Keresés

Részletes keresés

pozo Creative Commons License 2006.07.06 0 0 1518

Sziasztok!

 

A porckorong sérvre (S1-L5) jellemző-e, hogy hajnalban van rosszabbodás? Úgy hajnali 3-4 óra tájban felébredek a fájdalomtól, nappal  meg szinte nem is fáj a lábam. Gyógyszerek semmit sem érnek (aflamin, voltaren, diclofenac, mydeton stb.)

A fájdalom mindig különféle helyeken jelentkezik pl. comb, vádli, far. Lehet, hogy ez nem is porckorongsérv?

b1868 Creative Commons License 2006.07.05 0 0 1517

Sziasztok!

 

Voltunk a feleségemmel a Dr.Veresnél.

Tulajdonképpen megerősítette a pécsi dokik diagnozisát.

Jelenleg nincs mit csinálni a fájdalommal, a maradványtünetekkel együtt

kell élni. Ezeket a műtét utáni hegesedés okozhatja.

Amivel többet tett mint a pécsiek, hogy intézett egy ORFI-beutalót.

Azt is mondta,hogy a következő műtét (amit jó lenne elkerülni) csavarozás lesz.

Az izületi gyulladásra aflamin gyógyszert javasolt.

 

Ja a klinikán összefutottunk a mirigyes Zolival, őt is amerikai úton kezelik.

Az elöző vizsgálat után pedig a Gyözike családot láttuk a WestEnd-ben.

Ahány klinikai vizsgálat annyi hiresség!

 

Ovatosan azzal a biciklivel, a térdporckopás-izületi gyulladás is honapokig tud fájni.

 

Üdvözlettel:b1868

 

 

eggman2 Creative Commons License 2006.07.05 0 0 1516
A "nyugdíjas" életmód szerencsés esetben csak a rehabilitációs időszakra vonatkozik. Na persze a súlyemelést anno én is kénytelen voltam abbahagyni, és eszembe sem jut folytatni. És vannak még kényes sportok.
Lassan 4 éve egy kung-fu irányzatnak szentelem a szabadidőm nagy részét. A gyógytornász akivel legutóbb beszéltem, szerencsés választásnak ítélte. Azt mondta, minden olyan sport jó, ahol sok a nyújtás. A gerinc nyújtása is pozitív hatású. Különösen a Taichit ajánlotta.
Előzmény: debi2 (1513)
b_k Creative Commons License 2006.07.05 0 0 1515

Bajcsy-Zs út 50. A telefonszámait pedig pár hozzászólással lejjebb adták meg.

Remélem nektek is segíteni tud.

Üdv,

Klári

Előzmény: jjkkj (1514)
jjkkj Creative Commons License 2006.07.04 0 0 1514
Klára!

Köszönöm a válaszod.
Esetleg azt is meg tudhatnánk, hogy hol rendel Klemencsics dr.?

Üdv: Zsuzsa
Előzmény: b_k (1505)
debi2 Creative Commons License 2006.07.04 0 0 1513

Hát...még meggondolom, lehet, hogy 10 km után visszafordulok :-)

Az ebben a "betegségben" a legszörnyűbb, hogy miután megtudod, hogy ez van, szinte nyugdíjas életmódra kell váltani. Rendszeresen fociztam, kerékpároztam - néha egy kicsit vadulva is  - és kipróbáltam sok olyan sportot, ami nem ép gerinckimélő pl vízisí. A legelső komoly panaszom 4 éve foci közben jött.

Most kikértem a neurológus és gyógytornász véleményét ezekkel kapcsolatban. Elmondták, hogy szerintük focizhatok. Elmondták, hogyan... ne rúgjak nagyot, ne ugorjak nagyot, ne essek el stb. Először azt hittem, hogy a bíróról beszélnek, de végül rájöttem, hogy az edző szerepkörét írják le...:-( Csuka kifényesítve a szekrényben. 

