Keresés

Részletes keresés

Mrteo Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136789

Nekem a Boronkay-ban vásárolt lapról mondta az eladó, hogy vannak rajta olyan fogak ami az erőltetést akadályozza. Kipróbáltam és valóban,  visszalökdösi ha erősebben nyomom.

Előzmény: pacman123 (136788)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136788

o.O

Mivel húzta meg a jó sógor? Méteres vascsövet dugott a kulcsra? :D

Én szándékosan nem akartam fűrész témában a "user error" irányába menni, de gondolom ez is jelentős százalékkal bír az "oklistán".

A GTS10 XC-ben pl van ez a "túlterhelés elleni védelem" vagymi, hivatalosan "overload protection"-t ír. Eddig egyszer sikerült tesztelnem, vastag fűrészlap, sűrű fog, majd 6 cm vastag gőzölt bükk hosszvágása , én meg lustedisznókicserélnialapotegyvágásra. Kicsit jobban toltam neki a kelleténél, megállt egy pillanatra, gondolkodott, addigra én is visszafogtam kicsit - és ment tovább. Lehet ezt nem minden elektronikába építik be, és egy olyan motornak elég lehet egy pillanat is hogy elégjen az a nagyon vékony tekercselés.

Előzmény: rferi (136786)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136787

Erre a laponyatetőre tipikusan napelemet köllne tenni. Meg egy beépített hólehúzót.

Előzmény: srudolf1 (136772)
rferi Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136786

Ismerős dolgok....

Exsógorom vagy 30 éve egyszer megjött a hengerfejes trabival. Amikor elindult még jó volt....Hétvége, minden zárva, álljunk neki, lesz valahogy.

Szereztem a cuccaim közül alufóliát, kivágtam, felraktam, húzkodja a csavarokat, megtépi az elsőt. Másfél óra szórakozás, hogy az asszem 12-es menetre felfúrt, hengerbe becsavart 12-es csavart leköszörüljem akkorára, hogy rá lehessen húzni a hengerfejet.

Megyünk tovább a munkával, megtépi a másodikat. Újabb szórakozás a csavarral.

Megyünk tovább, megtépi a harmadikat.... Akkor már a vasvillával kergettem a kocsi körül....

A negyediket én húztam meg, és jéééé, nem szakadt bele.

Előzmény: 409 (136778)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136785

Persze, ez egyértelmű, köszi... :) 

Előzmény: LyPapa (136783)
LyPapa Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136784

Tetszik,  jól sikerült darab !

Üdv:LyPapa

Előzmény: kuperta (136782)
LyPapa Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136783

A fabetéteket ne felejtsd el palástnyomásra méretezni.

Előzmény: Lackó_9 (136781)
kuperta Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136782

Én kockább vagyok! :)

Nem igaz, hogy "egyszerű mint a fa ék", nekem rengeteg idő volt a két rögzítő ék, és a helyének az összedolgozása!

A rúd dió, a kocka tuja, az ékek cseresznye fából, len olajozva.

Előzmény: LyPapa (136730)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136781

Csináltam pár épületet, tetőt, az alapok megvannak, sokat lestem az öregtől is, már amennyit hagyta magát lesni, kicsit önfejű :)

Megvárom, nem sürgős, talán nyár elején lesz belőle valami, addig csak ötletelek, rajzolgatok, hogy ne akkor kelljen gondolkodnom, hanem csak csinálni és kész :)

Csak az épület "nem szokványossága" miatt vagyok kicsit bizonytalan, nem az a hagyományos oszlop-kartámasz felállás, és hogy nem is a sarkokon vannak az oszlopok. Csak megtetszett ez az Y-kötési mód és próbálok valami használhatót kihozni belőle. 

A másik épületnél bejött, majd keresek róla képet... ezért is lenne jó és akkor párban lenne az udvaron a kettő... 

Előzmény: srudolf1 (136780)
srudolf1 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136780

Mennyire értessz az ácsoláshoz?

Nagyon nagy igénybevételnek kitett gerendákat a 15o éve úgy készítettek, hogy pl. két  12x12-ből összeillesztettek egy 12x24-est, vendégcsapokkal keresztbe, ami együtt dolgozott egyenletes terhellésnél.

Meg lehet csinálni kézi szerszámokkal és fa szegekkel, nem is bonyolúlt. Lerajzolom, de csak este, mert van egy csomó munkám most. :)

Előzmény: Lackó_9 (136779)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136779

Az oszlopok betontuskóba lesznek dübelezve, az a része nem probléma... A lakóház sátortetős, a filagória kontyolt sátor, lapos tetős nincs is az udvaron, a szomszéd épület is sátras... csak emiatt ragaszkodnék a sátorhoz...

A rétegelést miből gondoltad, ha 12-es gerendával számolnám az oszlopokat, bár most csak 9,5-es van itthon készleten nekem, de az szerintem karcsú hozzá. Ragasztás helyett csavarkötést használnék, a sárga faszerkezetépítőket, menetes szárakat anyákkal, hagyományos kapupántot... 

Tetszene ez a sátras megoldás konytolás nélkül, anyagom van hozzá bőven, főleg 5*10-es palló, de bármilyet be tudok szerezni a rétegeléshez. Tetőanyaghoz milyet mondasz?

Előzmény: srudolf1 (136777)
409 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136778

"De nem kellene sokat keresgélnem a neten, hogy leégett PTS10 motorról találjak fórumbejegyzést."

Amikről ritkán tudni, hogy valójában milyen körülmények között történt az a halálozás. Nem mindegy, hogy valaki érzi, hogy meddig lehet terhelni, vagy addig nyomja neki, esetlegesen egy már kopott, életlen lappal, míg kijön az erő füst formájában. Utána meg köpködés, hogy ez egy sz@r. És ezzel nem akarok senkit degradálni, ez is egy képesség, ami vagy van, vagy nincs. Akinek nincs, annak bonyodalmasabb az élete.

(a fiam szombaton másodszor* vette a kezébe a 20éves fűnyírót. 20másodperc múlva ki volt törve a kereke...... szerinte az akadályt nagy lendülettel lehet legyőzni  :( 

*az első esetben 1perc tájékán szétvagdalta a vezetéket)

Előzmény: pacman123 (136775)
srudolf1 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136777

Ki van számolva, nyomatékok a csomópontokba egyensúlyba vannak. A két hosszanti szelemeneket össze kell rétegelni, a többi mehet fűrészárúval.

Persze a hátsó oszlopot azért rendesen le kell kötni az alaphoz, de csak a szél miatt, de amúgy súly egyáltalán nincs rajta.:)

Konytolni is lehet a tetőt... de jelzem, hogy nekem ez nem tetszik egyáltalán, akkor már 6 oszlop és kész. 

Meg kell nézni, hogy mi van neked az udvaron és a házadon, aztán az szerint dönteni, hogy milyen tető legyen. 

Előzmény: Lackó_9 (136776)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136776

Igen, már látom mire gondoltál, elég "fejnehéz" lett így a szerkezet, statikailag sem biztosan helytálló, a 4 oszlop és a konzolos első kinyúlás miatt... talán kontyolással bentebb lehet hozni az oszlopokra a súlypontot, de szerintem nem vészes így sem.

A lapos tetős kivitelnél én is sokat gondolkodtam a lejtés megoldásán, ez is jó ötlet részedről. A ferde szelemenben én sem bízok idővel.

A szög megadásához pedig valami rácsos szerkezetet gondoltam, bár ilyen kis szögnél kevés van, ami látványos és a funkcióját is betölti, nyitott tetőteresnek szeretném, 3 állás elég is lenne hozzá talán...

Én majd zsindellyel szeretném burkolni, de lehet csak trapézlemez lesz belőle (ahhoz tudok könnyebben hozzájutni ás olcsóbb is). Bár igaz, hogy a zsindely alá jobban oda kell dolgozni és nem annyira időtálló, na meg nagyobb hajlásszöget is kívánna.

Előzmény: srudolf1 (136773)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136775

Lelkiztem itt hogy szegény 72pt megszívta .... de az megnyugtatott, hogy másnak egyelőre bejött:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=143184313&t=9104263

De számomra a kulcsmondat, és ez az amit érdemes szem előtt tartani:

"Előtte csak egy nagyon kínai kisebb körfűrészt használtam ahhoz képest sokkal jobb, de azért közel sem tökéletes, ezért az árért ez van."

Az van, hogy ez van - egy bizonyos kategóriáig (ez szerintem első körben árkategóriát jelent) kompromisszumok vannak. Az is egy kompromisszum, hogy lehet hogy a motorja leég, lehet hogy nem. Lehet hogy 12 napig nyúzom, nem ég le, majd a visszaküldési határidő után 3 nappal megáll. De az is egy kompromisszum hogy 14/25 cm a vágókapacitás jobbra/balra a fűrészlaptól. Meg az is hogy egyik gép sem olyan, hogy kicsomagolom és használom, el kell velük tökölni. nekem a PTS10 motorjával semmi bajom nem volt, dogozott eleget és nem égett le sosem. Az új tulajánál is jól érzi magát, ő is használja nem a sarokban porosodik. De nem kellene sokat keresgélnem a neten, hogy leégett PTS10 motorról találjak fórumbejegyzést. Na most ha azt találod meg először, az alapján ítélsz vagy a többi vélemény számít?

Nem egyszerű ez, de: ez van

A kompromisszum-nélküliség az eggyel több nullánál kezdődik, és a 0-át sajna a végére írod az összegnek. Bár SzuperMárió a Felderben is talált kivetnivalót :-) 

https://www.youtube.com/watch?v=2zfokxM-DGw

https://www.youtube.com/watch?v=kH3U58RYnkw

Egyszerű kis alkatrész de lehet ezt is szarul csinálni és még jól meg is szivat ...

Előzmény: Tschaby (136769)
srudolf1 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136774

Az Y csapolást összeregasztom urelittel a helyszínen, az teljesen vízálló, de még magára is megáll, a feszültségek összetartják- a maszív tető nagyot nyom. Csak a szél miatt ragasztom össze. 

A 2.3 magasság nem elég bevered a fejed az hónajkötésbe. 

Előzmény: Lackó_9 (136771)
srudolf1 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136773

Nekem nem tetszik. Mindegy, a lényeg az, hogy ezzel az I csapolással kis sugárban lehet befordulni a kocsival, ami elég nagy előny. 

A szarvata 12-es palló. 

srudolf1 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136772

Makovecz mellett is- én is, két Erdélyben tervezett munkájánál.

Sátortetővel nem passzól, azt is kipróbáltam. Csúnya. Belinkelem a sátortetőst is, de le kell mentsem jpg-be és most nincs időm.

Összedobtam egy feltuningolt kocsibeállót még a múlt hétvégén, nem tetszik a ferde csapolása a szelemennek az oszlopokhoz képest, időben problémás lehet. A lényeg az, hogy az oszlopokra tervezetem egy nagyon maszív keretet, 12x2o-as profilokból, arra rá lehet szerelni egy majdnem lapos tetőt, korcolt lemezzel fedve, belülről 2ocm-res deszkákkal fedve. Az esést élére szerelt pallókkal oldottam meg, ferdén elvágva hosszába. Az oszlopok és a hónajkötések 12x14-es profilokból készülnek. Ez úgy van tervezve, hogy mindent legyártunk a műhelybe rétegelt anyagból (annak a szilárdása 2x-se a fűrészárúhoz képest) és le is kezelünk, a helyszínen csak szerelünk. Kötőelem nem látszik. A megrendelőmnek tetszik, meg is fogom csinálni. 

Előzmény: Lackó_9 (136771)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136771

Sokat agyaltam én is rajta, hogy mit bírhat ez a szerkezet... 

Tavaly nyáron készült egy kerti filagória (6*3,5m-es) sátortetővel és ott alkalmaztam ezt a megoldást ugyanezzel a csapolással, bár ott kapott egy vasalatos megerősítést, de más jellegűt, mint ennél, kicsit diszkrétebbet, csak a tartása miatt. Bár szerintem magában is megállná a helyét. Úgy néz ki az egész, mintha csak kartámaszokon állna minden!

Mindenki idejár csodálni, hogy ez hogy működik...  Az utcabeli nyugdijas ács is úgy volt vele, mint a parasztbácsi az állatkerti zsiráffal... - Jó, jó, de ilyen állat nincs!... :D Pedig ő már sok mindent látott, dolgozott Makovecz mellett is... de nyugtázta ő is, hogy még áll a szerkezet :)

Lesz időm, túrok pár képet róla, érdekes lehet, ha érdekel valakit...

Csak kíváncsi lennék, hogy egy ilyen 6*3m-es kocsibeálló hogy mutatna mellette egy ilyen sátortetővel, elbírhatja-e a szerkezet vagy inkább csak egy ilyen laposejtésűvel kalkuláljon az ember... csak mert jól mutatna a kettő egymás mellett, mert olyan a kert elrendezése. A lakóház mögött a filagória, mellette egy 5m-es füves placc és mellé csatlakozna a kocsibeálló, szinkronban az épülettel... A hosszú oldala É-D fekvésű, de takarásban van a szomszéd épülettel, szélteher nem érné közvetlenül... 

Esetleg 3D-ben összetudnál dobni egy skiccet? max 2,3m-es magasságú elég lehet és rá egy 0,8-as gerinc sátorral... mondjuk 12-es gerendával, 12*5-ös pallóval... vagy más? 

Előzmény: srudolf1 (136699)
kuperta Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136770

A legnagyobb feladatod, elsősorban lap kérdése.

Nálam egymás mellett áll egy Enhel ecco, és egy PTS-10. Mindkettőt használom, a Bosch kevésbé rezeg, könnyebb beállítani, az Einhell-hez van sok sk. kiegészítőm, ha az egyik be van állítva egy méretre a másikkal dolgozom, a két gép tekintélyes asztal méretet ad.

Ahogy tanulgatom az asztalosságot, egyre pontosabban tudok dolgozni a kevésbé precíz szerszámaimmal is.

Előzmény: Blue_Sky_007 (136762)
Tschaby Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136769

Azt azért se feledjük, hogy a Scheppach HS105 is jónak tűnt a képeken ....

Én biztosan nem költök többet Einhell gépre. Nekem 4,5 van. Ebből két RT jónak mondható - felsőmaró, kézi gyalu - a harmadik nem annyira. A gyalut hagyjuk.
A 0,5 az egy kis csavarbehajító: Annak az akkuja fingott ki, tehát az nem feltétlen géphiba(az is RT).

Szóval tudja a retkes répa....

Előzmény: pacman123 (136760)
BigFic Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136768

Nekem van egy nagy frissen vágott törzs, csak nem tudom mit kezdjek vele...

pl. Eladjam  vagy kutakodjak, hogy ki tudja a környéken felvágni...

Előzmény: stolaz (136765)
krotosz Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136767

Barter Miskolc mellől. Nyers még. Széleztem és kérgeztem. 

Előzmény: krotosz (136763)
HobisLaci Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136766

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, sejtettem, hogy nem úgy kell működnié.

Akkor használom úgy ahogy eddig.

Üdv mindenkinek.

stolaz Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136765

Honnan van a dió?

Előzmény: krotosz (136763)
TrOn Creative Commons License 2017.04.17 0 0 136764

Köszönöm, akkor holnap(-tól) így járok el. Ma a húsvét tiszteletére (meg a szomszédok örömére) nem zajongtam a fűrészgéppel, inkább a kerttel molyoltam.

Előzmény: LyPapa (136734)
krotosz Creative Commons License 2017.04.17 0 0 136763

Ma toltam át a PTS 10en fél köbméter két colos diót. Pacmant kiegészítve balra 25 cm-t tud. Figyelembe véve azt hogy a jobb kezesek óckodnak az ilyen cirkulától, egész jól használható a PTS ezen megoldása. Ugyan jobb lenne ha az a 25 cm szélességet a jobb oldalon lehetne vezetni, de jól és pontosan be lehet állítani a vezetőt egy kis pepeccsel. 

Előzmény: Blue_Sky_007 (136755)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 136762

Köszönöm szépen a hozzászólásokat, mondhatom, hogy elbizonytalanítottatok. De nem, igazából eddig is elvoltam egy noname  kis asztalival, de most meg kell csinálnom egy házfelújítást épített fa erkély és kültéri hajópadlózással, meg ami még ezzel jár. Néha csinálok fából dolgokat, de nem nevezném magam asztalosnak, inkább a hobbi kategória alja vagyok, vagyis ha kell akkor legyem egy jó gép. A tervezett legnagyobb kihívás 10db 2500mm hosszú egy 50mm vastag pallók hosszanti vágása, a többi csak játék vágás. Tudom levágathatnám bérbe is, de úgy is venni akarok egy normális gépet.  Ugyanakkor a gagyitól már írtózom. Alszom rá egyet, de jelenleg az Einhell áll nyerésre.

kozgab Creative Commons License 2017.04.17 0 0 136761

Nem egyértelmű nekem, meg kéne nézni azt az einhellt élőben, mert ez nem th sorozat, te, ami már nem a barkács náluk.

Van te gépem, enyhén más anyagból van, mint a th, nagyon jó gép.

Th-t nem vennék :)

Látni azért is kéne, hogy mennyire finomhangolható mondjuk párhuzam meg ilyenek.

(épp most gariztatok zöld Bosch fúrókalapácsot, ráz a sds-plus tokmány, fúrt kb 10 lyukat, csak épp feltűnt, hogy a 8-as lyuk min 9-es mindig, ami nem túl jó :D)

Előzmény: Slam Jr. (136759)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 136760

Mondanám én is hogy PTS 10, nekem az volt és szerettem. Igazából csak egy dolgot nem: a párhuzamvezetővel való max vágásszélességét. Ami 14(!) cm, a laptól jobbra (balra kicsit nagyobb de én arra utálok vágni).

Persze ott van a jobbra kihúzható asztaltoldat, de arra nem tudsz vezetőt rakni, csak a felemelkedő ütközőt használhatod vezetőként, így kb 50 cm-re nő a vágáskapacitás. No meg az az asztaltoldat .. hát mikor elkezded kihúzni azért az "csak úgy" nem fog párhuzamba állni a fűrészlappal, arra külön oda kell figyelned.

Így rákeresve a te Einhelledre: engem igen meglepett hogy van olyan modelljük ami mindkét végén rögzíti a vezetőt. Azt hittem ők csak a "gagyi" pilincka vezetővel operálnak ami alig ér túl a fűrészlap hátsó vonalán. De nem, ez egész masszívnak néz ki és a teljes asztalhosszon végigér (nyilván, nem is tehet másképp hiszen a másik végén is rögzül).

Nemtom ... kicsit fejvakarós mert tényleg egy árkategória. És pl van az Einhellnek is csúszóasztala, ami azért nem rossz. Mert a gyári szögvezetőt csúszkaasztal nélkül csak a nútban tudod tologatni, az meg 100% hogy kotyog (a sokkal többe kerülő Bosch GTS10 XC-ben is kotyog), tehát azzal pontosan szögben vágni az életben nem fogsz. De kb semmilyen asztali fűrészen. Max egy ilyen kis fincsi kiegészítővel, de ennek azért típustól függően ölég szép ára van. Nem biztos hogy ilyen árkategóriájú fűrészhez akarnád.

Nem ezzel az Einhell típussal de másnak volt negatív tapasztalata . Bár az is igaz, én nem raknám őket egymás mellé, mármint a te választásodat vs. RT-TS 1725 U. Sem árban sem "tudásban" (csúszkaasztal, sokkal jobb vezető) - viszont a minőségről majd csak az tud nyilatkozni akinek van/volt TE-CC 2025 -je. Szerintem nem fognak tolongani, azaz vagy bevállalod ... vagy PTS 10.

Azt gondolom tudod, hogy ha webshopból rendelsz és ha nem vagy vele megelégedve 14 napon belül visszaküldheted és visszakérheted az árát, mindenféle indoklás nélkül (csak őrizz meg minden csomagolást/kütyüt/papírt). Én egy Makita gérvágót küldtem így vissza, és a csomag visszaérkezését követő napon vissza is kaptam a számlámra a pénzt.

Slam Jr. Creative Commons License 2017.04.17 0 0 136759

Azt hiszem, már mondhatom úgy, hogy innen többünk szerint PTS 10. Ha mégse, akkor sikítsatok. :)

Slam Jr. Creative Commons License 2017.04.17 0 0 136758

Szerintem nincs igaza. Kicsit azért rá lehet nyomni, de nem nagyon.

Előzmény: HobisLaci (136756)
409 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 136757

Gondold végig!!  Ha csak rezegnie kellene, mi francért csinálnák forgósra???  Akkor rezgőcsiszolónak hívnák. Sógornak megártott a húsvéti sonkaevés! :))

"Azt mondta olyan mint a rezgő csiszoló, csak ez körkörösen rezeg."

A mezei rezgőcsiszoló is körkörösen rezeg.

Előzmény: HobisLaci (136756)
HobisLaci Creative Commons License 2017.04.17 0 0 136756

Sziasztok!

Ma csiszoltam az excenter csiszolómmal. Én alíg nyomtam rá, úgy csiszoltam vele. 

Átjött a sogorom, és közölte nem jól használom. Rányomta úgy, hogy megállt a tárcsa és csak rezegett.

Azt mondta olyan mint a rezgő csiszoló, csak ez körkörösen rezeg.

A kérdésem:

Neki van igaza, és én használom/használtam rosszúl?

Üdv mindenkinek

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 136755

Sziasztok. Tudom, hogy hetente előjön, de melyiket vegyem, Einhell TE-CC 2025 UF vagy Bosch PTS 10?  Árban kb egyforma. Otthoni a hobbinál is.kisebb igénybevételre kéne, de azért olyan ami nem hagy cserben. Köszönöm

GPS Creative Commons License 2017.04.17 0 0 136754

"Pont az USA a leg híresebb a gmo technologiában. Fennen hangoztatják, hogy "sokan vagyunk a földön", nem bír már el ennyi embert élelmiszerrel a föld. Ezért csináljunk valami pótlást."

Erre az OFF-ban reagálnék - mert erről meglehetősen karcos (és a divattal igencsak szembemenő) véleményem van.

Előzmény: adingos (136752)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.17 0 0 136753

Nem kéne gyártani annyi szemetet, egyszerűbb lenne. Ha a paradicsom földön nőne nem üvegházban, akkor tápértéke is lenne. Az ízt, színt hagyjuk, az régóta átverés a kajaiparban.

Előzmény: adingos (136752)
adingos Creative Commons License 2017.04.17 0 0 136752

HMMMMM....  Hát engem egy szikrányit sem győzött meg a video.  Pont az USA a leg híresebb a gmo technologiában. Fennen hangoztatják, hogy "sokan vagyunk a földön", nem bír már el ennyi embert élelmiszerrel a föld. Ezért csináljunk valami pótlást.

Aztán meg jönnek a mindenféle mesterségesen előkreált műanyag szarok, amik rák keltőek, daganatot okoznak, és még maguk az orvosok sem tudják, hogy mit.

De a fa, az más !? A természetnek jó???   Kétkedve fogadom. Valahogyan meg kell szabadulni a szeméttől, még ha mérgező is. Fa, élelmiszer, (növény) annak jó lesz. Kapunk érte ilyen-olyan támogatást, és mi leszünk az emberiség megváltói. Megint ott tartunk, hogy sehol.

Ezzel is ki irtják a természetes életet.

