Keresés

Részletes keresés

luigi- Creative Commons License 2008.05.03 0 0 25326

Szerintem macerásabb így a tejet habosítani. Gondolok a megfelelő hőfok elérésére, majd utána annak felhabosítására. Vagy tévedek? Egyszer kell megtanulni, mint a biciklizést, utána már gyerekjáték a géppel habostani majd viszahűteni. Gondoltam már, hogy készítek videót otthon a pontos lépésekkel illusztrálva, de az a bajom, hogy a fényképezőgépem nem vesz hangot.

Előzmény: toyotas (25322)
szabcika Creative Commons License 2008.05.03 0 0 25325

Én is vettem ma egy csomag ilyen Aida Espresso-t :), még nem kóstoltam meg mert nem tudnék aludni majd holnap reggel. Kiváncsian várom.

 

Kóstolta már valaki a MokaMo kávékat? Két féle van: a Dolce, és a Forte, 20 és 18 €/kg áron. Elég drága de vajon arányban van e az íz az árral?

Előzmény: SiD- (25309)
andrew7 Creative Commons License 2008.05.03 0 0 25324
Én is ezekkel a módszerekkel habosítok, ha tejet habosítok, és nem nyúzom a gép fűtőrendszerét, termosztátját. Tényleg nagyon jó minőségű tejhab készíthető mindkét módszerrel... Megfelelő.
szabcika Creative Commons License 2008.05.03 0 0 25323

Biztos jó megoldás ez is viszont ha már csalásnál tartunk egy ikeás 285 ft-os elemes tejhabosító is megoldás lehet azoknak (köztük nekem is) akik nem tudnak jó tejhabot csinálni a kvgéppel. 

 

Mellesleg ugyanitt láttam ma egy mérőpoharat is ha esetleg gondot jelentene valakinek a 30 ml pontos kimérése.

Előzmény: toyotas (25322)
toyotas Creative Commons License 2008.05.03 0 0 25322

Tejhabositás! Azért akinek nem megy a gőzös tejhabositás,

mint ahogy nekem sem mindig és egykazános gépe van,

amit ugye vissza kell hűteni a kávéfőzéshez, annak még

mindig adott a "mechanikus" tejhab-készités, amit nem

lehet elrontani. Bármilyen hőfokú és zsirtartalmú tejből,

pillanatok alatt lehet kitünő minőségü tejhabot varázsolni.

VIGYÁZAT: nem összetéveszteni a megszólalásig hasonló

kinézetű french-kávé-készitővel!

Üdv: toyotás

RCTiv Creative Commons License 2008.05.03 0 0 25321
ja és szigorúen "szabvány" presszót iszok, nem is tehetném másképp :D
Előzmény: RCTiv (25320)
RCTiv Creative Commons License 2008.05.03 0 0 25320
igen nekem van is, bonomi csészék fekete kívül, fekete a tányérkája is
Előzmény: andrew7 (25318)
jobog Creative Commons License 2008.05.03 0 0 25319

 

Jó az a butellás kisebb pohár, meg a Bristot üveg is ugyanazzal a füllel. Ugyanakkor a fala kissé vékony, nemigen bajnoka a hőtartásnak. Ugyanakkor a lefőtt kávé aromatartalma percenként feleződik, mihamarabb érdemes meginni, minek egy presszót negyedóráig vagy akár öt percig is melegen tartani? Én viszonylag gyorsan nyakára hágok, mégis érzem az első korty és az utolsó közötti jelentős különbséget. (Vagy ez is gépfüggő?) Ha hosszabb ideig pancsolnék véle, akkor nem víz inkább kapuccsínó vagy latte makkiátó.

 

Én leginkább amolyan dupla ristrettót iszom, 14-15g babból 30ml-t.

