Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.11 0 0 13006
APT: Én viszont nem skinheadtüntetésekre "szaladgálok", hanem olyan helyekre, ahol tudják, hogy ez a latin felirat a számlapon kizárólag limitált szériaszámot jelent...

Egyébként találkozott valaki a TACHYMČTRE BASE 1 KM latin megfelelőjével számlapon? TACHYMETER BASIS I KM lehet, ha nem tévedek. Pulsometert már találtam, a GRADUÉ POUR 30 PULSATIONS az ENUMERAS AD XXX PULSUS. Nem zseniális? :^)

Előzmény: APT (13000)
APT Creative Commons License 2003.05.11 0 0 13005
dacia-2: Háztartási boltban kapsz szalmiákszeszt. És szappan helyett jó a mosogatószer. A szalmiákszeszt-szappant és vizet úgy 1-1-4 arányban kell összekeverni. Iszonyű büdös, ez a kotyva, mindenféle lerakódást-rozsdát old, de szó szerint el lehet tőle ájulni. Szerintem talán jobb, ha egy érdesebb mosogatószivaccsal v. kis rézlemezzel egyszerűen levakarod ezt a kevéske lerakódást, nem fog kárt tenni az órában, a PR-100 pedig igen masszívan vízálló, becsavart koronával nyugodtan sikálhatod a mosdóban egy szivaccsal percekig, nem fog neki ártani. Az acélcsat szemeit pedig egy-két havonta szappanos fogkefével érdemes alaposan átdörgölni, el fogsz hűlni, micsoda fekete lé jön a közeiből!

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: dacia-2 (13004)
dacia-2 Creative Commons License 2003.05.11 0 0 13004
APT: ilyen szappanos - szalmiákszeszes oldatot hogyan készítsek, milyen arányokkal ? szalmiákszeszt gondolom a gyógyszertárban kapok, rakok bele szappanos vizet, és kész, vagy van még valami trükk ?

Előzmény: APT (13003)
APT Creative Commons License 2003.05.11 0 0 13003
MM68: Ha tényleg törött a tengely, akkor mégiscsak jobb, ha a Seiko szervizbe viszed, mert az a kronó centráltengelye, és a centrálkerékkel-szívidommal együtt kell kicserélni, mivel össze van vele préselve, és kifurkálni elég csúnya dolog lenne. És alkatrészük alighanem nekik lesz hozzá. Másrészt nem tudom, hogy mikor járt ez az óra szervizben, de egy nagytakarítás alighanem amúgy is ráfér. Csak sajnos meg fogják kérni az árát. Másrészt megvallom, nem értem, hogy tudott ez a tengely eltörni. Védve van, alul-felül csapágyazva, nagy ütéstől sem törhet el, ha csak valaki nem feszegette.

dacia-2: Szappanos-szalmiákszeszes oldattal (bazi büdös ám!) le lehet dörgölni, de próbálkozhatsz acetonnal v. észteres higítóval is, benzin és alkohol nem szokta az ilyen műanyagokat oldani. És amúgy ez nem lesz elég indok a garanciális cserére. Megpróbálhatod levakarni is, ide legjobb valamilyen éles réztárgy (pl tollbetét vége), mert az nem fogja az acélt megkarcolni.

ORAGYUJTEMENY

MM68 Creative Commons License 2003.05.11 0 0 13002
Sziasztok!

Újfent segítséget szeretnék kérni töletek. A sógoromnak van egy 30 éves Seiko (családi emlék) automata chrono-ja, 6139-6002, így néz ki: http://pws.prserv.net/watch/seiko-1-3.htm
A gond az, hogy a másodperc-mutató tengelye eltörött, és a mutató leesett. Próbálta már elvinni egy-két óráshoz, de senki nem vállalta. A bazilikával szembeni Seiko szervizbe meg nem ajánlanám, hogy elvigye, annak idején tízszer vittem vissza oda egy órát, míg megcsinálták.
Tudnátok-e ajánlani Pesten valakit, aki várhatóan foglalkozna vele?

dacia-2 Creative Commons License 2003.05.11 0 0 13001
Hát ennek a tissotnak a hátlapja fémből van. Egy apróság (remélem apróság, és nem garcsere kiindulópont) zavar: a kirakatban, ahol volt, rászáradt vagy inkább "égett" a tok oldalára a védőfólia, jó kis halogénlámpa alatt volt. A boltos oldószeres vattával megvakargatta, és azt mondta pár napon belül le kell kopnia. nagyjából tiszta, mivel otthon én sebbenzines vattával megdörgölgettem, de kb. tizedmilliméternyi barnás pöttyök vannak mégrajta, ami csak bosszant. és nagyon nem akarnak lejönni. Mit lehet ezzel tenni ? tényleg lejön valami eljárással, vagy vigyem vissza? nekem úgy tűnik, az oldaláról igazából nincs ami lekoptassa. fontos a dolog, mert 3 napon még belül vagyok, egészen hétfő estig.
Előzmény: tff (12996)
APT Creative Commons License 2003.05.11 0 0 13000
Messer: Ha király, ha nem, én bizony nem szaladgálnék egy "numerus clausus" számlapfeliratú órával.. Bár egy skinheadtüntetésen nagy sikere lehetne (bár akkor már sokkal olcsóbb mindenféle Führerképes gagyikat venni a Tangón).

appius: Csillagászatiban. Forintban milliós és tízmilliós közöttiek. Amúgy Droz igen nagy nevű mechanikus volt anno, és valójában nem is az óráival, hanem mindenféle mechanikus automatáival híresült el, készített fuvolázó, zongorázó, sőt, ténylegesen papírra folyóírással író babákat, totyogó-hápogó-magot csipegető kacsát, stb... Mindezt tisztán mechanikusan (amúgy alkotásaival Kempelen Farkas sakkozó automatájának volt kor- és vetélytársa). Mára maradt az órástradíció.

tff: Az üveg hátlapra amúgy sem jellemző, hogy kopna vagy karcolódna, az ember keze a Mohr-skálán elég alacsony keménységi fokozatot ér el.. Ezért a hátlapon sokszor sima kristályüveget alkalmaznak, de aki ad magára, ide is zafírt tesz. Másrészt ez nem túl drága muri, ha ki kell egy kerek síküveget cserélni, az pár száz forintból (+ munkadíj) megoldható. A Bulgarik felső kategóriás ékszerórák. A cég egyáltalában nem gyárt szerkezetet, a beépített werkeken nem is igen módosít, de igen jó nevű, minőségi szerkezeteket épít be. Másfelől iszonyúan túlárazottak az órák, az árak horrorisztikusak. Leginkább drágábbak egy Pateknél, JLC-nél, Rolexnél. Én biztos nem akarnék ilyet, de vannak szép modelljeik, az nem kétséges. Csak kicsit furcsa számomra, hogy a Girard-Perregauxtól átvett tourbillon werkjük a saját tokjukban drágább, mint ugyanez a werk egy jobb, és szerintem szebb tokban magánál a Girard-Perregauxnál.

ORAGYUJTEMENY

glashuette Creative Commons License 2003.05.10 0 0 12999
Messerschmitt: A korona viszont gyöngécske, hogy azt ne mondjam, satnya. Kár érte.
Előzmény: Törölt nick (12995)
tff Creative Commons License 2003.05.10 0 0 12998
appius ezt tőlem kérdezted?
mert ha igen akkor fogalmam sincs.
appius Creative Commons License 2003.05.10 0 0 12997
Milyen árfekvésben mozognak az alanti latin szöveggel operáló, szemet s lelket gyönyörködtető alkotások?

Fáradt vagyok utána keresni, Te meg mindent tudsz.

Előzmény: Törölt nick (12995)
tff Creative Commons License 2003.05.10 0 0 12996
Hello!

most járok itt előszőr, dacia-2 kérdésé érdekes volt, sztem jól választott, a tissot megbízható minőség, az egyik legjobb ár/érték arány, de ha zafírüveg a htálap, akkor nem kell aggódni a "lestrapálás" miatt, az üvegen kevésbé látszik a kopás, karcolódás stb, mint a fémhátlapon. És nagyon látványos is.
Mellesleg Bvlgari szerintetek szerkezetileg is jó?

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.10 0 0 12995
Király a latin felirat.
Előzmény: panerai (12994)
panerai Creative Commons License 2003.05.10 0 0 12994
Messer: csoda szép a Droz csak sajnos a számlapján lévő felírás nem túl szerencsés itt Magyarországon, ha veszek megkérem a Jaquet bácsit alakítsa át. Egyébként ilyen doctorwatch elrendezésű de négyszögletes Gruen (ua. mint a Rolex Prince) volt nemrég a kezemben, az is nagyon szép volt.
Előzmény: Törölt nick (12991)
BLC Creative Commons License 2003.05.10 0 0 12993
Latom van itt egy ket szegedi forum tars, ha lenne kedvetek egy ossze roffenesre valahol az nem lenne rossz. Akar meg is szervezem !
leone Creative Commons License 2003.05.10 0 0 12992
De igen! A McDönci mellett lévő OREX-ben is vannak.
Előzmény: dacia-2 (12990)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.10 0 0 12991
Khiráj!


dacia-2 Creative Commons License 2003.05.10 0 0 12990
így van, kárász utcai időzóna volt a forrás. más nem is árul(hat) tissot órákat ?
Előzmény: leone (12989)
leone Creative Commons License 2003.05.09 0 0 12989
Jó választás volt.
A tizes árengedmény valós, kizárásos alapon biztos valamelyik időzónában vetted.
Előzmény: dacia-2 (12985)
BLC Creative Commons License 2003.05.09 0 0 12988
M-Attila!

Kosz a telefonszamot !

Előzmény: M-Attila (12987)
M-Attila Creative Commons License 2003.05.09 0 0 12987
Üdv BLC! Küldtem mailt az ígért telefonszámmal.
Előzmény: BLC (12984)
dacia-2 Creative Commons License 2003.05.09 0 0 12986
Kedves Snorkel,

Lehet, hogy veszek majd valamikor egy seiko-t is, ha mondjuk valami plusz funkciókra lesz szükségem, mint pl. perc mérés vagy időzónák vagy nem is tudom mi értelmes dolog lehet még egy mechanikus órában.

Tényleg, milyen értelmes, és hasznos funkciók találhatók még a mechanikus órákon ? az én tissotomban még meglepetés volt, hogy a korona becsavarható, állítólag így jobb a tömítettsége vízben.

Előzmény: MonsterSnorkel (12982)
dacia-2 Creative Commons License 2003.05.09 0 0 12985
Kedves APT, Teo, Potyoro !

Köszönöma a véleményeket, és a linkeket. Átnézve minden fellelhető internetes infot és a komolyabb szegedi órásboltokat, végül egy (nem, is egy, hanem "A" :-) TISSOT PR100 Automatic mellett döntöttem. 62 eft volt, állítólag 10 e ft-tal csökkentett kedvezményes áron, 72 helyett. persze lehet, hogy ez csak ballagási marketingduma. Szép, nagyon tetszik (jobban mint a seiko), zafír, acél, tömör csatos, 100m wr - így már uszodában se kell a ruhatárban hagyni ?, 25 jwls, triciumos mutatók, hét napja + dátum a paraméterek. Lett volna még egy certina 65-ért, annak üvegből volt az alja, és hje DS kiképzéssel volt, de a tissot jobban tetszett.

A seiko ugyan automata és titán, de nem zafírüveg, és az alja is "átlátszó" - így attól tartok, azt lestrapálnám a mindennapi használatban. mondjuk, ettől még szerintem 18-ért nagyon jó kis óra lehet, inkább venném azt, mint egy hasonló áru kvarc mutatós casiot.

De én egy svájci órát szerettem volna mindig is :) lehet, hülyeség, de nekem ez az első és egyetlen igazi ékszerem. remélem pár éven belül lesz még egy jegygyűrűm, meg max egy töltőtollam - és kész.

Remélem, örök társra leltem, és nagyon örülök az új órámnak.

Slusszpoén: külön tetszik, hogy a fém csat nem huzigálja a szőröket a kezemen. a casio 14 éven át huzkodta :)

Előzmény: APT (12980)
BLC Creative Commons License 2003.05.09 0 0 12984
Mechanikus

Megprobalom folvenni a kapocsolatot, de mint hallom 2 ill. 3 het az atfutasi ido!
( Akkor a Gravosokkal eleg ha folveszem a kapcsolatot vagy a Barot kulon zargassam? )

Előzmény: Mechanikus (12976)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.09 0 0 12983
Nem vonom kétségbe, hogy így van, csak olyan mókásan hangzik.
Előzmény: Törölt nick (12981)
MonsterSnorkel Creative Commons License 2003.05.09 0 0 12982
dacia-2:

jozan esszel en megvennem a helyedben azt a 18 ezres seikot, ha tetszik.

a seiko minosegeben es konstrukciojaban semmivel nem marad el a svajci oraktol, csak jobban megfizetheto. a svajciak az imazsra (image?) mentek ra, a japanok meg a megbizhatosagra.

Snorkel (svajci es japan ora tulajdonos)

Előzmény: dacia-2 (12969)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.09 0 0 12981
Mint írtam, nem értek hozzá, nekem a márkaszervízben mondták, hogy az Omega cal. 1538-as szerkezetekben ez van. Nem tudom, hogy igaz-e, de a Pálvölgyi féle dolog valóban áll.
Előzmény: Törölt nick (12975)
APT Creative Commons License 2003.05.09 0 0 12980
dacia-2: Sajnos valóban strapabíró, zafírüveges, acél vagy titántokos és csatos automatát nem hogy svájciban, de japánban sem igen fogsz kapni 50 alatt. Legfeljebb kvarcórát. De szép és jó órát azért már lehet ennyiért kapni, csak ne várj el tőle túl nagy strapabírást. A japán vonalon mindenesetre esélyes a dolog, masszív acél. v. titántokos-csatos, zafírüveges erős kvarcórát mindenképpen kaphatsz ennyiért. A svájciaknál az elvárt tulajdonságok 100 eFt körültől kezdődnek.

potyoro-teo: A 3-4 eFt-os nagyszervízzel nem értek egyet. Az kétségtelen, hogy ennyiért sok órás elvállalja. De nem fogsz ezért a pénzért valódi nagyszervizt kapni. Ki fogják venni a billegőt - és esetleg a horgonyt - ezeket külön, a werket pedig valószínűleg szétszedés nélkül egyben bevágják az óratisztító gépbe, majd kutyafuttában megolajozgatják és kész. Egy igazi nagyszerviz ennél bizony több! Ott bizony tényleg szét kell szedni az órát, hajszálrugótőkéstől kiemelni a billegőt, ellenőrizni minden egyes alkatrész kifogástalan állapotát, minden csapot fényesíteni, a túlságosan megkopott tengelyeket lecserélni, a billegő kiegyensúlyozottságát billegőmérlegen ellenőrizni, a hajtórugót régebbi órában illik kicserélni - ha nem törött akkor is, a régi kék szénacél rugókat gyakorlatilag kötelező lenne kicserélni, majd az egész futóművet összerakva megvizslatni, olajozni, beszabályozni, és egy nagyszerviz része a tömítések cseréje, a tok optikai rendbetétele is. Ezt így valóban az általam látott sok-sok elvileg "óráslátta" darabokon még soha nem láttam elvégezve, ezt legfeljebb a Poenban, a KZM Omega szervizben és a LBS-Edisonban csinálják meg ténylegesen. És ott nem ennyiért. Legalább tízszer ennyiért, nem kétséges, hogy olcsó, egyszerű órán nem is érdemes megcsinálni. De egy futó pucoválás és kis olajozgatás még akkor sem korrekt nagyszerviz, és ugyan kétségkívül jót tesz az órának, de teljesértékű beavatkozásnak nem nevezném!
- No és egy analóg kvarcórát ugyanúgy ki kell pucoltatni időnként, de kétségkívül kevésbé érzékeny a szerkezet - hisz jóval kisebb az igénybevétel, a legjobban igénybevett részek (léptetőmotor) is legfeljebb akkora strapának van kitéve, mint egy mechanikus órában a futómű áttételei, meg sem közelíti a gátszerkezeten-billegőn mérhető igénybevételt. De ha soha nem pucoltatod, előbb-utóbb az is megáll, és előfordulhat a léptetőmotornál komoly tengelykopás is, ami persze javítható, de megelőzni olcsóbb.

Messer: Gúnyolódj csak, de tényleg létezik mágneses dátumtovábbítás!

Íjász: A mechanikus Sectorában ETA 2892-A2-van - mint a legtöbb komoly automatában. A listaára ha jól emlékszem 1500 Euró körül vagyon neki. És a retrográd mechanizmus igen jól van kidolgozva, csillapítottan ugranak vissza a mutatók, szerintem ugyanolyan tartós lesz, mint bármi más. Az óra általános kidolgozása pedig a szokásos felső-közép kategóriás, vagyis alapvetően kifogástalan, nemes anyagok, acél, zafír, pontosan megmunkálva. Nagyon szép óra!

