Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Zsombor83 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 86860

Nem tudom hogyan csináltad, de köszönöm :)

Előzmény: pajaci (86859)
pajaci Creative Commons License 2015.02.26 0 0 86859

Előzmény: Zsombor83 (86857)
rferi Creative Commons License 2015.02.26 0 0 86858

Jól felszerelt lakatosműhelyekben ilyen kérésekre a szakik csak brahiból is tartottak egy sorozat mindenféle ilyen vackot, megtréfálandó a delikvenst! :)

Előzmény: kukucs33 (86856)
Zsombor83 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 86857

Hát, lehet, hogy én vagyok ügyetlen, de sehogyan sem sikerült képet feltöltenem, így egy linket küldök csak:

http://www.core77.com/posts/9857/ny-design-week-2008-icff-monacca-9857

kukucs33 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 86856

Ugyanmár... képek alapján akárki tud :-)

A kedvenc szaki-sztorim: konkrétan velem történt úgy 25-30 éve, mikor kellett egy kb. 8-10 cm átmérőjű acél korong és besétáltam egy lakatos műhelybe, a fickónak mondom az óhajt, hogy kéne acél korong, kérdi: mégis mekkora? Mutatom a két ujjammal, hogy kb ilyesmi, erre előhúzott egy sublert és lemérte...

Egy perc múlva hozta a kész műremeket, de még addigra sem tértem egészen magamhoz :-)

Előzmény: pacman123 (86854)
pajaci Creative Commons License 2015.02.26 0 0 86855

Alul van egy beillesztés gomb, azt is meg kell nyomni a képfeltöltéshez. Minden kép után külön.

Előzmény: Zsombor83 (86853)
pacman123 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 86854

Ugyan rám a sem a jól felszerelt, és egyelőre az ügyes sem igaz jelző, de a képek érdekelnének :-)

Előzmény: Zsombor83 (86852)
Zsombor83 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 86853

Erről lenne szó:

Zsombor83 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 86852

Ismer esetleg valaki olyan jól felszerelt, ügyes asztalost, aki meg tudná csinálni a képen látható táskák fa részét?

Előre is köszönöm!

Zsombor

pacman123 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 86851

Hmm, valóban ... most olvasom vissza h Csabusz 3 centis munkalappal operálna.

Akkor marad a besüllyesztés és az én módszerem tényleg nem játszik ... vagy: nem egy az egyben, és akkor kicsit megvédem (bocsi a hevenyészett rajzokért, de a Paint most az egyetlen eszközöm :-) 

Itt - követve az előző rajz béna színkódjait - a szorító alkatrész pirossal teljesen kitöltött részének kell picivel magasabbnak lennie, mint a zöld munkalap alja és a maró lapjának a tetejének (innen nézve aljának) a szintkülönbsége, hogy a csavar meghúzásakor préselje a laphoz a marót.

De ez így már lehet túlbonyolított dolog .... mindegy, most már azt hiszem van választási lehetősége Csabusznak. Az enyim rohadtóccó de macerásabb. Főleg ha azt vesszük, a felfogatással nem ért véget a dolog, mert tökjó hogy a marófejnek kifúrsz egy X átmérőjű furatot ez jó lesz egy pár marófejhez, de egy szélesebbhez? Vagy ha a legszélesebbhez méretezed és aztán egy csapágyas 1cm átmérőjű tisztítómarófejet használnál? Mondjuk nem lehetetlen, de -> szerintem megérkeztünk a szűkítő betétlapok kérdéséhez.

Innentől meg lehet hogy érdemesebb a 10eFT-os lapkát besüllyeszteni, kifúrni, jónapot.

Előzmény: 409 (86848)
pajaci Creative Commons License 2015.02.26 0 0 86850

Miért kell dekopírral kínlódni, ha van körfűrész is? Utána úgyis rámész marógéppel.

Előzmény: Deathstar82 (86846)
blb123 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 86849

Szia.

Tetszik a megoldásod,elvileg gyalult felület lesz.

Csak tudom hogy,a kedvenc gépünkkel akarunk megoldani mindent.

Előzmény: Deathstar82 (86846)
409 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 86848

"...azt aláírom hogy mivel a marót nem süllyeszted a lapba alulról, nem fél centit veszítesz a marásból (amit mondjuk egy betétlapos módszernél veszítenél) hanem bútorlap-vastagságnyit"

Amikor indult ez az egész polémia, még munkalapról volt szó.  Az meg közel két bútorlapnyi vastagság.

Előzmény: pacman123 (86842)
Tie Creative Commons License 2015.02.26 0 0 86847

Lidliben jövő csütörtökön kis 14voltos 25Nm-es akkus csavarozó, meg pisztolymarkolatos élmaró, meg ilyesmik lesznek.

Deathstar82 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 86846

Szia!

Használj marógépet a méretre szabáshoz, körfűrész helyett. Én régebben mikor ilyen nagy lapokat kellett méretre szabnom mindig marógépet használtam, hiába hogy volt kézi körfűrészem, sokkal szebb lett a marógéppel. Először szépen dekopírfűrésszel nagyjából méretre vágnám (+ 0.5-1mm) majd pontosan méretre marnám. A keresztlécek alá nem szoktál rakni valamilyen papírt hogy ne ragadjanak oda a táblához vagy azt utána levésed?

Üdv.

Péter

Előzmény: arvaiz69 (86823)
kukucs33 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 86845

A rajzhoz:

Ugyanezen az elven alapul a Wolfcraft asztal géprögzítési metódusa is, amiről korábban írtam. Stabil és egyszerű. Ezzel az általad vázolt kidolgozással meg végképp könnyen megvalósítható házilag is.

halaloszto Creative Commons License 2015.02.26 0 0 86844

majd az offban írok ehhez.

Petör Creative Commons License 2015.02.26 0 0 86843

Hello

zanzásítva:

1.) szép lett!

2.) víz-zokni kombó +1

3.) csak te fogod észrevenni +1

Előzmény: pacman123 (86830)
pacman123 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 86842

Nekem szóról szóra ugyanaz jutott eszembe mint nektek (Te és Vajk és még nem tudom kinek) és már írtam is a gondolataimat de eszembe jutott hogy wetzi7 egyszer már ugrott az "anyagias" nézőpontra, és letettem róla.

De azt kell neki (is) megérteni, hogy ez nem feltétlen zsebbenturkálás, és szerintem az itteni fórumozók legtöbbjénél ez igenis normális reakció (már aki tudja legalább árban, mit jelent Festool cuccot birtokolni, miközben otthon jó eséllyel vmilyen Einhell-klónt nyúz), hogy megcsurran az ember nyála illetve felvonja a szemöldökét ha többszázezres cuccal demonstrálva (asztallal, dekopírral, vezetőkkel már milliós a tétel) ilyen kiegészítőt készít. OK, unatkozott, és maga a rögzítés akár működhet is.

De hogy ne legyek nagyon off, a felrögzítésről: szerintem ezzel a fészkeléssel kicsit túlbonyolította a dolgot. Ha már az egyszerűségnél tartunk, én nem martam volna ki, hanem mondjuk így:

Első ábra: minimalista verzió, második a kultúráltabb. De mindkét esetben bele is csimpaszkodhatnál a maródba, szerintem elbírna :-)

A fekete - a maród.

A piros a maród talpvastagságától MAX 1mm-rel vékonyabb keményebb fa

Felragasztod a fadarabokat, SZOROSAN körbeölelve a talpat. Majd esetleg még süllyesztett facsavarokkal meg is erősíted (barna körök). Persze előfúrva! h ne repeszd el a fát. Kérdés persze, hogy hogy van laminálva a bútorlap (MDF) ha valamilyen csoda folytán csak egy oldalas, akkor jó lehet csak a ragasztás (sima faragasztó). De ha mindkét oldalt laminált akkor a:) maróval, akármivel leszeded a laminálást és jó a faragasztó. b:) olyan ragasztót használsz, ami megtapad a laminált felületen is (pl két komponensű epoxi jó lehet). Akármelyik verzió is van, azért én MINDENKÉPPEN csavarokkal is felerősíteném a fadarabokat.

És végül M8 vagy  M10 csavarokkal, fejeket az asztal színe felől besüllyesztve, alulról meg jó nagy alátétekkel (kék bizbasz) mintegy rápréseled a marót a bútorlapra. (ezért fontos hogy KICSIT legyen vékonyabb a piros színnel jelölt fadarab ma maród taplvastagságánál.

Nem túl tudományos, de nekem kézi körfűrész rögzítésére bevált. És szerintem a legegyszerűbb módszer, tuti nem kell hozzá csak egy fúró + kézi fűrész (meg esetleg egy kis gyalulás/durva csiszolás, a rögzítő fadarabok pontos vastagságának elérése okán).

OK, azt aláírom hogy mivel a marót nem süllyeszted a lapba alulról, nem fél centit veszítesz a marásból (amit mondjuk egy betétlapos módszernél veszítenél) hanem bútorlap-vastagságnyit -> neked kell eldönteni hogy ez belefér-e. 

Előzmény: kukucs33 (86838)
MN 3100 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 86841

Szervusztok!

Az elkövetett apró és a kijavított nagyobb hibákkal is az a gond,

hogy az ember szeme mindig rajtuk kalandozik.

Azért is mert ő rögtön odanéz, és azért is, mert bántja a lelkivilágát.

Közben meg azon morfondírozik, hogy miként lehetett volna

másképpen csinálni, hogyan lehetett volna jobban kijavítani.

Ennél kellemetlenebb az, amikor el kezdi magyarázni a

bizonyítványát: ez azért történt mert..., azt így kellett volna

megvalósítani....

Közben a boldog megajándékozott/tulajdonos szinte semmit

sem vesz észre és felhőtlenül örül. A baj csak akkor van, amikor

annyit dumálunk, hogy már ő is keresi a hibát és neki is megakad

a szeme minduntalan rajta. :)))

Pedig ez egy amatőr munka folyamat. Igaz a lelkiismeretesség és a

lelkesedés - a jó iparosok persze mind kivételek - sokszor nagyobb,

mint a profik világában.

Hála Isten egy darab idő után az ember belenyugszik a

megváltoztathatatlanba és "Majd a következő jobb lesz!" felkiáltással

új munkába kezd. A régi hibák pedig lassan feledésbe merülnek.

Péter

halaloszto Creative Commons License 2015.02.26 0 0 86840

én is ebben bízok. ezen is tudom hogy hol mi van elrontva és hogyan van kijavítva.

Előzmény: kukucs33 (86836)
rferi Creative Commons License 2015.02.26 0 1 86839

Az egész video egy totális értelmetlenség, több kérdést vet fel, mint választ ad.

Eleve minek a talptoldásnál tologathatóság érdekében fészkelni a marót?

Mér nem jó a talp a maróra fixen rögzítve?

Aztán tényleg marhajó, hogy mondjuk segíteni akarok azoknak, akik csak egy parkside gépet vettek meg, ezért megmutatom nekik, hogy egy milliós Festool rendszerrel milyen marhajó talptoldást tudok készíteni.

Oké, de ők, hogyan készítik majd el az egyszem parkside maróval???

Leginkább azt kellett volna bemutatni.

És persze osztom Vajk értetlenségét, az ember a video nagy részében nem látja mi is történik, mert valami takarja a munkavégzést, egy merő rejtvény az egész.

Esküszöm, egy sima fotó egy plexilapról, mint talptoldásról ezerszer többet ér, mint ez a video.

És igen, nálam meg az kezdi keverni a biztit, hogy a kolléga minden alkalommal szóvá teszi, ráadásul elitélő módon azt, hogy nekünk beindul a "fejszámolóreflex"!

Hát basszameg, tényleg beindul, mikor ekkora baromságokat látok, és sztem jogom van arra, hogy beinduljon, és arra is, hogy ezért ne feddjenek meg!

Előzmény: kukucs33 (86838)
kukucs33 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 86838

Ha abból indulunk ki, hogy eredetileg a maró asztalba fogásáról volt szó, itt pedig egy talp toldás* elkészítését láttuk, a gép és a megnövelt talp egymáshoz rögzítése ilyen módon nem hordoz érdemi információt, mert egészen más erők hatnak a rögzítésre akkor ha egy ilyen kombinációban az asztal van felül és a marógép alul.

*aminek egyébként sem igazán érzem át a szükségességét, legalábbis amire a video végén használta, ahhoz szerintem egyáltalán nem kell.

Azt pedig vállalom, hogy igen, valóban irigylem azokat akik ilyen felszereltséget engedhetnek meg maguknak - de nem tőlük sajnálom, csak ilyenkor azt érzem, hogy kicsit jobb helyre is születhettem volna.

Előzmény: wetzi7 (86820)
pacman123 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 86837

Már vártam a kérdést :-) Telefonos lövés, az első Auto White Balance, az a fal színét adja vissza jól, de a lazúr nem ilyen barnás színű, ezt a "fénycsőhöz" igazított fehéregyensúly adta vissza jobban. Szóval igen, nem rózsaszín a fal, ő szeretne fehér maradni.

Előzmény: Paco155 (86833)
kukucs33 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 86836

Szerintem ezek tipikusan olyan hibák amik a készítőnek ordítanak, de rajta kívül igen kevesen vesznek észre - praktikusan kb. senki, merthogy állati jól néz ki a cucc. A megajándékozott meg főleg nem (hacsaknem valami szűrösszívű szakmabeli  minőségellenőr) mert ő el lesz foglalva azzal, hogy örül az ajándéknak :-)

halaloszto Creative Commons License 2015.02.26 0 0 86835

szerintem nyugodtan feltételezhetjük hogy nem rózsaszín a fal pacmannál.

Vajk

Előzmény: pali923 (86834)
pali923 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 86834

Bizony szép! :)

Én is követek el hasonló, meg még nagyobb hibákat, de szerencsére az a tapasztalatom, hogy az ilyen hibákat csak én veszem észre, vagy csak én tulajdonítok neki jeletőséget. Szerintem ezzel is így lesz a boldog tulaj.

Paco155 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 86833

Az első kép a színhelyes vagy a többi?

pacman123 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86832

Úgy bizony, rossz oldalon kezdtem pántok helyét kisnitzerezni o.O Tőle balra is elkezdtem, de ott nem szedtem ki teljesen a pánt helyét (nem mintha szebben mutatna az a két csík...). Mindegy ... ráfogom hogy spéci intarzia... Amúgy - immár a rendes helyen - a snitzeres technika tökjól bevált, nem is használtam se vésőt, se felsőmarót -> fenyő elég puha, hogy jó éles késsel szedegessem ki. 

Zokni meg víz - észben tartom majd legközelebb :-) No meg mondjuk lehet nem ujjal kellett volna felhordani a mixet, hanem ha már van egy csomó műanyag fecskendő itthon /nem, nem "cuccolok" :-)/ , azzal felhordva csökkenteni lehetett volna ha mást nem, a ragasztós csík szélességét.

Előzmény: halaloszto (86831)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86831

már az előző képen is feltűnt hogy ki van foltozva, de így már látszik hogy elsőre bukóajtós volt :-)

ragasztó ellen nekem a jóféle pamutzokni meg veder víz bevált. amikor elég szorító van már rajta, akkor lehet leszedegtni hogy hozzáférj és letörölgetsd a kinyomott ragasztót.

Vajk

pacman123 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86830

No, megszületett a dobozka:

És a nagy tanulság, ezt felrakom okulásként (magamnak is, nektek is), mert amit Vajk is írt korábban az sajna így néz ki a gyakorlatban:

Igen, az a fehér csík az ott az ottmaradt ragasztó. Mert a birkája mivel próbálta kitömni az egyébként alig látszó pici rést a hátfal és az oldalfal között? Ragasztó és finom fűrészpor keverékével. Ami mondjuk akkor nem lett volna baj, ha nem belül csinálom, de belül, miután megszáradt, rohadt nehéz ám csiszolni, ez a ragasztó meg ku..ára ragaszkodó fajta. Ráadásul száradás után tökátlátszó. Szóval amikor több órányi kínlódás után úgy éreztem, most már nincs ott ragasztó .... hát de, ott van, a lazúr szépen ki is hozta ... Hogy ménem fakittel csináltam, ami van is, a mai napig nem értem. No mindegy, ez már így marad :(

Ezt meg csak azért, mert kíváncsi vagyok, kitalálja-e valaki miért emeltem ki a képnek ezt a részét :

Aztán ha netalán kitalálta, nyugodtan röhöghet is egy jót :-)

Előzmény: pacman123 (86442)
409 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86829

pálcánál--> pálcáknál

Előzmény: 409 (86828)
409 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86828

A bedugható oldalvezető pálcánál fogva rögzítette, amit korábban valaki már itt is említett.

Úgy gondolom, csak ennek a bemutatására lett belinkelve a videó, a többi a téma szempontjából mellékes.

Egyszer próbálkoztam ezekkel a pálcákkal felfüggeszteni a gépet, de nem találtam elég stabilnak, folyton beremegett a kés és persze vele a gép is. Igaz, az vízszintes géphelyzet volt és ~50mm-t állítani is lehetett a gépet a rudakon.

Előzmény: halaloszto (86826)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86827

Szia!

Kibontottam a csomagból és kézhezvételkor azt tapasztaltam amit írtál. Valóban nagyon igényesen kidolgozott szerszám! Se sorja, sem hőzsugorodás nincs rajta, tökéletes munka! 

Üdv.: Zoli

Előzmény: RepülőgépÉpítő (86814)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86826

megmondom őszintén hogy nem találtam meg a rögzítési módot benne. baromi hosszú, nem néztem figyelmesen végig, néha beleugorva meg valószínűleg átugrottam azt a pár kockát.

Vajk

vati666 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86825

én egy ilyet használok:

https://www.sal.hu/sma-univerzalis-saruzo-fogo/specifikacio/4465.aspx

teljes megelégedettséggel. tökéletesen vág, blankol, présel.

lenne egy idevonatkozó kérdésem is, vagyis kettő.

tervezek egy lapos tipli marót vásárolni, visszaolvasva ha jól rémlik Soká elemezte a dolgot,

a Ferm 900wattos gépét néztem ki, ezt:

http://www.eladoszerszamgep.hu/marok-felsomarok/lapostiplimaro-900w-ferm-bjm1009-prod

megközelítőleg évi pár alkalommal használnám, ilyen alkalmi munkákra megfelelő lenne?

Vagy inkább egy sárga powerplus, amire adnak 3 év garit?

http://lakitech.hu/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=662&virtuemart_category_id=94

valamint, gérvágóba milyen lapot tudnátok ajánlani "általános" felhasználásra? 210-es átmérő 25,4-es belső furat.

A furatszűkítők azok mennyire megbízhatóak? mert akkor 30as belső furatú ajánlást is szivesen fogadok.

Segítséget köszi előre is!

Előzmény: kutyala (86824)
kutyala Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86824

sziasztok, asztalossághoz sok köze nincs, max annyi, hogy a gépek árammal mennek, csak megjegyezném, hogy életemben először csalódtam az aldiban. vettem egy kábelcsupaszoló-vágó-krimpelő fogót, se vágni nem tud, se csupaszolni, de közelebbről megnézve gyakorlatilag csoda lenne, ha tudna, annyira trágya kivitelezés.

le volt fóliázva, nem tudtam megnézni, visszaviszem, meg csak kétezer volt, és gondolom visszaadják, de ez nagy csalódás. a sima mezei másfeles mtk kábelt több nekifutásra sem vágta el, a csavarvágó részét már meg sem próbáltam, nehogy baleset legyen belőle.

on

arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86823

Sziasztok!

Elkezdtem a táblásítást, szépen haladtam vele és sikerült elkészíteni mind a négyet. Holnap méretre vágom és felcsiszolom.

Mivel elég nagy darab a táblásított felület és egyedül vagyok, szalagfűrészen elég macerás lesz elvágni. Most lenne jó a Lidl-ben kapható kis kézi körfűrész, ami ha jól tudom 3-4 centiméter vastag fát tud átvágni.   Nem fájna a fejem a méretre szabás miatt, a táblásított anyagra szorítóznék egy egyenes deszkát, mellé tenném a körfűrészt és szépen lassan eltolnám mellette. Egyedül is tudnék boldogulni. Eddig azt hittem nekem már megvan minden gépem, szerszámom, de úgy látszik mégsem. Ha a közeljövőben lenn még hasonló munkám akkor talán érdemes is lenne egy ilyen kicsike körfűrészt vásárolni. De csak azért, hogy az idők végezetéig a polc alján porosodjon azért nem.

Ja igen a kép, a mai napon végzett munkámról.

Paco155 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86822

De van véleményem. Az, hogy az egyszerű és stabil megoldást (6 csavarnak lyukat fúrni) lecserélni egy bonyolultra aminek a pontossága erősen megkérdőjelezhető, innen nagy marhaságnak tűnik.

Paco155 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86821

Egyébként nem asztalt épített szerintem.  Semmi mást mint egy foglalatot, hogy a maró kisebb eséllyel billenjen le amikor körbehúzza azon a valamin. Szerintem.

Előzmény: halaloszto (86813)
wetzi7 Creative Commons License 2015.02.25 -2 0 86820

a rogzitesi megoldasrol (ami a videon lathato) ugyan senkinek nincs velemenye, de legalabb a fejszamolo-reflexet sikerult beinditani. (magyarorszag, en igy szeretlek!)

Előzmény: kukucs33 (86818)
méray Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86819

Sziasztok!

Újból megkérdezném Mindenkitől, hogy érdekel- e Titeket:

-9 db vörösfenyő törzs (átm.: 10-20 cm, hossz: kb. 80-120 cm)

-11 db erdei (?) fenyő törzs (átm.: 15-25 cm, hossz: kb. 70-110 cm)?

Ha valakit érdekel, kérem írjon e-mailt!

