Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

halaloszto okt. 8. Creative Commons License 78762

jól érted.

az asztali verzióknál, ahol lefele van a motor, ott van hogy együtt mozog a tengellyel. amerikaiak valami olyanrol gajdolnak allandoan, hogy a motorról a rezgés ne menjen át a fűrészre, ezért a motort próbálják minnél áttételesebben összekötni a tengellyel, véletlenül sem tenni a kettőt mondjuk ugyanarra a vasdarabra.

Előzmény: 409 (78748)
halaloszto okt. 8. Creative Commons License 78761

_olyan_ hosszú nem. kb 40 centis kellene.

Előzmény: Paco155 (78746)
halaloszto okt. 8. Creative Commons License 78760

bizony, kettőt is fel lehetne tenni :-)

Előzmény: pali923 (78743)
torony78 okt. 8. Creative Commons License 78759

Most kapcsolok, hogy ez asztalos blog, nem festő, szóval bocs az offolásért, de azért mondhatni, hogy határterületre tévedtünk :)

Betérek egy Milesi forgalmazóhoz, hátha.

Az autófestés az ilyen festékszóróból szokott menni, pormentesített térben, nem? Az egy kissé bonyolultnak hangzik otthoni körülmények között.

Előzmény: Paco155 (78753)
GPS okt. 8. Creative Commons License 78758

Nem csak a lökhárítókra.

Én láttam jól "beküldött" ajtóborítót (tényleg csúnyán megnyomták) amit "száraz-módszerrel" (vákuum meg ilyesmik) húztak vissza - és a festék rajta azt is kibírta röhögőgörcs nélkül.

Szenzációsak ezek a mai autófestékek (igaz, az áruk is olyan).

Pl. az UV-állóságuk is döbbenetes. Egyszer egy sötétkék (!) cégautóról húztuk le a 3 (három) éve rajta díszelgő és aktualitását vesztett öntapadós matricát...és döbbenet: nem látszott meg a nyoma.

Vagyis az, hogy színeltérés lenne a napsütötte és a takart rész között.

.

Előzmény: pajaci (78755)
Paco155 okt. 8. Creative Commons License 78757

Igen

Igen

Előzmény: recefyce (78754)
Paco155 okt. 8. Creative Commons License 78756

Ott külön lágyító adalékot adnak hozzá. 

Előzmény: pajaci (78755)
pajaci okt. 8. Creative Commons License 78755

Ha a műanyag lökhárítókra megfelel törékenységi szempontból, akkor ide még jobban.

Előzmény: Paco155 (78752)
recefyce okt. 8. Creative Commons License 78754

Sziasztok!

Ha valaki lendkerekes eszterga részletes terveit keresné, az ezen az oldalon talál :

http://rizaydog.webs.com/treadlelathebuild.htm

Csak azért írtam, hogy másnak már ne kelljen kutakodni, főleg ha nem megy az angol...

De a lényeg, hogy szeretném, ha kijavítanátok, ha nem jól gondolom a következőket.

A lendkerék működéséről lenne szó...

Jól gondolom, hogy vannak a keréknek a forgása során vannak olyan pozíciói, amikor :

- hiába nyomom a pedált, mert az erővektorok a kerék középpontja felé mutatnak és így nem fordulna semerre sem

- közvetlenül mielőtt a kiinduló helyzetbe kerülne a kerék, lenyomnám a pedált, akkor a kereket fékezném ?

Paco155 okt. 8. Creative Commons License 78753
Előzmény: torony78 (78749)
Paco155 okt. 8. Creative Commons License 78752

A 2K autófesték ide törékeny szerintem, és nem is eléggé húsos. De úgy gondolom a Milesinél biztosan van neki megfelelő.

Előzmény: pajaci (78750)
RepülőgépÉpítő okt. 8. Creative Commons License 78751

Nagyon sokat számítanak. Ahol vannak azok a kis műanyag kengyelek ott 2 db rács léc van egymás fölött, a fölső hosszabb és ez ül fel a keretre. Az alsó nem ül fel keretre. Ha a keménység állítót behúzom középre, akkor az alsó pálcának a végei el tudnak távolodni a felsőtől, így sokkal puhább ott az a rugózó tag, míg ha kihúzom a kerethez az állítót akkor meg az alsó is részt vesz a teherviselésben, nem tud eltávolodni a vége a fölsőtől ezért ott dupla kemény lesz a rács. Nagyon ötletesen és egyszerűen van kitalálva.

Előzmény: joevagyok68 (78739)
pajaci okt. 8. Creative Commons License 78750

Ezekkel a trinát meg hasonló magasfényű zománcokkal az a baj, hogy besárgulnak. Autózománc kell kétkomponensű, az tartja színét.

Előzmény: Paco155 (78747)
torony78 okt. 8. Creative Commons License 78749

Mégis hol keressem az ilyen magasfényű fehér festéket? Van ilyen, hogy fazománc, vagy fehér lazúr? Totál láma vagyok ehhez (is).

Előzmény: Paco155 (78747)
409 okt. 8. Creative Commons License 78748

"Teljesen a súja feszíti a szíjat."

Ami szükséges is ennél a megoldásnál, (amennyiben jól értem) hiszen a motor nem mozog együtt a fűrésztárcsa emeléssel, azaz változó a tengelytávolság. (az én megoldásomnál egy közös kereten van a motor és a tengely, az emelés forgás/pontja/tengelye/ pedig a keret egyensúlyi helyzetében. Ennél a tengelytávolság állandó)

Előzmény: halaloszto (78729)
Paco155 okt. 8. Creative Commons License 78747

"Viszont egy csillogós, zománcos felület klassz lenne, csak nem tudom, létezik-e ilyen fából."

Fából viszonylag kevés ilyen létezik, de egy adag festék csodákat tud tenni.  Ha mindenképp magasfényű fehéret szeretnél és nem kapsz, akkor mondjuk a fehér festékre még egy egy vékony lakkréteg...

Előzmény: torony78 (78744)
Paco155 okt. 8. Creative Commons License 78746

És olyan hosszú imbuszkulcs is kapható időnként az Aldiban :)

Előzmény: halaloszto (78724)
pajaci okt. 8. Creative Commons License 78745

Nem fóliázni kell hanem ABS élzárózni 2-3mm vastagságban, az bírja a strapát.

Előzmény: torony78 (78744)
torony78 okt. 8. Creative Commons License 78744

Egy fehér íróasztalt szeretnék készíteni a kislányomnak. Ehhez szeretnék tippet kérni.

A fehér szín az alapkövetelmény, és mivel lánykáról van szó, ne legyenek durva vonalai, szóval lekerekített élek kellenek, ahol lehet.

Kiindulásként az a terv, hogy az asztallapot 30 millis hófehér élfóliázott, konyhai munkalapból vágatnám (120x60). Fiamnak már csináltam ilyenből (fenyőmintásból) és nagyon bevált, strapabíró, egész könnyen leszedhető róla az irkafirka, meg a különböző szennyeződések, viszonylag olcsó, ütéseket is jól bírja :) egyszóval: jó.

Viszont az oldallapjait, polcait, lábrészét nem tudom, miből lenne jó csinálni. A bútorlap nagyon adná magát, csak azokkal rossz tapasztalatom van: kap egy pár ütést az éle, vagy folyadék éri, és a fóliázás feljön róla, kikukucskál alóla a furnér, amitől a hideg ráz. Viszont táblásított lapokból (pl. borovi) nehezen tudom elképzelni, hogy finom, csinos fehér felületet tudnék kihozni. Ahogy így elképzelem fehéren a faerezetet, olyan "holtsápadt" az egész.

Viszont egy csillogós, zománcos felület klassz lenne, csak nem tudom, létezik-e ilyen fából.

Kösz minden tippet előre!

pali923 okt. 8. Creative Commons License 78743

Viszont a fűrész tengelyt meghagyták, ahogy nézem, erre egy dadot simán fel lehetne rakni. Vagy nem?

Előzmény: halaloszto (78733)
gdzsozy okt. 8. Creative Commons License 78742

kb 60mm vastagok.

de a csövet le is felejtheted. tömör vas kell.

olyan brutál erők dolgoznak hogy el sem hiszed. nekem a 500kg gépet felemelte a deszka amikor az előtte gyalult deszkába beleakadt az meg beékelődött a betonon.

Előzmény: Sraffter (78712)
gdzsozy okt. 8. Creative Commons License 78741

nem érdekel egy központi asztalemelő a géphez? ezt berakod tuti semmi más megvezetés nem kell hozzá. kb 70mm-t lehet függőlegesen állitani vele.

Előzmény: Pote01 (78713)
gdzsozy okt. 8. Creative Commons License 78740

nem a szekrény ágy elkészítése a grízes hanem a gázrúgós ellenkarok ára.

épp most számolgatom egy barátomnak hogy mennyibe jön ki

Előzmény: Lavina86 (78737)
joevagyok68 okt. 7. Creative Commons License 78739

Azok a "keménység állító" fekete bizbaszok tologatva tényleg számítanak/változtatnak a keménységen ? Vagy csak parasztvakítás ? ...vagy lehet rosszul gondolom, hogy azok arra vannak ?  :-)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78589)
Lavina86 okt. 7. Creative Commons License 78738

Még olyan kérdésem lenne, hogy tudnám beszerezni hozzá a vasalatot?

Gondolok itt valami tuti jó minőségűre, ami nem megy majd tönkre egy év után.

Tudom ez a lelke az ágynak, és a legköltségesebb is.

Köszönöm!

Lavina86 okt. 7. Creative Commons License 78737

Üdv Mindenkinek!

Keresnék olyan asztalost, aki készített már szekrényágyat.

Heves megyében keresnék elsősorban.

A részleteket megbeszélnénk.

Üdvözlettel!

halaloszto okt. 7. Creative Commons License 78736

meg ahol nem rögzítésre lesz a menet használva, és nem mindegy hogy 90 fok vagy 89.5.

Vajk

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78734)
drRamaty okt. 7. Creative Commons License 78735

Nem hobbi, kényszerűség. Viszonylag olcsón vettem meg a kombinált gyalumat, a vastagolót és a nagy kiskőrösi szalagfűrészt is. Persze rozsdásan, de egyben volt mind. Aztán mindnél úgy kezdtem, hogy az utolsó csavarig szétszedtem. Rozsdátlanítás, alapozás, festés, új csavarok, új csapágyak. Ennyi. Ja, meg össze kellett rakni mindet, és spécin beállítani :-)

Persze hogy használom, mindet.

Előzmény: MN 3100 (78720)
RepülőgépÉpítő okt. 7. Creative Commons License 78734

Soha sem használtam állványos gépet menetfúráshoz, pedig pár ezer menetet már biztos fúrtam és vágtam. Mindig kézből csinálom a megvezetést. De persze akinek ez az első menetfúrása vagy menetvágása annak jól jöhet egy ilyen gép a megvezetésre az elején.

Előzmény: halaloszto (78723)
halaloszto okt. 7. Creative Commons License 78733

echte taiwani. van vagy 20-30 éves. fura, mert colosak a csavarok, meg contractor saw felirat van rajta, meg a motor 1.5hp, szóval minden olyan mintha usa piacra csinálták volna, de gyárilag 230V a motorja.

Vajk

Előzmény: halipapa (78731)
RepülőgépÉpítő okt. 7. Creative Commons License 78732

A fűrészlap ütését is ellenőrizd. A videó alá raktam egy kis elírást, hogyan oldottam meg a lap ütésének a korrigálását. 

https://www.youtube.com/watch?v=pyICIMuRqNk

Előzmény: Sraffter (78715)
halipapa okt. 7. Creative Commons License 78731

Milyen gyártmány a géped? Ez nem magyar ugye?

Előzmény: halaloszto (78729)
hobbitasztalos okt. 7. Creative Commons License 78730

Az egy fésű, avagy Feather Board  :-) Az anyagot szorítja a marókésnek.

Előzmény: MN 3100 (78728)
halaloszto okt. 7. Creative Commons License 78729

Na akkor megnéztem az enyémet. Ezen is az asztalra van minden rögzítve, nem így emlékeztem :-)

Ez hátulról. Ott lóg kint a motor. Nem fotóztam külön, de egy tengelyen van. Ha leakasztom az ékszíjat "leesik". Nem esik le, de lebillen rendesen. Teljesen a súja feszíti a szíjat. Hmm, fotózhattam volna egy döntöttet is, tök hülyén áll olyankor.

Itt talán látszik a mechanika. A fényes a bal alsóban a motor. Felette a kiálló rúdra lehetne a hasítóéket szerelni, hogy dőljön a lappal, az asztal felett nyúlna be, nem az asztalból áll ki mint megszoktuk. Szóval most  a háta mögött vagyunk, van itt hátul egy íves pálya az asztal alján, meg elöl is egy. A kettőben mozgó két vasdarabot alul két bazi rúd köti össze, hogy együtt mozogjanak. A hátsóra van szerelve a motor konzolja, az elsőre meg a fűrésztengely hintája. 

Ezen semmi új nem látszik, csak jobb a fény.

Ez az első szerkezet, alján a fogasív amivel a döntés megy. Fent meg látszik a fűrésztengely hintájának alján a fogasív.

Ez ugyanaz a másik oldalról. 

Olyan képet amin a süllyesztő rész látszana nem sikerült készítenem. Majd legközlebb, asszem ha be lesz döntve akkor az is jobban látszik.

Vajk

Előzmény: halaloszto (78724)
MN 3100 okt. 7. Creative Commons License 78728

Minden jó, ha célnak éppen megfelel.

Az a felső léc, amit szorítóval rögzítettél

milyen célt szolgál?

Leginkább a vödör alatti fejőszék szerű

sámli tetszik. :))

Péter

Előzmény: hobbitasztalos (78727)
hobbitasztalos okt. 7. Creative Commons License 78727

Ma én is stellert gyártottam a "maróasztalomhoz" :-) Padlószegőt készítettem ,a steller gyártása 5 perc +másik öt a két fésű.Az asztal munkalap közepe ahogy kiesett a mosogató helye,ebbe van egy bakelitlap bemarva ,és ráfogatva egy 4500ft-os leértékelt baumaxos tip-felsőmaró.Egész elfogadható lett az eredmény.Mondjuk a marókés azért dimar .

halaloszto okt. 7. Creative Commons License 78726

jó nagy hajtóvasad van! mondjuk m14-hez kellhet is, én ilyen nagyvasakban nem vagyok otthon egyáltalán, a kicsikben is minimálisan.

nagyon szép precízen csinálod a vasazást is, az meg igazi ultrahobbiasztalos hogy központfúróval kezdesz be fába furatot :-)

Vajk

Előzmény: MN 3100 (78725)
MN 3100 okt. 7. Creative Commons License 78725

Kimentem a műhelybe, és megnéztem az M14-es menetfúrót.

Ezeknek - több is van - nem csúcsos a végük, hanem egy

központi furat van bennük. Ez persze nem zárná ki

az általad említetteket, mert egy kúpos tüskét is be

lehet fogni a tokmányba.

Ámde: a hajtóvasat nem lehet körbe forgatni, mert elakad

a fúrógép oszlopában, ezért mindig le kellene venni és

újra fogni vele. A másik probléma, hogy két ember kéne.

Az egyik forgatja a hajtó vasat, két kézzel, a másik meg

nyomja lefele a tokmányt, hogy harapjon a menetfúró.

Előnye ennek a módszernek az, hogy minden vonalban

van, biztos jó a merőlegesség.

Azért lehet, hogy kipróbálom, mert még eddig ezt nem

ismertem.

Úgy emlékszem, mintha a kisebb menetfúrók vége tényleg

kúpos lenne.

Péter

Előzmény: halaloszto (78723)
halaloszto okt. 7. Creative Commons License 78724

kb ilyen az enyém is, csak a döntés is fogasívvel van megoldva. 

a 9. képen jól látszik minden. fejre van borítva a cucc, az az egész varrógép alakú híd dől a döntéshez, és azon van a tengely a lengőkarral, meg annak a végére megy a motor.

a képen levő gép abban is valami minimál verzió, hogy az asztalra van építve a cucc, a nagyobbaknál a vázon vannak az íves pályák amikben mozog a szerkezet, és az asztal ettől függetlenül van a vázhoz csavarozva. 

az aldis fűrész párhuzamossági problémája annyit ezeknél, hogy az asztallap rögzítése meglazít, kocogtat, meghúz. spéci szuperhosszú kulcs kell ehhez is, vagy csupa seb lesz az ember keze.

Vajk

Előzmény: Kamelot (78716)
halaloszto okt. 7. Creative Commons License 78723

hivatalosan úgy kellene menetet fúrni, hogy a fúrás után a gépsatuban marad az anyag, a menetfúrón rajta a hajtóvas és a hajtóvasból kilógó csúcsos vége a kicsire összehúzott tokmánypofák között támaszkodik. ha jól emlékszem.

Vajk

Előzmény: MN 3100 (78714)
MN 3100 okt. 7. Creative Commons License 78722

Rosszul írta: 425 Ft 10  db-ja. :))

Péter

Előzmény: GPS (78706)
Barnamedvébb okt. 7. Creative Commons License 78721

bravó Péter! :)

MN 3100 okt. 7. Creative Commons License 78720

Csodálattal nézem ezeket a felújításokat.

Nem tudom, hogy ez Neked egy hobbi, vagy

használod is a gépeket miután újjá varázsoltad

őket. Netán eladod-e?

Minden esetre sok-sok precíz munka és talán

komoly alkatrész költség fekszik bennük.

Gratulálok.

Péter

Előzmény: drRamaty (78678)
alpapa okt. 7. Creative Commons License 78719

Nagyon szépen kösz7önöm így már könnyű lesz megtalálni.

Előzmény: neduddgi(én) (78695)
drRamaty okt. 7. Creative Commons License 78718

Nem emlékszem rá. Azt hiszem nem önbeálló, talán valami mélyhornyú, de majd előkeresem a régieket és megnézem. Az a lényeg, hogy a lefogató csavarokat minimálisan tudd állítani, tehát a vázon nagyobb legyen picit a furat. Ez azért is kell, mert ha ferdén áll a tengely, akár minimálisan is, feszül a csapágy és melegszik. Ezen az önbeálló sem segít. Gyári gépeken ezt pozicionáló csapokkal oldják meg, nyilván házi körülmények között ez nem megy. Aztán jön majd a késtengely függőleges irányban történő belövése vízszintesbe az asztalhoz képest. Az is jó játék :-)

Előzmény: Pote01 (78713)
arvaiz69 okt. 7. Creative Commons License 78717

Szia!

Nagyon precíz vagy, és látom szépen elhaladtál! Mielőbbi gyógyulást, hogy utána gőzerővel tudd folytatni a munkát. Nagyon kíváncsi vagyok a végeredményre. Csak így tovább!

Üdv.: Zoli

Kamelot okt. 7. Creative Commons License 78716

Matthias szétszedi neked csak figyelj.

Előzmény: rferi (78673)
Sraffter okt. 7. Creative Commons License 78715

Szia!

Szépen halad a munka. Múlt héten én is megvettem ehhez a táblásitóhoz az 50x30-as zártszelvényt. Ha lesz egy kis szabadidőm, akkor ehhez is hozzákezdek.

MEgnéztem a vasárnap vásárolt körfűrész ferdeségét az asztalhoz képest. Hál'istennek szemre tökéletesen áll. remélem nem lesz vele más semmi gond.

Sraff

MN 3100 okt. 7. Creative Commons License 78714

Szervusztok!

A táblásító-szorító project halad tovább.

Elkészítettem egy furatjelölő kézi készüléket.

Ezzel a gerendák végétől azonos távolságokban

és az oldal közepére tudom minden gerendán

a furatpontozást elvégezni.

A készülék a jelölő csúszkából, a vezetékből és a

végütközőből áll.

A vezetéken - a furatoknak megfelelő távolságokban -

bemarások találhatók a megfelelő pozícionáláshoz.

A frissen esztergált, nyers "dió". Menetfúrásra, sasszeg

furatra vár.

A furatközpont jelölése átlózással történt. A fúrást

több lépcsőben végeztem, de a d=12 mm fúrót a

fúrógép csak erős nyögésekkel tudta elforgatni. A

gép 350 W-os, de ez ilyenkor már kevés.

A menetfúrás képei. Az első fokozat menetfúróját

befogom a tokmányba és kézzel egy-két fordulatot

megpróbálok behajtani. Ezzel tudom biztosítani a

menet merőlegességét.

A gerendák furatjelölését itt még d=2 mm fúróval

végeztem. Mivel ez a fúró könnyen törik, ezért

lecseréltem d=2,5 mm központfúróra. Az igen stabil.

A központ fúrót használni szoktam fában történő

pontos fúrások megkezdéséhez is. A farostjai ezt a

fúrót nem tudják eltéríteni/hajlítani.

A jelölés nyomai. Ugyan ilyenek, ha éppen nem

mélyebbek, a központ fúró használata után is. Ezeket

már könnyű kifúrni. Persze több fokozatban. Nem sietek,

már nyugi van.

A jelenlegi - hétfői - állapot. Sajnos, egy buta sport

baleset miatt, a jobb csuklómban a nyár elején eltört

a "sajka" csont. Igen nehezen gyógyul. Ezért az ilyen

erős kézhasználatot igénylő munka után fájni kezd.

Muszáj egy-két napot kihagynom, de nem sokára

újult erővel folytatom.

Péter

Pote01 okt. 7. Creative Commons License 78713

Én is abrikter készítése előtt állok. Most van a gyalutengely az ismerősömnél, ő cseréli ki a csapágyakat. Ez egy 250-es 3 késes látszólag gyári gyalutengely ( a csapágyházak öntvények ). Korábban volt itt szó a csapágyazásról, úgyhogy a szerint a szíjtárcsa felől hagyományos gördülőcsapágy kerül 2RS kivitelű, a másik oldalra önbeálló.

Ezt a kopogtatásos módszer beálló vagy hagyományos csapágyazás mellett kellett használni?

Előzmény: drRamaty (78580)
Sraffter okt. 7. Creative Commons License 78712

Sziasztok!

Ø95x300-as gyalutengelyhez kb. mekkora átmerőjű behúzó ês kitoló henger kellhet? A tengelyeket vastagfalú csőből szeretném megcsinálni.

Sraff

Barnamedvébb okt. 7. Creative Commons License 78711

Itt is benne van a maró, a körfűrésztől jobbra.

A bal oldali toldat sem túl nagy, jó az.

A keresztbe álló rész meg munkaasztal első sorban, az meg arányaiban megfelelő, nem érzem túllihegettnek.

Tekintve, hogy biztos le kell gyártanom egy nagyobb konyhaszekrényt vagy nyitott polcrendszert, már elsőre lesz szerepe ;)

Előzmény: halaloszto (78710)
halaloszto okt. 7. Creative Commons License 78710

Az ilyen szeles korfureszasztal szeles anyag hosszvagasahoz van. Azaz tablakhoz. Mashoz szeruntem nem kell.

Az en alomasztalomon csak egyik oldalra van szelesites es benne van a maro.

Vajk

Előzmény: joevagyok68 (78704)
Tie okt. 7. Creative Commons License 78709

:-DDD

Előzmény: Garfield007 (78707)
pajaci okt. 7. Creative Commons License 78708

Matekból egyes, ülj le!

Garfield007 okt. 7. Creative Commons License 78707

Szia, te bölcsész vagy? :-)))

GPS okt. 7. Creative Commons License 78706

425 Ft-ba jött ki darabja?

Ennyiért azért tényleg illene, hogy (qrva) jó és tartós is legyen.

.

Előzmény: arvaiz69 (78705)
arvaiz69 okt. 7. Creative Commons License 78705

Sziasztok!

Ma megérkezett a 200 db. 230 x 93 mm nagyságú, 80-as szemcsenagyságú csiszolópapírom! Fuvarral együtt 8.500 Ft-ba került.  A csiszolópapírok színe kicsit furcsa, még ilyet nem is láttam,.... narancssárga. De a színe az nem számít, a lényeg az lenne, hogy jó sokáig bírja a papír! A csiszolópapír elég erősnek tűnik. Még nem próbáltam ki, de úgy látom van olyan minőségű mint az OBI-ban kapható csiszolópapír. Pár kép róla.

joevagyok68 okt. 7. Creative Commons License 78704

Ez már jo(bb) !

Lehet én is ezt akarom majd megcsinálni...most már  :-)

Mert a 78648 és 78649 hsz-ban linkeltekkel kapcsolatban az jutott eszembe, hogy.

- a körfűrész az asztal "közepe" táján van, annak hossztengelyére merőlegesen.

- ha hosszú anyagot akarnánk keresztbe vágni, akkor OK. DE arra meg ott van  a gérvágó is akár, tehát csak ezért felesleges oda rakni..

- DE ha "hosszú" anyagot szeretnék hosszban vágni, akkor pont nem lesz jó "irányba" az asztal !

Az általad megépítendő ebből a szempontból jobb. Már csak azért is mert ott elfér/van benne a maró is, és annak is pont jó/megfelelő irányba "hosszú" az asztal, ha hosszú dolgokat kéne marni !

Előzmény: Barnamedvébb (78651)
Barnamedvébb okt. 7. Creative Commons License 78703

Nem kerestem még külön kerítést, mert eddig azt terveztem, hogy eladom a Bosch gépem, mert ha megnézed a képen, akkor az a gondom, hogy a lapján felül semmilyen nút sincs, hanem minden ilyen kiegészítő oldalról kapaszkodik a körben elhelyezett sínbe

de mivel eladás mindig bukta, inkább arra gondoltam, hogy beépítem

és próbálom megkerülni ezt a dolgot egy ilyen külső kerítés alkalmazásával

Előzmény: pali923 (78697)
pali923 okt. 7. Creative Commons License 78702

Van még egy, ami szalagfűrészhez készült, és a másik végén is rögzíti a stellert. Az is jó, de azt meg kell keresnem, a laptopomon van alighanem. Azt is érdemes megsasolni, majd felrakom.

Előzmény: Barnamedvébb (78701)
Barnamedvébb okt. 7. Creative Commons License 78701

Matthiast láttam, másikat még nem

szuper, köszönöm! :)

Előzmény: pali923 (78697)
neduddgi(én) okt. 7. Creative Commons License 78700

:o)

OFF

Azért előbb-utóbb minden átcsorgott a vasfüggönyön, az áruházi katalógusoktól a lakberendezési, kertészeti és barkács magazinokon át a pornó újságokig. És minden el is jutott mindenkihez, akit tényleg érdekelt. Csak "kissé" lassabban, mint most. Kézről kézre jártak a mindenféle újságok, mindaddig, amíg végképp el nem rongyolódtak. Így aztán aki akarta, az láthatta, hogyan rothad a kapitalizmus...

