Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

joevagyok68 2015.01.05 Creative Commons License 83632

igen.

Előzmény: wetzi7 (83630)
Lala8080 2015.01.05 Creative Commons License 83631

A MAROGEPEM is einhell kivanczi leszek menyi bir majd,a gyalugep hany evet birt?

wetzi7 2015.01.05 Creative Commons License 83630

koszi a gyors valaszt. joevagyok68@freemail.hu mailt hasznalod? irok privatban mert elegge offtopic

w

Előzmény: joevagyok68 (83627)
409 2015.01.05 Creative Commons License 83629

"5mm-es a betét."

5mm-es az asztalbetét.

Előzmény: 409 (83628)
409 2015.01.05 Creative Commons License 83628

5mm-es a betét. 3mm-t kiesztergáltam, 5mm széles peremmel. 80mm az átmérője a lyuknak. Vannak betétek 3mm-es rozsdamentesből, ezek értelemszerűen pont szintben vannak a 3mm-es süllyesztésben. A polikarbonát korongok vastagsága 5mm, ezeknek a széléből 2mm le lett esztergálva, így a pereme ennek is 3mm vastag. Nem rögzíti semmi, csak a súlya, a vezető, meg a munkadarab.

Előzmény: Pote01 (83621)
joevagyok68 2015.01.05 Creative Commons License 83627

Merre laksz. 

Van egy ilyen motor hibás einhellem....1 héttel azután , hogy kölcsön adásból visszakaptam a szomszédtól, beszart a motorja.

Még tán megvan valahol...azt nem állítom, hogy tökéletesek a kések...

Ha eljössz érte tied lehet. .....ha  még megtalálom...

Amúgy velláskulccsal lelazítod a szorító csavarokat és kiveszed késeket...ennyi.

Ha nem megy esetleg csavarlazító neki..

Előzmény: wetzi7 (83624)
RepülőgépÉpítő 2015.01.05 Creative Commons License 83626

:):):)

Előzmény: kofic (83613)
Alex Raps 2015.01.05 Creative Commons License 83625

Köszi a tippet. :) Alakul ez alakul... 

Előzmény: halaloszto (83618)
wetzi7 2015.01.05 Creative Commons License 83624

Sziasztok,

elkellne egy kis technikai segitseg, elektromos gyalu temaban.

jutanyos aron beszereztem egy ilyen http://ecx.images-amazon.com/images/I/41ZJ2ZT9TAL._SX425_.jpg es egy ilyen http://ecx.images-amazon.com/images/I/41PV20K9ZHL._SX300_.jpg csodat, gyakorlatilag ugyanaz a ket modell (kulso kialakitas, meretek, teljesitmeny adatok, stb.). Az Einhellhez nem volt kes, es a kes szorito pofak is hianyoznak a hengerbol, a Ferm-nek minden alkatresze megvan, viszont a melysegallito nem mukodik rajta. Adta magat a dolog: a kettobol osszehozok egy mukodot. De! A kesbefogo alkatreszt ( es a keseket sem ) nem tudtam kivenni a hengerbol, gondolom jo ideje benne eszi mar az ido vasfoga.

Tudna vki egy rovid leirast adni par mondatban, hogy ennek mi a szabalyos metodusa? Nagy segitseg lenne.

Koszi szepen elore is.

Udv,

wa

Paco155 2015.01.05 Creative Commons License 83623

Nem kell rögzítened, a saját súlya ott tartja

Előzmény: Pote01 (83621)
Pote01 2015.01.05 Creative Commons License 83622

Alakul, már a szorítóban vannak a táblák.

A vacak telefonom képe elég rosszul adja vissza, mert itt alul színelt a két deszka.

Előzmény: halaloszto (83474)
Pote01 2015.01.05 Creative Commons License 83621

Én nem arra gondoltam, hogy az a 2 mm anyag nem bírja el vagy hogy leszakad, hanem, hogy egy 2 mm vastag szűkítőgyűrűt tudok-e rendesen rögzíteni. Bár ahogy gondolkodtam rajta azt meg egyszerűbb lenne erős mágnessel rögzíteni.

Előzmény: Paco155 (83587)
GPS 2015.01.05 Creative Commons License 83620

"De azért van, akinél tényleg a gép szar :)"

Az a ritkább, szerintem.

Sokkal inkább Halálosztó szaktárs véleményét osztanám - már hogy a nem megfelelő lap tudja  okozni a legtöbb csalódást.

És itt még arra sem hegyezném ki a dolgot hogy úgymond "márkás" legyen az a lap.

Egyszer valami hagyatékból hozzám vágtak 2 darab, nagyon csúnya, barna zsírpapírba csomagolt, abszolút feliratmentes, hót olajos, koromfekete színű lapot - ami vélhetően ukrán vagy más ex-szovjet gyártmány lehetett.

A befogása is teljesen fura volt - egy négyzet, benne egy nagy luk - még szerencse, hogy az én gépemnek ez mindegy, bármit bele lehet fogni, nem finnyás.

Sokáig a kezemet nem tettem rá annyira ótvarosan nézett ki - egyszer viszont valami fém-munkánál lap-hiányba keveredtem - és ráfanyalodtam.

Kb. 2 évig használtam utána azt az 1 lapot - mert gyakorlatilag nem tudott elkopni. Fémbe-fába mindegy volt neki, a fogazata is olyan közepes volt, mindent vitt.

Fogalmam sincs miből gyárthatták - de hogy ilyen keménységű még nem volt a kezemben, az is biztos.

Meséltem korábban, hogy legutóbb viszont márkásat vettünk a vejem bútorához - szenzációsan vágott is, egyenest, ívet, mindent... csak nem sokáig. A bútorlap rekordidő alatt megkajálta az élét - után már csak kínlódás volt vele.

.

Előzmény: Schnitt (83619)
Schnitt 2015.01.05 Creative Commons License 83619

De azért van, akinél tényleg a gép szar :)

Előzmény: halaloszto (83617)
halaloszto 2015.01.05 Creative Commons License 83618

nekem még folyamatban van a 102cm széles egyedi elszívóm. az alutechnika.hu-nál csináltattam egyedi méretű rozsdamentes tölcsért aminek az alja 102x46 centi, a teteje meg 60x30 ahova egy gyári beépíthető elszívó jön. utánna még erre kell építenem egy festhető piramist valamiből, meg fel kell akasszam a falra. az említett cég lézervág, cnc hajlít és 10/10 minőségben hegeszt, az időkezelése viszont nem az igazi. de olyan élet hegesztett, hogy nem mondod meg hogy azott toldás nem csak egy hajlítás.

Előzmény: Alex Raps (83614)
halaloszto 2015.01.05 Creative Commons License 83617

alap hiba a szar lap. sokan vannak akik már nézegetik az új gépet mert a régi szar, pedig egyszerűen nem vettek még soha egyetlen márkás normális lapot sem.

Vajk

Előzmény: arvaiz69 (83607)
Alex Raps 2015.01.05 Creative Commons License 83616

Lehet hogy az elszívómat el kellene inkább felejteni és falátütéssel (ami eleve terv volt a jelenlegi elszívó esetében is) egy bika venti kürtőbe szerelésével - és egy villanykapcsolóval - kezelni lehetne ezt a problémát?

Előzmény: kofic (83613)
GPS 2015.01.05 Creative Commons License 83615

"Nekem az a tippem, hogy nem egyforma vastagok a fűrészlapok és túl nagy a kotyogása a támasztó görgőben, ezért tud elfordulni könnyen a lap."

Áhh, az én tapasztalatom szerint nem.

Különben is, a lap elfordulását nem a görgő nútja gátolja meg, mert az max. oldalirányba vezet (valamennyire) illetve a pendelt adja.

A penge azért nem fordul(hat) el, mert az fixre van rögzítve a munka-szárba - ami rendszerint egy 10-15 mm széles lap, ami viszont a formája miatt nemigen tud forgolódni a pályájában.

Az én gépemnél minden lóg: a görgő vezetőszára, azon belül a görgő maga is mocorog oldalirányba a helyén - a lap meg aztán végképp vidáman van a görgő-nútban, még a legvastagabb is - a vékonyakról nem is beszélve.

Még újkorában sem volt sokkal jobb - azóta már km-t vágtam vele, a leg-lehetetlenebb anyagokban - tehát jócskán kopott is.

De mindennek (szinte) semmi jelentősége nincs az egyenes-vágásnál - még ha ezt egyesek vitatják is.

Ne feledd: vannak (szak)emberek, akik az ősrégi, madzagos-keretes fűrésszel úgy tudnak vágni, hogy az ácsceruza nyoma ottmarad mindkét vágott darabon.

Pedig a majdnem méter-hosszú fűrészlapot két újjal lehet több mm-t is csavargatni középen, bármennyire is feszítik a madzagot.

És mégis nyílegyenesen és merőlegesen vág vele - az, aki tud.

Nekem például ez a mutatvány egyáltalán nem megy. De ez nem a fűrész hibája, sem a lapé, hogy középen nincs merevítve.

.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (83611)
Alex Raps 2015.01.05 Creative Commons License 83614

Köszi a segítséget. Elfelejtettem mondani hogy a gépek már megvannak ezért sok variáció nincs. Kürtős megoldást kell választanom. No és hogy miért Neked irányítottam a kérdést? Csak egy megérzés volt. :) Amúgy másoktól is szeretnék kapni ötleteket és egyáltalán nem baj ha van munkám vele (Pl.: menj el Béláékhoz saválló lemezért, mert náluk a legolcsóbb egy tábla köbö 20 eFt, majd Józsáéknál van egy ügyes lemezhajlító - a Pista - keresd meg (mond hogy Kofic küldött) az meg fogja tudni oldani a problémádat még egy tizesért->vagy valami ilyesmi). :)

Amúgy alul egy Siemens ER926SB70E gázfőzőlap lesz és fölé egy szintén Siemens LI46930 kihúzható páraelszívót szeretnék beépíteni. Mindezt derékszögű sarokba 45 fokos elrendezésbe. Az alsó bútort már felülnézetben 1:10-ben megrajzoltam és most eljutottam oda, hogy meg kellene álmodnom hozzá a kürtőt. Hab a tortán hogy a sarokban jön le a gázcső is. Gondolom ezt egy cseppfallal faszán el lehetne takarni, de ekkor bejön a képbe (először) egy másik kérdés: hogy a seggembe rögzítsem a cseppfalat úgy hogy arra lehessen mondjuk egy kürtőt is rögzíteni? Mindegy. A felnőttek így legóznak. :)

Előzmény: kofic (83608)
kofic 2015.01.05 Creative Commons License 83613

A kérdés az volt, hogy tudok-e megoldást, van-e ötlet .  Erre próbáltam meg válaszolni. 

Az én szempontom szerint bármilyen filteres megoldásnál a legolcsóbb kivezetett is többet ér . De ez az én szempontom! Hogy egy konyhának milyen a színe, mennyire praktikus már nem foglalkoztat. Nem én főzök benne,nem én élek benne, nem nekem kell kifizetni . Régebben azt mondogattam olyan vagyok mint egy rossz  kurva, aki kétszer élvez . Egyszer amikor befejezi és másodszor amikor kifizetik . 

Előzmény: RepülőgépÉpítő (83612)
RepülőgépÉpítő 2015.01.05 Creative Commons License 83612

Ez a megoldás elsőre sem tetszik, egyből az jutott az eszembe hogy mi van akkor ha kifut az étel vagy a tej. Szépen beszívja az elszívó, majd elkezdenek szaporodni odabent a csőben a bacik.... 

Takarítani sem lehet ezt könnyű. 

Előzmény: kofic (83609)
RepülőgépÉpítő 2015.01.05 Creative Commons License 83611

Nekem az a tippem, hogy nem egyforma vastagok a fűrészlapok és túl nagy a kotyogása a támasztó görgőben, ezért tud elfordulni könnyen a lap.

Légyszíves mérd meg mindkét fűrészlap vastagságát azon a részen ahol a támasztógörgő kifényesítette. A fűrészgéped görgőjének a belső horony szélességét is mérd meg. 

Előzmény: arvaiz69 (83607)
kofic 2015.01.05 Creative Commons License 83610
Előzmény: Alex Raps (83604)
kofic 2015.01.05 Creative Commons License 83609

http://www.bora.com/en

https://www.google.de/search?q=bora+system&espv=2&biw=1024&bih=643&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=vUqqVKe9E8GzUcewhKgL&ved=0CDUQsAQ#tbm=isch&q=bora+dunstabzug

kofic 2015.01.05 Creative Commons License 83608

Szia !

Pont én ? :) Milyen stilusban ? 

Ebben a formában leginkább az épített kürtős megoldások szoktak szerepelni . Gyári motor, a kürtő meg bútorlapból, aztán burkolva, vakolva amit megálmodtak . 

Illetve csináltunk már olyat, hogy a cseppfal anyagából a sarokban a burkolat a mennyezetig ment-párhuzamosan a munkapult élével - (akkora volt a holttér, hogy még befértem mögé csavarozni )és erre egy normál elszívó lett felszerelve . 

Vagy veszel egy bora típusút ott nagyon kacifántos megoldások vannak, de a sarokban bőven van helyed . 

arvaiz69 2015.01.05 Creative Commons License 83607

Sziasztok!

Nemrég írtam, hogy a Bosch PST 800 PEL fűrészemmel nem tudtam egyenesen vágni a 2 cm vastag gyalult fában. Időközben rájöttem mi lehet ennek az oka! Ugye írtam, hogy mostanában nem nagyon használtam, de mikor megvettem viszonylag sűrűn volt a kezemben és persze használtam is! Akkor érdekes, de nem tűnt fel, hogy nem tudok vele egyenesen vágni! Nemrég mikor a sörpad asztalát újítottam fel, használtam a dekopírfűrészt és akkor az asztal végeit vágtam le vele méretre. Az asztal szélessége 62,5 cm és 3,2 cm vastag volt. Az akkori vágás egyenesre sikerült, nem volt vele probléma. A vágást a géphez kapott egyetlen lappal végeztem, ami meglehetősen szaggatta a fa szélét. Ezért nemrégen vásároltam hozzá egy neve nincs fűrészlapot a 400 Ft-ért, aminek sűrű fogosztása volt, mondván ez majd nem fogja szaggatni vágáskor a fa szélét.

És tényleg a fa szélét tényleg nem szaggatja úgy mint a gyári lap, de viszont nem tudok vele egyenesen vágni! Tehát a görbe vágásért nem a gép a felelős, hanem az újonan vásárolt  gyenge minőségű fűrészlap. 

A dekopír fűrészlapok kiválasztásában és használatában a Spada által írt 83397 számú beszámolója számomra meggyőző volt. Ezért úgy döntöttem , hogy az általa is használt mind három fűrészlapot megvásárolom.

Ezzel remélem megoldódik a problémám. 

Üdv.: Zoli

pali923 2015.01.05 Creative Commons License 83606

Ez igaz. Van, akinek berögzült véleménye, hogy pl. a zöld Bosch gépek nem jobbak pl. a lidliseknél. Nekem meg az a berögzült véleményem, hogy van amelyik jobb, van melyik meg nem. A márkanevek tetszés szerint cserélhetők ebben a szövegben.

Előzmény: Paco155 (83605)
Paco155 2015.01.05 Creative Commons License 83605

Idézem:

"Mindenkinek van egy berögzült véleménye, az enyém az, hogy..."   :P

Előzmény: pali923 (83598)
Alex Raps 2015.01.05 Creative Commons License 83604

Az elszívókhoz hol tudok keresni szép megoldásokat? Akár egyedi kialakításút? Van egy 45 fokban bútorozott sarkom ami amúgy derékszögű. E fölé szeretnék valami nem túl drágát de még szép legyen. Minden megoldás érdekel. Tudnál nekem tippet adni?  

Előzmény: kofic (83577)
RepülőgépÉpítő 2015.01.05 Creative Commons License 83603

Én a plexi előlapot az első fűrészelés után leszedtem a gépről, azóta a dobozában pihen a gépnek. Statikusan ráragadt belülről a fűrészpor és nem láttam a felrajzolt vágási vonalat miatta. Persze elszívóval lehet, hogy kevésbé porosodik.

Előzmény: spapda (83593)
RepülőgépÉpítő 2015.01.04 Creative Commons License 83602

Minek egyáltalán bármilyen sin? Ami nincs az nem tud elromolni sem. Ha a marógépet egy trapézemelővel emeled akkor nincs szükség sínre és nincs szükség külön rögzítőre sem. A marógépen amúgy is van egy rögzítő de én még azt sem szoktam megszorítani. A trapézemelő nem tud elállítódni. 

Előzmény: Lala8080 (83578)
RepülőgépÉpítő 2015.01.04 Creative Commons License 83601

A maró asztal munkafelülete más igénybevételnek van kitéve mint egy konyhai pultnak. Az egy műhelyben van ahol néha leesnek, eldőlnek dolgok. Ha nagyon kemény az anyag akkor hamar kipattan belőle egy darab. Nekem a kövezetből a zománc pattant ki amikor leesett egy snooker golyó. A betonon aljzaton is nyoma marad ha leejtek egy 22-es villáskulcsot véletlenül. Szerintem egy maróasztalnak simának csúszósnak és valamelyest rugalmasnak kell lennie, hogy tartós is legyen. Én bútorlapból csináltam a maróasztal lapját, persze kényes a karmolásra, de legalább olcsó és hamar ki tudom cserélni ha tönkremegy. Szöges anyagot meg nem tologatok rajta, erre azért figyelek.

Egy műmárvány vagy beton esetén a csere már nem olyan gyors művelet és a költsége is sokkal nagyobb. 

Előzmény: kofic (83577)
CSABUSZ 2015.01.04 Creative Commons License 83600

Én ezt a dekopírt vettem 5hónapja a bauhausban, mert ott 5év a garancia.

Előtte vettem már 3 fűrészt, de eladtam max 2hónap után.

Számomra ez a csúcs. Persze magasabb árfekvésben biztosan van 100× jobb, de ez az első dekopírom, amivel lehet egyenesen vágni!!

Ezt kifejezetten nekem találták ki, mert ugyan portrékat rajzolok, de még asztali körfűrésszel is ferdén vágok.!!

Ez szinte magától vág egyenesen. :)

Nagyon erős a motor, kényelmes a fogása!

Asztalba építve is jól működik.

Előzmény: Schnitt (83582)
RepülőgépÉpítő 2015.01.04 Creative Commons License 83599

Az alu sínnel nincs semmi bajom, ha elfér a motor vége alatt akkor használd azt. Ne feledd, a motor balra van a vonalzó szára fölött fog elmenni. Tehát elég laposnak kell lennie ennek az alu sínnek. Én sima rétegelt lemezből csináltam a teljes vonalzót, most fejből nem tudom megmondani milyen vastag de éppen elfér a motor alatt. Talán 15mm körüli lehet a vastagsága. 

A gumival az az egy baj, hogy nem tapad csak akkor ha nagyon  finoman bordázott és lágy anyagból van. (például lábtörlő gumi ) De még így is elég nagy erővel le kell szorítani, hogy ne csússzon el semennyit. Elég nagy a felület, ezért kell erősen lenyomni. A gumi csak akkor tapad jól, ha a bordázata egy kicsit már eldeformálódott a lenyomó erőtől. A csiszolóvászon szemcséi amiből nagyon sok van, nem fognak eldeformálódni, a sok kicsi szemcse viszont szépen beleakad a faanyag apró felületi pórusaiba, egyenetlenségibe.

A csiszolóvásznas megoldást nem én találtam ki, gyári alu vezetősínes vonalzó alján láttam. Csinálj próbát a csiszolóvásznas megoldással. Ha nem tetszik neked, akkor még mindig rakhatsz rá gumit. 

Előzmény: Snopiee24 (83574)
pali923 2015.01.04 Creative Commons License 83598

Szerintem meg egyetlen márkáról sem lehet csak úgy kijelenteni, hogy jó vagy rossz. Ha belekezdenénk, mindenki tudna valamelyik márkáról rossz tapasztalatokat írni.

Én pl. maximálisan meg vagyok elégedve a zöld Bosch kézi gyalugépemmel, de a zöld fúró-csavarozóm akksijai nagyon hamar kukába kerültek (amúgy a gép nem olyan rossz), mint ahogy sok más sorstársam is így járt. Van több kék Bosch gépem is, nagyon jó áron vettem őket, és egyikben sem csalódtam eddig. Tudok rosszat mondani Metabo gépről, Fermről is, pedig én csak egy hobbista vagyok nem túl nagy gépparkkal. Ennek ellenére azt állítom, hogy minden márkának vannak jobb és rosszabb gépei, manapság nem kifizetődő a márkahűség. Minden gép esetén konkrét típusról érdemes informálódni.    

Előzmény: Paco155 (83594)
spapda 2015.01.04 Creative Commons License 83597

Nekem ezzel kapcsolatban az a véleményem/tapasztalatom/berögződésem, hogy a zöld Boschok egy része tényleg nem tud többet, mint a barkácskategória olcsóbb tagjai, némelyik viszont megéri az árát. Az a teóriám, hogy a pontosságot igénylő munkákra való zöldek jobbak a noname szekciónál, a csak nyers erőt és kisebb pontosságot igénylő területekre viszont simán jó lehet a többi kisebb brand is. Például mindenféle csiszolóknál (sarok, rezgő, excenter és társai) nem biztos, hogy megéri a zöld Boschra költeni, 30 rugóért pl. biztos nem venném meg a zöld nagyflexet. Elektromos gyalunál vagy fúrókalapácsnál sem tudok egyetlen érvet sem a Bosch mellett. Kézi körfűrésznél, szúrófűrésznél viszont már személyes tapasztalatom, hogy jobb a Bosch, egyszerűen pontosabb, vagy könnyebb vele pontosan dolgozni. Na jó, a felsőmaró az itteni vélemények alapján picit borítja az elméletemet! :)

A lidl és aldi cuccokat azért nem érdemes összevetni a Bosch gépekkel, mert csak korlátozott ideig és példányban elérhetők, illetve árképzésük nem igazodik a piachoz, nyomott áron értékesítik őket. Szóval aki most akar szúrófűrészt venni, és tegyük fel decemberben volt az éves Parkside szúrófűrész-akció, akkor nem fog 11 hónapot várni. A legtöbb Parkside gép tényleg best buy a kategórián belül, 6 rugóért excentert, 10 rugóért asztalhoz is rögzíthető szalagcsiszolót még gagyit sem kapsz, nemhogy ilyen jó minőségűt. Ha ugyanezekkel a gépekkel a Praktikerben/Baumaxban találkoznánk, akkor ott tuti 2-2.5x-es árcédula lenne ezen gépek alatt. Ha folyamatosan lehetne kapni ezeket a gépeket, ilyen áron, akkor valóban kisebb létjogosultsága lenne a zöld Boschoknak.

Előzmény: Paco155 (83594)
spapda 2015.01.04 Creative Commons License 83596

"Az biztos, hogy könnyebb így párhuzamba állítani a lapot a talppal, ha nem lenne az, de eltekerni is könnyű :)"

Az biztos! :)

Mondjuk a kézikönyv azt mondja, hogy az S,0,1,2,3 pendulum állások közül csak S állásban csavargatható, szóval gondolom van valami retesz, hogy ne legyen a vágáskép véletlenül ilyen:

Előzmény: Paco155 (83591)
Schnitt 2015.01.04 Creative Commons License 83595

Azt mondtam, az a plafon, de ha kevesebbért is megtalálom, amit keresek, nem feltétlenül költöm el mindet. :)

A családban lévő zöld boschokból kiindulva azt hittem, ez is olyan lesz.

Mindenesetre a porlefújás és a külön rezgésszámállító tárcsa funkciók mindenképpen kellenek, akármi is lesz a vége.

Előzmény: pajaci (83590)
Paco155 2015.01.04 Creative Commons License 83594

Mindenkinek van egy berögzült véleménye, az enyém az, hogy a zöld Boschok semmivel sem jobbak mint a fűrészüzleti Parkside meg a többi.  A "kék" ami nem "Personal" hanem "Gescha..." (vagy valahogy így kezdődik az "üzleti" szó nem tudok németül) viszont az ipari kategória. Ennek megfelelően mivel termelőeszköz így is van árazva.

Tehát a P sorozatú zöld Bosch azért drága mert ugyanannyit tud mint az olcsóbb társai, a G sorozató kék Bosch meg azért mert oda van pozicionálva hogy drága legyen  - és hobbi használatra vannak a kettő között lévő gépek is, amelyek strapabíróak és pontosak is, de nem túlárazottak.

Már nem biztos hogy ezzel egyetért, de ilyen az élet :)

Előzmény: Schnitt (83589)
spapda 2015.01.04 Creative Commons License 83593

A 15 évvel ezelőtti gépeket nem szabad ma alapul venni. "Akkor még minden jobb volt", "azokban még volt anyag", meg hasonlók (van a családban 7-8 éves Einhell akkus fúró teljesen jó akksival, tizenéves TIP fúrókalapács probléma nélkül, pedig ezek azért az alját képviselték/képviselik). Sok márka lezüllött azóta. De a zöld Boschoktól nem kell félni, a szúrófűrészeik szerintem jók (nekem a PST 700 E van), emellett sarokcsiszoló, körfűrész, fúrógép, fúrókalapács is oké, közvetlen környezetemben (velem együtt) mindenki elégedett a "zöldekkel", persze csak háztáji, alkalomszerű használatra gondolok.

Nemrég vettem a Metroban PKS 55-ös körfűrészt, mert 1 napig 50%-os akció volt minden Boschra, és nem bántam meg, nagyon jó masina, gyönyörűen lehet vele kézből és vonalzó mentén vágni (fűrészlap párhuzamos a talppal), kényelmes, erős, és sima porzsákkal is meglepően jó a porgyűjtése. Szóval nem feltétlenül jársz rosszul a zölddel, csak arról van szó, hogy közel 30 rugóért már magasabb kategóriából is válogathatsz. A PST 900 azért kerül ennyibe, mert ez a zöld szúrófűrészek zászlóshajója, több olyan funkcióval, amiért lehet, hogy 1 hét használat után már nem adnál ki újból ennyi pénzt.

joevagyok68 2015.01.04 Creative Commons License 83592

"érdekes funkció:"

Nekem volt 10 éve (még meg van) egy ilyen black&decker..."körkivágó" funkciós dekopír.

Nem igazán rögzült pontosan egyenes állásban és/vagy lötyögött, érdekes volt vele egyenest vágni.

Lehet ez már komolyabb/jobb konstrukció...az szar volt...még ma is az.

Előzmény: spapda (83588)
Paco155 2015.01.04 Creative Commons License 83591

Az biztos, hogy könnyebb így párhuzamba állítani a lapot a talppal, ha nem lenne az, de eltekerni is könnyű :)

Előzmény: spapda (83588)
pajaci 2015.01.04 Creative Commons License 83590

A múltkor még 50k-ért akartál gépet venni az örökkévalóságnak. Ez a bosch nem lesz az tuti. Szemezgess ezzel.

Schnitt 2015.01.04 Creative Commons License 83589

Azt mondod, a zöldek nem jók?

Apunak van egy zöld bosch fúrógépe meg egy kézi körfűrésze, mindegyik több, mint 15 éves, az igaz, de még jól tartják magukat.

Ezért volt többek közt bizalmam a szerkezetben. 

De ha a maiak nem hozzák ezt a szintet, akkor tovább keresek.

Kár, mert elég jónak tűnt, igaz, kipróbálni nem volt alkalmam.

Előzmény: Paco155 (83586)
spapda 2015.01.04 Creative Commons License 83588

Szerintem nem olyan jó biznisz a PST 900 (ettől még jó gép), a "funkciók" egy része nem feltétlenül olyan hasznos, na meg ennyi pénzért már ipari gépet is kapni. A Cut Control lap csak elsőre tűnik jó ötletnek, amint ívet kell vágnod, rájössz, hogy nem sok dologra jó, és az egyenes vonal mentén történő vágáshoz jó talp kell (ami párhuzamos a fűrészlappal), meg jó kéz, esetleg vezetővonalzó, nem pedig plexi feltét. A lefújást szerintem sok másik gép is tudja, csak nem reklámozzák agyon (pl. az AEG gépemen ha le van engedve a plexi burkolat, akkor elszívás üzemmódban van, ha fel van húzva, akkor pedig lefúj). A reteszelés és a tárcsás fordulatszám-szabályozás is teljesen standard funkció a piacon.

Mivel nekem is van SDS-es Bosch szúrófűrészem (meg imbuszos AEG és noname), ezért tapasztalatból mondom, hogy nem olyan nagy durranás. Nekem néha hajlamos beszorulni, akkor csak csavarhúzó vagy kés segítségével lehet kiugrasztani a szorult helyzetből. Az AEG 1 db imbuszcsavaros megoldását használni pl. nem sokkal megterhelőbb vagy időigényesebb művelet, legalábbis én nem váltogatom 2 percenként a lapokat, ezért ha most kéne gépet vennem, nem részesíteném előnyben a szerszám nélküli lapcserét.