Előzmény: Törölt nick (136748)
Lady fantasy Creative Commons License 2017.04.17 0 0 136751

No, még megvannak? Eszembe sem jutottak. Régen tőlük rendeltem a hidrogén-peroxidot. Frankón csomagolnak.

Előzmény: Nobody1 (136741)
Paco155 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 136750

"Szóval ezután nem dobálom ki a kukába az elemeket, csak pontosítani kéne a dolgokat."

Eddig se lett volna szabad. :(

Előzmény: Törölt nick (136747)
Paco155 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 136749

Ez tényleg jónak és hasznos információnak tűnik, köszi.

Előzmény: Nobody1 (136745)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.17 0 0 136748

Meg is van!
https://www.youtube.com/watch?v=hEkMp32CdI4

Hogy ontopic legyen, fa műtrágyázására is jó lehet:)

Előzmény: Törölt nick (136747)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.17 0 0 136747

Ma láttam egy filmet, alkáli elemből műtrágyát csinálnak.

A sima cink-szén és ólomakku megy másba, de az alkálit, egyszerűen összetörik ripityára kalapáccsal, mágnessel kiszedik a fémet, a többit meg egészen összedarálják. magnézium, meg nem tudom mi a másik cucc ami az elemben van. Na ezt egyszerűen összekeverik még egy harmadikkal valami káliumszerűvel, és simán szétszórják a kukoricaföldre. Az meg bekajálja és még jobban nő. Aztán meg mi kajáljuk be. :)

Szóval ezután nem dobálom ki a kukába az elemeket, csak pontosítani kéne a dolgokat.

Előzmény: Nobody1 (136745)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 136746

"mert csak egy szög szerű kis valami van benne, ami tépi az anyag felületét."

Olyanom nekem is van. Ugyanazen okból nem sokat használtam, sőt utána kezdtem én is inkább snitzerezni. Csak azt ugye időnkénmt kissé elvezetik a szálak ... Persze vannak jóféle jelölőkések is, de mióta a "gurigakéses" jelölőm megvan, ahol csak lehet azt használom. Főleg hogy nem túl bonyi az élezése (bár még nekem nem kellett, csak videón láttam).

"hogyan tudnék egy skálát feltenni az acél rúdra ?"

Lehet jó hülye felvetés: de lézerrel nem lehet fémbe gravírozni? (vagy itt a hengeres felület lenne az akadály?) 

Előzmény: LyPapa (136744)
Nobody1 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136745

Igen. Egészen barátságos áraik vannak és kis tételben is kiszolgálják az embert. Sok olyan vegyszerük van, amit máshol nem adnak földi halandónak.

http://www.szkarabeusz.hu/altv.html

Nálunk a gyógyszertárban vacak fél deci formalint sem adnak, mert "robbanóanyag előállítására alkalmas" és uniós tiltólistán szerepel. (Na persze, majd pont ebből a fél deciből csinálok csőbombát.) A vicc, hogy bármelyik gazdaboltban 20 literes kiszerelésben borászati célra 12000 Ft-ért kapható. Az nekem túl sok lett volna, megbontani nem lehet, így keresgéltem a neten és ezt a céget találtam. Itt tényleg minden van. :)

Előzmény: Törölt nick (136743)
LyPapa Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136744

Volt két körkivágásból maradt, félretett korongom - meg egy adag kíváncsiság. A Stanley párhuzam jelölőjét sajnos nem tudom használni, mert csak egy szög szerű kis valami van benne, ami tépi az anyag felületét. Arra még nincs semmi ötletem, hogyan tudnék egy skálát feltenni az acél rúdra ? Nagyon valószínű, hogy le fogok mondani róla.

Üdv: LyPapa

Előzmény: pacman123 (136736)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136743

Nem is olyan drága, ha azt nézzük mennyibe kerülnek a rendes büdösítők.
https://szkarabeusz.shoprenter.hu/illatanyagok_161

Előzmény: Nobody1 (136741)
stolaz Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136742

Gíakorlatilag az én kezdő lépéseimet is leírtad.Nekem a két Einhell (fűrész és gyalu) után jött a PTS10 és Bernardo egyengető és Dewalt vastagoló. Igaz azóta már a PTS10 is elhagyott.

Előzmény: Tschaby (136719)
Nobody1 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136741

Kellemes Húsvétot!

Innen lehet rendelni diklórmetánt (és egyebeket). Személyesen is átveheti aki közel lakik, de postáznak is.

Postázásnál első vásárlás estén előre kell utalni a zsét. Ennyi...

https://szkarabeusz.shoprenter.hu/diklor-metan_metilen-klorid_pss_1000_ml_7486

Előzmény: Paco155 (136731)
Baranyai. Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136740

Köszönöm, és a rferinek is az adatlapot. Nem egy veszélytelen anyag, de majd megpróbálok minden óvintézkedést betartani.

Előzmény: Lady fantasy (136739)
Lady fantasy Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136739

Mióta nem kapható azóta nem, van helyette homokszóróm. De ezekből áll, össze. 

Mint írtam is, a veszélyessége miatt tiltották be, de előtte évtizedekig használták a kereskedelmi forgalomból való kivonásáig.

Felhasználási előírásban leírt szellőztetést, védőfelszerelést  ugyanis otthon szinte senki nem használta hozzá, s mivel ez nem volt ellenőrizhető, a balesetek megbetegedések további elkerülése véget, kivonták a forgalomból.

A hozzávalók ma is léteznek, és ha nagyon kell, be is szerezhetőek. Pénz, kitartás, kapcsolat kérdése.

Előzmény: Baranyai. (136735)
Computerguru Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136738

Nagyobb fordulatszámon annyit érsz csak el, hogy gyorsan bemelegszik. Szerintem mindenkinek kiszakad valamennyire. Én 120-as csiszolópapírral leszedtem a kiálló részeket és ennyi.

Előzmény: csjoco74 (136714)
rferi Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136737
Előzmény: Baranyai. (136735)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136736

Ez is pöpec!

Te ... ha így folytatod a Veritas/Lee Valley/Starrett sátrat bonthat :-)

Előzmény: LyPapa (136730)
Baranyai. Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136735

Ez tényleg ennyire "egyszerű" lenne? Én abszolút örülnék neki, mivel nemsokára szükségem lesz egy ilyen festékleszedős cuccra - ami használ is.

Te ezt a keverék használod?

Előzmény: Lady fantasy (136726)
LyPapa Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136734

Tegyél a vágandó alá egy hulladék anyagot, így az alsó szálak nem tudnak kiszakadni. 

Előzmény: TrOn (136733)
TrOn Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136733

Sziasztok,

Áldott húsvétot mindenkinek.

Ismét a tanácsotokat kérném, 110 mm széles 19 mm vastag borovi hajópadlót kellene méretre vágnom, a tavaly vásárolt fűszerbolti gérvágómmal próbálom megoldani a feladatot, mivel a dekopírral nem tudok (még) egyenesen vágni. A gép meg is birkózna vele, mert a 210-es lap simán viszi a 110 széles anyagot, csak a vágásképpel nem vagyok elégedett. A hozzá adott 60 fogas lap helyett vettem egy ilyen Extol Premium 210x3,2x30 T60-as lapot, (nem innen, de az extol.hu oldalon ehhez a laphoz a T40-es képe van betéve, azért nem onnan linkelem) de ezzel sem lett jobb. A gondom az, hogy alul szaggatja az anyagot, és mivel nem padló lesz a hajópadlóból, hanem kerítés, így jó lenne, ha a hátoldala is esztétikus maradna. Próbálkozzak vékonyabb lappal, vagy valamit én nem csinálok jól?

Előre is köszönöm a segítséget.

Kontroll-R Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136732

Szia !

Nekem egy kis Makita dekopírral van hasonló gondom (talán 4320-as a típusa).

Eltörött a penge rögzítője. Lehetne hozzá kapni a törött alkatrészt, de csak a lökőrúddal együtt és így több mint egy 10-es lenne, annyit meg nem ér.

Szerintem kevésbé márkás típusoknál elég kicsi az esélye, hogy külön találsz ilyesmit, a márkásaknál meg irreálisan drága lenne, így szerintem nem marad más,  mint készíteni kell hozzávaló alkatrészt házilag.

Előzmény: V.T.ZS (136728)
Paco155 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136731

Na erről beszélek. Az általad linkelt oldalon az van ami megtalálható a raktárban. 

De ez kb. olyan mint ahogyan gyógyszertár raktárában is van százféle antibiotikum, sőt a gyógyszertár telefonszáma is fel van tüntetve, mégsem rendelhetsz egyiket sem. Oda kell menni és megmutatni a receptet (jelen esetben a papírt, hogy te vásárolhatsz ilyet), és majd utána utána beszélnek veled.

Előzmény: Lady fantasy (136729)
LyPapa Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136730

Kíváncsi voltam, miért is preferálják a kör alapú párhuzam jelölőt. Emiatt nem rendeltem meg egyet, hanem elkészítettem:

Így rá kellett jönnöm, hogy az ok egyszerű: sokkal jobb a fogása, emiatt stabilabb a vezetése, mint annak, amelyről a képet korábban felküldtem. Még egy tanulság: a szokásos jelölési táv maximuma kb. 10 cm, ennél hosszabb szárat felesleges készíteni -  a hosszabb szárral a jelölés bizonytalanná vélik.

Lady fantasy Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136729

Nem tudom még nem próbáltam. Ott a kapcsolati rész, benne a tel. számmal. Fel kell hívni akinek kell. Nekem annyira nem. Ez egy lehetőség amit vázoltam. De akinek kell, utánajár jobban.

Előzmény: Paco155 (136727)
V.T.ZS Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136728

Sziasztok. Olyan gondom lenne, hogy kettő dekopiromra us kellene vennem olyan kis lapbfogó spiáter valamit. Kettő csavar fogja fel és egy vágatba megy bele a kés.

Lehet ilyent kapni vajon valahol?

350Wattos Power force és a 600Wattos einhell fűrészé egyezik. Lehet, hogy többféle is össze stimmel.

Paco155 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136727

És rendelhetsz? Mert pl. erről az oldalról nem.

Előzmény: Lady fantasy (136726)
Lady fantasy Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136726

Rendelsz diklórmetánt, veszel metil-alkoholt, fenyőgyantát,  és egy üvegben összevegyíted 7% alkoholban feloldod a 3% gyantát, és hozzáadod a 90% diklórmetánhoz. Kész a régi kromofág.

Előzmény: Raidx (136725)
Raidx Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136725

Kromofág házilag. Régi EM cikk.

"Ki ne ismerné pl. a KROMOFÁGOT? Ehhez kísértetélyesen hasonló illatú/állagú anyag készíthető egyszerűen:(bánni is úgy kell vele) 
A oldat: 1liter vízben feloldott 300g ammóniákszóda
B oldat: 1liter vízben elkevert, 150g égetett mész.
A két oldatot összeöntjük, majd 2..3 óra állás után a leülepedett csapadékról leöntjük a tisztáját, s ehhez vízüveget adunk. Mint a kromofág, ez is erősen maró hatású, bánjunk óvatosan vele!"

pacman123 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136724

+1 (jó lapokkal kiegészítve)

Előzmény: Slam Jr. (136722)
csjoco74 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136723

A fúró szerintem tisztán életlen,  majd apámat rekeszem hogy köszörülje meg. A gérvágó állomást a jay bates féle elképzelés alapján építem, a tiéd milyen lesz? 

A csúszkát kitisztítottam, megolajoztam, tökéletes! Mégegyszer köszönöm! 

Előzmény: stolaz (136715)
Slam Jr. Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136722

Szerintem Bosch PTS 10. Kérem a következőt! :)

Előzmény: Kákettődéemdé (136716)
mezcalito Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136721

kromofág témához itt egy video, itt sem ajánlják az új kromofágot ( a régi kromofággal nem lehet összehasonlítani) : https://www.youtube.com/watch?v=DuBDy33J_LU

Előzmény: kofic (136718)
Tschaby Creative Commons License 2017.04.16 -1 0 136720

Az enyémet tudom ajánlani :)

Tschaby Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136719

"Ha valami olcsó, de gyakorlatilag használhatatlan, vagy csak erős kompromisszumokkal, az (szerintem) mégsem olcsó."

Egyetértek. Vettem Einhell RT1725u fűrészt. Nem volt jó. Tuningoltam az elszívásán, a lap párhuzamon, csináltam rá tolóasztalt. Most se jó, csak jobb.

Van Einhell TH-SP 204 kombigyalum. Egyszer veállt a hajtókereke. Semmi nem derékszög, párhuzam rajta.

Ez se jó. 

A kettő együtt került 130ba.

Most azon agyalok, hogy veszek másik vastagolót meg körfűrészt. 190ért....darabját.

Van aki szeretgépet javítani, tuningolni, építeni. Én inkább fával dolgoznék, ha a gépeim hagyják..

Előzmény: 409 (136700)
kofic Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136718

Múzeumi műtárgy védelemben elfogadott anyag volt a kromofág, el lehetett tüntetni a maradékot is a faanyagbó/ról, itt a legegyszerűbb módszer : 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=87641652&t=9104263

Előzmény: motor-os (136710)
stolaz Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136717

Először ezt tisztázd: "Ne legyen túl drága, de gagyi se"

Neked hol kezdődik a drága?

Kákettődéemdé Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136716

Sziasztok!

Hobbi célra milyen körfűrészt tudtok ajánlani otthonra? Lehetőleg asztalit.

Kisebb barkács munkákhoz kellene, kertes házba, tehát a férőhely nem akadály.

Ne legyen túl drága, de gagyi se, olyan "best buy" valamire gondoltam, ha létezik ilyen.

Nem ártana, ha nem túl gyenge (nem áll vagy lassul le, ha rátolom a fát, akár keményfát is), olyan 2,5-3 cm-t vágjon át, és ami a legfontosabb, szép egyenletes vágása legyen (tudom, ez a fűrészlaptól is függ), azaz a motor tengelye, vagy a motor rögzítése legyen stabil kivitelű.

Gondoltam arra, hogy veszek egy izmosabb kézi körfűrészt és annak barkácsolok házilag egy asztalt, aminek az aljára lesz felfogatva, de a készen kapható asztali körfűrész egyszerűbb lenne, csak ugyanabban az árban kisebb teljesítményűeket tudok venni.

Jó lenne az asztali, mert egészen biztosan ilyen formában használnám többet.

A válaszokat előre is köszönöm!

stolaz Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136715

A wolfcraft fúrószárral nekem is szakított, még a fenyőt is. Az eredeti Kreg készlet kifogástalan furatszélt ad. Amúgy én is pont most építem a gérvágó állomást. :-)

Sikerült a csúszkát beolajozni, rendbe tenni?

Előzmény: csjoco74 (136714)
csjoco74 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136714

Hozzákezdtem a Jay Bates féle gérvágó szekrénynek. Az eddigi tapasztalatok :

A Dewalt 7491 pontos, jó gép lehet vele haladni. a 1520x1520 mm-es táblákat gond nélkül tudtam felvágni. 

A Freud 80 fogas bútorlap vágó fűrészlap szálka nélkül dolgozik ...

A wolfcraft rejtett csavarozó fúráskor eléggé szakítja a rétegelt lemezt, szálkás marad ... ti ezzel mit kezdetek? Élezni kell a fúrót? Nagyobb fordulatszámon is próbáltam, úgyse volt jobb.

Lady fantasy Creative Commons License 2017.04.16 0 0 136713

Csak az a gáz, hogy betiltották az EU-ban, valamikor 2010 tájékán a diklórmetán oldószert, az egyéni felhasználóknak. 
Az iparban még használatos, de nehéz hozzájutni. 
Vízben nem oldódik, csak alkoholban, ezért a bőrre került szert sem lehetett simán lemosni.
Pár idióta zárt térben használta, és meghalt a gőzétől, ami amúgy is erősen rákkeltő hatású, ezért is tiltották be az EU-ban.

A mostani meg kb. semmire nem jó.

Előzmény: srudolf1 (136711)
roland7 Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136712

A csiszolást nem lehet megúszni. Fokozatosan haladva le kell csiszolni mondjuk 120-as finomságtól 800-ig. Az olaj jó a végén. Ilyet már csináltam párszor, valahogy így:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=141132858&t=9209123

Előzmény: peppino (136703)
srudolf1 Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136711

Rosszúl tudod.

Lakk lemarására való, ipari mennyiséget használtam, 1o éve egy nagy munkánál, amit bútórgyáras felöntött nitrólak felületkezelést kapott.

Csak rendesen le kell mosni róla, amiután ledobja a lakkot. 

Semmi más nem viszi le, mindent kipróbáltam. 

Vizes alapuval felületkezeltük a javítás után és jó lett. 

Előzmény: motor-os (136710)
motor-os Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136710

Fát nem szabad kromofágozni! Magába szívja a hatóanyagot és az életben nem fog rajta megmaradni sem lakk, sem festék.

Előzmény: srudolf1 (136708)
motor-os Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136709

Citlinggel (színlő penge) lehántani. Ha nincs akkor jó a törött ablaküveg is.

srudolf1 Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136708

Jó a cikling, csak kell hozzá egy jó cikling, amit valaki meg kell fenje neked egy késacéllal, a sarka kell vágjon, mechanikus fúrészlapból lehet késziteni, a legvékonyabikból.

Íves felületeken nehéz vele, sok utánna a csíszolás. 

2x kromofág ecsetelve, lemosni vízzel nagyon bőven, még nedvesen ezzel:  Scotch-Brite Vörös Dörzsi 

https://csiszolopapir-csiszolovaszon.arukereso.hu/3m/7448-scotch-brite-szurke-dorzsi-finom-p307887251/

Hagyd teljese kiszáradni, aztán 22o-as papir és kész. 

Paco155 Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136707

Pedig csiszolni fogsz. 

Vagy ha van benne gyakorlatod akkor esetleg citling. (Persze aljas voltam, mert ha lenne citlingelési gyakorlatod akkor nem ide fordultál volna a kérdéssel).

Úgyhogy csiszolni fogsz.

Baranyai. Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136706

Aha, itt már világosabbak az infók:

http://vasszinesfem.hu/vasarlas/ipari_muanyagok/textilbakelit_lemezek/1

Tehát ennek kilónként van megadva az ára... Jó ég!

Előzmény: roland7 (136702)
Bandi__ Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136705

Szia!
Leírás képekkel illusztrálva: http://www.nethirlap.hu/subsubmit.php?m=736416

Előzmény: Baranyai. (136704)
Baranyai. Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136704

Igen, elírás. 5 mm-re gondoltam.

Nézegetem az árakat textilbakelit dolgában. Jó lenne ezt az egész kivitelezést lehetőség szerint minél olcsóbban megúszni. Ezért most csak ötletelek, keresem a lehetőségeket.

https://www.sin-us.hu/ipari-muanyagok/textilbakelit/textilbakelit-lemez/textilbakelit-lemez-5mm.html

Máshol még drágább, de ha valakinek van fölösleges, akkor szívesen megvásárolnám.

Előzmény: roland7 (136702)
peppino Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136703

Kaptam egy öreg 630-as Slavia puskát és arra gondoltam felújítanám, a fémmel végeztem is, de a tussal nem tudom mit tegyek. Csiszolni nem szeretném, de valahogy le kellene varázsolni a kopottas lakkot. Mit tennétek a helyemben? Utána csak olajoznám az amerikai tusolajjal.

roland7 Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136702

"Az asztallaphoz (legalább is egy részéhez) szívesen használnék textilbakelitet. Úgy tervezem, hogy kb. 600 x 800 mm-es lesz az asztallap."

Ekkora méretben egy kisebb vagyon lesz. Még kéz alól véve sem olcsó, a bolti árakat meg inkább hagyjuk.

"...és amiből a lap tkp. kiállna 0,5 mm vastag acéllemez lenne."

Ha jól sejtem, 0,5 cm-re gondoltál.

Előzmény: Baranyai. (136670)
409 Creative Commons License 2017.04.15 0 1 136701

"Az a rész, amihez a körfűrész lenne felcsavarozva, és amiből a lap tkp. kiállna 0,5 mm vastag acéllemez lenne."

Az a 0.5mm az nagyon kevés!!!  Én biztosan nem adnám 3mm alá.

Előzmény: Baranyai. (136670)
409 Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136700

Ezek részigazságok. Vannak szerszámok, amikre igaz, és vannak olyanok, amikre nem.

Amiket írsz, azokra többségében igaz, bár pont a dekopirral nekem éppen nagyon más a tapasztalatom.

Viszont amikre nagyon nem igaz, azok a nem kézi gépek. Pl. egyengető/vastagsági/kombinált gyaluk, köszörűgépek, oszlopos fúrók. Valószínűleg az asztali körfűrészek is, de ebből nekem sosem volt a barkács kategória. Ha valami olcsó, de gyakorlatilag használhatatlan, vagy csak erős kompromisszumokkal, az (szerintem) mégsem olcsó.

Előzmény: GPS (136669)
srudolf1 Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136699

Az véleményem róla, hogy OK szerkezetileg, ötletes, de utálom a látszó ácsmunkánál a fémkonfekciót, amivel az Y illesztése össze van kötve. A belinkelt képen, jól látszik. Csúnya és mivel össze van dobva azzal a konfekcióval és thermowood szerűség, amit sehogy se lehet lekezelni, drága (333.ooo forintért).

Jól nézne ki egy szép nagy kertesített udvaron.  

Meg lehet csináltatni egy ügyes épületasztalos céggel rétegelt fából, 12x14-es keresztmetszetben, 3 pallóból rétegelve, fenyőből, 3o-4o évet fog tartani, 6 évente újra kell kezelni (azzal a fincsi Tikurilla pigmentált viasszal). Mondjuk vagy 2.5x annyiba kerülne mind amit az weboldalon ír (egy szépen elkészített korcolt lemezhéjjal) , de egyszer kell megcsináltatni.  

Gondolkozom rajta, hogy készítek egy párat- elég kevés anyag kell hozzá, a külső rendezésnél új házaknál el lehet passzólni- mindig kell egy kocsibeálló, erre szűk helyen is rá lehet fordulni.  

Így kell összecsapolni, hogy ragasztással lehessen összeszerelni a helyszínen. 

Előzmény: Lackó_9 (136582)
adingos Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136698

Igen ezen már elgondolkodtam. Majd készítek egy ciklont "fórumos"mintára, csak előbb ki kell választanom azt az ipari-házi száraz-nedves porszívot, ami jó lehet a feladathoz. 

Előzmény: pacman123 (136691)
Baranyai. Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136697

Teljesen érthető, hogy megtartod. Sajnos én sem tudnék sokat fizetni érte.

Előzmény: Lady fantasy (136695)
apaf3j Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136696

Ránézésre :) (Ha már koszolódik, kiporszívózom.)

Előzmény: Baranyai. (136694)
Lady fantasy Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136695

Szükségem ugyan nincs rá, de mivel csak óriási buktával tudnám eladni, ezért igen, megtartom.

Előzmény: Baranyai. (136694)
Baranyai. Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136694

Köszönöm a biztatást!

Igen, az előbb én is pont ezt írtam. Szögvágásra, meg vágásmagasság állítására nem gondolok. Ha egyszer beállítom, akkor úgy marad, reményeim szerint. Max. 3-4 cm vastag faanyagot vágnék vele. Kb. milyen időközönként tisztítod? Mondjuk 4-5 vágás után már kell?

Lady fantasy: a kézi Bosch gépet, ami az asztalban volt megtartod?