Előzmény: halaloszto (78698)
pali923 okt. 7. Creative Commons License 78699

Ne kérjél meg, itt megtalálható (hacsak el nem rontom a megosztást...). Legyen még egy csapás az amerikai imperialistákra! :))

https://app.box.com/s/33frx2ie3g8kdryfenp9

Előzmény: neduddgi(én) (78695)
halaloszto okt. 7. Creative Commons License 78698

nem egymástól loptak. egyszerűen az volt, hogy a vasfüggöny úgy elzárt minket a világtól, hogy aki azon áthozott valamit, az maga volt a császár. komplett életművek alapultak arra, hogy valakinek rendelkezésére állt egy kiskapu. szereztél egy amerikai magazint, lefordítottad a cikkeket, és a saját neveden simán publikáltad. ha valaki tudta is a forrást, az imperialistáktól lopni nem bűn, meg amúgy is mi lenne ha kiírnánk az újságban hogy ezt egy amerikai találta ki, mit gondolnának a jóravaló magyar munkásemberek.

Vajk

Előzmény: neduddgi(én) (78683)
pali923 okt. 7. Creative Commons License 78697

Nekem kettő tetszik legjobban, ha keresgéltél már ilyeneket, biztosan beleakadtál már ezekbe.

Egy nagyon komoly szerkezet fémből, leírással, képekkel, méretekkel:

http://www.twistedknotwoodshop.com/PDF%20Files/tsquarefence.pdf

Mathias barátunk pedig fából gyártott, mint mindent:

http://woodgears.ca/homemade_tablesaw/fence.html

Előzmény: Barnamedvébb (78687)
neduddgi(én) okt. 7. Creative Commons License 78696

Ja, nem kell(-ett volna) regisztrálnod az ezermester.hu-n ahhoz, hogy az általam belinkelt archívumban lapozgathass!

Előzmény: alpapa (78690)
neduddgi(én) okt. 7. Creative Commons License 78695

Nézd meg pali923 alábbi hsz-ét (78672). Azon is látszik az asztal lényege.

Ha megkéred rá, hogy tegye fel a másik három képet is, talán azokról leleshető, hogy hogyan rögzítik a különféle barkácsgépeket a talpakhoz.

Gyorsan átfutottam az Ezermester címlapokat '70-97. között, de azokon én sem találtam, arra meg sajna most nincs időm, hogy végig lapozzam az egyes számokat.

Talán elég lenne az 1987-es évfolyamot átnézni, mivel pali923 hsz-e alapján a jenkik is abban az évben lökték be. Valószínű, hogy vagy egy helyről, vagy egymástól vették át, hátha nagyjából egyszerre jelentették meg.

Előzmény: alpapa (78690)
recefyce okt. 7. Creative Commons License 78694

Akkor félreértettem a "kisíkolható" kifejezést...

Most már teljesen tiszta, mindegyik lépés.

Köszönöm a segítséget !

Előzmény: rferi (78684)
neduddgi(én) okt. 7. Creative Commons License 78693

Na igen, ez egy másik kategória.

Előzmény: Barnamedvébb (78691)
neduddgi(én) okt. 7. Creative Commons License 78692

Háááát, igen...

Amikor ifjú koromban megláttam ezt a szerkezetet, a "Na ez kellene nekem!" után azzal tettem félre, hogy ennek csak akkor van értelme, ha a talpat egyszer és mindenkorra fixen rögzítem az adott géphez. Vagyis pl. két körfűrészt kell venni, egyik marad kézi, a másik meg megkapja ezt a hatszögű gyorscsere-talpat, egyszer s mindenkorra precízen és stabilan rögzítve.

Persze, ez még mindíg sokkal olcsóbb és helytakarékosabb megoldás, mint minden szerszámgépből egy kézit és egy asztalit megvenni.

Előzmény: Barnamedvébb (78688)
Barnamedvébb okt. 7. Creative Commons License 78691

ja, pali képe alapján látom, hogy nem egyre gondoltunk

akkor ez számomra indifferens, de a segítő szándékot kösz :)

Előzmény: neduddgi(én) (78661)
alpapa okt. 7. Creative Commons License 78690

Üdv.Regisztráltam az Ezermesteren és megpróbáltam megkeresni ezt az univerzális munka asztalt,de sajnos nem sikerült.Persze ebben benne van az is hogy nem vagyok egy számítógépes guru.

fahobby okt. 7. Creative Commons License 78689

"Tegnap szinte egész nap olvasgattam a kétféle csiszolóról pro, és kontra de nem lettem okosabb,ezért gondoltam, hogy megkérdezlek titeket." 

Azért ne gondold azt, hogy itt majd mindenki egyforma dolgot fog neked mondani.

Vegyél szalagcsiszolót, excentert, és rezgőt. Mindegyik kell majd a későbbiekben.

A sorrendet kell eltalálni jól akkor nem kell egyben kiadni annyi pénzt :))))).

Én a nyáron újítottam fel egy "praktikeres" sörpadot, szalaggal nekimentem (először 60 utána 120-al) aztán rezgővel szépen simára csiszoltam és már lehetett is lazúrozni (Milesi)

Üdv

Karcsi

Előzmény: -=Peter=- (78660)
Barnamedvébb okt. 7. Creative Commons License 78688

köszönöm, meg fogom nézni!

köztünk szólva a pontos illesztés egy dolog, de néha kéne egy kis utánállításra lehetőséget, amivel korrigálni lehet, ha valami mégsem derékszög

Barnamedvébb okt. 7. Creative Commons License 78687

Igen, szép darab. Némi átalakítással csinálnám, pl. nem biztos, hogy a gérvágó a másik végén kell legyen, mert ha az asztal hossztengelye a műhely hossztengelyével párhuzamos, akkor az meg teljesen keresztbe van és nem biztos, hogy van annyi hely a (leendő műhelyben) egy hosszabb darab vágása esetén. Még akkor sem, ha az asztal középen van. 
Vagy a hosszoldalon hátul lesz, vagy teljesen külön kis "állomás" lesz neki, arról is van csomó terv már, hisz az relatíve egyszerűbb.

Viszont ha neked van olyan anyagod, ami kimondottan egy utólagos, géptől független steller kialakításáról szól (terv vagy csak link, bármi), örülnék, ha át tudnád lökni nekem.

Kösz!

Előzmény: pali923 (78655)
rferi okt. 7. Creative Commons License 78686

Ja, és papírbakelitet vegyél, a textilbakelit nem jó, mert texturás a felülete, nem olyan sima.

Fehérvári 120 az egyik lelőhely, de ha guglizol, találsz egy csomó forgalmazót, kiválaszthatod a neked tetszőt.

Előzmény: recefyce (78680)
rferi okt. 7. Creative Commons License 78685

És ha csinálsz egy lapot a varrógépnek is, rajta a géppel, akkor az asszony szája is be van fogva.  :)

Előzmény: neduddgi(én) (78683)
rferi okt. 7. Creative Commons License 78684

Dehát leírtam! :)

Csiszolni nem kell, nem is lehet. Egy 10mm vastag bakelit lemeztábla 150x150 centis és vagy 60 ezres sajnos, cserébe viszont tükörsima és viszonylag kemény a felülete.

Faipari fűrészekkel lazán vágható.

A vasvázban nyilván voltak egyenetlenségek, de elég minimálisak, bőven 1mm-en belül sík volt.

A lapot feltettem rá, és egy méteres egyenes vonalzó élével tapintottam rá, ha valahol nem fekszik fel az él, akkor ott átviláglik a fény.

Hézagmérő lemez segítségével azt a hézagot ott meg is lehet mérni, és annyi lemezalátétet tenni oda a lap és a vasváz közé, hogy megszűnjön a hézag.

Egy-két órás játszadozással nagyon ki lehet síkolni a dolgot. Az alátétlemezeket közvetlenül a leszorítócsavarok mellé kell rakni, hogy meghúzhasd rendesen a csavart.

Előzmény: recefyce (78680)
neduddgi(én) okt. 7. Creative Commons License 78683

Ezek szerint a barkács újságok már régen is egymástól lopkodták a jó ötleteket.

A világ semmit sem változik, az idő körbejár... :o)))

Igen, ehhez hasonlóról volt szó az Ezermesterben is, csak az asszem "egylyukas" volt. De a lényeg ez a hatszögletű rögzítés, a többit meg ki-ki hozzá igazíthatja a saját igényeihez.

Akinek kevés a helye és/vagy a pénze, annak szerintem ideális. Akár lakásban is megállja a helyét egy efféle asztal. Kell rá egy vendéglap meg két pofás ajtó, és civilben máris komóddá avanzsál. (Vagy íróasztallá, vagy varrógépasztallá, stb-stb., a kialakításának megfelelően.)

Ugyanezen az analógián visszatolatva: komódból, íróasztalból is kialakítható...

Előzmény: pali923 (78672)
halaloszto okt. 7. Creative Commons License 78682

Jaja. Kb ettol contractor. Ha belul van akkor lefele log es do teskor oldalra all ki, azer van lemez buci az oldalan es table saw-nak hivjak

Előzmény: rferi (78676)
pajaci okt. 7. Creative Commons License 78681

40-es papírból vegyél többet, azzal csiszold le fáig. Utána jöhet sorban 60, 80, 100, 120, a szép felület érdekében.

Előzmény: -=Peter=- (78677)
recefyce okt. 7. Creative Commons License 78680

Köszönöm a válaszokat!

rferi, a te verziód tetszik a legjobban !

Ha van kedved kérlek írd meg, hogy hol és milyet ( ha esetleg többféle anyagminőségű  létezik )érdemes beszerezni.

Mivel lehet/szabad síkba csiszolni ?

Na meg gondolom a felfogatás sem mindegy, mert ha a keret nem teljesen sík és erősen hozzá huzatom, akkor ugyan ott tartok...

Hogyan ellenőrizted , hogy mennyire pontosan van síkban ?

drRamaty okt. 7. Creative Commons License 78679

Azért jó sok csiszolópapírt vegyél. Fél perc után a festék bele fog olvadni a csiszolópapírba. Ha van esély szétszedni, én legyalulnám a festék réteget, oszt jónapot.

Előzmény: -=Peter=- (78677)
drRamaty okt. 7. Creative Commons License 78678

Az ős Metabo-n amit felújítottam, így működik a döntés és emelés. Nyilván kényelmesebb ha az asztal mindig vízszintes, de szerintem ezt könnyebb megoldani, mint az egész hóbelevancot emelni, dönteni.

-=Peter=- okt. 7. Creative Commons License 78677

Ugyan ezen az oldalon van Makita is. Abból a legolcsóbb 32e forint, ehhez mértem, de még mindig olcsóbb, mint egy szalagcsiszoló ugyan ebből (Einhell) a márkából.:) Köszönöm a válaszaidat/tanácsaidat. El is ballagok megveszem, és délután neki is látok.

Előzmény: halaloszto (78675)
rferi okt. 7. Creative Commons License 78676

Egy ilyet találtam:

Így kilóg a moci belőle?

halaloszto okt. 7. Creative Commons License 78675

nem mondanám hogy gyanúsan olcsó. nekem egy igazi kő kínai van, 5-6ezer körul is vannak ilyenek de akkor nincs fordszám szabályozás. 16körül van maktec, de annak is fix a fordulata.

Vajk

Előzmény: -=Peter=- (78670)
halaloszto okt. 7. Creative Commons License 78674

a motor tartója egy baromi nagy konzollal rá van szerelve az egész miskulanciára. a motor dől a tengellel együtt.

Vajk

rferi okt. 7. Creative Commons License 78673

Ja, lehet, hogy értem!

A fogasív merőleges a tengelyre, a tengellyel párhuzamosan a fogasívhez kapcsolódik egy csiga, azt tekered kintről a karral.

Namost akkor az hogyan kompenzálódik, hogy ha döntjük a lapot, akkor azt tengellyel, fogasívvel és minden egyébbel döntjük, de a motort is dönteni, ill. lengetni kéne egy bazi nagy íven, hogy ne csavarodjon az ékszíj.

Mégiscsak jó lenne pár fotó.

Előzmény: rferi (78671)
pali923 okt. 7. Creative Commons License 78672

Én a minap találtam hasonlót, de ez a Popular Mechanics 1987. szeptemberi számában van. Nem kizárt, hogy az Ezermester is onnan vette, vagy fordítva. :))

Tulajdonképpen csak 4 kép, persze amerikai méretezéssel, ha kéri valaki, elküldöm szívesen, vagy felteszem ide. Ezen látszik a lényeg:

rferi okt. 7. Creative Commons License 78671

Na ezt fotózhatnád :)

Nem bírom elképzelni...

Előzmény: halaloszto (78662)
-=Peter=- okt. 7. Creative Commons License 78670

Isten igazából a festék nem vastag, látszik a fa erezete/mintája. Úgy fogalmaznék, hogy "beszívta" a fa.

Kinéztem egy ilyet:

http://szerszamkell.hu/elektromos_gepek_23/faipari_gepek_51/excenter_es_rezgocsiszolok_206/einhell_excentercsiszolo_420w_125mm_bt_rs420_2078

Ezt a márkát nem ismerem, gyanúsan olcsó. Azt nem mondanám, hogy "kínai vacak", mert minden Kínában készül manapság:) Ezt érdemes megvenni, vagy nézzek inkább "márkásat" ami kicsit drágább, de esélyesebb, hogy jobb....Nah jó, ez is hülye sztereotípia, de ez olcsónak tűnik nagyon.

Előzmény: halaloszto (78663)
rferi okt. 7. Creative Commons License 78669

Ez egy teljesen más szerkezet.

Engem az a tipus érdekelne, mert az az öntvényrendszerű és indukciós motoros gép.

Ez kefés motoros, lemez konstrukció.

De köszi.

Előzmény: pali923 (78666)
pali923 okt. 7. Creative Commons License 78668

Ez persze egy gagyi fűrészre vonatkozik. :)

Előzmény: pali923 (78666)
halaloszto okt. 7. Creative Commons License 78667

értem. mivel vágod, dekopírral?

ha a nútot is szakival vágatod, akkor inkább vágatsd a homloklapot a szakival. felrakod a lépcsőket kompletten, és utánna minden homloklapot megmérsz balról, jobbról hogy mekkora kell legyen.

Vajk

Előzmény: Herr X (78665)
pali923 okt. 7. Creative Commons License 78666

Nekem van készen néhány képem, amikor szétszedtem.

Az emelőszerkezet:

Ezen a 10 mm-es rúdon lóg az egész az asztallapról, és ezen forog, amikor a fűrészt döntjük:

Ha már úgyis elkezdtem, itt meg a motor és a fűrésztengely:

Előzmény: rferi (78659)
Herr X okt. 7. Creative Commons License 78665

a nútnak prózaibb oka lenne :-)

a gyári él nyíl egyenes

Az általam vágott él meg vélhetően nem az, vagy nem ezer százalék pontosan párhuzamos a felette levő lépcsőfokkal.

A nútba menne a homloklap, de nem viselne terhet, egyszerűen csak elbújtatnám benne a homloklap vágott részét.

Persze lehetne úgy is, hogy kis háromszöglécekkel leszegem a lépcsőlap és a homloklap találkozását, oszt' jónapot.

(remélem érthetően írtam le)

Előzmény: halaloszto (78658)
halaloszto okt. 7. Creative Commons License 78664

a szögbe állítást nem értem.

halaloszto okt. 7. Creative Commons License 78663

ha nincs sok festék rajta, akkor excenter csiszót vennék hozzá. a rezgő az finom melókhoz való inkább. a szalag az brutál, ha sok régi festék lenne, akkor azt mondanám, de méginkább a spaklit, hőlégfúvót. de most nem ez a helyzet.

a lényeg hogy ne félj durva papírral kezdeni. 80, vagy akár 60.

Vajk

Előzmény: -=Peter=- (78660)
halaloszto okt. 7. Creative Commons License 78662

mit fotózzak neked?

Egy lengőkar végen van a tengely, alul meg egy fogasív van rajta, azt tolja a tekerő csigával. Így mozog az ékszíjtárcsa, hogy ezt kiegyenlítse a motor kint messze van egy hintán, a saját súja feszíti a szíjat. Ahogy emeled a lapot,  a motor is mozog a hintán.

Vajk

Előzmény: rferi (78659)
neduddgi(én) okt. 7. Creative Commons License 78661

Gépasztal:

Úgy látom, többeket is érdekel most ez a téma.

Valamelyik Ezermesterben (ha jól emlékszem, a '80-as évekből) van egy ötletes, univerzális munkaasztal. Természetesen "s.k." gyártmány, kifejezetten a helytakarékosság jegyében. No és persze fából, rétegelt lemezből van.

Az a lényege, hogy a párhuzam-vezetőkkel felszerelt asztallapban van egy szabályos hatszögletű nyílás. Ebbe lehet behelyezni a beleillő hatszögletű talppal felszerelt körfűrészt, marót, dekopírt, vagy bármi mást. A gépcsere egy pillanat alatt megvan, a hatszögletű illesztés precíz iránytartást biztosít, és mellékesen (ha éppen erre van szükség) 60°-os vágási szögbe állítást tesz lehetőve.

Akit érdekel, próbálja innen kitúrni:  http://oldtimer.ezermester.hu/

Úgy rémlik, hogy a címlapon is rajta van, de erre nem esküdnék meg. Ha jól emlékszem, pontos rajz és építési leírás is volt hozzá.

Ha másért nem, de ötletadónak szerintem megéri megnézni.

-=Peter=- okt. 7. Creative Commons License 78660

Üdvözlök mindenkit,

Szeretnék tanácsot kérni egy, talán a számotokra egyszerű, kérdésben. Van egy fa kerti asztalom, talán fenyőből van. Barnára van festve, és szeretném felújítani. Első lépés lenne a csiszolás, de itt megakadtam a gép megvételével kapcsolatban. Fogalmam sincs, hogy rezgő, vagy szalagcsiszolót vegyek e ehhez a művelethez. Tudnotok kell, hogy 0 napos "hobbiasztalos" vagyok, de hosszútávra tervezek, mivel a famunkák mindig is érdekeltek, viszont a tudásomat az előbb említett nulláról kell felépítenem. Tegnap szinte egész nap olvasgattam a kétféle csiszlóról pro, és kontra de nem lettem okosabb,ezért gondoltam, hogy megkérdezlek titeket. Annyit még elmondanék, hogy a festés nem "vastag", a fa beszívta valamelyest, és kb 2-3 éves lehet. A célom az lenne, hogy ha lehet, hogy szinte natúr állapotba hozzam, és utána lepácoljam.

Előre is köszönöm a válaszokat.

rferi okt. 7. Creative Commons License 78659

Végre látom képen legalább, hogyan oldják meg a mechanikát ezeknél a contractor gépeknél, de nem látom, hogyan emelik a tengelyt.

Van erről valakinek infója?

Előzmény: pali923 (78649)
halaloszto okt. 7. Creative Commons License 78658

Szia,

A nútot meg tudod csinálni akár felsőmaróval, akár kézi körfűrésszel is. Kis gyakorlás valami hulladék fenyődeszkán, és hajrá.

Viszont ha jól értem, nemhogy fel akarod ültetni a lépcsőlapot a homloklapra, de kicsit bele is akarod csapolni/ereszteni. Én nem javaslom. Egyrészt a homloklap nem szerkezeti elem, nem kellene terhelést vinni rá semmiképpen. Másrészt ha a két fát nem rögzíted/ragasztod atombiztosan egymáshoz, akkor mozogni fognak egymáson, és nyikorogni fog. Én ott inkább direkt hagynék 1-2mm rést, a homloklapokat csak akkor szabnám be, amikor az összes lépcsőlap már véglegesen a helyén van. A rés nem látszik, nem feltűnő, de ha zavar akkor tehetsz bele filcet.

Vajk

Előzmény: Herr X (78652)
rferi okt. 7. Creative Commons License 78657

Én maró helyett inkább körfűrészen csinálnám. Többször kell ugyan végigtolni a gépen, mindig másik vonalon, de akkor is gyorsabb és pontosabb megoldás. Ezt akárki meg tudja csinálni, akinek van körfűrésze.

rferi okt. 7. Creative Commons License 78656

Vegyél egy tábla 10mm-es bakelitet, jó drága lesz, de marha tartós, sima, és kisíkolható.

Én a körfűrészasztalomat csináltam úgy, hogy zártszelvény váz, közbülső merevítőkkel, majd erre felcsavarozva a lap, élvonalzóval keresztbe-kasul ráfektetve/átnézve a szorítócsavarok alá hézaglemezt téve 0,05mm alá hoztam ki a 80x120-as asztalt. Ennek vagy öt éve, és még pont ugyanolyan sík, pedig kint van az udvaron.

Ennyi pontosság neked túlzottan is sok, nemhogy elég.

Előzmény: recefyce (78647)
pali923 okt. 7. Creative Commons License 78655

Szép darab lesz az az asztal, ha megcsinálod!

Ez a lumberjocks.com oldal valamiféle fórumként működik, nem jellemző, hogy nagyon részletezik, amiket feltettek, inkább csak megmutatják, hogy mit csináltak. Amit felraktam, tulajdonképpen nem nagy durranás, ezzel a módszerrel egy amatőr is össze tud rakni asztalt, csak a méretekre kell figyelni. Inkább azért volt érdekes, mert egy Workzone fűrész van benne (vagy annak másolata). Azt hiszem, ahhoz is érdemes másik stellert készíteni. Én is agyalok ezen már régóta, már ezer változatot megnéztem.

Előzmény: Barnamedvébb (78650)
RepülőgépÉpítő okt. 7. Creative Commons License 78654

Zártszelvényből egy egyszerű keretet kell hegeszteni, a varratokat le kell csiszolni, hogy ne álljanak ki, 4 db vascső lábat alá heftelni, a lábak alsó végére 1-1 M12 anyát heftelsz, majd oda mehet bele az állító csavar. 

Az asztallap sima 18 mm-es bútorlap átmenő süllyesztett csavarokkal rögzítve. Bármikor cserélhető az asztallap ha elkopott vagy sérült, könnyű beállítani az asztalt síkba, vízszintesbe. Nekem egy 6m*1.2m  ilyen asztalom van, ez a munkapadom immár vagy 10 éve és tökéletesen megfelel a célra.

Előzmény: recefyce (78647)
pajaci okt. 7. Creative Commons License 78653

Bárki megcsinálja, akinek van egy felsőmarója.

Herr X okt. 6. Creative Commons License 78652

Tudom, kavarok.... :-)

Az asszony valahogy nem bír megbarátkozni a lépcső élén levő fémprofillal, így most a bükk lépcső- és homloklapokból álló lépcső áll "nyerésre".

Kérdésem, hogy a lépcsőlap aljába egy 8mm mély és 15mm széles hornyot lehet-e házilag belemarni a lépcsőlap aljába az élétől 25mm-re, vagy ehhez már ipari felszerelés kell?

Illetve Budapesten merre találok olyan szakit, aki ezt a bemarást nekem megcsinálja?

(a húzottfokú lapokat meg majd kiegerészem én....)

Barnamedvébb okt. 6. Creative Commons License 78651

ezt akarom megcsinálni:

https://3dwarehouse.sketchup.com/model.html?id=2365a9a808bf701928b0a3696528436d

amit a leginkább problémának érzek, hogy miként tudom megcsinálni a párhuzamos kerítést és vezetőt (stellert)

újonnan, és olyan hosszan, az asztal szélességében

a többi csak idő és pénz kérdése

Előzmény: Barnamedvébb (78650)
Barnamedvébb okt. 6. Creative Commons License 78650

megtaláltam a projekt másik részét és természetesen a guglit is tudom használni

mindössze ez a site kicsit kaotikus nekem, ehhez kértem segítséget, mert épp nem volt kedvem tökölni vele

pontosan megvan mit akarok csinálni, találtam egy jó sketchup tervet, de a kivitelezéséhez gyűjtök most majd ötleteket

Előzmény: pali923 (78648)
pali923 okt. 6. Creative Commons License 78649

Itt van egy más módszerrel készült asztal, ez sem rossz, ez is csak képekkel.

http://imgur.com/a/9WLGR

Előzmény: Barnamedvébb (78634)
pali923 okt. 6. Creative Commons License 78648

Na most gonosz leszek! Ezen az oldalon szerintem csak képek vannak, de a gugli nevű barátod segítségével találhatsz erről az asztalról videót is:

https://www.youtube.com/watch?v=kaw1xjJJjeQ

A gonoszság az, hogy ezen a videón is csak ezek a képek vannak egymás után, némi zenével. Illetve itt van a bejegyzés 1. része is: http://lumberjocks.com/projects/75844

Azért mégsem jöttem üres kézzel: ez az ürge hivatkozik egy Curt Filipowski nevű tagra, akinek az asztalát koppintja. Ez viszont fent van a youtube-on 5 részben, Sketchup tervezéssel ez az első, a többit meg meg leeht találni:

https://www.youtube.com/watch?v=N0DyTzc2sxo

Alapvetően ezek a képek remek ötleteket tudnak adni, amit aztán tovább lehet gondolni, adaptálni a saját lehetőségeinkre. Sokszor ez éppen elég.

(Valamiért nem mennek a tecső videók, bocs.)

Előzmény: Barnamedvébb (78634)
recefyce okt. 6. Creative Commons License 78647

Köszönöm az ötleteket.

Egyébként nem püfölném.

Hangszerkészítés lesz, ezért ez a fene nagy precizitás :)

pajaci okt. 6. Creative Commons License 78646

Ráütsz a kalapáccsal és eltörik.

Előzmény: Pote01 (78645)
Pote01 okt. 6. Creative Commons License 78645

Valami márvény, gránit vagy műkő lap kellene oda szerintem. Az meg is fizethető ekkora méretben és nem is kell belőle 2" vastag, hogy ne vetemedjen.

Előzmény: recefyce (78635)
pajaci okt. 6. Creative Commons License 78644

Nézd meg mennyi egy köbméter ilyen minőségű tölgy ára.

Előzmény: hdcsaba87 (78642)
pajaci okt. 6. Creative Commons License 78643

Ahogy elnézem tölgyből van, nem semmi súlya lehet. A sarokvasas kötéshez fejre kell állítani, ha állványcsavar meg dugó, akkor talpon szerelhető.

Előzmény: halaloszto (78641)
hdcsaba87 okt. 6. Creative Commons License 78642

Két fontos tényező, hogy szerelhető maradjon az ágy , illetve kellőképpen masszív legyen. 

Szívesen vásárolnék hasonló árat, de online ~270.000 Ft-ért vesztegetik... véleményem szerint egy ilyen ágy nem ér ennyit.

Előzmény: halaloszto (78641)
halaloszto okt. 6. Creative Commons License 78641

ugyanmár. a nem látszó oldalon horganyzott acél L vas sok csavarral és kész.

Előzmény: drRamaty (78640)
drRamaty okt. 6. Creative Commons License 78640

Ha ikeásan akarod: besüllyesztett hosszú facsavar ledugózva, vagy 2-3 centi átmérőjű "tipli". Esetleg ácskapocs :-)

Ha én csinálnám magamnak, akkor biztosan csap, csapfészek, rejtett ékelés. De nem csinálok ilyet, mert ha csapolnám, targonca kellene a mozgatásához, az meg nincs :-)

Előzmény: hdcsaba87 (78639)
hdcsaba87 okt. 6. Creative Commons License 78639

Sziasztok, az alábbi ágykeretetnél milyen kötőelemeket kellene a gerendák találkozásánál használni?

