Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2008.04.26 0 0 25005
http://www.fratellocoffee.com/2007/11/27/coffee-cupping-for-beginners/

http://coffeegeek.com/guides/beginnercupping

Előzmény: monyesz (25004)
monyesz Creative Commons License 2008.04.26 0 0 25004
Van valakinek a fiókjában egy lista, hogy mit érdemes egy kávéról értékelés gyanánt leírni ?
monyesz Creative Commons License 2008.04.26 0 0 25003
Én az ikeás mérőkanál sorozat 15ml-es darabjával mértem, meg a konyhapultot sem állítottam vízszintbe... :)
Előzmény: yeahhh (25002)
yeahhh Creative Commons License 2008.04.26 0 0 25002
Gondolom, kis eltérés lehet a matricázásban: nálam a felirat fölött lévő kis Manuel-logo alsó harmadánál van a 30 ml.
Előzmény: _MrB_ (25000)
monyesz Creative Commons License 2008.04.26 0 0 25001
Az M betű felső vonaláig mérve annyi nálam.
Előzmény: _MrB_ (25000)
_MrB_ Creative Commons License 2008.04.26 0 0 25000
Manuel üveg espressosok.
A 30 ml a Manuel felirat felső vonala?
monyesz Creative Commons License 2008.04.26 0 0 24999
Nekem Solisom van, az bronzos. Van egy kombigépem is, abba próbálnám berakni a bronzbojlert.
Előzmény: jobog (24996)
_MrB_ Creative Commons License 2008.04.26 0 0 24998
1esek most szem becsuk, skippeli ezt a postot, s nem kommentál. Akit meg érdekel, majd eldönti:
Auchanba, Mediagenyába, meg szerintem elvileg sok helyen kapható 3+1 Gratis-os Brita Classic patroncsomag. Mediába szaladtam össze vele 5eért, vagy kicsit felette talán. Sokaltam, mivel Ocsmányban 4e a 3 db. Akkor hogy lehet +1 grátis ennyiért? Aztán Ocsmányban is találtunk belőle 4600ért. 3 dbos 3999. Megvettem, mert mégiscsak 600ért volt a +1, de hogy lehet igy ráírni, hogy +1 grátis?

Szal akit érdekel, most kicsit olcsóbban tud +1 patront fogni vele, de Ocsmányba keresse, ott olcsóbb.
monyesz Creative Commons License 2008.04.26 0 0 24997
Ebéd előtt jő a postásautó, és csomagot hoz a Kapucziner manufaktúrától !
Szépen csomagolt 4x125grammos pakk - köszönet érte ! ;)
Ebéd után már meg is kóstoltam a 101-es kódszámút...
Viszont azt hittem lesz mellette egy értékelő lap, hogy mi szerint értékeljem. Nem gond hogy nincs, csak lehet egyszerűbb lenne az értékeléseket összefogni úgy.

Délelőtt a Lidlben voltam, nem volt MS Espresso, még cédula és helye sem volt a polcon.
jobog Creative Commons License 2008.04.26 0 0 24996

 

Akkor félreértettem. Azt hittem a Júrád bronzos, és a vasas Saecódat szeretnéd bronzosítani. Én ez utóbbin spekuláltam.

Előzmény: monyesz (24995)
monyesz Creative Commons License 2008.04.26 0 0 24995
Igazából nekem vannak méretek amik ha nem stimmelnek, akkor nagyon sokat nem tudok csinálni a bronzbojlerrel, de várom hogy SiD írjon erről.
Találtam ábrát a gépről és az alapján szerelték bronz és acélbojlerrel is ezt a Jurát ! Ld. a saeco alu és acélbojleres mostani variációit...
Előzmény: jobog (24994)
jobog Creative Commons License 2008.04.26 0 0 24994

Engem inkább a színesfém érdekelne. De ugyanarra igyekeznék fölhasználni amire -gondolom- te is. Úgyhogy ha te használhatatlannak találnád akkor én sem epekednék érte. De ha nem akarsz vele barkácsolni, én tennék egy próbát.

 

Előzmény: monyesz (24987)
luigi- Creative Commons License 2008.04.26 0 0 24993
Nem tudom, lehet, hogy az ízében lett volna a különbség. Igazából semmi extra nincs benne. A felső szűrőből érkezik a víz, átfolyik a pogácsán és a kifolyón keresztűl távozik. Akadály nélkül.
Előzmény: H_G (24992)
H_G Creative Commons License 2008.04.26 0 0 24992
"Ipari Faemával végeztem a kísérletet."