 

 

 

 

Előzmény: andrew7 (25315)
andrew7 Creative Commons License 2008.05.03 0 0 25318
Hát igen, az a bizonyos kávéspohár, amelyik kívül fekete, belül fehér, az nekem is nagy kedvencem... A Vergnano-nak és talán a Qawa (Blazac Café)-nak van ilyen csészéje, ha nem tévedek. Tudtok másról?
Előzmény: jobog (25317)
jobog Creative Commons License 2008.05.03 0 0 25317

 

Időközben magam is rájöttem, mert megnéztem a gyártó lapját. Ám korábban írtam arról, hogy a gyulai kávékézműveseknél megragadott egy pressócsésze-vizespohár-csészealjak-kerámiatálca szett feketében. Kávéspohár belül fehér, vizespohár üveg, kinézetre épp mint a Bristot üvegpohár. És az originál módon vízre lett kitalálva. Szóval arról asszociáltam. Szép készlet volt, mondhatni azóta mindenről ugyanaz jut az eszembe:-)

 

Mrb járt ott  mester nem látta véletlenül?

 

 

 

 

Előzmény: andrew7 (25312)
andrew7 Creative Commons License 2008.05.03 0 0 25316
Előzőhöz a kép lemaradt (ennek a füle került rá a Bristot shot glass poharára):

http://www.butella.hu

Előzmény: andrew7 (25315)
andrew7 Creative Commons License 2008.05.03 0 0 25315
Kedves end0!

A fém fogantyú az saját alkotás:-))), mármint én tettem rá a Bristot poharára...
Tudod, egy pihent nap, kreatív ötletekkel:-)))
Fenét, ne hidd el...! Az úgy volt, hogy sorra elbénáztam és odavágtam és eltörtem, aztán csak eszmebe jutott, hogy jéééé, a Bristot-os pohár ugyanolyan méretű mint az, amiket odavágtam... És megpróbáltam, és kész, passzolt:-)))


Ha bemész egy Kátay-ba, Vasedény-be, vagy 10% felár ellenében a Butella Kft-be nézz be, akkor találsz fület is a Bristot shot glass-odhoz.

http://www.butella.hu/olasz.htm

itt például ez a termék: 606024-25-Oslo, nézd meg.

Ha kis tételben vásárolsz a Butella Kft-nél, akkor 10% felérat számítanak fel, de megéri, mert nagyon olcsók a termékeik, érdemes, mert máshol tízszeres-húszszoros áron árulják, amit ugyancsak tőlük vesznek...

De ha bemész a Kátay-ba vagy Vasedényvbe, és veszel 3-4 db-ot, akkor is rendben van, hiszen a poharakat ha törnek, tetszés szerint pótolhatod.

Azért is ajánlottam a Bristot shot glass-át, mert máshol 700 Ft-ért egy darabot adnak, ami szerintem pofátlanság, hiszen a gyártó a kávéja mellé nagy kedvezményekkel adja a reklámtermékeket (a pohár is az!). Nyilván, egy jó minőségű csészét szívesen megfizet az ember, de reális ár/érték kategórián belül...

Van persze kivétel, ott van a Manuel csészekészlete, az gyönyörű kidolgozású, szinte iparművészeti igényű alkotás, finom porcelánból, ott megértem, hogy bizonyos esetben magasabb az ár, de a Manuel-el elfogult vagyok, az egyik kedvenc kávém ugyanis a Bristot mellett...
A Bristot presszós és cappuccinos csészéje kicsit konzervatív, de nagyon jó anyagból van, jó vastag porcelán, tartja a hőt, baráti ára van, és ezért is vásároltam. Ismerősöknek kitűnő ajándék, a cappuccinosnak örülnek a legtöbben, mert kevesen isszák a kávét 30 ml-esre csapolva... Bevallom, én is hosszabban szeretem, és a porcelán eszpresszósba nehezen fér be, a capuccinós már tul nagy, így jutottam el a shot galss-hoz:-))

Téynleg, Ti hogy isszátok a presszót? Szigorúan 30 ml? És ha nem, akkor ki-mennyi vízzel önti fel?


Üdv: András

Előzmény: end0 (25314)
end0 Creative Commons License 2008.05.03 0 0 25314
Köszönöm a részletes választ. Ez az ár tényleg több mint barátságos, máshol 1db.-ot sem kapnék ennyiért. Mégvalami... Az előző képeiden látható egy fém foggantyú is, amit ezeken a képeken nem látok. Most hogy is van ez?

