Keresés

Részletes keresés

markoiii Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12653
:)Milkás Rolexet hol lehet venni?
markoiii Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12652
A múnvacsho':
Nem vó'tak ezek az ámerikáiak a Holdon..., szerintem.

Közvetett, ám megcáfolhatatlan bizonyíték:
köveket hoztak, holott sajtbó' van a Hold...

markoiii Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12651
Báró Úr!
Mondja, a Fehérvári, plázabéli pultocska-boltocska szép kínálattal, rendkívül kedves, segítőkész hölgy eladóval a magáé?
Kinéztem ottan egy szép Record-ot...
Kicsinyt ferde a számlapja, de szép...
Lehet alkudni?!
:)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12650
Asszem amelyik Dunakeszin volt, az már elkelt, de kérdezd meg a Bárót! Az egy KZM által felújított darab volt, egy év garanciával.
Előzmény: Gaborchi (12649)
Gaborchi Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12649
Köszönöm a kimerítő MoonWatch szakértést. Már csak arra lennék kiváncsi, hogy merre keresgéljek. Én a következő helyeket tudom: Szalai utca, (ott láttam is egyet, csak akkor nem volt pénzem. 310 000-be került, szerintetek az reális?), Nagykörúton a Béke szállóval szemben, meg a dunakeszi Auchanban.
szomoruan konstatáltam mindenesetre, hogy ezek szerint vagy olyat veszek, ami tényleg odafenn járt, vagy olyat amire ez rá is van irva, de nem ugyanaz a szerkezet. Talán mindkettőből kellene egy-egy.
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12648
APT: Már zsebórák is készültek üveghátlappal, de csak az órásoknak/ügynököknek, hogy a hátlap felnyitása nélkül meg tudják mutatni a werket a nyájas kuncsaftnak (salesman display back). Egy ilyen Hamilton a '10-es évekből:


Előzmény: APT (12645)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12647
Már ne haragudj, de ha ez az óra az Ő szemével "100% unused", akkor másban is tévedhet, nem?
Előzmény: Törölt nick (12646)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12646
Köszönet a fordításért !

Számomra ez megnyugtató (valami ilyesmit hámoztam ki belőle én is, de hiányos angoltudásom miatt bizonytalan voltam benne).

És én hiszek is a leírtakban, mivel nem más, mint James M. Dowling oldalán szerepel, aki meglehetős jó ismerője a különleges Rolex-eknek.
Sőt, a szövegben is említett két db ismert üveghátlapos is egybecseng a M.Snorkel által előkeresett FAQ válaszban említett információval. - Hát ezért lehet kisebb vagyon. (Márpedig az oldalon megtekinthető darabjai nem az egyszerű köznapiak közül kerültek ki - COMEX is akad nála - tehát az ezekhez viszonyított jelentős ár itt a legtöbbünk számára már elrettentőborzalmasdöbbenetes lehet.)

.

U.i.:
A koronazáras információt pedig nem is innen a fordítandó szövegből vártam, hanem a tegnapi kérdezősködésem folyományaként bárhonnan is.

Előzmény: Mechanikus (12643)
APT Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12645
Oyster: Ez egy szép, Cal700-as (Extra-Prima) Rolex, még a korai billegővel, valóban 30-as évekbeli kiadás. A legkevésbé sem használatlan új, ez még a képről is félreismerhetetlen. Használt ez, de rendesen, mindazonáltal igen szép állapotban van. Az üveg hátlap pedig utólag kialakított. Mi több, szerintem a menetes karima sem eredeti Rolex, ez nem egy Oyster hátlap farigcsálásából született, hanem készítettek egy új, üvegezett hátlapot az órához. Alighanem jóval később. Az Oyster tokot amúgy a Rolex deklaráltan soha nem is csinálta üveg hátlappal, és mellesleg a korai automatáin a másodlagos, rotor alatti porvédő tok miatt néznivaló sem lett volna túl sok.. Az egész üveghátlaposdi modern igény, az 1980-as évektől készítettek így órákat nagyobb számban, a 60-as évek előtt pedig gyakorlatilag egyáltalán nem. Ami abból a korból ilyen, azt zömében utólag alakították át. Amúgy vastag, jól megesztergálható hátlap esetén ez nem nagy ügy, a jó tömítés is megoldható, bár komolyabb nyomásállósággal egy ilyen hátlap nem szokott bírni, de a köznapi igényeknek megfelelhet. (Persze elvileg a Rolex is csinálhatott egyedi igényre így órát, hisz megcsináltak/megcsinálnak bármit, bármilyen számlapfeliratot, stb.., de aligha a legköznapibb acéltokos órájukon. Egy egyedileg faragott arany Prince-ről inkább hinném el, hogy a gyár készítette ilyenre.)

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Törölt nick (12642)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12644
Azt, hogy használatlan, honnan állapította meg a tulajdonos? Elég kopottasnak tűnik a tok, de az lehetséges, hogy sohasem húzták fel?!
Mechanikus Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12643
"Ime ez áll itt elöttünk, egy gyönyörü, 100%-ig használatlan Rolex Oyster Royal, rozsdamentes acél, kézi felhúzású óra a kései 30-as évekböl csodás kéttónusú ezüstözött szá,lappal. De annak ellenére, hogy az óra gyönyörü és használatlan, nem ez inditott arra, hogy egy kisebb vagyont költsek rá. Nem, hanem azért, mert ez az egyike a csupán két ismert Rolex Oyster úrának, melyeknek üveg hátlapja van. A hátlap természetesen gyárilag készült, mivel tökéletesen hermetikus az illeszkedés az üveg és az acél (hátlap) között, valamint az üveg azonos a toknál alkalmazott üveggel."

Ennyi...

Koronazárról nincs szó.
Mi lehet ott egy kisebb vagyon...

Előzmény: Törölt nick (12642)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12642
Miközben Omega-ba temetkezett a topic, egy jóakarótól kaptam egy linket, ahol nem más, mint ez látható :


Ez egy Rolex Oyster Royal hátulnézete.

De segítenétek-e azzal (?), hogy értelemezitek számomra (mint angol tudással kevésbé bírónak) ezt a bekezdést az óráról :
"That is what we have here; a beautiful 100% unused Rolex Oyster Royal, stainless steel manual wind watch from the late 30s with a lovely 2 tone silvered dial. But despite the fact that the watch is beautiful and unused, this is not what prompted me to spend a small fortune on it; no it is the fact that this watch is one of only two KNOWN Rolex Oyster watches with a glass exhibition back. The back is obviously factory made as it is a perfect hermetic fit between the glass & the steel back, also the glass used for the back is the same as the crystal used for the case."

...

U.i.:
És koronazár ügyben semmi infó ?

Előzmény: Törölt nick (12629)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12641
Ha én is ott hordanám! :-)))) Nem mintha esély lenne a földi használatra?!
Előzmény: Törölt nick (12639)
drempee Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12640

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

A Moonwatch témához:
A Speedmaster márkanév 1957-ben jelent meg az Albert Piguet által tervezett Lemania 2310-es avagy Omega 321-es werkkel. 1960 óta fekete a lünetta és megszűnt a „nyilas” óramutató, amelyre jelenleg a (Broad Arrow-on kívül) a Speedmaster Replica kiadás emlékezik. 1964-ben a Gemini programban tervezett űrséta követelményeit is figyelembe véve a NASA öt különböző kronográfon végzett szigorú teszteket (hőmérséklet, gyorsulás, rázkódás, stb), amelynek a végén a Speedy maradt állva (a többi résztvevő neve nem publikus). A Gemini III-on már Speedy-t viseltek az asztronauták és a Gemini V. legénységéhez tartozó E.White Speedmaster-rel a csuklóján tette meg az első amerikai űrsétát. Az Omega 1966-tól „space watch”-ként reklámozta, és „professional” elnevezéssel illette az órát. 1968-ben vezették be az új, szintén Lemania alapú szerkezetet, a 861-est, amellyel az Omega egy pontosabb, de olcsóbb órát akart előállítani. 18000-ről 21600-ra emelték a féllengés számot és eltűnt az oszlopkerék, sok rajongó (ugye Messer?) őszinte bánatára. A Moonwatch azonban, jóllehet a holdraszállás 1969.júl.21-én történt, egy 321-es volt, mégpedig E.Aldrin órájaként, mivel Armstrong Speedy-je egy elromlott fedélzeti órát (!) helyettesített. Az első Moonwatchot később ellopták. Az ismert felirat természetesen csak később került az órák hátlapjára, hozzátéve, hogy számos variáció készült a Moonwatchból, az egyes missziókra kisszériás sorozatok emlékeztetnek. A NASA 1978-ban ismét óratendert tartott, ismét a Speedy lett a kiválasztott. A Speedmaster Professional 50 űrutazáson vett részt, köztük 6 holdraszálláson. A Marsra pedig a X-33 érkezik meg, egyenlőre ember nélkül. Egyenlőre...

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Azért nagyobb megaláztatás is létezik, mint egy 861-es birtoklása! Amúgy a klasszikus - plexis, acélhátlapos - változat jelenlegi listaára 585k Ft.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12639
A Holdon nincs víz és a zafírüveg szilánkosan törik.
Előzmény: Törölt nick (12638)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12638
Én nem vagyok kimondott hagyománytisztelő, nekem az általad berakott tetszik. És ez legalább zafírüveges és 100m WR.
Előzmény: appius (12635)
APT Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12637
Szép ez az Omegásított Lemania, de akkor is másé. Tessék, itt a cal865, a ChronoStop werkje. Ez saját Omega, bár a himbás mechanizmuson a Lemaniás hatások felismerhetőek, de azért ez mégiscsak a cég saját werkje. Billegő, horgony, gátkerék, és általában a futómű zöme a cal601-ből jött. A mérete is hasonló, csak magasabb. Kár, hogy csak egy egykörös-egygombos centrálkronóra futotta:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

No de akkor itt egy "igazi", hamisítatlan kronówerk Pavel Buhre mestertől, minden oroszok cárjának udvari szállítójától 1908 körülről. Iskolapéldának is elmenne, így kellene ma is kronót készíteni... Oszolopos kerék, fék a centrálkeréknél, de még a perckörnél is. A perckör viszont rendhagyó, közkerék nélküli, és így a percszámláló az óramutató járásával ellentétesen halad. Ritka egy darab!

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

(Mindkét órát még "csiszolom, bár a PB készen van, a többi kép is rövidesen jönni fog.)

ORAGYUJTEMENY

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12636
De akkor legalább egy eredeti 145012-est csodáljunk! :^)


Előzmény: appius (12632)
appius Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12635
Öszintén megmondom fogalmam sincs melyik az igazi és melyik volt Armstrong kezén,
kivüláll az érdeklődési körömön:))
Előzmény: Gilbert (12633)
Gilbert Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12634
Itt pedig egymas mellett mindketto:-)

Előzmény: Gilbert (12633)
Gilbert Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12633
Nem ezt akartad inkabb?
'63 Speedmaster (Pre-Pro) cal:321


Ez pedig egy '67-s Speedmaster Professional (Pre-Moon) szinten cal:321-l!


Ha emlekezetem nem csal amit betettel az egy Broad Arrow 3303-s caliberrel.

Előzmény: appius (12632)
appius Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12632
Ha egyátalán voltak a holdon és nem átverés az egész, amire én nagy tétben fogadnák a tippmixen, mondjuk, ha kiderül, akkor nem lennék az O+A helyében, becsukhatnák a boltot a sok kártérítésért üvöltő speedy tulaj miatt.
De azért csodáljuk meg eme híres-neves-nemes darabot, nem először s nem utoljára itt a topikon.
Előzmény: Törölt nick (12631)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12631
Gaborchi: Épp a holdutazás környékén váltottak a cal.321-es szerkezetről a cal.861-re a Speedmasterekben, ami lényeges különbség. Ettől függetlenül a "flight qualified by NASA for all manned space missions" kitétel természetesen igaz, de a Holdon csak 321-es szerkezetű Speedmasterek jártak. A hátlap belsején van a sorozatkód, és a 321-eseken természetesen nincs az idézett szöveg a hátlapon, csak a seamonster, valamint a számlapon az Omega logo fém, nem festett.
Előzmény: Gaborchi (12628)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12630
És, ha már az oyster tokok így napirendre kerültek :

Szeretném felújítani érdeklődésemet a koronazár megoldásokkal kapcsolatban.

Tehát, vajon mi különbség van a twinlock (normál oyster modellek) és a triplock (merülésre szánt oyster modellek) elnevezésű menetes koronazárak között ?
(Múltkorában Panerai próbált segíteni e téren azzal, hogy a nála járt Sub.-on észlelt menetes csonk tövében lévő +tömítést is megemlítette. Ennyi ?!?)

És miképp is van az egész felépítve ?

Illetve mennyiben más (jobb-rosszabb ?) a menetes kupak alatti korona, vagy az orosz menetes koronazár ? Vagy mennyiben más felépítésűek is ezek ?

Egyáltalán az egész menetes koronazár megoldás vajon visszavezethető-e (amolyan ősként) az O gyűrűs (Atlantic féle) tömítésre ?

Ki tud ezekről közelebbi információkat ???
Előzmény: Törölt nick (12629)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12629
Köszönöm a válaszokat (M.Snorkel-nek is, APT-nek is) üveghátlapos Rolex ügyben.

Valami ilyesmit gyanítottam magam is, de nem akartam látatlanban, megalapozatlanul elkiabálni egy válaszlevélben. (Azt már előzőleg is írtam az úriemberünknek, hogy én egyet még jóval korábban, tapasztalatlanul láttam, de azóta már egy ilyenre csak gyanakodva figyelnék fel. - Hát, valóban ! )

Előzmény: MonsterSnorkel (12621)
Gaborchi Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12628
Messerschmitt:
az igazi múnvacs a 145012-66/67/68 sorozat ] Speedmaster a cal.321-gyel, én nem aláznám meg magam egy későbbivel!

Ezt miből állapítom meg? Ha a hátlapján ott van, hogy "flight qualified by NASA for all manned space missions, the first watch worn on the moon", az még nem jelenti azt, hogy ez ugyanaz a Speedmaster Professional, ugyanazzal a szerkezettel, mint amit anno odafenn használtak? Nem vagyok annyira elszánt, hogy pont egy Holdat is megjárt példányt (pedig az lenne az igazi), vagy kortársát vadásszam, de kiváncsi lennék, hogy az azóta készült, és fenti felirattal ellátott Speedmaster Professional különbözik-e és miben az eredetitől? Tudom, hogy létezik ujabban átlátszó hátlapos verzió is, de arra nem tulzottan vágyom.

Passionata, APT, köszi az infokat.

Előzmény: Törölt nick (12619)
APT Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12627
Messer: Ez gusztustalan! Annyira, hogy ez már nem is veszélyes a két márkára, szerintem az Eberhard és a Jaeger illetékesei ennek láttán már csak gúnykacajra fakadnak...

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Törölt nick (12623)
APT Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12626
"Kedves" Plaszlo/Gillbert: Azt én nem tudhatom, hogy miért haragszol Gilbertre, azt sem, hogy igazad van-e, vagy sem. De kultúrember nem szokta megmérgezni a falu egy szál kútját csak azért, mert ott lakik a haragosa is. Kérlek a jövőben indulataidat vezesd le magánlevélben, vagy - ha valóban igazad van és olyan az ügy - fordulj a hatóságokhoz, de minket ne tüntess ki figyelmeddel. Kibírjuk nélküle!

Tisztelettel: Antal Péter

Előzmény: GiIlbert (12620)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12625
Már késő, én figyelembe vettem. Most mi lesz?
Előzmény: Gilbert (12624)
Gilbert Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12624
A dupla L betus "ikertestver" nem en vagyok! Ugy latszik plaszlo baratunk nem adja fel:-((
Ha kerhetnem hagyjatok figyelmen kivul a moderatorok mar intezkednek!
Koszonom!
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12623
A kínaiak néha meglepő kreativitásról tesznek tanúbizonyságot, már nem is fárasztják magukat, hogy létező modelleket másoljanak, hanem "kiegészítik" egy-egy márka választékát... :^)


Előzmény: APT (12622)
APT Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12622
Sükösdg: Egy órát egyben nem szabad betenni a vákuumkamrába. A legtöbb típus lelőné az üveget, de ami még nagyobb baj, az az, hogy az olaj kiforrna, és az olajgőztől simán leégne az elektronágyú. Vagyis az órákon túlmenően a berendezés is megbuggyanna.. Másrészt a tükrözésmentesítő réteg lehet külső és lehet belső, ill. kétoldali is (nem azonos anyagú a kettő). A csak belső réteg nagyban növeli a leolvashatóságot, megszünteti a belső tükröződéseket és a másodlagos fénytörést, de az üveg külső csillogása megmarad. Nem sérülékeny, de nem is túl hatékony. A külső réteg az igazi, de ez meg sérülékeny. A kétoldali megoldás átlagos fényviszonyok - és tiszta üveg - mellett szinte láthatatlanná teszi az üveget. De az tény, hogy a külső fényvisszaverő felgőzölt fémréteg megkarcolható.

zsuzsa: Az a Patek hamis. Még véletlenül sem hiszem el, hogy igazi. Amúgy is dugig van most az összes piac fake Patekkal, Vacheronnal, Breitlingel, Breguettel, Franck-Mullerrel, valamelyik kínai egész konténerrel hozhatott az országba...

oyster: A Rolex az Oyster tokot nem csinálta üveghátlappal. Nem is alkalmas rá a konstrukció, húzott acéllemez (ill. aranylemez), ezt képtelenség peremezni, belülről ragasztott üveget pedig be fog nyomni a nyomás, kívülről ragasztani pedig még a kínai hamisítványokon sem szokás... Én Celliniről hallottam üveg hátlappal, de látni nem láttam ilyet. Nem esküdnék meg, hogy a Rolex-önszántából egyáltalán csinált ilyen tokokat!

Gaborchi: 200-300 között fordul elő MoonWatch, de ritkán eredeti, jellemzően a mai gyártás fut. Sok a "lelakott" óra. A MoonWatch-on plexi van, ezt az Omega szerviz egész normális áron kicseréli, így a karcos plexi azért nem nagy gond. A kissé karcos acéltok pedig szépen rendberakható. A szerkezetekkel ritkán van gond, jó ez a tok, nem szokott beázni, a werk (Lemania) pedig strapabíró. De igazi, saját Omega kronówerk karórában csak a ChronoStop-ban van! (Igaz, ez csak egykörös kronó, nem "igazi".)

ORAGYUJTEMENY

MonsterSnorkel Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12621
oyster, a rolex faq szerint osszesen ket darab uveghatlapos rolex van kozforgalomban a vilagon, amit tenyleg a rolex csinalt...

gondolom vannak egyeni peldanyok is, de el tudod kepzelni hogy mennyit ad az uveg az egyebkent is vastag orahoz? el tudsz kepzelni egy 16 milli vastag submarinert?

Előzmény: Törölt nick (12605)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12619
Gaborchi: Az ilyen 861+ Speedmasterek 800 dodó körül szoktak elmenni az ebay-en, hogy te itthon mennyit adsz érte, azt magadnak kell eldöntened. Mindenesetre azt le kell szögeznem, hogy az igazi múnvacs a 145012-66/67/68 sorozat ] Speedmaster a cal.321-gyel, én nem aláznám meg magam egy későbbivel!
Előzmény: Gaborchi (12614)
Passionata Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12618
Az állapot elég lényeges , tehát először elvinném a KZM-hez/vagy más általad szeretett óráshoz , az kinyitja és megnézi a belsejét ha nem volt rozsdás és más agyament órás sem tett benn kárt akkor , a lünetta/üveg cserélhető , a többit meg lehet polírozni .Az ,hogy nincs papírja nem érdekes , árak szvsz. 250ig menj el max ,ha belül tökéletes és fémszíjas .

Külföld ,ebay/TZ felejts el nem kivitelezhető a vám/ÁFA/biztosítás miatt vagy kapsz valami szart vagy elveszik .

Előzmény: Gaborchi (12614)
m2824 Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12617
oyster: én csak annyit tudtam megállapítani, hogy Havason most nem RADO volt...

Viszont korábban már figyeltem több alkalommal is Verebes óráját, ami talán egy régebbi darab lehet: bőr szíj, kerek tok, arany (talán kissé patinás) számlap, ha jól láttam viszonylag nagy számokkal. Ez mi lehet? A legutóbbi adásban egyébként nem ez volt rajta.

Előzmény: Törölt nick (12606)
alexandrosz Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12616
j b!

Pedig még aznap elküldtem Neked és potyoro-nek is... Jó az itt feltüntetett mailcímed? Ha igen, akkor elküldöm még egyszer...

Előzmény: j b (12603)
j b Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12615
SÜKÖSDG: A Seamasteren valóban (kicsit csillog is)de a Speedmasteren kívül is van bevonat csak még nem sikerült hál'Istennek rendesen odavernem semmihez.

Hiába van zafírüveg a tükrözésmentesítéssel is ellátott órákon ha a (külső) bevonat karcosodása ugyanolyan kellemetlen látványt nyújt mintha az üveg lenne karcos.

Előzmény: sukosdg (12612)
Gaborchi Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12614
Sziasztok.

Műkedvelő órakedvelőként szoktam olvasgatni a topicot, jelenleg egy kb. 30 éves családi Omega Geneve-nek vagyok boldog gazdája. (Nem tudom, mennyit érhet, de szép, viszonylag pontos és mégse egy Q&Q.)
Régi vágyam egy Speedmaster Professional (Moon Watch), és nálam okosabbaktól szeretném kérdezni, hogy egy jól működő használt példányért mennyit érdemes adni, hogy ne fizessek rá? Láttam egyet, kb 15 éves kicsit kopottas, de szép, az órás adna rá garanciát is, de eredeti papírok nincsenek. Szerintetek meddig érdemes alkudozni, ami még reális?
E-bayen érdemes próbálkozni, vagy jobb ha körüljárom az órás szakikat, hátha van nekik?

Köszi
Gaborchi

IWC-FAN Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12613
zsuzsa: a Patek minden bizonnyal hamisítvány, vagy pedig átment rajta az úthenger:-) Bár egy ismerősöm nemrég vett 20 ezerért egy Constanin Vacheront - ez a Patekkal kb. egyenrangú óra - és kiderült, hogy eredeti, másfél milliót ér. De ilyen azért nagyon ritka, és ezt a történetet - miután az órát nem láttam - kételkedéssel fogadom.
Előzmény: zsuzsa (12608)
sukosdg Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12612
JB
Az O+A valószínűleg csak belül van bevonat!
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12611
közben utánanéztem, mert igazad van, fejből nem pontosat írtam, a nyomelemek nem váltják ki az alamóniumot, hanem csak "szennyezik" attól van szép színes kavics az ékszerekben :)

köszönet az infóért és a pontosításért!