ORAGYUJTEMENY

Passionata Creative Commons License 2003.05.09 0 0 12979
Viszont mindhárom svájci óra , ami talán zavarhatna az a poljotozás,orientezés,szeikózás .
Előzmény: Ijász (12978)
Ijász Creative Commons License 2003.05.09 0 0 12978
Sziasztok!
Most írok először, de régóta figyelem a topikot (igazából a legelejétől, de a sok Omega, Fortis és Tag Hauer után elment tőle a kedvem, de aztán kezdett „megkomolyodni” a dolog).
APT hívta fel a figyelmemet a Jean d`Eve órákra, erről érdekelne egy kis info. A honlapjuk ( www.jeandeve.ch ) elég szegényes.
APT, ha jól emléxem, te beújítottál egy Sectora Automatic-ot használtan. Mi a véleményed róla, milyen a kidolgozása? Milyen werk van benne? Kis hazánkban beszerezhető? És kb. mennyi a listaára? A flyback miatt nem kell félni, hogy rövidebb lesz az óra élettartama?

Előre is köszi a válaszokat.

Üdv:
Ijász

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.09 0 0 12977
Ha hasonlókat akarsz hallani fotó ügyben, menj be érdeklődni a pálvölgyibe a wesztendbe komám, eccer viszek diktafont vazeg...
Előzmény: Törölt nick (12975)
Mechanikus Creative Commons License 2003.05.09 0 0 12976
BLC

Próbálj meg Báróval beszélni. Az Orion "Tourbillon"-t én is ott láttam meg és a Gravo hozta be. (Azóta árusítják is.) Most is van náluk kérésem. Nme gyors a dolog.

Internetes vásárlást csak akkor javaslom, ha banki átutalással lehet fizetni. Minden egyéb rizikós.

Előzmény: BLC (12967)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.09 0 0 12975
Mágneses dátumváltás! Bruhahahahahaha!
Előzmény: Törölt nick (12973)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.09 0 0 12974
APT: egy analóg kvarcóránál is ki kell tisztíttatni néha a szerkezetet? Ha igen, akkor az esedékességnek vannak látható jelei? És ez az időintervallum mondjuk 4-5 szöröse egy mehanikus óráénak, vagyis 20-25 év?
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.09 0 0 12973
A tízezret már kronográfnál gondoltam. Ezt mint alapárat írtam, innentől a csillagos ég a felső határ. Pl. egy Omega kvarc S.P. elemcsere tisztítással együtt 24ezer forint. Amiatt a "mágneses dátumváltás" miatt javasolták a kb. 6-10 évenkénti tisztítást, ha egyáltalán még él az óra.
Előzmény: te_o (12972)
te_o Creative Commons License 2003.05.09 0 0 12972
dacia-2!
A kitisztítás egy becsületes vidéki órásnál 3-4e Ft -ból biztosan megvan, Bp-en magasabbak az árak.
"Noname" svájciakat esetleg be lehet szerezni 30e körül, vagy vmi. nagyon alapkivitelt pl. Certina, Tissot kategóriából, bár ebben nem vagyok képben.

OFF
Más:
Nekem is van egy vadonat új járattartalékos Orientem, acéltok, pezsgőszínű szlap., eladó. 20 körül.
ON

te_o
Időmérő

Óráim

Előzmény: dacia-2 (12969)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.09 0 0 12971
Járástartalékos Orientet tudok szerezni 20000 alatt. Más óráknál is tudok kedvezményt.
Előzmény: dacia-2 (12969)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.09 0 0 12970
Sajnos ennyi pénzért valóban nem kapsz új svájci automatát, de még új kézifelhúzósat sem. Utóbbiak, cirka 35ezer forintba, az automaták ennél többe kerülnek. Lásd a nemrégiben emlegetett Bulovákat. Érdemes lenne benézned a Helvetia óraüzletbe a Petőfi Sándor utcában. De arra készülj fel, hogy a mehanikus órákat kb. ötévente érdemes tisztíttatni, hogy sokáig működjenek hiba nélkül, ez mai áron 5-10 ezer forint.
Előzmény: dacia-2 (12969)
dacia-2 Creative Commons License 2003.05.09 0 0 12969
Sziasztok !

Új vagyok itt, Abszolut nem ismerem az órákat, és tanácsot szeretnék kérni. Visszaolvastam néhány napot, és bocsánat,ha már le lett írva, de megkérdezem:

Szeretnék egy komoly férfi karórát venni, szegeden vagy budapesten.

Ami a dilemmám, az az, hogy milyet ?

1. igazából egy szép, fémcsatos egyszerű számlapos órát szeretnék, max dátumot mutasson plusszba, ezen kívül más nem kell.

2. az üvege (vagy ami a számlap felett van, nem tudom, miből van) ne karcolódjon, vagy max. 10-15 évente elég legyen cserénlni.

3. Semmi nikkelezés, vagy felületi kezelés, nemesacél vagy titán vagy valami hasonló

4. nem igazán vennék kvarcórát, a szivem inkább az automata felé húz, nem tudom, helyesen gondolom-e. igazából félek, hogy a kvarcóra 10-15 év alatt vagy hamarabb kipurcan, összetöredezik, stb. Na meg ez lenne az első komoly órám, egy 12 éves mutatós+számlapos casio-m már van, és látom, hogy mi nem tetszik benne (karcos számlap, pattogó nikkel, összetöredezett paneldarabkák, kontakthibás/oxidált belsejű gombok, megsárgult számlap)

5. A projekt nagyon árérzékeny. bár tudom, hogy ez svájci óra topic, de pl. tegnap láttam egy japán seiko órát, ami automata, titán ház+csat, erős üveg kombináció, 18 bruttóért. Az órás azt mondta, 50 alatt ilyet nem találok svájciban.

Igaz ez ? mégis, mennyi egy ilyen kategóriájú óra svájci kivitelben ? 18-nál több van rászánva, de az 50 már nagyon sok.

A vásárlás szegeden, esetleg BP-en aktuális, és nem merek használtat venni, mert nem ismerem fel a másolatokat, remélem azért egy átlag üzletben megbízhatok. Igazából szeretnék egy minőségi órát, ami sok hosszú éven keresztül a kezemen lehetne, nem kell hozzányúlni, és tudnotok kell, hogy nagyon értékes lesz, mert az édesanyám adná rá a pénzt, amit kb. 200 Ft/óra nettó munkabérből adna, amiért keservesen megdolgozott.

Előre is köszönöm, ha valaki válaszol.

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.09 0 0 12968
Alexandrosz rendelt múltkorában, igaz O&W-t, de Ő többet tud erről. Szerintem ha Bárót megkeresed privátban, lehet hogy tud segíteni, igaz Panerai is várja még a Wostokját! :-( Sükösd G. is nagyon segítőkész! Köszönet neki!
Előzmény: BLC (12967)
BLC Creative Commons License 2003.05.09 0 0 12967
Hello !

Rendelt mar valaki a www.poljot.com-rol orat, ha igen akkor mi a tapasztalat!
Amugy mennyi riziko van az ilyen internetes vasarlaskor?
Magyarorszagon a Baro-ek oldalan nem talalom ami engem erdekelne; akkor tipp, hogy szerezheto be egy modell?

glashuette Creative Commons License 2003.05.08 0 0 12966
Bocs. Nem vettem észre az árát.
Előzmény: glashuette (12965)
glashuette Creative Commons License 2003.05.08 0 0 12965
Mennyiért?
Előzmény: drempee (12964)
drempee Creative Commons License 2003.05.08 0 0 12964

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

ELADÓ!

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Certina DS2 aut., eredeti csat, korona, frissen szervizelve
50000.-

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

glashuette Creative Commons License 2003.05.08 0 0 12963
oyster: Marha izgalmasan hangzik. Máris indulok!!!!!
Előzmény: Törölt nick (12962)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.08 0 0 12962
Pontos címet nem tudok mondani, de körülírom :

Start a Keletitől a Thököly út jobb oldalán. - Parkolót elhagyva emeletes házak, aljukban üzletekkel. - Caplassatok csak tovább. - Kereszteződés. - Tovább. - Következő háztömb (még a Dózsa Gy. út előtt) középtáján CASIO üzlet. - Benyitsz. - Köszönsz napszaknak megfelelően. - Körbetekintesz, és balra nézvést észreveszed a vitrinben az áhított Bulova-t. - No, innen már a beszédkészségetekre és az elhatározásotokra bízlak Benneteket...

;-)
Előzmény: rogergerro (12961)
rogergerro Creative Commons License 2003.05.08 0 0 12961
oyster: Engem is nagyon érdedekelne a bolt címe!

Előre is köszi!

Üdv,

Gerro - Honlap
rogergerro Creative Commons License 2003.05.08 0 0 12960
Sziasztok!

micsike

Én nem javaslom a bicolort, mert volt szerencsém 1-2 ilyen Bulova Sub-ot
látni, kézen és a hiányos aranyozás nem tett valami jó benyomást. Viszont
az acél kék számlappal nekem is nagyon tetszik.Csak nem lehet beszerezni,
mert mindig csak fekete számlapos van mindenhol. Tudtom szerint ezek a Bulovák
ETA szerkezettel vannak fabrikálva.

Üdv,

Gerro - Honlap
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.08 0 0 12959
Szegény ember automatája! :-))))
Előzmény: APT (12958)
APT Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12958
potyoro: Van. Azért egy Miyota nyersebben kidolgozott, nem csak árában, de minőségében is alacsonyabb nívót képviselő darab. Mindazonáltal valóban nem annyival, amennyivel olcsóbb, ezek kétségívül nem rossz szerkezetek. Másrészt azért az alap ETA werkek sem rémisztő drága darabok nagy tételben, elég, ha csak arra gondolsz, hogy a legolcsóbb 7001 bázisú órák 35-40eFt nagyságrendben már kaphatóak, nyilvánvaló, hogy több ezres tételben nagyker áron valahol 6-10eFt között odaadnak egy ilyen werket, és egy "nyers", alapkiszerelésű 7750 is 150 euró körül lehet nagy tételben. Pedig ez azért már egy komoly és bonyolult werk. Úgyhogy egy magára valamit adó európai óragyártó szerintem ne spóroljon egy Miyotával. Amúgy nekem régebben volt egy hasonló (vagy tán épp ilyen, csak aranyozott) Bulovám, abban biztosan 2824 volt, belekukkantottam.

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Törölt nick (12957)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12957
Valami ilyesmire számítottam Tőled! :-)))) De komolyan egy alap Eta és egy Myota között van számottevő különbség?
Előzmény: Törölt nick (12955)
Gilbert Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12956
Ez a Couger autoba szebb!:-))
Előzmény: Törölt nick (12954)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12955
Sőt, én azt hallottam, annyira jók, hogy a Patek is át fog térni a Miyota werkek használatára, a Geneva Seal helyett a Nagano Seal lesz a werkeken.
Előzmény: Törölt nick (12954)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12954
Azzal együtt, hogy az O&W Cougar nagyon bejön nálam, kezd az a meggyőződésem lenni, hogy a kétféle werk majdnem egyenrangú. Na, most agyonüthettek! [A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Előzmény: alexandrosz (12949)
micsike Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12953
Oyster!
Konkrétabban hol van a Thökölyn az a bolt? Vagy esetleg látott valaki ilyen Bulovát Bi Colorban, az jobban bejönne. Szerintem napi használatra elmegy egy rizses szerkezetű óra is.
Előzmény: Törölt nick (12935)
glashuette Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12952
roxul: Ha azt veszed, hogy egy új autó forgalombahelyezési díja 60 ezer ruppó, akkor nem is olyan sok. A POEN szervízében még nem jártam, így erről nem tudok nyilatkozni. A bolt maga viszont szenzációs.
Előzmény: roxul (12936)
öccse Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12951
Oyster!

Na pont ilyenekre gondoltam.Gyönyörűek!

Antik órák gyűjtői! Tudna valaki szerezni nekem egy kismásodperces Ruhla-hoz plexit?Speciális magas kiképzésűről van szó.Azt hiszem APT honlapján látható egy ilyen óra.Előre is köszönöm a segítséget!

Előzmény: Törölt nick (12918)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12950
Is. (De az a fiókban lapul.)
Előzmény: Törölt nick (12943)
alexandrosz Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12949
Szerintem is Miyota van benne.
Az én O&W sub-omban 2824 van, az biztos.
Előzmény: Törölt nick (12948)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12948
Dátumváltásnál nem kell leállítani a másodpercet, első allásba húzva a koronát tekerhetem a dátumot.

panerai
Nem volt még nyitva nem tudom, de vagy 2824 (egy órás szerint aki már látott ilyet), vagy a Miyota, nem tudom, de az asszem nem 25 köves (vagy igen ?)...

Előzmény: Törölt nick (12937)
panerai Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12947
Rá éreztél a dologra Messer, ugyanis az eféle keverék nem áll messze az üveghuttaiaktól, volt nekem egy (a lapomon aszem még fenn van) Mühle Nautische Instrument Glashütte aminek a gyári neve Marineflieger volt.
Előzmény: Törölt nick (12942)
panerai Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12946
Én úgy emlékszem, hogy ebben a Bulovában Miyota werk van, de ha ez fals infó a JTK javíts ki!
Előzmény: Törölt nick (12919)
panerai Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12945
MMII: mint a múltkor említettem a svájciak b@sznak válaszolni, már két leveletet kaptak a konkrét rendeléssel plussz kaptak egy szépen megfogalmazott (mi a f@sz van már stílusu levelet), de semmi! Sajnos kezdem elveszíteni a hitemet a svájciakba, végső elkeseredésembe Timexet hordok :-)
Úgy gondolom, hogy komolyan meg kell hányni-vetni a felmerült alternatívákat, de én még bombázom őket pár preciziós levéllel, hátha történik valami!
MM68 Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12944
Nekem a sub stílushoz valahogy nem megy az arany.
Előzmény: drempee (12927)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12943
Poljotod van? :-))))
Előzmény: Törölt nick (12940)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12942
Az a GUB Sub-flieger biztosan hidroplán-pilótáknak készült...
Előzmény: panerai (12923)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12941
Meg aztán mégiscsak hozzányúlás a dátumváltás is. :-P
Előzmény: Törölt nick (12940)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12940
Hja, kérem ! Modernkedünk, modernkedünk ?

Az én kis kedvencem ilyenkor körbe-körbe tekergettetik...

Előzmény: Törölt nick (12939)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12939
Dátumváltásnál az időhöz nem nyúlsz hozzá.
Előzmény: Törölt nick (12937)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12938
Ez a GUB-Sub. na'n tecc !
(Mégha kissé eklektikusra sikeredett is.)
Előzmény: panerai (12923)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12937
J.T.K. ! És a júniusi dátumváltást is lazán vette hozzányúlás nélkül a Bulova ? Csak nem öröknaptáras ???
;-)
Előzmény: Törölt nick (12921)
roxul Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12936
glashuette:

Ez egy szép kerek összeg!!! De kissé soknak tűnik!
A Peter Walther féle (Haris köz?) szervízben 35-40-et mondtak nekem egy "nagyszervizre"!
Ismered őket? Vélemény?

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12935
Ilyen sub. fazonú automata Bulova-t a közelmúltban a Thököly út elején a Casio (no meg Heuer-es is) boltban láttam, úgy negyvenegynéhány-ezerér'.
Előzmény: BLC (12920)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12934
Huúúú !
A Zenith-en kívül a L.B.S. is árat robbantott ?
Előzmény: glashuette (12917)
te_o Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12933
Hali!
potyoro!
Az ETA nem áll szóba velünk ilyen kevés verknél, ezért lett volna swatch kapcsolata, amit átvett panerai. Hogy itt mi van, az már rajtuk múlik.

öccse!
Az 525 -ös egy szép werk, a Marvin egyik legjobbja szerintem, nekem van egy, de nem válnék meg tőle...

te_o

Előzmény: Törölt nick (12929)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12932
APT: ez a P320-as is kismásodperces? Ha igen, nem értem miért ragaszkodunk annyira a másikhoz!
Előzmény: APT (12930)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12931
MMII
Hayloft! Megérkezett az átutalt 50.000.
fekvőrendőr
Előzmény: Hayloft Ezekiel (12913)
APT Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12930
Az MMII-ről: Az ötvös-órás várja, hogy meglegyenek a werkek. Amíg azok nem állnak rendelkezésre, addig értelemszerűen semmi értelme foglalkozni az üggyel. A 7001 mindenesetre valóban lassan halad, de remélem eredményre vezet, mindenesetre valóban alternatíva a Peseux 320-as werk is, ami gyakorlatilag csereszabatos a 7001-el, csupán 0.8mm-el vastagabb, de ez nem lenne gond, minden módosítás nélkül elférhetne abban a szép, vastag hátlapú ezüsttokban. Panerai-nak érdemes lenne erre is ajánlatot kérni, és ha ez a direkt vonal nem megy, akkor elindítjuk a hazai beszerzést, ami drágább lesz persze, de a P320-al valószínűleg azért így is ki fogunk jönni.

ORAGYUJTEMENY

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12929
Nemrégiben a Poenban Noszvai úr említést tett egy másik werkről, kiváltandó a P7001-est, ha jól tudom, APT is írt róla. Nem kéne megfontolni, mégsem orosz szerkezetről volna szó, és úgy tudom, olcsóbb is favoritunknál. Úgy tűnik az ETA sz@rik a fejünkre, vagy csak PANERAI nyaral? :-))))
Mechanikus Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12928
T. Topic társak!
MMII ügyben érdeklödöm. Az anyagi helyzetröl pontos képet kapunk rendszeresen, de az is érdekel, hogy haladnak a fizikai elökészületek (werk beszerzés, gyártás elökészítés, stb.)?
Üdv,
Egy MMII-re váró
Előzmény: fekvőrendőr (12914)
drempee Creative Commons License 2003.05.06 0 0 12927

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Sub stílusban nekem ez tetszik:


Egyébként ez az óraszíjas Rich Winslow tényleg egy úriember! Felvetettem neki egy sötétzöld 21mm-es(!) gyíkbőr szíj gondolatát, hát 18+5 dollárért postafordultával itt volt (aranyszínű csattal, mellékelt rugósfülekkel, üdvözlő kártyával, ahogy kell).