Arra gondoltam, hogy asztalossal ledaraboltatom a megfelelő méreteket, én meg itthon összeerakom mint egy "ikeás" terméket.

pajaci okt. 6. Creative Commons License 78638

Egy 50x50cm-es összeragasztott kocka hogy fog elvetemedni?

halaloszto okt. 6. Creative Commons License 78637

ha nem pufolod, nem fog elvetemedni. ha kritikus a dolog, akkor 

- csinalj ala 10x10 racsot elere tett butorlapbol.

- onts egy beton kockat, annak egyengetsd el a tetejet, es ragassz ra egy vaslemezt.

- neha lehet venni 100ezer alatt ekkora egyengetolapot ontottvasbol.

Vajk

joevagyok68 okt. 6. Creative Commons License 78636

No megneztem az enyemet...az en kici kinai gyerekmunkasom ugyesebb volt mint a tied, mert neki sikerult jol/pontosan beallitania a 'lapot' ! Pont ott van ahol kell...

Előzmény: g123456 (78598)
recefyce okt. 6. Creative Commons License 78635

Köszönöm az ötletet.

Nekem azonban számításba kell vennem, hogy bizonyos ( remélhetőleg hosszabb )időközönként meg kellene ismételnem az egyengettetést, mert egy-két millimétert gondolom vetemedni fog.

A forgácslapot, meg nem igazán lehet gyalulni...

Tudod olyan dolgokon fogok dolgozni, ahol nagyon fontos, hogy sík legyen az asztal.

Előzmény: pajaci (78633)
Barnamedvébb okt. 6. Creative Commons License 78634

pali,

most én vagyok béna, vagy ezen az oldalon csak azt a pár képet lehet tanulmányozni?

a "watch" gombra azt hittem, van videó

Előzmény: pali923 (78628)
pajaci okt. 6. Creative Commons License 78633

Laminált forgácslapot vágatsz lapszabászaton 70x70-esből 2db-ot, élzárózod, és összeragsztod őket. 4db 50x50-esből meg csinálsz egy dobozt alá, tiplizve,ragasztva, csavarozva.

Előzmény: recefyce (78632)
recefyce okt. 6. Creative Commons License 78632

Random kérdés:

Jó lenne, ha a munkaasztalom teljesen sík lenne.

Nekem egy 70cmx70cm-es elég lenne terveim szerint.

Arra gondoltam, hogy a leendő asztallapot valahol tökéletesen egyenesre egyengettetem.

Csak mit vegyek ehhez ? Táblásítottat, vagy esetleg rétegeltet?

Pro és kontra....?

RepülőgépÉpítő okt. 6. Creative Commons License 78631

Az ilyen meghibásodások esetén amiket írtál az eddigi tapasztalatok alapján elég lazán cserélik a gépeket az aldiban a 3 napon belül. Utána meg megy az einhell márkaszervízbe akiknek nincs hozzá alaktrészük, (hiába ők gyártják) és simán kitültik a cserekészülékről a jegyzőkönyvet. Tapasztalatból tudom.

Előzmény: torony78 (78623)
joevagyok68 okt. 6. Creative Commons License 78630

Ez jó...köszi....ilyet én is csinálok...Majd, ha már lesz annyi hely a pinecében, hogy elférjen ott egy ekkora asztal !  :-)

Még "munkaasztalnak" is jó....Mentem is a képeket..

Előzmény: pali923 (78628)
Paco155 okt. 6. Creative Commons License 78629

Használati útmutató semmit sem mond a használatról. :) 

Amúgy ezek semmivel sem veszélyesebbek mint a nevesebb gyártók termékei.

Sőt, a 12-es marószárral egy 5 centis plattoló maró kézből életveszélyes míg ezekbe azt nem lehet belerakni mert kicsi a patron.  Szóval ha ésszel csinálja az ember akkor nem lesz baleset. Ez is olyan mint a pisztoly, ha tudsz bánni vele és tiszteled akkor nem veszélyes. Ha belesz..sz akkor megölhet.

Előzmény: torony78 (78627)
pali923 okt. 6. Creative Commons License 78628

A felvetés jogos. :)

http://lumberjocks.com/projects/75879

Előzmény: arvaiz69 (78612)
torony78 okt. 6. Creative Commons License 78627

Ezt jó is hogy említed.

Számomra egy gépnél a minőség nem csak a munka eredményére, hanem a biztonságos használatra is vetül.

A Workzone/Parkside/Einhell vonulatra ilyen értelemben lehet számítani? Mármint ha ésszel, (használati útmutatóból is) felkészülten és óvatosan bánunk az említett szerszámokkal, nem tör az életünkre?

Előzmény: Paco155 (78624)
Tie okt. 6. Creative Commons License 78626

Azt nevezném igazándiból csak HIBÁNAK, amit nem lehet beállítással megoldani. Amit be lehet állítani pontosra, az nem hiba, egyszerűen az utolsó beállítás kihagyásán spórol a gyártó cég darabonként 3 perc munkaidőt, ennyi.

Előzmény: Kamelot (78625)
Kamelot okt. 6. Creative Commons License 78625

Olyan nem lötyög nem párhuzamos nem merőleges ilyen barkácskategóriában nincs. A gyártást neked kell befejezni pontosítani. Ez van. Ezért a pénzért ez jár. Gondolják a gyártók. Néha még a száz fölöttiekben is vannak hibák.

Előzmény: torony78 (78623)
Paco155 okt. 6. Creative Commons License 78624

"Speciel még felsőmaróm és körfűrészem nem volt, szóval nem teszteltem, milyen hamar tudom tönkretenni a barkács belépőszintet, de azt hiszem, gyorsan menne."

Ezek azok a szerszámok amelyekhez alapvetően tisztelettel közeledik az ember legalábbis a K. gyorsan forgó K. éles fémdarabok miatt illik. Ha pedig tényleg a tudáshiányból adódó tönkretevésre gondolsz akkor vigasztalhat az, hogy nem egy nagyon drága hanem egy elviselhető árú géppel történt.  :)

Előzmény: torony78 (78621)
torony78 okt. 6. Creative Commons License 78623

Ez jól hangzik. Aldi-Lidl szomszéd sarkokon, koránkelő is vagyok, kis csetepaté sem okoz gondot a pultoknál... :)

Csak az ilyen csomagbanelgörbültfűrészlap, meg nempárhuzamospárhuzamvezető, meg még régebbről leégőworkzoneasztalikörfűrészmotor kommentek elbizonytalanítottak. Mondjuk legalább ennyi pozitív hozzászólás is született. Na, akkor várjuk az akciókat és köszönöm a tanácsokat!

Előzmény: Tie (78622)
Tie okt. 6. Creative Commons License 78622

Teljesen vállalható szintű szerszámok, nem lesz vele gondod. Ne várd persze tőle azt, amit egy ötször annyiért árult makitától, de a tesco-s Straus, meg hasonló legolcsóbb szarokat messze túllövik megbízhatóságban is.

Előzmény: torony78 (78621)
torony78 okt. 6. Creative Commons License 78621

Tie, Paco,

Köszi a gyors válaszokat! Az olcsó gépekkel az szokott a gondom lenni, hogy hamar tönkremennek. Tisztelet a ritka kivételnek. Valamelyik már a második használatnál érezhetően rosszabb, mint első bekapcsoláskor. Másfelől, ha ronda a munkám eredménye, nem derül ki, hogy a gép miatt történt, vagy én voltam a béna, vagy mindkettő, szóval abból meg nem tanulok, csak bosszankodok. Speciel még felsőmaróm és körfűrészem nem volt, szóval nem teszteltem, milyen hamar tudom tönkretenni a barkács belépőszintet, de azt hiszem, gyorsan menne.

A Workzone és Parkside cuccok 3 éves garija jól hangzik, csak ha gondja van a gépnek, akkor az a legrosszabbkor szokott kiderülni (pl. ünnepek között, szabadság alatt munka közben) és a gariztatás, meg a javítás is viszi a drága időt, ami meg ugye kevés szokott lenni. De ha azt mondjátok, hogy ezek a márkák még épp az a kategória, ahol ritkán lehet rosszat kifogni...

Barnamedvébb okt. 6. Creative Commons License 78620

én is örülnék neki! 

mindjárt feltöltöm, mit szeretnék megcsinálni és ahhoz (is) jól jönne

Tie okt. 6. Creative Commons License 78619

Nem mintha nagy rutinos szaki lennék, de én erre a felhasználásra azt mondanám, hogy ne ragozd túl a dolgot. A legközelebbi aldi-lidli akcióban, amelyik előbb jön, vedd meg az első szembejövő felsőmarót, meg egy 200-as kézi körfűrészt, oszt jónapot.

Mindkettőt be tudod majd faragni egy kisebb asztalkába, kapsz rájuk három év garit, és ha időközben kiderül, hogy kinőtted a gépek tudását, akkor se nagy gond eladni, és komolyabbra váltani.

Előzmény: torony78 (78617)
Paco155 okt. 6. Creative Commons License 78618

Elsőre vegyél olyat ami csak nyolcas szárat tud, abból is egy olcsóbbat és majd kiderül, van-e szükséged erősebbre-pontosabbra (drágábbra).

A biztosíték (ami valószínűleg kismegszakító) kérdéseben meg először meg kellene nézned, hogy valójában melyik helyen milyen van felszerelve. A fekete billentyű alatt van egy kis szám, 10 16 vagy 25 esetleg más számmal. Ez jelenti azt hány amperre van belőve.  Elképzelhető hogy apádnál nagyobb van mint nálad.

Előzmény: torony78 (78617)
torony78 okt. 6. Creative Commons License 78617

Jó napot, urak!

Mi a különbség egy 8-as és egy 12-es szerszámbefogást tudó marógép között?

Az egyszerűség kedvéért a hasonlításkor maradjunk ugyanannál a gyártónál és ugyanolyan besorolású (barkács, vagy ipari), kézi marógépnél, és ne mondjátok (csak) azt, hogy a különbség ég és föld!

Valójában azt szeretném tudni, hogy vágyjak-e a 12-esre, vagy az igényeimnek még a 8-as is bőven sok.

Mik az igényeim? Igazából van 2nm-nyi helyem egy panellakás pincéjében, illetve évente kb. 2x1 héten úgy 15nm-nyi a hétvégi házban, hogy összerakjak egy kisbútort (polcot, polcrendszert, íróasztal, átjárókeret, ilyenek) , meg a gyerekeknek fajátékot, szóval barkácsolás dolgok. Amiket itt ti leírtok (az asztali körfűrésztől kezdve, a szalagfűrészen, gérvágón, gyalugépen, vastagolón, akármin keresztül, a vésőig), azok látens igényeket gerjesztenek bennem, és őszintét megvallva, nem tudom, hogy valaha is szükségem lesz-e ezekre, de az a helyzet, hogy egyre inkább rá vagyok kattanva a famunkára (bár elég messze esik a foglalkozásomtól), és még bármeddig fajulhat ez a dolog. Szóval nehéz igényeket is megfogalmaznom. Ami biztos, hogy kezdő vagyok, és vásárolnék néhány mobilis alapgépet az említett dolgokhoz, és most épp a marógépen morfondírozok, na meg egy kézi körfűrészen. Van egy jó dekopírom jelenleg, fúróból és fúró-csavarozóból is el vagyok látva, excenteres csiszolóm is van jó, meg van egy korrekt kis mikrogépem. Marógépet díszítésre, tiplilyukmarásra, nútmarásra használnék, asztalba is építeném, ha majd ügyes leszek hozzá.

Másik kérdés: miért lehet az, hogy a fater 2kW-os Makita körfűrésze levágja a biztosítékot otthon a pincénkben, meg a hétvégi házban, de a faternál nem? Érdekes, hogy mikor próbálgattam, nem mindig vágta le, hanem csak néha, és leggyakrabban akkor, ha csak "félig" húzom meg az indítóbillentyűt (rossz beidegződés, mert azt hiszem, hogy így szabályozható a fordulatszám...)

Köszönöm a válaszokat előre is!

Herr X okt. 6. Creative Commons License 78616
Előzmény: kukucs33 (78614)
halaloszto okt. 6. Creative Commons License 78615

kézinél alul, asztalinál felül.

Előzmény: rferi (78610)
kukucs33 okt. 6. Creative Commons License 78614

Annyiban jogos a megjegyzés, hogy az "alul" az kézi körfűrész, vagy gérvágó esetében áll, míg asztali körfűrésznél felül kell legyen a "színe" az anyagnak. Mivel a kolléga még a gép kiválasztásánál tart, arra akartam utalni, hogy a konkrét munka esetében tulajdonképpen nem sokat számít a gép jellege, ha megfelelően van kezelve, az eredmény szép lesz.

Előzmény: rferi (78611)
Tie okt. 6. Creative Commons License 78613

Na pont ebben gondolkozom én is.

arvaiz69 okt. 6. Creative Commons License 78612

Szia! 

Betudnád ide is rakni azt a linket amit a másik fórumra beraktál? Azokra a képekre gondolok, amikor a Workzone körfűrészt beépítették egy asztalba, és a párhuzamvezetőjét is megnagyobbították! Hátha mának is tetszik, és ötletet merítenének belőle!

Előzmény: pali923 (78602)
rferi okt. 6. Creative Commons License 78611

Ja, visszavonom! Kézi körfűrész..

Előzmény: rferi (78610)
rferi okt. 6. Creative Commons License 78610

Nem inkább felül?

Előzmény: kukucs33 (78608)
Tie okt. 6. Creative Commons License 78609

Tartok tőle, hogy ha vennél egy porter cable-t, vagy akármi überkomolyat, azt is az összerakás után be kellene állítani szépen.

Előzmény: 409 (78607)
kukucs33 okt. 6. Creative Commons License 78608

Én a szalagparkettát kézi körfűrésszel daraboltam, egy lakatos derékszög volt a "steller". Teljesen jó lett. A lényeg, hogy a látszó felület alul legyen, akkor nem pattog ki.

Előzmény: Herr X (78536)
409 okt. 6. Creative Commons License 78607

Eddig minden ilyen aldis fűrészvásárlási hullámnál előjött ez a kérdés, a végeredmény az volt, hogy be kell állítgatni. Ergo, hibának hiba, de jó eséllyel mind ilyen.

Tie okt. 6. Creative Commons License 78606

Ami most amúgy sem sürgős, mert begyömöszöltem egy ikeás polcos szekrény aljába, hogy ne foglaljon helyet.

Előzmény: Tie (78605)
Tie okt. 6. Creative Commons License 78605

Nem néztem, de nem is izgulok miatta.

Kicsit lazán véve, ez csak viszonyítás kérdése. Ha ferde, nem a lap ferde, hanem a felső munkalap. :)

A vezetősín párhuzamos a fűrészlappal, azt megnéztem, azzal nincs gond, A merőleges tolóka is merőleges, nem is állítgattam rajta semmit. A vezetősínen esetleg egy fél fokot állíthatnék, majd eljátszom vele. Lehet, hogy csak mázlim van, de az enyém gyárilag egész közel van a merőlegeshez, párhuzamoshoz kb.

Előzmény: joevagyok68 (78604)
joevagyok68 okt. 6. Creative Commons License 78604

És neked "egyenesen" áll benne a tárcsa ??

Vagy nem nézted meg és most izgulsz míg haza nem érsz !

...mint én !  :-)

(azt láttam, hogy a "vezető" fel/összerakva nem párhuzamos az asztallal. A tárcsát nem néztem.)

Előzmény: Tie (78603)
Tie okt. 6. Creative Commons License 78603

Én is vakarom a fejemet ezzel az új körfűrésszel... Nincs vele semmi bajom, de már megszületett fejben legalább három átalakítás.

De akkor minek vettem valamit 3 év garival? :-DDD

Egyrészt levenném az alját, és beépítenék egy féltölcsér formájú ferde lemezt, hogy jobban gyűjtse lefelé a fűrészport. Aztán, a felső lapját is átépíteném szívem szerint, szélesebbre. Lehet, hogy valami keményfából kimarok egy ugyanolyan profilt, mint ami a gyári profil az elején, amihez a támasztót lehet rögzíteni.

Aztán meg az egésznek kéne építeni egy nagy köcöllét, ami alul tartja, felül meg egy bazinagy munkalap. :)

pali923 okt. 6. Creative Commons License 78602

Itt van egy kép az enyémről, amikor megvettem.

Vagyis visszaviheted, de elég kevés esély van rá, hogy jobbat kapsz helyette. A másik rossz hír, hogy ha tényleg be akarod jól állítani, akkor alulról kell belenyúlni, vagy le kéne szerelni az egész szerkezetet az asztallapról (arra van felakasztva egy 10 mm-es vasrúdon). Van 4 csavar, amihez baromi hosszú imbuszcsavarral lehet csak hozzáférni (Repépítő is írt erről, ő maga gyártott hozzá eszközt), ezt kell meglazítani, és utána állítgatni.

Én talán azt nem szeretem benne leginkább, hogy az asztal 4 darabból áll, a vezető nútok meg külön darabokon. Lehet állítgatni, megpróbálni párhuzamosra rakni a fűrésszel, a steller is állítható, de tartok tőle, hogy ekkora ferdeséget nem tudsz korrigálni velük, muszáj lesz belenyúlni. Persze csak akkor, ha szereted, ha a derékszög legalább közelít a 90 fokhoz. :)

Bubi504 okt. 6. Creative Commons License 78601

Gondolom a stellert állítottad párhuzamba a fűrészlappal, így viszont a szögvezetőt nem igazán tudod használni. Szerintem megéri visszavinni, a lap (pontosabban a meghajtás) beállítása nem felhasználói feladat, bontással jár. 

Előzmény: g123456 (78599)
g123456 okt. 6. Creative Commons License 78600

kell még egy kávé...:)

köszi

g123456 okt. 6. Creative Commons License 78599

a képek lemaradtak :) (első hozzászólás volt) 

g123456 okt. 6. Creative Commons License 78598

Sziasztok,

régóta olvasom a forum-ot, sok hasznos információt találtam már, most egy kis segítséget kérnék korábbi tapasztalat hiányában nem tudom eldönteni hogy a gép amit vettem jó-e vagy nem. vasárnap sikerült vennem egy Aldi-s asztali körfűrészhez. kicsomagolás után láttam hogy a fűrészlap ferdén áll a neki kialakított részben. a vezetőhöz viszont viszonylag kicsi volt az eltérés 1-2-mm. csavarok meglazít, sikerült úgy ahogy a fűrészlapot és a stellert párhuzamba hozni.

kérdésem az lenne hogy emiatt érdemes visszavinni? lehet-e ez szerkezeti hiba? vagy csak egyszerűen el kell fogadni hogy ez ilyen és játszani kell a beállításával hogy jó lehessen használni. Vágni vág rendesen!

esetleg valami javaslat hogy milyen külön megvásárolható vezetőt érdemes erre a Workzone asztali körfűrészre leginkább megvenni?

bármilyen segítséget köszönök előre is

Üdv

G

halaloszto okt. 6. Creative Commons License 78597

Tényleg nem rakják őket össze. Szarnak bele. Viszont az a lötyögős gyári szögvezető az mindenképp lötyögős, azzal nem vágsz el semmit szépen.

Vajk

Előzmény: Herr X (78586)
joevagyok68 okt. 6. Creative Commons License 78596

Ezen az oldalon a most akcijós aldishoz hasonló "csak" 5000 ft-al drágább.

http://szerszamallomas.hu/wzts-1700-asztali-korfuresz.html?pop=0

Előzmény: Herr X (78587)
_KGR_ okt. 6. Creative Commons License 78595

Húúú... hogy te milyen gyors vagy!!! :) :)

Lássuk az ágykeret összerakását is! :)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78589)
rferi okt. 6. Creative Commons License 78594

Na, egyre jobban tetszik ez a masina!

Mostmár ez a motor megadja neki azt a kellő fílinget, hogy elhiggyem, fog ez gyalulni rendesen! :)

Előzmény: Rahed Lee (78484)
rferi okt. 6. Creative Commons License 78593

Ezt a képet eltszem, mert ezt házilag megcsinálni nem egy nagy kunszt szerintem, viszont amit kínál....

Előzmény: halipapa (78446)
halaloszto okt. 6. Creative Commons License 78592

Az asztali fureszen nem tudsz mindenfele hazigyartmany kieveszitok nelkul szepen pontosan kerezztben vagni. Szoval valamelyik gervago kell neked jo sokfogu lappal. Meg nemi gyakorlas. A vegleges elet csiszolassal alakitsd ki, az fog tokeletesen kinezni. Az elet le kel 45fokban torni egy millimetert, azt is csiszolni tudod ra szepen.

Vajk

Előzmény: Herr X (78585)
pali923 okt. 6. Creative Commons License 78591

Azért ne lepődj meg, ha egy olcsó gérvágó esetén az a szögállítás és vágási vonalvezetés mégsem lesz állati pontos...

Előzmény: Herr X (78587)
fahobby okt. 6. Creative Commons License 78590

Elnézést (mielőtt a kötekedők felébrednének)

kőrfűrész=körfűrész

RepülőgépÉpítő okt. 5. Creative Commons License 78589

Ezt ma készítettem :

fahobby okt. 5. Creative Commons License 78588

Lehet hogy most aktuális is.

Eladó egy Bosch asztali kőrfűrész.

Házilagosan gyártott állvánnyal.

Bosch PTS10

Ára 55000 Ft. 

Üdv.

Karcsi

Herr X okt. 5. Creative Commons License 78587

igazából az Einhell panelvágó, az aldis asztali körfűrész mellett még van egy versenyzőm, a húzó-billenő gérvágó.

http://szerszamallomas.hu/einhell-d-kgsz-2100-vagy-parkside-pks-1700-huzo-billeno-gervag.html

Az az igazság, hogy asztali körfűrész mellett szól az, hogy bármilyen hosszan tudok vele vágni, a gérvágó mellett meg az állati precíz szögállítás és vágási vonalvezetés (no meg a munkadarab lefogatása is).

Tudom, keresztelkedjek ki.....

Herr X okt. 5. Creative Commons License 78586

Obiban néztem egy "Einhell típusú" körfűrészt még a múlt héten.

Soha nem értettem, hogy miért nem lehet normálisan összerakni a kiállított darabokat.

Ahogy az össze volt rakva....minden lötyögött.

És pont ezért vagyok bizonytalan a szögbe vágási képességgel is. 

Mert a horonyban az a hasáb elég lötyögősen csúszott.

Na már most mivel látszó felületről lesz szó, ezért nem löttyenhet semennyit!

Előzmény: TINTUS (78578)
Herr X okt. 5. Creative Commons License 78585

keresztben, illetve mivel húzott fokú lépcsőt burkolnék "ferdén" is.

Előzmény: halaloszto (78547)
arvaiz69 okt. 5. Creative Commons License 78584

Szia!

Az a baj, hogy nagyon kicsi a műhelyem és nem férnek ettől a nagy szalagcsiszológéptől!

Előzmény: hobbitasztalos (78581)
Rahed Lee okt. 5. Creative Commons License 78583

Igazad lehet, szerintem csak a motor rezonál. A talpnál még nincs rögzítve, csak a pajzson. Most készül az állítható talprögzítés. A pajzsfelfogatás nem úgy lett méretezve, hogy totál mereven tartson egy ekkora böszme motort.

Kimértem a késtengelyt mágnestalpas mérőórával. A palást bármelyik részén mérve, 2 századon belül volt a tengely "ütése". Ez szerintem elhanyagolható.

Előzmény: halaloszto (78564)
pajaci okt. 5. Creative Commons License 78582

Én meg nyilván eladom a tolóasztalos szalagcsiszolómat, mert amióta megvan az excenteres, csak azt használom.

Előzmény: hobbitasztalos (78581)
hobbitasztalos okt. 5. Creative Commons License 78581

Csinálj egy jó kis szalagcsiszolót Matthias Wandel Papa is azt használta itt 1,57-től mutatja.Ő is pont kisbútorokhoz használta.

Előzmény: arvaiz69 (78527)
drRamaty okt. 5. Creative Commons License 78580

Remélem nem olyan a furat a vázon, hogy a csavar nem tud néhány tizedet mozdulni. Ha igen, fel kell fúrni 5 tizeddel. 

A lefogató csavarokat érzéssel fel kell lazítani, és beindítani, nézni a rezgést. Ha rezeg, kalapáccsal kocogtast a csapágyházakat. Hogy hol és mennyire, azt ne kérdezd :-) Ha nem rezeg, forgás közben meghúzni a csavarokat, keresztbe. Én mindkét gyalugépen amit felújítottam, így állítottam be a csapágyházat, tökéletes, semmi rezgés nincs.

Előzmény: Rahed Lee (78558)
Pote01 okt. 5. Creative Commons License 78579

A Workzone körfűrészen elég rég túladtam, azóta volt egy Güde GTKS315 ( na ilyet ne vegyen senki ) és most az öntvény Szegedi 300-as. Erre kell egy jó lap.

Utána én is azon gondolkodtam, hogy vastag anyagokhoz mégiscsak dukál egy robusztus lap.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78577)
TINTUS okt. 5. Creative Commons License 78578

Az ilyen tipusú fűrészeknek egy nagy hibája van : a párhuzam vezetője csak egy oldalon szorítható le  és sajnos a felső vége beleng.....

Előzmény: Sraffter (78557)
RepülőgépÉpítő okt. 5. Creative Commons License 78577

Neked most 300-as vagy 250-es lap kell? A workzone gépre nem fér fel a 300-as csak a 250-es, amit meg belinkeltél most az meg 300-as.

Előzmény: Pote01 (78575)
halaloszto okt. 5. Creative Commons License 78576

az ilyen vékonyított lapokat nem ajánlják vastag anyaghoz. szóval ha azért akarsz belőle 300asat hogy tíz centit átvágj, arra nem az igazi.

Vajk

Előzmény: Pote01 (78575)
Pote01 okt. 5. Creative Commons License 78575

Köszönöm! Holnap felhívom őket. Jobban az LU1C... típus érdekel, a másik lapodhoz hasonló fogazású Leitz lapom van, deszkát azzal vágom hosszában, de a 2"-os és vastagabb anyagban eléggé fuldoklott még a régi gépemen. Az új gépen már biztos jobb lenne, de venni akarok rá egy ilyen lapot.

Rá fogok kérdezni, hogy ez a lap mit tud, mert látszatra hasonló kialakítású, de fél mm-el keskenyebbet fog.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78571)
koopal okt. 5. Creative Commons License 78574

Nem is feltétlenül új motorra gondoltam, mindenképpen valami gazdaságos megoldásra felsőmaróhoz képest, ezek pedig a jelek szerint nem azok.

Előzmény: Pote01 (78539)
koopal okt. 5. Creative Commons License 78573

Ezek szerint túlaggódom a lassú felpörgést.

Talán amiatt, amit már írtam is, hogy szinte élőlényként tekintek minden gépre, amit használok.

