Keresés

Részletes keresés

Gbai5 Creative Commons License 2009.08.14 0 0 1727
Nekünk a csodasövény az idén kezdett el normálisan nőni, mert háromszor adtam neki pétisót eddig az évben.Valamelyik fórumon olvastam, hogy a nitogén használ neki. Nálunk bevált az idén nőtt már 1,5 métert az elmúlt 2 évben vagy 50 centihez képest ez tényleg csoda. És sokkal bokrosabb is.
Előzmény: fényevő (1715)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.14 0 0 1726
Kepzeld, van egy picikem, es tenyleg picinek lassan no... egy agacskat dugtam le gyokerezes nelkul, es (igaz a nagyok arnyekaban van) nem sokat nott. Egy kedves baratom beszelt ra, mondta, hogy hogyan lehet - mikor otthon voltam... nem merek hozza nyulni, atultetni, felek, elvesztem mint a baratomat.

Szoval... nonek, a tapasztalatom az, szeretnek jol elni. Viz, napfeny, tapanyag...
Előzmény: agicza (1725)
agicza Creative Commons License 2009.08.14 0 0 1725
Teleportálhatnál pár gyökeres gallyacskát belőle, itt nagyon elkelne ez a virgonc tempó, mert amúgy imádom őket, de megőrjít, hogy ilyen csiga módjára (nem) nőnek...

A felette susogó nyírfák sem segítenek sokat a helyzeten, valszleg egy csomó tápanyagot meg vizet elhalásznak a Taxusok elől, de hát a sövény itt nőne, a fák meg odaát már árnyékolnak és egyre csak terebélyesednek. Viszont azzal vigasztalt szakember, hogy az első egy métert kell csak valahogy kibírni, utána már nő rendesen... Meglátjuk.
Előzmény: ZsuR (1720)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.13 0 0 1724
Csapadekos... most. Paras es meleg: julius-augusztus... Talan iden eloszor nem volt tobb 100F fokon felul a homerseklet - tavaly es elotte sokszor eleg hosszan.

De teny, a tiszafak szepen nonek, es mondhatom 15 ev utan, hogy nincs veluk gond, sot... egyedul itt vagom vissza oket, mert elfoglalnak a jardat. Megeri foglalkozni vele, strapabiro, es takar, hangot szigetel...

Előzmény: wieder (1721)
TTNora Creative Commons License 2009.08.13 0 0 1723

Erről a csodasövényről azt írják, hogy addig nő, amíg locsolják, ha nem, akkor nagyon lelassul.

Általában elmondható, hogy talaja válogatja, mi nő gyorsan... nálunk árnyék nincs, csak kő, pala és napsütés.

Előzmény: wieder (1722)
wieder Creative Commons License 2009.08.13 0 0 1722
Jó, igen egyet beszélünk vannak növények amik lassabban, míg mások gyorsabban nőnek. Én csak arra próbáltam rávilágítani, hogy sövényt általában több évtizedre ültetünk, az elérendő magasság 1-4 év alatt megvan, utána jön a probléma, hogy már megint úgy néz ki mint egy dszungel.
Előzmény: agicza (1719)
wieder Creative Commons License 2009.08.13 0 0 1721
Nálatok lehet, hogy gyorsabban nő a taxus, mint nálunk, mivel jobban szereti a csapadékos hűvösebb időjárást.
Előzmény: ZsuR (1720)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.13 0 0 1720
Es a tiszafa? Nalam oruletes tempoban nonek, es akarom-nem akarom, vannak helyek ahol utat kell bele vagni.
Előzmény: agicza (1719)
agicza Creative Commons License 2009.08.12 0 0 1719
Van, hogy a takarás gyorsan kell és látványosabb fejlődést produkál egy leylandi sövény, mint egy puszpáng vagy tiszafa, utóbbiak öt év alatt sem érnek a poros nyomába sem...