Előzmény: eggman2 (1512)
eggman2 Creative Commons License 2006.07.04 0 0 1512
Kedves Debi,

Nagyon örülök, hogy ilyen jól javul az állapotod, és főleg az tetszik ,hogy mennyi mindent teszel a gyógyulásod érdekében, és nem csak a sült galambot lesed. Bocsáss meg, ha indiszkrét a kérdésem, de az 50 km-es túra nem lesz egy kicsit erős ? Elvégre most még kúra alatt állsz. Szerintem egy kicsit lassabban kéne visszatérni a mozgáshoz. De persze ez csak az én véleményem
Előzmény: debi2 (1510)
kaptejn Creative Commons License 2006.07.04 0 0 1511
Koszonom a hozzaszolast! Pont ilyeneket hianyoltam;)

/kaptejn
Előzmény: debi2 (1510)
debi2 Creative Commons License 2006.07.04 0 0 1510

Üdv Mindenkinek!

 

2006.06.06-án olvashattátok első bejelentkezésem (akkor már 3 hét fekvésen voltam túl nulla javulással!). Akkor azt még nagy szenvedések között tettem meg, abban a hitben, hogy biztos műtét vár rám. Habár az én tüneteim közel sem voltak olyan súlyosak, mint többeteknek. Hajolni egyátalán nem tudtam, ezt értsétek szó szerint, mivel 2 centit sem ment. pl zokni felvétele kb 30 perc oldaltfekve :-) Örületes sugárzó fájdalom volt hol a jobb farizmomban, hol a balban.

A lenti hozzászólások után kezdtem hinni abban, hogy a műtéten kívül tényleg van más mód is arra, hogy legalább tünetmentes legyek.

Annak ellenére, hogy megkaptam Dr. Klemencsics elérhetőségét, nem mentem el hozzá. Azt az időt inkább átadom a nálamnál súlyosabb tünetekkel rendelkezőknek.

 

De!

1 hónapja úszni járok (heti 2-3 alkalom) és gyógytorna (tornásszal heti 1 alkalom, önállóan +2 vagy 3) Elkezdtem a Zeel kúrát (felénél tartok - 10 nap) és ovális labdán üldögélek az irodámban.

Ennek az lett az eredménye, hogy most gyakorlatilag tünetmentes vagyok - ezt lekopogtam.

Persze a hiten és a fentieken kívül az is kell hozzá, hogy nem fizikai munkát végzek, de legalább visszaülhetek a bringára. 2 hete még úgy kivoltak a fenékizmaim, hogy 1 km-t bírtam tekerni, azóta napról napra javul. Hétvégén egy 50 km-es útba vágok bele.

 

Remélem az én hozzászólásom is lelket önt azokba, akik újabb belépői lesznek a fórumnak, mert a porckoronsérv sajnos nem válogat...

 

 

 

 

abuelo Creative Commons License 2006.07.04 0 0 1509
Köszönöm.
Előzmény: kaptejn (1508)
kaptejn Creative Commons License 2006.07.04 0 0 1508

Aprosag, de hatha hasznos valamelyik gerinces sorstarsnak: mivel most mar biztos, hogy nem tudok uszni a fulgyulladas miatt, szivesen atadnam a Jozsef Attila lakotepi uszodaba valo berletemet. Ez mar a harmadik potyara megvett berletem, szoval feladom ezt a modszert.:(

/kaptejn

Klemencsics bejelentkezes: 30/921-1949 és 30/229-4222 számokon
abuelo Creative Commons License 2006.07.04 0 0 1507
Mármint nem a reklám helye. (?) Azért kérdezem, mert sajnos nekem is el kellene hozzá mennem.
Előzmény: abuelo (1506)
abuelo Creative Commons License 2006.07.04 0 0 1506
Sziasztok. Nekem is ajánlották már Klemencsics dr-urat. De hol is rendel, hol lehet bejelentkezni? Köszi
b_k Creative Commons License 2006.07.04 0 0 1505

Azt elfelejtettem az előbb, hogy ez az orvostól orvosig járás nem azt jelenti, hogy állandóan minden aprósággal orvoshoz rohangálunk, hanem azt, hogy ha valami nagy gond van, akkor nem fogadjuk el azt hogy nem lehet többé futni, sportolni, hanem megkeressük azt az orvost, aki megmondja hogy HOGYAN. Pl nekem is voltak gerincproblémáim, 3 doki azt mondta, ha fáj, amikor futok, ne fussak. A negyedik azt mondta: ez és ez a baj a gerinccel, erősítse meg a hátizmokat, ússzon rengeteget háton, és nem fog fájni többé a futás. Úsztam is minden nap, és tényleg nem fáj már a futás. És ugyanez volt Iminél, hogy mindenki azt mondta, ha fáj ne mozgassa. De könyörgök, egy életerős, lendületes volt élsportoló adja fel azt, ami az életében fontos? És ezért vagyok hálás Klemencsics doktornak, mert ő tudja, hogy hogyan fog a férjem újra örömmel futni.