Üdv méray!

kukucs33 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86818

Mikor megláttam a Festool maróvezető készletet, már akkor kezdtem nem érteni, hogy miért is készít ez az ember bármit - miért nem vette még meg? Aztán ez az érzésem csak megerősödött... De végül rájöttem:

Mert ez az igazi hobbista. Pusztán a munka öröméért készít mindenfélét. :-)

Előzmény: Paco155 (86815)
sanse79 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86817

köszonom #kukucs33 #RepülőgépÉpítő 

Schnitt Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86816

Amit én rendeltem tavaly novemberben, arra még állt az, amit írsz.

Pontos, sorjamentes, erős, merev, stb.

Jólesik kézbe venni, használni az ilyet.

Aztán ezen felbuzdulva vettem egy kis vízmértéket is tőlük, na abban már ferde volt a libella :(

Pedig jó lett volna, mert a beépített szekrényem keskeny polcaira (~30 cm) nem fért be a 60 centis vízmértékem beállításkor.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (86814)
Paco155 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86815

Ezen én is röhögtem, hogy egy full felszerelt Festool asztallal és eszközökkel produkálta a dolgot :)

Előzmény: halaloszto (86813)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86814

Nézd meg alaposan a wolcraft kidolgozását. Kíváncsi vagyok még mindig annyira jó minőségű e mint amikor én vettem. Engem akkor a kicsomagolásánál döbbentett meg, hogy életemben még nem találkoztam ennyire jól kidolgozott műanyag termékkel. Sehol egy sorja vagy hőzsugorodásos bemélyedés, kellemes tapintás, pontos, precíz kidolgozás.

Előzmény: arvaiz69 (86805)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86813

na az ilyen videót pláne nem értem. és nem azért mert nem tudok franciául. nem derül ki hogy mi a fészkes fene lesz belőle, egy rejtvény az egész. arról nem is beszélve hogy a marókés, amit használ, önmaga többe kerül mint a felsőmaró aminek építi az asztalt. a felsorakoztatott többi gépről nem is beszélve.

Vajk

Előzmény: wetzi7 (86809)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86812

nem sok értelme van túlbonyolítani. értem amit írsz, de onnantól hogy menet közben változtatod a rögzítést már nem fogja hozni azt az egyenességet ami a cél. pár tized kellene maradjon a hiba max.

ha mindenféle szerkezetet akarunk, akkor elveszik a kézigyalu szinte minden előnye. ha van egy kellő hosszú és egyenes vonalzó, akkor egy felsőmarót eltolsz és kész is az egyenes és merőleges él. 

Vajk

Előzmény: philidor (86810)
Paco155 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86811

Ha érteném hogy mit írsz lehet, hogy el tudnám dönteni :)

Előzmény: philidor (86810)
philidor Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86810

Nyilván a merev (és pontos!) vezető az egész alapja. De nem is biztos, hogy két méteren csak az elején és a végén rögzíteném. Én inkább azzal próbálkoznék, hogy egy szorítót tennék középre is, az anyag két felét legyalulnám, aztán felraknék még két felezőt a harmadolókba, leszedném a középsőt, és ott is szintbe gyalulnám. Vagy ez így hülyeség?

Előzmény: Paco155 (86807)
wetzi7 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86809

kb ez a rogzites mukodhet

https://www.youtube.com/watch?v=zScLnWtiJzE

Előzmény: CSABUSZ (86782)
72pt Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86808

Sziasztok

Nekem a jobbik van, annyi a üklönbség, hogy az egyenesen áll, de meghúzni ezt sem tudod rendesen, elmozdul ha az anyaghoz érsz, ikább ez: http://www.ronhazelton.com/tips/how_to_drill_holes_to_the_same_depth_using_drill_stops 0:40 és 1:20  tól

Előzmény: RepülőgépÉpítő (86785)
Paco155 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86807

Ki kellene próbálni azzal, akár működhet is ha elég merev. Én sapa alumínium építőprofil mellett már próbáltam úgy, hogy arra támasztott a gyalu, sajnos a két méteren így is volt benne több mint egy milliméter behajlás.

Előzmény: halaloszto (86806)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86806

de az lehet tetszőlegesen széles, úgy meg azért lehet egyenesnek maradni. lehet pl egy 20 centis csík bútorlap élfóliával.

Előzmény: Paco155 (86803)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86805

Sziasztok!

Már hozta is a futár a Wolfcraft cuccokat! Íme pár kép róla! Kaptam ajándékba tiplit is hozzá! 

Hamarosan ki is próbálom!

Pote01 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86804

Igen természetesen hallottam róla! Többek között azt is, hogy 600 dollárért lehet előjegyezni rá. A Tulaj már több mint 2 milló dollárt keresett eddig a dologgal és év végére ígéri a teljesítést. Az internet tele van ilyen hatásvadászat cikkekkel. Az általad belinkelt például már a címében hazudik, mert mint tudjuk nincsen rózsa tövis nélkül. a méhcsaládot kezelni kell, ami során elengedhetetlen a méhszúrás, ez nem csak annyiból áll, hogy ki kell venni a kaptárból a mézet.

Mindenesetre a dolog csodás, ha beszerezhető lenne valószínűleg én is beszereznék egyet,  bemutatózni jó lenne. Tervezek készíteni diplomata táska méretű bemutató kaptárat amit ki lehet vinni piacozáskor, vásározáskor, mert be kell csalni a standhoz a vevőket. 

Visszatérve a csodakaptárhoz, igaz nem e célból de úgy 7-8 éve volt egy hasonlóan csodás magyar találmány a fordófészkes kaptár. A nélkül, hogy nagyon belemerülnék az a lényeg, hogy a méhek minden mozgó dolgot propolisszal leragasztanak a kaptárban, így a forgófészkes kaptár is addig működött míg a család be nem lakta a kaptárt, tartok tőle, hogy ez az Ausztrál csoda sem lesz időtálló. 

Előzmény: RepülőgépÉpítő (86783)
Paco155 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86803

A megoldás nehézsége, az a vezető amire  rátámaszkodsz. Azt kell megoldanod, hogy az egyenes legyen és maradjon két méteren, ergo merev legyen mint a fagyott kutya lába mert különben a szánnal lenyomod.  Ha nem így történik akkor ívet gyalulsz majd az anyagba.

Előzmény: philidor (86796)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86802

Jó a megoldás :)

halaloszto Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86801

Szia!

Ilyen merőlegesen vezető az létezik gyáriban is. Viszont az egyenes vonalzó nagy ötlet, olyat még nem láttam.

Alapból ha be van gyakorolva a mozdulat akkor a merőlegest az egyenesítés közben nem rontja el az ember. Tehát először vonalra egyenesre nagyol, aztán merőlegesre igazít, és végül a ropánttal igazán egyenesre gyalul. 

Viszont így kicsi és könnyű gyaluval is lehet egyenest csinálni, ami izzadásilag sem mindegy!

Vajk

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86800

Ízlések és pofonok különbözőek. Ha nem kiesők a csomók, meg nincsenek berepedezve akkor az nekem például tetszik, más hangulatú lesz tőle a bútor. Kicsit régesnek néz ki akkor a faanyag, látszik hogy az igazi fa és nem egy hibamentes tapéta. Főleg az tetszik amikor az erezet a csomók körül szépen láthatóan kanyarognak, és nem nyíl egyenes az erezet. Persze sokkal nehezebb egy csomós fát megmunkálni, hogy az szép is legyen. 

Előzmény: rferi (86793)
philidor Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86799

:) Egyrészt áldott jó teremtés, másrészt beépített erkély időszakos jelleggel. Úgy értem, amikor  nem barkácsolok, elpakolok mindent, és az erkély visszanyeri eredeti funkcióját. Többek közt ez is egy erős érv a gépi gyalu ellen.

Előzmény: rferi (86798)
rferi Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86798

Az ötlet szerintem ötöst érdemel, bár régebben léteztek ilyen talpú gyaluk eleve.

Viszont asszony mit szól, hogy a nappaliban gyalulsz? :)

Mintha a csipkefüggönyt látnám a háttérben...

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86797

"Ha a műanyag talpról venném a mintát, akkor csak 6db 3x8mm csavar tartaná, az tuti nem bírja el."

Hidd el, hogy elbírja. Nekem is elbírja, pedig nagy marókat is használok amiknél jóval nagyobb a terhelés amit meg kell tartania.

Előzmény: CSABUSZ (86776)
philidor Creative Commons License 2015.02.25 0 2 86796

Sziasztok!

Tegnap hazafelé jövet a kézi gyalulás, illetve a táblásítani kívánt lapok éleinek illesztése járt a fejemben. Paco155 olvárs kezdeti két illetve jelenlegi fél óra per darabos idején gondolkodtam, illetve azon, hogy hogy lehetne faragni belőle. Kitaláltam valamit, ami elég egyszerű, olyannyira az, hogy csodálkozom, hogy senki nem használja. Vagy van valami buktatója, ami nekem nem jött le. Mindegy, majd Ti megmondjátok, jó-e az ötlet. Este gyorsan ki kellett próbáljam, úgyhogy illusztrálom.

Egy darab rétegelt lemezre ragasztottam egy kisebb csíkot, aminek párhuzamosak a hosszanti élei. Úgy illesztettem össze őket, hogy  az egyik él mentén színeljenek. (1-es kép)

Ezt felrögzítettem a gyalura a 2-3-4-es képeken látható módon.

Fogtam egy darab deszkát, amin elkezdtem tanulni a gyalulást, és befogtam a satuba. (Igen, az egy satu, amit én csináltam a hál' istennek nem látszó munkapaddal egyetemben. Nem röhög, szegény ember vizel és főz :) )

Na szóval, tegyük fel, hogy az anyag egyik lapja már sík, és ez a lap néz mifelénk a satuból. Szorítókkal rögzítettem rajta egy egyenes vezetőlécet a gyalulandó éltől kicsit nagyobb távolságra, mint amilyen széles a gyalura erősített lapra ragasztott csík. (5-os kép)

Elkezdtem gyalulni úgy, hogy a gyalura rögzített vezető lapja a deszkadarab gyalult lapjára felfeküdjön, és addig gyalultam, amíg a vezető alja fel nem feküdt a vezetőlécre. Belátható, hogy a vezetőléc egyenesbe vezeti a gyalut, a faanyagra felfekvő lapja pedig derékszögbe illeszti a vágóélt. (6-7-es kép)

Ezt a frincfranc darab deszkát kb 17 másodperc volt egyenesbe gyalulni, feltételezem egy hosszabb anyag azért tovább tartana, de valószínűsítem, hogy nem sokkal. Szerintem elég pontos táblásításhoz, de mi a Ti véleményetek? Esetleg ha valakinek lesz alkalma a közeljövőben kipróbálni, megmondhatná a tapasztalatokat.

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86795

Ahogy nézem a képeidet, egyre jobban érlelődik bennem a gyanú, hogy nincs időd takarítani és rendet rakni. Ezt ne baszogatásnak vedd, de baromira baleset veszélyes ha a földön szétszórt deszka darabok hevernek. Érdemes lenne egy pár nagy polcot is csinálnod, ahova fel tudod rakni a rengeteg még használható hulladékot és akkor nem a fal mellett foglalná le az értékes helyet a műhelyből. 

Előzmény: arvaiz69 (86758)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86794

Köszi a leírást. Érdekelne a program, de nem tudom a feltételeit. 

Előzmény: TINTUS (86754)
rferi Creative Commons License 2015.02.25 0 2 86793

Na, ilyen szép táblásítottat, mint ez

nem kapsz boltban tapasztalatom szerint.

És tudom, hogy másoknak más elvárásaik vannak, de nekem egy fenyőbútor oldalfalánál is ez lenne az elvárt kivitel. Ki nem állhatom, a csomókkal telihintetteket.

Nagyon szép!

Adok egy pluszt neked!

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86792

Nekem csak "olcsó" fából készült kézi gyalum van, néha mégis ráfoncsorodok, hogy használjam.

Hiába van az egyengető gyalugépem meg a vastagsági gyalugépem, néha hiba csúszik be, amit már csak a táblásítás után veszek észre, ilyenkor kell nekiveselkednem először lelkileg a kézi gyalu használatára, utána meg fizikai erővel, mivel a táblásított anyag már nem fér be a vastagságiba.

Van elektromos kézi gyalugépem is, helyesebben kettő darab, azokkal is szoktam ilyen hibákat kijavítani, ráadásul jobban is szeretem ezeket használni mint a sima fa kézi gyalut. Ha lenne egy jó N4-es vagy N7-es gyalum akkor lehet hogy változna a véleményem, de mivel nincs, így inkább maradok az elektromos kézinél és csak tényleg nagyon ritkán, évente 1-2 alkalommal használom a fa kézi gyalut. (de akkor is csak 1-2 percig :) )

Előzmény: pajaci (86737)
Schnitt Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86791

Pont ilyenre gondoltam, persze a mélységállító és a vezető nem jutott eszembe.

Kicsit elfáradtam a nézésben, mire a bácsi összerakta, de hát az ember amatőr/hobbi szinten pénz helyett(mellett) időt áldoz a kedvtelésére.

Mindenesetre profin össze van rakva, átgondolt tervezés.

Előzmény: pali923 (86787)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86790

Szia! 

Köszönöm az infót! A futárcég épp az előbb küldött egy üzenetet, hogy ma már ki is szállítják!

Előzmény: RepülőgépÉpítő (86785)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86789

Attól függ milyen tollal írtak a bútorlapra.

Ha golyóstollal akkor az aceton oldja a legjobban, de vigyázz, nem minden köröklak lemosó tartalmaz acetont így inkább vegyszerboltban vegyed az acetont, és ne háztartási boltban a körömlak lemosót.

Ha sima filctollal vagy szeszes filctollal lett firkálva akkor viszont az izopropil alkohol a legjobb lemosó szer. Más vegyszer inkább csat szétkeni de tökéletesen nem tudja eltüntetni. 

Előzmény: sanse79 (86699)
generátoros Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86788

Szia!   Utólag bevallom, bár nem mertem feltételezni, hogy 50mm-es oldalai lesznek a szekrényednek, de a fotón látszó------a földön és a falmellett----- anyag mintha 2 coll-os lenne és ez tévesztett meg.  A helyzet az , hogy  van szélezetlen anyagom de soha nem csináltam belőle semmit, inkább vettem a 4 oldalon körbegyalult deszkákat.  Ezekután könnyebb lesz kiszámítani az anyagszükségletet a tervezett előszobaszekrényhez.  köszi az infót.

Előzmény: arvaiz69 (86772)
pali923 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86787

Ehhez itt az illusztráció:

Előzmény: Schnitt (86780)
pali923 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86786

Az én marógépem (Skil) talpában 5 db 3-as csavarhely van. Én ezzel az 5 csavarral fogatom fel egy 6mm-es lapra, ha belerakom az asztalba. Eddig soha semmi problémám nem volt ebből, stabil, mint a svájci népgazdaság. Nem kell attól megijedni. 

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86785

Az egyszerű van nekem is, nem ajánlom, hogy megvedd. Egyszerűen fizikailag lehetetlen, hogy úgy rögzítsd a fúrón, hogy ne ferdén álljon rajta. Így viszont pont a mélységhatárolás lesz pontatlan. Nagyon könnyen elmozdul mert a rögzítő imbusz csavarja is olyan pici, hogy az nem képes normálisan rögzíteni. Az extrát nem ismerem közelről, de a simától csak jobb lehet.

Előzmény: arvaiz69 (86687)
kukucs33 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86784

A Wolfcraft-os univerzális (tehát igazából mindenre csak éppenhogy jó) gépasztalnál ezt úgy oldották meg, hogy kis fém rögzítő elemeknek van helye az asztalban, amikkel be lehet fogni a fűrészt vagy a marót.

Ez itt a reklám-videója, 0:30 körül látszik, hogy miről is beszélek (normálisan leírni úgysem tudnám):

https://www.youtube.com/watch?v=nFCrNaVkxmY

Szóval, ha a szokásos csavarozós módszer semmiképp nem megy, akkor egy, a fentihez hasonló megoldás is működik. A körfűrészt és a felsőmarót is használtam így elég sokat, stabilan tartja. Az sk. verzióhoz a csavarok, anyák simán beszerezhetők, csak az "U" alakú profilokat kell kitalálni hozzá.

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86783

Pete01 !

Egy érdekes cikket találtam videóval egy különleges kaptárról, amivel pergetés nélkül lehet kinyerni a mézet a kaptárból. Lehet, hogy már hallottál róla, de ez szerintem mást is érdekelhet, ezért elnézést az off-ért.

http://index.hu/mindekozben/poszt/2015/02/24/kaptar/ 

CSABUSZ Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86782

Ez nagy ötlet!!

Köszönöm!

Na majd ha visszakerül a szervizből, nekileselkedek.

Előzmény: Schnitt (86780)
CSABUSZ Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86781

Most elbizonytalanodtam. :)

Lehet, hogy nem is 3as a csavar.

Olyan pici az a csavar, hogy szerintem éppen tartja a műanyagot.

Már nagyon becsomagoltam, mert megy szervizbe.

Köszönöm!!

Előzmény: Schnitt (86779)
Schnitt Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86780

Egyébként a párhuzamvezető tartórúdjainál fogva is rögzítheted, bilincsekkel pl, de akkor a süllyesztett fészket pontosra kell marnod az asztalba, ne tudjon a rudak mentén csúszkálni a maró, plusz a rudaknak is kell 1-1 egyenes hornyot marnod, hogy be tudjanak süllyedni a géppel együtt a munkalapba.

Előzmény: Schnitt (86779)
Schnitt Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86779

Kicsit off lesz itt az asztalos témában.

A csavarok folyáshatára 5.6 keménységnél 300N/mm^2.

Ha nagy biztonsági tartalékot szeretnél, vedd a felét.

Egy M3 csavar magátmérője 2,39 mm, de az egyszerűség kedvéért számoljunk 2-vel. Így a sugár 1 mm, a terület 1*1*3,14, tehát lefele kerekítve 3 mm^2.

Az látszik, hogy mindenhol lefele kerekítettem bőven, tehát most több mint 2x túlméretezésünk van.

Így ott tartunk, hogy a csavar 450N, azaz kb 45 kilót elbír minden káros elváltozás nélkül.

Ebből van neked 6. Az 270 kg statikus terhelés.

Ha ezt mondjuk nagyvonalúan felezzük, akkor 135Kg dinamikus (erősen rezgő, rángatózó, stb) terhet jelent.

Hány kiló az a marógép, és mennyire akarsz nekifeküdni a  munkadarabnak?

CSABUSZ Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86778

A videon a 4db 8-as csavar helye jól látszódik.

https://m.youtube.com/watch?v=lYDrYMemhbw

0:29-nél.

Előzmény: paplanfa (86777)
paplanfa Creative Commons License 2015.02.25 0 0 86777

Tegyél már fel egy képet a routered talpáról műanyagban, és kopaszon is.

CSABUSZ Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86776

Mindenkinek nagyon köszönöm!!!

A marógép felfogatásánál egy gondom van.

Ha a műanyag talpról venném a mintát, akkor csak 6db 3x8mm csavar tartaná, az tuti nem bírja el.

Ha leveszem ezt a műanyagot, alatta 4db 8as csavarnak van hely, de "nagyon" közel a marószárhoz.

7,9cm x 4,9cm a csavartávolságok közepe.

Ennek közepén van a szár.

Ha jól gondolom, a belinkelt betéten kb. a sárga részbe esne a furat.

Barnamedvébb Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86775

van benne rajzos! installálási segédlet

még ahhoz is, hogy miként tudod belemarni a betétlap helyét a maróasztalba

Előzmény: CSABUSZ (86764)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86774

45mm léc végébe nem tudsz vele fúrni.

az átjelölésre két módszer van. 

1. pici hegyes fém biszbasz, az átjelölő tüske. kifúrod élbe amit kell, beleteszed a tüskét, precízen célozva hozzányomod a lapjához, és ott a pontozás. sík asztal, fakocka, derékszög, mindenféle segédeszközök javasoltak hogy jó legyen az illesztés. utánna a pontozásba teszed a fúró hegyét, és a sablonnal biztosítod a merőlegességet.

2. kifúrod élbe. utánna teszel bele fatiplit, ami úgyis kell majd. összerakod ami majd összemegy, de nem merőlegesen, hanem lapjára. a sablonon van állítható ütköző, azzal beállítod hogy a lapba a szélétől mennyire akarsz fúrni. hogy hova, azt meg az lövi be, hogy a már betett tiplihez illeszted a sablot a fúráshoz.

Vajk

Előzmény: colker (86773)
colker Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86773

Az említett tipliző eszközzel én össze tudok tiplizni egy szúnyogháló keretet is?

Nagyobb lapoknál látom én hogy ez milyen jó csak itt 45mm széles anyagnál nem tudom hogyan használhatnám.

Ha a szélétől  14mmre akarom a furat középét akkor az előtte  meg kell majd pontoznom hogy a perselyen keresztül megtaláljam hova is akarom a tiplit?

Az sem teljesen világos hogy a bütüs részről hogy tudom az anyag élére átjelölni hogy ott majd hova kerül?Úgy mint a leírásnál a "Sík,front kötések" résznél csak azt az anyagot amelyikbe az élébe megy azt vízszintesen illesztem a bütüs mellé?

Sajnos nem tudom ennél jobban megfogalmazni a problémámat :/

Remélem azért valaki megérti :)

arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86772

Szia!

A cipős szekrényt colos deszkából gyalultam 2 cm vastagra. Azt szerettem volna, ha a magas szekrény (189 cm) faanyaga is meggyalulva 2 cm vastag lenne. Azért hogy a faanyag gyalulva biztosan kiadja a 2 cm vastagságot elmentem és hoztam 3 cm vastag borovi faanyagot. Tegnap ezt hoztam Túrkevéről.  Miután a faanyag két oldalát derékszögbe gyalultam, szalagfűrészen az anyag vastagságot 21 milliméterre vágtam. Ezt követően egyszer áttoltam a vastagsági gyalun és ott 20 milliméterre gyalultam. 