Előzmény: apaf3j (136693)
apaf3j Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136693

Én is tapasztalatból mondhatom, hogy bár használható lehet egy asztalba épített kézi körfűrész, biztosan kompromisszumos megoldás lesz. Én is csináltam egyet nem olyan régen, működik is, használom is, de már azon töröm a fejemet, hogyan és mikor tudok szerezni helyette egy normális asztali körfűrészt. Az enyém egy felnyitható bútorlapban van, zárt dobozban, elszívással, de azért rendszeresen kell pucolni a szellőzőnyílásokat (porszívóval). A magasságállítás macerás, lapot cserélni csak kínkeservesen tudok, ezért inkább egy lapot használok, szögvágás nincs (meg lehetne oldani, de nincs). A fűrészlap asztalhoz viszonyított merőlegessége hajlamos elmászni, amikor vágásmagasságot állítok, ezért azt mindig méricskélem (vagy néha nem állítom át, hagyom a maximálisan kiemelt, függőlegesre beállított helyzetben, bár ez nem optimális a vékonyabb anyagok vágásakor). Szóval vannak vele gondok, amikkel együtt lehet élni, de nekem már kezdenek bosszantóak lenni. (Ettől függetlenül valószínűleg jó pár hónapig használom még, mert egyelőre nem lesz keret másra.)

Mindenesetre sok sikert!

Előzmény: Baranyai. (136689)
Baranyai. Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136692

Ha elvész a szögvágási funkció, hát elvész. Valamit valamiért. Csak vajon tudnék-e ilyen kalodát készíteni...

Előzmény: Lady fantasy (136690)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136691

Szerintem 1kW-tól felfelé nem érdemes a teljesítményről beszéli. Van itt aki 1.1kW-os hamuporszívóval, én pl. 1.5kW-os "sima" OBI-s sajátmárkás nedves-száraz porszívóval szippantok. A finom port. 

Én azt is nézném, van-e rajta "slave" dugó, azaz el tudja-e a rádugott szerszám indítani a porszívót. Az nagy kényelem.

Sok forgácsot (pl gyalugépét) már nagy légszállítású elszívóval kell (érdemes!) elszívni.

A por- és forgácsleválasztásra is koncentrálj, hogy legyen. "ciklon" "thien baffle" - ezekre keresgélj vissza a fórumon.

Előzmény: adingos (136660)
Lady fantasy Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136690

A por egy dolog, de a fejjel lefelé használat nem üzemszerű, és sajna a szöget igencsak nehézkes igy beállítani, és nem is tartja pontosan a gép, elhúz a beállítottól.

Ezt egyesek úgy próbálják kiküszöbölni, hogy fakalodába rögzítik a gépet, ami jó is, csak ekkor elvész a szögvágási funkció.  

Előzmény: Baranyai. (136689)
Baranyai. Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136689

Én meg az ország másik végén, a szerb határtól 20 km-re.  : )

A porelszívás: szóval ez a gond. Ezt nagyon átgondolom, mielőtt belevágok.

Előzmény: Lady fantasy (136688)
Lady fantasy Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136688

Meg kell tapasztalni a dolgokat, én is így tanulok, autodidakta módon. :-)

Pesttől 40km-re.

Előzmény: Baranyai. (136685)
Pillanatragasz Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136687

Ezekkel az asztalba szerelt kéziszerszámokkal az a gond hogy ha nincs megoldva rendesen a porelszívás  megtelik porral a bele   a szénkefék elkezdenek füstölni s földhözcsapkodod az egészet. 

Előzmény: Baranyai. (136685)
Lady fantasy Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136686

A kézi gépeknél azért van választék, szinte minden kategóriában.

A hiányt én főként a gyalugép, asztali fűrész, tehát a nagy gépek terén érzem.

Jelenleg a Kínai Bernardo Holzmann vonal sajna az a kategória amiről beszélsz. Lehetne pedig jó, de sok a korlátozó tényező mind minőség, mind kezelhetőség szempontjából.

Egyébként a hírneves Proxxon gépemben folyamatosan cserélni kell a csapágyat, pedig már ritkán fúrok vele NYÁK-lemezt. Nekem ilyen jutott belőle. :-)

Előzmény: GPS (136683)
Baranyai. Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136685

Visszaolvasom majd, hogy mi volt a tapasztalatod, gondod. Eddig csak a fotókat láttam. Sajnos sok választásom nincs, a profi gép, amit vásároltál számomra elérhetetlen, még a kézi gép is...

Azért megpróbálkozom, arra, amire én használni szeretném , talán jó lesz.

Helyileg egyébként merre vagy?

Előzmény: Lady fantasy (136684)
Lady fantasy Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136684

Szia!

1000x750x17 a mérete, és csúszásmentes rétegelt lemez, más néven platólemez az anyaga.

A gép egy Bosch GKS 235G 

A lap egy FREUD ULTIMAX, ami (papíron) mindenhez jó. 

Már elbontottam egyébként az asztal stellerét, mert mint korábban kifejtettem, nem váltotta be maradéktalanul az elvárásaimat az asztal alá fogatott kézi körfűrész,  ezért vettem egy Bosch GTS 10 XC-t, amivel elégedett vagyok.

Az asztal lapot is elbontom, a váz pedig jó lesz satuasztalnak. Próbáltam eladni, de anyagárat sem adtak volna érte, ezért felhasználom más célra. :-)

Előzmény: Baranyai. (136682)
GPS Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136683

"...de a minőségre jobban hajazóknak bizony hiányzik az a bizonyos középkategória."

Bizonyos gépek esetében NEKEM is hiányzik.

Mondok egy példát: dremelből nem biztos, hogy szívem szerint 6990 Ft-ost vettem volna... ha lett volna mondjuk 12-ért (vagyis közel dupla árért) egy egyértelműen profibb verzió.

Csakhogy aztán volt a kezemben (sőt dolgoztam is) egy 19 ezer Ft-os valódi Dremel-el - és ledöbbentem, hogy mennyire "nem tud többet", sőt - az én fűszerüzleti verziómnál.

Ez utóbbi ráadásul évek óta teszi a dolgát (pláne, amióta vettem rá egy Proxxon tokmányt 1300-ért - megjegyzem, 19 ezerért a Dremelhez sem jár alapból univerzális tokmány) -  és amit szinte hetente használom erre-arra.

Igaz, egyszer megbuggyant benne a triac, amit kb. 12 perc alatt cseréltem ki benne, kemény 200 Ft-os önköltségi áron.

Igen, én is áldoznék valamivel többet magasabb kategóriáért.... csak részemről nem tartom meggyőzőnek a középkategóriás piacot.

.

Előzmény: Lady fantasy (136679)
Baranyai. Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136682

Szia Lady fantasy!

Tegnap este kérdezősködtem az asztalba építhető körfűrészekről. Megnéztem a fotóidat. Nagyon jó lett az a gép! Mekkora az asztallap mérete és miből van? Rétegelt lemez? Milyen Bosch gépet használsz? És a vágólap ami pill. benne van mihez jó?

Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136681

Müller nincs felétek? Annak a sajátmárkása a legjobb. :)

Mi bajod volt a flextartóval? Ha végképp rühelled, csinálj egy homemade verziót ami jobb annál.

Előzmény: Pillanatragasz (136680)
Pillanatragasz Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136680

Alapjában nem rosszak a lidl ben az árak . Ha meg azt nézzük hogy a nagyon ződ boss csavarozógépemet is  milyen  akku töltővel forgalmazzák  akkor jobb lett volna vegyek két lidl es csavarozógépet ennek az árából. Akkor még a fejeket se kellene cserélgessem .

A kotton is negyede mint máshol .  Egyedül  a flex állványt bántam meg hogy megvettem ott.

Előzmény: GPS (136678)
Lady fantasy Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136679

Megjegyzem, hogy a hobbikategóriában sem szeretnek az emberek kompromisszumot kötni minőségi szempontból. Ezért, egy lötyögős, srégen cakkozott széllel vágó, gyenge-akadozó, ferde, pontatlan, stb. utómunkálatokat is igénylő gépnél, nemcsoda ha jobbat szeretnének a felhasználók. 

Minden bizonnyal vannak akik nem hajtanak precizitásra, és idejük is van a korrekciókra, de a minőségre jobban hajazóknak bizony hiányzik az a bizonyos középkategória.

Előzmény: GPS (136678)
GPS Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136678

"Jó, de te rohadtul elfogult vagy a Lidlis Aldis gépek iránt,..

Mi az, hogy elfogult? ha egyszer működnek, teszik a dolgukat - ráadásul teljesen elérhető áron - miért kell ehhez elfogultság?

Ha idő előtt beszarnának, vagy használhatatlanok lennének - azt szintúgy megírnám - minek titkolnám?

Különben is, a téma a középkategória volt - ami szerintem (az aktuális kinálatból legalábbis) nem jó választás. Ennyi. Ez a véleményem.

Egyébként van nekem CMI gépem is (egy dekopír és egy rezgőcsiszoló) - ami rohadtul nem fűszerüzleti - és az is teszi a dolgát évek óta - szintén fillérekért.

Hát akkor?

.

Előzmény: Slam Jr. (136677)
Slam Jr. Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136677

Jó, de te rohadtul elfogult vagy a Lidlis Aldis gépek iránt, szóval ebben a témában nem szabad adni a véleményedre. Ezt a dekopíros példát meg inkább nem is olvastam.

Előzmény: GPS (136674)
GPS Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136676

legalabb 5 embernek van itt 20ezres dekopirja, amivel hosszu evek ota elegedett.

És lehet legalább ennyinek van 5-8 ezres dekopírja - amivel szintén hosszú évek óta über-elégedett. 

Akkor mi is indokolja (kétséget kizáróan) a 2..3x -os felárat?

.

Előzmény: halaloszto (136675)
halaloszto Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136675

mar megint a rizsa. valojaban meg legalabb 5 embernek van itt 20ezres dekopirja, amivel hosszu evek ota elegedett.

vajk

GPS Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136674

Saját helyzetemben örülnék, ha lenne a kettő közt egy réteg.

Ez egy abszolút jogos vágyálom, de szerintem ilyen konkrétan NINCS. Illetve ami van, az nem éri meg az (érezhetően magasabb) árát.

Az olcsó kategóriában nagy odafigyelés kell, hogy kifogjon egy jobb vételt az ember, amitől nem hullik ki a haja.

Látod, erre ideális hely ez a topik - mert itt tényleg olyan vegyes a gép-park, mint a koldusszar - szinte nincs olyan, hogy egy-egy olcsóbb (jelesen fűszerüzleti) ajánlatra ne kapnál élő tapasztalatot is valamelyik kollégától.

Így tudhattuk meg, hogy a Lidl-is akkus-csavarozók tényleg remek darabok, de bármelyik más "fűszeres" gépfajtáról is van élő infó itt a környéken.

Részemről (az asztali körfűrészen kívül) szinte teljes az ilyenfajta gépparkom - amit rendszeresen használok is. Mert én igencsak nagy "gép-használó" vagyok olyan értelemben, hogy ha síkra kell csiszolni egy bármilyen kispöcs, féldekás darabot - akkor nem állok neki kézzel dikicselni, hanem nem vagyok rest elővenni a kézi szalagcsiszolót és azon síkba hozni a darabot. Még arra az egy darab, fél perces műveletre is. 

Innen nézve, meg kell mondjam, hogy ennek a "bokros" fűszeres-gépparknak egyetlen darabja se baszott még ki velem - olyan értelemben, hogy leégett, elfüstölt, széthullott volna. Pedig használatban vannak - igaz, kifejezetten hobbi üzemmódban ! - és ez lényeges ebben az esetben. 

Ugyanakkor dolgoztam egyszer egy kölcsönkapott Makita, alsó kategóriás dekopírral, (olyan 25-28 ezer Ft-os kategóriással) - hát meg kell mondjam, hogy egyáltalán nem okozott olyan lábujgörbítős, orgazmus-közeli állapotot nálam.

Mert az igazság az, hogy lényegesen (nagyságrenddel) gyengébb volt, mint a mindössze 8 rugós, Parkside, 800 W-os gép. Konkrétan alig bírtam vele keresztbe átvágni egy konyhai munkapultot (egyszerűen belassult) - miközben ez a feladat a "fűszeresnek" csak gyenge bemelegítő-testmozgásnak számít. (Mert ez utóbbi tényleg olyan erős, mint az állat - egyharmad árért).

Részemről nagyon szomorú lettem volna, ha én adtam volna ki 28 ezer Ft-ot egy ilyen gyenge gépért - csak azért, mert Makitát ír rajta :-)))

.

Előzmény: Tzupi (136672)
LyPapa Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136673

Az éremnek - szokás szerint -  van egy harmadik oldala is: a hobbiasztalos ismeretei nagyobb részét nem tanfolyamon, hanem autodidakta módon szerzi. Ennek megvannak az előnyei, de a hátrányait sem szabad figyelmen kívül hagyni: tehát, ha vesz egy szerszámot, gépet, akkor nekiáll a tapasztalat gyűjtésnek, és szerencsés esetben kisebb sérülésekkel megússza - miközben lehet, hogy félig már le is amortizálta az eszközt :( Ha viszont ugyanaz az eszköz egy gyakorlottabb kézbe kerül, lehet, hogy évekig ki fogja a tulajt szolgálni (!). Nyilván nem a 'ránézésre elgörbülő fúrószár' esete a mértékadó, de nem biztos, hogy indokolt lehet a profi árkategóriát célba venni.

Tzupi Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136672

Jogos pontok amiket írsz. Aki ebből él az ne sajnálja a pénzt a jó szerszámmal kapcsolatban, mert sokszorosan behozza az árát (minőség, megbízhatóság és idő terén is).

Saját helyzetemben örülnék, ha lenne a kettő közt egy réteg. Értelemszerűen a tudatos vásárlás ami fontos, mert a "közép-kategóriás"/"félkomolytalan" kategóriában is vannak jobb és rosszabb vételek.

Az olcsó kategóriában nagy odafigyelés kell, hogy kifogjon egy jobb vételt az ember, amitől nem hullik ki a haja.

Profi gépek meg annyiba kerülnek, hogy egy hobbista soha nem tudja megindokolni azoknak a vásárlását.

Pillanatragasz Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136671

Két dolog bele van tervezve . az egyik a haszon, a másik a tervezett elavulás . 

Baranyai. Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136670

Köszi, így már érthető. Fejben már kezd körvonalazódni, hogy miként-miből fogom megcsinálni.

Néztem a 190-es gépeket: a GKS190 Bosch vagy az 5704R Makita jöhet számításba, ha a "nevesebb" gyártók gépei között keresgélek.

Az asztallaphoz (legalább is egy részéhez) szívesen használnék textilbakelitet. Úgy tervezem, hogy kb. 600 x 800 mm-es lesz az asztallap. Ahogy a képeket nézegetem róla, elég simának tűnik. Jól ragasztható a sima felülete?

Az a rész, amihez a körfűrész lenne felcsavarozva, és amiből a lap tkp. kiállna 0,5 mm vastag acéllemez lenne. Ennek az elkészítését persze nem én csinálnám, ehhez szakembert kellene találnom.

Előzmény: 409 (136668)
GPS Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136669

"itthon amúgy gyalázatosan hiányzik a belépő szintű (meg a gagyi) és a félipari/ipari szintű eszközök közti réteg. Az amiért egy kicsivel többet adsz ki, és már használható, de nem fél millió+. "

Az én véleményem ezzel kapcsolatban az, hogy a jelenlegi kínálatból a lehető legrosszabb befektetés az úgymond "közép-kategóriás" gépet vásárolni.

Ugyanis ezek már elég drágák ahhoz, hogy fájjon... de messze nem olyan minőségűek, hogy meg is érje.

Szerintem olyan ez kb., mint 2 millióért egy (újonnan 3,8 milliós) "használt, de jó állapotú" autót megvenni - azt se ajánlanám senkinek.

Csakúgy, mint ahogy nagyon rossz választásnak tartom a 20-22 ezer Ft-os dekopírt is - mert az már "pénznek nevezhető" összeg - viszont ennyiért még garantáltan nem kap profi minőséget a kuncsaft (már ha valóban és tényleg profi, napi 8 órás, iparszerű munkavégzésre kell neki gép).

Ezért állítom (persze, ez csak egy vélemény), hogy igazán jól járni csak a kínálat 2 végével lehet. A "közepével" biztosan nem.

- Vagy megvenni aprópénzért egy-egy használható, de nem ipari munkára szánt gépet - ami ha pár év alatt meg is nyekken, semmi gond, kiszolgálta az árát.

- Vagy tényleg komoly, profi gépet vásárolni - ami a "mi fajtánknál" tényleg élethosszig kitart.

Továbbá úgy látom, hogy a kérdés eldöntéséhez a kulcsszó mégis a várható felhasználás módja: amatőr-hétvégi hobbi-felhasználás lesz az... avagy iparszerű, megélhetési munkavégzés.

Mert az előbbire tökéletesen meg szoktak felelni a fűszerüzleti gépek - ha jól lettek kiválasztva - a második kategóriánál viszont ez szóba sem jöhet... de még az úgymond "középkategória" sem - mert az tartósságban gyakorlatilag ugyanolyan gagyi, mint a fűszerüzleti, filléres kínálat (csak 2...3 x-os áron).

.

Előzmény: Tzupi (136633)
409 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136668

Igen.

Előzmény: Baranyai. (136667)
Baranyai. Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136667

"190-es gép" - Tehát 190 mm a lap átmérője?

Előzmény: 409 (136665)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136666

Az univerzális az mindenre jó, semmire.

Előzmény: Lady fantasy (136664)
409 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136665

Szerintem minimum 190-es gépet vegyél, ha asztalba építed. Hamar korlátokba fogsz ütközni a kicsi gépekkel.

Előzmény: Baranyai. (136663)
Lady fantasy Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136664

Hogy már többet használom, rá kell jöjjek a nagy igazságra. Külön hosszvágó, külön keresztvágó, külön fémvágólap igaz hogy drágább mint egy univerzális, de jobban (értsd könnyebben, szebb vágásképpel) is vág mint a mindentegybelap. 

Elvisz ez tényleg mindent, még a vaslemezt is, (zajvédő fültok kötelező) de vannak hibái.

Előzmény: pacman123 (136662)
Baranyai. Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136663

Minden ötlet, vélemény, fotó nagyon jól jön. Át fogom böngészni, köszi!

Csak tudok valami elfogadhatót produkálni, majd referálok róla.

Előzmény: pacman123 (136662)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136662

o.O

Az a lap se kutya amit a fűrészbe fogtál ... :-)

Baranyai kolléga, lesd meg Lady Fantasy albumát, elég részletes doksi.

Előzmény: Lady fantasy (136659)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136661

A kisebb alatt gondolom a szélességet érted. Nem vagyok nagy szakértő, de általában véve az igaz, hogy minél keskenyebb a lap/fog, annál kevesebb anyag veszik el. Meg annál kevésbé erőlködik vastagabb anyagban.

Aztán a fogszám: kevesebb fog (22-24) hosszvágáshoz, sűrűbb (>40) keresztvágáshoz a jobb.

Aztán a fogak kialakítása. Na ez nem teljesen tiszta nekem , hogy mikor-melyik-hogy-mire. Mert a Szerker (többek között Freud lapokat is forgalmaz) pl bútoprlapra ajánlott egy "egyenes-trapéz" fogkialakítású lapot. De a honlapjukon van a bútorlapos lapok között váltott fogkialakítású lap is:

http://szerker.hu/termekek.php?t=5&contr=&lang=hu&idis=1&iddu=36

Szóval ez a része passz ... De ha már szerker, ha írsz nekik hogy milyen méretben kell és mire akarod használni, elég segítőkészek és részletes ajánlatot adnak. Annyi hogy a Freud az nem az olcsó lapok családjából származik.

Tavaly nyáron tesztelgettam 3 fűrészlapot, aztán megírtam a tapasztalatokat. Ha segít (bár ez asztali körfűrésszel készült, egy gts10-zel):

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=140327592&t=9104263

Előzmény: Baranyai. (136658)
adingos Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136660

Ipari porszívó vételéről álmodozom. Szerintetek milyen teljesítményű kellene a por és a forgács elszívásához? 1100W tól 2000W ig találtam.

https://www.mall.hu/ipari-porszivo/myard-neptun-1630-30-l?tab=reviews

https://www.mall.hu/ipari-porszivo/einhell-tc-vc-1930-sa-szaraz-nedves-porszivo

Kapásból ezeket találtam olcsóbb kategóriában.

Lady fantasy Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136659
Előzmény: pacman123 (136656)
Baranyai. Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136658

Nagyon köszönöm a tanácsaidat! Még egy kérdés: ezekhez a körfűrészekhez kapható kisebb fogú lap? Gondolom minél kisebb, annál kevesebb veszik el a faanyagból vágáskor. Ugye? 

Előzmény: pacman123 (136656)
Baranyai. Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136657

Aha látom már! Ha a fémlapból állna ki a tárcsa, akkor maradna kb. 45 mm. Vékonyabb lécekhez mondjuk elég lenne.

Előzmény: pacman123 (136652)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136656

Nem feltétlen a stabilabb megoldás miatt írtam, hanem hogy minél kevesebb vesszen a vágáskapacitásból.

De ha 3-4 centinél vastagabb anyagokkal nem fogsz harcolni, mehet egy 15-ös rétegeltbe is. Amit a képen látsz az 12-es, éppen elmegy az is de alulról merevítsd meg egyenes lecekkel hogy a síkot tartsa nagyobb felületen is. Lecek mehetnek magából a rétegelt lemezből is, élére állítva a laphoz ragasztva.

Alátét vastag alu lemezből lett kivágva mert nem találtam nagy acél alátétet, de azért jobb ha abból csinálod. A nagy csavar (asszem 8-as vagy 6-os volt?) nem süllyeszett, sima hatlapfejű, én süllyeszettem be a rétegelt lemezbe, kis vésővel.

Előzmény: Baranyai. (136655)
Baranyai. Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136655

Ez egy nagyon jó megoldás! A nagy csavar, amin a szárnyasanya van süllyesztett fejű? És a négyszög alakú alátét ami tkp. tartja alumíniumlemez?

Miért lenne jó a 10 mm-es alulemezre felfogatni? Az stabilabb, mintha csupán a rétegeltlemezből állna ki? És ha meglenne a besüllyesztés (alulemez a vastagabb lapba) akkor is megoldható lenne ez a csavaros megoldás, hogy a gari ne vesszen el. Persze ha jófogáson veszem...

Előzmény: pacman123 (136652)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136654

Nem nagyon ismerem a gorillát. Mármint a ragasztót (sem :D).

De a sima faragasztónál 20-30p száradás (nem gőzfürdőben, nem mínusz 10 fokban) után már levehető a szorító.

Milyet használsz pontosan?

Itt pl megadják a szorítási időt is, ami 1-2 óra:

https://www.gepdepo.hu/ragaszto/altalanos-ragaszto/gorilla-glue-extra-eros-univerzalis-ragaszto-60ml-00010.html

Előzmény: stolaz (136653)
stolaz Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136653

Sziasztok! Két kérdésre keresek válasz:

1. A por (forgács-) elszívó felső, szűrő zsákját hogyan szoktátok takarítani? Belülről annyira bele vannak tapadva a kis forgácsdarabok, hogy egyenként tudom csak kicsipegetni. Kb. néhány ezer darab...

