Keresés

Részletes keresés

panerai88 Creative Commons License 2009.05.18 0 0 2084
Igen azzal a 4-5 hozzászólással valóban kőkemény vagy.

Tavaly márciusban kiveséztük ezt a kamu viselést-büntetést-szankcionálást. Ha figyeltél a legjobban APT és mechanikus kardoskodott a dolog mellett, de egyikük sem tudta bizonyítani a példaként felhozott esetet. Ha nálad mégiscsak megvan az eseteket alátámasztó bizonyíték állj elő vele, egyéb esetben felesleges a rémhírterjesztés.

Egyébként elgondolkodtál már azon, hogy ki és milyen alapon fogja rá valamire, hogy hamis nem hamis??? Egyáltalán kinek tűnik fel???? Külön "fashion szakértőket" fognak hadba állítani ezerszám?? Ki? Az összes gyártó??

Mi van az ártatlanság vélelmével? Mi van ha azt mondom "sorry, fogalmam sincs, hogy milyen óra, napszemüveg, t-shirt van rajtam uram. Kaptam ajándékba, megtetszett, találtam stb. stb!

Nem vagyok ügyvéd -bár büntető jogot tanultam anno - de egy ilyen "koncepciós per" kb 5 perc alatt bukna meg bármelyik bíróságon, legyen az Dánia, vagy Hollandia vagy Üzbegisztán.
Előzmény: advocatusdiaboli (2083)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2009.05.18 0 0 2083
Kőkeményen jelen vagyok az adott topicban, és az olasz ill. dán példa abszolút konkrét (megbírságolt ill. előállított VÁSÁRLÓ), ha kicsit utána nézel meg is leled őket. Pont.
Előzmény: panerai88 (2082)
panerai88 Creative Commons License 2009.05.18 0 0 2082
Javaslom, hogy nézz át a Svájci órás topicba és azt nagyszabású hülyeséget amit írtál a kamu birtoklásról sürgősen javítsd ki.

így születnek a urban legendek, hogy valaki már állt olyan ember mellett aki már majdnem megbüntettek a kamuval címszóval osztja a hülyeségeit.

Előzmény: advocatusdiaboli (2078)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 2081

....lehet előállítani, amelyhez az eredeti gyártója hozzájárulását adta. ....

 

Igaz, és ennek az ellenőrzése szerintem nagyon könnyű. A vaterán kérünk minden eldótól minden tárgyról egy valódiságot igazoló "certificate"-tet, ami lehetőleg eredeti, és nem másolat.

 

Nem akartam cinikus lenni, de az élet és a jog néha eltér, de alapvetően jogilag és erkölcsileg teljesen igazatok van.

Előzmény: advocatusdiaboli (2078)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 2080
:-)
Előzmény: advocatusdiaboli (2078)
boxer-gs Creative Commons License 2009.05.17 0 0 2079

Maximálisan egyetértek veled.

Annyit azért hozzá teszek, hogy a "mercicsillag" a Trabant orrán inkább a geg kategóriába tartozott. Az más tészta, hogy bűncselekmény útján jutottak esetleg hozzá és így már nem is olyan vicces a dolog.

Előzmény: advocatusdiaboli (2078)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2009.05.17 0 0 2078
Csak olyan "másolatot" lehet előállítani, amelyhez az eredeti gyártója hozzájárulását adta. Minden más jogellenes, hamisítvány.
Hogy vannak országok - pl: Kína - ahol állami szinten szó szerint köpnek a szerzői jogokra, és iparágak épültek ki hamisítványok gyártására, az sem jogi, sem erkölcsi értelemben nem változtat ezen.

Most bele nem merülj abba, hogy elkezded bizonygatni, hogy olyan sok kamu van, hogy az mind biztos nem lehet illegális.... De, de lehet. Illegális, de ami ennél is fontosabb: az esetek többségében atom silány (így alkalmas az eredeti lejáratására), másrészt egyszerűen szánalmas.