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: panerai (12923)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.06 0 0 12926
40k volt tavaly.
Amúgy nekem nagyon bejön a búváróra fazon, a Bulovámon meg az külön tetszik, hogy kicsit szolidabb, mint az eredeti Sub, nem olyan bazinagyok az órajelzések, és az embléma is kidebb, meg nincs regény a számlapon.
Azért ha majd megtehetem, beszerzek egy Seadwellert (eredetiled az tetszett, de már egészen megbarátkoztam a nagyítóval).
Előzmény: BLC (12922)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.06 0 0 12925
Volt ugyanilyen a Petőfi Sándor utcában, a Fő utcában, a Lurdy házban, a West Endben. 48ezer-56ezer forintért.
Előzmény: BLC (12920)
panerai Creative Commons License 2003.05.06 0 0 12924
APT, Drempee: nehogy a szöges ember mesével jöjjetek ennél is! :-)
Előzmény: panerai (12923)
panerai Creative Commons License 2003.05.06 0 0 12923
A Submariner a búvárórák archetípusa. Ezért számtalan sport óra hasonlít rá megszólalásig.
Egy meglepő copy:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: BLC (12922)
BLC Creative Commons License 2003.05.06 0 0 12922
JamesTKirk: Mennyit kostal ez az ora, milyen ar kategoriat kepvisel?

Amugy milyen markak vannak meg amik ilyen Rolex hatast keltenek, es fobb vonalaik kovetik is a Rolexet.

Előzmény: BLC (12920)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.06 0 0 12921
Kevereg az óraboltokban egy twotone változat, utoljára a dunaplazában láttam asszem a másodikon de nem tegnap volt.

Nem válnék meg tőle, szabályozás nélkül is elég pontos, télen +4 stabilan, tavaly nyáron Pünkösdkor állítottam be, és legközelebb szeptemberben kellett hozzányúlni, alőször picit sietett aztán ahogy egyre melegebb lett, elkezdett lassabban járni, a kánikulában -3mp/hét volt ...
Ezek után morcos lennék, ha egy Fortishoz mondjuk nem nyúlnak a poenban +10s/nap alatt ...

Előzmény: BLC (12920)
BLC Creative Commons License 2003.05.06 0 0 12920
JamesTKirk: Szep, ez tetszik !
Honnan szervaltad ? Ha esetleg megvallnal tolle akkor szolj, vagy ha van valkinek ilyenje ugy szinten. Elore is koszonom !
Előzmény: Törölt nick (12919)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.06 0 0 12919
Röpködnek itt a déjtonák, de azért én még mindig megbámulom a sajátomat néha, igaz ez csak Bulova ...

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.06 0 0 12918
Itt alant pediglen az Oyster Watch Co. (mint régi saját márkaneve a Rolex-nek) óráinak képalbuma látható :

Ha már a név kötelez...

Oyster Watch képek
Előzmény: öccse (12916)
glashuette Creative Commons License 2003.05.06 0 0 12917
roxul: Hetvenezret. A werk mai árának 4%-át. Hihetetlen ahogy a Zenith árat robbantott. Ma már 1.700.000 ruppó egy acéltokos 410-es chrono. Nem is olyan drága az az arany Chopard ehhez képest.(2.500.000) Ezek természetesen a kirakati árak, alkudni lehet mindenütt...
Előzmény: roxul (12911)
öccse Creative Commons License 2003.05.06 0 0 12916
Oyster!
Szerintem jó lett az összeállítás,a nem kimondottan sportos kinézetű Rolex-ek és más néven gyártott "fiai" igen tetszenek.Az első lépést a Tudorral meg is tettem!:)
Előzmény: Törölt nick (12887)
öccse Creative Commons License 2003.05.06 0 0 12915
te_o,gyürke!

Köszönöm a választ,az 525-ös werk érdekelne.

öccse

Előzmény: te_o (12881)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.05.06 0 0 12914
Nem, ez HÁ, a tiéd még nem érkezett meg.
fekvőrendőr
Előzmény: Hayloft Ezekiel (12913)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.05.06 0 0 12913
ez én volnék?
elment a MIMI pénz tegnap ha jól sejtem mind a két céltárgyra :)

HE

Előzmény: fekvőrendőr (12910)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.06 0 0 12912
A gatyáját hagyta ott.
Előzmény: roxul (12911)
roxul Creative Commons License 2003.05.06 0 0 12911
glashuette:

Nemrég írtad, hogy karbantartáson esett át a Zenithed. Mennyi pénzt hagytál ott ezért?

fekvőrendőr Creative Commons License 2003.05.06 0 0 12910
MMII
"HÁ" kiegészítette a befizetését 35.000-re.
fekvőrendőr
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.06 0 0 12909
APT: mégegyszer köszönöm soraidat, az Omega szervízben is megnyugtattak, hogy ez így műxik megfelelően. Ők azt állították, hogy egy ETA kvarcszerkezetbe az Omega valamiféle mágneses dátumváltó modult épített be. Mivel nem értek hozzá, engem azzal etetnel meg, amivel akarnak! :-(
Előzmény: APT (12883)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.06 0 0 12908
APT ! Némi félreértésre kaptam fel a fejem így utólag.
Milyen RD forgalmazója a H.Ó.T. (swissmade.hu) ???
(Gondolom a Rót Dániel féle márkára utalhattál. Ellenben a megelőző szövegkörnyezetből én a Rolex Daytona-ra, mint a márka legszemtelenebb árakkal bíró modelljére bírtam volna asszociálni. :)

De, ha mégis Daytonázik Gyula Királyunk, máris megyek megcsodálni. ;-)
Előzmény: APT (12856)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.06 0 0 12907
Kicsit kemény! :-)))) De strapára megfelelő lenne, csak az a fránya koronazár ne lenne, mivel szerintem ez is kézifelhúzós.
Előzmény: Gilbert (12905)
gyürke Creative Commons License 2003.05.06 0 0 12906
a marvinban 560 as werk van.

engem is zavar a vörös csillag.

Gilbert Creative Commons License 2003.05.05 0 0 12905
Vagy ez??


$135-t nem is sok:-))

Előzmény: Gilbert (12904)
Gilbert Creative Commons License 2003.05.05 0 0 12904
potyoro!

Ez hogy tetszik??

Előzmény: Törölt nick (12903)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.05 0 0 12903
Sajnos én nem figyeltem erre az órára, pedig nekem tetszik, ellentétben Messerrel! Szegény ember Breitlingje. :-) Én a Tangón az automata Aviatort szúrtam ki, de otthagytam, mert nincs annyi csuklóm, ahány órám. Én mindenképpen a hivatalos utat választanám, márcsak a Poljotokkal való labilis kapcsolatom miatt is. Szerintem a garancia megéri a különbözetet!
szőri Creative Commons License 2003.05.05 0 0 12902
Az "ott" az Ecseri? Meg szabad kérdezni, mennyi (volt) ott? Persze, hogy előny a garancia, papírok, stb., csak most nem vet fel a pénz.
Előzmény: Törölt nick (12899)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.05 0 0 12901
Ja, ez a leggagyibb Poljot, gyenge Breitling koppintás, kamu slide ruler-rel. Broáff...
Előzmény: Törölt nick (12900)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.05 0 0 12900
Ja, de vegyétek figyelembe, hogy ennek a lünettája fix ! (Tehát a logarléc-féle osztás amolyan díszítőelem. )-:
Előzmény: rogergerro (12898)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.05 0 0 12899
Az az árkülönbség nem is olyan jelentős ennek a modellnek (amit láttam - Potyoro! Te később jártál ott, megvolt még?) az esetében, hogy ne érné meg az említett többletszolgáltatások nyújtotta biztonságot. (És az üveghátlap lehetőségéről még nem is beszéltünk.)

...

U.i.: Potyoro ! Nagyjából egyszerre ugyanúgy gondolkodtunk. ;-)

Előzmény: Törölt nick (12896)
rogergerro Creative Commons License 2003.05.05 0 0 12898
szőri

Én is kacérkodom a gondolattal (és a Poljot Blue Angel Navitimerrel ;-)))) ),
hogy beszerzek magamnak egyet. Én az e-bay-en nézelődtem, de nincs hozzá
merszem! Én kéket gondoltam acél szíjjal és esetleg üveg hátlappal. Hátha
a Báró olvassa és azt mondja, hogy kettő már mennyiség és ad rá valami kis
topic-kedvezményt! Ilyet ni!

Poljot Blue Angel width="400" height="300">


Üdv,

Gerro - Honlap
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.05 0 0 12897
Ecseri - Redflag ?
Ha azt mondja, hogy nincs, akkor már elkelt, merthogy volt.

De tudni való, hogy ott sok egyéb nélkül csak magát az órát kapod marékba (szíj, doboz, átvizsgált állapot, garancia, stb. ezekről mind lemondhatsz).

Előzmény: szőri (12893)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.05 0 0 12896
De ők legalább adnak egy év garanciát, és új órához jutsz hozzá!
Előzmény: szőri (12893)
IWC-FAN Creative Commons License 2003.05.05 0 0 12895
Hi!

Fekvőrendőr emlékeztetett arra, hogy MMII-vel kapcsolatban eltelt egy hónap. Sikerült azóta előrelépni a megvalósulás útján?

te_o Creative Commons License 2003.05.05 0 0 12894
He-He :))))))))
Kérdezzed meg, nem akar -e ő is befizetni. :)
te_o
Előzmény: fekvőrendőr (12891)
szőri Creative Commons License 2003.05.05 0 0 12893
Sziasztok!
Tervezem egy Poljot chrono (Albatros/ Blue Angel) beszerzését (a topic "bűne"). A poljot.hu-t ismerem, de jó lenne kedvezőbb áron találni ilyet (bocs azoktól, akik a cégben érdekeltek). Tanácsok, esetleg eladó darab valakitől?
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.05.05 0 0 12892
APT
mél ment az oldaladdal kapcsolatban
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.05.05 0 0 12891
Feltettem neki a kérdésed, csak hümmögött és legyintett, szerintem az emberiségbe vetett minden hite elhagyta.
fekvőrendőr
Előzmény: Sarkany (12890)
Sarkany Creative Commons License 2003.05.05 0 0 12890
off
A kollegád - az összeget látva - hogyan jellemzi a homo sapiens hungaricus általános elmeállapotát? :))
on
Előzmény: fekvőrendőr (12886)
Gaborchi Creative Commons License 2003.05.05 0 0 12889
Öccse, engem érdekelne a Speedmaster, bővebb információt hol kaphatok? (Pl azt, hogy hol lehet megtekinteni, és ha tetszik, kivel kell alkudozni.)
Az itt megadott e-mailemre jöhetnek az infok.
Előzmény: öccse (12862)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.05 0 0 12888
Gyürke !
A vöröscsillagos számlap nem zavaró a viselés közben ?
(A BURAN-okon is ezen tudok a leginkább fennakadni. ):
Előzmény: gyürke (12874)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.05 0 0 12887
Köszönet Öccse a "Rolex idegen órái" albumommal kapcsolatos pozitív véleményedért.
Sikerült-e valóra váltani szándékomat és valóban áttekinthetőbb lett-e a képgyűjtemény (a kapcsolódó képeknek a fő kép képaláírásába linkelésével) ?
(Azért is kérdem, mert a régit is ismerő külső szemlélő nyilván objektívebben látja, mint én, aki összeállítottam.)

...

Egyébként a Comex feliratú órák valószínűleg most is gyártásban vannak. De nem össznépi felhasználásra, hanem a francia COMEX cégnek, aki mélytengeri kutatással foglalkozik. Korábban szerény 20 db/év készült a cégnek, namost ezek közül bármelyik kikerült darabot megcsípni még a horrornál is horrorabb áron lehet csak.
És leginkább teljesen normális Rolex számlappal akadtak, amit kiegészítettek a Comex logóval. Nyilván a Rolex emblémázatlan még az amúgy is ritkák közül is a fehér holló.

...

A Tudor-odban pedig nyilván más szerkezet lapul. Készültek azok többfélével is. Az albumbéli képen látható FHF alapútól kezdve ETA, AS (ha jól rövidítem) és még lehet, hogy más is akad. Szerintem megbontva derül ki, hogy melyik, de azt így megtekinteni nyilván ráér még.

Előzmény: öccse (12863)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.05.05 0 0 12886
MMII
Ismét eltelt egy hónap, az egyenlegünk átlépte a bűvös másfélmilliót, pontosan 1.502.892 Ft.
A befizetések:
1 A Báró 30.000
2 A Báró 30.000
3 A Báró 30.000
4 Acid 10.000
5 Altefnégy 30.000
6 Appius 30.000
7 APT 10.000
8 Diffi 10.000
9 Dipteros 35.000
10 Dupla By-Pass 30.000
11 Fekvőrendőr 30.000
12 Gerro 30.000
13 Gerro 30.000
14 HÁ 10.000
15 Hayloft Ezekiel 10.000
16 Hayloft Ezekiel 10.000
17 Henok 30.000
18 Herkules Zoltán 50.000
19 irninehez 30.000
20 irninehez 30.000
21 IWC-FAN 35.000
23 Jozs 10.000
24 Leone 35.000
25 Markoiii 35.000
26 Mazsola 30.000
27 Mechanikus 50.000
28 Morgen-Red 30.000
29 Micsike 35.000
30 Nihao 30.000
31 Nyikolaj II 30.000
32 Öccse 30.000
33 Panerai 30.000
34 Panerai 30.000
22 PAPUGAJA 30.000
35 Passionata 30.000
36 Potyoro 50.000
37 Robicsek 35.000
38 Sándor12 30.000
39 Sárkány 35.000
40 SPO (Sopron) 10.000
41 Sükösdg 10.000
42 Sükösdg 10.000
43 Swatch 10.000
44 Szaki 30.000
45 Szucsr 10.000
46 Te_o 30.000
47 Tszilard 30.000
48 Valvoline 30.000
49 XXL 50.000
50 Lepke 35.000
51 még egy soproni 0 /10.000 Ft. Panerainál/
52 Robicsek 35.000
53 HG 0 /10.000 Ft. Panerainál/
54 Altefnégy 30.000
55 Pápai Gábor 35.000

fekvőrendőr

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.05 0 0 12885
Bocsánat, csak a Seamaster széria férfi méretű óráiba rakja ezt a szerkezetet. /Omega cal.1538/
Előzmény: Törölt nick (12884)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.05 0 0 12884
APT: akkor megnyugodhatok? Egy aránylag új ETA kvarcszerkezetről van szó, amit az Omega rakosgat bele manapság a legtöbb hárommutatós órájába. /Seamaster, Aqua-Terra, stb./
Előzmény: APT (12883)
APT Creative Commons License 2003.05.05 0 0 12883
potyoro: Hogy normális-e? Az, egy sajátságos módja a dátum és időállításnak, találkoztam már hasonlóval. Egyszerűbb a mechanika egy kicsit, a koronával csak egy kontaktust vezérelsz.

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Törölt nick (12882)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.05 0 0 12882
APT: normális dolog az, ha egy analóg kvarcóránál dátumállításkor a korona kihúzása után nem a dátum ugrik, hanem a kismutató óránkénti lépésekben ugrik, és 12 óránál lép a dátum? Más is válaszolhatna, mert nagyon kíváncsi vagyok! Köszi:Tamás
te_o Creative Commons License 2003.05.05 0 0 12881
öccse!
Az 525 -ös 17 köves volt, és az egyik legjobb Marvin. A 15 köves talán egy régi 560- as.

APT!
Jók a "kiegészítések"!

te_o

Előzmény: öccse (12876)
panerai Creative Commons License 2003.05.04 0 0 12880
Ja: a GEVRIL 200.000Ft
Előzmény: panerai (12879)
panerai Creative Commons License 2003.05.04 0 0 12879
REKLÁM:

Eladó gyűjteményem két darabja, egy

MOVADO KigMatic automata chronograph Valjoux werkkel (használtas állapotban)a kép nem róla készült 120.000 Ft-ért, és egy

GEVRIL TriBeCa Chronograph Eta werkkel (eta 2824-2 Dubois Depraz 2020-as modullal így 51 köves a werk) az óra új állapotban doboz papírokkal. Nagy fájdalmam eladni Őt, mert ezt az órát Amerikából rendeltem, hosszas nyálcsorgatás után, ugyanis a Paul Newman Daytona replikája, 100m-ig vízálló csavaros koronával és csavaros gombokkal, limitált kiadás ez a 008/500-ik darab.

Új vágyaim vannak és sajnos ezeket fel kell áldoznom hozzá.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

A Báró Creative Commons License 2003.05.04 0 0 12878
Sziasztok!

Kellene egy Ősi strela szerkezet, (3017-es 19 köves)akár roncs is, tok illetve számlap nélkül!!!

Köszi 06 20 9 545248

APT Creative Commons License 2003.05.04 0 0 12877
Kiegészítettem a lapom óratörténeti részét egy kis anyagtechnológiai résszel, valamint az idehaza használatos régi és új nemesfémjelekkel. Szerintetek mi illene még ide? Ötletek?

