Keresés

Részletes keresés

monyesz Creative Commons License 2008.04.21 0 0 24756
20 közelében a Nero, 30 közelében az Ibi.
Talán nem is az ár a döntő, mert az egyik is más meg a másik is.
Az Ibinél találtak mindenféle aprócska kellemetlenséget (skála hiánya), és az karba darálós.
A Nero meg tartályba darál mondjuk.
Szal kinek ez, kinek az válik be jobban, a döntést neked kell meghozni. ;)
Előzmény: end0 (24753)
DJG Creative Commons License 2008.04.21 0 0 24755
Ha harmincig el tudsz menni, akkor a topikfavorit Iberital, az nem is kétséges.

Üdv,
Gábor
Előzmény: end0 (24753)
_MrB_ Creative Commons License 2008.04.21 0 0 24754
Sima, lágyan, de mégis erőben, ízvilágban is ottlevő kávéval a legjobb. A Piazzából készült akkor és ott jó volt, bár a markáns, mármár karcos KVíz akkor jólesett, ugy általánosságban nem azt várná tőle az ember. A Manuel valami arany középút a Pellinis semmilyen lágyság, és a Piazzás karcos kávésság között. Koffeinileg pont jó, ízben kellemesen érződik benne a kávé, nem bújik annyira el, mint a luigiéknál kapható amugy korrekt Pellinisben. Talán azt mondanám, a Pellini már túl lágy egy komolyabb tejes italba, elnyomja, elsimítja teljesen a tej. A Manuel ilyen téren nekem tetszett, tudott együttélni a tejjel, a sok tejjel is. A Piazzás cirka olyan volt, mint egy határozottan randa (markáns rosszfiú arcú) ember, akire a legjobb szabó készített a legjobb anyagokból egy szép öltönyt. Hiába illik rá, az arca kilóg. Na a Piazzás erős karcos világ is igy kilógott a tejes lágyságból. Annak ellenére akkor az kellett. Ha nem egy mosogatólére rontott Manuel espresso után ittam volna, akkor sok lett volna már. Igy korrekt.

Fura ez. ~ : D
Előzmény: jobog (24732)
end0 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 24753

Ha darálóra olyan 20-30e-t áldoznék akkor a nero lenne a "best buy" kategória? Vagy van jobb vétel is esetleg?

 

Előzmény: monyesz (24752)
monyesz Creative Commons License 2008.04.21 0 0 24752

:)))

 

Ha elolvasod a weboldalt, akkor ott le van írva minden az Sega előredarált kávéról minden. Vaterára meg ne várj szerintem, akkor inkább az ebay-t nézegesd !

A Nero jó eszpresszónak, és kapható hozzá örlőkés is az expolygonnál.

Előzmény: end0 (24750)
monyesz Creative Commons License 2008.04.21 0 0 24751

Ne csapjon be a kinézet ! A nyomásmérő óra téynleg sugallhat komolyabb gépet, de jelen esetben nem ez a helyzet.

 

Igaza van SiD-nek, vegyél egy Saeco Nero darálót hozzá, 22ezerért volt valamelyik linken nemrég. Ez akkor sem kidobott befektetés ha később mégis gépet cserélsz, mert ahhoz is kell daráló !

Ha van darálód, akkor a kart megszabadíthatod a nyomásfokozótól és így már jobb kávét főzhetsz mint ha megvennéd 15-ért ez a TurMix masinát. Tehát egy 7ezres plusz befektetés busásan megtérülne !

Előzmény: end0 (24744)
end0 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 24750

Ok, köszönöm akkor marad a jelenlegi kvföző.. A daráló tervbe van véve, csak várok egy megfelelő jó vételre a vaterán, vagy egyéb helyeken. Ha már daráló.. A saeco nero-ról mik a tapasztalatok? Egész elfogadható áron van.

 

A szelepkivétellel próbálkoztam már a fórumbéli tanácsokat olvasgatva, de a végeredmény nem volt túl pozitív.  Gondolom a jelenleg otthon lévő Segafredo kávé örlési finomsága (ill. annak hiánya) miatt..  Ha valóban lesz darálóm, akkor újból megpróbálom majd.

Előzmény: SiD- (24748)
DJG Creative Commons License 2008.04.21 0 0 24749
Hogyne, csak az is mi vagyunk, úgyhogy a végeredmény egy és ugyanaz lesz... ;-)))

Üdv,
Gábor
Előzmény: Fáradt Vándor (24745)
SiD- Creative Commons License 2008.04.21 0 0 24748
Én inkább darálót vennék a Saecó mellé, valamint ezzel egyetemben kiszerelném a szelepet a Saeco szűrőtartójából.
Előzmény: SiD- (24747)
SiD- Creative Commons License 2008.04.21 0 0 24747
A kis Saecóhoz képest nem lenne előrelépés.
Előzmény: end0 (24744)
SiD- Creative Commons License 2008.04.21 0 0 24746

Ilyen modern TurMix masinával még nem főztem soha, de a Briel Domus névre cimkézett változatát tapiztam a Saturn áruházban és nem tett rám jó benyomást. Sorjás, olcsó műanyag tekerőgombok, pillekönnyű szűrőtartó stb.