Egyébként a 3 cm vastag faanyagot 110000 Ft/m3 áron vettem. Úgy voltam vele inkább kicsivel többet fizetek érte, de biztosan meglegyen a tervezett 2 cm gyalult anyagvastagságom. 

Előzmény: generátoros (86767)
pacman123 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86771

ööö, igaz :) Ronda lenne ha a marószár beleverne a szűkítő betétlapokba. Szóval CSABUSZ, Paconak nagyon igaza van, erre sem árt figyelni majd.

Előzmény: Paco155 (86769)
pacman123 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86770

A helyedben én azért körbekérdeznék hogy nincs-e ilyen műanyag lap a környezetemben valakinek, "ingyé" (két söré vagy tyúké') és azt a cirka 10 ropit inkább egy (két) jobb fajta marószárra verném el. Persze több a meló is így vele, mert vagy csinálsz legalább betétlapot két különböző méretű nyílással (egyet keskenyebb és egyet szélesebb profilú marószárakhoz), vagy egy betétlap de akkor meg kell csinálnod a közbülső kisebb-nagyobb betétlapokat is (ez lenne a macerásabb módszer) ... de átgondolandó. Persze ha nem számít nagy tételnek a 10 ropi, akkor ne szenvedj vele, a linkelt cucc is jó szolgálatot tesz majd.

De akármelyik mellett döntesz is, a pontos furatokra figyelj oda.

Paco155 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86769

Azért az is fontos hogy a cucc nagyon pontosan középre kerüljön a lapon. :)  Így én inkább a papírsablont használnám. :)

Előzmény: pacman123 (86766)
Paco155 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86768

Szerintem kicsit félreértitek ezt a videoanyagot.

A bácsi nem azért dolgozik ilyenből mert ilyen fája van. És nem azért mert olcsón szerezte. Hanem azért mert ezt a produktumot árulja.Sok munkával állítja elő ezt a kinézetet és még véletlenül sem gyalulná le a fűrésznyomot - mert pont ezt tudja és ezt akarja eladni (tízszeres áron ahhoz képest mintha ez egy sima felületű normál asztal lenne). Az asztal aljának éppen úgy szerepe van ebben mint a tetejének.

Erre a stílusra állt rá, ha megnézitek, nem egy hanem az összes asztala így készült. A video címe sem az, hogy hogyan használd fel a régi görbe faanyagodat hanem, hogy hogyan készíts rusztikus stílbútort.

generátoros Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86767

Szia!   Milyen vastag volt a szélezetlen borovi anyag amiből ezek a deszkák lettek?  milyen vastagok, mert a foto alapján nehezen tudom megsaccolni.   Azért kérdezem mert kiváncsi vagyok  miből mit lehet kihozni?   Előszobába én is tervezek plafonig érő szekrényt.

pacman123 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86766

Lecsavarozod a marógéped műanyag talpát (jó esetben van ilyenje). Ezt sablonként felhasználva ráilleszted a lapra, jól rárögzíted és mondjuk egy önközpontosító fúróval (hogy pontosan oda essenek a likak ahova kellenek) kifúrod a likakat. Aztán a teteje felől csinálsz süllyesztést a csavarfejeknek. Majd rácsavarozod a maródat. Szerintem kb ennyi.

Itt kb. ezt a folyamatot mutatja be (oda tekertem ahol pont a likakat készíti az önközpontosító fúróval):

https://www.youtube.com/watch?v=e6SelK8lHWw#t=167 

De ha nincs ilyen fúród, kicsit megpontozod a közepét, és a sima fúróhegy is jó. A lényeg a pontos furatokon van. Kicsit félremászik, és igen nehéz lesz felcsavaroznod a marót. 

Paco155 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86765

Kifúrod azokon a  helyeken ahol a marónak a csavarhelyei vannak és csavarral.

CSABUSZ Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86764

Ez nekem megfelel.

De erre hogy tudom felfogatni a marógépet?

Előzmény: 409 (86691)
pacman123 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86763

"... valoban alatta van-e az uj darab koltsegenek "

Nem tudom ... szerintem ennek a videónak nem ez lett volna a mondanivalója. Hogy megéri-e régi, vetemedett deszkával dolgozni az új ellenében.

Hanem hogy ilyen deszkád van. Pont. Mit kezdesz vele ha nem hintázni szeretnél rajta, hanem mondjuk asztallapnak szánod? Nos ő mutatott egy módszert. Ami némely felhasználásnál lehet opció, néhol meg persze nem.

Illetve azért jegyezzük meg, hogy 1:36 környékén feltűnik ez a komment:

"For these table tops I am preserving the original rough milled surface to achieve a rustic appearance. Joining the wood flat is NOT an option."

Tehát meg szerette volna őrizni a fa kissé durva felületét, rusztikus hatást keltve a végén. Ezért sem gyalulta simára.

Előzmény: wetzi7 (86760)
pajaci Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86762

Végig benne van a körfűrész nyoma.

Előzmény: pacman123 (86759)
pajaci Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86761

Azoknak megfelelhet valóban.

Előzmény: pacman123 (86759)
wetzi7 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86760

egyetertek. sot, azert en azt is megolvasnam, hogy egy ilyen deszka 'javitasaba' fektetett munkaora+anyag raforditas valoban alatta van-e az uj darab koltsegenek.

egyebkent ha mar a ganyolasnal tartunk: a butorlap mint megoldas ebbol a szempontbol nem meg nagyobb kapufa?

Előzmény: pajaci (86748)
pacman123 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86759

A végeredmény nem olyan borzalmas azért :-)

De jó, OK, akkor téged nem győzött meg.

No engem se úgy, hogy ezután csak a vetemedett deszkákat keresném, csak jó tudni hogy nem kell annyit bűvészkedni egyengetővel/vasatagolóval, nem kell olyan sok anyagot leválasztani (ergo kímélem az akármilyen gyaluim élét is), egyszóval: van egy ilyen technika is. "Desznyóvágó" asztalnak, kinti lóca ülőlapjának ... stb. ... tökéletes.

Előzmény: pajaci (86756)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.24 0 2 86758

Sziasztok!

Nemrég jöttem be a műhelyből, jól haladtam a gyalulással. Sikerült befejezni a magas szekrény  oldalainak gyalulását. Igazán szép lett, ha elkészül nagyon mutatós lesz! Már sorba is raktam a négy oldalnak való fákat, holnap csak ragasztanom kell. Szépen lassan de azért haladok. Igazából ezektől a magas szekrény oldalaktól tartottam a legjobban. Így most 200 cm hosszúak a deszkák, táblásításkor a két végére és a közepére is két helyre rakok merevítőket, hogy ne tudjon a deszka elmászni! Fő a precízség !!! :- )

A mai munkáról íme néhány kép!

Holnap így ragasztom össze őket: 

philidor Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86757

Ugyanaz a cipő... ☺ csak én még az út elején járok...  A pakolás mondjuk már nekem is megy... 

Előzmény: Paco155 (86749)
pajaci Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86756

Köszönöm, én nem kérek belőle. A kezem alól se mernék ilyet kiadni. Felénk ezt taknyolásnak hívják.

Előzmény: halaloszto (86755)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86755

ez egy stílus. mármint az ilyen újonnan is toldozott cucc. van akinek tetszik. van az a hely ahova passzol.

Vajk

Előzmény: pajaci (86748)
TINTUS Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86754

Amire blum vasalat -pánt vagy görgő - kerül . A program lényege, hogy a tervezéskor neked kell eldöntened, hogy a fenék és oldal összeállítása hogyan legyen vagyir rátakar a tető vagy fenék az oldalra vagy közé illeszted és a hátlap falcos vagy nútos vagy.....  ha kész vagy a tervezéssel akkor összeépítési szakrajzot láthatsz , egyberakva vagy elemenként beméretezve és kirajzolva a vasalatok-furatok helyét a rögzítőcsavarok méretét és a szabásjegyzéket és vasalatjegyzéket.  Az elemek vastagságát te adod meg. n A kitchendraw ezt nem tudja viszont ez meg nem tudja azt amit a kitchendraw.. .  Mindenesetre könnyebben tanulna valaki, ha mellettem ülhetne míg megcsinálunk egy fiokos-ajtós szekrényt. 

Előzmény: RepülőgépÉpítő (86674)
Paco155 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86753

Öööööö, gépem nincs, mivel kellene? Amúgy is kézzel elég finom melót lehet végezni, a forgács vastagsága sokkal vékonyabb mint géppel lenne.

Előzmény: pajaci (86752)
pajaci Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86752

Bakker! Te bubingát gyalulsz kézzel?

Előzmény: Paco155 (86751)
Paco155 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86751

És kaptál ilyen lécet vörösfenyőből, dióból, körtéből, merantiból, bubingából, cédrusból, juharból, és kőrisből is? :D

Előzmény: pajaci (86750)
pajaci Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86750

Sokszor úgy táblásítottam, hogy vettem 4x2cm-es gyalult léceket, így pillanatok alatt megvolt. Egyszerű és nagyszerű :-)

Előzmény: Paco155 (86749)
Paco155 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86749

Viszonylag egyszerű.  Van egy 5 négyzetméteres tároló, ahol el kell férnie az összes anyagnak, a szerszámoknak, munkapadnak, polcoknak és egy csomó más mindennek aminek nem a lakásban a helye. Van előtte egy 1,35 széles folyosó ahol úgymond dolgozni tudok. És egy szomszédnak még ez is szúrja a szemét (a szemét). Munka előtt ki kell pakolnom bakra a munkapadot vagy fűrész/maróasztalt. Nem tudok 30-40 kilós vagy nehezebb dolgokkal vagánykodni. Nincs hely a forgácselszívónak. Nincs hely egy másfél méteres egyengetőnek. Talán egy kisebb vastagolót el tudnék valahova passzírozni, de nem is nagyon tudok zajongani, szóval egy gépi gyalu+elszívó már átütné más ingerküszöbét is. 

Marad a kézi gyalulás, sokszor a kézi fűrészelés is. A marót úgy választottam, hogy nagy teljesítményt tudjon alacsony fordulaton is. És a késeket is borotvaélesen kell tartanom, hogy ne kelljen nagyon pörgetnem a tiszta vágáshoz. 

Nem mindig egyszerű a hobbista élete. :).

Előzmény: pajaci (86746)
pajaci Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86748

Hulladék szar anyagból, toldozva foldozva csinálni valamit, valóban nem isten káromlás, hanem kontárság. Megnézném az így készült cuccot egy két év múlva, hogy mennyire maradt egyenes. Baromság, és igénytelenség az egész. Mondjuk disznóólnak megfelelhet.

Előzmény: pacman123 (86742)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86747

hát, én bárhová is kerül a javítás, csak végigtapasztottam volna, legalább úgy nagyjából

de mindenképp érdekes

Előzmény: pacman123 (86742)
pajaci Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86746

Milyen indíttatásból teszel így?

Előzmény: Paco155 (86744)
blb123 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86745

Ja és a szakmája tűzi kovács.

Előzmény: blb123 (86743)
Paco155 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86744

Nem, nem rendszeresen.  Szerencsére csak ritkán, évi egy kettőt.  De amúgy igen.

Előzmény: pajaci (86741)
blb123 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86743

Édesapám 50-éve nagyiéknak kézzel gyalulta a kerítésnek a deszkákat.

Azóta is irigylem az időt és energiát ami akkor volt

"hálózati áram nem volt"

Kamaszként még láttam a közel 20m kerítést.

Előzmény: philidor (86736)
pacman123 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86742

?

Gondolom (ha MŰKÖDIK, és a vieó alapján azt kell hinnem hogy igen) el lehet tüntetni a hosszanti vágásokat is, szépen. Ami meg amúgy is alulra kerül mondjuk asztalnál, amit a srác is csinált, és ami ugye pont kit érdekel :-) Nyilván nem MINDEN esetben használható a technika, pl szekrény belső ajtajánál se szívesen nézne a kedves ügyfél bejavított csíkokat, de nekem nem tűnik istenkáromlásnak a módszer.

Előzmény: pajaci (86725)
pajaci Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86741

Kézzel gyalulva táblásítasz rendszeresen?

Előzmény: Paco155 (86738)
pacman123 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86740

Nekem épp volt időm :-)

Akkor nézd innen:

https://www.youtube.com/watch?v=cUqjC7E8u44#t=148

De a lényeg:

Hosszanti irányban, a homorú oldalról bevagdossa a deszkát, 2-3 hosszanti vágást ejtve, de az anyagot nem átvágva. Így ki tudja "lapítani" a vastag deszkát szorítókkal, asztallaphoz fogva. Kilapítás után, szintén a homorú oldalon a széltében belemar pár db pár mm mély nútot, amibe beleragaszt kemény(?)fából vékony darabokat, ez gondolom az egyik módszer arra hogy a szorítók levétele után a deszka összeugorjon:

Illetve a hosszanti vágásokba ékeket is ver, ez gondolom a kettes számú módszer a visszaugrás ellen:

Na legyen ölég ennyi summary, a maradékot tessék megnézni :)

Előzmény: rferi (86719)
wetzi7 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86739
Sztem van, pl. jomagam
Paco155 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86738

Tévedni emberi dolog :)

Előzmény: pajaci (86737)
pajaci Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86737

Nincs olyan mazochista szerintem.

philidor Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86736

Hagy kérdezzem meg, hogy egyébként van köztetek itt olyan, aki gép nélkül, csak kézi gyaluval kínozza magát, ahogy én tervezem? J

Előzmény: Paco155 (86735)
Paco155 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86735

Én az elsőt kihagyom, szerencsére annyira nem szar a fűrész, hogy kelljen. Régebben amíg nem volt meg a hosszú gyalu addig meg folyamatosan összeillesztgettem a felületeket és krétáztam. Ahol az ellendarab krétás lett ott kellett levenni egy kicsit 

Előzmény: halaloszto (86733)
vati666 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86734

Sziasztok!

Erre elvileg http://www.arizondo.ch/images/produkte/cache/mi23/23264-HU-818-4.jpg ilyen lap megy.

Ilyen furat átmérővel lehet hozzá kapni nem arany árban használható lapot, mert akkor egy ilyenre beruházok.

Köszi, hogy ajánlottad!

Üdv: Ati

Előzmény: RepülőgépÉpítő (86639)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86733

nekem úgy adja ki, hogy először rövid gyalu nagy fogással, és szemre megy az egyenes gyártása. ha már nagyjából egyenes, akkor jön a hosszú, hogy tényleg egyenes legyen. kicsi fogással, türelmesen. meglepő hogy szinte egyenes, és hogy lekapdossa a piciket ahonnan kell. ha élet illesztesz, akkor itt kész is. síkot gyalulva utánna jöhet a rövid gyalu nagyon kicsi fogással, csiszolás helyett. nem így kell, hanem nekem így működött.

Vajk

Előzmény: Paco155 (86732)
Paco155 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86732

"Te már megtapasztaltad, hogy a rövid gyalu után mit vitt az egyengető, lett-e lényegesen „síkabb” a sík, egyenesebb az egyenes."

Alapvetően ott kezdődik, hogy tudtommal fordítva kell használni. :)  Először a ropánt és amikor már egyenes az egyenes, és sík a sík akkor jön a simítógyalu. Persze kivéve ha kivétel van és általában kivétel van, mert ha szálirányváltás is esik közbe akkor minden borul.

Előzmény: philidor (86728)
Paco155 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86731

Ezt csak megerősíteni tudom.

Előzmény: kukucs33 (86730)
kukucs33 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86730

"...Nekem egy kétméteres egyenes él amit illeszteni lehet van, hogy fél óra..."

Én egyszer próbáltam ilyesmit komolyabban. A veszteség nem is időben lett mérhető, hanem abban, hogy mire egyenes (sík) lett az a bizonyos él, addigra kissé már alá is mentem a kívánt méretnek. Némi újraszámolással szerencsére sikerült a tervet a valósághoz igazítani, de akkor kezdtem el komolyabban fontolgatni egy egyengető gyalugép beszerzését.

Előzmény: Paco155 (86726)
philidor Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86729

Hát szerintem én is először ezzel fogok próbálkozni, végül is a No7-esbe akkor is bele lehet ugrani, ha bebizonyosodik, hogy kell.

Szerintem egyébként aki tud gyalulni, az a kisebbikkel is eléri, amit akar, az olyan kezdőknek, mint én, meg lehet, hogy mindegy is, mi van a kezében… J

Előzmény: wetzi7 (86727)
philidor Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86728

Nem, egy melóért semmiképpen nem ugranék bele. Bár van az a mondás, hogy ember tervez…, így nem kizárt, hogy minden elképzelés ellenére egyszer használatos lenne, ha megvenném. Ahogyan én gondolkodom, úgy időnként kellene, amikor tényleg fontos lenne a sík és az egyenes. Értem én, hogy géppel egyszerűbb, gyorsabb, pontosabb, de az is csak akkor, ha van. J Ha nincs, akkor a kézi gyalu is végtelenszer pontosabb, mint a semmi… J Márpedig az biztos, hogy gyalugép egyhamar nem lesz, bár lottózom néha… J

Azért gondoltam, hogy megkérdezem, mert Ti már végigjártátok ezeket a kérdéseket, Te már megtapasztaltad, hogy a rövid gyalu után mit vitt az egyengető, lett-e lényegesen „síkabb” a sík, egyenesebb az egyenes.

Hogy mennyire szeretek gyalulni, azt meg még nem tudom, gondolom, két óra gyalulás után úgyis más véleménye van róla az embernek. J Eddig a próbálkozások pozitívak voltak, de hát ebből még nem vonnék le semmit.

Előzmény: Paco155 (86726)
wetzi7 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86727

ugyanebben a cipoben jarok, csak en a No.4-es Stanley-t gondoltam elso beruhazasnak. mondjuk tablasitasnal az oreg is siman megnyomja a 4-essel

https://www.youtube.com/watch?v=lemsx2_ArnQ

Előzmény: philidor (86720)
Paco155 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86726

Izé.....

Az a nagy kérdés, hogy csak egy melóra akarod megvenni, azért akarod mert később is többször szeretnél síkot gyalulni vagy mert szeretsz a gyaluval dolgozni?

Első esetben határozott nem.

A másodikban is jobban jársz egy gép vastagolóval

A harmadik esetben meg úgyis megveszed akármit mondok. :)

Kézi gyaluval síkot és hosszú egyenes élt csinálni iszonyatos meló. Nekem egy kétméteres egyenes él amit illeszteni lehet van, hogy fél óra. Kezdetben néha kettő is volt. Ha bevállalod akkor hajrá. ;) Nem elriasztani akarlak, csak tudom hogy manapság hamar elmegy az ember kedve ettől a munkától, ha tudja hogy ezt egy gépi egyengető gyaluval meg lehet csinálni 3 perc alatt is.

Előzmény: philidor (86720)
pajaci Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86725

Mifelénk megkéselnék ilyenért az embert. Jogosan.

Előzmény: pacman123 (86718)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86724

meg hogy ez nem krimi, ahol izgulni akar az ember, hanem olyan ahol valamit meg akarsz tanítani. ezért nem az lenne a cél hogy bámuljon végig, hogy ebből meg mi a fasz lesz, hanem először megmutatjuk hogy mit csinálunk, és utánna vesszük végig lépésről lépésre. és így aki nézi tudja hova tenni a látottakat, tudja mihez kötni, mire felfűzni. észreveszi a lényeges részleteket, mert tudja mi lesz belőlük. ha nem tudja mire megy ki a játék, észre sem veszi lehet, mert nincs mi alapján súlyozni hogy mi a fontos és mi nem.

Vajk

pajaci Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86723

Én meg pont így gondoltam, hogy te visszakeresed nekem :-))))))))))

Köszi!

Előzmény: Paco155 (86711)
Soká Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86722

A másodiktól a nyolcadik percig állványon van a kamera! :)

Schnitt Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86721

Látom már megrendelted, de csak most olvasom a hozzászólásod.

Nekem az egycsavaros van, szerintem az, hogy mennyire áll ferdén(mennyire könnyen mozdul el, erősen fúrószárfüggő.

Az olyan fúrón, amin nagyon ki van emelve az élszalag, pl az ilyeneken, nagyon tud billegni, mert csak 2 pontban ér hozzá a csavaron kívül:
Bővebben: LINK

De az olyan fúrónál, mint nekem is van: Bővebben: Link 

ez egy nagyobb felületű felfekvést ad, nem tud annyira ferdén állni.

Eddig a szerszámhoz kapott 100 darab tiplin kívül kb 50-et toltam még be vele fenyőbe, egyszer sem mászott el, a méret is pontos volt, de az tény, hogy az első linkeden lévő extra ütköző kevésbé fúrófüggő, azt könnyebb bármelyikhez illeszteni.

philidor Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86720

Huhh, köszi a választ. Egy No. 4-es Record-om van, de őszintén megmondom, hogy most tanulok gyalulni. Nagyobb anyagon még nem próbáltam a meglévőt, ezért nem tudom, hogy ezt a kétszer olyan hosszú Stanley-t érdemes-e a kicsi mellé beszerezni, ha mondjuk azt venném a hülye fejembe, hogy előbb-utóbb táblásítani szeretnék. Sajnos a gépi megoldás egyelőre több okból sem megoldható…

Előzmény: Paco155 (86717)
rferi Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86719

Elmesélnéd mi volt a videóban, mert én másfél perc után leállítottam a hányingerem miatt, amit az össze vissza rángatott kamerától kaptam!