ORAGYUJTEMENY

öccse Creative Commons License 2003.05.04 0 0 12876
Üdv gyürke!

A Marvinban 525-ös werk van?

öccse

Előzmény: gyürke (12874)
glashuette Creative Commons License 2003.05.04 0 0 12875
WatchFun: Messerschmitt jelentkezését ne is várd többé, a hírt elolvasva lenyelte a karóráját. :o)
Ez lett volna az első alkatrésze a MoonWatch-nak...
Előzmény: WatchFun (12873)
gyürke Creative Commons License 2003.05.04 0 0 12874
hello

hát hogy ne szomorkodj írok.
vettem egy új vosztok komandirszkie légvédelmi admirális ,na ezt jól meg aszontam órát.kézi felhúzós nagyon megszerettem szerintem a régi vosztok szériából ez a legszebb.

így néz ki:
http://www.vostok-inc.com/index.php?do=col&lang=eng&group=commander&watch=com46&start=11

mellesleg eladó egy 15 köves marvinom.

WatchFun Creative Commons License 2003.05.03 0 0 12873
Üdv topik,

eléggé elszótlanodott (elbillentyűtlenedett) a társaság... Vagy csak én nem látok hozzászólást két napja?

Az Omega acélszíj már nem eladó, több, a neten talált kép alapján felszereltem az acél-arany Constellation-ra, azóta le sem lehet cibálni a kezemről :)))

WF

...puma Creative Commons License 2003.05.01 0 0 12872
:-) aranyos

hát igen ilyen az ember valami után vágyakozik mindig.
De egy inteliogens ember azért be tudja lőni, hogy mi az amit megvehet és mi az amit csak csodálhat és nem akar mindent mindenáron megveni, hanem csak azt amire tényleg szüksége van még ha esetleg több pénze is van.

azért remélem, hogy ahogy javul a gazdasági hjelyzet Mo. -n és hamarosan eljön az idő, hogy megveheted könnyedén kedvenc órádat 1/2-ed havi fizetésedből is.

Előzmény: glashuette (12871)
glashuette Creative Commons License 2003.05.01 0 0 12871
...puma: Nem adtam el. Mióta átolajozták az Edison utcában és éjszaka az oldalán pihen tökéletesen pontos. Meg tudok őrülni attól, ha +3-as egy Zenith chrono. A Chopardot bármelyik pillanatban megvehetném, de nem engedhetem meg magamnak. Más dolog az, hogy valamit ki tudok-e fizetni, meg megint más hogy azon a nívón élek-e. Nem azon élek és ezért nem veszem meg. Másrészt ha megvenném, egy héten belül ki kellene néznem egy következő darabot, amelyre aztán megint 4 évet ácsingóznék. Vannak fontosabb dolgok is az életben. Mindig eszembe jut hogy a fiaimat a 400 forintos pöttyös labda is rabul ejti és elszórakoztatja. Kell, hogy maradjanak álmai az embernek. Mondjuk egy Chopard automata...
Előzmény: ...puma (12851)
norway Creative Commons License 2003.05.01 0 0 12870
Köszönöm a segítséged!

Nem tudom, vajon milyen minőségüek ezek az órák. És milyen árban lehetnek. Diesel nem kimondottan óragyártó cég, tehát szerintem nem húzós az áruk, de meglátjuk.

Előzmény: panerai (12869)
panerai Creative Commons License 2003.05.01 0 0 12869
Ez lesz a nehéz akció! Ha jól emlékszem a Petőfi S. utcában a többször emlegetett Helvétia boltban vannak DKNY-ek és CK-k plussz a Fossilnek is vannak hasonló órái. Dieselt ha létezik Mo-n akkor Plázákban kell keresned, Diesel boltokban. Nézzd meg a www.diesel.com-ot ott vann óra választék +forgalmazói lista és lehetséges a rendelés is (sajnos csak USAban, de hátha van más mód pl. ebay).
Ezzel a fazonnal az a baj, hogy nem éppen a közízlést takarja ezért a kereskedők félnek ilyet rendelni, tehát nagy mázlid kell legyen ha találsz kicsiny hazánkban ilyen órát.
Előzmény: norway (12868)
norway Creative Commons License 2003.05.01 0 0 12868
KÖSZÖNÖM!!!!

Hol tudok ilyet Budapesten venni???

Előzmény: panerai (12867)
panerai Creative Commons License 2003.05.01 0 0 12867
Norway:Divat cégek csinálnak ilyeneket, mint a CK (Calvin Kline, DKNY Donna Karan New York vagy szvsz. a legvalószínűbb a DIESEL. Amiket ide linkeleek azok Dieselek:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

és stb...

a dieselnek rengeteg ilyen fazonja van, ha erre gondoltál.

Előzmény: norway (12866)
norway Creative Commons License 2003.05.01 0 0 12866
Sziasztok!

Egy különleges órára lenne szükségem, amit még Magyarországon nem láttam, de én nagyon szeretném megvenni, ezért kérem segítsetek!

Ez az óra úgy néz ki, mintha egy bőrszíjas-karkötő lenne. Egy vastag bőrszíj és ebbe van az óra beépítve. Általában maga az óra, a számlap kocka alakú szokott lenni.

megjegyzés: ilyet már lehetett látni Dave Gahanan a Depeche Mode énekesén.

Előre is Köszi mindenkinek!!!

panerai Creative Commons License 2003.05.01 0 0 12865
Drempee: És mi van ha tényleg szöget lát? Akkor is csak képzelődik? Én például a PP Nautilusra vagy az AP Royal Oakra sosem mondtam, hogy Rolex copy. De a többi... :-))

OFF:Titkon reménykedtem, hogy addig nem topicozol míg 542/1-es ügynök el nem hagyja az intézményt:-) Nehogy személyes bosszú tárgya legyen:-)))

Előzmény: drempee (12864)
drempee Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12864

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

ACHTUNG! ACHTUNG!
Német nyelvű „Omega Speedmaster, The Moon Watch” c. könyvemet angol nyelvűre cserélném!!!

PANERAI - Az Apella-Daytona párhuzamról az a bizonyos kalapácsos ember jut eszembe, aki mindenben szöget lát. Lassan, ha egy órának számlapja és mutatója van, az feltehetően Rolex koppintás :) OFF: Volt szerencsém megismerkedni egy rendkívül kedves megnyerő emberrel, fedőneve 542/1!

M-Attila – Mail megy.

Más: Az elérhető árú, minőségi órákról esett szó, hát ma megtapogattam az alábbi darabot (90k), egészen beleszerettem.


[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

öccse Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12863
Oyster!

Ismételten megnéztem az összeállításod és még mindig tetszett!Nekem is hasonló a Tudor Oysterem,de abban 21 kő van.Hogy miért?Sajnos belülről még nem láttam,de valami hasonló lehet.Ezeket a Comex-eket gyártják még?

Előzmény: Törölt nick (12847)
öccse Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12862
Üdv mindenkinek!

Ismételten megkért egy barátom: Speedmaster rajongóknak eredeti,60-as évek vége,70-es elejére datált, jó állapotú óra eladó.

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12861
Köszönöm a részletes választ, de még a jövőben sem készülök Daytonát vásárolni, ha aranyóra, akkor nekem a Nyikoláj-2 fehér változata jön be. Rolexből pedig a Sea-Dweller, vagy a Submariner. Kellemes hétvégét mindenkinek! Milyen lesz MIMIMI?
...puma Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12860
ja és az öreg(kb.80év) faliőórám junghaus azt hiszem, és jól müködik, a dobozát most kezeli le az asztalos.

szerintetek mit érhet?

panerai Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12859
Gilbert:Én is ilyesmiket mondanék a feleségemnek ha kinézne egy ilyen fehér arany Daytonát! :-)

Tudod miért vesz a Skót a feleségének brilles Rolexet születésnapjára és miért nem Mercedest?
Mert kamu Mercedest még nem gyártanak!
(persze van SSangyong megj.)

Előzmény: Gilbert (12858)
Gilbert Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12858
Előzmény: Gilbert (12857)
Gilbert Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12857
potyoro!

Sajnos az otthoni arakkal nem vagyok tisztaban, de annyit elmondhatok, hogy itt egy borszijas Daytona ujonnan $ 12.000CAD and up! Legalabbis szombaton a La Swiss-ben ennyi volt! Ahogy az Ebayen nezegetem sem sokkal jobb a helyzet $ 7.000-10.000 US korul vannak az atlagarak!

Előzmény: Törölt nick (12853)
APT Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12856
potyoro: Az arany Daytonák úgy 17000 Eurótól vesznek startot (bőrszíjjal), a felső határ az, hát az nincs... RD-t forgalmaz a HOT (www.swissmade.hu), ott tájékozódhatsz az árakról. Nem éppen filléres darabok, az tény!

panerai: Szerintem nézd át az Apella kínálatát. Nem csúgya, és koránsem "szolgai másolat" a kollekció. Túlságosan meghökkentő darabok nincsenek, de szerintem szép órák, és nem nevezném őket jellegtelen másolatoknak. Az órák terén csodákat tenni már amúgy is nehéz, évszázadok óta kitaláltak szinte minden formai és számlapvariációt. Gondolj arra, hogy milyen végtelenül letisztult órák a NOSMOS-ok, semmi "új" nincs benne, minden formát legalább 200 éve használt valaki, de ezzel együtt mennyire szerethető és szemet nyugtató-gyönyörködtető darab mindahány a maga funkcionális egyszerűségében. Mindenesetre az Apellák nekem tetszenek és az áraik korrektek, a minőségük jó. És hasolóképpen jó a véleményem a Tissot v. éppen Certina számos modelljéről. A Rolex v. a Patek territóriumát pedig nyilván nem ők fogják veszélyeztetni (majd az MMIII! ;)) ).

ORAGYUJTEMENY

panerai Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12855
Nehéz árat mondani, ert az acél Dayton drágább mindig, mint a lista ára (a lista árra 6000-6500 euró körül mocorog a mostanit nem tudom pontosan, de erre van a net) egy évvel ezelőtt úgy 10-10.5 ezer euróban cserélt gazdát az acél Daytona, mostanság kevessebért mennek (úgy 9000 euróban). Az arany-acél mindig olcsóbb az nem annyira kelendő, viszont aranyra nem tudok árat mondani, mert abból van bőrszíjjas és arany szíjjas is, de nem mindig biztos, hogy olcsóbb a bőrös ugyanis abból számtalan limitált extra széria van (meteorit számlap, különböző nőies színű számlapok etc.) de az a jellemző, hogy kb egy árban van a bőrszíjjas és az aranyszíjjas Daytonák (15-18ezer euró). Ja és a Pali bácsié, az eredeti régi kézifelhúzos,acél , 60-as évekbeli 25-30ezer euró.

Jó vásárlást kívánok mindenkinek, és kellemes időtöltést a hosszú hétvégére.

Előzmény: Törölt nick (12853)
M-Attila Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12854
Ennek az Omega Dynamic-nak a 04../1973-as példánya eldó sorba került egy ismerősömnél. Ha esetleg érdekel valakit, szívesen összehozom a feleket.
Előzmény: drempee (12671)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12853
De hát a Palkónak már van! De komoly:itthon mennyi lenne egy RD? Én még nem láttam bótban, csak egy ismerősöm karján, ő valami ötmilkóról beszélt.
Előzmény: panerai (12849)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12852
Akkora tárhely nem áll rendelkezésemre... ;-)
Előzmény: Törölt nick (12850)
...puma Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12851
nagyon élvezem a hozzászőólásaitokat, nagyon élvezetes olvasni az írásaitokat(kb. 1/3-nál tartok) különösen APT és GLASHÜTTE hozzászőólásai tetszenek, meg a többieké :-)

GLASHÜTTE: megvetted már a chopardot, vagy még a zenithed van ?

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12850
OYSTER: miért nem csinálsz olyan gyűjteményt, hogy Rolexet lemásoló órák, vagy már van?
panerai Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12849
APT: Az "egy fillért sem költöttek designra"-t nem az Appela ára miatt mondtam, azzal én is tisztában vagyok, hogy nagy példányszámnál nem jelentős ez az összeg, még akkor sem ha Gerald Genta tervezi, én ezt az ötlettelenségre és a szolgai másolás szinonímájaként írtam. Az általad is dicsért Tissot Lord jó példája annak, hogy aki akar az tud új karaktereket alkotni.

Potyoro: Félhívtam Újember Pál cimboránkat a Daytona árak miatt, azt mondta nem olcsók Ő is inkább Appelát vesz.

Értesüléseim szerint Messert látták Appelában a Cappelában:-)

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12848
Na megvan, pont ilyen órát láttam a Helvetia-ban. 118ezer, kronométer bizonylat. [A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12847
Üdv Mindenkinek, aki még fel-fel lel némi mítoszt is a Rolex-ek körül (aminek létére APT is volt kedves utalni).

Szóval, hogy érdekesebbé tegyem az egészet, én rendszeresen gyűjtögetem az ezzel kapcsolatos képeket. És a múltkori furcsaságokon túl egy másik érdekes nézőpont alapján is csoportosítottam őket. Ugyanis a mostanában is szóba került szokásukon túl - miszerint alkalmanként idegen szerkezetre épül az órájuk - akad még más, a megszokott Rolex-ektől eltérő, pld. idegen márkanevű modelljük is.
Namost én ezeket egy kalap alá vettem és együttesen bemutattam "a ROLEX idegen órái" albumomban.

Tudom, hogy egyszer már szóba hoztam, de azóta jelentősen sikerült is kibővítenem a képgyűjteményt. Sőt, itt is megcsináltam azt (az áttekinthetőség érdekében) , hogy az adott órához, márkához kapcsolódó egyéb képeket a képaláírás megfelelő szövegrészeihez csatoltam, amikre klikkelve azok is megnézhetőek.

Tehát :

"A ROLEX idegen órái"
Előzmény: APT (12827)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12846
www.poljot.hu/mmii
Előzmény: Hayloft Ezekiel (12845)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12845
valaki plíz küldje el a MMII számlaszámot, hogy hétfőn küldhessek egy kis pénztmagot...

írtam fekvőrendőr itteni mailjára, de nem reagált

Gilbert Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12844
Előzmény: rogergerro (12836)
Mechanikus Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12843
Helvetia Ora Ekszer - 1053 Bp. Petofi S. u. 8 T.: 266 4176

Előzmény: rogergerro (12836)
te_o Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12842
Ja, az IWC újra erősít a sok szörnyű év után, persze a régiekre értettem amit írtam. Az új 5000 -es pedig szintén nem rossz. Persze annak, aki szereti az automatikát. :)
te_o
Előzmény: Törölt nick (12840)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12841
Hű, a B.P. a kedvencem!
Előzmény: Törölt nick (12840)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12840
Automata? Phű... De egyébként a cal.5000 ami Big Pilotban és újabb modellekben is van, szintén manufakturális darab.
Előzmény: te_o (12839)
te_o Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12839
APT!
Gratula az IWC -hez! A szerkezete különösen király, én is fenem a fogam ilyenre! Ez az automata az IWC legendás szerkezete, és talán az utolsó manufakturális darabjuk.
te_o
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12838
Valami bekattant: Helvetia órabolt?
Előzmény: Törölt nick (12837)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12837
Sajna én nem találtam, Budapesten a Petőfi Sándor utcában az Orex és a Poen között kb. félúton van egy szaküzlet, annak a kirakatában láttam a legnagyobb választékot.
Előzmény: rogergerro (12836)
rogergerro Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12836
Sziasztok!

Felcsigáztatok Apella ügyben! Hol lehet utánanézni a modelljeiknek? Van site-juk?


Üdv,

Gerro - Honlap
Plébános Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12835
köszi a választ, majd ballagásra megyek ajándékot venni. meg lehet magamnak is, de nekem már van egy poljotom, ami egy pár felszállást (100 körül) már kibírt velem. kabala.

plébános

Előzmény: Mechanikus (12735)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12834
PANERAI: mennyibe kerül újonnan egy olyan arany Daytona, amit Apelláék lekoppintottak? Én csak a Submariner árát tudom, az egymillió pénz.
Előzmény: panerai (12830)
APT Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12833
panerai: Azért az erős túlzás, hogy csak úgy lekoppintották a Daytonát. Hasonlít rá, mint ahogy millió más óra is hasonlít rá. De ezzel együtt azt Te sem gondolod, hogy egy sokezres-sokszázezres, avagy többmilliós példányszámban készülő óra majd a designer tervezői díja miatt lesz drága, és kerül az előállítási ár sokszorosába. Egy új, feltörekvő márka esetén (és az Apella ilyen, ugyan bír némi tradícióval, de az utóbbi időben "kapcsolt rá) pedig általában természetes, hogy már elfogadott, bevált, kockázattal nem fenyegető formatervekkel áll elő.

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: panerai (12830)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12832
MMII
Dipteros! Megérkezett az átutalt 5000 Ft.
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12831
Ha csak erről van szó, akkor teszek a plágiumra! :-) A Daytonát meg hordja Újember!
Előzmény: panerai (12830)
panerai Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12830
Arról sem feledkezzünk meg Appela chrono ügyben, hogy designra egy fillért sem kellett költeni, elég volt a jó öreg sokat emlegetett Daytonát lemásolni!
Előzmény: Törölt nick (12828)
APT Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12829
potyoro: Közelről is bizalomgerjesztő. A kronométerük minőségben engem az FC Heartbeatomra emlékeztetett. Az FC pedig kiválóan kidolgozott óra, az egyik kedvencem, minőségben és megjelenésben szerintem minden kritikát kiáll! A 7750-es aranytokos Apella kronó pedig kifejezetten impozáns, olyan áron, amilyen áron sokan még ugyanezt acéltokban kínálják. És azért sorolhatnánk még hosszan az aránylag józan árképzésű gyártókat, szépek a Davosák, Delbana-k, és például a Jean'd Eve olyan biretrográd órát ad kifogástalan kidolgozással, tartós, megbízható minőségben 1500 Euróért, amiért mások rögtön az 5-10-szeresét kérnék. És ezek az órák használtan is jobban tartják az árukat.