A fogása valóban jó a zöld Boschoknak, kellemes velük dolgozni, nincs túl nagy vibráció (szemben a noname gépekkel), a teljesítmény is rendben van. A mellékelt fűrészlap készlet kimondottan jó válogatás, az enyémhez is ilyen járt, de tudni kell róla, hogy 1900 Ft-ért megkapod bármelyik Bosch dílernél, nem kerül 4 rugóba.

20-30 rugó között én inkább az ipari szegmensből válogatnék, pl. néznék egy Makita 4329-est, most éppen 20-23 rugó körül már fogható. Vagy ha extrákra vágysz, akkor érdekes lehet a Sparky FSPE 85, ezt 30 rugóért osztják, van rajta lézer, kapsz hozzá koffert, fűrészlapokat, szerszám nélküli lapcserét, illetve ami érdekes funkció: 360°-ban körbeforgatható fűrészlapot (hogy ez mennyire hasznos, nem tudom, de érdekes elgondolás)! Ezt is Európában rakják össze (Bulgária), nem ázsiai.

Paco155 2015.01.04 Creative Commons License 83587

Nem ismerem a marógéped talpátmérőjét de számoljunk 15 centivel. Véleményem szerint egy 2mmm*2mmm keresztmetszetű acél peremnek meg kell tudnia tartani egy 150mm*2mm-es korongot ami tegyük fel ha ólomból van akkor sem nehezebb 20 dekánál, és semmilyen terhelés nincs rajta. :P

Előzmény: Pote01 (83581)
Paco155 2015.01.04 Creative Commons License 83586

Valóban.  :)

Azt nem is figyeltem csak a műszaki paramétereket, meg a kialakítást.

Mindenesetre én már eldöntöttem, hogy Bosch-ban csak háztartási gépet szabad venni, abban elég jók. :)  Szerszámban meg ami nem G-vel hanem P-vel kezdődik arra rá sem szabad nézni, mert a nevet jobban megfizetjük mint a tartalmat. G- az meg ugyan jó, de extrém drága.

Autóelektronika meg... ajjjjajjjjajjjj. :)

Előzmény: pajaci (83585)
pajaci 2015.01.04 Creative Commons License 83585

Szép! Az ára is.

Előzmény: Paco155 (83584)
Paco155 2015.01.04 Creative Commons License 83584

Annak a Makitának ez a párja Bosch-ban.  :)

http://profigep.hu/bosch_gst_1400_bce_szurofuresz_kofferben_8178

Előzmény: pajaci (83583)
pajaci 2015.01.04 Creative Commons License 83583

Nagyon műanyag gyerekjáték kinézete van. Az 50ezres makitához képest az is.

Schnitt 2015.01.04 Creative Commons License 83582

Alakul a dekopír beszerzési projekt.

Eddig ez a gép áll nyerésre:

www.220volt.hu/Bosch+PST+900+PEL+szurofuresz+koffer++10+db+lap 

meg is fogdostam a minap az obiban ezt is, néhány másikkal egyetemben, és nagyon bizalomgerjesztő a szerkezet.

Pontos összeszerelés, masszív műanyag, stabil acéltalp. Van forgácsfújás, világítás, sds lapbefogás, cut control fantázianevű plexi előtét, ami segít vonalon tartani a gépet. Ja, és a  löketszám tekerőgombbal állítható, és reteszelhető is, így az alulról vágás is megvalósítható vele. Úgy is nagyon kézreáll a géptest, nincs útban egy szellőző sem, átfogható a gép rendesen, és a kidomborodó bosch feliratok miatt csúszásmentes, stabil. A normál markolat is kényelmes, 2 komponensű, gumis felületű.

A hozzá adott koffer, meg kb 4000 forint értékű lapkészlet is pozitív irányba billenti a mérleget.

Ja, és hab a tortán, hogy Made in Hungary! :-)

akkor már nem a kínai vagy maláj ipart támogatom.

Ja és 2 év gari van rá.

Szerintem ez lesz a befutó 

Pote01 2015.01.04 Creative Commons License 83581

A lemez biztos megtartja a gépet (amit alulról egy trapézemelő is tart) de hogy belemarni egy olyan lépcsőt mint amire gondolok annak szerintem vékony. Lehet, hogy nincs igazam és ha 2 mm-es lépcső megfelel és szépen ki is alakítható akkor ok.

Előzmény: Paco155 (83580)
Paco155 2015.01.04 Creative Commons License 83580

4 mm acél lemez vékony? Emberek kezdek komolyan megrémülni.  Mit akartok ti építeni? Tankot?  :P

Nemrég beszéltük, hogy 4 db 4mm-es csavar bőven megtartja azokat az oldalirányú erőket amelyek a marásnál adódnak. Akkor egy 30*30 centis 4mm vastag acéllemez ami széltében sokszorosa annak a négyes csavarnak, ne tartaná meg a szinte semmilyen függőleges terhelést? Nem is tudom mennyi lehet annak a terhelhetősége, 8-10 tonnát biztosan elbír de valószínűleg többet is, de a terhelés rajta lesz talán összesen öt kilogramm?

Előzmény: Pote01 (83579)
Pote01 2015.01.04 Creative Commons License 83579

4-es lemez szerintem önmagában vékony. 2-2 mm-es lépcsőnél én többre gondoltam. A te gyűrűid milyen vastagok?

Előzmény: 409 (83575)
Lala8080 2015.01.04 Creative Commons License 83578

Ha fábol keszitek sint neki az jobb? Én ugy hallottam tele megy forgaccsal az azert nem jo!A sínhez lenne két rögzitö csavar amit meghuzok miutan a marasi melyseget beallitottam.

kofic 2015.01.04 Creative Commons License 83577

Egy műkő vagy beton miért törékeny ? ( Nem akarok kötekedni, csak kérdezek!) A valóságban 4 cm vastag, de az éleken csak 1 cm láthatósággal rendelkező gránit pultok valóban sérülékenyek bizonyos pontokon . Ezek 3cm vastag technikai kővel alá vannak bélelve .

De egy 5 cm vastag beton miért lenne az ? 

Előzmény: RepülőgépÉpítő (83570)
409 2015.01.04 Creative Commons License 83576

Ez a fióksínes emelő megoldást próbálták már páran, de emlékeim szerint úgy nyilatkoztak végül, hogy nem az igazi.

Előzmény: Lala8080 (83518)
409 2015.01.04 Creative Commons License 83575

Ahhoz nem szükséges két lap. Amikor a lyukat bele esztergálják, akkor lépcsősre kell csinálni a peremét és arra támaszkodnak a betétek. Amiknek persze a pereme ugyanolyan magas, mint a lyuk süllyesztése.  Polikarbonátból csináltam vagy 6-8 betétet, a közepére a lyukat meg magával a maróval, amekkora éppen kellett.

Előzmény: Pote01 (83573)
Snopiee24 2015.01.04 Creative Commons License 83574

Remélhetőleg kibírja az alusín az oldalsó erőhatást.:) Ha azonban mégsem azt megmondanád, hogy milyen faanyagot használtál hozzá?

A csiszolópapírral kapcsolatban hiszek neked, de szerinted miért nem lenne jó a gumialátét?

Köszönöm!

Üdv.: András

Előzmény: RepülőgépÉpítő (83552)
Pote01 2015.01.04 Creative Commons License 83573

Ilyen felsőmaró asztalhoz való betétlapnak arra gondoltam, hogy van 2 db kb 30x40 cm-es rozsdamentes lemezem 4 mm vastag mind a kettő, lézerrel lettek kivágva, pont ugyanakkorák. A két lapot együtt használnám fel egymás fölött úgy, hogy a felsőn egy elég nagy furat lenne kb. 100-as az alsón kisebb. Így lépcsőzetes forma alakulna ki, ez lehetővé tenné, hogy több betétet lehessen betenni a kisebb átmérőjű marókésekhez. Lényegében úgy mint a nagy gyári függőleges tengelyű marógépeknél.

RepülőgépÉpítő 2015.01.04 Creative Commons License 83572

Vajk! Nézz rá a mail boxodra :)

Paco155 2015.01.04 Creative Commons License 83571

Holnap küldök egy e-levelet, nekem sem sürgős. :)

Előzmény: joevagyok68 (83568)
RepülőgépÉpítő 2015.01.04 Creative Commons License 83570

Nagyon :(

Előzmény: Pote01 (83565)
RepülőgépÉpítő 2015.01.04 Creative Commons License 83569

A neten rengeteg videó van olyan szalagfűrészről amit benzinmotor hajt. A 600-as géphez talán kicsit gyenge az 5 LE teljesítmény ha ki is akarja majd használni a gép vágási képességét méretben.

Előzmény: gyuszi1989 (83563)
joevagyok68 2015.01.04 Creative Commons License 83568

Ha szukseged van ra ...szivesen !

De azt tudnod kell hogy nem 'szuz' lemez !

tobb kisebb furat, meg 3-4 helyen kb 40 mm-es likak vannak rajtra !

Azert is akadt meg rajtra a szemem.....me azzal se kell majd bajlodni, ha pont jo helyre esik egy kisebb darabnal /ahogy terveztem felhasznalni/ :-) 

Emiled nem publikus...ha dobnal egyet nekem, akkor lefenykepezem - nem igerem, hogy meg ma - es beszelgetunk rola...

ha igy is jo...

Előzmény: Paco155 (83564)
joevagyok68 2015.01.04 Creative Commons License 83567

Ezt az alavalo prekoncepciot ! Kenytelen leszek az et(n)ikai bizottsaghoz fordulni....

:-) 

Előzmény: pajaci (83561)
kofic 2015.01.04 Creative Commons License 83566

Ha be van vasalva, esetleg kap valami üvegszálas adalékot kétlem, hogy törékeny lenne. 

Ha munkapultnak alkalmas, akkor ilyen célra is megfelel. 

Előzmény: Pote01 (83565)
Pote01 2015.01.04 Creative Commons License 83565

Én valami márvány, gránit vagy műmárvány asztallapban gondolkodtam már. Nagyon rossz nem lehet. Nem tudom, hogy mennyire lehet törékeny...

Előzmény: halaloszto (83539)
Paco155 2015.01.04 Creative Commons License 83564

Biztosan elég mert nekem a maróm 20*20-as plexittel van besüllyesztve. A körfűrészem meg 1,5-ös aluval az pont valami 20*30 köröli, de ezt le kellene mérnem mert nem vagyok biztos benne.

Ha lehet jelentkezni rá, akkor nekem pl az a fél amit emlegetsz ideális lenne, hogy javítsak egy kicsit az asztalon :)

Előzmény: joevagyok68 (83560)
gyuszi1989 2015.01.04 Creative Commons License 83563
az egyik ismerősöm azzal az ötlettel állt elő nekem hogy van egy 600 as szalagfűrésze de mivel nincsen neki 380 v így egy 5,5 lovas benzinmotorral hajtaná meg. szerintetek?
torony78 2015.01.04 Creative Commons License 83562

Az utóbbi. Tudsz adni elérhetőséget?

Előzmény: halaloszto (83555)
pajaci 2015.01.04 Creative Commons License 83561

Majd videózd le végig amikor csinálod, hagy röhögjünk (vagy sírjunk) mi is :-)

Előzmény: joevagyok68 (83547)
joevagyok68 2015.01.04 Creative Commons License 83560

az tiszta...DE en a mar meglevo 60*55 felet kerdeztem !  :-) 

Előzmény: Paco155 (83553)
halaloszto 2015.01.04 Creative Commons License 83559

betétnek már szereztem egy darab 10mm textilbakelitet. a körfűrész asztalához szeretném hozzácsinálni, akkor egybe lennének. van egy darab lamináltpadlóizém, amint itt a téma megy, az lesz a teteje, alá meg teszek bútorlapot duplán.

Vajk

Előzmény: joevagyok68 (83548)
halaloszto 2015.01.04 Creative Commons License 83558

ha meg több, akkor alá kell húzni csíkot ragasztószalagból.

RepülőgépÉpítő 2015.01.04 Creative Commons License 83557

Ha jól emlékszem az a-lap kft nem csinál 0.4 mm-nél vékonyabb lapot. A 200-as szalagfűrészemre nekem 0.5-ös lapokat csináltak. Sajna nem túl sokáig bírják a lapok, hamar törnek. 

Előzmény: gyuszi1989 (83542)
halaloszto 2015.01.04 Creative Commons License 83556

amibol nekem a mostani asztalom van, azt az obiban vettem vagy 10 éve, ki volt téve a darabra beárazott hulladékok közé.

Előzmény: hzsolee (83543)
halaloszto 2015.01.04 Creative Commons License 83555

géplakatos vagy szerkezeti lakatos? utobbi van kispesten. nagyon korrekt.

Előzmény: torony78 (83540)
RepülőgépÉpítő 2015.01.04 Creative Commons License 83554

Azt is meg lehet tenni könnyen, hogy mélyebbre marja 1 mm-el, majd alulról a 4 sarkánál 1-1 állítócsavarral szintbe lehet emelni. 

Paco155 2015.01.04 Creative Commons License 83553

Az a baj hogy még a legkisebbnek a  fele is egy méterszer egy méteres darab. 

Előzmény: joevagyok68 (83548)
RepülőgépÉpítő 2015.01.04 Creative Commons License 83552

Természetesen ki lehet váltani az alu sínnel, de csak akkor ha a méretei miatt elég merev, nem hajlik majd ki oldal irányba amikor nekitolod a körfűrészt. A T fejéhez én akkor is fát használnák, mert azt a  körfűrésszel kell méretre vágni miután felcsavaroztad az alu szárra. A körfűrésszel vágnám én az alu csak fémvágó lappal, az meg nagyon drága egy két vágásért megvenni. 

A gumitalpat felejtsd el. A 100-as csiszolóvászon tökéletes. Ha nem tologatod sokat a munkadarabon akkor nem karcolja meg, de marha jól tud kapaszkodni. Ráadásul olcsó is és könnyű méretre szabni. 

Előzmény: Snopiee24 (83530)
MN 3100 2015.01.04 Creative Commons License 83551

Ez olyan mint egy orosz (szovjet) technika.

Hivatalosan soha az életben nem lehetne

üzembe helyezni.

Arra kíváncsi lennék, hogy egy kis cser,

vagy gyertyán fával hogyan birkózna meg

a gép és a manus amikor beletolja a fát.

Péter

Előzmény: hzsolee (83550)
hzsolee 2015.01.04 Creative Commons License 83550

OFF:

A múltkor a körfűrészen való ágaprítást elemeztétek. Erre láttam (én csak) most egy haláli cuccost :))

MN 3100 2015.01.04 Creative Commons License 83549

Szervusz!

A maró magasságállítását így oldottam meg:

- A marógép egyik vezető oszlopában van

gyárilag egy hosszú állítócsavar, amellyel

a marógép és ezzel a marószár a talphoz

képest mozgatható/állítható.

- Az állítócsavar M8-as, ezért a menet

emelkedése 1,25 mm fordulatonként.

- Először kézzel, majd ezzel az állítócsavarral

a marógépet addig emelem, amíg a befogott

marószár hegye a maróasztal síkjába nem

kerül.

- A síkba kerülést úgy ellenőrzöm, hogy az

asztal marónyílására ráfektetek egy sík

acél (fém) lapot. Ehhez hozzá csipeszelem

egy Led-lámpa (bicikli hátsó lámpa) egyik

vezetékét, majd a másik vezetékét a

marógép fém testéhez. Amikor a marószár

hozzáér az acéllap aljához a lámpa világít.

Az acél lap alja a maróasztal síkjának felel

meg és ekkor a marószár hegye ebben

a síkban van. Nullázás után természetesen

az acél lapot és a lámpát eltávolítom.

- Az állítócsavar fejének kerületét öt azonos

részre osztottam és az osztásokat

a szöveg javító tollal felrajzoltam a fejre.

Felszereltem egy szabadon mozgatható

nulla mutatót a csavarfej fölé. Ezt a nulla

mutatót ráállítom a marógépen általam

bejelölt nulla jelre. (Persze egy nóniusz

tárcsa jobb lenne)

Ez lesz az emelés bázisa (kiinduló értéke)

A nulla mutató a csavar forgásával együtt

mozdul el.

- Az állító csavar egy osztásnyi elcsavarása

a marószárat (a marógéppel együtt) pontosan

0,25 mm-nyit emeli. Annyi osztásnyit

forgatom, ahányszor a 0,25 megvan a kívánt

méretben.

- A beállítás után a marógépet rögzítem a

saját rögzítő karjával.

- A méret 0,1 mm pontossággal állítható, akár

milyen magasságban. (Amit a gép megenged)

Kicsit bonyolult a leírás. Majd ha kimegyek a műhelybe

lefotózom a beállítást. A marógép márkája Klaus.

Szerintem más típusok is hasonlóak.

Péter

Előzmény: Lala8080 (83507)
joevagyok68 2015.01.04 Creative Commons License 83548

Kered a felet ?

Es akkor gondolkodhatunk egyutt hogyan tovabb ... :-) 

Amugy szerintem egy 20*30-as darab is eleg lehet 'betetnek'...

Előzmény: halaloszto (83537)
joevagyok68 2015.01.04 Creative Commons License 83547

Nem egyszerű feladat tökéletesen síkba illeszteni az alulapot. 

Tenyleg nem !

Az a titka, hogy pont annyit kell kimarni az asztallapbol, amennyi az alulap vastagsaga !

De elso korben inkabb kicsit kevesebbet, mint tobbet !  :-) 

Előzmény: pajaci (83532)
hzsolee 2015.01.04 Creative Commons License 83546

Köszönöm a válaszod. Erre lettem volna igazából kíváncsi. Akkor majd benézek ilyen kisebb üzletbe. Van pld Diego, Dr padló, meg egy pár nevenincs kis üzlet. Még 1x köszi a tippet.

Előzmény: GPS (83544)
GPS 2015.01.04 Creative Commons License 83545

"Boltban a hat mm alu baromi draga"

Nálunk 2.600 kilója, 15-16 ezer /m2. De a vékony (pl. 1mm-es) kilós árban még drágább.

.

GPS 2015.01.04 Creative Commons License 83544

Fogalmam sincs milyen márkához tartozik.

Ez úgy történt, hogy műfüvet mentem venni a lakókocsimhoz, egy szőnyegboltba.

Egy olyasmi boltot képzelj el, mint a Diego-boltok, vagyis ahol a szőnyegtől-a függönykarnisig minden van - beleértve a laminált padlót is.

Ott be kellett menni a raktárba kiválasztani a típust - és ott láttam meg ezeket a lapokat a falnak támasztva.

Rögtön láttam, hogy ez valami fasza anyag lehet, rá is kérdeztem - de lehűtöttek, hogy "az nem áru, hanem göngyöleg".

Szó-szót követett, hát kiderült, hogy más azt már rég felfedezte és különböző dolgokra (kutyaól tetőtől - a fenetudja még mi mindenre) viszik, úgy "baráti alapon".

Ekkor tudtam meg, hogy ennek a "barátságnak" az alapja 8 kiló/lap... de kaptam már 5-ért is, amikor jó napjuk volt a fiúknak.

Szerintem semmi beégés-veszély nincs a dologban, ha adják jó, ha nem, nem - simán meg kell kérdezni a raktáros, vagy eladó-srácokat. De hogy ahol szalagparketta van, ott tutira van ilyen is - azt biztosra veszem.

.

Előzmény: hzsolee (83536)
hzsolee 2015.01.04 Creative Commons License 83543

Hát azt sejtettem, hogy ahol van laminált ott van ilyen.....

Kicsit célirányosabb lenne a dolog, ha elárulná, hogy melyik boltban érdemes próbálkozni. Tök felesleges végigpróbálnom (prakti,bau,obi,diego,stb) ha egy helyi, kis üzletben lelt erre a cuccra.

Előzmény: halaloszto (83538)
gyuszi1989 2015.01.04 Creative Commons License 83542
akkor véleményed szerint próbálkozzak vékonyabb illetve keskenyebb lappal?
pl egy 13x0.4 es lapnak már jónak kellene lenni?
A lapokat én az A-lap kft től szoktam rendelni. Ha már itt tartunk észrevettem hogy a szalagjaimon hajszál repedések vannak ez ebből adódik hogy túl széles illetve túl vastag lapot használok a kerék áttmérőjéhez képeset?
Előzmény: koopal (83489)
joevagyok68 2015.01.04 Creative Commons License 83541

Tehat akkor mindenki azert gondolkodik azon amin, mert olyan anyag van otthon... :-) 

pajacinak 2-es, nekem meg 6 vagy 7 mm-es 60*55 cm-es alu. 'tabla' !

torony78 2015.01.04 Creative Commons License 83540

Van valakinek lakatos ismerőse Észak-Budán, vagy Kőbánya környékén, aki földi halandóknak is (pl: nekem) dolgozna, és az anyagbeszerzést is rá lehet bízni?

Budapesten máshol, Budakalászon és Üröm környékén is oké, de a fentebbi területet preferálom.

Ha nem publikus, akkor a profilomban megadott e-mailre írd kérlek!

halaloszto 2015.01.04 Creative Commons License 83539

Nem csinalt meg senki betonbol maroasztalt? Nekem raja van a listamon, de lehet ebben az eletben nem kerul sorra.

halaloszto 2015.01.04 Creative Commons License 83538

Ahol arulnak lamnaltat, ott van ilyen, ra kell kerdezni. Van ahol kernek erte kis penzt, van ahol letagadjak mert mar megvan mire hasznaljak.

Előzmény: hzsolee (83536)
halaloszto 2015.01.04 Creative Commons License 83537

Boltban a hat mm alu baromi draga

Előzmény: joevagyok68 (83528)
hzsolee 2015.01.04 Creative Commons License 83536

Üdv mindenkinek!

Azt lehet tudni, hogy ez milyen gyártmányú, típusú parketta alatt van? Vagy esetleg azt, hogy ezt melyik üzletben sikerült beszerezni?

(Van egy pár lehetőség a környéken, feleslegesen nem akarnám magam égetni :)  )

Előzmény: GPS (83524)
Paco155 2015.01.04 Creative Commons License 83535

Nos, pont erről beszéltem. :P

Előzmény: GPS (83534)
GPS 2015.01.04 Creative Commons License 83534

"Az az anyag egy teljesen szabványos HDF laminált parketta darab csak nincs felvágva.  Nem pedig egy külön erre a célra gyártott a gyár által speciálisan erre a célra űrtechnológiával kifejlesztett, sehonnan máshonnan nem beszerezhető anyag."

Rühellem magamat idézni, de olvasd csak el még egyszer ezt a mondatomat:

Ezt írtam én az anyagról:  

"Az anyaga magára a laminált-parketta anyagára hasonlít a legjobban - gondolom ezt is a parketta-gyár gyártja magának."

- Miben különbözik ez attól, amit te kommenteltél a dologhoz?

- Hol szerepel ebben a "speciális", vagy az "űrtechnika" szó? 

- Vagy hol szerepel az, hogy "sehonnan máshonnan nem beszerezhető anyag" - azon kívül, hogy én hol bukkantam rá,  teljesen véletlenül?

Picit öncélúnak vélem ezt a kötekedést - pláne, hogy ugyanazt véled "éles szemmel felfedezni" a mondandódban - amit én már előzőleg rég és szinte ugyanúgy leírtam.

.

Előzmény: Paco155 (83533)
Paco155 2015.01.04 Creative Commons License 83533

Ha jobban belegondolok akkor az hogy - leginkább ahogy - te ajánlottad.

Az az anyag egy teljesen szabványos HDF laminált parketta darab csak nincs felvágva.  Nem pedig egy külön erre a célra gyártott a gyár által speciálisan erre a célra űrtechnológiával kifejlesztett, sehonnan máshonnan nem beszerezhető anyag.

Viszont hosszú tapasztalatból tudom, hogy te ezt soha semmiképp nem fogod elismerni.

Előzmény: GPS (83531)
pajaci 2015.01.04 Creative Commons License 83532

Nem egyszerű feladat tökéletesen síkba illeszteni az alulapot. Az aluról könnyen eltávolítható minden szennyeződés, pld. gyanta, ragasztó. Könnyen csúszik rajta a munkadarab, de nem túlságosan. Ilyen 2mm-es aluból van nekem 2db 120x80cm-es.

Előzmény: joevagyok68 (83528)
GPS 2015.01.04 Creative Commons License 83531

Ha lakkozott, ha nem - ez nem ez az anyag.

Most neked mi a gondod? Az, hogy még nem láttál olyan anyagot... vagy inkább az, hogy én ajánltam?

.

Előzmény: Paco155 (83529)
Snopiee24 2015.01.04 Creative Commons License 83530

Köszönöm a segítséget! Már csak egy-két technikai kérdésem lenne. Ha jól emlékszem, van nekem itthon aluminium sín, ki lehet-e váltani a fát ezzel az alusinnel? Valamint én valamiféle vékony gumitalpra gondoltam csiszolópapír helyett (a csiszolópapírt kissé durvának tartom)?

Köszönöm!

Üdv.:András

Előzmény: RepülőgépÉpítő (83521)
Paco155 2015.01.04 Creative Commons License 83529

Kettővel feljebb ott van a lakkozott HDF lap.  De igazából mindegy is.  Nem létezik olyan anyag amit mondasz azon kívül amit te találtál és kész.  :P

Előzmény: GPS (83527)
joevagyok68 2015.01.04 Creative Commons License 83528

Azt lehet tudni, hogy mennyiben/mivel/miben jobb egy vekony aluval boritott asztal, mint egy kisebb/vastagabb/bemart alulap /5-6 mm/ egy munkalapba ?

Előzmény: halaloszto (83517)
GPS 2015.01.04 Creative Commons License 83527

Hasonlít... de mégsem ugyanilyen. Ezen  (a fotón legalábbis) látszik az anyag rost-szerkezete, még ha finom is.

Amiről én értekeztem, azon ilyen nincs - az inkább olyan, mint ha valami porból lenne "szinterizálva" - vagyis semmilyen rost-szerkezet sem látszik sem a felületén, sem az anyagában.

Ráadásul eről azt írja, hogy: "Lemezek száraz környezetben való általános felhasználásra"  - amit viszont én használtam, az viszont 100% vizálló.

Annyira, hogy egy darab egy teljes szezont állt víz alatt (magasítónak tettük be a hulladékot) és szezon végén azt láttuk, hogy csak a felülete lett nedves - ami a napon azonnal meg is száradt - ugyanis a belsejébe egy gramm víz se hatolt be.

.

Előzmény: Paco155 (83526)
Paco155 2015.01.04 Creative Commons License 83526
Előzmény: GPS (83524)
gdzsozy 2015.01.04 Creative Commons License 83525

Hello. A többiektől már megkaptam párszor hogy ipari felhasználó ès nem hobbis szemlèlettel nèzem ès mondok vèlemènyt faipari dolgokban. De talán nèha hasznosirható igy is. Simán butorlap aljára forgácslap csavarral felrögzitem a felsőmaróm. De előtte a talp konturját kb 10mm mèlyen belemarom sulyesztem a lapba. Rengeteget maróztam igy soha nem volt gond. Az állitás se nehèz. Èn rárajzolom az anyagra meddig menjen fel. Nem nagy hókusz pókusz. 

GPS 2015.01.04 Creative Commons License 83524

JAVASLAT MUNKAASZTAL KOPÓFELÜLETRE (másnak is szól)

Véletlenül bukkantam rá egy szenzációs anyagra - csak ajánlani tudom ilyen célra. Ez pedig az az anyag, amiből a lekötegelt laminált parketták fedlapjait gyártják.

Az üzletekbe ugyanis a laminált parketta raklapon, kötegelve érkezik - és a kötegek aljára és tetejére egy-egy "csoda-anyagból" készült lapot tesznek, mintegy összetartó-védő befejezést.

Pontos méretet nem tudok, de kb. olyan 90 x 130 cm, a vastagsága pedig 8-10 mm.

Az anyaga magára a laminált-parketta anyagára hasonlít a legjobban - gondolom ezt is a parketta-gyár gyártja magának.

Hihetetlenül tömör, szívós, kopásálló, szinte alu-precízséggel megmunkálható - és víz alatt is korlátlan ideig vizálló (!).

Elpusztíthatatlan anyag - a legutóbb még egy fehér színű, "pregert" laminálás is volt rajta.

Nem kereskedelmi áru, nincs leltárban - a boltok raktárosaival vagy eladóival kell elbótolni.

Itt mifelénk 500-800 Ft-ot kérnek egy lapért (hangulattól és a sör-áraktól függően) - de a minőségét tekintve ingyen van ennyiért.

Gyakorlatilag én nem is tudok hasonlót bármilyen kereskedelemben kapható anyagként - ártól függetlenül.

.