Előzmény: APT (12602)
j b Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12610
Az Omegám (Speedmaster) több, mint két éves és sértetlen a bevonat rajta, a Fortisom kb. ugyanennyi idős, közelről látszik az üveg peremén fél mm kopás körben végig és fény felé tartva sok helyen néhány apró karc, de 20 cenitnél távolabbról tökéletes és összességében láthatatlan az üveg, pedig ezt hordom általában mostohább körülmények között.
Előzmény: sukosdg (12609)
sukosdg Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12609
APT: köszi. Az eljárásnál az egész órát, persze a nemkívánatos részt leragasztva megoldható?

Mi a tapasztalatotok a tükrözésmentesített üvegekkel. Nemrégiben vettem egy O+A-t és annyira karcos volt a bevonat, hogy lepolíroztam róla.

zsuzsa Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12608
Láttam egy hirdetést, amiben 40 ezerért hirdetnek Patek Philippe órát. Ennnyi pénzért ez vagy hamisitvány vagy utánzat, ugye ? Szerintetek van olyna barom, aki egy többszázezer Ft-os órát ennyi pénzért eladna ?
te_o Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12607
oyster!
Csinálni-csináltatni biztosan lehet, a Horologiumon a faszi egy Pateket buherált így meg emlékeim szerint.
te_o
Előzmény: Törölt nick (12605)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12606
És ha már megint ennél a témánál tartok :

Felfigyelt-e valaki a TV-ben Havas Henrik órájára ? (Ha árgus szemekkel akarná valaki tekintgetni legközelebb, hát a jobb csuklóján keresse.)

Csak nem egy Datejust lehet ?!?
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12605
Urak !
Kaptam egy érdeklődő mail-t, amiben egy hobbysta üveghátlapos Rolex-ek létezése, fajtái felől érdeklődik.
Ti ismertek-e ilyet közelebbről, vagy akár képről ?
Tudtok-e ilyen képet valahol ?

(Nem akarok hülyeséget válaszolni...)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12604
MMII
Megérkezett Pápai G.-től 25.000 Ft, és levontak postaköltségre 25 forintot.
Az egyenleg: 1.486.671 Ft.
fekvőrendőr
j b Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12603
ALEX: Hát nem jött...! Talán a mailt is a (jövő évi) nyuszi hozza? :-)

APT: Köszönöm a mailben küldött segítségedet!

Előzmény: alexandrosz (12593)
APT Creative Commons License 2003.04.21 0 0 12602
Hayloft: De egy kis kiigazítást azért tennék: A zafír mindenképpen Al2O3, és a Cr, Fe, Ti nem helyettesíti az alumíniumot - nem is tudja, a vegyérték különbségek miatt - csupán rendkívül kis mennyiségben szennyező adalékként fordul elő a kristályrácsban, és így színezi azt. De valóban nyomokról van szó. (Ha helyettesítené, akkor korund helyett lenne krómdioxidunk - jó fényezőanyag, közönséges vasrozsdánk, vagy szép, fehér titánoxidunk, vagyis rutilunk. Az átlátszósága és a keménysége egyiknek sem túl fényes... ;))) )

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Hayloft Ezekiel (12595)
APT Creative Commons License 2003.04.21 0 0 12601
Sükösdg: Tudok. Van egy látszerész ismerősöm, aki vákuumos katódporlasztással sorozatban szemüveglencsét tükrözésmentesít. Kipróbáltuk óraüvegen is, megy a dolog. De legalább négy-öt üveg kellene egyszerre, egy-egy darabbal nem lehet a gépet járatni.

Hayloft: Bizony, a szennyezésmentes, tiszta alumíniumoxidot (pontosabban az Al2O3-at, mint írtad), tehát a szintetikus zafírt használják óraüveg gyanánt a keménysége miatt. És ezt hívjuk zafíróraüvegnek. Bár amúgy mi a fenének hívnánk másképp, nem is tudok az óraüvegre más szót, csak azt, hogy óraüveg... Az ásványi üveg címszó alatt a hagyományos, amorf szilkátüvegről beszélünk. Mint az ablaküveg. Ami ugyibár nagyon jó, csak a keménysége kisebb, mint a kvarcé (5-6, a kvarc 8), így a kvarc, vagyis a homokszemcsék keményen karcolják. A zafírt ellenben nem, azt elég nagy művészet összekarcolni.

ORAGYUJTEMENY

glashuette Creative Commons License 2003.04.21 0 0 12600
Messerschmitt: Ez itt Magyarországon így működik: drágább a benzin mint Ausztriában, az M5-ös autópálya pár svájci alagutat leszámítva szintén a legdrágább, az ÁFA szintén itt a legmagasabb, az aranyon egyedül itt van luxusadó, az utak Romániát leszámítva itt a legszarabbak (kátyúlobby), a tippmixoddsok (az egész világon!!!) itt a legalacsonyabbak. De mindennek szerencsére vége, legkésőbb 2010-re elhúzhat a mindenkori kormány a rákba a 25%-os ÁFÁ-val, az adóforintokon életben tartott MALÉV-vel meg az egész országot nyomorgató, monopóliumot élvező SZARTÁVVAL. A 150 milliárdot elsíboló bankár itt röhög a képünkbe, műsort vezet. Ez ma Magyarország.
Előzmény: Törölt nick (12588)
drempee Creative Commons License 2003.04.21 0 0 12599
Lassan egyszerűbb lesz kiírni az árat és a forrást, mint ennyi emilt küldeni! :-)
Előzmény: micsike (12598)
micsike Creative Commons License 2003.04.21 0 0 12598
Én is nagyon kiváncsi természet vagyok!! Kaphatok emilt?
Előzmény: alexandrosz (12593)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.21 0 0 12597

Előzmény: drempee (12596)
drempee Creative Commons License 2003.04.21 0 0 12596
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.04.21 0 0 12595
mi az hogy zafír meg ásványi üveg???

a zafír tudtommal a korund csoport egyik ásványa, abból üveget nem csinálnak... esetleg a karcállósága miatt kapta az az üveg a zafír nevet? de akkor milyen üveg az? (kvarc?)
a zafír, ha színtelen akkor Al2O3 tisztán. ha Cr3+ helyettesíti az Al-t akor rubinról, ha Fe2+ vayg Ti4+ akkor kék zafírról beszélünk. Mivel a korund csoport keménysége a Mohs skálán 9 gondolom innen a név... (még a verneuil eljárással készített szintetikus korund sem alkalmas óraüvegnek)

és akkor mi az ásványi üveg?

Előzmény: sukosdg (12594)
sukosdg Creative Commons License 2003.04.20 0 0 12594
Van esetleg valakinek optikus ismerőse aki megpróbálna tükrözésmentesítést zafír és ásványi üvegre?
alexandrosz Creative Commons License 2003.04.20 0 0 12593
Messer!

De ugye Téged nem a nyuszi hozott, vagy mégis?
;)

jb és potyoro!

Mail megy Nektek is.

Előzmény: Törölt nick (12592)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.20 0 0 12592
A nyuszinak is meg kellett valahol vennie, hogy aztán kipréselhesse az ánuszán...
Előzmény: j b (12591)
j b Creative Commons License 2003.04.20 0 0 12591
ALEX: Mi ez a titkolózás, tán tényleg a nyuszi hozta?
Előzmény: alexandrosz (12584)
j b Creative Commons License 2003.04.20 0 0 12590
Ha nem jutok eredményre egy tegnap kicsit megerőltetett szerkezetü (némi koronabetolási erőszak nyomán eltünt a másodpercstop) werkkel, kérném a segítségeteket feltételesen, hogy tud-e valaki tökéletes minőségü, esetleg és leginkább vadiúj 2836-os szerkezetet max. 1-2 napon belül?
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.20 0 0 12589
ALEXANDROSZ: áruld el a titkot nekem is, légyszi'!
Előzmény: alexandrosz (12584)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.20 0 0 12588
A bankkártyámat odahajíthatom, csak nem biztos, hogy van rajta elegendő töltet... :^) Egyébként is az, hogy pl. a Reverso-t 20%-kal az európai listaár felett árulják, elbizonytalanít...
Előzmény: glashuette (12587)
glashuette Creative Commons License 2003.04.20 0 0 12587
Messerschmitt: Nálad mindig ugyanaz az egy lépés hiányzik: nagy lendülettel kinyitod az ajtót (ez még csak menne) aztán magabiztosan kijelented, hogy a JLC duot valamint néhány Patekot magaddal viszel, és hanyag mozdulattal a bankkártyádat a pultra hajítod... :P
Előzmény: Törölt nick (12579)
APT Creative Commons License 2003.04.19 0 0 12586
m2824: A három megnevezés ugyanazt takarja. Manapság óratokként kizárólag nikkelmentes (tehát antiallergén) rozsdamentes acélötvözeteket használnak. Alighanem ugyanazt a néhány fajta Krupp v. Böhler acélötvözetet használja amúgy mindenki...

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: m2824 (12585)
m2824 Creative Commons License 2003.04.19 0 0 12585
Az Óramagazin utolsó előtti számának végén bemutattak jónéhány órát fotóval és rövid leírással. Az acélból készült tokoknál 3 lehetséges variáció volt: acél, tiszta acél vagy nemesacél. Nem értem, hogy pl. az 1 millió-ba kerülő Omega miért "acél" és a 22 ezres kvarc Certina miért "nemesacél"?
alexandrosz Creative Commons License 2003.04.19 0 0 12584
szucsr!

Mail megy...

Előzmény: szucsr (12583)
szucsr Creative Commons License 2003.04.19 0 0 12583
alexandrosz

Meg lehet tudni, mennyi az a toredek ar? Es hol sikerult beszerezni?

Robi

Előzmény: alexandrosz (12581)
Gilbert Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12582
Ehe ehe ugy latom surgosen meg kell tanuljam az oras szakzsargont:-))
Előzmény: alexandrosz (12578)
alexandrosz Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12581
Nyílván a submariner volt előbb. Az OW viszont más esetekben is megvette a jogot az eredeti gyártótól (pl. Breitling), ezért nem tekinteném sima "másoló" kompániának. Hogy ezt jelen óra esetében is megtette-e, azt nem tudom. Majd messerschmitt felvilágosít :)
Én csak annyit tudok, hogy egy sub árának töredékéért vettem egy korrekt minőségű, üthető-vágható hétköznapi órát. Sokat olvasgattam róla, találtam néhány review-t is, ami szimpatikussá tette. Pillanatnyilag semmilyen itthon is kapható alternatívát nem tudok felsorolni (20ATM, szerkezet, fémszíj, stb.) ennyi pénzért.
Előzmény: MonsterSnorkel (12580)
MonsterSnorkel Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12580
alexandrosz: ez csak szereny velemenyem volt, es orulok, hogy jo aron jutottal hozza!

de szerintem akkor is submariner utanzat ez a stilus (fekete berakasos forgathato lunetta, korona ket oldalan vedo csucskok, maga a haz formaja, a merci mutato, az oyster bracelet), vagy tudsz mutatni ilyen orat ami a submarinernel oregebb?

(nem kotekedni akarok!)

Snorkel

Előzmény: alexandrosz (12577)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12579
Viszont a LBS kirakatában du. egy JLC Reverso Duo figyelt, a fekete számlappal kifelé, az már maradéktalanul bejött... És a JLC Master Compressor, Master RDM, meg a Patek WorldTimer se volt randa, csak sajnálatos módon ezek már automaták. (phű phű...)
alexandrosz Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12578
Seamaster Professional.
Előzmény: Gilbert (12576)
alexandrosz Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12577
Monster!

Szerintem tévedésben vagy. Nem azért vettem eme órát, amiről beszélsz.
Értéktartás? Az enyém biztosan tartja majd az értékét, viszont nem kötöm az orrodra, hogy miért.
;)

Előzmény: MonsterSnorkel (12574)
Gilbert Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12576
Nagyon hulyenek fogtok tartani ha megkerdezem, hogy mi az a SMP?:-))
Előzmény: Törölt nick (12571)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12575
Mi van itt, SMP invázió? Ma szemben ültem és beszélgettem negyedórát egy fazonnal, akinek a csuklóján egy SMP volt. Nekem se jött be, főleg a fémszíj...
Előzmény: Passionata (12570)
MonsterSnorkel Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12574
alexandrosz:

szvsz ha mar ugy nez ki az ora, mint egy ronda rolex submariner, akkor legyen inkabb igazi rolex submariner, mert ugyan ronda, de legalabb jol tartja az erteket!

(zarojelben teszem csak hozza, hogy meg mindig megdobbent a sznobsag ereje, amikor egy 15 eves acel submarinert egy uj aranak 70 szazalekaert megvesznek...)

azert nekem is vannak kedvenc ronda oraim: Seiko Prospex 300M Quartz ha van valakinek ilyen elfekvoben, szoljon! :)

Snorkel

Előzmény: alexandrosz (12568)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12573
ilyesmi szituban mondta Vályi mester: ha nem lenne az órájukon holdfázis, nyilván ide sem találtak volna, nem? :))))
Előzmény: Törölt nick (12569)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12572
Ízlések és pofonok!
Előzmény: Passionata (12570)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12571
Besárgulnék, de már megvan a SMP.
Előzmény: alexandrosz (12568)
Passionata Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12570
tegnap felprobáltam egy SMP full size-t , hát ami nem tetszik vitrinbe karon se jött be .
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12569
Ha több napig a víz alatt maradsz, akkor valóban jól jöhet a dátum.
Előzmény: alexandrosz (12568)
alexandrosz Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12568
Húsvétra ezt hozta a nyuszi (miután kifizettem Neki) :)
Az enyém dátumos, szerencsére.
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Mindenkinek kellemes ünnepet kívánok!

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12567
Nem kell mindent másra fogni! :-)
Előzmény: A Báró (12563)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12566
Hát mivel? :-))))
Előzmény: Törölt nick (12565)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12565
Pillanatnyi elmezavar lehetett, vagy a Poljot alarmra gondolhattam, habár ott is inkább kicsavarom a koronát a két kis ujjacskámmal, aztán húzom fel. Normál koronákat természetesen nem szoktam kihúzni a két kis ujjacskámmal a felhúzáshoz.
Előzmény: Törölt nick (12560)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12564
A Báró!
Rendben, intézem.
Panerai!
Elnézést! /Egyébként mikor fizetsz?/ :-)))
fekvőrendőr
Előzmény: A Báró (12563)
A Báró Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12563
fekvőrendőR

Sajnos én, illetve a kolléganőm volt, 3 órára, így most 90 rugó van bent, oszd el 3* 30 ezerre, köszi!!!!!

Előzmény: fekvőrendőr (12552)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12562
a seiko hazai forgalmazójának oldalán leltem

nem tudom tényleg kell-e 10 óra minden nap... nincs seikom

Előzmény: Mechanikus (12555)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12561
Másnak is feltűnt, de hát hagyjuk MESSER-t kibontakozni! :-))))
Előzmény: Törölt nick (12560)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12560
Hali Messer !
Én eddig azt hittem, hogy valóban nagy rajongója vagy a kézifelhúzós óráknak. De, hogy így láss neki a felhúzás műveletének ?!?
"a két kis ujjacskámmal kihúzom a koronát és felhúzom"

Közben pedig megcsodálod a körbe-körbe tekergő mutatókat ? (Merthogy a koronát kihúzva ugyebár átváltottál a mutatóállítás tudományára.)
De ha így aztán fel sem húzod az órádat, akkor miért jó játszani a lefektetés helyzeteivel ?

...

U.i.: No, mi történt másokkal ? Csak nekem tűnt fel ? (Vagy már ennyire elszoktam a felhúzás mesterségétől, hogy bennem él egy téves folyamat képe ? :)

Előzmény: Törölt nick (12534)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12559
OFF - Én így már csak azt nem értem, hogy akkor az APEH miképp fogja tudni legombolni a magyar kereskedőről az értékesítési ár 20 %-át (ÁFA visszafelé számolva) ??? - ON
Előzmény: A Báró (12543)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12558
Rolex Perpetual - 1931
És általam ma is ez az egyik legjobbnak, leginkább használhatónak ítélt megoldás. Nem azért, mert a név kötelezne (különben sem oyster perpetual-ként jelentkezem be :) , hanem egyszerűen azért, mert megbízhatóan hamar eléri a felhúzottságot, és mindezt meglehetősen csendben(!) teszi. (Nem surrog, zuttyog, zakatol úgy, mint sok jónevű társa.)
Előzmény: APT (12556)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12557
Lehet szeretni, és én szeretem is!
Előzmény: APT (12556)
APT Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12556
Báró: Perrelet mester elsősége általában nem elvitatott. De árnyalja a képet, hogy az általa kitalált, igen-igen modern benyomást keltő kialakítású körforgó rotoros megoldás anno a zsebórákban nem vált be. Egy zsebóra egyszerűen nem úgy és nem annyit mozog, hogy egy körhagyó rotor felhúzhassa. Így ez a megoldás a "süllyesztőbe került", a szakma gyakorlatilag elfelejtette. Valamennyire is beváltnak a Breguet által - csupán néhány évvel később - kitalált határolt ingás megoldás bizonyult:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Igazán jónak azonban ez sem volt nevezhető, mert "tohonya életmódú" úriemberek esetén egy zsebóra egyszerűen nem mozgott semmiképpen eleget. Az automatának a karórákban jött el az ideje, és - a technika történetére jellemző módon - előbb a tulajdonképpen kevésbé célszerű, de a zsebórákból már ismert ingás megoldások jöttek át, mindenféle átmeneti próbálkozás után (kis úton mozgó nagy súlyok, de volt példa az egész werk mozgatására is szép számmal) a Harwood-féle kalapácsos, határolt megoldás terjedt el, és volt használatban az 1950-es évek elejéig. Aztán rájöttek, hogy sokkal célszerűbb a határolás elhagyása, leporolták a Perrelt-féle kétszáz éves megoldást, és megjelentek az első "igazi" automaták (1940 körül), itt valóban igen úttörő volt a Rolex (bár az atomatáját a Harwood feljesztette) és 1948-ban az Eterna, ahol már minden megvolt, ami egy ma korszerű werket jellemez: kettős kilincskerék, golyóscsapágyazással. Mindenesetre elmondható, hogy Perrelet jócskán megelőzte korát!

Mechanikus: Jól van no :)))) Amúgy még a kvarcot illetően is egyetértek, nem olyan rossz az, lehet szeretni egy kvarcórát is. Sőt, kertásáshoz v. kerítésfestéshet, vagy éppen siklóernyőzéshez én is ilyet hordok!

ORAGYUJTEMENY

Mechanikus Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12555
Hayloft Ezekiel

Szabad a gazda. Áruld el, mert nincs idönk mindegyiket végigolvasni...

Előzmény: Hayloft Ezekiel (12547)
Mechanikus Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12554
APT:

Vezettem jó automata váltós autót és remélem fogok is, mert kedvelem. Most egy jó kéziváltósom van, az sem rossz.

Az enyhe élcelödés visszafelé magamra is igaz, mert én szeretem az automata váltót, az automata órát kevésbé. Ez utóbbinak viszont többek között magad adtad meg két okát is.

Rendszeres idegnyugtató foglalatosságom óráim babusgatása. Gyüjteményem ugyan nem nagy (http://www.makszy.priv.hu/watch/_watch.html), de felváltva hordom a legtöbbet igy egyik hordása sem folyamatos.

Mellesleg én még a quartz-ot sem tartom az ördög müvének, ha különleges, esztétikus, vagy személyes emlék.

Mindenesetre örülök, hogy egy kis ugratás érdekes hozzászólásokat és történeti áttekintéseket is hozott elénk.

Előzmény: APT (12538)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12553
Vagy átteszed a jobb csuklódra és benevezel a zsebjégkorong-bajnokságra! :^)
Előzmény: MonsterSnorkel (12549)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12552
MMII
Valaki tegnap befizetett 40.000 forintot, így az egyenleg 1.461.697 Ft.
Jelentkezzen a tettes, mert nem tudom kihez írjam be?
A modus operandi nyilvántartás Panerai nevét dobta ki, mivel Ő szokott ilyeneket csinálni, de ez még nem alapos gyanú!
fekvőrendőr
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12551
Vízálló óráknál szóba jöhet a mosógép dobjára erősítés:-)
Előzmény: MonsterSnorkel (12549)
te_o Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12550
glashutte!
Sajnos nem, "csak" egy Buren szerkezetes öreg Dugena. Azért szép. :)

te_o

Előzmény: glashuette (12533)
MonsterSnorkel Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12549
nekem eleg 15 perc ugrokotelezes is :)

bar meg mindig nagyon is erdekelne valami olcso oraforgato!

Előzmény: Hayloft Ezekiel (12547)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12548
Q&Q?
Előzmény: Hayloft Ezekiel (12547)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12547
"Mechanikus automata
Az ismert rugós, kézzel felhúzható, mechanikus órák nagy családjába tartoznak az "önfelhúzó", azaz automata karórák. Ezeknél a szerkezeteknél a kar mozgása által elmozduló, körcikk alakú röpsúly rugót húz fel, mely biztosítja az óra működéséhez szükséges energiát. Fontos tudni, hogy az automata karóra hibátlan működéséhez napi 10 óra aktív mozgás szükséges. Ellenkező esetben a rugó nem húzódik fel elégségesen, kicsi lesz a járástartalék és csökken az óra pontossága, amely +-15-20 mp/nap. "

na mely óragyártó hazai forgalmazójának oldalán találtam ezt?

Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12546
"Ami nekünk ugyanis kifejezett élvezet (már az órát húzogatni, babusgatni), az a többség számára felesleges és alkalmasint elfelejthető kellemetlenség"

ez nagyon is így van. Kedvesem szülinapjára egy automatát vettem neki, (nem svájcit) szép, és jó.
Dátumos. Neki nem kell elemet cserélni többé és tetszett neki, hogy mechanikus a dolog, olyan "komoly". Nem óramániás és nem is nagyon vigyáz az óráira. De nagyon örült, mert "igazi" órája lett. Azt hiszem, hogy egy nem órabolondtól ez a legtöbb, ami elvárható. (és persze erősen elfogult vagyok:)

Előzmény: APT (12538)
markoiii Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12545
Nem bántott, hüp-hüp..., kicsit sem, hüp...
brühümbrühüm...
Előzmény: A Báró (12543)
A Báró Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12544
Az autómata órákról egy picurkát, és boldog húsvéti ünnepeket!!!

Abraham-Louis Perrelet 1729-ben, egy szegény földműves család gyermekeként látta meg a napvilágot. A technika már gyerekkorában is érdekelte, s mi több, úgy tűnt, tehetsége is van az ilyen dolgok megértéséhez. Kis fújtatók gyártásával kezdte keresni a kenyerét, melyeket a szülővárosától 30 km-re fekvő Neuchâtelben értékesített.

1770-ben Perrelet fantáziáját már egy jó ideje a mechanikus óra állandó felhúzásának problémája foglalkoztatta. Rájött ugyanis, hogy egy szabadon forgó húzósúly segítségével az órarugót fel lehet húzni. Rövid időn belül meg is találta a megoldást a felhúzó rotor formájában, melyet a korabeli híradások csodaként emlegettek.

