Keresés

Részletes keresés

-Bendegúz- Creative Commons License 2013.06.29 0 0 16734

Nagyon jó árat mondtak a Rehaura, ezért érdekes. Közben rákerestem a fórumon a névre és anno (2010.12.14) Doki50 írt Szuromi Péterrel kapcsolatban, hogy megoldotta a problémáját. Ez már elég rég volt, nem egy és ugyanaz a személy/cég, vagy csak névrokonság?

Előzmény: kiss_atti (16732)
danijaci Creative Commons License 2013.06.29 0 0 16733

A problema: kertes csaladi hazban szeretnenk majd akkor is szelloztetni, amikor elmegyunk otthonrol. (Most is igy csinaljuk tarsashazban a harmadikon). A kerdes, hogy van-e olyan nyilaszaro vasalat, ami valamelyest betores allo, ha bukora van nyitva az ablak? Nem szeretnenk ugyanis racsot rakni kivulre...

kiss_atti Creative Commons License 2013.06.28 0 0 16732

Biztos gyárt már vagy 2-3 hónapja... de lehet, hogy csak másfél.

Full friss cég.

:-)))

Előzmény: -Bendegúz- (16731)
-Bendegúz- Creative Commons License 2013.06.28 0 0 16731

Sziasztok! A Szuromi Ablakok Kft -vel (Füzesabony) kapcsolatban van tapasztalatatok? Jó minőségűek a náluk összerakott ablakok? Rehau Euro Design 86+ profilból gyártanak, ezzel gondolom nincs nagy gond. :-)

Ez a "kisebb" cég felveheti minőségben a versenyt a nagy magyar gyártókkal (géppark, stb.)?

mcll Creative Commons License 2013.06.28 0 0 16730

Igazad van, de én meg úgy gondolom, hogy ha valaki jó és megbízható ablakost választ (azaz akit megbízol a nyílászárók beszerzésével és beszerelésével), akkor eleve az ablakok olyan helyről vannak megrendelve ami megbízható (mivel vélhetően az ablakosnak kiforrott beszállítói/gyártóivannak). Így valószínűsítem hogy ha a gyártó mégis (véletlen vagy direkt átverésből) hibás, vagy gyengébb minőséget ad ki mint a megrendelt, akkor a megbízott ablakos azt nem veszi át, legyártat újat. Igaz hogy ekkor is csúszik (akár elég sokat is) az ablakcsere/beépítés, viszont csere esetén nem leszel ablak nélkül, mivel addig a régit ki sem szerelik.

Előzmény: ganser (16729)
ganser Creative Commons License 2013.06.28 0 0 16729

Most inkább kissé szkeptikus leszek! Nagyon sok helyen nem adják ki a nyílászárót a kereskedő/gyártó telephelyéről amig nincs kifizetve. Ez a kereskedelmi gyakorlat(tisztelet a kivételnek). Akkor aztán küldheted vissza az árut és várhatod a megoldást. Persze elöbb-utóbb igazad lesz, de addig nem lesz ablakod. Gyakori hogy egy-két hónap csúszás súlyos torlódásokat okoz egy építkezésben vagy felújításban. Ezért a vevő inkább lenyeli a "békát".....

Előzmény: Lehner Gábor (16728)
Lehner Gábor Creative Commons License 2013.06.28 0 0 16728

Kedves Fülkutya!

 

Az üvegre 2 címke kerülhet.

 

1. az üveggyártó tesz rá egy címkét az üvegre vonatkozó adatokkal

 

2. az ablakgyártó tesz/tehet rá címkét a komplett nyílászáróra vonatkozó adatokkal

 

Te a kereskedőtől vásárolsz/kötöttél szerződést. A kereskedő nem tudja átcímkézni az ablakot, maximum az összes védőfóliát, címkét leszedi róla, de ez eléggé feltűnő, mindenképpen valami rejtegetnivalót sejtet.

 

Vasalat szerintem:

Roto NT < siegenia < maco 

Jelzem a különbség minimális.

