnt.Úgyhogy most vörösfenyőzök.Ezt mondhatni átmenetnek a kemény,és puhafák közt.Szép egyenes szálú nem tekeredik hasad mint az akác, de tartós,és szép is.Csak olyan mocskos szálkái vannak mint a gledicia tüske.

Előzmény: neduddgi(én) (73945)
kukucs33 jún. 20. © 73946

Sebaj, előbb-utóbb biztosan a Parkside is kihozza a hasonló kiegészítő állvány-szettjét :-))

Előzmény: Paco155 (73942)
neduddgi(én) jún. 20. © 73945

Biztosan butaságot kérdezek, de a faiparban létezik olyan fogalom hogy "félkemény fa"?

Eddig nem találkoztam ilyen besorolással, bár ez nyilván csak a tudatlanságomról árulkodik. Persze, értem én, mit jelenthet, csak nekem szokatlan. Nameg fogalmam sincs, milyen fafajokra kellene gondolnom, hol a határ a puha és a félekemény, illetve a félkemény és a kemény között. Mármint fáról beszélek. :o)

Tegnap beugrottam a zobiba (az esett útba) egy hatos keményfa fúrószárért. Na ott volt puhafára, és puha- és félkemény fára ajánlott változat. (Naná, hogy keményfára való nem volt...)

pajaci jún. 20. © 73944

Irodabútort kell csinálnom, tudtok valami egyszerű tervezőt, rajzolót (online is jó), amivel a látványt meg lehet csinálni?

neduddgi(én) jún. 20. © 73943

Én meg napokig szarakodtam vésővel... :o)

Nagyon ötletes, bár ekkora fordszámmal megpörgetni egy ekkora fűrészkorongot... Én azon csodálkozom, hogy nem égett meg a fa!

Előzmény: hobbitasztalos (73939)
Paco155 jún. 20. Creative Commons License 73942

Nem akarom megbántani a nagyérdemű közönséget aki most tett szert csini nagyflexre, de a videóban is Makita szerepel :)

Előzmény: hobbitasztalos (73938)
Garfield007 jún. 20. Creative Commons License 73941

Kürték detto ezért lettek nagyok. Vinyót kidobni nem lehetett, de semmiféle más alkatrészt sem. Javítás közben meg tanul az ember :-)

Előzmény: pali923 (73940)
pali923 jún. 20. © 73940

Mi meg itt drága pénzekért gérvágót veszünk . :)

Az jutott eszembe erről, amit Bojár Gábor mondott egykor a Graphisoft sikereiről: azért lettek ők jók a szoftveres tervezői piacon, mert annak idején a nyugati embargó miatt nem juthattak hozzá komolyabb számítógépekhez, ezért ócska gépeken is kénytelenek és képesek voltak megcsinálni ugyanazt, amit a pancser nyugatiak csak a csúcsgépeikkel.

hobbitasztalos jún. 19. © 73939

hobbitasztalos jún. 19. © 73938

Tuningállvány a Lidl-es sarokcsiszolóhoz :-)  https://www.youtube.com/watch?v=2L4mw0igNNw

gdzsozy jún. 19. © 73937

nem aprítani nehéz hanem pakolni....

:))))

ha van benzin, olaj és éles a stihl lánc akkor  lehet nyomatni.

de vágás közben maximum diktafonba tudom ordibálni a novellát, mert már öreg vagyok és fűrészelés közben nehezen megy az írás.

:))

Előzmény: 409 (73893)
gdzsozy jún. 19. © 73936

GPS de remélem a reklámanyagot be is fejezed..mert tök ciki ha úgy készülnek mint a történeteid...

valahogy így: Világra szóló árengedmény! holnaputántól 90% os engedmény a következő termékekből......

oszt amire felcsigázod a nagyérdeműt, már vége is, csak épp azt nem tudja meg hogy mit vehet ócsón.

ui. bennünk azért él a remény hogy egy nap amikor kurva nagy szélcsend lesz és már minden munkád befejezted akkor összecsapod a sztorik végét is.

Előzmény: GPS (73878)
kukucs33 jún. 19. © 73935

Csak egy gyors próbára volt lehetőségem: Lágyindítás van, sorja nincs. Igaz, a műanyag házon van egy rész ami olyan mintha leesett volna, viszont közvetlenül a karcolás mellett a matrica ép. Gondolom, valahol a gyártás során egy nagy kosárba hajigálják a kész elemeket, ott sérülhetett. A fogantyúk jól kézreállnak, a segédfogantyú 3 helyre illeszthető, a gép végén levő pedig körbe fordítva 90°-onként rögzíthető, így azt hiszem, elég jól lehet igazítani az igényekhez. Az indítógombon van biztonsági retesz.

A motor hangja egész barátságos, viszont a fogaskerekek nekem hangosnak tűntek. Összehasonlítási alapom nemigen van, úgyhogy egyelőre nem tudom, hogy ezzel kezdjek-e valamit (zsírzás, akármi). Egyelőre nem akarom használni, legfeljebb csak valami nagyon próba erejéig, úgyhogy még van időm kitalálni, főleg, hogy a 3 éves gari alatt nem biztos, hogy szét kellene szedjem...

A Parkside multigép tartozékok szépen passzolnak a Bosch gépre. Igaz a középső lyuk a Bosch-nál nagyobb (ez egy pillanatra elbizonytalanított), de a rögzítő csavar a Parkside fűrészlapba is belefér, a tüskék pontosan illeszkednek.

Előzmény: hobbitasztalos (73903)
Tie jún. 19. Creative Commons License 73934

Meg vannak a varratmentes csövek. Egy ilyen szorítóban rendkívül hülyén mutatna a varratos cső...

Előzmény: RepülőgépÉpítő (73933)
RepülőgépÉpítő jún. 19. © 73933

Van a szerkezeti cső, aminek nem pontos a mérete. Van a vízcső aminek vékony a fala, és van a gázcső aminek ugyanolyan vastag a fala mint régen. Elvileg a szerkezeti cső is gázcsőnek indult, de mivel nem jó a varrat, vagy deformálódott a cső akkor leminősítik gázcsőnek. A szerkezeti cső nincs felület kezelve.

Árban természetesen a gázcső a legdrágább, és a szerkezeti cső a legolcsóbb.

Amikor régen fóliasátorhoz akartam anyagot venni akkor tudtam meg ezt én is. 

Előzmény: halaloszto (73928)
409 jún. 19. © 73932

Legalább most már a cső méretet sikerült kideríteni. :-) Erre sem tudta az illetékes a választ megadni.

Előzmény: pali923 (73930)
409 jún. 19. © 73931

"...kell menet."

Akkor ennyit a Conrad tájékoztatási képességeiről...  :-//

Előzmény: halaloszto (73929)
pali923 jún. 19. © 73930

Ebbe a méretproblémába én is belefutottam, bár én külföldről vettem, de ugyanilyen. Végül elvittem a szerelvényboltba egyet, amikor csövet vettem hozzá, és kiderült, hogy valóban 3/4-es cső kell neki. A 19 mm a cső belső átmérője (2,54x0,75), de minden szakember ugyanazt érti a 3/4-es cső alatt.

Egyébként ennél jóval drágábbakat is lehet kapni ezekből, igaz, azoknak más a rögzítése, meg Bessey és hasonló neves gyártók termékei.

Előzmény: 409 (73924)
halaloszto jún. 19. Creative Commons License 73929

nekem van konrados. 2-3000 volt, jo regen. szep ontveny tekeroje van, nem palcika. 3/4-es cso megy bele, kell menet. aztan egyszer vettem valamelyik kobanyai uti szerszamkereskedonel egy csomot kb 700 forint per darab aron, azoknak palcika tekerojuk van, meg kicsit benabb ontveny.

Vajk

halaloszto jún. 19. Creative Commons License 73928

ugy hogy a 3/4-es csoben a luk a 3/4. azaz mar az sem, mert vekonyabb a fala mint regen, viszont a kulso atmerot nem lehetett csokkenteni a menetek miatt.

Előzmény: egyteles mv (73927)
egyteles mv jún. 19. © 73927

Üdv!

Nekem meg ez a 3/4-es cső a rejtvény!Kifejtenéd ez hogyan jött ki?

Gyula

409 jún. 19. © 73926

Erre nem kell, csak pontos méretű cső kell/ene/ hozzá. Lásd alább.

Előzmény: pajaci (73919)
Tie jún. 19. Creative Commons License 73925

Látom, mindenki Lidli-rushon volt. :)

Nézegettem én is az akkus gépet, de most kihagyom, eddig megvoltam nélküle, most nem tervezek olyasmiket, amikhez kéne. Majd lesz jövőre is.

De azért egy tűzőgépet betáraztam néhány szeggel, mert tud szeget is lőni, nem csak tűzőkapcsot, és ha valamit utálok, akkor szöget kalapálni nagyon. :)

Meg amúgy is van tervben kis kárpitozás, meg időnként a tetőbe is föl kell menni, visszatűzködni a fóliát a tetőlecekre, és már nagyon unom a kézi tűzőgépet, ami fejjel lefele alig hajlandó csinálni a dolgát. :)

409 jún. 19. © 73924

Az a conrados egy rejtvény!  Egyrészt duplába kerül mint az uni-maxos, másrészt azt írják 3/4"---19mm-es cső kell hozzá. Namost, a 3/4-es cső az ~27mm-es, mégha a 3/4" az ~19mm-is. 19mm-es csövet meg nem igazán árulnak. Feltettem ott az erre vonatkozó kérdést, de nem tudnak rá válaszolni.  :-//

A 1/2"-os cső sem jó hozzá, az meg ~22mm.

Előzmény: halaloszto (73922)
RepülőgépÉpítő jún. 19. © 73923

itt is van ugyanolyan, de ennél a leírásból az derül ki, hogy kell ennek menet a cső végén.

http://www.uni-max.hu/szorito-fa-alkatreszek-ragasztasahoz-2-db/d/

----

A conrad nagyon drága, van pofájuk ezért 5000-et elkérni amikor a teljes szorító 8000Ft

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=647320

halaloszto jún. 19. Creative Commons License 73922

kell menet a vegere. szokasos vizvezetek fittinges menet kell. a conradoshoz 3/4-es cso kell.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (73921)
RepülőgépÉpítő jún. 19. © 73921

Ehhez nem kell menet a cső végére?

Nehezen kellhet rá, ha nem is szállítják a csövet vele. Azt külön kell megvenned valamelyik vízvezeték szerelvény boltban, vasboltban.

_KGR_ jún. 19. © 73920

Van egy kis időm, így írok egy kicsit az új szerzeményemről.

Reggel 7-kor kezdtem a lidl-ben és megvettem a multi gépet + kellékeket.

Annyi időm volt munka előtt, hogy hazavittem, kicsomagoltam és beindítottam. Próbavágás/csiszolás csak este lesz. :)

A gép nagyon masszív hatású. A burkolata szép, igényes munka. Teljesen feltöltött akksival adták. Van rajta fordulatszám szabályozó, illetve akku töltöttség kijelző is.

Egy imbuszt adtak hozzá, így gondolom a különböző feje befogása csavaros módszerrel történik.

Készítettem egy fotót is:

pajaci jún. 19. © 73919
Bubi504 jún. 19. © 73918

Nekem van ilyenem (ehhez nagyon hasonló). Vízvezetékszerelőtől kértem kölcsön menetvágót, jó lett. 

Előzmény: enosz93 (73896)
RepülőgépÉpítő jún. 19. © 73917

A tűzőgépet nem igen tudod te sem kihasználni. Az annak jó aki sok csomagot készít fából és azzal akarja összefogatni a vékony léceket. Én a kézit arra szoktam használni, hogy a fóliát rátűzöm a fóliasátor vázára. Kárpitos munkáknál lehet igazán kihasználni az ilyen gépet, de ahhoz meg túl sok volt a nagyméretű kapocs a kiegészítő dobozban, és kevés a kicsiből.

Előzmény: _KGR_ (73914)
RepülőgépÉpítő jún. 19. © 73916

Szuperül csiszol a gép, de egy picit hangosabb mint más rezgőcsiszolóm. Viszont a legkisebb fordulatszámon is szépen csiszol új papírral. 

Előzmény: RepülőgépÉpítő (73910)
kukucs33 jún. 19. © 73915

A pénztáros rutinosnak tűnt (ő súgta a zöldségek kódjait a szomszéd pultban ülő kollégájának), meg ezen a 3 dolgon kívül mást nem is vettünk, azokat le is olvasta pikk-pakk, azért is tűnt fel, mikor bimbammolt a hangosban, hogy az én pénztáramhoz kérik az üzletvezetőt. Őneki szólt, hogy jótállási jegy lesz.

Korábban, ha valami műszaki cikket vettünk, mindig csak annyit mondtak egységesen, hogy őrizzem meg a blokkot, mert az a garancia "záloga". Ezért gondoltam, hogy valami változás lehet a rendszerben, ennek meg ellentmond némileg KGR esete, de majd meglátjuk, hogy a kollégák mit tapasztalnak.

Előzmény: spapda (73909)
_KGR_ jún. 19. © 73914

Bp. Pesti úton található lidl-ről beszéltem.