Nem szeretek sokat írni, ezért ez részlet a Perrelet órám leírásából, szerinetm az automata óra az nem a 21-ik század találmánya!!!!!! ( 1770)

A Báró Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12543
markoiii

Nem akarlak megbántani, de az EU-ból minden áru vám mentes, én importálok Németországból, Svájcból óra márkákat ( nem a reklám helye)életembe nem fizettem vámot, de ÁFÁT igen 25%, na ez is meg fog szünni, jövő május 14-től, mert a helyi ország áfáját megfizeted, (úgye most az általános forgalmi adót vissza téríti a helyi ország pénzügyi intézménye, ha az árut igazoltan kihozod az országból), és a magyar áfát nem kell megfizetni a jövőben, itt nyerni fogunk, mert máshol kisebb az áfa kulcs, mint nálunk, na ennyi !!!!

Előzmény: markoiii (12525)
A Báró Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12542
j b
Engem érdekel, hívj 20 / 9545-248
Előzmény: j b (12522)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12541
Vagy egy gumicsőre, amivel leszívod a szomszéd verdájából a naftát... :^)
Előzmény: Gilbert (12540)
Gilbert Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12540
Forgatora nincs szukseg csak benzinkutra:-))
Előzmény: Hayloft Ezekiel (12537)
APT Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12539
Messer: Az automata óra ugyanezt produkálja lejáráskor. Csak ha azt lökdösik, nem jár le.. ;-P

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Törölt nick (12534)
APT Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12538
Mechanikus: Vezettém már jó automata váltós kocsit? Pláne csúcsforgalomban? Nemigen akarnál többet manuális váltósat, még ha egy Ferrari is az.. Én már jóideje csak automatát veszek - autóban. Órában azonban nekem mindegy, egy óra szerethetőségét, szépségét és kvalitásait pro és kontra nem az automata vagy kézihúzós volta fogja meghatározni. Mindenesetre folyamatosan viselt óránál praktikus az automata, és vegyük figyelembe, hogy ha ezek nem lennének, akkor a kvarcórák tényleg elsöpörték volna már rég a mechanikus órákat. Ami nekünk ugyanis kifejezett élvezet (már az órát húzogatni, babusgatni), az a többség számára felesleges és alkalmasint elfelejthető kellemetlenség. Másrész azért egy Lange platinakoszorús arany planétarotorját, v. éppen egy Patek cal.241-et, Chopard 1.96-ot nézegetni egész elviselhető foglalatosság... :)))

ORAGYUJTEMENY

Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12537
éjszaka forgatóra teszed a kocsit is? :))
Előzmény: Gilbert (12536)
Gilbert Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12536
Azt hiszem azonban, hogy az automata órákat kedvelö - egyébként nagyrabecsült - topic-társak nagy része "férfiatlan" dolognak tartaná pl. az automata váltót a kocsiban :-)"

Na akkor en nem tartozom ebbe a csoportba:-))
Automata orahoz automata valtos kocsi dukal:-))

Előzmény: Mechanikus (12535)
Mechanikus Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12535
Messerschmitt

Kézi felhúzás ügyben mélységesen egyetértek veled! Topic-nevem is erre utal.

Azt hiszem azonban, hogy az automata órákat kedvelö - egyébként nagyrabecsült - topic-társak nagy része "férfiatlan" dolognak tartaná pl. az automata váltót a kocsiban :-)

Előzmény: Törölt nick (12534)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12534
Nos, éppen azért preferálom a felhúzósokat, mert nem kell lökdösni őket, kacsatáncot járni velük, vagy forgató dobozba rakni őket hogy felhúzódjanak, csak a két kis ujjacskámmal kihúzom a koronát és felhúzom őket reggelente...
Előzmény: j b (12532)
glashuette Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12533
Csak nem egy Chopardot vettél? :) Tessék felrakni a képét!
Előzmény: te_o (12527)
j b Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12532
Aha, tehát MESSER barátunk ezért preferálja inkább a felhúzósokat mert szereti lökdösni őket, fene a gusztusát, dehát kinek a Pap ... én tudok jobbat :P
APT Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12531
Passionata: Igaz. Az ok egyszerű és a jelenség reprodukálható: várd meg, amíg egy felhúzós óra megáll, majd lökdösd meg. Elindul újra, egy kis idő múlva megint megáll. Ha megint lökdösöd, újfent jár valamennyit. Finom szerkezetnél az első leállás után folyamatos lökdösés mellett még akár 1-2 órás többletet is ki lehet hozni. Még a mai, nagy linearitású rugók nyomatékkaraktersztikája is olyan, hogy a teljes lejárás előtt a nyomaték erősen nemlineárisan leszalad. Mivel a gátkerék és a horgony kapcsolódásánál a legfinomabb kidolgozás mellett sem azonos a súrlódás az összes fognál, ezért valamelyik kissé "érdesebben" kapcsolódó fognál fog megakadni az óra. Ha egy lökés innen kimozdítja, még jár valamennyit, aztán újra megáll. Ha folyamatosan lökdösik, akkor csaknem nulla nyomatékig, tehát a teljes lejárásig eljárhat az óra, és ezt a lökdösést a hordott óra rendszerint megkapja. Ez a tézis természetesen nem áll a rugóerőt linearizáló és határoló konstrukciókra (máltai keresz és kiegyenlítő csiga), azok a lejárat végén felütköznek a határolóba és nincs tovább.

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Passionata (12520)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12530
Én csak az automatikáról beszéltem, nem a rubinokról meg egyéb alapvető dolgokról...
Előzmény: te_o (12529)
te_o Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12529
Akkor ajánlok egy abszolút funkcionális Ruhla karórát úgy 60 körülről. Abban tényleg a minimum van. :)
te_o
Előzmény: Törölt nick (12528)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12528
De tudom: egy halom felesleges alkatrészt.
Előzmény: te_o (12527)
te_o Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12527
Messerschmitt úgy gondolja, h. az automaták az ördög művei, nem becsületes magyarnak valók. Szereti az eccerű dolgokat, na. :)
Amúgy tegnap én vettem egy gyönyörű planétarotoros automatát, nem is tudja, mit veszít egy ilyennel. :)

te_o

Előzmény: markoiii (12524)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12526
Utálom őket.
Előzmény: markoiii (12524)
markoiii Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12525
A német órákon nem lesz vám. A svájciakon marad.
Előzmény: micsike (12518)
markoiii Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12524
Most mán megkérdezem: mi a bajod az autómatákkal?
Előzmény: Törölt nick (12523)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12523
A barátodnak igaza van. Le az automatákkal!
Előzmény: j b (12522)
j b Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12522
Egy barátom megválna a képen látható kb. egy éves órájától, kinti ára 2800 EUR (700e Ft), hazai bolti ár 400 e, topicár: 200 e!
te_o Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12521
Passionata!
Szerintem az az úriember jól teszi, ha elviszi kitisztíttatni. Legalábbis normál olajaknál nem kellene, h. számítson, csak a régebbi, besűrűsödöttnél, ami a hőtől meglágyult kicsit. Ja, az olajon kívül más tippem nincsen.
te_o
Előzmény: Passionata (12520)
Passionata Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12520
Azt írta egy f@szi a TZ-n ,hogy a kézi húzos órák tovább járnak viselve ,mint nyugalmi állapotban.igaz ez?
j b Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12519
GILBERT: A Breguet elég pilótás, vedd meg és und meg gyorsan - aztán szólj nekem :-)

MICSIKE: Az Omega kinti árai évek óta semmit nem változtak, közben a forint jócskán erősödött aztán mégis folyamatosan emelkednek az itthoni árak, s még csak nem is az infláció mértékével! Sajátos árképzés, viszont ha lenne komoly kereslet valaki ezt a helyzetet nagyon ki tudná használni! De nem sok ilyen őrült van aki százezreket képes (ill. hajlandó) kiadni órá(k)ért, azonban minden komoly helyen tisztességes kis engedményt el lehet érni ha valaki határozott vásárlási szándékkal (és készpénzzel a zsebében) érkezik és nem bök rá azonnal a kiválasztottra, hogy őt tessék becsomagolni!

micsike Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12518
m2824
nem olyan reménytelen az Omega eddigi legjobb ajánlat 500 körül va, szerintetek a csatlakozás után fog változni az árképzés az órakereskedelemben? Gondolok arra, hogy a svájci frankot 200-al az eurot 280-290-nel számolják a kinti katalógus árral szorozva. Így jön ki az Aqua Terra 660-ra mert 3300 Chf körül van acél tokban. Vagy nem kap árrést a magyar kereskedő?
Előzmény: m2824 (12489)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12516
Ha egy zsokéval beszélsz, akkor ez neki nem olyan szerencse... :^)
Előzmény: Gilbert (12515)
Gilbert Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12515
Meg szerencse, hogy csak a labam es nem a szam:-))
Előzmény: Törölt nick (12514)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12514
Gilbert nemcsak lop, hanem a lába is büdös. :^)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12512
Ezt akartam felrakni, de megelőztél! Nekem ez tetszik a legjobban.
Előzmény: Törölt nick (12511)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12511
Piguet werk van bennük (sajnálatos módon automata). Az alap modelljeik sem ocsmányak.


Előzmény: glashuette (12510)
glashuette Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12510
Az alsó sem rossz, de a felső desigja csodálatos - bár sok gyakorlati értelme nincs a középső mutatónak. Milyen werkkel szállítják?
Előzmény: Törölt nick (12504)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12509
Ne lombozódj le, nekem 22ezer USD kinnlévőségem van! :-(
Gilbert Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12507
j b!

Ez eleg "pilotas"?:-))

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12506
IWC Big Pilot Platinum
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12504
Equation of time és jumping hour Jaquet Droz módra...



Gilbert Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12503
Ok j b!:-)) Mit javasolsz milyet vegyek?:-)
Előzmény: j b (12501)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12502
Kinek a pap, kinek a neje! :-)))) Az enyém sokkal hangosabb! Be-Be-Beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!
Előzmény: fekvőrendőr (12495)
j b Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12501
GILBERT: Klassz a szíj, szép az óra, sok örömet a viseléséhez!
OFF: De vehetnél már egy "rendes" pilótaórát is, ne a lányodét kelljen folyton használni repülés közben :-)
markoiii Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12500
Sátáni mind, mi elemmel megy...
Előzmény: Törölt nick (12493)
APT Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12499
Nézz szét a lapomon, hátha látsz szimpatikus darabot! (www.tar.hu/apt/orak.htm)
Előzmény: Esbé (12498)
Esbé Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12498
Kérnék egy kis segítséget. Ha tud valaki gyorsba valamilyen szép, karcmentes, lehetőleg alig vagy nem használt órát ajándékba számlára, 100e Ft-ig bezárólag, akkor az keressen meg legkésőbb holnapig. 70/332-6242 Kösz előre is, életbevágó ajándéknak szeretném.
sukosdg Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12497
Bocs 7751
sukosdg Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12496
APT,Panerai köszi

Az óra egy O+A(nahát csk nem?) 1151(V7750).
Panerai ha van adatod írj.

fekvőrendőr Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12495
"És ha ketyegésre vágyom, ott a T34-es..."
Nem tudom, hogy a többiek hogy vannak vele, de nekem egy Cartier Tank ketyegése jobban tetszene :-))
Előzmény: Törölt nick (12494)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12494
Igazad van, de akkor sem veszem le! :-) És ha ketyegésre vágyom, ott a T34-es, és egy ősi Slava ébresztő! :-)
Előzmény: Törölt nick (12493)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12493
Egy mekanikus órával ennél sokkal jobbat ki lehet hozni, ha egy pozícióban késik, másikban siet, és megfelelően van lerakva. Le a karcórákkal!!! :^))))
Előzmény: Törölt nick (12492)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12492
Na hát ezért nem érdemes nézegetni, lehet a külalakra koncentrálni, és ez pont a nekem való. :-)))
Előzmény: Törölt nick (12491)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12491
Elvileg +/-20sec/év ez a karcwerk.
Előzmény: Törölt nick (12490)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12490
Én az acél AT-t érdeklődtem, az 600-700 ezer kötött mozog. Mármint az automata. A Seamaster nem lehet pontatlan, mivel karc. :-( Majd egy hónapi járás után tudom meg az eltérést, de nem is érdekes. Szerintem ennek csak mekanikus óráknál van jelentősége. És nem Bond-os, hanem Bros'-os! :-))))
Előzmény: m2824 (12489)
m2824 Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12489
Meg tudná valaki mondani, hogy az Omega Aqua Terra modellje árilag újonnan mit taksál?

Potyoro: Kár, hogy 1-el kevesebben vagyunk ORIS tulajdonosok...
No és milyen az új Omega pontos vagy inkább Bondos :))

drempee Creative Commons License 2003.04.15 0 0 12488
Joseph-nél 1000-1500 usd. Ez nem volt annyi.
Előzmény: TomVeil (12487)
TomVeil Creative Commons License 2003.04.15 0 0 12487
hi drempee!

nagyon szép ez az óra,
megkérdezhetem kb. mennyi az árfolyama egy ilyennek? Nem megvenni akarom (bár jó lenne) csak egyszerűen érdekel.

köszi

TomVeil

Előzmény: drempee (12420)
leone Creative Commons License 2003.04.15 0 0 12486
Nem értem mostanában, miért nem látok ilyeneket. Pedig olyan jól mutatna egy DeVille Co-Axial PR-el egy vitrinben. :)))
Előzmény: Törölt nick (12484)
leone Creative Commons License 2003.04.15 0 0 12485
Jaja, azért nekem is maradt karcórám. strapa órának kiváló lesz. Volt nekem is egy kvarc a sorban, egy Certina Fiction. A kaucsuk szíjas változatot mintha "ráöntötték" volna a kezemre. Elmuzsikált volna az a szerkezet is 20-30 évet, EOL szerkezet így még az elemcsere ídőszaka sem kellemetlen. De volt vele egy nagy "baj"! Nem ketyeg! :) Kénytelen leszek megvárni amíg gyártják mechanikus szerkezettel. Jó néha nézni a billegőt, a másodperc mutatót ahogy halad, hallgatni a ketyegést. Néha előre szaladok az időben húsz évet, és a mutató ugyanígy járja a köröket a szemem előtt. Befejezem, mert már nagyon elmentem szentimentálisba. :) Isten tudja csak hogy miért, de a kvarc valahogy tényleg "lélektelen".
Előzmény: Törölt nick (12482)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.15 0 0 12484
LEONE: Illen vót? Azért az Omega is tud! :-)))) [A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Előzmény: leone (12480)
APT Creative Commons License 2003.04.15 0 0 12483
Sükösdg: A járó kronó fékezi a futóművet. Ez a billegőnél (a gátkeréknél) kisebb nyomatékot, és így kicsit kisebb lengésszöget jelent. Ez a korszerű werkeknél számottevő járásidő eltérést nem okoz, alig észrevehető. Az ugró számlálós kronóknál ráadásul nem egyenletes ez a nyomaték (a legtöbb régi werknél ugró percszámláló van, amit percenként emel át a másodperckerék, valahogy így:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
), átemeléskor jóval nagyobb a fékező erő, ha a werk lejárófélben van, és már bágyadtan leng a billegő, akkor látni is rajta, hogy ilyenkor lelassul. Megálni is ebben a pozícióban fog, és ahogy TE_O is írta, ilyenkor kikapcsolva a kronót valóban elindulhat a werk, és még jó pár órát járhat. Ilyen werk a 7750 is (ott a percszámláló ugró, de az óragyűjtő már a percgyűjtő kerékről folyamatosan van meghajtva), de például a régi Breitling Cal.11-nél az óraszámláló is ilyen, ugró megoldású. Ellenben a ma gyakran használt Dubois-Dépraz modulok, ill. a szitén elterjedt ETA 2894-2 esetén mind a perc, mind az óragyűjtő folyamatosan halad. Ezek a konstrukciók kissé nagyobb, de állandó terhelést jelentenek a werk számára. Amúgy bármily meglepő, de önmagában az, hogy a kisebb nyomaték miatt kisebb lengésszöggel jár a billegő, az nem jelent egyértelműen sietést v. késést, bármelyik jelentkezhet, ez a konstrukció, a kivitel és főleg a hajszálrugó jellege, tömege stb.. függvénye. A hajszálrugó egyik irányban ugyanis "kitekeredik", kitágul, és ilyenkor - ha súlypontját egy pontra v. egy gyűrűre redukálva vizsgáljuk, akkor az kijjebb kerül, vagyis elvileg a billegő/hajszálrugó rendszer tehetetlenségi nyomatékát növeli, "nehezebbnek tűnik" a billegő, ez kését okoz. De a másik irányú féllengésnél a rugó "betekeredik", ilyenkor sietés jelentkezne, de ez a két hatás nem egyenlő, és nem is lineáris. Ezért is tér el a lengésszög függvényében kis mértékben a lengésidő. De jól megtervezett és eltalált rendszernél (és a 7750 ilyen!) ez a két hatás csaknem egyforma, és szépen kioltja egymást. Beleszól a képbe az is, hogy a billegő átemeléskor (vagyis amikor a horgonyt kiemeli, majd az nyomatékot ad át neki) nem izokron, vagyis nem független módon leng. A horgony nyugvásból való kiemelése erőt igényel, energiát von el a billegőtől, ilyenor az lassul, majd a nyomaték átadásánál gyorsul. Ezen lassulás-gyorsulás pedig függvénye a gátkeréken mérhető nyomatéknak - itt is beleszól a kronórész járatása. Ezen hatásokat erősen befolyásolja a gátszerkezet minősége, a súrlódások is, egy jó minőségű óránál állandóak és kisebb mértékűek a veszteségek. És persze a billegő csapágyain mért súrlódás is lényeges, minél jelentősebb, annál erősebben befolyásolja az óra járását a hajtónyomaték nagysága, vagyis a rugó felhúzottsága v. éppen a kronó járatása. Nem véletlen, hogy a hajóórákból soha nem tűnt el a kiegyenlítő csiga a lánccal, ha igazi kronométer pontosságot akarunk, akkor nem lehet eltekinteni a hajtónyomaték valóban állandóvá tételétől!

NyikolaiII: A mutatók beszerzése még nem igazán áll sehogy sem. Helyesebben már ki lett nézve készlet, csak még megrendelve nincs. De ez nem lesz túl nagy gond - a korona rázósabb, de majd azt is megoldjuk. Fő az optimizmus! ;)))

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: sukosdg (12467)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.15 0 0 12482
LEONE: bocs, már láttam is! De visszatérve az előbbihez, azért még maradt egy felhúzós, egy automata, és egy digit-kvarc órám is. Ennyi nekem pont jó.
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.15 0 0 12481
Az akkor csak fake lehetett. Kvarc Speediről még nem hallottam. Én nem bántam meg, nekem ilyen volt az álmom. Sajna az automatára nem fussa! :-)
Előzmény: leone (12480)
leone Creative Commons License 2003.04.15 0 0 12480
Hát én biza oda nem adtam volna. :)

Láttam Speedmaster-t is kvarc szerkezettel, de még kézbevenni sem volt kedvem. Pedig mostanában mindenkitől elkérem az óráját (ha érdekes darabnak látszik) egy kis tipi-tapira. Termeszetesen azért nem vadidegenektől. :))
Remélem így is marad nálam mindíg. Ezt csak a Topicnak, és nagyrabecsült Tagjainak köszönhetem. :)

Előzmény: Törölt nick (12465)
Gilbert Creative Commons License 2003.04.15 0 0 12479
j b!

Sajnos az MSN az oka. Max. ket nap es eltunnek a kepek. Mashova egyenlore nem tudom felrakni:-( Szivesen elkuldom privibe semmi akadalya!

Előzmény: j b (12477)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.15 0 0 12478
Mit akarsz, kis piros X lábú krokodilokból készítették az óraszíjat. :-))))
Előzmény: j b (12477)
j b Creative Commons License 2003.04.15 0 0 12477
GILBERT: Nem tudom, hogy csak én nem látom de én nem látom a képeket! (Ha nem sikerül feltenni, küldd el privibe, kíváncsi vagyok rá!)
Előzmény: Gilbert (12425)
Legion Creative Commons License 2003.04.15 0 0 12476
A Fortis Spacematic GMT-n hogy tudom külön állítani a 24 órás mutatót?
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.04.15 0 0 12475
MMII
Lepke! Megjött az átutalt 25.000, az egyenleg 1.421.697 Ft.
Más!!!
Az MMII-s számlát sajnos át kell alakítanom dolgozói számláról normál számlára, mivel egy dolgozónak csak egy kedvezményes számlája lehet mostantól, és ez nekem a munkabér számlám lesz.
Ez azzal jár, hogy a MMII pénz nem olyan jól kamatozik, mint eddig, és némi tranzakciós díj is terheli majd, de ezeket a költségeket meghozta már az eddigi magasabb kamat.
Sajnálom urak, de nem tehetek róla.:-(
A számla kezelését a továbbiakban is vállalom, ha még megbíztok bennem.

fekvőrendőr

NyikolajII Creative Commons License 2003.04.15 0 0 12474
Üdv!

APT, talin említetted, hogy az áhított MIMI-n testesebb, lándzsa alakú, lehetőleg kékített mutatók lesznek. Van már hír arról, hogy ez a része hogyan halad a projektnek?
(tudom, tudom, még árat sem kaptunk a werkre, de alig bírom a várakozást, hír meg nem sok :))

te_o Creative Commons License 2003.04.15 0 0 12473
potyoro!
tk. egy plusz terhelést jelent a krono, több súrlódás, stb. hat így, ezért csökken a járástartalék (előbb elfogy a szerkezethez mért rugóerő, nem viszi tovább, de ha pl. kikapcsolják a kronót, megint elindulhat).

panerai!
A 7750 -es teszt mese részéről pár szót beszúrnál ide? (a számok kevésbé érdekesek, az egyedi lehet).

te_o

Előzmény: Törölt nick (12471)
panerai Creative Commons License 2003.04.15 0 0 12472
Sukosg:A Chronos magazinban a stoppereket mindig mérik járatva is, és a "Das Gangwunder" elismerő jelzőt kapott Breitlin Chrono Avenger (7750) chronometer bizonyítványos eredményei, meglepőek voltak mert bár 1mp-t néhol +-ban néhol - -ban eltért a nem járatott értékektől, de a chronoraph funkció működése közben kissebb (pontossan nulla) volt a járás eltérés, minden pozicióban +1mp-t csinált járatva, míg állva -1 és +2 között volt a mérés.

Konkrétan milyen órára vagy kiváncsi? hátha a pár évfolyam Chronosomban megtalálom a tesztjét mérésekkel együtt.

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.15 0 0 12471
Én azt gondoltam, hogy csak a járástartalékot befolyásolja.
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.15 0 0 12470
Akkó csinyájjunk! :-)
Előzmény: te_o (12469)
te_o Creative Commons License 2003.04.15 0 0 12469
egészen pontosan néhány fogaskeréken keresztül, de csak ha be van kapcsolva. :) Amúgy 0 tapasztalatom van ezzel, alig hordok stoppert. De biztosan befolyásolja, nem sok COSC -s krono van.

te_o

Előzmény: Törölt nick (12468)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.15 0 0 12468
SUKOSDG: köszönöm! Sajna a kérdésedre nem tudom a választ, de összefügg a stopper a billegővel?
Előzmény: sukosdg (12467)
sukosdg Creative Commons License 2003.04.15 0 0 12467
Mi a tapasztalatotok, hogy mennyiben változtatja a a pontosságot a stopper használata (COSC) szerkezet esetében!