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Törölt nick (12828)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12828
Valóban, az Apella márkát én is kiszúrtam. A kronométrük 118ezer forintba, az arany kronográf 476ezer forinba kerül 0kilométeresen. Tudom hogy különbözőek az ízlések, de nekem mindkettő tetszik. A képen nem pont az a kronométer van, amit üzletben láttam, de távolról tökéletesnek tűnt a kidolgozás. [A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n] [A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Előzmény: APT (12827)
APT Creative Commons License 2003.04.30 0 0 12827
glashüette: Vannak azért tisztességes vételek is. Szerintem például az összes Tissot, Certina reális és normális áron kapható. De ide sorolhatnánk a ROAMERT és megannyi társukat is, amelyek jó, de nem prémium márkák, és értékarányosnak nevezhető árakat diktálnak. De nem "horror" a SINN v. FORTIS árainak zöme sem. De amikor egy acéltokos-kaucsukszíjas, nem túl szép és nem túl praktikus, igencsak középszerű minőséget takaró, ETA tucat kvarcszerkezetes női óráért el akarnak kérni 200eFt-ot, akkor azt meglehetősen súlyos tisztességtelenségnek tartom. Ellenben amikor 120-130eFt-ért kapsz egy "gigantikus", zafírüveges, kifogástalanul kidolgozott, gyorszáras acélcsatos, tényleg a "nagyokkal" versenyképes minőségű Tissot (kvarc) kronót, ill. ugyanezt 7750-el 230-240eFt környékén, akkor az reálisan hangzik. De például érdemes megnézni az APELLA felhozatalát is, nem egy fajsúlyos név (még), ez nem is vitás, de százezer körül igen becsületes kidolgozású, COSC minősített automatát, elől-hátul zafírral, acélcsattal kiszerelve azért nem rossz ötlet megvenni. Félmilliós összegért van igencsak szépen és jól megcsinált 7750-es aranytokos kronójuk, ez is reális. Ezzel együtt, természetesen ezek is veszítenek az árukból használtan, de én arra céloztam, hogy mondjuk egy RADO v. MOVADO már újonnan is csak ezekkel a hozzájuk képest féláron mért órákkal arányos minőséget nyújt, miközben "mítoszról" aligha beszélhetünk, a RADO-nál még az APELLÁ-nak is nagyobb múltja van, a MOVADO pedig szerintem minden szempontból összemérhető mondjuk a TISSOT-val. Kivéve az árait... És azért el kell ismerni, hogy egy Rolex-el, IWC-vel, JLC-vel (etc..) "mítoszt" is veszel, nem csak órát.

öccse: Köszönöm, nekem is nagyon tetszik! A tok a szokásos 18K-s súlyos IWC tok (20g), szép új "halas" koronával (az óra 1974-es). Tűnődöm rajta, hogy lehetne róla is egy kis "élveboncolásos szeánszot" írni, hisz nagyon érdekes, még saját IWC automatika, és egy szerkezeti takarítás végül is ráférne. Ha lesz időm, megcsinálom. A leírásod alapján a Longines értékét 40-70eFt közé tenném, de igazándiból látni kellene, érhet kicsit többet és kevesebbet is.

ORAGYUJTEMENY

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.29 0 0 12826
Ezt én nagyon jól tudom! ;-)
Előzmény: APT (12823)
öccse Creative Commons License 2003.04.29 0 0 12825
APT!

Ez gyönyörű!Gondolom aranytok,ahogy illik.A számlapja texturált?Gratulálok hozzá!

Érdeklődni szeretnék,hogy egy négyszögletes acéltokban,jó állapotban,428-as v. 824-es werk-el eredeti acélcsattal egy Longines mennyit érhet?Tudom,hogy ebből kevés van a piacon,kb. 40-50-es évekbeli lehet.
Köszönöm.

Előzmény: APT (12823)
glashuette Creative Commons License 2003.04.29 0 0 12824
APT: Mondj legalább 1-et, amelyik újonnan az árának a felénél többet éri (nem Neked, hanem úgy általában). Ilyen óra nincsen, márcsak a kisker haszonkulcs miatt sem, a Rolex 1100%-os gyári haszonkulcsáról nem is beszélve...
Előzmény: APT (12823)
APT Creative Commons License 2003.04.29 0 0 12823
potyoro: No ez meg nekem nem jön be.. De ne keseredj el, nekem az SMP "sem fekszik". De tény, ami tény: a RADO-nak jószerént egy órája sincs most, ami az árának a felénél többet érne - legalábbis szerintem. A bőr/kaucsukszíjjas női kerámia és acél óráik árai pedig egyenesen arcátlanok. Bár ez ugyanígy elmondható a hasonszőrű MOVADO-ról is. Majd használtan, reálisabb áron cserkészem be a nekem tetsző darabokat. De hát én amúgy is a klasszikus darabokat kedvelem, az aktuális kedvencem most éppen ez az új szerzemény:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Messer: A COSC-ot azért nem erőlteti a JLC, az IWC, a Patek, a V&C és több hozzájuk hasonló silány, svájci tömegcikkgyártó sem.. El vannak valahogy nélküle..

No és frissítgettem ezt-azt, sikerült szert tennem pár érdekes újabb darabra!

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Törölt nick (12822)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.29 0 0 12822
Nekem a Rado-k közül ez dobogtatta meg kicsi szívemet, csakhát 470 ezerért kicsit húzós. :-( [A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Előzmény: APT (12812)
glashuette Creative Commons License 2003.04.29 0 0 12821
Messerschmitt: Ja, persze. De csakis olyanokat, amelyek +6-on belül maradnak :P
Előzmény: Törölt nick (12820)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.29 0 0 12820
A COSC svájci werkeket minősít, ennél jobb magyarázat nem kell, nem?
Előzmény: glashuette (12818)
glashuette Creative Commons License 2003.04.29 0 0 12819
...puma: Végleges órát nem tudsz venni, amint veszel egy "véglegeset", másnap valamelyik cég előrukkol egy olyannal, amelyik jobban tetszik majd...
Előzmény: ...puma (12811)
glashuette Creative Commons License 2003.04.29 0 0 12818
Messerscmitt: Gyengécske a Lange site, apró betűs, kis fotók, gyenge magyarázatok (mint pl. miért nem COSC minősítésűek az órák. Azért +7 +8 sec/nap nagyon durva a XXI. században. Kénytelen leszek a Chopard werkjénél maradni? Pedig a Langematic pofás darab, de félnék, egyik nap összetörném a mozsárban, ha +8-at hozna nekem... :o)
Előzmény: Törölt nick (12816)
markoiii Creative Commons License 2003.04.29 0 0 12817
Há' vitrinbe terveznek, nem szőrös karokra, ez az ő hibájuk.

Van egy órám, egyébként, mely igen bájos, miként csínos karszőrjeim körülfonják...

Előzmény: Törölt nick (12816)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.29 0 0 12816
Gondolj utána alaposabban, szerintem nem ilyen rossz a helyzet. Az, hogy az órák nem mutatnának jól az ocsmány, szőrös karodon, amit még egy gorilla is szégyellne, nem a designerek hibája... ;^))
Előzmény: markoiii (12815)
markoiii Creative Commons License 2003.04.29 0 0 12815
Ha jól utánagondolok, kevés olyan (mai) órát láttam eddig, amelyik kézen jobban mutatna mint vitrinben. Hiába no, a formaművészetek siralmas kort élnek máma...
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.29 0 0 12814
Azaz jelenthetne...
Előzmény: Törölt nick (12813)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.29 0 0 12813
Nosza rajta !
Úgyis kérdéses még, mit is jelethetne az MMIII (?).
Előzmény: APT (12812)
APT Creative Commons License 2003.04.29 0 0 12812
A Quinting azon két "karcóra" egyike, amelyre fenem a fogam (a másik egy RADO Ceramic). Azért ez egy érdekes darab, az összes mutatót forgó zafírtárcsák hordozzák, amelyek középen csak csapágyazva vannak, és meghajtást a peremükről kapnak. Igaz, a sok zafírtárcsa miatt elég vastag és nehéz az óra, meg hát a szőrös kéz is kikandikál alóla, de akkor is nagyon jópofa. Egy kis hiányossága van a konstrukciónak: a peremben körbeépített szerkezetet csak egy kis méretű elem látja el - nagyobb nem fér el - és ez a kronófunkciók intenzív kihasználásánál az átlagnál hamarabb lemerül. De akkor is nagyon pofás, meg kellene csinálni mechanikusban, billegővel, garantált sikere lenne!

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Törölt nick (12803)
...puma Creative Commons License 2003.04.29 0 0 12811
KÖSZÖNÖM , MAJD AMIKOR VÉGLEGES ÓRÁT VESZEK , MEGINT MEGKÉRDEZLEK BENNETEKET, ÉS ADDIG IS OLVASOK MINDENM HOZZÁSZÓŐLÁST, ÉS MEGSZERETETTÉTEK VELEM AZ ŐÓRÁKART.

Előzmény: APT (12809)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.29 0 0 12810
Valami rémlik! Olyan, mintha egy karcról kértem volna szerkezeti képet! :-))))
Előzmény: Törölt nick (12808)
APT Creative Commons License 2003.04.29 0 0 12809
puma: A Marvin 560 "becsületes, istenfélő" werk, jól kidolgozott, tartós, megbízható darab. Amúgy semmi különös, megbecsült középkategóriás órák voltak a maguk idejében. Használd egészséggel!

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: ...puma (12805)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.29 0 0 12808
A Quintingről volt egy hosszabb cikk valamelyik korai ÓM-ban.
Előzmény: Törölt nick (12806)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.29 0 0 12807
Íme, de mire számítasz, nagyon más nem lehet... :^))


Előzmény: Törölt nick (12806)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.29 0 0 12806
MESSER: ez a második nincs meg a hátlap felől?
Előzmény: Törölt nick (12803)
...puma Creative Commons License 2003.04.29 0 0 12805
szóval 560-as a marvin szerkezete . mi a véleményetek róla ?

az a helyzet, hogy elhatároztam, hogy őórát veszek, én pedig semmit sem tudok az őórákról. nohát pedig én semmit nem szoktam ugy venni, hogy nem járok utána, ugyhogy ugy gondoltam kiolvasom ezt a topicot(3800 körül járok) akkor biztos tudni fogom milyen őórát érdemes venni. addig is amig a végére érek, meg eldöntöm ki tetszik, addig is vettem átmenetileg ezt a marvin tisztelt topiktárstőól.

u.i.: lenyügözö mennyire értetek az órákhoz, és örömteli, hogy veszekedés nélkül békében tudtok beszégetni kedvenceitekröl, nem ugy mint pl a hifisták.

Passionata Creative Commons License 2003.04.29 0 0 12804
vagy a f@rk@d ....:)
Előzmény: Törölt nick (12802)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.29 0 0 12803
És ha a gyantázás megvan (a mellkasodról se feledkezz meg), akkor akár ezt az órát is hordhatod.


Előzmény: panerai (12799)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.29 0 0 12802
Gyantáztasd le a csuklód!
Előzmény: panerai (12799)
te_o Creative Commons License 2003.04.29 0 0 12801
Ezek a klasszikusok mindg bejöttek, a tokfülek formája most megint az 50-60 -as éveket idézi. Kíváncsi vagyok, mikor jön elő megint a cseppfül. :)

te_o
Időmérő

Óráim

Előzmény: panerai (12799)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.29 0 0 12800
Azt én sem mondtam hogy hordanám, de szerintem jól néz ki.
Előzmény: panerai (12799)
panerai Creative Commons License 2003.04.29 0 0 12799
Nem szeretem az olyan órát aminek a szerkezete nem tölti ki az egész tokot! Volt egy ilyen Fero nevű órám ami egy az egyben erre a Roamerre hajazott, nézni jól nézet ki, de hordva nem állt jól, ki akarja az óráján keresztűl a saját karszőrzetét nézni?
Előzmény: Törölt nick (12797)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.29 0 0 12798
Juj, de tetszik!
Előzmény: Törölt nick (12797)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.29 0 0 12797
A Roamer pedig visszavág...


panerai Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12796
A Nomos pedig végre belerakta acéltokba az új szerkezetét az 1TSDP-t, 690eurós árban, igaz csak 125 db-os limitált WEMPE-s kiadásban.
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12795
Csóróknak most hozta ki a Lange az arany verziót, az csak ~30.000USD...
Előzmény: Gilbert (12794)
Gilbert Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12794
Pont egy ilyenre faj a fogam nekem is:-) Lehet inkabb fogorvos lesz belole mint ora:-))
(kb: $40.000-be faj egy ilyen):-((
Előzmény: Törölt nick (12790)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12793
Krumpli az az óra! :-)
Előzmény: Törölt nick (12790)
markoiii Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12792
Kontakt und Beratung a Messer által belinkelt oldalon... :)
Előzmény: szov (12791)
szov Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12791
sziasztok,
kepzomuvesz vagyok, nem igen vagyok jartas az orak vilagaban, szeretnek egy specialis oraszerkezetet elkeszitettetni es ehhez keresek egy megszallotat egy igazi 'szakit', aki segitene megepiteni e szerkezetet, fokent az izgalmas kihivas miatt.
ha ismertek olyan orast, aki szeret kiserletezni, uj masinat alkotni vagy legalabb van valami tippetek, merre fele keressem az illetot, kerlek irjatok ide vagy a szov@hotmail.com-ra!
koszonet
szov
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12790
Működik a Lange site.


öccse Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12789
Üdv mindenkinek!
Egy ismerősöm eladná 60-70-es évekbeli Speedmaster-ét,250 e-ért.Állítólag jó állapotban van,bővebben később tudok információt adni.Címem:balaja@axelero.hu

Bocs az off-ért!

markoiii Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12788
Hiába no, tudok élni!
markoiii Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12787
...s bömböltetem a gombéjdenszbendet...
Előzmény: markoiii (12786)
markoiii Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12786
Csakis a jobbfajta tablettásbó'...
Előzmény: Törölt nick (12785)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12785
...az anyósülésre cuppantod a kannásbort...
Előzmény: markoiii (12784)
markoiii Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12784
...azt' zsebembe' egy pakli Főnix-szel bepattanok a Wartburgomba...
Előzmény: markoiii (12782)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12783
Annak a mukinak a kilencvenes években milkó körül volt a havi pénze, de a szakadt öltönyéhez Casiot hordott. Még a kocsiját is én hordtam a szervizbe. Kis béna könyvelő volt, még ma is ugyanaz a Ren...-ja van, pedig azt hangoztatta, hogy ő miljen penge! :-))))
Előzmény: panerai (12778)
markoiii Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12782
Há' rájakötöm a kezemre nadrágszíjjal a régi vekkerünket azt' az lesz ám a mácsó dolog...
Előzmény: Törölt nick (12780)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12781
Hja, kérem ! Üveghátlap mint olyan úgy látom már el is felejtődött...
De azért én nem feledtem, és feltettem a FURCSA ROLEX-ek képgyűjteményembe. (Szokásom szerint a szövegbe linkelt második képpel együtt.)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12780
Lehet, hogy egy Panerai Egiziano-t hord, mert az macsósssabb!!!


Előzmény: panerai (12778)
markoiii Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12779
Má' Kubában van?!
Előzmény: panerai (12776)
panerai Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12778
Mármint arra a muksóra vagy kiváncsi aki a celofánnal együtt gyújtotta meg a szivart? Potyoró azt mesélte, hogy az az ember Speedmastert hord és Alfával jár. :-)))
Előzmény: Passionata (12777)
Passionata Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12777
milyen órát visel ?
Előzmény: Törölt nick (12768)
panerai Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12776
Nem, csak Fekvőrendőr barátunk, küldi a képeit Kubából!
Előzmény: Passionata (12775)
Passionata Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12775
photoshop-t vettél ?
Előzmény: panerai (12772)
Gedeon Bacsi Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12774
Köszönöm az infót! (Váradi mester '30-as évekbelire tippelt, amikor rugót cseréltettem benne, de igazából lehet, hogy én adtam a szájába a dolgot, mert még nagyapámtól így tudtam...)
Előzmény: APT (12770)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12773
Egy komcsinak nem Poljotot kéne hordania?
Előzmény: panerai (12772)
panerai Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12772
Pass: íme egy újabb bizonyíték, hogy nagy szivaros csak rolexet hord, Spedysek meg szívják a Csongort vagy őket szivatják :-)

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: Passionata (12771)
Passionata Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12771
Szívattok gecók?
Előzmény: Törölt nick (12766)
APT Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12770
Gedeon Bácsi: Az elmondottak alapján ez leginkább egy 4xx-es sorozatú szerkezet lehet azok voltak középmásodperces és kézihúzós kivitelűek. De ezek korban 1940 utániak, a legtöbb inkább az 50-es években készült. Acél tokban, szép, kifogástalan számlappal, jól működő állapotban egy ilyen óra 100-150eFt közötti értéket is képviselhet, nyugatabbra többet.