Előzmény: CSABUSZ (83493)
RepülőgépÉpítő 2015.01.04 Creative Commons License 83523

Erre gondoltál :) A vonalzó szélességének megfelelő horony van marva a nagy Ú alakba, olyan mélyen, hogy a tépőzár bolyhos részéből 2 réteg is elférjen. A sima fémvonalzó a 2 réteg tépőzár között tud csúszkálni és nem kopik le a felirat sem a vonalzóról.

De nemrég vettem egy digitális magasság mérőt is mert ezzel már tized mm pontosan be tudom állítani a marófej magasságát, de erre ritkán van szükség, így az egyszerű házi változatot is használom.

RepülőgépÉpítő 2015.01.04 Creative Commons License 83522

Ha a T vonalzó szárára alul felragasztasz végig csiszoló papírt kétoldalas ragasztó szalaggal akkor a vonalzó nem fog elcsúszkálni fűrészelés közben, elég kézzel megtartani. De akár egy asztalos szorítóval vagy csipesszel is lehet rögzíteni a vonalzót a munkadarabra.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (83521)
RepülőgépÉpítő 2015.01.04 Creative Commons License 83521

A legegyszerűbb módszer ha csinálsz fából egy nagy T vonalzót. A T vonalzót ráteszem a munkadarabra úgy hogy a T feje felől tolom a gépet. 

A vonalzó szára nekem kb 1.5 m hosszú a feje pedig kb 30 cm-es. A fej egyik oldalát a körfűrésszel levágtam úgy, hogy a vonalzó szára mellett toltam a gépet, így hajszál pontosan akkora a fej ott mint amekkora a gép talpának a szélessége. Így a vágandó részhez csak oda kell illesztenem a T fej levágott végét és már fűrészelhetek is.

Előzmény: Snopiee24 (83497)
RepülőgépÉpítő 2015.01.04 Creative Commons License 83520

Nem is emlékszem már mikor használtam a gépsatumat, olyan régen volt. Mindent kézből megtartva fúrok, ütközőt sem használok. Ha túl kicsi a munkadarab és félő, hogy kikapja a fúró a kezemből akkor egy szorítóval vagy fogóval megfogom a munkadarabot és úgy vezetem kézben a fúró alá. Ezek után engem egyáltalán nem érdekel, hogy elfordul e az asztal emeléskor :) 

Előzmény: GPS (83496)
RepülőgépÉpítő 2015.01.04 Creative Commons License 83519

A rétegelt lemez a legerősebb. Ha tudod abból készítsd az asztalt.

Lala8080 2015.01.04 Creative Commons License 83518

A gép külön állvanyon mozog, 5mm es lemezre lesz fogatva ehhez hozzajön a 2 vagy 3 mm lemez az asztal lapjaba süllyesztve.Összesen 7-8 mm marasi mélységet vesztek!

halaloszto 2015.01.04 Creative Commons License 83517

a betét egy külön story. egyelőre most az megy, hogy aluval laminált (kasírozott) mdf-ből lehet-e asztalt csinálni.

rahedlee csinált, és neki működik, de ha jól emlékszem kicsit és csavarozta.

nekem volt 2méteres vonalzóm ami alu+hdf volt, az csak 18 fokon volt egyenes.

a tökéletes pl a vastag textilbakelit lenne, csak egy vagyon. jó kérdés hogy milyen a hőtágulása, jobban passzol-e a forgácslaphoz mint az alu.

Vajk

Előzmény: 409 (83513)
pajaci 2015.01.03 Creative Commons License 83516

Köszi, hátha olvassa és mond valamit.

Előzmény: Schnitt (83514)
pajaci 2015.01.03 Creative Commons License 83515

Úgy gondoltam hogy ráteszem a vezetőrudakat, és azoknak a helyét bemarom a forgácslapba. Így egy síkba kerülne a maró talpa a forgácslappal, és azt borítanám meg aluval.

Előzmény: 409 (83513)
Schnitt 2015.01.03 Creative Commons License 83514

Ha jól rémlik Rahed Lee kolléga csinált hasonló kompozitot, igaz, ő szalagfűrész asztalra.

Szerintem faggasd ki ragasztó és hőtágulás ügyben.

Előzmény: pajaci (83511)
409 2015.01.03 Creative Commons License 83513

Nem gondolom, hogy sokan csinálnának ilyet. Most az sem tiszta, hogy ehhez fogatod a gépet, vagy külön állványon mozog? Az előbbi esetében, ha a teljes keresztmetszethez rögzíted, akkor sokat veszítesz az emelési magasságból, ha meg kivágod a forgácslapot és csak az alulemez marad, akkor szerintem az gyenge lesz.

Munkalapból csináltam az enyémet, 5mm-es rozsdamentes acéllemez betéttel. Először 3mm-es volt benne, de gyenge volt, hajlott terhelésre.

Anno csináltam egy 400-as egyengetőt, azt  alulemezzel borítottam, nem volt vele semmi gondom. Igaz, 30mm-es rétegelt volt az alap, nem forgácslap.

Előzmény: pajaci (83511)
pali923 2015.01.03 Creative Commons License 83512

18 vagy 20mm, nem tudom most pontosan.

Előzmény: CSABUSZ (83508)
pajaci 2015.01.03 Creative Commons License 83511

Erre a forgácslapra 2-es alulemezt ragasztani ötlettel nincs senkinek véleménye, tapasztalata?

Pote01 2015.01.03 Creative Commons License 83510

Sajnos ilyen lapot nem találtunk itthon' így németországból hozattuk. Sajnos a német cég nem vállal postázást külföldre.

Előzmény: Törölt nick (83505)
arvaiz69 2015.01.03 Creative Commons License 83509

Szia! 

Ilyen méretű lapot biztos árulnak, de az nem edzett lap! Persze attól még lehet jó!  Edzett lapból ha jól tudom 13 x 0,5 mm, 13 x 0,36 mm, 10 x 0,5 mm, 10 x 0,36 mm, 6 x 0,36 mm és ez mind  6TPI (4 milliméterenkénti fogosztású) . De hívd fel őket telefonon, nagyon segítőkészek!

Előzmény: Törölt nick (83505)
CSABUSZ 2015.01.03 Creative Commons License 83508

Köszi!

Milyen vastag a lemez?

Előzmény: pali923 (83506)
Lala8080 2015.01.03 Creative Commons License 83507

Köszönöm a hozzaszolást maro asztal ügyben, folyamatosan töröm én is a fejem.....Ha nem a gyari beállitast hasznalom akkor a marasi magassagot hogyan ellenőrzöm majd?Elsöre az tünik logikusnak hogy a mozgo keret es a sint tarto fix szerkezetnél mernem a tavolsagot.Nem vagyok biztos benne de Repülögöpépitö regen csinalt volna valami magassag meröt!

Amugy ma probalgattam a gépet elég jonak latszik, hiaba a legolcsobb(csak tartos is legyen)

pali923 2015.01.03 Creative Commons License 83506

Az biztos, hogy a forgácslapot nem választanám. Az mdf is biztosan jó, ha a Festoolnak is megfelel, de pl. én annyira nem szeretem. Én rétegelt lemezből csináltam az enyémet, elég strapabíró, nincs rajta felületkezelés sem. Ha valami rákerül, picit megcsiszolom, és megy tovább.

Törölt nick 2015.01.03 Creative Commons License 83505

Szia Zoli 

Ugy látom ezt a fajta lapot nagyon dicséred:

2240 x 20 x 0,65 mm és a fogosztása 3TPI (8milliméterenként vannak a fogak)  

Ezt a fajta lapot boronkay-éknál is lehet kapni????

Előzmény: arvaiz69 (83501)
halaloszto 2015.01.03 Creative Commons License 83504

köszi! jó kis elméleti szaki leszek hamar, reggel meg megyem a műhelybe gyakorolni. rendes energiát tett a manusz az anyagba. az angol szerencsére nem probléma egyáltalán, bér kicsit ki vagyok esve a gyakorlatból, majd két hete nem voltam melóban, ahol az egész nap angolul megy.

Előzmény: pacman123 (83503)
pacman123 2015.01.03 Creative Commons License 83503

Annak ellenére hogy úgy sejtem, nem vagy "beginner" talán neked is lesz benne hasznos infó (nem tudom az angol mennyire probléma, én nagyjából megértem, de sokszor nem is kell a szövegértés)

Scroll Saw Cutting for Beginners a ScrollSawParadise tecső csatornán. És ez gépi vágást tárgyal.

Én annó átfutottam rajta, az első rész nem annyira érdekes de pl ebben a részben 2:30-tól kitárgyalja, miért ne a fűrészgépet hibáztassuk, ha nem tudunk egyenest vágni vele, majd be is mutatja, hogy kéne. Egyenes mentén, görbén ... stb, sztem érthetően végigmegy a gyakoribb szitukon. Szerintem ad hasznos tippeket.

Előzmény: halaloszto (83450)
koopal 2015.01.03 Creative Commons License 83502

Csabusz!

Véletlenül akadtam rá az általad linkelt kis elszívó más néven futó változatára, és a vélemények nem valami rózsásak róla, ráadásul ott 35 literesnek írják a tartályt, hajlamos vagyok inkább annak hinni, bár lehet, hogy az eltérés az ahhoz adott redős szűrő miatt adódik.

Szóval úgy néz ki, mindent összevetve egy porszívóval biztosan felér, de sokkal többet nem érdemes várni tőle.

Ráadásul úgy, ahogy ott az egyik képen látható, rendszerbe kötve jó eséllyel elbukna.

arvaiz69 2015.01.03 Creative Commons License 83501

Szia!

A vágási felületről készített kép lemaradt!

Előzmény: arvaiz69 (83500)
arvaiz69 2015.01.03 Creative Commons License 83500

Szia!

Nekem egy Makita LB1200F szalagfűrészem van, ehhez rendeltem most több lapot is!

Kettő lapot az Ebay-ról, egy segítőkész fórumtárs közbenjárásával!

Ezt az a lap. http://www.amazon.de/Bands%C3%A4geblatt-Banso-Flex-Germany-2240x20x0/dp/B00BYSIXBA/ref=pd_sim_diy_5?ie=UTF8&refRID=1EE1JEN2YH89E24KQ5F6

2240 x 20 x 0,65 mm és a fogosztása 3TPI (8milliméterenként vannak a fogak). Ez a lap vastagabb fa fűrészeléséhez a legalkalmasabb. Ezek Flex-back lapok, tehát nagy igénybevételt is kibírnak mert edzett lapok!

És a vastag lappal ilyen a hosszában végzett vágási felület. És még ami fontos, hogy a fűrészport teljesen kihordja a vágott felületről! 

Aztán a Boronkay szerszámélező cégtől rendeltem három fűrészlapot. http://boronkay.ininet.hu/

1 db. 2240 x 13 x 0,36 mm 6 TPI (4 milliméterenként vannak a fogak)

2 db. 2240 x 13 x 0,5 mm   6 TPI    

Ezek a lapok is edzettek, tehát nagy igénybevételt is kibír. Ezeket elsősorban keresztvágáshoz, és vékony lécek hosszanti vágásához vásároltam.

Aztán az elszakadt Makita szalagom helyett vásároltam egy új Makita szalagot 2240 x 13 x 0,5  4 TPI (6 milliméterenként vannak a fogak) . Természetesen ez is edzett lap!

A Boronkay cégtől rendelhető bármilyen méretben, bármilyen lap, profi módon megélezik. Természetesen nem ők az egyetlenek akik ilyennel foglalkoznak, de én úgy tudom, csak nekik van ilyen edzett lapuk amit én is vásároltam.  De lehet, hogy tévedek, hiszen elég nagy ez az ország lehet másnak is van ugyanilyen terméke.

Tegnap kipróbáltam a vastag lapot, nagyon jó lap. Kényelmesen lehet vele dolgozni, szépen egyenesen vág és a vágási felület is szinte tökéletesnek mondható.

Ma a 13 x 0,5 mm 6TPI lappal keresztvágásokat végeztem a meggyalult, lábaknak való 3 cm vastag borovi fenyőből. A vágási felület nagyon szép, nincs kiszakadás. Hibátlan!!!

Bátran tudom ajánlani ezeket a lapokat!

Előzmény: Törölt nick (83486)
EPP__ 2015.01.03 Creative Commons License 83499
Előzmény: EPP__ (83498)
EPP__ 2015.01.03 Creative Commons License 83498

Meg nem volt idom az utolsó 100 hozzászólást elolvasni, de hátha még nem lelted meg a végső és egyedül üdvözítő megoldást a maró rögzítésére.

Nekem egy gyári Einhell alumínium asztalom van. Nem mondanám, hogy elégedett vagyok vele, de a rögzítési megoldása jól működik, és szerintem a tiedhez is lehet valami hasonlót csinálni.

Ahol a maró talpa az asztal síkját éri ott az asztal kb. 3-4 mm vastag, körülötte kb. 8. Így a maró egy neki kialakított "lukba" ficcen bele, oldalra nem mozog. A függőleges mozgását pedig 4 L alakú vasdarab akadályozza ( egyik száruk kb 5 cm a másik kb. fél cm), ezek  4 irányból benyúlnak a talp alá. 1-1 szárnyasanya szorítja őket a talpra. Így nincs macerálva a talp.  a csavarok 5-ösök vagy 6-osok ( de biztos elkészíthetőek M12-ből is  :)  )

Sajna most  nem tudok képet készíteni neked a megoldásról. De talán így is érthető

Előzmény: Lala8080 (83381)
Snopiee24 2015.01.03 Creative Commons License 83497

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Nemrégiben kaptam egy Parkside körfűrészt, szépen vág, ergonomikus, stb... egyetlen dolog hiányzik, de az nagyon: egy vezetősín. Tudnátok abban segíteni, hogy lehet-e ehhez a géphez vásárolni valahol, vagy nekem valakivel külön legyártatni, vagy van-e valakinek egyéb ötlete?

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv.: András

GPS 2015.01.03 Creative Commons License 83496

Persze, ismerem a trükköt - sőt alkalmazom is.

Részemről (amit csak lehet) gépsatuban fúrok. Annak a talpát lazítom fel egy kicsit, reverse-et adok a gépnek - és amikor elhelyezte magát, megszorítom a satut. Utána mehet a fúrás normális forgásirányban :-)))

.

Előzmény: pajaci (83494)
pajaci 2015.01.03 Creative Commons License 83495

Én is maróasztalt akarok bütykölni, forgácslap + 2mm-es alulemez segítségével. Csak az a kérdéses, miként fog a hőtágulás hatására viselkedni ez a szendvics.

pajaci 2015.01.03 Creative Commons License 83494

Általában kézzel tartom meg a fúrandó anyagot. Ha mégis le kell szorítani, és ilyen többlépcsős a fúrás, akkor kifúrom a kicsivel, leeresztem az asztalt fellazítom a szorítót.

Kikapcsolt állapotban ráeresztem a vastag fúrót, és elkezdem kézzel visszafelé forgatni. Ilyenkor bepozicionálja az anyagot középre.

Előzmény: GPS (83492)
CSABUSZ 2015.01.03 Creative Commons License 83493

Más téma:

A kézi körfűrészhez és a marógéphez szeretnék asztalt készíteni.

Már annyi videót megnéztem és annyiszor, hogy szinte kívülről fújom...

De csak jobban össze zavarodtam azt illetően, hogy mi lenne a legjobb anyag.

Van, aki forgácslapot, van aki rétegelt lemezt és talán a legtöbb helyen az MDF lapot írták, mondták nem itthoni oldalakon.

Mit tanácsoltok?

Köszönöm!

GPS 2015.01.03 Creative Commons License 83492

Nekem nem az szokott lenni a gondom, hogy sűrűn fúrok 5 centinél vastagabbat - hanem amikor több lépésben fúrok ki egy nagyobbnak mondható lukat. (Tudom, nem szakszerű, de van még 22-es fúróm is - 12-esre leesztergált szárral.)

Ilyenkor mondjuk egy 3-assal fúrok elő (kb. a következő fúró keresztélének a méretével), utána jön a "majdnem méret", aztán "kalibrálás" végső méretre (példaként mondjuk 12-es méretre).

Ilyenkor van az, hogy mindenképp mozdítani kell, mert a 3-as fúró hossza meg a 12-esé ugye nagyon eltér.

.

Előzmény: pajaci (83490)
CSABUSZ 2015.01.03 Creative Commons License 83491

Mindenkinek köszönöm a válaszokat a fogasléccel kapcsolatban!!

A fogasléces emelést csak azért "tartom" jónak, mert igaz, csak 2x használtam oszlopos fúrót, de állandóan kellett állítani az asztal magasságát, vagy a fúrószár cseréje, vagy a löketmagasság miatt, de számomra katasztrofálisnak tűnt.

Ha most veszek egyet, jól akarok dönteni. De 20,000ft-ot csak emiatt nem biztos, hogy kifizetnék.

Ha megkönnyíti a nagy ritka használatot, akkor megéri.

Köszi mindenkinek!

pajaci 2015.01.03 Creative Commons License 83490

Kifúrom vele az öt centit, felemelem az anyagot és aláteszek egy deszkát (akár 5cm-est) és fúrom tovább. El nem tud mozdulni oldalra, mert a fúró megvezeti.

Előzmény: MN 3100 (83485)
koopal 2015.01.03 Creative Commons License 83489

"minnél vastagabb annál jobban csinálja"

Az a gyanúm, hogy a vastag (és széles) lapot nem képes a szerkezet úgy megfeszíteni, hogy a két kerék között tökéletesen egyenesen fusson, marad egy kis íve, ami miatt vastagabb anyagnál már nem fér el a kerfben, hanem súrolja a vágott felületet.

A 0,6 mm már akkor is vastag a 200-as gépre, ha nem izmos anyagból van, de ha nem hőkezelt fogakkal készült, akkor muszáj hogy acélos legyen az egész szalag, így pedig már igencsak nehezen hajlítható ekkora sugárral.

A 300-asomon jelenleg 8-as és 13-as szalagot használok, szélesebbet nem is igen tervezek rá, talán 15-ösből valami edzett fogú hajlékony lapot, asszem Boronkayéknál készítenek ilyet.

Előzmény: gyuszi1989 (83457)
koopal 2015.01.03 Creative Commons License 83488

Úgy van, ahogy más is írta: a nem ipari kategóriás fúrógép asztala mindenképpen elmozdul, akár kézzel, akár fogasléccel emeled.

Az én Einhell 1020-asom asztala fellazítva mm-eket mozog jobbra-balra.

Mondjuk a 80 mm-es lökete miatt ritka az, hogy fúrás közben kell állítani, sőt még ezt is igyekszem elkerülni azzal, hogy az asztal magassága egy leginkább használatos magasságra van beállítva, és több különböző vastagságú falapot tartok rajta, ezek variálásával korrigálom a tárgy méretéből vagy a fúrószár hosszából adódó magasság különbségeket.

Tudom, a falapok, pláne a közéjük kerülő porral együtt nem garantálnak olyan tökéletes felületet, mint az öntvény tárgyasztal, de nem is igen végzek százados pontosságot igénylő munkákat, nekem eddig bőven megfelelt ez a megoldás.

Mellesleg a fogaslécet még a használatba vétel után nem sokkal odahefteltem az oszlophoz, nem voltam megelégedve a szorítógyűrű tartásával.

Ha netán akkora tárgyat kéne fúrnom, ami nem fér el a fúrószár és az asztal között, akkor sincs gond, mert nem csak az asztalt, hanem a komplett fúróegységet is el lehet fordítani az oszlopon, úgy emlékszem, egyszer már szükség is volt erre - bár lehet, hogy csak próbaképpen fúrtam így vele.

Az elszívóról éppen mostanában érdeklődtem, mert a meglévő porszívóm majdani cseréjére ezt szemeltem ki, de senki nem válaszolt, így gondolom nincs róla tapasztalat.

No de majd te!

A paraméterek biztatóak, vedd csak meg, aztán várjuk az elégedett beszámolót.

Előzmény: CSABUSZ (83480)
GPS 2015.01.03 Creative Commons License 83487

"A fogasléc viszont akadály lehet, ha az asztalt valamiért ki kell fordítani a tokmány alól, mert például nagy a munkadarab."

Áhh, én olyan vezető-, illetve fogas-lécről  beszéltem, amelyik az oszlop palástján körbeforgatható és bárhol rögzíthető.

Alul-felül van egy-egy bilincs-szerű gyűrűje, ami rögzíthető az oszlopon.

Fellazítva 360 fokban körbeforgatható és tetszőleges helyzetben rögzíthető is.

Remek, univerzális megoldás. Egyesíti az oldalra-mozgó- illetve a fix asztal előnyeit.

.

Előzmény: MN 3100 (83485)
Törölt nick 2015.01.03 Creative Commons License 83486

Szia Zoli 

Meg tudnád mondani honnan rendelted a fűrész szalagokat és hogy milyen méretűt rendeltél ????

És mik a gép paramétereid????

Előzmény: arvaiz69 (83470)
MN 3100 2015.01.03 Creative Commons License 83485

Szervusz!

Bizony néha nagyon hiányzik.

Igazából nem is a fogasléc, mert az tudomásom

szerint nem igazán vezeték, hanem egy prizmás

vezeték.

Ez a prizmás vezeték olyan, mint a fémesztergán

a szán vezetéke és ez 0,1...0,01 mm pontosságú.

Sajnos egy ilyen megoldás rettentő drágává

teszi a fúrógépet.

A fogasléc, szerintem, elsősorban a pontos és

gyors asztalemelést szolgálja. Ha kellően finom

az asztal és a fogasléc találkozása, akkor

vezetékként is használható.

Sajnos az ilyen fűszerüzleti fúrógépekben egy

furat újra fúrása az asztal elmozdítása után,

mint ahogy azt GPS kolléga írta, csak trükkökkel

lehetséges és eléggé időt rabló feladat.

A fogasléc viszont akadály lehet, ha az asztalt

valamiért ki kell fordítani a tokmány alól, mert

például nagy a munkadarab.

Péter

pajaci 2015.01.03 Creative Commons License 83484

Működik az. Kimásolod a fejlécből, simán beilleszted szövegként, és nyomsz egy spacét.

Előzmény: Handwerker (83483)
Handwerker 2015.01.03 Creative Commons License 83483

Érdekes ez a beágyazás kód, hogy nem működik :(. Na sebaj itt van a link: https://www.youtube.com/watch?v=kwHaiRb0WZo

Handwerker 2015.01.03 Creative Commons License 83482

Sziasztok!

Maráshoz több jó ötlet is van a videóban. Remélem lesz akinek hasznára válik!

<iframe width="1920" height="1080" src="//www.youtube.com/embed/kwHaiRb0WZo" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

GPS 2015.01.03 Creative Commons License 83481

"oszlopos fúrónál mennyire zavaró az "asztal" fogasléc nélküli magasságának állítása? Sűrűn kell állítani a magasságot, de még ugye oldal irányban is elmozdul..."

(Szerintem) nagyon zavaró. 

Az én felfogásomban az ilyen oszlopos fúrógép használata durván korlátozott.

Persze, ezzel nem mindenki ért egyet - de  amikor egy nagyobb lukat 3 lépésből akarok kifúrni (pl. 3-11-12 -es lépésekben) akkor (nekem legalábbis) nem elég a szokásos 50 mm-es löket, amit a kis, fűszerüzleti oszloposok egy fogásból tudnak.

Asztal mozgatással viszont elmegy az oldalirányú furatközpont is.

Persze, vissza lehet rá állni különböző trükkökkel - de azért jobb az, ha nem megy sehova (pl. ha van egy rögzíthető vezetőléc az oszlopon - még nem is kell hogy fogasléc legyen - csak vezesse meg oldalirányba az asztalt).

Hangsúly: szerintem!

.

CSABUSZ 2015.01.03 Creative Commons License 83480

Sziasztok!

Két dologban szeretném segítségeteket kérni.

1, oszlopos fúrónál mennyire zavaró az "asztal" fogasléc nélküli magasságának állítása?

Sűrűn kell állítani a magasságot, de még ugye oldal irányban is elmozdul...

2, Kifejezetten barkács célra gondolkozom egy forgácselszívón.

Ezt milyennek találjátok:

http://szerszamkell.hu/karacsonyi_ajanlatok_334/einhell_por__es_forgacselszivo_hordozhato_1100w_bt_ve_1100_2066

Vagy tudtok esetleg max ilyen árkategóriában szerintetek jobbat.

Köszönöm.

Kamelot 2015.01.03 Creative Commons License 83479

Ha a 200-as a kerék átmérő akkor szerintem nem bírja a 0,6-os vastagságot. Az már elég merev lap és ezt a kis sugarat nem bírja. Ennek a feszítéséhez nagyobb erő is kell. Már lehet hogy a kerék csapágyak sem szeretik. Meg még 15 széles is. A kerekek szélessége sem lehet több.

Előzmény: gyuszi1989 (83448)
RepülőgépÉpítő 2015.01.03 Creative Commons License 83478

Sajnos mindig is lesznek hibás termékek. De menet közben is meghibásodhat még akár egy csapágy is. Van nekem is olyan maróm, amin ha kézzel forgatom körbe a csapágyát akkor érezni lehet, hogy van benne valami spén darabka mert kapar és akad. Van olyan marófejem is amin a csapágyon nincs porvédő, már tapasztaltam annál, hogy elkezdte megégetni a csapágy a munkadarabot mert elkezdett szorulni. Egy alapos kimosás és olajozás után megint jó volt. 

Ha már munkavédelem, akkor azon is gondolkozz el, hogy jó ötlet e gugolva marni a géppel úgy hogy egy vonalban van a fejed a maróval. A gugolós helyzet amúgy is elég bizonytalan, könnyen billeg az ember teste ami ugye nem szerencsés egy gyorsan pörgő gép esetében főleg ha kézben van a gép. Elég ha kicsit megbillensz hátra és a gép még pörögve az öledben köt ki. A sámli használata nem szégyen. 

Jobban át kell gondolni előre, minden géppel végzett műveletnél, hogy hogyan biztonságos a gép használata. Vigyázz magadra, csak egy van belőled.

Előzmény: _KGR_ (83467)
RepülőgépÉpítő 2015.01.03 Creative Commons License 83477

Szerintem beállítás probléma miatt visít a lap. Ha az oldalsó vezető netán ráfut már a fogtőre vagy a fogra akkor az adhat ki ilyen hangot. Ellenőrizd le a hátsó támasztó beállítását is. Ez az egyik legjobb módszer :

Szalagfűrész vezető pontos beállítása

A szalagfűrész szinte az egyik legfontosabb gép az asztalos műhelyben mert nagyon sokoldalúan használható. Pontos munkát csak akkor tudunk vele végezni, ha a vezetőit is pontosan állítjuk be, nem lehet sem túl laza, sem túl szoros a vezetőpofák beállítása és a szalag támasztó[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: gyuszi1989 (83458)
Pote01 2015.01.03 Creative Commons License 83476

Igen,  közben rájöttem.  Köszi 

Előzmény: halaloszto (83474)
pajaci 2015.01.02 Creative Commons License 83475
halaloszto 2015.01.02 Creative Commons License 83474

egy bármilyen vastag anyaggal tudsz próbát csinálni. csak az alja lesz egy síkban, a teteje nem, ha nem azonos vastag. 

tehát lemarsz egy bármit, ráilleszted a félig kész igazira, és ha alul síkban van, akkor jó vagy.

Vajk

Előzmény: Pote01 (83472)
Pote01 2015.01.02 Creative Commons License 83473

Én kb 70 ceni anyagot vágtam még fel vele, úgyhogy nagy tapasztalatom nincs vele. Az elmúlt két hétben talán 30 perc volt a legtöbb idő amit a műhelyben töltöttem egyszerre.

Előzmény: arvaiz69 (83470)
Pote01 2015.01.02 Creative Commons License 83472

Úgy csináltam! Minden deszka egyik oldalát kimartam, majd jön mindegyik másik oldala. Nem nagyon vagyok bepánikolva, mert elsőre nem sikerült, volt kb 1 mm szintbeli eltérés. Az a baj, hogy pont megfelelő számú deszkát szabtam le és vastagodtam le, így nem nagyon lehet hibázni. Holnap nem tudom, hogy lesz-e rá időm, de ha másnem hétfőn nekiesek és mennie kell a dolognak.

Előzmény: halaloszto (83465)
halaloszto 2015.01.02 Creative Commons License 83471

használat előtt szoktál-e egy kis olajat adni neki?

Előzmény: _KGR_ (83467)
arvaiz69 2015.01.02 Creative Commons License 83470

Szia! 

Ma nem tudtam kipróbálni a dekopírfűrészt, mert nagyon belemelegedtem a munkába! Az új szalagfűrészlap használatakor azt vettem észre, hogy ezek a nagy fűrészfogak az összes fűrészport kihordják a vágás helyéről!

Mikor a fát kettéfűrészeltem, a fa egyik oldalán sincs semennyi odatapadt fűrészpor sem! Meglepő, de így van! Neked is feltűnt ez? A fogak között van elegendő hely, hogy a fűrészport teljesen kihordja. 