Előzmény: gerzson_156 (1504)
gerzson_156 Creative Commons License 2006.07.04 0 0 1504
Hát igen, Klemencsics olyan, mintha nem ugyanazon az egyetemen tanulta volna a szakmát, mint a többi doki. :))
Gerincsérve a többi doki teljes nyugalmat ír elő, ő mozgást. Ismerőst visszaküldte teniszezni, eleinte sírt a pályán, de aztán jobb lett neki.
Előzmény: b_k (1503)
b_k Creative Commons License 2006.07.04 0 0 1503

Szia!

Nem voltam ott, amikor a férjemnek beadták az injekciót, csak mesélte, hogy az izületbe szúrtak.

Ha eddig nem találtatok megfelelő szakembert, mindenképpen Klemencsics doktort javasolom. Férjem is maximálisan meg van vele elégedve. Ránk amúgy jellemző, hogy minden problémával addig járunk orvostól orvosig, amíg meg nem találjuk azt, akiben szakmailag és emberileg is bízunk. Klemencsics doktort csak ajánlani tudom, hiszen ő volt az első, aki nem azt mondta a férjemnek, hogy ha fáj, akkor ne fusson, ne járjon, meg ezzel együtt kell élni, hanem csak annyit mondott, hogy rendbe tudja hozni Imit, és elmondta hogy hogyan.

K.

Előzmény: jjkkj (1501)
eggman2 Creative Commons License 2006.07.04 0 0 1502
A betegségek pszichológiai eredete a qi-gong, és más egyéb "okkult" tudomány csak egy-egy alternatíva, és jó esetben hozzásegít a gyógyuláshoz.
Néhány dolgot azonban biztosan állíthatok, mivel dolgoztam gyógyszerkereskedelmi cégnél, volt szerencsém némileg betekinteni a gyógyszerkutatás rejtelmeibe, és jelenleg is dolgozom olyan céggel, aki orvosi statisztikákat készít (neveket itt inkább nem mondanék). Bátran kijelenthetem, hogy az orvosoknak halvány fogalmuk nincsen, hogy azok a készítmények amiket felírnak, mit tartalmaznak és mi a pontos hatásmechanizmusuk. Ugyanis ezek a gyógyszergyártók féltve őrzött titkai. Itt most nem beszélnék az orvoslátogatói rendszerről, vagy a gyanútlan lakosság körében végzett hatásvizsgálatokról, mert nem szeretném, ha rémálma lenne bárkinek. Nincs az az isten, hogy nekem a gerincembe a csigolyák közé egy injekciót beadjanak(még a gyógyszereket se szedtem be amit felírtak:-)). Márpedig több orvos is azt állította, hogy, ha gáz van, akkor nincs más választásom, vagy marad a műtét. Így aztán mindent végigpróbálok, ami ezektől független, gyógyfürdő, gyógytorna, masszázs, önhipnózis, qi-gong, és mások. Úgy érzem, hogy egészen jól vagyok, és ha esetleg tévedtem, még mindig ott van a szike.
jjkkj Creative Commons License 2006.07.03 0 0 1501
Szia Klára!

Nagyon örülök, hogy leirtad jó tapasztalataidat a Synocromról.
Már fél éve szeretném Édesanyámnak beadatni, de eddig még nem találtuk meg a megfelelő szakembert. Neki a térdizületeiben van kopás, úgy tudom, hogy arra is hatásos lenne a kúra.
Örülnék ha bővebben tájékoztatnál a beadás módjáról.

Előre is köszi!