Szerintem ebből csak annyi a tanulság, h. az a gép annyira jó, biz. keretek közt képes korrigálni a használó hibáját. Otthoni kategóriánál, de még az ipariak nagy részénél is siralmas eredménye lett volna.
Előzmény: luigi- (24991)
luigi- Creative Commons License 2008.04.26 0 0 24991

Valamelyik nap rendezvényre ipari mennyiségek főzésekor játszadoztam és érdekes amit megfigyeltem.

Ipari Faemával végeztem a kísérletet. Dupla adagos szűrő egyik rendesen ~20 kg-mal letömörítettem, üvegcsészébe lefőztem a kv-t.

Másodikra tömörítés nélkül főztem, - gondoltam megnézem mi van, ha nagyon hanyagul dolgozik a pultos - szintén üvegcsészébe.

Meglepődésemre semmi, azaz semmi különbség nem volt a két adag lefolyásában. Egymás mellé tettem a két poharat, szemre nem volt különbség közöttük. Vastag krém, stb. Mondjuk hibáztam, mert nem kóstoltam meg őket.

 

Ez kizárólag a dupla karra vonatkozik, a szimplára nem. A szimplánál nagyon számít.

H_G Creative Commons License 2008.04.26 0 0 24990
Apropó olcsó KV: a Keletinél lévő csokidiszkontban is megnéztem, de ott nincs Migro, és más érdekes sem, csak Lavazza GD 550-ért.

A Migro-ról viszont tovább javult a véleményem, miután tegnap nem figyeltem eléggé és "elrontottam" a Brikka-rutint. A szokásos 2 perces, csöndben csak pár cseppet kieresztő és a többit mind 10 mp alatt erőszakosan kinyomó eljárás helyett 4 perc körül végzett, úgy, hogy az adag fele csöndesen kifolydogált sima moka pot módjára, és csak a vége érkezett nagy habos sistergéssel. (Vagy vmi hasonló történt, mindenesetre ma nem sikerült megismételnem....) Ettől a finom, de mindeddig enyhe marcipános aroma bódító erejűvé fokozódott, az élményszerűségéban az eszpresszók nagy részét is fölülmúló ritka Brikka-főzetek egyikét kaptam.

Ennyire jót az én Brikkám még csak a Mauro Oro téglából csinált (pedig már járt benne Molinari, Manuel, Lucaffé is), de a Mauro 1200 Ft volt, a Migro 300.
H_G Creative Commons License 2008.04.26 0 0 24989
"Szvsz ebben a műfajban is igaz a "kis pénz, kis foci" alapigazság: van jó kávé, de az nem olcsó - és lehet kapni olcsó kávét, de az meg nem jó..."

Szerintem nem, pontosabban ez a nagy tendencia, de rengeteg termék kilóg a sorból fölfelé vagy lefelé. (Ezeknél a szubjektív értékelésű aromás csemegéknél mindig így van, a borok vagy csokik ára is nagyon el tud szakadni a minőségüktől.)

Előzmény: yeahhh (24967)
luigi- Creative Commons License 2008.04.26 0 0 24988

Azért nyugodj meg, egy átlaguser átlagkávéból 10 baros főzőből is akár számára elfogadható minőséget kap mindenféle trükk nélkül. Nagy előrelépés a kotyogó/Szarvasi főzőkhöz képest.

Pl. vendég nálunk. Kávé lefőz, fanyalgok, mert csak úgy átszaladt rajta, se íze se bűze a kávénak. Kevés krém, kicsit híg lőre. Felszolgál, vendég szája a füléig ér: Hmmmm... ilyen jót utoljára hol is ittam. Nem egyszer fordult már elő.

 

Te vagy túl kifinomult már. :-))

 

Előzmény: nohab (24986)
monyesz Creative Commons License 2008.04.26 0 0 24987
Én a darálóra biztosan igényt tartok, a többi kérdéses csak.
Előzmény: jobog (24985)
nohab Creative Commons License 2008.04.26 0 0 24986
Egy picit újraértékeltem magamban sok mindent a kávéológiáról ma...