Előzmény: Pote01 (83451)
farontó 2015.01.02 Creative Commons License 83469

Amit a gyilkos kollega mond nem butaság:-)

De akkor is ott van még a pontos marás mélység, ahogy áttolod a kés előtt kicsit belekaphat és a végén is.

De annyira még nem erőlködtem hogy beállítsam.

Előzmény: Pote01 (83464)
farontó 2015.01.02 Creative Commons License 83468

Az se jó ha túl nagy a terpesztés!      Mármint a fűrészlapnál:-)))

Előzmény: gyuszi1989 (83461)
_KGR_ 2015.01.02 Creative Commons License 83467

Sziasztok!

Nem is olyan rég volt szó a munkavédelemről. Ebben a témában szemezgetnék én is:

Karácsony előtt csináltam egy madáretetőt, ami közben nagy szerencsémen múlott csak, hogy nem lett bajom. Egy wolfcraft felsőmaró készlettel dolgoztam. Ezt a készletet nyáron vettem és rögtön az első munkám során problémám adódott vele, mert leesett az egyik fejről a csapágy. Megtanultam, hogy erre oda kell figyelni. Most viszont ennél csúnyább dolog történt. Egy másik marófejről marás közben szétrobbant a csapágy. Körülbelül 5-6 darabban találtam meg a földön. Jó nagyot csapott a nadrágon. Amennyiben ez nyáron történik, tuti a combomból szedem ki a fémdarabkákat. Az volt a nagy szerencsém, hogy akkor állva martam és nem úgy ahogy előtte 5 perccel, amikor a fejem egy vonalban volt a marófejjel (mellette guggoltam). Bár volt rajtam védőszemüveg, de pont a biztonság miatt folytattam állva a műveletet. 

A marófejeket azonnal visszavittem a multihoz (Bauhaus), ahol szó nélkül felajánlották a levásárlást. Sajnos csak wolfcraft készletük volt polcon, viszont ennek már más volt a csomagolása. Remélem ez a készlet már tartósabb lesz.

farontó 2015.01.02 Creative Commons License 83466

Biztos hogy a lappal van gond !

Valószínűleg kicsi a homlokszög vagy lehet hogy negatív. Nézd meg a jó lapon hogy mennyire dől előre a fog legalább annyira kell dőlni a fognak a sivítós lapon is. Ha a fogcsúcsok hegyén fénylő pontokat látsz életlen a lap. Tudsz fotót feltenni a lapról oldal nézetből?

Előzmény: gyuszi1989 (83457)
halaloszto 2015.01.02 Creative Commons License 83465

egyiket sem használtam még sosem. de úgy tűnik előnyös ha a színén van egy merőleges rész, így a csiszolás-gyalulás mélységétől nem megy az illesztési vonal oldalra, ami hülyén nézhet ki.

megcsinálod az egyik oldalt minden, aztán odateszed és a készhez állítod a magasságát a késnek hogy pont passzoljon vele. tehát hogy a fán levő csap illeszkedjen a késen levő "csap"pal. 

Vajk

Előzmény: Pote01 (83464)
Pote01 2015.01.02 Creative Commons License 83464

Lehet inkább ilyet kellett volna választani?

Előzmény: farontó (83456)
halaloszto 2015.01.02 Creative Commons License 83463

aki kínai einhell klón gyalugépet akar, és nem fél a használttól, itt van egy 25 centi széles jutányos áron.

http://epitkezes-kert.vatera.hu/barkacs_szerszam_ipari_gep/ipari_gep_barkacsgep/csiszologep_gyalugep/kombinalt_faipari_gyalugep_hyundai_2022637913.html

Vajk

arvaiz69 2015.01.02 Creative Commons License 83462

Szia!

Örülök, hogy elégedett vagy a géppel. Hibamentes működést kívánok! Az állványt minél hamarabb készítsd el, mert 40 kg-ot emelgetni nem jó! Olyan állványt készíts, ami kerekeken gurítható.

Előzmény: pali923 (83257)
gyuszi1989 2015.01.02 Creative Commons License 83461
azzal nincs gond már néztem
Előzmény: Paco155 (83460)
Paco155 2015.01.02 Creative Commons License 83460

Amúgy meg szerintem ellenőrizd a fogterpesztést.

Előzmény: Paco155 (83459)
Paco155 2015.01.02 Creative Commons License 83459

Tehát ha jól értem a szavaidat.

Van két lapod. Egy 0,4 és egy 0,6. A 0,4 az nem visít. A 0,6 pedig újkorától, és egyre jobban.

De szerinted nem a lappal van a gond. :P

Előzmény: gyuszi1989 (83458)
gyuszi1989 2015.01.02 Creative Commons License 83458
az nem lehet hogy a lappal van a gond. eddig 0.4 es lapot használtam most 0.6 mm van rajta a vékonnyal nem csinálta
Előzmény: farontó (83455)
gyuszi1989 2015.01.02 Creative Commons License 83457
fenyőt vágok vele 30-60 mm vastagot minnél vastagabb annál jobban csinálja. majnem uj lap van rajta nem sokat volt használva. de új állaptában is csinálta de az annyira nem volt vészes. és most még ha nagyon lassan tolom a fát égeti is.
Előzmény: farontó (83455)
farontó 2015.01.02 Creative Commons License 83456

Nekem is van ilyen marókésem és még egy épkézláb illesztést nem tudtam vele produkálni!

Ha nem szimmetrikusan van beállítva a vastagság akkor fogas az illesztés, a marásmélység pontos beállítása meg szinte lehetetlen.

Lehet hogy a pontos szélességűre munkált anyagot a steller és a maró között kéne áttolni de ez elég gázos szerintem.

Előzmény: Pote01 (83452)
farontó 2015.01.02 Creative Commons License 83455

Eddig simán vágott és egyszer csak rákezdett? Tudni kellene az előzményeket, lapcsere, fafaj, vágásvastagság, pl: 2cm -es deszka után 7.5cm-es pallónál visít stb stb.

Előzmény: gyuszi1989 (83448)
Barnamedvébb 2015.01.02 Creative Commons License 83454

ez jó! :)

kolbászt azért nem töltenék belőle :)

Előzmény: 409 (83415)
Barnamedvébb 2015.01.02 Creative Commons License 83453

na, ezért mondom (magamnak is) mindig, hogy a doksit legalább egyszer át kell futni ;)

Előzmény: arvaiz69 (83384)
Pote01 2015.01.02 Creative Commons License 83452

Kezd egyébként ez a létraszék projekt átmenni egy luca széke dologba :( Ma is sikerült egy kemény 10 percet eltölteni a műhelyben annyit rohangáltam.

A minap elkezdtem összetáblásítani az anyagot az oldalaknak illesztő maróval:

Nem gondoltam bonyolultnak a dolgot, de egyből nem sikerült a minta tükörképére beállítani a gépet illetve az sem volt egyértelmű, hogy hogy kellene forgatni a deszkát. Akkor is rohantam már haza a műhelyből, úgyhogy legközelebb elmélyülök benne. Hétfőtől már a gyerekek sem lesznek itthon, ilyenkor már csak azért sem szeretek sokat műhelyezni mert inkább velük vagyok.

Pote01 2015.01.02 Creative Commons License 83451

Ma elszaladtam a műhelybe és megnéztem azt a Parkside gépet:

Úgy néz ki csak van ezen is fújóka vágtam is egy darabot az említett felfelé dolgozó fűrészlappal és lényegében működött is a dolog. Nem tudom, hogy mikor lesz legközelebb akcióban dekopír, de lehet megvárom a Lild-t. Mint írtam egyébként is jó benyomást tett rám a gép. Az meg, hogy valamit kispóroltak belőle? Hát amennyit (egyenlőre) én használom, még lehet az se baj!

Előzmény: halaloszto (83444)
halaloszto 2015.01.02 Creative Commons License 83450

ha tényleg sok időm lesz, csinálok egy ilyet:

csak még kellene tanulnom a lombfűrésszel. nem tudtok valami jó oktatófilmet? a kézivel még gyorsabb és pontosabb vagyok mint a géppel. (vékony rétegeltben)

Vajk

Előzmény: pajaci (83449)
pajaci 2015.01.02 Creative Commons License 83449

Mondjuk én szívesen kihagytam volna azt a 1.5évnyi élményt. Nem sok értelme volt, a lényeg egy hónapba belefért volna.

Előzmény: MN 3100 (83446)
gyuszi1989 2015.01.02 Creative Commons License 83448
tudja valaki hogy a szalagfűrészemen ha vágok miért visít a szalag ha vágja a fát? 200 as szalagfűrész a szalag vastagsága 0.6mm fogtávolság 5mm lap szélessége 15 mm. fordulat 1400
halaloszto 2015.01.02 Creative Commons License 83447

muszáj volt hármat, mert a 8éves lány is akart sajátot. most éppen úszószemüvegben (ők találták ki, hogy védje a szemüket) kommandóznak hármasban.

Vajk

Előzmény: MN 3100 (83446)
MN 3100 2015.01.02 Creative Commons License 83446

Nagyon jópofa játék.

Kisfiúknak pont elegendő és nem veszélyes.

Ha tetszik, ha nem a fiúknak a katonásdi

mindig is a gyerek koruk része lesz. Ha már

ifjú korukban nem lehetne sorkatonák.

Bőven megéri a ráfordított munkát. Látom

egyszerre hármat is csináltál.

Gratulálok.

Péter

Előzmény: halaloszto (83442)
adingos 2015.01.02 Creative Commons License 83445

Te aztán piszkosul ráértél.  :-)))

Előzmény: halaloszto (83442)
halaloszto 2015.01.02 Creative Commons License 83444

nekem mindig az az érzésem, hogy ha telirakják lámpával, lézerrel, kikapcsolható porfújással, szerszám nélküli lapcserével, eközben meg nem száll el az ára, akkor valahol valamit meg ki kell vegyenek belőle.

Vajk

Előzmény: Pote01 (83443)
Pote01 2015.01.02 Creative Commons License 83443

Nincs benne lámpa? Pedig azt hittem, hogy ez alap ebben a kategóriában... Egyébként lehet, hogy a Makitában sincs, de a Parkside-ban van és nagyon hasznosnak találtam még úgy is, hogy eredendően nem egy 25W-os (hagyományos) izzó mellett dolgozom.

Előzmény: arvaiz69 (83416)
halaloszto 2015.01.02 Creative Commons License 83442

ezeket csináltam. nagyon jól működik, lehet vele célba lőni. (5 éves szinten)

Vajk

halaloszto 2015.01.02 Creative Commons License 83441

két ajtót akkor sem tud egyszerre kinyitni.

Vajk

Előzmény: GPS (83437)
landrider 2015.01.02 Creative Commons License 83440

Szep napot mindenkinek!

Hasznal valaki csiszoláshoz elszivo dobozt?

Olyanra gondolok amire a munka darabot rarakva csiszolunk és ha jól működik rögtön elszívja a port.

Esetleg készített mar ilyet valaki?

Erdemes ilyet használni ,elég hatékony ?

Udv.: Laci 

MN 3100 2015.01.02 Creative Commons License 83439

Szervusz!

AEG STSE 400 A típusú gépem van. Még sohasem

sikerült jól fűrészelnem vele.

Ha szabad kézből vágok, akkor a vonal mentén

még csak-csak haladok, de a vágás nem

derékszögű.

Ha vezető mellett haladok, akkor a vágás nem

lesz párhuzamos, állandóan kóvályog.

A talpat már számtalanszor derékszögeltem,

állítgattam, hiába.

Lehet, hogy az AEG gépek ilyenek.

Igaz, csoda lapot még nem vettem hozzá.

Már csak azért sem, mert nem tudom melyik

az igazán jónak mondható lap.

Péter

Előzmény: spapda (83397)
Kamelot 2015.01.02 Creative Commons License 83438

Ilyen ajtókba ami valószínű fenyőből van tökéletes a gyorsacél forstner fúró. Én bútorlapra gondoltam, mivel egyre kevesebben csinálnak természetes fából szekrényajtókat. Az olcsóság miatt a fehér bútorlapot választják sokan az pedig még keményebb felületű.

Előzmény: pajaci (83432)
GPS 2015.01.02 Creative Commons License 83437

"Es a megoldas a 170 fokos kivetovel lehetseges."

Igen, lehetséges - az kiveti az egymástól akár 2 mm hézaggal szerelt ajtókat is - még abban az esetben is, ha dupla anyagvastagságú (pl. rá van szerelve valam a szélére).

Egyébként (főleg a felső korpuszoknál) részemről mindenképp kellemesebb megoldásnak tartom a 170 fokost a normálnál.

Néha tud ám kellemetlen lenni a bútor sikjára 90 fokban megálló ajtó - szerintem sokan szívesen túlhajtanák egy kicsit - ha lehetne.

Egyébként 5-700 Ft körül van - igaz ez drágább a normálnál - de hát nem kell minden nap venni, ugye.

.

Előzmény: wetzi7 (83434)
pajaci 2015.01.02 Creative Commons License 83436

Azt hozzá kell tennem, hogy állványos fúróval használtam.

Előzmény: pajaci (83432)
arvaiz69 2015.01.02 Creative Commons License 83435

Sziasztok!

Most jövök a műhelyből, készítettem pár képet az új szalagról azt mutatom meg nektek!

A szalaggal könnyen lehet dolgozni, szépen egyenesen vág. Most éppen 5 cm vastag borovi fenyő pallókat szeletelek vele, és a vágási felület kimondottan szép! Meglepő, hiszen a lap 0,65 mm vastag  a fogtávolság pedig 8 mm. Íme a képek fűrészlapról készített képek:

A vágási felület ilyen szép: 

wetzi7 2015.01.02 Creative Commons License 83434
Jogos, akkor tehat a hevederek nem engednek eleg mozgasteret,ha jol ertem. Es a megoldas a 170 fokos kivetovel lehetseges. Mondjuk nalunk nem lesz ket ajto ilyen szuken egymas mellet,de ez inkabb csak adalek info.
Előzmény: Paco155 (83433)
Paco155 2015.01.02 Creative Commons License 83433

Várjál egy kicsit, tisztázzuk a közös nyelvet. :)

Pántok alatt eddig a beszélgetésben a kivetőpántokat értettük, azaz azokat a "csuklókat" amelyeken az ajtó nyílik. A deszkákat összefogó elemet heveder néven illette valaki, mondjuk maradjunk ennél. :)

Különben csak elbeszélés lesz egymás mellett.

Előzmény: wetzi7 (83431)
pajaci 2015.01.02 Creative Commons License 83432

Én is kitudtam egy ilyen 2000Ft-os szettből valóval vagy 30 pántnak a helyét.

Előzmény: Kamelot (83421)
wetzi7 2015.01.02 Creative Commons License 83431

A szekrenyek nekem egyelore a kovetkezo szintet jelentik, 3 db, minimalisan mukodo es vallalhato kulseju ajtoval mar elegedett lennek. Az ajtokkal az (lehet) a gond, hogy a szerelt szarnyak tul kozel vannak egymashoz, es a pantok maitt nehezkes a nyitas/zaras? Vagy rosszul ertelmezem a kommented?Esetleg mas problema is van vele, amit egy amator nem szur ki?

Egyebkent nekem jobban tetszene, ha a pantok szelessege megegyezne a deszkak szelessegevel, ellentetben a keppel, ahol kb 1/3-a.

Előzmény: kofic (83429)
GPS 2015.01.02 Creative Commons License 83430

Szerintem meg tudja oldani ebben az elrendezésben is - ha nem normál kivetőpántot használ, hanem azt a 170°-os,  túlnyíló fajtát.

Igaz, hogy az drágább valamivel, de vannak helyek, ahova még normál bútorlapnál is olyat teszek (pl. a sarokba eső szekrényekre, mert szar ügy, ha 90°-nál megáll az ajtó és az történetesen a júzer orrával van egy vonalban.

Minden esetre, az úgy nyílik, hogy nem zavarja, ha még egy anyagvastagság van az ajtó legszélén, mert nyitáskor eltávolítja azt (nem úgy, mint a normál, ráütődő kivető)

.

Előzmény: kofic (83429)
kofic 2015.01.02 Creative Commons License 83429

A vésett hevederek alig állhatnak ki, mert felső szekrények ajtajait nem fogod kinyitni a képen látható elrendezésben. 

Látszólag egyszerűek ezek az ajtók . Én biztosan  bemarnám a hevedereket, a 2 vízszintest feltétlenül. A rusztikusság nem egyenlő az igénytelenséggel . 

Előzmény: wetzi7 (83422)
GPS 2015.01.02 Creative Commons License 83428
Paco155 2015.01.02 Creative Commons License 83427

Be is tiplizheti a téglába....

Előzmény: halaloszto (83425)
Paco155 2015.01.02 Creative Commons License 83426

Ezt így elsőre könnyűnek tűnik megcsinálni hiszen csak pár szál deszkát kell egymás mellé szögelni. :)

De hidd el, nem így van, nagyon sok mindenre oda kell majd figyelned, hogy szép legyen. Majd kíváncsi leszek a riportodra :)

halaloszto 2015.01.02 Creative Commons License 83425

az andrást én pont fordítva tenném, hogy nyomásra legyen.

ezt nehéz lesz kivetőpánttal összerakni. a téglára kell tegyél egy-egy deszkát kétoldalt, és arra a pántot.

Vajk

GPS 2015.01.02 Creative Commons License 83424

Miért ekéznének - nincs ezzel semmi baj, ez is egy stílus, sőt, nem is rossz.

Minden esetre, részemről jobban el tudom fogadni, mint a (mű)faragott giccseket, amikkel tele van most a piac.

.

GPS 2015.01.02 Creative Commons License 83423

"Ha csak pár darab furat kell akkor vegyél ilyen pár száz forintos fúrót."

A másodlagos kereskedelemben (értsd: lengyelpiac és társintézményei) vidiásat (!) lehet kapni 6-800 Ft-ért.

Én is ott vettem, de már vagy 7 éve használom, saccra úgy 80-100 pánthelyet tuti kifúrtam vele - de még újszerű állapotban van.

Pláne, hogy ezt használom az  fűtés, gáz stb. (max. 1"-os) csőátmenetek helyének a kifúrásához is.

.

Előzmény: Kamelot (83419)
wetzi7 2015.01.02 Creative Commons License 83422

Koszi mindenkinek a tovabbi tanacsot/tippet.

Elso korben csak ilyen bonyolultsagu/egyszerusegu ajtokat szeretnek osszerakni, mert nekunk is hasonlo elrendezesu, epitett a konyhapult. Kesobb meg majd lehet varialni, ha mar eleg tapasztalat osszegyult, csak evek kerdese az egesz :)

Van egy par feleslegesse valt borovi deszkam, gondoltam felhasznalom ilyesmire.

Es most johet az ekézés:)

Kamelot 2015.01.02 Creative Commons License 83421

Akkor Te szerencsés vagy mert ilyen gyorsacélnak nevezettet többet próbáltam. Szerszámélezővel köszörültettem de 3-4 furat után füstölt, égetett, kínszenvedés volt.

Azóta csak HM-est használok.

Előzmény: halaloszto (83420)
halaloszto 2015.01.02 Creative Commons License 83420

aminek nincs gyárilag elcseszve az éle, azzal simán lehet 20-30 pántot is kifúrni. nekem olyan volt ami az 5-ös készletben van, és felajtóztam vele pár szekrényt, némi köszörülés után. ugyanis gyárilag nem volt éle a belső tisztító résznek. 

ami még gond lehet, hogy ha vékony az ajtólap, akkor a középső csöcs kikandikál. végül kaptam egy keményfémlapkást, a régiből meg kiköszörültem a csöcsöt, és az utolsó pár mm-t azzal fúrom.

Vajk

Kamelot 2015.01.02 Creative Commons License 83419

Ha csak pár darab furat kell akkor vegyél ilyen pár száz forintos fúrót. Kínszenvedés lesz vele bútorlapot fúrni. Keményfém lapkás kell ha megéri neked. Vagy fúrasd ki valakivel akinek van.

Előzmény: wetzi7 (83413)
Kamelot 2015.01.02 Creative Commons License 83418

Ne haragudj de ez így elég veszélyes lesz. Folyton arra gondolsz, hogy mi lesz ha így lesz, mi lesz ha úgy lesz. Ez az örökös kétkedés elveszi a figyelmedet a munkáról. Félelemben nem lehet dolgozni. Ez nem azt jelenti hogy felelőtlennek kell lenni!

Előzmény: Lala8080 (83404)
pajaci 2015.01.02 Creative Commons License 83417

Feljöhet a padló, én lebetonoznám rendesen :-)

Előzmény: 409 (83414)
arvaiz69 2015.01.02 Creative Commons License 83416

Szia!

Holnap kipróbálom, és majd beszámolok róla!

Lámpa az nincs ebben a gépben az biztos!

Előzmény: Pote01 (83390)
409 2015.01.01 Creative Commons License 83415

A disznónál is bevált...  :-D

Előzmény: halaloszto (83406)
409 2015.01.01 Creative Commons License 83414

Nem lehet egyszerű az életed, ha minden mást is ennyire túlbonyolítasz. :-D

Az enyémet is a 4db M4-es csavar tartja évek óta.  (1800W-os) Aztán 12-es szárú ajtókeretmarókat is használok vele.

De, ha mindenképpen vágyad szopatni magadat, akkor csinálhatsz pl. 3db leszorítót, amikkel a lemezhez tudod szorítani a talpat. Ezeket már szoríthatod M10-es csavarokkal is. Aztán, ha már liba, legyen molett, csinálj a géptalpnak a lemezre egy pontos keretet is az elmozdulás ellen.

Most azon törpölök, mi fenét akarsz marni azon a gépen, amit akkora erővel kell tolni, hogy elmozdul a marógép......?? Ez esetben, szükség lesz az asztal padlóhoz rögzítésére is!!!! (4db 18-as acél dübel talán megtartja :-P  )

wetzi7 2015.01.01 Creative Commons License 83413

ugy lesz, koszi. pont ebben a (z abszolut kezdo) statusban vagyok. megegyszer koszi mindenkinek

udv,

wa

Előzmény: pajaci (83412)
pajaci 2015.01.01 Creative Commons License 83412

Először gyakorolj vele hulladékdarabokon, az a biztos.

Előzmény: wetzi7 (83411)
wetzi7 2015.01.01 Creative Commons License 83411

mondjuk ezen a neven keresni biztosan soha nem jutott volna eszembe :) 

Előzmény: pajaci (83409)
wetzi7 2015.01.01 Creative Commons License 83410

nagyon koszi a gyors valaszt, ez lesz a megoldas.

Előzmény: gdzsozy (83408)
pajaci 2015.01.01 Creative Commons License 83409

Ahogy gdozsi kollega is ajánlotta, ez meg egy fúrógép. Kemény 680Ft.

http://www.szerszamia.hu/termek/extol-craft-panthelymaro-35mm-44014

Előzmény: wetzi7 (83407)
gdzsozy 2015.01.01 Creative Commons License 83408

Egy fúrógèp ès egy 35-ös pántfúró cèlszerűbb lenne. Barkácsárházban 3-4ezerèrt szettben kapsz fúrószárat. Az gyorsabb mint a felsőmarózás.

Előzmény: wetzi7 (83407)
wetzi7 2015.01.01 Creative Commons License 83407

Sziasztok!

Lenne itt egy problema, aminek megoldasaban szeretnek segitseget kerni a tapasztalt forumozoktol. 

Roviden: standard kivetopanthoz szeretnek R=35mm kort, 10mm-es melysegben bemarni. Abszolut kezdo leven egy parkside felsomaro a hozza jaro default maroszettel all rendelkezesemre. Megoldhato ezzel a hardverrel, vagy mondjuk inkabb a furoba foghato lyukmaro a helyes megkozelites?

Ha egy harmadik megoldas a helyes, lszi irjatok meg.

Elore is koszi szepen

udv,

wa

halaloszto 2015.01.01 Creative Commons License 83406

Szőrös deszka szőrtelenítése:

Paco155 2015.01.01 Creative Commons License 83405

Túlspilázod. :)

Lala8080 2015.01.01 Creative Commons License 83404

erösebb rögzitesre gondoltam min a gep szoritoja,kint voltam megneznia gepet 2db M4 csavarnak ugy latom lenne helye + a két pálca + valami fa szorito a gép oldalahoz vagy a markolathoz igy mar talan elég. A venti is jo ötlet igaz nálam napi 4 db lenne szerintem az is rövid deszka.nem tudom hütesi szerepe vagy inkabb a forgacs eltavolitas lenne előnyben.

halaloszto 2015.01.01 Creative Commons License 83403

hogyan csúzna el? direkt van csavar amivel a pálcán rögzíted.

Vajk

Előzmény: Lala8080 (83401)
Paco155 2015.01.01 Creative Commons License 83402

"de oldalra elcsuszhat a gép valahogy ki kell talalnom mit kell tennem hogy ez ne törtenjen meg!"

Pl meghúzod a rögzítő csavart?  :P

Előzmény: Lala8080 (83401)
Lala8080 2015.01.01 Creative Commons License 83401

Az oldalvezetö pácak jo ötlet, de oldalra elcsuszhat a gép valahogy ki kell talalnom mit kell tennem hogy ez ne törtenjen meg!

A venti oriasi ötlet egy ilyen nekem is van, először azt gondoltam a forgacsot fujja el mert nincs elszivo csak a masik oldalra kellene egy porzsak hogy belemenjen  :)

kofic 2015.01.01 Creative Commons License 83400

Én meg csak ilyenekkel dolgozom . Nagyon kényelmesen és pontosan lehet vágni, ha alulról van vezetve . 

spapda 2015.01.01 Creative Commons License 83399

"a másik, hogy vannak a párhuzamvezető pálcái. szokás úgy felfogatni, hogy a talpon átdugod a pálcákat, es azokat rögzíted valamilyen bilinccsel."

Azt hittem, hogy csak én vagyok ilyen elvetemült, nem is mertem soha megemlíteni senkinek ezt a fajta felfogatást. Nálam lassan 1 éve így van, és teljesen jól működik.

Előzmény: halaloszto (83394)
spapda 2015.01.01 Creative Commons License 83398

"Ez a fújó funnkció érdekes, ha sikerül ránézni számolj be róla, mert ilyen 20 ezer körül költenék dekopírra és így, hogy a motorteljesítménye is nagyobb mint a Makitáé, és ilyen is van rajta, hát nem rossz."

Az én PST 700-asomon kiválóan működik a fújás. Oké, nem fogja az utolsó porszemet is elzavarni a műhely másik sarkába, de rendes fordulaton általában szépen megtisztítja a vágási vonalat, nem kell állandóan szájjal fújni.

spapda 2015.01.01 Creative Commons License 83397

Nekem a kisebb változata, a PST 700 E van, amin nincs előtolás állítási lehetőség, a többi része közel azonos. Az enyém gyárilag jól lett összerakva, ezért hibátlanul lehet vele egyenesen vágni: kézből is jó, nem mászik el, illetve vonalzó mentén sem produkál szorulást, ferde vágást. Emiatt nem is merem állítgatni a talpát, alapvetően szökőévente van csak szükségem pl. 45°-os vágásra, akkor is 99%-ban egyenes vonal mentén (ami körfűrésszel egyszerűbb, gyorsabb), vagy letöréshez kis mélységben, amihez meg egy 45°-os csapágyas maróbit megint jobb ötlet.

Az előtolás hiánya miatt viszont vastagabb (pl. 5 centis) fában nagyon lassú a haladás, és mivel építkezés kapcsán azért akad elég sok dolgom 5 centis pallókkal, ezért vettem egy használt AEG SPE 80-ast, még Made in Germany. Na ennek viszont akárhogy legózom, ferde a talpa, még egyszer sem sikerült tökéletesre beállítani, hiába elvileg komolyabb gép, mint a zöld a Bosch. Asztalos célra valószínűleg nem fogom használni, a kisebb pontosságot igénylő ácsmunkáknál (mint pl. ez) viszont tökéletes: nagyon erős a motorja és rohadt masszív a talpa a noname és a zöld Bosch-hoz képest is. Csak éppen nem teljesen párhuzamos a fűrészlappal. Mindenesetre a lefújást ugyanúgy tudja, mint a Boschok (ahogy már említették, a piros kétállású kapcsolóval tudsz váltani lefújás és elszívó használata között), és míg az én Boschom igen gyengén muzsikál porszívóra kötve, addig az AEG-nél kimondottan hatékony az elszívás (ez valószínűleg abból ered, hogy a plexi burkolatú gépeknél általában jobb az elszívás, mint a "csupasz" modelleknél).

Szóval még a márkás, mondhatni ipari gépnél is előfordulhat, hogy nem tökéletes párhuzamos a talpa a fűrészlappal. Na meg a fűrészlapon is rengeteg múlik, nekem - bár totál kocahobbista vagyok - a Bosch lapok teljesen megfelelnek (itt lehet válogatni). Kimondottan szeretem a Clean for Wood szériát (korábban raktam is fel képet róla).

