Keresés

Részletes keresés

interlevin Creative Commons License 2013.04.03 0 0 1365

Ez márkafüggő és jóérzés kérdése, de azért a javitás is megoldás tud lenni, kicserélnek egy alkatrészt helyszinen és már tökéletes is, számtalanszor van, hogy csak apró elállitódás van a szállitás során, attól még tökéletes lesz a gép. Lényeg, hogy addig orvosolják a problémát, amig a kedves vevő nem elégedett, mi is igy teszünk:) Sok sikert:)

Előzmény: Pulguinha (1364)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.03 0 0 1364

72 oran belul remelem vadonat uj hutot hoznak inkabb:)

Előzmény: Pizo_S70 (1363)
Pizo_S70 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 1363

Nekem a kompresszort itthon cserélte a szerelő.

Szerintem kb. 1 óráig tartott.

Előzmény: Pulguinha (1362)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.02 0 0 1362

Meg egy kerdes merult fel bennunk. Ilyenkor elviszik a hutot, es majd kapunk vmi papirt hogy cserelik, vagy helyben megallapitja a szerelo, lebeszeljuk az uj kiszallitasat es mikor azt hozzak elviszik a rosszat? (Zanyssi, Lux Parts szerviz). Az szimpi hogy tegnap este irtunk e-mailt, ma meg mar hivtak is hogy mikor johet a szerelo.

Előzmény: interlevin (1360)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.02 0 0 1361

Koszonom a tippet.

Nem no frostos. Akkor remelem az egesz hutot cserelik, jobb mint a toldozott-foltozott.

Sehtettuk, hogy nem OK. Egyes fokozaton -1fok van a kozepso polcon, fagyasztoban -32fok. Ez nem A++ figyasztasu, raadasul emiatt anelkul hogy kinyitnank kb. fel orankent, orankent be is kapcsol. Ez nem megfelelo mukodes tudtommal, vagyis rogton elhetunk a csere igennyel. Jol gondolom?

Ha lehult, utana mar majdnem normalis a hangja,de egy napos mukodes soran egyszer ismet elkezdte a korabban leirtakat.

Most kikapcsoltuk, hogy visszamelegedjen es a szerelo is hallja a hangokat, plusx fel is vettem a hangot korabban.

Előzmény: interlevin (1360)
interlevin Creative Commons License 2013.04.02 0 0 1360

Köszönöm a bizalmat! Ilyen hangot egy új hűtő nem adhat, elképzelhető, hogy amennyiben no frostos a ventillátor akadozik, de itt lehet hogy egyből kompresszoros, ez a lelke az egész hűtőnek úgyhogy jobban jársz a szakszerviz véleményével mert lehet, hogy még elmegy egy darabig de aztán tuti leáll. Ha kompresszoros kötelesek kicserélni! A hőfokot illetően a hűtőrészben  lehet kb. 5 fok körül hármason a fagyasztóban -18C mindenképp legyen. Én a szervizt javaslom és a kisebb kellemetlenséget.

Előzmény: Pulguinha (1355)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.01 0 0 1359
Sziasztok, valaki meg tudja mondani, hany foknak kell lennie a hutonek ill.a fagyasztonak?
egy szabalyozo van, a hutoben 5bol 3ra allitottuk, masfel ora utan leallt mert szerinte eleg hideg...
en szerintem meg a huto egy huvosebb tavaszi nap homerseklete, a fagyaszto meg egy hideg tavaszi nape. a fagyaszto honerseklete megfelelne a hutoreszbe kb...
Előzmény: Pulguinha (1354)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.01 0 0 1358
Majdnem elfelejtettem, koszonom a tippet.

Most parom a fgyasztoresz racsahoz hozzaert es par percig nagyon csondes lett, utan megint hozzaert es megint adja a hangot, csak halkabban. Furcsa egybeeses....
Előzmény: Pizo_S70 (1356)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.01 0 0 1357
Csukott ajtonal kozvetlenul merve hatarerteken belul volt, de akkor sem normalis ez a vijjogo hang, most olyan a hangja, mintha egy csoben magas nyomas alatt nem folyna at vmi es emiatt szenved a rendszer. Eleg magas frekvencia, igy zavaro, raadasul ki tudja mi okozza es mi lesz belole.
Remelem a szakszerviz egyuttmukodo lesz.
Előzmény: Pizo_S70 (1356)
Pizo_S70 Creative Commons License 2013.03.31 0 0 1356

Szia!

 

Nekem a vadonatúj Panasonic adott olyan hangot, mint a körfűrész, és még jó hangos is volt. Én 46dB-t mértem.