Kösz!
Előzmény: andrew7 (25296)
andrew7 Creative Commons License 2008.05.03 0 0 25313
:-))))

http://www.caffebristot.it/eng/page.php?sid=0b4aa51f99625a7547fefa50e979b873&pageid=PROPR013

PROFESSIONAL PRODUCTS - Merchandising material - - Cups
ESPRESSO SHOT GLASS
Előzmény: jobog (25302)
andrew7 Creative Commons License 2008.05.03 0 0 25312
Naaaaa:-(((

Nézd meg a http://www.caffebristot.it/eng/page.php?sid=0b4aa51f99625a7547fefa50e979b873&pageid=PPROD001 honlapot is, a Bristot eredeti honlapját... Meg a forgalmazó is kávénak tudja. Meg a gyártó is...

Nagy baj, hogy (némely helyen) ebbe vizet visznek a vendégeknek. A vizespohárra pedig jobban tennék , ha ráírnák az ásványvízgyártó nevét és márkajelzését, mert A BRISTOT KÁVÉT GYÁRT és nem szódavizet:-))

Tehát ez nem vizepohár, hanem kávéspohár, legalábbis a gyártó eredeti szándéka szerint. Az már más kérdés, hogy vki mit iszik belőle, mert én már láttam latte-s poharat vizespohárként is dolgozni:-(((

Egyébként egyetértek Veled, tényleg jó, ha kap az ember kis vizet a kávé mellé... Sőt, Olaszország déli részén kifejezetten jellmező, hogy kis forróvizes kancsót is adnak, egyrészt hogy tetszés szerint ki-.ki hígíthassa a presszóját, másrészt hogy a presszó melletti beszélgetés is hosszabbra sikerülhessen:-)))

Üdv: András
Előzmény: jobog (25302)
SiD- Creative Commons License 2008.05.03 0 0 25311
mármint kedvenc csészém, vessző nélkül ;)
Előzmény: SiD- (25310)
SiD- Creative Commons License 2008.05.03 0 0 25310
Az a kedvenc, csészém. Olasz keményporcelán, valami svájci kávémárkás festéssel. Súlyos darab.
Előzmény: szabcika (25307)
SiD- Creative Commons License 2008.05.03 0 0 25309
Igen, ez az Aida. A Praterhez közeli egységben jártam, olyan hangulata volt, mint egy 80-asévekbeli budapesti körúti presszónak (pl. Mosoly Presszó).
Előzmény: szabcika (25300)
RCTiv Creative Commons License 2008.05.03 0 0 25308
pontosan :)
Előzmény: szabcika (25306)
szabcika Creative Commons License 2008.05.03 0 0 25307
Sid ez milyen pohár? Olyan vastag a fala mint egy várfal.
Előzmény: SiD- (25214)
szabcika Creative Commons License 2008.05.03 0 0 25306
Ja, azt hittem a pohár témához kapcsolódóan tetted fel a képet.
Előzmény: RCTiv (25305)
RCTiv Creative Commons License 2008.05.03 0 0 25305
kitaláltad :) azért csal mert ha ilyen "szőke" lett volna valójában a kifolyó kávé akkor csapban kellett volna végezze :DD de nem ott végezte :)
Előzmény: szabcika (25304)
szabcika Creative Commons License 2008.05.03 0 0 25304
Miért csal? Ez egy Molinari üveg kávéscsésze. Kitaláltam? :)
Előzmény: RCTiv (25303)
RCTiv Creative Commons License 2008.05.03 0 0 25303
jó reggelt :) (a képr rettenetesen csal csak a pohár miatt tettem fel ;)

jobog Creative Commons License 2008.05.03 0 0 25302

 

András gyanítom az a "vizespohár" az valóban vizespohár:-) Némely helyeken szokás a kávéhoz egy pohár vizet is adni, szerintem roppant hasznos szokás.

 

Azért a Bristot cuccok jónak tűnnek, jó áron. Én a Perté poharakat találtam még jónak, nekem barátomtól van nem tudom hol kaphatók. Extra vastag fal, jó belső forma, jól fogható fül.

