Keresés

Részletes keresés

CGFan Creative Commons License 2013.05.29 0 0 23959

Szerintem motorozni június is megfelel, és akkor még kevés túrista van, biztos találtok helyet. A frekventált részeken kevesebb van, de olyan nincs, hogy minden szoba tele legyen (ez szerintem mindenhol igaz)

Előzmény: Rebcsike (23957)
H_G Creative Commons License 2013.05.29 0 0 23958

Akik ráálltak, azok a profibbak, netes hirdetéssel, előrefoglalással stb. De ezek mellett még egy sor nénike is szeretné kiadni a szobáit, azoknál sikerrel próbálkozhatsz. (És legalább olaszul még a legegyszerűbbek is szoktak érteni.)

 

 

Előzmény: Rebcsike (23957)
Rebcsike Creative Commons License 2013.05.29 0 0 23957

Köszi mindenkinek,aki válaszol...Csak azért kérdezem,mert ha nagyon ráálltak a hetes turnusokra,akkor nem biztos,hogy a rövidebb időszak nyerő lesz!

stevie-13 Creative Commons License 2013.05.28 0 0 23956

ezért 1-2 éjszaka aludnánk csak 1 helyen,utána mennénk tovább. Szerintetek van arra esély,hogy ilyen rövid időre találjon az ember szállást, egyáltalán adnak ki egy-két éjjelre bárhol is???

 

 

Nem hiszem, hogy ez gond lenne.

Előzmény: Rebcsike (23954)
jubile Creative Commons License 2013.05.28 0 0 23955
Sziasztok, régen írtam, de sokszor olvasom az oldalt, R.Kata valóban az "ego......" csak halkan jegyzem meg és nem sértésként :-) Nagyon várom már a nyarat, a Kotort, vagy bármi mást azon a környéken..:-)
Rebcsike Creative Commons License 2013.05.28 0 0 23954

Sziasztok! mi motorral akarunk körbemenni, ezért 1-2 éjszaka aludnánk csak 1 helyen,utána mennénk tovább. Szerintetek van arra esély,hogy ilyen rövid időre találjon az ember szállást, egyáltalán adnak ki egy-két éjjelre bárhol is???Vagy esetleg kemping-lakókocsival,bungalóval ??sátorhoz nem nagyon van kedvem..Köszi a válaszokat! (esetleg konkrét ajánlatokat is elfogadok)

Amaribp Creative Commons License 2013.05.27 0 0 23953

Hát igen,  egy utazás, általában egy hét, attól még lehet itthon is jönni menni, haaa........anyagilag bírja az ember. Tavaly nosztalgiából, két éjszakát töltöttem, egy kempinges bungalóban, szocreál (ne tudjátok meg mennyire) Sajna déli part ahogy láttuk,majdnem kiszáradt. Maradt a táj...ahogy ültem a parton,látom Badacsonyt, Tihanyt.....ettem jó halászlét :) pici gyerekeseknek paradicsomi állapot volt :)

Előzmény: Törölt nick (23952)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.27 0 0 23952

"A Balaton nem érdekel, belföldön nem nagyon szoktam nyaralni, nem elég izgalmas számomra"

 

Sziasztok!

 

Nem megbántani akartalak az "ego"-val, csak a fenti mondatra utaltam. Ha mégis, úgy bocs. Remélem jól fogjátok magatokat érezni a Balkánon. Mi is oda megyünk, igaz, hogy a Magyar Tenger mellett élünk, de a sós víz, az még is csak sós víz!.

Előzmény: R.Kata (23939)
Amaribp Creative Commons License 2013.05.24 0 0 23951

De voltak félelmeim,mikor Donja Lastváról, Gornja Lastvára gyalogoltam, megállapítottam nem vagyok normális, tűző napon, egy elhagyott faluba... félúton, majdnem visszafordultam, de aztán felmentem, és váratlan meglepetés.  Azóta is bánom, hogy nyuszi voltam,és nem kötöttem egy barátságot.  De minden olyan hihetetlen volt :)

Amaribp Creative Commons License 2013.05.24 0 0 23950

Kerékpározni jó lenne, mert bárhol megállhatnék, de az a félelem, hogy mikor tolnak meg hátulról:)  vagy épp  hova borulnék?

Amaribp Creative Commons License 2013.05.24 0 0 23949

Az tényleg csodás lenne  :)  haaaa...... nem lennének olyan keskenyek az útak. Mert vízszintes, végig a tengerpart, De ilyen volt Susanj-Sutomore is, gyalogolva is félrehúzódtam, néha :) ahogy elsuhantak mellettem.