Amik nekem voltak és beváltak: TX-10 és TX-40, de ezek legalább 15-25 éves darabok. Egyébként thermoblokkos gépek a régiek is, szóval a technológia nem feltétlenül negatív, ha megfelelően van alkalmazva. Hozzá tartozik, hogy a gőzölő képességük tényleg gyengébb, mint a bojlereseké.

Fáradt Vándor Creative Commons License 2008.04.21 0 0 24745
Köszönöm a segítséget, de tanulmányozás alá vonom előbb a fent említett oldalt...
Előzmény: DJG (24743)
end0 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 24744

Ezt a gépet cserélném le, amit ~10eFt-ért vettem kb. fél évesen:

http://66.102.9.104/search?q=cache:CqLbQchGoVkJ:zsibra.hu/shop_artdet.php%3Fshop_id%3D6827%26cikk%3Dunas_413373+Saeco+crema&hl=hu&ct=clnk&cd=10&lr=lang_hu

 

Az ára, és a design-ja fogott meg, mert ránézésre komolyabb gépnek tűnik mint a jelenlegi. (most használtan 15eFt körüli összegért tudnék hozzájutni ..)

De akkor a lentiek fényében nem tudom, hogy megéri e váltani.

Előzmény: monyesz (24742)
DJG Creative Commons License 2008.04.21 0 0 24743
Ha mondasz egy összeget, szerintem kitaláljuk, mit fogsz választani... :-)))

Üdv,
Gábor
Előzmény: Fáradt Vándor (24736)
monyesz Creative Commons License 2008.04.21 0 0 24742

SiD olvtárs a TurMix szakértő, de mintha erről a készülékről már lehúzta volna a vizes lepedőt...

 

Nem tudom mennyiért láttad ezt a gépet, miért ez tetszett meg (a dizájn ok lenne), de egy Saeco Nina inkább mint ez (olyan 40-50ezer) ! Vaqy ha már (olcsó) thermoblokk akkor inkább ez: http://www.solis.ch/produkte/produkte.htm

A thermoblock egy alu öntvény, amibe berakták a fűtőszálat és az öntvény járataiban melegszik fel a víz míg a kávéig ér.

A technika nem rossz elgondolás, de azért vannak gyengéi. A gőzölő képessége pl. gyenge. A Quickmill nevű gyártónak vannak jó thermoblokkos gépei (kicsit fejlettebb a rendszer azokban, persze az áruk az megint más), azon kívül csak az automatákban van létjogosultsága.

Előzmény: end0 (24740)
H_G Creative Commons License 2008.04.21 0 0 24741
SiD-, és egy bonyolult vezetékrendszert, amin áthaladva a víz gyorsan fölmelegszik kb. a kívánt hőfokra. A hangsúly a kb.-n van, mert a jó eszpresszóhoz minél pontosabban kellene a kívánt hőfokot tartania a víznek, de ezt igazán egy masszív, sok fémből készült (és persze jóval drágább) bojler tudja csak biztosítani. (De még egy kicsi, rosszabb hőstabilitású bojler, amilyet azért lehet találni ebben az árkategóriában, is jobb a termoblokknál.)


Előzmény: end0 (24740)
end0 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 24740

Köszönöm a hozzáértő, és a gyors választ. És ki lenne a "Turmix szakértő"?  Csak, hogy tudjam kinek a véleményére várjak. :) 

Mégvalami.. A termoblock rendszer mit jelent?

Előzmény: H_G (24731)
luigi- Creative Commons License 2008.04.21 0 0 24739
Jobban fogsz járni, az biztos. (én is azért adom el, mert szegényt be sem kapcsoltam már legalább egy hónapja)
Előzmény: Fáradt Vándor (24736)
luigi- Creative Commons License 2008.04.21 0 0 24738

Milyen sima ízű kávékat írtam? :-) Szerintem ez is, minta ami általában gasztronómia egyéni szájíz kérdése.

 

Azóta már rájöttem, hogy a tejesek (legalábbis nekem) úgy a legjobbak, ha szinte megfojtják a kvgépet, és jó sűrű vékony sugárba folyik ki a lőre. Azelőtt csak a félhomályban tapogatóztam és próbáltam rájönni, hogy nagy ritkán (itthon) jókat főzök. Mosmá' tudom.