Tudatosan hamis órát, cipőt hordani, az pontosan olyan, mint a guminő, mint volt anno a Trabi orrán a lopott Merci-csillag. Szánalmas kísérlet arra, hogy többnek látszódjunk annál, amik valóban vagyunk.
Előzmény: Blue_Sky_007 (2075)
jung Creative Commons License 2009.05.17 0 0 2077
ha el van látva márkajelzéssel, az már védett. A Recebok cipő ugye határeset...
Előzmény: Blue_Sky_007 (2075)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 2076
Jogilag igazad van, de olyan szép lenne, ha be is tudnák tartani. :-(
Előzmény: advocatusdiaboli (2073)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 2075

Mivel a világon sok replikát, másolatot állítanak elő, ha azt a származási megjelöléssel látják el, nem jogvédett (pl. szoftver) akkor ha reálisan a replika árán árulja, miért ne lenne szabad, ha még természetesen fel is hívja rá a figyelmet.

 

Sőt, ha egy kalasnyikovot árulsz, csak replikát árulhatsz.

 

Ha egy reprint képet árulsz?

boxer-gs Creative Commons License 2009.05.17 0 0 2074

Elvileg ki kell tiltsák azt a felhasználót, aki tudatosan és ismételten hamis, vagy hamisított árut tölt fel.

Az első 1-2 alkalommal csak törlik a cuccot és megjegyeznek maguknak, de ha rá se bagózol és újra, meg újra feltöltöd a vackot, akkor szerintem kivágnak. Legalábbis ha következetesek. Egyrészt mert tudatosan és ismételten megszegi a felhasználó a piactér szabályzatát, másrészt kötelessége is meggátolni az ilyen termékek árusítását az üzemeltetőnek.

Előzmény: Blue_Sky_007 (2070)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2009.05.17 0 0 2073
A nagy túróst! Ne áltassuk már magunkat, a BTK 296 egyértelműen tiltja, és 3 évig terjedő börtönnel fenyegeti a hamisítványok árusítását. Szó szerint:

296. § Aki árut - a versenytárs hozzájárulása nélkül - olyan jellegzetes külsővel, csomagolással, megjelöléssel vagy elnevezéssel állít elő, amelyről a versenytárs, illetőleg annak jellegzetes tulajdonsággal rendelkező áruja ismerhető fel, vagy ilyen árut forgalomba hozatal céljából megszerez, tart, illetőleg forgalomba hoz, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
A bűncselekmény megállapításához nem szükséges a fogyasztó megtévesztése vagy megkárosítása. Tényállási elem hiányában nem mentesít a büntetőjogi felelősségre vonás alól az a körülmény sem, hogy a fogyasztó tudatában volt, nem az eredeti márkás terméket vásárolja meg, sőt az sem, hogy esetleg annál jobb minőségű áruhoz jutott.


Az, hogy a net tele van Kínában szakmányban gyártott kamukkal, attól még egy ilyen árut kínálni bűncselekmény. Továbbmegyek: birtokolni és venni is az, az EU-s jogszabályok szélsőséges eredményeket adhatnak, tudunk esetekről, ahol egy turistát Olaszországban 10 ezer euróra büntettek, mert megvett!!!! egy hamis napszemüveget, Dániában meg egy csak egy napot ült előzetesben egy hamis óra vásárlása miatt.
És nem kevesen pedig börtönben ücsörögnek ezek árusítása miatt. Az USA-ban egy hamis órákkal nagyban kereskedő kabóca 30!!! év börtönt kapott!

