Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Gixeres2 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 16561

Igen nekem hasonló a szitu de én tegnap hoztam haza a vasat a kereskedésből az autópályán a belső sávban odalépek neki, hogy meg akarom előzni a kamiont és mint akit orbavertek megtorpant és még az ütő is megállt bennem. A hibát holnap tárjuk fel mi is.Én 3 lehetséges hibára gyanakszok. Az EGR szelep, a légtömegmérő, vagy legrosszabb esetben az adagoló előtöltés szabályzója. remélem az első 2 közül lessz valamelyik a hiba. azt viszonylag könnyű cserélni. De ha már itt tarunk a cserénél, valaki cserélt már adagolót x20dth-n??? ennyire nehéz és mire kell odafigyelni? igaz autószerelő vagyok de ilyennel még nem volt dolgom, és szerintem nem is szégyen megkérdezni.Várom a tapasztalatokat. Köszi.

Előzmény: Papi45 (16558)
AAAAAAAAAAAAAAA
petyka_82 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 16560

Egyetértek az előttem szólóval. Teljesen felesleges takarítgatni, ha bekrepált, akkor annak már régen mindegy. Tapasztalatból mondom.

Előzmény: mumtaz (16559)
mumtaz Creative Commons License 2012.03.29 0 0 16559

Hogyan akarjátok kitakarítani a légtömeg mérőt? Meg minek? Egy részt az már régen rossz, ha rendesen el tud koszolódni az elvileg szürt levegőtől. Másrészt a belógó rész csak a hőfilm, amit még pipereecsettel finom mozdulatokkal is simán el lehet törni.

Előzmény: Papi45 (16558)
Papi45 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 16558

 

 

Sziasztok!

 2001-es Y20 DTH-s vectra. Viszonylag hosszabb (8- 10 km) út megtétele után, ha pl. meg kell állni a lámpánál, 5-6 másodperc múlva kigyullad az az aranyos sárga lámpa! Elindulás után semmi rendellenességet nem tapasztalok, remekül húz, 8-10 másodperc után a lámpa elalszik és pihen a következő megállásig! Ma délelőtt megvolt a hibakód kiolvasás, az eredmény: kritikus rendszerhiba!

 Az EGR rendben, a szerelő szerint kizárt az adagoló hiba, de a tényleges hibaföltárás úgy néz ki, kicsit hosszabb idő lesz, a jövő héten kerül rá sor. Holnap azért kitakarítom a légtömegmérőt, a vejem hoz hozzávaló lyukas torx kulcsot.

 Volt-e hasonló hibajelenség valakinél és mi volt a megfejtés?

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.29 0 0 16557

Köszönöm mindkét segítséget.

Meg fogom nézni.

Előzmény: mumtaz (16556)
mumtaz Creative Commons License 2012.03.29 0 0 16556

Jól mondod. Bár én elírtam múltkor és azt a csavart tévesen az ajtó zár feletti részére pozícionáltam, de aztán írták, hogy a kárpit alatt van. A csavar "A" vekinél van a zárnál.

 

Szóval az a bizonyos állító csavar a kárpit alatt van az ajtó zár felöli végén. Azzal lehet az egyik kar - ami az üveg első csúszkájába megy - forgáspontjának magasságát beállítani.

A leg jobb megoldás, hogy az ablak alsó pozíciójában ki kell lazítani ezt a csavart, majd az ablakot úgy kell felhúzni, hogy közben az üveget a két tenyerünk közé fogva segíteni a felhúzást a helyes pozícióban tartani. Mikor az ablak felért, akkor kicsit még kézzel mozgatni az üveget, hogy besimuljun rendesen a felső keret tömítésébe. Ha már látjuk, hogy a csavar kb. milyen pozícióban tartja jól az üveget, akkor úgy meghúzni, hogy közben picit lefelé is húzzuk a csavart. Nem feszíteni kell, csak a csavarhúzót/kulcsot picit (nem állat módjára) lefelé nyomva meghúzni a csavart.

 

Magyarázat: minél lejjebb van ez a forgáspont, annál feljebb emelkedik az üveg eleje. Ha nincs teljesen felhúzva az ablak/nincs rendesen befeküdve a felső tömítésbe, akkor nem lehet pontosan beállítani az üveg helyzetét.

Előzmény: 300ds (16555)
300ds Creative Commons License 2012.03.29 0 0 16555

Szia!
A burkolat alatt a van egy torx fejű csavar azzal tudod beállítani az ablak mozgását.

A mechanika segéd kafja csatlakozik oda.