Előzmény: arvaiz69 (83379)
Pote01 2015.01.01 Creative Commons License 83396

Ja itt vannak a képek:

Tehát nem fog kiszakadni sem a gépből, sem a tartólapból!

Pote01 2015.01.01 Creative Commons License 83395

A lényeg, hogy a 4 db 4-es csavar remekül megtartja a gépet. A régi felsőmarómat 4 db 3,5-es facsavarral rögzítettem a 10 perc alatt összedobott asztalhoz. Nem dicsekvésként(!), itt vannak a képek róla. A lehető legparasztabb módon használtam a kis Einhell gépet, kb 8 éve készültek a fotók, kizárólag oldalléceket martam a gyorsba összedobott "maróasztalon". A ventilátor azért kellett, mert nélküle nagyon melegedett a gép, így már nem okozott égési sérüléseket a gép fém felsőrésze amikor munka közben megnéztem, hogy melegszik-e. Naná hogy melegedett, még így is volt vagy 60 fokos. Órákon keresztül ment így a gép és évekig bírta is ezt az igénybevételt, úgy, hogy FACSAVAR tartotta.

Aztán nem lenézni a képek miatt! :D

Előzmény: Paco155 (83391)
halaloszto 2015.01.01 Creative Commons License 83394

eddig itt senkinek nem szakadtak ki a csavarok. neked sem fog.

nezz körül, lehet van pár egyéb luk a talpon, azon lehet ötös is átmegy.

a másik, hogy vannak a párhuzamvezető pálcái. szokás úgy felfogatni, hogy a talpon átdugod a pálcákat, es azokat rögzíted valamilyen bilinccsel.

Vajk

Előzmény: Lala8080 (83392)
Paco155 2015.01.01 Creative Commons License 83393

Az hagyján, de elkúrtam :P 

Az arányok ugyan stimmelnek, de a számok helyesen:

(22*pí)=12,65*4= 50,24 mm2

(82*pí)=200,96 mm2

Előzmény: Paco155 (83391)
Lala8080 2015.01.01 Creative Commons License 83392

sajnalom hogy ilyen problémas vagyok, de a gepet nagyon feltem, elég nagy kiadas volt ez számomra es buta dolgokon nem akarok elcsuszni pl összetöröm a gepet...Ha lenne valakinek meg barmi mas ötlete a felfogatasra az jo lenne!

Én soha nem gondoltam hogy eljutok ilyen asztalos szintre pl: asztal kerti szekér,díszkut, viragtarto állvany és valaki meg is veszi ezt, nem azert mert hasznot akartam huzni belőle hanem mert jok voltak! Én mindent a netröl tanultam es főleg töletek.Apam meghalt nincs ki tanitson, igaz nem asztalos volt de katonakent asztalos mühelyben dolgozott.

Lehetösegeket látok ebben a marogepben, de az asztal ala fogast mindenképpen szüksegesnek erzem, a kezi körfűresz nem volt jo kezben , de amikor asztal ala került valosagos csoda volt!

Paco155 2015.01.01 Creative Commons License 83391

Ööööö.... ez azért így nem teljesen igaz.....  :)

(42xpí)x4=50,24x4 = 200,96

(162xpí)= 803,84

Előzmény: RepülőgépÉpítő (83388)
Pote01 2015.01.01 Creative Commons License 83390

Igen, megkaptam, meg a csomagot is. Igazán nem kellett volna!

Visszatérve az 50 ezres Makitára szerintem aprólékosabb munkára a nagy súlya és a monstrum szerkezete miatt nem is lehet igazán alkalmas. Akkor már inkább az a fajta konstrukció amit úgy felülről kell fogni... Tehát ez a fajta: 

Igaz ilyet sem próbáltam még...

Emlékszem, hogy benzinkúti akcióban vetted a dekopírodat, talán az Agipnál. Ez a fújó funnkció érdekes, ha sikerül ránézni számolj be róla, mert ilyen 20 ezer körül költenék dekopírra és így, hogy a motorteljesítménye is nagyobb mint a Makitáé, és ilyen is van rajta, hát nem rossz. A Parkside-on csak annyi állítási lehetősége van, hogy az elszívó működjön e vagy sem. Gondolom ez is megvilágítja a lap előtti részt fehér fénnyel.

Örülök, hogy tetszik a szalagfűrészlap, nekem is bejött! ;)

Paco155 2015.01.01 Creative Commons License 83389

Azt ugye tudod, hogy egy darab 10-es csavarral fel lehet emelni egy autót?  Sőt, ismerek olyan autókat amelyeknek a kerekét 3 db tízes csavar tartja.

Szóval ne aggódj azt az öt kilogrammot meg fogja tartani a 4 db négyes csavar.

RepülőgépÉpítő 2015.01.01 Creative Commons License 83388

A marógépem 12-es marószárral használom, mégis bőségesen megtartja az a 4 db M4-es csavar a gépet. A 4 db M4-es csavar nagyjából egy M16-os csavarnak felel meg átmérőben. Szerinted egy M16-os csavar megtartaná a géped? 

Lala8080 2015.01.01 Creative Commons License 83387

Belegondolni sem merek mi lesz ha eltörik a gep talpa, garanciaban nem hinnem javitjak!A baleset veszélyröl nem is beszelve ha a lemezhez hozza er a a marofej a töreskor.....valahogy a 10 es csavarban bizom csak az meg oké hogy az ismerös rahegeszti a lemezre de utana hogyan tovabb?

RepülőgépÉpítő 2015.01.01 Creative Commons License 83386

a menetes száras emelést felejtsd el hamar. Nekem már 2 maróaszta variációm volt ami ezzel oldottam meg, de nem tudtam megbarátkozni vele mert lassú volt. Most egy trapézemelővel emelem a gépet a 3. maróasztalomban, ezzel meg vagyok elégedve. Pontosan be lehet állítani, mégis gyors az emelés. 

Előzmény: Lala8080 (83376)
halaloszto 2015.01.01 Creative Commons License 83385

viszont fűrészelni egy rossz gép jó lappal sokkal jobban lehet mint egy jó gép rossz lappal. 

és vannak sokan akiknek van egy rossz gép rossz lapjuk, szomorúak amér nem úgy vág mint szeretnének, és vesznek egy jobb gépet. és így még mindig jó gépük lesz szar lappal, pedig elköltöttek 20-30ezret. helyette 500ért vettek volna egy arra való lapot amit vágni akarnak, és vacak géppel is tökre az történne amit akarnak.

Vajk

Előzmény: Schnitt (83383)
arvaiz69 2015.01.01 Creative Commons License 83384

Szia!

Valóban, az lesz az!!! Köszönöm! Nem véletlenül mondogatom Én magamról, hogy nem vagyok műszaki beállítottságú ember!  Mióta megvettem a gépet az a kapcsoló ugyan úgy van, ahogy a képeken is lehet látni! Használatkor mindig én fújkáltam a forgácsot, hogy lássam a vonalat, ami mentén vágnom kell!!!

Mi lenne velem a fórum nélkül?  Ugyan meddig fújkáltam volna a forgácsot, mire magamtól rájövök erre a luxusra?  

Ne feledjétek, a jó pap is holtig tanul!

Előzmény: Paco155 (83380)
Schnitt 2015.01.01 Creative Commons License 83383
A jó gép+rossz lap kombinációból könnyebben lehet jó gép+jó lap kombót kihozni, mint a rossz gép+jó lapból
Előzmény: pajaci (83374)
halaloszto 2015.01.01 Creative Commons License 83382

ne félj a négyes  csavartól. sokat bír az. majd ha kiszakadt, ráérsz agyalni. az enyémet 5-ös csavarok tartják száz éve. a brutál csavarokkal csak azt éred el, hogy ha túltolod nem kiszakad a csavar, hanem eltörik a gép talpa.

Vajk

Lala8080 2015.01.01 Creative Commons License 83381

A csuszotalpat 4db szerintem max  4 es csavarok tartjak ezek szerintem nem birjak el arrol nem is beszelve a gép anyaga elég törekeny én minimum 4db M10 csavarra gondoltam,de nem tudom hogyan oldom meg.A körfűreszt is 4db M10 csavar fogja.Az emelést mar kigondoltam nem lesz baj.AZ asztalt is le kell gyartani hozza de az sem gond mert 2 éve csinaltam mar munkaasztalt elég stabilra sikerül.

Más: Nekem 270 W Bosch dekopir van a kerti szeker 18cm átmerőjű kerék vágasakor a végen kopogo hang jött a gépböl ami 5 perc pihenes utan elmult szerintem ez elég gaz...A gépet szetszedtem zsirzas kenes, de ujra elöjött sajna, pedig 2cm deszka volt!

Paco155 2015.01.01 Creative Commons License 83380

Ott van a lengésváltó alatt az az átlós piros bütyök. Annak az átállításával fogja neked a fűrészport lefújni, legalábbis a piktogramja szerint

arvaiz69 2015.01.01 Creative Commons License 83379

Szia!

Megérkezett postaköltség ára a számládra?

Csalódottságból adódott az az elhamarkodott hirtelen gondolat, miszerint arra gondoltam, hogy veszek egy komolyabb gépet! Inkább megpróbálok a talpán állítani, és a Te javaslatodra veszek bele valami igazán jónak mondható lapot!

Egyébként megvenni sem tudnék egy ilyen méregdrága gépet, még akciósan sem! Csak Schnitt fórumtársnak linkeltem be a gépet, mert Ő igazán profi gépben gondolkodik 50.000 Ft-ig terjedő árfekvésben! Egyébként szimpatikus nekem is ez a nagy gép!

Én az utóbbi időben jóformán nem is használtam a dekopírfűrészemet. Amire nekem kellene, úgy gondolom túlzás lenne ilyen profi gépet venni. Amire most akarom használni, az havonta néhány méter vágás, igazán nem lenne megerőltető a mostani gépnek sem! Csak tudnék vele szépen vágni!

Egyébként a mostani gépem sem kispályás, legalábbis szerintem! :- ) Gyorsbefogós, viszonylag erős 530 wattos, igazán kényelmesen használható gép. Éppen most az interneten rákerestem és azt írják, hogy még levegő fújásirány-beállító is van rajta! Ezt nem is tudtam!!! Majd holnap megnézem már, hol lehet ezt kapcsolni, mert eddig nem tűnt fel nekem, hogy van rajta ez a funkció!

Egyébként ilyen gépem van!

Más:

Tegnap kimentem a műhelybe felszereltem a szalagfűrészre az új 20x0,65 mm szalagot. Kíváncsiságból a hullásból kivett párdarab 2 cm vastag gyalult deszkán próbavágásokat végeztem.

Számomra a vágási felület teljesen el fogadható, jónak tartom. Könnyen, és egyenesen vág. Elég masszív lap,van tartása neki, ezzel jól lehet majd vágni a vastagabb faanyagokat is, a 8 milliméterenkénti fogtávolság pont erre való!

Holnap reggel már kezdem a műhelyben a munkát, ezzel a lappal felfűrészelem a borovi fenyő pallókat. Először leszélezem, aztán meg a kisbútorok lábait szabom ki belőle! Jó lenne, ha holnap még a gyalulást is be tudnám fejezni.

Más:

Sikerült az Önkormányzatnál megnézned a Makita szalagfűrészgépet? Ha igen, milyen benyomást keltett benned? Volt lehetőséged a kipróbálására?    

Előzmény: Pote01 (83372)
koopal 2015.01.01 Creative Commons License 83378

Menetes szárhoz készíts egy "gyorsító" áttételt, ha nem akarsz megőszülni marószár cserénél, vagy még jobb, ha az emelést egy ilyennel oldod meg.

Van ennyiért ugyanott vadi új is, csak ehhez informatívabb képet tettek fel.

Paco155 2015.01.01 Creative Commons License 83377

A felsőmaród alján van egy 4-5 mm vastag műanyag csúszótalp amit csavarok fognak.  Azt leveszed és a felszabaduló menetekbe tekered be a te csavarjaidat amik majd a laphoz fogják.

Lala8080 2015.01.01 Creative Commons License 83376

Az év első napjat felsőmaro asztalom elkésziteseinek tervevel töltöttem, sajnos nem sokra mentem.Az elején elakadtam nem tudom hogyan fogom rögziteni a felsö maro talpát az 5mm lemezhez sajnos a butorlap deszka nem jo mert tul sok marasi melyseget vesztek, a deszkat marni nem merem mert ha annak a vastagsagat lecsökkentem 5 mm re felek tul gyenge lesz, a gep egy keretbe lenne elméletileg fogva ami fioksíneken mozogna és menetes szaron emelnem meg.Sajnos nem talalok ra megoldast hogyan lehetne rögziteni ugy hogy a gepet kifurni megserteni nem lehet mar csak az 1 év garancia miatt is, eleg sebezhetőnek latom a gep anyagat sajnos latszik a legolcsobb gep ez a piacon, a motor teljesitmenye megfelelőnek tünik.

kofic 2015.01.01 Creative Commons License 83375

+1

Előzmény: pajaci (83374)
pajaci 2015.01.01 Creative Commons License 83374

Jó gép vacak lappal, vagy vacak gép jó lappal, akkor inkább az utóbbit választom.

Előzmény: halaloszto (83371)
Schnitt 2015.01.01 Creative Commons License 83373

Most hogy írod ezt a forgácstól nem látszik a vonal dolgot, jut eszembe, hogy több gépnél is olvastam a ki/bekapcsolható  forgácslefújás funkciót. Felírom ezt is a hasznos listára.

Előzmény: Pote01 (83372)
Pote01 2015.01.01 Creative Commons License 83372

Nálunk a helyi makita kereskedésben lehet az általad linkelt gépet kölcsönözni. Ez rajtad nem nagyon segít, pláne a miatt sem, hogy eddig ezt a gépet én sem kölcsönöztem még. A boltvezető szerint leginkább szarufák végének ívesre vágására használják. Azt mondja, hogy jók a tapasztalatok a kisebb ( http://www.zakanyszerszamhaz.hu/termek=53_Makita-4329-szurofuresz ) géppel kapcsolatban, ezt ajánlotta.

Nekem még sosem volt dekopír fűrészem, most amit használok azt kölcsönbe kaptam, az egy Parkside, az újabb fajta. Eredendően nagyon szimpatikus. Makita B18 lappal használom, szépen vág, szépen kanyarodik és lényegében a derékszögtől nem mászik el sem egyenes szakaszon, sem ívnél. Vettem még egy szintén kanyarvágásra való, de laminált anyaghoz való Makita lapot, ennek a számára nem emlékszem. Végülis nem laminált anyagból csináltam meg a sablonokat, nem is volt jó a lap, mert nem vágott olyan könnyen, nem lehetett vele olyan jól kanyarodni, így nem használtam (azóta nem is találom ).

A B18-as lappal csak annyi bajom volt, hogy felfelé hozta a port és az elszívás hiánya miatt folyton fújnom kellett, hogy lássam a vonalat. Aztán láttam egy Irwin (vagymi???) szintén kanyarvágó lapot ami nem felfelé hozza a port. Ezzel nem is volt gond, jól is vágott, kanyarodott is, de csúnyán elmászott a lap a derékszögtől.

A lényeg, hogy nem biztos, hogy kell neked az a dög nagy gép, lehet inkább a célnak megfelelő(bb) lapot kell megkeresni.

Előzmény: arvaiz69 (83369)
halaloszto 2015.01.01 Creative Commons License 83371

először vegyél bele egy profi lapot. nagyon sokat számít!

Előzmény: arvaiz69 (83369)
gdzsozy 2015.01.01 Creative Commons License 83370

Pajaci igen van.

Árvai zoli: a makita elèg jó gèp de mèg igy sem lehetek biztos abban hogy derèkszögbe vág. Az a legjobb ha vonal mentèn elvágjuk vonalzó ès csapádyas marókèssel sikba huzható.

BUEk

Előzmény: pajaci (83366)
arvaiz69 2015.01.01 Creative Commons License 83369

Szia!

Pár héttel ezelőtt pontos vágást akartam végezni a dekopírfűrészemmel, de a pontatlansága miatt egyáltalán nem vagyok elégedett! A vágást 2 cm vastag gyalult deszkán végeztem. A pontatlan vágásokat követően nem próbáltam rajta állítani, pedig lehet hogy korrigálható lenne a probléma! Hirtelen arra gondoltam én is, hogy lecserélem a gépet valami komolyabb gépre!

Pedig a kis fűrészgépemet még alig használtam. Mikor megvettem többször kézbe vettem, vágtam vele, még akkor is ha más géppel könnyebben megoldottam volna a feladatot. Akkor fel sem tűnt, hogy a pontossága nem a legtökéletesebb.

Most mikor nagy szükség lett volna a pontosságra, rögtön láttam hogy ez nem a várt minőséget produkálja! Mint ahogy írtam nem próbálgattam állítgatni a gép talpát, mert valahogy az rögzült meg bennem, a fórumon olvasottak miatt, hogy dekopírfűrésszel nem lehet egyenesen fűrészelni!

Ekkor fogalmazódott meg bennem, hogy felsőcsapágyas marókéssel fogom a munkát sablon mellett tökéletesre elkészíteni!

A fűrészre visszatérve, próbálok állítani a talpán és úgy is kipróbálni, hátha akkor változik a helyzet!

Az általad említett 45-50 ezer forintért már igen komoly gépeket is meg lehet vásárolni! Nagyon bízok benne, hogy azok valóban alkalmasak a tökéletes vágások elkészítésére!

Ez a gép most pont 50.000 Ft akciósan! Ez szerintem nagyágyú a dekopírok között!!! Ennyiért már tényleg elvárható a minőség, de hogy azt tudja-e nyújtani amit várunk tőle, azt nem tudom!!! Sajnos nincs tapasztalatom!

http://www.zakanyszerszamhaz.hu/termek=58_?gclid=Cj0KEQiA_ZOlBRD64c7-gOzvrP0BEiQAAYBnd-RqYFpvAQHae5XcYXqpOcWsF1LK_dUj9MoMpUDMGS8aArBO8P8HAQ

Előzmény: Schnitt (83352)
pajaci 2015.01.01 Creative Commons License 83368
Előzmény: pajaci (83366)
farontó 2015.01.01 Creative Commons License 83367

Sziasztok!

Forgácsban gazdag, boldog új évet kívánok mindenkinek!

Egy régebbi történet, hogy valaki vett Németországban egy gépet. Annak a sztorinak mi lett a vége? Sikerült haza hozatni? Vagy csak lemaradtam az eseményekről?

Ha jól emlékszem, Rahed Lee kolléga vett a gyalugépéhez szorítós ékszíjtárcsát. Meg szeretném tőle kérdezni a beszerzés helyét.

pajaci 2015.01.01 Creative Commons License 83366

Táblásított lap furnérozva létezik? Olyanra gondolok mint amilyenek a békebeli szekrények voltak. Ha igen hol, és mi ennek a hivatalos neve?

joevagyok68 2015.01.01 Creative Commons License 83365

Én a kérdést se értem...:-)

Melyik irányba gondolod nagyobb legyen ?

Milyen nehezek  csövek ?

Nem elég ha a "végénél" befér az ujjad ?

Vagy csak nemes egyszerűséggel kiborítod belőle majd...  :-)

Előzmény: 31415927 (83363)
Barnamedvébb 2015.01.01 Creative Commons License 83364

off

aha, érdekes, előbb nem értettem

de már vett nekem jegyet egy barát

mindenesetre köszönöm a tanácsot, ha időd engedi, írd meg nekem emilben, mi az útja-módja, mert ezt nem ismertem

bár inkább ne legyen újra szükségem erre

Előzmény: halaloszto (83362)
31415927 2015.01.01 Creative Commons License 83363

Sziasztok, van egy trambulinunk amit télire mindíg szétszerelünk.  A cucc váza fémcsövekből van megcsinálva és arra gondoltam csinálok egy házibarkács ládát, amiben télen kint tudnám tárolni a csöveket.  A csövek "természetesen" hajlítva vannak és arra lennék kiváncsi, hogy van-e valamilyen ökölszabály arra, hogy mennyivel nagyobb legyen a láda belső mérete, mint a benne tárolt cuccok külső mérete, hogy azért könnyen lehessen kivenni-betenni a dolgokat?

Arra gondoltam 10%-ot ráteszek, de 1 méteres darabnál 10 centi nem tűnik soknak, talán egy nagyobb férfikéz sem fér el.

Előre is köszönöm a segítséget!

halaloszto 2015.01.01 Creative Commons License 83362

mondom, lehet bankkártya egyenlegre utalni penzt azonnalra. én is tudok otp netbankon keresztül. 

nem a bankszamladra a giron keresztül, hanem effektive egy chargeback kártyatranzakció az én számlámról a te kártyádra. 

Vajk

Előzmény: Barnamedvébb (83351)
pajaci 2015.01.01 Creative Commons License 83361

Nem mondtam hogy ez lesz a neked való, nekem mindenesetre tetszik.

Előzmény: Schnitt (83360)
Schnitt 2015.01.01 Creative Commons License 83360

Ez igaz, de nem akarom elkapkodni a dolgot, megvárom a válasz a többi kérdésre is (kitörésgátló, gépkialakítás, stb), aztán jön a mérlegelés, szerszámboltba járás, géptapogatás. Hobbi szinten ezeknek is megvan az élvezeti értéke.

Más lenne a helyzet, ha egy pénzes meló közben sürgősen kell egy gép, akkor nincs idő ilyenekre.

Előzmény: pajaci (83359)
pajaci 2015.01.01 Creative Commons License 83359

Az 50-be kényelmesen belefér neked.

Előzmény: Schnitt (83358)
Schnitt 2015.01.01 Creative Commons License 83358

Igen, sajnos húzós áruk van, de itt sajnos nem olyan "egyszerű" a választás, mint a kézi körfűrészeknél, ott talán kisebb a gép szerepe a pontos munkában, inkább a fűrészkorong a döntő.

Előzmény: pajaci (83357)
pajaci 2015.01.01 Creative Commons License 83357

Ezzel szemezgetek már régóta, csak az ára nekem kicsit sok.

http://witmermotorservice.com/wp-content/uploads/2012/10/JV0600K_HPS.jpg

Schnitt 2015.01.01 Creative Commons License 83356

Tudom, hogy jól beállított pontos dekopírfűrésszel sem könnyű szépen dolgozni, de a mostanival esélyem sincs.

Megpróbálom visszakeresni a hozzászólásokat a témában, de ha GPS kollégának van egy kis ideje, örülnék a jótanácsoknak.

Előzmény: MN 3100 (83355)
MN 3100 2015.01.01 Creative Commons License 83355

GPS kollégát kérdezd meg!

Ő nagy szakértője a rezgőfűrész

használatának. Már sokszor volt

polémia arról, hogy miért nem

tud a hétköznapi hobbista

egyenesen, pláne merőlegesen

vágni ilyen géppel.

Például én sem.

Péter

Karger 2015.01.01 Creative Commons License 83354

Ja igen, SDS befogós!!!!

Előzmény: Karger (83353)
Karger 2015.01.01 Creative Commons License 83353

Én Bosch-t vettem, a legolcsóbbat, nincs rajta előtolásállítás, de jól vág. Vettem hozzá 3 db-os lapkészletet, és tök jó. A régi skil nem volt egy nagy szám és drágább is volt.

Schnitt 2015.01.01 Creative Commons License 83352

Új év, új fűrészgépek :)

Ha már így szóba kerültek, én is tervezem egy jó dekopír beszerzését idénre, mert amit most használok, azzal nem lehet normálisan dolgozni.

Valami noname cucc, 2 imbuszcsavaros lapbefogással, de képtelenség vele bármilyen vonalat követni, mert a befogott lap nem párhuzamos a hép hossztengelyével, ami miatt eleve ferdén kell tolni. A beépített lézer meg a másik irányban ferde, így egyeneseknél sem segít, vezető mellett meg katasztrófa, gyakorlatilag 5 centi után már alul arréb megy a lap, mint felül, mintha szögbe állna a talp.

Szóval, a beszerzéshez szeretnék tippeket kérni.

Melyik márkának jobb a gyorsbefogója?  Milyen gépkialakítás mihez jobb? pl a felső fogantyús, és amikor a gép törzsét markolja az ember, elöl meg van egy kis segéd markolat?

Azt láttam, hogy az utóbbival szoktak alulról is vágni,hogy felfele áll a lap.

A lap mellé illeszthető kitöredezés gátló mennyire hatékony? Bútorlapnál is véd, vagy csak fánál?

Ki milyen lapokat használ különféle anyagokhoz? (nem a puhafához nagyfogú tanácsokra gondolok, hanem konkrét kipróbált és bevált márkák típusai)

Előre is köszönöm mindenkinek, aki hozzá fog szólni.

Ja és a felhasználás, max 2" deszkáig, konyhapultig kellene jól muzsikálnia (merőleges, párhuzamos, derékszög), nem akarok gerendát szabni vele.

Az egész projektre kb 45-50 ezret szánok, de akkor hobbi kategóriában már évtizedes megbízhatóságot szeretnék.

Létezik ilyen a ma kapható kínálatban?

Barnamedvébb 2015.01.01 Creative Commons License 83351

köszi, de Németországból repülnék haza,  most épp csak kp-m van, és megoldhatatlan a jegy cseréje bankkártya nélkül (ami szintén van, csak nincs rajta elég pénz)

de megkérem egyik barátom, vegyen jegyet, aki már él és mozog, valahogy megoldom

Előzmény: kofic (83345)
pajaci 2015.01.01 Creative Commons License 83350

Ne mondj már ilyen badarságot!

Előzmény: RepülőgépÉpítő (83347)
Paco155 2015.01.01 Creative Commons License 83349

Öööööööö.... és ennél az első fél vágásnál visszafelé kell húzni a gépet - ami nem kicsit veszélyes.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (83347)
Catman 2015.01.01 Creative Commons License 83348

Köszönöm, a második kérdés a fűrészlap lett volna. Tehát ha jól értem, nyugodtan megvehetem valamelyik említett gépet, és hozzá egy jó fűrészlapot?

Előzmény: RepülőgépÉpítő (83337)
RepülőgépÉpítő 2015.01.01 Creative Commons License 83347

Ezt el lehet kerülni egyszerűen. Az első vágásnál csak félig kell bevágni a lapot, a második vágásnál kell átvágni. Próbáld ki :)

Előzmény: pajaci (83338)
látogató 2015.01.01 Creative Commons License 83346

Ez egy kicsit hosszúra sikerült szilveszter volt.

Jó reggelt és BUÉK mindenkinek!

kofic 2015.01.01 Creative Commons License 83345

Üzletközpontokban az OTP-k elvileg nyitva lesznek pénteken, szombati munkarend szerint . Eurót csak a Westenben lévő fiókban tudtam felvenni szombaton. 

Előzmény: Barnamedvébb (83344)
Barnamedvébb 2015.01.01 Creative Commons License 83344

Köszönöm!!

más megoldás kell akkor

Előzmény: pajaci (83343)
pajaci 2015.01.01 Creative Commons License 83343
Előzmény: Barnamedvébb (83339)
Garfield007 2015.01.01 Creative Commons License 83342

Pihenőnap, január 10 szombati ledolgozással, szerintem nem.

halaloszto 2015.01.01 Creative Commons License 83341

másodika munkanap. konkretan bankokat nem tudom, de itt nem szoktak a munka es a banknapot megkulonboztetni.

kartyara tudsz utalni a bankszamlad megkerulesevel azonnalra. ha muszaj.

Vajk

pali923 2015.01.01 Creative Commons License 83340

Az én bankom azt írja, hogy a 31-i befizetéseket 5-én írják jóvá. Gyanítom, hogy a többi is hasonlóan működik, de azért nézz szét a saját bankod honlapján.

Barnamedvébb 2015.01.01 Creative Commons License 83339

off

Kérem, valaki mondja meg nekem, hogy holnap banknap van-e Magyarországon

Sürgősen haza kell utaznom, de előbb pénzt kéne utalni a kártyámra.

Köszönöm

on

pajaci 2015.01.01 Creative Commons License 83338

Az egyik oldalon mindig pattogzani fog.

Előzmény: Catman (83335)
RepülőgépÉpítő 2015.01.01 Creative Commons License 83337

A szép vágás bútorlapon nem a fűrészgépen műlik hanem a fűrészlapon. Én freud lapokat használok workzone gépen, szépen vágja a bútorlapot, bár nem kimondottan bútorlaphoz tervezett lapot használok. Ha a freud vagy más nevesebb lapgyártó katalógusát megnézed akkor te is találni fogsz olyan lapot amit kimondottan bútorlaphoz ajánlanak. Azokkal nem lesz kiszakadásos a vágás. Csak 1 hátrányuk van ezeknek a lapoknak, kicsit borsos az áruk, de megéri beruházni rájuk, ha normális munkát akar az ember barkácsolni. 

Paco155 2015.01.01 Creative Commons License 83336

Inkább jó fűrészlapba ruházz be.