Ha van szerződésed amelyben a műszaki tartalom kötve van, - és most ismétlem magam - de nem azt kapod akkor küldd vissza.

 

Vagy kicsit szorítsd sarokba (további engedmény, ajándék szúnyogháló, stb).

 

Mert a legfontosabb, hogy azt kapd amit fizettél. Hova tart a világ ha mindenhol át akarnak verni? Kérsz a zöldségesnél egy almát és kapsz egy körtét? Lassan a kereskedők azt hiszik mindent megtehetnek!

 

Üdv: Gábor

 

 

 

 

Előzmény: fülkutya (16726)
fülkutya Creative Commons License 2013.06.28 0 0 16727

Persze más véleményét is szívesen veszem!

Előzmény: fülkutya (16726)
fülkutya Creative Commons License 2013.06.28 0 0 16726

Kedves Gábor!

 

Köszönöm, hogy válaszoltál.

A gyártó információi alapján a vasalat siegenia, nem roto nt. Tehát itt már bűzlik valami.  Szerinted átcimkézhető az ablak, úgy értem, hogy ugyanabból a fajtából csak gyengébb minőség. Ez abból a kis cimkéből derük ki, amelyik az üvegre van ragasztva? Vasalat miatt visszaküldjem, ha netán a profil egyezik? Milyen a siegenia?

Előzmény: Lehner Gábor (16720)
kiss_atti Creative Commons License 2013.06.27 0 0 16725

Nagy valószínűséggel igen,

 

ha megnézed az adatlapját..:-)))

Előzmény: ganser (16724)
ganser Creative Commons License 2013.06.27 0 0 16724

Szia Gábor!Egy kérdés:Te atyád az Lehner István?

Előzmény: Lehner Gábor (16720)
lmgs Creative Commons License 2013.06.27 0 0 16723

Köszönöm! Magyar gyártó mindkettő. A Gealan lett.

Előzmény: baramba (16708)
gabrielke Creative Commons License 2013.06.27 0 0 16722

Igaz. Tapasztalom.

 

Előzmény: nnnorbi99 (16710)
Judit KB-i Creative Commons License 2013.06.27 0 0 16721

ha a forgalmazóban nem bizol, hogy megkérdezed a gyártót

Jó ötlet, de tisztázni kell azt az azonosítót, amit a forglamazó adott a vevőjének, mert különben a gyártó akkor se találja meg, ha tényleg ott rendelték. 

Előzmény: baramba (16719)
Lehner Gábor Creative Commons License 2013.06.27 0 0 16720

Szia Fülkutya!

 

A mostani szokás hogy mindenki ad vmilyen nevet az általa gyártott/forgalmazott ablaknak.

A valós műszaki tartalom mindezek mögött van. Mivel te ezt tudod, egyértelműen le tudod csekkolni mikor kiszállítják az ablakot.

Ha nem azt kapod amit rendeltél, ne is fizesd ki, küldd vissza! Mert ez egyértelmű átverés.

Üdv: Gábor

Előzmény: fülkutya (16715)
baramba Creative Commons License 2013.06.27 0 0 16719

Elvileg szállítói megfelelőségi nyilatkozatot köteles adni a termékekhez. A forgalmazók jellemzően a gyártó által kiállított nyilatkozatot adják tovább, ebből látszik, hogy a gyártónál milyen néven fut a termék, és az ellenőrizhető milyen profilból készül.

 

Ha a gyártó is trükközik akkor nehezebb a helyzet. A nagyobb neves gyártók ezzel nem fognak visszaélni.

 

Másik lehetőség, ha a forgalmazóban nem bizol, hogy megkérdezed a gyártót, az adott forgalmazó valóban náluk rendelte-e a termékekeket, melyeket neked szállított és azok milyen profilból, illetve vasalattal készültek. A gyártók az ilyen megkereséseket eltérő módon kezelik, de az mindannyiuknak érdeke, hogy kiderüljön, ha valaki visszaél a nevükkel.