A helyzet az, hogy gyakorlatilag életemben nem csináltam még eszpresszót téglából, ugyanis - hála az itteni intelmeknek - azonnal darálóval kezdtem. Viszont az örömteli beszerzéseimnek köszönhetően immár behoztam a melóhelyre az első gépemet, amit itt téglából etetek, egyszerűen elképesztő a különbség. A tégla egyébként az akciós Sega Emozione, amit a csészék miatt akviráltam, a helyzet az, hogy brutálisan tömörítve (saccra vagy 30 kiló lehet, de akár több is) is kitol vagy másfél decit (duplának) a 25 mp alatt, szimplával még nyomásfokozós karral sem lényegesen jobb a helyzet - viszont tudom tesztelni a két kar közti különbséget. Az eredmény megdöbbentő: a mennyiségtől függetlenül a sima karral tűrhető állagú (de persze skandinávszőke) crema fedi le a kv-t, a nyomásfokózós esetében viszont egy ilyen senseo-jellegű "tojáshab". Ez nekem azért furcsa, mert éppen fordítva vártam: a különbség nagyobb, mint rendesen el(ő)készített eszpresszó esetében.

Ja, ami ezzel kapcsolatban eszembe jutott: a Brikka _sokkal_ jobb kávét csinál ugyanebből. Ha mindent jól csinálok (házi darálás, tömörítés stb.), akkor ez a Saeco Crema a sima karral meglepően jó kávéra képes (simán veri  Brikkát), de _ezzel_ a téglával reménytelen a küzdelme ellene.

Persze van olyan tégla, ami ennél sokkal alkalmasabb eszpresszónak, számomra viszont így is megdöbbentő volt az, hogy mennyire reménytelen egy átlaguser átlagküzdelme az átlaggépnek adott átlagtéglával.
jobog Creative Commons License 2008.04.26 0 0 24985

 

SiD, monyesz!

 

Ha netán nem tudnátok összvepárosodni adásvételileg, engem is érdekelne a cucc.

 

 

monyesz Creative Commons License 2008.04.26 0 0 24984
Akkor majd ha járok arrafelé, akkor megvizslatom a két féle kávét és valamelyiket megveszem.
Előzmény: mad_a (24983)
mad_a Creative Commons License 2008.04.26 0 0 24983
Hát egyiket sem ismerem... névre a gold ugye értékesebb, mint az silver.... nekem mindegy! Legyen az, amelyik jobb! :))))))))))))))))

üdv,
mad_a
Előzmény: monyesz (24977)
szabcika Creative Commons License 2008.04.25 0 0 24982
Oké akkor ezt most jegeljük.
Előzmény: monyesz (24979)
luigi- Creative Commons License 2008.04.25 0 0 24981

Attól függ, hogy milyen szinten vagy kávéfogyasztás terén, és mit értessz lötty alatt.

Egy jól beállított autómata tud produkálni jóhoz közeli kv-t.

Az ismerősöd nézze meg, hogy - a gombnyomás után - amikor a szivattyú elindul mennyi idő telt el a nyomás felépüléséig. Ha szinte semmi vagy kevés, akkor finomítson a darálón.

A másik, hogy esetleg nem volt jófajta kávé benne. Harmadik, ennek a gépnek is sok előmelegítés kell. Esetleg egy melegítő átmosás előtte?

Előzmény: bcontact (24976)
yeahhh Creative Commons License 2008.04.25 0 0 24980

Kezdésképpen érdemes beállítgatni a paramétereket (őrlésfinomság, kávémennyiség, lefőzött kávé mennyisége, stb), és utána nekifutni a kávékészítésnek. Ittam már kávét jól beállított Impressából, azért az nem volt rossz, az "elfogadható" szintet simán megugrotta:-)

Előzmény: bcontact (24976)
monyesz Creative Commons License 2008.04.25 0 0 24979
Igazából nem sürget a dolog, 14-16 euroért ne vegyél, majd lesz akcióban is szerintem.
Előzmény: szabcika (24975)
SiD- Creative Commons License 2008.04.25 0 0 24978

Szerintem a Quick Mill, mert abban minden fémből van és nem véletlenül olyan drága.

Sajnos még nem próbáltam, de ez lenne a tippem.

Előzmény: bcontact (24976)
monyesz Creative Commons License 2008.04.25 0 0 24977
Mad_a átveszi akár tőlem is, a 'közelben' van.

Mad_a, mi legyen ? Silver vagy Gold ?
Előzmény: szabcika (24974)
bcontact Creative Commons License 2008.04.25 0 0 24976
Kérdés:
Automata gépek (melyek őrölnek, "tömörítenek") képesek elfogadható espresso-t készíteni?
Egy ismerősöm vett 200-ért egy Jura Impressa C5-öt, és nagyon lötty kávét ad.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!