Szemezgettem én is a tűzőgéppel, de egyelőre lemondtam róla.

Előzmény: _KGR_ (73913)
_KGR_ jún. 19. © 73913

Én reggel 7-re értem a lidl-be.

Volt kb 15-20 db minden gépből. Kiegészítőkből pedig rengeteg.

Jól döntöttem, hogy korán mentem, mert csak amíg ott voltam, 6 db multigépet láttam a pénztárnál. :)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (73911)
rferi jún. 19. Creative Commons License 73912

Én tévét vettem a múlt héten a lidlben, az 40 ropi volt, és adtak garjegyet.

Szerintem is az értéktől függ, vagy az árúcikk forgalmazójától, hogy van-e garjegy, vagy nincs.

Előzmény: kukucs33 (73902)
RepülőgépÉpítő jún. 19. © 73911

Nagykátán a lidl-ben minden volt amit a reklámujságban nyomattak, nagyon szemeztem az elektromos tűzőgéppel, de végül nem vettem meg, mert van egy kézi is és azt is elég ritkán használom. A marok csavarhúzó gépből volt még 5 db, a deltacsiszolóból úgy kb 10 db, a multigépből is kb 10 db, a tűzőgépből meg kb. 15 db volt. Rengeteg tűzőkapocs is volt, meg kiegészítő csomag a deltacsiszolóhoz és a multigéphez is. Ahogy elkezdtem vásárolni ott, pillanatok alatt vagy 6-an jöttek oda nézegetni a gépeket, szerintem holnapra majdnem minden el fog fogyni. 

Előzmény: _KGR_ (73905)
RepülőgépÉpítő jún. 19. © 73910

Nem szünik meg a számla a garnacia , marad párhuzamosan mind a kettő. Én ma vettem a deltacsiszolót meg a lidl-ben és 10 doboz csiszolópapírt hozzá, és csak a blokk a garanciajegy. Az is lehetséges, hogy mondjuk 10.000 Ft érték felett már ki kell adniuk a garancia jegyet, de a blokk akkor is kell hozzá. 

spapda jún. 19. Creative Commons License 73909

Talán nem általános jelenség, hiszen korábban is adtak ilyen papírt, ha nagyon határozottan kértél. Inkább az lehet, hogy vagy új volt a pénztáros, vagy túl sokan hisztiztek mostanában jótállási jegyért, ezért most már az adott boltban automatikusan adják. De aki ma megy multigépért vagy sarokcsiszolóért, az majd beszámol hasonló tapasztalatáról.

kukucs33 jún. 19. © 73908

Nem tudom, hogy mitől függ, lehet, hogy van egy összeghatár ami felett ez az új gyakorlat van. Annyira rohantunk, hogy nem is jutott eszembe kifaggatni a hölgyet aki intézte.

Előzmény: _KGR_ (73905)
kukucs33 jún. 19. © 73907

Egyelőre csak annyit tudok, hogy nehéz :-)

Még a dobozt sem bontottam ki, vittem a kölköket anyóshoz (szerencsére odafelé útba esik az egyik Lidl, így gyorsan beugrottunk), aztán jöttem melóba, itt az irodában meg inkább nem próbálom ki. :-)

De nem mertem magam a véletlenre bízni, hogy délután, hazafelé is lesz-e még a boltban.

Ha lesz időm ma délután megvizslatni alaposabban, akkor mindenképpen dobok fel majd pár képet, meg info-t otthonról.

Előzmény: hobbitasztalos (73903)
halaloszto jún. 19. Creative Commons License 73906

jaja, de olyat esztergán egész macerás vágni :-)

Előzmény: 409 (73901)
_KGR_ jún. 19. © 73905

Én ma reggel vettem multigépet, meg tartozékokat, de nálam nem volt ilyen.. :/

Barnamedvébb jún. 19. © 73904

én Németországban vettem olyan pár hete

elmentem egy ottani Brico-szerűbe, azt hittem, sok gépet látok.

Hát, szar volt, mint egy Baumax.

De egy ilyet azért beraktam.

Előzmény: halaloszto (73899)
hobbitasztalos jún. 19. © 73903

És milyen a sarokcsiszoló?lágyindítás ,sorjás alu, egy értékelés jól jönne képekkel:-)

kukucs33 jún. 19. © 73902

Ma reggel vettem a Lidl-ben nagyflexet és multigéphez szerszámokat. A meglepi a pénztárnál jött: Szóltak, hogy mindjárt kapok jótállási jegyet is. És tényleg! Jött egy hölgy, elvitte a számlát és egy perc múlva hozta a "nagy papírt".

Egy év jótállás, ettől eltérő esetben a csomagolásban levő tájékoztató szerint, a papíron rajta a gép típusa, gyártási száma, a mai dátum, mint vásárlás/üzembe helyezés napja.

Gondolom, hogy a korábbi, "a számla a garijegy" gyakorlat megszűnhetett, úgyhogy figyeljetek erre, ha gépet vásároltok.

409 jún. 19. © 73901

Az van odaírva, hogy G1/2", ez szerintem a normál "vízvezetékes" csőmenet.

Előzmény: enosz93 (73896)
kukucs33 jún. 19. © 73900

A Sketchup valamennyire megvan. Ha jól sejtem, arra gondolsz. Mi a kérdés?

Előzmény: RepülőgépÉpítő (73883)
halaloszto jún. 19. Creative Commons License 73899

Wolfcraft undercover jig-et nezd meg.

Vajk

Előzmény: enosz93 (73898)
enosz93 jún. 19. © 73898

nem sikerült a képet feltölteni hozzá erre gondoltam

Előzmény: enosz93 (73897)
enosz93 jún. 19. © 73897

kérnék egy kis segítséget 
ilyen kapható itthon és ha igen mi a magyar neve?

enosz93 jún. 19. © 73896

ilyen szorítókat énis akarok venni a félcolos cső már megvan haverom szerint a menet kicsit macerás mert azt nem itthon használt szabvány (ő gépi forgácsoló én nem értek hozzá ) de nem kivitelezhetetlen 

Bubi504 jún. 18. © 73895
hobbitasztalos jún. 18. © 73894

Ma voltam egy fatelepen 4,5 m3 akácot hoztunk ,egy kocsival.Na ott volt tűzifa aprítás  .Kérgelték a rönköket stíl orrára való maróval,meg csiszolták nagyfexel.Volt egy vagány kis rönkölőkocsijuk is egy 800-as kiskőrösin.A tűzifa aprítás művészetét szerintem sokan gyakoroljuk :-) A legegyszerűbb szerintem láncfűrésszel,a legkifizetődőbb egy nagy szalagfűrésszel,a leggyorsabb meg billenővályús óriáskörfűrésszel...

Előzmény: 409 (73893)
409 jún. 18. © 73893

"..ráadásul olyan jellegű, mint ha gdzsozy vagy Erzsébeti barátainknak olyan feladatot adnának, hogy vágjanak fel 20 köbméter tüzifát."

Ez számukra mindössze egy könnyed délutáni szórakozás lenne, és közben még a tűzifa aprítás művészetéről is írnának egy befejezett novellát.... !!   :-))

halaloszto jún. 18. Creative Commons License 73892

perla cseresznye szeszpác. az a kis zacskós por, asszem 4gramm. 3.5 deci mezei lenolajkencében felrázva, nem keverve.

Vajk

Előzmény: GPF (73891)
GPF jún. 18. © 73891

Ez tetszik!

Milyen olaj, milyen pác?

Előzmény: halaloszto (73886)
halaloszto jún. 18. Creative Commons License 73890

és ahogy kopik es jön le itt-ott a lakk, ordít messziről, mert a szín is jön vele. pl ahogy a hegedűkön kopik a lakk.

Vajk

Előzmény: gdzsozy (73889)
gdzsozy jún. 18. © 73889

Van kifejezetten olyan hogy lakkpác.

előre hozzákeverik a színt a lakkhoz, én régi bútoroknál pl faragott székek, asztalok stb használom. picit megcsiszolod a régit és már fújhatod is át szinte...

Előzmény: Paco155 (73884)
gdzsozy jún. 18. © 73888

hát van súlya....

de lényegében van egy faváz megfejelve az evig motorral, ami kicsit fejnehézzé teszi az egyik végét (ha épp a támasztó csúcs nincs a másik végén.) így ha át billented lépegethetsz vele viszonylag könnyen...

vagy lehet huzni a tölgyfa talpat a földön...

a csiszoló váz pedig egy kb 2m hosszú 160-200-as Uvasra van ráépítve..

Előzmény: RepülőgépÉpítő (73831)
halaloszto jún. 18. Creative Commons License 73887

élőben még durvább a hatás. a lecsiszolt lap szinte fehér, még annyi színe sincs mint a képen. az olaj magában is tüzesít, de ezen nincs mit. a páccal együtt viszont szuper. egy zoknival kentem fel, így nincs mit visszatörölni, és szép egyenletes lett.

Vajk

Előzmény: halaloszto (73886)
halaloszto jún. 18. Creative Commons License 73886

persze kipróbáltam. először az olajba pácot. és nagyon tetszett, úgyhogy nem is mentem tovább. pont olyan érett fenyő színe lett, amilyet akartam.

Vajk

Előzmény: enosz93 (73885)
enosz93 jún. 18. © 73885

ha nem vagy biztos hogy hatnak egymásra a felületkezelő szeret próbáld ki egy maradék anyagon az a biztos

Paco155 jún. 18. Creative Commons License 73884

Én az első.   Ki tudja a pác mit tesz azzal a lakkal.....

Előzmény: halaloszto (73864)
RepülőgépÉpítő jún. 18. © 73883

Ki ismeri jól a Skrechup-ot? Van egy problémám amire nem jövök rá mi a megoldás pedig már csapágyas lett google kereső motorja miattam. 

Tie jún. 18. Creative Commons License 73882

Jaja, barlangászok is szokják használni a régi Rakétákat erre.

Előzmény: 409 (73863)
kjanik jún. 18. © 73881

Pácok kombinációjával nincs tapasztalatom, csak vizes dió-páccal dolgoztam eddig, de nem szerettem.

Olyat viszont csináltam, hogy sötét tónusú  oldószeres vastag lazúrokat erősen meghígítottam és ronggyal bedörzsölve szép, világos tónusok voltak elérhetőek, utólag ez lakkozható is, de önmagában is megáll.

Előzmény: halaloszto (73864)
Garfield007 jún. 18. Creative Commons License 73880

Vagy szabadidőben, amikor nem volt szél ESETLEG lejegyzetelni azt a pár befejezetlen történetet? :-D

Előzmény: RepülőgépÉpítő (73879)
RepülőgépÉpítő jún. 18. © 73879

"Amikor lett volna szél - melózni kellett... amikor szabadabb volt, akkor egy deka szél sem fújt."

Nincs egy szép nagy ventilátorod? :)

GPS jún. 18. © 73878

Megkerültem hát - sőt, az egyik kolléga meg is nyugtatott, hogy nincs miért aggódjak, mert nem csak a hátam mögött szapultok, hanem élő-egyenesben is :-))))

A baj, hogy rengeteg a melóm - ráadásul olyan jellegű, mint ha gdzsozy vagy Erzsébeti barátainknak olyan feladatot adnának, hogy vágjanak fel 20 köbméter tüzifát.

Elvégre a fához értenek, fűrészük van - miért ne vágnának? Na, ezt csinálták most velem is.

Konkrétan olyan nyomtatott katalógust kell gyártsak (egy már kész van) mint amilyet kb. a fűszerüzletek szórnak a lépcsőházak reklám-tárolóiba. Csak itt 400 termékkel/kiadás.

Fordítói munka 5%, grafikai (photoshop, Corel, stb.) kapálás 95%.

Imádom, el lehet képzelni.

Jaa - és ha ez valamennyire megnyugtat valakit: alig hajóztam az idén.

Amikor lett volna szél - melózni kellett... amikor szabadabb volt, akkor egy deka szél sem fújt.

Háát, ilyen ez a maszek-világ :-))))

.

Előzmény: pajaci (73877)
pajaci jún. 18. © 73877

Az off topikban azt olvastam hogy téged elloptak. Megkerültél?

Előzmény: GPS (73876)
GPS jún. 18. © 73876

"először pornóembernek olvastam"

Nálunk volt ilyen szerszám-bemutató a veszprémi Obiban - de csak levegős szerszámokat szemléltettek.

Ezért hát hazamentem, hisz ebben nem vagyok érdekelt.

Majd ha akkusokat mutatnak be - talán majd akkor.

.

Előzmény: Barnamedvébb (73874)
GPS jún. 18. © 73875

Nahát ilyen nálunk nincs - pedig akkora az áruház, mint egy vadiúj építésű, falusi futballpálya - vip-páhollyal együtt.

Nincs is hol barkácsolni - az egyetlen hely, ahol forgács van, az a zárt lapszabászat - különben tisztára szerszám-tesco az egész.

Már az is extrának számít, ha megengedik konnektorba dugni és üresben meghallgatni a hangját.

.