(A gyári adata alapján 36dB a max. zaja.)

A szerelő azt mondta, hogy nem tudja, hogy ennek a típusnak milyen hangot kellene kiadnia, de ez így biztos jó.

Némi huza-vona után kicserélték a kompresszorát, akkor derült ki, hogy nem volt benne kenőanyag.

 

Az más dolog, hogy az új kompresszor - aminek határozottan kisebb a hangja - is hangos (39dB), amikor megy, akkor rázkódik az egész hűtő, és leálláskor olyan hangot ad, mintha kalapáccsal 2x jó nagyot odaütnél a komresszornak.

A garanciális ügyintézés, vitatkozás még mindig folyamatban van.

 

(A zajmérést nem én végeztem, hanem a szerviz.)

 

Magyarul: én nem hagynám, mérjél zajt, ha nagyobb, mint a gyári specifikáció, akkor reklamálj.

Előzmény: Pulguinha (1354)
Pulguinha Creative Commons License 2013.03.31 0 0 1355
Kedves interlevin,
ugy latom jartas vagy a hutok teren. Esetleg talalkoztal oltan jelenseggel, amit irtam az 1354es kommentem?
Jo lenne tudni van-e barmi esely hogy a huto helyre jon, vagy biztosan csere szorul. A zsakszervizt meg nem tudtuk elerni, de remelem korrektek lesznek. A vijjogo huto szerintem nem mukodik megfeleloen, meg ha hut is...
Abban tudsz segitenu hogyan kell hutenie? Nem talaltam a fokokrol semmit.
Elore is koszonom!
Előzmény: interlevin (1345)
Pulguinha Creative Commons License 2013.03.30 0 0 1354

Sziasztok 

Tegnap hoztak meg a Zanussi zrb 934 pwh2 hutonket.

Vartunk 20 orat, majd bekapcsoltuk 3as fokozaton.

Ezt kovetoen iszonyat zaj. Eloszor mintha repulogep lenne, majd olyan hangja lett mint amikor egyventillator vagy hasonlo csapagyas, vagy min amikor valami eles hangon surlodva porog.

Felhivtuk a boltot, mondtak ez nem normalis, de a cserehez szakszerviz velemeny kell... akik kedden lesznek.

Addig probaljuk pihentetni teljes 24 orat es meglatjuk mi lesz.

Kb ment 2 orat, a huto es a fagyaszto aranylag lehult (szobahomersekletrol indult). Ekkor csendesebb lett, de az eles, fejfajdito zaj maradt.

Csinaltam felvetelt is ha az alapjan van otlete vkinek.

Szerintetek mi lehet.

szkati Creative Commons License 2013.03.30 0 0 1353

2 és fél éve vettünk egy whirlpool, 150 cm magas 3 csillagos hűtőt, amiben 15 literes mélyhűtőrekesz van. Én 2 és fél éve őrjöngök, mert kicsi a hűtő, melléfogtunk, nagyon bosszant. Ezt a hűtőt( aminek semmi baja sincs), nagyon olcsón( 20 ezer Ft-ért, az eredeti ára 89 ezer volt) odaadnám szívesen valakinek, csak vigye el. Ha nagyon kell, akkor megnézem pontosan a tipusát. Farkasréten, a XII. kerületben lakunk. Addig, amíg nem viszi el valaki, nem tudok másikat venni.

ANONYMOUS Creative Commons License 2013.03.29 0 0 1352

Hi.

 

van már véleményed a hütöröl?

Előzmény: Yany (1344)
guba1 Creative Commons License 2013.03.20 0 0 1350

Sziasztok!

 

Nemrég lecseréltem a hűtőnket. Mivel innen a fórumról is elég sok infót gyűjtöttem ezért gondoltam, hogy megosztom veletek a tapasztalatokat.

 