Passionata: Nos igen, az 1800$ az úgy 400 kFt. És az nem is hangzik olyan rettentően!

ORAGYUJTEMENY

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12769
Az igazi macsóság az, amikor összetekert 500 euróssal szippantod a csíkot a Diner's Club aranykártyádról! :^))
Előzmény: Törölt nick (12768)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12768
OFF: Qrva jó volt, egy vállalati bulin buzi igazgatónk celofánnal együtt gyújtotta meg a szivarját. :-)))) Amúgy A.Banderas is mondotta, hogy a szivar rohadt büdös, de nagggyon macsó! ON: Üdv PANERAI, már aggódtam érted! Találkoztam BYPASS-al, mint kiderült, közös ismerős.
Passionata Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12767
Felmerültek-dejó- sub árak a napokban,
"Actually, $1800/$2000, US, would be closer to the mark. There are a lot of 5513s for sale, on the bay,and SC, at prices detached from reality."

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12766
El Csongor kergette el az amcsikat a Disznó-öbölből, nem?
Előzmény: panerai (12765)
panerai Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12765
Pass csak azért húzza le a szivargyűrűt, mert unja már magyarázni, hogy milyen szerepet töltött be a kubai történelemben Csongor!
Előzmény: Passionata (12763)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12764
Aszittem ez.


Előzmény: Passionata (12763)
Passionata Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12763
A szivarok dekorcsíkja:) papírcímke ami +különböztet és díszít egyszerre , szvsz a cohiba é az 1ik legszebb és legegyszerűbb ,mégis 10mről kiszúrod ,hogy ott bizony 5k füstölödik .jómagam általában leszedem mert ha laza akkor csúszkál és az ídegesít .
Előzmény: Törölt nick (12762)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12762
Mi az a szivargyűrű, tesó? :^)
Előzmény: Passionata (12761)
Passionata Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12761
Szasz panerai,
WERKEK ?

A Che kasrján egy venus van , és én nem nagyon látom a szívargyűrűt.

Előzmény: panerai (12754)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12760
Én biztosan nem tanácsoltam ilyet.
Előzmény: DINGO (12758)
panerai Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12759
Van még egy jubileum!
Szombaton volt 4 éves a topic!
DINGO Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12758
off

Kedves Jóórásemberek! :-)

feltünésem oka az, hogy mai napon egy éve van birtokomban az a Helvetia karóra, amit a Ti tanácsaitok alapján vettem és azóta is nagy megelégedéssel használom. KÖSZÖNET A SEGÍTSÉGÉRT MÉGEGYSZER!

-=:dingo:=-

on

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12757
Aztán majd vigyázz rá, hogy el ne veszítsd a koronáját kitekerés utáni klaffogása közben !
Előzmény: panerai (12756)
panerai Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12756
Az oroszok menetes koronazárja, komoly szovjet mérnöki munka, akik atomreaktor terveztek Csernobilban, vagy említhetném a Kurksz tömítéseit is. De Drempee csinálta meg a Vostok Pro-val a halálos Gyógyvizes Jacuzi próbát, őt kell megkérdezni! Én csak váro-várok a Vostok Blue Diverre, hogy Báró úrunk embere jelentkezzen, hogy mehetek érte.
Előzmény: Törölt nick (12755)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12755
Kössssszzzzz a triplock képet !
(A közbülső sziszegő hang csak a kitekerés után jelentkezik, mert a többlet O gyűrű addig is visszafogta... :)

És az oroszok menetes korona zárja vajon sem nem twinlock, sem nem triplock ?
Mivel igencsak csalinkázik a kitekert korona tengelye a menetes csonkban. Valószínűleg ott nincs is a tengely tömítve ?
Akkor az csak monolock ??? :-)

Előzmény: panerai (12754)
panerai Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12754
Elöző üzenetem próba is volt egyben, hogy a jelszóm jó-e!

Sajnos APT nem olyan jóízlésű :-), mint sokszor emlegetett Marxista forradalmár barátunk Che Guevara, akinek órájáról volt szó honapokkal ezelőtt. Íme a megfejtés:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Remélem a képen jól látszik Ernesto jó ízlése Cohiba és Submariner Date! (Vagy lehet, hogy Pass Venusa van rajta:-)

De említhetném az utolsó vietnami császár ízlését, akinek órája tavaly Nov. 19-én 235181 Dolláron lett leütve egy genfi árverésen:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

És Oyster t.társnak és márka társnak küldöm a triplock megfejtést:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

És még másik kedvencemről szeretnék friss hírekkel szolgálni:
AP Royal Oak Terminator 3 beli szerepléséről, az AP megcsinálta minden idők legcsúnyább órája választáson jó eséllyel induló óráját.
Az óra mérete messze megelőzi névadómat, és a jellegzetes korona védőt is lekoppintották a Panerairól, csak háromszorossan is.
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Bocs a sok képért de olyan régen nem volt lehetőségem linkelni+fórumozni!

Előzmény: panerai (12753)
panerai Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12753
Egy szerencsétlen virus és formatc miatt sokáig kénytelen voltam a nagyrabecsült társaságot nélkülözni, de látom, hogy pont jókor tértem vissza, hogy sznobériámból táplálkozó Rolex imádatomat megvédjem.

MMII: Svájciak nem sietnek válaszolni a faxra/emilre de ezt a hetet még megadom nekik!

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12752
No, meg APT, az általad is említett oldalon ilyen is akad ám manapság :

Pulzusszám ugrott-e egy nagyot ??? ;-)

Előzmény: APT (12742)
Gedeon Bacsi Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12751
> Kép nélkül az elmondottak alapján semmit sem lehet mondani az óráról.

Sajnos a képek feltöltése és belinkelése nagy rút talány a számomra. Engedjetek meg még egy próbálkozást, pontosítom a leírást:

Kézi felhúzós, acéltokos, hárommutatós, nagy másodpercmutatós, működő Jaeger karóra, hátulján "B 508337" sorozatszámmal, tudomásom szerint a harmincas évekből. Érdekelne, hogy pontosabban mikori lehet, és mennyit érhet.

Köszi! gb

Előzmény: APT (12736)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12750
Ja, és én csak a márkamizéria kifejezést érzem sajátoménak. Az ezt megelőzőt nem is értem, vajon mit is jelenthet. :-P
Előzmény: APT (12747)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12749
Hja, kérem !
Ezért választottam nick-emként az oyster nevet és nem pediglen holmi Cal700-at, vagy 3035-öt, vagy bármi ilyen kacatot.
:-)
Előzmény: APT (12747)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12748
De azért még mindig ott piszkálódik bennem az is, hogy az uganilyen tripla dátumjelzés más márkákon is szinte azonos módon megjelent anno. Mint ezen a Zodiac-on is :

Mintha maga a teljes dátum modul is csak úgy öröklődött volna a beszállított szerkezet részeként... (Az én általam faggatózott órán is.)

Előzmény: Törölt nick (12745)
APT Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12747
oyster: Bekapni? Ugyan, ahhoz legalább pulyka cordon' bleu-nak kellene álcáznod magad... :)) És hát igen, valóban úgy gondolom, hogy egy kiváló tok és design mellett meglehetősen szerény (de legalább egyenletes és megbízható) szerkezetgyártói produktumot mutattak fel. A régi, még kézihúzós kronóikban jellemzően az - amúgy legkiválóbbak közé tartozónak nevezhető, a Patek által is előszeretettel használt - Valjoux 72-es, 236-os werkeket használták (ez van például a Certina Argonautjában is..). Vitathatatlanul kiváló, csak az ember tényleg értetlenül nézi, hogy hogyan lehet, hogy ugyanaz a werk Certina felirattal - amúgy kiváló, erős tokban - kerül mondjuk x buznyákba, Rolex felirattal pedig 15-20x buznyákba.. No persze akkor a Patek árakon méginkább hüledezni kellene! De hát ezt teszi a sznobéria, a márkamizéria. Saját szubjektív véleményem alapján mindenesetre bátorkodnám azt kijelenteni, hogy a kézihúzós Cal700-at megszervizelve ez a werk vitathatatlanul kiválóan kidolgozott, jó, tartós darab, de semmivel nem emelkedik ki a hasonló korú minőségi vetélytársak közül, hajszállal sem jobb, mint egy korabéli jobb Longines, Omega, Zenith, Record, Universal stb, viszont az IWC werkjei egyértelműen finomabb darabok! De a tok az igen. Az jobb, lényegesen jobb, már akkor masszív, koronazáras, csavaros hátlapú, szinte elpusztíthatatlan darabok készültek, amikor a vetélytársak még szinte kizárólag nyitott, vékony, komoly védelmet nem nyújtó tokokat készítettek, ez tény.

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Törölt nick (12745)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12746
Én meg azt is durvanak talalom ahová a használt áraik felkúsztak (még kint is).

És örömmel állapítom meg, hogy nem manapság akarom rászánni magam...

Előzmény: MonsterSnorkel (12740)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.28 0 0 12745
Jól van, no - jól van, no !
Nem köll ám bekapni... ;-)

Mindössze aztatat kérdezősködtem (miközben magam is említettem, hogy nem komplikációpárti a cég) , hogy a teljes naptár, ami néhány órájukon látszik, vajon legalább sajátjuk-e (?).
És most immár látom, hogy Te is úgy gondolod, hogy fogták az idegen werk-et, majd némi - saját - kiegészítéssel látták el. (És így jöttek létre a máig túldimenzionált értékű darabjaik.)

Ennyi.

Előzmény: APT (12736)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.27 0 0 12744
Az lehet, hogy komplikációkra nem fussa, na de millen dögöss nagyítólencséket ragasztanak a dátum fölé!!!
Előzmény: APT (12736)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.27 0 0 12743
PLÉBÁNOS: én a Dunakeszin lévő üzletet javaslom, de nézz körül a weblapjukon: www.poljot.hu Ha valami olyan tetszik meg ami nincs a boltban, Báró vagy Sukosdg topiktársak biztosan segítenek. A Time Box-ban két hete már alig voltak órák. Olyan volt az üzlet, mintha végkiárusítás lenne! :-(
Előzmény: Plébános (12731)
APT Creative Commons License 2003.04.27 0 0 12742
MonsterSnorkel: Sejtem, a hazai árakat melyik lap alapján mondod, de az az igazság, hogy azért ez nálunk sem kerül ennyibe mindenhol. Valóban akad egy-két hely, ahol sajátságos módon a hazai jövedelmi viszonyoktól elrugaszkodva még a kinti antik piaci árakat is messze felülmúló árakat próbálnak érvényesíteni, de azért némi utánjárással lehet reálisabb üzletet is kötni, én is láttam szimpla SUB-ot 350-ért kínálni, és jó állapotú bőrszíjjas Oysterhez 300 alatt is hozzá lehet jutni időnként. Másrészt a Rolex nálunk nem sokkal olcsóbb - vagy nem is olcsóbb - mint nyugatabbra. Ellenben az IWC-k és Jaegerek számottevően jobb áron érhetőek el, mondjuk Omegát, Longinest pedig sokkal olcsóbban, fele-negyede áron is lehet venni (egy felújíttatás költségei pedig kb: tizedakkorák!). Az EU csatlakozás után viszont attól tartok, ki fog ez a kis piac "pucolódni", hiszen belső saját kínálat nem nagy van - mindig csóri ország voltunk, és 45 után jó svájci óra már csak mutatóba jött be - és ha ezt elviszik innek, akkor már nálunk is a nyugatról jött áru lesz a meghatározó, az ottani árakkal. Vagyis 3-4 éven belül én jelentős áremelkedésre számítok, most érdemes megalapozni a gyűjteményeket!

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: MonsterSnorkel (12738)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.27 0 0 12741
OKÉ, a Te dolgod, azért ha meglesz, tedd be a képét!
Előzmény: MonsterSnorkel (12740)
MonsterSnorkel Creative Commons License 2003.04.26 0 0 12740
potyoro:
persze, a legbiztonsagosabb az lenne ha bemennek az ekszereszhez es leraknam a penzt.

de azert durvanak talalom az ora uj arat, es hasznaltan is csak azert lennek hajlando ennyi penzt kiadni egy oraert, mert tuti hogy el is tudnam adni veszteseg nelkul amikor megunom.

es igen, az online vasarlasnak mindig van kockazata, de azt lehet csokkenteni (megbizhato multu eladok, szallitasbiztositas, escrow services stb stb) es szerencsere a timezone nem ebay, sokkal kisebb a tarsasag.

vasaroltam mar neten keresztul, voltak is vele problemaim, de mindig sikerult megegyezesre jutnom az eladoval.

Előzmény: Törölt nick (12739)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.26 0 0 12739
Te voltál kíváncsi az árakra, de én például sohasem veszek olyasmit, amit nem tudok a kezembe fogni. Még sosem vásároltam neten keresztül, de nem is mernék. Lehet, hogy begyöpösödtem? :-)
Előzmény: MonsterSnorkel (12738)
MonsterSnorkel Creative Commons License 2003.04.26 0 0 12738
potyoro:

timezone salescorneren az 1969-s no-date sub $1750ert megy (390 ezer Ft) szemben a magyar 1968-s 600 ezerevel...

a 93-s sub is 450 ezer alatt van a salescorneren szemben a magyar 550 ezerrel, asszem nem erdemes otthon venni :( maximum javittatni?

Előzmény: Törölt nick (12725)
SPOO Creative Commons License 2003.04.26 0 0 12737
APT:

Köszi, email megy a továbbiakról.

spo

Előzmény: APT (12728)
APT Creative Commons License 2003.04.26 0 0 12736
oyster: A kézihúzós triple-date Oysterben Venus werk volt. A kronókban a legjobb Valjouxok, még rattrapante kronó is készült (Val.55-el). De kertelés nélkül meg kell, hogy mondjam, mint szerkezetgyártótól azért olyan nagyon nem vagyok a Rolextől elájulva! Alig-alig produkáltak valamit, ezt el kell ismerni! Kis túlzással a cégnek tulajdonképpen egyetlen egy valóban teljesen saját szerkezete van-volt egész létezése alatt, és annak folyamatos "faragásával" készültek a werkek (a cal700-ból lett középmásodperces werk, erre ültették az automatikát - egy-az egyben leszerelhető módon, ha a korai Perpetualokról leszereljük az automatikát, szépen megkapjuk a kézihúzós kivitelt plusz három csavarfurattal..). Ez persze azért erős kisarkítása a dolgoknak, de azért aligha túlzok, ha azt állítom, hogy mondjuk az Omegánál vagy a Longinesnél ötvenszer annyi volt volt az innováció, de a Rolexet messze-messze "lenyomja" ezen a téren akár a néhai DOXA is.. Amikor felbarkácsoltak Rolexék a werkjükre egy nyomoronc, mindenki által gyártott naptárat, azt egetverő újításként hozták ki. Amikor day-date kivitelt készítettek, azt még nagyobb világszámként adták elő, pedig igen egyszerű kivitelű, teljesen sablonos szerkezetről van szó, olyanról, amit minden konkurrens, még a teljesen no-name gyártók is kínáltak már akkoriban (fillérekért persze). Az viszont kétségtelen, hogy az Oyster tokozás és az igen korán megjelent korszerű automata úttörő konstrukció volt. Olyannyira, hogy meg is teremtette azt a mítoszt, amelyből kiváló marketinggel azóta is szépen elélnek.

Gedeon Bácsi: Kép nélkül az elmondottak alapján semmit sem lehet mondani az óráról. Egyáltalán: arany v. acéltokos, kis v. középmásodpercmutatós, automata v. kézifelhúzós? Sajnos így csak annyit tudunk róla hogy Jaeger és működik..

ORAGYUJTEMENY

Mechanikus Creative Commons License 2003.04.26 0 0 12735
Plébános :

Hála Báró topic-társnak, van néhány:

BL ÓRASZALON
Auchan Áruház
2120 Dunakeszi
Nádas u.6.
Tel:06-(27)540-275

Poen Chronometrie
1052 Budapest
Régiposta u.19.
Tel:(1)266-3920

TimeBox
Lurdy Ház
1097 Budapest
Könyves K.krt.13-14.
Tel:(1)456-1317

Campona
Budatétény
Nagytétényi u.37-45
Chrono Kft. (főbejárat)

Előzmény: Plébános (12731)
Gedeon Bacsi Creative Commons License 2003.04.26 0 0 12734
Sziasztok! Nagyapai örökségem egy Jaeger óra, világért se válnék meg tőle, de érdekel, hogy pontosan mennyi idős lehet és mit érhet. Tudtok tanácsot adni, hogy kéne kideríteni? (Az óra hárommutatós, úgy tudom, hogy a '30-as évekből való, hajszálpontosan jár, és a hátulján ez van: B 508337. Ha tudtok segíteni, előre is köszönöm! gb
markoiii Creative Commons License 2003.04.26 0 0 12733
Ugye?!
Előzmény: IWC-FAN (12732)
IWC-FAN Creative Commons License 2003.04.26 0 0 12732
Mintha nem is Rolex lenne, olyan szép ez az óra!!!
Előzmény: markoiii (12730)
Plébános Creative Commons License 2003.04.26 0 0 12731
hali, pesten van e valahol poljot szaküzlet?

köszi

plébános

markoiii Creative Commons License 2003.04.26 0 0 12730
Ez az első Rolex, ami tetszik...
Előzmény: Törölt nick (12729)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.26 0 0 12729
Megint némi kérdezősködésem :

Szóval anno volt a Rolex választékában olyan kézifelhúzós kronográf óra, ami teljes naptár funkcióval bírt.