Előzmény: 409 (78535)
koopal okt. 5. Creative Commons License 78572

Kösz' a dolcsit!

Előzmény: 409 (78533)
RepülőgépÉpítő okt. 5. Creative Commons License 78571

Szia!

Én sem találom a régi hozzászólásom, valószínűleg a kereső hibája miatt.

Az én lapjaim 250-es lapok, 30-as lyuk.

Ez egy nagyon jó minőségú zajcsillapított lap, a zajcsillapítást a lapba mart S alakú horony és az abba lévő piros töltőanyag biztosítja. A magas hőmérsékletnél a lapok deformálódnak, ezért itt vannak hőtágulást elvezető hornyok is a széleknél. Keményfa hosszvágásra és keresztvágásra kiváló, nagyon szép vágásképet ad, bútorlapot is szépen vágja, de nem ez az igazi profilja mert erre vannak drágább lapok. A vágáskép annyira szép, hogy vetekszik egy gyalult felülettel. Sajnos hajlamos megégetni az anyagot ha túl lassan tolod neki. Rá kell érezni a szükséges előtolásra. 

ezek szintén keményfa hosszvágásra vannak, de ezen vannak vissza rugás gátló foghátak. 5 cm-es vastag anyagokat ezzel vágom, kevésbé terheli be a gépet mint az előző lap ilyen vastagságnál. A visszarúgás gátló fogkialakítás miatt ha túlságosan nyomd az előtolást akkor elkezdi visszalökni az anyagot apró jelzést adva, hogy lassabban told. A fogak kialakítása miatt nem tud visszavágni az anyag. A vágásfelülete ennek kicsit durvább mint az előzőnek, általában elég csiszolni a vágás felületet, gyalulni nem szoktam. 

Előzmény: Pote01 (78569)
409 okt. 5. Creative Commons License 78570

Urak!

Aki lemaradt és netalán elérhető közelségben van neki dél-Buda. A Nagytétényi úti üzletben 16.25-kor még 6db körfűrész és egy rakat multigép volt.

Előzmény: Pote01 (78569)
Pote01 okt. 5. Creative Commons License 78569

Én eljutottam oda, hogy venni kellene 300-as fűrészlapot keményfa hosszvágásra, úgyhogy ha áll a dolog érdekelne, hogy milyet vettél.

Emlékszem azokra a hozzászólásaidra amelyekben beszámoltál róla, de nem találom sajnos.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78345)
Pote01 okt. 5. Creative Commons License 78568

Ezt egyébként nem nagyon értem. Mi a gyerekekkel 9 óra után voltunk egy kicsit a helyi Aldiban, úgy volt még 3 vagy 4 darab körfűrész és láttunk, hogy még 3-at tologattak kosárban. Plusz nyitáskor is biztos elvittek egyet-kettőt.

Rajtunk sem kaszált nagyot a cég, vettünk egy racsnis villáskulcs készletet és csá! 

RepülőgépÉpítő okt. 5. Creative Commons License 78567

azért hasonlít rá, mert az einhell gyártja a workzone márkát csak az aldi részére. Ők is szervizelik, a garanciát is ők intézik.

Előzmény: joevagyok68 (78552)
RepülőgépÉpítő okt. 5. Creative Commons License 78566

Volt kb 2 éve, hogy megbüntette a versenyhivatal a fűszerüzleteket, szinte mindegyiket, mert a beszerzési ár alatt adták az import termékeket. Tehát keményen ráfizettek a fűszerüzletek ezekre a termékekre, mégis megérte nekik árulni. Ezután hoztak egy olyan rendelkezést, hogy az import termékeket beszerzési ár alatt nem kerülhetnek forgalomba, de beszerzési áron már igen.

Előzmény: pajaci (78546)
RepülőgépÉpítő okt. 5. Creative Commons License 78565

Velem nem kúrtak rá, még vettem egy 1 m-es vonalzót is, ragasztó pisztolyt készletet, reszelő készletet, egy tálca tojást, meg egy karton tejet. 

A ragasztó pisztoly készletnek nagyon örülök, minőségi darab, ezt bátran állítom, mert volt már 3 db amik mind szarok voltak vagy nagyon hamar beszartak. Például 10-15 perc alatt voltak képesek csak enyhén megmelegíteni a ragasztót, így csak erőlködve lehetett kinyomni, a ravasza el is tört kettőnek emiatt. A harmadik még melegít, de nem szabványos átmérőjű ragasztó rúd kell bele, a belevalót meg sehol nem lehet kapni, csak ehhez a pisztolyhoz adták a csomagban, így meg baszhatom. 

Ezt az új workzone-s ragasztópisztolyt kipróbáltam. A dobozban 2 db van, egy kicsi és egy nagyobb. A kicsi vezetékes, a nagy állványos és nincs vezeték a pisztolyon, akkor fűt amikor az állványra rácsatlakoztatom. Így baromi kényelmes, mert nem köt a vezeték hossza. Kb 3 perc alatt felfűtötte a ragasztót és szépen könyedén, erölködés nélkül lehetett kinyomni, próba ként egy teljes rudat kinyomtam rajta egyetlen melegítéssel, utána kellett csak visszatenni a tartóra. Szóval nagyon meg vagyok elégedve vele.

A reszelő készlet fához van, de szép finom reszelők, durva készletem már van, csak ez a finom készlet hiányzott. 

A vonalzó képkeret felszereléshez kiváló, középről indul a 0  cm jobbra és balra növekszenek a számok az egyik skálán, a másikon a vonalzó végétől. A két csúszkával és a több szögben elhelyezkedő vízmértékekkel szépen be lehet jelölni a fúrás helyét a csúszkákon lévő ceruza furaton át. Szépen ki van találva. 

Előzmény: 409 (78549)
halaloszto okt. 5. Creative Commons License 78564

ha a tengely nem görbe, menet közben nem mozoghat az önbeálló közepe.

Vajk

Előzmény: Rahed Lee (78558)
halaloszto okt. 5. Creative Commons License 78563

ezzel vigyáznék, nehogy valaki komolyan vegye.

Előzmény: GPS (78559)
Tie okt. 5. Creative Commons License 78562

Hát, az nem a legjobb erre valóban. 

Én meg az akkus ütvefúrót nézegetem mindig, még most is van a polcon két darab, 19ezerért, de nem visz rá a lélek. Egyrészt mert olyan a tégla itthon, hogy öreg kopott HSS vasfúróval az aeg akkussal is olyan lyukat csinálok bele, amilyet akarok, ütvefúrás nélkül is, másrészt meg van egy bivaly, bár kínai gagyi Hyundai vésőkalapácsom, ami tud fúrni, ütvefúrni, meg vésni is. 

Előzmény: GPS (78561)
GPS okt. 5. Creative Commons License 78561

Azt a bakot én is nézegettem. Az nekem még a vitorlavarráshoz is jó lenne - mert arra tudnám támasztani a 2,8 méteres szabódeszkám szabad (asztalról lelógó) végét.

Most egy állítható magasságú fotó-állvényt használok erre - hát nem ideális.

.

Előzmény: Tie (78560)
Tie okt. 5. Creative Commons License 78560

Itt Vácon is csak egy volt, de mivel mimdenki más multigépet akart venni, meg bakot, így nem volt harc. Megfogtam, elhoztam. :)

GPS okt. 5. Creative Commons License 78559

"Mert hülyék! Ha árulnának kicsit kenyeret, fűszert......   :-DD"

Így?

Előzmény: 409 (78553)
Rahed Lee okt. 5. Creative Commons License 78558

Van valami praktika a gyalugép késtengely csapágyházának precíz beállításához? Jobban rezeg a gépváz, mint kellene. A késtengely le van szabályozva, biztosan nem üt. Arra gondolok, hogy esetleg a csapágyház pozíciója nem ok. Az önbeálló kiegyenlítheti az eltérést, de lehet túl sokat mozog a közepe? A csapágyházak nem melegednek.

Sraffter okt. 5. Creative Commons License 78557

Én is voltam ma reggel a legközelebbi (20 km) Aldiban. Most először nyitáskor. Amikor odaértem már vol egy kisebb tömeg, de így is sikerült másodiknak bemennem. Körfűrészből összesen 1 (!!!) darab volt csak kirakva, de azt nekem sikerült megszereznem. Majdnem meglincseltek a többiek. :-)

Vettem még vésőt, vonalzót, szögmérőt meg még egy két apróságot.

Ha lesz időm, akkor délután beüzemelem a körfűrészt. Nagyon bízom benne, hogy minden oké lesz vele.

Sraff

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78540)
pali923 okt. 5. Creative Commons License 78556

Igen, ennek a paraméterei szó szerint megegyeznek az aldis gépével. Az aldis szervize is az Einhell, úgyhogy nagy valószínűséggel ez ugyanaz lehet. Csak ez 23.000 Ft-tal drágább, és a garancia 1+1 év, nem 3.

Előzmény: joevagyok68 (78552)
pali923 okt. 5. Creative Commons License 78555

A héten dobtak be hozzánk egy OBI szórólapot. Ebben van egy Einhell asztali fűrész, ami kb. ugyanúgy néz ki, mint az aldis (a Workzone is Einhell), de 1500W-os a motorja, nincsen rajta semmilyen asztalnagyobbítás, és 39.900-be kerül 1 év garanciával. Az aldis most vasárnaptól 34.990-ért elvihető 3 asztalbővítővel, 1700-as motorral, 2 fűrészlappal és 3 év garanciával.

Akkor most hol is érdemes vásárolni?

Előzmény: GPS (78541)
attiss.66 okt. 5. Creative Commons License 78554

Sziasztok! Én dobokat akarok készíteni házilag. Arra gondoltam, hogy 4 mm-es rétegelt lemezt hajlítok kör formára.

1 db 30 cm átmérőjű és 30 cm magas

1 db 40 c átmérőjű és 40 cm magas

1 db 50 cm átmérőjű és 50 cm magas

A technikát viszont nem tudom hogyan. A vizes áztatást néztem ki az itt felsoroltak közül, de a sablont, amire hajlítom nem tudom mi legyen, az hogyan készüljön. 

A következő a bőr, hogy az mi legyen és honnan lehet beszerezni. Igazi bőr, vagy műanyag legyen, melyik az olcsóbb. Én az igazi bőrrel jobban szimpatizálnék, természetesebb hangzásnak gondolom, pl kecskebőr, szarvasbőr vagy nem tudom mi ehhez a jó.

409 okt. 5. Creative Commons License 78553

Mert hülyék! Ha árulnának kicsit kenyeret, fűszert......   :-DD

Előzmény: halaloszto (78550)
joevagyok68 okt. 5. Creative Commons License 78552

Ez a korfuresz tulkeppen 'atfestett' einhell ?

Mert a most akcijos nagyon hasonliut erre !

http://timarszerszam.hu/einhell-rt-ts-1725u-asztali-korfuresz/t

409 okt. 5. Creative Commons License 78551

Nem fogják akciónak hívni, annak egyéb vonzatai is vannak.

Előzmény: GPS (78545)
halaloszto okt. 5. Creative Commons License 78550

A fuszeruzlet mint neve is mutatja a kajan hozza be az arres nagyreszzet. Nem kell nagy haszna legyen a szerszamon. A barkacsaruhaz viszont muszaj haszonnal adja a furogepet, mert neki mint a neve is mutatja a furogepbol kell megelnie.

Vajk

409 okt. 5. Creative Commons License 78549

"de ezzel be tud csalni egy olyan vásárlói réteget is akik mást is vesznek."

Akkor most velem rákúrtak!  :-)))  Lekaptam a polcról a multifunkcióst és már ott sem voltam. 

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78544)
pajaci okt. 5. Creative Commons License 78548

A barkácsáruházban lehet évekig áll a polcon ugyanaz a cucc, amit itt egy nap alatt eladnak.

halaloszto okt. 5. Creative Commons License 78547

hosszaban vagy keresztben akarod vágni?

Vajk

pajaci okt. 5. Creative Commons License 78546

"nem tesz rá semmi hasznot ezekre a gépekre"

Erre nem vennék mérget. Nem tudom hány boltja van világszerte, de ha rendel 10ezer körfűrészt, azt nem hiszem hogy az eladási áruk felénél drágábban szereznék be.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78544)
GPS okt. 5. Creative Commons License 78545

Legyünk megengedőek, fogadjuk el, hogy mivel nem fő-profiljuk, hanem csak hébe-húba hozogatnak ilyesmit - hát akkor legyen a neve "akció".

Ugyanakkor pont emiatt nem logikus a jó ár - hisz hogy lehet összehasonlítani egy fűszerüzlet-lánc összesített gép-rendeléseit - egy kiterjedt barkácsáruház láncolat teljes évi, ráadásul stabil rendelés-állományával?

A volument figyelembe véve, pont hogy az áruház kapja a legkedvezőbb áron a cuccot - nála kéne legyen a legolcsóbb  és nem pedig az alkalmi megrendelő fűszeresnél.

.

Előzmény: 409 (78543)
RepülőgépÉpítő okt. 5. Creative Commons License 78544

Most vagy a fűszeresek csinálnak valamit jól... vagy az áruházasok kúrnak el valamit nagyon.

Mindkettő igaz szerintem.

Az obi és társai nagyon nagy árréssel dolgoznak, pofátlanul naggyal. Kinek kell egy 140.000-es asztali körfűrész amikor megvehet 40.000-ért is máshol. Az aldi, lidl nagy valószínűséggel nem tesz rá semmi hasznot ezekre a gépekre, ezért nem is keres rajta, de ezzel be tud csalni egy olyan vásárlói réteget is akik mást is vesznek.

409 okt. 5. Creative Commons License 78543

"Jaa, hogy ezek akciósak?"

Mégcsak nem is akciósak, ez az áruk.  Legalábbis én sehol sem látok olyat, hogy ez akciós lenne.

Garfield007 okt. 5. Creative Commons License 78542

vagy az áruházasok kúrnak el valamit nagyon.

Igen.

:-)

GPS okt. 5. Creative Commons License 78541

A fene se érti ezt:

Itt van a szakosodott barkácsbolt (mit bolt: áruház) - roskadásig tele géppel, szerszámmal, segédanyaggal ....

.... erre fel ha valamelyik fűszerüzletben szerszámnapot tartanak - azt már nyitáskor úgy megrohanják a vevők, mint a sáskák a friss veteményt.

Nem napok, hanem órák alatt kiürítik a készletet egy-egy termékből (vagy akár többől is) - pedig a fűszeresek sem adják ingyért - és mégis.

Jaa, hogy ezek akciósak? Hát az OBI egyébből sem áll ki, mint hetente-kéthetente meghirdetett akcióiból.

És nem ám csak 8-10 termékre - hanem egy 16 oldalas reklámújságra való tételre.

És mégsem látom az a fenenagy odarohanást - mint amit te is írtál most, a körfűrészekkel.

(sőt, az obi-s eladók sem olyan vidámak már, mint pár éve - mert látják, hogy egy jó ideje igen szarul megy a bolt és félnek, mert nem tudják kit érint a kasza... ha oda kerül a sor).

Most vagy a fűszeresek csinálnak valamit jól... vagy az áruházasok kúrnak el valamit nagyon.

.

RepülőgépÉpítő okt. 5. Creative Commons License 78540

Ma kora reggel voltam az Aldiban megvenni a ragasztópisztolyt mert a régimnek eltört a ravasza. 4 db asztali körfűrészt toltak már kosárban :) Az üzletbe egyedül az eladónők tartoztak a másik nemhez :) :)

Pote01 okt. 5. Creative Commons License 78539

Vámmal együtt ez is 60-65 ezer. Vezérléssel nem lenne gond, van egy 1,5 kW-os Yaskawa freki váltóm. A vízhűtéses cuccal sem lenne gond szerintem. Egy autó vízpumpa és egy autóhűtő megtenné szerintem. Ezeknek a motoroknak az üzemi hőmérséklete elég magas.

Előzmény: koopal (78525)
pajaci okt. 5. Creative Commons License 78538

Akármilyen gagyi lappal vágod is, a teteje sosem pattog ki, csak az alja.

RepülőgépÉpítő okt. 5. Creative Commons License 78537

Én az asztali körfűrészre szavazok. Azt a parkettázás után is tudod majd használni míg a panelvágóval csak akkor, ha elszegődsz parketta lerakó inasnak :)

"Milyen körfűrész korongot kell használni?"

Sűrű apró fogút, a 80-as fogszám már jó választás valami olcsóbb lapból is de drága minőségi lapból akár a 48 fogas is jó.

"Mennyire lehet ezen árkategóriájú asztali körfűrésszel merőlegesen vágni? (Ez is fontos kritérium a

csipkéződésmentesség mellett)"

A csipkéződés ellen vannak egyébb vágási praktikák is, például leragasztod maszkoló szalaggal a vágandó részt és a maszkoló szalagra jelölöd fel a vágási vonalat és úgy vágsz. A szalag megakadályozza a kipattogzást. Persze a fűrészlapot csak annyira szabad kiemelni az asztalból, hogy éppen átvágja a munkadarabot.

Ha beállítod a gépet akkor tökéletese derékszöget is lehet vele vágni, nem ördöngösség a beállítása sem.

Herr X okt. 4. Creative Commons License 78536

tanácsot szeretnék kérni.

Szalagparkettát szeretnék precízen vágni. A vágott él látszana.

A kérdés az, hogy lehetséges-e, vagy lutri, hogy kipattogzik-e a felső kopóréteg, a nemes fa?

Asztali körfűrész, vagy panelvágó?

http://szerszamkell.hu/elektromos_gepek_23/faipari_gepek_51/asztali_korfureszek_135/einhell_asztali_panelvago_korfuresz_127mm__860w_bt_up470_2648

https://www.aldi.hu/hu/ajanlatok/ajanlatok-vasarnaptol-20141005/reszletes-oldal/ps/p/workzone-asztali-koerfursz-allvannyal/

Milyen körfűrész korongot kell használni?

Mennyire lehet ezen árkategóriájú asztali körfűrésszel merőlegesen vágni? (Ez is fontos kritérium a csipkéződésmentesség mellett)

Előre is kösz a segítséget! 

409 okt. 4. Creative Commons License 78535

"....annyit erőlködik a motor, ami hosszú távon kárára lehet."

A 150-es orosz egyengetőm is így indul, kell annak is 5-6sec a felpörgéshez. Viszont a további indításoknál, ha nem telik el több óra a leállítás után, hamarabb felpörög.

??? Mióta nálam van ilyen, ennek úgy 20éve.

Előzmény: koopal (78511)
pajaci okt. 4. Creative Commons License 78534

$$$$$$$$$$ Megvan!

Előzmény: 409 (78533)
409 okt. 4. Creative Commons License 78533

$$$$$ Alt Gr /é

Előzmény: koopal (78505)
Rahed Lee okt. 4. Creative Commons License 78532

Nálam nem ilyen súlyos a helyzet, mert ahogy írtam, a garázs külső falán van egy doboz, abba már új vezeték jön az órától. Innen kell csak átvésnem, átfúrnom a falat és már bent is vagyok a rézkábellel. Innen külső fali vezetékkel kiépítem a garázsi hálózatot.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78526)
RepülőgépÉpítő okt. 4. Creative Commons License 78531

Az az érzésem, hogy egy ilyen üzletbe nekem nem lenne szabad bejutnom, gatya nélkül jönnék ki :)

RepülőgépÉpítő okt. 4. Creative Commons License 78530

Most utólag végiggondoltam és javítom az ötletet. Nem kell elöl két lánckerék meg lánc, az csak hibaforrás. Csinálj elölre is az asztallap alá egy levehető U kengyelt a menetes szár már ezt fogja emelni ugyan úgy mint az én gépemnél. :)

RepülőgépÉpítő okt. 4. Creative Commons License 78529

Szia! 

Örülök, ha segíteni tudtam valamit. :)

RepülőgépÉpítő okt. 4. Creative Commons License 78528

Nekem a kerekek felszabályzása után nagyon sok öntapadós keréksúlyt kellett felpakolnom mind a két kerékre mert olyan rossz az öntése a kerekeknek, hogy a súlyelosztásuk teljesen rossz. Van olyan része az egyik keréknek, hogy a külső gyűrű amin a bandázs van 5mm vastag csak, míg a másik oldala egy csúnya öntési hiba miatt kb 7 -7,5 mm vastag. Na ez 5 cm-es kerék szélesség esetén elég durva súlykülönbséget eredményez akár hogy fel van szabályozva. 

Előzmény: koopal (78523)
arvaiz69 okt. 4. Creative Commons License 78527

Szia!

Köszönöm gyors és mindenre kiterjedő válaszod! Úgy látom nem is olyan egyszerű, mint azt elsőre gondoltam. Azt hiszem ezt még át kell gondolnom még egyszer, mielőtt hozzáfognék. Mindenesetre egy költségvetést mindenképpen készíteni fogok, akárhogyan is döntök majd.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78485)
RepülőgépÉpítő okt. 4. Creative Commons License 78526

Ha a falban valamilyen csőben megy a vezeték akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy megpróbálod kitépni az egészet a csőből, szakadjon ott ahol a kötés van, majd a másik irányba is visszahúzni a vezetéket az óra felé. A vezeték szakadásából ki lehet következtetni viszonylag pontosan hogy hol van a falban a beleszakadt szakasz, illetve a kötődoboza. 

Nálam is hasonló a helyzet. Amikor megvettem a telket volt rajta egy kis épület + garázs. Ebben alu vezetékek vannak a villanyóráig. Amikor felépült a nagy ház, akkor ebből az épületből lett a műhely, ezért nekem is meg kellett oldanom a nagyobb terhelhetőségű vezetékeket és ráadásul 380 v-ot. Én a villanyórától felvéstem a padlásra egy hornyot a falban, és ott vittem fel az új vezetéket, a padlástérben meg végig a vezeték majd a műhely bővítésénél már rendesen le tudtam vele jönni egy központi elosztó táblára. Így a műhelyben nekem most alu kábelen megy a világítás, de a gépeket a központi elosztóról hajtom. 

Előzmény: Rahed Lee (78520)
koopal okt. 4. Creative Commons License 78525

Mondjuk ilyesmire gondoltam, de nem néztem meg jobban, ha ehhez még speciális vezérlés kell, akkor valóban halva született elképzelés.

Előzmény: Pote01 (78522)
Rahed Lee okt. 4. Creative Commons License 78524

Szerintem ott más gond lehetett. Ha egy motor nem erőlködik folyamatosan, akkor nem sülhet meg benne semmi. Egy ilyen combos 1.85kw-os ipari motornak végképp nem okozhat gondot, hogy néhány másodperc alatt éri el a max. üzemi fordulatot. És egyáltalán nem is melegszik. Az előző kisebb motorom izzadt rendesen, forró volt, jött a szaga, néha már füstölt is, mégsem égett le.

Előzmény: koopal (78514)
koopal okt. 4. Creative Commons License 78523

Emlékszem erre a videóra.

Nálam az a helyzet, hogy még így, kiegyensúlyozás után is csak azt tudja a gép, hogy ha ráteszek egy vajaskenyeret, az nem fordul át a rossz oldalára.

Azt nyomoztam ki, hogy már maga a motor-tárcsa kombó sem fut simán, onnantól pedig a többin hiába reszelek bármit, de annyira nem rossz a helyzet, hogy feltétlen fel kelljen szabályoztatni, így is szépen dolgozik, még kellemetlennek sem igazán mondható az a kis rezgés.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78517)
Pote01 okt. 4. Creative Commons License 78522

Háát, nem tudom. Ilyen marómotorból 1,5 kW-os de inkább a 2,2 kW-os tűnik jó megoldásnak. Az meg postával, vámmal együtt inkább 100 ezer Ft körül alakulni. ( Plusz a frekvenciaváltó )

Előzmény: koopal (78505)
Pote01 okt. 4. Creative Commons License 78521

Ajánlom akkor a falon kívül vezetett ujjnyi fekete kábel végigvezetését a lakáson. Az asszony díjazná!

Előzmény: Rahed Lee (78509)
Rahed Lee okt. 4. Creative Commons License 78520

Igen ez bíztató. Én már vettem is egy 20A-es megszakítót, hogy kicserélem a garázsba menő vonalon a 10A-es automatát.

Nem értettem, hogy miért csak 10-es, de mikor jobban kivizsgáltam a helyzetet, az alábbi döbbenetes felfedezést tettem. A garázs külső falán!! van egy villanydoboz. Abba a rendes új rézkábel jön be az órától és innen megy tovább, csőben. A következő villanydoboz - amiből mindenhová megy tovább a drót - az már a belső falon van - de nagy megrökönyödésemre ebben már (vagy inkább még) a régi szar aluvezeték van. És közben nincs doboz! Arra tudok gondolni, hogy a felújítás során (ezt még az előző tulaj végezte) valamiért elunták a tisztességes munkát a villanyászok. Lusták voltak az egész garázst újrakábelezni, ezért a rendes bejövőt, rákötötték valahol a régi belső alumínium hálózatra, oszt jónapot. Le is falazhatták ezek a kutyabaszók, mert közben nincs doboz. A külsőbe és onnan tovább új rézdrót jön-megy, a következőbe meg már csak az alumínium érkezik. És, hogy nyugodtan aludjanak ezek a mekkmesterek, az egész elé egy 10A-es megszakítót raktak, tudván, hogy az alu vezeték ennél többet nem bírna. Most nekem ezt a néhány méteres alu szakaszt kell kiiktatnom és egy falon kívüli belső hálózatot kiépítenem.

Előzmény: koopal (78512)
RepülőgépÉpítő okt. 4. Creative Commons License 78519

Pöpec :) kérjük a folytatást is :)

Előzmény: MN 3100 (78515)
koopal okt. 4. Creative Commons License 78518

Hja kérem, aki tud kínaiul rajzolni, annak könnyű!

Legalábbis nekem kínai egy-egy ilyen rajz készítése-megfejtése, számomra áldás a Sketchup, nélküle meg lennék halva, ha valamit méretpontosan kéne megrajzolnom.

Előzmény: MN 3100 (78515)
RepülőgépÉpítő okt. 4. Creative Commons License 78517

Ez a gatyagumis megoldás jó ötlet, lehet hogy én is ezt fogom majd alkalmazni. Köszi a tippet. 

A gép nálam nagyon simán fut így is, nagyon jól sikerült a kerekek egyensúlyozása, igaz elpöcsöltem vele pár napot. Az első próbáknál még nem volt a gépen rendes asztallapja, így csak egy bútorlap darabot dobtam rá a tesztekhez. 

Előzmény: koopal (78510)
MN 3100 okt. 4. Creative Commons License 78516

Basszus!

szétterítette = szétterítettem

d=fúró = d=2 mm fúróval

Bocs.

Péter

MN 3100 okt. 4. Creative Commons License 78515

Szervusztok!

Remélem, nem untatok senkit azzal, hogy

a táblásító szorító készítés mai lépéseiről

beszámolok.

Először elkészítettem a rajzokat és ezeket

kellő módon szétterítette.