Előzmény: fülkutya (16715)
kiss_atti Creative Commons License 2013.06.27 0 0 16718

egy fontos dolgot: Van feleségem!

---

A problémáit oldja meg mindenki saját maga...

:-))))

Előzmény: C20NE (16717)
C20NE Creative Commons License 2013.06.27 0 0 16717

Köszönöm az ötletet, ez nem rossz! Nem én erőltetem ezeket az íveket, hanem, megint elfelejtettem elmondani egy fontos dolgot: Van feleségem!

Előzmény: kiss_atti (16716)
kiss_atti Creative Commons License 2013.06.27 0 0 16716

No,

 

én a következőket csinálnám:

 

kétszérnyú, íves szerkezetben nem erőlködnék ( ezt kérdezted Judittól egy korábbi postban), azzal csak a bajság lesz.

hanem: visszabontanám a véres verejtéked felhasználásával, minden kreativitásod latba vetésével, utólag készült csodaszép boltívet - a francba -, kérnék bele egy 1000*2050 körüli kétszárnyú, aluküszöbös, ablakprofilból gyártott teraszajtót, annak a tetejére meg egy olyan fixet, amit vagy lefóliázol boltívesre fehér fóliával, vagy elékartonozol ( stadúrozol) egy boltívet, vagy bármit, ami boltívre hajaz, ha már az tetszik..

:-))

Előzmény: C20NE (16714)
fülkutya Creative Commons License 2013.06.27 0 0 16715

A forgalmazó fantázia néven kínálja ablakait, ezt írja a megrendelőre is. Emailban adta meg, hogy ez milyen profilt, vasalatot jelent. Ha mégsem ezt szállítaná, hanem egy gyengébb minőséget Ti mit tennétek? Mit kérhetek tőle, pl minőségi tanúsítványt vagy mit?

C20NE Creative Commons License 2013.06.27 0 0 16714

Atti, mivel tetszenek a válaszaid, őszinte leszek :-)

 

A régi mesterember 150cm volt, ehhez méretezte az eredeti boltívet és mivel a pocakja csak nyugdíjaséveiben jelentkezett 60cm széles volt. Vannak nagyobb lőrések, még templomokon is :-) De igen, kisméretűből rakta ki, gyönyörűen. Ekkor jött egy barbár , én , és kevesellte, így szabályos módon 8 darab elemmagas áthidalóra átterhelte azt amit tartott és kibontotta 1mx2,4m -es nyílásra, mert nem talált senkit aki kifalazta volna, ahogyan mára pocakos régi mesterünk. Mivel valaha tanultam szakrajzot, azzal az unortodox ötlettel álltam elő, hogy fogok XPS táblákat, körzőt, vonalzót és egy vágót és abból kivágom a boltívet, majd jöhet a háló és a glett, miután felragasztottam. Ekkor azonban jött a szag...

 

Azóta a megoldást keresem. Szóval, az ív az még most bármi lehet, mert a többi lőrést ( van 3 db. ) könnyen lehet ehhez alakítani. Rakok fel fényképet is nemsokára.

Előzmény: kiss_atti (16706)
hoffmannzs74 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 16713

Köszi a lebeszélést, akkor KBE lesz.

És ha már itt tartunk, a KBE profilból a 70 és a 88 közül melyiket? Nekem a 88-nál gyanús, hogy a belső merevítések nem ugyan abból az anyagból vannak, mint a külső fal. (mint a Decco...)

A másik, hogy a 70-es profilra a 3 rétegű ablak nem széles?

Előzmény: fgcs (16647)
C20NE Creative Commons License 2013.06.27 0 0 16712

Hoppá a 190 centi neces, bár mindenki 180 alatti, de jöhetnek vendégek is. Akkor a felülvilágító nyíljon egyben az ajtóval, ami azt jelenti, íves tetesjű legyen a szárny. Megoldható ?