Potyoro: intézem!

WatchFun Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12466
OFF

te_o: írtam emilt!

WF

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12465
Szerettem volna mekanikust, de az még húzósabb lett volna. És csak ebbe számították bele az Orist. Így is kellett fizetnem, de kompromisszumkészségem csodálatos. :-))))
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12464
Karc. Mid size.
Előzmény: Passionata (12463)
Passionata Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12463
potyoro
milyen a SMP ,quartz vagy automata?
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12462
SUKOSDG: írtam emilt.
markoiii Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12461
Csak abban különbözik, hogy milyen elem van benne...
Előzmény: Törölt nick (12459)
Certina Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12460
Oyster,

Nagyon köszönöm válaszodat, ilyen részletes infokra nem is számítottam. Szeretem az órát és vigyázok is rá. Köszi mégegyszer!
Certina

Előzmény: Törölt nick (12454)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12459
Kösz, én is ezt találtam, meg a 255.461-t. De szerintem eben-guba!
Előzmény: markoiii (12458)
markoiii Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12458
Potyoró:
Ha 6 kő van benne, akkor ETA 255.411.
Előzmény: Törölt nick (12456)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12457
MESSER, GLASHUETTE, MARKOIII: Akkor már csak egy kéken aranyozott, áttört elemmel cizellált gyémánberakásost kell keresnem! ;-))))
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12456
WATCHFUN: köszi az infót, annyit tudtam csak meg, hogy Omega 1538 típus, ródiumozott, és egy orosz lapon 6 kövesnek írták. De hogy ez melyik ETA, az homály! A lényeg, hogy nagyon örülök neki.
Előzmény: WatchFun (12448)
drempee Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12455
PANERAI, APPIUS - Igazatok van, itt a kép a filmből. (csak egy pillanatra láttam, és fekete számlapra emlékeztem az ezüst lünetta mellett ...)


Előzmény: panerai (12452)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12454
Certina !
Egyrészt kifejezném azt, hogy rendkívül jóleső, hogy ilyen részletekbe menő kérdésekkel engem tiszteltél meg e tárgyban, de egyben szabódni is kívánok, ugyanis azért a Poljot óráknak, kronográfoknak egyáltalán nem vagyok szakavatott ismerője. Mindössze az itt is említett korábbi rajongásom miatt ástam bele magam ebbe a témába és amire rájöttem, azokat egyből igyekeztem is itt közhírré tenni.

De azért most a szerencse a kezemre játszott, ugyanis ezt a modellt , a Tiedé fajta órát épp személyesen is jól ismerem. Így aztán már foglalkoztatott korábban is ez a kérdés.

És akadt is egy-két gondolatom :
- Az óra ugyan nem a '70-es évek végi (P3133-mal eredetinek tekinthető) Sturmanszki formatervű, de ez ne keserítsen el, mert így legalább egy a mai világban is jól viselhető formájú órád van.
- Ugyanakkor a Sturmanszki felirata nem humbuk, mivel az akkori órákon felbukkant forgatható óratárcsával rendelkezik, ami korábban csak az ilyen pilótaóráik sajátja volt. {Vagy akadt néha percosztású is, szintén ugyanolyan pilótaórán (meglehet, hogy nem a vadászrepülőknél, hanem a légierő más ágánál).}
De ez a tárcsa a kiadás évében, 2001-ben kifejezetten ezt a kapcsolatot lovagolta meg.
- Egyébként a formatervére épp a múlt héten jöttem rá, hogy egy-az-egyben Sinn6000. (Említettem is a 12283 alatt képlinkelésekkel egymás mellett.)
- A Gagarin órával pedig pláne nincs közeli kapcsolata, de ez nem is lehetett, mivel akkor még ez a kronográf szerkezet sem létezett.
Egyszerűen arra utal a "Gagarin" felirata, hogy az első űrrepülés (amitől a Poljot márkanév is datálódik) 40 éves évfordulójának megemlékezése alkalmából kiadott sorozat része.

Szóval ez egy eklektikus elegyben autentikus jegyeket szerepeltető jófajta órája a Poljot-nak.
És ami mindig is érdekessé teszi, az a cég óráin szinte egyedi dátumelhelyezés, ami a szintén ritka 24 órás segédszámlapnak köszönhető.

Becsüld meg sokáig !
Előzmény: Certina (12445)
nihao Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12453
Köszi Oyster, közben figyelmesebben elolvastam, amit írtál , így már megszemléltem az órát.
Első ránézésre tényleg szép állapotú, többit mailen !
Mégegyszer köszönöm !
panerai Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12452
APT, MMII: Levelemet svájcba megírtam, választ a napokban várom!

Baldwin órája Seamaster chronograph volt, amilyet Appius linkelt be. Ha valaki látott már seamaster hátlapot az tudja, hogy ott helyet találni egy hosszab írásnak szinte lehetetlen ezért is előlről mutatták az órát és nem a hátlapját ahol a gravírnak kellett volna lennie. Aki tegnap nemcsak a Vadon foglyait nézte hanem az HBO-n A pénz színét az többet láthatta Paul Newman kezén az acél Datejustot mint a másik főszereplő Tom Cruise-t, a Rolexet azért is becsülöm nagyra mert a mai komolyabb óra gyártók közül azon kevesek közé tartozik aki a hátlapot nem díszíti és nem is ír rá semmit, így lehet gravíroztatni oda, szerintem a legszebb ajándék egy megfelelően komoly alkalomra az egy komoly óra gravírozott hátlappal, ld. Vadon foglyai

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12451
Oda linkeltem előzőleg az ilyet szócska mögé. (Mint ahogy most is, csak egyszerűen klikkelj rá !)
Előzmény: nihao (12450)
nihao Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12450

OYSTER: Köszi a képeket és az infót ! Pontos paramétereket még nem tudok az óráról, egyenlőre balladai homály fedi kilétét, talán a héten lesz hozzáférhető és megnézhető .
Ettől függetlenül kérlek küldj képet arról a darabról , melytől hajlandó vagy megválni. Köszi !

APPIUS : Hannibal Tanár Úr Hamilton zsebórával múlatta az időt...

drempee Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12449

OYSTER - A "Prime" azokban az időkben az El Primero kézifelhúzós változatának volt a neve. Most El Primero HW. Egyébként tegnap kézbe vettem az említett órát, gyönyörű, csak az üveg karcos egy picit (elől-hátul). Nem tudom, hol áll meg a licit, de lehet, hogy valaki nagyon jó áron megszerzi.

APPIUS - QAzt hiszem, hogy a Alec órája inkább speedy volt, ha jól láttam, ilyenforma:


Talán Panerai, mint a celeb órák szakavatott ismerője állást tud foglalni - már amennyiben lényeges ez a kérdés.

Előzmény: Törölt nick (12442)
WatchFun Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12448
Üdv topik,

potyoro: ez a kvarcwerk még az egyszerűbbek közül való, múltkor láttam egy kvarcórát (talán Raymond Weil volt) kinyitva, a kb. 1,5mm vastag, 7 köves kvarcszerkezet aranyozva volt, és genfi csíkozással díszítették...

WF

Előzmény: APT (12429)
markoiii Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12447
Ki az a Baldvin meg a Hopkins?
Előzmény: Legion (12436)
markoiii Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12446
:))
S mily' szép a kékített nyákja!
Előzmény: glashuette (12432)
Certina Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12445
Oyster,
Megtennél nekem egy szivességet? Megnéznéd az én Sturmanski-mat? Tudom hogy aránylag új modell, de nem látom az összefüggést sem az eredeti Gagarin-félével, sem az általad felrakottakkal.Tehát:miért van Gagarinként feliratozva és mennyiben Surmanskie.
Segítségedet előre is köszi!!
Certina/mastershooter
kep.tar.hu/mastershooter 4.oldal utolsó 4 kép
Előzmény: Törölt nick (12437)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12444
Régi szabály: a negatív reklám is reklám... :^)
Előzmény: appius (12443)
appius Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12443
Ha jól láttam ilyen O+A-ja volt szegény Baldwin csávónak, biztos nagy reklám volt, hogy egy sima repülőgép lezuhanás után tönkre is ment.

PS: milyen zsebórája volt Mr.Hopkinsnak?

Előzmény: Legion (12434)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12442
Nos, igen, én is El Primero-ként azonosítottam a Polgár aukció kollekciójából belinkelt képet.
De gyanítom azt is, hogy ez a "Prime" név még csak nem is álnéven való mutatkozás, hanem el tudnám képzelni, hogy a '80-as években esetleg ezt a típusnevet viselte a modell (végtére is El Primero).
Előzmény: glashuette (12405)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12441
MMII
Öccse!
Megjött a 20.000. Egyenleg: 1.396.697 Ft.
fekvőrendőr
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12440
Ahá !
Én is pont ilyen kamu Boros Lajos-órára gondoltam.

Köszi a válaszokat !

Előzmény: leone (12392)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12439
De, ha tudsz várni pár napot-hetet, akkor valószínűleg fel tudok ajánlani a közepes állapotúval szemben egy kifogástalan állapotú Sturmanszki-t is. Alighanem egy ilyet .
(Megegyezésre kész vagyok. Ha érdekel, keress levélben! )
Előzmény: Törölt nick (12437)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12438
Azt a mindenit! A negatív hős elnyerte méltó büntetését, az Omega pedig megfelelő reklámidőhöz jutott a pénzéért! Már szinte bánom, hogy nem láttam ezt a remekművet! ;^)
Előzmény: Legion (12436)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12437
Nihao !
Milyen típusú is az a közepes állapotú Sturmanski ?
Tán ilyen, mint ami az OROSZ PILÓTAÓRÁK albumomban is látható ? (Ami egyébként Drempee hobbytársunktól utólagos köszönettel kölcsönződött kép.)
Ja, és akad még ott a szövegbéli linkekben is további kapcsolódó kép...

Szóval én az itt megjelenteket érzem a régiek közül használtként is annyira érdemesnek (és ritkának), hogy manapság is értéket képviseljen a szűk óraértékelő közönség számára. És ezt az értéket a pártízezer forintos kategóriába sorolom.

Előzmény: nihao (12386)
Legion Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12436
Baldvin dugta Hopkins feleségét, aki ezér hálából vett neki egy órát, és belegravíroztatta, hogy "azokér' az éjszakákér'". Baldvin meg akarta ölni Hopkinst, de végül is ő halt meg az erdőben, Hopkins pedig hazajutott és visszaadta az Omegát a feleségének. Na, ennyi a sztori dióhéjban. :)
Előzmény: Törölt nick (12435)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12435
Alec Baldvin lebukott A. Hopkins előtt? És az Omegáját is oda kellett adnia A. Hopkins-nak?
Előzmény: Legion (12434)
Legion Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12434
Nemrég vettem egy hibátlan állapotú Fortis Spacematic GMT-t, használtan (egy éves), dobozzal, papírokkal, (hordatlan) bőr és fémszíjjal, 156 ezer forintért. Katalógusár 1000 euró, a Poénban olyan 280-290 ezer. Nézegettem a T-Lord-ot is, de jobban tetszett a Fortis, inkább illik az egyéniségemhez az egyszerűbb, katonás fazon.

Más. Láttátok az Apolló 13-at? Csak úgy villogtak a Speedmasterek.
A Vadon foglyai-ban milyen Omegát viselt Alec Baldvin, amivel végül is lebukott A. Hopkins előtt?

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12433
Van egy limitált széria is, gilosált elemmel.
Előzmény: glashuette (12432)
glashuette Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12432
Mindjárt elolvadok, olyan szép! Főleg az elem tetszik
Előzmény: APT (12429)
j b Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12431
POTYORO: Most végre van egy nagyon pontos órád, az ORIS-od napi eltérése ennél évi szinten fog jelentkezni! Hibakompenzáció céljából ezt nem kell majd estére különböző pozíciókba rakosgatni, ezt az elfoglaltságot ezek után másra szánhatod :-) Egy idő után persze majd unalmas lesz, hogy nem kell nézegetni, hogy milyen pozícióban mit tud (mármint az óra).
Előzmény: Törölt nick (12427)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12430
APT: Köszönöm!
Előzmény: APT (12429)
APT Creative Commons License 2003.04.13 0 0 12429
potyoro: A kvarcwerk nem gagyi, csak kissé "lélektelen", amolyan gép. De az erényeit én nem vitatnám el. Az Omegákban pedig a legjobb minőségű, köves futőművű ETA werkeket leled, efféléket:

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Törölt nick (12428)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.13 0 0 12428
APT! Hol lehet egy Omega kvarcwerkről képet találni? Tudom hogy gagyi, de kíváncsi lennék, milyen a bele! :-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.13 0 0 12427
Minden ismerős, és ismeretlen topiklakótól elnézést kell kérnem, de a hagyományos órák iránt érzett tiszteletemet megtartva bevallom bűnömet: Oris órámat elcseréltem egy másikra, és elsősorban a látvány iránti vonzalom vezetett! Viszont szívemben az első hely MIMI-nek van félretéve! Tamás [A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
APT Creative Commons License 2003.04.13 0 0 12426
Panerai: Nos, a jelek szerint az MMII project 55 fős lett. El kellene akkor indítani - minden eshetőségre felkészülvén - 56 db 7001 megrendelését! Van már információd?
Gilbert Creative Commons License 2003.04.13 0 0 12425
Ahogy igertem egy ket kep az uj "kroki" szijrol:-)




SPOO Creative Commons License 2003.04.12 0 0 12424
http://www.watchnet.com/forums/tradingpst/
jaspa Creative Commons License 2003.04.12 0 0 12423
Hol is van az a hely öccse, meg mikor!? Az Ulisse Nardin GMT Perpetual szerinted milyen?
Előzmény: öccse (12414)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.04.12 0 0 12422
djönörűűűűűűűűűűűűű!!!!!!!
Előzmény: drempee (12420)
IWC-FAN Creative Commons License 2003.04.12 0 0 12421
Ez az Omega gyönyörű darab! Nekem ez - kivülről -jobban tetszik, mint APT Jaegere. Utóbbi werkje viszont csodás. Egyébként ugyanebben az időben (1946 körül) a Jaeger számlapja csaknem megegyezett a képen látható Omegáéval.
Előzmény: drempee (12420)
drempee Creative Commons License 2003.04.12 0 0 12420

Most, hogy a tar.hu meggyógyulni látszik, ismét felteszem új büszkeségemet (bár az APT féle Jaeger után...)

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

OMEGA Bumper Wind 1946, „28.10 RA SC PC"

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.04.12 0 0 12419
egyszerű léptetőmotorral is meg lehetne csinálni, és akkor arra indul amerre a szíved diktálja... annyit forog amennyit akarsz és olyan ütemben, ahogy akarod. SŐt egy komplett sort is össze lehet rakni motorokból és egy 386-ossal lehet külön-külön vezérelni őket, ahogy az órák megkívánják. Plusz időzítés. Vagy valami embedded cuccal is meg lehetne csinálni... (rs232-őn beszélni vele)

SŐt takarékoskodni is lehet, ha az egész elejére teszel egy érmevizsgálót és csak akkor üzemel, ha bedobsz pár százast :))) Csak összejön egy idő alatt egy forgatódoboz ára :))

Előzmény: zaktyjev (12418)
zaktyjev Creative Commons License 2003.04.12 0 0 12418
Volt egy gondolatom, de még nem csináltam meg:
Tükörgömb forgató motor (szvsz még jól is néz ki a burkolatos, kb. 2000 Ft). Rászerelsz egy óratartó íves valamit. Ezt az egészet bekötöd egy időkapcsolóba (az a konnektoros, mech: kb. 700Ft). Persze a motort rá kell szerelni egy ferde valamire (pl. fahasáb). Egy gond van az egésszel: A motor véletlenszerűen indul valamelyik irányba, ami ugye bizonyos óráknál nem jó.
Előzmény: leone (12417)
leone Creative Commons License 2003.04.12 0 0 12417
Gondolt már valaki arra hogy házilag készítsen óraforgató dobozt? Szerintem magát az eszközt (szép doboz nélkül) pár darab ezresből össze lehetne hozni. Egyszrű elektronikával vezérelt motor.
Valaki esetleg találkozott már házi gyártásúval? Elektronikához leírással?
Akár ebből is csinálhatnánk egy projectet. :)
APT Creative Commons License 2003.04.12 0 0 12416
öccse: A werk JLC 889/2, ezt 1982-től gyártják -és gyártják ma is, ez van a Master Grande Taille és Classic modellekben, de tulajdonképpen a 891-es naptáras (Master Date), a 889/440/2-es öröknaptáras (Master Perpetual), a 928-as járástartalékos (Master Réserve de Marche) és a 929/3-as második időzónás (Master Geographic) werkek alapja is ez. A tok is a mai Master szériához nagyon hasonló, leginkább az Ultra Thinhez hajló (6.5mm vastag az egész!), ugyanolyan felépítésű, de ez arany-acél (a lünetta és a korona 18K arany), az üveg pedig már zafír. De ez a werk még 33 köves, a mai 889/2 36, a fő különbség, hogy az automata kilincsrenszer billenőhídon levő két kis váltókerekét ma kőhengerben csapágyazzák, ezt még nem (szerintem semmi jelentősége, ez így 500 évig lesz jó, kőben csapágyazva 600-ig, vagyis mindegy), és ma a rotor külső szegmense arany, ezen meg nem (ez persze a használati értéket már nem javítja, ez presztízsokokból lett így alakítva). Ez alapján a 80-as évek végére taksálom az órát, de azért lenne jó egy sorozatszámlista, hogy pontosan be tudjam lőni. Amúgy iszonyat pontos, pillanatnyilag - folyamatosan hordva - három nap alatt egy!! másodperc késésnél tart! És tud valamit, amit a mai Masterek nem: porcelán a számlap!

No és ezek azok a váltókerekek, amiről beszéltem:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

No és még valami: van egy "elvihető" HEUER MONACO kronóm, hordatlan új, díszdobozban, papírokkal, kitöltetlen garancialevéllel! (pecsét majd átadáskor, teljesen újként kapja garival aki viszi) a bolti ár úgy 60%-ért (420 irányáron 670 helyett és csekély alku sporttársi alapon még beleférhet):

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: öccse (12415)
öccse Creative Commons License 2003.04.12 0 0 12415
APT!

gyönyörű ez a JLC!Gratulálok hozzá!Mikori gyártmány?

Előzmény: APT (12412)
öccse Creative Commons License 2003.04.12 0 0 12414
jaspa!

A Fortis nem is olyan túlárazott,mint az előbb említettek,-acélszíj,acéltok,zafírüveg,20 atm vízállóság,jól beszabályozható.Főleg,ha olyan szerencséd van,mint nekem,hogy egy kéthónapos órát garanciával 30%-al olcsóbban megveszel.:)

Előzmény: jaspa (12413)
jaspa Creative Commons License 2003.04.12 0 0 12413
Most egy Sector 220 van a kezemen. Nyaraldában vettem két éve, de a digo csaj szépen paliravett, korábban soha nem érdekeltek az órák.
Talán ez miatt tudta elhitetni velem, hogy zafír az üveg stb. Most viszont már érdekel a téma, csak nehéz pontos infokat kapni. Nem törekszem a presztizsre, de szeretem a nehéz, fémszíjas órákat pl: Fortis. Csak hát az ára.! Szóval kéne egy pár jó tipp.
Előzmény: alexandrosz (12407)
APT Creative Commons License 2003.04.12 0 0 12412
Jaspa: Az én - nem is olyan titkos - favoritom most a Tissot T-Lord modellje. Az acélszíjas változatnál jobb ár/minőség/teljesítmény arányt nemigen nyújt ma más. Persze ha nem tetszik, az más.. De a Breitlingek (és HEUERek) valóban erősen túlárazottak. A minőségük kiváló, ez nem is kérdés, karakteres és jó órák, csak más fele-negyede áron tud ugyanilyet, ugyanilyen szerkezettel nyújtani!

Gyürke: Az az óra fake. Szégyellném hordani..

És akkor a sok fake után egy igazi darab (új szerzemény):

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

ORAGYUJTEMENY

markoiii Creative Commons License 2003.04.12 0 0 12411
pontosabban: brejt-lin-ghua
Előzmény: markoiii (12410)
markoiii Creative Commons License 2003.04.12 0 0 12410
Biztos, hogy az: az eredetit kizárólag kínában csinálják (brejt-ling-hua)...
Előzmény: gyürke (12409)
gyürke Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12409
hello!

szerintetek eredeti lehet az a Breitling ,amit japánban gyártottak,1 kő sincsen benne,kvarc,és pontosan ugyaolyan nem található a www.breitling.com on???
az egyik ismerősömnek ilyenje van szerintem valami kíváló hamisítvány lehet.
???

Gilbert Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12408
panarei!

Ezt ismered?


Szep egy darab!

alexandrosz Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12407
jaspa!

Alapkérdés: milyen órád van most?

Előzmény: jaspa (12401)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12406
Pl. a nemrég emlegetett Tissot T-Lord modelt, vagy egy Omega Seamastert kéz alatt. Ezek az órák is drágák, de minőségileg semmivel sem gyengébbek. Vagy ha szereted a sportos fazont, ott az Oris vagy a Sinn.
Előzmény: jaspa (12403)
glashuette Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12405
oyster: Egyébként ez a belinkelt kép egy kézifelhúzós El Primero Prime álnéven.
Előzmény: Törölt nick (12291)
glashuette Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12404
jaspa: Mind2 borzasztó gyenge eresztés, az áruk ötödét ha megérik. Vegyél Chopard LUC tourbillont. Az árát ez sem éri meg de legalább az az illúziód meglesz, hogy óra van a kezeden.

Messerschmitt: Emlékszablya nem érdekel? (tudod, a csarnokban). Meg van Merci is 12 milláé'

Előzmény: jaspa (12403)
jaspa Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12403
akkor te mit javasolnál? és miert?
Előzmény: Törölt nick (12402)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12402
Jó órák horribilis pénzért. Szvsz.nem érnek annyit.
Előzmény: jaspa (12401)
jaspa Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12401
Hali

még kopasz vagyok a topicban, meg nem is olvastam át. Érdekelne viszont, hogy ismeri-e valaki a Breitling Colt Automaticot, illetve a Superoceant. Mindkét darab nagyon tetszik. De mi a vélemény?