Komolyan, a tököm tele a sok önjelölt videógyártótól, akik olyan alap dolgokat nem hajlandóak elsajátítani, mint, hogy ha bemutatnék egy munkát, akkor nem rángatom a kamerát percekig felalá már a műhely külső bejáratánál, minden lényegi infó bemutatása helyett!!!

Előzmény: pacman123 (86718)
pacman123 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86718

Nem tudom volt-e már itt, de első ránézésre egy érdekes és űrtechnológiát nem igénylő, így akár nekünk hobbistáknak is alkalmazható módszer csavarodott/hajlott deszkákra, pallókra:

Illetve ha valaki ismerte/használta a technológiát, majd gondolom megosztja mennyire volt nála működőképes.

Paco155 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86717

Én.

Ha van egy jó egyengető és vastagoló gyalud akkor úgyis azt fogod használni. Mellette nincs értelme. Viszont helyette, ha gépi nincs akkor akkor ló helyett ez is jó :)

Előzmény: philidor (86716)
philidor Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86716

Sziasztok!

Ilyet használ még valaki:

http://shop.woodholz.eu/webaruhaz/view/gyalu/stanley-bailey-ereszto-gyalu-60x560-mm/1610

Van létjogosultsága a gépi gyalulás mellett?

P.

Tofi Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86715

Sziasztok!

külföldi (angolszász) DIY videókban gyakran látok lakkot spray formájában. Lehet ilyet kapni itthon, és tényleg annyira egyszerű dolgozni vele, mint ahogy azt mutatják?

Fa parkettaszegőt szeretnék lakkozni, hogy a nyers fa kapjon egy kis felületvédelmet (elsősorban a felmosás miatt), jó lenne erre (még nincs felszerelve a szegőléc).

Köszi előre is!

Tofi

kukucs33 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86714

Szappanos (esetleg ultraderm) vízzel indítanék, aztán, ha az sikertelen, denaturált szesszel folytatnám.

arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86713

Szia!

Nem! De most, hogy mondod gondolom azért mondod, mert a tiplizésnél a két fát különböző mélységbe kell fúrni! Basszus akkor felhívom őket és módosítom a megrendelést! 

Köszi! 

Előzmény: pajaci (86697)
kukucs33 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86712

b vagy c

Szerintem a tapasz hiába fehér, a lazúrozott fától nagyon elütne a tapaszolt rész.

Előzmény: halaloszto (86667)
Paco155 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86711
Előzmény: pajaci (86706)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86710

volt ez téma, szerintem múlt héten, és Vajk linkelt is be egy videót, ami világossá teszi

Előzmény: pajaci (86707)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86709

a jó árat úgy értettem, hogy ezért nem nagyon érdemes a netet túrni és magánimportot csinálni

természetesen, ha valaki tud csinál(tat)ni, az olcsóbb

Előzmény: 409 (86704)
sanse79 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86708

hm...kiprobalom :)

Előzmény: pacman123 (86703)
pajaci Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86707

Mit támaszt?

Előzmény: 409 (86705)
pajaci Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86706

Köszi sokat segítettél :-)))))))))))))

Esetleg összefoglalnád nekem?

Előzmény: Paco155 (86702)
409 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86705

Rossz az elnevezés, inkább támasztócsapnak kellene nevezni.

Előzmény: pajaci (86701)
409 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86704

Ok, én ahhoz mértem, hogy mennyiből lehet megcsinálni. Akinek nincs erre lehetősége, annak persze nem opció.

Előzmény: Barnamedvébb (86700)
pacman123 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86703

Asszony körömlakk-lemosója? :-) (kicsit persze kipróbálva egy kevésbé látványos helyen, esetleg kicsit meghígítva).

Paco155 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86702

Pár napja volt róla szó, videókkal :)

Előzmény: pajaci (86701)
pajaci Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86701

Az a másoló csap mire való?

Barnamedvébb Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86700

Ezt érdemes megvenni! nekem is ilyen van

meg kell mondjam, első pozitív meglepődésem Kentechnél, általában baromi drágák - ez nem

külföldről sem lehet sokkal olcsóbban behozatni

sanse79 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86699

sziasztok!

tudom, hogy nem vag ide :) de azert hatha valakinek van valami jo tippje arra, hogyan tavolithatom el a tollal keletkezett írásnyomokat a laminalt ajtóról? van valakinek valami ötletet?

b.

joevagyok68 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86698

A "csomómentesben" csak nincs !  :-)

Már nem emlékszem milyet vettem, de szerintem a "csomósat", mert nem "kényes" helyre kellet és árérzékeny vagyok, de kieső csomó az biztos nem volt benne !

Otthon van még 2 "szál" 17 x 290-es darab belőle , majd megnézem....

Előzmény: rferi (86693)
pajaci Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86697

Kettőt rendeltél ugye?

Előzmény: arvaiz69 (86696)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86696

Szia!

Köszönöm, már meg is rendeltem! 

Előzmény: paplanfa (86692)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86695

Szia!

Köszönöm!

Előzmény: pajaci (86689)
pajaci Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86694

Egyetértek!

Előzmény: rferi (86693)
rferi Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86693

Viszont olyan szép táblásított anyagot sosem fogsz kapni, mint amilyet csinálsz, ezt tapasztalatból mondom!

Ahogy nézem az anyagodat, gyönyörű, alig csomós, szép szálú, ráadásul ha kényes vagy rá, akkor ki is válogathatod szabáskor, táblásítás előtt azokat a szálakat előre, ajtóba, stb. amiben nincs csomó egyáltalán.Akkor az eredmény nagyon szép, párhuzamos szálrajzolatú tábla.

Namost egy táblásítottban ilyenről ne is álmodj!

Még jó,ha nincs benne kieső csomó!

Előzmény: arvaiz69 (86688)
paplanfa Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86692

Logikus, hogy érdemes. Az 1 csavaros a menetbe szerencsétlenkedi magát, a másik csőbilincsként működik, nem áll ferdén soha, és stabil.

409 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86691

Itt van pl., de szerintem ez drága. Egyébként passz, én magam készítettem, csak a lemezt vágattam egy rozsdamentesekkel foglalkozó cégnél. Ez dél-Buda, Nagytétény.  (250x200x5mm-re emlékszem) A betéteket 4mm-es polikarbonátból esztergáltam.

Előzmény: CSABUSZ (86684)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86690

nálunk ennyi

http://www.borovi-fenyo.hu/kategoria/tablasitott-lapok-0

legutóbb mikor "gyorsan" kellett, innen vettem és mivel "hosszú " darabok voltak fel is vágattam, mert van bútorlapos gépük...

Nem tudom ez mennyire jó vagy "rossz ár...Viszont közel van és én is el tudom hozni a kombiban felvágva.

Előzmény: arvaiz69 (86688)
pajaci Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86689

Érdemes, amaz könnyen megcsúszik a fúrón.

arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86688

Szia! 

Őszintén megmondom, kérdésed olvasása után elgondolkoztam, hogy erre miért nem gondoltam eddig? Itt ahol lakom sajnos nincs is olyan üzlet, ahol táblásított anyagot is lehetne kapni, így ez meg sem fordult a fejemben hogy táblásított anyagot vásároljak. A táblásított anyagok árait meg végképp nem is tudom, de még csak körülbelüli árat sem tudok. A kis asztalok asztallapját is magam táblásítom, ezért jött az ötlet, hogy a szekrényt is én fogom majd táblásítani. Úgy gondolom semmivel sem tudom olcsóbban előállítani a táblásított anyagot, mintha boltba készen vásároltam volna meg. Már csak azért sem, mert a faanyag szállításához utánfutót kell bérelnem, egy Túrkevei fuvar üzemanyag ára legalább  3.000 Ft-ba kerül, a szélezetlen faanyag előkészítése, gyalulása, táblásítása nagyon sok munkaórát vesz igénybe. Én meg egyébként sem vagyok híres a kapkodásról!

Tehát ha az elkészítésre töltött munkaórát is felszámolnám, biztos sokkal jobban járnék a gyári táblásított anyag megvásárlásával. De tényleg komolyan mondom, ez fel sem vetődött eddig bennem.

Hidd el nekem, a táblásítást és az ezzel járó macerás munkát nem is nagyon kedvelem. Amit már nagyon várok, és szívesen csinálnék, az az ajtók készítése, a kontraprofilmarás és a kazetták platolása, ami a szépségét és élvezetét nyújtják az asztaloskodásban számomra ! :- ) 

Előzmény: joevagyok68 (86668)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86687

Sziasztok!

Azt hiszem megveszem én is ezt a Wolfcraft tiplizőt! Azt szeretném megkérdezni ezzel kapcsolatban, hogy az üzletben kapható mélységhatárolók közül érdemes-e az Extrával jelöltet megvásárolni. http://profibarkacs.hu/spd/2755000/Wolfcraft-Melysegbeallito-szett-furohoz-6810mm-Ext

Azért kérdem, mert mintha arra emlékeznék, hogy régebben az egyszerű http://profibarkacs.hu/spd/2751000/Wolfcraft-melysegbeallito-szett-furohoz-6810mm-Egy

mélységhatárolóra azt mondtátok volna, hogy elmozdul, nem lehet pontosan beállítani.

Előzmény: Schnitt (86675)
Petör Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86686

Hello

b.) - a nyáron elkészült komplett teraszácsolat fehér lazúr bevonatot kapott. Minél homogénebb színre kell törekedni alatta.

Barnamedvébb Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86685

írtam erről neked mailt

Előzmény: TINTUS (86672)
CSABUSZ Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86684

köszönöm!

Lehet ilyen fém lapot kapni, mert sajnos a környékünkön nem tudok olyat, aki foglalkozna ilyennel?

Milyen méretű lapot érdemes szerezni?

Kik készítenek esetleg ilyet?

Köszi!

Előzmény: 409 (86681)
CSABUSZ Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86683

Mindenképp besüllyeszteném, de csak 15mm-ig gondoltam.

A kivetőpántos ötlet nagyon hasznos!

Köszi

Előzmény: Kamelot (86680)
409 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86682

Gép függő ugyan, de valószínűleg körülményes lesz így a szerszámcsere. Persze a mostani helyzetnél mindenképpen sokkal jobb.  :-)

Előzmény: Kamelot (86680)
409 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86681

"Létezik nem csúcskategóriában (barkács célú) hosszabb szárú készlet?"

Annyival hosszabb nincs. Ezért szokás egy 4-5mm-es /fém/betétlapra erősíteni a gépet (a müa csúszótalpat is levéve) és azt felülről az asztal síkjába süllyeszteni.

Létezik toldószár, de a hosszú kinyúlás sem "egészséges". Megterheli a gép tengelyét, csapágyát és a pontatlanságokat is felnagyítja.

Előzmény: CSABUSZ (86678)
Kamelot Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86680

Rajzold körbe a talpat a munkalap alján. Mivel van felsőmaród ezt a körberajzolt formát mard ki 20mm mélyen. Megoldódik a probléma. A maródat és a tüdődet kímélheted ha előtte kivetőpánt fúróval belefurkálsz. Ha nincs ilyen fúród akkor sorry.

joevagyok68 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86679

Lehet más ezért csinálja/csinálta "betétlappal" ?  :-)

CSABUSZ Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86678

Van egy Parkside felsőmaróm, aminek 55mm a marómélysége.

Elkészítettem hozzá az asztalt 30mm munkalapból.

Majdnem fel is avattam, de az ütközésig kitolva pont síkba került az asztallap tetejével. :)

A hozzá kapott szárat tettem bele.

Létezik nem csúcskategóriában (barkács célú) hosszabb szárú készlet?

torony78 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86677

Majd készítenél pár fotót a végeredményről? Kíváncsi vagyok, mennyit takar a fehér lazúr. Vízbázisú lesz? Csiszolást, alapozást, hogy csinálod?

CSABUSZ Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86676

Sziasztok.

A két lap közül melyiket ajánlanátok általános felhasználásra:

1

http://www.profikisgep.hu/bosch_korfureszlap_speedline_wood_130_x_16_x_13_mm_12_1_db_2608640829_11296?utm_source=argep&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

2

http://bolthely.hu/szerszampiac/id/303256_Bosch_korfureszlap__130x16_20_optiline

Puha és keményfa inkább szebb vágására.

Köszönöm!

Schnitt Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86675

Szia!

Én a www.profibarkacs.hu oldalon rendeltem.

Ha pesti vagy személyesen is át tudod venni, akkor nincs postaköltség. 

Érdemes venni hozzá mélységütköző gyűrűt is, amit a fúrósszárra tudsz csavarozni, hogy ne szaladjon túl.

Előzmény: alpapa (86656)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86674

Ez a program mennyire alkalmas például egy konyhabútor tervezésére? Anyaglistát illetve szabáslistát tud készíteni? 

Előzmény: TINTUS (86672)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.02.24 0 0 86673

a)

TINTUS Creative Commons License 2015.02.23 0 0 86672

Két lemezen van a telepítendő anyag, rajta van a tervező progi és a blum katalógus is. Valamikor a blum 27 rugót kért érte. 

Találtam ilyent is   :  https://e-services.blum.com/sfmportal

Ez nem tudom mennyire komoly.

Nekem ez van meg :      http://www.blum.com/hu/hu/02/40/50/

Előzmény: Barnamedvébb (86660)
alpapa Creative Commons License 2015.02.23 0 0 86671

Kőszőnőm de már megtaláltam a cinkotai HÉV állomástol visszafelé néhány perc séta és ott van egy Áruház 4990- ami nekem elfogadhato ár.Ezzel talán életemben előszőr sikerűl egy normális lyukat furnom.

Előzmény: halaloszto (86658)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.23 0 0 86670

a ragasztón kifejezetten foltos a lazúr.

Előzmény: joevagyok68 (86669)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 86669

d, csomóba kent ragasztóba dörzsölt csiszolat száradás után még csiszolva?  :-)

joevagyok68 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 86668

Most némileg provokatívan én is kérdeznék !

Tudom szentségtörés ez , főleg itt ! DE kíváncsi vagyok..

Mennyivel olcsóbban jössz így ki, hogy te veszed-szállítod a nyersanyagot, vágod-gyalulod, majd táblásítod az anyagot ?

Számoltad már ?

Mert ugye

- te írtad..."kevés időd" van - "az évek óta halogatott"

- ez idő alatt gyárthatnál "pénzes" dolgokat ! > kis szék-asztal, mert te szoktál olyat is.

Még így is megéri ?

Jó jó tudom ! Az alkotás öröme az megfizethetetlen, nem forintosítható !   :-)

Előzmény: arvaiz69 (86663)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.23 0 0 86667

sziasztok,

csinálok egy ágyat (egy pár éve, de most felpörgött). nem túl szép csomós luc. eredeti terv szerint fehérre kellett volna festeni. de elég szép lett és felmerült hogy fehér lazúrt kap. ha ez lesz, akkor azon a pár helyen ahol muszáj mivel glettelnétek alá? 

a) trinát mestertapasz. úgyis fehér

b) fenyő színű tapasz

c) a lazúrba kevert csiszolat.

??

Vajk

Paco155 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 86666

Termeszrágta fát.

Előzmény: _KGR_ (86665)
_KGR_ Creative Commons License 2015.02.23 0 0 86665

Találtam egy érdekes videót. Kíváncsi lennék, hogy milyen anyagot használnak:

https://www.youtube.com/watch?v=KeskG-bFG9o

pacman123 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 86664

Na a csavarodás pl. eszembe se jutott. Jogos és köszi az infókat!

Előzmény: arvaiz69 (86663)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 86663

Szia!

Ezeket mind táblásítani fogom, az ajtó keretekhez csak akkor fogok hozzá, ha már a szekrények össze vannak állítva.  A deszkákat általában 7 - 8 cm szélesekre szoktam fűrészelni, persze van ami 10 -11 cm és olyan is ami 4 vagy 5 cm. Attól függ hogy adja ki a deszka. Azért szokták általában 7-8 cm szélesekre fűrészelni, mert táblásításkor így kisebb az esélye hogy elreped vagy elvetemedik. Vagy valami hasonló oka lehet! :- ) 

Természetesen könnyebb is a 7 cm széles fát gyalulni, mint a 22 cm széles deszkát! Arról nem is beszélve, ha a deszkában még egy kis csavarodás is van! 

Előzmény: pacman123 (86662)
pacman123 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 86662

Én még sosem széleztem meg táblásítottam, de majd egyszer én is szeretném kipróbálni.

Szóval Zoli, most lehet nagy hülyeséget kérdezek, de inkább tanulás céllal megteszem: azért szeletelted ilyen vékonyra mert így könnyebb/szebb a gyalulása majd a táblásítása? Vagy a táblásított részt a maradékból csinálod és ezekből "keret" lesz? Ha jól tudom neked viszonylag komoly egyengetőd/vastagolód van , ami bőven megenné az épphogy leszélezett deszkáidat is.

És persze kérjük a folyamatról a további képeket is! :)

Előzmény: arvaiz69 (86661)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 86661

Sziasztok!

Ma voltam megint Túrkevén hoztam egy kis borovi utánpótlást. Meglepődve tapasztaltam, hogy már megint hibátlan faanyagot kaptam. Nem tudom én vagyok ilyen szerencsés, vagy itt tényleg mindig ennyire minőségi faanyagot árulnak?

Miután végre hazaértem kiszabtam a 189,5 cm magas szekrényeknek a faanyagot. Holnap ha lesz időm elkezdem gyalulni. A megmaradt 20 x 0,65 mm-es Flex Back lapommal könnyedén leszéleztem és felszeleteltem.

Ma még Tiszaföldváron is voltam megvettem az előre leszabatott furnérlemezt,  ami a cipős szekrény hátuljára lesz felrakva.

Barnamedvébb Creative Commons License 2015.02.23 0 0 86660

engem érdekel,

Németországban be kell rendeznem egy szobát és egy fél konyhát

gondolom, ott elég elterjedt a Blum

Előzmény: TINTUS (86657)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.23 0 0 86659

az az excel?

Előzmény: TINTUS (86657)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.23 0 0 86658

wolfcraft csapozósablon. megtalálod sok helyen.

Vajk

Előzmény: alpapa (86656)
TINTUS Creative Commons License 2015.02.23 0 0 86657

Blum tervező progi érdekel-e valakit.....csak annak ajánlom aki gyakran használ blum vasalatokat , sok fiokos szekrényeket csinálgat és sok spec . pántot használ. 

alpapa Creative Commons License 2015.02.23 0 0 86656

Egy ilyenbe én is beruháznék ha megtudnád mondani a nevét és hol tudnám megvenni,nagyon hálás lennék.Kőszőnőm.

Előzmény: halaloszto (86586)
milyen matracot Creative Commons License 2015.02.23 0 0 86655

Koszonom a valaszokat.

Előzmény: paplanfa (86653)
generátoros Creative Commons License 2015.02.23 0 0 86654

köszi az infót

Előzmény: arvaiz69 (86649)
paplanfa Creative Commons License 2015.02.23 0 0 86653

Műanyagból, plexiből. Kell egy alu keretváz, arra rá a plexiborítást. Vízálló, fertőtleníthető. Ha zavar az átlátszósága ráragasztasz valami öntapadós fóliát. :)

De befejezem, mert itt offtopoic.

Előzmény: milyen matracot (86646)
Schnitt Creative Commons License 2015.02.23 0 0 86652

Nekem fenyőből vannak a fürdőszoba szekrények. A mosdó alatti is, ami a fürdő kialakítása miatt közvetlen a kád mellett van.

4 éves, semmi baja.

Mondjuk van rajta 5 réteg selyemfényű műgyanta bázisú lakk, az igaz.

joevagyok68 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 86651

ööööö...nem figyeltél !  :-)

fa > festeni otthon

"Ha bótból veszel mindent," > MDF

:-)

Előzmény: halaloszto (86650)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.23 0 0 86650

mdf-et festeli külön szakma. spéci alapozó kell hozzá. egy vizes alapozóval lefesed úgy beszívja hogy elgondolkozol hogy húztál-e már rá egy réteget vagy csak akartál.

Vajk

Előzmény: joevagyok68 (86648)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 86649

Szia!

Én Törökszentmiklóson vásároltam, egy kis barkácsboltban. De szerintem bármelyik barkácsboltban árulnak ilyen fűrészkorongot. WorkPlus a márkája, és 24 vídiás fog van benne, 15200  fordulatig lehet pörgetni.!

Előzmény: generátoros (86640)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 86648

Házilag vágnál méretre mindent ?

Akkor esetleg festett fa .

Belinkának van fehér festéke..igaz nem használtam még, nem tudom milyen.

http://hu.belinka.com/izdelki/?izdelek=1&ID=405

Vagy valahogy szórva festve.

Ha bótból veszel mindent, akkor oldalfalnak 2mm-es élfóliázott bútorlap

Ajtónak meg MDF.

Amúgy melyik részére fröccsenne a víz ?

CSABUSZ Creative Commons License 2015.02.23 0 0 86647

Tökéletes!!

Köszönöm!

Előzmény: 409 (86644)
milyen matracot Creative Commons License 2015.02.23 0 0 86646

Furdoszobaba szekrenyt mibol / hogyan erdemes csinalni, hogy a kis mennyisegu froccseno viz ne tegye tonkre tul gyorsan? Ha ez szamit, feher szinu lenne. Koszi.

409 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 86645

Ilyet használok a csiszolókhoz és a marógéphez, de van előtte egy 25literes edény, forgácsleválasztóval. Nekem bevált. Leválasztó nélkül nem próbáltam.

Előzmény: MBTibi (86631)
409 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86644

Nekem bútorlap az asztal, 20x9mm-es nútokat martam bele. Vékonyan bekentem parkettalakkal. Keményfa léc csúszkál benne. Ha elkopik a nút, kicserélem a bútorlapot. Harmadik éve használom, egyelőre nem akar elkopni.

Előzmény: CSABUSZ (86628)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86643

örülünk az örömödnek.