Leszabtam azt a laposvasat, amelyik a gerendákat

köti össze. Ezt nevezem hevedernek. Majd a furatok

középpontját bejelöltem.

A furat középpontokat kifúrtam d=fúróval. Szándékom

szerint ez a darab lesz a sablon a többihez. A heveder

végeit lekerekítem, ezért az íveket bekarcoltam.

Úgy tűnik, időnként elgondolkodom. De ez csak

a látszat. Az imperialistákat így próbálom átverni.

A sablon kész. Holnap a beépítésre kerülő

hevedereket fogom elkészíteni. Talán a

gerendák kifúrására is lesz időm.

Péter

koopal okt. 4. Creative Commons License 78514

Nekem is Makita vastagolóm van, de az egyengetőm tengelye sem éppen monstrum, az 1,5 kW-os (szerintem nem nagy indítónyomatékú) motor pikk-pakk felpörgeti.

Ráadásul ahogy múltkor írtam, a csuklós konzol a hirtelen rántást is kisimítja valamennyire induláskor.

De előtte igaz csak 1,1 kW-os, viszont kifejezetten nagy nyomatékú, ún. csúszógyűrűs motor volt rajta, az sem erőlködött semmit induláskor, mégis megsült benne egy tekercs.

Előzmény: Rahed Lee (78513)
Rahed Lee okt. 4. Creative Commons License 78513

Közel 20 kg a tengely. 255 mm széles és 103 mm átmérőjű és 2x-es gyorsító áttétellel megy. Ide azért kell a kraft. Az, hogy 5-6 mp-ig küzdi fel magát a motor a csúcsra, az biztosan nem árt neki. Onnantól meg már van rendes hűtése. Még langyosnak sem volt mondható néhány perc után.

A Makita vastagoló gyalum 305 mm széles, 1750W-os, az úgy indul mint a lórúgás. De az nem indukciós, hanem szénkefés motorral megy, alapon 7500-as fordulattal. Ott nem kell áttétel, de a késtengelye sem vastagabb 60-70 mm-nél. Itt mások a feltételek. Az indukciós motor kicsit lomhább, de az idők végezetéig elforog, csendesen, kitartóan.

Előzmény: koopal (78511)
koopal okt. 4. Creative Commons License 78512

Még valami.

Ahogy nézem, szabadon szerelt rézvezeték esetén a hivatalos terhelhetőség 1,5-ösnél 25 A.

Ha azt vesszük, hogy az ilyen szabványokat némi biztonsági tartalékkal szokták meghatározni, nem kizárt, hogy ennyi időre többet is simán elvisel.

koopal okt. 4. Creative Commons License 78511

Csak találgatok, egyáltalán nem értek hozzá, de nekem 5-6 mp. kicsit soknak tűnik.

Bár ahogy írtad, elég termetes a tengely, de akkor is az a sejtésem, hogy ilyen hosszú felpörgés alatt lehet, hogy annyit erőlködik a motor, ami hosszú távon kárára lehet.

Menet közben már belép az üzemi fordulat miatti hűtés, de amíg csak gyorsul, a jelentős többletterhelés nem jár együtt elégséges hőleadással.

Nem tudom, ezen mennyire segít egy indítókondi, mennyivel növeli a kezdő nyomatékot, ezzel mennyire rövidíti a kritikus időszakot, de szakértők majd csak hozzászólnak.

Na, eddig tartott a hülye okoskodása, most jöhetnek a hülyéskedők.

koopal okt. 4. Creative Commons License 78510

Akkor elmondom, én hogyan faragtam a felső kereket.

Először is a durvázáshoz valami 40-60-as csiszolólappal, kiszerelt állapotban ráküldtem az excentercsiszolót.

Befogtam a tengelyt, a csiszoló pedig megfelelő tartás mellett forgatta a kereket.

Amikor kialakult egy közelítőleg megfelelő ív, beszereltem a helyére, széles gatyagumit végtelenítettem akkorára, hogy éppen rá tudjam feszíteni a két kerékre, így már rizikómentesen tudtam meghajtani, és egy megfelelő ponton megtámasztott vésővel borotváltam a végleges alakra.

Ezzel a módszerrel a helyén történt meg a felszabályozás is, az addig durván rezgő gép egyszeriben megjuhászodott.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78507)
Rahed Lee okt. 4. Creative Commons License 78509

Én sem vetettem el végleg a nyomógombos indítókondit, de ha anélkül is működik, akkor nem bonyolítanám. 5-6 mp-et kibírok tétlenül, amíg felpörög :-) A motor, a csapágyak éppen csak langyosak voltak a futópróba során, tehát nem hinném, hogy lennének üzemi gondjaim. Ráadásul a csapágyak még nagyon nyersek, minden rövid járatás után, érezhetően könnyebben forognak.

Továbbá nem tudom, hogy az indítókondi beiktatása járna-e plusz áramfelvétellel az indításkor. Mert már így is feszegetem a határokat. 36A van az óránál, az vastagon elég lenne, de a garázs az ingatlan másik végén van és ahogy vizslattam a rendszert, a garázsig csak 1.5-ös rézkábel megy a falban. Erre nem hinném, hogy illene 16A-nál combosabb megszakítót akasztani. Bypass-t nem tudnék csinálni, mert össze vagyunk építve a szomszédokkal (sorház).

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78488)
koopal okt. 4. Creative Commons License 78508

Most már tárgytalan, a parafa biztos kitart egy darabig, de talán legközelebbi cserénél érdemes lehet uretán bandázst kipróbálni, állítólag nagyon tartósak, már nem emlékszem, a kék vagy a piros az újabbik, az még hosszabb életű.

(Az enyémen felemás megoldás van, alul a vásárláskor rajta lévő gumi, felül meg az ideiglenesnek szánt, szükségmegoldásból ráapplikált kifordított hosszbordás szíj (!!!). Azóta megjött a rendelt végtelenített gumi, de talán nálam már fel se kerül rá.)

Amíg agyaltam, hogyan oldjam meg a bandázs kérdést, még az is felmerült bennem, hogy nem is a gumit, hanem a kerekeket domborítom, aluval nem lett volna lehetetlen próbálkozás, de aztán mégse vágtam bele, ha mégis félre sikerül, nagyobb gebasz, mint ha a gumit kukázom.

Előzmény: Pote01 (78496)
RepülőgépÉpítő okt. 4. Creative Commons License 78507

Ezt az elméletet én is ismerem, láttam is róla videót, mint mászik vissza a dombra a szalag magától. Eddig úgy voltam vele, hogy 40-es szalagot használtam, annak nem kell ilyen megvezetés, saját magát megvezeti, azért nem csináltam ívesítést. Most viszont csináltattam 15-ös szalagokat is a nagy géphez, ott azért már lehet hogy jó lenne megcsinálnom az alsó keréken. A felsőn nem fogom, mert nincs kedvem sokat nyitott ajtóval hajtani a gépet miközben még az éles szalag is ott rohangál a kezem körül. Szóval kicsit fosok ettől a művelettől a felső keréknél. Alul nem probléma, mert a szalag nélkül is meg lehet csinálni. 

Előzmény: koopal (78504)
koopal okt. 4. Creative Commons License 78506

Nem lehet, hogy túlságosan is lassan nyomtad, épp azért égette?

Vagy életlen, vagy szennyeződés rakódott a fogakhoz, vagy picit belibeg a lap, és a már vágott felületet súrolja.

Előzmény: Pote01 (78490)
koopal okt. 4. Creative Commons License 78505

Marómotor téren nem igazán nézelődtem, számomra az is ide tartozik, ami az amerikai stílusú hengeres, forgatva emelős felsőmarókban van, illetve ezek a kis élmarók, bár ezek a kicsik az eredeti szándék (asztalba építés) szempontjából nem jöhetnek számításba.

Most viszont néztem egy-két verziót, nem tudom, a léghűtés mit takar, mert ha nem külön rendszert jelent, hanem a motorba van beépítve, akkor ez járható út lehet, 100+ dolcsiért (hogy jön elő a jele magyar billentyűzeten?) egész izmos darabok is kaphatók.

Előzmény: Pote01 (78486)
koopal okt. 4. Creative Commons License 78504

Amikor megvettem ezt a kis fűrészt, mindenfelé szaladgált rajta a szalag, ha nem hajszálpontosan a megfelelő állásban volt, és az könnyen előállt, ha nem takkra ugyanúgy volt megfeszítve, mint a legutóbbi beállításkor.

Ezt betudtam annak is, hogy kissé lazák voltak már a csapágyak, és a döntő-feszítő mechanizmusban is volt egy kis holtjáték.

Ezeket a felújítás (és átalakítás: kb. 20 módosítást végeztem el) során kiküszöböltem, de mivel a kerekekkel is foglalkoznom kellett, biztos ami biztos alapon az eredetileg sík bandázst domborítottam.

Így teljesen stabilan fut rajta a szalag, ha jó helyen van, ha nem, ha lazábbra állítom, ha feszesebbre.

Tudom, vannak, akik a sík felületre esküsznek, de a domború sokkal toleránsabb az esetleges apróbb pontatlanságokkal, így főleg kisebb gépekhez, keskeny szalagokhoz szerintem érdemes azt választani.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78482)
RepülőgépÉpítő okt. 4. Creative Commons License 78503

Nem volt drága ha úgy összehasonlítjuk a magyarisztáni 380-as bekötési sarccal. 

Előzmény: Pote01 (78500)
RepülőgépÉpítő okt. 4. Creative Commons License 78502

Én is :) Azon fentem élesre.

Előzmény: Pote01 (78501)
Pote01 okt. 4. Creative Commons License 78501

Nekem is van, vettem ( hozzá ) 4 oldalú gyémánt fenőeszközt is.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78499)
Pote01 okt. 4. Creative Commons License 78500
Előzmény: RepülőgépÉpítő (78498)
RepülőgépÉpítő okt. 4. Creative Commons License 78499

Tudom, nekem már egy éve van ez a készletem. Csak megfentem borotva élesre, azóta nincs vele gondom.

Előzmény: Pote01 (78495)
RepülőgépÉpítő okt. 4. Creative Commons License 78498

Ha nem titok akkor mia z ára egy ilyen 4Kw-os frekiváltónak? 

Előzmény: Pote01 (78492)
Pote01 okt. 4. Creative Commons License 78497

Max 70-80Hz-en szoktam járatni a motorokat, eddig nem tapasztaltam, hogy ezen az értéken komolyan befolyásolná a használhatóságot.

Előzmény: pajaci (78494)
Pote01 okt. 4. Creative Commons License 78496

Nekem is olyan szalagfűrészem van mint a Mathias 14"-os öntvény gépe. Itt a kerekek lapjának van egy válla mindkét oldalon, a közé megy a gyári gumi bandázsszalag. A két váll között gyárilag ilyen domborúra van esztergálva a kerék lapja. Én a gyári gumiszalagot parafára cseréltem, mert megnyúlott.

Előzmény: koopal (78480)
Pote01 okt. 4. Creative Commons License 78495

Holnaptól lesz a favéső!

https://www.aldi.hu/hu/ajanlatok/ajanlatok-vasarnaptol-20141005/reszletes-oldal/ps/p/workzone-vsokszlet-vagy-reszelo-raspolykszlet/

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78466)
pajaci okt. 4. Creative Commons License 78494

Azt azért ne felejtsd el, hogy ezek 50Hz-re optimalizált motorok, ezen a frekvencián adják le a névleges teljesítményt. Ha ezt jelentősen megváltoztatod, akkor csökken a teljesítmény.

Előzmény: Pote01 (78492)
Pote01 okt. 4. Creative Commons License 78493

Van az egyesületünkben egy nagyon jó csempekályhaépítő, saját maga készíti a csempét is, gyönyörű csempéket rak. Karcagon lakik kb. 100 km-es körzetben dolgozik.

Előzmény: adingos (78449)
Pote01 okt. 4. Creative Commons License 78492

Most rendeltem egy 4 kW-os frekvenciaváltót, ezután minden faipari gép ilyen masináról fog menni. Az abriktert is úgy építettem, hogy 50Hz-en 5000 körül forog, amit két gombnyomással fokozatmentesen akár meg is tudok duplázni. Nem 4000 Ft, de ha azt nézem, hogy minden erről megy és így a 3 fázist sem kell beköttetni, akkor szerintem nem rossz dolog.

Előzmény: Rahed Lee (78443)
Garfield007 okt. 4. Creative Commons License 78491

Ezeket a kérdéseket nem szoktam érteni. Bontsd le óradíjra. Mennyire jön ki? Te nekiállnál ennyiért? Igen-nem? Ha nem a válasz, akkor biztosan megérte :-))))

Előzmény: Pote01 (78487)
Pote01 okt. 4. Creative Commons License 78490

Én a gérvágóval próbáltam vágni 3"-os dió pallót a napokban. Sűrű fogú Leitz lap van rajta ( 250-es ) és egy kicsit égette az anyagot, pedig lassan nyomtam neki.

Előzmény: Tie (78418)
RepülőgépÉpítő okt. 4. Creative Commons License 78489

Nem  fizettél sokat érte az biztos. Reális az ár.

Előzmény: Pote01 (78487)
RepülőgépÉpítő okt. 4. Creative Commons License 78488

Örülök, hogy végre túljutottál ezen a meghajtás problémán, Gratulálok. :)

Egy próbát megérne az indító kondis megoldás, mert akkor hamarabb tudna talán felpörögni a gép. 

Előzmény: Rahed Lee (78484)
Pote01 okt. 4. Creative Commons License 78487

Ma voltam a szerszámélezőnél. 3db 150-es gyalukést és egy 60 fogas és egy 48 fogas vídiás fűrésztárcsát éleztettem, ezért fizettem 2800 Ft-ot. Ez sok vagy kevés szerintetek?

Pote01 okt. 4. Creative Commons License 78486

Most pontosan milyen "marómotorról" beszélték?

Én ezeket ismerem, ami szóló nagy fordulatú patronos motor. Ezek víz vagy léghűtésesek. Nem olcsóak, de biztos, hogy nagyon jók. Ja és úgy tudom ezek csak frekvenciaváltóról üzemelnek, mert a mag 24 ezres körüli fordulatot 400 Hz-en tudják.

Előzmény: koopal (78385)
RepülőgépÉpítő okt. 4. Creative Commons License 78485

A skechup programhoz rengeteg rajz található, én több hengercsiszoló rajzát leszedtem és elemeztem, mielőtt az én gépemet elkészítettem.

Itt van egy verzió kézi kurblis megoldásról

Alapvető hibái vannak ennek a konstrukciónak. Nincs átgondolva rendesen, de kiindulási alapnak jó és tovább fejleszthető. Az asztallap két részből áll, amik csúszkákon csúsznak egymásba, köztük a szalag feszítő mű (anya a középső kép közepén a kivágott lyuk mögött )  gondoskodik a szalag feszesen tartásáról és az oldalirányú elmászását is a szalagnak ezen csavarokkal lehet szabályozni. Ez jó megoldás, nincs vele probléma. 

Az asztallapot oldalanként 2 db marokcsavar tartja. Ezzel nem lenne gond. A kar felőli végen lévő gombok csak a beállított pozició megőrzését végzik, míg a hátsó oldalon ( a képen a jobb oldali) gomb maga a forgástengely. 

Itt kezdődnek a bajok. A fa vázban a furatnak század mm pontosan egy vonalba kell esnie mind a vázon mind az  asztallapon, különben ék alakot fogsz csiszolni. Ennél a konstrukciónál nincs semmiféle utánállítási lehetőség ha kikoptak a furatok a fában, vagy netán félre sikerült fúrni valamit. 

A másik konstrukciós hiba az emelő szerkezet két íves támasztója ami egymáson elcsúszik. Az íveknek is tökéletesen egyformáknak kell lennie, különben az asztal egyik oldalát jobban emeli, míg a másik oldala esetleg nincs alátámasztva annyira, így a terhelés hatására ék alakot fog felvenni az asztal a csiszoló hengerhez képest. 

Ha ezeket a marokcsavarokat kiveszed, akkor a teljes asztal kihúzható a gépből, így már lehet rajta szalagot cserélni ha szükséges. 

A hibáit a gépnek úgy lehet kiküszöbölni, hogy az asztallap forgáspontjánál rendkívül maszivra kell átalakítani, ami terhelés hatására sem tud eldeformálódni még rugalmasan sem. Ez úgy érhető el, ha nem ragaszkodsz az asztallap ilyen fajta rögzítéséhez, hanem készítesz egy U alakú kengyelt ami az asztallap alatt végigfut keresztben, (ez az u kengyel leszerelhetőnek kell lennie a szalagcsere miatt) és az ú kengyelre zongorapántot raksz teljes asztal szélességben. A zongorapánt másik oldalát nem a gépre rögzíted közvetlenül, hanem egy rétegelt lemez csíkra amin állító hornyok vannak marva és ezen keresztül rögzíted a gép vázához. Ezzel a megoldással az asztallap oldalirányú megdőlését korrigálni lehet.  

Én így oldottam meg és jól bevált, után állítható, bár még nem volt rá szükség amióta először beállítottam. Egy 5 cm vastag gerenda anyagra kapcsolódik a zongora zsanér, ez a gerenda állítható a két felső fiók kihúzása után belülről.

Az emelő mechanizmus hibáját úgy lehet kiküszöbölni, hogy olyan vastag asztallapot kell készíteni ami nem képes csavarodásra a terhelés hatására. Az én gépem asztallapja kb 5 cm vastag, de ez is belső merevítőkkel van összeragasztva, mint egy híd szerkezet úgy viselkedik. Két bútorlap van a két oldalán közöttük a távtartó lécek amik a hídszerkezet távtartójának szerepét játszák. 

Az emelő szerkezetet ezek után én így készítettem el mert már nem volt szükség ezek után: több pontos megtámasztásra. Egy koracél lemezke van az asztallap aljára ragasztva, a csavar ennek támaszkodik és forog rajta. 

Így az emeléshez vízszintesen kell forgatnom a kart, ami nem a leg kényelmesebb lehajolva, de viszont nincs ami elromoljon rajta. 

Neked ez a fajta emelés nem jó, mert a futószalag pont ott futna, így az asztallap két elülső oldalára kell felszerelned egy egy menetes szárat amiket láckerekekkel és lánccal kötsz össze, hogy együtt mozogjanak. 

Előzmény: arvaiz69 (78475)
Rahed Lee okt. 4. Creative Commons License 78484

Ma kipróbáltam az új 1,85 KW-os motort az épülő gyalugépen. Rendesen indul, kb. 5-6 mp kell neki, amíg eléri a késtengely az 5600-as fordulatszámot. Nem kötöttem rá nyomógombos indító segédfázist, a gyári uzemi kondi van csak rajta. De kell neki a 16A-es lomha megszakító. A szorítópatronos szíjtárcsa is jól vizsgázott.

halipapa okt. 4. Creative Commons License 78483

Lenne 2db eladó körfűrész lapom.

Az egyik egy Freud LU1C400 ez egy teljesen új lap amivel nem dolgoztam még csak pár próbavágáson van túl.
Ennek az új ára 18.000 Ft. volt, én 10.000 Ft.-ért odaadom.
És van egy német lapom is ami 60 fogú, az csak 250-es átmérő nem zaj csökkentett ez egy régi lap viszont a vídia betétek olyanok rajta mint a Freud lapon, simán van benne még 10 élezés, ez 6.000 Ft.

Ha valakit érdekel akkor e-mailben keressen.: hali.papa@gmil.com

RepülőgépÉpítő okt. 4. Creative Commons License 78482

Nekem mindkét szalagfűrészemen egyenes a keréken a bandázs. A gyári kis gépen is és a nagy gépen is amit én csináltam. A gyári gépen gumicsík van, a nagy fa gépemen meg parafa. 

Előzmény: koopal (78481)
koopal okt. 4. Creative Commons License 78481

Jut eszembe, Matthias fából készült gépénél bemutatta a kerék domború felületének kialakítását is, és ha jól emlékszem, az is 400-as, tehát érdemes lehet ahhoz igazodni.

Mondjuk ott domború keréken sík gumi van, de a végeredmény ugyanaz.

Előzmény: koopal (78480)
koopal okt. 4. Creative Commons License 78480

Keress rá "bandsaw crowning" kifejezéssel!

Csiszolóval-reszelővel, vésővel, ki hogy szereti.

Szerintem a domború alak jöhet szóba, úgy hiszem, az ék állandóan túlfeszítené a szalag hátoldalát, az íves felület pedig a közepét nyomja jobban, amit a parafa rugalmassága nagyjából ki is egyenlít.

Én találomra adtam neki ívet, megnéztem a fogterpesztést, és úgy alakítottam a (gumi) bandázst, hogy éppen csak érintsék a fogak a felületét.

Mathias barátunk oldaláról egy kép:

Előzmény: Bediiii (78479)
Bediiii okt. 4. Creative Commons License 78479

Szalagfűrész bandázs formázáshoz kérnék segítséget:

A bandázs anyaga parafa, 8mm a vastagsága, 32mm a szélessége, 400-as a kerék.

Milyen profilra érdemes csiszolni: ívesre, ék alakúra?

Mennyivel legyen vékonyabb a széleken?

Köszönet

koopal okt. 4. Creative Commons License 78478

Fűrészkarbantartás volt ma a program, és eszembe jutott, hogy szóba került ismét nemrég a "dado" lapok alkalmazhatósága európai szabványú gépeken.

Nos, az MLT100-as tengelye így néz ki.

Ahogy látható, pár mm a szabad tengelyhossz, de a belső menesztő tárcsánál egy kis esztergálással hozzá lehet még csípni valamennyit.

Két lapot így is biztosan fel lehet tenni rá, ebből a vékony Makitából talán hármat is, bár az még nem adja az igazi dédó fílinget, de nagyjából megfelezi egy nútolás vagy vállazás időszükségletét.

Esztergálás esetén persze szükség lenne egy megfelelő méretű alátét legyártására is normál használathoz.

Szerintem olyan 12-15 mm lenne a max. elérhető szélesség.

Egyébként többéves "karbantartás mentes" használat után így néz ki a gyári fűrészlap.

Ahogy látható, nincs igazán ráégve semmi, leginkább azért, mert a nemrég szóba került bükk-égetés nagyjából ennyit jelent:

Nem igazán jó kép, kis segítség: fölül egy steller hosszabbító, hogy fény felé dönthessem a léceket, aztán akác palló maradék, bükk átlósan vágva (szobainas vállfáját vágtam ki belőle), és bükkből szintén palló maradék, vezető célra két oldalon gyalulva.

Ez az egyik gyalulatlan oldal, ott nagyjából középen annyi az össz égésnyom.

Ugyanennek a darabnak a másik gyalulatlan oldala:

("Tüzifához való", ráadásul lassan élezésre érett laptól azért talán nem olyan vészes eredmény...)

Ez meg csak úgy a délelőtti hangulat szüleménye.

pajaci okt. 4. Creative Commons License 78477

A tengelye kivehető.

Előzmény: arvaiz69 (78475)
recefyce okt. 4. Creative Commons License 78476

Köszönöm, ezt már láttam.

A gond ott van, hogy még nincsenek eszközeim, valamint nem állok olyan szinten, hogy összehozzak egy ilyet.

Tehát inkább megcsináltatnám, ha lenne egy olyan ember, akinek eszközei, rutinja, tapasztalata van ilyen téren.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78462)
arvaiz69 okt. 4. Creative Commons License 78475

Sziasztok!

A tegnapi napon sokat gondolkodtam én is a hengercsiszoló készítésének saját kezű megvalósításának ötletén! Az olyan fajta tetszene nagyon amit Pote01 belinkelt, ahol az anyagot futószalag húzza be a hengercsiszoló alá! Nagy hasznát venném egy ilyen gépnek a kis asztalok lapjainak csiszolásánál. Nekem 60 cm széles csiszolóhengerre lenne szükségem!  Sok időt, energiát spórolnék meg, és ráadásul nem fuldokolnék a portól. Már már odáig jutottam gondolataimban, hogy rászánom magam a kellő alkatrészek összeírásában, amikor egy komoly probléma merült fel bennem!

A belinkelt videón szereplő gépen, hogy cserélik a futószalagon a szalagot, ha az elromlott, vagy elhasználódott? Egyáltalán hogy rakják fel a futószalagot?  A gép jobb és bal oldala is zárt! Úgy gondolom ez esetben lehetetlen felrakni a szalagot! De valahogy csak felrakták! De hogyan? Itt ennél a problémánál nagyon elakadtam, és nem tudok rájönni a megoldásra!

Vagy a dolog rém egyszerű, csak én közelítem rossz oldaláról a dolgot?  Van ötletetek, hogyan rakták fel a gépre a futószalagot?

hobbitasztalos okt. 4. Creative Commons License 78474

Sokféle vésőt próbáltam ,a legjobban a Goldenberg márka jött be.Eddig csak 3db van belőle ,de csodálatos az anyaguk.Vadászhatsz még stubai ,vagy spanyol vésőkre.Nagyobbakból Vajda Laciéktól is érdemes vásárolni.Az elmegy kategória szerintem, a Narex és a Stanley .Ezek alatti minőség, ahogy a mesterem mondta :"csak festékesdobozt bontani ,meg a sarokba a patkányt hajigálni való..."

Előzmény: Busmann02 (78448)
409 okt. 4. Creative Commons License 78473

"..és ennyit tud:"

És ha bekapcsolják???   :-P  :-)

Előzmény: látogató (78470)
joevagyok68 okt. 4. Creative Commons License 78472

szükségem lesz egy elfogadható vésőre 

Vasarnaptol az aldiban az is lesz ákcijos ! 4 db /8-12-18-24mm/ 2499 ft !

Azt nem irja, hogy 'elfogadhato'-e !  :-) 

Busmann02 okt. 4. Creative Commons License 78471

Legelőször egy 4mm es alumínium lapból csináltam hasonló wakizashit mint a mostani...annak a tokját és markolatát ugyanúgy csináltam ahogy te,bár annak a keresztmetszete sima négyzet alakú...de mivel ennek a kis fa wakizashinak 6szögű lesz,így ennek 2 lécbe kell belevésnem a keresztmetszet 2felét egymásnak tükörképeként ahogy azt anno is csinálták :) régen egyébként a penge elkészítése tartott a legtovább a fa elemek(markolat,hüvely) viszonylag gyorsan kész volt :)akár 1-2 nap...a ragasztás száradási idejének függvényében...ehez viszont a hüvely festése és lakkozása adott plussz időt a réteg számától és a száradási időtől függően :) 

Előzmény: gdzsozy (78468)
látogató okt. 4. Creative Commons License 78470

Csak a pontosság kedvéért. A deWalt nem ingafűrész, hanem radiálfűrész. Nekem is van, én is szeretem nagyon, mert rengeteg dolgot lehet vele csinálni. 

Az ingafűrész nevéhez illően így néz ki, és ennyit tud: 

Előzmény: halipapa (78435)
Barnamedvébb okt. 3. Creative Commons License 78469

várjuk a (jó :)) híreket!