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12400
Akkor viszont P.P.
Előzmény: Törölt nick (12399)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12399
Gilbert a kaliberen a ripacsság mértékegységét értette szerintem... :^)
Előzmény: glashuette (12395)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12398
WAZUL: azért egy ETA werkes automata náluk sem olcsó!
Előzmény: wazul (12391)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12397
Én 1976-ban találkoztam vele egyszer személyesen. Akkor kialakult bennem egy olyan benyomás, hogy kalibere nálam a hamisított KUKU órával teszi egy szintre! :-) Csak azért ez a hasonlat, hogy "on" maradjak.
Előzmény: glashuette (12396)
glashuette Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12396
Keres kábé nettó 3 millát/hó, ha nincs tulajdonrésze a dolgokban, ha van akkor ennél többet.
Előzmény: Gilbert (12394)
glashuette Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12395
Mármint hogy itt kezdődne a "kaliber"? Na ne már. Biztos a fizetésére gondoltál mint kaliberre. Vagy igénytelen, vagy egyszerűen csak nem érdeklik az órák.
Előzmény: Gilbert (12394)
Gilbert Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12394
Egy ilyen kaliberu embernek nem telik egy igazira? Nevetseges komolyan!
Előzmény: Törölt nick (12393)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12393
El is hiszem róla.
Előzmény: leone (12392)
leone Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12392
Rész információkat hallottam a dologról. A Bochkor Thailand-i nyaralásból hazatérve hozott ajándékba kamu órákat. Ezek egyike az a bizonyos Rolex.
Előzmény: Törölt nick (12385)
wazul Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12391
Kicsitoff! Látom orosz gyártmányok is be-be csúsznak a topikba. A pecsában árul egy ukrán muki oroszórát. Pár hete vettem tőle egy Poljot Aviatort mekanikust 15-ér, asszem annyit megért. Gyönyörű, fél kiló és pontos. Nadonjó naponta felhúzni. Más típusú Poljotjai és kafa bőrszíjai is voltak.
...puma Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12390

megy valaki a Polgár aukcióra ?

Sarkany Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12389
OK! :))
Előzmény: fekvőrendőr (12381)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12388
Szerintem "Lali király" olyan órát vesz fel, amiért fizetnek neki. Bocs' a rosszmájúságért, de a Dzsungel Könyvé-ben szereplő Lajos toronymagasan többet ér druszájánál! :-)
j b Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12387
OYSTER: A Boros Lajosnak egyértelmüen FORTIS Spacematicja van (valószínüleg a GMT-s) szinte hetente látható valamelyik csatornán.
nihao Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12386
Sziasztok !

Szakértőink segítségét kérem egy már tárgyalt témában. /amelyet azonban nem találok az archívumban /
Egy közepes állapotú Sturmanskiért mennyi pízt kérhetnek vajh ?

Oyster , kérlek lődd fel ismét az orosz pilótaóra albumodat !

Segítségeteket előre is köszönöm !

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12385
És egy másik híres illető : Boros Lajos.

Ugyebár van egy rádióállomás, ami a Sláger Rádió névvel illetett. Osztán leledzik abban egy műsor reggelente, a visszacsapódó görbe fafegyverrel azonos nevű, azaz Bumeráng.
Namost ebben többször elhangzott már utalás egy állítólagosan Boros Lajos-féle Rolex óráról (amolyan per hecc alapon).

Tudtok erről valamit ?
Fake ? Vagy nagggyon fake koppintás (ha már vicc tárgya) ?
Vagy (esetleg, tán-tán) egy igazi ?!?

Szóval milyen órája is vagyon-e néki ?

Előzmény: Törölt nick (12383)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12384
Itt a messzi Dél-Amerikában is beszerezhető - ha megfizeted - magyar ékezetes klaviatúra, de tegnap laptopról írtam, és azon nagyon utálok vadászni az elrejtett ékezetes betűk után.
Küldjetek még pézet, mert lassan elfogy :-)))
Előzmény: Törölt nick (12382)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12383
Tegnap este senki nem nézte az M1 műsorát ?
Medgyessy úr egy barna bőrszíjas böhöm nagy szögletes kronográffal parádézott. Időnként arra törekedvén, hogy kis híján beverje vele a kamera objektívét. :-)

Szóval meglehetősen feltűnően volt látható, de én mégsem ismertem fel.
Tudjátok-e, milyen is lehetett ?

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12382
Én aztatat gyanítom, hogy a tengerentúlon ritkán szokik lenni az magyar ékezetes kalviatúra. ;-)
Előzmény: fekvőrendőr (12362)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12381
MMII
Sárkány! Megérkezett az átutalt 5000 Ft.
fekvőrendőr
APT Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12380
Az!
Előzmény: bigjoe-1 (12376)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.11 0 0 12379
Sajnos Glashuette-t sem tudtam megbüntetni vele! :-(
Előzmény: appius (12377)
öccse Creative Commons License 2003.04.10 0 0 12378
Köszönöm a választ.Valóban postán küldtem 7-én,ezek szerint még van remény.
öccse
Előzmény: fekvőrendőr (12373)
appius Creative Commons License 2003.04.10 0 0 12377
Meg ne fossz minket ettől az esztétikai élménytől!:)
Előzmény: Törölt nick (12375)
bigjoe-1 Creative Commons License 2003.04.10 0 0 12376
Hello mindenki!

Szerintetek is kamu ez az omega?





Én úgy érzem, hogy az!

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.10 0 0 12375
Emilen küldtem, nem akarom hogy meglincseljenek!
Előzmény: glashuette (12369)
bigjoe-1 Creative Commons License 2003.04.10 0 0 12374
Hello

rogergerro: Köszönöm!

BigJoe*

Előzmény: rogergerro (12361)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.04.10 0 0 12373
Most ellenoriztem a Bankoweben keresztul, de tegnap és ma nem jott toled penz. Emlekeim szerint amultkor is postan kuldted, az elegge lassu, van mikor tobb mint egy het alatt jon meg.
fekvorendor
Előzmény: öccse (12372)
öccse Creative Commons License 2003.04.10 0 0 12372
Öccse nickname-el még nem érkezett pénz?Ki lehet az a szerencsés,akinek elküldtem? :)
Előzmény: fekvőrendőr (12371)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.04.10 0 0 12371
Igen!
Előzmény: öccse (12370)
öccse Creative Commons License 2003.04.10 0 0 12370
fekvőrendőr!

Erre a számlaszámra kell küldeni a pénzt?
11100104-73816700-01000001

glashuette Creative Commons License 2003.04.10 0 0 12369
Nem is hiszem el! Egy rugó, egy hajszálrugó, tok, szíj, csat, néhány csavar meg fogaskerék hogyan kerülhet ötvenezer forintba. Más ennyit keres egy hónapban.
Előzmény: Törölt nick (12368)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.10 0 0 12368
Te, ha piszkálódsz, megmutatom a ma szerzett Casio G-Shock Raysman karidőmérőmet! :-)
Előzmény: glashuette (12367)
glashuette Creative Commons License 2003.04.10 0 0 12367
NyikolajII: Vannak ily megátalkodottak, akik 50 ezret adnak egy órára?
Előzmény: NyikolajII (12364)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.10 0 0 12366
A remény a vég kezdete, mondta Nietzsche...
Előzmény: APT (12365)
APT Creative Commons License 2003.04.10 0 0 12365
Reménykedve a sikerben rákérdeznék: nincs valamelyikőtöknek egy sorozatszám-listája Jaegerekről? Van egy szép darabom, de nem tudom időben pontosan belőni, "csak úgy nagyjából", és szeretnék pontos lenni. Előre is köszi!
NyikolajII Creative Commons License 2003.04.10 0 0 12364
Nekem meg azt mondta egy kollégám, hogy aki ennyi pénzt ad egy mech. órára, az nem normális!
Úgyhogy még lehetünk abnormálisak, legfeljebb máshonnan kell nézni :)
Előzmény: Törölt nick (12363)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.10 0 0 12363
Megmondhatod a kollégádnak, hogy jóvoltomból az egész ország ismer Téged! :-) De ha már ennyi bizalmunk sem lehet egymással szemben, akkor megcs......jük az egészet. Tamás
Előzmény: fekvőrendőr (12362)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.04.10 0 0 12362
Leone!
Bocs az elírásért, tényleg csak 35.000 az egyenleged, mentségemre legyen mondva nem vagyok egy könyvelő alkat, a pénzgyüjtés elején volt olyan is, hogy 20.000 foritnntal találtam mínuszban magam egy a nyilvántartó táblázatba rosszul beírt excell függvény miatt. Nem kaptam tőle röhögőgörcsöt!

Jozs!
Honnan tudod, hogy nem a tengeren túlról írkálok?
Egyébként mikor elindultak a befizetések, az egyik kollégám nem hitte el, hogy egy ismeretlen számlájára csak bemondásra küldenek pénz. Amióta az egyenlegünk az egymilliót is átlépte szilárd meggyőződése, hogy az emberek nem normálisak....

Előzmény: leone (12351)
rogergerro Creative Commons License 2003.04.10 0 0 12361
bigjoe-1

Képet így tudsz beszúrni



A sárgával jelölt helyre írod be a kép címét!




Üdv,

Gerro - Honlap
j b Creative Commons License 2003.04.10 0 0 12360
GILBERT: Óráscsipesszel tudod csak kivenni, mivel Rich barátunk olyan rugósfület ad a szíjakhoz, amelyeken nincs perem. Rolexekhez pl. ideális, mivel a tok oldalán lévő kis kopoltyún benyúlva kilökhető a rugósfül, egyébként én is szenvedtem vele először, míg rájöttem, hogy nincs válla a picikének azért nem tudom kivenni.

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.09 0 0 12359
Vigyázz arra az órára! :-)
Előzmény: Gilbert (12356)
Jozs Creative Commons License 2003.04.09 0 0 12358
fekvőrendőr!

lassan összejön a számlán annyi, hogy bőven futja a paraguay-i vízumot, meg az arcműtétet is, gondolkodj el a dolgon... ;-)

Előzmény: fekvőrendőr (12345)
bigjoe-1 Creative Commons License 2003.04.09 0 0 12357

WatchFun: Köszönöm a címet!

Deee képet ide hogyan???

Előzmény: WatchFun (12354)
Gilbert Creative Commons License 2003.04.09 0 0 12356
WatchFun!

Koszonom a segitsegedet! Azt hiszem inkabb beviszem a kozeli orashoz mintsem "szetbarmoljam" amire egy honapja vartam:-)

A szij egyebkent nagyon szep, nekem jobban tetszik mint az eredeti ami rajta volt!

Előzmény: WatchFun (12354)
WatchFun Creative Commons License 2003.04.09 0 0 12355
A bk. természetesen kb.

WF

Előzmény: WatchFun (12354)
WatchFun Creative Commons License 2003.04.09 0 0 12354
Üdv topik,

bigjoe: Völgyi János elérhetősége fent van a honlapomon: www.tar.hu/watchfun , P.Kiss mester pedig a Népszinház u.43.szám alatt "rendel".

Gilbert: létezik hozzá célszerszám, de az órások általában óranyitó késsel szokták kipattintani a rugósfület. Ha ennél precízebb akarsz lenni, egy kisebb, bk.3-4mm széles fejű csavarhúzót köszörülj meg jó élesre és a közepébe köszörülj egy kb. 1mm széles, ék alakú bevágást, olyant, mint a szöghúzóvas végén van! Az ék alakú bevágással megtámadod a rugósfül tövét és ki tudod emelni, a szerszámot a tokfülön megtámasztva, egykarú emelőként használva.

WF

Előzmény: bigjoe-1 (12353)
bigjoe-1 Creative Commons License 2003.04.09 0 0 12353
Hello!

potyoró: Köszi az infót, de cím is kellene =)!

APT:4-5e valóban nem lenne drága, de nekem 8e fölött ajánlgattak. (eladod? =) )

Üdv:BigJoe*

ui: hogy a bánatba tudok képet beszúrni, ha már fent van a tárhelyen?

Előzmény: Törölt nick (12339)
Gilbert Creative Commons License 2003.04.09 0 0 12352
Kis segitseget kernek!

Megtudna mondani valaki, hogy az oraszijban levo kis rugos tengelyt milyen modon lehet ujbol kiemelni anelkul, hogy osszebarmolnam?
Szukseges valami celszerszam vagy csak "titka" van?
Szeretnem megforditani a szijat, mert azt hiszem forditva tettem fel!

Koszi elore is!

leone Creative Commons License 2003.04.09 0 0 12351
Ennyi kicsit soknak tunik.
Egyszer volt 15.000, aztan megint 15.000 es hogy meglegyen a 35, ezert meg 5.000
Ez igy 35.000.

Hogy lett nalad 50???

Előzmény: fekvőrendőr (12345)
WatchFun Creative Commons License 2003.04.09 0 0 12350
Üdv topik,

potyoro: szerintem Völgyi Jánosnál gyorsabban megvan :))

Előzmény: Törölt nick (12339)
m2824 Creative Commons License 2003.04.09 0 0 12349
leone: ment egy mail!
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.04.09 0 0 12348
Gerro!
APT szerint 35 lenne az ideális, az már a költségek jórészét fedezné, de a 30-al is jó helyen állsz.
fekvőrendőr
Előzmény: rogergerro (12347)
rogergerro Creative Commons License 2003.04.09 0 0 12347
Sziasztok!

MMII

Akkor most mennyire kell feltornázni a már befizetett összeget? 35 eFt-ra
vagy 50 eFt-ra? (Nekem jelenleg 2x30 eFt van befizetve!)

drempee

Nekem az ultraweb-en vannak a cuccaim és nincsenek ilyen jellegű problémáim.

Üdv,

Gerro - Honlap
drempee Creative Commons License 2003.04.09 0 0 12346
Tudtok ajánlani valami jó tárhelyet? A tar.hu úgy tűnik tartósan beteg.
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.04.09 0 0 12345
MMII!
Jönnek az utalások szép lassan: Leone 50.000, IWC Fan 15.000, Micsike 25.000, Altefnégy 50.000, Robicsek 50.000 forintot utalt át. Az egyenleg1.371.697 Ft.

Vlagyimirputyin nem válaszolt semmit a vasárnap küldött mélre, és a topikban írt figyelmeztetésre sem reagált. Mivel a komolyságjelzőt sem fizette be április 6.-ig, fájó szívvel törlöm az MMII listáról, így tehát 55 db a végleges darabszám.

fekvőrendőr

APT Creative Commons License 2003.04.09 0 0 12344
Drága? 4-5 eFt egy olcsó körmösfogó és a hozzávaló befogó alap. Ez szerintem egyáltalán nem drága, olcsóbban nem fogsz használtan sem kapni!
Előzmény: bigjoe-1 (12337)
APT Creative Commons License 2003.04.09 0 0 12343
OFF: Én nemigen nézek sokat TV-t, erre a műsorra sem voltam kíváncsi, de ha a képen FREI mellett egy echte Haynau leszármazottat látunk, és a szépapa még ennél is rettentőbb volt, akkor már értem a korszak rémes hírét... Kínzás helyett jószerént elég volt valakire rámosolyognia, és az illető feltehetően megtört... ;))))
Előzmény: Törölt nick (12341)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.09 0 0 12342
A Frei nem az a segg kamu riportokat készít? Lehet, hogy az órája is fake... :^))
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.09 0 0 12341
Tegnap említettem, hogy a Frei Dosszié c. műsorban fel-felvillant Frei Tamás karórája az árgus tekintetűek prédájaként.

Aztán panerai említette, hogy Ő egy világos számlapos Glashütte Original-t ismer az Ő órájaként. (Tényleg : ez esetleg nem épp az, amivel az óriásplakáton is pompázott ?)

De ezzel ellentétben a riportműsorban én egy sötét számlapos Chronoswiss-t véltem felfedezni rajta. (A jobb kezén.)
Úgy kb. ezen jelenet környékén :

Előzmény: panerai (12321)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.09 0 0 12340
Nekem csak a "királyi" Postával van tapasztalatom, de itt max. 600km-es távok vannak. Ekkora távolságra még fel sem adtam csomagot. De gondolom Te nem erre vagy kíváncsi! :-))))
Előzmény: Gilbert (12335)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.09 0 0 12339
A krómozást P.Kiss-nél is, Völgyi Jánosnál is kérheted. Párszáz forintos az egész ügy.
Előzmény: bigjoe-1 (12337)
drempee Creative Commons License 2003.04.08 0 0 12338
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
OMEGA Bumper Wind 1946, „28.10 RA SC PC”
bigjoe-1 Creative Commons License 2003.04.08 0 0 12337
Helló mindenkinek !

Nincs véletlenül valakinek óraüveg szerelő szerszáma eladó! Boltban én is tudok, de az nekem drága.

Más

Hol lehetne óratokokat kromoztatni?

Köszi:BigJoe*

öccse Creative Commons License 2003.04.08 0 0 12336
fekvőrendőr!
tegnap utaltam én is,remélem rendben megérkezett.Nick mellékelve.

öccse

Gilbert Creative Commons License 2003.04.08 0 0 12335
Messer!

Nem tudom, de en biztosan nem fogom megenni, mert nem szeretem:-((

potyoro!

Latod mindig eri az embert meglepetes:-))

Most beszeltem a helyi postaval, a kis csomagom mar "belfoldon" van. Talan meg egy ket nap es vegre ideer. Azert nevetseges, hogy ennyi idot keljen varni valamire. Nektek mi a tapasztalatok a csomagkuldokkel?

Előzmény: Törölt nick (12331)
micsike Creative Commons License 2003.04.08 0 0 12334
Fekvőrendőr
Pénz átutalva, nick feltüntetve, ha gond van küldj emilt
drempee Creative Commons License 2003.04.08 0 0 12333
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.08 0 0 12332
JUHÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ! Nem is tudtam, hogy olyan távoli a kulcs!
Előzmény: Gilbert (12330)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.08 0 0 12331
Úristen, mi lesz a rengeteg juharsziruppal?!?
Előzmény: Gilbert (12330)
Gilbert Creative Commons License 2003.04.08 0 0 12330
Aprilis 2-n lett feladva a csomag, de meg nem ert ide. Jelenleg a chicagoi O'Hara repteren csucsul. Miota megromlott a viszony a ket orszag kozott (az Allamok bojkottalja a kanadai termekeket es ott tesznek keresztbe ahol lehet) azota sajnos nagyon nehezen er ide minden:-(

Ahogy megerkezett keszitem a kepeket es nezhetitek:-))

Előzmény: j b (12326)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.08 0 0 12329
Amit vállaltam, be is tartom! :-) Csak el ne dobjam a kulcsot!
Előzmény: j b (12326)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.08 0 0 12328
Az a jó, hadd fájjon... Ha elmúlik, boldog leszel.
Előzmény: Passionata (12325)
alexandrosz Creative Commons License 2003.04.08 0 0 12327
A kep.tar.hu-s linkelések csak egy(?) napig élnek... tegnap még látható volt az OW M4 A tulajdonságokra kattintva meg tudod nézni a képet. megpróbálom majd máshonnan belinkelni.
Előzmény: Passionata (12323)
j b Creative Commons License 2003.04.08 0 0 12326
GILBERT: Elkészült a VC szíj? Azt ígérted bemutatod nekünk! Bár nekem már volt szerencsém szemrevételezni az órát, hadd lássa POTYORO szaktárs is, hogy mid van, aztán indulhat bezárni (vele együtt Téged is) a páncélba, ahogy felelőtlenül ígérte! Jó kis utazás lesz :-)
Passionata Creative Commons License 2003.04.08 0 0 12325
Messer
Vazze
Tudod,hogy kedvellek de néha olyan f@szságokat írsz ,hogy fáj.
Előzmény: Törölt nick (12324)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.08 0 0 12324
Én penge vagyok, te vagy a lamer. ;^)
Előzmény: Passionata (12323)
Passionata Creative Commons License 2003.04.08 0 0 12323
mi van a kép linkekkel,mindenki lamer ?
MXJani Creative Commons License 2003.04.08 0 0 12322
Sziasztok!
Na végre idetaláltam...
Ha van valakinek fölösleges katonai zsebórája, az emilezzen lécci.
Duplafedelű arany zsebóra is lehet, ha ép számlapos.

Üdv
MXJani

Előzmény: panerai (12321)
panerai Creative Commons License 2003.04.08 0 0 12321
Reklám:Van egy eladó Omegám 265-ös caliber, acél tok, 1952-53 körüli, ára: 28e Ft.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Frei, ha jól láttam régebben Glashütte Original 1845 kleine sekunde-t hordott, hogy tegnap mi volt rajta azt nem tudom, de biztos nem az mert a GO világos számlapos volt!

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.08 0 0 12320
Helmut Sinn is megvette a 806/809 design jogait, meg némi raktárkészletet, ő is jogosan gyártja. Aki '79 környékén a Breitling romjai környékén járt, az shoppingolt egy kicst... A Navitimer/Cosmonaute név meg a design is ment a Breitling névvel együtt az új Breitlinghez, nyilván ők gyártják a legteljesebb joggal. Az egyetlen, akinek nincs joga gyártani, az a Poljot, de hát az oroszokat az ilyesmi nem szokta zavarni... :^)
Előzmény: Törölt nick (12317)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.08 0 0 12319
És még valami :

Többször is említettétek már, hogy fel-felfigyeltek az emberek csuklóján lévő órákra.
Tegnap rajtam kívül még kinek sikerült meglesnie Frei Tamás óráját ?
Tehát, tudjátok-e mit viselt pld. a Haynau leszármazottal készült riport során ?

...

U.i.: Mellesleg én épp ilyen híres emberekre vágytam volna az Óra Magazin cikksorozatában. (Akikről az átlagos órakedvelő is azt érezheti, hogy az óráknak olyan barátjáról van szó, aki érdekes darabokat tud bemutatni, és azokat értékeli is.)

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.08 0 0 12318
De, ha már a Sinn modellválasztékánál is tartok, hát szembetűnt náluk egy Poljot hasonlatosság is.

Úgy tűnik, hogy a Poljot a Sturmanszki emlékóra kiadási rohamában a Gagarin évfordulóra is emlékezve bizony ragaszkodott a - régi Sturmanszki óra formatervezése során - jól bevált gyakorlathoz és ismét sikerült egy létező modell formatervébe költöztetni az órát.

No, szóval nem rébuszokban beszélve :
1976 - Dugena kronográf -> P3133 Sturmanszki
2001 - Sinn 6000 -> Sturmanszki Gagarin emlékóra

Előzmény: Törölt nick (12292)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.08 0 0 12317
Én ezt anno a Sinn-ről is hallottam. Márhogy teljes, megszerzett joggal rendelkezvén gyártja a Navitimer fazonú óráit.

Most hogy is van ez ?!?

A Sinn gyártja-e jogosan ezt a 903-as modelljét ?
Vagy az Ollech&W. jogosult ezek gyártására ?
Sőt ! Eszerint a Breitling már csak az eredeti óráiknak a replikáját gyárthatja ???