 

Előzmény: andrew7 (25296)
jobog Creative Commons License 2008.05.03 0 0 25301

 

Tegnap lakhelyemen jártam, és a televíziós kávézót zárva találtam. A másikba mentem és kapuccsínót kértem. A pincérnő megkérdezte porból főzze, vagy nemistudommiből. Valami fűrészpor-halliszt kombináció lehetett. Mondok: főzze kávéból meg tejből. Nem lett rossz, a tej ápol s eltakar.

 

Előzmény: SiD- (25299)
szabcika Creative Commons License 2008.05.03 0 0 25300

Erről a helyről beszélsz ugye? 

http://www.aida.at/

Én is jártam már Aida kávézóban, tényleg hosszabbra főzik az eszpresszót mint az olaszok.

Hiába, az osztrák kávé nem azonos az olasszal, bár tudnak azt is, a Kärtnerstrassén ittam egy jó Pellinit. Egy barista srác vitte egyedül az utca közepén lévő nyitott kávézót, volt neki egy Gaggia kétkaros automata gépe, egy nagy adagolós darálója meg a többi ami az ilyen-olyan lattékhoz kell, felvette a rendeléseket, lefőzte a kv-t majd felszolgálta. Ennyi. Közben hót nyugalom az arcán. (lehet hogy nemsokára jött a váltás:)

 

 

Előzmény: SiD- (25299)
SiD- Creative Commons License 2008.05.03 0 0 25299

'estét!

 

Tegnap Ausztriában voltunk autós (vw bogár) találkozón és hazafelé megálltunk Bécsben vidámparkozni, utána pedig beültünk kávézni, sütizni egy közeli Aida cukrászda-kávézóba. Az eszpresszó: 100% arabikából főzték és a pincérnő megkérdezte, hogy kicsit vagy nagyot kérek. Kicsit kértem, de így is majdnem duplának megfelelő adagot hozott ki. Az én ízlésemnek kicsit hosszúra volt főzve, de azért jó ízű volt, így hoztam haza belőle 250g-os csomagban. Itthon a karos géppel készítve is kellemes eszpresszó lett belőle. Ha valaki arra jár, ajánlom.

andrew7 Creative Commons License 2008.05.02 0 0 25298
Mai tapasztalatom a Gaggia Espresso Pure egyszemélyes szürőjével...

Volt még egy kevés kávé a darálóban, gondoltam ma este készítek egy presszót. Pont 8 gr jutott, elővettem az eddig nemigen használt egyszemélyes szűrőt és annak rendje-módja szerint töltöttem, tamperoltam, főzés indít és egy csepp kávé nem jött le..., a gép fuldokolt.

Több se kellett, a dolgok után akartam járni. A darálót nem akartam elállítani, mert tökéletesen be van állítva (igaz, a számskála jól működik, de akkor is...) és daráltam még egy egyszemélyes adagot, újratöltöttem az egyszemélyes szűrőt, alig tamperoltam és kitűnő kávé jött le, vastag cremával. A tampert éppen hogy hozzáérintettem a kávéhoz a tömörítésekor.
Még egyszer megismételetem és ugyanaz lett, magyarán az egyszemélyes szűrőbe darált kávét alig kell tamperolni... Érdekes.

Itt korábban valaki írta, hogy teljesen más darálóbeállítás kell az egycsészés presszóhoz, hát maximálisan igaza volt!!! Merthogy a darálás finomságán "illik" változtatni, és nem a tamperolás erején, ezt jól megjegyeztem, többen is írtátok. De hogy ekkora az eltérés a két szűrő "tamperolási igénye" (és feltételezem a darált szemcsenagyság tekintetében is igaz ez) között, azt nem gondoltam volna...
cumpika Creative Commons License 2008.05.02 0 0 25297
Jó espresso=jó bor

Ételnél is beválik.
Ha ismeretlen helyen szeretnék enni,előtte kérek egy espressot./vagy megfigyelem milyet készítenek/
Olyan lesz az étel is.

Nálam eddig tuti módszer volt.
Előzmény: nohab (25295)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!