2. Gorilla ragasztót használok, no nem a gorillákhoz, hanem a fához. Összeszorítom a munkadarabokat, nagyon erősen. Meddig kell rajta hagynom a szorítókat? Nem terhelni akarom a terméket, hanem csak levenni a szorítókat, hogy a következő darabot is tudjam ragasztani. Meg szorítók nélkül, könnyebben tudom tárolni, pihentetni a cuccot, Kisebb helyet foglal.

pacman123 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136652

https://www.jofogas.hu/szabolcs_szatmar_bereg/Dewalt_kezi_korfuresz__65240542.htm

?

DeWalt nem oly rossz márka. Igaz ennek nem olyan nagy a vágáskapacitása, de ha sikerülne reletíve vékony lemezre felfogatnod ... mondjuk egy 10mm-es alu lemezre, amit besüllyesztesz egy vastagabb lapba. Csak a fűrészlap helyének kivágását kellene vhogy megoldani, azt nem merném még alu vágására tervezett koronggal sem kivágni, legalábbis így belemerítve.

Vagy egy jobb Maki pl .. keresgélj jófogáson.

Előzmény: Baranyai. (136650)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136651

Én az első körfűrészemmel anno így oldottam meg:

Hát maga a fűrész nem egy világbajnok, de kezdésnek megfelelt. No meg persze 4 csavarral. De így kikerülhető az átfúrás/garivesztés.

A határoló lecek épphogy picivel vékonyabbak mint a fűrész talpa, így szépen odaszorította a 2 csavar is, de tartósan 4 csavarral kell. Ő nem sokáig szolgált így mert nem sokkal utána vettem egy pts 10-et.

Előzmény: Raidx (136649)
Baranyai. Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136650

Igen, erre én is gondoltam. Könnyűnek tűnik összedobni egy ilyen eszközt, aztán mégsem...

Nagyon olcsó géptől tartok, de egy drága (kék) Bosch-ra nincs pénzem.

Előzmény: Raidx (136649)
Raidx Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136649

Azok elég masszívak. De ha kifúrod oda a garancia.

Előzmény: Baranyai. (136645)
Baranyai. Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136648

Vékonyabb léceket, és deszkákat vágnék, ezért kisebb fogú fűréztárcsa kellene majd. Ez is egy szempont a gépválasztásnál - hogy melyikhez milyen kapható, és persze mennyiért.

Baranyai. Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136647

"...mikor belemeríti először a lapot, miután rögzítette."

Igen pontosan erre gondolok. Köszönöm szépen! : )

Előzmény: pacman123 (136646)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136646

Gondolom mikor belemeríti először a lapot, miután rögzítette.

Baranyai: igen, ilyet mindegyik tud, ez az egyik "lényegük", az állítható vágásmélység.

Előzmény: Raidx (136644)
Baranyai. Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136645

1:42-nél van a videón.  Tehát belemélyeszti - pontosan ráengedi -  a forgó tárcsát, és kész a helye. De gondolom ezt tudja mindegyik. Azt is tudnom kellene, hogy a fém keret, amit kifúr és amit az asztallaphoz csavaroz melyik géptípusnál elég erős és stabil.

Előzmény: Raidx (136644)
Raidx Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136644

" ilyen beeresztést mindegyik gép tud" Konkrétan mire gondolsz?

Előzmény: Baranyai. (136643)
Baranyai. Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136643

Sziasztok!

Itthoni használatra szeretnék asztali körfűrészt készíteni. Egy ilyen tökéletesen megfelelne:

https://www.youtube.com/watch?v=vV691tXe4RQ

Milyen kézi körfűrészt vásároljak hozzá? Tudom, hogy ez nagyon alap kérdés, de nem igazán tudok dönteni. Visszaolvastam itt a topicban és tudom, hogy nem lesz tökéletesen pontos, de ez is jobb, mint a semmi, meg a könyörgés a hivatásosoknak, hogy vágjanak már méretre pár szál lécet vagy deszkát.

Amikor a videón befűrészeli a vágó tárcsát helyét - ilyen beeresztést mindegyik gép tud?

Köszönöm a segítséget!

Baranyai

Mindenváró Ádám Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136642
Előzmény: GPS (136641)
GPS Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136641

Ha csak pár szegről van szó, akkor ajánlom a mechanikus szögbeütőt. :)

Előzmény: Slam Jr. (136640)
Slam Jr. Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136640

Ha csak pár szegről van szó, akkor ajánlom a mechanikus szögbeütőt. :)

Előzmény: Tschaby (136639)
Tschaby Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136639

Levegőset én is fontolgatom, de mint mondtam nincs kompresszor. Na most ha kell egy kompresszor 100é', szögező 30é' festőpisztoly, kerékfújó nemtommennyié'...

Ezek előtt még haragszom a körfűrészemre és a gyalumra. Ezek el fognak vinni 300+t. De addig is előfordul, hogy belőnék pár szeget. Ezért merül fel egy olcsó villanyos. (Mert azért elektromosból is van szép árú példány...)

Előzmény: somtamas (136620)
srudolf1 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136638

kép 4o fokos tetőre vonatkozik. a kérdezőnek válaszoltam, ő mondta ezt a szöget. 

Előzmény: rferi (136634)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136637

Ez is jó kis olvasnivaló. 6. oldal 5.1 es ábrán a két gerendával való betámasztás, az 5.4-en meg az alulfeszítés.

http://docplayer.hu/18064545-Tartalomjegyzek-1-hagyomanyos-fakotesek-rajzai-5-2-mernoki-fakotesek-rajzai-15-3-fedelidomok-szerkesztese.html

Előzmény: Törölt nick (136636)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136636

Nagyon jó!!!!!

Ezt meg most leltem, a garázsbeállósok is haszonnal nézegethetik.

http://users.atw.hu/g4m4/e107_files/downloads/Fafal%20-%20Fa%20-%20%C3%93rav%C3%A1zlat.pdf

Itt pedig a 4. képen van az az alulfeszítőműves módi amit kérdezek. (hídépítőverseny)

https://epito.bme.hu/hirek/20151015/Ahol-a-lehajlas-pontot-er

Előzmény: Nobody1 (136619)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136635

Szeg helyett nem lehetne átfúrni és csavarral összefogni?

A lentebb említett dróttal alulfeszítős módiról mi a véleményetek?

Előzmény: srudolf1 (136626)
rferi Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136634

Erőssen vigyázzál ezzel a képpel!!!!

A 4cm meg a 3cm csak egyetlen esetben lesz jó: ha éppen akkora a tetőd hajlásszöge!

Tehát ezekből a méretekből csak egyet tudsz fixre venni, a másikat a dőlésszög fogja meghatározni. Célszerű a 4cm vízszintes méretet tartani, és a másik meg adódik.

Előzmény: Mrteo (136627)
Tzupi Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136633

Félreértés ne essék, tisztában vagyok a helyzettel :)

Az asztalosság nekem is csak hobbi, csak munkámban van 1-2 átfedés szerszámok terén, amivel meg tudom indokolni, hogy beruházzak olyan eszközre is, amivel ezt a hobbimat is ki tudom élni

Asztalosság sajnos nem a legjobb hobbi, akárhogy is nézzük. nagyon sokféle szerszám kell hozzá és az olcsó, gagyikkal meg csak kihullik az ember haja.

Amúgy a mondásból akár ki is lehet szedni a drága és olcsó szócskát. Hogy ha nincs szerszám, akkor mindig feltűnik hiánya :)

itthon amúgy gyalázatosan hiányzik a belépő szintű (meg a gagyi) és a félipari/ipari szintű eszközök közti réteg. Az amiért egy kicsivel többet adsz ki, és már használható, de nem fél millió+. 

Én is nézegettem németből szerszámgépeket. Kb az egyetlen alternativa értelmes gépekre. 

Szerencsére nem az a mentalitás van ott, hogy pusztulásig leharcolnak egy gépet és utana adják el. Meg nem házilag tákolt amputálógépek. 

Előzmény: Mindenváró Ádám (136632)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136632

Persze,de azért a dolog annyira nem egyszerű. Egy olyan ember, mint pl. én aki lehet hogy évente csak párszor veszi elő az adott szerszámot és a pénzben sem fürdik, nyilván keresi a jó kompromisszumot, mert keresnie kell. 

És tudjuk azt is, hogy vannak megköthető, elviselhető kompromisszumok. Azt nehéz megtalálni.

Mostanában éppen én is egy kombigépen töröm a fejem. Fűrésztengelyem, motorom pl. van is itthon hozzá, de akármennyire is igyekszem jól kitalálni és az eszközeimmel pontosra megcsinálni, egészen biztosan sosem lesz olyan, mint egy gyári gép. 

Egy normálisabb, nevesebb kombi gép újan min. 3000 euró körül van, az irreális az én céljaimhoz és pénztárcámhoz mérten is. 

Viszont Németországban már egész olcsón is árulnak ilyeneket használtan:

pl.

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/lutz-maxxum-kombimaschine-kreissaege-hobel-dickenhobel/615504236-84-863

Most éppen azon töröm a fejem, hogy érdemes volna-e inkább valamilyen gyűjtőfuvart keresni és elhozatni egy ilyet haza.

500-600 euró plusz  pár tízezer forint szállítási költség egészen barátinak tűnik, ha ennyiért megoldható akkor tán nem érdemes barkácsolni. Mondjuk kockázat van, mert hiszen valószínűleg előre, látatlanban ki kellene fizetni. Meg a kommunikáció sem olyan könnyű a németekkel, főleg azért mert én csak angolul prüntyögök valamennyire. Egyszer vettem egy gépet Ausztriából, de akkor sem tudtam kommunikálni az emberrel, segítséget kellett kérnem egy németül jól beszélő ismerőstől aki felhívta. Végül ideért a cucc és nagyon jó vétel volt. 

Előzmény: Tzupi (136630)
srudolf1 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136631

Az acélgerendára szerelj fel rá egy 7.5cm-res vastag faprofilt szelemen helyett (lehet 5-ös is de legyen egészséges), amit be tudsz állítani (ékeléssel) vízmértékbe és az élét párhuzamosan a felső acélgerendára szereltre. Arra csavarozd a szarvazatot.

Nem kell gerenda középen.  

Előzmény: Mrteo (136629)
Tzupi Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136630

Anno hallottam ezt a mondást: egy drága szerszám egyszer fáj, mikor megvesszük. Az olcsó szerszám minden egyes alkalommal.

Előzmény: Pillanatragasz (136625)
Mrteo Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136629

Viszont félreérthető a rajz, mégis kihagyható a szelemen? 

Esetleg ha középre bekerűlne egy keresztgerenda? 

Raidx Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136628

" Szóval egy hétig  szőlőt almát körtét szilvát diót  ettem"

Dupla haszon!

Egy hét az egészségnek és a gép is megvan!

Előzmény: Pillanatragasz (136625)
Mrteo Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136627

Köszönöm! 

srudolf1 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136626

Ha a szarufa hossza a két kármi között 3.8méter, akkor elég a 1ox15-ös, de a kármi 3 cm mély kell legyen.

És jó lenne úgy elosztani, hogy picivel kevesebb legyen mind 9o cm a távolsága. A cserépléc legyen 3x5-ös, bogmentes.  Szeg 25o-es, vagy 22ox8-as Fischer csavar.

Előzmény: Mrteo (136618)
Pillanatragasz Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136625

Hogyan ehetünk meg egy elefántot?  Falatonként.  Szerszám vásárlással is így van .  Mindig arra van keret amire akarod . Folyamatosan darabonként lehet fejlődni  napi egy csomag cigaretta árát  ráköltve 20 év alatt már szép eredményeket lehet elérni.

Kompromisszumok is szóba jönnek , nekem volt hogy  tudtam hogy egy hétig nem lesz mit egyek  németbe ,úgyis megvettem a felsőmarót . Szóval egy hétig  szőlőt almát körtét szilvát diót  ettem . De megvan a gép.

Ha semmiképp nem tudod kigyűjteni a gépek árát  próbálj keresni kamatmentes hitelt ha van nálatok ilyen szerszámbolt . 

Aki azt mondja hogy nincs keret  nincs miből megvenni az nem is akarja hogy legyen . 

kutyala Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136624

A 40 fokos szög az már egy tisztes nyeregtető, érzésre pont jó a 10x15.

Előzmény: Mrteo (136618)
raklapjúzer Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136623

Nekem egy "fűszeres" van. Vannak korlátai, de használható. Ha nagyon odaszorítom, akkor belövi a szeget, de nyomot is hagy. Ha lazán tartom oda, akkor nem hagy nyomot, de pár milimétert kihagy, rá kell tolni kalapáccsal. A szeg az egy vicc, lényegében egy darab drót. A kapocs szintén. Kárpitosmunkához a kapocs hosszú és keskeny.Ragasztáshoz rögzíteni jó, amíg a ragacs köt. Kisebb dolgokat összeütni, ideiglenes támaszt vagy valamilyen vezetőt rögzíteni szintén. Nem egy ipari minőség, de a profi levegős cuccokhoz képest filléres áru.

motor-os Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136622

Nyomába sem lép a levegősnek.

TucatnevűAdam Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136621

Kocsibeálló

Köszönöm mindenkinek a lelkes hozzászólásokat és az ötleteket!

somtamas Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136620

Sziasztok, én ezen agyalok egy ideje https://elektromos-tuzogep.arukereso.hu/powerplus/powx138-p140147078/ nem tudom milyen lehet...

De még fontolgatom a levegőseket is persze kompresszor vásárlása mellett. Ami kicsit fájdalmas... most nincs rá keret. :(

Tamás

Előzmény: Tschaby (136581)
Nobody1 Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136619

Ismeritek ezt a könyvet? Van pár érdekesség benne, főleg gépépítőknek.

http://data.hu/get/5300859/hazimuhely.djvu

Mrteo Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136618

KB. 40 fokos a szög és cserepet tennék rá. 

Előzmény: srudolf1 (136617)
srudolf1 Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136617

mekkora szög és milyen héjazatot kap?

Előzmény: Mrteo (136613)
Mrteo Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136616

Látod erre nem gondoltam. 

Ki kell bontanom és meglátom. 

Előzmény: pali923 (136615)
pali923 Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136615

Ha az acél gerendás szerkezet amúgy stabil, akkor elvetemült gondolat azt megtartani, és beborítani fával, hogy jól nêzzen ki?

Előzmény: Mrteo (136611)
Frankofil Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136614

Üdv.

A záródás irreveláns,nem jól emlékszel.

Az erőhordozó teljesítményfaktora (LF)=  ajtómagasság (mm-ben) x fogantyúval növelt súly(KG).

Vigyázz,ennél a típusnál egy oldalra van megadva,két oldalra szerelve duplázódik,és a Tip-on-é különbözik.

Előzmény: motor-os (136603)
Mrteo Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136613

Értem, akkor kell.

Ekkora fesztávon cserép fedéssel számolva a 10x15-ös gerenda elég 90cm-ként?

Előzmény: srudolf1 (136612)
srudolf1 Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136612

A szelemen a következők miatt szükséges:

- a tető síkját meghatározza, hiszen kizárolag két párhuzamos élen lehet szerkeszteni egy síkot (ami mind a két élet tartalmazza) - akkor kármikat a szarufákba egy sablonnal el lehet készíteni és a szarufák tetején is síkot kapunk. Akkor a héjazat is sík lessz és ez a lényeg.

- a szarvazatról átveszi a terhelést, arra merőleges és a párhuzamos irányba is- 

- a falazathoz lekötött szelemen biztosítja azt, hogy a tetőt ne tudja felkapni a szél. 

Előzmény: Mrteo (136611)
Mrteo Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136611

Viszont van egy munkám még a pergola előtt amiben kérem a segítségeteket.

Van most egy zárt előterünk ami drótüveggel és rádobott hullámpalával van fedve. Alatta üvegszálas szigetelés és lambéria.

Ronda mint a bűn és ráadásul ez az összeállítás értelmetlen is.

A drótüveg fém keretben van és acél gerendákon ül. Én ezt szeretném kicserélni és fa szerkezetet tenni cseréppel.

Jelenleg nincsenek szelemenek, mert az acél gerenda megáll magában, és ha nem létkérdés, akkor nem szívesen tennék a fa ácsolatba sem, mert akkor az az előtérben is látszik, csökkentve a tágasság érzetet.

A kérdésem, hogy kb. 3,8 méteres fesztávon a 10x15-ös élére állított gerenda megtartja-e magát vagy kell mindenképp szelemen?

Mrteo Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136610

Igazából nem beszéltük ezt még át, voltunk kint a Construmán és ott volt mindkettő.

Ő azt mondta, hogy a redős jobban tetszik neki, egyelőre itt tartunk.

Mivel a teraszhoz most keressük a térkövet 1-2 hónap amire ez aktuális lesz, akkor visszatérünk a részletekre.

Elég logikusan és gyakorlatiasan gondolkozik ő is, nem hiszem, hogy saját ellensége akar lenni, szóval simán kijöhet még a tekerős győztesen.

Előzmény: pacman123 (136609)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136609

A létrát néha jó tartani :-)

Gondolom némi magasnyomásúval időnként adtok neki, oszt' csókolom. Mondjuk sokminden mással nemigen tudom elképzelni, hogy lehetne leszedés nélkül szépen megtisztítani.

De te szóltál, innentől a pálya az asszonyé!

Előzmény: Mrteo (136606)
pali923 Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136608

Én is tervezek hasonlót egy ideje a terasz fölé, és nagyon nem értek egyet a család másik felével, bármilyen fontos is a családi béke, meg a műhelyed építése. :) Hogy csúnya-e azon nyilván nem vitatkozunk. Az viszont biztos, hogy az így felgyűrt anyag ha nincs kibontva, tele lesz mindenféle állattal is a szemét mellett, ezt nem lehet elkerülni. A tartóssága is valóban csökkenni fog így.

Az én tervem szerint egy csőre tekeredne fel az eresz alatt a ponyva. Az ablakokra kellett csinálnom sötétítő táblákat, amiket az ablak fölé húzunk fel (boltíves ablakokra nem találtam jobb módszert). Redőnyös csöveket használok erre csőmotorral. Ezekre nagyon jól ki vannak találva ilyen megoldások, csapágyakkal, egyéb kiegészítőkkel meg lehet csinálni, a hozzávalók beszerezhetők ilyen cégeknél. De működik sima madzagos tekerővel is.

Előzmény: Mrteo (136592)
GPS Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136607

"A tisztítás már nem az én dolgom,..."

Ebben én azért nem lennék ennyire betonbiztos :-))))

.

Előzmény: Mrteo (136606)
Mrteo Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136606

A tisztítás már nem az én dolgom, legfeljebb tartom a létrát :)

Előzmény: GPS (136605)
GPS Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136605

Abban referinek igaza van, hogy a redőkben meggyűlik a kosz ....

...viszont az is igaz, hogy ha a "jó fele"  (vagyis a fényes oldala) van fent, akkor az simán és maradéktalanul tisztítható egy vizes-mosószeres ronggyal-kefével-moppal.

Egyébként az UV-t jól megfogja (visszaveri) a világos színű is (mármint a fényes oldala) - de az infravöröst azt már nem annyira, vagyis jó meleg tud lenni alatta, ha felülről veri a napsütés.

.

Előzmény: Mrteo (136596)
rferi Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136604

Igazatok van!

Ezt a bölcsességet én is megplusszoltam!

Előzmény: Törölt nick (136597)
motor-os Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136603

Szeretnék kérdezni a Blum Aventos HK-XS felnyíló vasalatról.

Valahol olvastam, hogy ez csak közézáródó ajtóhoz való.  Igaz ez? Akkor mi való a rázáródó ajtóhoz?

Van ebből a Blum Aventos HK-XS felnyíló vasalatból gyenge, közepes és erős. Mekkora mérethatár (súlyhatár) tartozik egyikhez, másikhoz?

Köszi.

Tschaby Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136602

Akkor ezt itt megjelölhetjük a nap bölcsességének :) +1

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136601

:)))

Előzmény: Mrteo (136598)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136600

Én 2 db 45 fokosból tennék  3 oldalára, mint egy A betű. Na az megtámasztaná a közepét.

De olyat is el tudnék képzelni ahol egy huzal van kifeszítve két oszlop tetején, és középen alul egy menetes-szárral kifeszítve. Biztos van ennek normális neve, amolyan alulról felfeszítő. mi 4 métert tartottunk így ellen, hasonló tető, ráadásul hullámpala. Ebben ez a jó, hogy mind a 4 oldalra meg lehet csinálni, ha van a bejárata felől is elég szabad magasság. Az ára pedig bakfitty, és egy délután megvan. De nem 1 drót kell, hanem 2db, a gerendák 2 oldalán, párhuzamosan, drótfeszítővel. Piszok jó megoldás (szerintem) Csak nem fábul van.

Előzmény: kutyala (136595)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136599

Ott a pont... :D 

Mrteo Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136598

Látom szintén zenész :)

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.13 0 3 136597

És mivel nem a te ötleted volt az a harmonikás falevélgyűjtő, soha nem lesz belőle balhé. :))

Előzmény: Mrteo (136596)
Mrteo Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136596

Te nem vagy nős?

Az a megoldás majd akkor lesz, ha az általad leírtak bekövetkeznek.

Addig első a szépség és pont. Én meg nem vagyok annyira hülye, hogy ezen vitázzak. Cserébe alakul a műhelyem ahogy én szeretném.

Win-win szituáció.

Ha majd cserélni kell mert csúnya lesz, akkor is win-win lesz, mert akkor tekerőset szeretne. Bukunk pár ezrest, de amíg szép addig boldogság van. A boldog feleség pedig mindent megér :)

Előzmény: rferi (136594)
kutyala Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136595

Ez mondjuk tényleg bazi széles. A két oldalára és a hátuljára simán mehetne egy-egy plusz oszlop középen, és lehet h hülye kérdés, de elől nem fér el féltávon? Ha az enyém lenne, nyugodtabb lennék. A két plusz oldalsó oszlopra meg mehet "a mestergerenda", a pallók alá.

Mondjuk az, hogy a felső sarokokon az oldalsík nincs kimerevítve, az tényleg elég zavaró. Oda mindenképpen be kellene tenni karpántokat szerintem.

Előzmény: TucatnevűAdam (136575)
rferi Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136594

Majd az milyen csúnya lesz, ahogy ciklikusan koszolódik be felül, és mikor kihúzzátok, keresztben koszsávos lesz!

Akkor mi lesz?

Asszony felküld felülre lemosni? Egy idő után nem jön le!

Előzmény: Mrteo (136592)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136593

Olyat csináltass ami kívül házszínűre van reklámfestékezve, de alatta uv-záró anyag van.

Előzmény: Mrteo (136591)
Mrteo Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136592

Tudom, de a család másik fele úgy döntött, hogy az csúnya :)

Előzmény: rferi (136590)
Mrteo Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136591

Köszönöm, az árnyékolás és az UV szűrés a fő cél de passzolnia kell a házhoz, ezért marad a világos árnyalat.

Előzmény: GPS (136589)
rferi Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136590

Jobban tennéd, ha tekernéd.

A harmonikázás sokat árt annak az anyagnak majd.

Előzmény: Mrteo (136586)
GPS Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136589

Ide se tudok mást mondani, mint a kamion-ponyvát - de annak a könnyített verzióját, azaz amelyik csak 400-450 g/m2.

Ennél jobb, tartósabb és főleg olcsóbb megoldás egyszerűen NEM LÉTEZIK a piacon.