Vajk

Előzmény: vasbicikli (86642)
vasbicikli Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86642

Nyekeregtem itt a jó múltkor, hogy az örökölt Güde körfűrészem nem szívesen viszi hosszára a keményfa pallót a gyárilag vele adott, de már jócskán használt lappal. Nos, jelentem, a tanácsaitokra hallgatva megköszörültettem, mielőtt nagyobb kiadásba (új lap) bonyolódtam volna, és csiribí, úgy toltam át rajta a száraz tölgy kuglit, mint kést a mackósajton.

Lehet, hogy ez itt nem hír értékű infó, de én akkor is örülök, és köszönöm a tanácsokat :)

PETYUS Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86641

Távolról is elég a 110cm-es.

Előzmény: Soká (86635)
generátoros Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86640

Árvai Zolitól kérdezném-- Szia-- hol tudnék venni 100mm átmérőjű körfűrésztárcsát, amit a felsőmaróban használsz?

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86639
groovejet Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86638

Stanley Fatmax szerszámgépekről van valakinek információja?
Ezek ipari igénybevételre tervezett gépek?

arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86637

Szia!

Basszus, elírtam, csak 170 cm a magassága!!! :- ) 

Előzmény: arvaiz69 (86636)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86636

Szia!

Majdnem eltaláltad! Testnevelés tanárnő, és 176 cm magas! 

Előzmény: Schnitt (86634)
Soká Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86635

Nem akarlak lebeszélni a nagy tükörről, mert szép az, de 50cm távolságból egy 180 magas ember egy 110cm-es tükörben tetőtől talpig látja magát.Ha persze van hely és távolról szeretné szemlélni magát, akkor nem árt a nagy tükör.

Előzmény: arvaiz69 (86633)
Schnitt Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86634

55x189 ? Azt a mindenit. Kosárlabdázó, vagy szereti a magas kalapokat? :)

Előzmény: arvaiz69 (86633)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86633

Szia! 

A másik ok, hogy az asszony kifejezett óhaja hogy a nagyobbik ajtón 55 x 189 cm tükör legyen, hogy tetőtől talpig láthassa magát öltözködéskor!!! :- ) 

Előzmény: joevagyok68 (86620)
CSABUSZ Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86632

Ok. 

Akkor veszek aluprofilt.

Amit "RepülőgépÉpítő" belinkelt, nagyon jó profil.

De én biztos nekiálnék faragni azt a "T" profilt fából. :)

Ezért inkább nem olyat veszek.

Köszi!

Előzmény: pacman123 (86630)
MBTibi Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86631

Vastagsági gyalum nincs (és és sajnos hely hiányába nem is igen lesz). Alapvetően csak arra használnám, hogy csiszoláskor, fúráskor, körfűrésznél stb. ne legyen mindenhol forgács a garázsban.

Én még csak nagyon-nagyon kezdő hobbistának sem mondhatom magam. Elég ritkán is használom.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (86629)
pacman123 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86630

Abban nem vagyok biztos hogy az MDF lapba mart nútban bármi szépen fog csúszkálni, illetve nem kopik-e ki nagyon hamar (főleg ha kemény fából csinálsz hozzá sínt). 

Én mindenképpen raknék bele aluprofilt, akár olyat amirt Repépítő ajánlott korábban. Valamivel szerintem ki kell "bélelni" az MDF nútot.

Nekem a PTS10-en hasonló T-profilú sínem van, de nem szórakoztam túlzottan azzal, hogy ugyanolyan profilú csúszkát csináljak bele. Sima léc oszt' jónapot.

Előzmény: CSABUSZ (86628)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86629

A  18 literes tartályt kb 2-3 perc alatt meg lehet tölteni egy vastagsági gyalugéppel. Ez a tartály nevetségesen kicsi. Sokkal jobb ha csinálsz egy forgácsleválasztót aminek nincs szűrője sem így azt sem kell takarítani és azt már rá tudod rakni egy nagyobb 60-200 literes műanyag hordóra. 

Előzmény: MBTibi (86626)
CSABUSZ Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86628

MDF lap.

Azt hittem szélesbb kell. :)

Köszönöm!

Előzmény: halaloszto (86627)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86627

mibol van az asztal? ha nem akarod túlspilázni, akkor 15x6mm hornyot marsz és kész. ha kikopik, vagy idővel nem tetszik, akkor majd veszel valamilyen alu U szelvényt bele, vagy zártszelvényből vágsz U-t.

Vajk

Előzmény: CSABUSZ (86623)
MBTibi Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86626

Forgácsleválasztónak jó lenne gy iyen hamuporszívó adapter is?

https://www.mall.hu/kalyha-kiegeszitok/matgroup-18-l-650104

Ettől olcsóbban is lehetne venni és nem kellene barkácsolgatnom (ami nem is lenn olcsóbb). Mi a véleméyetek?

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86625

Ennek az átalakításnak hatalmas előnye hogy csak a távirányító egységet kell megvenni, más költség nincs, és az átalakítást meg lehet szüntetni kb 3 perc alatt a fakocka kivételével, így a garancia sem veszik el a gépről, ha netán garanciás még.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (86624)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.02.22 0 1 86624

Ma megoldottam az einhell forgácselszívó gépem távirányítását.

Vásároltam régebben egy konnektorba dugható távirányító készletet amiben 4 db aljzat és egy távirányító van. 3860W-ot lehet kapcsolni egy konnektor aljzattal ami bőségesen elég a 750W-os motorral rendelkező elszívóhoz. A gond az, hogy az elszívó kapcsolója úgy van kialakítva, hogy ha áramkimaradás volt vagy nem nincs áram alatt a kapcsoló akkor a belső reteszelője old és csak a nyomógombbal lehet indítani. Így távirányításra így gyárilag alkalmatlan.

A megoldás a következő :

A kapcsoló előlapján van 2 db csavar alul és felül, ezeket kell kicsavarni majd ki lehet emelni a kapcsolót. A bal oldali vkék és barna vezeték a hálózati csatlakozóról jön, a jobb oldali kék és barna vezeték megy a motorba. 

Le kell húzni a vezetékeket a kapcsolóról, megjegyezve melyik hova van kötve.

A kapcsoló előlap belső oldalán a kapcsoló 4 sarkánál van 1-1 db pici csavar, ez rögzíti a kapcsolót az előlaphoz, ezeket kell kicsavarni és a kapcsoló így levehető az előlapról.

A kapcsoló belseje ezek után láthatóvá válik, látszik, a biztonsági kapcsoló elektromágnese. Az előlapon lévő zöld bekapcsoló gomb a fényes nagy lapot nyomja meg, ekkor indul el a gép, és a piros gomb a felette lévő kis fehér műanyagot nyomja vissza, ekkor áll le a gép.

A megoldás innen már nagyon egyszerű. 

Kell készíteni egy kicsi fakockát ami 8.5 mm vastag és éppen elfér a relé fémlapja felett. Mint látható, berakva a fakockát a kapcsolóba a fehér műanyag kikapcsoló gomb szépen kijön.

Ezek után csak össze kell szerelni a kapcsolót, benne a kis fakockával és az előlapot is visszaszerelhetjük a helyére.

A gép hálózati zsinórját ha bedugom ekkor a hálózati konnektorba, akkor a gép azonnal elindul, tehát a kapcsolót kiiktattam a fakockával, azaz nem lehet leállítani sem a piros nyomógombbal a gépet.

A géphez vásárolt távirányító, ebbe kell bedugni a gépet :

És végül itt van egy rövid videó a működéséről. 

http://youtu.be/aMFQTr8GsHc?list=UU1UCNaHASripzvCw6JdD5jw 

CSABUSZ Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86623

Köszönöm!

Ez lefogatáshoz tökéletes, de nekem csúsztatáshoz kell.

Valamilyen keményebb fából vágok lécet és csak a bemart nútban csúszkálna.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (86622)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86622

Egy ilyen profilt vegyél és építsd be :

http://www.uni-max.hu/1220-mm-es-merevito-profil/d/

Előzmény: CSABUSZ (86621)
CSABUSZ Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86621

Sziasztok!

Készítem az asztalt a körfűrésznek.

Milyen széles és mély nútot érdemes készíteni a tolóasztalhoz.

(Amiben csúszkálni fog remélhetőleg a tolóasztal.)

Köszönöm a válaszokat!

joevagyok68 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86620

Tehat akkor azert asszimetrikus, mert ha 120 evente 1x kitorik az uveg, igy eleg leszedni 1 szekrenyt.

Nem kell majd kettot.

Elorelato vagy !

Előzmény: arvaiz69 (86619)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86619

Szia!

Sajnos a falban van egy 60 x 60-as ablak, aminek üvege majd le lesz fóliázva, merthogy felső szekrények elfogják takarni. Viszont ha valami oknál fogva kitörik az üveg (szomszéd gyerekei kiütik ) akkor csak úgy tudom az üveget kicserélni, ha az ablakot kinyitom.  Ennek okán van a szekrény ilyen fura elrendezésben. Az ablak elhelyezkedése adta ezeket a méreteket, nem tudok rajta változtatni.

Előzmény: joevagyok68 (86618)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86618

A 2 oldalso resz miert kulonbozo szelessegu ? 43,5 vs. 55,5 ?

Miert nem szimmetrikus ?

Elkepzeltem magam elott....es hat 'furcsa'... :-) 

Előzmény: arvaiz69 (86570)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86617

Szia!

Csak magának a cipős szekrénynek a hátulja lesz fehér furnérlemez. Felette, a nyitott részben (ahova a kabátakasztók lesznek ) ott boroviból lesz bekazettázva az egész háttámla! 

Előzmény: farontó (86606)
Paco155 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86616

Én az elvet mondtam. Nem kell a Woltraftot használni, egy deszka, két tipli, és három furat megoldja az 5 centis problémát. De a későbbi videóban látható eszközöcske meg a "két vagy több furat" meg a "lehetőleg közel legyen a lyuk a széléhez" kérdésére is választ ad.

Előzmény: pajaci (86611)
Paco155 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86615

Oké, vettem, ha nem provokálnak én nem fogok beszólni.

Előzmény: Kamelot (86612)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86614

helyi szerszámboltban kapsz pilana-t. itt nálunk még a gazdaboltban is.

Vajk

Előzmény: wetzi7 (86610)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86613

viszont ezzel tudsz kettőt csinálni fox távra egymástól. mindenféle keretekhez meg az elég is.

Vajk

Előzmény: Paco155 (86608)
Kamelot Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86612

Daedalon tabletta különböző eredetű hányinger megelőzésére és kezelésére szolgál.

Előzmény: Paco155 (86607)
pajaci Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86611

Csak azzal 5cm-es anyag végébe nem lehet fúrni, főleg nem kettőt.

Előzmény: Paco155 (86608)
wetzi7 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86610

48 mm-es gyalukese ( kezi simito gyaluhoz ) valakinek elfekvoben? vennek egyet, de webshopokban tobbe kerul a szallitas mint a cucc =(

Paco155 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86609

Itt a "gyári" változata,-  meg sem merem nézni mennyibe kerülhet.....

Előzmény: halaloszto (86604)
Paco155 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86608

Ezt már néztem én is de túlbonyolítottnak tartom.  A Mastercraft azon egyszerű elve, hogy az átló mindig középen vezet át, számomra szimpatikusabb.

Előzmény: halaloszto (86603)
Paco155 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86607

Ha miattam P-E-zel akkor nyugodtan kiírhatod, nem lesz rosszabb mert felőlem annyiszor írod le, hogy Parkside ahányszor akarod.  Engem nem a név hánytat hanem az ömlengés.

Előzmény: GPS (86605)
farontó Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86606

Szia! Nagyon szuper amit eddig látni belőle. Ezt a hátfalat nem gondolod át még egyszer? Ha én készítenék egy ilyen kaliberű TÖMÖR FENYŐ szekrényt biztos hogy a minimum a rétegelt lemez hátlap lenne :)

Egy jó sportautóba se szövet az üléshuzat.

Előzmény: arvaiz69 (86569)
GPS Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86605

Jártam a Lidl-be és kézbe fogtam a P-vel kezdődő és E-vel végződő márkajelű akkus-gépeket (a körfűrészt és dekopírt)  - sőt, meg is pörgettem őket, mert mind fel vannak töltve.

Hát meg kell mondjam, hogy nagyon kellemes-fogású, kategóriájukon belül igen igényes, jó hangú masinák ezek. Pl. a körfűrész talpa nem lemez, hanem öntvény, a dekopírnak van kapcsolható porlefúvó funkciója, stb.

Hogy egy feltöltéssel mennyit bírnak dolgozni?... hát arról talán majd pár nap múlva talán értesülünk, mert az egyik kollégánk vett egy ilyen akkus-dekopírt és remélhetőleg ő majd beszámol az "élményeiről" a géppel kapcsolatban :-)))

.

halaloszto Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86604

vagy egy ilyenre?

Előzmény: halaloszto (86603)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86603

néha vágyom egy ilyenre. https://woodgears.ca/dowel/jig.html 

De az olcsó kínaiak sem olcsók az ebayen, és ha nem precíz, akkor olyan mintha nem is lenne.

Vajk

Előzmény: Kamelot (86601)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86602

csináltattam. kerestem de nem találtam sehol.

Vajk

Előzmény: pajaci (86598)
Kamelot Creative Commons License 2015.02.22 0 0 86601

Vagy esetleg belevághatnál egy ilyen elkészítésének. Tudom hogy az idő a legkevesebb. Ez máskor is jó szolgálatot tesz.

Előzmény: arvaiz69 (86574)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86600

Nekem ez van, erről írtam az előbb.

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86599

A wolcraft mester tiplizőből nekem is van szeretem használni, nagyon pontosan lehet vele dolgozni nagy anyagoknál, de egy 4-5 cm széles léc élbe már nem lehet vele pontosan lyukat fúrni, mert ahhoz már keskeny az anyag, nem tudod mindkét támasztékát pontosan felfektetni, így a furat sem lesz pontos. 5 cm széles anyag felett viszont tényleg nagyon jól használható. 

Előzmény: arvaiz69 (86585)
pajaci Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86598

lehet hozzá kapni, vagy csináltattál?

Előzmény: halaloszto (86597)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86597

a wolfcraft sablonban már kellett cserélni a perselyt nekem. sajna abba nem fér el a csapágy.

Előzmény: Soká (86596)
Soká Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86596

Ebben teljesen igazad van, ráadásul még videózni is görkoriban szoktam :) szóval akad itthon megfelelő csapágy. De mire én kikoptatom azt a korracél csövet...

Előzmény: halaloszto (86587)
MN 3100 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86595

Szervusz!

Most olvastam csak a kérdésed, és ahogy látom

már meg is válaszoltad.  :))

Ugyan ledugóztam a zártszelvények végét, de

a furaton keresztül 2 mm-es falvastagságot

mértem. Maga a zártszelvény 40x40 mm-es.

Péter

Előzmény: stukov1 (86553)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86594

Szia! 

Akkor lehet az asszonnyal ezt még átbeszélem!

Előzmény: joevagyok68 (86592)
wetzi7 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86593
Előzmény: wetzi7 (86590)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86592

Szerintem is behajlik !

es ami meg eszembe jutott...Az also 'korpusz' vagy hogyhijjak, az fix lesz ?

En biztos labakra allitanam az 'egeszet' es nem 8 cm lenne az 'alja' , es korpusz se lenne .

Egyszerubb takaritani alatta es oda is lehet/ne/ begyugdosni laposabb cipokret.

Előzmény: arvaiz69 (86582)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86591

Szia!

Pont ilyennek a bemutatóját néztem az előbb! Nagyon hasznos szerszám! 

wetzi7 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86590

egy probat lehet hogy ez is meger ( ha volt mar, akkor sorry vagyok)

https://www.youtube.com/watch?v=PtayvNvIa6E

halaloszto Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86589

a fúróra húzol egy hosszában átfúrt lécet és kész.

Vajk

arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86588

Szia! 

Ez valóban nagyon szép tiplizés, öröm ránézni! 

Előzmény: Soká (86583)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86587

8mm perselynek tuti a görkorcsolya csapágy. 24-es luk kell neki, bele két csapágy. pont 8mm a belső átmérője, és ugye nem fog kikopni soha.

Vajk

Előzmény: Soká (86581)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86586

nekem ennek a régi verziója van. ezzel lehet élbe pont középre fúrni, meg lapba beállított távolságra az élétől.

Vajk

Előzmény: arvaiz69 (86579)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86585

Szia!

Köszönöm az ötletet! Először nem értettem hogyan működik ez az egyszerű kis szerkezet, de aztán rákerestem az interneten. A  Wolfcraft tipliző bemutatóján rájöttem a lényegre. Valóban hasznos segédeszköz. Csinálni is fogok magamnak egy ilyet. Amit még sürgősen be kell szereznem az egy a fúró hegyére szerelhető mélység ütköző. Az nagy segítségemre lenne. Most szigetelőszalagot ragasztottam a fúrószárra, de ez a módszer hagy kívánnivalót maga után! 

Soká Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86584

Én áttervezném...

Ha arra ráül középen egy 80 kilós ember, akkor szerintem min. fél centit behajlik az a 20mm-es anyag. Ha netán közézáródó az ajtó, azon fog felülni :(

Előzmény: arvaiz69 (86582)
Soká Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86583

Még annyit, hogy érdemes a két tiplit közelebb tenni egymáshoz, mint nálam van, mert akkor olyan keskeny anyagnál is jobban tudod használni az eszközt, mint ami a fotóidon is szerepel (ahol két furat van a lécben) Ha az élbe kissé "csáléra" sikerednek a furatok, azzal csak a magad dolgát nehezíted meg az átjelölésnél. Ha szép furatokat csinálsz és pont passzosan tudod beletenni az átjelölő acél "izékéket", akkor azok nem mozdulhatnak el, nem eshetnek ki, nem pozicionálhatod rosszul őket.

A múltkor még én magam is élveztem, hogy minden elsőre, cuppanósan sikerült, még gumikalapács sem kellett. :)

arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86582

Szia!

A cipős teteje, amire ülünk nem lesz alátámasztva. A tető (amire ülünk) kétoldalt, az oldalakra lesz rátéve ( nem a tiplik tartják meg). Gondolkodtam én is, hogy lehet alá kéne támasztani, de aztán meggyőztem magam, hogy mégse. Azzal érveltem, hogy 2 cm vastag boroviból van, jó szélesen összetáblásítva, amin eloszlik a teher. A másik ami miatt elvetettem az alátámasztást, hogy az asszonyt zavarná a cipő pakolásánál az alátámasztás.  :- )

Előzmény: joevagyok68 (86578)
Soká Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86581

Az előszúrás nem is biztos, hogy elég. Fenyőnél a két pászta annyira eltérő keménységű, hogy ha élbe fúrsz, akkor könnyen elmászik a fúrás. nekem ez a tapasztalatom. Az élbe fúráshoz én egy házi készítésű sablont használok és teljesen jól működik. Egy bükk lépcsőlap leeső darabjából csináltam, ezért olyan hülye a szálirány, de egyelőre bírja a strapát. Ha esetleg még nem láttál ilyet, akkor rém egyszerű a használata, a két tipli távolságán belül bármilyen vastagságú deszka élébe lehet vele fúrni és a furat mindig középen lesz, a lényeg, hogy elfordítással beszorítod a két tipli közé a fúrandó anyagot. Bal kézzel a sablont fogod, jobbal fúrsz, véletlenül sem tudsz ferdén fúrni.

A többiek biztosan fogják linkelni ennek a szakszerűbb kivitelű darabjait.

Ha a lapba fúrok és nem működik a dolog állványos fúróból, akkor én mindig megkérek valakit a családból, hogy figyelje oldalról a fúrás derékszögét. vagy melléteszem egy derékszögű kubusnak az élét és ahhoz igyekszem passzítani a fúrót.

Az jól jön, ha van otthon egy 8-as belső átmérőjű acélcsöved... .)

Előzmény: arvaiz69 (86579)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86580

Szia! 

Köszönöm szépen! 

Előzmény: RepülőgépÉpítő (86576)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86579

Szia!

Én nem szúrtam pontot a fúrásnál! Azt gondoltam elég, ha a fafúró helyét a ponthoz szúrom és utána fúrok. Hétfőn megyek a lapszabászatra Tiszaföldvárra, ott van a egy kis asztalos üzlet is, majd rákérdezek erre a tiplizös sablonra. Valami egyszerű is elég lenne nekem.

Előzmény: halaloszto (86575)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86578

Az 1 meter szeles 'ülős' resz közepen alá lesz 'támasztva' ?

MBTibi Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86577

Ismét lenne egy kérdésem.

Van egy satupadom, ami szögvasból van összehegesztve (nem egyemberes).

A jelenlegi állapotában az a bajom vele, hogy gyakorlatilag a munkalap széleinél vannak a lábak. Tennék rá pluszba egy munkalapot.

Miből javasolnátok? MDF, rétegelt lemez vagy valami más?

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86576

Szia Zoli!

Ez tényleg nagyon szép lett. Szép a faanyag is és az illesztések is. Elismerésem! :)

halaloszto Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86575

szúrtál pontot a fúrásnak? akkor nem megy el sehova. 

meg vannak a bútorlapasztalos sablonok csapozáshoz.

Vajk

Előzmény: arvaiz69 (86574)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86574

Szia!

Hogy őszinte legyek, a lapba és az élbe sem tudtam a megjelölt helyen pontos fúrást végezni! Több volt az elcsúszott fúrás, mit a jól sikerült pontban fúrás.

Jó ötletet adtál a hosszlyukfúróval kapcsolatban, majd kipróbálom! Nekem eszembe sem jutott!!! Ha oda befogom a deszkát, pontosan beállítom és leszorítom, akkor ott biztos nem mászik el a fúrás. 

Előzmény: Kamelot (86572)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86573

Szia! 