Catman 2015.01.01 Creative Commons License 83335

BUÉK mindenkinek! Szeretném idén lecserélni a gagyi bricostore-os kézi körfűrészemet. Főleg 18mm-es bútorlap vágásra használnám, a lényeg az lenne, hogy pontosan vágjon, és lehetőleg ne pattogjon ki az anyag. Érdemes vadásznom parkside vagy workzone gépet? Lehet ezekkel szépen vágni?

Barnamedvébb 2015.01.01 Creative Commons License 83334

Boldog új évet kívánok mindenkinek! :)

zsgombos 2015.01.01 Creative Commons License 83333

BUÉK mindenkinek és köszönöm a hasznos tanácsokat!

koopal 2015.01.01 Creative Commons License 83332

Isten ments, hogy szakemberekkel vitatkozzak, nem is ellenvetés, amit írok, csak egy kis adalék, ami talán lazíthat a zenkolni-nem zenkolni merev álláspontokon.

Mivel semmiféle fához köthető képzettséggel nem rendelkezem, a magam logikája alapján kezdtem el különféle famunkákat készíteni, kezdve a gyerekkori nyúlketrecektől és deszka-gokartoktól az emeletes ágyig, sarokszekrényig stb.

Az első időkben nemhogy az internetre, de még újságokra se tudtam támaszkodni, így vélhetően több olyan szakmaiatlan fogás is rögzült bennem, amit a mesterek minimum elnéző fejcsóválással nyugtáznának.

Egyik ilyen dolog (mint most megtudtam), hogy tiplizésnél még sosem süllyesztettem a furatokat, mert nem vettem számba azokat az eshetőségeket, amik miatt erre szakmailag szükség van/lehet.

A megvezetés kérdése fel sem merült bennem, mert szinte mindig gyárilag darabolt facsappal dolgoztam, amikor pedig én vágtam méretre, annak a végét ugyanúgy letörtem, ahogy a bótinál is láttam.

Így a "belefér" tartományba sorolható pártizedes pontatlanság sosem jelentett megoldhatatlan illesztési problémát, a letörés megvezette a renitens csapokat annyira, amennyire kellett.

Ugyanez a letörés hagy egy kis helyet a furat alján is, ahol elfér pár morzsa vagy néhány csöppnyi ragasztó.

A fölös mennyiségű ragasztóval ugyan volt már gondom, de amikor ez előfordult, azon a zenkolás sem segített volna, figyelmetlenül kalapáltam össze a darabokat, és a furat alján lévő ragasztónak nem volt ideje a csap rovátkáin kimenekülni, és átütötte a lap oldalát.

A kinyomódó ragasztó nálam még nem okozott olyan hibát, hogy eltartotta az összenyomott lapokat egymástól, szépen kipréselődött mindig közülük, onnan pedig letöröltem és kész.

Viszont a lemorzsolódó forgács miatt előfordult már ilyen illeszkedési hiba, de azt gyorsan sikerült orvosolnom, és nem jutott eszembe megelőzésen gondolkodni, vagy utána nézni, ezért következő alkalmakkor is süllyesztés nélkül fúrtam.

Szóval úgy látom, a zenkolás elengedhetetlen akkor lenne, ha sarkosra darabolt tiplikkel dolgozna az ember, elképzelhető, hogy a szakmai előírás is erre alapul, viszont ajánlottnak nyugodtan elfogadhatjuk amatőr hozzáállással is, leginkább az illeszkedő felületek közé szoruló morzsalék okozta problémák megelőzésére.

Számomra ez már későn szerzett tudás, mert mióta megvan a lamellózóm, azt se tudom, melyik polcon vannak a tiplik, nem használom őket, de aki ezt a módszert preferálja, és még nem ismerte ezt a szakmai fogást, annak minden bizonnyal hasznára válik ez a kis polémia.

Sértődéssel meg csak nem zárjuk-kezdjük tán az évet, bízom benne.

Mellesleg amilyen figyelmetlen vagyok, nekem is csak közvetlenül a megfejtés közreadása előtt esett le az "újonc" kiléte.

Kívánok neki és minden szakmabelinek az új évre annyi munkát, amennyivel még éppen meg tudnak birkózni, a többieknek pedig annyit és olyat, amiben kedvüket lelik.

MN 3100 2015.01.01 Creative Commons License 83331

Szervusz!

Igazad lehet.

Majd megszokjuk az új nicknevet.

Péter

Előzmény: pacman123 (83322)
adingos 2015.01.01 Creative Commons License 83330

B U É K !!!

RepülőgépÉpítő 2015.01.01 Creative Commons License 83329

BUÉK!

kofic 2015.01.01 Creative Commons License 83328

BÚÉK ! 

pajaci 2015.01.01 Creative Commons License 83327

BUÉK!

EPP__ 2015.01.01 Creative Commons License 83326

Mindenkinek új szerszámokban és sikeres projektekben gazdag új evet!

Előzmény: EPP__ (83325)
EPP__ 2015.01.01 Creative Commons License 83325

Akkor ha sikerul elsokent az uj evben  :)

Kamelot 2014.12.31 Creative Commons License 83324

Köszönöm a katalógust link nélkül is ismerem a benne levő szerszámokat is. Nem a létezését tagadtam. Részemről befejeztem.

Előzmény: BözsiBözsi (83323)
BözsiBözsi 2014.12.31 Creative Commons License 83323

Megkerestem neked azt amiről a sorozatfúróknál beszéltünk.

http://paliszander.hu/media/05_sorozatfuro_szerszamok_cmt.pdf

Itt a 17-es oldal ami érdekes, és a 20-as oldal.

Itt megtalálod a zenkölöt.

Előzmény: Paco155 (83319)
pacman123 2014.12.31 Creative Commons License 83322

Én nem oly' régen vagyok itt, de nem szül. Erzsébeti a kolléga? :-) vagy nem jól emlékszek/tippelek.

Amúgy B.Ú.É.K mindenkinek! Haverral éppen (fél)részegen konyhát tervezünk. Mellesleg most jelentette be hogy megnősül. Sok ez nekem egyszerre ... és még nincs vége az évnek o.O

Előzmény: BözsiBözsi (83321)
BözsiBözsi 2014.12.31 Creative Commons License 83321

Paco155 jól leírta amit le lehetett.

Eddig 1600 feletti a hozzászólásom itt a topic-on a régi nick-el.

Ha másként nem megy, akkor még ezen a vonalon is tudom magam "igazolni".

Azt nem tudom, hogy hol firtattam a végzettségedet.

Ha még is így lenne, akkor semmi él nem volt a szándékomban.

Előzmény: Kamelot (83318)
Paco155 2014.12.31 Creative Commons License 83320

És természetesen fában gazdag boldog új évet kívánok mindenkinek.  :)

Paco155 2014.12.31 Creative Commons License 83319

Nemrégen írta, hogy nicknevet váltott valami okból, és a jelenlegi utal a régire. Én nem akarom leírni mi volt mert nem tudom a váltás okát, de nekem azonnal leesett mi volt az eredeti.

Előzmény: Kamelot (83318)
Kamelot 2014.12.31 Creative Commons License 83318

Két dolog lehetséges. Erős amnéziám van vagy nick nevet váltottál.

Van itt olyan a fórumon aki ha azt mondja a pirosra hogy kék akkor elhiszem neki. Még nem tartozol ebbe a kategóriába. Ismeretlenül ne firtassuk egymás végzettségét.

Előzmény: BözsiBözsi (83317)
BözsiBözsi 2014.12.31 Creative Commons License 83317

Ha nézegettél már sorozatfúrókat akkor lehet, hogy nem voltál túl figyelmes...:)

LudasMatyí írta éppen (83306) hogy ő sokat dolgozott ilyen gépen, és ott volt ilyen fúróra szerelt süllyesztő.

"Én is alá tudnám támasztani de ettől az nem lenne szakmai alap."

Lehet, hogy azért mert te hobbista vagy, és erős kijelentés lenne egy hobbista részéről, hogy mi a szakmai alap, és mi nem az. Talán engedtessék meg az, hogy egy szakember ezt kijelenthesse a saját szakterületén. És ne legyen már az egy bevett forma, hogy egy hobbista ezt a kijelentést ne vonja kétségbe.

Ez nem jeleti azt, hogy egy szakinak mindig mindenben igaza van, de azt igen, hogy normál esetben azért mégiscsak a szakember véleménye a nagyobb súlyú a hobbistával szemben.

"Az meg hogy kijelented ismeretlenül az engem nem kötelez arra hogy egyet értsek."

Figyi, én évek óta írogatok ide, és sikerült már elhitetnem az itteniekkel, hogy értek ahhoz amiről írok.

Ettől függetlenül nem kell, hogy ez téged kötelezzen bármire is. De éppen az itt végzett munkásságom okán szerintem mondhatom azt, hogy itt a topic-on ismernek engem. Arról ne is beszéljünk, hogy van egy-két topic-lakó aki személyesen is ismer.

Ezért sem írom azt le, hogy ez egyéni vélemény.

Én szakma szerint csinálom ezt, és ez talán feljogosít arra, hogy bizonyos kijelentéseket megtehessek.

Nem szoktam minden szir-szar dologba beleszólni, Szinte kizárólag olyanokba szólok bele amiben látom azt, hogy vagy nagyon félremennek a dolgok a vita hevében, vagy erős hozzánemértést vélek felfedezni, és adott esetben ehhez a részéhez a szakmai vonalon éppen konyítok is valamit.

Lehet, hogy ezek a szavak sokak számára "vérlázítónak " tűnnek, de nem osztom azt a véleményt ami a korunkban nagy általánosságban elterjedt, hogy mindenki mindenben kétségbe vonhat bármit szinte "büntetlenül".

Ez erodálja a szakmaiságot, és nem hiszem, hogy előre vinné a világot.

Vannak dolgok amit igenis a szakemberek jobban tudnak mint azok akik ezt a dolgot kívülről szemlélik.

Zárszóként ugyanazt tudom írni amit te is.

Nem azonos a véleményünk. Remélem nincs harag.

Előzmény: Kamelot (83316)
Kamelot 2014.12.31 Creative Commons License 83316

Egy pár faipari kiállításon megfordultam már a sorozatfúróknál sosem láttam zenkolót. Bár LudasMatyi olyannal dolgozott. A videómegosztón található videókon sem használnak ilyet. Ez valami titkos dolog. Ezért furcsállom ezt.

Én az euro csavar furatát zenkolom de ez az én gyagyám. Én is alá tudnám támasztani de ettől az nem lenne szakmai alap.

Az meg hogy kijelented ismeretlenül az engem nem kötelez arra hogy egyet értsek. Én minden véleményemhez odaírom hogy egyéni vélemény elhiszik elhiszik nem nem.

Nem azonos a véleményünk. Remélem nincs harag.

Előzmény: BözsiBözsi (83314)
Schnitt 2014.12.31 Creative Commons License 83315

Nem véletlenül hansúlyoztam ki :)

Szakmai képzetlenségemet műszaki szemlélettel, és biztonsági tartalékokkal pótolom.

1. Nem teljesítménybérbe dolgozom, nem hajt a tatár. A lyuk mélységét mindkét oldalon 1-1 millivel mélyebbre méretezem, mint a tipli hossza, így ha valami belesodródik, elfér alatta. Ha süllyeszted a furatot, ott is belesodródhat a lyuk faláról egy egy lazább faforgács darab.

2. Óvatosan "kapatom" bele a tiplit a lyukba. A furatokat sablonnal készítem, törekszem a pontosságra

3. Olyan helyen tiplizek, ahol lap és él találkozik. Az ilyen éleket nem fóliázom le, mert egyrészt takarásban van, másrészt fel tudja szívni a fölös ragasztót.

Előzmény: BözsiBözsi (83303)
BözsiBözsi 2014.12.31 Creative Commons License 83314

Hidd el, ha kijelentek valami szakmai dolgot itt, annak meg van a háttere.

Vagy így, vagy úgy, de oka van annak amit mondok.

Ez nem nagyképűség.

Én ebben vagyok otthon, ez a munkám, ezt tanultam.

Ha nem vagyok biztos a mondandómban azt is jelezni szoktam, mivel nem én vagyok a szakma csúcsa, így egy rakás dolog van amihez nem értek a szakmán belül (sem), így nem is fogalmazok meg sarkalatos véleményt róla.

Ilyen pl. az antik dolgok javítása, vagy ilyen pl. a felületkezelések bizonyos fajtái.

Előzmény: Kamelot (83312)
Lala8080 2014.12.31 Creative Commons License 83313

BUÉK minden fával barkacsolonak :)

Kamelot 2014.12.31 Creative Commons License 83312

Csak az hogy kijelentetted hogy ez egy szakmai alap. Gondoltam hogy ezt tanultad.

Előzmény: BözsiBözsi (83311)
BözsiBözsi 2014.12.31 Creative Commons License 83311

Egyébként egy kis "élt" érzek a kérdésedben.

Mi a gond?

Előzmény: Kamelot (83304)
RepülőgépÉpítő 2014.12.31 Creative Commons License 83310

Szeretnék mindenkinek Boldog Új Évet kívánni, legyen balesetmentes és eredményes a barkácsolásotok. :)

MN 3100 2014.12.31 Creative Commons License 83309

A véleményeddel teljesen egyetértek.

Már csak azért is süllyeszt az ember, mert

nem csak befele törhet-fordulhat a peremről

a forgács hanem kifele is és ez is elnyomja

az illesztendő lapot.

Meg így van a fúrás igazán befejezve.

Úgy tanultam: letörés, ívelés, sorjátlanítás

minden esetben. Főleg, ha hasította már

fel a bőröd spén, bökte meg a tenyered

kiálló sarok.

Egyébként:

Mindenkinek BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK.

Péter

BözsiBözsi 2014.12.31 Creative Commons License 83308

Én ezt a mestereimtől, meg innen onnan szedtem össze...

Egyébként nem jártam egyetemre.

Előzmény: Kamelot (83304)
RepülőgépÉpítő 2014.12.31 Creative Commons License 83307

Szia!

Megkaptam a levelet, de még nem volt időm érdemben foglalkozni a témával. Bocsi, de rengeteget melózok most. Kis türelmet kérek. 

BUÉK!

Előzmény: látogató (83283)
LudasMatyí 2014.12.31 Creative Commons License 83306

Csavarozásnál a csavarfej süllyesztése,tiplizésnél pedig a feleslegesnek gondolt,de mégis szükséges ragasztómennyiség helyének kialakítása a célja!Meg kell nézni egy bútorgyártásban használt sorozatfúrót működés közben(évekig dolgoztam ilyen gépen,tanuló koromban),ott a fúrohegyek szintén zenkolóval vannak felszerelve!

EPP__ 2014.12.31 Creative Commons License 83305

Hat ez alá kb. 120 cm-ig fér. 

Ilyenem van...  

http://www.uni-max.hu/rdp-16-radialfuro/d/

csak régebben sokkal olcsóbban adták. Most meg úgy látom senki se vett hozzá támaszt. sajna én se. :)

Előzmény: Paco155 (83296)
Kamelot 2014.12.31 Creative Commons License 83304

Ezt tanítják a faipari egyetemen?

BözsiBözsi 2014.12.31 Creative Commons License 83303

Jó, hogy hangsúlyozod, hogy saját vélemény, mert ez a süllyesztés egy szakmai alap.

Három fontos funkciója van.

1. A tipli beütésekor a süllyesztés nélküli furat széle belemorzsolódhat a lyukba így csökkenti a szabad mélységet. (ez nem túl sűrűn fordulhat elő, de előfordulhat, így ipari oldalon ez nem megengedhető!)

2. A beütéskor egyfajta megvezetést, központosítást ad a tiplinek. Sokszor nem 100%-os a tiplisor, és a furatok sora illeszkedési minősége. Sőt az a ritka amikor ez ilyen... Ennek van nagy előnye is, mert egy nagyobb szekrényt egy ember is össze tud tiplizni készre, míg pl ha csak csavarozza akkor sokszor 2 ember kell a megoldáshoz, vagy valami komolyabb sablonszerűség ami megtartja a lapokat egymásnak derékszögbe a csavarozás idejére.

3. És ez a legfontosabb funkciója: a lyukba tett ragasztó az esetek bizonyos részében több mint az optimális. Ezért amikor a tipli bekerül a helyére akkor a felesleg kitüremkedik a tipli mellett. Ha nincs ilyen süllyesztés akkor nincs hová mennie a ragacsnak, így egyfajta gallért képez majd a tipli mellett a felületen. Az esetek többségében a laminált felületen ami semmit sem képes felszívni ebből!

Így nem fognak összefeküdni a ragasztandó élek, így egyrészt csúnya lesz, másrészt meg kisebb lesz a terhelhetősége a tiplisornak.

Remélem kielégítő voltam.

Előzmény: Schnitt (83301)
Paco155 2014.12.31 Creative Commons License 83302

A bácsi rutinból a fémiparban gondolkodik, és ott a zsákfuraton tényleg nem szoktak. Főleg ha menetes lesz. Csak akkor csinálnak amikor pl illesztőfurat készül, és a brezont meg kell vezetni a letöréssel.

Előzmény: BözsiBözsi (83299)
Schnitt 2014.12.31 Creative Commons License 83301

Akkor úgy fogalmazok: én nem szoktam, másnál sem láttam még, és gyári, lapraszerelt bútoroknál sem. 

A bútorstift mindkét vége csonkakúp, az éles peremű lyukba is könnyen belemegy. A  bútorlapoknál összerakás után a lyukból semmi sem látszik. Ráadásul a süllyesztés hasznos felületet vesz el a bútorlap és a stift kapcsolódásából. Szerintem ez nem csak felesleges, de hátrányosan befolyásolja a merevséget, és a kötés erejét. De hangsúlyozom, ez csak az én véleményem.

Előzmény: BözsiBözsi (83299)
BözsiBözsi 2014.12.31 Creative Commons License 83300

Így van. Látszatra jó lehet..

Ki kell próbálni!

Hátha megoldás...

Én nem használtam még ilyet soha, még jó is lehet...

Előzmény: Kamelot (83292)
BözsiBözsi 2014.12.31 Creative Commons License 83299

"Zsákfuratot nem szoktak süllyeszteni, átmenő furatnál meg mindegy, mennyi lóg ki a fúróból a túloldalon."

Már hogy a fenébe nem kéne???

Egy egyszerű forgácslapcsapozást el sem tudok képzelni zenkölés nélküli furatok nélkül!

Fontos apróság ez!

Előzmény: Schnitt (83288)
LudasMatyí 2014.12.31 Creative Commons License 83298

Nyugi,ott is meg lehet szorítani!

Előzmény: halaloszto (83287)
Schnitt 2014.12.31 Creative Commons License 83297

B.U.É.K.!

Paco155 2014.12.31 Creative Commons License 83296

Befér alá a negyven centis bútorlap élével? :P

Előzmény: EPP__ (83294)
Pote01 2014.12.31 Creative Commons License 83295

Boldog Új évet Kívánok mindenkinek!

EPP__ 2014.12.31 Creative Commons License 83294

Én is bedobom a közösbe a megoldásomat. Sajna ez sem mindig használható, de vettem egy olcsó állványos fúrógépet, és annak a mélységállítójával sima ügy sorozatba fúrni az egyforma mélységű likakat, és még a szögük is egyforma lesz.. általában :).

Előzmény: Kamelot (83292)
arvaiz69 2014.12.31 Creative Commons License 83293

Sziasztok!

B.U.É.K!

Kamelot 2014.12.31 Creative Commons License 83292

Itt van egy talán tökéletes mélységhatároló. Látszatra.

Barnamedvébb 2014.12.31 Creative Commons License 83291

még jobb, hogy itt Németországban ez egy kicsit drágább az Amazonnál :)

Előzmény: pajaci (83289)
Kamelot 2014.12.31 Creative Commons License 83290

Rossz következtetés. Ha megnézed ezeknek a ütköztető süllyesztőknek a "hossza" nagyobb mint a másik határolóknak és ezért nem fordul el szorításkor. Ha nem akarok süllyeszteni akkor fordítva fogom fel és akkor ütköztet. Ezek nagyságrendekkel jobbak mint az előzőekben említettek.

pajaci 2014.12.31 Creative Commons License 83289

Viccesen kis ára van, lehet rendelek tőlük, a szállítás is csak 870Ft elméletileg.

(gondolom nincs egy kg)

Előzmény: LudasMatyí (83285)
Schnitt 2014.12.31 Creative Commons License 83288
Zsákfuratot nem szoktak süllyeszteni, átmenő furatnál meg mindegy, mennyi lóg ki a fúróból a túloldalon.
halaloszto 2014.12.31 Creative Commons License 83287

na és mit tippelsz, miért van a képen mindegyiken fent a süllyesztő a tövénél? csak nem azért mert nem lehet megszorítani a spirálos részen sehogy? 

Vajk

Előzmény: LudasMatyí (83285)
adingos 2014.12.31 Creative Commons License 83286

Nem a rosszaságról van szó. Persze, hogy nem. De mivel nem írtad a leány életkorát, ez jött ki belőlem. Nekem is van egy még "kicsi" alig 12éves.   :-)))))

Előzmény: Mol gabi (83273)
LudasMatyí 2014.12.31 Creative Commons License 83285
torony78 2014.12.31 Creative Commons License 83284

Most még nem aggódom annyira az udvarlók miatt, mert 2 éves a kis tündérke, de bele tudok gondolni a helyzetbe, és nem lesz könnyű a tinédzser/kamaszkor, az biztos.

Addig pedig - igen - az a feladat, hogy józanságra, okosságra tanítsam, és megőrizzük az őszinte, nyílt kapcsolatunkat.

Köszönöm a jókívánságokat, tanácsokat az ágyprojekthez és Boldog Újévet kívánok minden derék hobbiasztalosnak!

Újoncként mondhatom, jó volt veletek fórumozni! Folyt.köv. jövő évben!

látogató 2014.12.31 Creative Commons License 83283

Ment egy mail 25-én. Megtalált?

Előzmény: RepülőgépÉpítő (83255)
halaloszto 2014.12.31 Creative Commons License 83282

bútorlap csapozástól indultunk. ott elengedhetetlen.

Előzmény: Mol gabi (83266)
halaloszto 2014.12.31 Creative Commons License 83281

két fúrógépet is vettél? nade egyformát? mert ha nem egyformák, akkor lesz egy jobb meg egy rosszabb. és vagy a rosszabbal kell fúrd a lukak felét, vagy állandóan cserélgetned kell a fúrószárat.

Vajk

Előzmény: pajaci (83248)
joevagyok68 2014.12.31 Creative Commons License 83280

értettem

viccvót

mea culpa

énanyámpicsája

kellene,hogy értsd a viccet...

BUÉK

Előzmény: Mol gabi (83278)
joevagyok68 2014.12.31 Creative Commons License 83279

2 fiu

Előzmény: pajaci (83277)
Mol gabi 2014.12.31 Creative Commons License 83278

Na jó,úgy látom,mindegy hogy mit írok,kötekedők akadnak szép számmal mindenhol.Kellene,hogy értsd,hogy miről szól az írás.

Azt gondolom elég is volt nekem ebből.

Mindenkinek kívánok kellemes időtöltést a szilveszterre,az új esztendőre pedig sok sikert a munkákhoz,és minden egyébhez.Akinek esetleg kifogása lenne ezzel is,az írja meg  a véleményét,én egyet fogok érteni vele.

Sziasztok.

Molnár Gábor

Előzmény: joevagyok68 (83276)
pajaci 2014.12.31 Creative Commons License 83277

Van lányod?

Előzmény: joevagyok68 (83276)
joevagyok68 2014.12.31 Creative Commons License 83276

letében az volt a legszörnyűbb reggel,amikor a lánya szobája előtt egy 42-es sportcipőt látott..

Minden viszonylagos !

Meg mindig jobb mintha

- egy noi cipot talal ott.....es kamingout is van

- vagy egy noi es egy 42- es ferfi cipot...

- vagy ket 42-es ferfit...

Folytassam..... :-) 

Vagy lehet az volt a baj, hogy a 'szobaja elott' ? 

Nem az eloszobaba vette le...

Előzmény: Mol gabi (83267)
Mol gabi 2014.12.31 Creative Commons License 83275

Ez örömteli!

Előzmény: BözsiBözsi (83271)
Mol gabi 2014.12.31 Creative Commons License 83274

Természetesen nagy mennyiségben készülő furatoknál elengedhetetlen valamilyen segédeszköz használata.Nem erről írtam.Kétségtelen,hogy távtatrónak,vagy mélység határolónak mindegy minek nevezzük,a pontosan elkészített fúrószárra húzott eszköz lehet a legmegfelelőbb.

Előzmény: Schnitt (83270)
Mol gabi 2014.12.31 Creative Commons License 83273

Véleményem szerint nincs olyan lányos apa,akit nem érint meg az ilyesmi.

Szerintem semmi rosszat nem írtam.

Előzmény: adingos (83269)
Mol gabi 2014.12.31 Creative Commons License 83272

Kedves Paco155!

Nem melékesen szia!Elnézéskéréssel tartozom az udvariatlanságomért mindenkitől.

Remélem nem helyrehozhatatlan :)

Előzmény: Paco155 (83268)
BözsiBözsi 2014.12.31 Creative Commons License 83271

napi rutin szerint?

hááát szerintem szinte órás rutin szerint használok!!!

Schnitt 2014.12.31 Creative Commons License 83270

Fúrj ki 200 lyukat bútorlapba úgy, hogy a lehető legmélyebbre menjen, de ne szakadjon át, és a mélység szórása ne legyen nagyobb, mint 1 mm, aztán majd rájössz, milyen jó is egy egyszerű gyűrű a fúrószáron.

adingos 2014.12.31 Creative Commons License 83269

Mind ez nem fog elő fordulni tragikusan, ha egyenlő partnerként kezeled a lányodat. ha oda megy hozzád, és el meri mondani neked a gondját, akkor már nagy baj nem lehet. Fő a bizalom, mind a két fél részéről.  Én így látom.

Előzmény: Mol gabi (83267)
Paco155 2014.12.31 Creative Commons License 83268

Csak úgy mellékesen,  szia.

Előzmény: Mol gabi (83259)
Mol gabi 2014.12.31 Creative Commons License 83267

Egy ismerősöm azt mondta,hogy az életében az volt a legszörnyűbb reggel,amikor a lánya szobája előtt egy 42-es sportcipőt látott...lányos apáknak szerencsés esetben ezen keresztül kell esniük.Rettegek én is előre,dehát mit tehetsz...próbálod megóvni az apa szeme fényét,aztán egyszercsak nagylány lesz kis hercegnőből.Jajjj...

Előzmény: torony78 (83236)
Mol gabi 2014.12.31 Creative Commons License 83266

De most komolyan...valaki használ a napi rutinban fúrószárhoz mélység határolót?

Előzmény: BözsiBözsi (83262)
Paco155 2014.12.31 Creative Commons License 83265

Az ütközőrúddal az a baj, hogy jó 6-8 centire van a fúrási ponttól.  Egy falnál talán ok, de egy deszkánál... :)

Előzmény: MN 3100 (83264)
MN 3100 2014.12.31 Creative Commons License 83264

Akkor már inkább hibajavító tollal

felrajzolt méretvonal.

A szigszalag, ha felmelegszik a fúró, hajlamos

az elvándorlásra. Ha meg nagyon

odanyomod az anyaghoz, akkor felgyűrődik,

letépődik.

Persze a rajzolt vonalat is lelehet dörzsölni,

de a horonyban elég sokáig megmarad.

A hibajavító toll nálam alap rajzeszköz.

Persze elsősorban fémeken, amikor a

karcjel nem elég jól látható. De használom

laminált parkettán is, ahol a ceruzajel

nem jól látszik, a filc toll meg esetleg

végleg ottmarad (beszívódik). Ha

eltévesztettem a jelölést, akkor a vonal

szépen leszedhető, a karcjel nem.

Ámbár, a mai kézi fúrógépeken létezik

mélységhatároló ütközőrúd. Bevallom,

még soha nem használtam, de lehet, hogy

jó megoldás és előre mérhető, beállítható.

Péter

MN 3100 2014.12.31 Creative Commons License 83263

Nem rossz ötlet.

Bodzafa itt is van.

Nem tudom, hogy a téli bodza

belül szivacsos-e. Ilyen hidegben

nem keresek és vagdosom le az

ágait.

De ki majd próbálom.

Péter

Előzmény: PETYUS (83260)
BözsiBözsi 2014.12.31 Creative Commons License 83262

".A legősibb módszer a pontos mélység jelölésére..."

Na ezt sürgősen felejtsd el...:)

Nem mondom, hogy nem működik de nagyon erős fenntartásokkal.

Én-mi is használjuk, de ez azért nem mondható pontosnak, és ha több lukat kell fúrnod akkor nagy esélyed van rá, hogy a külső eszközökön belül talán a legpontatlanabb megoldás.

De tényleg nem kell parázni.