Én körbejártam ezt a témát nem is egyszer - hát eldobtam az agyam, hogy miket ajánltak UV-álló textil-témában. Az alap 7.000 Ft/m2 -től indult... de kaptam 11.000 Ft/m2 árat is. Elsőre azt hittem elírás - de nem, ez ennyi.

Ezzel szemben a könnyített kamion-ponyvát megkapod méterre 2.000-2.200 -ért is és ennek nincs halála, ez örökélet+2 nyár :-)))

Van fehérben is, de létezik egy nagyon kellemes, meleg-hatású világos-bézs is - ez egy nagyon barátságos szín., rengeteget használnak belőle errefelé.

Azt viszont tudnod kell, hogy a fehér, vagy a nagyon világos csak korlátozottan véd a déli, rekkenő melegtől  - mert árnyékot ugyan ad, de az infravörös bizony átmegy rajta és pokoli hő torlódhat közvetlenül a ponyva alatt. Ebből a szempontból a sötétebb színek (akár a szürke is) előnyösebbek.

Előzmény: Mrteo (136586)
GPS Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136588

Némi dőlést tényleg célszerű adni neki - de azt inkább a víz miatt, mert ha meggondoljuk, a kamion-tetőn sincs dőlés, ehhez képest néha megdöbbentő hó és jégréteget is kibír.

A ponyva lehet érdekelne, ezért írd meg a privát-mailben hol van, mennyiért méred, stb.

Egy kemping-szomszéd pont most fenekedik tető-építésre - oszt ki tudja, hát ha elmegy neki.

Előzmény: Lackó_9 (136585)
rferi Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136587

Szomszédom "garázsa" harminc éve egy kiselejtezett Hungarocamion ponyva. Egyetlen új szakadás, vagy repedés nem keletkezett azóta rajta.

Előzmény: GPS (136584)
Mrteo Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136586

Akkor én kérdezek, mert vitorla vászon témában is otthon vagy.

Ilyen pergolát tervezek a teraszra, milyen anyag lenne jó erre? Harmonika szerűen szeretném összehúzni, ha ez számít és nem feltekerve. Fehér vagy törtfehér lenne.

Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136585

Teljesen egyetértek veled, sokat kibír az anyag!

Én is építettem már pár ilyet, épp most egy ilyen ponyvás szerkezetet akarok vele kiváltani, mert eddig csak ideiglenes célokat szolgált, heti két napot állt benne a kocsi, főleg nyáron a nap ellen védett... Én is kamionoztam, tudom mit bír az anyag, van is otthon belőle.

Ezért is elég csak egy fedett beálló, nincs szükségem körben zárt garázsra.  Most elbontásra kerül és ezért gondolkodom egy fából épült, szebb szerkezetben, ami nem csunyítja el a látképet sem az udvaron, mert eléggé zöld övezetes a környezet... Van mellette egy filagória is, az tavaly készült (6*4m-es batár :D ), mellette jól mutatna még egy ilyen hasonló szerkezet.

Nálam a sátortető lenne a favorit, lapostetőben nem bízok annyira a hóteher miatt...

Ui: ha valakinek szüksége lenne egy ilyen ponyvára, nálam van egy elfekvő újszerű állapotban ( H: 13,5m, Sz: 2,5m M: 2,8m ) szép világos szürke színben... és ez most nem a reklám helye

GPS Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136584

Túúúdom, ezért most ki leszek űzetve a Paradicsomból - de azért csak elmondom az én tapasztalatomat is Tető / Féltető ügyben - oszt ki tudja?

Na szóval - az életvitelszerű kempinges életmódomból kifolyólag, van némi tapasztalatom az ügyben - mert úgy saját magamnak, mint közreműködőként is készítettem már ilyesmit, méghozzá jó sok éve az elsőt.

Itt az van, hogy az ilyet vas-szerkezetre építik és kamion-ponyvával borítják. A szerkezet javarészt zártszelvény - ami az én esetemben 20x20-as, de a villanymérnök kempingtársunk 20x30 -asból készítette - élíre állítva a merevség miatt.

Az enyém konkrétan 20 m2 (4m x 5m), a Bacus kollégáé 6m x3m, a villanyosé 6m x 2,5m ...szóval nem aprócska tetők ezek.

A ponyva az a szokványos kamion-ponyva, 750...800 g/m2, UV-álló, dupla üvegszövetes belül - szóval profi cucc. Ennek ára cca 2500 Ft/m2 - elkészítve a kívánt méretre és kivitelre.

Mielőtt bárki hüledezne a ponyva miatt, jó tudni, hogy ezek hihetetlen erős és tartós anyagok - annyira, hogy a ponyvásunkhoz 20+ éves kamion-ponyvákat is visznek javítani, na nem azért mert elöregedtek, hanem mert kihasítják.  

Pedig egy kamion az nem álló-tető - ott a menetszéltől kezdve, a napsütésen-havas-jeges teleken át, egész az állandó le-fel húzgálásig mindennek ki van téve - mégse eszi meg a fene akár még 20 év alatt sem.

Mondanom sem kell, hogy ha a váz rendesen meg van csinálva alatta - akkor természetesen téli üzemere is tökéletes (mi is fenthagyjuk télen) - elvégre a kamionon is van hogy méteres hó és jég áll a nyerges-póton... mégsem reklamál.

Tehát ha valakinek csak pusztán egy használható tető kell (és nem akar kifejezetten fa-hobbizni a dologból) - én melegen ajánlanám ezt a kipróbált verziót is - mint lehetőséget.

Érdeklődés esetén még szívesen tanácsokat is adok a saját tapasztalataimból.

.

Előzmény: Lackó_9 (136582)
rogergerro Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136583

Igen, én is ott akartam venni. De amikor volt nem vettem, amikor meg kellett akkor nem akciózták. :-(

Így vettem egy Einhellt. Eddig minden OK vele. Persze én olajozom! ;-)

Előzmény: Tschaby (136581)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136582

Ha már ennyire a kocsibeállós témánál vagyunk...

Valami ilyet kellene nekem is összeütnöm a nyár elején

Én 6*3m-ben gondolkodom, de még nem döntöttem el, hogy sátor- vagy hátralejtő féltető lesz rajta. A végébe akarok még egy zárt épületet a kocsibeállón túl szerszámosnak, biciklitárolónak és egy tető alá akarom hozni őket... oda már elég a max 2m belmagasság, elől a kocsibejárattól pedig 3m-ről indulna. A kisház mérete: 3*1,5-2m lenne, ami az épület mögött lenne, körbeburkolva íves faház burkolóval.

- első variáció volt, hogy a kocsibeálló felé sátortető készül (80cm gerincmagassággal) és mögé a kis épületre egy hozzá toldott féltető... az elülső "oszlopok" pedig Y-formájúak lennének, mint itt kb: https://www.google.hu/search?q=y+kocsibe%C3%A1ll%C3%B3&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj24a3R3qDTAhXCJJoKHU3OBdsQ_AUIBigB&biw=1440&bih=794#imgrc=bSj-ntdVp7niWM:

A tetőre 18-as lambéria belülről látszó szarufázattal és bitumenes zsindely kerülne, 30cm-s eresszel számolva. 1,5m-enként párosfogóval megerősítve a szelemen a hosszatni oldalról.

- a másik variáció pedig, hogy végig féltetős lesz a szerkezet (ehhez talán kevesebb anyag is kell), de nem igazán tetszik

Egyenlőre még csak tervezgetem, várom hátha van valakinek jó ötlete, hogy lehetne összehozni majd... Ha lát benne valaki fantáziát :) 

Előzmény: srudolf1 (136577)
Tschaby Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136581

A fűszerboltban szokott lenni elektrongyos is.
Használt valaki olyat?

Mivel nem szegezek sokat, kompresszorom sincs...

Nagy szög ha kell egy évben egyszer arra van kalapácsom.

Előzmény: pali923 (136562)
srudolf1 Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136580

Nemtom, jön egy oriási szél és felborítja vagy csak alákap a tetőnek, aztán elengedi, rá a kocsira, olyan szelek vannak mostanában, ilyeneket még sose láttam.

Nem esik az eső nyáron, aztán hirtelen jön a nagyidő és leesik az egész csapadék fél óra alatt. 

Április elején 25 fok van délben... nálunk a hegyek között. 

A tavaly nyáron volt egy vihar, tyúktojás méretű jég esett 1o percig a város egyik negyedébe, nemtom hány bitumenes palatető maradt meg, néhol az OSB-t is átütötte- sporoltak, a 12-es elég. 

Nem is beszélve a hóról, nem tud lefolyni, nappal olvad, de éjjel megfagy, szép lassan jég lesz az egész. Majd tavasszal elolvad. 

Nincs mit vele kezdeni. 

A szarufák 1oxpalló, de bele van csapolva a szelemen -  úgy képzelte valaki, hogy az merevít, de  mi marad a nyirási keresztmetszetből a csomópontnál? L/2oo kéne legyen a max. lehajlása, de inkább L/3oo. Azaz 6oocm/2oo= 3cm, azt nem is látod. Ránézel, látod a lehajlást, nem jó, a többi filozófia.  

Amikor ennél többet ereszkedik, nagyon megterheli a csomópontot.

Előzmény: Törölt nick (136579)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136579

Még nincs, majd ha ráomlik a kocsira! Le vele amint újra meleg lesz.

Mivel eleve két oldalkerítése van, nem lehet olyat csinálni, hogy a két oldalán, és a kocsi előtt a sarkaitól középre fel 1-1 gerendát 45 fokban? Na az betámasztaná a közepét. Ott ahol az a barna kereszted is van. Ahol a kocsival járkálnak ott persze nem, ott maradna amit rajzoltál egy magas "léc" összefogatásával, mintha I gerenda lenne.

Esetleg még 1 ötlet, vagy amíg nincs rá keret. A tetejét természetesen lehajítani, és egy sörsátor tetejét rátenni. Ha van 6x6-os, akkor simán mehetne rá :) Vagy nádat nyárára, az árnyék miatt. Eső ellen nem fog védeni.

Előzmény: srudolf1 (136578)
srudolf1 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136578

Elég nagy gond van.

Előzmény: rferi (136576)
srudolf1 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136577

Ezt kéne megcsinálni 6x6-os autóbeállónak, nagyából ki is számoltam.

A szelemenek maradhatnak 15x15-ök, de össze kell kötni őket két vonógerendával, hogy a szarufák nyomása idővel nehogy kifordítsa a szelemeneket. Ezt barnával jelöltem, az lehet akkár két vasrúd is, ami átfúrja a szelemeneket, min. fi12-es egy nagy vasalátéttel és anyával rögzítve a külső felénél a szelemeneknek.

Az élszarufák 7.5x15-sek, a többi szarufa 5x15-ös. 

Az alapja négy 5ox5ox9o cm-res betoncsutak, amire le van kötve a négy oszlop, egy-egy vaskonfekcióval, min, M12-es menetes szárral rögzítve a oszlophoz, átfúrva, 14 cm-re az az olszopok aljától (U alakban meghajlított 7ox7-es laposvas 2oo-16o-2oomm). Kb. 1o cm meg kell emelni az oszlopokat az alap felső síkjától, hogy tudjanak szellőzni. Ezt egy 1.5 colos csővel szoktuk megoldani, ami be van betonozva (betonacék pipákkal) 4ocm a csutakba, azt vízbe vágjuk és ráheggesszük a U alakú laposvasat.

Kármikat kell készíteni a hónajkötéseknek és a szarufáknak is. 

Anyagszükséglet:

oszlop 15x15- 3m- 4 db.

szelemen 15x15-6m- 4 db.

vonógerenda 15x15-6m- 2db.

Hónajkötése 15x15- 1.5m- 8 db.

Élszarufa- 7.5x15- 3.7m- 4 db.

Szarufák- 5x15- 3.4m- 8 db.

5x15-2.6m- 8 db.

5x15- 1.8m- 8 db.

5x15-  1m- 8 db.

Rá kell számolni 15cm vesztességet a szarufákra a szabásnál. 

Minden szarúfát egy 22ox8-as Fischer csavarral kell rögzíteni felűlről a szelemenekbe. Az élszarufa és a szarufa illesztése egy 12ox8-as  Fischer csavarral tőrténik, srégen becsavarva. A Fischer csavarokat elő kell fúrni, de nem végig. 

A vonógerendáknak a szelemennel való ilesztéséenél nem szadad csapolni (mert meggyengítjük a szelement), csak egy laposvas pántot kell keszíteni U alakban, amit menetes szárral kell rögzíteni a vonógerendéhoz, azok csak húzásra vannak terhelve. Jó ács meg tudja oldani csapolva is, fecskefarok csapolással: 1rész a szelembe 2 rész a vonógerendába. 

rferi Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136576

Nincs nagy gond. Az említett plusz lábakat két oldalra tedd be.

A két szemben levő plusz lábhoz keresztben is kerüljön még egy-egy tartógerenda, és akkor a szarufák is tudnak rátámaszkodni, így azoknak nem hat méter lesz a fesztáv. Sokat javulna a helyzet

TucatnevűAdam Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136575

TucatnevűAdam Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136574

Kocsibeálló:

Akkor az ígért képek. Így "örököltük" ezt a kocsibeállót, télen csúnyán festett a hó alatt, akkor gondoltuk, hogy át kellene alakítani, hogy stabilabb legyen.

halaloszto Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136573

ebben hol nem párhuzamos??

Előzmény: kozso1 (136572)
kozso1 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136572

https://www.youtube.com/watch?v=fvbfdzkPPSg

Vagy mégse kell párhuzamosnak lennie?

Előzmény: rferi (136560)
Tzupi Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136571

wow, nem is tudtam, hogy létezik ilyen. Köszi a linket!

Én mindig 1-2 cseppet toltam be az eszközbe 2-3 használatonként és egyelőre semmi gond velük. Meghálálják az eszközök a karbantartást. 

Előzmény: Mr.Gabson (136565)
Pillanatragasz Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136570

Kicseréltem a kompresszorban az olajat  s ugye a flakonban megmaradt felinél több..vakartam is a fejem mit csináljak vele hát most elszegzem. 

Robogó hajtóműbe is csak egy deci jár de csak litret lehet venni  . Már nem is mérgelődök.

Előzmény: Mr.Gabson (136568)
Pillanatragasz Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136569

Próbáld meg bár 5 ml et fecskendővel nyomjál bele olajat slagot vissza s lőjjél párat szeg nélkül. Aztán a szegeket is mártsd bele olajba . Ha ki nem kopott a géped vinnie kell . Ha elmegy a szeg mellett a levegő akkor ajánlom a makitát.

Előzmény: pacman123 (136567)
Mr.Gabson Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136568

Hát, kellene. Olyan kicsi mennyiség kell neki, hogy az hihetetlen. Emlékeim szerint ~180-270 liter levegőhöz kell egy azaz egy csepp, tételezzük fel 1 liter fogyaszt (nem annyi kevesebb) a pisztoly lövésenként akkor kb. a 200-nál kell egy csepp(híg kompresszor-olaj). Az iparban más mértékegységek vannak használatban, de kell az. Még Pillanatragasz-nak is.

Gábor 

Előzmény: pacman123 (136567)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136567

Ld. előző hozzászólásomat ... :-/ elsőkörben normális gazda kéne a szerszámnak.

Mikor egy Metabo festékszórófejet vettem, ahhoz vetetett öcsém egy vízleválasztó vagy milyen szelepet. De az nem olajoz sztem - meg az nincs is rajta mindig (kellene?). Meg ilyenem sincs amit linkeltél. De ha az utólagos csepegtetés megjavítja akkor beszerzek egy ilyet.

Előzmény: Mr.Gabson (136565)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136566

Hmm ... akkor nem viccből adtak hozzá egy kis tubus, olajnak kinéző valamit? 

Lehet néha el kéne olvasni a kezelőit ...

Na holnap kipróbálom, köszi!

Előzmény: motor-os (136563)
Mr.Gabson Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136565

Egy ilyen kellene a szögbelövőre, hosszítaná élettartamát:

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/2/6/9/3/THM_0003572693.jpg

Kenné és tömítené azt men mondom, vegyél egy Festo levegő-előkészítőt olajozóval, de egy ilyen megtenné:

https://www.uni-max.hu/tomlos-olajozo-g1-4-ig-ag/d/

(bár nem írtad használsz-e levegő-olajozót, úgy sejtem nem)

Gábor

Előzmény: pacman123 (136561)
srudolf1 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136564

A 6 méteres szelemeneket 15x15 méretbe kevésnek találom. 

Be kéne építeni, kármival vagy platolással minden irányban 1.5 méter hosszú hónajkötéseket (karpántokat, ahogy ti nevezitek), ugyancsak 15x15-ből, az átvenne nyírási terhelést az oszlop és a szelemen csomópontjánál. A szelemenek a sarkokon feles csapolással van illesztve, azaz a nyírási keresztmetszete 15x7.5cm. 

Csak ettől már lehet, hogy nem tudsz beálni a kocsival alája- ámbár ez az oszlopok magasságától is függ.

A tetőre a 15x1o sem elég.  

Egy ekkora szerkezetet ki kell számolni. 3 tonna körűl van a kombinált hó-szélteher+ az önsúly a tetőnek.

Egy 1ox5 profilt nem lehet megterhelni 5ookg-mal, 6 méteres nyíláson, szerencséd, hogy nem esett rá egy nagy hó, ami hirtelen olvadásnak indult. Mindenképpen sátortetőt kell építeni. De lehet, hogy kontyoltat, mert azt nem kapja telibe a szél. 

Szedd szét és keress valakit, aki kiszámolja, aztán építsd újra, ez így veszélyes. 

Még az oszlopok alapozását is meg kell méretezni és magát a lekötését az oszlopnak az alaphoz. 

Előzmény: TucatnevűAdam (136520)
motor-os Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136563

Tömlő le! Pár csepp olaj a csatlakozóba, tömlő vissza. Megvolt? Vagy a levegő már előre olajozott?

pali923 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136562

vmi megbízhatóbb márkába

Parkside rulez! :))

pacman123 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136561

Szerintem a kocsma szinonímákat engedjük el :-)

Viszont ha már szegbelövő - éppen hétvégén anyáztam egy sort, mert eddig jól szolgáló piros LUX szegbelövőm nem lövöldöz nagyon. Nyomás megvan mint mindig, szeg benne mint mindig, anyagra rárakom, ravaszt meghúzom ... és azt hallom hogy szusszan, meg érzem is hogy oldalt vhol süvít ki a levegő - de szeg az nem gyün. Tömlőt lehúztam, próbáltam beszorult szeg után nézni de nem találtam.

Lehet nekem is be kell neveznem vmi megbízhatóbb márkába, mint Ragasznak ....

Előzmény: Tschaby (136538)
rferi Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136560

Jól gondolod, párhuzamosaknak kell lenniük a síkoknak

Előzmény: kozso1 (136559)
kozso1 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136559

Sziasztok.

Jól gondolom, hogy a gyalugép aljának elől és hátul párhuzamosnak kellene lennie?

Mikor megvettem nem is figyeltem. Csak most használatkor furcsa, hogy végére érek a deszkának, lenyomom a hátulját és "meghagyja" a deszka végét.

plusssuni Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136558

Persze hogy megkérdezheted. Mert ez tűnt a legegyszerűbbnek. A te ötleted sem rossz, elsőre kipróbálom az oldalsó felfüggesztést és ha nem jó még lehet továbbgondolni. Elég masszívnak tűnik a strong féle golyós sín. Négyet rárakok el kell bírja.

Köszi mindenkinek aki gondolkodott a problémán.

Előzmény: GPS (136511)
rferi Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136557

Aha, akkor nem érted.

Az általam rajzolt képen a piros támasz nem az oldalának a síkjában van. Nem is lehet ott, mivel az alapvető probléma azzal van, hogy hat métert át kell hidalnia a tetőt tartó szarufáknak. Tehát az a ferde fekete vonal a rajzomon a szarufa, és a piros az azt megtámasztó támasz.

Előzmény: kutyala (136553)
LyPapa Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136556

Igen, az erő elosztáson javít, de enélkül hogy is jöhetne össze a sarokmerevség - ami viszont elengedhetetlenül szükséges. Különösen az általa emlegetett, meglehetősen szerény keresztmetszetű anyagok használatával. Én mindkét 'sarkot' kimerevíteném, az általad rajzolt megoldással.

Előzmény: rferi (136536)
TucatnevűAdam Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136555

Kocsibeálló

Lesz kép, csak még azóta nem voltam otthon. Ma igyekszem képet készíteni és holnap felrakom. Minden esetre köszönöm.

kutyala Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136554

Akkor elárulom nektek, hogy amerre hazafelé szoktam menni, van egy olyan tákolt kocsibeálló a házhoz rögzítve (?), ami 5-ös stáfliból van. Még egyszer leírom: 5-ös stáfli, a teteje meg a vékonyabbik (zsindely alá való) kátránypapír tetőlécen. Legalább 3m magas és legalább ilyen széles szemre.  Hajlani hajlik, nem állnék alá, de legalább 10 éve ott van...

Előzmény: Nobody1 (136552)
kutyala Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136553

Ha az oldalának a síkjában van a karpánt, akkor nem értem, ki és miért veri be a fejét. Ha jóval szélesebb, mint az autó, akkor simán ki lehet szállni, és ki is lehet menni "hátrafelé". A garázsban sem szokott több hely lenni, és ott kétoldalt fal van, nincs hova bújkálni -  persze kinek mi a cél: ha oldaltkijárósat akar, akkor nyilván ne legyen ott karpánt, vagy ne ekkora. Nekem a három oldal (két oldala + hátulja) amúgy is burkolva lesz, mert olyanok a viszonyok, hogy kell, legalább fölülről indulva feléig.

Innentől persze már hívhatjuk garázsnak, nem kocsibeállónak :)

Előzmény: rferi (136546)
Nobody1 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136552

"hogy bírta ki eddig az a szerkezet"

Gondolom havas téli estéken sűrűn fohászkodva majd éjszakánként gyakran felriadva "Cascot akarok kötni, Cascot akarok kötni" felkiáltásokkal, mint a régi reklámban. :)))

Előzmény: Lackó_9 (136551)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136551

És csak a 4 sarkán vannak oszlopok... legrosszabb esetben is oldalanként 3 oszloppal számol az ember (kivéve a bejárati oldalt, ott marad a 2), de egy lapos tető 4 sarokkal pici karpánttal... részemről halott ügy, nem csoda, hogy küszködik a behajlással...

Jó lenne már egy fényképet látni róla, hogy bírta ki eddig az a szerkezet... 

Előzmény: rferi (136550)
rferi Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136550

Hát tényleg jó nagy, 6x6 méter... ráadásul a legrosszabb statikai megoldás egy ilyennél az, ha a tető kicsi hajlásszögű. Ács ilyet nem is csinál, elhajtja a kuncsaftot, inkább dolgozik máson. Nagyon gáz módon jönnek ki az erőhatások.

Előzmény: Nobody1 (136549)
Nobody1 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136549

Olvasgatva a megoldási ötleteket én még mindig egy alapvető dolgot nem értek ezzel a kocsibeállóval kapcsolatban, amire csak a tulaj tud válaszolni.

Miért kell ennek 6 m szélesnek lenni? Két kocsi áll alatta? Nem lenne elég 4 méter széles? Azt lényegesen egyszerűbb lenne áthidalni.

Előzmény: rferi (136546)
UgyanPityu Creative Commons License 2017.04.12 0 3 136548

Márciusi képek, kenu lapát készítés ismerősnél, hársból, a dekopir kivágástól eltekintve kéziszerszámokkal , jó  kis izommunka volt 35mm anyagból indultunk ki.  :)

rferi Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136547

Így kell ezt!