Szóval ezzel csínján, a hamis áru helye a kukában van! Kár magyarázkodni, meg győzködni magunkat, hogy az eredeti milyen drága stb.. Eleve, aki tudatosan vesz egy hamis cuccot, mert villantani akar a környezetének, azon nem sok szánnivaló van, ha rajtaveszt... Még vevőként sem!
Előzmény: Blue_Sky_007 (2070)
Gennarinó Creative Commons License 2009.05.17 0 0 2072
Na látod,nagyon tévedsz!  _Egy két millás omegát /karórát/  de ha árúlsz,akkor odairod hogy "bocs replica"  de igaz nagyon hasonló,de ne vizsgáltassuk be szakszervizben:))))   Csak add a lóvét,és csáóóóóóóóóóó........
Előzmény: Blue_Sky_007 (2070)
Gennarinó Creative Commons License 2009.05.17 0 0 2071
hiiiiiiiiii-- úgy rá éreztem egy szép eredeti "Mont Blanc" toll-ra,igaz vagyont érnek darabjai,nekem is van pár eredeti,de amikor már tucatjával árulják eredetiként /5-ezerért/,akkor már hányingerem támad basszus:)
Előzmény: Blue_Sky_007 (2070)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 2070
Ha igaziként árulod, igen. Ha odaírod, mi is az, mire való, honnan jön, akkor nem.
Előzmény: Gennarinó (2069)
Gennarinó Creative Commons License 2009.05.17 0 0 2069
A vaterán a másolt,hamis,replica,megtévesztő cuccokét tényleg kivégják az embert????
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.05.13 0 0 2068
Az van, mint valahol olvastam, hogy sem a vatera, sem a teszvesz, sem együtt nem minősül jelentős piaci szereplőnek. Ezen lehidaltam, aki kicsit is ismeri a piacot ezen megütközik.
Miért?
Azért mert a GVH szerint nem az aukciós oldalakon belül kell nézni, hanem a szumma magyar elektronikus kereskedelmi forgalmon belül, így meg alig néhány % az övék.

Tisztelt GVH! Azért tartjuk önöket, hogy észrevegyék, hogy ez egy önálló, kerek műfaj, nem kell összemosni mással, semmi köze ahhoz ha az extreme digitaltól rendelek egy kamerát.
Előzmény: digicat (2067)
digicat Creative Commons License 2009.05.13 0 0 2067
"Gondold csak el, h milyen lenne az, h nem lehetne valakinek 2-3 üzlete, mért ne lehetne?"
A trösztellenes szabályok az offline vállalkozásokra is léteznek. Tehát nem minden esetben lehet valakinek 2-3 üzlete.
Előzmény: ymy.xs (2066)
ymy.xs Creative Commons License 2009.05.13 0 0 2066

....sajnos nem törvénybe ütköző, bár az lenne ebben az esetben.

Gondold csak el, h milyen lenne az, h nem lehetne valakinek 2-3 üzlete, mért ne lehetne? És sajnos lehet neki vakerája és teszvesze, stb...

De az biztos, h nagyon sok embert veszitett el és ennek még nincs vége. Még a cégesek jól állják a sarat, de ki tudja, h meddig?

Előzmény: Törölt nick (2064)
sismond Creative Commons License 2009.05.13 0 0 2065
Az egy forint és a cimbi rálicitál, lehet szabálytalan, de csinálják páran. Amúgy meg vásárló szemmel idegesítő. Ágyat néztem talán, aztán 20 000Ft. volt a következő ajánlat. Érdekes, nem azok csinálják akiknek több száz termékük van. Régebben is utáltam az 1 Ft-ról induló rejtett minimáláras cuccokat.

Törölt nick Creative Commons License 2009.05.13 0 0 2064

Azután megveszi(k) ugyanaz(ok), akik TeszVesz-tet és Vateara-átot, aztán lesz az igazi nagy csoda :)))

 

Mondjuk kezd bennem bugyogni a versenyjogász, hogy két akkora piaci részesedőnek mint TeszVesz és Vatera nem törvénybe ütközö (a) az azonos tulajdonosi kör; és (b) az azonos, összehangolt és ügyfelek kiszolgáltatottságára építő díjváltoztatás? Majd Versenyhivatal eldönti.