Előzmény: szervezkedő (23948)
szervezkedő Creative Commons License 2013.05.23 0 0 23948

...Van nekem egy öletem,... ... Tivat-Kotor a tengerparton kerekezve. Csodás!..

 

Elképzellek Amari biciklivel! Hááááááááááááát nem is tudom!

De ha kell bicikli legurulok neked a buszmegállóba és akár egész hétre viheted! :-)))))

Előzmény: Amaribp (23946)
stevie-13 Creative Commons License 2013.05.23 0 0 23947

Én ezt ajánlanám, ha valaki Szarajevóban akar megszállni, az árak is megtalálhatóak az oldalon. Én többször is megszálltam ott. A repülőtér előtt van.

 

 

...tehát kinn a fenében. Ehhez képest rettenetesen drága.

 

Ugyanennyiért a Bascsarsija feletti utcákban komlett apartmant lehet kapni...

Előzmény: jedrilica (23943)
Amaribp Creative Commons License 2013.05.23 0 0 23946

Egen, de én pl. Donja Lastván ,ha találnék egy buszmegállót,(belső sáv)és arra jönne egy busz, akkor rákárdeznék, Prčanj? na az jó irány :) De júni elején, akár taxisok is hajlandók, elvinni, két buszjegy áráért. Szóval képlékeny:)

Előzmény: R.Kata (23942)
R.Kata Creative Commons License 2013.05.23 0 0 23945

Kösz, ezt felírom és megjegyzem! 

Előzmény: jedrilica (23944)
jedrilica Creative Commons License 2013.05.23 0 0 23944

Igen el lehet jutni Tivatból Kotorba busszal. De van nekem egy jobb öletem, ha tetszik. Láttam, hogy Tivatban több helyen lehet kerékpárt kölcsönözni. Egyet biztos tudok, a Prva Banka előtt. Kártyával fizetsz, meg gondolom kell valami dokumentum hozzá. Azzal sokkal érdekesebb elmenni. Egynapi programod biztos megvan Tivat-Kotor a tengerparton kerekezve. Csodás!

 

Előzmény: R.Kata (23942)
jedrilica Creative Commons License 2013.05.23 0 0 23943

http://hotelsuljovic.com/

Én ezt ajánlanám, ha valaki Szarajevóban akar megszállni, az árak is megtalálhatóak az oldalon. Én többször is megszálltam ott. A repülőtér előtt van.

Előzmény: Granni (23900)
R.Kata Creative Commons License 2013.05.23 0 0 23942

1-2 fakultatív program? Én minden nap menni fogok valamerre :) Igyekszem mindig hasznosan (=a lehető legtöbbet látva) eltölteni az időt. Kotorba eljuthatok Tivatból busszal például. 

Előzmény: Amaribp (23941)
Amaribp Creative Commons License 2013.05.23 0 0 23941

Ok, ne vitatkozzunk, most már úgyis mentek. Ahogy irtam, egy Lovcen, vagy Kotori hajózást, nem ússzátok meg olcsóbban.  Júni elején, csak ébredeznek. És azt is tudni kéne, hogy jutsz el Kotorba, vagy onnan Perastba, vagy Donja Lastva-ról besétálsz Tivatig, és onnan Budvára busszal. Persze csak akkor ha mehetnétek van :) Egy hét nem nagy idő, egy-két fakultatív program, és máris vége, mire felfedeznél valamit:)

Előzmény: R.Kata (23940)
R.Kata Creative Commons License 2013.05.23 0 0 23940

Arról nem beszélve, hogy amilyen olcsón megúszom Montenegrot, annyi pénzt a Balatonnál is el kellene költeni, akkor meg már inkább megyek külföldre: Montenegro számomra egzotikus, szép, vannak nagy hegyek (ez nekem nagyon fontos!), és így eljutok egy olyan országba, ahol korábban még nem jártam. 

R.Kata Creative Commons License 2013.05.22 0 0 23939

Azt elmagyarázhatnád, hogy az állítólagos ego hogy jön össze azzal, hogy valakinek a Balaton nem izgalmas... 

Előzmény: Törölt nick (23935)
laguna1,8 Creative Commons License 2013.05.22 0 0 23938

Mennyire igazat adok ezekért a sorokért

Balkán az Balkán  irány Montenegró

Előzmény: efraim77 (23937)
efraim77 Creative Commons License 2013.05.22 0 0 23937

én is inkább a Balkánra járok, de nem azért mert lenézem a  Balatont, hanem évek során itt Magyarországon ugyanazért a pénzért csak piszkosabb és lepusztultabb szállásokat találtam, olyan vendéglátással ami vetekedett a Zimmer Ferivel.... ezzel szemben a Balkánon, csak jó tapasztalataim voltak.......Kvázi olcsóbban megyek ...igaz messzebbre de minőségibb szállásra és ellátásért....a (lehet a Magyaroszági turisztika sokat javult az elmúlt években, de egyenlőre nem akarom kipróbálni újra...)