Ez, ni :

Ezeknek állítólag Valjoux72-es szerkezetük volt.
Vajon a naptárfunkció is a Valjoux szerkezet sajátja volt, vagy esetleg az a Rolex fejlesztése lehetett ??? (Merthogy ugyebár közismerten nem komplikációpárti a cég.)

Illetve ennek alapján felvetődik az is, hogy ha egy sima hárommutatós Rolex-en is felbukkan ez a teljes naptár, akkor az vajon milyen eredetű szerkezeti megoldást tartalmaz (?).

Tud-e róla valamelyikőtök valamit ?

APT Creative Commons License 2003.04.26 0 0 12728
gyürke: Üzemképtelenül egy ilyen Omega zsebóra gyakorlatilag forgalomképtelen. Valahol 4-5000Ft körül lehet a csúcs, amit esetleg kaphatnál érte, de nagyon kétlem, hogy valójában akár 1-2 ezerért is találnál rá vevőt. Ki kellene javíttatni és kicsinosítani, de értéke nagy így sem lenne, abszolút hibátlan állapotban 20-40eFt között, többet csak az aranytokos kivitelek érnek. Zsebórából komolyabb értéket a különlegességek képviselnek, az ütős, stopperes, különleges gátszerkezetű darabok.

SPOO: Nagyon rosszak sajnos a kilátásai a dolognak. Fel kellene hajtani egy ilyen szerkezetet, mert új horgonyt ehhez már nem lehet rendelni. Teljesen hiányzik a horgony, vagy csak hibás? Az utóbbi esetben még esetleg meg lehet azt javítani!

ORAGYUJTEMENY

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.26 0 0 12727
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.04.26 0 0 12726
MMII
markoiii! Tegnap megérkezett az 5000 Ft., pont elég volt egy Teqila Sunrise-ra, amit az egészségedre ittam! Tudod itt az óceán partján nagyon meleg van....
fekvőrendőr
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.26 0 0 12725
MONSTERSNORKEL: 1993-as "Rolex Sub no date" ugyanott, mint az előző, zafírüveges 550ezer pénz.
Előzmény: MonsterSnorkel (12674)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.26 0 0 12724
Te látod az órák állapotát, ha minden igaz, Gravoék átvizsgálva, garanciával adják az óráikat, ők kereskedők, tehát a magánúton cserélődő órák akár jóval olcsóbbak is lehetnek.
Előzmény: gyürke (12723)
gyürke Creative Commons License 2003.04.26 0 0 12723
ja és még annyit hogy 1939-1941 között készült a sorozatszám alapján.
gyürke Creative Commons License 2003.04.26 0 0 12722
http://www.poljot.hu/gravoantik/antik.exe/add?op1=kép&op2=0191

tök ilyen az én órám is csak a számlapon minden írás fekete.na ez igy mennyit ér rossz billegővel?

markoiii Creative Commons License 2003.04.25 0 0 12721
Ja, ez az. Köszi!
Előzmény: Gilbert (12719)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.25 0 0 12720
Hát ezen az oldalon embertelenül ocsmány dogok vannak!
Előzmény: Gilbert (12719)
Gilbert Creative Commons License 2003.04.25 0 0 12719
Tessek itt van ha mar ennyire hianyoltatok:-))


Tovabbi "szepsegek" pedig itt: Jacob&CO

Előzmény: markoiii (12715)
Passionata Creative Commons License 2003.04.25 0 0 12718
teso vazze , vágod mint Péter a mákosgubát !
Előzmény: Törölt nick (12717)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.25 0 0 12717
Úgy érted, külön kis mélyedés van az óraüvegen, ahonnan ki lehet szippantani a havat?
Előzmény: Passionata (12716)
Passionata Creative Commons License 2003.04.25 0 0 12716
hó borítja !:)
Előzmény: Törölt nick (12714)
markoiii Creative Commons License 2003.04.25 0 0 12715
Ja. Nagy banga néger (der néger) rapperek hordják...
Valaki képet is rakott be, de nem találom...
Nem is izgat különösebben.
Előzmény: Törölt nick (12714)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.25 0 0 12714
Rapper óra, az milyen? Gombnyomásra hangosan elgajdolja az időt?
Előzmény: markoiii (12713)
markoiii Creative Commons License 2003.04.25 0 0 12713
Egyszer itten szó volt v.mi ámerikai színes rapper óráról, na én mostan láttam egy olyant - azt hiszem - : "lefolyt" a kiscsávó kezéről szinte...
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.25 0 0 12712
Tévedsz, "testvérem", akkor jól bevásároltam! :^)
Előzmény: Passionata (12711)
Passionata Creative Commons License 2003.04.25 0 0 12711
Nem vettél semmit ,így reális árat fizettél !
kiráj vagy messzer:)
Előzmény: Törölt nick (12709)
SPOO Creative Commons License 2003.04.25 0 0 12710
Sziasztok!
Record Watch Co.Geneve Caliber 170 mech. órához Anker villát keresek, vagy egy órás címét akinek elpostáznám az órát javításra. Sajnos itt Sopronban nem tudták megjavítani ennek a villának a hiányában.
köszi SPO
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.25 0 0 12709
Aukción vásárolni nem a takarékoskodás legjobb módja. :^) Általában a licitálók agyára vörös köd ül, és irreálisan felverik az árakat. Én csak egyszer vettem valamit könyvárverésen, de az megérte mert trükkös srác voltam...
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.25 0 0 12708
Apropó, gyűrűóra :
Akadt hasonló a Polgár Galéria aukcióján is.

Nem tudom, jártatok-e ott ?

Én csak érdeklődtem néhány leütési ár felől, aztán ez tudott ám meglepetést okozni !
- Pld. a Zenith Prime (ami mindössze kézifelhúzós volt, tehát nem az úttörő automata kronográf ; egy köznapi szíjon fityegett ; a tok aranyozása helyenként kopottas volt ; és még az üvege is karcos) bizony 300e Ft-ot ért el !
- De még a JLC asztali óra is (a javításra szoruló voltával) felkúszott 48-ról 110eFt-ra.

DÖBBENETES árak !
Miközben az sem felejtendő el, hogy a leütési áron felül az aukciós házat további 18% illeti meg a vevőtől... (Tehát 354 és 129,8 a végösszegek !!!)

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.25 0 0 12707
És azon nem volt egy gyűrűóra? :^)

Előzmény: Törölt nick (12706)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.25 0 0 12706
Lehetséges, én csak a középső ujját láttam. :-))))
Előzmény: Törölt nick (12705)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.25 0 0 12705
Biztosan kvarc sokzenés Omegája van.
Előzmény: Törölt nick (12704)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.25 0 0 12704
Tegnap Angyalföldön Benkő Laci tűnt fel a szmogból előttem! Kemény voltam, nem engedtem be! :-) Nem láttam, milyen óra volt a kezén, pedig mutogatott valamit!
Előzmény: fekvőrendőr (12660)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.25 0 0 12703
Mondjuk pl. nem mindegy az sem, ha trombitarézből, vagy platinából van-e az a bizonyos tok! Azonkívül hány éves az óra, különlegesség-e, vagy tucatdarab, stb. 15ezertől milliókig! :-) Na, most okosabb lettél?
Előzmény: gyürke (12702)
gyürke Creative Commons License 2003.04.25 0 0 12702
szerintetek mennyit ér egy működésképtelen(valószínűleg tengelytöréses billegőjű)
omega zsebóra 15 kő,dupla hátlap stb?
öccse Creative Commons License 2003.04.24 0 0 12701
Ugye-ugye!
természetesen a kiegészítésed színvonaláról van szó és az összefoglalóba elég két s betű.
Előzmény: öccse (12700)
öccse Creative Commons License 2003.04.24 0 0 12700
Drempee!
A Moonwatchról szóló össszefoglalód nagyon tetszett,de a végén volt egy pici nyelvtani hiba szerintem.Egyenlőre: akkor használjuk,ha valamit pl. több egyenlő darabra osztunk;egyelőre:ha a még nem,majd talán kifejezést helyettesítjük.
Remélem hozzászólásommal csak emeltem a tényleg élvezetes kiegészítésedet.

öccse

Előzmény: drempee (12640)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.24 0 0 12699
Hasonlít a legendás háromzenés roamer karcórám fémszíjára, csak az nem volt aranyozva. Óh, nosztalgia!
Előzmény: WatchFun (12698)
WatchFun Creative Commons License 2003.04.24 0 0 12698
Hát, Ti akartátok...:)

Ami nem látszik, hogy a szemek éle (oldala) nem aranyszínű, hanem mattított acél, tehát tulajdonképpen a szíj arany-acél. Az apró lánszemek fényesek, a két szélén levő nagyobbak pedig mattítottak.

WF

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.24 0 0 12697
Igen, igen! Végre látni akarok egy igazi Omega 18/16mm-es fémszíjat, nagy, duzzadt, tömör acélszemekkel!!!
glashuette Creative Commons License 2003.04.24 0 0 12696
Dehát ez témába vág, svájci órák fórum, ne mentegetőzz, inkább linkeld ide a képet, hadd nézzük meg!
Előzmény: WatchFun (12695)
WatchFun Creative Commons License 2003.04.24 0 0 12695
Üdv topik,

tudom, hogy nem az adás-vétel, de talán elnézitek nekem ez egyszer: szóval eladósorba került egy Omega 18/16mm-es fémszíj, No.12, 1037/128. Tömör acélszemek, 20 mikron aranyozás, hibátlan, csaknem karcmentes állapotban, olyan 70-es évekbeli lehet. A láncvégi közdarab (vagy hogy hívják) kerek óratokhoz passzol. Akit mélyebben érdekel, írjon emilt a p126fun@freemail.hu címre és küldök képet róla.

Bocsánat az OFF-ért még 1x

WF

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.24 0 0 12694
Mire legendák lennének, szétrohad bennük a nyáklap.
Előzmény: glashuette (12693)
glashuette Creative Commons License 2003.04.24 0 0 12693
Én mindenesetre vettem 15 kukút! Ki tudja, hátha... :o)
Előzmény: Törölt nick (12688)
glashuette Creative Commons License 2003.04.24 0 0 12692
Persze, hogy volt! Így születnek a legendák!
Előzmény: Törölt nick (12688)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.24 0 0 12691
Azért nem kéne gúnyolódni a mások problémáin! :-))))
Előzmény: Törölt nick (12688)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.24 0 0 12690
Máskor rendesen írd le a nevedet, nem úgy hogy markoiii!!!!
Előzmény: markoiii (12689)
markoiii Creative Commons License 2003.04.24 0 0 12689
Fekvőrendőr!

Voltam a bankba', nem tetszett nekik az aláírásom, azt' azé' nem küldték...
Mán megyen a píz, kicsinykét még bírd ki nélkülözve a távoli Paraguay-ban..., vagy hol is vagy most...?! Azé' jobban is beoszthatnád: nem kell minden este bárokba járni...!
Ittho' minden szép és jó, belépünk az Unijóba, bár vámot eddig sem fizettünk, ha onnan hoztunk be árut, úgyhogy nem is értem, miér'...
A malacok soványok, megyünk holnap tüntetni az érdekükbe'.
Vigyázz magadra!

Üdvözlet kis hazánkból!

Előzmény: fekvőrendőr (12677)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.24 0 0 12688
Én mindjárt elájulok az izgalomtól... Ezt már nem lehet idegekkel bírni, most akkor volt vagy nem üveghátlap? És hány éves a kapitány? :^)))))))
glashuette Creative Commons License 2003.04.24 0 0 12687
APT: Nem túl valószínű, hogy a Rolex készített volna egy darab üveghátlapos modellt. Mindazonáltal ha mégis, azt inkább saját házi gyűjteményében helyezi el véleményem szerint. Autentikus választ azonban csak a Rolextől kaphatunk, saját szájtján mindenki azt ír le amit akar. Messziről jött ember pedig...
Előzmény: APT (12673)
Passionata Creative Commons License 2003.04.24 0 0 12686
Az kevés testvérem , a tőled leasingelt pitbullal kell jóban lenni.

Gaborochi
az egy nagyon szép és jó könyv , a TZn vagy a vacsnet sales cornerján adj fel egy WTB hirdetést ,úgy 100usd körül reális az ára. Azonban tessék vigyázni mivel van japán nyelvű kiadás úgy usd40ért de ahhoz kell egy micuko-fuck- ha nem bírod a nyelvet.

Előzmény: Törölt nick (12685)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.24 0 0 12685
A "topic egyetlen speedy pro fan"-jének van egy Time Capsule könyve, csak a címét kell megtudnod és hogy mikor nincs otthon... :^)
Előzmény: Gaborchi (12684)
Gaborchi Creative Commons License 2003.04.24 0 0 12684
Köszönöm a MoonWatch vélemeényeket, infókat, képeket, tanulságos volt. Asszem egyelőre egy "prosztó" 861-el fogom kezdeni, aztán később ha sok pénzem lesz bővítem a gyűjteményt egy 321-el. És van még a Speedyk között néhány, amit szeretnék a magaménak tudni. (Broad Arrow, Professional Mark II., Flightmaster.) Az alábbi oldalon egy kvarcóra van, ez szintén nagyon megmozgatta a fantáziámat.
http://www.omegawatches.com/omega/mu_col_1981_today
(remélem nem vettek meg érte túlzottan:-))
Azt nem tudjátok véletlenségből, hogy a MoonWatch és Time Capsule c. könyvekhez hol lehet hozzájutni?

A Dynamic is nagyon tetszik. Asszem egyelőre maradok az Omegáknál, elég hosszú időre biztosítani fogják pénzforrásaim kimerítését. (Már van 2! egy Genéve, teljesen alapmodell, dátumnélküli, családi "ereklye", meg a páromnak egy acél-arany automata dátumos Seamaster női, mindkettő kb 60-as évekből.)

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.24 0 0 12683
És aztán az itt látottak alapján a Furcsa Rolex-ek című virtuális képgyűjteményes albumomat is kiegészítettem néhány (digitális Prince, Oysterquartz fazonú automata képei ; illetve a centrál másodperces és utazó Prince modellek leírásába rejtett linkek) dologgal.

Tehát :

FURCSA ROLEX-ek
Előzmény: Törölt nick (12682)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.24 0 0 12682
Urak !

A korábbi képen bemutatott üveghátlapos Rolex-re utaló megjegyzésekkel szemben álljon itt a róla szóló bemutató teljes egészében :

"Rare Exhibition Rolex Oyster
Part of the reason I love Rolex watches so much is because their history is so chaotic & undocumented; it means that (unlike say, Patek) it is possible to discover something no one ever dreamed about. This is one of those serendipitous finds.
For about 20 years between the 1930s and the 1950s, there was a box behind the counter at BEYER jewelers in the Bahnhofstrasse in Zurich. When there were “odds & sod” lying about they were thrown into this box; if a model ceased production and the store had one “orphan” watch left; if a crown fell off a watch & no-one could find a replacement; it went into the box. Then things such as old unused cases and dials for long out of production watches were also tossed into the box along with demonstration versions of other long out of production watches.
That is what we have here; a beautiful 100% unused Rolex Oyster Royal, stainless steel manual wind watch from the late 30s with a lovely 2 tone silvered dial. But despite the fact that the watch is beautiful and unused, this is not what prompted me to spend a small fortune on it; no it is the fact that this watch is one of only two KNOWN Rolex Oyster watches with a glass exhibition back. The back is obviously factory made as it is a perfect hermetic fit between the glass & the steel back, also the glass used for the back is the same as the crystal used for the case. Click to see the watch case back.When you see the movement, please also note that the top balance jewel is white sapphire, this enables you to see straight through to the balance staff.
Crucially the provenance of the watch is 100% verifiable; it was sold to Beyer and then was sold by them in May of this year when the complete contents of the box mentioned above were sold.
So, as I bought it from the original dealer you can say that I am the first owner of the watch "

És ezekután értelmezze ki-ki magának amidőn kívánja.

Nekem az értelmezésben segítségemre volt Alexandrosz topictársunk a fordításával.
Továbbá a használtságára figyelmemet felhívóak is. (Amire viszont megoldást jelez a cikkben említett egydaraboskénti megőrzés, ami akár korrelálhat is Messer 12609 alatti - bemutatóórára utaló -megjegyzésével.)
És persze az egész gyűjtemény autentikus volta is könnyebben értelmezhetővé teszi az egészet.

Ugyanis nem más a gazdája , mint a Rolex-ek egyik nagykönyvének a szerzője, aki maga is szakérti , illetve szervízeli a márka darabjait.

És mindez az Ő oldaláról származik. - Hajlok arra, hogy elfogadjam az információit... ;-)

Előzmény: APT (12673)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.24 0 0 12681
Még egy kérdés : Az említett két darab üveghátlapos létére utaló megjegyzést merre lelted ?
Előzmény: MonsterSnorkel (12674)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.24 0 0 12680
MONSTER: Nézd meg az órát, így néz ki, 1968-as, acél/Oyster/ csatja van. [A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Előzmény: MonsterSnorkel (12674)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.24 0 0 12679
Járj szerencsével ! És majd számolj be az első élményekről !