Előzmény: rferi (73872)
Barnamedvébb jún. 18. © 73874

először pornóembernek olvastam

nem baj, szombat reggel jön a nőm :D

Paco155 jún. 18. Creative Commons License 73873

A Bauhausban is.   Ott van szinte az összes tartozék, és különböző anyagok.

rferi jún. 18. Creative Commons License 73872

Én a zuglóiba járok, ott tuti lehet vele dolgozni, egy fószer szokott ott bohóckodni ezekkel, nem is obiruhában van, szerintem kifejezetten promóembernek tették oda. Elbarkácsolgat egész nap mindenféle kis darab fákkal.

Előzmény: GPS (73871)
GPS jún. 18. © 73871

"Az obiban is ki tudod próbálni, ha megfogsz egy eladót."

Na látod, ez az, amire én nem vennék mérget.

Max annyit megtehetsz, hogy bedugod a konnektorba és meghúzod a ravaszt - úgy kézből.

De hogy nem vághatsz-fúrhatsz-csiszolhatsz egyikkel sem egy szálat sem - az (legalábbis nálam a veszprémi Obiban nem) - az nagyon biztos.

Tehát a hangját meghallgathatod - úgy üresben - de egyebet nem tehetsz vele az Obiban sem.

Ez mondjuk egy vékony hajszállal több, mint amit a fűszerüzletben megtehetsz egy géppel.

De én azért ezt nem nevezném KIPRÓBÁLÁSNAK.

Azt még tegyük hozzá, hogy mindkét fűszerüzletbe visszaviheted 1-2 napon belül, ha otthon mégsem tetszik hogy muzsikál - viszont ugyanezt az Obiban nem tuti hogy ugyanolyan olajozottan meg tudod tenni.

.

Előzmény: rferi (73869)
rferi jún. 18. Creative Commons License 73870

Akkor ne vegyél ilyet! :)

Senki sem kötelezett rá. És ráadásul szabad ország ez, szabadon megsértődhetsz, mert 70%-al kisebbnek mondták a vibrációt! :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Nagy ívben szarik majd rá minden érdekelt

Előzmény: halaloszto (73868)
rferi jún. 18. Creative Commons License 73869

Az obiban is ki tudod próbálni, ha megfogsz egy eladót.

Az, hogy közben van mellette CMI cucc, az nem számít sajtospultos dolognak abból a szempontból, amiről én most beszélek.

A mondandóm lényege a kipróbálhatóság volt és nem a többi márka minősége.

Előzmény: GPS (73867)
halaloszto jún. 18. Creative Commons License 73868

Én ilyen vagyok. Nekem ne adjanak el 10%-al tartósabb csavarhúzót. Ha beszélni akarnak a kopásállóságáról, akkor irjak le hogy hány és milyen csavart tekertek be vele a teszten. Ha meg nem volt teszt, akkor plane mellébeszélés az egész.

Vajk

Előzmény: rferi (73866)
GPS jún. 18. © 73867

"A Fein cuccokat nem lehet a sajtospult mellett megvenni,"

Azért ott vannak azok az Obiban is a CMI cuccok mellett - ami csak egy-két maligánfokkal jobb a fűszerszámüzletnél.

.

Előzmény: rferi (73866)
rferi jún. 18. Creative Commons License 73866

Túlliheged.

A Fein cuccokat nem lehet a sajtospult mellett megvenni, csak rendes bemutatótermes cégeknél kapható, ott pedig rendesen ki is lehet próbálni, sőt, megkockáztatom, hogy direkt fenntartanak egy régebi darabot is, hogy a delikvens összehasonlítsa a kettőt.

Előzmény: halaloszto (73862)
enosz93 jún. 18. © 73865

Kül vagy beltérre kell ?
De szerintem ártani nem árt ha beereszted .
Az olajozás célja elsősorban pórus tömítés de így elsősorban kültéri terméknél kell olajozni ugyanakkor kiemeli a fa rajzolatát ami nem utolsó szempont

halaloszto jún. 18. Creative Commons License 73864

Melyiket választanátok: lenolajba szeszpác, és utánna lakk, vagy lakkba pác olajos beeresztés nélkül?

Előzmény: kjanik (73787)
409 jún. 18. © 73863

Kútásókat láttam dolgozni, nekik hosszú csövön egy porszívó nyomta le folyamatosan a friss levegőt. (olyan régi fajta, aminek a kimenőoldalára is rá lehet dugni a csövet)

Előzmény: drRamaty (73856)
halaloszto jún. 18. Creative Commons License 73862

Hát pont ez az. Egy műszaki ember egy ilyen stílusú dumán csak röhög, rosszabb esetben sír. De komolyan nem veszi. Nem az jutott róla eszembe hogy milyen fasza, sokkal halkabb lesz, hanem hogy 20% dúsabb haj, 15%-al több csillogás. Legalább az apróbetűben kellene legyenek valami mérhető paraméterek, mérési módszer vagy valami, mert ez így mosóporreklám.

Vajk

Előzmény: rferi (73859)
halaloszto jún. 18. Creative Commons License 73861

nem is mondtam egy szóval sem. a remény elég a munkakedvhez.

Előzmény: drRamaty (73857)
halaloszto jún. 18. Creative Commons License 73860

de ugye nem benzines? lefujsz egy kicsi co2-t, onnantol lesz igazan veszelyes a mutatvany.

Vajk

rferi jún. 18. Creative Commons License 73859

Az ő igazi célcsoportjuk szerintem nem a barkácsszegmens.

És hát a gyáraknak/profiknak leginkább a munkavédelmi funkciók előretolásával könnyebb eladni a cuccost szerintem.

Előzmény: halaloszto (73855)
rferi jún. 18. Creative Commons License 73858

A lombszívó jó ötlet, érdemes lesz időnként azzal átszellőztetni odalent

drRamaty jún. 18. © 73857

Arról nem volt szó, hogy fel is jön

Előzmény: halaloszto (73854)
drRamaty jún. 18. © 73856

Gondoltam erre is, mármint a gázokra. Van egy fasza lombszívó-fúvóm, mielőtt lemegyünk  kifúvatom azzal,meg közben is néha, rettenetesen nyomja a levegőt. Arra is gondoltam, hogy egy gyertyát égetek lent, az is jelzi ha fogy az oxigén. Ha meg metán lesz, legalább nem kell létrázni felfele :-)

Előzmény: rferi (73852)
halaloszto jún. 18. Creative Commons License 73855

Én meg kicsit azt érzem, hogy igazoltak egy marketingest a Head and Shoulders-től. Csak nem tudom minek. Megváltozott volna a célcsoport?

Vajk

Előzmény: rferi (73853)
halaloszto jún. 18. Creative Commons License 73854

addig nem engeded le a letrát amíg rend nincs lent.

Vajk

Előzmény: drRamaty (73851)
rferi jún. 18. Creative Commons License 73853

Rengeteg féle tengelykapcsoló megoldás létezik erre a feladatra.

Azt gondolom, hogy az a csuklópont ott a fejen arra való, hogy a fej rezgéseit ne engedje a motoros géptestre átjutni, azért csuklós, és ezzel csökkentették a rezgést 70%-al.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (73842)
rferi jún. 18. Creative Commons License 73852

Azért azt ugye tudod, hogy az ileysmit nem nyári melegben kéne csinálni?

A régi kútásóknál még általánosan ismert tény volt, hogy kutat csak télen ásnak a fulladásveszély miatt.

A helyzet ui. az, hogy a széndioxid nehezebb a levegőnél, és megül a kút aljában a melós által kilélegzett levegőben.

Ha ehhez nincs légcsere, hamar baj lehet belőle.

A kút természetes légcseréje télen könnyebben beindul, akkor ugyanis a dolgozó ember kimelegszik, és az általa keltett meleg levegő felszáll, mivel hamarabb lesz melegebb a környező, téli hidegnél. Fentről pedig a téli hideg levegő szépen lecsorog.

Ez a légcsere a nyári melegben nem indul be olyan könnyen, vagy sehogysem, szóval kútásó nyáron nem ment le a kútba még tisztítani sem.

Azt javaslom, valami védelmi eszközzel készüljetek, hogy nehogy baj legyen ebből!

Előzmény: drRamaty (73845)
drRamaty jún. 18. © 73851

Az addig rendben, hogy a kútba ugrik, de hogy vegyem rá, hogy ha már ott van, lapátolja is ki az iszapot? :-)

Előzmény: pajaci (73848)
_KGR_ jún. 18. © 73850

Neeem neeem. Anyóssal szerencsém volt! Nem akarnék neki rosszat soha! :)

Ellenben a szomszédomra már többször gondoltam. Főleg amikor "Lidi nénit" meg a "Hosszú fekete hajat"  kell hallgatnom egész nyáron péntektől vasárnapig.

Előzmény: pajaci (73848)
drRamaty jún. 18. © 73849

A haverommal megyünk le, akivel már egy-két barlangot bejártunk. Ez ahhoz képest vakáció. Persze neoprén ruha meg munkavédelmi sisak. Két ember meg húzza fel két csigán a kiszedett trutymót. 

Előzmény: _KGR_ (73847)
pajaci jún. 18. © 73848

Az ilyenre kell kérni az anyós segítségét :-)

Előzmény: _KGR_ (73847)
_KGR_ jún. 18. © 73847

Amennyiben Te akarsz lemenni, akkor elismerésem!

Nem vagyok egy félős ember. Se klausztrofóbiám, se tériszonyom nincs, de egyelőre még nem tudtam magam rávenni, hogy lemenjek a kútba. Pedig nekem is kellene, mert van benne egy régi acél szívócső, amit ki akarok vágni. 

drRamaty jún. 18. © 73846

Már egy hete csak a mamára 

drRamaty jún. 18. © 73845

Már egy hete csak a mamára  hétvégi kút tisztításra gondolok :-)

Kicsit feljavítottam ezt a csigát, építettem gerendából egy bazi nagy állványt, csináltam egy 7,5 méteres létrát, vettem egy búvárszivattyút is. A kút alja 7 méterre van a talajszinttől, 2 méter átmérőjű. De mostanában csak alig van benne víz, remélem ha kiszedjük az iszapot az használ. Vagy nem. De jó kaland lesz, meg aztán hátha találunk valami kincset is :-)

Barnamedvébb jún. 18. © 73844

mondom: akciós

te nem iratkoztál fel a hírlevélre?

én már töröltem

Előzmény: RepülőgépÉpítő (73843)
RepülőgépÉpítő jún. 18. © 73843

Melyikre gondolsz? Elég sokféle homok szórójuk van. 

Előzmény: Barnamedvébb (73841)
RepülőgépÉpítő jún. 18. © 73842

A kép alapján nekem is úgy tűnik hogy a fej billentehtő, de hirtelen el is gondolkodtam, hogy hogyan oldották akkor meg a motor forgásának az átadását a billenthető fejben lévő tengelynek. 

Előzmény: rferi (73839)
Barnamedvébb jún. 18. © 73841

láttad, van unimaxnál akciós homokszóró

Előzmény: RepülőgépÉpítő (73784)
RepülőgépÉpítő jún. 18. © 73840

Az élelmiszer üzletekben a tapasztalatom szerint nem szeretik bekapcsolni a gépeket a zaj miatt és mert nincs konnektor az eladótérben sok helyen. Így csak a raktárban lehet, oda meg nem mehet be vevő. Már azért is húzzák a szájukat, ha meg akarod nézni hogy minden tartozéka megvan e a gépnek mert emiatt szét kell szedni a csomagot, majd elpakolni sem mindig sikerül tökéletesre a dobozába. 

Előzmény: lacifarag22 (73834)
rferi jún. 18. Creative Commons License 73839

Ebben a percben kaptam a Fein hírlevelét arról, hogy:

"Az új FEIN MultiMaster350 Q fejlesztésének eredményei:
► 70 % -kal kevesebb vibráció!
► 35 % -kal nagyobb teljesítmény!
► 50 % -kal kevesebb zaj!"

Valahogy olyan érzésem van, hogy ezek megint kitaláltak valami érdekeset, ami persze megintcsak - a márka értéke miatt - jó drága dolog lehet.

Nekem úgy tűnik, mintha az új gép feje kompletten tudna bólintani:

neduddgi(én) jún. 18. © 73838

Amikor ilyen pofonegyszerű, minden felesleges sallangot nélkülöző, ám a célnak megfelelő szerkezeteket látok, mindíg elönti a szar az agyamat...

A kereskedelemben kapható, komoly átalakítás nélkül gyakran használhatatlanul gagyi barkácsgépeket telerakják felesleges sallangokkal, hogy profinak, és/vagy univerzálisnak tűnjenek, és jó drágán sózhassák rád. Aztán ha hosszas kuporgatás után boldogan leperkáltál pár húszezrest, másnap agyalhatsz azon, hogy visszavidd és kicseréltesd egy másik vacakra, vagy megpróbáld saját kezűleg megbütykölni...

Akkor már inkább egy efféle matuzsálemet tökéletesítgetnék, mint valami lógó tengelyű, kotyogó csapágyú, lemezvázas modern vackot.