Fúrószár betol koppig a tokmányba, seprűnyél-partfisnyél középen kifúr... oszt levágni a kellő méret felett 1-2 mm-el.

ha kész próba, majd egy csiszológéppel szépen be lehet finomítani az ütköző hosszát.

Az sem baj ha megszalad a csiszológép... Ekkor elő az alátéteket, és a tokmány, és az ütköző közé a kellő menyiséget be kell rakni oszt csókolom.

Ez amit leírtam max 5 perc munka, és tutibiztos!

Mol gabi 2014.12.31 Creative Commons License 83261

Én a munkáimat nem publikálom,mert szégyenlős vagyok:)

Az én első ágyam se lett jobb.A marással érdemes vigyázni,mert helyrehozhatatlan hibát tudsz vele véteni.A srkok találkozának marása sem lesz gond,ha gyakorlottabb leszel,én vagy ütköztetem vagy nagyon odafigyelek.Senki sem magzatkorban tanulta a szakmát,ezért kérlek te se add fel,és készíts még sok szép dolgot maga,és mások örömére!

Üdvözlettel

Gábor

Előzmény: torony78 (83205)
PETYUS 2014.12.31 Creative Commons License 83260

Néhányszorhasználatos mélységállító gyűrűt bodzafából csináltam úgy, hogy benne volt a szivacsos belseje.

Előzmény: MN 3100 (83258)
Mol gabi 2014.12.31 Creative Commons License 83259

Ez a fúrás mélység határoló egy kicsit túl van gondolkodva.A legősibb módszer a pontos mélység jelölésére a fúrószáron megfelelő helyen lévő szigetelő szalag csík.

MN 3100 2014.12.31 Creative Commons License 83258

Szervusz!

Nincs ezzel a munkával komoly baj.

Felesleges ostorozni magad, hiszen

ez egy tanulási folyamat. A sikerekkel

és a hibákkal együtt. Különben is

a fiad átvette, használja örömmel.

Majd idősebb korában azt fogja mondani:

Az első ágyam, na az volt az igazi. Minden

rését, mintáját ismertem és egyedi volt.

A marási sarkoknál, amikor két mart

nút, minta... találkozik, én általában

nem vezetem végig a marót, hanem

1-2 cm-re megállok és kézzel vésem

egybe a mintát. Ha nagyon finoman

akarom csinálni, akkor a kis "Dremmel"

csiszolóval fejezem be.

Nincs túlvezetés, nincs anyag

kiszakadás, viszont van több munka.

A festés, lazúrozás egy külön szakma.

Nagyon nem szeretem csinálni, pedig

ezzel lehet sokat javítani-rontani az

addigi munkán.

A kétoldalú ragasztó használata sok

esetben kétséges a számomra. Akár

milyen márkát próbáltam használni,

szinte mindig elvált. Talán csak üvegen

tapad meg kifogástalanul. Úgy hogy,

szorító, vagy csavar a megoldás.

A mélységállító gyűrűvel én is

küszködöm. Ha megszorítom, az csak

a horonyban lehetséges. Ilyenkor

ferdén áll, úgy hogy a pontos méret

kétséges. A ráhúzható hüvely viszont

gyakran leesik és minden fúróhoz

más méret kell. Valami rugalmas, de

erős gyűrű kéne, ezért ezen még

gondolkodnom kell.

Szóval gratulálok és további jó

munkát kívánok.

Péter

pali923 2014.12.31 Creative Commons License 83257

Akkor én is leírom az első tapasztalataimat az új gépemről. Már karácsony előtt megjött a vastagoló gyalum, végül a Metabot vettem meg. Első benyomásom az volt, hogy nehezebb és nagyobb, mint gondoltam, majd 40 kg. (Pl. a Makita 11 kilóval könnyebb.) Kénytelen leszek egy állványt készíteni neki, vagy kicombosodni az állandó pakolástól. :) A mellékelt dokumentáció, és a tartozékok is nagyon profi benyomást keltenek, még robbantott ábrát is mellékeltek alkatrész listával. Itt is működik a regisztráció a 3 éves garanciához, mint a Makitánál.
Persze ki is próbáltam, és meg vagyok elégedve. Nincs ugyan összehasonlítási alapom, de ez a gép nagyon szép eredményt produkál, meglehetősen gyorsan. Talán még a hangja is kisebb, mint számítottam. Az elszívás is elég jó, de azért röpül némi forgács a bemenő oldalon. Az első deszkától, amit átküldtem rajta, teljesen el voltam bűvölve, csiszolás nélkül is használható szinte. Méricskéltem a pontosságát is, azzal sincs problémám.
Vagyis annak ellenére, hogy Metabonak hívják, meg voltak fóbiáim, nem bántam meg, hogy megvettem.
Lehet, hogy egy Makitáról, vagy a Tritonról is ezt írnám, de ez már sosem fog kiderülni.

Előzmény: thevincus (83240)
pali923 2014.12.31 Creative Commons License 83256

Már nem emlékszem, melyik kínai városról olvastam (talán Shenzen?), ahol rengeteg gyár van, pedig kisváros, alig négymillió lakossal. A mai napig szó szerint minden nap történnek halálos üzemi balesetek ott, a különböző csonkolásokról nem is beszélve. Pedig ez már a 21. század, és nem gőzhajtású gépekkel dolgoznak.  

Előzmény: RepülőgépÉpítő (83255)
RepülőgépÉpítő 2014.12.31 Creative Commons License 83255

Az ipari forradalom kezdetén amikor ezeket a gépeket használták, szerintem más gyárakban sem dolgoznánk szívesen az akkori munkavédelmi szabályokkal. Azon is elgondolkodtam, hogy milyen sorsa lehetett egy melósnak egy üzemi baleset után, főleg akkor ha nyomorék maradt. Szerencsére a szakszervezetek akkor kezdtek el megerősödni, amelyek egy idő után ki tudták harcolni a jobb munka körülményeket. Persze addig sok ember élete ment gajra. 

Előzmény: kofic (83254)
kofic 2014.12.31 Creative Commons License 83254

Nagyon érdekelt ez a film, de alig vártam, hogy a végére érjek ! Nem nézek horror filmeket, de oda lehetne elképzelni ilyen díszletet. Persze érdekes 1-1 darabot kipróbálni, de életvitelszerűen ebben dolgozni borzalmas lehetett . 

Előzmény: RepülőgépÉpítő (83211)
RepülőgépÉpítő 2014.12.31 Creative Commons License 83253

Nem jól szólsz barátom. A söprűnyélből egy millimétert sem szabad levágni. A partvisnyélből viszont lehet, hiszen nem azon közlekedik az asszony :)

Előzmény: 409 (83247)
409 2014.12.30 Creative Commons License 83252

Szerintem egy ágy legyen strapabíró, de ne merev. A kettő nem ugyanaz, sőt jelen esetben ez talán egymásnak ellent is mond. Az ágy igénybevétele nem kicsi, valamerre mindig mozdulni fog, mégha el is tekintünk a fajfenntartás ösztönéhez kapcsolódó tevékenységektől. Egy merev szerkezet ezt rosszul tűri, előbb-utóbb valahol engedni kezd. Jobb ha tervezett helyeken történik ez. Ilyen az ágyvasalat. A tömör fa egyébként is tud különös dolgokat produkálni. Olyan ez kicsit, mint a kerítésléceket pozdorjacsavarral rögzíteni a zártszelvényhez, majd tavasszal csodálkozni, hogy a csavarok felének eltűnt a feje.

Félre ne értsd, nem fog jövőre összedőlni az ágy.  Talán..., de ez már a gyerektől függ.  :-P  :-))

Előzmény: torony78 (83250)
Esteban2014 2014.12.30 Creative Commons License 83251

Szia adingos!

Ez nagyon jól hangzik, érdeklődve várom a további beszámolót az új Handy gépedről!

Előzmény: adingos (83224)
torony78 2014.12.30 Creative Commons License 83250

Miért nem előnyös, ha masszív egy ágy? A robusztusság itt arra vonatkozik, hogy nem látható helyen megerősített, és emiatt stabil, strapabíró.

Nem kell puska. Majd akkor leszedem azt a nagyobb derékszögű durungot és majd úgy vágom nyakon fogunk kezet a lovaggal.

Előzmény: 409 (83246)
RepülőgépÉpítő 2014.12.30 Creative Commons License 83249

Megdobhatnál minket pár szép fotóval a gépről :) Gratula hozzá!

pajaci 2014.12.30 Creative Commons License 83248

Én szórtam a pénzt, két fúrót vettem, és két ütköztetőt. Egyik az élbefúráshoz, másik a lap felől. Sose kell állítani, cserélni, mozgatni, variálni.

Előzmény: Schnitt (83241)
409 2014.12.30 Creative Commons License 83247

A söprűnyélből mindig lehet ennyit vágni.... :)

Előzmény: halaloszto (83242)
409 2014.12.30 Creative Commons License 83246

"...mert nagyon robusztus és masszív lesz tőle az ágy."

Nem vagyok meggyőződve róla, hogy ez a megoldás előnyös egy ágy esetében.

"...majd max a lányom tudná tesztelni, na dehát ahhoz nekem is lesz egy-két szavam."

Puskát beszereztél már??  :-DD

Előzmény: torony78 (83236)
halaloszto 2014.12.30 Creative Commons License 83245

spirálkorcolt?

Előzmény: Schnitt (83243)
gdzsozy 2014.12.30 Creative Commons License 83244

Ebben a kategóriában kevès a szürkeöntvèny. Sőt mivelbarkács kategória szinte kerülik is a felhasználását sajnos. De talán a tied kivètel.

Schnitt 2014.12.30 Creative Commons License 83243

Hát, ha jobban belegondolsz, fából mégsem csinálhatsz hosszvarratos, vagy hidegen húzott csövet :)
Ha a spagettit kifúrod, az már makaróni :D

Előzmény: halaloszto (83242)
halaloszto 2014.12.30 Creative Commons License 83242

jah. facső gyártás: egy hulladék lécbe hosszába fúrtam egy 8as lukat. :-D

Előzmény: Schnitt (83241)
Schnitt 2014.12.30 Creative Commons License 83241

Nem jobb kell, igazából mindenki úgy oldja meg, ahogy neki legegyszerűbb.

Te facsövet gyártasz, más megveszi a gyári megoldást, valakinek meg van rövid 8-as fúrója, ami távtartó nélkül is befogható úgy, hogy pont mélységen legyen.

Ettől szép ez a hobbi, hogy ugyanaz motivál, de mindenki máshogy oldja meg, és egymástól tanulhatunk.

Én pl vettem egy szett gyűrűt, de kényelmetlen volt mindig állítgatni, így a te megoldásoddal fogom ötvözni legközelebbre, úgy, hogy a gyűrűt felrakom a fúróra élbefúráshoz beállítva, és csinálok egy fakorongot 8-as lyukkal, ami olyan vastag, mint a különbség az élbefúrás és a lapbafúrás közt. Ezt fogom csak föl-le huzigálni, helyzettől függően.

Köszi az ötletet.

Előzmény: halaloszto (83230)
thevincus 2014.12.30 Creative Commons License 83240

Sziasztok. Az unnepekre megerkeztek a gepeim, lekotnek rendesen, de gondoltam adnek vissza is valamit a kozossegnek :)

Ket gepet szereztem be, mindkettorol volt szo itt a forumon, irok roluk eddigi tapasztalatokat.

Lett egy Bernardo TK 200 R asztali korforuresz es egy Bernardo PT 250-es kombinalt gyalu.

Kezdem a szebbikkel, hogy jokat irjak :)

TK 200 R

Unboxing

Egy kellemes aranyos kis raklapon erkezett, rajta egy fadoboz vekony retegelt lemezbol, ami egy picit az egyik oldalt meg volt ***szodva, a raklap egyik laba is ki volt torve (biztam benne, hogy nem esett baja, csak alulmereteztek a csomagolast), ket emberes, brutto ~90kg

Az egyik oldallapja a gepnek kijebb volt csavarozva, jelezve, hogy a hazat teletomtek nejlonzacsikba csomagolt alkatreszekkel.

Mindenrol omlott az olaj, de legalabb igy nem rozsdasan erkezett :)

Összeszerelés

A leiras az osszeszereleshez hasznalhatatlan, ez volt a masodik nagyobb gep amit osszeszereltem eddig, ketten csinaltuk, egyikunk sem asztalos, de gyerekkorunkban LEGOztunk, szoval a 40 db kulonbozo alkatresz es a kezikonyv boritojan talalhato sematikus rajzbol ("igy nez ki amikor kesz van") kiindulva egy 3 oras rohogos, csodalkozos, akkus csavarhuzot egymas kezebol kikapkodos folyamat vegere sikerult osszerakni.

Meglepve tapasztaltam, hogy kulonosebb allitgatas nelkul egesz precizen ossze lehet tenni, nem hasonlit a szokasos, hazilag torteno vizszerelesre hajazo tevekenysegekhez, ahol az ember 2 kezzel 18 csavart probal egyszerre meghuzni. Ez itt most siman ment.

A csuszo asztal kb. 1 mm-t lejebb volt a kelletenel, ezt alatetekkel potoltuk, ez meg nem tokeletes, de ma mar vagtam vele sokat es nem volt vele gond.

Benyomasok

Helyre kis gep, nagyon halk a motor, gyonyoru a szurkeontveny asztal, bar nem hatalmas, az asztalhosszabbitokat ket, hosszu aluminium profil tartja, ennek koszonhetoen egy hazi stellert konnyu lenne hozza elkesziteni amit mar mindket vegerol meg lehet fogatni.

A gyari lapot nem is probaltam, mert felraktam egy 30 fogu Freudot, ez eleg tiszta munkat vegzett retegelt lemezen es hosszvagasnal is, keresztnel mar nem annyira szepet csinalt, de nem veszelyes

Egy muanyag veget a csuszoasztal vezetojerol hianyoltam, kulonosen ma amikor be is vertem a vesemet a nem eppen tompa vegu rudba :)

A felso elvedo (vagy hogy hivjak, szoval blade guard) semmire sem jo, csak akkor tudod hasznalni ha kihuzod a penget majdnem teljes vagasmagassagra es utana 1 cm vastag  cuccost vagsz rajta. Nem is ertem.

Tolofat nem adtak hozza, de annyira nem hianyoltam.

Ket elszivocsonk van, egy az asztal elejen, ez egy 50-es, egy meg az elvedon, amit le sem mertem, de kar is, ellenben az asztalba szerelt elszivo kifejezetten jol muxik.

Osszessegeben egy Ridgiddel nem hasonlitanam ossze (es annal dragabb), de Kelet-Europaban ez egy jo vetelnek is szamithat, nekem bejon, ma tobb orat dolgoztam rajta es imadom :)

A gyalurol irok kesobb

adingos 2014.12.30 Creative Commons License 83239

Nézted volna meg akkor míg lehetett válogatni. Most már késő bánat. Ha fel tetted a kolompot, akkor csörgesd !!!     :-))))))

Tudod mi van a pap sírjára írva???  Tanulmányait befejezte !

Előzmény: torony78 (83238)
torony78 2014.12.30 Creative Commons License 83238

Felrakom 1 Ft-ért a vaterára és rögtön le is ütöm. (érted, leütöm xD)

Na jó, azért derék asszonykám van, csak a nyelvére kell vigyáznia néha.

Jól ráérzett az achillesi pontomra mondjuk...

Előzmény: RepülőgépÉpítő (83222)
Schnitt 2014.12.30 Creative Commons License 83237

Igazán nincs mit.

Előzmény: joevagyok68 (83235)
torony78 2014.12.30 Creative Commons License 83236

Eszembe jutott a csalás, mármint valami mintával megszépíteni, de attól tartottam, hogy tovább rontok a helyzeten, szóval inkább egyszerűsítettem.

Az ágyvasalat beszerzésén - amit mondasz - addig vacilláltam, míg elő nem került valamelyik láda aljáról ez a néhány derékszögű vasalat, ami egyébként hivatalosan nem tudom mire jó, így aztán felhasználtam, mert nagyon robusztus és masszív lesz tőle az ágy. Mondanám, hogy szexálló (valamelyik bútorgyártó oldal ezzel hirdeti magát), de a srác a kanos korszakában már bőven több lesz, mint 180cm (magas), szóval ezt a funkciót majd max a lányom tudná tesztelni, na dehát ahhoz nekem is lesz egy-két szavam.

Előzmény: 409 (83226)
joevagyok68 2014.12.30 Creative Commons License 83235

En is köszönöm  !

Előzmény: Schnitt (83207)
Törölt nick 2014.12.30 Creative Commons License 83234

Akkor csak az anyagot kell kifizetni???

Előzmény: Paco155 (83233)
Paco155 2014.12.30 Creative Commons License 83233

Ingyen.

Előzmény: Törölt nick (83232)
Törölt nick 2014.12.30 Creative Commons License 83232

Hali

Valaki szabatott már a Bauhausba???

Nem tudjátok mennyiért szabnak???

pacman123 2014.12.30 Creative Commons License 83231

Gratula, használd egészséggel!

A járólapot nem sokáig ... :-)

Előzmény: Lala8080 (83228)
halaloszto 2014.12.30 Creative Commons License 83230

az enyém is egy cső. fenyőfából csináltam. és nem is kell rögzíteni, mert felütközik a tokmányon és kész. méretre van vágva. tényleg nem értem ennél mi kell jobb.

Vajk

Előzmény: 409 (83227)
pacman123 2014.12.30 Creative Commons License 83229

"Most akkor mekkora?" -> Amikor az asztalost szivatják:

https://www.youtube.com/watch?v=gYCjh3cKteM

Azok a fejek ... :D

Lala8080 2014.12.30 Creative Commons License 83228

megvettem a felsőmarot+ 12db marofej  18 ezer, 1100w.Kiváncsi leszek meddig birja :)

409 2014.12.30 Creative Commons License 83227

Nekem olyan van, ami jóval hosszabb mint amiket itt linkeltek, azaz nem egy gyűrű, inkább cső. A hossza miatt nem tud billegni meghúzáskor.

Előzmény: halaloszto (83213)
409 2014.12.30 Creative Commons License 83226

Nincs ezzel baj, sokadikra is lesznek hibák. A különbség annyi, hogy megtanulja az ember ezeket "elcsalni".  :)) pl. a hibás találkozáshoz még egy mintát marni, ami "elfedi" a tévedést.

Azt nem értem, miért nem ágyvasalatot használtál??  Az eleve összehúzza a rést.

Előzmény: torony78 (83219)
pajaci 2014.12.30 Creative Commons License 83225

Ilyen van nekem is, teljesen megbízható.

Előzmény: Schnitt (83221)
adingos 2014.12.30 Creative Commons License 83224

Picit nyaggattam az új Handy-t. Egy üveg csiszolóval kezdtem, és neki estem egy duraplex pohárnak. Annyira nyomtam neki, hogy már át volt tüzesedve a kő, és hányta a szikrát. De nem vagy csak alig esett a fordulata a gépnek. Első benyomásra jónak tűnik a gép.

adingos 2014.12.30 Creative Commons License 83223

Szerintem meg nem kikiáltási áron kéne, hanem villám áron!  :-)))

Ha engem ilyennel fenyegetne az asszony, tutira nem kapna  manit a rezsire sem oszt jónapot. Igaz, ő az úr a kasszánál, de mindig tud adni ha kérek. Ezért aztán csend van mind kettőnknél. :-)))

Előzmény: RepülőgépÉpítő (83222)
RepülőgépÉpítő 2014.12.30 Creative Commons License 83222

Te is fenyegesd vissza az asszonyt, hogy ha még egyszer így beszól, akkor őt fogod felrakni a vaterára 1 Ft-os kikiáltási áron :)

Van egy nagyon hatásos módja, hogy ne felejtsd el a tanulságokat. Folyamatosan kell gyártani a gyerekeket, így minden évben el kell készítened egy új ágyat. :)

Előzmény: torony78 (83218)
Schnitt 2014.12.30 Creative Commons License 83221

Én a horony aljának szorítom. Picit ferde , de nem foglalkozom vele. A vezetőpersely miatt úgysem tud ferdén menni a fúró, a mélységet meg ugyanúgy tartja, ha egy ponton ütközik fel a gyűrű a síkon, mintha egész felületén ütközne.
Egyébként árulnak ilyen szettet is, ez nem hernyócsavaros, hanem két félből áll, és úgy szorítja össze a fúrót, hogy minkét oldalon egyformán érintkezik vele.

Esélyes, hogy derékszögben áll rajta:

http://profibarkacs.hu/spd/2755000/Wolfcraft-Melysegbeallito-szett-furohoz-6810mm-Ext

De szerintem ez meg spiáter, és emiatt lesz hamar kukás.

torony78 2014.12.30 Creative Commons License 83220

Ezzel én is küzdöttem, de nekem is ferde. Én a nútban szorítom meg, talán úgy kisebb az esély hogy a mélység elállítódik menet közben.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (83215)
torony78 2014.12.30 Creative Commons License 83219

Köszönöm! :-)

90 * 180 a méret és a matrac teteje 40 centi magasan van.

Megfolyásra nem fekszik fel sehol...

A szalag jó tipp, bár egyelőre még nem recseg a szerkezet.

Előzmény: halaloszto (83216)
torony78 2014.12.30 Creative Commons License 83218

10. ? A következő ágy 5 év múlva... Addig a tanulságok felét elfelejtem:-) Az asszony úgy dícsért meg, hogy takarítsak ki rendesen magam után, mert elvaterázza a szerszámaimat. Ennyire életveszélyesen fenyegettek már meg benneteket

Előzmény: RepülőgépÉpítő (83214)
halaloszto 2014.12.30 Creative Commons License 83217

arra mi a trükk, hogy ne nyomjam el oldalra a szálat miközben ívet fűrészelek? egyenesnél még megy a figyelés, de kanyarban eltolom, ő meg próbál visszajönni és lemegyek a vonalról. 

Vajk

Előzmény: EPP__ (83073)
halaloszto 2014.12.30 Creative Commons License 83216

Tök szuper lett! Teljes méretű vagy kisebb?

- a rés nem amiatt van hogy a végén ott van a megfolyt lazúr?

- a mintát külső sablon mellett marnám, akkor végig rendesen tudom nekinyomni

- ha legközelebb a szalagot a rács szélére teszed, akkor beteheted úgy hogy a szalag van alul. így nem fa a fán van, hanem kozte a textil, nem tud nyikorogni.

Vajk

RepülőgépÉpítő 2014.12.30 Creative Commons License 83215

Nekem is elfordul meghúzáskor, egyszerűen lehetetlen derékszögbe beállítani. De nem problémázok rajta. Én alapból 2 garnitúrát vettem a gyűrűkből 2 fúró garnitúrával, így nem kell cserélgetnem és mindig beállítgatni. 

RepülőgépÉpítő 2014.12.30 Creative Commons License 83214

Gratulálok! Elsőre szerintem tök jó lett. Majd a 10. után már gyakorlatod is meglesz és rutinból tudod csinálni. :)

halaloszto 2014.12.30 Creative Commons License 83213

- a hernyócsavart minek szorítod neki a fúrószáron? a horony aljának vagy a szár külsejének?

- nekem mindig elfordul megszorítás közben. így a végén nem áll merőlegesen a fúrón. 

- fosok hogy elmozdul. mivel nem használom, tapasztalatom nincs, de amíg próbálkoztam tönkre is tettem a menetet bennük, mert meg akartam húzni tutira.

- így kettő fúró és kettő gyűrű kellene, hogy legyen lapra meg élre megfelelő. a készletben meg ugye minden méretből csak egy van. és akkor még mindig lehetne cserélgetni a fúróban.

Vajk

Előzmény: Schnitt (83200)
pajaci 2014.12.30 Creative Commons License 83212

Nekem bevált a mélységkorlátozó gyűrű, teljesen stabil.

Előzmény: halaloszto (83197)
RepülőgépÉpítő 2014.12.30 Creative Commons License 83211

Egy érdekes filmecske a régi gépekről. Nem hinném, hogy sokan láttunk ilyen asztalos gépeket működés közben. Az viszont biztos, hogy egy ilyen helyen dolgozni nem volt egy életbiztosítás.

https://www.youtube.com/watch?v=tD5tC66rAP8#t=16 

pajaci 2014.12.30 Creative Commons License 83210

Szuper! Köszi előre is!

Előzmény: Paco155 (83190)
Schnitt 2014.12.30 Creative Commons License 83209

Ötletes a maróvezető. :)
A marószárat minimum addig kell betolni a gépbe, hogy a befogópatront végig kitöltse.

Ki kell venni a patront, megmérni, hozzáadni a szorítoanya peremének vastagságát, aztán ezt a méretet felrajzolni a marószárra alkoholos filccel.
Én legalábbis így csináltam, de biztos van jobb módszer is.

torony78 2014.12.30 Creative Commons License 83208

OK, köszönöm előre is! Nekem - ha lehet - a gmail-emre írj, amiben kerestelek, mert azt gyakrabban nézem.

Előzmény: Schnitt (83207)
Schnitt 2014.12.30 Creative Commons License 83207

Torony78, Joevagyok68:

A megrendelés a központfúrókra elment. Az itteni adatlapon megadott címre jelzek, ha megérkezett.

5244 Ft-ot vontak a kártyámról, ezt fogjuk harmadolni.

Schnitt 2014.12.30 Creative Commons License 83206

Köszi!

Előzmény: Paco155 (83204)
torony78 2014.12.30 Creative Commons License 83205

Elkészültem a srácom ágyával. Van olyan része, amire büszke vagyok, de van olyan is, amit szégyellek, de azért bemutatom néhány megjegyzés kíséretében.

A kiindulási anyag egy tábla csomómentes, 24mm-es, borovi tábla és egy 15mm-es rétegelt lemez tábla volt. Kb. méretre vágattam a kerethez valót a lapszabásszal, aki az anyagot is beszerezte (Lap-osztó). Azért csak kb-ra vágattam, hogy kipróbálhassam otthon az új körfűrészemet (Bosch GKS 160).

Az ágyrácshoz a rétegeltet meg pontosra vágattam.

Kezdésként a fejtámlát állítottam össze. A lábakat és az összekötő lapot 3-3db. 10-es tiplivel dolgoztam össze, majd ragasztottam. A csapozásban nagyon nagy segítséget jelentett a Wolfcraft mestercsapozó - ezt ismeritek, klassz kis szerszám.

A lábrész hamarabb ment. Az oldalfalakra belülről hosszában felragasztottam és csavaroztam az ágyrácstartó peremeket (fater szerint pazarló volt a 60x24mm léc, de én inkább nem sajnáltam az anyagot).

Ezzel a két vasalattal oldottam meg, hogy stabil derékszögű legyen a konstrukció:

Összeszereltem nyersen és csiszolatlanul, akkor így nézett ki a matraccal:

A zasszony azt kérte, hogy könnyű legyen cserélni rajta a lepedőt, ezért jól "álljon ki" a matrac a keretből. Hát úgy lett. 3 cm a kiállása neki (a matrac 16cm).

Aztán jött a szobrászkodás... Tiszta ideg voltam tőle. Drága anyag, de a kisfiam is drága, jó lenne nem elrontani, első komoly ívkidolgozás...

Először a sablonkészítés a fater garázsában:

A falapokból az alsót kétoldalú ragasztóval (Repépítő módra) rögzítettem az asztalhoz, közepében szög, amin a felső réteg forog (szintén lyuk a közepén). Maga az ívvágó szerkezetet egy falap és két 8mm-es barkácspálca alkotta, amelyek a maró párhuzamvezetőnek kialakított vályulataiba illeszkedtek, így szabályozható a kör íve is. A pálcák kellően merevek voltak, viszont menet közben sajnos a kétoldalú ragasztó elengedett, és kb.1 mm-t elmászott. Szerencsére hamar észrevettem, és mivel bejelöltem a kezdő pozíciót, vissza tudtam helyezni. Az alsó lapot -tanulva a történtekből - a nyíró-/húzóerővel ellentartva segédlécekkel támasztottam meg körben - úgy már stabil volt.

A sablon így egy nagyon kicsit lépcsős lett, de a legmélyebb íve (5 fogásból martam) már folyamatos lett, szóval azt az oldalt választottam később vezetőnek. A teljes átvágással már nagyon ki kellett húznom a marószárat a patronból, mert a süllyesztő és a finomállító sem volt elég, de még úgy éreztem, hogy ez a kis terhelés nem fog megártani se a gépnek, se nekem, és igazam lett szerencsére. Erre van valamilyen szabály, hogy mennyire kell becsúsztatni a szárat a befogó patronba?

Mivel a sablonom egy kicsit keskenyebb volt, mint a fejtámla, ezért két beállításból kellet csinálnom a fejtámla marását. Pepecs volt, de megérte.