Eddig egy felülfagyasztós Bosch KSV/33606 típusú hűtőnk volt. A házunk elég kicsi így fontos volt, hogy az új szerzemény halkabb legyen mint az elődje. Mikor a Bosch megvettük kicsomagoláskor egy szép kis A4-es papír fogadott amin le volt rajzolva egy hűtő és körülőtte egy piros kör amire egy szúnyog volt rajzolva. Magyarán ne csodálkozz ha zúg búg a szerkezet. A Bosch 43 dB zajviszonnyal rendelkezik. Jelentem a valóságban a szúnyog inkább egy sportos lódarázs hangját hallatja, mellé mindneféle más dörmögéssel kluttyogással együtt. A fórumot olvasgatva láttam, hogy másoknak is hasonló problémái voltak a nagyáruházakban kapható márkák többségével. Mivel több helyen olvastam és egy kicsit utánajártam a témának igy esett a választásom a Liebherr-re. Még egy alternatíva lett volna azok pedig az inverteres hűtők, de hát a pénzátrca határt szab a vásárlásnak. Úgyhogy akciós áron sikerűlt vennem egy Liebherr CUP 3021 típusú hűtőt. Az ehhez kapott sárga papíron is szerepelnek a következő feliratok: zssssssssssss, brrrrrrrrrrrrrrrr, blubb blubb blubb, hogy ezek normális hangok. Nem mondom, hogy nincs semmi hangja, de sokkal csendesebb és elviselhetőbb mint a Bosch volt. Látszik rajta, hogy nem az az áruházi kategória. Alul felül üvegpolcos, hogyha valami nagyobb dolgot akar fagyasztani az ember akkor elég csak kivenni a fiókot és be lehet tenni a polcra. A hűtési fokozatok fixen 14 fokozatban állíthatók (7 fokozat és mindegyik felénél is fix-en áll a kapcsoló). A tetején is meglepődtem mikor hoztuk, hogy ki van rajta alakítva foggattyú hogyha mozgatni kell. A mélyhűtője is olyan mint a felső része, csak a szép fehérséget lehet látni. Nagyáruházakban néztem több márkát is, és furcsáltam, hogy a mélyhűtőjük tele volt a hűtőcsövekkel. Itt nem vesznek el helyet a csövek. Eddig nagyon tetszik  aszerkezet, remélem, hogy hosszú ideig hibátlanul fog működni. Ha valaki vásárlás előtt áll és talál egy akciós példányt és ha anyagilag is megengedheti akkor szerintem megéri azt a felárat amir kérnek érte.

 

m.norbert Creative Commons License 2013.03.12 0 0 1349

Szia

 

most néztem ugyan olyan szinű, és ez mint ha sötét vörös lenne, nem fekete.

most azért betettem egy hőméröt mennyi van bent.

mert leírásában nem szerepel semmi róla.

 

Gorenje RF4121AW  tipús.

Előzmény: Pizo_S70 (1348)
Pizo_S70 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 1348

A kör alakú az egy matrica, és ha 5 fok alatti a hőmérséklete, akkor a feketéből zöld lesz, és látszik rajta az "OK" felirat.

(Legalábbis nálam ezt csinálja.)

Előzmény: m.norbert (1347)
m.norbert Creative Commons License 2013.03.11 0 1 1347

Sziasztok

 

vettünk egy Gorenje hűtőt, nem tudja valaki mit jelent a nyílel jelőlt ábra, ésalatta a kör?

leírásban nem szerepel.

 

ANONYMOUS Creative Commons License 2013.03.06 0 0 1346

Hi.

 

engem érdekelne,igaz én a 29-est néztem ki,de gondolom sokban nem térhet elmüködés szempontjábol.

Előzmény: Yany (1344)
interlevin Creative Commons License 2013.03.06 0 0 1345

Gratula az új hűtőhöz, bizony sokat számit a kiszolgálás pedig nálunk is kereskedelmi hűtő vonalon igyekszünk a legjobbat adni a vevőknek és türelemmel kiszolgálni őket, hiszen nem értenek a hűtőkhöz, mindenkinek más az igénye. A Samsung egyébként tök jó hűtő nekem is hasonló van 10 éve megy ideje lenne cserélni (suszternek nincs cipője:), de csak esztétikai hibái vannak. Én is hasonlóban gondolkozom, örülnék, ha megirnád hogyan muzsikál a család  új kedvence.

 

Előzmény: Yany (1344)
Yany Creative Commons License 2013.03.05 0 0 1344

Sziasztok,

 

Ma meghozták a kiszemelt hűtőnket. Még kikapcsolva pihen és megtisztítva várja a szállítás utáni két óra végét. :) Ő az áldozat: http://www.samsung.com/hu/consumer/home-appliances/refrigerators/low-freezer/RB31FSRNDSA/EF-spec

A Corvin-ban található Euronicsban rendeltem meg, 3000 Ft-os kiszállítással. Azért írtam le a nevüket, mert volt ott egy hölgy, akinek konkrétan a kedvessége és segítőkészsége kellett hozzá (sic), hogy ott vegyük meg. Nagyon ritka az ilyen kiszolgálás, ahol érzed, hogy te vagy a fizető ember és ők tesznek meg mindent azért, hogy ott hagyd a pénzed.