Ha nem utálnám annyira, mert mindenki azt ültet a zöld mezős beruházásoknál sövénynek, már én is újragondoltam volna. A szomszédben viszont látom, hgoy a Cahamecyparisok meg a thuják mindjárt fent vannak a kerítés tetején, amíg az én 3-4 éves puszpángjaim még mindig derékmagasságban vannak... ÉS a túloldali taxusok sem virágoncabbak, de legalább onnan nem jön a metsző északi szél. Ilyenkor a nyírás gyakoriságának bosszúsága eltörpül a gyors fejlődés öröme mellett...

Egyébként lombos örökzöldeknél a júlia-borbolya még opció, az legalább némi tempót is hajlandó felmutatni....
Előzmény: wieder (1718)
wieder Creative Commons License 2009.08.12 0 0 1718
Én csak azt nem tudom, hogy miért jó ha a sövény 1 év alatt nő 1 métert. Mert az ugyebár rendben van, hogy gyorsan fel nő a kellő magasságra, de azután sem áll meg, és hogy némiképpen rendezett hatást keltsen ezért évente legalább 3-4 szer meg kell nyírni.
Ízlés dolga, de Én jobban szeretem az örökzöld sövényt, pl. tiszafa, puszpáng, magyal, ezek lassan nőnek, de télen is mutatósak, ill. a babérmeggy ami szintén nagyon mutatós leveles örökzöld, de ez már gyorsabban növekszik. Mégegyszer mondom ez az Én véleményem és nyilván másnak meg más tetszik.
TTNora Creative Commons License 2009.08.12 0 0 1717

Ajjaj, pedig valami 2 métert mondanak...

én is gondolkodom rajta, hogy ültessek ősszel... de nálunk a talaj is vacak ráadásul.

Előzmény: fényevő (1715)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.12 0 0 1716
Legyel turelmes... meg csak egy szezonja volt.
Előzmény: fényevő (1715)
fényevő Creative Commons License 2009.08.12 0 0 1715
Én jól megjártam a csodasövénnyel.
2008 elején vettem locsoltam, gyomláltam, napos helyen van humuszos laza talajban, mégis csak kb 50cm magas közel két év után.
Ez egy nagy átverés. Ha annyi pénzből kész bokrokat veszek, már rég lenne sövényem.
SammyJR Creative Commons License 2009.07.24 0 0 1714
Hát nem az a szétpörgős topic, de a kollégát érdeklő "sövény nyírás/metszés" infókat már elég rendesen kitárgyalták benne!
Előzmény: Jani71 (1713)
Jani71 Creative Commons License 2009.07.24 0 0 1713
Ez lenne az. A két utolsó hozzászólás között kb. három hónap telt el... :-(
Előzmény: SzG (1712)
SzG Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1712
Rendben, köszönöm!
Előzmény: SammyJR (1711)
SammyJR Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1711
Na jó!

A link beszúrását vmiért nem engedi!
Ezért inkább keress rá!
Előzmény: SammyJR (1710)
SammyJR Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1710
Előzmény: SammyJR (1709)
SammyJR Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1709
Üdv!

Felhívnám figyelmedet a "leylandi sövény" fórumra!
Ott megtalálod a kérdéseidre a válaszokat!

Előzmény: SzG (1708)
SzG Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1708
Ok, de hogyan, melyik részéből mikor és mennyit kell nyirni hogy az jó legyen? Van erre bevált tapasztalat?
Előzmény: Jani71 (1707)
Jani71 Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1707
Én nyírogatnám időnként... ;-)
Előzmény: SzG (1706)
SzG Creative Commons License 2009.07.17 0 0 1706
Sziasztok,