Előzmény: gdzsozy (73830)
kukucs33 jún. 18. © 73837

Egy jó darabig vidéken voltam, most pótolom a lemaradásomat, ezért a késői komment, de ha még számít:

Nemrég vettem az AEG fűrészemet, amiről hiányzott az egyik tartozék.  A termékre 3 év garancia van, ha regisztrálom a honlapjukon, ekkor (meg külön e-mailben is) jeleztem a hiányt is. Pár nap múlva felvették velem a kapcsolatot, megkérdezték, hogy pontosan mi is kell (küldtek egy robbantott ábrát a beazonosításhoz) és újabb pár nap után meg is érkezett a hiányzó tartozék. Az egésznek egyetlen szépséghibája, hogy a felszereléshez szükséges 4 db csavar helyett csak egyet küldtek (30 Ft-ért vettem a "minta" alapján 4 egyformát egy csavarboltban), viszont kaptam egy olyan csavart is ami nem ehhez a tartozék rögzítésére való, hanem egy közeli, másik darabhoz. Tehát aki összekészítette a pakkot, az nem volt egy különösebben hozzáértő, viszont a segítőkészség és gyorsaság tekintetében abszolút elégedett vagyok. Mivel Budapesten, a Váci úton van a magyarországi képviseletük, az egész magyar nyelven zajlott, a regisztrációnál írt levelemet a német központ továbbította nekik, onnan részemről a kommunikáció már a magyar irodával folyt, ők egyeztettek a németekkel.

Mivel ez a TTI birtokolja a Ryobit is, ebben a tekintetben pozitív megerősítést tudok adni, hogy érdemes a géppel foglalkozni, a garanciális ügyintézés -legalábbis az én esetemben- teljesen korrektül zajlott.

Előzmény: halaloszto (73743)
halaloszto jún. 18. Creative Commons License 73836

nem. de megengedik hogy masnap visszavidd es visszakapd a penzed.

Előzmény: lacifarag22 (73834)
Catman jún. 18. © 73835

Köszi, valami ilyesmire gondoltam én is. Azért a biztonság kedvéért még rákérdezek...

Előzmény: koopal (73826)
lacifarag22 jún. 18. © 73834

köszi a kézikönyvet, én sem találtam benne erre utaló bár ezen használati utasítások sokszor olyan általánosak, hogy bármilyen gépre rá lehetne húzni szinte.

Csak azért szeretném, hogy lágyindiítós legyen mivel dolgoztam már mindkettővel és sokkal kellemesebb volt a lágyindítós verzió. De ténleg ezen az áron azért nem sok

mindent lehet kapni. Szerintetek megengednek egy beindítási kipróbálást? :) 

Előzmény: spapda (73832)
spapda jún. 17. Creative Commons License 73833

Nem kötelező a lágyindítás, inkább csak előnyös lehet ott, ahol ki van centizve a biztosíték, és az indítás levágja nagyobb teljesítményű gép esetén (pl. már kapni 2600 Wattos nagyflexet is). Meg talán magának a gépnek is jobb, bár a lágyindítós korszak előtt is voltak típusok, amik évtizedeket üzemeltek gond nélkül.

Előzmény: Tie (73813)
spapda jún. 17. Creative Commons License 73832

Szerintem nem lágyindítós, legalábbis a kézikönyve (persze csak felületesen futottam át) nem utal erre.

Előzmény: lacifarag22 (73801)
RepülőgépÉpítő jún. 17. © 73831

5letes megoldás, gondolom nem volt egyszerű mozgatni.

Előzmény: gdzsozy (73830)
gdzsozy jún. 17. © 73830

Van szallagcsiszolóm.

A múlthéten hoztuk ugyan el a nagybácsitól a központi elszívóval egyetemben

de csak most jutottam el oda hogy berakjam egy olyan helyre ahol használni is tudom, illetve bekössem az áramba.

úgyhogy ma az unokaöcsémmel kivonszoltuk a másik helyiségből ami kicsi volt ahhoz hogy a láncmaróval és kompresszorral együtt helyet adjon a eszterga-szalagcsiszológép kombónak.

így a régi garázst alakítottam át, és takarítottam ki.

így néz ki a gép:

alapjában véve egy fa vázas faeszterga amire 90Fokban egy csiszoló vázat raktak.

gdzsozy jún. 17. © 73829

Basszus.

benéztem. elnézést.

De azt hiszem tudja a címzett anélkül is hogy leírnám a nevét

ugye GPS ?

Előzmény: _KGR_ (73828)
_KGR_ jún. 17. © 73828

Ezt biztos nekem szántad? :)

Előzmény: gdzsozy (73827)
gdzsozy jún. 17. © 73827

szúró fűrész helyett egy digitális diktafon hasznosabb lett volna mert akkor elég lett volna a sztorijaid felmondani a diktafonra és onnan meg felrakni ide Mp3-ban.

....

Előzmény: _KGR_ (73807)
koopal jún. 17. © 73826

Picurka óvoda, nagycsoport, szekrény építéshez anyagár költségvetés.

x m2 laminált, y m élfólia =

vasalat =

ragasztó =

Helység, dátum                 Jutányos Áron

Ezek nem kell, hogy Ft-ra pontos összegek legyenek, nagyjából összeszámolod, amire szükséged lesz, a végén persze az elszámolás a számlák alapján történik.

Ha valamit módosítani akarnak a formátumon, legfeljebb közösen átírjátok.

Szerintem.

Valamikor nagyon rég kellett költségvetést készítenem valamihez, az kb. így nézett ki és megfelelt.

Előzmény: pajaci (73825)
pajaci jún. 17. © 73825

Írd össze mit akarsz csináltatni a lapszabászaton, biztos nyomtatnak neked egy árajánlatot.

Előzmény: Catman (73824)
Catman jún. 17. © 73824

A számla az egyértelmű, de én úgy értettem, hogy még előtte szeretnének valami előzetes számokat látni. Azt hittem, ez valami bevett dolog, de akkor rákérdezek még egyszer...

Előzmény: pajaci (73823)
pajaci jún. 17. © 73823

Nyilván az önkormányzat vagy az óvoda nevére kell kérned a számlát. Kérdezd meg tőlük, az a biztos.

Előzmény: Catman (73816)
RepülőgépÉpítő jún. 17. © 73822

Az aldiban én most nem látok semmi érdemlegeset a videókamrán és a porszívón kívül.

Előzmény: _KGR_ (73804)
_KGR_ jún. 17. © 73821

Értem. Köszönöm az infókat!

Ebben az esetben erre a gépre nekem nincs szükségem. Inkább megvárom, míg legközelebb összegyűlik a pontom és éppen akciós lesz a nagyobb gép. Az tény, hogy ez pici, könnyű, sok helyre befér, de azon ritka esetekben, amikor ez a gép kellene, be tudom csavarni kézzel is azt a csavart. Aztán persze lehet, hogy 1 év múlva másképpen fogom gondolni.. :)

Előzmény: Tie (73814)
RepülőgépÉpítő jún. 17. © 73820

Nekem is a rúd csavarhúzó tetszik meg a delta csiszoló.

Előzmény: GPS (73799)
409 jún. 17. © 73819

Úgy gondolod még emlékszik rá, hogy miket ígért....... az Ő korában. ??  :-) :-P

Valószínűleg már amikor írta, elfelejtette a történetek végét, ezért maradtak félbe.  :-)

Előzmény: drRamaty (73811)
RepülőgépÉpítő jún. 17. © 73818

A szomszéd faluban van egy nagy barkácsbolt, én ott szoktam venni tűszeget levegős géphez. Ott nem csak dobozzal adnak hanem levélre bontva is. Pár napja vettem 10 levél 19mm-es tüszeget mert kifogyóban volt. Itt a jobb fajta sárga színű tűszeget lehet venni, nem a fém színűt ami hamar rozsdásodik. Ennek van valamilyen felületkezelése, így egy kicsit drágább. 

Előzmény: spapda (73795)
RepülőgépÉpítő jún. 17. © 73817

A fenébe, már megint költenem kell :)

Előzmény: GPS (73791)
Catman jún. 17. © 73816

Sziasztok, a fiam óvodájába csinálok egy nagy szekrényt, anyagköltségben. Az önkormányzatnak kellene egy költségvetést adnom, de  fogalmam sincs, hogy mit szoktak egy ilyenbe írni. Vajon az elég, ha a lapszabászattal leíratom tételesen, hogy mennyi a bútorlap, vágás, élfóliázás, stb?

koopal jún. 17. © 73815

Az én Makitámban (sima 9020) biztosan nincs.

Hozzá lehet szokni az indulásához, de egy úri szabónak elsőre biztosan meglepetést okozna.

Előzmény: Tie (73813)
Tie jún. 17. Creative Commons License 73814

Nekem a nem görbíthető-egyenesíthető ilyen kis marokcsavarozóm van kettő is. 100-as csavart raklapba még a furógéppel is alig tudtam beleküldeni előfúrás nélkül, ezzel meg se próbálnám.

Előzmény: _KGR_ (73802)
Tie jún. 17. Creative Commons License 73813

A nagyflexeknél asszem mindegyikben van, valamennyire tán kötelező is. A 13ezerér vett (majd gyorsan továbbadott) tescós Strauss-ban is volt lágyindítás, a parkside kisebbikjében, amit asszem 10-ért árultak, van.

Tie jún. 17. Creative Commons License 73812

Érdemes benézni előző este zárás előtt 20 perccel, akkor már ki szokják pakolni a motyókat, és el lehet kapkodni az akció napján korán kelők elől. :)

drRamaty jún. 17. © 73811

Nem esik az eső a Balaton parton? Mert akkor ráérnél nekünk befejezni legalább az egyik sztorit :-)

Előzmény: GPS (73808)
pajaci jún. 17. © 73810

:-)))

_KGR_ jún. 17. © 73809

Nem is áll messze a valóságtól...

Volt már arra példa, hogy azért vettem megy egy helyen 2 eFt-tal drágábban egy hűtőt, mert ha abban a boltban vásárolok, 3%-ot visszaírnak a citi kártyámra. :)

Így duplán jártam jól:

1. ~4.000 Ft-ot jóváírtak (=2 eFt nyereség)

2. ezt a pénzt barkácsgépre költhettem anélkül, hogy az asszonynak egy szava is lehetett volna hozzá.. :)

GPS jún. 17. © 73808

"....és megint van annyi pontom, hogy majdnem 1 az 1-ben meg tudom belőle venni a multigépet. :)"

Ez picit úgy hangzott most, mint amikor alkeszék azt mondják, hogy a piájuk alig kerül valamibe, olyan remek pénzt szoktak kapni az üres üvegekért a visszaváltóba :-))))

.

Előzmény: _KGR_ (73807)
_KGR_ jún. 17. © 73807

Valahogy én is így vagyok ezzel. Az asszony mindig várja, hogy mikor lesz elég a géppark és mikortól számíthat a citi kártyán felgyülemlett pénzre Ő is. :)

Mellesleg megjegyzem, hogy a lidl is partnere a citilife-nak és megint van annyi pontom, hogy majdnem 1 az 1-ben meg tudom belőle venni a multigépet. :)

Legutóbb ugye a metabo szúrófűrészt vettem belőle.

Előzmény: GPS (73806)
GPS jún. 17. © 73806

Szerintem a kis marokcsavarozó inkább kisebb szerelési munkákra való (fiókcsúszkák beszerelése, kivetőpántok rögzítése, ilyen-olyan műszerészedések, kisgép-szerelések, stb.).

Egy 100-as csavart beküldeni keményfába - oda szerintem karcsú a 4 Nm - viszont ezért cserébe van egy kisméretű, univerzális, könnyű, mindenhova beférő kis géped.

Sajna nincs olyan gép, ami mindent egyesít... ezért is gyűlnek a gépeink annak dacára is, hogy (részemről legalábbis) már n-szer megfogadtam, hogy nem veszek többé egy szálat sem.

Na jahh.

.

kukucs33 jún. 17. © 73805

Ezt speciel nem tudom, de nekem momentán mindegy is. Már van két 230-as korongom, most van egy elérhető gép a placcon, amivel végre használhatom is őket... :-)  

A végére tisztára hetero leszek... ;-)

_KGR_ jún. 17. © 73804

Az aldiban is lesznek jó ajánlatok vasárnap..

kukucs33 jún. 17. © 73803

Egyszer vettem külön egy Bosch fűrészlapot, annak valahova direkt elraktam a papírját, mert rajta voltak a rögzítési méretek. Megpróbálom előkeríteni, meg viszek a boltba mérőszalagot is, hátha. Bár, ha csak tizedes eltérések vannak, akkor mindegy. De talán ennyit még akkor is megér.

Előzmény: spapda (73794)
_KGR_ jún. 17. © 73802

Szia!

Csütörtök reggel 6:50-kor-kor a Pesti uti lidl-ben kezdek. :)

Akkus multi gépet tuti megveszem.

A kis csavarhúzón még gondolkozok. Egy kis segítséget kérnék azért ezzel kapcsolatban Tőletek:

Erőben mire elég egy ilyen gép? Értem ez alatt, hogy pl egy 100-as csavart képes behajtani előfúrás nélkül, vagy ez már meghaladja a képességét? Mi az a munka, amire még jó lehet és mi az, amire már nem?

Előre is köszönöm a válaszotokat!

