Keresés

Részletes keresés

gerzson_156 Creative Commons License 2005.08.30 0 0 89
Azért én nem tartom Budapestet ennyire gáznak... fényes nappal az Oktogonon csak nem fog nekiállni két ember teherautóra pakolni egy motort... eleve be van kamerázva az egész, nem? Esetleg tedd a K&H bank elé, ott tuti van kamera.
Előzmény: Casusbelli (87)
SWirl Creative Commons License 2005.08.30 0 0 88
mennyi időre akarod kinnhagyni? egy abus láncra azért sztem érdemes beruházni a motoroázisnál.
Előzmény: Casusbelli (87)
Casusbelli Creative Commons License 2005.08.30 0 0 87
Nincs láncom. De van riasztóm. Meg se próbáljam?
Előzmény: SWirl (85)
gerzson_156 Creative Commons License 2005.08.30 0 0 86
Azt hittem, hogy ez csak vicc, de ezek szerint nem: tényleg hova teszi az ember a parkolójegyet a motoron???
Előzmény: Pépépe (84)
SWirl Creative Commons License 2005.08.30 0 0 85

én ha csak lehet oszlophoz kötöm. A parkolásról egy cikk:

 

http://totalbike.hu/buko/parkolas/

Előzmény: Casusbelli (82)
Pépépe Creative Commons License 2005.08.30 0 0 84
Tegyél úgy ahogy Gerzson is irta, de nem árt tudni, hogy elvileg kellene jegyet venni motorra is, csak (még) Bp-n elnézően viselkednek a motorosokkal. Vannak városok, (pl Győr ha jol emlékszem) ahol ugyanugy büntetik a motoros parkolást is.
Én is ugy szoktam a belvárosban parkolni, hogy járda szélére állok, vagy ha van más motor a széles járdán a fal mellett akkor mellé, és lehetőleg valamihez hozzáláncolom.
Előzmény: Casusbelli (82)
gerzson_156 Creative Commons License 2005.08.30 0 0 83
Járdára fel és láncold oda egy olyan zöld oszlophoz. De ha beállsz két kocsi közé, akkor sem kell jegy.
Előzmény: Casusbelli (82)
Casusbelli Creative Commons License 2005.08.30 0 0 82
Hello,

Mai kérdés: Ha a belvárosba mentek, akkor hova teszitek le a mocit? Pl. ma mennék az Oktogonra, és álljak fel a járdára, vagy vegyek parkolócetlit? :) Ha kéne cetli, akkor hova tennétek? A szélvédő mögé? :))
xf 650 Creative Commons License 2005.08.29 0 0 81

Az alap probléma, hogy túl gyorsan mentem be a kanyarba.... szóval én is sáros vagyok... áttételesen és szó szerint is... :))

 

Amúgy ami meglepett - de jól is esett -, hogy egy csomó autós megállt és kérdezte, hogy mi a zebra. Segítség nem kellett, mert sokan voltunk motorosok és megoldottuk....

Bár mindez Szlovákiában volt, ez Mogyoróországban nem tuti, hogy ugyanígy lett volna...

Előzmény: SWirl (80)
SWirl Creative Commons License 2005.08.29 0 0 80
A teherautó gondolom már messzejárt mire föltápászkodtál.
Előzmény: xf 650 (79)
xf 650 Creative Commons License 2005.08.29 0 0 79

A tükröm elfordult, szerencsére, az "árokban" volt a tükör, mármint a szélére felfeküdve - tényleg le kellett volna fotózni, mert így nem lehet elmagyarázni....

 

Szóval nem egy az egyben a tükrön állt, mint egy felborult cserebogár...

 

Szerencse volt a dologban.... de az is tuti, hogy eddig se mentem sehova motoros ruha nélkül, de most meg mégúgyse!!!

ÖSSSZECIPPZÁRAZOTT protektoros ruha, teknős, kesztyű, csimma és egy jó sapka, de nem a gyerekkori bili....! Ez nem csak (!) pénzkérdés!

 

Betonon nem lett volna ekkora mákom....

Előzmény: gerzson_156 (78)
gerzson_156 Creative Commons License 2005.08.29 0 0 78
Hú, ez elég rosszul hangzik... mondhatni, mákod volt. Azért le kellett volna fényképezni a motort fejjel lefelé... :))  Nem gondoltam volna, hogy megáll a tükrökön...
Előzmény: xf 650 (77)
xf 650 Creative Commons License 2005.08.29 0 0 77

Feltöröm a malacperselyt is megnézem a plexit... Köszi!