De ha nem jól tudom akkor valaki úgy is kijavít. :)

 

 

Előzmény: Törölt nick (16554)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.29 0 0 16554

Sziasztok!

Korábban már írtam itt a bal oldali ablakemelőm problémáiról. Amikor vettem a kocsit, kipróbáltam, lement, felment, aztán hagytam úgy, mert jött a tél, nagyon nem kellett nyitogatni. Aztán egyszer szépen az egyik felhúzásnál befordult előre. Akkor írtátok, hogy az első csúszka kophatott ki, vagy nincs is a helyén, stb. Nemrég szétszedtem és kiderült, hogy egyáltalán nincs is benne hátsó vezetősín. :-o Vettem bele, beraktam, üveg gyönyörűen mozog le-föl. Az első csúszkából ki volt akadva a gömbfej (nem értem, mert bazi nehéz volt visszapattintani). Elvileg minden a helyén, a mozgás rendben, mégis emelésnél a felétől fölfele kezd előre bukni és ferdén érkezik a felső végállásba.

Van-e bárkinek ötlete, hogy mi lehet a gond? Tud-e valaki olyan szerelőt, vagy bárkit, aki már dolgozott ilyenen, nem teljes ajtócserében gondolkodik? Lehet, hogy valami apróság a dolog megoldása.

Köszi előre is.

MBman Creative Commons License 2012.03.29 0 0 16553

Nem mindig. Ha nem dob ki semmi hibát, akkor lehet, hogy az adagoló előtöltés szabályzója szarakodik.

De gyakori szokott lenni a légtömegmérő hiba is.

Előzmény: Gixeres2 (16548)
Gixeres2 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 16552

És a légtömegmérő cseréjével megszünt a hiba?

Előzmény: petyka_82 (16550)
Gixeres2 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 16551

Remélem igazad lessz! Köszi a segítséget.

AAAAAAAAAAAAAAA
petyka_82 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 16550

Nekem is úgy csinálta, hogy amikor padlóztam, akkor torpant meg és nekem se mindig.

Nekem azt csinálta, hogy hol jó volt hol nem, hol meg torpant hol nem. Aztán amikor súlyosabb lett a helyzet, akkor letette szervízüzembe. Aztán hol volt szervízüzem hol nem, aztán meg csak az.

 

Én először hibakódot olvasnék. Aztán majd annak függvényében folytatnám tovább. De ne pánikolj elsőre az adagolóval:)

 

 

Előzmény: Gixeres2 (16549)
Gixeres2 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 16549

Azért gondolom, Hogy az adagoló mert nem mindíg csinálja, akkor csinálja amikor durván lenyomom a gázpedált és akkor sem mindíg. Na szóval erre a kettőre gyanakszok.

Gixeres2 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 16548

A hibakód olvasás kidobja az adagoló hibáját is? Mert a másik gyanusítottam az adagoló előtöltés szabájzója. :(

petyka_82 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 16547

Szia!

 

Nekem a hibakódolvasás ugyanerre a hibára az EGR-t hozta ki. Nem az EGR szelep volt a ludas, az működött gond nélkül, a vákumrendszer is rendben volt. A légtömegmérő volt a probléma oka, de EGR-t dobott ki.

Előzmény: Gixeres2 (16545)
MBman Creative Commons License 2012.03.28 0 0 16546

Irány hibakód kiolvasásra...

Előzmény: Gixeres2 (16545)
Gixeres2 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 16545

hello. Légyszi segítsetek!!! Vectrs"B" 2.0 DTI. A hibajelenség amikor odalépek neki megtorpan és világít a sárga motor figyelmeztető lámpa. Amikor alapjáraton megy nem csinálja csak terhelés alatt. Én az EGR szelepre tippelek de aki jobban ismeri az kérem segítsen! Előre is köszi.

MBman Creative Commons License 2012.03.28 0 0 16544

"raktam fel sport légszűrőt,és az leesett,és azóta csinálja,és visszaraktam a régi légszűrőjét."

 

Ez azt jelenti, hogy szűrő nélkül használtad a kocsit egy darabig? Amíg észre nem vetted, hogy leesett a helyéről? Mert akkor lehet beszívott valamit.

Előzmény: fegari (16540)
MBman Creative Commons License 2012.03.28 0 0 16543

Egy torx csavar fogja az üléssel együtt.

 

Lehet, hogy hátulról hozzá lehet férni az öv mechanikához, csak szedd le az ülésen a kárpitot hátulról.

Előzmény: Dózerbike (16538)
Vlad19 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 16542

Szóval ez kérdés volt, csak a "?"-jel lemaradt.