Előzmény: Törölt nick (12307)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.08 0 0 12316
Köszi! Látod, most magamat nyomtam fel!
Előzmény: fekvőrendőr (12314)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.08 0 0 12315
Ne haragudj, de ha nekem lenne egy Rolexem, akkor nem állnék neki barkácsolni! Ha meg fake, akkor mindegy! :-)
Előzmény: mr.Baker (12312)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.04.08 0 0 12314
Potyoro!
Megérkezett az átutalt 20.000.
fekvőrendőr
Előzmény: Törölt nick (12310)
APT Creative Commons License 2003.04.08 0 0 12313
A Rolexek hátulját csak megfelelő körmös toknyitóval lehet lecsavarni, a legjobb az erre való gyári célszerszám. Kézzel semmi esélyed nincs, hacsak nem csavarták rendesen vissza.. Bár még akkor sem sok..
Előzmény: mr.Baker (12312)
mr.Baker Creative Commons License 2003.04.08 0 0 12312
Sziasztok!
Kis segítséget kérnék:
ROLEX DAY-DATE hátulját csak spéci eszközzel lehet lecsavarni vagy kézzel is?
A 8385 mit jelöl a szíján?
köszi!
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.07 0 0 12311
Bocsánat az általam belinkelt karcóráért! De azért hordanám! :-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.07 0 0 12310
Bocs!: SuriTamás=potyoro
Előzmény: fekvőrendőr (12308)
SPOO Creative Commons License 2003.04.07 0 0 12309
Bocs fekvőrendőr! Már megint elhagytam a bankszámlaszámot. Emailezd el légyszi: emuemu@freemail.hu Üdv SPO
Előzmény: fekvőrendőr (12308)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.04.07 0 0 12308
MMII-s tagtérsak!
Jöhetnek a pénzek, de könyörgöm az átutalási papirokra irjátok rá a nicketeket!!!
fekvőrenőr
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.07 0 0 12307
Érdekes, hogy az Ollech&Wajs Aviation néven Breitling klónokat is gyárt, és teljes joggal, mivel amikor a Breitling '79-ben tönkrement, megvették a jogokat és a maradék alkatrészeket a Navitimerekhez meg a Cosmonaute-okhoz, és mai napig gyártják, Valjoux 7736-os werkkel.

Előzmény: alexandrosz (12305)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.07 0 0 12306
Azért ez se rossz! [A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Előzmény: alexandrosz (12305)
alexandrosz Creative Commons License 2003.04.07 0 0 12305
Népszerű, ez ráadásul még tetszik is. Ez tán nem is annyira névtelen másoló cégtől származik:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: Passionata (12301)
öccse Creative Commons License 2003.04.07 0 0 12304
Üdv mindenkinek!

Ma kiegészítettem a befizetésemet 30e-re és csak most látom,hogy 35 a kívánatos.Ha szükséges, a hiányt maradéktalanul pótlom.

markoiii Creative Commons License 2003.04.07 0 0 12303
...a héten...
Előzmény: markoiii (12302)
markoiii Creative Commons License 2003.04.07 0 0 12302
Még ahéten én is kiegészítem, s szólok Lepkének és Pápainak, hogy tegyék meg ők is...

Előzmény: robicsek (12300)
Passionata Creative Commons License 2003.04.07 0 0 12301

Népszerű a sub dizájn
robicsek Creative Commons License 2003.04.07 0 0 12300
APT, fekvőrendőr,

OK, kiegészítem mindkét jelentkezésemet 35e pénzre, azaz azonmód utalok 50 pénzt.

Előzmény: APT (12296)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.07 0 0 12299
APT ! A Zenith kronográf nem dobbantotta meg a szívedet ?
Előzmény: APT (12296)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.07 0 0 12298
Azért ez nem egy reverzibis azonosítási folyamat.

- Az ilyen megjelenésű óráról azonnal megállapítható a '70-es évekbéli származás. Ez így igaz.
- De a '70-es évekbéli kronográfok nem mind ilyenek. (Elég emlékeztetnem pld. a Certina Argonaut-ra, az akkori Breitling-ekre, a HEUER Montreal-ra, stb.)

Azonban ez a Dugena óra a '70-es évek alapvető stílusjegyein túl más azonosságokkal vagy erős hasonlóságokkal is bír. (Szíjrögzítő tokfülek formája ; központi másodpercmutató fazonja ; óraindikációi ; de még a sugaras irányú tokköszörülés is, ami elkerülte a tokfüleket.)
Azt hiszem, el fogok menni az árverés előtti kiállításra, hogy személyesen is megcsodálhassam (az oldalnézetére, méreteire, egyéb apróságokra immár kíváncsi lettem).

Előzmény: APT (12296)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.07 0 0 12297
APT: én már átutaltam a teljes összeget, ha esetleg maradna valamennyi belőle, azt egy tali keretein belül elihatjuk!
Előzmény: APT (12296)
APT Creative Commons License 2003.04.07 0 0 12296
T. MMII "bűntársak": Potyoro hozzászólására reagálva hozzátenném, hogy elviekben igazat adva neki, arra kérnék mindenkit, hogy monjuk 35eFt-ra egészítse ki a befizetést, a teljes és pontos végösszeg befizetésével várjuk meg a végleges költségvetést. Reményeim szerint - bár ez erősen a 7001-es werk Panerai által elindított beszerzési vonalának árától függ - ugyanis a végösszeg jó eséllyek akár jelentősen alatta maradhat a megjelölt 50eFt-nak, és ez esetben csupán egy halom adminisztrációt akasztunk a többlettel szegény FEKVŐRENDŐR nyakába. Ha minden összeált - és ez egy-két héten belül meg kell, hogy legyen - akkor pontos összeget lehet befizetni.

oyster: A 70-es években majd minden kronográf így nézett ki.. Ez volt a kor stílusa, így nem hiszem, hogy különösebben koppintani kellet volna. Az az igazság, hogy némi gyakorlattal az órák háromnegyedéről ránézésre be lehet lőni az évtizedet, de jó 20 év pontossággal szinte biztosan betájolható (kivéve persze a különböző retrók) a kor.

ORAGYUJTEMENY

Passionata Creative Commons License 2003.04.07 0 0 12295

panerai ,felhívnám a figyelmet a mutatókra,így azért máshogy fest.

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.07 0 0 12294
Nem azért mondom, mintha annyi pénzem lenne, hogy ne tudnám máshová rakni, de szerintem igenis fontos lenne, ha mindenki befizetné a teljes összeget MIMI-re, mert így azért könnyebb lenne a mesterekkel is tárgyalni, és a werket is beszerezni. Nem tartom jónak, hogy valaki 50, valaki csak 10ezer forinttal van a projektben. Én most át is utalom a tartozásomat a számlára.
Előzmény: fekvőrendőr (12288)
te_o Creative Commons License 2003.04.07 0 0 12293
Üdv topic!

A pontossági vitához:
Én mint "gyűjtő", bizony nem vagyok túlzottan kényes erre az "apróságra", főleg mivel APT -hez hasonlóan ritkán hordok egy-egy darabot 3-4 napnál tovább. Viszont ennek ellenére szeretem, ha jól járnak, mert az jelzésértékű, de sajna vibró nélkül csak hosszas hangolgatás után tudom ide beállítani őket, amit csak a jobb darabjaimra végzek el. A stabilitás viszont fontos, ha nem az, akkor vagy az anyagok rosszak (billegő?), de sokkal inkább a műszaki állapottal van probléma (poros olaj?). Úh. jöhet akkor a nagyrevízió. Néhány órás által tisztított óra esetében ekkor jöhet a kellemes, vagy éppen kellemetlen tapasztalat (szerencsére utóbbi ritkább). Sokszor pedig csak apróságokon múlik a dolog, pl. ferdén betett hajszálrugótőke miatt súrlódik a rugó a hídon, stb.
Egyébként minden elismerésem azoké a topictársaké, akik szinte szegről-végre ismerik órájuk (óráik?) tulajdonságait, pozicionális eltéréseit, és szinte "csillagászati" pontosságon tartják. (Meg egy kicsit irigylem is, mivel megtalálták az igazit!) :)

te_o

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.07 0 0 12292
A '70-es évekbéli - szintén árverezett - Dugena kronográf meg hab a tortán :

Ez ugyanis kísértetiesen emlékeztet az ős Poljot Sturmanszki kronóra (forgatható óratárcsa nélkül).
Úgy látszik, annak idején hiába vették meg a szerkezet liszenszét és módosították sajátként, azért a koppintás jószokását mégsem tudták levetkőzni a szovjet "testvérek", és legalább a formatervezésben mégiscsak ehhez az eszközhöz nyúltak...

Előzmény: Törölt nick (12291)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.07 0 0 12291
Mások véleményei ellenére nekem tetszett a Polgár aukciósház árverési hirdetménye (néhány hibájától - pld. Rolex Day-Date helyett az előző kép szerepelt, stb. - eltekintve).

Amin pedig nem tudom, hogy átsiklottatok-e, az az, hogy az emlegetett Cornavin-okon, Doxa-kon és más nagyszámú felejthető tételek mellett bizony akadnak ott érdekes darabok is.

Pld. ez a JLC asztali óra 48eFt-ért megfontolandó a márka kedvelőinek (mégha javítandó, akkor is).

Vagy a '80-as évekbeli Zenith kronográf, ami ugyan a "Prime" típusnevet viseli, de igencsak El Primero-nak tűnő, még az aranyozott tokozásában is érdekes lehet olyanoknak, akik itt felbukkantak már ilyen iránti vágyakozásukkal. (A 160eFt-os ár ugyan nem tűnik egy óráért kedvezőnek, de annak fényében, hogy mára a márka árai hogy megugrottak, bizony elgondolásra késztetheti azokat, akik ezt meg tudják finanszírozni.)

Előzmény: appius (12227)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.04.07 0 0 12290
Tényleg, de ez valahogy kimaradt nekem, és csak lestem, hogy ki az aki küldte a pénzt? Na mindegy, fenn van a listán!
Előzmény: markoiii (12289)
markoiii Creative Commons License 2003.04.07 0 0 12289
Fekvőrendőr:
Pápai Gábor a barátom, jeleztem pénteken, hogy ő is szeretne egy Mimit...
Köszi!
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.04.07 0 0 12288
Én is ezt javasoltam, de ha jól emlékszem APT azt válaszolta, hogy egyenlőre elég a 10.000, úgy hogy ezért ilyen vegyesek a befizetések. Az már biztos ami befolyt a számlára.
Előzmény: irninehez (12287)
irninehez Creative Commons License 2003.04.07 0 0 12287
FEKVŐRENDŐR: Lehet hogy valamit rosszul értettem? Azt hittem, hogy mindenki feltölt 30 E Ft-ra/1 db MIMI árilis 6-ig...
Előzmény: fekvőrendőr (12286)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.04.07 0 0 12286
Az MMII lista végleges változata:
1 A Báró 50.000
2 A Báró 0
3 A Báró 0
4 Acid 10.000
5 Altefnégy 10.000
6 Appius 30.000
7 APT 10.000
8 Diffi 10.000
9 Dipteros 30.000
10 Dupla By-Pass 30.000
11 Fekvőrendőr 30.000
12 Gerro 30.000
13 Gerro 30.000
14 HÁ 10.000
15 Hayloft Ezekiel 10.000
16 Hayloft Ezekiel 10.000
17 Henok 30.000
18 Herkules Zoltán 50.000
19 irninehez 30.000
20 irninehez 30.000
21 IWC-FAN 20.000
23 Jozs 10.000
24 Leone 30.000
25 Markoiii 30.000
26 Mazsola 30.000
27 Mechanikus 50.000
28 Morgen-Red 30.000
29 Micsike 10.000
30 Nihao 30.000
31 Nyikolaj II 30.000
32 Öccse 10.000
33 Panerai 30.000
34 Panerai 30.000
22 PAPUGAJA 30.000
35 Passionata 30.000
36 Potyoro 30.000
37 Robicsek 10.000
38 Sándor12 30.000
39 Sárkány 30.000
40 SPO (Sopron) 10.000
41 Sükösdg 10.000
42 Sükösdg 10.000
43 Swatch 10.000
44 Szaki 30.000
45 Szucsr 10.000
46 Te_o 30.000
47 Tszilard 30.000
48 Valvoline 30.000
49 Vlagyimirputyin 0
50 XXL 50.000
51 Lepke 10.000
52 még egy soproni 10.000 /Panerainél/
53 Robicsek 10.000
54 HG 10.000 /Panerainél/
55 Altefnégy 0
56 Pápai Gábor 10.000

A Báró 50.000 befizetése elegendő az általa igényelt három darab bátorságjezőjére, Altefnégy ma utalja a második órára a bátordágjelzőt. Vlagyimirputyin csak jelentkezett, de nem utalt egy fillért sem /vagy az orosz államadósság terhére gondolta?/, ezért írok neki, egy mailt, hogy nyilatkozzon a komolyságáról.
Van egy eddig még nem regisztrált befizető Pápai Gábor, akiről mást nem tudok, csak érkezett tőle egy kis pénz, így tehát 56-an vagyunk Vlagyimirputyinnal és Alteffnégy második órájával együtt. A számlán 1.206.696 forint van +20.000 Panerainnél.

fekvőrendőr

leone Creative Commons License 2003.04.06 0 0 12285
Mindenhol 100.000 koruli aron vesztegetik.
Viszont ha jol emlekszem ugy ket hete meg volt a TUTU-ban egy fekete szamlapos acel szijas 88-ert!
Előzmény: m2824 (12283)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.04.06 0 0 12284
MMII!
Holnap reggel még összesitem az eddigi jelentkezésket és befizetéseket, ezt itt a topicon bemutatom.
Kérek mindenkit, hogy nézze meg minden érintett, és szóljon, amennyiben nem stimmel a lista, aztán hajrá hagy készüljön az MMII!
fekvőrendőr
Előzmény: APT (12281)
m2824 Creative Commons License 2003.04.06 0 0 12283
Gratulálok az ORIS-hoz!
Nem fogsz benne csalódni! (én sem csalódtam)

Egyébként a T-Lord-ot mennyiért vesztegették?

Előzmény: leone (12273)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.06 0 0 12282
De nagy állat vagyok! Kb. tizenhárom éve járok abba a svájci butikba, de az iq-m nem tudta dekódolni a rövidítést! :-(
Előzmény: drempee (12280)
APT Creative Commons License 2003.04.06 0 0 12281
Fekvőrendőr: Elérkezvén a magunk szabta határnap, arra kérlek, hogy hétfő délutánra összesítsd a jelentkezés állását, és akkor az ennek megfelelő darabszámra elkezdem a megbeszéléseket az ötvössel, stb.. Egyszersmind Panerait felkérjük, hogy a látott darabszámra indítsa el a 7001-es beszerzést is.

Glashüette: Az aukciókon "kutya közönséges" órák is szép számmal megfordulnak, és amúgy ezeken általában meglepően mérsékelt árakon szoktak leütni egy-egy órát, nem drágábban, mint ami az órabörzékre jellemző. Ami a Cornavinok és hasonlók árait illeti: nos az árveréseken általában nem árulnak roncsokat, és valamiféle garancia is terheli az eladót és az árverezőt egyaránt. Így mérve ezek nem drágák, szép állapotú és jó DOXA-k, Marvinok és Cornavinok (etc..) azért már a börzén sem ezres áron vannak, bár - saját kockázatodra - azért a Tangón v. a Petőfi csarnoknál igen jól ki lehet néha "túrni" dolgokat, de nem hiszem, hogy ez lenne az irányadó. Hosszú távon semmiképpen sem.

Amúgy picinykét frissítettem is.

ORAGYUJTEMENY

drempee Creative Commons License 2003.04.06 0 0 12280
Az egy Butik az Edison közben.
Előzmény: Törölt nick (12276)
glashuette Creative Commons License 2003.04.06 0 0 12279
Messerschmitt: A kés a szívemben. De szerintem ez a Quattro alapjain készült, nekem pedig a mikrorotoros kell. Hány pénz ez a tourbillon?

Azon morfondíroztam hétvégén, vajon az árveréseken nem egyedi darabokat szoktak árverezni? Mondjuk egy Szinyei: Parkban vagy valamely hasonló szösszenetet? Ehhez képest C...vin órákat láttam a felvezetőben, melynek (hozzáteszem nem vagyok járatos az árakban) darabja tán ha egy ezrest ér (lásd még Dunát-rekeszteni). APT kérlek világosíts fel ha tévednék!

Előzmény: Törölt nick (12274)
altefnegy Creative Commons License 2003.04.06 0 0 12278
Üdvözlet mindenkinek!

Mint Fekvőrendőrnek már tegnap jeleztem, ha van még esély +1 darab MMII-re, akkor szeretnék bejelentkezni rá.

Segítséget sajnos csak a "logisztika" gyakorlati megvalósításában (menj oda-hozd ide) tudok nyújtani Budapesten.

Köszönettel,

AltF4

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.06 0 0 12277
Gratulálok az Orishoz, sokáig fogod élvezni.
Előzmény: leone (12273)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.06 0 0 12276
Félve írom le:az ki!?
Előzmény: alexandrosz (12275)
alexandrosz Creative Commons License 2003.04.06 0 0 12275
potyoro!

Félve írom le, hogy nem a Poenban :)

LBS volt az "elkövető".

Előzmény: Törölt nick (12269)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.06 0 0 12274
glashuette, kezdheted félrerakosgatni a fémhuszasokat, itt a Chopard LUC Tourbillon, in-house kaliberrel, saját fejlesztésű Variner (variable inertia) billegővel (hasonló a Patek Gyromax-hoz, de a szabályzók be vannak integrálva a kerékbe a légellenállást csökkentendő)...

leone Creative Commons License 2003.04.06 0 0 12273
Tegnap eljött a nagy nap!
Vettem egy ÓRÁT!
Három dobogós közül kellett választanom:

1. Tissot T-Lord sima fekete számlap acél szíj.
2 Tissot PR100 kék számlap forgatható lünetta, acél szíj.
3 Oris BC3 Day Date fekete számlapos acél szíj.

A fő elvárások, az acél szíj, strapabíró, mindennapi használatra alkalmas, elsősorban sportos.

A T-Lord esett ki először a rostán, nekem túl "csillogós" volt. A megmaradt két versenyzőt egymás mellé téve, a PR100-nak nem maradt sok esélye. Amiért mégis bizonytalan voltam , az azért volt mivel a PR100 anno nagyon megtetszett.
Szóval az ORIS. Három évet használt, származási papírokkal, gyakorlatilag kifogástalan állapotban. A tokon semmilyen karcolást nem sikerült felfedeznem, a hátlap polírozott részén enyhe dörzsölődés látható (talán zsebben hordástól). A szíj tükrösre polirozott felső néhány szemémél szintén enyhe kidörzsölés. Valamint a csat alsó részén. Ezek egy polírozással maradéktalanul eltüntethetők. Jó volt a Tissot-k mellé tenni (az egy kék számlapos új modell volt), így láttam igazán a különbséget. Szép óra, szeretem! :))
Majd megpróbálok belinkelni róla néhány képet.

Hirtelen ennyi.

Gilbert Creative Commons License 2003.04.05 0 0 12272
Mivel orosz a verk igy a felestarto szeria tartozek az orahoz:-))
Előzmény: markoiii (12271)
markoiii Creative Commons License 2003.04.05 0 0 12271
Jó, jó! De azt nem írják, hogy belefér-e egy feles...
Előzmény: Gilbert (12270)
Gilbert Creative Commons License 2003.04.05 0 0 12270
Nem talalt:-))

Itt nezzetek meg:-)

Előzmény: markoiii (12266)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.05 0 0 12269
ALEXANDROSZ: elárulod nekem, hol szabályozták be az Orisodat?
Előzmény: alexandrosz (12205)
markoiii Creative Commons License 2003.04.05 0 0 12268
Belefér egy feles?
Előzmény: markoiii (12267)
markoiii Creative Commons License 2003.04.05 0 0 12267
Haditengerészeti kulacs...?
Előzmény: Gilbert (12263)
markoiii Creative Commons License 2003.04.05 0 0 12266
Cáparácsos vízóra...?
Előzmény: Gilbert (12263)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.05 0 0 12265
Ezt legalább nem kell páncélba zárni, már így is rács mögött van! :-)
Előzmény: Gilbert (12263)
markoiii Creative Commons License 2003.04.05 0 0 12264
Mi e', páncélóra?
Előzmény: Gilbert (12263)
Gilbert Creative Commons License 2003.04.05 0 0 12263
panarei!

Inkabb egy ilyet szeretnek:-))


Hogy mutatna egy ilyen az oltonyhoz, aktataskahoz?:-))

Előzmény: panerai (12260)
öccse Creative Commons License 2003.04.05 0 0 12262
Panerai!
Köszönöm.Mivel pont ilyen szerszámom nincs kéznél,ezért nem nyitom ki.:))
Előzmény: panerai (12260)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.05 0 0 12261
Mind a kettőt megveszem. :-)
Előzmény: panerai (12260)
panerai Creative Commons License 2003.04.05 0 0 12260
öccse: a Tool xyszám az omega hátlapján a szerszámra utaló információ, hogy hányas O+A szerszámmal nyitható az óra.

Gilbert: az általad belinkelt VC Maltese van egy barátomnak (minő véletlen pont a széfben) és éppen árulja, ha az ebay-en Potyoro elkapkodná előled.

Reklám: van egy Subom két napos brand new, dátumnélküli, 600e-ért, érdeklődőket szívessen várom mailbe!

Előzmény: öccse (12252)
markoiii Creative Commons License 2003.04.05 0 0 12259
Gilbert: nokija.

Messer: 2 db. miyota. :)

Előzmény: Gilbert (12250)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.04.05 0 0 12258
Én meg rendelkezem néhány páncéllal, úgy hogy csak szóljatok....:-)))
Előzmény: Törölt nick (12257)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.05 0 0 12257
Úgy látszik mindenki a páncélba vágyik, szóljatok, én vállalom hogy rátok zárom az ajtót! :-)
Előzmény: Hayloft Ezekiel (12256)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.04.05 0 0 12256
MIMI

HOgy legyen? Lezárjuk 6.-án a jelentkezést és nekiállunk? Vagy előbb csengessük a maradékot?

drempee
Így életben még szerethetőbb a PAKETA, kezdem megszokni a testességét. A cornavin után ennek súlya van meg terjedelme. Nagy sikert arattam vele egy exszovjet tudósítónál! Majdnem megvette :) De nem adom el, csak ha Vacheronok ropognak amikor csukom be a széfajtót :))

Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.04.05 0 0 12255
hát végül is saffhauzenben van az a ronda cipősdoboz alakú épület amiben farigcsálják a ketyegőket :) Ha lenézel a várból, akkor két baromi ronda dolog van abban a helyes városban, a gyár meg a vasúti híd :)

persze azért a gyár inkább kéne :)

itthon meg szállóige lett a "saffhauzen". mer az pontos. A doxát is azért ismerik ennyire mert doxáék költöttek erre erősen anno. Apám még most is a doxáját siratja amit a 70-es években loptak el tőle. Mert AZ volt az óra. Hát a presztizs az presztizs.

Előzmény: drempee (12243)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12254
Valószínű jobb is hogy nem látszik mi az.
Előzmény: Törölt nick (12245)
WatchFun Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12253
Üdv topik,

öccse, itt tudod megnézni szériaszám alapján az Omega évjáratát: http://www.brittons-watches.co.uk/watches_omega_dates.htm

A hátlapon általában nem a szériaszám van, hanem a referenciaszám, a szíj és tok anyagát, a werk felépítését (dátumos, automata, kronométer-e stb.) jelöli bizonyos határok között.