 

Üdv!

Robi

Előzmény: ymy.xs (2060)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.13 0 0 2063

"brain with built-in ZIP encoder" - na ja, úgy könnyű :)))

 

Totálisan egyetértek Veled, de mint tudod, a NET sem válogatja meg, kit hord a hátán, ahogy a Föld sem :(

 

Más szlogennel: nagy az Istennek az ő állatkertje :)

 

Üdv:

Maus Robi

Előzmény: Vadista Szandál (2058)
boxer-gs Creative Commons License 2009.05.13 0 0 2062
No, végre egyetérthetek valamivel az utóbbi pár napban. :-)
Előzmény: Vadista Szandál (2058)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.05.13 0 0 2061
Nem vagyok elkeseredve, csak jeleztem, hogy a zsibi minden tekintetben még nem tört olyan ismertségre, hogy bátran lehessen eladni. Olyan, mintha a hírdetőoszlop aljára tenném a hírdetésemet.
Előzmény: ymy.xs (2060)
ymy.xs Creative Commons License 2009.05.13 0 0 2060

...mi az a második? 2. kattintásra megveszem tőled a zsibin :D

 

Nem kell elkeseredni, lesz ez még forditva is. Most egy kis totyogás, aztán szépen ki fog alakúlni minden. Vakera megy a kukába a többi pedig él és virúl!

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (2059)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.05.13 0 0 2059

Tapasztalataim:

2 terméket tettem fel, a vaterára és a zsibvásárra is.

 

Ugyanakkor.

A vaterán megnézték az egyiket 51 kattintás a zsibin 2 kattintás, a másikat a vaterán 6 a zsibin 1 kattintással.

 

Megvenni nem vették természetesen.

Vadista Szandál Creative Commons License 2009.05.13 0 0 2058
Ez valami új kór az interneten, hogy az írásjelek (vessző, pont, felkiáltójel) után nem teszünk szóközt. MIÉRT?

Olvashatatlan, kiokádott karakterhalmazzá válik minden, ráadásul az automata tördeléseket is megbolondítja.
carpediem71 Creative Commons License 2009.05.13 0 0 2057

.....egyébként,még mindig az aukció.ittvettem.hu-ra voksolok és még kb. 1.000 termékem van amit majd feltöltök,tehát fontosnak tartom a kölcsönös precíz együttműködést.

A Vateráról meg annyit,hogy nekem jól megy nagyon,már sok terméket eladtam 1 ft.-300 ft.-ért.,össz,reális értékük kb. 15.000 Ft.  :D

Előzmény: the_real_facsabi (2054)
carpediem71 Creative Commons License 2009.05.13 0 0 2056

Kedves facsabi!

 

Köszönöm a reagálást és a kedvességed!

Az ittvettem.hu-tól április 30.-án kaptam egy emailt-t,hogy megkapták az óriáslevelem,de nem tudják kihez,mely felhasználóhoz tartozik (noha,a levél tárgyához beírtam a felhasználónevem+jelszót).Még aznap válaszoltam és elküdtem a nevem+jelszót .Kb. május 8.-án érdeklődtem az oldalon keresztül az ügyfélszolgálattól,hogy hol tart az ügymenet,de választ nem kaptam.....

Mint mondtam már,hogy maximalista vagyok,ezért az ilyen és ehez hasonló esetekre "rezzenek",de sebaj,megteszem újra,hiszen csak az nem hibázik aki nem dolgozik. :)

Előzmény: the_real_facsabi (2054)
Dühöngő_bika Creative Commons License 2009.05.13 0 0 2055

Te valamit eléggé félreértettél... ki beszél itt a pénzről? meg a  vateráról?

 

Nekem semmi bajom velük, mindenki érezze jól magát ott, ahol vásárol meg elad.

 

Előzmény: Kreta (2048)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!