Zsuzsa
Előzmény: b_k (1483)
Sfakutya Creative Commons License 2006.07.03 0 0 1500
Nem azt mondom, hogy semmi köze nincs a lelki állapotnak a gerinc problémákhoz. De nem a lelki probléma okozza a gerinc problémát. A már kialakult gerincsérv viszont sokkal jobban fáj, ha lelkiprobémád van. Ha szorongasz, ha feszült vagy, akkor a gerinc melletti izmok is megfeszülnek, és akkor erősebb fájdalmat fogsz érezni.
Előzmény: gerzson_156 (1499)
gerzson_156 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 1499
Nem akkora baromság ez, mint ahogy elsőre hangzik. Anyám olvasta valami természetgyógyász magazinban, hogy a gerincsérv olyan emberekre jellemző, akiknek rossz az önbecsülésük. Ezt pár hónapja mondta. Visszagondolva tavaly év végén, amikor kitört rajtam a kór, pont (hónapokig) nagyon vacakul éreztem magam a munkahelyemen, folyamatosan elégedetlen voltam. Lehet, hogy véletlen, de meglepő.
A pszichés nem azt jelenti, hogy nincs is, csak beképzeled... :))))
Előzmény: Sfakutya (1497)
eggman2 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 1498
np. lehet, hogy valakié igen
Előzmény: Sfakutya (1497)
Sfakutya Creative Commons License 2006.07.03 0 0 1497
Bocs, de nagyon nem értek egyet. Nekem sem a gerinc-, sem a térd problémáim nem pszichés eredetűek:)
Előzmény: eggman2 (1496)
eggman2 Creative Commons License 2006.07.02 0 0 1496
Sziasztok !

Az ízületi panaszok pszichológiájáról amikkel találkoztam:
Olvastam egy érdekes könyvet nem olyan régen Thorwald Dethlefsen írta, eléggé elgondolkodtató. A betegségek pszichológiai eredetéről írt. A derékfájás azt jelenti, hogy az ember nem tud meghajolni (ez nem nagy felfedezés :-)), de, ha ezt lefordítjuk, akkor az a meghajlás az alázatot szimbolizálja (nem megalázkodást), véleménye szerint az alázat gyakorlása visszahat a szervezetre és így segít a gyógyulásban.
A térdfájást is az alázathoz sorolja, de más megközelítésben a félelmek központja (reszket a térde...) a bal térd a múltbeli félelmek, a jobb a jövőbenieket szimbolizálja.



eggman2 Creative Commons License 2006.07.02 0 0 1495
Szia Gerzson !

Mindenkinek más dologtól alakul ki a betegsége, rengeteg egyéni és környezeti tényező van. Úgy gondolom, hogy épp ezért mindenkinek más-más gyógymód ami segít. Megpróbálom leírni az összes tapasztalatot, ahogy már sokan tették a fórumban, ha már csak 1 valaki talál magának közte használhatót, akkor már érdemes volt a fórumot megnyitni. Sok minden oka lehet, hogy a fül akupunktúra nem segített. Pl. lehet, hogy a probléma oka egészen máshonnan ered. A kínai mesterről írok emailben, nem szeretnék itt reklámozni.
Előzmény: acer. (1493)
kaptejn Creative Commons License 2006.06.30 0 0 1494

Nekem is lenne egy hasonlo altalanos keresem: aki korabban erre jart legyen szives osszegezze az aktualis allapotat. Ez segithetne mindenkinek felmerni, hogy mik a kilatasok. Elore is koszonom!

/kaptejn


acer. Creative Commons License 2006.06.30 0 0 1493

Üdv sirRichard!

 

 

Kiváncsi lennék voltál-e a Klemencsics dokinál és mitörtént ott veled? Én is bevagyok jelentkezve ezért érdekelne! üdv.

Előzmény: sirRichard (1464)
gerzson_156 Creative Commons License 2006.06.29 0 0 1492

Nekem az egyik varázsmester a fülemen jelölt ki pontokat, amikre kis golyót ragasztott, hogy azt óránként nyomjam meg, ha fáj, az jó. Hát fájt, de a sérv rá se bagózott, szóval nem lettem a fül-akupresszúra lelkes híve...