 

A sztori semmi extra. Kicsit gyors volt a kanyar és amikor átlógott a teherautó a sávomba korrigálni akartam, de a keskeny úton nem bírtam megtartani... volt egy kis vízelvezető árok, ahova becsúsztam. Egy rövi ideig egyenesen mentem utána a motor felborul és én átröpültem a plexi fölött - frankó tigrisbukfenccel , szerencsére a lábam nem akadt meg a kormányban, az esés sikerült "kigurulni", csak dzsuvás lettem. Amikor felkeltem a motor a feje tetején állt - mint régen amikor a bmx-n a kereket szereltük - a tükrökön és a dobozon. 3-an visszafordítottuk egy kis indítózás után elindult.

 

Kár: két tükör műanyag része sérült, doboz retkes, alul a blokkon kicsi horpadás, plexin 2 cm törés - 130-as tempónál még nem remeg a plexi tehát maradhatna, csak zavar -,  tank karcos lett. Motorikusan nem történt gond, a motoron eddig nem volt karc, most úgy néz ki mint a többi 3 éves vas. Holnap lemosatom, akkor kiderül a pontos diagnózis.

 

Összességében a túránk jól sikerült, szóval ez amolyan tanulópénz féle.. este már röhögtünk az egészen... :))

Előzmény: gerzson_156 (75)
gstibb Creative Commons License 2005.08.29 0 0 76
Biztos a csopperes életérzés miatt:-) De lagalább nem póló + bőrmellényben nyomta...
Előzmény: SWirl (71)
gerzson_156 Creative Commons License 2005.08.29 0 0 75

Mit sikerült csinálni? Neked nem lett bajod?

 

Plexi ismét:

Shox- Givi, 18.300 Ft, elvileg 3-4 hét, gyakorlatilag 2 hónap alatt jött meg

Euromotor (?) - Puig, 18.000 Ft, elvileg 3-4 hét, teljesen azonos a Givivel

Black Road: MRA, 2x.000 Ft, nem emlékszem, mennyi idő

 

E-bayen (ebay.de) majdnem mindig van Freewind plexi, érdemes megnézni. Normál tutira van, addig is, amíg esetleg megjön a másik. Főlapon írd be a keresőbe, hogy Freewind, az a leggyorsabb.

Előzmény: xf 650 (73)
SWirl Creative Commons License 2005.08.29 0 0 74
OK. Köszi. Várom. A cím továbbra is balazspr@freemail.hu
Előzmény: xf 650 (73)
xf 650 Creative Commons License 2005.08.29 0 0 73

Hi!

 

A topic gyerekkorában felmerült már a túra plexi.... Egy szombati tigrisbukfenc óta

nekem is aktuális lett a dolog... 

 

Hol tudok normális árú, jó plexit szerezni, mondjuk kis hazánkban?

 

Más. Igértem freewind gépkönyvet... nincs elfelejtve csak nekem nincs már meg a jpg-s elküldhető verzió - csak kinyomtatva -, de megkérem azt aki nekem küldte, hogy küldje tovább...

Zoli_t5H Creative Commons License 2005.08.29 0 0 72
En szombaton gurultam egy jot (Bp-Kecskemet, meg vissza), cirka 180-200 km-t, vegig szep ido volt, ezert nem is eroltettem a vasarnapot, mint ahogy irtam is. Na de sebaj, lesz meg ra alkalom.
Előzmény: SWirl (71)
SWirl Creative Commons License 2005.08.29 0 0 71

És milyen mázlista voltál, hogy szombaton mentél, mivel természetesen vasárnap reggel miután felkeltem a vekerre és kisandítottam az ablakon morogva visszasüllyedtem a takaró alá. Pedig nagyon vártam, hogy gurulhassak egy jót.

 

Láttátok a TV2 Napló motoros részét? Mily meglepő volt a szavazás. Tán csak nem azért alakult így mert nagyjából ilyen arányban vannak autósok és motorosok a nézők között? Egyébként az a chopperes, enyhén jobbos (bár ez itt most lényegtelen) mentős gyerek is okos volt: bukott már egy jó nagyot, de azért még mindig rohambiliben gurul. No comment.

Előzmény: gstibb (70)
gstibb Creative Commons License 2005.08.29 0 0 70

Csövi,

 

Mily véletlen, hogy mindenki arra motorozott hétvégén:-) (Mondjuk  Vácszentlászlón lakom, így ez az alapkör, ha motorozom csak úgy)Én speciel egy kék Dl650-el szombaton dél körül, de egy motorossal sem találkoztam:-(

És Isaszeg előtt kipróbáltam a "kicsikét" földúton is...