Előzmény: Rahed Lee (78443)
gdzsozy okt. 3. Creative Commons License 78468

nekem is van egy kard tokom. bár az enyém nem katana hosz hanem inkább az wakizasiba (japán kardkészelt középső darabja) 

simán a penge szélességét és vastagságát belevéstem az egyik lécbe kivágtam a tok ívét majd ráragasztottam a másik oldalát a toknak...

így már csak az ívet hozzá kellett igazítani, körbe gömbölyíteni, csiszolni.

nem úgy készült mint japánban hónapokon keresztül hanem asztalos üzemben munka mellett (vagy helyett) 1 vagy 2 nap alatt.

20 éve.

:)

Előzmény: Busmann02 (78403)
RepülőgépÉpítő okt. 3. Creative Commons License 78467

Nekem Androidos a telefonom, de ott is elfogadható árakat láttam. Eddig nem volt szükségem erre a funkcióra, mert a movi maker programmal meg tudom csinálni a gyorsított felvételt is és a képkockák kivágásával a timelpse funkciót is. Csak persze melós egy hosszabb filmnél. 

Előzmény: Tie (78464)
RepülőgépÉpítő okt. 3. Creative Commons License 78466

Nekem egy pár saját készítésű favésőm van, illetve nemrég vettem egy ALdis készletet. Meglepően jó minőség. szépen megfenve viszi a keményfát is mintha vaj lenne. Az ára meg elég baráti volt, már pontosan nem emlékszem, hogy mennyi, de olyan 4000-5000 körüli összeg rémlik.

RepülőgépÉpítő okt. 3. Creative Commons License 78465

Jé és ezen van már elszívó csonk is :) Eddig nem sok radiál gépen láttam. 

Előzmény: halipapa (78446)
Tie okt. 3. Creative Commons License 78464

Egy-két eurót röhögve megér egy ilyen.

ÚGy vagyok vele, hogy lehetne jailbrakelni a szifont, oszt akkor lehet ingyé lopni rá a programokat, de egyszer összeszámoltam, hogy az elmúlt 4 év szifonozása során mennyit költöttem programokra. Valami 35 euro jött ki. Elég nevetséges tétel.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78463)
RepülőgépÉpítő okt. 3. Creative Commons License 78463

Az én fényképezőm alapból nem tudja a timelase funkciót csak a sorozat felvételt, de már találkoztam olyan letölthető appal ami tudta ezt, csak ha jól emlékszem akkor azért nem töltöttem le mert fizetős volt.

Előzmény: Tie (78457)
RepülőgépÉpítő okt. 3. Creative Commons License 78462

Lábhajtásos faeszterga készítése

Vannak akik a hagyományos famegmunkálás hívei, amit csak lehet vagy tudnak azt egyszerű kézi szerszámokkal csinálnak meg. Fáradtságos de megvan ennek is a maga szépsége. Ebbe az egyszerű szerszám sorba illik be egy olyan faeszterga amelyet lábhajtással működtetnek. Régi[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: recefyce (78441)
adingos okt. 3. Creative Commons License 78461

Köszi, a linket.

Előzmény: recefyce (78451)
RepülőgépÉpítő okt. 3. Creative Commons License 78460

Nekem is tetszik az a fűrész tudása, csak ne lennének olyan drágák. 

Tie okt. 3. Creative Commons License 78459

Én meg már csak azért is ajánlom őket, mert régi terepjárós haverom, Atompyka nicken írkál ide is. Mármint az index fórumra, ide éppen pont nem, de lényegtelen. :)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78458)
RepülőgépÉpítő okt. 3. Creative Commons License 78458

Ez egy nagyon jó üzlet, itt vettem a hátamhoz 270 m2 lambériát 2 cm-es vastagságba legyártva. 

Előzmény: halaloszto (78430)
Tie okt. 3. Creative Commons License 78457

Épp emiatt csípom rohadtul az új ios8-at, mert így a szifonnal lehet fasza kis timelapse videókat csinálni. Azt meg eddig bármi mással macerásabb volt, akár fényképezőt kell vezérleni hogy kattintgasson, akár kameráról levenni és programmal átvarázsolni.

Így felrakom a zájfónt az állványra, bekapcsolom a timelapse-ot, a végén meg kikapcsolom, és kész van. :)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78445)
RepülőgépÉpítő okt. 3. Creative Commons License 78456

Ez is jónak néz ki. Kérdés, hogy van e szervize lehet e alkatrészt kapni hozzá?

Előzmény: Tie (78415)
Busmann02 okt. 3. Creative Commons License 78455

Repcsibácsi valószínüleg a Torikapuról beszél ami túlélte a Hiroshimai atombombát és azóta más természeti katasztrófákat is,de még mindig mozdulatlanul áll :) 

Két függőleges gerenda,ezeknek a tetejére fektetett egyenes vagy enyhén ívelt gerenda :)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78452)
RepülőgépÉpítő okt. 3. Creative Commons License 78454

Konkrétan ezt a típist nem ismerem de megszólalásig hasonló paramétereket tud az én Einhell gérvágóm. Imádom, mert nagyon pontosan lehet vágni a lézerrel. Valószínüleg ez is Einhell klón lehet. Az eltérés a két gép között főleg az, hogy az én gépem mindkét irányban dönthető, míg a fényképen szereplő csak balra. A motor teljesítményben is van 200W eltérés. 

Előzmény: Tie (78414)
RepülőgépÉpítő okt. 3. Creative Commons License 78453

Rejtett ÉKES csapozást akartam írni de kimaradt az ék szó.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78452)
RepülőgépÉpítő okt. 3. Creative Commons License 78452

Nem feltétlenül gyengébb így. Lehet, hogy ez csak egy próba összeállítás és majd a végén csinálja meg a rejtett ékes megoldást. Arra is gondolj, hogy eszméletlen pontossággal dolgoznak ezekkel a régi hagyományos technológiával. A régi pagodákat sem ragasztották csak összecsapolták őket, esetleg raktak bele fa szeget ha a mérete elég nagy volt a gerendának. Azok a pagodák akár 500-1000 éve állnyak, rengeteg tájfunt túléltek, míg körülöttük minden a törmelékké lett. Hirosimában a bomba ledobása után a lökéshullám nagyon messzire eljutott és letarolt mindent, de egy több száz éves hatalmas fából épült emlékmű még ezt is túlélte. ( a székelykapura hasonló emlékmű volt) Talán láttad ezt a fotót már. 10-15 emelet magas fa pagodák a földrengéseknek is ellenállnak mert az emeletek el tudnak csúszni egymáson. Erről láttam egy filmet ami ezt vizsgálta. 

Van egy öreg fa étkező garnitúrám, 6 db szék és egy nagy kinyitható asztal. Azt is rejtett csapozással csinálták meg, szívtam is vele rendesen amikor a széklábak összekötőit kellett kiszednem mert eltörtek. 

Előzmény: PETYUS (78412)
recefyce okt. 3. Creative Commons License 78451
Előzmény: adingos (78450)
adingos okt. 3. Creative Commons License 78450

klyha = kályha

Előzmény: adingos (78449)
adingos okt. 3. Creative Commons License 78449

Bocsánat egy pici off!

Ismer valaki egy normális klyha építőt, aki nem a lehúzós kategóriában szenved??

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78447)
Busmann02 okt. 3. Creative Commons License 78448

Repcsibácsi természetesen tervben van a hüvely (Saya) is hozzá,de annak a kivéséhez szükségem lesz egy elfogadható vésőre ami fenyővel könnyen boldogul :) viszont tanácstalan vagyok még mindig hogy hol és milyet kellene vennem elfogadható áron elfogadható minőségben... :/

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78444)
RepülőgépÉpítő okt. 3. Creative Commons License 78447

De lehetett olyan a föld kialakulása után :) Sőt még lehet is :)

Előzmény: pajaci (78409)
halipapa okt. 3. Creative Commons License 78446

Van még egy fajta alternatív megoldás ami valamivel olcsóbb mint a Dewalt, ezt úgy hívják Eumenia.

Egy osztrák körfűrész szintén sokoldalú felhasználásra.

Ez már csak kizárólag használtan vásárolható, nem gyártják.

Előzmény: Tie (78440)
RepülőgépÉpítő okt. 3. Creative Commons License 78445

Én is a mobil telefonommal csinálom már a filmet :) De a fényképeket még mindig a digit fényképezővel mert valahogy élethűbb képeket készít. Viszont a telefon TV minőségű videóra képes, a fényképezőm meg elég kis felbontásúra csak. LG II-710 Csináltam fából egy tartót a telefonnak amit a fényképező állványra rá tudok rakni, így még remegős sem lesz a videó.

Előzmény: MN 3100 (78405)
RepülőgépÉpítő okt. 3. Creative Commons License 78444

Szép munka, gratulálok! Hüvelyt is csinálsz hozzá? 

Rahed Lee okt. 3. Creative Commons License 78443

Kicsit beállt a gyalugép projekt a sok munkám miatt, de most ismét előtérbe került. Tegnap megrendeltem, ma már hívtak is a szaküzletből, hogy megérkezett a szorítópatronos ékszíjtárcsám. Egy másik helyen rendeltem meg, mert itt még olcsóbb volt. Egy 136 mm-es, duplasoros szíjtárcsa, 24-es szorítópatronnal, 8-as ékpályával, bruttó 4.300 Ft volt csak. Én barom, meg hetekig rohangáltam, telefonálgattam, emileztem, hogy hol tudnék legyártatni egy egyedi tárcsát.

A motor dolgát megkönnyítendő, átszámoltam az áttételt, az eredendően 150 mm-es tárcsát visszavettem egy 136-osra, így 5.600 r/min-re csökkentettem a késtengelyt fordulatszámát. A jelenlegi motor jóval erősebb, a gyorsító áttétel is kisebb, szerintem ezt vígan elviszi.

Tök jó, hogy 1-2 ezresből tudok váltani eltérő méretű tárcsára, ha úgy adódna. A szorítópatron adott, tárcsa meg igen széles méretválasztékban kapható, 5 perc alatt alakíthatok az áttételen. Ha minden a tervek szerint alakul, akkor holnap lesz a nagy indítóshow :-)

Barnamedvébb okt. 3. Creative Commons License 78442

sokoldalú

vagy azért kövezünk meg, mert nem mondod meg :)

Előzmény: halipapa (78438)
recefyce okt. 3. Creative Commons License 78441

Tudtok eladó lábbal hajtható esztergát ?

Vagy esetleg olyat, aki tud készíteni.... ?

Tie okt. 3. Creative Commons License 78440

Na igen, akkoriban tökéletesen lényegtelen volt, hogy egy, vagy három év garanciát adnak-e rá. :-D

Előzmény: halipapa (78439)
halipapa okt. 3. Creative Commons License 78439

Ja, még annyit a gép adattábláján 1988 szerepel :))

Előzmény: Tie (78437)
halipapa okt. 3. Creative Commons License 78438

Én teljesen újszerű állapotban vettem azt, hogy mibe került nekem nem mondom el mert itt megköveznek... :))

Előzmény: Tie (78437)
Tie okt. 3. Creative Commons License 78437

Beletaláltál, mert szívem szerint egy amcsi radial armot szeretnék, amire lehet tenni széles dado pengét, meg mindent, de rohadt ritka, és amikor láttam is használtan, az is 120ezer volt.

halipapa okt. 3. Creative Commons License 78436

Nehéz kifogni jó áron de megéri keresgélni...

halipapa okt. 3. Creative Commons License 78435

Lenne nekem is egy ajánlatom.

Ugyan csak 65mm-t vág át de több mindre tudod használni mint azt amit szeretnél.

Nekem ilyenem van és semmi pénzért nem adnám el annyira jó gép.

DeWalt DW320, ennek az ingafűrésznek vannak nagyobb testvérei is amire nagyobb lap is ráfér mint 250.

Igazából tudnék rá rakni 300-as lapot is de nem úgy méretezték a motort, 750W-os.

Videó, ezt feltétlen nézd meg ha nem ismered a gépet.

Ennyire sokoldalú faipari gép nem sok van mint ez, igaz az ár sem piskóta de megéri rá gyűjteni....

Előzmény: Tie (78434)
Tie okt. 3. Creative Commons License 78434

Ó, köszi. Királyság.

Akkor ez így nekem nem ér 65ezret. A 102mm annyira nem nagy durranás a scheppach 78mm-jéhez képest, hogy 30 pluszt megérjen.

Asszem az lesz, hogy megveszem azt a scheppach-ot, elvagyok vele, aztán ha lesz legközelebb lidlis, jövőre, akkor ezt eladom, és lecserélem a lidlisre, de csak a 3 év gari miatt. :)

Előzmény: Bubi504 (78433)
Bubi504 okt. 3. Creative Commons License 78433

Ez van a hirdetésben : http://www.naxgepker.hu/bernardo/faipar/korfureszgepek/zkg305n.html

csak a vágásmagasságot elgépelték (102)

alpapa okt. 3. Creative Commons License 78432

Busmann02 ami neked farigcsálás az nálam művészet.Tökéletesen egyetértünk akinek nagy az EGOja annak legalább akkora az ostobasága.Igaz az ember holtig tanul.

Előzmény: Busmann02 (78428)
Tie okt. 3. Creative Commons License 78431

Igen, ez az Atomék telepe.

Előzmény: halaloszto (78430)
halaloszto okt. 3. Creative Commons License 78430
Előzmény: rferi (78419)
Barnamedvébb okt. 3. Creative Commons License 78429

bravó! :)

Busmann02 okt. 3. Creative Commons License 78428

Alpapa én ezt nem nevezném fafaragásnak,sokkal inkább sak farigcsálásnak...de azért kőszönöm...igyekszem :)

Azt viszont soha ne veledd hogy jó pap holtig tanul...

Az ember mindaddig képes lesz tanulni amíg él benne alázat és az EGO-ja nem uralkodik el rajta :)

Előzmény: alpapa (78427)
alpapa okt. 3. Creative Commons License 78427

Gratulálok hozzá /GYÖNYÖRŰ MUNKA/ fafaragásban is remekelsz.Én olvasni és tanulni járok ide,már amennyiben /68/ évesen még képes vagyok tanulni.Úgy látom a fa feltétlen szeretete mindenképp közös bennünk.:D.További sok sikert és örömöt kívánok a munkáidhoz.

Busmann02 okt. 3. Creative Commons License 78426

Árvai Z. Köszönöm jólesik olvasni a véleményed,de ez még nincs befejezve teljesen,a markolaton még vékonyítanom kell,valamint a "végdugót" is rá kell illeszteni aztán megfonni a markolatot,és utána jön a tok elkészítése :) de ahoz majd kell egy normális véső,mert amivel eddig dolgoztam az csak egy fűrésztárcsából kifűrészelt véső formájú szükségmegoldási tárgy volt de azzal ha halálomig azt faragnám akkor se készülnék el :)

Ramaty úr!!!

A nagyobbik elipszis forma a markolat és a habaki között az a Tsuba...mivel Aikuchi jellegű vakizashit szeretnék amin nemszokott vagy ha mégis akkor nagyon kicsi tsuba szokott lenni :)

Előzmény: drRamaty (78408)
kukucs33 okt. 3. Creative Commons License 78425

Így fejből nem vagyok biztos, de mintha a Parkside valamivel kisebb átvágási képességgel bírna - legalábbis az enyém fajta. A Scheppach-ot mint gyártót passzolom, őket nem ismerem.

Előzmény: Tie (78424)
Tie okt. 3. Creative Commons License 78424

Ez sem utolsó gondolat. Valszeg amúgy semmi szükségem a nagyobbik gépre.

Az a scheppach miféle lehet? Normális hobbigép, megér annyit, vagy inkább várjam meg a következő aldis lidlis gérvágót? Nem létszükség, na meg ahhoz garancia is van 3 év...

Előzmény: kukucs33 (78422)
rferi okt. 3. Creative Commons License 78423

IGAZAD VAN!

Bakker, elrontottam, nem az Éles saroktól kell menni, hanem az Egistől, pontosabban  Rákosfalvánál kell lefordulni jobbra a Kerepesiről.

Csak sejtésem szerint Vajk dél felől közelít majd, az Elágról. Akkor meg a Briconál levő felüljárón kell átmennie majd.

Előzmény: Tie (78421)
kukucs33 okt. 3. Creative Commons License 78422

A megfordítva, két vágásból, csak akkor ad szép eredményt, ha az anyag oldalainál megvan a derékszög-párhuzam együttállás. Ha viszont nem fontos a szép vágott felület, akkor mehet úgy is.

Ha nem sokszor kell ilyet csinálni, akkor én inkább kézi fűrésszel esek neki annak amit nem visz át a gérvágóm.

Előzmény: Tie (78418)
Tie okt. 3. Creative Commons License 78421

Mondjuk a vasló az nem a jászberényin van, hanem a keresztúrin, és Atomék telepe is. A vasló előtt egyből.

Tie okt. 3. Creative Commons License 78420

Ja, az Atompykáéknál van ilyen, ha jól emlékszem. :)

rferi okt. 3. Creative Commons License 78419

Szerintem én voltam.

A XVII. kerben van. A Jászberényin kell kifelé elindulni Az Éles sarok felől, menni-menni-mendegélni, és baloldalon egyszercsak valahol a Vasló előtt lesz egy cég, hogyaszongya : RÉTEGELT LEMEZ.

Na ott bemégy, és elvileg van nekik.

Előzmény: halaloszto (78407)
Tie okt. 3. Creative Commons License 78418

Igen, nyilván nem is állnék neki 12-es tölgy gerendát vagdosni vele, de mondjuk 10x10-es fenyő gerendára még jó lehet üzemszerűen.

Vagy megéri egyáltalán? Megfordítva, két vágásból a kisebbik is elviszi a 10x10-est.

Előzmény: kukucs33 (78416)
halaloszto okt. 3. Creative Commons License 78417

majdmegheggeszti újra :-)

Előzmény: rferi (78410)
kukucs33 okt. 3. Creative Commons License 78416

305 mm-es tárcsával nem irreális a 12 cm sem, de az inkább afféle elméleti maximumnak tűnik a képeket elnézve.

Tie okt. 3. Creative Commons License 78415

Vagy van ez:

http://www.jofogas.hu/pest/Gervago_fureszgep_16946121.htm

Igaz ez 65ezer, a típusát, márkáját se tudni, de állítólag 12 centi vastagot vág függőlegesen.

Előzmény: Tie (78414)
Tie okt. 3. Creative Commons License 78414

Errről a gépről mi a véleményetek?

http://www.scheppach.com/de/produkte/einzelansicht/products/kapp-zugsaege-hm100lxu/backPID/werkstatt.html?tx_ttproducts_pi1[begin_at]=700&cHash=9a2cecf8f3

35-ért árulja egy figura, újonnan külföldön 150 euro körül vanik.

rferi okt. 3. Creative Commons License 78413

Az emberiség legősibb gépe az íjas eszterga, ez már annak a deluxe verziója, valamikor i. e. 10000 körnxékéről

Még a kerék is csak ezután találódott fel :)

Előzmény: recefyce (78390)
PETYUS okt. 3. Creative Commons License 78412

Nem jó a konstrukció. Hiányzik az első-hátsó lábakat összekötő merevítő.

Ha lenne ott egy-egy szélesebb deszka fecskefarkasan benyomva és az ülőlap felülről záródna rá, akkor stabilabb lenne ragasztó nélkül is.

Így viszont ragasztva is gyenge.

Előzmény: pali923 (78402)
rferi okt. 3. Creative Commons License 78411

Nem feltétlenül!

Már régen is forgógépes frekiváltóval forogtak huszonezret a felsőmarók indukciós motorral, ma meg elektronikus frekiváűltóval tudod megtenni ugyanezt.

Csak a motor legyen meg hozzá.

Pölö ez:

http://tinyurl.com/o7v2jkj

Nem mondom, a vízhűtés kicsit problémás dolog hozzá, de ez egy csuklónyi motor, 24000 pöröghet, és már rajta van egy olyan patronbefogó, amihez milliméternként kapható patron 2mm-től, meg collos sorozat is van, és belefér még a fél collos is, ha jól tévedek.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78388)
rferi okt. 3. Creative Commons License 78410

Jól el is baxta azt a satut! :)

Levékonyította a nyaknál a csavart, majd kívülről jól felhegesztette egy alátéttel, de a nyak maradt vékony.

Egy combos meghúzásnál meg majd átesik a padon, mikor pattanva eltöri a vékony nyaknál a csavart :))))))))))))

Előzmény: halaloszto (78375)
pajaci okt. 3. Creative Commons License 78409

Cuba alakja nem is olyan!

Előzmény: drRamaty (78408)
drRamaty okt. 3. Creative Commons License 78408

Ilyen trehány munkát :-) Minimum egy ilyen cuba-t faraghattál volna rá :-)

Vagy ez egy tanto, és azokon nincs cuba?

halaloszto okt. 3. Creative Commons License 78407

Egyszer régen valaki írt helyet, ahol lehet 2mm rétegeltet venni nem modellezőknek való arasznyi csíkban. nem emlékszik valaki hol van ez?

GPS okt. 3. Creative Commons License 78406

"Elő az erősebbik szemüveget és láss csodát a hengeres részen az áll: M16.

Az anyja szenvedésit, a dobozon a felirat M14-es volt."

Hát még szerencsés voltál, hogy nem ezt találtad a dobozban az M14-es helyett :-)))

.

Előzmény: MN 3100 (78405)
MN 3100 okt. 3. Creative Commons License 78405

Szervusz!

Filmet biztosan nem készítek, mert nincs

aparátom hozzá. Fényképekről lehet szó

de azt is csak módjával, hiszen vagy dogozom,

vagy fotózom. A kettő együtt nem megy. :)

Persze, ami lényeges és hasznos, az felkerül

a Fórumra.

Éppen tegnap kezdtem el az u.n. diók

készítgetését. Arról már lemondtam, hogy

20x20  mm-e négyzetvasat lekerekítsek 12 mm

átmérőjűre. Ez marad az esztergályosra.

A M14-es menetfúrás már nagyobb sikereket

ígér, ha 14-es metszővel próbálom készíteni.

Ugyanis megtaláltam az "M14-es" menetfúrót.

Nosza: a magfurat 12 mm-es, ezt simán bírja

az oszlopos fúrógép és szépen ki is fúrtam.

Az I. vágást próbálom elindítani, de nem kap

bele az anyagba. Jól van, biztos szűk a furat.

Át fúrom 12,5-es fúróval, de nem indul el a

menetfúró. Belefúrok 13-assal, nem indul el.

Hát milyen menetfúró ez? Elő az erősebbik

szemüveget és láss csodát a hengeres részen

az áll: M16. Az anyja szenvedésit, a dobozon

a felirat M14-es volt.

Hát ezt nem lehet jól lefotózni. Videóval is csak

hangfelvétel nélkül szabad rögzíteni, tekintettel

a kiskorúakra.

Péter

U.i. A dobozra én írtam fel azt, hogy M14.

Előzmény: MN 3100 (78277)
arvaiz69 okt. 3. Creative Commons License 78404

Szia!

Ahhoz képest, hogy teljesen amatőrnek mondod magad, igen elszánt hobbiasztalos vagy. Még akkor is ha ilyen apróságnak tűnő szamurájkard a végcél. Rettentő elszánt vagy, ha ilyen sok  munkaórát képes voltál eltölteni a számodra oly fontos megvalósítás érdekébe. Nagyon aprólékosan kidolgozott, (számomra már-már bonyolult) tervek alapján elkészített kis mütyürkékkel  nagyon megdolgoztál! A lényeg, hogy nem adtad fel és végig csináltad.  A  nagyon sok munkával és kitartássál járó munka meghozta gyümölcsét. Elismerésem érte, csak így tovább! Gratulálok!

Busmann02 okt. 3. Creative Commons License 78403

Alpapa! na jó,teljesen amatőr nemvagyok ezt azt már dobtam össze,de nem asztalos munka volt,inkább csak hobbi farigcsálás,a famunka iránti szeretetemet összekombináltam a másik hobbimmal,a szamurájkardok szeretetével :P ha nem haragszotok,pár kép róluk,lépésről lépésre :)

pali923 okt. 3. Creative Commons License 78402

Nekem is az jutott eszembe, hogyha ráülnék, meg billegnék kicsit a két hátsó lábán, máris oda a stabilitás. 

Előzmény: Erzsébeti (78399)
alpapa okt. 3. Creative Commons License 78401

Ezt erősen kétlem,mert aki nálam amatőrebb az még meg sem született :).

Előzmény: Busmann02 (78396)
Busmann02 okt. 3. Creative Commons License 78400

Reocsibácsi! nekem is megfordult a fejemben a mahagóni amikor gépeltem a kérdést,de mire begépeltem addigra valamiért kimaradt a sorból,mert gondolkodtam a vasfa hivatalosabb megnevezésén ami persze nem jutott eszembe xD

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78398)
Erzsébeti okt. 3. Creative Commons License 78399

Háát vártam a csodát, és azt láttam, hogy egy muki összekocogtatja az alkatrészeket.

Ez szerintem mindenkinek menne...:)

De hogy a ragasztáshoz is hozzászóljak. Szerintem terheld meg azt a széket, és rá fogsz jönni, hogy miért ragasztjuk...:)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78394)
RepülőgépÉpítő okt. 3. Creative Commons License 78398

Én mahagónira tippelek. 

Előzmény: Busmann02 (78396)
RepülőgépÉpítő okt. 3. Creative Commons License 78397

A gazdaságosság egy hobbistának nem lényeg. Kevés olyan gép van ami gazdaságosan megéri megvenni hobbíístának és a gép visszatermeli az árát is. Ez igaz a fűrészlapokra is. 

Holkeres lapot még nem éleztettem, nincs tapasztalatom róla. A cilex-en rákeresve 9 céget dobott ki Freud élezésre a cégjegyzék, de a google sokkal többet. Pld az A-lap kft a harmadik a kereső sorban, ahol szoktam éleztetni, szalagot és lapot. De ha jól rémlik akkor a fagép szervíz kft is futárszolgálatot tart az élezésre. 

Az ilyen minőségi lapok élezéséről sincs még személyes tapasztalatom, eddig csak olcsó lapokat éleztettem, azok nem voltak drágák még magánembernek sem. 

Elővágós gép szép, de nem hobbistás zsebéhez való :)

A bútorlap táblák mozgatásában maximálisan egyetértek veled, dög nehezek, emelgesse aki akarja a teljes táblát, én nem fogom a szar derekammal. Inkább felvágatom előre a bútorlapot és csak akkor vágok, ha utána, ha kell, de az már nem súlyos. 

Előzmény: Bubi504 (78395)
Busmann02 okt. 2. Creative Commons License 78396

ezz valóban csodálatos... milyen fafajta lehet ez? az ében ha jóltudom nem ennyire világos, vörös tölgy,vagy "vasfa"? Ne röhögjetek ki,nincs túl sok faipari ismeretem,szerintme a fórumon én vagyok a legamatőrebb hobbiasztalos :D

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78393)
Bubi504 okt. 2. Creative Commons License 78395

Szerintem bútorlapot egyetlen módon lehet gazdaságosan _és_ szépen vágni : elővágós lapszabász géppel. A holkeres lap is csak pénzkidobás, nem lesz hol éleztetni (és ha annyit akarsz vágni hogy megérje megvenni akkor sokat kell vele vágni). Ha lesz hol éleztetni akkor annyiért már normál lapot lehet kapni. 