 

Ami a papírformát illeti: bazi nagy :), számomra gyönyörű, ledes világítás, A+ (280 KWh/év), alulfagyis, és elég felxibilis a berendezése. Ami a képeken/adatlapokon nem látszik: a my.samsung.hu oldalon sikeresen tudtam regisztrálni (+2 hónap gari), az ajtaját behúzza olyan 30 fokon belülről. Még nem hallottam bekapcsolva és még nincs tapasztalatom vele, de ha érdekel is itt valakit a konkrét típus, akkor később megírom, hogy mit is vettem _valójában_.

interlevin Creative Commons License 2013.03.05 0 0 1343

Szerintem ilyen gyakran nem kell bekapcsolni, de ez alapvetően konstrukció és a termosztát beállitásától függ. Na és persze a benne lévő árumennyiségtől ill. a konyha ill. a környezeti hőmérséklettől.

Előzmény: hun005 (1342)
hun005 Creative Commons License 2013.03.02 0 0 1342

Egy Total no frost-os hűtőnél a működési idő kb hogy alakul?

Induljunk ki abból hogy nem nyitogatom az ajtót.

Most úgy működik hogy megy kb 20-25 percet és 40 percig áll.

Ez normális vagy ettől kevesebbet kell mennie?

 

Pizo_S70 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 1341

3dB különbség kétszeres hangteljesítménynek felel meg.

A hangteljesítmény pedig a hangnyomás négyzetével arányos, tehát 3dB az 1,4x hangnyomást jelent.

Előzmény: mtsz (1334)
mtsz Creative Commons License 2013.02.25 0 0 1340

Köszönöm szépen!

 

Előzmény: interlevin (1337)
interlevin Creative Commons License 2013.02.25 0 0 1339

Szia!

Általában a fagyasztórész külön olvasztható le. Ez nem azt jelenti, hogy gyakran kell, kb. fél évente, ill. ha látod, hogy nagyobb a jég rajta akkor leolvasztod, ekkor ki is takaritod és az elég!Tegyél bele egy fazék forróvizet hamarabb leolvad és ha a kivett mélyhűtött terméket becsomagolod újságpapirba ki is birja a leolvasztást.

Előzmény: hun005 (1335)
interlevin Creative Commons License 2013.02.25 0 0 1338

Kérdezd meg a szervizünket ő biztos tud segiteni, nem fontos a gyári szerintem.

+36 (1) 322- 0408     

Mobil:     06 30 9219840

Sok sikert.

Előzmény: tdtdtdtd (1336)
interlevin Creative Commons License 2013.02.25 0 0 1337

Szia!

 

A hűtős múltamból adódóan állithatom, hogy én az LG mellett voksolnék. Messze a koreaiak fejlesztettek a legtöbbet a hűtők terén is. A zajszintben 1-2 Db nem számit, ez konstrukció kérdése, a no-frostos valamivel hangosabb. Az A++ mindenképp fontos, mert 10 évre vesz az ember min. hűtőt, arra pedig már jelentős villanyszámla spórolás érhető el. A kg bizony fontos, mert jó ha van benne anyag, van olyan rozsdamentes hűtő ami kb. 100 kg-al könnyebb mint a mienk! Szerinted??? Ami a zöldséget illeti azért teszik legalulra a zöldségesrekeszt mert ott a legalacsonyabb a hőmérséklet igy tovább friss a zöldség puszta fizika, hogy felfele száll a meleg ha csak nem No-frostos akkor elvileg egyenletes benne a hőmérséklet.

A fagyasztórésznél csak a liter számit, legyen két vagy három fiókos, attól függően hogy mennyi kell,  a megadott kg adat azt jelenti megadott idő alatt mennyit tud egyszerre lefagyasztani ezzel ne törődjetek, az űrtartalom a lényeg.

 

Előzmény: mtsz (1334)
tdtdtdtd Creative Commons License 2013.02.24 0 0 1336

Üdv. mindenkinek!

 

Volna egy olyan problémám hogy van egy AEG SANTO beépítet hütőgépem, és kiment benne a klixon,honnan tudnék venni,vagy más típuséval is kompatibilis?

Minden segítséget várok!!

S.O.S.

20/4848-392

hun005 Creative Commons License 2013.02.23 0 0 1335

Az mit jelent hogy a kombinált hűtő fagyasztórésze kézi leolvasztású?

Ki használ ilyet és hogyan kell csinálni ugyanis ha csak 1 kompresszor van akkor teljesen le kell kapcsolni vagy csak a fagyasztó részét?Mert a Total No Frost helyett ebben gondolkodom

és úgy látom elég sok tipus így működik.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!