Engem érdekelni a kínai mester. Minden megoldás érdekel. :))

Előzmény: eggman2 (1491)
eggman2 Creative Commons License 2006.06.29 0 0 1491

Sziasztok !

 

Remélem még valaki olvassa a fórumot. 15 éve nyúzom a derékfájós témát (most 31 vagyok) kisebb-nagyobb sikerekkel. Még egy klassz tipp, amit a kínai mesteremtől tanultam. Az akupresszúrás pontokkal igen jól lehet fájdalmat csillapítani, esetleg gyógyít is ? (ezt nem tudom)

Bal kéz mutató és hüvelykujj között van egy pont kb ott ahol a két ujj-ízület (nem tudom másképp megfogalmazni) húzódik, itt van egy kisebb izom is. Ki lehet tapintani, (100 betegség pontjának hívják) Ezt jó erősen meg kell nyomni, kb 30 másodpercig. Ha erősen fáj a nyomás határásra, akkor megtaláltuk. Többször is meg lehet ismételni. Arra kell vigyázni, hogy a mutatóujj alá benyúlva már a gyomor-pontot nyomkodjuk, ami erős hányingert okozhat :-)

A másik, ami kifejezetten a derékra hat, az a csukló és az alkar találkozásánál található, érezni lehet, az öt ujjhoz tartozó inak végződését, a kézfej tövénél. Jó erősen benyomjuk és elkezdjük szélességében jól megmaszírozni. Ettől erősen ropogni fog és, ha jól csináljuk, akkor marhára fáj, de utána a derékfájás megszűnik. Egyébként, rendszeresen masszírozzuk, akkor azokat az energiacsatornákat hozza helyre, amik a derékfájásért felelősek. Olyan erősen kell csinálni, amennyire csak tudjuk, esetleg megkérhetünk mást is, mert hajlamosak vagyunk magunknak kicsit gyengédebben csinálni. Amikor először csinálta nekem a mester, szó szerint csillagokat láttam. Egészséges embernél nem annyira fájdalmas esetleg ezt is ki lehet próbálni.

Hát ennyi, ha valaki erre jár, azért dobjon egy hozzászólást.

eggman2 Creative Commons License 2006.06.28 0 0 1490
Bocs, L5-S1-et akartam mondani az L6 már off-topic téma :-).
eggman2 Creative Commons License 2006.06.28 0 0 1489
Sziasztok!

Én 3 évig súlyemeltem. Na erre a legtöbb szakember rosszul lesz. Tünet L5-L6 porckorongsérv. Ráadásul ülőmunkám van. A szék-téma felejtő, mindent kipróbáltam, a térdeplőszék tönkrette a térdemet is :-( A fittball még egész jó egyébként. Azt tudom ajánlani, de nem ez a lényeg.
Miután ráuntam a rendelőkben való üldögélésre (abszurdum), és a különböző kenőcs-receptekre, az élet összehozott egy kínai qi-gong mesterrel (nem röhögni :-))
Aki egy egyszerű gyakorlatsort mutatott, amit később otthon is lehet gyakorolni.
Az edzés teljesen fájdalomment voltak, de nagyon kemény végigcsinálni. Úgy gondolom, hogy nagy akaraterő kell hozzá. Itt elnézést kérek a gyógytornászoktól, de az iszonyat fájdalmas tud lenni.
A lényege, hogy megtanultam ellazítani - akár állás közben is - az összes gerinc körüli tartóizmot, aminek a merevsége végülis a fájdalmak nagy részét okozza. Az eredmény most már nyújtott lábhoz homlokkal térdérintés ! Nem rossz egy L5-L6-ostól igaz ? Hónapok óta tünetmentes vagyok.
Egy hibát nem szabad elkövetni azonban. Emelni. Most megint megemeltem magam, ez legalább 2 havi munkámba fog telni mire helyrehozom :-(( Én hülye! Ha már mindenáron emelni kell, azt egyenes háttal és csak lábbal dolgozni. A terhet pedig minél közelebb fogni a testhez. Nagyon fontos!
A qi-gong mester, ha valakit érdekel, emailben elküldöm az elérhetőségét.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!