A másik az, hogy ha sok bútorlapról van szó akkor táblákról beszélünk, amit egyedül mozgatni is elég reménytelen, akkor már inkább eps-re terítve a földön nagyolni kézi géppel, aztán fel az asztalra, de a pontosságot így nem egyszerű tartani, úgyhogy szívás ez otthon, egyedül mindenképp. 

De ha azt sem hitted el hogy a freud fához való lapja csak új korában vág szépen bútorlapot, ezt sem fogod :-)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78365)
RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78394

Nem is tudom, miért használunk mi ragasztót. :D  

RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78393

Ezt a fél rönköt elfogadnám, persze felfűrészelve. Csodálatos anyag.

koopal okt. 2. Creative Commons License 78392

És micsoda csend van, ha már visító fűrészlapoknál és kefés motoroknál tartottunk.

pali923 okt. 2. Creative Commons License 78391

És az erőnléted is rendben lesz! :))

recefyce okt. 2. Creative Commons License 78390

https://www.youtube.com/watch?v=Mz7PJ2WuLWA

Eeeezt nézzétek meg !!!

Ezen nem sok minden romlik el, de ha mégis, akkor lényegében ingyen van az alkatrész és nem kell hozzá villany .

RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78389

Kopal

lehet most így visszaolvasva hogy nem egyre gondolunk. 

Én az előző hozzászólásomat arra írtam hogy nem építenék olyan gépet, amibe egy 30000-et pörgő kefés motort raknék. A felsőmaró az már kész gép, az asztalba építése más tészta, mert az inkább csak asztalos munka, de nem igazi gépépítés. 

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78388)
RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78388

"Az gyakorlatilag egy "sallangmentes" felsőmaró, tehát csak motor és patron."

Na ilyen gépet nem építenék. Mennyit kell pörögnie egy felsőmarónak? Milyen motor képes erre? Csak a kefés motorok, amiknél 

- nagyobb a meghibásodási lehetőség mint az indukciós motornál

- kibaszottul hangosak, mint minden felsőmaró. 

Egy áttételes gépbe belerakhatok egy olcsón megvett indukciós motort és nem fog visítani maga a motor.

koopal okt. 2. Creative Commons License 78387

Lehet, hogy a kofic (?) által bemutatott megoldásra rosszul emlékszem, és ott marómotorok voltak sorba építve.

RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78386

Nem érzek ellentmondást. A puhafának teljesen más a felület porózussága mint például a bükknek vagy égernek. Ha ezt egy vékonyan lefestek egy fenyőt és egy bükköt selyemfényű fekete festékkel  ami látszatra ugyanolyan sima volt előtte, a fenyőnél szépen kijönnek a fa erezetei a nagy pórusok. Vastagon festve persze ezek is eltűnnek, de az mégsem az igazi.  Az anyag rugalmassága is más fenyőnél mint keményfánál. Egy ágynál a két végén nem sok szerepe van, de az oldalfalaknál meg a csapolásoknál ott igen.

Előzmény: pali923 (78379)
koopal okt. 2. Creative Commons License 78385

A marómotorhoz már nem kell tengely, ékszíjtárcsa stb, már ha qpi001 helyesen használta a megnevezést.

Az gyakorlatilag egy "sallangmentes" felsőmaró, tehát csak motor és patron.

A felsőmaró asztalba építése valóban barkács jellegű megoldás, bár egyrészt ipari kivitele is ismert, talán kofic linkelt olyat valamikor, másrészt profi asztalosok is élnek vele.

Előnye a marómotorhoz képest, hogy könnyebb megoldani az emelés kérdését, mert sima motornál nem triviális sem a tartósan pontos emelés, sem a biztos (asztalhoz és magasságbeli) rögzítés kérdése, az már jobban hajaz a gépépítésre, mint a barkácsolásra.

Viszont tágabb lehetőségeket ad, nem korlátozzák az elképzeléseket a felsőmaró tervezési kötöttségei.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78382)
RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78384

Igen ez is szempont meg a visítás is. A workzone lappal úgy visít a gépem üresjáratban is hogy majd megsüketülök, leheet hogy csak az én fülem túl érzékeny a zajra, de engem nagyon zavar az a süvítő hang. Fülvédőt használok ezért. Amikor felraktam a zaj csillapított Freud lapot a gépre először az volt a döbbenetes számomra, hogy nincs sivítás. Csak a motor hangját hallottam de a lapét nem.

Azt is észreveszem, hogy kézbe fogva az olcsó lap ha megpöckölöm akkor cseng mint egy kristálypohár, a zajcsillapított freud lap meg ugyanerre egy tompa puffanással válaszol.

Előzmény: pali923 (78378)
RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78383

Köszi :) szép szép, de nem az én stílusom. :)

Előzmény: halaloszto (78372)
RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78382

De jobb lenne a gépbe építve a motor és tengely. A felsőmaró beépítés az barkács megoldás, nekem is ez van, de azért ennek is megvannak a maga korlátai. Ha viszont teljesen magad állítod össze a marógéped alkatrészeit akkor olyanra építheted amilyenre akarod. Nem sok dolog köti meg a kezed. Akár építhetsz olyan tengellyel és motorral gépet, amire a 700-800 ezer Ft-os marófejeket szoktak rárakni. De ez már ipari felhasználsra valók, és talán neked nem erre van szükséged.

Rengeteg videó, leírás van a neten a különböző felsőmarók asztalba építéséről, erről van színte a legtöbb tapasztalat, hiszen az ipari kategóriát azt ritkán barkácsolják már, inkább készen megveszik.

De ha van egy kis műszaki érzéked tengely, csapágy ékszijtárcsa, motor ügyben akkor játszi könnyedséggel meg tudod építeni a komoly kis gépedet. 

A filesőmarót azért szoktuk mi hobbisták az asztalba építeni, mert nagyon egyszerű, olcsó és gyorsan használatba lehet venni.

Előzmény: qpi001 (78371)
Rahed Lee okt. 2. Creative Commons License 78381

Nekem is 300-as Freud van az Electra-Beckum asztali gépemen. Én ezt használom kereszt- és hosszvágásra egyaránt, sőt még gérvágásra is :-) Nincs füst, nincs égett felület, csak a szép sima felület. Mint ha gyalulva lenne.

Lehet, hogy egyedül vagyok ezzel, de én úri huncutságnak tartom hobbiasztalos szinten ezt kereszt- és hosszvágósdit. Egy ipari üzemben, ahol két napig keresztben, utána meg hosszában vágnak, megértem, hogy a hatékonyság érdekében cserélnek gépet, fűrészlapot. De az én fajtámnak szerintem mindegy. Nem időre dolgozom, nincs norma, a felület legyen tökéletes. Nálam valahogy keresztben és hosszában is szépen vág. Nem látok különbséget. Igaz nem egy gagyi fűrésztárcsa, az a kacskaringós, piros műgyanta rezgéscsillapító inzertekkel ékített fajta. Én biztosan nem cserélgetem. Akkor veszem le, ha megy az élezőhöz :-)

Előzmény: pali923 (78378)
koopal okt. 2. Creative Commons License 78380

Épp ma volt az origón egy cikk, amiben magasztalják, milyen szép modern konyhát lehet varázsolni egy ócska-ódon fabútor sárgára festésével.

Más lett, az tény, de hogy megéri-e azt a szép fafelületet műanyaggá változtatni, azt erősen vitatom.

Ráadásul egy nem csak pizzás doboz kinyitására és ismerősöknek mutogatásra szánt konyhát semmiképpen sem raknék tele nyitott polcokkal.

Előzmény: pali923 (78379)
pali923 okt. 2. Creative Commons License 78379

"mivel festeni fogom feketére vagy fehérre a vázat, így nem szükséges hogy szép legyen az erezet sem"

Én érzek itt egy kis zavart az erőben: ha úgyis feketére vagy fehérre fested, és nem látszik az erezet sem, akkor miért válogatsz a fafajták között? Akkor elvileg akár fenyőből is csinálhatod, senki nem veszi észre, hogy abból van. Meg a hossztoldás mentes anyag is felesleges. Én pl. tölgyet biztosan nem festenék feketére, vagy nem tölgyből csinálnám, amit lefestek.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78356)
pali923 okt. 2. Creative Commons License 78378

Én ehhez még hozzáteszem, hogy az aldis fűrészlapokkal, főleg a hosszvágásra tervezettel igen erősen rezonál a fűrészem, a Freud lappal meg nem.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78364)
koopal okt. 2. Creative Commons License 78377

Szerintem:

Amelyik felsőmaró elég izmos ahhoz, hogy asztalba építve bármit (azért korlátokkal persze) elvégezhess vele, értve pl. a plattoló használatát, az már túl súlyos darab mondjuk egy 3-as lekerekítéshez kézből használni, vagy ABS-t eldolgozni vele.

Meg lehet oldani, én is megoldottam egészen eddig, de már jó ideje éreztem a hiányát egy könnyebb gépnek, és vettem egy 8 mm-es patronnal is rendelkező élmarót, ég és föld a különbség ezt felkapni és végigszaladni vele az anyagon.

Tehát ha jóval olcsóbban be tudsz szerezni egy marómotort, mint egy komplett marót, érdemes fixre beépíteni, és venni mellé egy kis méretű-súlyú (és persze teljesítményű, mert csodák nincsenek) felsőmarót.

De ha ritka művelet lesz nálad a marás, jobb egy nagyobb gép, amit tetszőleges módon használsz, legfeljebb tudomásul veszed a kompromisszumot, ami ugyanúgy vele jár, mint az általános célú körfűrészlappal.

koopal okt. 2. Creative Commons License 78376

Dehogyis vitte égés nélkül!

Az már eleve bele van kalkulálva a bükkel végzett munkákba.

Ha utána táblásítom, akkor letojom, hogy itt-ott (mert azért nem végig) megpirítja kicsit.

Ha pedig lécként kerül felhasználásra, gyalun vagy marón áttolom, azon kapja meg a végleges méretet.

Emlékszem, az Einhell tuningolására éppen egy bükk darabolás adta meg az ihletet, mert azzal bizony szinte végig megégett az anyag, nem beszélve arról, mekkora munka volt egyáltalán áttolni rajta.

Aztán kapott sík asztallapot, masszívabb vezetőt, és mindjárt más lett az eredmény, már a fa eredeti színe is látszott néhol...

Előzmény: halaloszto (78368)
halaloszto okt. 2. Creative Commons License 78375

Van Flexxe, és nem fél használni.

Előzmény: drRamaty (78322)
pajaci okt. 2. Creative Commons License 78374

A felsőmaróhoz csinálsz vagy veszel maróasztalt, és ha kell belerakod.

pajaci okt. 2. Creative Commons License 78373

Az én 250-es 48 fogú ha minden igaz WZ fogkialakítású lapomnál azt vettem észre, hogy hosszvágásnál nem a vágó oldala égeti a keményfát, hanem a másik, ahol megy ki az anyag. Halál pontosan nemigen tudom beállítani a stellt. Ha kicsit állítok a végén, akkor vagy a jobb, vagy a baloldali vágásfelületet égeti meg egy kicsit.

halaloszto okt. 2. Creative Commons License 78372

így van, inkább csinálj egy olyat ami tetszik!

Pl:

http://www.instructables.com/id/Rustic-Bed-Frame-Queen-Size/

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78352)
qpi001 okt. 2. Creative Commons License 78371

Köszi a tanácsaitokat a fűrészlapokhoz. A felsőmaróhoz lenne még annyi kérdésem, hogy érdemes-e egyáltalán a felsőmaró megvétele? Ezalatt azt értem, hogy nem érdmesebb-e egy maró motor, ami nem használható kézben, csak a padba építve?

Igazából ha a munkák nagy százaléka műhelyen belül megoldható, akkor egy egyszerűbb felsőmaró is megtenné és melléje egy jó marómotor beépítve az asztalba, nem?

RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78370

Puhafa vágáshoz, rétegel lemez vágáshoz, osb vágáshoz én is ezeket a Workzone lapokat szoktam felrakni. De ezeket elég ritkán kell vágnom, így kb 90 %-ban csak a keményfa hosszvágásra való lap van fent a gépemen.

Régen én is úgy gondoltam mint te, hogy van egy olcsó asztali gépem, arra majd jó lesz a gyári lap. Jó is volt egy darabig amíg nem kezdett el beégni. Vettem a Freud lapokat, elég nehezen izzadtam ki az árát akkoriban, szívtam is a fogam. De aztán rá kellett jönnöm, hogy ég és föld a különbség a két lap között. Ekkor változott meg a véleményem. Szóval nem verdikteket mondok, hanem a tapasztalataimat. Ha valamivel nincs tapasztalatom akkor inkább hallgatok. 

Ha majd te is egyszer eljutsz oda, hogy vegyél minőségi lapot, akkor talán te is meg fogod változtatni a véleményed ahogy én tettem.

Előzmény: koopal (78367)
RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78369

Igen így van.

Előzmény: halaloszto (78366)
halaloszto okt. 2. Creative Commons License 78368

Ha 2colos bükköt égés nélkül vitte hosszában, akkor az baromi jó kell legyen!! Én még annyit semmivel nem szoptam mint gőzölt bükkel, ránézel és beégett.

Vajk

Előzmény: koopal (78367)
koopal okt. 2. Creative Commons License 78367

Bükk pallót, akác pallót (mondjuk annál keményebbet még nem) a 40 fogú lappal vágtam, mert mindig csak elodázom, hogy vegyek kifejezetten hosszvágáshoz valót.

A Makita lap egész szépen elboldogult velük, egy-egy alattomosan görbülő darabbal gyűlt meg csak a bajom, de azt is megoldottam.

Ritkán szélezek-szeletelek ilyen pallókat, nem lenne éppen gazdaságos befektetés, de ha sűrűn fordulna elő, már mindenképpen megérné.

Fenyőt pedig eszi keresztbe-hosszába, és legtöbbet azzal dolgozok.

Többször is kifejtettem már itt azt a véleményemet, hogy ami mindenre jó, az semmire sem jó igazán, ezt most sem tagadom meg, tehát az általános célú lapok nem nyújtják ugyanazt a minőséget-teljesítményt, mint az egy-egy feladatra kihegyezettek.

De hogy csak tüzelődarabolásra lennének alkalmasak, azt a saját tapasztalatom alapján cáfolom, és ezt a kijelentést betudom Repítő szokásos nyakas-verdiktes kijelentései egyikének, kicsit kiszuszogom magam, és túllépek rajta.

Előzmény: halaloszto (78363)
halaloszto okt. 2. Creative Commons License 78366

jól tippeltem a tömörfával és a hosszvágással. ettől ezek a lapok jók kézi meg asztali fűrészbe is, csak nem tömörfa hosszvágásra. hanem keresztvágásra (mint a gérvágón) meg lapok/deszkák darabolására.

Vajk

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78364)
RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78365

Nem az alsó kategóriás gépen múlik, hogy milyen lapot használok. Ez valami nyakatekert gondolkodás

Én a feladathoz választom a lapot és nem a géphez. (a méretek azért fontosak.) Szóval ha nekem keményfát kell hosszvágnom, akkor olyan lapot teszek fel. Meg sem próbálom már más lappal. Nem tesz jó az sem a lapnak sem a gépnek sem az idegeimnek. 

Bútorlaphoz is használtam eddig az egyik freud lapot, de majd szeretnék venni olyan freud lapot ami kimondottan csak bútorlap vágásra ajánlják. Azzal nem fogok mást vágni, mert az az egyik legdrágább fűrészlap a freudnál.

Azért kell másik lapot vennem a bútorlaphoz mert már kezd kicsit tompa lenni a sok keményfa vágástól az a lapom amit keményfa hosszvágásra és bútorlaphoz is ajánlottak, így viszont már nem olyan éles és a bútorlapon elkezdi kicsipkézni a vágást - kipattogzik.  

Előzmény: koopal (78362)
RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78364

"Másrészt ha leírom, hogy nálam egy nem éppen minőségi körfűrészen meglehetősen jól működtek, akkor milyen megfontolásból pöccinted el az információt ilyen kinyilatkoztatás szerű tömörséggel?"

Saját tapasztalatból. Én ezekkel a lapokkal nem tudtam vágni sem juhart sem tölgyet sem akácot hosszvágásnál. Csak füst volt, és megégett felület. A gép szenvedett vele. 

halaloszto okt. 2. Creative Commons License 78363

az a különbség, hogy repito tömörfával játszik. ahhoz ezek tényleg nem igazán jók, csak keresztvágásra. viszont pl rétegeltet szabni, táblásított fenyőt szabni jók!

Vajk

koopal okt. 2. Creative Commons License 78362

"Gérvágóra jók ezek a lapok."

Ennek a kategorikus kijelentésnek az alapjára kíváncsi lennék.

Egyrészt a leírásuk alapján körfűrészhez ajánlják, pl. lapanyagot nemigen vág az ember gérvágóval.

Másrészt ha leírom, hogy nálam egy nem éppen minőségi körfűrészen meglehetősen jól működtek, akkor milyen megfontolásból pöccinted el az információt ilyen kinyilatkoztatás szerű tömörséggel?

Neked Freud lapjaid (is) vannak, tudjuk, na de nem mindenki szán  rá annyit, főleg alsó kategóriás géphez, nem kéne minden olcsóbb lapot elintézni azzal, hogy az csak tüzelőhöz való, mert nem üti meg a nagy márka mércéjét.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78354)
halaloszto okt. 2. Creative Commons License 78361

Sok fog:

- szép felület

- szép keresztvágás, kevésbé tépi ki a szélét

- klafa rétegeltlemezhez, bútorlaphoz ez sem jó, de lehet vele próbálkozni

- hosszvágás hajlamos fákban hamar beég

- vastag anyag (2cm felett) hosszvágás túlterheli a fűrészt és hamar beég a fa

Kevés fog:

- hosszvágásra való

- jó lappal hosszvágásnál ez is tud szuper felületet

- hosszvágásnál haladósabb, nem/sokkal nehezebben ég be

- mivel a fogak között van hely a fűrészpornak, vastag anyaghoz is jó

- mivel kevés fog van egyszerre az anyagban, vastag anyagban kevésbé terheli a motort

- keresztbe vágva csúnya a vágáskép, szaggat. a nagyon lassú előtolás segít.

Vajk

Előzmény: qpi001 (78340)
buats1950 okt. 2. Creative Commons License 78360

Devizára rakodó banki költségek:

Pld.

Átutalt összeg: 509 €; (160 376 Ft) 1€=315,0806 Ft

Deviza jutalék: 4698 Ft. Ezt az összeget a bank 1 € átutalása esetén is felszámolja.

Kb. 2700 € után csökken arányosan a jutalék összege.

Deviza könyvelései díj: 481 Ft.

Összesen:   165 555 Ft ; Így került  1 € = 325,2554 Ft-ba.

200 €-os kereskedői ajánlatnál  1 €=340-345 Ft-t kell kifizetnie a banknál.

Előzmény: GPS (78338)
pajaci okt. 2. Creative Commons License 78359

Kemény fát általában igen pontos méretekre készít az ember, ezért vágás után jön a gyalulás, az eltüntet mindent.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78357)
Barnamedvébb okt. 2. Creative Commons License 78358

fekete ágy? ne máááár! :)

gőzölt bükk az gyönyörű, de feketén annak is mindegy

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78356)
RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78357

Ez az, erről beszélek :) Keresztvágásra lehet használni, de hosszvágára sem a sűrű fogú sem a ritka fogú nem jó. Ahhoz túl nagy a workzone fordulatszáma. A gérvágón meg úgyis csak kereszt vágást csinál az ember, a gérvágóknak jóval kisebb a fordulatszáma, így oda megfelel. 

Előzmény: pajaci (78355)
RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78356

Most én is gondolkodhatok, hogy miből csináljam meg az ágy vázát. Van juharom, bőven elég lenne rá, de azt másra tartogatom. Az ágy oldalfalaihoz meg rövid a juhar anyagom, ott toldani kellene. Szép lenne juharból, de mivel festeni fogom feketére vagy fehérre a vázat, így nem szükséges hogy szép legyen az erezet sem. Gondolkodok azon is hogy hossztoldás mentes táblásított anyagot veszek hozzá, de az elég drága. A sima táblásított is jó lenne talán. Fenyőből és bútorlapból nem szeretném csinálni, inkább valami tölgy vagy gőzölt bükk anyagra gondoltam. 

Tanácsokat szívesen veszek :)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78352)
pajaci okt. 2. Creative Commons License 78355

Puhán, keménynél égésnyomok szoktak előfordulni :-(

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78353)
RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78354

Ezt pár napja kibeszéltük már. Gérvágóra jók ezek a lapok. 

Előzmény: koopal (78350)
RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78353

Puhafán vagy keményfán? 

Előzmény: pajaci (78348)
RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78352

Na most eldőlt, hogy nem fogom átalakítani az ágy alkatrészeit. Nem volt nehéz dönteni mivel szeggel volt felrakva a lábfal tetején a díszléc ezért elkezdtem leütni egy keményfa megtámasztással. Félig jött ki a szeg és utána az egész belseje kiesett. Az oldalán a furnérozott furnér lapot erölködés nélkül le tudtam húzni mindkét oldalt. A ragasztó valami ótvar, talán csiriz, de azt is spórolva rakták fel. Belül léc váz, hulladék fákból összetákolva, 1-1 szeggel a végükön összeütve.  simán el tudom kézzel tekerni a szeg körül a léceket.

A váz nyeklik mintha papírlap lenne. A képek magukért beszélnek. 

Előzmény: joevagyok68 (78344)
hobbitasztalos okt. 2. Creative Commons License 78351

Valahol olvastam hogy porszívó kiszuperált fordulatszám szabályzó elektronikáját lehet rászerkeszteni barkácsgépekre, vagy ez csak legenda?

koopal okt. 2. Creative Commons License 78350

40 fogú 250-es lap általános célra való, tehát hossz- és keresztvágásra is, és már egy közepes minőségű (pl. Makita) is meglehetősen jó vágásfelületet ad, nem feltétlenül a tüzelődarabolás kategória.

Hogy konkrétan a Workzone-é nem egy nagy cucc, az más kérdés.

De jó pár éve vettem én is tőlük háromdarabos készletet, amíg az Einhellem volt meg, azzal a 40 fogú egészen elfogadható minőséget produkált.

Barnamedvébb okt. 2. Creative Commons License 78349

valóban :)

Előzmény: koopal (78346)
pajaci okt. 2. Creative Commons License 78348

48 fogú a 250-es körfűrészlapom, szinte gyalult felületet ad. Ha egy körbegyalult lécet vágok ketté hosszában, akkor lesni kell melyik a vágott felület.

RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78347

Szerencséd volt :)

Előzmény: joevagyok68 (78341)
koopal okt. 2. Creative Commons License 78346

Pistinek nagyon a szívéhez nőhetett ez a gép, hogy ennyire nem akar megválni tőle.

RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78345

A workzone géphez 2 db tárcsát adnak. Az egyik benne van a gépben és mellette a másik. Az egyik ha jól emlékszem 40 fogú a másik meg talán 63 fogú ? Nem vagyok biztos benne fejből. A nagy fogú durva fűrészelésre való, tüzelő stb vágásához jó meg nagyoló vágásokhoz. Nem szép a vágás felülete. A sürübb fogazatúval már lehet szépen vágni léceket. ELVILEG! Ugyanis amit az aldiban lehet kapni workzone fűrészlapot (ugyanez van a gépben is) nem nevezhető minőségi lapnak. Mivel a gép elég sokat pörög, így nagyon melegszik vágkor és hamar ráég a fa a lapra, olyankor meg az az érzésed, hogy tolod, neki egyre jobban, de nem visz. Keményfát vágva hosszvágásra 1-2 m után dőlt a füst a fűrésztárcsától úgy égetett. Ezek a lapok keményfára teljesen alkalmatlanok. 

Nem ajánlom hogy vegyél belőle tartalékot, inkább ruházz be jó FREUD lapokra, elfogadható az áruk és minőségiek. Ha majd eljutsz oda hogy vennél akkor mejd elmondom, hogy milyeneket vettem amik nagyon jók.

A feklsőmaró témában sokat szvtam már, egyet már teljesen hazavágtam, persze olcsó gagyi volt. Van egy ősrégi fekete Bosh gépem, ez jó lenne, de nincs fordulatszám szabályzás rajta és csak 8-as szárú marót fogad. Az asztalba építéshez vettem egy másik gépet, ez már jóval nagyobb és erősebb is mint a bosh, ez már tud 8-as és 12-es szárú marót is fogadni, ez nagyon fontos! Plattoló maró 12-es szárral van, meg jónéhány spéci ami jól jön. Az ilyen marókhoz viszont kell a teljesítmény is és a fordulatszám szabályzás is. 

Előzmény: qpi001 (78340)
joevagyok68 okt. 2. Creative Commons License 78344

Teljesen ugyan ez van oroksegbol 2, de lehet lenne 4 is.

En csak 1 percig gondolkodtam az 'atalakitasan ' ! Majd elvetettem az otletet..

Marad az 5 x 15 pallo /vagy 7,5 * 15 gerenda/ 'oldal'   + 15*15 vagy 20 * 20 gerenda labas 'minimal' agy variacio.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78316)
pajaci okt. 2. Creative Commons License 78343

"Sőt, az se játszik ebben az esetben, hogy az áru már úgyis a raktárban van, rég kifizetve, egy régebbi árfolyamon.

Hisz az áru pótlását a mai, emelt árfolyamon kell teljesítse."

Normális webáruházban ott van hogy raktáron lévő mennyiség. Ha elfogyott akkor az új beszerzésnek esetleg más ára lesz, és az szerepel a honlapon.

Barnamedvébb okt. 2. Creative Commons License 78342

szerintem most is az a baj, hogy a javítás bent van tartva az evidenciában :)

és nem tud kitörni belőle, mert ez egy nagyon masszív evidencia :DD

Előzmény: pali923 (78328)
joevagyok68 okt. 2. Creative Commons License 78341

Orulok , hogy beszamoltral errol, mert en arra emlekeztem, hogy ez is vasarnaptol akcios...

Meg filoztam is, hogy mikent fogok 2 fele szaladni...es 1 x-re fogni a 2 agybetetet es a furesztarcsakat ! :-) 

Miutan olvastam, hogy matol akcio, du. 3 kor elmentem az aldiba....mivel tul sok remenyt nem fuztem hozza, hogy van meg, csak kis kosarat vittem. Volt meg 2  ! 

De mivel kis kosaram volt es nem birtam el a 2-t kezben + meg vettem volna mast is, megkerttem valakit, hogy 'orizze' nekem mig kiszaladtam nagy kocsiert.