Köszönöm! A táblásításnál csak összeragasztom a gyalult deszkákat.  Nem használok semmilyen egyéb más módszert. 

Ezek a mostani ragasztók nagyon erősek, így is tartós marad. Én egyébként évek óta a Szol.Vegy-es  Technobond D3 ragasztót használom nagy elégedettséggel.

Előzmény: wetzi7 (86571)
Kamelot Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86572

Tiplifúrásnál gondolom nem a lapba hanem az élbe fúrás okoz gondot. Azt miért nem a hosszlyuk fúróval csinálod? Szerintem azt is be lehetne állítani erre a fúrásra.

wetzi7 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86571

A tablasitassal kapcsolatban lenne egy kerdesem: az uloke deszkainak osszeillesztese hogyan keszult? siman csak egymashoz ragasztottad a deszkakat, vagy vmilyen mechanikai kotest is hasznaltal?

ami eddig latszik a faanyagokbol, az valoban tetszetos- grat!

koszi,

wa

arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.21 0 1 86570

Sziasztok próbálom újra! 

Ez a tervrajz! Ezt hoztuk össze a feleségemmel! 

Ez a deszka lesz a cipős szekrény elejéhez alulra rögzítve. Úgy készítem el a szekrényeket, mint a konyhaszekrényen láttam. Jobb és baloldalon két-két tiplivel rögzítve. 

Ez a lap lesz a cipős szekrény teteje! Majd erre ülünk, ha a cipőt húzzuk fel. Nagyon szépre sikerült, gondosan válogatott fával dolgoztam.

Majd ha kicsit előrébb járok a munkákkal akkor majd még beszámolok a

arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.21 0 1 86569

Sziasztok!

Az elmúlt napokban végre sikerült hozzákezdeni az évek óta halogatott beépített szekrény elkészítéséhez.  Igaz nem olyan igazi beépített szekrény lesz, mint amit először megterveztünk. Ennek oka, hogy igen nagy falat számomra és ezért külön szekrényeket készítek, majd azokat rakom egymás mellé. A szekrény közepén lesz a cipős szekrény, amire rá is lehet ülni, felette a ruha akasztó, az felett a kalaptartó, majd az felett a mennyezetig érő kétajtós szekrény.

A cipős szekrény jobb és bal oldalán is lesz egy-egy keskeny mennyezetig érő szekrény.

Ezeket egymásmellé rakom és ez lesz a beépített szekrény!!! :- ) 

Most a cipős szekrénnyel voltam elfoglalva. Hát mit mondjak, elég nagy meló, pedig ez a legkisebb szekrény. Szélezetlen Boroviból készítem, magam gyalulom, táblásítom, méretre szabom, kifúrom a tipli helyét, összepróbálom. Hétfőn kell menni a lapszabászatra, mert a szekrények hátulja 3,2 mm-es fehér színű furnérlemez lesz. Ha ez meglesz akkor a cipős szekrényt össze is ragasztom. Ha minden szekrényt összeállítottam, utána következik majd az ajtók elkészítése. Az ajtókat kontra profilmaróval akarom elkészíteni, a kazetta része pedig platolómaróval lenne megmarva.

Ma kiszabtam a kalaptartó fáit, meggyalultam, be csapoztam és összeragasztottam. Nagyon jól sikerült. A szélét megmartam az új marókésemmel. Nagyon szépen lett.

A szekrényeket 8 mm-es tiplivel rakom majd össze. A tipli helyének a kifúrása kézi fúrógéppel nem is olyan egyszerű. Valamerre mindig kicsit eltér a fúrás, de azért ki igazítással korrigálható a hiba.

Készítettem pár képet az eddigi munkálatokról.

Valamiért nem enged több képet felrakni! 

halaloszto Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86568

elmentem megnézni. nem két éve állhat ott, a teteje már volt válogatva, fekete az egész, de vannak benne szépek is. hoztam egy párat csak úgy, majd meggyalulom és meglátjuk.

Vajk

Előzmény: joevagyok68 (86560)
wetzi7 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 86567

csak tipp:

www.abh-system.hu

esetleg:

http://pannonfalap.hu/

( egyiknel sem vasaroltam, csak arajanlatot kertem toluk neten gozolt bukk munkalapra - es meglepo modon mar masnap visszahivtak )

Előzmény: halaloszto (86551)
Soká Creative Commons License 2015.02.20 0 0 86566

"és félek elrontom"

Ezt te tudod. Az én rontásaim zöme az előkészítésnél történik. Amikor már van egy geometriailag pontos anyagom, olyankor már kevésbé hibázok.

Amit joevagyok linkelt, az nagyon kedvező árú, de valószínűleg nem véletlen, hogy nincs odaírva a minőség. Én magamaban már oda jutottam, hogy csak az érdekel, ami osztályon felüli. A többivel mindig csak szívás van. A sok hulladékot meg még tűzifaként sem tudom hasznosítani.

Előzmény: halaloszto (86564)
peti970 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 86565

Kellei András Ecser biztosan van neki ha kell gyalul is.

Neked szerintem nem probléma a gyalulás.

halaloszto Creative Commons License 2015.02.20 0 0 86564

nem kell sok, 300-ért több helyen lehet nagyon szépet kapni. ha asztalos lennék, tuti kérnék a melóért 100 felett, nem érdekelne hogy 10 vagy 20 az anyag. viszont magamnak csinálom, és félek elrontom. ezért sajnálom magamtól a jó anyagot, mert mi van ha tüzifa lesz belőle. persze azt is tudom hogy szarból nem lehet várat építeni.

Vajk

Előzmény: Soká (86562)
stukov1 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 86563

Vastelepen megnéztem az árut, és megvettem a 40x30x2mm-est. ez is elég brutál...

Előzmény: stukov1 (86553)
Soká Creative Commons License 2015.02.20 0 0 86562

"Hol kell most tölgy deszkát venni?"

Én az utóbbi időben a Salix-nál vettem faárut, de most nézem az árlistáját, a szélezetlen fűrészárú bruttó 318.000Ft. Eszem megáll! Ha ez tipikus ár, akkor nem is biztos, hogy a Zatik drága. Persze nem tudom, milyen anyagra gondoltál, ott én készre gyalult deszkákat vásároltam legutóbb (pár éve...) és lehet, hogy drága volt, de szép, szinte hibátlan anyag.

pali923 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 86561

Nem tudom, mekkora mennyiség kell, de azt vettem észre, hogy érdemes nézelődni a hirdetős oldalakon (jófogás és társai), találtam már több jó forrást, néha a közelben is.

joevagyok68 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 86560

ez még lehet közel is lenne ...nem ?

http://fenyokerfatelep.hu/szaritott-szelezett-tolgy

és még tán nem is drága..annyira..

Előzmény: halaloszto (86558)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 86559
Előzmény: halaloszto (86558)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.20 0 0 86558

nincs ilyen előfizető :-(

valaki emlegetett valami Gyál vagy Gyömrő helyet, nem?

Előzmény: rferi (86557)
rferi Creative Commons License 2015.02.20 0 0 86557

307-01-50 nevüket nem tom

Előzmény: rferi (86556)
rferi Creative Commons License 2015.02.20 0 0 86556

újpesti felüljáró melletti cég?

Perec.Zsolt Creative Commons License 2015.02.20 0 0 86555

Egy ilyet birtokolok én is, ez nem műanyag, és igencsak bele kell kapaszkodni ha olyat fúr vagy csavaroz vele az ember :)

Előzmény: pajaci (86548)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.20 0 0 86554

Mi lenne, cipőtárolópad.

Előzmény: Barnamedvébb (86552)
stukov1 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 86553

Na már csak az kéne, hogy mekkora a falvastagság?

Előzmény: MN 3100 (86495)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.02.20 0 0 86552

nem tudom,

de mi lesz belőle?

halaloszto Creative Commons License 2015.02.20 0 0 86551

Sziasztok,

Hol kell most tölgy deszkát venni? 

- a Zatikot tudom, van neki nagyonszép nagyondrágán

- a larex-nél utoljára nem volt csak kerítésnek való

- az akackft-t hívtam, nincs neki csak nyárra

többet meg nem ismerek. ha nincs más googlezok, de ha van valakinek jó tippje megköszönöm.

Vajk

skoda130rs Creative Commons License 2015.02.20 0 0 86550

Üdv. nekem egyel kisebb van az sebesség váltó nélküli nem műanyag alu házas.

halaloszto Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86549

nemtudom, ilyenem sincs. műanyag bosch-om van. de az zöld.

pajaci Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86548

Ez talán nem műanyag. Vagy csak festék?

Előzmény: halaloszto (86547)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86547

olyanom nincs :-)

ott kezdődik szerintem, hogy az egész hajtóműház alu öntvény, a befogónyakkal egyetemben. tehát ha befogod, akkor mintha a kihajtás csapágyát fogtad volna be. a műanyag bosch-nál egy műanyag izét szorítasz be, ami maga is nyúlik, és belül valami pöckök tartják benne a hajtóműházat amiben van a csapágy.

Vajk

Előzmény: pajaci (86546)
pajaci Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86546

A mai metabók hogy viszonyulnak ehhez?

Előzmény: halaloszto (86545)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86545

az a fúró a legprecízebb fúróm. iszonyatosan masszív. a tokmány mintha rá lenne betonozva. 

igen, azzal esztergáltam. már ha azt a próbálkozást lehet annak hívni. a gyári menesztő nem ilyen nagy átmérőjű cuccokhoz van kitalálva.

Vajk

Előzmény: Barnamedvébb (86544)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86544

patinás egy darab ma már az a fúró

és tán a bunkót vele esztergáltad?

Előzmény: halaloszto (86543)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.19 0 1 86543

Kezdek belejönni ebbe a telefonnal fotózásba.

Ez a metabo fúrógép. Nem lóg a tokmánya szinte semmit. Ezzel a barkács esztergával együtt vettem a vaterán valami 15ezer forintért.

Ez meg a bunkó. Balról látszik kicsit hogy nem adta ki a hasogatott tüzifa darab teljesen, de használatnál nem számít.

Vajk

Blasius88 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86542

Sziasztok!

A napokban felmerült parkside tartalék akkus kérdésre reagálván, ezt a ma vásárolt csavarbehajtón találtam:

gondolom ez csak a jelenleg akciós akkus gépekre vonatkozik, de hátha valakinek hasznos.

torony78 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86541

Ez a kérdés is eldőlt.

Előzmény: wetzi7 (86438)
GPS Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86540

Ha gondosan megpontozod a fúrat helyét és előfúrsz egy olyan fúróval, ami kb. a következő fúród keresztéle - onnantól az szépen megvezeti a végső fúrást.

Vagyis onnantól már nincs akkora jelentősége a gép játékának, mert valójában az előfúrás vezeti a fúrót.

Egyébként előfúrással nem csak a furat helyzete lesz pontosabb - de a mérete is.

Ha rendkívül pontos átmérő kell (pl. egy tengelynek) akkor a végső méret előtt aláfúrsz -0,5 mm-el (pl. egy pontos 10-es luknak, utolsó méret előtt befúrsz 9,5-el - és a 10-essel csak a végső méretet adod meg neki.

És gari, hogy annyi lesz :-))))

.

Előzmény: stukov1 (86538)
torony78 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86539

Köszi, hogy utánanéztél!

"A gépek nagy valószínűséggel ugyanazok mindkét kínálatban, ezért meglepett, hogy itt nem is említik ezt."

Ennek a "kifelejtése" elég nagy marketing baki lenne. Én közben lebeszéltettem magam a körfűrész és a dekopír akkumulátoros verzióiról (kevés bennük a kakaó és rövid az üzemidő 1 töltéssel), csavarozó pedig már van elég. Valakinek a nyomozásából közben az is kiderült, hogy a lidls pótakksi beszerzése nagyságrendileg ugyanott van, mint a full gép ára...

Előzmény: b.p.i (86423)
stukov1 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86538

Ha már fúróállványról van szó: ... az stabil megoldás?

Van egy asztali oszlopos fúrógépem, a 350W-os fajta "Nutool". Ha leeresztem a tokmányát, akkor az a vastag tengelyszerűség lötyög egy keveset. Így a fúró egyből nem lesz középpontos.

Mit lehet ezzel kezdeni? Van valami mód a tuningra? Ismerek esztergályos forgácsolót, vajon megéri vele foglalkozni?

GPS Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86537

Hát nagyon nem jó hír. Én már vagy 2 éve csak ámulok, hogy milyen célzattal költ 100 milliókat egy ingyenes portál reklámra?

És nem csak, hogy mindenes, de folyamatosak voltak az ingyen szállítások is - pl. 2 hete vettem a barátnőmnek egy fényképezőgépet - hát természetesen ingyen hozta ki a futárcég (vélhetően nem ingyen, hanem a Jófogás által fizetve).

De a jelek szerint ennek vége. Lesz listázási-díj, jutalék, minden - pont mint a Vaterán.

.

Előzmény: Tie (86536)
Tie Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86536

Nemörülök. Az olx üzenet-rendszere, a hirdetésfigyelő kedvenclista is jobb, utóbbi meg nincs is a jófogáson.

Előzmény: GPS (86533)
GPS Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86535

Az egy nagyon szerencsés helyzet. Nekem viszont volt a kezemben olyan gép is, amelyiknél kikapcsolt kalapáccsal min. 3 mm volt a hosszanti játék.

Nekem sincs minden nap ilyen melóm (hogy pontos zsákfuratra lenne szükség) - de azért előfordult, nem is egyszer.

.

Előzmény: kukucs33 (86534)
kukucs33 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86534

Akkor az én jó öreg Skil-em kivétel, mert ha ki van kapcsolva a kalapácsolója, akkor a tengely hosszanti játéka van annyira minimális, hogy a furatmélység teljesen jól tervezhető és tartható a mm-es tartományon belül. Tehát, ha 8 mm mély furat kell, akkor az a 7,5 - 8,5 mm között lesz valahol, első nekifutásra is. Mindezt egy Wolfcraft mobil állvánnyal.

De, ismétlem, számomra nem is volt soha cél a tized mm-es pontosság ezzel a kombinációval.

Előzmény: GPS (86531)
GPS Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86533

Ez viszont nem jó hír (nekünk):

Így ért véget az apróhirdetők nagy háborúja

Milliárdokkal harcolt a Jófogás és az OLX az egyeduralomért. Végül a nemzetközi piacok felosztása mellett döntöttek, nálunk a Jófogás győzött. Milyen lesz ezentúl apróhirdetést feladni? Tovább »

forrás: Index.hu

MBTibi Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86532
Előzmény: kukucs33 (86525)
GPS Creative Commons License 2015.02.19 -1 0 86531

"Mivel fúrás közben sem "megy össze" jobban az ütő szerkezet miatt, mint a "0" beállításakor, így simán mm-en belül tudok maradni a furatmélységgel."

Hát sajnos nem. Nagyon fürgének kell lenned, hogy a mélység elérésekor visszaránts.

Különben ellenőrizhetetlenül tovább fúr - a csigafúró sajátossága, illetve a tengely hosszanti rugóereje miatt.

És ehhez semmi köze annak, hogy én egy orbitális és haszontalan baromságnak tartom a racsnis ütvefúrót, mint olyant.

.

Előzmény: kukucs33 (86529)
MBTibi Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86530

Vaterán olcsóbb és útba is esik. 5100 körül van.

Előzmény: MN 3100 (86524)
kukucs33 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86529

A munkadarabra ráengedem a fúrószárat, enyhén rányomva az a "0" állapot. Ehhez képest állítom be a furatmélységet. Mivel fúrás közben sem "megy össze" jobban az ütő szerkezet miatt, mint a "0" beállításakor, így simán mm-en belül tudok maradni a furatmélységgel.

De ezért is kérdeztem rá az elvárt pontosságra, mert fában ez (igény szerint) elmegy, fémben, műanyagban lehet, hogy kevés.

Előzmény: GPS (86527)
philidor Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86528

Szia!

Én az angol elmebayon vettem használt , de jó állapotú Record-ot, szállítással együtt valami 17e körül volt. Tökéletesen működik. Van eladó, akinél sok felújított Stanley meg Record gyalu van, pl. barnes7695.

p.

Előzmény: wetzi7 (86503)
GPS Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86527

"Én használtam állványban ütvefúrást is tudó gépet, a furat pontossága emiatt nem szenvedett csorbát soha."

Ha egy fenékfurat mélysége számít (van ilyen) - akkor okozhat gondot az ütvefúró tengelyének a hosszjátéka.

.

Előzmény: kukucs33 (86525)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86526

nekem ennek egy verziója van. használtan vettem. számomra ez a Fúrógép.

http://olx.hu/hirdetes/metabo-sbe655-tipusu-700wattos-furo-furogep-utvefuro-ID2UWbH.html#5c65eefcb6

Vajk

Előzmény: MBTibi (86523)
kukucs33 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86525

Mennyire kellene pontos legyen? Én használtam állványban ütvefúrást is tudó gépet, a furat pontossága emiatt nem szenvedett csorbát soha. Ki- be szerelni az állványba is megvolt hamar, tehát csak emiatt nem vennék másik gépet. Persze ha kímélnéd a Metabo-t, azt megértem. Ebben az esetben egy ilyen alap Einhell ugyanúgy megteszi, mint bármi más hasonló árú gép, nem lesz köztük érdemi különbség. Ha van lehetőséged, akkor menj el egy boltba és nézd meg személyesen, hogy ne lötyögjön a tokmány/tengely. Más, ilyen szempontból rizikós paraméter nem jut eszembe.

Használtat, főleg ilyen alap gépet, nem biztos, hogy vennék, annál már inkább jelentkezhet akár kopás miatti pontatlanság is. Ráadásul ebben az ár kategóriában a %-osan nagy különbség Ft-ban kifejezve már nem lesz olyan jelentős.

Szerintem.

MN 3100 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86524

Az hogy nem ütvefúrós, az kifejezetten előnyös.

Kevesebb mozgó elem, kevesebb pontatlanság és kopás.

Állandó beszerelés után szerintem nagy gond nem

lehet, ha eleve nem hibás.

Én nem használok ilyent, az Einhell-t nem ismerem, mert

nincs ilyen gépem. De se nem jobb, se nem rosszabb a

többi BARKÁCS gépnél.

Azért ez sem ingyen van, hiszen szállítással együtt már

7000 Ft. Érdekes az, hogy kevesebb műszaki tartalommal

többe kerül, mint az olcsó ütvefúró.

Péter

MBTibi Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86523

A véleményetek érdekelne.

Kifejezetten barkácscélra vettem egy régebbi kisméretű, de masszív fogaléces fúróállványt. Ebbe keresnék egy fúrógépet, lehetőleg nem nagy befektetéssel, hogy ne kelljen állandóan szerelgetni.

Ez mennyire lehet pontos gép?

http://einhellbarkacs.hu/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=160&virtuemart_category_id=7&Itemid=599&lang=hu

Azért néztem ezt, mert nem ütvefúrós. Sokkal többt meg nem szánnék most rá. Vagy keresgéljek használtakban?

Nem szívesen adnék sokkal több pénz ki erre a célra. De a azt mondjátok, hogy egy kupac kaki, akkor inkbb szerelgetem be a Metabomat (igaz, az ütvefúrós).

MN 3100 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86522

Na ilyesmi a probléma, csak 0,5-1 mm-es nagyságrendben.

Azért ez pont olyan érzést kelt bennem, mint amikor a

70-es években a világ nyugati felét irigyeltük. Hiba volt.

Ilyen tágas műhelyben, ilyen patika körülmények között dolgozni,

ilyen meseszép anyagokkal !!!csak Amerikában!!! lehet.

Jó, jó! Értem én, hogy a technológiát mutatja be és nem

azt, hogy náluk minden ilyen rendben van. De akkor is.

Szerintem ez így ott is rendkívül drága hobbi lehet, vagy ez

ebben a formában egyszerűen nem igaz.

Azok a hobbi videók a hitelesek, ahol némi forgács is van a

földön és a gyalupadot sem a film kedvéért hozták ki abban

a pillanatban a boltból. :)))

Péter

Előzmény: b.p.i (86518)
MN 3100 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86521

Persze, hogy arról.

Péter

Előzmény: 409 (86519)
MN 3100 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86520

Szervusz!

A gyalutest (fix lapja) magasságát a vezetékhez (160-as U acél)

képest a két oldalsó vezető lemez beállításával módosítom.

A gyalutest mozogó lapja (fogásmélység szabályzó) a léc végső

magasságát (vastagságát) nem befolyásolja, legfeljebb a méret

kialakításának gyorsaságát módosítja. Azt, hogy hányszor kell végigtolni.

A fix lapnak és az oldalsó vezető lemeznek muszáj együtt működnie.

Elvileg, ha fix lap hiányozna, ez a dolog akkor is működne.

A merőlegességet elsősorban a gyalutest fix lapja és a sablon felületének

egysíkúsága, valamint a sablon alsó-felső felületének a párhuzamossága

befolyásolja . Ezenkívül hibát okozhat az is, ha a gyalukés tengelye nem

párhuzamos a fix lappal, vagy a vezeték csavarodott. Ezt nem tudom befolyásolni.

"Az egész egyenesre gyalulás attól problémás hogy a munkadarab nem merev. ha a másik fele nem egyenes, akkor amikor lenyomod meghajlik. Hajlott állapotban gyalulod egyenesre, amikor visszarugózik újra görbe. Mint amikor a síkköszörűn a mágnesasztal lehúzza a munkadarabot, és végül mégsem sík."

Pontosan így van.

És nekem is eszembe jutott az, hogy

"...először kis ékekkel alátámogatják a lécet, hogy egyenletesen támasztva legyen, lenyomva ne hajoljon meg."

Már hézagmérővel méregettem az ívelődés magasságát. :))))

Az oldal-szorítás lesz a következő kísérletezés azért, hogy az ívet

kiszedjem valahogyan.