OFF: Na, és mi van benne? Csak nem egy gyönyörű lapos cal.601? :)))

WF

Előzmény: öccse (12251)
öccse Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12252
Mit jelent a "TOOL 106" felirat egy O+A Geneve hátlapján,a szériaszám alatt?
öccse Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12251
Üdv mindenkinek!

Segítségeteket szeretném kérni:hol lehet utánanézni annak,hogy szériaszám alapján mikor gyártottak egy Omegát?
Valaki egyszer már megadta az elérhetőséget,de nem találom.Előre is köszönöm!

Gilbert Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12250
Milyen ora ez?
Előzmény: Törölt nick (12245)
markoiii Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12249
Félre a tréfát! Aszondom, ami elemmel megy, az a sátán műve!
markoiii Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12248
De hát erre megyen a világnak kereke...
mindent belé egybe!

Megyek is, veszek egy távirányítós, gps-es, telefonregiszteres (ez k..va jó szó!) kasszijót!
:)

+: mé', van rádijós karóra!? Idevele! :)

Előzmény: Törölt nick (12247)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12247
Húst a húsboltból, telefonnal telefonálj, az óráddal meg ne akarj rádiót hallgatni! :-))))
Előzmény: markoiii (12246)
markoiii Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12246
Potyoró: Köszönöm!

Engem tessék korholni!
Egy nokija 7650-es játéktelefonnal csiná'tam...
Esküszöm, ennél jobb képet azzal a vacakkal nem lehet csiná'ni...

Előzmény: Törölt nick (12245)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12245
MARKOIII kérésére felteszek egy képet, ez a "legjobb" a küldöttek közül. Szidhattok engem is! :-) [A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12244
Meghagyom Neked az IWC-t, nekem jó lesz az Oris.
Előzmény: glashuette (12241)
drempee Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12243
GLASHUETTE - 20 éves IWC-t 20 éves Oris-szal, újat újjal hasonlíts össze árban és akkor helyre kerülnek a dolgok. Amúgy ilyen összegért pesti tokos "tucat" arany IWC-t lehet kapni, a rendesebb régi darabok bőven verik az új Oris árakat. Bár azért megdobhatnának néhány "tucat" safival!
Safiról jut eszembe - a Polgár aukciós oldalon az IWC-ket következetesen "Schaffhausen" óraként emlegetik, ez nem éppen a mesterségbeli tudás jele. Ennyi erővel felsorolhatnának még néhány svájci várost márkanevek helyett. Azt hittem ez az elnevezés csak a tangón dívik, hát nem...
Előzmény: glashuette (12241)
glashuette Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12242
Messerschmitt: Javasolhatnád APT-nek, hogy a freezerét lecserélendő nézzen körül az árverésen. Ki tudja, esetleg leesik Neki egy elefántcsontberakásos vibrátor :)))))))))))))
Előzmény: Törölt nick (12229)
glashuette Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12241
potyoro: Nos valóban, a dolog azonban egy picinyt sántít: a húsz éves Merci egy rom, az új Oris viszont semmivel sem mutatja pontosabban az időt, mint az (arany) IWC. Az IWC viszont karcos, ezt aláírom. Újabb tipp?
Előzmény: Törölt nick (12237)
markoiii Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12240
Kü'döm, kÜ'döm...
Nem t'om mi a fene van a szerverre'...
Roppantmód idegesít...
Előzmény: Törölt nick (12234)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12239
Amilyen rendi csávó vagyok, ezt sem nyúlom le előled.
Előzmény: Gilbert (12238)
Gilbert Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12238
Igazan rendes toled potyoro!:-))

Mostanaban ezzel szemezek az Ebay-n:-) Ugy latszik senki nem akarja elvinni. Ennyire nem lenne izlese az embereknek?:-))






http://photos.msn.ca/imageserver/image.aspx?Image=HcZNnT9kkUgI*aZxsTT7JZbQEqcoWVYC7njQvqOqANxOeh7VDYw1fxfNk5WbcYpu3ct6NoLFtXNdGoACBkYLDl0Xf0x0b1ei8tc1TRkS121IIJ4ZbXYSSzWtAixYADsEwTvaMWmZVYI$">

Előzmény: Törölt nick (12235)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12237
A húsz éves Merci is olcsóbb, mint az új Lada. :-)
Előzmény: glashuette (12236)
glashuette Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12236
Messerschmitt: Itt a soha vissza nem térő alkalom, hogy bagatell összegekért agancs fejű botra vagy lovaglópálcára tegyél szert Polgár apó árverési csarnokában. A jó múltkorjában asszem egy külföldre szakadt hazánkfiát etettek meg egy XVIII-századbeli "ismeretlen festő" alkotásával, amelyről azonban kiderült, hogy párszor tíz éve mázolták.

El'társak, valaki megmagyarázhatná már nekem, hogy a túróba van az, hogy kéz alatt vehetek original arany IWC-t 150-180 ezerért, az acél ORIS meg többe van a kirakatban. Hogy is van ez?

Előzmény: appius (12227)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12235
Tudod mit, ha lenne Neked eredetiben ilyen óra, szívesen rádzárnám a páncélajtót, hogy nyugodtan nézegethesd a vekkeredet! :-))))
Előzmény: Gilbert (12233)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12234
De há' akkó se nem gyütt me'! Küdd a potyoro@hdsnet.hu-ra. Én me' neked nem tuttam kűdni!
Előzmény: markoiii (12230)
Gilbert Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12233
Ez mar kicsit szebb masolat, de meg mindig messze van az eredetitol.


Bar ha mondjuk magamnak tudhatnam az eredetijet, lehet, hogy en is vennek egy ilyen "replicat" az igazi meg a pancelszekrenyben csucsulne:-))

Gilbert Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12232
Sot ezt sem nehez felismerni ha az ember kicsit is utananez mielott beleugrik a hulyesegbe:

Fake:


Az eredeti:


Ez utobbi amugy "csak" $ 41.000!:-))

Előzmény: Gilbert (12231)
Gilbert Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12231
Azert van am ott kulombseg ha jobban megnezed!

Előzmény: Hayloft Ezekiel (12223)
markoiii Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12230
Há' e'kü'döm mégecce'...
...
E'küttem.
(a fríméjlra)
Előzmény: Törölt nick (12217)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12229
APT: Te vagy az igazságügyi szakértő, miért nem csapsz le a fake-árus kis köcsögökre a megpiszkált freezereddel? Egyébként szerintem ha rajta van a márkajelzés akkor már tökmindegy, hogy a hátlapra vagy a számlapra ráírják, hogy fake, vagy nem. (Amúgy sem láttam még olyan fake-et, amire rá lett volna írva, hogy az.)
Előzmény: APT (12226)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12228
Frászt!
Előzmény: leone (12224)
appius Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12227
Lesz egy szép és jó ÓraAukció, a kínálat és a tartalom megtekinthető eme remekbeszabott OLDALON

PS: mielőtt valaki licitálna és vásárolna érdemes elolvasni a feltételeket, mert biztos kér az aukciósház - tételenként - megbízási díjat vagy jutalékot.

APT Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12226
Hidd el, ezek az "igényes" kínai másolatok kézbevéve azonnal azonosíthatóak. A csodás Eberhard kronóról v. a Heuerről már kézbevéve észrevehető, hogy acél helyett krómozott spiáter és réz, az egész elnagyolt, gagyi. Másrészt iszonyúan felháborít, hogy ezeket az undorító hamisítványokat van képe valakinek árulni! Szögezzünk le valamit: ez bűncselekmény!!! Ezek nem másolatok, ezek hamisítványok. A másolat úgy néz ki, mint az igazi, de jelezve van, hogy replica. Sokszor nem a számlapon - és már ez is aggályos - de legalább a hátlapon okvetlenül. Ezek viszont közönséges hamisítványok! Tökéletesen alkalmasak egyesek átverésére (a V&C-ra oda sem írta az eladó, hogy másolat), az adott márka presztízsének durva rombolására, így az órák Vaterára kirakása önmagában elegendő lenne az eljárás elindítására!

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: leone (12224)
APT Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12225
Én pedig most mostam kezet, és nem volt rajtam Blancpain Bathyscaphe... Szörnyű... ;)))
Előzmény: Törölt nick (12220)
leone Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12224
Ezen az oldalon valóban igényesnek tűnő másolatok vannak.
Ez eléggé elgondolkoztatott hogy a magamfajta kezdő műértő jelölt merjen-e megfelelő képzettségű szakember segítsége nélkül használt órát vásárolni.

Tényleg pl. a szóbanforgó Orisnál ha itthoni szaküzletben lett vásárolva, akkor ott ugye nyilvántartják?

Előzmény: Hayloft Ezekiel (12223)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12223
"Ínyencek figyelem! Eladó egy nagyon szép Eberhard Chrono 4 automata, férfi karóra. Az óra érdekessége, az egy sorban lévő négy chronometer. 2002-ben az év órájának választották./Az óra az eredetivel megegyező másolat/."

http://www.vatera.hu/item/view/real.php?cod=340051#description

Fortis Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12222
Sziasztok!
Én is az órák szerelmese vagyok, de most nem kertelek,inkább rátérek a lényegre.
Van egy Fortis Flieger Chrono Medium órám fémcsattal,amelyet
szeretnék eladni.Az óra nincs hordva, 5 hónapos , még a fólia is rajta van.Akit érdekel jelentkezzen!
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12221
nesztek, méghogy nincs magyar órapiac...

http://www.vatera.hu/item/view/real.php?cod=340938

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12220
APT: Nana! Tavaly az Adrián merültem 30 centimétert, ott kellett volna a Sinn Hydro! :-)
Előzmény: APT (12219)
APT Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12219
Félig OFF:
- Minden repülőgép műszerfal alapműszere az óra. Nagy gépen (utas- v. teherforgalmi ill. bombázó) több is van belőle. Ugyanakkor "halott" műszerfallal egy mai, korszerű nagyrepülőgép gyakorlatilag nem vezethető, ezért a legkorszerűbb, teljesen képernyős/LCD-s műszerfalú gépeken is van tartalék műszerezettség, a jó öreg pneumatikus műhorizont, aneroid szelencés variométer, magasság és sebességmérő és iránytű - és persze óra, önálló, telepes-izzólámpás megvilágítással. Ilyen tartalékkészlet minden gépen van, bár újabban vannak típusok, ahol ezek is elektronikusak - ami szerintem felelőtlenség - de ennek azért elég kicsi a jelentősége, mert a korszerű gépek képernyős kijelzői valójában külön-külön önálló számítógépes kijelzők, saját, fizikálisan elkülönített NYÁK-on kialakítva, egymástól független, legalább triplifikált tápellátással, és tulajdonképpen bármelyik át tudja venni bármelyik másik feladatát, így azért fatális hiba esélye nagyon kicsi, jóval kisebb, mint annak, hogy mondjuk az összes hajtómű leáll. Vadászgépeken nagyobb a zsúfoltság, ott ma már inkább előfordul, hogy elektronikus minden kijelző, de ha a pilóta előtt szétlőtték a műszerfalat, akkor már amúgy is az a legjobb, ha gyorsan kotorászik az EJECT feliratú tigriscsíkos kar után... De óra természetesen itt is van a műszerfalon.
- És hogy kell-e karóra repülés közben egy pilótának? Ma már tulajdonképpen nem. Ráadásul manőverező vadászgépen egy nagy súlyú, böhöm óra (pl: Breitlingek) nagy túlterhelésen zavaró lehet, több kilós erővel húzhatja a pilóta csuklóját, bár bal kézen viselt óra azért nem nagy karon, mert ez a kéz ilyen esetben a gázkaron nyugszik. A mai navigációs módszerek mellett a karórának nagy szerepe nincs. De a 70-es évekig elkelt az óra, és hasznát vehették a stoppereknek is (nem véletlenül adtak nálunk is a pilótáknak Heuer, Certina Argonaut, Roamer majd Poljot kronókat), mert addig bizony kellett navigálni is, ahol lehetett esetenként még a kronónak is komoly haszna! Manapság ez már nem dívik.
- A saját tapasztalataim: én inkább siklóernyőzöm, és a repült idő mérésére használok órát, mégpedig valamilyen nagyon könnyű, olcsó, műanyag japán kvarc vackot. Fontos, hogy legyen háttérvilágítása, de jó erős (illuminatorosok előnyben), mert szálltam már le félhomályban, amikor már az ujjaimat is alig tudtam volna megszámolni (és nem lehet közelről nézni az órát, mert fogni kell a fékeket). Viszont fáraszálláskor egyszer egy szép nagy eséssel össze is törtem egy kövön egy ilyen órát - ezért nem érdemes semmiféle értékes darabot hordani, a legjobb kivitelű zafír/acél csodán is nyomot hagy, ha nagy lendülettel egy sziklához verik... Repülőgép pilótafülkéjében (önállóan még így nem repültem, majd egyszer) még nem nagyon nézegettem az órámat - de a repülési idő mérésére itt is használtam. Itt is a jól leolvasható, erősen megvilágított v. superluminovás típusokat tartom alkalmasnak, mert sötétben egy Cessna pilótafülkéjében a kezedet nem látod, nem hogy az órát... De a műszerfalon szépen ott virít itt is az időmérő, ha esetleg nem lenne az ember kezén belőle.
Rövid véleményem tehát: a pilótaóra mint fogalom, művi misztifikáció, a mai viszonyok között egyszerű reklámfogás. Nagyjából ugyanúgy, mint az x ezer méteres búvárórák. Az életben nem lesz szüksége rá senkinek, de esetleg jót tesz valaki lelkivilágának és feldagad tőle a mellbősége... :)))

ORAGYUJTEMENY

drempee Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12218
Én azért elképzelem, amint az ami pilóta Irak és a hangsebesség felett nyomkodja a Bretyója gombjait, hogy leolvassa a tachymeter skálán, mennyivel is megy a verda! :-)
Előzmény: Hayloft Ezekiel (12216)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12217
MARKOIII: csak éppen nem jöttek meg!
Előzmény: markoiii (12210)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12216
gondolom, ha besz@rnak a fedélzeti izék, akkor egy mai vadászgép leesik, mint a kő, és a pilóta rángathaja a sárga kart a foteltranszferhez :)
nem tudom mit kezdhet egy másfél machal hasító gépen egy pilóta, ha kimegy a villany.Nem értek hozzá.

De ha van egy jó órája, akkor megnézheti pontosan, hogy mikor katapultált. :)

Előzmény: Törölt nick (12215)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12215
Általában nem, de mi van, ha besz@rnak a fedélzeti bizb@zok? Mindenesetre elég szomorú, hogy ma már sz@rni sem tudnak az emberek számítógép nélkül...
Előzmény: markoiii (12213)
markoiii Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12214
Fekvőrendőr:
Pápai a neve annak, aki ma utalja a pízt...

Pontosságho': nekem most pontosak az óráim.
:)

markoiii Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12213
Szüksége van ma egy pilótának karórára?!
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12212
Ez pediglen a hordhatatlanul monumentális méretű (csak a szíja 24-es!), Bulova szerkezetes Ruhla, (aminek a koronája a lecsavarható kupak alatt lapul - így aztán 300 m tűrőképességgel bír) :


Na, én ezt nem tudnám magaménak elképzelni, de elismerem, hogy misztifikálhatóan különleges óra.

(Egyébként a tegnap kapott linken leltem...)

Előzmény: Törölt nick (12209)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12211
Panerai !

Nem lehet, hogy esetleg épp ehhez volt szerencséd (tán némileg kicsinosítottan) ?

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Hja, kérem ! Ebből valóban nem sok akad...
Előzmény: Törölt nick (12209)
markoiii Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12210
Potyoró:
Csak ma küldtem a képeket... bocs'.

Más:
Van mégegy jelentkező Mimi-re,
ma átutalja a pénzt...

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12209
Azt hiszem, némileg elszaladtunk egymás mellett a véleményünkkel.

Az nyilván csak egy dolog a sok közül, hogy én miért is ragaszkodom a Poljot kronográfhoz és persze mások szemében ez már akár túlmisztifikálásnak is tűnhet.
De nem azt misztifikálom túl, hogy az akkori seregben micsoda menő márkás órát alkalmaztak. Mert ez mégiscsak egy Poljot volt. (Úgy, mint az NDK-soknál a katonai Ruhla, nyilván ez sem egy nagy név. O.K.) Nem is tudott nagy presztízsű emlékóra lenni, annak tényleg ott volt ejtőernyős deszantosoknál a Certina Argonaut. (Egy ilyen 2500-asom nekem is volt, nem azt ismered Te is ? :)

Mellesleg ez a strapálható darab, amiről én elmélkedtem, valóban ritka.
ha annyi pilóta lenne amennyi ilyen óra, akkor mindenki az utcán G ruhában járna... - Készülj fel erre a látványra ! Illetve szerencsére jóval kevesebb az ilyen óra. Ugyanis jóval több pilóta volt-van, mint amennyi ILYEN Sturmanszki óra. Ez ugyanis csak egy jó hányaduknak volt felszereltségi cikke hivatalból, amit - mint említettem is - egyáltalán nem gyártottak polgári célra (és persze néhányuk pedig más órát kapott, pld. HEUER-t).
És, mivel maga a márka valóban nem nagy név, mindössze ez a ritkasága adja a misztifikálási szándékomat.

A Seiko pedig továbbra is beszerezhető a sarki bótban - bele sza@rás mellett. Na ezért nem fog mondani nekem semmit sem, mindamellett, hogy nyilván jobban megfelel a célra.

Ennyi az egész...

Előzmény: panerai (12208)
panerai Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12208
Drempee: Legnagyobb sajnálatodra, sosem akartam vadászpilóta lenni, úgyhogy a csere ugrott.

Oyster: egy kicsit túl misztifikálod ezeket a Poljotokat, ha annyi pilóta lenne amennyi ilyen óra, akkor mindenki az utcán G ruhában járna, és a napot sem látnánk a Migektől. Az amerikai pilóták pedig nem hajózási felszerelésként kapták a Seikokat, amit te VSZ-es beidegződéssel gondoltál, hanem oly mértékben bele sz@rnak abba, hogy mit hordanak, hogy mindegyik a saját óráját hordta aminek a nagytöbbsége a Seiko volt, de nem azért mert ezt kapták, hanem mert ennyire érdekli őket az óra. Egyébként a repülés közben fellépő hatalams erők miatt nem is célszerű valami nehéz fém óra nekik.

Az lehet, hogy leszerelős vagy jubileumi ajándéknak osztogatnak menő órákat különböző hadseregekben, mint az (iraki Breitling, Szaudi Rolex ...stb)De ellátmányba, nincs menő márka legfeljebb a pár hete említett Luminox, Marathon az USA-ban, Smith az Angol hadseregben. Én láttam Ausztrál tábornoki nyugdíj ajándék Submarinert, Izraeli leszerelős tisznek Eternát és magyar ejtőernyős 2500. ugrásért járó Certina Chronographot ugyanbban a egységben szolgáló srác mondta, hogy a 2500. ugrás az nem piskóta, tehát ez is egy ritka alkalomra járó ajándék lehetett.

Előzmény: drempee (12185)
m2824 Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12207
Nem részletezem: igen!
Előzmény: alexandrosz (12206)
alexandrosz Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12206
Remélem új gazdája is elégedett vele.
Előzmény: m2824 (12204)
alexandrosz Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12205
j b!

Ez így van. Az ominózus Oris egyszerűen csak sokat sietett és - mivel idegesített - elvittem beszabályoztatni. Jól sikerült. Szerintem ugyanazon típusú werken belül is ki lehet fogni precízebbet és kevésbé pontosat. Ez a mechanika csodája.

Előzmény: j b (12203)
m2824 Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12204
alexandrosz: Hogy az ORIS-omnak milyen gazdája volt, azt bizony te tudhatod legjobban...
Előzmény: alexandrosz (12197)
j b Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12203
Ez valóban így van, de ha használatban 10 mp-t késik, letéve pedig ugyanennyit siet azon nem segít egy finomszabályozás, mivel csak még nagyobb lesz az eltérés. Valószínüleg kenési probléma vagy billegő-kiegyensúlyozási hiba vagy más hőkompenzációs probléma lehet a háttérben. Volt az én óráim között is régebben két ilyen, egyiket a Baross u-i Omegánál a másikat a POEN-ban tették helyre.
Előzmény: alexandrosz (12201)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12202
MMII
Megérkezett a számlára a Papugaja és Irninehez által befizetett 20-20 ezer Ft. valamint valaki még befizetett egy bankfiókban 10.000-et, de azt még nem látom, hogy ki volt a tettes.

Vészesen közeledik az április hatodika, aki még be akar szállni az MMII-be azu tolsó alkalom jött el, aztán indulhat a kivitelzés!

fekvőrendőr

alexandrosz Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12201
Bezonyám!
:)

Tényleg nagyon precízre szabályozható, csak el kell vinni a megfelelő helyre.
;)

Előzmény: Törölt nick (12200)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12200
Ezexerint Te voltál az?
Előzmény: alexandrosz (12197)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12199
Mindehhez egy kis adalék a múltamból, hogy engem mindössze egy p@raszthajszál választott el attól, hogy ezeket hivatalból viseljem.
És anno ezekben a berkekben a Poljot Sturmanszki egyszerűen legendásnak számított. (Még olyan ember is erről anekdotázgatott, akinek a kezén a svájci gyártású konkurrens pilótaóra virított. :)

Ezek óta számomra ez az óra mítikus jelleggel bír (ráadásul ez az egyetlen kapcsolatom ezzel a múltammal) és nem tudom elfogadni bármely mai villanyórával való együttemlegetését.

Előzmény: Törölt nick (12198)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12198
Lehet, hogy ma a Seiko inkább repülős óra, mint az a
Poljot
Sturmanszki .

Ja !
Mindenki repülős órája bizony lehet, ha egyszerűen megveszi, amikor röpködésre adja a fejét. (Aztán meg később köpködésre, mert ilyet vett.) És így persze ez az óra bőven lehet siklóernyőtől légiparádéig minden repülő tárgy tartozéka.
NULLA egyediséggel és kiváltsággal...

De nem felejtendő el, hogy az említett Poljot Sturmanszki bizony kizárólagos vadászpilótaóra volt.
Csakis katonai felhasználásra gyártva. De még azon belül is pld. a helikopteresek számára is külön változat volt, így aztán még azzal sem keverendő.
(Arról már nem is beszélve, hogy a Seiko ezen változatából is nyilván több van már ma is, és gondolom, hogy még kerül is ki a piacra belőle, míg az említett USSR vetélytársából alapból is csak meglehetősen kevés volt - mára ez is megfogyatkozott - és persze már több semmiképp nem lesz belőle.)

Ha tehát a mai pilóta a praktikus érveket szem előtt tartva nem gyűjtőként röpköd, az teljesen érthető.

DE én inkább nem teszem magamévá az álláspontjukat...

Előzmény: panerai (12180)
alexandrosz Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12197
m2824!