Előzmény: GPS (73799)
lacifarag22 jún. 17. © 73801

szerintetek abba nagyflexbe lehet lágyindító?

Előzmény: kukucs33 (73792)
hobbitasztalos jún. 17. © 73800

Nekem a kisebbik 1200w-os lassítható sarokcsiszoló bevált.Nem egy De-Walt watt  :-) de csiszolni jó.

GPS jún. 17. © 73799

Az akkus multimaszter nagyot üt - árban. Tán 40-50 rugó egy hasonló gépezet a Boschnál - a lakókocsi-szomszédom  mondta az imént.

Ő is pont azt mondta, hogy visz magával egy Bosch-szerszámot és ha stimmel, azonnal vesz egyet - pedig neki már van egy madzagos Bosch-ja.

De nekem a kis rúd-marok csavarozó is tetszik - 5 rugóért, Litiumosban - ez is ajándék-kategória.

.

pajaci jún. 17. © 73798

Illetve nem is drága a szállítás, csak 600Ft.

Előzmény: pajaci (73796)
rferi jún. 17. Creative Commons License 73797

Az én levegős tűzőmbe vettem már ilyen kapocskészletet, és működött vele. Ólcsó kínai levegős belövő.

De amúgy a szegbelövődre vagy a dobozára/használatijára fel van írva a bele való szegek mérettartománya (szélesség és vastagság méret), írd fel, és azzal menj a boltba, ott a csomagon megintcsak fel van írva, hasonlíts!

pajaci jún. 17. © 73796

Nálunk is csak 1kg-os kiszerelésben lehet szeget venni 6ezer Ft-ért, ezért rákerestem a vatin. A szállítási díj elég húzós, de nyilván mást is fogok venni.

http://epitkezes-kert.vatera.hu/barkacs_szerszam_ipari_gep/rogzitestechnika/ragaszto_es_rogzito_szerszamok/szeg_fejjel_profi_tuzogephez_1000db_14mm_2_0_1894361393.html

spapda jún. 17. Creative Commons License 73795

Engem meg az foglalkoztat, hogy vajon az elektromos tűzőgéphez való kiegészítő kapocs-, és szegkészlet vajon jó-e a standard kínai levegős szegbelövőhöz (ami 10-50 mm között lő)? Mert a levegőshöz gyárilag csak 50 mm-esek jártak, és itt mifelénk csak 2000 darabos egységcsomagban árulják a kisebb méreteket, a lidl-féle készlet meg 15-től 30akárhány mm-ig tartalmaz mindenféle méretben szeget és kapcsot is, ami sokszor jól jönne.

Előzmény: spapda (73794)
spapda jún. 17. Creative Commons License 73794

Ránézésre egyenkínainak tűnnek a fűrészlapok, azok meg jellemzően Bosch-kompatibilisek.

Paco155 jún. 17. Creative Commons License 73793

Fura dolgot láttam múltkor a Bauhausban.   Olyan adaptert, amit bármelyikbe be lehet fogni (Bosch, Fein, Makita, stb), és bármelyik gyártó szerszáma rátehető. 

Hogy ez a Parkside-ra is vonatkozik-e azt nem tudom, de kétféle is volt, Wofcraftos, és valami másik. Mindkettő valami 2000 ft körül volt. 

Talán esélyes lehet megpróbálni. A tartozékok engem is érdekelnek, mert ha ezzel az adapterrel rámegy a Feinre akkor növelhetem a készletem :)

kukucs33 jún. 17. © 73792

Néztem én is. Egy sarokcsiszolóra való pénzt már ki is gazdálkodtam lélekben... :-)

Viszont jó volna tudni, hogy a multigéphez való tartozékok Bosch kompatibilisek-e, mert ha igen, akkor abból is választanék valamit.

GPS jún. 17. © 73791

KOLLÉGÁK, FIGYELEM!!!!

Csütörtöktől megint barkács-hét a Lidl-nél.

Nézzétek meg - szerintem ez a Parkside nagyon jön fel - az árairól már nem is beszélve, mert szerintem ezek most a legjobb ár/érték mutatójuk az egész barkácsgép-piacon.

Itt nézzétek meg: http://www.lidl.hu/cps/rde/SID-6B794350-51867A4F/www_lidl_hu/hs.xsl/ajanlatok.htm?id=201

.

rferi jún. 17. Creative Commons License 73790

Nekem van ilyenem vagy húsz éve.

Teljesen jól működik, és sokszor megkímélt már az anyázástól

Előzmény: RepülőgépÉpítő (73788)
halaloszto jún. 17. Creative Commons License 73789

ez egy létező igazi cucc. nem arra való amire itt mutatják. arra jó hogy midnenféle elnyalódott, spéci, kerékőr és hasonló cuccokat megfogjál vele. ha a csésze komoly anyagból van, és a csapok is rendes edzett acél, akkor viszonylag tartós is.

Vajk

Előzmény: RepülőgépÉpítő (73788)
RepülőgépÉpítő jún. 17. © 73788

Vannak kevésbé ismert kézi szerszámok amiknek a használhatósága néha elég kétséges. Ez a szerszám szerintem nem egy hosszú életű.

http://www.video-mix.hu/univerzalis-szerszam/

kjanik jún. 17. © 73787

Az ilyesmit apám úgy oldotta meg anno, hogy okkersárga porfestéket (egy félig levágott hipós flakonban van a kicsapó zsinór társaságában) adagolt a lenolajkencéhez megfelelően mérsékelt adagban, és azzal eresztette be a fát.

Előzmény: halaloszto (73786)
halaloszto jún. 16. Creative Commons License 73786

múltkor kérdeztem a natúrfenyő bútor felcsiszolásáról. haladunk a projekttel, lassan fel van csiszolva minden alkatrész. jó móka a fillungokat meg hasonlókat csiszolni. ugye azért fogtam hozzá, mert kicsit kopott-ütött volt.

viszont nagyon érett is volt, és most meg szinte világít. ami lakkom van, arról tudom hogy nagyon nagyon lassan sárgul alatta a fa, jó az UV védelme. így viszont azért enyhén foltos. arra gondoltam hogy valami vékony páccal meg kellene kínálni lakkozás előtt. mivel csinálnátok?

Vajk

Erzsébeti jún. 16. Creative Commons License 73785
RepülőgépÉpítő jún. 16. © 73784

Arra gondoltam, hogy a borítást szintelen szilóval lehetne felragasztani. Akkor a víz sem jut be és a bogár sem. Az üveg felé is a sarokban újra lenne szilózva, illetve a fal és ablak találkozásánál is. Az új borítást meg kívül festve belül vékony lazúrozva felragasztás előtt. 

Előzmény: gdzsozy (73782)
egyteles mv jún. 16. © 73783

Üdv!

Én vonószéknek ismerem.

Gyula

Előzmény: Paco155 (73770)
gdzsozy jún. 16. © 73782

miért kéne új üveg?

a régi ablakod ott van sablonnak, arról leméretezed az újat és átpakolod az üvegeket.

maximum új szögekkel és sziloval jár.

a borítás azért nem jó mert a víz, a bogár stb mind bemegy közé és nem az új léc romlik hanem a régi is..

Előzmény: RepülőgépÉpítő (73755)
Barnamedvébb jún. 16. © 73781

aha, köszi

micsoda szerszám!

Előzmény: rferi (73778)
rferi jún. 16. Creative Commons License 73780

Sőt, még egy képet is leltem arról a bemutatóról a neten. De a szerszámról nem találok képet

Előzmény: rferi (73779)
rferi jún. 16. Creative Commons License 73779

Na, az a srác, akiről beszélek, ilyen fajtát készített

És itt ő is ír a hornyoló szerszámról:

http://fazsindely.uw.hu/index2.html

Előzmény: rferi (73768)
rferi jún. 16. Creative Commons License 73778

Előzmény: Barnamedvébb (73773)
halaloszto jún. 16. Creative Commons License 73777

Dunsztosgumi? Este ha nem felejtem el kipróbálom.

Vajk

Előzmény: rferi (73776)
rferi jún. 16. Creative Commons License 73776

Enyémek se.

Kotyog a mozgó pofa a csavarján, azért nem.

Valami rugós megoldást kéne kitalálni, ami állandóan a nagyobb nyílás irányában befeszítené a mozgó pofát a csavarorsóra.

Előzmény: 409 (73774)
Paco155 jún. 16. Creative Commons License 73775

Én Matadorokat vettem anno a Bauhausban, az egész jól működik. Ha olyanra állítom, hogy pont rátolható legyen mint egy villás akkor azt tartja. 

Előzmény: 409 (73774)
409 jún. 16. © 73774

Hááát, az enyémek nem.  :-/ Értem ez alatt, hogy ha ráhúzom a hatszögre és leveszem, akkor nem tudom mégegyszer visszatenni nyitogatás nélkül. Ha meg lazára hagyom, akkor a második-harmadik fogásra átfordul már.

Előzmény: Paco155 (73763)
Barnamedvébb jún. 16. © 73773

nem dobnál arról a kétélű szerszámról akár egy szabadkézi rajzot?

rferi jún. 16. Creative Commons License 73772

Viszont mivel a racsnizást csak egyik irányba, de abba fixen csinálja, ezért ha váltasz a ki- és a betekerés között, akor azt úgy teheted, ha a kulcsot magát forgatod át a másik oldalára.

Ez elsőre nem gond, de ha szűk helyen van a csavar, akkor néha szoktuk váltogatni a kulcs oldalát, hogy rá lehessen tenni a hatlapfejre, de ezt ennél nem tehetjük meg.

Ez némiképp csökkenti a használhatóságát.

Előzmény: Paco155 (73769)
Paco155 jún. 16. Creative Commons License 73771

Hümm...  Így tényleg érdekesebb, ki kellene próbálni.

Előzmény: pajaci (73767)
Paco155 jún. 16. Creative Commons License 73770

Az angol neve shaving horse  de az első belinkelt videóban is lónak nevezte a bácsi ( "kell egy jó ló")

Paco155 jún. 16. Creative Commons License 73769

Aha a harmadik képet nem néztem meg.  Na ilyenem még nincs.

Előzmény: halaloszto (73764)
rferi jún. 16. Creative Commons License 73768

Érdekes ez a zsindely dolog....

Én egyik évben Augusztus 20.-án fenn a Várban beszélgettem egy erdélyi sráccal, aki közben csinálta a zsindelyeket.

Ő olyat csinált, aminek a keresztmetszete ék alakú, bár ez nem igazán számított, az ékség is csak abból fakadt, hogy a fenyőfarönkből hasítással szedte az anyagot.

Egy zsindely neki megvolt kábé 20-30 másodpercből, kézi szerszámokkal.

Először is az alapanyag lucfenyő, két ágemelet közötti frissen vágott rönkje. A száraz anyag nem jó.

Először ezt körben ékkel (szekercével) szépen felhasogatta, a kb 40cm átmérőjű darabot olyan 2,5 centinként a külső oldalon.

A kapott hasítékot a sugár mentén egyszer félbehasította, a belső darab így a külső szélén lett kb 1-1,3cm vastag, a külső darabot pedig még egyszer meghasította vastagságában, hogy azok is kábé ilyen vastagok legyenek.

Aztán jött egy kétélű szerszámmal, ami egy bazi nagy T kulcsra hasonlított. Középen a fanyél, arra keresztben a vas, melynek két vége nyitott hurkosra volt kovácsolva, mint egy akasztóhorog, de egyik oldal balra, másik meg jobbra fordult. És meg volt élezve úgy, hogy ha a nyelet a vállába akasztotta, és meghúzta a szerszámot, akkor szépen egy horony két oldalát tudta "kigyalulni" az ülősatuba (vagy minek mondják ezt az izét, amire ráülsz, és a lábaddal megnyomott pedállal szorítod be a munkadarabot) fogott zsindely élét.

Két húzás az egyik oldallal, szerszám átfordít, két húzás a másik oldallal.

Ekkor megvolt a horony, másik oldalra kellett a féder.

Ezt egy vonókéssel két húzásból meghúzta, és azonnal megkerekítette az egyik véget is két sarokról, hogy kialakuljon a zsindely formája.

Már kész is volt, jöhetett a következő.

Egy rönkből kijött száz feletti darabszám, és eszméletlen gyorsan, nulla gép, és áramfelhasználással, akár az erdő közepén is megoldhatóan.

pajaci jún. 16. © 73767

"az új fejlesztésnél nem kell mindig levenni a fejről a kulcsot, és vissza illeszteni azt, mert a racsnizó funkció miatt a munka sokkal folyamatosabbá válik."

halaloszto jún. 16. Creative Commons License 73766

nem éles hanem ékes

Előzmény: halaloszto (73764)
pajaci jún. 16. © 73765

Nem a hagyományosod van ebből?

Előzmény: Paco155 (73762)
halaloszto jún. 16. Creative Commons License 73764

azt az éles pofát nézd meg a másik képen!

Vajk

Előzmény: Paco155 (73762)
Paco155 jún. 16. Creative Commons License 73763

Nem kell tekergetni, viszonylag jól megtartja a beállított méretet.