Hiszen az egész hókusz-pókusz azért történik, hogy legyen két egymásra

merőleges bázis sík a munkadarabon.

A saját préselésnél van azért gond. Főleg amikor az egymáshoz illeszkedő felületek

kóvályognak. És ezek tudnak fekete csíkokat okozni a táblásításkor.

Gondolom az üzemi gyártáskor nem spórolnak a szorító erővel.

Péter

Előzmény: halaloszto (86514)
409 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86519

"Nem lenne ez nagy gond talán. De például a táblásításnál

kellene az igazán pontos és egyenes oldallap."

Ő itt nem a deszkák éleiről beszél?

Előzmény: rferi (86516)
b.p.i Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86518

Én ezzel a videóval találkoztam régebben a hobbiasztalos blogon:

Persze egy-egy vékony lécnél, lehet túl sok vacakolás ezt megcsinálni...

Előzmény: rferi (86516)
b.p.i Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86517

Szia,

Ahogyan a válaszomból is kiderülhetett, én a "kistestvérekre" gondoltam. Ehhez még sajnos nem volt szerencsém. A márkáról sem tudok többet mondani. A fórumon elhangzott már párszor, hogy egy-egy termék alapján nem lehet véleményt formálni egy márkáról. Szóval, lehet méri az árát.

Külföldi oldalakon, csak a nagy testvérét (1400 w)  találtam meg. Az viszont olcsóbb ott, mint itt...

b.p.i

Előzmény: philidor (86494)
rferi Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86516

Én olyat láttam, hogy az első oldal gyalulásához a deszkát felszerelték egy másik lapra úgy, hogy az oldalait fogta sűrűn karmok sora, és a kényes részeken, ahol az alsó oldalon elemelkedne az asztaltól az egyenetlenség miatt, szépen alátámasztották ehhez a laphoz. A lap lehet olyan széles, mint a vastagolód, és anyagnak tökéletes egy 18-as bútorlap, mivel csak arra kell, hogy a vastagoló asztalához alul támaszkodva megtámassza a felső oldalán a munkadarabot.

Így a felső oldal szép sík lett, és sehol nem volt lapjára hajlítva az anyag.

Utána fordításkor már a másik oldalhoz nem kell semmi, és az  is kisimult az egyenetlenségeiből.

Előzmény: MN 3100 (86502)
pali923 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86515

Az ajándék 150.000 Ft-ig illetékmentes, és az ajándékozottnál nem kell bevételnek tekinteni, ha magánszemélytől kapja. Feltéve, hogy tényleg ajándék volt, de ez itt alighanem nem vitatható.

Előzmény: pajaci (86512)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86514

Ez nagyon jó!

- belül csúszik, a fenekén, nem az élein a szárának? és ott is ilyen egyenes? az tök jó

- azon gondolkoztam hogyan oldod meg hogy merőleges legyen a gyalu a lécre, de a sablonokkal beállítás az tutijó.

Az egész egyenesre gyalulás attól problémás hogy a munkadarab nem merev. ha a másik fele nem egyenes, akkor amikor lenyomod meghajlik. Hajlott állapotban gyalulod egyenesre, amikor visszarugózik újra görbe. Mint amikor a síkköszörűn a mágnesasztal lehúzza a munkadarabot, és végül mégsem sík.

Persze ez táblásításhoz nem biztos hogy  gond. Az a lényeg hogy a vastagság egyenletes legyen, azt meg a vastagoló tudja. Azt a pici hajlítást ami kell az egyenességhez bőven megadja a préselés. 10-20 centis deszkát már nem egyenesít ki a préselés, de nem is hajlik gyaluláskor.

Maximalista hozzáállásúaktól láttam olyat hogy először kis ékekkel alátámogatják a lécet, hogy egyenletesen támasztva legyen, lenyomva ne hajoljon meg. Valami olyat is lehetne, ami oldalról fogja be, mint egy hatalmas satu.

Vajk

Előzmény: MN 3100 (86502)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86513

nekem senator cimkés van, kisvakondban vettem. működik. a kidolgozottsága viszonylag arányos az árával.

egy csomó apró dolog van, amiben a 2000 forintos  különbözik az 50000 forintostól. a senatornak egyenes és derékszög a teste (a 2000-es kinzonak nem, tényleg, egy olyan is hányódik valahol), szép a felülete de nem polírozott. műanyag a nyele, és spiáterből van az Y lever nevű basz ami a fogásmélységet állítja. és a kés is vékonyabb.

Vajk

pajaci Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86512

Vajon mikor száll rá az adóhatóság a tűzkáros Lajosékra, az adományok miatt?

Barnamedvébb Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86511

hát, szerintem ne nagyon számolj használt eladással

jó szerszám, ha már megvan, nem kér enni

max, ha valaki meghal és kiárulják műhelyét vagy felhagy iparral, de sokszor olyankor az egészet egyben adják el, ha nem megy, akkor meg nyomott áron elkótyavetyélik, de erre meg nepperek rá szoktak ugrani azonnal

Paco155 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86510

Rendszeresen használom. Nem adom el.

Barnamedvébb Creative Commons License 2015.02.19 0 1 86509

nekem is tetszik a csereszabatos, cserélgetős koncepció, még az egységes megjelenés is

ami nem tetszik, hogy olyan nagyon műanyag, nekem sosem kéne egy fás műhelybe, kilógónak érezném

PC-háznak viszont tökéletes színvilág 

pesze, ha fa-utánzatú műagyag lenne, az lenne maga a rettenet

múltkor egy videóban láttam egy ilyen előre nútolt, függőleges elválasztókkal szabadon osztható polcrendszert, azt kicsit hasonlít erre és rétegelt lemezből, fa polccal lehet, meg is csinálom majd

Előzmény: Karger (86504)
409 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86508

És akkor a fűrésztárcsa cseréjéről még nem is tettünk említést.... 5-6 csere után nem fogja tudni visszacsavarozni a tetőt, meg kell hozzá jelentős szabadidő.

Előzmény: CSABUSZ (86507)
CSABUSZ Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86507

Én ilyen csempevágós motorral 2950fordulaton vágom a bútorlapot is gond nélkül. Persze nem naponta, de inkább rétegelt lemez vágására használom.

A srác megoldása (asztallap emelés) nekem sem tetszik a mozgása miatt, ezért gondolkoztam el a kézi körfűrészen.

Köszönöm!

Előzmény: halaloszto (86450)
CSABUSZ Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86506

Értem, köszönöm!

Elvetettem a tervem.

Előzmény: halaloszto (86449)
RRgergg Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86505

Üdv hobbisták, kíváncsian vettem egy akkus körfűrészt a fűszeres boltban.  Próba után beszámolok.

Gergg

Karger Creative Commons License 2015.02.19 0 0 86504

A megpoldás jópofa, de kissé teleshoposnak látszik.

Viszont lehet már vásárolni. És csábító is a kinézete.

http://www.blucave-shop.de/Starter-Sets:::1.html

Előzmény: RepülőgépÉpítő (86471)
wetzi7 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86503

Ilyet hasznalt mar kozuletek valaki? ha esetleg vkinek lenne egy hasznalt elado...vagy ismer olyat akinek van ismerose aki hallott mar vkirol  aki eladna egy hasznalt stanley no4-et az szoljon nekem!!44!négy!

MN 3100 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86502

Neki kezdtem egy új fejlesztésnek. (Új magyarul: projektnek)

Állandóan gond a számomra az, hogy hiába használom az

egyengető gyalugépet, a hosszabb (1-2 m) anyagokat

nem tudom ívelődés mentesre gyalulni. Hiába kezdem a

homorú oldallal, mégis marad benne íveltség.

A vastagolásnál pedig én már semmiképp nem tudom ezeket

a hibákat korrigálni.

Nem lenne ez nagy gond talán. De például a táblásításnál

kellene az igazán pontos és egyenes oldallap.

Persze, ehhez gondoljátok hozzá a barkács szintű gépeket

és a hasonló szintű tudásomat.

Megcsináltam egy vezetéken futó kézi gyalugépes eszközt.

A futás azt jelenti, hogy tolom a vezetéken a gyalugépet.

Itt a pontosság alapja a vezeték (120 mm hidegen húzott U acél)

szabatossága.

Ahogy nézegettem vonalzóval, ami egy H11 tűrésű hid. húzott

40x4-es laposacél, az alaktűrés elfogadható.

A szerkezet hossza 1600 mm.

A gyalugépre, megfelelő tartókra vezető lemezeket

szereltem. A lemezek 8 mm-es laminált parkettából

készültek. A léchez tartozó magasságuk állítható.

Azt, hogy a gyalulás után a léc milyen magas (vastag) legyen,

ilyen sablonokkal lehet beállítani. A sablont a gyalugép alá

rakom és az oldallemezeket ütközésig leengedem.

A lécet a vezetéken (az U acélon) csavarral rögzítem. A lécnek

az a része, ahol a csavar sérülést okoz, leeseik. Ez kb. 2-3 cm.

A léc méretpontossága, úgy tűnik, megfelelő. Az íveltséggel, ill.

annak eltüntetésével, van még gond, bár ez jóval kevesebb már,

mint az egyengető után.

Úgy látom, erre más megoldást kell alkalmaznom.

Már fejben összeállt a dolog, de még érlelődik.

Előre megköszönöm a kritikát, a fejlesztés érdekében.

Péter

MN 3100 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86501

Én meg bár annyi mint te! :)))

Péter

Előzmény: pajaci (86492)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86500

:) nekem durván 2100 m2 :) Még körbegyalogolni is sok, nemhogy beépíteni műhelynek. :) Csak akkor hol fogjuk a földiepret, paradicsomot, barackot...stb termelni? :)

Előzmény: pajaci (86490)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86499

Webshopból kell kiválasztani :) Nézni kell a külalakját, designt, és a beltartalmat is, mit tud. A fogyasztása is lényeges szempont a kiválasztásnak és a tartóssága is. Ide nem jó valami noném, ide minőségéi terméket kell választani :) 

Előzmény: halaloszto (86486)
stukov1 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86498

Köszönöm! Azóta találtam egy vasast, ahol nem kell megvenni az egész szálat, hanem levágják amekkora kell. Pénteken...

Előzmény: MN 3100 (86495)
stukov1 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86497

Na megtaláltam a linket, mert pdf-t nem tudok csatolni.

Zártszelvények!

Előzmény: pajaci (86468)
MN 3100 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86496

Akkor ez a wishkey valami életelixir.

Akkor tényleg megbecsült munkatársról

van szó.

Péter

Előzmény: halaloszto (86455)
MN 3100 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86495

Lemértem a szorítót és csináltam egy-két képet is.

Szerintem, nem igen probléma a keresztmetszet.

Felesleges akkorát húzni a csavarorsón, hogy a

zártszelvény meghajoljon.

Talán látható, hogy a belső (szorítható) szélesség

960 mm körüli.

Amint ezt már írtad, a gerenda hossza ~1200 mm

Lecseréltem a hajtóoldali M14-es anyát (az orsó M14-es)

egy olyan hidraulika csavarzat (ERMETO) hollander anyájára,

amely jól használható. Kisebb a laptávolsága, ezért vékony

lécek táblásításánál elfér a két gerenda között.

Lecseréltem a szorítóoldali M14-es zártanyát

egy olyan hidraulika csavarzat (ERMETO) hollander anyájára,

amely lazán elforog az orsón és még éppen elfér

a két gerenda között.

Péter

Előzmény: stukov1 (86456)
philidor Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86494

Hali!

Köszi az összefoglalást! Én egy ilyennel szemezek:

http://www.batavia.hu/fureszek_82/merulo_fureszek_92/batavia_t_raxx_merulofuresz_1200_w_145_mm_258

Csak éppen nem hallottam még semmit erről a márkáról, így nem merek beleugrani.

Köszi még egyszer!

Előzmény: b.p.i (86467)
pali923 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86493

Én csak barkácsolok, nincs nagy műhelyem, de azért ért egy kis csalódás mostanában. Úgy emlékeztem, hogy 12m2 a műhelyem, de aztán a minap kezembe került a ház alaprajza, és kiderült, hogy 9m2 sincs. Ráadásul nem is négyszög, az egyik sarka le van vágva. 3 méteres anyaggal már nem tudok megfordulni sem, vágni is az ajtón kívülről indítva. Aztán én ebben maradok a lottónyereményig.

Előzmény: pajaci (86485)
pajaci Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86492

Én meg bár annyi mint te!

Előzmény: arvaiz69 (86491)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86491

Szia!

Ne panaszkodj, akkor még fiatalember vagy! Bár én lennék annyi! :-) 

Előzmény: wetzi7 (86489)
pajaci Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86490

1500m2-es telkem van, elfér sokminden.

Előzmény: halaloszto (86488)
wetzi7 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86489

Köszi szepen! kimondani is rossz: most toltottem a 37-et

Előzmény: arvaiz69 (86461)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86488

én max akkor engedhetnék meg magamnak 70-100m2eket ilyen célra, ha agglegény lennék.

Előzmény: pajaci (86487)
pajaci Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86487

Azt kérdezd, hogy lehet megszabadulni tőlük :-)

Előzmény: halaloszto (86486)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86486

hol szerzitek az ilyen extrém megértő feleségeket?

Előzmény: pajaci (86485)
pajaci Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86485

Bizony hamar kinövi az ember. 60m2-rel kezdtem, aztán felhúztam egy 6x11m-es garázst, aminek az egyik oldala faanyagtároló, a másik meg végig szekrényes. Most meg kialakítottam egy 4x3.5m-es kisműhelyt is, így már kényelmesen leszek. (egy darabig)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (86483)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86484

Azert ha tenyleg nyersz, inkabb napelemet vegyel !

Mert meg a vegen termalfurdod lesz nem asztalos muhelyed...

Előzmény: RepülőgépÉpítő (86470)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86483

Szerintem nagyon hamar ki fogod nőni azt az 1/3 pince részt és hamarosan bővíteni kell majd.

Én is így kezdtem, a ház pincéjében ami 4*4-es csak és nem bővíthető. Ezért felköltöztem a kis házba a műhellyel, amiben régen laktunk az építkezés alatt. 

Ez nekem durván 70m2 a műhely és a mellette lévő szoba + fürdőszoba, de már nagyon szűkösen vagyok benne. Rengeteg polcot kellene készítenem, hogy a most kupacokba rakott anyagokat, limlomokat, rendben el tudjam helyezni, ekkor nyernék jó pár m2 szabad helyet. 

A tervemben van, hogy a műhely mellé építsek egy nagyobb műhelyt, egy szép nagyot, de egyenlőre nem futja rá. Meg idővel is nagyon hadilábon állok, még a polcok elkészítésére sincs időm most.

Előzmény: pacman123 (86475)
pacman123 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86482

Kérdezte az eladó hogy érdekli-e őket a polc, mondta fater hogy hát persze! (mondjuk ha atombombát kínálnának olcsón, az öreget az is érdekelné :-) Felírták a telefonszámukat, hogy hívják őket ha meglesz az ár. 

Előzmény: halaloszto (86481)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86481

az jó! én a bricoban akartam polcot venni, de nem adtak. aztán szereztem máshonnan olyan perforált táblát.

Előzmény: pacman123 (86478)
pajaci Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86480

Na ugye hogy van ott még sok jó dolog!

Előzmény: Schnitt (86479)
Schnitt Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86479

Mikor az Örs vezér terén bezárt a Prizma áruház (idősebb pestiek még emlékeznek), ott is kiárultak belőle mindent.

A raktári salgókat is szétszedték, és 100Ft volt a láb, 200 a polc.

Előzmény: pacman123 (86478)
pacman123 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86478

Eladják. A miskolci baumaxban fater viccesen megjegyezte egy eladónak, hogy itt lassan már csak a polcokat lehetne megvenni - mire a fószer rávágta, hogy az MÉG nincs beárazva, de be lesz.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (86476)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86477

Remélem is hogy nagyon sok fotót csinálsz nekünk :) 

Előzmény: Barnamedvébb (86473)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86476

Talán még üres polcokat és pár üres papírdobozt. :( De lehet, hogy azt is eladják :)

Előzmény: pajaci (86472)
pacman123 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86475

+1

Némber ván:

https://www.youtube.com/watch?v=8mkwbqObws8 

Tú:

https://www.youtube.com/watch?v=ge96Qvp-EzE 

Még csak megtippelni se merem egy ilyen műhely felépítésének a költségét (a töltelékről nem is beszélve). De álmodozásra jó alap :-)

És amíg a lottó ötöst nem tudom elkölteni, egyelőre az ősök pincéje is tökéletes. Amikor a szalagfűrésszel betolattam, akkor döbbentek rá hogy nem viccelek az új hobbimmal, és azt mondták hogy  "megkapom" a pince egy harmadát (7.2m x 4-5m) erre a célra. Tudom jó páran ennek a töredékén szorongnak, ezért talán nem is kellene nagyon panaszkodnom. Most kicsit még világháborús övezetnek néz ki, de én már látom lelki szemeim előtt a magam készítette gyalupadot (Vajk ... most jól letörtél a több 10K-s satualkatrész-árakkal :-( ... de nem adom fel, akkor is megcsinálom!), a szerszámaimat, szorítóimat RENDBEN elpakolva, RENDES megvilágítással, a  gépeket és a 15M-es hosszabítót nem magam után húzgálva oda, ahol éppen van hely ... nos, ez az én megvalósíthatónak kinéző álmom, egyelőre.

MBTibi Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86474

Széesfehérváron szinte üres. Tegnap voltam bent.

Előzmény: pajaci (86472)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86473

hát, én meg izgatottan várom az engedélyt, hogy építhetek-e a telekre egy garázsműhelyt és akkor az te és az én álmaimat én meg is fogom élni!

a méretben nyilván kell kompromisszumot hoznom, mind az anyagiak, mind a telek nagysága miatt, de a többiben nem akarok

mindenesetre elhatároztam, hogy dokumentálni fogom fotókkal 

pajaci Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86472

Baumaxban 60% már a kedvezmény mindenből, lehet ott még valamit találni?

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86471

Itt a jövő műhely felszerelése :O

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86470

Én is ugyanott álmodok, és ugyanazt. :) Csak én nem egy régi elavult, leromlott állagú gyárépület csarnokot bérelnék ki, hanem felépítenék fából egy újat, jó világosat, hőszigeteltet, a tetőn meg jó sok napkollektorral ami a megfelelő áramot biztosítja a műhely üzemeltetéséhez. A műhely meg tele van jó minőségű gépekkel, a műhely mellett meg egy fatároló tele mindenféle keményfával. Aztán felébredek, és rájövök, hogy valamibe belelóg a kezem, és mennem kell dolgozni :)

Előzmény: rferi (86454)
Schnitt Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86469

Nekem van Dremel saw-max, elég szűk a használhatósága.

Amire nekem kell, tökéletes (üvegszálas nyáklemezek darabolása, egyenes vágása vezető mentén).

A fordulatszáma fix 17000. A fához való tárcsa nem fogazott, hanem karbidszemcsék vannak az élére ragasztva, így nem forgácsot, hanem finom port választ le (a foprdulatszáma is közrejátszik ebben).

Egyszer próbáltam vele bútorlapot vágni, ahhoz nagyon jó, mert nem tépi a kilépő él a felületet, pont a csiszoló működésmód miatt. Csak a karbidos tárcsa vagy 5000 Ft, és a bútorlap relative gyorsan eszi.

Van hozzá szálerősítésű korong, mint a flexeknél, csak kisebb, és vékony, én döntően ezeket használom az üvegszálas műanyagokhoz. Jól bírja, szépen vág vele.

Fémekhez való elvileg, de olvastam több helyen, hogy a műanyag burkolatot huzamosabb fémvágásnál átolvasztja a szikraeső.

Az új verziója már fém burkolattal jött ki, ha jól tudom.

Szóval, fához, fémhez jobb a körfűrész/flex, duroplastok, műgyanta alapú műanyagok vágásához viszont tökéletes.

Előzmény: b.p.i (86467)
pajaci Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86468

Feldobhatnád azt a táblázatot, jól jöhet még.

Előzmény: stukov1 (86462)
b.p.i Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86467

Szia,

Én kb. egy hónappal ezelőtt vettem egyet WorkZone néven az Aldiban (a gyártója Batavia). Utolsó darab volt, nem tudom honnan került elő, lehet valaki visszavihette. 18 ezerért meg is örültem neki, gyorsban megvettem.

Otthon elkezdtem tanulmányozni, tetszett is amíg a el nem keztem tesztelni a mélységütközőt. Bármilyen erősen húztam is meg a mélységütköző csvarját, játszi könnyedséggel el tudtam azt mozdítani az adott pozícióból. A mélységbeállításnál két műanyag felület ütközött egymáshoz, ráadásul mindkettő olajos volt. Ezt persze meg lehetett volna tisztogatni, a gép szétszerelésével (bizonytalan eredménnyel), de ehhez nem igazán volt kedvem és másnap visszavittem.
Persze, ha a maximális vágási mélységen akarod használni, akkor ez nem jelent gondot.

Én erről a gépről beszélek (nincs időm hosszasan keresgélni, csak ezt találtam): Workzone 500W Mini Circular Saw

Mielőtt megvettem ezt, hosszasan szemezgettem az OBI-s LUX változattal, ami kinézetre és paramétereiben egy az egyben megegyezik a Batavia Mad Maxx géppel. Ez egy kicsit komolyabbnak tűnik, mint az a változat, ami a kezemben volt.

Ha megnézed a LUX videóját youtube-on, akkor a fém vágásánál látszik, hogy azért itt is képes elmozdulni a mélységütköző (kb. 1 perc környékén a fémvágásnál), de gondolom nagyobb erőhatásnak kell kitenni azt. Egyébként a Mad Maxx géppel készül videókat már (okosan:)) a maximális mélység beállítással készítették.