Előzmény: Tschaby (136545)
rferi Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136546

"1m legalább, hiszen elfér."

nem biztos hogy elfér. ráadásul ha túl lapos a tetőlejtés, akkor egyre lejjebb kell rakni a támasztó szelemenét (piros vonal bal végénél), azaz egyre inkább zavaró a kocsi körüli mozgásban.

Az ugye lejött a rajzomról, hogy honnan nézzük és mit rajzoltam?  Ha a tető nincs elég magasan, akkor a piros támaszba jól beleveri a fejét a delikvens. Méreteket erre nézvést nem tudunk. És ugye annak ott minden szarufán ott kéne lennie, tehát a hat méteren kb nyolc darabról beszélünk. Az egy egész támaszerdő!

Épp az alacsonyság miatt valszeg az alacsonyabb végen nem is lehet odarakni, mert minduntalan beverné a fejét a család.

Előzmény: kutyala (136542)
Tschaby Creative Commons License 2017.04.12 0 1 136545

Jaaa?

ahogy Stolaz írta:

"Nekünk az ilyen játékok elkészítése kedves kihívás, öröm. No ezt az örömöt akarja elvenni tőlünk a hirdető."

Na én nem hagyom, hogy elvegye ...

Rétegeltből kivágtam pár nyúl alakot, és lefestettem.

Kiraktam az udvaron. Azt a meglepetés-érdeklődést amit ilyenkor elő tudnak adni a csajok, azt nem lehet egy megrendelt cuccal elérni. 
Nameg amikor megtudják, hogy ezt apa reszelte nekünk, akkor begyűjteni az öleléseket, és puszikat, hmm ....

minden másra ott a M...Card

Előzmény: rogergerro (136540)
GPS Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136544

Szerintem visszanéz - hát ha felkeltette az érdeklődést és "pontosításokat" nyújthat.

Ezt a trükköt a hajós-oldalakról ismerem - ahol szintén ilyen "rendkívül elégedett kuncsaftok" - csak úgy jófejségből leírják, hogy "véletlenül" melyik kikőtőben béreltek hajót - persze rendkívül kulturáltat és főleg igen kedvező árut - amelyiken egy igen kellemes hétvégét töltöttek el a feleségével és a két neveletlen gyerekükkel."

Jaa, a legjobb, hogy a végén mindig van olyasmi, hogy "Ha arra jártok, személyesen Jocót keressétek".

(Gondolom hogy ezek a Jocók azok, akik odamennek a góréhoz, hogy: "Főnök, van egy szenzációs ötletem hol lehetne ingyen hirdetni - dölnek majd a kuncsaftok, meglátja. csak nem direktbe hirdetünk, hanem azt mondjuk, hogy elégedett kuncsaftok voltunk - ez cseppet sem gyanús, hogy reklám és jobban elhiszik is" )

.

Előzmény: stolaz (136541)
stolaz Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136543
kutyala Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136542

Nálam annyi a különbség, hogy kisebb a lejtés, viszont középen is van oszlop, és amit berajzoltál karpántot, az természetesen VAN (1m legalább, hiszen elfér), plusz a középső oszlopnál ugye mindkét oldalon, plusz a hátsónál is ezzel tükörben. Ez mind hosszú. A középső oszlop elengedhetetlen szerintem, hacsak nem 10x20/10x25-ös anyag a teteje, de az meg minek? Ha van hely ásni meg betonozni a két oldalon középen utólag, az a legjobb.

És természetesen a hátsó oldalon is hosszú karpántok lesznek nálam befelé, ott is elfér.

stolaz Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136541

Kinek címezted ezt a hozzászólást? :-)

Csak mert ez a kedves vendég ide soha többet nem néz vissza, nem az volt a célja, hogy csevegjen velünk. Amúgy meg pontosan az én gondolataimat írtad le ezzel kapcsolatban. Nekünk az ilyen játékok elkészítése kedves kihívás, öröm. No ezt az örömöt akarja elvenni tőlünk a hirdető.

Előzmény: GPS (136535)
rogergerro Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136540

Ott az elérhetőség, tessék megrendelni....! ;-))))))

Előzmény: Tschaby (136539)
Tschaby Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136539

Megint reklám? Mi lesz itt?

Egyébként pont tervezek kis házat mászókával kombináltan a lányoknak. (egész pontosan ők nyaggatnak már miatta :)

Köszönöm a tippet, majd lopok ötletet a képekről.

Előzmény: gazellan (136532)
Tschaby Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136538

De a lövőt lehet forgács nélkül is.

A hétvégén szerszám akasztókat gyártottam szőrős deszkából. Egy szem gyaluforgács sem lett, csak fűrészpor :) (kerti szerszámoknak, még mielőtt valaki beleköt. A lapátnak, kapának jó a deszka szőrösen is )

A könyvtárat értem, hogy ott elolvasol pár könyvet.

De a gumiszoba !? ... ott hogy fogalmazod meg a tevékenységet ? :)

Előzmény: pacman123 (136531)
rferi Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136537

na, a vége csak lemaradt, hogy

betenni, javítandó az erőarányokon, - ha kerül egy hosszanti vízszintes gerenda is a piros alsó-külső végéhez, amire támaszkodhat

rferi Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136536

Ha jól sejtem, akkor ráadásul a mostani négy lába sem egyforma magas, valszeg a magasabbik oldali kettő pont annyival hosszabb, és az adja a lejtést. Tehát még egy ferde betámasztást se tud betenni a magasabbik oldalon a szarufának.

De ez csak feltételezés, majd a kép eldönti - ha lesz kép.

Tehát még maximum egy ilyen - pirossal jelölt - támaszt lehetne betenni, javítandó az erőarányokon

Előzmény: LyPapa (136529)
GPS Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136535

Te most gyakorló profi- és hobbi-szakácsoknak ajánlsz VENDÉGLŐT?

Még ha fazekat, tűzhelyet, konyhai robotgépet ajánlanál - az még elmenne valahogy - na de vendéglőt? 

Ráadásul olyan alpári kamú-dumával, hogy: "Te is csak egy elégedett vendég voltál ott, aki véletlenül toppant csak be oda - ám rendkívül gazdag a menű, ízletesek az ételek, figyelmes a kiszolgálás és főleg szolidak és versenyképesek az árak" ?

Csak szólok, hogy ezt a fajta "rendkívül ravasznak" hitt bújtatott reklámozást már rég kiűzték a szak-topikokról - de nem ám ilyen udvarias hangnemben, ahogy az itteni kollégák teszik.

.

*Steve Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136534

ezért kár volt regisztrálni

pali923 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136533

Teljesen önzetlenül, friss regisztrációval, véletlenül vastag betűkkel ajánlottad őket. Ez tényleg nagyon őszinte jószándékra vall. Köszönjük Emese! :)

pacman123 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136531

A gyalura gondoltam :-P De ha jobban belegondolsz, ha van forgácsolnivaló elég, akkor a szegbelövőt is esélyesebb használni.

Szoktuk könyvtárnak, de gumiszobának is hívni :D

Előzmény: Tschaby (136530)
Tschaby Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136530

Te Peki !

Te imádkoztál már a templom előtt is ? :)

Te mit forgácsolsz egy szögbelövővel, he ? 

Előzmény: pacman123 (136517)
LyPapa Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136529

Ilyen geometria mellett szóba jöhet egy aláfeszítés - de az oldalirányú megtámasztás ilyenkor (is) elengedhetetlen, a normálerő miatti stabiltásvesztés megakadályozására.

Előzmény: rferi (136527)
Akbeta Akbeta Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136528

Köszönöm

Előzmény: kukta5508 (136515)
rferi Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136527

Azt kell nézzed, hogy neki mindössze 40 centi emelkedése van a hat méteren, ez csak egy féltető, nem nyeregtető, tehát a szarufái majdnem vízszintesek és hat méteren nem tudod sehol megtámasztani őket. Kvázi a két végük alá van támasztva, aztán jónapot.

nem tud tenni kötőgerendát sehová, mert csak féltető

Ha van egy hatméteres szarufád egy házon, amin mondjuk 3 méter magas tetőt alkotnak, akkor az olyan meredek, hogy például a saját súlyától való lehajlás szóba sem jön. Plusz ott tudsz trükközni a fogópárral, a kötőgerendára való megtámasztással, stb.

Itt nem, és már a saját súlyától is le fog hajolni kicsit.

Előzmény: kutyala (136526)
kutyala Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136526

Próbálom követni, de nem vagyok egy vizuális típus sajnos. Leírom, nekem hogy van:

kb. 5,8*4,5 az alapterület, 6db betontuskó (80cm-re lenn kb, ahogy kell)

ami lesz:

oszlopok, szelemenek, középen a kötőgerenda keresztben 12x12, oldalakon 12x12-esből 1m-es nagy karpántok, ahol nekimennék (középen "belül" és elől) 12x12-es, de rövidebb karpánt, keresztben 5x10-es pallók élén, 8db elosztva, arra pedig a cserepeslemez.

Szerintem ennél masszívabb nem kell. Teraszhoz is 12x12 a járatos méret, a 15x15 már nagyon durung nekem.

Előzmény: rferi (136525)
rferi Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136525

"Arra gondoltam, hogy két oldalt beteszek még két- két oszlopot és az így jobban alátámasztott oldalakra terhelem az áthidalókat. Abban segítsetek, hogy mekkora áthidalót használjak a 6m-hez. Én a 10x10 re gondoltam, de valaki a 10x20-at javasolta."

A plusz négy láb nagyon kell, mert elég combos hosszaid vannak, ráadásul a tető hajlásszöge nagyon kicsi, ez is rontja a statikát. De ettől még megmarad a hatméteres majdnem vízszintes áthidalásod, ez a legkomolyabb feladat. Egyrészt mindenképpen élére állított anyag kell, másrészt a hosszú alátámasztási távolság miatt kell az, hogy a gerenda erősen magas legyen, mert különben a saját súlyától is behajlik idővel.

Egyáltalán nem lepődök meg Rrgergg hozzászólásán a ragasztott anyagokkal kapcsolatban.

LyPapa Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136524

Itt nézz körül:  http://www.fagarazsgyar.hu/  .  Ötletadónak nem rossz :) Jellemző méretek: hosszanti oldalon (ahova a szarufák támaszkodnak), 3 db oszlop, 12x12 cm keresztmetszettel, szarufák 7.5x15 cm mérettel. A szarufákat alátámasztó, általad 'áthidaló'-ként említett gerenda is 12x12-es, az oszlopokhoz 45 fokos merevítőkkel csatlakozik. A keresztirányú merevítést is az oszlopok 45 fokos merevítői adják. Az oszlopok alapra támasztása csuklóval modellezhető mindkét (kereszt és hossz) irányban is.

Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136523

Pár fotó sokat segítene, mert így mindenki másra gondol, nem áll össze a kép... köszi

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136522

Dobj már fel fotót, hátha van amit nem írsz le.

krizsi_l Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136521

7,5x15 élén is kevés lehet 6 m hosszban. A 10x10 alig több mint az 5x10. A keresztmetszet ugyan a duplája, de hajlításra továbbra is a 10 cm van igénybe véve. Egy 5x15 is jobb megoldás, 60-70 cm osztással.

Nekem 6,5 m fesztáv, 30 fokos tetőnél vannak 7,5x15-ös 4m hosszú szalufáim 80cm-enként.

Ha statikust kérezel akkor lehet, hogy az egészet elbontatja :)

TucatnevűAdam Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136520

Kocsibeálló

Először is köszönöm a hozzászólásokat!

Másodszor a felvetések jogosak: a négy sarkán a végektől kb 20 cm-re vannak az oszlopok, karpánt van. A tartóoszlopokkal nincsen gond, azok stabilan vannak rögzítve.

Arra gondoltam, hogy két oldalt beteszek még két- két oszlopot és az így jobban alátámasztott oldalakra terhelem az áthidalókat. Abban segítsetek, hogy mekkora áthidalót használjak a 6m-hez. Én a 10x10 re gondoltam, de valaki a 10x20-at javasolta.

Köszönöm!

RRgergg Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136519

Szia!

Nálam 9m fesztávra 40x20 cm élére állított ragasztott gerenda adódott. Osztásuk 0,80m. A gerendákat kifordulás ellen függőlegesen hozzá kell pántolni az oszlopokhoz, amelyek 20x20cm méretűek. Ragasztani elég macerás, célszerű collos méretű alapanyagból. Mivel úgy gondolom ragaszkodsz, hogy csak négy sarkon legyen oszlop, gondolkodj az ivelt ragasztott szerkezeten. Ha legalább két oldalon lehetne több támasz egyszerűsödne a szerkezet. És ahogy előttem valamelyik mester irta: a karpánt nagyon fontos. Nagyon jó feladat, de minimum egy fában jártas statikus, némi ács vérrel csodát tehet. 

Gergg

Előzmény: TucatnevűAdam (136502)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136518

Oppá, elolvastam  újra.

"Van egy 6x6 méteres kocsibeállóm, ami négy 15x15 fa oszlopon áll, körbe szintén (4db) 15x15 ös gerenda szerkezet adja a keretet. Erre a keretre ülnek rá a 6 métres 5x10 es gerendák, kb 1,2 méterenként, amin sima 2,5x10 deszka "tető" + kátránypapír van. Az egész lapostetős szerkezet, aminek az egyik fel 2,7 m a másik 2,3 m magas, minden faanyag fenyő."

Ez lehetne akár egy kacsalábon forgó garázs is, ha a 4db 15x15-ös oszlop mondjuk a közepén van, s erre épül fel minden. a 4db 15x15-ön.

Naszóval, tényleg nincs részletezve az alépítmény, átsiklottam fölötte, én biztos, hogy több függőleges oszlopot tennék le lebetonozva fagyhatár alá. Hát egy fotó sokat segítene itt is.

Előzmény: LyPapa (136516)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136517

Ódeszép páros! Jó sok forgácsolnivalót hozzá!

én hétvégén csiszoltam/élmartam majd' 70m-nyi lecet. Ma meg lazúroztam őket. Most meg irány a templom, Juve-Barca meccs!

Előzmény: Pillanatragasz (136513)
LyPapa Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136516

Elég merész kijelentéseket teszel ... Ha már az alapozást említetted, te mire is alapozod a mondanivalódat ? Mire is jó a gerenda? Csavarásra, hajlításra, lehajlásra, vagy mire ? Mi a helyzet a sarokmerevséggel ? Milyen kötést alkalmazott az építő, te tudod ? 

Félreértés ne essék, nem kötözködni akartam, csak a kétésgeimet említettem :)

Előzmény: Törölt nick (136514)
kukta5508 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136515

ösz, mondjuk én el tudok érte menni, nincs messze :)

De közben már le is beszéltem magam róla és vagy csinálok egyet, vagy egy ilyet veszek:

http://www.maroszerszam.hu/index.php?productID=802

De azért köszönöm a választ

Nekem is ilyen van 

tökéletes!

Pisti

Előzmény: Akbeta Akbeta (136512)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136514

A probléma az alapozás.

A gerenda jó, csak dúrj el mindent, alapozd normális mélységben, normális betonozással oszloptartó lábvasakkal. ha már totál megkötött, lehet ráhúzni a felépítményt.

Pillanatragasz Creative Commons License 2017.04.11 0 1 136513

Elkészült a csoportkép.😀

És a banket utáni helyzetkép.

Holnap meggyalulok pár lécet .

Akbeta Akbeta Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136512

Kösz, mondjuk én el tudok érte menni, nincs messze :)

De közben már le is beszéltem magam róla és vagy csinálok egyet, vagy egy ilyet veszek:

http://www.maroszerszam.hu/index.php?productID=802

De azért köszönöm a választ

Előzmény: pacman123 (136509)
GPS Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136511

Ha megkérdezhetem: miért ragaszkodsz a féloldalas "csúszkástatáshoz" ?

Ha alul jelenleg van hely a kerekeknek - akkor bőven van hely a csúszkák alulra-szereléséhez is - és akkor olyan masszív, hogy bele is ülhetsz a kosárba és úgyis ki-be lehet húzgálni.

Kerekeket ledobod és helyettük kb. ebben a stílusban csinálsz egy kis U alakú kis zsámolyt bármilyen bútorlapból - ami nem nagyobb mint maga a kosár - és arra szeled a csúszkákat, úgy, ahogy azt gyárilag szánták.

Azokat a kis 30x30 -as sarokelemeket meg simán csak fel kell popolni a csúszka lukjaiba és arra támaszkodik a mozgó polc, vagy kosár, vagy bármi. A 30-as méret pont jó, mert vagy 3-4 mm-el halad el a mozgó lap a csúszka fix része felett.

.

Előzmény: plusssuni (136494)
rferi Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136510

Egy török csókának egy ékezetes betű nem kunszt: van nekik annyi cuccuk a betűkön,hogy nekünkse  annyi! :)

A dübel pedig eredetileg szerintem német szó. és a németeknek is van ü betűjük.

Előzmény: enel00 (136504)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136509

33.9EUR+9.9EUR szállítási ktsg. Ez most 13e HUF környéke. Az hozzátartozik hogy én mást is rendeltem akkor, szóval kevésbé volt "fájdalmas" a ~10EUR extra költség.

Ezt tekintve nem jó ár, mert ha te is szállíttatod, akkor az további 1980 HUF (nekem anno ők a felsőmaró asztalbetétet ennyiért szállították ki), azaz több mint 15e-ből jönne ki.

Előzmény: Akbeta Akbeta (136508)
Akbeta Akbeta Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136508

Pacman, 

Amikor ezt rendelted, neked mennyiből ért ide?

http://www.maroszerszam.hu/index.php?productID=692

Ez mennyire jó ár?

Köszönöm

Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136507

Kössz :D   Fától az erdő effektus... 

Előzmény: Tschaby (136505)
Tschaby Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136506

Nálam mondjuk nem kocsibeálló és féltető, hanem a házon lesz és kontyolt.
Nem papírt tart hanem cserepet. De úgyis a hóteher számít, ami a féltetőnél nagyobb, mint a sátornál.
6m-en a 10*15 szaruk 80-90cm osztással . Ez kb a normál, elfogadott rendszer.

Tschaby Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136505

Második sor :)

Előzmény: Lackó_9 (136503)
enel00 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136504

Teljesen jogos. Igazán gondolhattam volna rá. Úgy látom, hogy tessauert is a "túl oldalára"

teszik, legalábbis is ebben a "klasszikus" videóban. Lásd 2:53-nál. Igaz, itt "minifix dübel"-nek

írják. (igen ékezettel írták!)

Előzmény: rferi (136499)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136503

A kocsibeállód 4 sarkán van az oszlopod? Semmi kartámasz vagy ilyesmi? 6m-be keveslem a 2 oszlopot... Esetleg egy móricka-ábra?

milyen széles? 6m*?m... ? 

TucatnevűAdam Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136502

Üdözletem!

Szakmai segítségre lenne szükségem. Előre is elnézést, ha nem szakszerű a leírásom, de igyekszem.

Van egy 6x6 méteres kocsibeállóm, ami négy 15x15 fa oszlopon áll, körbe szintén (4db) 15x15 ös gerenda szerkezet adja a keretet. Erre a keretre ülnek rá a 6 métres 5x10 es gerendák, kb 1,2 méterenként, amin sima 2,5x10 deszka "tető" + kátránypapír van. Az egész lapostetős szerkezet, aminek az egyik fel 2,7 m a másik 2,3 m magas, minden faanyag fenyő.

A probléma: az 5x10-es gerendák megsűlyedtek és most homorú a tető, főleg ha még hó is kerül rá. Az 5x10 gerendák tűnnek a gyenge pontnak 6 méteres hosszban, ezért gondoltam szétszedem az egészet és az 5x10-esek helyett más méretű gerendákat használok.

A kérdésem pedig az lenne hogy milyen gerendát, miylen távolságra kellene raknom, hogy ne sűlyedjen meg? Továbbá az a 6 m hosszú 15x15-ös gerenda keret se görbüljön meg, amire fel fog feküdni az új gerendázat. Egyáltalán megoldás a 6 méteres hossz áthidalására, ha 10x10 es gerndát használok, vagy az is megsűlyed, csak lassabban?

Előre is köszönöm a segítséget!

Akbeta Akbeta Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136501

Elnézést, az előző kérdésem ezáltal tárgytalan.

Előzmény: LyPapa (136487)
Akbeta Akbeta Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136500

Nagyon jó, grat!

Miből csináltad a karoló kereket bele?

Előzmény: LyPapa (136467)
rferi Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136499

A körmös anyát így is kell rakni: a túloldalra, merthogy azt úgy tervezték. A saját oldalán húzásra nulla erőkifejtésre kihúzódik

Előzmény: pali923 (136498)
pali923 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136498

Attól függ, mekkora erőt kell tartania. Ha kell az erős tartás, akkor én azt szoktam csinálni, hogy a körmös anyát a csavarral ellentétes oldalra teszem fel (besüllyesztve, ha szükséges). Így a húzáskor még jobban belenyomódik az anyagba, és nagyon erősen tud tartani. Így ragasztani sem kell, bár a körmök mellett érdemes csavarozni, ha rögzíteni kell. A tessauer elegánsabb megoldás, könnyebben elrejthető, és sokszor bőven elég az is. Szerintem.

Előzmény: enel00 (136496)
kozgab Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136497

Basszus, olyat se veszek akkor, pedig még gondoltam is rá, ha tényleg jó, akkor veszek, de ha ennyi nyűgje van, akkor nem :D

Ezt tudja a strausom is, annyi különbséggel, hogy ezen pl a nút nem teljesen párhuzamos a késsel, van benne 1mm difi, így többet kap le az anyagból a gép, mint kéne :D

Bár ez nagyjából sík, párhuzamvezetője nem volt jó mikor vettem, de nem is 40-ért vettem, sokkal olcsóbban fórumtárstól :)

Összegyűjtöm én azt a boscht, az lesz a tuti majd egyszer, igazából rájöttem nem kell hihetetlen nagy asztal nekem, sokkal könnyebben megoldottam a nagy lapvágást a kézi körfűrésszel egy szimpatikus zártszelvény segítségével, hosszvágásnál meg majdnem mindegy mekkora az asztala.

Holnaptól beindul ismét az egyengetés, végre lesz rá időm előkészíteni a szekrénykét...

Előzmény: szaky27 (136488)
enel00 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136496

Mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat. Éreztem, hogy ma megoldódik ez a "rejtély". :-)

A körmös anyát ismerem, használom. De úgy éreztem, hogy ha bútorlapba akarok valami

csavaros kapcsolatot, akkor a -ezek szerint- Tessauer anya, epoxi ragasztóval tartósabb lesz.

Vagy lehet, ha ragasztom a körmös anyát, az is elegendően jó?

Előzmény: rogergerro (136493)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136495

Akkor összesen 4 síned van, az tuti elbírja.