Kosz az infot.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78301)
qpi001 okt. 2. Creative Commons License 78340

Hétvégén megveszem körfűrészt az tuti! Tényleg a fűrészlap fogszám különségek miben mutatkoznak meg, miért jobb az egyik mint a másik? Mert ahogy látom az Aldi azt is árulni fog, különböző féléket. Mondjuk szerintem elsőre a gyárival is elleszek egy darabig, aztán később valami jobbat szeretnék majd venni.

A következő gép amit venni szeretnék, az egy felsőmaró lenne (ha jól tudom ezt is árulni fog az aldi nemsokára). Ennél mire kell figyelni? Hobbi célra használnám csak, ezért nem szeretnék drágát venni (valahogy úgy képzelem, hogy inkább jó marófejek kellenek, mint erős gép, de aztán lehet hogy rosszul látom). Ja és olyat szeretnék, amit később be tunék építeni munkapadba, hogy precizebb munkákra is jó legyen.

Előre is köszi a segítségeteket

Előzmény: RepülőgépÉpítő (77863)
halaloszto okt. 2. Creative Commons License 78339

"röpke 1 hónap leforgása alatt akár 5-6 %-ot is módosulhat az árfolyam. Volt már ilyen."

nem sokat tudnál mutatni.

erre normálisék ráírják az ajánlatra hogy pl 318-az euróig érvényes és kész. 

amúgy meg legyen euróban, nekem egál. eurós számlát ki tud állítani? van eurós folyószámlája ahova fizethetek? van euró kasszája ahol kp fizethetek?

Vajk

GPS okt. 2. Creative Commons License 78338

"Van egy nagyker árlistája, ráteszi az árrést és kész. Mivel a nagyker lista nettó eurós, hát az övé is az lesz."

Hát ez nem ennyire egyszerű egy olyan ország esetében, ahol röpke 1 hónap leforgása alatt akár 5-6 %-ot is módosulhat az árfolyam. Volt már ilyen.

Egy komoly kereskedés nem dolgozik (dolgozhat) csillagászati árrésekkel - amibe bármi belefér.

Ha mondjuk nettó 10%-al dolgozik, ott már nagy érvágás egy ekkora árfolyamingadozás.

Sőt, az se játszik ebben az esetben, hogy az áru már úgyis a raktárban van, rég kifizetve, egy régebbi árfolyamon.

Hisz az áru pótlását a mai, emelt árfolyamon kell teljesítse.

Így hát a ma kapott Ft-ból nem mindegy hogy mennyi eurót vehet - mert ha kevesebbet, mint az eurós ár - akkor nem hogy nullás a bolt, de még hozhat pénzt hazulról is a pótlásra.

Más kérdés, hogy ha Euróban ad árat, akkor oda kellene írni, hogy pl.: "Az euro árfolyamát a kifizetés napján érvényes, MNB középárfolyamon kalkuláljuk".

.

Előzmény: halaloszto (78336)
RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78337

Már volt rá eset, hogy valamire ilyen árat kaptam. Ebből is az látszik, hogy az a cég katalógus fotók alapján árusít, nincs raktárkészlete belőle, így a szakértelme is megkérdőjelezhető. 

Előzmény: GPS (78334)
halaloszto okt. 2. Creative Commons License 78336

Mert nem igazi kereskedő. Nincs piacismerete, nincs stratégiája. A termékről pont annyit tud mint te az internetről, azaz kicsit kevesebbet mert nem googlezta órákat és nem is ért a használatához. 

Van egy nagyker árlistája, ráteszi az árrést és kész. Mivel a nagyker lista nettó eurós, hát az övé is az lesz.

Vajk

Előzmény: adingos (78335)
adingos okt. 2. Creative Commons License 78335

Mert Nyugaton már Euró van, annak fix az értéke ott. És Ők leszarják, hogy itt menyit változik az Euró. Úgy vannak vele, ha neked kell, számold át, oszt vagy kell, vagy nem.

Előzmény: pali923 (78333)
GPS okt. 2. Creative Commons License 78334

"....legfeljebb kikötéssel, hogy ez x napig érvényes."

Igen, így korrekt lenne - ez ellen nem lehetne kifogás.

.

Előzmény: pali923 (78333)
pali923 okt. 2. Creative Commons License 78333

Azért itt nem évekig tartó árfolyamugrálásokról van szó, mint egy hitelügylet esetén. Ha mondjuk komolyan szeretne eladni egy cég, akkor egy konkrét, ma elküldött árajánlatot megadhatna Ft-ban is, legfeljebb kikötéssel, hogy ez x napig érvényes. Amelyik cég nem tudja mondjuk 1 hónapra elkárolni (vagy megnyerni!) az árfolyamváltozás hatását egy 200€-s terméknél, az ne kezdjen kereskedni. Az talán más, ha folyamatosan felteszi valaki az árakat egy weblapra, de egyedi esetekre ezt én nagy baklövésnek tartom.

Előzmény: GPS (78331)
GPS okt. 2. Creative Commons License 78332

Jav:

...nem lenne 600 ezer....

Előzmény: GPS (78331)
GPS okt. 2. Creative Commons License 78331

Nem olyan nagyon rossz szokás ez - egy importárú esetében.

Ha ez régebben szokás lett volna, akkor lehet ma lenne 600 ezer devizahitel (úgymond:) "károsult" az országban.

Hadd ne idézzem Bélát - aki úgy reagált arra, hogy az euró megy fel, mint a rakéta - hogy: "Ő ezt leszarja, mert ő nem euróban kapja a fizetését...sőt nem is euróban vásárol. Így hát őt nem érinti az euró árfolyama."

Háát, így is lehet nézni... csak látni nem fogunk túl messze ezzel a fajta "nézéssel".

.

Előzmény: pajaci (78329)
adingos okt. 2. Creative Commons License 78330

A nagy lehúzások, és át baszások idejét éljük !!!!!

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78327)
pajaci okt. 2. Creative Commons License 78329

Ez az euró+áfa ősi román szokás :-)

pali923 okt. 2. Creative Commons License 78328

"evidenciában fogjuk tartani a javítást" :)

Ez a duma talán még a guglis fordításoknál is rettenetesebb.

Egyébként kíváncsi lennék, meg tud-e élni egy cég ilyen hozzáállással és üzleti modellel. Vannak kételyeim.

RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78327

Megjött a válasz az árajánlat kérésre, a lombfűrész ügyben. A nagy szakértő úr 199€+áfa árajánlatot adott és

a fűrészlap tipusáról természetesen el felejtett információt írni.

Ez azt jelenti, hogy neki nincs raktáron, és csak akkor hoz be ilyen gépet, ha megrendelés van rá. Azaz nem fektet bele egy büdös fillért sem. Mivel nem forint árat, hanem eurós árat adott meg ebből lehet tudni mindezeket.

Ha lenne raktáron ilyen gépe, akkor megnézhette volna a szakértő úr, hogy milyen fűrészlap kell bele. 

Szóval ez az üzlet is egy nagy kamu üzlet.

Megköszönte  a honlappal kapcsolatos észrevételt és ígéretett, tett, hogy "evidenciában fogjuk tartani a javítást" :)

Hiszi a piszi :)

Előzmény: rferi (78259)
RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78326

A keresőbe a 3d Warehouse oldalon írd be a bed szót és rengeteg ágyat fogsz találni.

Én ezt néztem ki :

https://3dwarehouse.sketchup.com/model.html?id=4e2a4620fbfd476863d977b06bbd429d

Előzmény: drRamaty (78323)
RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78325

A google skechup programhoz a 3D warehouse oldalon rengeteg rajz van, én is onnan bogarászok. Most találtam egyet ami nagyon hasonlít a kívánság fényképre és még a méreti is majdnem mm pontosak mint ami nekem kell csak keveset kell módosítanom a rajzon.

https://3dwarehouse.sketchup.com/

rferi okt. 2. Creative Commons License 78324

A furnérja miatt megveszik az ecserisek, leszedik róla, és javítják vele az értékesebb cuccokat

drRamaty okt. 2. Creative Commons License 78323

Ezt a dikót tényleg hagyd a bánatba. Több meló lenne vele, mint egy újjal. Viszont eladni se lehet, a kutyának se kell. Ha találsz valamilyen jó ágy keret tervet, oszd meg, két éve tervezem én is, rengeteg száraz diófám van.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78316)
drRamaty okt. 2. Creative Commons License 78322

Akkor az buzi :-)

Előzmény: rferi (78315)
Pote01 okt. 2. Creative Commons License 78321

Nem akarlak elkeseríteni, de ha ez az a két darabos bittartó amiben van egy rövid meg egy hosszú, akkor én azt egy hónapja vettem, még tavaly ilyenkorról maradt készletből, úgy, hogy már kétszer is leszállították az árát. Ha jól emlékszem 1000 vagy 1500ért. Nálunk a középső sorban az első néhány asztalon mindenféle csomagolássérült meg régi akciókból megmaradt holmik vannak néha bagóért, érdemes turkálni.

halaloszto okt. 2. Creative Commons License 78320

hoppá. 

Előzmény: rferi (78315)
rferi okt. 2. Creative Commons License 78319

Ne hülyéskedj már!

Add el, és igyál az árából két sört.

Aztán csinálj egy újat, olyat, amilyet szeretnél!

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78317)
Rahed Lee okt. 2. Creative Commons License 78318

Egy kis off:

Továbblépés miatt eladnám 3 hónapos (még 9 hónapig garis) 160A-es BLM 1600M hegesztó inverteremet, ha érdekelne valakit. Karcmentes gyári új állapotban 35 ezerért. Bruttó 50 a bolti ára.

RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78317

Ezekből  az elemekből kellene összehozni valami ilyesmit 

RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78316

Na csináltam pár képet arról az öreg örökölt ágykeretről ami évek óta a padláson porosodott. Borzasztó !

Ebből kellene valami értelmeset kihozni.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78306)
rferi okt. 2. Creative Commons License 78315

Nyilván mert nincs neki!

Előzmény: halaloszto (78304)
rferi okt. 2. Creative Commons License 78314

Ja, bocs!

Igazad van, összezavarodtam! :))

Előzmény: drRamaty (78300)
RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78313

Azt a zip tömörítő programot amit ő írt az öccsével nagyon sokat használtam még a dos-os világban de még win98 alatt is. Ennek a programnak a licenszének az eladásából gazdagodott meg annyira, hogy létre tudta hozni a paypal-t, ami már milliárdossá tette. Szóval nem kis tehetség a fickó.

Előzmény: GPS (78309)
Barnamedvébb okt. 2. Creative Commons License 78312

hát, ez bennem is felmerült

már csak azért is, mert pl. többet látna :)

nem hátrány

Előzmény: halaloszto (78304)
RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78311

Látom meg a cikizés :) Engem is cikiztek, de nem baj, így legalább nem unalmas az élet. :) 

Előzmény: GPS (78307)
409 okt. 2. Creative Commons License 78310

Háááát, az ilyen kicsi az még pedofília......... :-P  :-)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78299)
GPS okt. 2. Creative Commons License 78309

Hát jahh, ez a másik csodabogár.

EZ A PALI  nem elég, hogy piacra dobta az első, valóban működő és piacképes full-villanyautóját (a TESLA-t)... szabadidejében összekendácsoltatott egy működő űrjárművet is.

És mindezt 43 évesen !!!!

.

Előzmény: Garfield007 (78308)
Garfield007 okt. 2. Creative Commons License 78308

Hát, ha NASA, akkor inkább ők: http://www.spacex.com/

Most tőlük kér segítséget a NASA is és még sokan mások :-)

Előzmény: GPS (78307)
GPS okt. 2. Creative Commons License 78307

"A Rahed Lee kolléga akarja a NASA-val megcsináltatni az ékszíjtárcsát "

Részemről a NASA-t nem ajánlanám, mert az egy állami (!) ügynökség - és én mint ilyenre nem nagyon bíznék rájuk egy ékszíjtárcsát.

Ha már... akkor én inkább EZT A CÉGET  ajánlanám. Sokkal jobbak a referenciáik - ráadásul jó helyekről is :-)))

.

RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78306

Most állhatok neki ágyat eszkábálni. Még nem tudom, hogy hogyan. Van egy 60-as évekből való 2 személyes szétszedhető ágykeretem, nem igazán tetszik, meg csak 187cm hosszú nekem meg 2 m-es kell, és rohadt nehéz, a 4 db ágyvég egyenként olyan 30-35 kg + az ágyak levehető hosszú oldala. Megtoldani nem akarom, mert az gázos lenne, habár tudom, hogy a ragasztó erősebb mint a fa, főleg ha még becsapolva toldom. Ezen még filózok.

Az ágy díszítésének a formája sem tetszik, a szine meg végképp nem, rettentő öregesen, ódivatúnak néz ki. 

Az ágyvégek és az oldalfalak is furnérozottak, itt ott elkezdett felvállni a furnér. Igencsak átalakításra szorulnak a stílusuk miatt, de nem tudom mi van a furnér alatt. Így nagyon vacilálok, hogy ne vegyek e inkább normális faanyagot és abból csináljam meg a teljesen új ágyat vagy ennek az átalakításával kínlódjak. A furnér borítás nem lenne baj éppenséggel, mert úgyis festve lesznek az ágy vázak. 

pajaci okt. 2. Creative Commons License 78305

Lapos szíjat használ ha jól láttam, az meg a csúcsra tör állandóan.

Előzmény: halaloszto (78303)
halaloszto okt. 2. Creative Commons License 78304

egyszerűen nem értem miért nem flexxel csinálja.

Vajk

Előzmény: Barnamedvébb (78302)
halaloszto okt. 2. Creative Commons License 78303

jól értem hogy V hornyot nem is csinált, csak kicsit domború és kész?

Előzmény: rferi (78296)
Barnamedvébb okt. 2. Creative Commons License 78302

hát ez beszarás ezzel a körfűrésszel :)

micsoda fazon! :)

RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78301

Ma 3/4 7 kor már ott voltunk az asszonnyal az Aldi bejáratánál. Vártuk a nyitást. 7-kor mire kinyílt az ajtó már 5-en álltak sorba rajtunk kívül, mindenki az akciós termékekét jött :) Elsőnek mentünk be, egyből irány a kipakolás. 4 db fa ágybetét volt, 12990-ért, 2 db-ot gyorsan beleraktunk a kosárba, piszok nehezek, van bennük anyag pedig csak egy bükk farács. Mondja az eladó, hogy az nem akciós, azok hátul vannak, na gyorsan visszapakoltunk és irány hátra, és tényleg ott voltak az akciósak, szintén 4 db 11.990-ért azaz egy ezressel olcsóbban darabja. Gyorsan vettem kettőt. Ennél gyengébb minőségű, nyírből készültet lehet kapni 17.000-ért az Ikeába és annak nem lehet felhajtani sem a fejrészét, mint az Aldiést. Vettem 5 literes favédő lazúrt kül és beltérit, tölgy szinben 3990 Ft-ért, ez volt az egyetlen darab. Egy bittartó készletet ami nem mágnesesen rögzíti a bitet hanem záras, az 2990-be került a 2 db-os szett. Még pár apróságot összeszedtem majd 43.000-volt a végösszeg. :)

Mire végeztünk kb 10-15 perc alatt addigra az akciós pultok igen csak le voltak rabolva :) :) Mindenki ott tolongott, senki nem a kajáért állt sorba :)

drRamaty okt. 2. Creative Commons License 78300

Nem, nem. A Rahed Lee kolléga akarja a NASA-val megcsináltatni az ékszíjtárcsát :-)

RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78299

57 év közeledtével már a kicsivel is meg kell elégedni :)

Előzmény: Barnamedvébb (78295)
RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78298

Teljesen mindegy! 3 év garancia nem elég? 

Előzmény: gyuszi1989 (78291)
pajaci okt. 2. Creative Commons License 78297

Nem semmi!!!!

rferi okt. 2. Creative Commons License 78296

Ramaty meg szarozik a tömbszikrával! :)))

Barnamedvébb okt. 2. Creative Commons License 78295

én is erre gondoltam, hogy alacsonyra teszi a lécet Repítő :)

Előzmény: 409 (78294)
409 okt. 2. Creative Commons License 78294

Azokból azért "valamivel" nagyobb jobban esne.  :-P

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78289)
409 okt. 2. Creative Commons License 78293

Mi vele a gond a hatótávolságán kívül??  :-))

Előzmény: GPS (78292)
GPS okt. 2. Creative Commons License 78292

Ilyen alpári parasztvakítást is rég láttam - azért kisülhetne a szemük Ezért a termékért - de a leírásáért is.

.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78290)
gyuszi1989 okt. 2. Creative Commons License 78291

És mennyire megbízható az a hőlégfúvó?

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78290)
RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78290

Nem! Irreálisan drága ahhoz képest hogy mit tud. Még a felesleget sem tudja levágni két oldalt, a végeket sem.

Hulladék anyagokból kb 1-2 óra alatt elkészíthető egy olcsó hőlégfúvóval. Vasárnap az aldiban lehet venni hőlégfúvót hozzá fillérekért. :)

A gumihenger egy kidobott öreg mátrixnyomtatóból elkészíthetö.

Előzmény: gyuszi1989 (78284)
RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78289

Vagy cicihajtás :) Két ekkora dudort szerezni nem kellemes, de két cicit azt igen :)

Előzmény: Barnamedvébb (78287)
RepülőgépÉpítő okt. 2. Creative Commons License 78288

Az a két hullámos idom teflonból készül, az élettartama így az örökkévalóság + 1 nap, ha nem jut be por közéjük. Még kenésre sincs szükségük és hangtalanok. 

Előzmény: Barnamedvébb (78282)
Barnamedvébb okt. 2. Creative Commons License 78287

akkor megvan a neve is: dudorhajtás :)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78286)
RepülőgépÉpítő okt. 1. Creative Commons License 78286

Ezt még én sem láttam, hogyan oldották meg belül, nagyon érdekes, a kettős szíjhajtás ami nem egyforma sebességgel forog azonos tengelyről. Én teljesen másra számítottam, de ez a dudoros megoldás is nagyon szellemesen van kitalálva. 

Köszi hogy felraktad ezt a videót, ma is tanultam újat :)

Előzmény: Kamelot (78281)
Kamelot okt. 1. Creative Commons License 78285

Foggalmam sincs. Most láttam először ilyet. De legalább láttam. Nem kell képzelődnöm.

Előzmény: Barnamedvébb (78282)
gyuszi1989 okt. 1. Creative Commons License 78284

Üdv!

Erről valakinek van véleménye? Érdemes ezt megvenni kisipari munkára?

http://www.uni-max.hu/asztali-elragaszto-2-000-w/d/

halaloszto okt. 1. Creative Commons License 78283

bazi jó!!!

Barnamedvébb okt. 1. Creative Commons License 78282

azok a műanyag idomok biztosítják az oszcillálást?

ha igen, vajon meddig bírják? egyszer csak elkopik
akkor kevésbé fog oszcillálni?

Kamelot okt. 1. Creative Commons License 78281

Végre egy videó ahol látni lehet hogy működik egy gyári oszcilláló csiszoló.

gdzsozy okt. 1. Creative Commons License 78280

a megélhetési az meg nem munka hanem szívás. :)))

Előzmény: halaloszto (78273)
fahobby okt. 1. Creative Commons License 78279

Ha elkészülsz velük szívesen megnéznénk egy-két képet.

Az álmaink netovábbja ha a gyártást repcsiépítő módjára dokumentálnád (kisfilm) :))))

Paco155 okt. 1. Creative Commons License 78278

Igen.

MN 3100 okt. 1. Creative Commons License 78277

Szervusztok!

Köszönöm a véleményeket, hozzászólásokat.

A mai nap már be is  szereztem 3 pár szorítóhoz

való vasanyagot.  A gerenda 40x40-es lesz.

(Bevált  csapaton ne változtass!)

Az anyag költség eddig és valószínű véglegesen

cirka 6000 Ft volt. A fúrást, hegesztést magam is

megcsinálom. Egyedül a menetes csapon (dión)

gondolkozom, hogy magam reszelgessem, vagy

vigyem esztergályoshoz.

Ha majd kész lesz, és táblásítok vele, kiderül

mire jutottam.

Apropó: igaz-e, hogy táblásításkor akkor jók a lécek,

ha kézzel összeszorítva őket nem lehet átlátni köztük?

Péter

Előzmény: fahobby (78213)
Barnamedvébb okt. 1. Creative Commons License 78276

nyáron huzamosabban kitn voltam és azért már felfedeztem egy hobbiasztalost az utcában :)

mondtam lánynak, az az ember asztalos, mondta, nem, valami gyári munkás

de egyszer nyitva volt a garázsajtó (illetve műhelyajtó) és ott állt egy kombinált gyalugép

meg ezután jobban figyelve, hallottam, hogy megy körfűrész, stb.

Előzmény: pajaci (78275)
pajaci okt. 1. Creative Commons License 78275

Hja kérem tízszeres jövedelemmel nincs rá szükségük hogy otthon fusizzanak, és még a sör is olcsóbb :-)

Előzmény: adingos (78272)
Barnamedvébb okt. 1. Creative Commons License 78274

én távmunkában, otthon dolgozom, beosztása sem okoz gondot

magyarul: reggel és késő délután bőven meg tudom oldani a melót, 

a hangos asztalos hobbit meg nyomom munkaidőben

halaloszto okt. 1. Creative Commons License 78273

a hobbiasztalosság nem munka, az pihenés.

adingos okt. 1. Creative Commons License 78272

Jó lóra tett a kolléga. Szombati nap max csak a fűnyírás engedélyezett, de ott is a ganét el kell vitetni. Vasárnap meg totál kuss van mindenkinek, mert NEM LEHET SEMMI MUNKÁT SEM CSINÁLNI. A vasárnap az pihenésre való !!! Kocsit mosni meg végképp, hisz arra való a mosó, h vidd el oda.

Előzmény: pajaci (78269)
halaloszto okt. 1. Creative Commons License 78271

Nem olyan óriási költség felszerszámozni egy profilhoz. Ha kell belőle pár tonna egyszerre, simán egyediben csinálják.

Vajk

Előzmény: RepülőgépÉpítő (78267)
Barnamedvébb okt. 1. Creative Commons License 78270

természetesen ez is felmerült bennem

ipart nem fogok bejelenteni, ha engedély kell (mérete miatt gyanítom, hogy igen)

hobbi meg nehezen támadható, de nyilván alkalmazkodni kell

az egyik szomszéd "anyós", de ők már rosszabbul hallanak :)
másik szomszéd dolgozik, tehát nekem is munkaidőre kell a zajosabb dolgokat igazítani, ez így normális is

ha belefér költségkeretbe, akkor meg igen, valamiképp kalkulálok hangszigeteléssel is

(momentán még nem tudom, mit jelent ez kivitelezéskor)

Előzmény: joevagyok68 (78268)
pajaci okt. 1. Creative Commons License 78269

Legfeljebb majd éjszaka gyalul amikor már alszanak :-)

Előzmény: joevagyok68 (78268)
joevagyok68 okt. 1. Creative Commons License 78268

Kerdes engedik-e/szabad-e ilyet/igy epiteni arrafele ?

Meg meg esetleg az is kerdes lehet, hogy egy ilyen 'zajos' hobbival, ilyen 'hangszigeteletlen' muhellyel ,  mennyire alapozod meg a baratsagot a szomszed HansJürgennel !   :-) 

Előzmény: Barnamedvébb (78266)
RepülőgépÉpítő okt. 1. Creative Commons License 78267

Meg az a profil sincs amit keresek a workzone asztali körfűrész steller vezető profilját. Elég különleges az a profil, de még csak hasonlót sem láttam a katalógusban. Nem hinném, hogy azt a profilt csak és kizárólag az einhel / Workzone cégnek gyártanák, az nem lenne gazdaságos. 

Előzmény: pajaci (78264)
Barnamedvébb okt. 1. Creative Commons License 78266

ha végül is arra jutok, hogy magam csinálom, valami ilyesmi elképzelés van a fejemben

Előzmény: pajaci (78263)
látogató okt. 1. Creative Commons License 78265

Az, hogy egyformák, nem érv. Ha megnézed a 60-as, 70-es években Németországban gyártott gépeket, mondjuk Frommia, Ulmia, Flott, Rapid körfűrészek minimális eltéréssel ugyanazokat a megoldásokat látod, nem azért, mert mindet Kínában gyártották, hanem mert ott tartott a gyártástechnológia, meg ilyenek voltak a piaci igények.

Ahogy nyílt a világpiac, úgy váltak univerzálissá bizonyos megoldások, pl elterjedt az amerikai gépektől átvéve az a megoldás, hogy nem az asztalt billentik a szögben vágáshoz, hanem a fűrészlapot. Ez a megoldás a 70-es évek közepétől már a német gépeken is megjelent, nyilván, mert kényelmesebb volt és lett rá igény.

Az, hogy manapság szinte mindent Kínában gyártanak, nem újdonság, ez 15-20 éve már Tajvannal is így volt. Amikor a Maho 500-as (vagy 600-as, a fene emlékszik) CNC maró sorozatát még gyártották Kőbányán a SZIM-ben (91-92-ben), az ottani főmérnök mesélte, hogy amikor kinn voltak Tajvanon, abban a gyárban, ahol az 500 (600)-as széria bizonyos részei készültek, ugyanúgy ott voltak a konkurens gyártók (Deckel, Hermle) alkatrészei is. A lényeg, hogy a gyártók saját konstrukcióikat gyártatják Kínában, saját know how alapján, saját minőségbiztosítási rendszerrel. Szóval azt a Bosch kézi kütyüt amire az van írva, Made in Swiss jó esetben Svájcban szerelték össze, Kínában gyártott alkatrészekből, amik ebben az esetben tudják azokat a paramétereket, amit a svájci gyártásúak, mert amelyik nem tudja, azt kidobja a kivitt minőségbiztosítási rendszer. Régebben kitelepített minőségbiztosító csoportok dolgoztak, de a kis sárgák ezt is elég jól megtanulták, és elég lelkiismeretesen dolgoznak a független tajvani, vagy hong-kongi minőségbiztosító cégek is.

Az, hogy az USA-ban kevesebb pénzért igényesebb hobbigépeket kapni, szerintem azért van, mert arányaiban is lényegesen több hobbista van, mint Európában, azaz nagyobb a piac, illetve nagyon mások az adózási viszonyok. Ha hobbista fórumokat, blogokat keresel, Amerikában sokat találsz, Európában jó esetben angolt és németet. Európában a középosztály nemigen barkácsol. 

Előzmény: halaloszto (78211)
pajaci okt. 1. Creative Commons License 78264

Itt aztán van minden mi szem szájnak ingere, csak árak nincsenek :-(

http://www.iramko.com/Aluminium_profil

pajaci okt. 1. Creative Commons License 78263

5x10es fenyőből csinálsz 125x250-es keretet, kívül lambéria, belül MFP lap, köztük hőszigetelés. Tetőnek rácsos tartót, és valami hullámlemezt a tetejére. Gyors, olcsó praktikus :-))))

Előzmény: Barnamedvébb (78242)