Én OBI-ban rákérdeztem erre a fűrészre, de nem igazán hallottak (vagy csak nem akartak hallani:)) róla. A LUX gép elérhető a német OBI webshopjában 90 euróért.

Közben nézegettem a Dremel Saw-Max gépét is, de végül egy Bosch PKS 16 Multit vettem az eredeti árához képest majdnem féláron. Ennek ugyan szerényebb a vágási mélysége (16 mm) a feljebb emlegetett gépekéhez képest (28.5 mm), de stabilabbnak tűnik a mélységütköző és jóval hosszabb a talplemeze is (gondolom a  hosszabb egyenes vágásoknál ez nem hátrány). Időm még nem volt kipróbálni, mert tegnap voltam érte:)

b.p.i

Előzmény: philidor (86464)
pacman123 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86466

Köszi :)

Fene az ízlésit a kedves kollegának :) Mondjuk 19-en dobjuk össze, és itt csak ~17 ropi volt:

http://idrinks.hu/jack_daniels_silver_whisky?keyword=silver%20select

A dobozt "önszorgalomból" csinálom, ingyé. Amúgy táblásított, gyalult fenyőből van, egy 18x400x2000-es tábla (OK "gyártmány") a Baumaxban 3200 Ft volt, még leárazás előtt vettem, perszehogy ...

Előzmény: halaloszto (86455)
rferi Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86465

Nem a felsoroltak miatt!

Egyrészt a méret miatt, hogy végre minden elférne!

Másrészt meg a falakat körben szekrényekkel támogatnám meg végre, és minden szerszámom, SZAKKÖNYVEK, és egyéb biszbasz rendesen elférne, és átlátható lenne!

Az csak plusz nyeremény, hogy körbejárható a munkaterület, szeretek úgy dolgozni...

Előzmény: BözsiBözsi (86459)
philidor Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86464

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni az itt összegyűlt kollektív tudattól, hogy a Batavia merülőfűrésszel  (illetve magával a márkával) van-e valakinek tapasztalata, véleménye?

Előre is köszönöm!

P.

Paco155 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86463

A torziós amikor csavarod. 

Előzmény: stukov1 (86462)
stukov1 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86462

Úgy fogom természetesen:)

Van egy jó táblázatom a zártszelvények adatairól, ebben a "másodrendű nyomaték" ami nagyobb, de pl a "torziós nyomaték" a 40x40-esnek nagyobb. Melyiket kell nézni?

Sajnos pdf-t ide nem tudok feltölteni.

Előzmény: pajaci (86457)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86461

Szia!

Boldog Születésnapot! Ha nem titok, hány éves lettél?

Előzmény: wetzi7 (86392)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86460

hát, amikor a nagy szuterén garázsban volt kis ideig műhelyem, akkor a közepén állt, annak is vannak előnyei

bár kétségtelen, hogy a kialakítása is olyan, hogy pl. azon a felén nincs satu

érdekes lenne egyszer egy olyat is készíteni

de már sosem lesz annyi helyem, most majd én is ismét a falhoz tervezem, alkalmazkodva a realitásokhoz (garázsműhely, bár kicsit nagyobb a terv) 

Előzmény: BözsiBözsi (86459)
BözsiBözsi Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86459

Én nem tudom, de nem nagyon volt olyan feladatom amit ne tudtam volna megoldani így.

Persze létezik nagyobb méretű munkadarab mint a padom, de ahhoz ott vannak a bakok, akár több méretben is. Azok meg olyanok, hogy oda viszem ahová akarom, és olyan verzióban rakom le ahogy a munka megkívánja.

Persze ettől még lehetnek ilyen álmaink...:)

Én egy méretes, légkondicionált műhelyről álmodom..

Utálok izzadni, az meg nyáron nagyon megy nekem...:(

Barnamedvébb Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86458

hát ahhoz tényleg kell a lottónyeremény, kifűteni és bevilágítani ;)

pajaci Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86457

Élére állítva sokkal.

Előzmény: stukov1 (86456)
stukov1 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86456

hmm... megvannak a képek, a rajz is, és ott van, hogy 1200mm. Ez elég lesz nekem is.

A téglalap keresztmetszet (50x30mm) nem erősebb mint a négyzet (40x40mm)?

Előzmény: MN 3100 (86452)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86455

nem becsülném le a famunkát, mert nagyon szép bútor már most is. viszont az a flakon huszas felett van...

Vajk

Előzmény: MN 3100 (86452)
rferi Creative Commons License 2015.02.18 0 1 86454

Az álmom a lottónyeremény kézhezvétele utáni félórában kibérelni vagy megvenni egy csarnokot valami régi gyárban, hogy végre ne a falhoz tolt asztalokon lehessen dolgozni! :))))))))

Előzmény: BözsiBözsi (86453)
BözsiBözsi Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86453

Nekem mindig is fal mellett volt a padom.

A kimondottan méretes cégeknél lévő műhelyeken kívül nem is nagyon láttam már elhelyezését.

Az esetek 99%-ban tökéletes így is.

Előzmény: MN 3100 (86451)
MN 3100 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86452

A doboz kapásból többe van (munka, anyag), mint

a Whiskey.

Igen rendes kolléga lehet, ha ilyen szép munkával

ajándékozzátok meg.

Péter

Előzmény: pacman123 (86442)
MN 3100 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86451

Szervusz!

Persze, hogy nem érthető, mert nem voltam eléggé pontos.

Nem írtam meg, hogy a műhelyben van még satupad

valamint fúrógép állványon, felső marógép állványon,

stb. De már a kombinált gyalugép a garázsban van.

Persze, barkács gépekről van szó.

Volt egy gyalupad is. Egy jófajta, tölgyből készült.

De ha az betettem, akkor nem volt hol a vas munkákat

pl. hegesztést megcsinálni. A gyalupadot nem tudtam körbejárni.

Kvázi ajándék volt. Úgy hogy emiatt visszaadtam.

Most a műhely közepén van az asztal.

Péter

Előzmény: BözsiBözsi (86441)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86450

a srác azt a dobozt azért készítette, mert eljutott a hobbiasztalosságban a youtube performer szintre. kell valamit csináljon hogy jöjjön a nézettség. nézd már meg hogy ahogy emeli az asztalt hogyan billeg neki ide oda. esélytelen hogy merőleges maradjon a fűrészlapra komoly jusztírozás nélkül. 

a korong mérete és a fordulatszám között van egy összefüggés. 2800 kevés a 250es lapnak. a gyári fűrészek amik direkt tengelyről mennek általában 350esek, annak már elmegy a 2800. van itt aki csempevágón (2800-as motor) használ fűrészlapot, majd elmondja milyen. vékony rétegeltet lehet vele vágni, de az is szebb lenne nagyobb fordulaton.

Vajk

Előzmény: CSABUSZ (86445)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86449

most akkor neked mid olyan? a motorod vagy a fűrészlapod?

a te motorod nagyobb fordulatú és kisebb teljesítményű. ebből sajnos az jön ki hogy sokkal kisebb nyomatékú. konyhanyelven ezt mondják úgy hogy gyengébb. továbbá a kézi körfűrész kefés motorja és fogaskerékáttétele nagyon rosszul viseli az időszakos túlterhelést egy zárt kalickás motorhoz képest.

Vajk

Előzmény: CSABUSZ (86444)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86448

csak pár komment

- sosem kennék pácot egy munkapadra. megfogja a munkadarabot, csúnya ha sérül. nem kiállításra megy 

- nálunk iszonyatosan nem járatos cuccok azok a nagy csavarorsók. ha nagyon utánnajársz, akkor is tízezreket kell rájuk költs

- ha már ennyit dolgozol vele, akkor nem lucfenyőből kellene csinálni. gőzölt bükk meg pörgeti a számlálót rendesen

Vajk

Előzmény: pacman123 (86443)
Paco155 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86447

Óbasszameg :)

Előzmény: 409 (86426)
peti970 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86446

Porleválasztó témában,nem válaszolok külön mindenkinek annyi volt a termés tegnap este óta.

A hordó biztosan nem fog behorpadni ez egy ipari 30 lit hordó min 3mm a falvastagsága van ahol több.2000ft volt Óbudán bármire használható nem érintkezett vegyszerrel.

A teteje sem horpadozott mert nem igazán nagy átmérőjű a rátett 200 -as cső mellett látszik mekkora.

A 3 ablak nem csak dísz a tetején,ott letudom csekkolni hogy kell e a felső csövet lejjebb feljebb húzni vagy forgatni a belépő csőhöz képest.Azért hogy a lehető legkevesebb port szívja át a porszívóba.

Porszívónak egy Parkside gépet használok azt hiszem 1400w-os gépindítós dugalj.

CSABUSZ Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86445

Neki van gyári asztalija, valamiért mégis elkészítette.

Nekem csak az az ipari hulladék wz-om volt.

Ez viszont tökéletesen működik és meg is felel.

Amit a srác felhasznált motor, olyanom van.

Erre reagáltak, hogy csak füsttel megy. Úgy látszik mégsem.

A Bosch szerintem a lap súlyát nem bírja már el.

Na de van egy 1200w körfűrész motorom, majd azt összehozom, az biztosan megfelel.

Előzmény: 409 (86411)
CSABUSZ Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86444

Igen, a PKS 40-re gondoltam rátenni a 250-es lapot.

Azért linkeltem be, mert többen úgy reagáltak, hogy ez "nem működhet".

Mégis működik egy 600w 2950rpm-es motorral.

(Ami a videoban van, enyém is olyan)

A Bosch mondjuk csak 550w 4250rpm.

Nem tömör fát vágok, bár több 5x5x250cm-t daraboltam fel vele.

De inkább puha fára használom.

Előzmény: halaloszto (86412)
pacman123 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86443

Nem gondolkoztál még egy ilyen örök darab elkészítésén? Ahogy figyeltem a hozzászólásaidat, nem ijednél meg tőle nagyon ....

(11., utolsó rész a sorozatból, de az elejétől végigmegy a lépéseken):

https://www.youtube.com/watch?v=xuTQ-TrQ0uA

Egy ideje nézegetem már az ilyen "roubo-style" videókat, és ez a verzió tényleg nem tűnik drágának. A videó végén elmondja, hogy mindenestül (fa, szorítók, egyebek) 225 dodót költött (a srác ausztrál, akkor gondolom a dodó is az), azaz nincs 50 ropi (plusza a pác költsége). És nyilván olyan méretben csinálod meg, amennyi helyed van rá. 

Nálam persze még hiánycikk a vastagoló gyalu, egy olyat mint amilyen az ausztrál mókusnak van nemigen lesz módom beszerezni, egy hobbikategóriás Güdével meg nem tudomm menyire lenne hatékony áttolni ilyen gerendákat...

Előzmény: MN 3100 (86440)
pacman123 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86442

No, én hétfőn és tegnap szintén ezen mókuskodtam. Én úgy csináltam a csúszó lécek "nem bedagadását", hogy: szintén jó passzosra és pont a körfűrész asztalának szintjébe vágva, csiszolva csináltam meg. Aztán 5-5 db alátét be mindkét nútba, hogy a léc ragasztáskor kiemelkedjen az fűrészasztal síkjából. Vékonyan a síneket és a csúszka alját a sínek vonalában is beragasztóztam. Csúszka óvatosan rá, derékszög beállít, jó nagy súlyok rá, derékszög megint ellenőriz, csúszkát a síneknél kicsit megtologattam a nútban, hadd helyezkedjen el végleg a csúszka a helyén. Iccaka szárad, reggel örül mert a csúszka csúszik, nem szorul. Még a házi készítésű asztali körfűrészemnél kísérleteztem ezt így ki. Most nem raktam csavart, bízok a ragasztó erősségében.

És az első bevetése nálam is pont fogazott csapolás volt. Csak én még szegényebb ember verzióban csináltam, mert:

- nincs több fűrészlapom (még).

- ha lenne is, jó ha még egyet fel tudnék fogni a tengelyre, túl sok menet sajna nem látszik már a rögzítő csavar után.

Így marad a fűrészlap szélességében való folyamatos vagdalkózás.

Amúgy még régebben játszadoztam kicsit léptető-motorokkal, móricka szinten, degeljek meg ha nem megcsinálom ehhez a léptetőmotoros csapolómat. Jó, tudom, ágyúval verébre de 1.) amúgy se vagyok normális. 2.) legalább jobban beleásom magam abba a témába is :)

A belépő oldal elég szép, a kilépőnél nekem is szőrmókos, pedig oda van passzírozva rendesen a laminált bútorlaphoz. És az alja, na igen, az nálam kicsit sem szép, de én nem vállalkoznék a fűrészfogak kiegyenesítésére, így marad a hullámok kivésőzése.

Egyébként ő készülget (korábban említettem, hogy egy kilépő kolléga kap tőlünk egy JD viszkit, én meg bevállaltam hozzá egy dobozt). 

Még bőven van csiszolni és javítani való rajta, de már alakul.

Az ajtó teli része kap majd egy ilyesmi pirogravírt, a likas része meg üveget:

Ilyen pánton lóg majd (miután kicserélem a jobbost balosra #&@>#@>#&@>#@&#>@ ...), ilyen zárral:

Meg kap még filcből egy-két ütközőt, hogy ne legyen olyan dobozhangja záródáskor. 2-3 réteg vékonylazúr, vízbázisú selymfényű lakk, oszt' jónapot.

Előzmény: halaloszto (86409)
BözsiBözsi Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86441

Én nem értem ezt...

Amit a napokban eladtam az is kisebb volt ennél amit te leírtál. Ha pedig kisebb volt akkor a helyigénnyel sem lett volna gond. Sőt a legnagyobb padom is kisebb az általad adott méretnél, pedig még van kettő.

Előzmény: MN 3100 (86440)
MN 3100 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 86440

Na ez a "klasszikus" gyalupad, ez már valami.

Szerettem volna egyet, mód is lett volna rá, de

igen nagy a hely igénye.

Lett belőle egy asztalt (1200x2000) méretű

rétegelt lemez lappal, cső lábakon.

Sajnos a szorítók és padvasak nélkül. :(

A tied örök darab.

Péter

Előzmény: wetzi7 (86438)
MN 3100 Creative Commons License 2015.02.17 0 0 86439

Holnap lemérem, és megírom.

A rajzok alapját az általam szintén ismertetett

méhész honlapról vettem és a rajzokat is (2 db)

feltettem.

A szerkezet már rég ki van találva és erről is van

a témát taglaló hozzászólások között kép.

Azóta használtam már és megfelelően működik.

Valami kis módosításokat is végeztem az orsóknál,

ezeket is leírom majd.

A használatnál nem is annyira a ragasztott tábla

szélességével van a gond, persze van itt egy

határ, hanem az lécek vastagságával. Ugyanis

minél vékonyabb a léc annál nehezebb a szorító

erőt kialakítani és ezért betét lemezek kellenek.

A többit holnap.

Péter

Előzmény: stukov1 (86434)
wetzi7 Creative Commons License 2015.02.17 0 0 86438

En behuztam egy megszolalasig hasonlot,igaz ugyan, hogy nem Lidl-s kivitelben, de gyakorlatilag ugyanez a konstrukcio. Tulajdonkeppen egyszer sem hasznaltam,mert annyira szedett-vedett konstrukcio, cserebe viszont az egyik muanyag fogantyu egy komolyabb ero hatasara ripityara tort. Viszintes helyzetben nem lehetett a pofak koze befogni egy darab colos deszkat,mert ahogy szorulas hatasara a lapok elkezdenek kifordulni a viszintesbol. En meg raadasul Uni-max-rol rendeltem (5k+szallitas = ~10k), de banom mint a kutya.  Es mivel igy felb..tam magam hat vettem inkabb hasznaltan egy klasszikust.

Előzmény: torony78 (86280)
Kamelot Creative Commons License 2015.02.17 0 0 86437

Én a bűvész titkát fedtem fel. A bűvész nem én voltam.

Előzmény: pajaci (86436)
pajaci Creative Commons License 2015.02.17 0 0 86436

Jól átvertél bennünket :-)

Előzmény: Kamelot (86431)
409 Creative Commons License 2015.02.17 0 0 86435

Vagy úgy! Akkor mégis értem.  :-)

Előzmény: Kamelot (86433)
stukov1 Creative Commons License 2015.02.17 0 0 86434

Heló!

Nemrég találtam meg a régi hozzászólásaidat a " táblásító szorítóról":

Nekem is hasonló készül éppen, bár karcsúbb kivitelben: a menetes "dió" 18mm-es, 31mm-széles, a menete 10-es. A zártszelvény 30x50-es lesz.

Kérdésem: milyen hosszú zártszelvényt vágassak? Általában mekkora darabokat szoktak táblásítani?

Gondolkodok rajta egy ideje, ajtólap, polc, bútoroldalhoz elég lenne olyan ami 100cm-t befog?

A kocsiban max 120-ast tudok elvinni a csomagtartóban.:)

Előzmény: MN 3100 (86400)
Kamelot Creative Commons License 2015.02.17 0 0 86433

86242 hsz harmadik képen alulról látszik is a plexi.

b.p.i Creative Commons License 2015.02.17 0 0 86432

Én még tavaly vettem egy ilyet. Nekem sem jött be, mert iszonyatosan rángat. Ugyan még nem volt dolgom más excentercsiszolóval, így nincs tapasztalatom, hogy a többi hogyan viselkedik.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (86361)
Kamelot Creative Commons License 2015.02.17 0 0 86431

Az a 3 nagy lyuk a tetején csak design. Alatta plexi van. Csak az eredeti videóból gondolván.

b.p.i Creative Commons License 2015.02.17 0 0 86430

A munkaasztal az teljesen úgy néz ki, mint ami nekem is van (azt hiszem OBI-ból, talán ?ellix?). Persze, hogy tényleg ugyanaz-e, egy ilyen képről nehéz eldönteni.

Az OBI-s munkapaddal kapcsolatban a tapasztalataim:

• A kurblinál, ha erősebben meghúztam, akkor behajlott a lemez, mert nem volt ellentámasztva (lehet ez csak az enyémen sikerült félre), ezért amíg vissza nem húztam nem igazán lehetett tekerni a kurblit (nekiütközött a szorítópofának alulról). Ezt valamennyire sikerült megoldanom...
  • A szorítópofák eléggé "ágaskodnak" szorításkor, ugyanis u szerű (keresztmetszet)  lemezre vannak rögzítve, amelyek nem fedik le a teljes szélességét a szorítópofáknak.

Persze ezek ellenére használható, de én végül vettem egy b&d workmate 301-est, amit kb. 8-9e körül be lehet szerezni. Ez egy kicsit masszívabb (a szorítói pl. bambuszból vannak).

Előzmény: torony78 (86324)
409 Creative Commons License 2015.02.17 0 0 86429

:-)) Én még megengedhetem magamnak...  :-)

Előzmény: pajaci (86427)
409 Creative Commons License 2015.02.17 0 0 86428

Nem nem, ez a körfűrészen van. A maróasztalos az olyan egyszerű mint a Tied is. Ha "borotvaéles" a marószár akkor nem tépi, egyébként jobb elé tenni egy hulladék darabot. A bemenő oldalon jóval kevésbé tépi, ezért szoktam úgy is csinálni, hogy ~félig egyik oldalról marom, majd a másik felét a másik oldalról.

Előzmény: halaloszto (86425)
pajaci Creative Commons License 2015.02.17 0 0 86427

Én se értem, de nem mertem megkérdezni :-)

409 Creative Commons License 2015.02.17 0 0 86426

Na de miért szívna bármit a bemenő csövön, amikor ott az a 3 nagy lyuk a tetején???

Előzmény: Paco155 (86415)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.17 0 0 86425

ez nagyon komoly! és akkor maróasztalon van, nem fűrészen?

a fenyőt nem tépi ki a bemeneti oldalon? nagyon régen próbálkoztam maróval, és hamar csúnya lett.

Vajk

Előzmény: 409 (86424)
409 Creative Commons License 2015.02.17 0 0 86424

Nekem felsőmaróhoz (illetve asztalba fogva akkor alsó) van ilyen, törpöltem én is a körfűrészes megoldáson a lapok egymás mellé fogásával, de aztán inkább csináltam egy vonóorsós masinát, így nem kellett egyforma lapokat vennem.

Előzmény: halaloszto (86409)
b.p.i Creative Commons License 2015.02.17 0 2 86423

Sziasztok,

Még új vagyok, de egy ideje már olvasgatom a fórumot. Sőt, elkezdtem elolvasni teljesen a kezdetektől és majd egyszer talán sikerül is végig érnem az összes hozzászóláson :)

A feltett kérdésre részben tudok válaszolni:

"A fúrócsavarozó és a kör-, meg dekopírfűrész akksija vajon kompatibilis egymással?"

A szlovákiai Lidl azzal reklámozza ezeket a gépeket, hogy egy akku jó mind a három géphez: http://www.lidl.sk/sk/ponuka.htm?id=489

(A linkelt reklámkiadvány jobb felső sarkában ezt ábrával is szemléltetik.)

A gépek nagy valószínűséggel ugyanazok mindkét kínálatban, ezért meglepett, hogy itt nem is említik ezt.

Hogy akku hol szerezhető be hozzá, ahhoz kellene tudni a gyártót. Én nem tudok németül, de ezen a http://www.grizzly.biz/shop/ linken lehet találni a Lidl által forgalmazott termékekhez alkatrészeket, többek közt egy pár Parkside géphez is.

Remélem hasznát veszitek az infóknak...

Előzmény: torony78 (86250)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.17 0 0 86422

a harmadik képen meg látszik a szép kék fürdőszoba szőnyeg, amit az előző baumax kiárusításon vettem. 65cm széles, méterre adták és féláron sem volt nagyon olcsó, tuti volt egy ezres.

Vajk

Előzmény: Paco155 (86420)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.17 0