Előzmény: Törölt nick (23935)
Amaribp Creative Commons License 2013.05.22 0 0 23936

Persze, van ilyen, hogy még sokan országon belül sem jutottak sehova, de akiknek meg volt már szerencséjük, megszokták......és kalandra vágynak, és most már lehet jönni menni, csak pénz kérdése. Nekem a nyaralás, és az utazás két fogalom. Nyaralás fekvés a napon, fürdés, eszem-iszom, séta.

Utazás: Kevesebbet fürdök , fekszem a napon, és kiváncsi vagyok arra az országra, ahol vagyok, több séta, jövés-menés.

Előzmény: Törölt nick (23935)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.22 0 0 23935

Hát egód az van, nem mondom. Nagyon sok ember örülne, ha életében 1x sikerülne eljutnia a Balatonra és lángost ehetne. Lehet, hogy veled tényleg a külföld jár jól!

Előzmény: R.Kata (23932)
Granni Creative Commons License 2013.05.22 0 0 23934

Szia! Én is találtam egész jókat. Amit kinéztem, azt hiszem Tito46. Ott ötünknek 13 ezer körül van egy éjszaka..Mi csak egy éjszakát maradunk. Ez is a belvárosban van.

Előzmény: era51 (23928)
portugéza Creative Commons License 2013.05.21 0 0 23933

Kedves Balkánjárók, két apró kérdésem lenne:

 

- az éttermekben mi az a legalább háromféle színes (zöld, piros, vörös) folyadék, amit ételízesítőnek szánnak az asztalon (na jó, az olivaoljat még felismerem, a többi valamilyen ecet?), és legfőképpen milyen ételekhez valók? 

 

- Montenegrószerte a tengerpart közelében mindig árulnak idős emberek kis műanyag flakonokban talán olivaolaj alapú készítményt, ez bőrápoló vagy napkrém? 

 

P.

Sutomore

R.Kata Creative Commons License 2013.05.21 0 0 23932

A Balaton nem érdekel, belföldön nem nagyon szoktam nyaralni, nem elég izgalmas számomra :P A lángosért pedig nem annyira vagyok oda, kb. évente ha egyet megeszem, szóval nem fog hiányozni :) 

Előzmény: K2P (23930)
stevie-13 Creative Commons License 2013.05.21 0 0 23931

Apropó, mi a helyzet Tivat környékén a szórakozóhelyekkel? Találok zenés-táncikálós helyeket a környéken? Tud valaki ajánlani valamit? Leginkább persze valami autentikus helynek örülnék, nem egy kommersz diszkónak, olyanba itthon is elmehetek... 

 

 

Mit nevezel autentikusnak? :-)

 

Van egy csomó hely, ahol "jugoszláv" slágereket játszanak. Ellentétben Magyarországgal, ahol a kötelező egy-két Hungária és Republic dal mellett többnyire cikinek számít magyar számokat leadni, a volt Jugoszláviában nagyon is jelentős kultusza van a saját zenéknek. A zeneipar a közös nyelv miatt ráadásul teljesen meg is maradt jugoszlávnak, még az a csúfság is megesik, hogy a legmenőbb koszovói (albán) pop idolok Belgrádban veszik fel a számaikat, vagy szerb rendező rendezi a klipjeiket

 

A montenegrói zenés helyeken tehát jó eséllyel túlsúlyban lesznek az "autentikus" zenék, bár azt persze lehetetlen megmondani, mi az, ami pontosan montenegrói, illetve szerb, horvát, bosnyák. Aki nem ismeri jól a szláv nyelveket, az a szlovén és macedón számokat sem tudja az előzőektől megkülönböztetni.

 

Itt egy biztosan montenegrói előadó, Milena Vucic, a klip pedig részben Podgoricában, részben a PG-Budva autópályán játszódik, illetve valahol a tengerparton, amit én nem tudok beazonosítani :-)

 

 

 

 

Előzmény: R.Kata (23926)
K2P Creative Commons License 2013.05.21 0 0 23930

A Balatonnal lehet jobban járnátok, ott lángos is van. :)

Előzmény: R.Kata (23929)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!