Előzmény: Judit KB-i (16705)
C20NE Creative Commons License 2013.06.27 0 0 16711

Te ülsz a szomszédos irodában, hogy látod a fejem? Max a  röhögéstől vörösödik :-)

 

 

Az első kérdésedre a válasz: Lemérek a nyílás tetejétől a nyílás szélességének a felét, ide egy lécet rakok, melynek a közepére egy spárgát erősítek éppen a nyílás felének megfelelő hosszúságban, a végére egy ceruzát, majd amit a ceruza belakarcol a levegőbe a talppontjától húzott vízszintessel bezárva, az lesz a felülvilágító. Tehát, ha elvesztetted volna a fonalat: 50cm magas lesz. ( Megválaszoltam? )

 

A vevő én vagyok, az állam is ;-) így tetszeni fog, mert évente összesen 3 napot lesz zárva, ugyanis nem szeretem a kelkáposztafőzeléket. Ha mégsem, majd leszidom magam.

 

A sárgaborsó nem is rossz ötlet, attól még a fejem sem fog elzöldülni mint a másiktól.

 

Üdv.

Előzmény: Judit KB-i (16691)
nnnorbi99 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 16710

Erről mi a vélemeényetek?

"A modern hőszigetelő ablakok külső oldalán különösen tavasszal és ősszel több óráig tartó, teljes felületű
kondenzátumképződés léphet fel, amely megakadályozza az áttekintést az üvegen. Ezt a jó hőszigetelő
képesség, valamint az elkerülhetetlen időjárási és környezeti tényezők eredményezik, és annál gyakrabban lép
fel, minél jobb az üvegezés hőszigetelő képessége."

baramba Creative Commons License 2013.06.26 0 0 16709

Ha kiderül írd meg ki az a magyar gyártó aki 6 légkamrás aluplastot gyárt Roto vasalattal. az lehet, hogy engem is érdekelne.

Előzmény: fülkutya (16693)
baramba Creative Commons License 2013.06.26 0 0 16708

Ha Gealan vagy Aluplast akkor a profillal nem lehet baj. Fontosabb hogy ki a gyártó.  A jó profilból is lehet rossz ablakot gyártani.

itt többeknek is az a véleménye, hogy a lengyeltől óvakodj. Ezt én is osztom.

Előzmény: lmgs (16688)
kiss_atti Creative Commons License 2013.06.26 0 0 16707

Most kaptam,

 

egy cca. 90.000,- Ft-os pliszé rovarhálóról beszélünk, amit szakemberek is elég kevesen tudnak jól szerelni:

 

" ... kérdés, hogy a helyszíni szerelés mit jelent árban, időben és szakértelemben, mert két mérnök és jó barkácsoló szakik vagyunk a sógorommal."

Azt hiszem

- ha szemét vagyok, mondok egy olyan árat, ahol saját maguk kezdik el szerelni...
- ha jófej vagyok, akkor az önköltség felén felszerelem nekik, mielőtt nagy bajság lesz.
:-)))

kiss_atti Creative Commons License 2013.06.26 0 0 16706

Ablaktokból kell gyártani.

Láttunk már ilyet.

:-)))

--

ha félköríves a nyílás, akkor nem lehet átmenni rajta ( 240 - 50 = 190 cm)

Dehogynem, csak nem amerikai kosarasnak, hanem pehelysúlyú bokszolónak kell lenni...:-)))

De - szerintem - lássuk a medvét egy fénykép képében, szerintem szegmensív.

:-)

Előzmény: Judit KB-i (16705)
Judit KB-i Creative Commons License 2013.06.26 0 0 16705

"1 méter szélességről beszélve simán gyártható"

ha félköríves a nyílás, akkor nem lehet átmenni rajta ( 240 - 50 = 190 cm)

 

 

"2*118 mm + a stulp ( 175 mm)"

az ajtótok+szárny mérete és a váltóprofilja is szélesebb 

Előzmény: kiss_atti (16703)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!