De kettő is elbírná .. nekem a nagy műhelyszekrény fiókjaimat is szépen elbírják, szintén 45 kilósak, 50 centi hosszúak. Jól telepakolva szerszámokkal (ez tavalyi kép, ettől most több van benne). Szerintem a szennyes se lesz nagyobb súlyú:

Annyi hogy ha jól értem neked csak egy oldalon lesznek a sínek (mert a másik oldalon ott a mosógép), így az a szerkezetet csináld jó masszívra ami csúszkál, plusz ne sajnáld a (megfelelő hosszúságú) csavarokat sem. Illetve - nem tudom mennyi helyed van a mosógépig, oda elférne-e egy 15-18mm vastag bútorlap/rétegelt lemez, hogy egy "rendes" korpuszba szereld fel, két oldalon futtatva a síneket. Ezek a sínek gondolom úgy vannak tervezve, hogy egymással szemben legyenek felszerelve -> ha nincs helyed a kétoldali sínezéshez majd meglátod mennyire húzza el a szennyestartó, ha nagyon, akkor alulra a síntelen oldalra 1-2 bolygókerék is mehet, hogy átvegye a terhet.

Előzmény: plusssuni (136494)
plusssuni Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136494

Vettem 2 pár csúszkát. 45kg-os teherbírásút. Remélem elbírja. Az eredményről majd beszámolok.

Előzmény: rferi (136468)
rogergerro Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136493

Körmös anya?

https://goo.gl/images/RLMYuW

Tessauer anya?

https://goo.gl/images/CPnZgi

Ez utóbbi pont szögker-es kép. :-)

Előzmény: enel00 (136491)
pali923 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136492

Esetleg úgy, hogy tessauer? Merthogy inkább ez a neve. :)

Előzmény: enel00 (136491)
enel00 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136491

Sziasztok!

Egyik szemem sír a másik nevet. A videókon sokszor láttam "valamit", amit a közeljövőben

én is szeretnék venni. Próbáltam a szögker oldalán, kép (és funkció) alapján megtalálni, de még

nem sikerült. Mint kiderült  valaki :-) "Teschauer anyá"-nak hívja. Sajna a szögker nem így hívja, legalábbis

a keresője nem ad ki találatot.

(Nyilván nem probléma, mert amikor bemegyek a boltba és körülírom, akkor előbb-utóbb rájönnek.)

enel

Előzmény: LyPapa (136487)
rogergerro Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136490

Köszi! :-)

Előzmény: szaky27 (136488)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136489

Én egy ilyen Bosch-t használok, szintén terepmunkához... Nekem bevált, megvagyok elégedve vele, könnyen jár, fokozatmentes mélységállítás, V-hornyos az éltöréshez, stb... 710W-os 

http://www.bosch-professional.com/hu/hu/planer-gho-26-82-226567-0601594103.html

Előzmény: Pillanatragasz (136472)
szaky27 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136488

Szia,

Hát hobbi célra megfelel szerintem, igaz csináltam hozzá új párhuzam vezetőt, meg tolóasztalt ( az még nincs 100%ra kész) meg az alu asztalát cserélem le rétegelt lemezre, mert picikét nem sík :D

De ennyi pénzt nekem megért.

Előzmény: rogergerro (136486)
LyPapa Creative Commons License 2017.04.11 0 0 136487

Egy 8-as csavarhoz való alátétet, a szélét élezve. Egy csavarra feltettem, rászorítottam egy anyát, majd fúrógépbe befogva a csavarszárat, egy reszelővel alakítottam ki az élét. Hála a hosszú megvezetésnek, a jelölő tengelyét  biztosító csavart csak épp hozzá kell érinteni a tengelyhez, és fixen áll. Így egy pici csavarrögzítő elég volt a műanyag tekerentyű menetének rögzítéséhez. A tekerentyű egy Teschauer anyán megy át. A kis farúd toldat a fogást teszi stabilabbá.

Előzmény: pacman123 (136485)
rogergerro Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136486

Szia!

Elégedett Vagy a géppel? Ajánlanád megvételre?

Egy Kollégám mondta, hogy várja, hogy mikor lesz a Lidlben, mert 1-2 vágás erejéig volt hozzá szerencséje.

Jó benyomást tett rá és venne Ő is.

Köszi

Gerro

Előzmény: szaky27 (136469)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136485

Ez de menő! Mit tettél a tengely végére vágóélnek?

Előzmény: LyPapa (136467)
szaky27 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136484

Csak hétvégén tudok vele játszani sajnos, így elsőre csak egy lapot veszek, de majd ha időm engedi bővül a kínálat :)

Előzmény: pacman123 (136481)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136483

Natessék, van egy burzsuj cuccod, ami kábé annyit tud mint a tízemeletes szemétledobója. :)

A tizesben ugye minden szinten van egy bili amit ki kell fordítani, abba rakni a szemetet és visszafordítani. Így az bezáródik és lezuttyan. Alul meg van a kuka amit cserélgetnek.

Nálad alul a kuka, oda én egy tök egyszerű kibillenthetős dolgot tennék, nem vacakolnék sínekkel. DE úgy legyen megoldva, hogy kibillentéskor záródjon a cső, vagy tuti pont akkor dobják mögé a büdös zoknit.

De ha nem szereted az úttörő megoldásokat, akkor vegyél 2 teljes kihúzású önbehúzós fióksínt és applikáld értelemszerűen.

Előzmény: plusssuni (136463)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136482

Na a linket jól el**sztam, konkrétan erre gondoltam. Azon belül is a Lady Fantasy-nak írt rész, az volt a vékony hosszvágós lap tesztje:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=142513825&t=9104263

Előzmény: pacman123 (136481)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136481

Nekem a "vegyes" lapból ez van (tavalyi árajánlat):

21LP40M025                      FREUD Pro körfűrész D:250x2,8x30 z:60                               10 720 Ft+Áfa/db                            Raktárról 

Azaz a 60 fogú változat. Igen pöpec de én már szinte a kezdetektől csak a gérvágómban használom. Annak ellenére hogy pozitív a fog szöge, de nem kapkodja fel az anyagot, főleg mert nem merítem elsőre "tökig" bele.

Az biztos hogy nem hátrány, ha van külön hosszvágó lapod (nekem a 21LU1E 0100, vékony 24 fogas lap), én imádom (itt írtam róla milyen vágást produkál, szerintem nemronda) de ha csak egy lapot akarsz venni, a 40 fogas nem lesz rossz választás.

Mr.Gabson Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136480

Értem Én akkor ilyet ajánlanék:

https://www.fetis.hu/bosch-pho-2000-gyalu-50842?utm_source=arukereso&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link

2mm-ert visz, kicsi, kompakt egyszerű, csak éppen Bosch és nem Makita.

Előzmény: Pillanatragasz (136479)
Pillanatragasz Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136479

Nekem akkora gyalugépem van ping-pong ozni lehet rajta , külön vastagoló ami 45 centit tud . Tehát nem fő gépnek szánom csak amolyan kisegítő mobil gépnek . És nem akarok 250 eurót rákölteni sem . Hisz ahogy az asztalos kilátásaimra tekintek lehet hogy sose nézek többé szembe a pénzemmel.  Csak hobbiból  élvezetből is megéri fűrészelni.

Előzmény: Mr.Gabson (136477)
szaky27 Creative Commons License 2017.04.10 -1 0 136478

Freud lapokról sok jót olvastam már, szóval egy multit szerintem meg kockáztatok, nem hiszem, hogy rosszul járnék vele :)

Előzmény: kozgab (136473)
Mr.Gabson Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136477

Én a kp0810C-t választanám:

https://www.gepdepo.hu/faipari-gep/gyalu/makita-kp0810c-falcgyalu-kp0810c.html

Két-oldalas a forgácskivetés, talán prizmás fogásmélység állítás, lágy indítás, eldobható késesre átalakítanám mert van hozzá és persze mind ezt dupla áron.

Én így látom a kérdéskört, igényeim szerint.

Gábor

Előzmény: Pillanatragasz (136475)
Paco155 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136476

Támogatom a gondolatot. Impulzusvásárlóként is a legjobbat választottad.   :)

Előzmény: Pillanatragasz (136475)
Pillanatragasz Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136475

Nincsen így különösen amit nagyon szeretnék ...bementem a makita üzletbe s ez megtetszett használni is tudnám léceket gyalulni .

Előzmény: Mr.Gabson (136474)
Mr.Gabson Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136474

Szerintem pontosítsd milyen típusú gépet szeretnél.

Előzmény: Pillanatragasz (136472)
kozgab Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136473

Szia

Én egy freud multisat használok, már kereszt és hosszvágósat és nagyon jó, de előtte volt Bosch lapom, az is egész szépen vágott. A freud főként csendesebb nekem, picivel szebb a vágása, de nem ég és föld a különbség.

Bosch volt vagy 6000ft, ez bő 2x.

Mérlegeljél melyik éri meg jobban, nagyon jó a Freud lap.

Pillanatragasz Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136472

Kinéztem egy kisebb makita gépet Kp 0800 620 w os 82 mm gyalul egyszerre .

a 820 wattos még egyszer ennyibe kerül   ez olyan 120 euró kb . 

Csak alkalmi terepmunkánál kellene  ahová nem tudom vinni a nagy gyalugépet vagyis sehová nem tudom vinni . 

Szerintetek jó  vétel?  vagy hagyjam a fenébe .  Mindenképpen húsvétra valami szerszámot akarok venni .

Lady fantasy Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136471

Egyszerű az állítása, nem tart sokáig. Az alapötletet innen vettem: https://www.youtube.com/watch?v=jkCKlBNFPRM

pacman123: Nekem is megfordult a fejemben az alátámasztás, de egyelőre hagytam mert elég stabilnak tűnik. Persze mindenképp jobb lenne azzal. Majd később talán. 

Előzmény: kuperta (136448)
nyírcsaholy Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136470

Kösz!

Előzmény: Raidx (136465)
szaky27 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136469

Sziasztok,

Van egy Parkside PTK 2000 b2-es asztali körfűrészem, 2000W-os és jelenleg a gyári lapokkal (D254xd30x2.8mm 48 fog) használom, de nem vagyok elégedett a vágással. 90% -ban rétegelt lemez vágásra használom, a maradék 10%-ban pedig bükk, fenyő, tölgy stb alapanyag darabolásra.

És ilyen ajánlatokat kaptam:

Fa hosszvágásra:

21LP20M025                      FR Pro körfűrész D:250x2,8x30 z:24                        8 040 Ft+Áfa/db                              Raktárról kapható

Fa hossz és kereszt vágásra:

21LP30M025                      FR Pro körfűrész D:250x2,8x30 z:40                        10 100 Ft+Áfa/db                            Raktárról kapható

Fa keresztvágásra:

21LP40M025                      FR Pro körfűrész D:250x2,8x30 z:60                        10 720 Ft+Áfa/db                            Raktárról kapható   

Szerintetek érdemes csak a "kombi" lapot megvenni v. ajánlott a 2 külön?

Köszönöm

rferi Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136468

Mért ne lehetne?

Csak az adott oldalára felszerelsz golyósoros fiókcsúcsóból, a teljes kihúzásúból kettőt, nagy teherbírásút, hogy a kettő elbírja a teljes hóbelevancot, és kész. Az egész doboz a levegőben  lógva kell csúszkáljon a fiókcsúszókon.

LyPapa Creative Commons License 2017.04.10 0 2 136467

Alkottam :)

plusssuni Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136466

A kerekeket megszüntetném. Igazábol az lehet a baj, hogy a kerekek túl kicsik a bútorlapból készült kocsihoz képest. 

Előzmény: kukucs33 (136464)
Raidx Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136465

Hátha ez a kép segít átfűzni:

Előzmény: nyírcsaholy (136454)
kukucs33 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136464

Ha a kerekek (amik nem bolygós kivitelűek) egy vonalban állnak és a talaj is egyenletes, akkor elméletileg ugyanoda kellene visszaguruljon a kosár. Ha ezek közül bármelyik nem stimmel, akkor hiába teszel a falra egy erősebb fajta fióksínt, szerintem tönkre fogja tenni azt is.

Ötlet: bolygókerék a kosár alá és valami mágneses megoldás a fal és a kosár közöttre, elkerülendő a direkt kapcsolatot. Vannak a késtartó mágnes sínek, annak ellendarabjaként egy lemez csík a kosárra, de szükség szerint esetleg valamennyire burkolva, hogy lehessen azért mozgatni a kosarat. Mondjuk, a pontos beállítás eléggé kísérletezősnek tűnik, de azt lehet még nem a helyén kisakkozni és csak a kellő erő eltalálása után felszerelni.

plusssuni Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136463

Van egy cső ami az emeleti fürdőből tereli a ruhát a földszinti szennyestartóba. Ezt ki lehet húzni, hogy kivegyük belőle a ruhát vagy a földszinten beledobjuk. Ez kerekeken gurul. A gurulás helyett lehet-e olyan fiókszerű megoldást készíteni ami csak egy oldalon tartja és ki lehet húzni. A másikon már a mosógép van.

Előzmény: Törölt nick (136441)
nyírcsaholy Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136462

Szeretem a Móricka ábrákat.

Ez pl. azonnal megvilágosította tompa elmémet fregoli-működés ügyben.

Előzmény: kuperta (136461)
kuperta Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136461

136458 hozzászólásban a megoldás, csak át kell kábelezni, és jó lesz.

Előzmény: nyírcsaholy (136460)
nyírcsaholy Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136460

Igen, nem ez volt a jó választás.

Közben annyit árnyalódott a kép, hogy nem kell 2,30-ról minden alkalommal a földig engedni és vissza (gyakorlatilag soha), hanem csak kb. 1,40-ig.

Így, bár még mindig macera, kevésbé zavaró.

Előzmény: Garfield007 (136455)
bastardo Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136459

Köszönöm. Én is az öregedésre gondoltam. A szaletli már legalább 15-20 éves.

Amúgy azért gondoltam, hogy külön megoldás kell a vörösfenyőhöz, mert a milesi honlapján a vékonylazúrnál nem említi a vörösfenyőt, mint alkalmazható felületet (luc, borovi), és külön van olyan termékük, ami vörösfenyőre való izoláló alapozó. De lehet ez már valami speciális esethez kell.

Előzmény: fahobby (136453)
409 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136458

Két külön kötél a két végére és egyszerre húzni a kettőt. Ahogy alább írva vagyon, fregoli.  :)

409 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136457

Bizonyára mással is, de ez a kombinált masinák következménye. Aki ilyet épít, annak számolni kell ezzel a hátránnyal.

Előzmény: kuperta (136451)
409 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136456

Megemelsz két egyforma darabot, az egyik az ismert luc. A vörösfenyő sokkal nehezebb mint a luc.

Előzmény: bastardo (136452)
Garfield007 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136455

Jó ötletem nincs most rá, de a jegyzőkönyv miatt megjegyezném, hogy fregoli megoldást választottam volna. Tudom, hogy ez már most nem segít, de ott pont ezt a problémát ki lehetett volna kerülni...

nyírcsaholy Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136454

Sziasztok.

Kicsit off, de:

Sufniban a gerendák közé gondoltam horgászcuccoknak egy leereszthető-felhúzható tároló rekeszt.

Bicikliliftre esett a választás, mint mozgató-mű.

A probléma (amire valószínűleg gondolhattam volna), hogy a húzott oldal gyorsabban emelkedik és süllyed, mint a túlvég.

Lefelé még elmegy, mert szakaszosan engedve utoléri magát, de felfelé kézzel rá kell segíteni.

Valakinek van ötlete a helyzetre?

Köszi!

fahobby Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136453

Természetesen jó vörös fenyőre.

Igazából én még nem hallottam olyat, hogy valamilyen lazúrt csak kizárólagos fafajtára ajánlanak.

Attól függetlenül a különböző szín lehet az öregedés színe is.

A fa a lazúr alatt is "öregszik" változik a színe. 

Előzmény: bastardo (136452)
bastardo Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136452

amatőr kérdés:

honnan ismerhető fel egy csiszolt gerendáról, hogy vörösfenyő-e vagy sem?

Egy szaletlit kezdtem felújítani, a korábbi lazúrt teljesen lecsiszoltam 40-es papírral, majd 120assal. A felület nagyon szép lett, erre kezdtem Milesi vékonylazúrt felvinni 3 rétegben.

Egy helyen pótolni kellett egy gerendát, és amikor megvettem a lucfenyő gerendát akkor tűnt csak fel, hogy kissé más színe van annak, mint a réginek.

Az egész kérdés nem annyira fontos, ha a milesi vékonylazúr jó vörösfenyőre is, de ebben nem vagyok olyan biztos... ?

Ha beküldök egy fotót, abból meg tudjátok állapítani?

Köszi!

kuperta Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136451

Velem gyakran előfordul, hogy  beállított méretre vágott deszkát marok. Ha elrontom, új darabot vágok, akkor át kell állítani, marásról, fűrészelésre a stallert, utána vissza. Nem egyszerű így egyforma darabokat gyártani.

Előzmény: 409 (136449)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136450

Ja, én is úgy vélem hogy nagyon nincs értelme a maróhoz igazítani a stellert  - a fűrészlaphoz meg úgyis be van.

Pöpec kis tuning. Amit még én csinálnék hozzá: plusz lábak a kihúzott asztalrész alá. Ugyan elég masszív a kihúzható asztaltoldat, de csak egy 6 kilós maró lóg rajta, plusz betét, plusz a steller, plusz maráskor az anyag meg a lefelé szorításkor ható erő - csak hogy ne kapjon huzamosan nagy terhelést a 2 csúszósín.

Előzmény: 409 (136449)
409 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136449

Szerintem azt csak ráteszi a gyárira amikor a marót használja.

Előzmény: kuperta (136448)
kuperta Creative Commons License 2017.04.10 0 0 136448

Komoly erőgép!

Hogy vált be a maróval közös staller, nem kell túl gyakran állítani?

Előzmény: Lady fantasy (136425)
409 Creative Commons License 2017.04.09 0 0 136447

"Szerencsésebb esetben csak a csapágyak fáradtak el, az eredetiről a típusszámot lenézve tudsz bele új és lehetőleg jobb minőségű csapágyakat venni."

Előbb meg kellene nézni azt a motort, hogy egyáltalán szétszedhető-e. Manapság (utóbbi 10év) többségében kompakt motorok vannak a porszívókban. Préselve, szegecselve.

Előzmény: Bari- (136445)
Slam Jr. Creative Commons License 2017.04.09 0 0 136446

Értem, köszi!

Előzmény: Bari- (136445)
Bari- Creative Commons License 2017.04.09 0 0 136445

Sajnos porszívó motor esetén nagyon ritkán a csapágy meghibásodása okozza a hangosabb működést.

Ha még garanciális, akkor jobban jársz ha visszaviszed, vagy felveszed a kapcsolatot a szervizzel.

Ha már nem garanciális, akkor érdemes belenézni. Ha a szénkeféknél jelentős szikrázást tapasztalsz, akkor két hiba lehetséges, egyik hogy nagyon el vannak kopva a szénkefék és e miatt nincs elég rugó erő, hogy a kommutátorra szorítsa -> szénkefe csere. Ha a szénkefék hossza rendben, akkor sajnos menetzárlat gyanús. Ha mindkét szénkefe nagyon szikrázik akkor sajnos forgórész menetzárlat gyanús, ha csak az egyik szénkefénél van a másiktól sokkal nagyobb szikrázás, akkor az ahhoz a szénkeféhez tartozó állórész tekercse menetzárlatos lehet. Ha nem tapasztalsz durva szikrázást, akkor kézzel megforgatva a forgórészt eltávolított szénkefék mellett simán és zajtalanul kell forognia, csapágy hiba esetén már lassú forgatáskor is lehet hallani hogy gond van a csapágyakkal-> csere mindkettő, még akkor is ha csak az egyik tűnik problémásnak. 

Menetzárlat hiba esetén sajnos motorcsere vagy újratekercselteted, ami anyagilag nem biztos hogy megéri, új motort lehet olcsóbban kapsz. Szerencsésebb esetben csak a csapágyak fáradtak el, az eredetiről a típusszámot lenézve tudsz bele új és lehetőleg jobb minőségű csapágyakat venni.

Előzmény: Slam Jr. (136444)
Slam Jr. Creative Commons License 2017.04.09 0 0 136444

A nagy Parkside porszívóm elkezdett jó hangos lenni. Lehet bejutott a por és csapágyas lett? Lehet ezt javítani?

Tzupi Creative Commons License 2017.04.09 0 0 136443

Ah, összekavartam igen és teljesen asztali szemszögből néztem. 

Előzmény: rferi (136442)
rferi Creative Commons License 2017.04.09 0 1 136442

Ezt most jól összekavarod.

Az irányultságot a befogó felől nézik, te pedig asztalba épített marót feltételezel az up-down kérdésben.

A helyes megközelítés szerint pedig az upcut odahúzza a maróra, a downcut pedig eltolja a marótól....

Tehát éppen fordítva van, a downcutnál kényes a helyzet.

Az upcut az kinézetre mint egy csigafúró - annak is feladata a forgácsot kihordani a furatból - ennek is.

Előzmény: Tzupi (136440)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.09 0 0 136441

El nem tudom képzelni milyen lehet. Fotó, vagy inkább videó esetleg?

Előzmény: plusssuni (136435)
Tzupi Creative Commons License 2017.04.09 0 0 136440

Még az is különbség persze, hogy a downcut az asztalra ráhúzza az anyagot, az upcut próbálja golyamatosan felemelni. Emiatt utóbbinál fontos az anyag megfelelő rögzítése is.

Előzmény: szaky27 (136439)
szaky27 Creative Commons License 2017.04.09 0 0 136439

Köszönöm a felvilágosítást, rendelek majd és kipróbálom :)

Előzmény: rferi (136438)
rferi Creative Commons License 2017.04.09 0 0 136438

Arra gondolj, hogy a spirálél a felső felületet felülről lefelé éri el, és úgy vágja át a fa rostszálait, tehát átvágás közben nyomja őket lefelé az anyagba - az nem szakadozhat ki!

Előzmény: szaky27 (136436)
halaloszto Creative Commons License 2017.04.09 0 0 136437

ugye lefele vág, így a felső él szép lesz. az alsó él lesz kicsit szakadtabb, mert lefele ki tudja húzni a szálat. de ha teljes felületen alá van támasztva az anyag, akkor ilyen gond nincs.

Vajk

Előzmény: szaky27 (136436)
szaky27 Creative Commons License 2017.04.09 0 0 136436

Pár videót néztem és felületben a down cut csinál szebbet, pedig mindig azt hittem hogy az upcut a jobb :)

Előzmény: halaloszto (136433)
plusssuni Creative Commons License 2017.04.09 0 0 136435

Ötletem van. De a segítségetek kellene hozzá. Van egy kerekes szennyestartó amit ha kihúzok nem mindig ugyanoda megy vissza. Sajnos csak egyik oldalán van fal. Lehet-e valami módszerrel fiókosítani? Két jobbos golyós fióksínnel?

UgyanPityu Creative Commons License 2017.04.08 0 0 136434

Jogos :)  Az amcsi kollégám hozta,  így szállítás meg vám nem volt, csak néhány sör :)

Előzmény: UgyanPityu (136421)
halaloszto Creative Commons License 2017.04.08 0 0 136433

aha. na ott van egy nagy különbség, hogy mindig teljes szélességben dolgozik. szerintem ott downcut spirál a szokás, és alatta alátámasztás, így alul sem szakad ki. és elszívás. 

az up-down cut az olyan, hogy középen van egy váltás, és annak az anyag belsejében kell lennie.

Vajk

Előzmény: szaky27 (136432)
szaky27 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 136432

cnc maróval szeretném használni formák kivágásához 

Előzmény: halaloszto (136431)
halaloszto Creative Commons License 2017.04.08 0 0 136431

az élét akarod marni? gondolom sablonnal. akkor simán egyenes élű.