Az Orisodnak biztosan rendes gazdája volt, aki jó helyen és precízen beszabályoztatta.
;)

Előzmény: m2824 (12196)
m2824 Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12196
Leone: mivel személyesen is érintett vagyok a témában elmondom, hogy az én ORIS-om napi +1-2 mp/nap eltéréssel működik, 2824-es werkkel (Oris 633) és ezen kívül úgy összességében nagyon szeretem.
De hogy a dolgod megkönnyitsem elmondom, hogy most a T-Lord-dal szemezek...mert ez is nagggyon tetszik!
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12195
Megint igazad van! :-) Amikor a Poljotom napi 15 másodpercet sietett stabilan, beállítottam -2 percre, hagytam hogy elérje a +2 percet, és akkor állítottam megint késésre. Ez kb. hetetnte vált esedékessé. Soha semmilyen problémám nem származott ebből az eltérésből, igaz én nem vagyok "fontos" ember!
Előzmény: Törölt nick (12191)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.04 0 0 12194
Szerintem csak kéz alatt. Vagy a neten újonnan. Üzletből szerintem is eltűnt a régi széria.
Előzmény: Törölt nick (12193)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12193
Amikor utoljára jártam a poen-ban, már csak újak voltak, azzal a borzasztó vastag peremmel lünetta nélkül, meg a "búvár" modell is elég béna lett. Ezek szerint lehet még ilyet kapni ?
Előzmény: Törölt nick (12189)
APT Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12192
leone: Az általad hivatkozott korszerű ETA werkek mindegyike COSC szintre beszabályozható. Sőt, ezt az általunk az MMII-hez választott 7001 is tudja, ha szépen beállítgatják. Óra pontosság tekintetében én amúgy a meglehetősen nagy tűrőképességűek közé tartozom, tekintve, hogy egy-egy órámat aránylag ritkán hordom több napig, nekem akár napi fél perc is belefér. Persze azért szeretem, ha pontosak. A moderm, új órák amúgy általában nagyon szépen teljesítenek, a Tissot T-LORD például nagyjából napi +1mp-et hoz hordva, a HEUER MONACO úgy +2-őt. De napi +1-3 mp között tud teljesíteni a Poljot Nikolai II is, pedig ez elvileg azért nem egy túlságosan pontos werk. A régi precíziós zsebórák ellenben riasztó dolgokra képesek, az öreg IWC zsebóra kb. három naponta +1mp-et tudott beszabályozási csúcsként (nyugalomban), a kronométerjáratú zsebóra pedig sikerrel járt úgy egy hetet, hogy ez alatt durván 1mp késést mutatott. Nem véletlenül véstek a fedelére hajót... No ezt azért a karórák nem tudják, a modern darabok sem.

ORAGYUJTEMENY

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12191
Hát azért szerintem egy kézifelúzású óra is jó ha pontos, és nem kell minden reggel állítgatni, főleg ha nem áll meg a másodpercmutatója a korona kihúzásakor. A Nomos Tangentémet csak nyári/téli időszámításra átlépéskor állítom, mert koronával lefelé -1/-2sec, felfelé +2/+3sec, csak váltogatni kell, és mindig a pontos idő környékén van 1-2 másodpercnyire...
Előzmény: Törölt nick (12187)
leone Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12190
Sajnos nekem egy ilyen órát újonnan megvásárolni a jövedelmemhez mérten, bőven a fájdalomküszöb felett van. Persze így az óra kvalitásához mérten jó árnak tűnik. Mármint a kilencven.
Előzmény: Törölt nick (12189)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12189
Amikor az enyémet el akartam adni, úgy gondoltam hogy az új ár 50%-a alatt nem válok meg tőle. Így 125 ezerért adtam volna. [A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n] Csakhát ez az első ÓRÁ-m.
Előzmény: drempee (12186)
leone Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12188
Az aktuális ára a POEN-ban 175.000, nekem 90.000-ért ajánlották. Szombatig kértem gondolkodást. Képzelheted, órák cikáznak a szemem előtt. :))
Előzmény: drempee (12186)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12187
Szerintem kézifelhúzású óránal nem túl lényeges a pontosság, legalábbis ha naponta fel kell húzni. Simán beállítható reggelenként. Ha mondjuk hétnapos az óra, az már más tészta. A jobb óráknál 10 másodperc alá lehet menni simán, de PANERAI mesélhetne az automaták pontosságáról. Az én Orisomnál miért lehet ilyen ingadozás?
Előzmény: drempee (12185)
drempee Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12186
LEONE - Áruld más el, mennyiért adják ezt a használt Orist? Viszonyításul börzei kikiáltási árak: gyönyörű acéltokos aut. IWC 220000, újszerű speedy moonwatch 260000 (minusz amit lealkudsz).
Előzmény: leone (12184)
drempee Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12185
PANERAI - Mindezek fényében felajánlok egy Seiko karcot a R..x-edért, tekintsük ezt vadászpilóta kiképzésed első stációjának. Így teljesülhet legkönnyebben az az elvárásod is, hogy gyűjteményem tagja legyen egy R...x. :-)
Egyébként egy mai repülőgép vezetéséhez körülbelül annyi szükség van egy Breitlingre, mint egy homokórára. Ami kozmonautáknak persze nem jó, ahogy erre MESSER rávilágított.

Pontosság - általában naponta más órát hordok, aztán pihen egy kicsit, tehát megáll. Felhúzás, beállítás (etalon: Seiko karc). Így aztán 5 vagy 15 mp/nap mindegy.

Előzmény: panerai (12180)
leone Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12184
Ma sikerült a tervezettnél előbb megnéznem az ORIS-t. BC-3 Day Date. Acél szíjas fekete számlapos.

Vegyesek az érzelmeim. Masszív nagy óra de az árához mérten, semmvel sem találtam igényesebbnek, mint pl. egy százezer forintal olcsóbb Tissot-ot. A szerkezet utólagos díszítése pl. nekem a Tissot Lord-T nél jobban tetszett. Persze én a honlapjukon is látható piros design-re számítottam. :)
Persze ez az óra azért két évet futott, ami azért látszik is rajta. Szóval az öszzbenyomás mindenképp kedvező kedvező, nekem mindenképp teszik az óra, az árához viszonyítva vártam valami plusszt egy középkategóriással összehasonlítva. Persze azt ne hagyjuk figyelmen kívül hogy én vagyok itt talán a legújabb és leg kissebb tapaszltalattal, tudással rendelkező órarajongó, így lehet hogy sokminden elkerülte a figyelmemet, amit később nagyobb tapasztalat birtokában talán majd többre értékelek.
Azért tetszett ám. :)) Ha nem lenne ezért az árért új nekem tetsző Tissot, akkor egy percig sem gondolkodtam volna. :)

leone Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12183
Nincs nagy gyakorlatom a témában, de azért megosztom a nagyérdeművel. Alapanyag hiányában csak a kis 17 köves Lancomra tudok hivatkozni.
Gyakorlatilag tiz éves az óra, nem hordtam meg összesen három hónapot és soha nem volt megbontva. Nekem használat közben 7-11 másodperces eltéréseket produkál pluszban. Kb. egy honapja egy öt napos teszten produkálta ezeket az eredményeket. Ma ismét nétem 24 óra alatt pontosan 5 masodperc pluszban.
Én egyébként eléggé pontosság mániás vagyok, nekem 10 másodperdc a határ. Mindenképp sietésben legyen az óra, a késés kellemetlen. Nem igazán tudnám elfogadni egy mindennap hasznát órától a 20-30 mp, ne adj Isten ennél is nagyobb járáseltérést. Így szomorúvá tesz ha pl. egy ORIS -nál azt olvasom a megengedett tűrésnél hogy +-30 mp.

SZERITEM, (és itt kérlek cáfoljatok megy, vagy erősítsetek meg ebben a hitemben) Egy ma gyártott korszerű 25 köves ETA szerkezetnek pl.:2836-2, vagy 2824-2 viselve mindenképp 10 sec. alá beszabályozhatónak kell lennie. Ha nem így van, akkor megette a fene az egészet. :))
Persze lehet hogy azért van az egész hogy a kronométer minősítést is el lehessen adni valahogy.

Előzmény: Mechanikus (12169)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12182
Na szóval kiszámoltam az átlagot, ha az órát hordom, akkor 4másodperc késés/nap, ha leteszem hátlapra 23 fokos lakásban, akkor 13másodperc sietés/nap a járáseltérés. Ez nekem bőven megfelel.
Előzmény: Mechanikus (12169)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12181
Ezek a pilóták seggfejek voltak ;^). De 1952-től, amikor megjelent, a Navitimer valóban az Aircraft Owners and Pilots Association hivatalos órája volt sokáig, ezért is volt rajta az AOPA logo a számlapon.

Előzmény: panerai (12180)
panerai Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12180
Ha már szó van pár napja, pilota óráról, seikókról, szakmákban viselt órákról...stb Akkor megosztok veletek egy kis történetet. Közeli rokonom VIP vendégként volt jelen az idei Daytona Nascar Winston Cupán, ahhol a felvezető műsor egy vadászrepülős csoport bemutató volt a versenypálya felett (talán a Blue Angels volt, de ezt nem tudja a rokon). A bemutató után a piloták a VIP tribünre mentek a vendégeket szórakoztatni, ahhol a kedves rokonom a rám való tekintettel rögtön letámadott egy pilótát, hogy milyen órája van, annak a pilotának valami "hárombetűből álló nevű" gagyi műanyag quart órája volt, mikor rákérdezett, hogy - A pilóták nem Breitlinget hordanak? arra a válasz az volt, hogy ő pilóta és nem óra gyüjtő. Ekkor oda hívta a kötelék többi pilótáját, hogy milyen óráik vannak, és kderült, hogy a többinek szinte kívétel nélkül, mind Seikoja volt. Csak ennyit akartam a Sturmanszkije Seiko Drempee és Oyster által megtárgyalk kapcsolathoz, hogy lehetséges, hogy az a Seiko inkább repülős óra, mint az a Poljot :-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12179
Meglehet, viszont ezt a sast nem találom sehol. Lehet hogy már elszállt? :-)
Előzmény: Törölt nick (12178)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12178
Néha minden sas felemeli a szárnyát.
Előzmény: Törölt nick (12175)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12177
Meg Líbiáé.
Előzmény: Törölt nick (12175)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12176
MECHANIKUS: nekem pont így jó, mert az óra utoléri saját magát éjszaka. Mivel a koronákkal hadilábon állok, jó hogy csak kéthavonta kell csavargatnom! :-)
Előzmény: Mechanikus (12169)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12175
Ez nem Egyiptomé, az övéké narancsszínű, lefelé álló szárnnyal, olyan mint Szíriáé!
Előzmény: Törölt nick (12174)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12174
Ez egyiptominak néz ki, mert nincs 3 csillag a pajzson.
Előzmény: Törölt nick (12173)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12173
Javítás :

Csak nem ennyire hasonlóak az arab országok címerei ?

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
(kép a furcsa Rolex-ek képgyűjteményből)

.

Egyre jobban kezd érdekelni, hogy vajon kiknél is volt az ilyen használatban ... ?

Előzmény: Törölt nick (12172)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12172
Csak nem ennyire hasonlóak az arab országok címerei ?

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Egyre jobban kezd érdekelni, hogy vajon kiknél is volt az ilyen használatban ... ?

Előzmény: MonsterSnorkel (12171)
MonsterSnorkel Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12171
oyster
> v.melyik arab ország seregében rendszeresített óraként közismert. Most akkor ez Irak, vagy Irán lenne ??? Tudja-e valamelyikőtök ?

En szaudarabiara tippelek... de ott sem a kozkatonaknal.

tovabbi info katona orakrol a www.broadarrow.net cimen.

Snorkel

Előzmény: Törölt nick (12163)
alexandrosz Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12170
Őszintén szólva én régebben nagyon kényes voltam a sietés/késés ügyében. Minden órámat árgus szemekkel figyeltem, ha nem tetszett, azonnal vittem beszabályoztatni. A sietést jobban viselem, a késés zavar.
Toleranciám max. 6-10 mp/nap, de nem baj ha kevesebb :)

A Nomos-om és Fortis-om is ezen (jóval) belül teljesít, télen-nyáron. Egyenlőre.
Úgy tűnik, eddig "kifogtam", mindegyik órámat a kívánt szintre tudták beszabályozni.

Előzmény: Mechanikus (12169)
Mechanikus Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12169
Potyoró BC Diver-röl irt sorai inditanak arra, hogy megkérdezzem a nagyérdemü órakedvelö közösségtöl, hogy:

- Ki mit visel el jobban, ha egy óra siet vagy késik?
- Mennyi a toleranciátok Mechanikus óráknál?
- Tesztek e különbséget az óra márkája, ára, híre, certifikálása (COSC, nem-COSC) szerint?
 
Én magam szolid és egyenletes sietés párti vagyok. Általában az egyenletességet értékelem nagyra.
 
Poljotjaimtól, Atlanticomtól nem várom, hogy "hozzák" a COSC specifikációt:-). Egyetlen COSC Mido-mnál azonban zokon veszem, ha kilép a megengedett eltérési sávból.
 
Kifejezetten rosszul türöm, ha egy óra mellé ad specifikációt a gyártó, vagy szugerál ilyet a kereskedö és azt nem hozza az óra.

Előzmény: Törölt nick (12159)
rogergerro Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12168
Sziasztok!

Vajon mibe fájhat egy ilyen órában az üvegcsere?

height="300">


Báró, SükösdG:

És mennyibe kerül ha eredeti?



Üdv,

Gerro - Honlap


babaferi Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12167
Szinte napra pontosan két éve hordok egy ugyanilyen órát. Átlagban napi 5 másodpercet siet. Én csak jót tudok róla mondani. Na persze, hiszen ez volt az első ÓRÁM.
Előzmény: leone (12157)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12166
Tökmindegy mi a file neve, az iraki címer egy változata van a hátlapon.


Előzmény: Törölt nick (12163)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12165
És még valami, ha már tegnap szóba kerültek a cégemblémás órák, a törzsgárda tagságot szimbolizálóak, meg a főnöki becses darabok is, illetve most az arab csapatok órái.

Nos, az előbb említett arab haderő Rolex-ének képét több másikkal egyetemben (pld. a Fekvőrendőr esetében is főnöklepipálásra alkalmas Comex-szel, cégnél eltöltött évekre emlékeztetendően nem rossz szájízzel átvehető Coca Cola emblémázottal, vagy akár reklámemblémázottként is megbecsülendő Domino pizzással együtt) egy önálló kis képgyűjteményben tettem elérhetővé, úgy mint az előzőleg említett más témájúakat is.

Tehát ezek a :

Furcsa Rolex-ek
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12164
Mindig mondták, hogy műszaki zseni vagyok! :-)
Előzmény: Törölt nick (12162)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12163
Ahá ! Valóban érdekes ez a Navitimer.
A múltkor pont egy ilyenre emlékeztető felől érdeklődtem, ami az iraki haderő promóciós filmjében volt látható. Aztán úgy tűnt, hogy senki nem tudja a megoldást, hogy az valóban Breitling-e ? Most ezzel a képpel legalább érthetőbbé vált az egész.

Habár a kép fájlazonosítója Iránra utal...
Ugyan az ottani országcímerek és zászlók terén járatlan vagyok (így a hátlapemblémázás nem döntő számomra), de hajlok rá, hogy elfogadjam az ott rendszeresített voltát.

De még valamire felkaptam a fejem az említett hátlapminta kapcsán :
Ugyanis erre kísértetiesen hasonlító számlapmintával létezik egy Rolex típus is, ami v.melyik arab ország seregében rendszeresített óraként közismert.
Most akkor ez Irak, vagy Irán lenne ??? Tudja-e valamelyikőtök ?
(De már így is közeledtem a megoldáshoz. :)

Előzmény: Törölt nick (12151)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12162
Nyemám gonoszkodási céllal kérdve mindez, hanem egyszerűen kihagyhatatlan ziccerként kínálkozott. :-)))
Előzmény: Törölt nick (12161)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12161
Csak nem túlzott igényeket támasztanak kézügyességeddel szemben a menetes koronazárak ?

;-)
Előzmény: Törölt nick (12159)
j b Creative Commons License 2003.04.03 0 0 12160
SÜKÖSDG: Légy szíves Te is írd át az MMII regisztrációmat PAPUGAJA topictárs nevére!

A rotor ürben betöltött szerepéhez: mivel zömében nem az ürben és nem csak gravitációszegény környezetben használják őket ezért ott a helye az automatikának akkor is ha ott nem 100 %-os a hatékonysága. Azonban az óra életéből hány % lehet amikor kézzel kell felhúzni? Egy ürhajósnál is szerintem 99.9 %-ban az automatika húzza fel az órát s nálam egyelőre 100-on áll a mutató :)
Apropo: a "kétéltü" jármüvekről sem szedik le a kereket ha éppen vízitúrán vannak :)

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.02 0 0 12159
Én két éve nyúzok egy BC Divert, meg vagyok elégedve vele. Hordva 10másodpercet késik 24óra alatt, letéve kb ugyanennyit siet. Ezért néha lerakom éjszakára, hogy beérje önmagát. Így nem kell kicsavargatni a koronáját, amit egyszer nem tudtam visszacsavarni, de a Poenban grátisz megcsinálták.
Előzmény: leone (12157)
drempee Creative Commons License 2003.04.02 0 0 12158
MECHANIKUS - A tartókat (egyébként Casio) nehezebb volt megszerezni, mint az órákat. Járni kell az órásboltokat, sírni, aztán csak megszánnak! Ha valakinek van jobb ötlete, szóljon!
Előzmény: Mechanikus (12153)
leone Creative Commons License 2003.04.02 0 0 12157
ORIS BC3 DAY&DATE
Mondjatok rola barmit, mindennek orulni fogok.
Ahogy nezem, ok is modositott ETA szerkezeteket tokoznak. Remelem a hetvegen eloben is a kezembe foghatom. Az eredeti ar otven szazalekaert talaltam egy ket eves darabot. Mint gyakorlatlan versenyzo, mire figyeljek?

Korulneztem en is orakultura ugyben:
Kamu beritling, Q&Q, Titán vektor, noname Hurka, nincs ora, nincs ora, nics ora. De barmerre nezelodok uton-utfelen, szinte mindenhol a Q&Q orak hoditanak. :-((

IWC-FAN Creative Commons License 2003.04.02 0 0 12156
APT: az óraviselési kultúráról: szerintem is bőven van még fejlődési lehetőség, gondoljunk csak arra, hogy milyen sok ember költ autóvásárlásra legalább 1-2 millió forintot, és naponta átlagban jó ha egy-másfél órát használják járművüket. (Én még ennyit sem ülök autóban.)

Ezen összeg 10 százalékáért, 100-200 ezerért már igen jó órát lehet venni és viselni naponta 16 órát, mintegy 10-szer hosszabb ideig, mint a napi autózás. Ráadásul adót sem kell fizetni utána, üzemanyagra sincs szükség, sőt még elemre sem:-) És milyen jó érzés ránézni egy szép ketyegőre. Na, nem folytatom, hiszen ebben a topikban erről nem kell senkit sem meggyőzni...

Előzmény: APT (12149)
WatchFun Creative Commons License 2003.04.02 0 0 12155
Üdv topik,

Íme, legújabb zsákmányom: ócseny bálsije, ócseny csornüje, ócseny gengszter(je)... :)

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.02 0 0 12154
MARKOIII: küldd emilben, felrakom. Írtam levelet, visszadobta a rendszer.
Előzmény: markoiii (12144)
Mechanikus Creative Commons License 2003.04.02 0 0 12153
drempee

Egy külön kérdés. Hol vetted a képen látható müanyag óra tartókat?

Segítségedet elöre is köszönöm!

Előzmény: drempee (12125)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.02 0 0 12152
A COMEX gyühet nekem!
Előzmény: Törölt nick (12148)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.02 0 0 12151
Egyébként, ha már a Breitling Navitimerről volt szó, íme az Iraq Air Force számára gyártott #806-os a jó kis Venus 178-as werkkel.



moga Creative Commons License 2003.04.02 0 0 12150
A rotort tehetetlensége mozgatja.
"minden nozgo test megtartja egyenesvonalu egyenletes mozgasat, mig ra masik ero nem hat"
vagy valami hasonlo...

moga

Előzmény: drempee (12145)
APT Creative Commons License 2003.04.02 0 0 12149
drempee: A súlytalanságban a rotornak súlya nincs, de a tömege természetesen megmarad. Így az órát mozgatva a rotor tehetetlensége mindenképpen elmozduláshoz vezet, így a feladatát elvileg el tudja látni. Azonban a dolog mégsem ilyen egyszerű, mert:
- A csapágyak számára a súlytalanság maga a "kéjmámor". Jól olajozott csapágyakban az olaj felületi feszülsége miatt a csapok a kialakuló olajcsepp "belsejébe" kerülnek, a súrlódás tisztán hidraulikussá válik, észrevehetően csökken a súrlódás, a billegő pozicionális hibája is megszűnik. Az óra tehát pontosabbá válik.
- Másfelől nem érvényesül a rotort kis mozgatás után visszahúzó gravitáció, viszont a begyakorolt kozmonauták - éppen a súlytalanság miatt - nem tesznek hirtelen és gyors mozdulatokat - hacsak éppen nincsenek rögzítve (az űrállomásokon kisezer rögzítési pont van a lábak számára), és a finom, "méltóságteljes" kézmozdulatok nem biztos, hogy a motorrugó felhúzására elegendő erőhatást indukálnak a rotoron, így nem biztos, hogy az óra ténylegesen húzódik. A MIR-es tapasztalatok is ezek voltak, így javasolták a kozmonautáknak, hogy egy-két naponta húzzanak is valamelyest az órákon (mondjuk a leállásuknak sem lett volna túl nagy jelentősége, mindig szem előtt van fél tucat elektronikus kijelző a pontos idővel). Egyszóval odafönn éppúgy megteszi a kézihúzású óra is.

A hazai óraviselési kultúra pedig valóban még alakulóban van, és hát van még mit kupálódnia.. A fő gond ott van, hogy a már valóban szép és "nemes" darabok mindegyike olyan árfekvéstől kezdődik, amely az emberek zöme számára túl van a tűréshatáron (szerintem úgy 100-150eFt alatt nem lehet igazán minőségi holmit kapni), bár azért már szép és vállálható darabok vannak 50eFt-tól is (és hát ugyibár újabban itt vannak az új Poljotok is). Az én ügyfélköröm alapvetően a művészvilág határán mozgó entellektüel (szinte kizárólag építészek), és a nagy többségük eléggé közönyös a téma iránt. Sőt, meglepő, hogy milyen nagy nevű irodák ismert tulajdonosai milyen rémségeket hordanak, de azért van már némi fény az alagút végén, akad már aki komolyabb darabot hord, van ROLEX, többen hordanak tőlem "kiénekelt" régi darabokat, de van ügyvéd ügyfelem figyelemre méltó kis kollekcióval (új Rolexek, Jaegerek stb..). Az alkalmazottaimnak sajnos nincs komoly órájuk, nem is ambicionálják a témát, meg aztán ki is zsákmányolom őket, és így szegénysorban maradnak... :)))

ORAGYUJTEMENY

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!