Előzmény: 409 (73761)
Paco155 jún. 16. Creative Commons License 73762

Miért lenne ez érdekes?  Van nekem is két különböző méretű. Teljesen elterjedt szerszám a franciakulcs után :) De annyira nem jó, leginkább arra használom, ha olyan csavarfejet kell letekernem amihez már nincs méretben fix kulcsom.  32-es meg ilyesmi.

Előzmény: pajaci (73760)
409 jún. 16. © 73761

Nekem tetszik.  :-)  Mármint akkor, ha megoldja azt a számomra idegesítő problémát, hogy minden újra fogáskor tekergetni kell, ha nem akarom lesarkozni a hatszöget.

Előzmény: pajaci (73760)
pajaci jún. 16. © 73760
Barnamedvébb jún. 16. © 73759

szuperül néz ki

látszik hogy szereted.... a fát :D

Előzmény: drRamaty (73749)
pajaci jún. 16. © 73758

Tied a pont!

Előzmény: Kamelot (73750)
pajaci jún. 16. © 73757

Na én ilyen alakú zsindelyre gondolta. Romániában is ezt láttam, biztos a másikfajta az elterjedtebb, ha azt mondják a tudói.

Előzmény: halaloszto (73744)
RepülőgépÉpítő jún. 15. © 73756

Ott pörög az ujjai mellett a fűrészlap, oda sem néz amikor szedi el a munkadarabot. :(

http://youtu.be/nKpgQ2SQWa0?t=5m30s

Előzmény: halaloszto (73754)
RepülőgépÉpítő jún. 15. © 73755

Nem vagyok pipa, elnézést, ha a hozzászólásomból ez tűnt ki. Nem az volt a szándékom. Elvégre én kértem tanácsot, így minden véleményre kíváncsi vagyok. Mivel vitaindítónak tituláltam a kezdésként a témát, így szerintem egy kis vita belefér. :)

Annak viszont örülnék, ha részleteznéd, hogy szakmailag miért nem jó ötlet a borítás. Mik az indokok ellene? 

Az ablakok újra gyártásán is gondolkodtam már, ma már könnyebben meg tudnám csinálni mint akkoriban régen amikor csak egy pár kézi géppel dolgoztam rajta. Most már sokkal több gépem van. A fő gond itt megint az üvegezés költsége, 3 rétegű 4mm-es üvegekkel. Annó 22 tábla 4-es üveget használtam el az ablakok üvegezéséhez, ennek kb. a fele erre a 3 ablakra ment el. No meg egy hónapig ragasztottam az üvegeket össze és közben hajlítottam meg töltöttem a távtartókat. Ez se kevés idő. A fal kibontása, majd az új ablak berakása és a vakolat és színezés helyreállítása is nagy munka és drága is. 

Azon is töröm a fejem, hogy erre a 3 ablakra kellene esetleg kétszárnyas spalettákat csinálnom, az megvédené nyáron az UV sugárzástól, a meleg sem jönne be az ablakon annyira nyáron. Télen meg lehetne nyitva. A gond itt meg az, hogy olyan kivetőpánt kellene ide, hogy a spaletták valamelyest rá tudjanak feküdni a falra kinyitott állapotban, csak hát íves a fal, ezért nem feküdne rá teljesen. Az meg nem lenne szép látvány. 

Előzmény: gdzsozy (73751)
halaloszto jún. 15. Creative Commons License 73754

Azt te csak hiszed!

Ez a kemeny:

https://www.youtube.com/watch?v=vJRoEXH9QHE

Előzmény: RepülőgépÉpítő (73752)
RepülőgépÉpítő jún. 15. © 73753

Ezt nagyon igényesen megcsináltad, nekem nagyon tetszik. Kíváncsi leszek rá, hogy fog kinézni felszerelve és lekenve. 

Előzmény: drRamaty (73749)
RepülőgépÉpítő jún. 15. © 73752

Ez elég kemény munkatempó. Azért ezt napi 8 órában így nyomni nem kicsit lehet fárasztó és baleset veszélyes. Nem szívesen dolgoznék ilyen helyen.

gdzsozy jún. 15. © 73751

Rám ne légy pipa.

szerintem szakmailag nem jó a borítás, és mondtam egy módot.

te anyagi szempontból, és egyéb okból elveted a festést.

amit mondasz azok alapján egyszerűbb legyártani egy új ablakot mint lecezgetni és szenvedni ezzel.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (73712)
Kamelot jún. 15. © 73750

Én már rájöttem a titokra. Két féle zsindely van hosszában ék és keresztben ék. Mindenki a másikra gondolt.

Előzmény: gdzsozy (73748)
drRamaty jún. 15. © 73749

Torockóra a ház elé csináltam ma ezt a pina motívumos padot.  Majd ott szerelem össze, alapozom, festem és darabokban viszem ki. A falra lesz rögzítve két-két mocskos nagy dűbellel.

gdzsozy jún. 15. © 73748

valamelyik hozzászólásomban tavasszal még le is fotóztam hogy hogyan lehet ék alakú vagy ferde lapú anyagot készíteni, marón vagy vastagolón.

mondjuk én zsalugáter leveleket készítettem, de onnan már csak egy lépés a zsindely.

Előzmény: pajaci (73726)
halaloszto jún. 15. Creative Commons License 73747

Egy szoval nem mondtam hogy ilyen.

Vajk

Előzmény: Kamelot (73746)
Kamelot jún. 15. © 73746

A Székely zsindely az nem ilyen.

Paco155 jún. 15. Creative Commons License 73745

Nekem kétféle van az egyik egy sima pisztoly, kerámia fúvókával, egy hosszú gumicsővel meg egy fémrúddal a végén ez veszi fel a homokot. Nos ez marha jó, ha durva homokkal használom, harapja le az anyagot. Finomabb homokkal is hozza szépen a rozsdát, de a festéket csak akkor ha már nem tapad rendesen. Vagy hosszú ideig kell koptatni. Ez a fajta nem érzékeny a szennyeződésekre a homokban.

A másik az aldis alsótartályos, azzal eddig finomabb dolgokat fújtam csak, szódával. Az is jó, de tényleg csak kis dolgokra való, csavarok, alátétek, egyebek, minden ami 10 centinél kisebb.

Minél nagyobb a nyomás annál hatékonyabb. Viszont olajos dolgokat nem szereti csak beleragad a homok, és nem szed le semmit.  Meg aztán ahogy én látom a jó homok legalább olyan fontos mint maga a pisztoly. A kvarchomok a legjobb, de drága. Utoljára dunai homokot használtam, az pl nem az igazi. Két kilincsre elment úgy 5 liter.

De szemüvegben és pormaszkban kell használni mindet! És a környékeden minden homokos lesz a hajadtól kezdve a gatyád pereméig. :)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (73727)
halaloszto jún. 15. Creative Commons License 73744

zsindelygyartas:

https://www.youtube.com/watch?v=ahZz1E1GFsk

A kedvenc videomat most nem talalom.

Vajk

halaloszto jún. 15. Creative Commons License 73743

Nem mondom hogy a mostani ryobi gepek rosszak, vagy hogy rosszabbak lennenek mint a regiek. 

De a ryobi mint barkacsgepgyarto eltunt, a cimket meg megvette egy igenyesebb kinai gyarto, hogy legyen mit tenni a cuccaira.

http://www.ttigroup.com/en/our_brands/by_brand/ryobi

Bizony, az AEG (power tools) is az ove, meg patinas amerikai haztartasi gep markak.

Vajk

Előzmény: fahobby (73740)
Kamelot jún. 15. © 73742

Még mindig nem nézted meg a filmeket??? A zsindely keresztben ék és nem hosszában.

Előzmény: pajaci (73738)
halaloszto jún. 15. Creative Commons License 73741

azokban nincs betet az asztalban, amiknek aluminium extrudalt profilbol van az asztaluk.

Vajk

Előzmény: spapda (73735)
fahobby jún. 15. © 73740

Ez egy igen jó ár. A Ryobi egy nagyon jó márka, csak nálunk nemigen ismert.

Így ismeretlenbe elcserélném az én Bosch Pst 10 -el.

Ha van rá kereted biztos, hogy jó szolgálatot fog tenni, és nem fogod megbánni.

Előzmény: enosz93 (73714)
halaloszto jún. 15. Creative Commons License 73739

a legfontosabb kerdes: milyen motor es hajtas van benne??? szenkefes vagy sem, fogaskerekes vagy szijas.

a legfontosabb elonye: alu ontveny asztala van, ranzesre azok kozul is az igenyesebb fajta.

a tobbihez par pontositas:

- mint minden hasonlo fureszen, elol van rajta a magassagallito kerek, es oldalt a dolesszoga allito

- a 254mm atmeroju fureszlapot hivjak nalunk 250mm-esnek, nincs jelentosege a dolognak. (2mm a kulonbseg atvagasban, a 250-esnek nevezett gepekre is felfer a 254-es lap.)

- 30mm-es a tengely. ez jo, ha nagyon amerikai lenne akkor 15.8mm-es lenne, olyan lapot itt kevesbe kapni, lehet gyurukkel szorakozni

Ha szenkefes motor van benne fogaskerekes hajtomuvel (tulkepp tuti szenkefes, mert egy 1500W aszinkron moci maga 20 kilo, ez a gep meg komplett 29) akkor hatereset. A fuszeruzleti lemez/aluprofil asztalosoknal mindenkeppen tobbet er, de azert nem ennyivel. Makita mlt100-at lehet hasznaltan venni hasonlo penzert talan.

Vajk

Előzmény: RepülőgépÉpítő (73724)
pajaci jún. 15. © 73738

Ezt mondtam én is, a zsindelyhez tologatni kell a sablont is.

Előzmény: Kamelot (73736)
halaloszto jún. 15. Creative Commons License 73737

a hasogatott elonye hogy a szalirany rendben van benne, nem vetemedik, nem gorbul.

Előzmény: hobbitasztalos (73722)
Kamelot jún. 15. © 73736

Kereszt ék gyalulásnál a sablon áll.

Hossz ék gyalulásnál a sablon is mozog.

Előzmény: pajaci (73733)
spapda jún. 15. Creative Commons License 73735

Nem kötekedésből (mert múltkor is én értetlenkedtem az akkus fúró ügyében, és tényleg nem szeretném, ha azt hinnéd, hogy direkt piszkállak), de pár dologgal vitatkoznék:

"kivehető betét a fűrészlap körül. Na ez az egyik nagy szívfájdalmam, mert az átlagos itthon kapható gépeken ez nincs."

Einhell BT-TS 1500? Ennél talán nincs is kommerszebb asztali körfűrész az országban, aztán mégis kivehető betéttel szerelik, egyetlen csavar tartja, könnyű kiszedni, cserélni. De ahogy nézem, a barkácskategória másik végletében is alapfunkciónak számít, lásd Bosch PST 10. Az aldis Workzone-on nincs ugyan, de a legtöbb ilyen Workzone gép korábbi, már nem forgalmazott Einhell átmatricázva, valószínűleg ebből fakad, hogy arra a típusra még nem jutott.

"motor teljesítmény. Kicsit kevés az 1500W, még éppen használható. Az 1700W vagy több jobb lenne. Ez főleg nedves fánál számít meg vastag keményfa hosszvágásnál."

Nem mindegy, ki gyártja azt az 1500 Wattot. Nem véletlen, hogy az imént említett Bosch PST 10 például "csak" 1400 Wattos. Aztán könnyen lehet, hogy erősebb az 1500 vagy akár 1700 Wattos kínainál is. Elég csak megnézni az Einhell teljesítmény-filozófiáját: a BT-TS 1500 Wattja valójában csak 1200 Watt, vagy az RT-TS 1825 1800 Wattja is csak 1500 Watt. A linkelt Ryobihoz nagyon hasonló felépítésű Makita MLT100 is csak 1500 Wattos. Azzal nem vitatkozom, hogy a nagyobb teljesítmény előnyösebb, hisz ez alapigazság, de csak óvatosan a különböző gyártók ilyen módon történő összehasonlításával!

"fűrészlap. Az átmérője nem túl gyakori Európában, de nem is lehetetlen ilyet venni, de nem fogsz ilyen méretet minden sarki boltban kapni. Itt inkább a 250-es átmérő a megszokott vagy a 300-as."

És természetesen a 254-es helyett simán fel lehet rakni a 250-est, max. veszít 2 mm-t a vágásmélységből, nem nagy ügy. Cserébe garantáltan jó rá az összes 10"-os lap, tehát az eBay-ről egy rakás kiváló minőségű fűrészlapot tud venni olcsón. Én örülnék neki, ha itthon több gyárilag 10"-os gép lenne kapható.

"fűrészlap magasságállító kerék. Oldalt van, elég kényelmetlen bal kezeseknek"

Az a lap döntését kezeli, a magasságállító a gép elején van.

"Garancia. Nincs róla semmi adat, így felthetően 1 év, de például a workzone aldis gépnek 3 év a garija és van is szervize."

A Ryobi gépekre elvileg 2 év gari van itthon. A szerviz és alkatrész elérhetőség más kérdés.