Vajk

Előzmény: szaky27 (136430)
szaky27 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 136430

Rétegelt lemeznél vajon melyik lenne jobb? A sima spirál maró nagyon csúnya felületet csinál, a sima egyélű az egész tűrhető, de kiszeretnék próbálni ilyet is csak nem tudom melyik lenne a megfelelőbb választás.

Előzmény: apaf3j (136427)
kozgab Creative Commons License 2017.04.08 0 0 136429

No meg cégeknek nincs 14 nap... Ezt se feledjük el :)

Előzmény: 409 (136392)
kozgab Creative Commons License 2017.04.08 0 0 136428

Szia

Tavalyhoz képest idénre majd minden drágább lett, s nem csak szerszámokban, nálunk notiknál is.

Maga a beker emelkedett elég borsosan, nem tudom pontosan mitől, de ez majd minden műszaki területen érződik :(

Előzmény: pacman123 (136378)
apaf3j Creative Commons License 2017.04.08 0 0 136427

Az upcut felfelé hordja ki a forgácsot, a downcut lefelé viszi. Ha nem átmenő csaphornyot marsz (bocs, nem tudom a szakkifejezéseket), akkor az upcut jobb, mert a downcut csak benyomja a vájatba az anyagot. Ha átmenőt, akkor a downcut jobb, mert nem hozza ki a felszínre a forgácsot, jobban látsz. Bútorlapnál a downcut a felső, az upcut az alsó oldalon ad szép (töredezésmentes) vágásfelületet. Van emellett a "compression" vagy "up and downcut" típus is, amelyik valamilyen varázslat révén (XD) mindkét oldalról befelé viszi a forgácsot, ez állítólag akkor jó, ha mindkét felületnek szépnek kell maradnia.

Ha hülyeségeket írtam, javítson ki, aki nálam jobban ért ehhez, de egyszer egy kicsit utánanéztem, és nekem ez jött le.

Előzmény: szaky27 (136426)
szaky27 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 136426

Sziasztok,

Az upcut és down cut bit-ek közt mi a különbség? Főként felhasználás szempontból, mikor melyiket javasolt használni?

köszönöm

Lady fantasy Creative Commons License 2017.04.08 0 1 136425

Én 232-ért csíptem meg, szerintem jó kis gép. Már csináltam egy gurulós állványt, (ami még festésre vár) tolóasztalt, és egy maróasztal kiegészítőt hozzá.

Előzmény: pacman123 (136378)
GPS Creative Commons License 2017.04.08 0 0 136424

".... meg a pasi is amcsi, meg a cég is."

De lehet a nagyfaterja Isztambulból dobbantott még a 30-as években - akár Kemal Attatürk "demokráciájának" az áldásai elől is :-)))

Előzmény: rferi (136423)
rferi Creative Commons License 2017.04.08 0 0 136423

Azt mondja már meg nekem valaki, hogy akkor most az angol ábécébe felvették az Ü betűt is?

Csak mert nézegetem ezt a GLÜBOT nevű flakont, és rajta van a logó, hogy tervezték az usában, meg a pasi is amcsi, meg a cég is.

De ezek ki se tudják olvasni az Ü betűt???!!!

Most akkor ez hogy?

Paco155 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 136422

Egy kisebb vagyon.    Akár faanyagra is költhetted volna. :)

UgyanPityu Creative Commons License 2017.04.08 0 0 136421

Néhány új apróság.

409 Creative Commons License 2017.04.08 0 1 136420

"Az Abraboroval kapcsolatban nincs tapasztalatom, használta már valaki?"

Nekem több is van. Azt nem tudom, hogy a Freud-hoz képest milyen, olyanom nincs, de az olcsó (Yato, Extol, Verto, fűszerüzleti) lapoknál nagyságrenddel jobb, tartósabb. (szöget károsodás nélkül vágja) Ami még bevált az az Irwin.

Előzmény: Alchemist_Anonymous (136417)
GPS Creative Commons License 2017.04.08 0 0 136419

Pácba.

.

Előzmény: stolaz (136418)
stolaz Creative Commons License 2017.04.08 0 0 136418

Mibe mártja bele a fogantyút? 3:50-nél?

https://youtu.be/zjpbh5XJ56U?t=229

Alchemist_Anonymous Creative Commons License 2017.04.08 0 0 136417

Köszönöm a válaszokat. Akkor valószínűleg a Bosch lesz, talán még az a legvékonyabb (2,4/1,4), igaz, 36 fognál több nincs 150mm-ben. Az Abraboroval kapcsolatban nincs tapasztalatom, használta már valaki?

A gyári lapnál az 1,6mm az maga a lap, a fogaknál 1,8mm körüli vastagságot mértem és szerintem a tényleges vágási szélesség legalább 2mm lehet. A leszorítógyűrű 35mm, úgy hogy nem fog átesni a 20mm lyukon, és a Bosch lapokhoz alapból jár 16mm-s szűkítőgyűrű.

Előzmény: halaloszto (136415)
409 Creative Commons License 2017.04.08 0 1 136416

Az Abraboro-nak is van mindhárom kategóriában (basic/profi/prémium) 150-es lapja, 2.6mm szélesben.

20/24/48 fog.

Előzmény: Alchemist_Anonymous (136414)
halaloszto Creative Commons License 2017.04.08 0 0 136415

a bosch az nem egy rossz lap. viszont nem v;letlen volt rajta baromi vékony eredetileg. vékony lapokhoz azért jó lesz az. a leszorító nem esik át a huszas lukon?

Előzmény: Alchemist_Anonymous (136414)
Alchemist_Anonymous Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136414

Hitachit is találtam 150mm, 2.6mm vastag, 36 fog. Picivel kerül csak többe, mint a Bosch Optiline. Melyik érné meg jobban, vagy nem igazán van különbség?

Előzmény: Alchemist_Anonymous (136413)
Alchemist_Anonymous Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136413

Igen, én is attól tartottam, hogy minél vastagabb a lap, annál jobban erőlködik a szerszám. Megnéztem, a gyári lap 1.6mm vastag, 18 fogú.

Ha esetleg tudtok a posztomban említetteken kívül más lapot, ami jó lehet, nyitott vagyok a javaslatokra. Az a baj, hogy a 150mm-es méretre sok gyártó nem gyárt lapot, 140mm van meg 160mm. Még talán Pilanából voltak lapok ilyen méretben, arról van valakinek tapasztalata? Illetve láttam a Boschtól 1,0mm vastag 100 fogú CrV lapot olcsón, az mire lehet jó?

Előzmény: halaloszto (136410)
Alchemist_Anonymous Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136412

16 mm-es. A bosch 20as de szűkítővel jó lesz.

Előzmény: motor-os (136411)
motor-os Creative Commons License 2017.04.07 0 1 136411

Mekkora a furat a Parkside akkus körfűrész tárcsáján?

Előzmény: Alchemist_Anonymous (136408)
halaloszto Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136410

gondolom a gyári lapja is vékony. ne tegyél rá 3.2-es lapot, nem fogja szeretni.

motor-os Creative Commons License 2017.04.07 0 2 136409

E kettőt választanám:

Bosch Optiline for Wood (2.4/1.4, 36 teeth, ATB +15, nem bevonatos, olcsóbb)

Bosch Optiline Multi Material (2.0/1.4, 42T, HLTCG -5, nem bevonatos, olcsóbb)

Bár utóbbi, szerintem alumíniumhoz való.

Alchemist_Anonymous Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136408

Szeretnék segítséget kérni körfűrészlap választásához. Nemrég kaptam ajándékba egy Lidles Parkside akkus körfűrészt. Ehhez keresek fa keresztvágáshoz és esetleg vékonyabb bútorlap/rétegelt lemez vágásához körfűrészlapot. Tisztában vagyok azzal, hogy nem számíthatok sokra ettől a géptől, de a lehetőségekhez mérten szeretném kihasználni.

A következő lehetőségek merültek fel, mindegyik lap 150mm-es:

(vastagság, fogak, geometria (szöggel), bevonat, ár)

Freud LU2C 0100 (3.2/2.2, 48 fog, ATB +15, bevonatos, drága)

Freud LU2B 0100 (3.2/2.2, 36 teeth, ATB +15, bevonatos, drága)

Bosch Expert for Wood (2.6/1.6, 36 teeth, ATB +10, bevonatos, drága)

Bosch Optiline for Wood (2.4/1.4, 36 teeth, ATB +15, nem bevonatos, olcsóbb)

Bosch Optiline Multi Material (2.0/1.4, 42T, HLTCG -5, nem bevonatos, olcsóbb)

Azt szeretném kérdezni, hogy megéri-e szerintetek egy ilyen lidlis gépre Freud lapot rakni, vagy kár erre költeni. A másik kérdésem az, hogy elbírja-e szerintetek ez az akksis gép a 48 fogas, vastagabb Freud lapot, vagy inkább a vékonyabb Bosch lapokat válasszam 36 foggal. Az utolsó kérdés az, hogy valaki használt-e már Bosch Multi Material lapot, érdemes-e, vagy ha főleg fával és bútorlappal dolgozom, akkor jobb az ATB (Wood) lap.

motor-os Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136407

Lenne egy kérdésem.

Vettem Monolakkot. De nem kaptam hozzá Tivinil alapozót.

Borovi fenyőből készült beltéri bútorokat szeretnék vele lekezelni.

Elegendő e, ha hígított lakkal alapoznék? 2 sor hígított, közte csiszolás?

Majd 2 réteg lakk hígítás nélkül, közte szükség szerint csiszolás.

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136406

Hát még a hiltijük. Annál a famegmunkálás mit takarhat? Rönkhasogatást?

Előzmény: szaky27 (136403)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136405

Micsoda ötlet!!! ha nem vigyázunmk a fűszeresnél is ilyet fog venni mindenki a lisztek mellől.

Előzmény: pacman123 (136397)
Raidx Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136404

Ötletes mini rutertábla és lift megoldás.

https://youtu.be/fmnn0b2dCxM

szaky27 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136403

Sziasztok,

Jövőhéttől akciós lesz a lidlben gérvágó fűrész, szerintetek megéri? Mennyire lehet pontos és strapabíró?

https://www.lidl-flyer.com/hu-HU/#/5e2502a6-1a8e-11e7-a7b6-005056ab0fb6/view/flyer/page/18

pacman123 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136402

18:08-tól az a fakezelés ... o.O

Tüzifa!

https://youtu.be/0t40E8jJORs?t=1088

-athosz- Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136401

Óvatos vagyok az ismeretlen anyagokkal, de szívesen próbálkozom...

Előzmény: stolaz (136389)
GPS Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136400

"....az asszonynak azé mégse mutatom meg nehogy ne higgye el hogy photoshop . "

Akkor képzeld el, hogy mekkora nagy szarban lehet ez a hentes - ha neki kell elmagyaráznia az asszonynak, hogy mi ez az új koncepció a hűtőpultjában

(ami ráadásul nem is Photoshop)

(Hacsak nem pont ő  A HENTES FELESÉGE - mint a nagysikerű filmben)

Előzmény: Pillanatragasz (136398)
Raidx Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136399

Az biz betonkemény!

Előzmény: pacman123 (136397)
Pillanatragasz Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136398

Erősen jó . az asszonynak azé mégse mutatom meg nehogy ne higgye el hogy photoshop . 

Előzmény: GPS (136396)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136397

És ez?? o.O Most küldte át Bari.

Szó szerint kemény ez az eszterga ....

https://www.youtube.com/watch?v=lxqxlexybqE

Előzmény: rferi (136323)
GPS Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136396

Már meg se haragudj, de ő ellene még az asszonynak sem lehet kifogása.

Ő egy BOSCH-lány  (ezt még a munkaruháján is írja) - szóval kizárólag szolgálati ügyben látogatta meg a műhelyedet.

Így már okés, nem?

Előzmény: Pillanatragasz (136386)
Pillanatragasz Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136395

Látod még szerencsére nem a medvét ültette fel a gyalupadom tetejére  , ne merjek kimenni a mühelybe :D

Előzmény: rferi (136393)
rferi Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136394

A legszebb vágást rajta negatív homlokszögű lappal érheted el. A szokásos lapok pozitívak. Ezek a kilépőélnél kicsit szaggatják, de fordítsd úgy, hogy az legyen majd alul, és kész, nem zavar senkit.

Előzmény: -athosz- (136388)
rferi Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136393

na, kezdődik!

Mondtamén!

409 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136392

"..nem tudom, hogy itt is érvényes -e a kipróbálás utáni 14 napos elállási lehetőség.."

Az vásárlásra vonatkozik, lizingnél mások a szabályok!   :) :P

Előzmény: GPS (136385)
409 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136391

Csak nem, legalábbis a többségnek nincs olcsóbbik "belemerülője".....  :)

409 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136390

Kimondottan asztalos portéka. Olyan kettő az egyben, mert talpasderékszögnek is használható...  :)

Előzmény: Mrteo (136384)
stolaz Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136389

Ezt a hozzászólást ugye nem az én "anyag" kérdésemre írtad? Mert kb. arra is értelmezhető...

-athosz- Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136388

Köszi mindenkinek a segítséget!

Igazából nincs tapasztalatom ezzel az anyaggal, inkább csak tartok tőle, annyi bizonyos, hogy baromi fajsúlya van és nagyon kemény.

Van egy olcsóbb tárcsám, azt szépen 'belemerítem'.

Még egyszer Köszi!

pacman123 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136387

Még az is lehet hogy Máriának hívják ... :D

Pillanatragasz Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136386

Atyaúristen szüzmária édesanyám  

Előzmény: GPS (136370)
GPS Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136385

"Úgy hallottam, vannak erre az anyag féleségre szakosodott oldalak a neten, meg talán itt a városban is van bemutató területük, ahol akár próbavásárlást is lehet tenni.  :-P  :-)"

Mi több, jól működő webshopjuk is van - katalógusból lehet rendelni és adott időre küldik az árut.

Azt ugyan nem tudom, hogy itt is érvényes -e a kipróbálás utáni 14 napos elállási lehetőség (amennyiben elégedetlenség mutatkozik) - mint ahogy a többi webshopra is kötelező.

.

Előzmény: 409 (136379)
Mrteo Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136384

Tudom, hogy nem ez a kép fókuszpontja, de ennek a hölgynek mekkora a cipőmérete?

Raidx Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136383

Én úgy nézem, ez Kínaí áru. De szerintem a minőségi áru ott sem olcsó.

Előzmény: stolaz (136364)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136382

Annyi hogy ideiglenes a birtoklás. És sajna nem adnak diszkontárat akkor se, ha ketten birtokolnának ...

(szia mennyi lesz? - 16e/h - de ketten mennénk - akkor 32 - ??? semmi diszkontár? - nem de kettőtöket is kivégezlek - o.O najó)

Előzmény: 409 (136379)
409 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136381

"...ha tud egy jó (és olcsó) beszerzési forrást"

Fene tudja, de ebből egy minőségi darab nem lesz olcsó.....  :) 

(valaki már elmagyarázta talán pont itt, hogy az olcsó csak pillanatnyilag látszik annak, később elviszi az orvos a különbözetet....)

Pillanatragasz Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136380

Stern MS255A   van e valakinek ? Van egy alig használt, 100 euróért  árulja egy ismerősöm akinek a keresztapjáé volt . Az öreg meghalt s mindent elkótyavetyélnek. 

Érdekelne jó vétel volna e?

409 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136379

Úgy hallottam, vannak erre az anyag féleségre szakosodott oldalak a neten, meg talán itt a városban is van bemutató területük, ahol akár próbavásárlást is lehet tenni.  :-P  :-)

pacman123 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136378

Urak, a Bosch nagyon bedurvult a kék-árakkal, legalábbis pár szerszám esetén. Ez tavaly pl. még majdnem 400k HUF volt ... 

http://www.zakanyszerszamhaz.hu/termek=4895_Bosch-GCM-12GDL-leszabo--es-gervago-furesz

Nemrég valaki majd egy százassal olcsóbban vette a GTS10XC, mint én tavaly. Stb, stb.

Tudom nem feltétlen barkácskat. a kék Bosch, meg van aki Bosch-t elvből nem .... de akik nem irtóznak tőle érdemes szétnézni. Nekem ez akkor esett le mikor az FFX-től kaptam egy hírlevelet, hogy nagy Bosch akció, és lessem csak meg. Hát lestem is, hogy átszámolva 186 ropi körül van a GTS 10 XC:

https://www.ffx.co.uk/tools/refine/K=_F=_T=_C=_B=Bosch_CL=0_S=/2/2

o.O 

409 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136377

"Milyen lappal?"

Azzal, ami fűrészben van. Ha több is van, akkor a legvastagabb és a legnagyobb. Nem igazán értem a gondodat a textilbakelittel. Eddigi tapasztalataim alapján jól megmunkálható anyag faipari szerszámokkal is.

Előzmény: -athosz- (136359)
Paco155 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136376

Ez nem mond ellent annak az állításomnak, hogy a bakelit soha nem fog megolvadni a flexelés hatására. :D

Előzmény: halaloszto (136373)
Nobody1 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136375

Csak azért írtam a flexet mivel annyit problémáztatok azon, hogy tönkreteszi-e a textilbakelit a vágóéleket...

Előzmény: halaloszto (136362)
Tzupi Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136374

I stand corrected :)

Előzmény: Paco155 (136366)
halaloszto Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136373

ennek ellenére pl pvc-t flexxel midennél szebben és egyszerűbben lehet flexxel darabolni.

Előzmény: Paco155 (136366)
GPS Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136372

Holnaptól Ragacs kék-lila foltokkal lesz kénytelen mászkálni, mert nem tudta asszonynak megmagyarázni, ki volt ez a félmeztelen bula a padján! :)))))))

Nézd, ha Ragacs el tudta adni otthon a Faluszépe támogatását is - akkor ez már tényleg nem jelenthet gondot neki.

Majd legfeljebb azt mondja, hogy valamelyik gépe kapcsán írásban reklamált a cégnél - és erre fel ezt a technikust küldték ki hozzá - hogy (a cég "Vevő-elégedettségi programjának" a keretében) - a helyszínen és reál körülmények közt vizsgálja ki a géppel kapcsolatos panaszokat.

Ez teljesen hihető, nem?

.

Előzmény: rferi (136371)
rferi Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136371

Belegondoltál mit tettél??  :)))))

Holnaptól Ragacs kék-lila foltokkal lesz kénytelen mászkálni, mert nem tudta asszonynak megmagyarázni, ki volt ez a félmeztelen bula a padján! :)))))))

GPS Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136370

Kérdezd meg Ragacs kollégát - az ő műhelyében előfordul ilyen munkadarab, hát ha tud egy jó (és olcsó) beszerzési forrást

:-)))

rferi Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136369

Rendszeresen vágok 10mm vastagságig bakelitet körfűrésszel, marom felsőmaróval, minden szerszám éle köszöni jól van.

Nem olyan gáz anyag az.

Előzmény: Nobody1 (136361)
MN 3100 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136368

Kivéve, ha plexit kell darabolni.

Arra nekem csak a vékony korongos

flex vált be.

Otthon, hobbi körülmények között. :-))

Péter

Előzmény: Tzupi (136363)
Paco155 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136367

A Zatikban. :P

Paco155 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136366

"Műanyagot soha nem flexelünk, ha tehetjük. Azt forgácsoljuk, mert csiszolásnál felmelegszik és olvad.???

Alapvetően két csoportra osztjuk a műanyagokat. Hőre lágyuló, illetve hőre keményedő.

A bakelit az az állatfajta amely a második csoportba tartozik. 

Előzmény: Tzupi (136363)
MN 3100 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136365

Azért vettem annyit, mert a vonalzó

összetoldható. Megfelelő eszköze

van ehhez a KWB-nek.

Erre akkor volt szükségem, amikor

hosszú oldalon kellett tiplizést

csinálnom.

Ugyanis a KWB-nek van egy ügyes

tipliző (csapozó) sablonja, amit

ilyenkor használok.

Különben is, ha már lúd, akkor

legyen kövér! :-))

Péter

Előzmény: stolaz (136356)
stolaz Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136364

A képen látható munkadarabot szeretném megmunkálni. Asztal, szerszám van, de anyagot hol lehet kapni? :-)

Tzupi Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136363

Nekem van két textilbakelit asztalom is. Körfűrésszel vágtam méretre, felsőmaróval tisztáztam le a szélét és csaptam le mindenhol 45 fokot. Martam bele mélyítést, stb. Nem vettem észre, hogy tönkrement volna bármelyik fej is. Mélyítést valami normálisabb marófejjel is csináltam. 

Büdös vágni, de jól lehet megmunkálni. és ha tényleg csak bele akarod meríteni a lapot, akkor csináld a körfűrésszel. Sarokcsiszolóval nagyon rossz végeredményt fogsz kapni. Műanyagot soha nem flexelünk, ha tehetjük. Azt forgácsoljuk, mert csiszolásnál felmelegszik és olvad. 

halaloszto Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136362

ha csak rest akarsz, akkor ne gorcsolj. annyitol nem lesz semmi baja a furesznek. beleemeled es kesz. azt hittem akarsz rendes kivagast amibe csinalhatsz betetet.

Nobody1 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 136361

A flex (sarokcsiszoló) nem lenne jó megoldás kivágni azt a rést? Mondjuk nem egyetlen erőteljes vágással gondolom, mert akkor nagyon megégetné a textilbakelitet.

Előzmény: halaloszto (136360)
halaloszto Creative Commons License 2017.04.06 0 0 136360

nem biztos hogy kuka. nem sok textilbakelitet martam, amit igen, az nem bantotta. de volt mar olyan anyag, ami felmeteren megette a kest. egy kinai keszlet egy darabja egy ezres sincs, kibirhato veszteseg ha ugy alakul. egy tizezrws cmt-t sajnalnek.

vajk

Előzmény: -athosz- (136358)
-athosz- Creative Commons License 2017.04.06 0 0 136359

Milyen lappal? Vagy mindegy, mert úgyis kuka lesz?

Köszi!

Előzmény: 409 (136346)
-athosz- Creative Commons License 2017.04.06 0 0 136358

Köszi!

A kés kuka? A fordulatszámnak van jelentősége?

Előzmény: halaloszto (136345)
wrongelcaptain Creative Commons License 2017.04.06 0 0 136357

Esetleg, ha valami extrábbat akarsz:

http://elimex.hu/tipuskategoriak/778/lapos_sarok

Előzmény: nyírcsaholy (136348)
stolaz Creative Commons License 2017.04.06 0 0 136356

Hármat? Miért? Egy nem elég?

Előzmény: MN 3100 (136354)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.06 0 0 136355

Nekem is van pár gépem tőlük, általánosságban nem rosszak... szalagcsiszoló, csavarozó, tűzőgép... 

De mint komolyabb gép, mint ez a gérvágó, még nem volt dolgom velük, azért kérdeztem, mert elgondolkodtató ez a vétel most, ilyen még hiányzik a műhelyből :)

Előzmény: BigFic (136347)
MN 3100 Creative Commons License 2017.04.06 0 0 136354

Szervusz!

Hármat vettem az ALDI-ban.  :-))

Nem bántam meg.

Péter

Előzmény: LyPapa (136353)
LyPapa Creative Commons License 2017.04.06 0 0 136353

A KWB line master az ALDI-ban is volt, kb. 1/3 árért :) Nem is tudtam ellenállni neki.

Előzmény: kozgab (136342)
nyírcsaholy Creative Commons License 2017.04.06 0 0 136352 </