 

 

Előzmény: jobog (24732)
jobog Creative Commons License 2008.04.21 0 0 24737

 

Igen, ezért ülhetett volna Petőfi a 100 évesben:-) Az leginkább klasszicista. Ha valamivel keveredik (mondjuk barokkos elemek) akkor inkább visszafelé, mint előre. Bidermeier sehol, szecesszió meg tán a városban sem.

Előzmény: H_G (24733)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2008.04.21 0 0 24736
Köszi, de azt hiszem, hoyg hallgatok a többiekre, és a középkategóriás gép + daráló kombiinációt fogom választani, bár, hogy melyiket, azt még nem tudtam eldönteni, de este ígérem, hoyg végigolvasom a lapot...
Előzmény: luigi- (24728)
H_G Creative Commons License 2008.04.21 0 0 24735
És akkor még meg se kérdeztem, hogy ugyan mi az csudáért lenne szükség "Elektronisch gesteuerte Abschaltautomatik"-ra...

Előzmény: H_G (24731)
yeahhh Creative Commons License 2008.04.21 0 0 24734
Briel márkanéven is fut ez a gép, láttam is pár helyen itthon (qrvadrágán...) - kérdés, hogy ki gyártja? Amúgy alábba kollégának igaza van: komolyabb a külcsín, mint a belbecs...
Előzmény: end0 (24729)
H_G Creative Commons License 2008.04.21 0 0 24733
"a stílusok, főleg építészet és lakberendezés tekintetében nem változtak talán olyan gyorsan mint manapság."

De bizony, az 1840-es évek klasszicista és biedermeier stílusa és az 1908-as szecesszó között óriási a különbség.
Előzmény: jobog (24730)
jobog Creative Commons License 2008.04.21 0 0 24732

Akkor most a tejes kávékat markáns ízű kávékból csináljuk, vagy mint luigi írá, inkább ellenkezőleg, sima ízű kávékból? Én utóbbi felé hajlanék.

 

Előzmény: _MrB_ (24722)
H_G Creative Commons License 2008.04.21 0 0 24731
Van egy Turmix-szakértőnk, de amíg megjön: szerintem ez csak szemre néz ki jól, a szolgáltatásai sora merő parasztvakítás.

Thermoblock-System -- ez nem jelent jót.
Patentiertes Crema-Sieb -- ez sem...
Für Einzelportionen und gemahlenen Kaffee -- ez pedig nem szokott igaz lenni, valójában csak az egyiket tudják jól a főzők.

Az acélburkolat és nyomásmérő sokkal magasabb kategóriát próbál sugallni, de a magas kategóriában semmi keresnivalója a crema-fokozónak, és a termoblokk is legfeljebb kiegészítő rendszerként, a gőzöléshez fogadható el.

Előzmény: end0 (24729)
jobog Creative Commons License 2008.04.21 0 0 24730

 

A "kb. akár Petőfi is" megfogalmazásba beleértettem azt is, hogy kb. valamint azt is, hogy a stílusok, főleg építészet és lakberendezés tekintetében nem változtak talán olyan gyorsan mint manapság. Úgyhogy hozzávetőleg a régen vót mindkettő kategóriában egymásra találhattak a hely és Petőfi. De leginkább érzékeltetni igyekeztem mennyire megkapó a hely mindenestűl. Tiszta történelem. A Ladics-ház meg szintén egy csoda, a kettőt egymás után meglátogatva összeadódik a hatás. Úgy már van Petőfi is, higgyétek meg.

 

 

Előzmény: jobog (24720)
end0 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 24729

Üdv!

 

Ismeri valaki ez a gépet? (Turmix TX- 560)

http://www.turmix.at/d/produkte/kaffeemaschinen/co_tx560.htm

Milyen minőségűnek tekinthető ez a gép? Vajon alkatrészt lehet kapni itthon, hozzá? Az új ára 210€ körül van, de itthon úgy látom nem nagyon lehet kapni..

 

Köszönöm!

 

luigi- Creative Commons License 2008.04.21 0 0 24728

Ha mégis az autómata mellett döntessz, én megválok az enyémtől. Ez masszív és bolondbiztos Saeco Family. Nem szép, de kifejezetten tartós, sok vendéglátó helyen van rendszeresítve. Én teljesen felújítottan vettem majd egy éve. Ha tönkremegy benne valami kopó alkatrész, az expolygonnál max. párezres tétel.

A kávéja karbantartás mellett jobb, mint az átlagos, de csak ritkán tudtam belőle inni olyan tényleg jó presszót. Ha gyorsan akarsz elfogadható kv-t inni, akkor elsősorban Podot, másodsorban ezt ajánlom. $$$ :-)

Részetek privátban.

Előzmény: Fáradt Vándor (24718)
rod-in Creative Commons License 2008.04.21 0 0 24727
Én tíz éve kávéztam a százévesben többször is, mert hihetetlen a hangulata és már akkor is több volt, mint százéves. :-)
Előzmény: H_G (24723)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!