Összességében több standard kínai vonás is visszaköszön a Ryobi gépén (ami nem csoda, hiszen már ez a brand is az övék), viszont vannak ötletes megoldások is. Ha precízen van megcsinálva, akkor pl. a tolóasztal vagy a többi csöves komponens egész ügyes lehet. Ehhez látni, sőt kipróbálni kéne élőben. A max. 40e Ft-os felvetésed szerintem erős túlzás, mikor 40-45 rugó körül indul a bevezetőben emlegetett Einhell BT-TS 1500, ami aztán tényleg az alapszint, ehhez képest úgy általában a Ryobi magasabb szintet képvisel, legalábbis a termékeit elnézve ez az ember benyomása. Mindenesetre látni kéne, hogy mit tud. Az viszont nem korrekt, ha a szezonálisan kapható, mélyen piaci ár alatt 30 rugóért osztott, gyárilag asztalbeállítás-, és csapágyhibás aldis géppel veted össze az árát. A 100 rugó elsőre soknak tűnik, valószínű a Bosch PST 10 vagy a picit drágább Makita MLT100 közül választanék, mert sokkal jobban dokumentált a használhatóságuk a hazai hobbisták körében, de azért egy alaposabb tapizást megérdemelne a Ryobi is.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (73724)
Kamelot jún. 15. © 73734

Kukkantsd meg a 73720-ban linkelt videókat, hogy merre ék az ék.

Előzmény: pajaci (73731)
pajaci jún. 15. © 73733

A sablont is tolja az anyaggal?

Előzmény: enosz93 (73732)
enosz93 jún. 15. © 73732

ha az a vastagoló asztalra tesz egy ékalakú sablont akkor megkapja a szükséges ék alakot

pajaci jún. 15. © 73731

A zsindelynek hosszában, szálirányban kell ék alakúnak lennie nem oldalt.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (73728)
enosz93 jún. 15. © 73730

őszintén szólva nem igazán találok ár érték arányban megfelelő gépeket illetve van 1-2 de tartok kissé a vékony lemez asztaltól

enosz93 jún. 15. © 73729

Köszönöm a segítséged a fűrészlap méreténél énis gyanakodtam a méret miatt valószínűleg amerikai szabvány méret

RepülőgépÉpítő jún. 15. © 73728

Ék alakú alátéttel. 

Előzmény: pajaci (73726)
RepülőgépÉpítő jún. 15. © 73727

Jó hogy szóba került. Már akartam venni homokszórót, de nem tudom melyik fajta lenne jó ha néha ritkán kell csak. Neked milyen van? Mik a tapasztalataid vele?

Előzmény: Paco155 (73716)
pajaci jún. 15. © 73726

Vastagsági gyaluval hogy lehet ék alakúra gyalulni?

RepülőgépÉpítő jún. 15. © 73725

Ez egy új ötlet, ezen még nem is gondolkodtam. Köszi a tippet. Egy 30 m-es slagot kellene vennem mert a kompresszorom nem könnyen mozgatható a maga 250kg súlyával és a 3 fázisú táplálásával. 

A melóhelyen néha szoktam homokszóróval dolgozni ha valamit le kell takarítani fémtisztára, de ott kabinos ipari gép van amibe csak a kezünket lehet bedugni 2 nagy gumikesztyűbe. Annak a teljesítménye szerintem elég kevés, mert egy tenyérnyi koszos alkatrészt is legalább 5 perc vele megtisztítani, pedig nagy szekrény méretű a gép. 

Előzmény: pajaci (73715)
RepülőgépÉpítő jún. 15. © 73724

Szia, üdv a fórumon!

Ez a gép elég ritka hazánkban, nem is láttam még fényképről sem. Az ára igen borsos, fele ennyiért is lehet kapni ennél erősebb gépet. Viszont van különbség az átlagos itt kapható gépekhez képest. 

- kihúzató asztal toldás. Csak akkor előnyös, ha kicsi a hely a műhelyben. A kihúzása, betolása, beállítása mind idő, kényelmetlen egy idő után. Ha van hely a műhelyben akkor nemigen fogod ki-be tologatni, akkor meg gyakorlatilag egy sima lemez asztal nagyobbítás is megteszi. 

- kivehető betét a fűrészlap körül. Na ez az egyik nagy szívfájdalmam, mert az átlagos itthon kapható gépeken ez nincs. Nagyon jó, hogy ez van, könnyű cserélni ha másik fűrészlapot rak fel az ember, egy deszkából gyorsan lehet újat készíteni. A fűrészlap melletti rés minimális lesz ha még nincs kikopva, így kevés forgácsot fog az ember képébe felszórni a gép vágás közben. 

- Felső fűrészlap védő. Nincs rajta sem lézer irányzék sem elszívó csonk csatlakozás sem. Ezt hiányolom. A forgács pora a műanyag burkolat belső oldalára statikusan fel tud ragadni, így hamar nem lesz látható a fűrészlap, ezért le kell szedni és ki kell takarítani sűrűn.

- a kihúzható asztalokon a horony. Na ez egy nagy előny, ha tábla anyagot akar vágni az ember. 

- kihúzható asztalon a mm skála. Ez is jó, és szükség is van rá, a normál gépeken sajnos ez is elég rövid. 

- motor teljesítmény. Kicsit kevés az 1500W, még éppen használható. Az 1700W vagy több jobb lenne. Ez főleg nedves fánál számít meg vastag keményfa hosszvágásnál. 

- fűrészlap. Az átmérője nem túl gyakori Európában, de nem is lehetetlen ilyet venni, de nem fogsz ilyen méretet minden sarki boltban kapni. Itt inkább a 250-es átmérő a megszokott vagy a 300-as. A 40 fogas lap puhafa keresztvágására és hosszvágásra jó, de elég durva lesz a vágáskép. Keményfához nem tudom milyen lenne ez a lap, hiszen semmi infó nincs róla. Nem hinném, hogy nagyon márkás és jó minőségű lap lenne gyárilag benne. 

- A gép alsó lemez lába. Szokásos gyenge, még éppen használható. A képen nincs rajta a hátsó lábakon a kitámasztó, de a lyukai ott vannak, így valószínűleg csak nem rakták fel a fotózáshoz.

- fűrészlap magasságállító kerék. Oldalt van, elég kényelmetlen bal kezeseknek 

- forgácselszívó csatlakozás. Semmi adat nincs róla

- szervíz. Nem hiszem hogy magyarisztánban kapsz a géphez alkatrészt, szervize meg biztos nincs. 

- Garancia. Nincs róla semmi adat, így felthetően 1 év, de például a workzone aldis gépnek 3 év a garija és van is szervize.

Habár van pár előnye is ennek a gépnek, szerintem nagyon túlárazott, kb 40.000 Ft lenne a reális ára. Én nem venném meg.

Előzmény: enosz93 (73714)
Barnamedvébb jún. 15. © 73723

milyen fából szokott lenni a zsindely? a klasszikus, amit öreg csinál

hobbitasztalos jún. 15. © 73722

Na ez az,a hasított zsindelyt ezért nem is fogom erőltetni.Ha minden igaz kell csináljak egy párat,de csak vastagolóval fogom ék alakúra gyalulni.A végét lehúzom kétnyelűkéssel,a nútot persze marni akarom.A hasogatotthoz anyagot szerezni is nehéz és drága dolog lehet.

Előzmény: Barnamedvébb (73721)
Barnamedvébb jún. 15. © 73721

úgy néz ki, mintha semmiség lenne

de gondolom, van az öreg kezében már vagy 1 millió zsindely rutinja ;)

Előzmény: hobbitasztalos (73720)
hobbitasztalos jún. 15. © 73720
halaloszto jún. 15. Creative Commons License 73719

Alu lemez pur ragasztóval? 

Vajk

Előzmény: hobbitasztalos (73717)
hobbitasztalos jún. 15. © 73718

Most hogy nézem,az egész ablak elé egy 2-2,5 centi vastag osztályon felüli vörösfenyő borítást is lehetne rakni.Szépen összelapolgatva,pur ragasztóval összerakva a keret,és azzal is rögzítve.Ez még egy plusz  tartást is adna a nem éppen túlméretezett ablaknak,és lehetne felületkezelni. Kicsit megváltozna a jellege de nem túl vészesen.  A 3mm borítás tűszeggel a napon,lehet hogy szétcsattogna és a vizet is jobban bevezetné a régi szerkezetbe még jobban gyengítve azt.

Még egy ötlet :-) A régivel megegyező keret,colos deszkából kigyalulva összelapolgatva. Legvékonyabb polikarbonát lap mögé ragasztva,az egész a gégi ablak elé helyezve.Javul a szigetelés,védi a szerkezetet,messziről távolinak tűnik.Hátránya hogy el veszlik a kilátás.

Előzmény: hobbitasztalos (73717)
hobbitasztalos jún. 15. © 73717

Igen,az íves felületek kicsit megnehezítik a beborítást.Én kapásból ,vörösfenyő vagy tölgy borítást mondtam volna,pur ragasztóval.De az ívek ,hát, nem kis meló, idő,és a végeredmény is kétesélyes.

Ez a homokszórás jó ötletnek tűnik.Esetleg műanyagborítás valami kétkomponensű epoxival?

Előzmény: RepülőgépÉpítő (73690)
Paco155 jún. 15. Creative Commons License 73716

Ha nincs szívesen adok.  Csak homokom nincs.

Előzmény: pajaci (73715)
pajaci jún. 15. © 73715

Nincs homokfúvód? Leragasztod az üveget, a homokszóró gyönyörűen leviszi, már próbáltam.

enosz93 jún. 15. © 73714

Üdv mindenkinek!
Új vagyok itt most csatlakoztam szeretném kikérni a véleményeteket a Rioby ETS1516ALHG megnevezésű asztali körfűrészéről

utána néztem a márkának itthon kevesen forgalmazzák és nem is a teljes palettát de amerikában elég nagy népszerűségnek örvend 

http://www.megatool.hu/ryobi_asztali_korfuresz_254_ets1525schg_3696  itt egy link a gépről 
Válaszaitokat előre is köszönöm!

Paco155 jún. 15. Creative Commons License 73713

Ne húzd fel magad.

A burkolással az a baj, hogy bármit csinálsz be fog menni a régi és az új fa közé az esővíz vagy a pára és elkezd a sötét melegben rohadni.  Kivéve ha a régi fát is lecsiszolod megint és lefested, meg a burkolás belsejét is.  Így viszont meg minek a burkolás?  Azért, hogy kétszer dolgozz?  :) (és az összes általad leírt cucc amúgy is mindenképpen kell.)

A kétkomponensű megjegyzésed viszont felébresztett bennem valamit. Autóipari festék és lakk? Az meglehetősen jól bírja a napfényt.  Még az 1K is ami azért viszonylag olcsó kb ugyanabban az árban megvan mint egy jó minőségű kültéri festék, a 2K rendszerek meg főleg. És kiadósabb mert vékonyabban kell fújni - ergo kevesebb kell belőle.

Tudom, színt nem biztos, hogy tökéletesen ugyanolyat találsz, de ha keverteted akkor minta alapján több millió színt tudnak kikeverni.

Illetve amit nem tudok, hogy mennyire fog megrepedezni a fán. Hiszem, hogy nem jobban mint egy olajfesték, vagy bármi más a vékonylazúron kívül.

RepülőgépÉpítő jún. 14. © 73712

Szerinted hány csiszoló szalag kell ennek a 3 ablaknak a lecsiszolásához? Szerintem legalább 30 db különböző szemcsemérettel. 

Szerinted mit lehet csinálni azzal az ablakkal ami megkarcolódik a csiszolás során?

Szerinted hány tábla ablak törne el ha hőlégfúvóval nekiesnék az üveg melletti peremnek? Mennyi kerülne ez a játék?

Szerinted mennyi kromofág kellene ami csak a festéket tudná leszedni de a beivódott csónaklakkot nem?  Mibe kerülne ez a kromofág mennyiség?

Szerinted mennyi glett kell a 3 ablak újra glettelésére? Mibe kerül ez a mennyiség?

Szerinted mennyibe kerülne újra csiszolni a glettelést?

Szerinted mennyibe kerülne 2 komponensű festéket bekevertetni az adott színre? 

Szerinted hány ablak fog eltörni a 60 tábla 3 rétegű üvegezésből ha ki akarnám szedni a tokból? Mibe kerülne ezek pótlása?

Szerinted hány tubus szintelen szilikon paszta kell majd a 60 tábla visszarakásához ha mindet kiszedném? Mibe kerül ez?

Szerinted te mennyi idő alatt tudnád lecsiszolni, glettelni, újrafesteni a 3 ablakot, és ez idő alatt mennyi pénzt tudnál keresni ha dolgoznál? 

A PU festékek amiket ismerek vízzel higíthatóak. Te szerinted ez hogy fog megtapadni a csónaklakkal átitatott fán? Szerintem simán lepereg. Csak oldószer bázisú vagy kétkomponensű festék jöhet szóba az átfestésnél. 

Ha ezeket végiggondolod akkor itt már százezres tételről van szó, és a végeredmény még mindig kétséges, hogy tartós lesz. Sőt nagyon biztos hogy nem lesz tartós, hiszen az előző bevonat sem lett tartós. 

Ezeket gondol újra végig. Én már alaposan végiggondoltam, ezért vetem el az újrafestést ezekkel a módszerekkel.