Ezután jött a nagy fejfájás. Ebben az időszakban már elég fáradt voltam és úgy gondoltam, hogy majd improvizálok, majd ahogy esik, úgy puffan. Nah, egy örök életre megtanultam, hogy a marási lépéseket az utolsó részletig meg kell tervezni :)

Díszcsíkmarás. Nem ecsetelném, beszéljenek helyettem a képek (ezeken már az élmarás is rajta van, az egész jó lett):

Szóval ezt nagyon szégyellem, hát hülye voltam, ez a lényeg. Így utólag sem igazán tudom, hogy szögben találkozó egyeneseket hogyan lehet szépen csinálni (külső, vagy belső vezetősablon kell-e), erre adhatnátok tippeket. Itt fent a jobb oldali alsó lett a legszebb (az az egyetlen amit nem szabad kézzel fejeztem be, hanem végig vezető mellett), de az meg lekerekített én meg azt szerettem volna, mint a többi oldalnál, hogy párhuzamosan kövesse a támla körvonalát.

Az ezt követő felületkezelés elég nagy megpróbáltatás volt. Vízbázisú vastaglazúrra esett a választásom. Lehet, hogy nem a legjobb, de ez lett, na. Első nagycsiszolás után felhígítva alapoztam (a leírása szerint lehet így), aztán jött 3 réteg lazúr, közte egyre finomabb csiszolásokkal, végül 320-as vászonnal, kézzel simogattam. Nem lettem ezzel sem teljesen elégedett, mivel sok helyen mintha apró homokszemcsék száradtak volna bele, ez nyilván a szálló por, ami összecsomósodott a lazúrral. Ehhez kéne egy jó műhely, elszívóval, de az nincs. Azért ezzel is ki lehet egyezni. :)

A takart oldalakon itt-ott megfolyt a lazúr - ezért is jár magamnak a dorgálás.

Itt már az összeszerelés lépései:

Az ágyrács ilyen IKEA-style-os lett, szerintem az egy okos megoldás, ezért kopiztam.

Ezek a nem kis rések az illesztéseknél érthetetlen, miért lettek ekkorák. Csiszolás és lazúrozás előtt itt csak leheletnyi hely volt. A behúzást úgy csináltam, hogy a vasalat alá a támla felőli oldalakra bepakoltam egy kartonlapot, hogy legyen 1,5-2mm rés és az oldallapra így csavaroztam fel. Ezután kivettem a kartonlapot, hogy a vasalat tudjon húzni, de csak ennyire húzott ez a vacak. Vagy a fatiplik és/vagy a furatuk duzzadt volna meg a lazúrozástól és ezért nem lett passzos? Hát ezt csak én tudhatom, mindenesetre már elfogyott a lelkierőm a végére, a kisfiam meg az első összeszerelés után birtokba vette, és le se ...-ta a résemet, szóval ez már így marad.

Hát ilyen lett:

Ha van észrevételetek, építő kritika, mind jöhet!

Paco155 2014.12.30 Creative Commons License 83204

Én a megrendelési lapon állítottam be mindig a mennyiséget és az air parcel registeredet a plusz 3xx forintért.

Előzmény: Schnitt (83203)
Schnitt 2014.12.30 Creative Commons License 83203

Volna egy kérdésem ezzel kapcsolatban:

A tracking az "air parcel register" mód, vagy a standard shippinget kell választani, és később a megrendelés folyamán kapcsolhatom be a trackingot?

Előzmény: Paco155 (83182)
adingos 2014.12.30 Creative Commons License 83202

Jelentem, megérkezett a Handy gravírozóm ! A csomag kibontása után egy gyors okmány szemrevételezés, (garanciajegy 1év, számla, eladó vagy forgalmazó cég adataival a vásárlói szerződés) kibontás. 1db több nyelvű ( Magyar is )szerelési útmutató, mely szerintem mint laikusnak kissé hiányos, 3db befogó betét tartalékba különböző méretben, 2db a gépen már szerelve, 1db flexibilis hosszú szár, és 1db alap gép műanyag kofferban.

Szerintem, gyors, korrekt a cég. Az első próbán 8000 rpm - 35000 rpm ig szépen duruzsol a gép. Jól működik a fokozat állítási lehetősége, nem sorjás a műanyag sehol. Szép tetszetős pontos a kidolgozás. Picit hiányoltam a flexi szár rá építéséhez a pontos útmutatást.

Egyszóval, meg jött, működik, de a teljesítményt majd csak élesben tudom tesztelni. 

Schnitt 2014.12.30 Creative Commons License 83201

Köszi a véleményt, akkor ez sem jobb vagy rosszabb ilyen szempontból, mint a dx.com. Ott is volt, hogy valami késett, az ügyfélszolgálatuk nagyon készséges, mindig rendesen tájékoztattak, ha valamit kérdeztem tőlük.

Előzmény: EPP__ (83196)
Schnitt 2014.12.30 Creative Commons License 83200

Nekem működik a gyűrű rendesen. Ha jól meg van húzva, nem mozog el a száron, pontosan tartja a mélységet.

Mondjuk én csak a csapozó sablonnal használtam, valószínűleg ha a deszkához/bútorlaphoz ütköztetném, csinálna egy szép kerek karcot az átmérőjének megfelelően.

Előzmény: halaloszto (83197)
Távirányító88 2014.12.30 Creative Commons License 83199

Köszönöm mindenkinek a részletes választ a fúró központosítóval kapcsolatban.

adingos 2014.12.30 Creative Commons License 83198

Nagyon pozitív, így eggyel több ok, hogy személyesen is beszélgessünk pár szót. majd.

:-))))

Előzmény: Paco155 (83186)
halaloszto 2014.12.30 Creative Commons License 83197

ilyen gyűrűből használhatót én még nem láttam. 

nekem farudak vannak, 8assal felfúrva hosszában. meg van csinálva úgy, hogy ha megfelelő mélyen van a fúró a tokmányban, akkor a hosszú fadarabot felhúzva a sablonon keresztül pont jó élébe fúrni, a hosszú fadarabra cserélve meg pont jó a lapba fúrni. 

Előzmény: Schnitt (83192)
EPP__ 2014.12.30 Creative Commons License 83196

eddig kb 40* vásároltam a Banggoodon.  Mindig minden megjött.  volt, hogy 1 hét alatt és volt, hogy 3 hónap alatt..

Előzmény: Schnitt (83158)
koroknaid 2014.12.30 Creative Commons License 83195

Ooo szuper! Nagyon jók vagytok! Nem számítottam ilyen sok válaszra ilyen rövid idő alatt. Az előző kérdésem így már így tárgytalan!

Paco155 2014.12.30 Creative Commons License 83194

Szerintem leragaszthatod, ártani nem ártasz vele semmiképp. Nem próbáltam még.

Nem kell előfúrni, sőt ha előfúrod nem tudja megvezetni magát a forstner tüskéje. Ahogy halálosztó is írta, egyben kell fúrni.  Talán maximum a egy másfeles fúróval előfúrhatsz. :)

Előzmény: koroknaid (83193)
koroknaid 2014.12.30 Creative Commons License 83193

Köszönöm a gyors választ!

Célszerű a bútorlapot fúrás előtt tesa-val leregasztani hogy még szebb legyen a végeredmény vagy ez amolyan népi legenda és igazából teljesen fölösleges. Gondolom egy ilyen forstner fúrófej használata esetén is célszerű előfúrni kisebb 6-os vagy 8-as fúrófejjel?

Köszönöm még egyszer!

Előzmény: Paco155 (83188)
Schnitt 2014.12.30 Creative Commons License 83192

Az elsőre: Igen, én is ilyet vettem tiplizéshez. Nagyon jól használható, bár erősen ajánlott hozzá egy ilyen szett is:
Mélységbeállító gyűrű 6-8-10

Előzmény: koroknaid (83187)
halaloszto 2014.12.30 Creative Commons License 83191

szia!

ha sablon nelkul fúrtad a csapozást és passzol, akkor óriási gratula!! komolyan. 

sokat fog a sabon segíteni. kis átjelölő tüskéket is vegyél.

a konfirmátor csavarhoz lehet venni lépcsős fúrót, ami pont megfelelőt fúr neki. konfirmátor csavar fúrónak keresheted.

fába ne fúrj fémfúróval. nem szokás kicsivel kezdeni mint vasban. az excenterhez 15-ös forstner fúró kell neked, azzal pontos lesz és azonnal azzal fúrhatod.

Vajk

Paco155 2014.12.30 Creative Commons License 83190

Pajaci, ha holnap délig nem akad melléd senki akkor is rendelek majd egy darabot. :)  Elvégre ingyenes a szállítás, szóval no problem.

Előzmény: pajaci (83173)
Schnitt 2014.12.30 Creative Commons License 83189

Igen, de 3 darabtól olcsóbb.

Előzmény: halaloszto (83181)
Paco155 2014.12.30 Creative Commons License 83188

1.)

Igen.

2.)

forstner fúró 15 mm

koroknaid 2014.12.30 Creative Commons License 83187

Sziasztok!

Egy kis gyors segítségre lenne szükségem. Fejembe vettem, hogy a WC-ben elkészítek 1-2 szekrényt amik a falra lesznek felrögzítve, és amiben később felmosó vödröt, tisztítószereket meg ilyesmit fogunk tárolni.

Korábban ugyan barkácsoltam ezt-azt, de bútorlapból még nem készítettem sok mindent. Tegnap este sikerült is a korpusz egy részét összeállítanom, a 18-mmes  bútorlapok összerögzítéséhez a sarkoknál 2-2 konfirmátor és 2-2 fatiplit használtam. Ez elég jól is sikerült, bár a fatiplikkel küzdöttem egy sort mire a lapok élei szépen találkoztak... Ehhez elvileg egy ilyen: http://profibarkacs.hu/spd/4640000/Wolfcraft-Univerzalis-tiplizo-kezi-Mestercsapozo-A sablon használata megoldaná az én fúrási pontatlanságomból adódó problémákat?!

A másik és talán egyik legnagyobb problémám, az excenteres csavarok rögzítése illetve az excenter fej 15-ös átmérőjű furatának elkészítése. A furat elkészítéséhez 4-6-8-10 majd végül 15-ös fúrószárat használtam. Hiába a sok előfúrás sajnos így is elég csúnyán kirepedezett a furat széle, és ami még nagyobb probléma, hogy az excenter sem passzolt megfelelően a furatba? Esetleg tudnátok adni pár tippet, hogy hogyan lehet elkészíteni szépen igényesen egy ilyen excenteres kapcsolatot? Esetleg más megoldás is érdekelhet, ahol nem látszik a a külső felületen a rögzítés technika?!

Előre is köszönöm segítségeteket!

Üdv.

egy kezdő hobbiasztalos :)

Paco155 2014.12.30 Creative Commons License 83186

Igen, zsák ügyben is leveleztünk :)

Előzmény: adingos (83185)
adingos 2014.12.30 Creative Commons License 83185

Megértettem. Azt hiszem veled beszéltem meg a zsák dolgot ugye??

Mert ha igen, akkor pont jó a dolog.

Előzmény: Paco155 (83184)
Paco155 2014.12.30 Creative Commons License 83184

Te, Barnamedvébb, és én vagyunk az első csomagban.  Pajaci bejelentkezett egy második csomagba, mihelyst van mellé két jelentkező, már rendelem is, hacsak nem akarja valamelyikük közvetlenül intézni.

Ahogy a központfúrónál is szóba került akkor amikor megjön jelzem itt, és megbeszéljük, majd magánban hogyan jut el hozzátok. Amíg nincs itt addig nem érdemes foglalkozni a dologgal mert ha gebasz van akkor lehet, hogy csak a pénz jön vissza a Paypaltól. Akkor meg az ide-oda utalgatásfölösleges lenne.

Előzmény: adingos (83183)
adingos 2014.12.30 Creative Commons License 83183

Kérlek, időben jelezd felém, ha belefértem a keretbe, mert akkor szeretném rendezni feléd az árát. Mailem publikus ha oda írnál.  Köszi előre is.

Előzmény: Paco155 (83154)
Paco155 2014.12.30 Creative Commons License 83182

A hármas csomag azért jobb mert olcsóbb valamivel, (és azt a pénzt rá lehet költeni a trackingra :D ). És ha a három együtt is befér a 22 eurós ÁFA határ alá akkor még itthoni rizikó sincs.

Előzmény: halaloszto (83181)
halaloszto 2014.12.30 Creative Commons License 83181

dehát ingyen a posta, nem? akár egyesével is megrendelheted.

Vajk

Előzmény: Schnitt (83170)
halaloszto 2014.12.30 Creative Commons License 83180

bizony, fel kell írni mindig mindent. aztán rendezni. és lesz ami mindig a listán marad persze. mikor unatkoznál, akkor csak végigolvasod, kihúzod ami értelmét vesztette, és a maradékból választasz egyet.

Vajk

Előzmény: Paco155 (83166)
Schnitt 2014.12.30 Creative Commons License 83179

Hogyne, majd 7-25 munkanap múlva :D

Előzmény: joevagyok68 (83171)
Paco155 2014.12.30 Creative Commons License 83178

Tegnap a kolléga eljátszotta.  Én meg nem értettem miért hívnak Moszkvából.  :)  

Persze kiderült, hogy engedélye volt rá, csak épp a lokál herok elfelejtették értesíteni a juzereket. :P

Előzmény: Garfield007 (83176)
Paco155 2014.12.30 Creative Commons License 83177
Előzmény: Garfield007 (83172)
Garfield007 2014.12.30 Creative Commons License 83176

Ha nincs meló, akkor csinálni kell. Pl. hálókártyát konfigolni olyan szervereben amin éppen folyik egy országos figyelmet kiváltó esemény és el is baszni. Rögtön lesz izgalom és figyelem :-)))

Paco155 2014.12.30 Creative Commons License 83175

Ha van még két jelentkező akkor azonnal tudom rendelni a második csomagot.

Előzmény: pajaci (83173)
joevagyok68 2014.12.30 Creative Commons License 83174

Bocsanat....A koszonom lemaradt !

köszönöm

Előzmény: Schnitt (83168)
pajaci 2014.12.30 Creative Commons License 83173

Erről lemaradtam. Így jár aki későn kel :-(

Előzmény: Paco155 (83154)
Garfield007 2014.12.30 Creative Commons License 83172

Tudtam, flexed sincs.

Kollégám 20 éve nyaraló tulaj és most vett taligát.

Nem értem én az embereket.

Stihl/druzsba és flex nélkül élni... :-))))

Előzmény: Paco155 (83150)
joevagyok68 2014.12.30 Creative Commons License 83171

Kell !

Point most indulunk/megyunk arra...beugorhatok erte ? :-) 

Schnitt 2014.12.30 Creative Commons License 83170

Mondjuk most, hogy jobban utánaszámoltam az euro árfolyamnak, látom, hogy csak 4 szett fér az adómentes értékhatárba, tehát ha Joevagyok68 is beszáll, akkor még 1 hely kiadó

pacman123 2014.12.30 Creative Commons License 83169

Micsoda? Itt?? Itt kéremszépen lelkiismeretes IT-sek dolgoznak! Mindig előre csinálnak mindent, mindent ledokumentálnak! ... (most esett a fejemre az álmennyezet).

Amúgy persze hogy lenne, de ránézek a monitoringra -> melegség és béke önti el a szívemet (több ezer tesztből összesen 3 warning, azok is network eszközök -> nem az enyimek). 

Viszont most szóltak rám, hogy laggol a COD szerver, nézzek már rá ... hát, a fejlesztésen sincs túl sok munka :D

Schnitt 2014.12.30 Creative Commons License 83168

Én az Örs vezér terénél lakom. A munkahelyem a Petőfi híd budai oldalán van. Ha valamelyik távolság leküzdhető, mondd biztosra délután 2-ig, akkor rendelem.

Torony78-al és veled lennénk 3-an, úgy már csak 1600 Ft egy szett.
Teszek egy próbát a banggood-dal én is.

Előzmény: joevagyok68 (83167)
joevagyok68 2014.12.30 Creative Commons License 83167

Most, hogy tudom mire valo engem lehet erdekelne egy ! :-) 

Felteve ha annyira kozel lakunk egymashoz , hogy 'erdemes' elmennem erte.....Mert posta es bankiutalas fobiam van.../Godollo/

Előzmény: Schnitt (83161)
Paco155 2014.12.30 Creative Commons License 83166

"de minden szerver megy megy, unatkozom. /te ezt megértheted :-) /"

Olyan nincs, hogy megy minden és nem találsz egyiken sem reszelnivalót. :P  Egyszerűen csak lustizol. :D  Mert menni ugyan megy, de mindig van olyan feladat ami elmaradt az évben, és itt a lehetőség, hogy megcsináld. :)

Előzmény: pacman123 (83163)
Rahed Lee 2014.12.30 Creative Commons License 83165

Azért nagy elvárásaid ne legyenek a Dremel-el kapcsolatban. Már ezek sem a régiek. Én már egyet elszaggattam - nagyon hamar beszart - vettem még egyet, de ennek is végét járja a forgórésze (darabosan jár). Pedig nem vagyok egy kétbalkezes gépgyilkos, de nagyon gyengén van méretezve mindene. Törököt fogtam vele, mert van egy csomó kiegészítőm, tartozékom hozzá, emiatt nem lenne kifizetődő Proxxon-ra váltani.

Előzmény: Schnitt (83158)
pacman123 2014.12.30 Creative Commons License 83164

Jó .. KV-t nem ittam még, lassú vagyok. De Távirányító kolléga  azt hiszem megkapta a magyarázatot, triplán is.

Előzmény: pacman123 (83163)
pacman123 2014.12.30 Creative Commons License 83163

Bocsánat Schnitt mester, hogy helyetted, de minden szerver megy megy, unatkozom. /te ezt megértheted :-) /

Kb. erre:

Röviden: "ön-központosító" fúrószár. Pántok csavarjainak előfúrásánál (is) hasznos. Nagy lik, vékonka előfúró szár = nehéz pontosan a közepébe fúrni, ez segít. 

Előzmény: Távirányító88 (83160)
halaloszto 2014.12.30 Creative Commons License 83162

előre kisüllyesztett csavarhelybe központosan illeszkedik a kúpos eleje, és pont a közepébe fúr elő a csavarnak. pl zsanér pontos helyre felrakásához.

Vajk

Schnitt 2014.12.30 Creative Commons License 83161

Központosítja a furatot, ha fémet akarsz fához csavarozni.

Nézd meg ezt, és mindenre választ kapsz:
https://www.youtube.com/watch?v=dJ_1pbNwA_Q

Távirányító88 2014.12.30 Creative Commons License 83160

Szia!

Kérlek mondd el nekem,hogy ez az eszköz mire való!

Köszönöm előre is.

Előzmény: Schnitt (83135)
Barnamedvébb 2014.12.30 Creative Commons License 83159

erre én csak azt tudom válaszolni, hogy én arra használom, amire való :)

fém-, fal-, stb. fúrására megvan a megfelelő eszközöm

Előzmény: GPS (83155)
Schnitt 2014.12.30 Creative Commons License 83158

Nézegetem ezt a Banggood-ot, amit Paco155 ajánlott, hasonlítgatom az árakat a DX-el, van eltérés a többi cuccnál is, amit rendelni akarok.

Ha azt mondjátok, oké a webshop, akkor teszek egy próbát náluk.

Találtam egy érdekességet, az elmúlt napok minidrilles vonalához kapcsolódva.

Itt Dremel MultiPro-nak hívják,

Itt meg NEJE néven fut ugyanaz.

Rahed Lee 2014.12.30 Creative Commons License 83157

Nyitott kaput döngetsz :-)

Már tervezés alatt van a késleltető kapcsolás, a porszívóba szeretnék beépíteni egy ilyent.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (83142)
pali923 2014.12.30 Creative Commons License 83156

Ha esetleg valakinek éppen ekkora vasalója van, és rá tudja tenni ezeket a smirgliket, szívesen elküldöm ajándékba. Most találtam a műhelyben, elnéztem a méretet, már évekkel ezelőtt vettem.

GPS 2014.12.30 Creative Commons License 83155

Nekem ezzel csak az a gondom - a kis átmérőknél - hogy a hex-es gépek, (mint a csavarozók) igen kis fordulatúak ahhoz, hogy rendesen lehessen fúrni velük kis átmérőt. Még nagy fokozaton is.

Az enyém pl. tud (állítólag) cca. 1.100-at kettesen (sőt, nem is hex, hanem rendes tokmányos) de 4 mm alatt elég nyögvenyelős vele a fúrás fémbe (akár aluba is).

.

Előzmény: Barnamedvébb (83153)
Paco155 2014.12.30 Creative Commons License 83154

Oké, három készlet megvan ez így 21,45 eur (pont 22 alatt) szóval rendelem. Az 6748 /3  azaz 2250 ft lesz ha megjön.

Előzmény: Barnamedvébb (83153)
Barnamedvébb 2014.12.30 Creative Commons License 83153

légy oly kedves nekem is előjegyezni egyet

(a kedvenc BD fúró-csavarozóm, hex-es és imádom ezért - is)

Előzmény: Paco155 (83152)
Paco155 2014.12.30 Creative Commons License 83152

USD volt odaírva, de egy pillanat alatt át lehet váltani forintra, az USD-re kattintással és a HUF kiválasztásával.

Előzmény: adingos (83151)
adingos 2014.12.30 Creative Commons License 83151

Na jó, nagy duzzogva, de csak azért, hogy ne fújjon el a szél, és így le leszel súlyozva. De az ár nem Ausztrál dolcsiban van megadva???

Előzmény: Paco155 (83150)
Paco155 2014.12.30 Creative Commons License 83150

Háááát......  Bevallom, nincs.

Van egy 125-ös Makitám, meg egy 115-ös B&D-m. Flex az nincs egyszer akartam venni, de nagyon drágának találtam.

Vételről meg drágáról jut eszembe.  Ilyen kell valakinek rajtam kívül?

http://www.banggood.com/1_5-6_5mm-High-Speed-Steel-Titanium-Coated-Hex-Shank-Drill-Bit-Set-p-932596.html

Előzmény: GPS (83148)
kofic 2014.12.30 Creative Commons License 83149

Vettem flexet- életemben az elsőt !  :)

Előzmény: GPS (83148)
GPS 2014.12.30 Creative Commons License 83148

"csak kézi gyaluim vannak, most akkor egy állat vagyok?"

De nyugtass meg: flexed azért mégiscsak van, ugye?  :-)))

.

Előzmény: Paco155 (83147)
Paco155 2014.12.30 Creative Commons License 83147

Nekem csak kézi gyaluim vannak, most akkor egy állat vagyok? :)

Amúgy meg arra gondoltam amit más is leírt, hogy a kezelhető méretre vágáshoz kell csak a róka.

Előzmény: Garfield007 (83140)
torony78 2014.12.30 Creative Commons License 83146

Írtam emilt arra, ami a profilodban van.

RepülőgépÉpítő 2014.12.30 Creative Commons License 83145

Az ebay-on 6 $ körüli áron lehet rendelni ezt. Az is kínából jön. 

RepülőgépÉpítő 2014.12.30 Creative Commons License 83144

Szeret nagy tányérból enni, mert így nem kell megkérni az asszonyt, hogy szedjen még :) Nekem van egy kedvenc leveses tányérom, abba pont 2 normál tányérnyi leves fér :)

Előzmény: látogató (83133)
RepülőgépÉpítő 2014.12.30 Creative Commons License 83143

A műhelyemen 3 ajtó van. Ebből az egyik egy nagy felnyitható ellensúlyos garázsajtó, hasonlóan a tiedhez,  szögvas  keret + szögvas ajtó + lambéria felcsavarozva. Az első télen a jancsihályhával nem tudtam +10 c fok fölé befűteni a műhelyt, pedig a kályha közelébe se lehetett már menni olyan forró volt. A nagy ajtón a lambéria résein fütyült be a jeges szél. Ezért 2 cm vastag hungarocelt ragasztottam az ajtó belső oldalára. De még ez sem volt elég, mivel az ajtó tokja is szögvas és ez egy felnyíló ajtó, így nem lehet légmentes ajtókeretet csinálni neki házilag, így ott még mindig süvít be  a hideg. Ezért pokrócokkal szoktam betömni a keret résit belülről, és az egész ajtót letakarom még egy jó vastag pokróccal is. Így már szépen fel tudom fűteni a műhelyt. Szerencsére ezt a nagy ajtót csak nagyon ritkán kell kinyitnom, télen szinte soha, mert elég macerás művelet ez az ideiglenes körbeszigetelést mindig felrakni. Ez annyira ideiglenes, hogy már vagy 20 éve így használom. Már csinálnom kellene egy normális hőszigetelt kétszárnyas ajtót ehelyett az ajtó helyett, de tokot is csinálnom kell hozzá. 

Előzmény: Rahed Lee (83125)
RepülőgépÉpítő 2014.12.30 Creative Commons License 83142

Egy ötletem lenne ehhez a master slave kapcsoláshoz. Kellene bele egy 1 másodperces késleltetés az elszívó indítására, és legalább 5 másodperces késleltetés a leállítására. 

Az indítási késleltetés amiatt kell, hogy ne egyszerre terhelje be két villanymotor az indulási áramával a műhely kismegszakítóját amit esetleg leverhet ha nincs késleltetés. (kis teljesítményű gépeknél nem jellemző)

A leállítás késleltetés viszont azért lenne jó, mert egy kézi gyalugép leállításakor 5 sec alatt már tud annyi levegőt szívni, a szűkítőkön keresztül is, hogy ne maradjon forgács az elszívó csőbe. 

Előzmény: Rahed Lee (83123)
Schnitt 2014.12.29 Creative Commons License 83141

A dx.com-ról eddig volt már vagy 30 problémamentes rendelésem, a banggood-ot viszont nem ismerem. Emiatt én továbbra is erre húzok, a 400 Ft árkülönbözet ellenére.

Másnak meg más a szimpatikus, nincs ezzel semmi gond.

Ezért raktam konkrét linket, hogy meg lehessen nézni, és az jelentkezzen, akit ennyiért érdekel.

Ha rajtam kívül senki nem kér belőle, akkor csak egy csomaggal rakok a kosárba.

Egyebet nem tudok elmondani, kérem kapcsolja ki :)

Előzmény: Paco155 (83138)
Garfield007 2014.12.29 Creative Commons License 83140

A stihl meg dísznek van, mi!?

Kézzel, erővel, mint az állatok? 

:-)))

Előzmény: Paco155 (83110)
MN 3100 2014.12.29 Creative Commons License 83139

Annyiban módosítok, hogy az 1 méteres

ágfa darabolására gondoltam.

Szerintem ez még kezelhető

Péter

Előzmény: halaloszto (83102)
Paco155 2014.12.29 Creative Commons License 83138

Mielőtt megrendelnéd szerintem vess erre is egy pillantást.  Hó elején rendeltünk belőle három készletet - mondjuk még nem jött meg:

http://www.banggood.com/4pcs-Professional-Doors-Self-Centering-Hinge-Hardware-Drill-Bit-Set-p-936366.html

EPP__ 2014.12.29 Creative Commons License 83137

Nekem ugyan elektronikai műszerész az eredeti szakmám, de utána Fizikus lettem, és megtanultam, hogy a világegyetem egyik legfontosabb mozgatórugója a " legkisebb munka elve" -ként elhíresült törvény....  Szóval, ha sorozat gyártasz, én is bejelentkeznék egy harmadikra :)

Előzmény: Rahed Lee (83119)
e.z 2014.12.29 Creative Commons License 83136

Sziasztok!

Nem tudom emlékeztek-e, de végülis megvettem ezt

http://www.lidl.de/de/parkside-bohr-und-meisselhammer-pbh-1050-a1/p174440

Ma használtam először, két furat a mennyezetbe (vasbeton) erejéig.

Nagyon meg vagyok elégedve vele, simán kifúrta erőlködés nélkül... a furat tökéletes lett.

Egyenlőre nálam a nagyon jó vétel kategóriában van, de persze ez még nem volt nagy használat :)

Schnitt 2014.12.29 Creative Commons License 83135

Urak!

Holnap leadok egy rendelést egy kínai webshopba, és ha van érdeklődés, beletolok még a rendelésbe pár ilyet is :
Brass + HSS Tapper Socket Drill Set

Maximum 5 szett fér bele a vámmentes keretembe, persze csak ha van rá érdeklődés. Abból 1 az enyém, 4-re lehet jelentkezni.
A dollár most 265 Ft körül van, ezzel lehet számolni, pontosat akkor tudok mondani, ha már levonták a számlámról.

Budapesti átvételnél nincs postaköltség. Természetesen beszerzési áron megy a biznisz, semmi nyerészkedés nincs benne.
Remélem, lemegy a kiszállítás még a kínai újév előtt, azt mondják, idén februárra esik náluk a nagy üzemszünet.

Szóval, akit érdekel, írjon választ erre a hozzászólásra.

kofic 2014.12.29 Creative Commons License 83134

repülő csészealjnak 

Előzmény: látogató (83133)
látogató 2014.12.29 Creative Commons License 83133

Vajon mi a fenének kell neki ekkora tál?