Előzmény: Casusbelli (69)
Casusbelli Creative Commons License 2005.08.26 0 0 69
Mivel 7végén jó messze leszek motortalan, ezért ma voltunk a kollégámmal (két kék Freewind) Gödöllő-Vácszentlászló-Dány-Isaszeg kanyaron, és amikor Isaszegről mentünk vissza Gödöllőre, elénk jött egy srác szintén kék Freewind-del... mondhatom, marha jó volt, hogy az Isaszeg-Gödöllő távot hárman együtt tettük meg.
Nem közületek volt valaki véletlen?
Jó gurulást midenkinek!
Előzmény: SWirl (65)
Zoli_t5H Creative Commons License 2005.08.26 0 0 68
Okes, koszi.
Ha nem tudok szombaton gurulni egy jot, es vasarnap turheto ido lesz, akkor ott leszek.
Előzmény: SWirl (67)
SWirl Creative Commons License 2005.08.26 0 0 67

Találkozó: vasárnap, 9:30 Rákoskeresztúr TESCO a Pesti úton a TESCO melletti Honda motorszalon előtt

 

Tervezett útvonal: Isaszeg-Dány-Kóka-Süllysáp-Uri-Gomba-Tápióbicske-Tápiószecső-Zsámbok-Tura-Valkó-Gödöllő

 

 

Előzmény: Zoli_t5H (66)
Zoli_t5H Creative Commons License 2005.08.26 0 0 66
Csao!

Mikor, honnan indulnatok? Csak azert kerdezem, mert hetvegen en is motoroznek egy lazabbat (eredetileg szombatra terveztem, de ha szombaton rossz ido lesz, akkor megprobalok vasarnap sort keriteni ra) Igy akkor esetleg csatlakoznek, bar meg csak stilusban sem hasonlo a motorom (Kawa W650), szoval remelem "terepre" nem nagyon akartok menni:)
Igerni nem igerek semmit, csak ha esetleg megirod a talalkozasi pontot, idot, es jonak latom az idojarast, akkor abban az idopontban arrafele gurulok es ha talalok ott valakit, akkor csatlakozom.
Előzmény: SWirl (65)
SWirl Creative Commons License 2005.08.26 0 0 65
Én vasárnap délelőttöt javasolnám a Gödöllői dombsági gurulásra. Ki jön?
SWirl Creative Commons License 2005.08.26 0 0 64
...csak legfeljebb többször nem hoznak Neked semmit. Asszem ez a rendelés inkább a testméret független alkatrészeknél tud működni (box, kormány, sztender stb.)
Előzmény: Pépépe (63)
Pépépe Creative Commons License 2005.08.26 0 0 63
Nekem annyit mondtak, másnak +10%-ot, aki már rendelt annak 1€=300 Ft jött ki...

Szoval biztosat csak akkor tudsz meg, ha tényleg rendelsz. Mondjuk elég nagy értékben kell vásárolnod ahhoz, hogy visszajöjjön az utiköltség. Meg az is lőfordul, hogy kimész, nincs raktáron, megrendeled, mégegyszer kimész, és lehet, hogy még akkor sincs....
Itt rendelés hétfő délig, akkor következő hétfőn itt a cucc. tehát ha kedden rendelsz akkor 2 hétre rá hétfőn kapod a cuccot. Kb annyi mintha postán rendelnéd, csak nem kell előre csengetni... Azt nem tudom mi van akkor, ha nem tetszik a rendelt cucc. Merthogy törvény van rá, hogy nem vagy köteles átvenni ha nem tetszik...

Előzmény: gerzson_156 (62)
gerzson_156 Creative Commons License 2005.08.26 0 0 62
Hát esetleg még annyit: menny idő alatt hoznak be dolgokat? És akkor az árak: katalógus + 5%?
Előzmény: Pépépe (61)
Pépépe Creative Commons License 2005.08.26 0 0 61
Bocsi, biztos figyelmetlen voltam...

Szóval a bolt neve meglepő módon LOUIS. Van egy minimális készletük, de csak apróságok, olcsó bukók, esőruha, pár doboz, nacik, tanktáskák, csecsebecsék...
3 fiatal volt a boltban, az egyikük igen segítőkész volt. Volt egy csúnyácska lány is jó nagy mellekkel egy egy mancs rátetoválva, és még jól ki is rakva. A szemem jópárszor odakúszott, de ez láthatóan zavarta a kislányt. Akkor mi a francért pakolja ki?!
Minden nap nyitva vannak, még vasárnap délelőtt is. Flóriánhoz igen közel van a bolt, a Florián oldalán a következő háztömb aljában.

Remélem kimerítő választ adtam :-)
Előzmény: SWirl (56)
gerzson_156 Creative Commons License 2005.08.26 0 0 60
Én már kétszer indultam el fenthagyott tárcsazárral. Szerencsére nem gázzal, csak gurultam... szóval 2:1 a javamra. :))
Előzmény: SWirl (58)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!