Előzmény: gdzsozy (73702)
pali923 jún. 14. © 73711

A csatorna gazdájából meg a film végéből is kiderül, hogy ez egy reklám. Ebből következően annyi köze van a valósághoz, mint mondjuk a kormány sikerpropagandájának, vagyis semmi. Még az is lehet, hogy egyik gépely sem tudná megmozdítani sem azt a traktort. De jól néz ki. Csak közben nem kéne lefikázni egy másik márkát, azért ez nem fair, akármit is tud bármelyik gép.

Előzmény: koopal (73701)
koopal jún. 14. © 73710

Most már csakazértis megnéztem, nem 3400 az?

Mert akkor minimális kerekítéssel stimmel is.

Előzmény: koopal (73709)
koopal jún. 14. © 73709

Ja, én a képeket nem néztem végig, csak a leírást, hogy Fevill, az meg valami nyíregyházi cég, ha jól emlékszem (nekem is van tőlük motorom).

Ezek szerint nem mind hazai.

Előzmény: halaloszto (73708)
halaloszto jún. 14. Creative Commons License 73708

nem kell úgy megijedni. két hülyeseg együttállása forog:-) fenn

1. a motor névlegesen 60hz-es. 

2. a nagyon egyszerű amerikaiak nem küzdenek hogy a valós fordulatszámhoz közeli értéket írjanak rá, simán ráírják a szinkron fordulatszámot.

Vajk

Előzmény: koopal (73707)
koopal jún. 14. © 73707

A világegyetem gyorsulva tágul, akkor mé ne foroghatna 50 Hz-en 60-nal egy szaros motor?

Legyél nyitottabb a világ csodáira!

Előzmény: GPS (73706)
GPS jún. 14. © 73706

Azért veszem észre, hogy nem sok magyarázatot olvasunk arról, hogy egy 3.000-el forgó mágneses térben hogy lehet 3600-al forogni - aszinkron üzemmódban ráadásul?

.

Előzmény: pajaci (73695)
halaloszto jún. 14. Creative Commons License 73705

nem tudom van-e fara pu festek. 

viszont vannak mindenfele erre valo megoldasok. azok kozul kell valasztani es kesz. a csonaklakk nem erre valo, ez kiderult. a mezei olajfestek sem. bar nem tudjuk hogy konkretan milyen "olajfestek" volt ami felkerult. ma mar szinte nem arulnak olajfesteket. 

en olyan ablakokat festettem 4 eve, amik beepites utan jopar evet vartak festetlenul. csiszol, lenolaj, gombaolo alapozo, alapozo, kitt, alapozo, szin, szin. sefra rendszer, mert az van a gyari ablakaimon, es ugyanolyan szint akartam. le meg nem jon, fakult kicsit.

Vajk

Előzmény: gdzsozy (73702)
gdzsozy jún. 14. © 73704

A vizes pác külső részre nem jó.

a lakk pedig szintén nem mert felpattog, megrepedezik idővel.

vékonylazúr, vagy olajos beeresztés.

átkened valami külső olajjal és kész. jövőre szintén vagy évente 1x-2x lényegében olajos rongyal át kell dörzsölni.

csak a rongyot ne gyűrd össze és főképp ne dobd a szemétbe vagy a szemetes zsákba mert úgy jársz mint a húgomnak a hülye férje, aki azt hiszi mindenhez ért és miután kifestette az egész házat, lelakkozta vagy leolajozta a parkettát és a rongyokat összegyűrve bedobta a szemeteszsákba azt meg otthagyta a parkett közepén.

lényegében meggyúlladt a rongy, a zsák, és a parketta, tiszta korom lett a mennyezet

szerintem csak az volt a szerencséje hogy a füst kioltotta a tüzet.

különben leég az új házuk.

Előzmény: Lala8080 (73703)
Lala8080 jún. 14. © 73703

Én is festes előtt állok a kerti szekertet kellene lefesteni vizes fapác utana lakk a terv. Ez igy jo lesz vagy felholyagosodik?Esetleg vegyek kész külteri lazurian festeket.

A masodik szekeret keszitettem el az elsőröl voltak kepek fent, a másodikrol  majd töltök fel, 45 munka ora volt az elkészitese...picit sok........ ezt oraberre kiszamitva elég alacsony. A szeker 60x40x30 cm meretű

gdzsozy jún. 14. © 73702

szia. nem akarlak megbántani, csak a burkolásra írtam hogy hülyeség.

te képben vagy, miért nem nézel körbe hogy milyen festékek vannak amik PU bevonatot képeznek a felületen.

ha ilyen nincs akkor drótkefe,spakli, hőlégfújó, kromofág, smirgli-csiszológép...

és jöhet az amit írtam.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (73698)
koopal jún. 14. © 73701

Ez a videó kb. annyira elfogulatlan és fair, mint amit régebben kiveséztünk, amikor egy Festool szúrófűrészt eresztettek össze talán egy Bosch-sal.

Megjegyzem, ha a Makita kezdi a tekerést, és adja át a Milwaukee-nak, akár hasoló végeredménye lehetett volna, hiszen az áttétel jelentősen csökken, ahogy a szalagtekercs átmérője egyre növekszik.

Ezzel együtt elhiszem, hogy azonos kategóriájú Milwaukee jobb, mint egy Makita, de az árkülönbözetet kérném a 11600006-... számlaszámra utalni minden egyes vásárlásból.

Előzmény: Tie (73700)
Tie jún. 14. Creative Commons License 73700

Na, ez bika:

https://www.youtube.com/watch?v=jOncukLLsVw

RepülőgépÉpítő jún. 14. © 73699
RepülőgépÉpítő jún. 14. © 73698

Ezt túl röviden elintézted azzal, hogy hülyeség a tervem. Esetleg részletesebben indokolnád?

Előzmény: gdzsozy (73693)
jantsika jún. 14. © 73697

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy nincs meg valakinek kiskőrösi szalagfűrészhez (700; 800) gépkönyve pdf-be, vagy jpg-ben.

Sikerült egy gépet vásárolnom, csak a beállítások, különféle leírásai érdekelnének.

Előre is köszönettel:

Jantsika

GPS jún. 14. © 73696

Pláne a 3.600 ford/perc -et tudom igen nehezen feldolgozni agyilag :-)))

.

Előzmény: pajaci (73695)
pajaci jún. 14. © 73695

Azt én se vágom, hogy a percenkénti 3000 pólusváltásból (50Hz) hogy lesz nagyobb fordulatszám.

Előzmény: GPS (73692)
gdzsozy jún. 14. © 73694

milesi

gdzsozy jún. 14. © 73693

felejtsd el. hülyeséget tervezel.

csiszolás, tapaszolás, csiszolás, gomba.és penészgátló,mélyalapozó, és kézi csiszolás, majd fedőfesték.

ha agyon ütsz sem jut most eszembe a festék neve, pedig szoktuk itt írni.

majd beírom.

GPS jún. 14. © 73692

Akkor én fáziskésésben vagyok (hogy stílszerű legyek) - mert én eddig aszinkronban max 2.800-ast (illetve annál alacsonyabb) fordulatú motorokat láttam.

Így kapásból el sem tudom képzelni hogy állítják elő az ennél nagyobb fordulatot - egyfázísú aszinkron verzióban.

.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (73689)
pajaci jún. 14. © 73691

Alapozó sem marad meg rajta?

RepülőgépÉpítő jún. 14. © 73690

Egy vitaindítót kezdenék. 

A probléma a következő. Több mint 20 éve amikor az ablakaimat készítettem, azt szerettem volna, ha nyers fa színűek lennének. Ezért az összes ablakomat ahogy elkészítettem, csónaklakkal kentem le több rétegben. Fasza is volt jó pár évig, de egy idő után kezdett felpöndörödni rajta a csónaklakk, megrepedezett, majd nagy darabokban vállt le a lakk. Szépen lecsiszoltam, majd újra kentem csónaklakkal. 2 éven belül megint úgy néztek ki, mint előtte, nagyon rondák lettek. Ezt még pár alkalommal elismételtem az évek során, végül meguntam és egy nagyon alapos gépi csiszolás után olajfestékkel kentem át. Ez is 2 év alatt bemondta az unalmast, ugyanúgy felválik az olajfesték. Pedig a csiszolás tényleg nagyon alapos volt, több millimétert csiszoltam le a fából, gondolva, hogy a beivódott csónaklakkos réteget is sikerült lecsiszolnom. Egy jó hetes munka volt ez a csiszolás szalagcsiszoló géppel. Most még rondább a festése mint előtte volt. Úgy látszik, a csónaklakk választás az elején nagy hiba volt, mert nem bírja a napsugárzást, és ráadásul nem is marad meg rajta a másik festék sem, mert olyan mélyen beivódott.

Arra gondoltam, hogy vékony, 3-4-5 mm vastag faanyagból új borítást kellene készíteni rá amit tűszegekkel és ragasztóval rögzítenék rá, ezt már egyből kültéri olajfestékkel kezelném. 

A gondom most az, hogy milyen anyagból készüljön rá a borítás. Eddig ezek az alternatívákra gondoltam.

• Sima fenyő, sokat kell fűrészelni és gyalulni
  • Borovi fenyő, sokat kell fűrészelni és gyalulni
  • normál rétegelt lemez, félek, hogy az esőt nem fogja bírni tartósan.
  • vízálló rétegelt lemez, nem kell gyalulni csak méretre vágni és már lehet is felrakni
  • HDF bútor hátlap, nem kell gyalulni csak méretre kell vágni és már lehet felrakni. Az  viszont nem tudom, mennyire lesz tartós a HDF a kültéren ha a színével kifele rakom fel. (persze festve)

Bármelyik anyagot is választom a borításnak minden esetben olajfestékkel lesz átkenve, hogy illeszkedjen a a színében az ereszalja részhez és a széldeszkához. Ugyanolyan színű HDF-et úgysem fogok tudni venni, mint amilyen nekem kell, tehát csak a festés jöhet szóba. Ez a olajfesték amit használtam eddig jól bevált a széldeszkákon és az eresz alján. Ezeket most nagyon nem szeretném újrafesteni, más színűekre, meg a többi ablakot és ajtót sem ami mind ugyanilyen színű. Az eresz alja lefestéséhez így is 15 kg olajfestéket használtam el, a többi ablakhoz és ajtóhoz meg további 5kg-ot. A festék sem olcsó, így jó lenne ha ezzel most nem kellene költségbe és nagy munkába vernem magam. 

Szerencsére nem kell minden ablakomat újra borítani, csak a 3 db déli fekvésű ablakot ami 2.5 m magas és 1.8 m szélesek. 

A rengeteg ablak osztás miatt még így is jó nagy munka lesz elkészíteni a borítást, ha valamilyen rétegelt lemezből vagy HDF lemezből készíteném el. 

Most próbaként gyalultam 5mm vastagra sima fenyőt, hogy hogyan képzelem el a borítást. Az utolsó képen ez látszik. Az íves részeknek az élborításához már ezt sem tudom rendesen meghajlítani, hanem valószínűleg gőzölnöm kell a faanyagot, hogy a megfelelő ívre meg tudjam hajlítani és ott is maradjon pár darab tűszeggel és ragasztóval odafogatva. 

A gőzölés sem kis munka ennyi darab esetén, sablonokat is kell hozzá készíteni, a száradásuk sem olyan villám gyors, így a festésük is csak később lehetséges. Ezért ha lehet ezt szeretném elkerülni. A valamelyik rétegelt lemez vagy a HDF lenne nekem a szimpatikus mert azokkal nincs ilyen gond. Rétegeltből lehet venni 3-4 mm vastagot, azt meg simán meg lehet hajlítani. A 3mm-es vastag HDF is könnyen hajlítható gőzölés nélkül.  

A sima fenyő vagy a borovi 5 mm-nél nem lehetne vékonyabb, mert annak már nem lenne elég merevsége és nagyon könnyen eldeformálódna a kültéren.  A mostani olajfestést nem lenne egyszerű leszedni az ablakokról, az ablakok oszásának a vastagsága sem igen engedi meg, hogy újabb több millimétert lecsiszoljak belőlük, ráadásul az sem garantálja semmi, hogy agy újabb alapos csiszolással le tudnék jutni olyan szintre ahol már nincs beivódott csónaklakk. Ezért csak a beborítás marad. 

Na szóval most kellene egy kis kupaktanács, hogy ki hogyan oldaná meg ezt a problémát és milyen anyagokkal. 

RepülőgépÉpítő jún. 14. © 73689

Amelyik motoron kondi van az biztos nem kefés. Szerintem a másik, nyitott motorok sem kefések, csak valószínűleg nincs rajtuk a kondi. A nagy szalagfűrészemen is 3600-as fordulatú motor van. 

Előzmény: GPS (73688)
GPS jún. 14. © 73688

Fasza kis mocik - csak nekem az utolsó  (a fűnyírós) 3.600 fordulata okoz némi fejtörést - úgy agyilag.

Persze, csak ha aszinkron motorról beszélünk - bár nem néz ki kefésnek, de ki tudja?

.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (73687)
RepülőgépÉpítő jún. 14. © 73687