Keritésen belül 3 éve késő összel ültettem leilandi ciprusokat, vagy 70 darabot, akkor 60 cm körül voltak, most 2-3 méter magasak, de egyelőre nem igazán sűrűek, nem takarnak az utca felöl. Kérdésem hogy szabad-e, érdemes-e nyirni őket, vagy milyen más módon tehetném tömötebbé őket?
kismogorva Creative Commons License 2009.07.16 0 0 1705
Előzmény: kismogorva (1704)
kismogorva Creative Commons License 2009.07.16 0 0 1704
sziasztok tudna valaki segiteni mi lehet a baja a fagyal sövényemnek egymás melletti bokrok száradnak el pedig folyamatossan locsolom.próbálok egy képet berakni.
dritor Creative Commons License 2009.07.08 0 0 1703
hu 2006 rég volt lehet nem válaszolsz ..én azért írok neked mert az a hely érdekelne(ahol találtál sok buxust) mivel én vágott örökzöldekkel foglalkozok fizetnék érte természetesen v az infóért persze h tényleg sok van engem bármilyen mennyiség érdekel folyamatosan ...v te vágnád le és ugy vanném át ha érdekel írj
Előzmény: GKPW (894)
Évi5 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1702

Tamariska sövényemet buxus vagy fagyal sövényre cserélném.... :)))))

 

De komolyan, ha valakinek kell tamariska sövény (kb 10 m), ősszel elviheti (akkor van esély, hogy meg is fogja) ingyen. Csongrád megyében található.

Kb. derékig érő, de volt, mikor teljesen visszanulláztuk (láncfűrésszel), gyorsan visszanyerte ezt a nagyságot.

 

A váltás oka meg egyszerű: A növény szeretne nagyobbra nőni, de mivel az út szélén van, a biztonságos kocsikihajtás miatt alacsonyabbra lenne szükség. Így mindig dúl a harc köztünk, hogy mekkora nagyság is lenne a legmegfelelőbb.

TTNora Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1701

Hű, jó sűrű lesz! Köszönöm a fotókat, már nézegetjük a helyét. :-)

 

Előzmény: Jani71 (1700)
Jani71 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1700

Nagyon szívesen! :-) Azért ahogy tudod, biztosítsd neki a vizet, mert szereti (gondolom, a tápanyagot is meghálálja némi kis növekedéssel :-) )!

Készítettem pár képet így a nyírás előtt, jól látszik, hogy a tavalyi utolsó metszés után idén mekkorát nőtt eddig. A napokban megnyírom, nem akarok sokat ráhagyni, mondjuk 10 cm-rel a tavalyi metszés felett fogom elvágni, aztán ahogy majd nő még, megyek egyre feljebb...

Előzmény: TTNora (1699)
TTNora Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1699

Köszönöm, meggyőztél! :-)

Teljes napra kerülne, de köves, száraz talajba. Locsoljuk, amíg akarjuk, hogy nőjön, aztán remélem olyan szárazság lesz, hogy megáll, amikor akarjuk. :-)

Ha van fotód, megköszönöm, ha megmutatod!

 

Előzmény: Jani71 (1698)
Jani71 Creative Commons License 2009.05.05 0 0 1698

Épp' ma délután öntöztem meg. :-)

Saját tapasztalatom az, hogy az elszabadulással nem kell számolni (mégiscsak a Te kezedben van az olló...), a növekedési erélye lehet, hogy legendás, de ha nem vágod olyan gyakran, mint pl. a fagyalt, akkor éppen úgy felnyúlik, mint bármi más (ha tavaly nem vágtuk volna, akkor szerintem már kb. legalább 80-100 cm-es lenne, de így csak mondjuk a fele - bár még az idei első vágás visszavan, végleges méretet akkor tudok mondani). Vagyis vágás nélkül biztos menne fel az égbe, lehetne hatalmas számokkal dobálózni itt, de akkor meg hogy néz ki...? :-(

Ha akarod, holnap hozok képeket. Ott jól fog látszani, ez az egész a felnyúlással kapcsolatban.

Szóval az én javaslatom az, hogy bátran vágj bele, lesz egy kifejezetten vitális, szép, kicsit se kényes (én eddig egyetlen féle, gubacsszúnyoggal kapcsolatos kártételről olvastam itt-ott), jól nyírható, jól takaró, lombhullató sövényed!

Szereti a napfényt (árnyékban megritkul az ágrendszere), a vizet, a jól szellőző, tápdús talajt.

Hajrá! :-)

Előzmény: TTNora (1697)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!