Előzmény: Vlad19 (16541)
Vlad19 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 16541

Nem törött el valahol a szívócső, és ezáltal fals levegőt szív a motor (amit nem érzékel a légtömegmérő)

Előzmény: fegari (16540)
AAAAAAAAAAAAAAA
fegari Creative Commons License 2012.03.28 0 0 16540

hello!segítsen már valaki aki tud!az a baja az autómnak,hogy rángat,és olyan mintha nem menne mindegyik henger.a gyertyák jók.hengerenkénti injektoros,és az injektorokat is kitakaritattam,és mégis ezt csinálja.raktam fel sport légszűrőt,és az leesett,és azóta csinálja,és visszaraktam a régi légszűrőjét.

lifu Creative Commons License 2012.03.28 0 0 16539

Halihó! Ha valakinek van ötlete hogy honnan tudnék korrekt áron beszerezni alufelni csavart,kérem jelezze.(7×17,et40 a felni)

Dózerbike Creative Commons License 2012.03.28 0 0 16538

sajnos sem vízszintesen,sem függőlegesen nem mozdul az öv. Valószínűleg ezt az övet az előző gadi sosem használta, és berohadt az övfeszítőben a golyó. Fújtam neki rozsdaoldót, de fújhatom...

Ha szét lehet szedni az üléstámlát, akkor megcsinálom, ha nem, akkor kénytelen leszek venni egy támlát, övvel együtt.

Ehhez kapcsolódik a következő kérdésem is, hogy ennek az övnek az alsó rögzítőcsavarja az anyás e, vagy sem, mert ha cserélnem kell, akkor ezt le kell szerelnem. Alulról nem látok semmit, hogy lenne ott anya, de azért jó lenne tudni.

Előzmény: kiskaldi! (16535)
ricsike1986 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 16537

nagyon szép felnim van ezt akarom felgumizni, az ET-je 40, 7J-s, akkor ha pl. 205/50es gumit raknék rá szted? kutya rosz ez a 16os méret XD

Előzmény: kiskaldi! (16533)
kiskaldi! Creative Commons License 2012.03.27 0 0 16536

Van olyan verzsön ahol autó beindít, klíma bekapcsol legnagyobb fokozat, belsőkeringetés és egy sprét ki kell nyitni és berakni akocsiba és becsukni. kb 15percig fúj és kevereg az utastérben. Ez is ilyen gombaölős cucc.

Ha a habot használod szerintem bőven jó ha a ventilátorba bele küldesz fél dobozt és szépen belefújja az elpárologtatóba, többit pedig a csövekbe szoktam belefújni.

Előzmény: Rolika88 (16514)
kiskaldi! Creative Commons License 2012.03.27 0 0 16535

Menj ki a kocsihoz nyisd ki a bal hátsó ajtót és kattinsd rendesen ki a zárat ami biztosítja az ülést (én oda csaptam neki egy méreteset). Ki kell ugrania a gombnak (amit le kell nyomni ha le akarod hajtani) és akkor lehet kifelé húzni az övet. Nemtudom miért így oldották meg ritka nagy f@szság az tuti... Mi értelme, hogy nem lehet lehajtott ülésnél kihúzni a középső övet?? :O

Előzmény: Dózerbike (16521)
kiskaldi! Creative Commons License 2012.03.27 0 0 16534

Van a gyárilag kialakított helye. A 2 szélső vakdugó az. Talán még a gyári kivezetékelése is megvan. Nem kell begányolni semmiylen plusz kapcsolót sehová. Fűthwtő ülést is felesleges bontottan venned a gyáriba is lehet utólag beépíteni és marad az eredeti ülésed csak 2 új fűtőpárna kerül beléjük.

Előzmény: FixKrisztián (16520)
kiskaldi! Creative Commons License 2012.03.27 0 0 16533

nekem is -40 van 195/65 R15ös gumikkal (és van, hogy 5en vagyunk a kocsiban nem kicsit megpakolva :D) és szerintem vastagon elférne a 205/55 16 ilyen etével. lehet még a 205/45 R17 is elmenne csak ugye az etszám kurvára sokat nyom a lapba :/

Előzmény: ricsike1986 (16518)
FixKrisztián Creative Commons License 2012.03.27 0 0 16532

Köszi a választ !
Tehát most akkor nekem be kell gányolnom vhova 2 kapcsolót :( ennek nem örülök, azt hittem h magába az ülés oldalába van egy kapcsoló.

Előzmény: MBman (16530)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!