Ja, és ha van lehetőséged válogatni, akkor érdemes kacérkodni a régiekkel, amelyikek még nem zafírüvegesek voltak. Oldalnézetben sokkal szebb, a lünetta által meghatározott ívet követő buborékplexije volt. Kevésbé monumentális óra benyomását kelti.
De a tömör acél csathoz ragaszkodj, mert az ekkor még forgalomban levők közül sokuk lemezelt csatszemekből állt, amik az órához képest komolytalannak tűnő állagromlást mutatnak.

Előzmény: MonsterSnorkel (12674)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.24 0 0 12678
Ezt egy komolytalan, ismeretszegény megjegyzésnek gondolom...
Előzmény: glashuette (12669)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.04.24 0 0 12677
markoiii!
Nem tudom hová ment az 5000, az általad befizetett összeg a mai napig 30.000 Ft.
fekvőrendőr
Előzmény: markoiii (12662)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.24 0 0 12676
CERTINA: küggyé mán infót!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: Certina (12659)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.24 0 0 12675
Nézd meg ezt: http://w3.externet.hu/~marton/ Ott van egy 600ezer pénz, de szerintem alkudható. Nem vagyok biztos a dolgomban, de a kínálat kísértetiesen hasonlít a Tangón árusító elég magas, sötét-göndör hajú srácéra.
Előzmény: MonsterSnorkel (12674)
MonsterSnorkel Creative Commons License 2003.04.24 0 0 12674
ugy dontottem hogy ideje kielegiteni egyik sznob vagyamat, es szeretnek venni egy acel no-date submarinert mint pl ez. (szij nem izgat)

a timezone.com sales corneren lehet $2000 kornyeken talalni ilyeneket, kivancsi vagyok hogy otthon hogyert es foleg hol lehet egy ilyenhez hozzajutni?

(vamot nem kell emliteni osszehasonlitashoz, mar igy is tul sok idot toltok kulfoldon)

Snorkel

APT Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12673
Glashüette: Hidd el, az a ROLEX ROLEX. Öreg Cal700-as werkkel. De az üveghátlap szerintem sem gyári munka, bár azért egyedi darabként teljesen kizárni nem merném.

PUMA: 30 éve úgy 30 típusa volt a MARVINNAK. Van amiről jó véleménnyel vagyok, van amelyikről nem és persze a legtöbbet közvetlenül nem is ismerem. Szóval: miféle az a MARVIN?

DREMPEE: Nekem ez a Dynamic is tetszik. Sőt, ez volt az a széria, amin a percgyűjtő még leolvasható volt. Aztán egy elmebeteg designer a mutató dereka tájékára húzta be a percskálát, és ezzel szinte leolvashatatlanná tette, főleg, hogy az alkalmazott modulkronó nem lépeget percenként, hanem folyamatosan halad. De méretre-formára nekem ez az Omega nagyon bejön, nem túl nagy, nem túl vaskos.

ORAGYUJTEMENY

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12672
Pass: akárhogy csűröd-csavarod, a cal.321 az igazi. Ha meg az SMP alatt a Seamaster Pro-t érted, akkor valóban undorítóak a bazi nagy számok, a GMT még rosszabb.
Előzmény: Passionata (12654)
drempee Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12671

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

APT – Szerintem, ha Dynamic, akkor ez ...

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

... és erről mi a véleményed?

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: APT (12664)
glashuette Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12670
Messerschmitt: 17 év múlva indul a Mars-expedíció, Q és Q órát visznek magukkal. Szerintem feltétlenül tankolj be, most még olcsó :o)
Előzmény: Törölt nick (12648)
glashuette Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12669
oyster: Ez nem Rolex, FAKE.
Előzmény: Törölt nick (12642)
drempee Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12668
PASSIONATA - Szívemből szóltál! Speedmaster Pro Fan II.

ZOOMKA - A négy éves Omegát a Baross u-i Omega szervízbe (KZM) vidd be tisztításra, olajozásra. Korrekt cég.

Előzmény: Passionata (12654)
...puma Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12667
no egyenlőre vettem 1 kb. 30 éves marvint tisztelt topiktárstól.

mi a véleményetek ennek a szerkezetéről?

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12666
ZOOMKA: nézz be ide:www.kzm.hu Szerintem egy Omega megérdemel egy tisztítást!
Előzmény: zoomka (12663)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12665
CERTINA: ürítettem!
Előzmény: Certina (12659)
APT Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12664
Gaborchi: 310 nem irreális, de nem is kevés egy eredeti "MoonWach"-ért. Azt tudni kell, hogy a modell teljesen újonnan, acélszíjjal 2100 Euró, és egy használt óra 1-2 évesen jellemzően már csak félárat ér, ott azonban az áresés meg is szokott állni. Ami a két modell összehasonlítását illeti:
- Az Omega 321-es (Lemania 2310) werk az eredeti, a kronó oszlopkerekes. Ez jobb jellemzőket mutat, mint a himbás-kapcsolókaros megoldás, és sokkal finomabb kezelésű. Tartósabb is, az igazi, minden szempontból korrekt megoldás máig az oszlopkerekes vezérlés. Itt a kronó végrehajtó elemei nincsenek közvetlen kapcsolatban a vezérlő gombokkal, azok csak az oszlopkerékre hatnak egy határolt emelővel, amely így elvileg nem túlerőltethető, és az adott kapcsolóelemek pontosan a szükséges erővel és sebességgel működhetnek. Tény, hogy ez a konstrukció érzékeny a szennyeződésre, tisztán kell tartani, jól kell beállítani, mert ha elszennyeződés miatt egy-egy kar elakad, és az oszopos kerék fogai közé szorul, akkor túlerőltethető a mechanizmus. De ebben a tokban a szerkezet jól védett. Másrészt ez az öreg konstrukció nem túl pontos, mondhatnánk azt is, hogy igencsak középszerű pontosságot nyújt, emellett a korrekt kivitelű oszlopos kronó jóval drágább.
- Az újabb, 861-es werk (Lemania 1873)) újabb konstrukció. A féllengésszám 18000 helyett 21600, a billegő glucidur, a hajszálrugó nivarox, finomszabályozót kapott, a pontosság nagyon jelentősen javult. Ez van máig ebben a modellben. A jobb járatjellemzők mellett itt a kronó himbás, egyszerűbb kostrukció. Keményebb, "erőszakosabb" kezelésű, kevésbé kifinomult, mindazonáltal a jól megmunkált kivitel miatt megfelelően kényelmes és nem lehet panasz a tartósságára sem. Egyszerűen csak egy tömeggyártásra jóval alkalmasabb megoldás. Nekem egyértelműen szimpatikusabb a régi werk, de kapni inkább már csak az újat lehet. Mindenesetre nem igazán vagyok mérvadó, nekem az Omega kronók közül rattrapante zsebóra, ill. a maiak közül a Dynamic tetszik, a többi nem jön be...

zoomka: Semmi baja annak az Omegának, csupán kezd benne az olaj elöregedni. De ennyi késés miatt még nem biztos, hogy esedékes a nagyszerviz. Vidd el pl: az Edison utcai szervizbe, és szabályoztasd be újra, napi 2-4mp sietésre. Amikor majd már megint 10-15mp késést fog mutatni, akkor már esedékes a nagytakarítás, újraolajozás.

ORAGYUJTEMENY

zoomka Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12663
Kedves óraszeretők!

Van nekem 1 O+A órám. Eddig tökéletesen járt. Immáron 4 éves, naponta 6 másodpercet sietett. De az utóbbi időben fokozatosan kezd lelassulni. Most már naponta 10 másodpercet késik. Ráadásul úgy tudom hogy akkor hívják órának az időmérő eszközt ha nem késik. Nagyon aggódom. Evinném óráshoz, lehet hogy csak egy nagygenerál hiányzik neki. De még csak 4 éves!
Na szóval tudtok-e mondani megbízható jó órásmestert? A topic elején olvastam egyről. Neve Tóth Károly - Baross u 20. Nem tudjátok él-e, hal-e, van e neki telefonja?
Köszi a segítséget!

markoiii Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12662
Fekvőrendőr:
Az átutalt 5000 forintom megérkezett mán, vagy megint az iraki árváknak küldtem...?
markoiii Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12661
:)))))))))
Előzmény: fekvőrendőr (12660)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12660
Kár, hogy nem tudod neki elküldeni, pedig milyen szép lehet a füstből előtűnő Kóbor János. :-)))
Előzmény: Certina (12659)
Certina Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12659
Potyoro
Megtelt a mail boxod, nem tudom elküldeni az Omega képét.

Üdv,
Péter

markoiii Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12658
Különben az óra neve: Cheesemaster Pro...
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12657
Na ugye hogy kell a vízálló Holdjáró!
Előzmény: markoiii (12656)
markoiii Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12656
Kérem szépen, kell, hogy legyen víz a Holdon, hiszen a sajt jelentékeny mennyiségben tartalmazza azt...
Előzmény: Törölt nick (12655)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12655
Én is imádom a spídit, de nekem a Nyíl jön be a legjobban! És még az is kiderülhet, hogy van víz a Holdon! :-)
Előzmény: Passionata (12654)
Passionata Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12654
Na vazze Gaborochi jól +kevertek itt téged !
Akkor néhány alapvetés a topic egyetlen speedy pro fan jétől
1.
Olyat biztosan nem kapsz ami a holdon járt mert
1.a az egy vagyon lenne.
1.b ellopták
2.
a caliber 321 nem olyan qrva jó szerkezet-majd APT kiigazit- mivel oszloposkerekes és ha az beakad akkot tör /zúz .
2.atöbb alkatrészből nagyobb a +hibásodás esélye.
2.b 40éve nem gyártják ,nehezen bírsz alkatrészt kapni hozzá .
3.
az óra utolsdó designja tökéletes a , a fekete lünetta , szürkésfehér mutatók egyedi mindenki által felismerhetővé teszik ezt a masterpiece-t ami fémszíjjal sportos, krokoval rendkívűli eleganciát sugároz .
ÁR ,ha pár éves ,tömített pontos szerkezetű darabról van szó akkor 350ig elmehetsz.max .
ha megviselt de jszerkezetileg ok akkor adj 250et ,50-75ből biztosan rendbe rakják.
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Messer
gondolkodtam az smp-n te mint művész ,nem gondolod ,hogy a lünetta ultrabrutál méretű számai hibáznak ?a többi rész szvsz. nagyon szép,különösen a számlap,de a számok túl nagyok és ettől vállik olyan funwatchá,instrument helyett .

Előzmény: Gaborchi (12649)
markoiii Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12653
:)Milkás Rolexet hol lehet venni?
markoiii Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12652
A múnvacsho':
Nem vó'tak ezek az ámerikáiak a Holdon..., szerintem.

Közvetett, ám megcáfolhatatlan bizonyíték:
köveket hoztak, holott sajtbó' van a Hold...

markoiii Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12651
Báró Úr!
Mondja, a Fehérvári, plázabéli pultocska-boltocska szép kínálattal, rendkívül kedves, segítőkész hölgy eladóval a magáé?
Kinéztem ottan egy szép Record-ot...
Kicsinyt ferde a számlapja, de szép...
Lehet alkudni?!
:)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12650
Asszem amelyik Dunakeszin volt, az már elkelt, de kérdezd meg a Bárót! Az egy KZM által felújított darab volt, egy év garanciával.
Előzmény: Gaborchi (12649)
Gaborchi Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12649
Köszönöm a kimerítő MoonWatch szakértést. Már csak arra lennék kiváncsi, hogy merre keresgéljek. Én a következő helyeket tudom: Szalai utca, (ott láttam is egyet, csak akkor nem volt pénzem. 310 000-be került, szerintetek az reális?), Nagykörúton a Béke szállóval szemben, meg a dunakeszi Auchanban.
szomoruan konstatáltam mindenesetre, hogy ezek szerint vagy olyat veszek, ami tényleg odafenn járt, vagy olyat amire ez rá is van irva, de nem ugyanaz a szerkezet. Talán mindkettőből kellene egy-egy.
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12648
APT: Már zsebórák is készültek üveghátlappal, de csak az órásoknak/ügynököknek, hogy a hátlap felnyitása nélkül meg tudják mutatni a werket a nyájas kuncsaftnak (salesman display back). Egy ilyen Hamilton a '10-es évekből:


Előzmény: APT (12645)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12647
Már ne haragudj, de ha ez az óra az Ő szemével "100% unused", akkor másban is tévedhet, nem?
Előzmény: Törölt nick (12646)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12646
Köszönet a fordításért !

Számomra ez megnyugtató (valami ilyesmit hámoztam ki belőle én is, de hiányos angoltudásom miatt bizonytalan voltam benne).

És én hiszek is a leírtakban, mivel nem más, mint James M. Dowling oldalán szerepel, aki meglehetős jó ismerője a különleges Rolex-eknek.
Sőt, a szövegben is említett két db ismert üveghátlapos is egybecseng a M.Snorkel által előkeresett FAQ válaszban említett információval. - Hát ezért lehet kisebb vagyon. (Márpedig az oldalon megtekinthető darabjai nem az egyszerű köznapiak közül kerültek ki - COMEX is akad nála - tehát az ezekhez viszonyított jelentős ár itt a legtöbbünk számára már elrettentőborzalmasdöbbenetes lehet.)

.

U.i.:
A koronazáras információt pedig nem is innen a fordítandó szövegből vártam, hanem a tegnapi kérdezősködésem folyományaként bárhonnan is.

Előzmény: Mechanikus (12643)
APT Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12645
Oyster: Ez egy szép, Cal700-as (Extra-Prima) Rolex, még a korai billegővel, valóban 30-as évekbeli kiadás. A legkevésbé sem használatlan új, ez még a képről is félreismerhetetlen. Használt ez, de rendesen, mindazonáltal igen szép állapotban van. Az üveg hátlap pedig utólag kialakított. Mi több, szerintem a menetes karima sem eredeti Rolex, ez nem egy Oyster hátlap farigcsálásából született, hanem készítettek egy új, üvegezett hátlapot az órához. Alighanem jóval később. Az Oyster tokot amúgy a Rolex deklaráltan soha nem is csinálta üveg hátlappal, és mellesleg a korai automatáin a másodlagos, rotor alatti porvédő tok miatt néznivaló sem lett volna túl sok.. Az egész üveghátlaposdi modern igény, az 1980-as évektől készítettek így órákat nagyobb számban, a 60-as évek előtt pedig gyakorlatilag egyáltalán nem. Ami abból a korból ilyen, azt zömében utólag alakították át. Amúgy vastag, jól megesztergálható hátlap esetén ez nem nagy ügy, a jó tömítés is megoldható, bár komolyabb nyomásállósággal egy ilyen hátlap nem szokott bírni, de a köznapi igényeknek megfelelhet. (Persze elvileg a Rolex is csinálhatott egyedi igényre így órát, hisz megcsináltak/megcsinálnak bármit, bármilyen számlapfeliratot, stb.., de aligha a legköznapibb acéltokos órájukon. Egy egyedileg faragott arany Prince-ről inkább hinném el, hogy a gyár készítette ilyenre.)

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Törölt nick (12642)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12644
Azt, hogy használatlan, honnan állapította meg a tulajdonos? Elég kopottasnak tűnik a tok, de az lehetséges, hogy sohasem húzták fel?!
Mechanikus Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12643
"Ime ez áll itt elöttünk, egy gyönyörü, 100%-ig használatlan Rolex Oyster Royal, rozsdamentes acél, kézi felhúzású óra a kései 30-as évekböl csodás kéttónusú ezüstözött szá,lappal. De annak ellenére, hogy az óra gyönyörü és használatlan, nem ez inditott arra, hogy egy kisebb vagyont költsek rá. Nem, hanem azért, mert ez az egyike a csupán két ismert Rolex Oyster úrának, melyeknek üveg hátlapja van. A hátlap természetesen gyárilag készült, mivel tökéletesen hermetikus az illeszkedés az üveg és az acél (hátlap) között, valamint az üveg azonos a toknál alkalmazott üveggel."

Ennyi...

Koronazárról nincs szó.
Mi lehet ott egy kisebb vagyon...

Előzmény: Törölt nick (12642)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12642
Miközben Omega-ba temetkezett a topic, egy jóakarótól kaptam egy linket, ahol nem más, mint ez látható :


Ez egy Rolex Oyster Royal hátulnézete.

De segítenétek-e azzal (?), hogy értelemezitek számomra (mint angol tudással kevésbé bírónak) ezt a bekezdést az óráról :
"That is what we have here; a beautiful 100% unused Rolex Oyster Royal, stainless steel manual wind watch from the late 30s with a lovely 2 tone silvered dial. But despite the fact that the watch is beautiful and unused, this is not what prompted me to spend a small fortune on it; no it is the fact that this watch is one of only two KNOWN Rolex Oyster watches with a glass exhibition back. The back is obviously factory made as it is a perfect hermetic fit between the glass & the steel back, also the glass used for the back is the same as the crystal used for the case."

...

U.i.:
És koronazár ügyben semmi infó ?

Előzmény: Törölt nick (12629)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.23 0 0 12641
Ha én is ott hordanám! :-)))) Nem mintha esély lenne a földi használatra?!
Előzmény: Törölt nick (12639)
drempee Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12640

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

A Moonwatch témához:
A Speedmaster márkanév 1957-ben jelent meg az Albert Piguet által tervezett Lemania 2310-es avagy Omega 321-es werkkel. 1960 óta fekete a lünetta és megszűnt a „nyilas” óramutató, amelyre jelenleg a (Broad Arrow-on kívül) a Speedmaster Replica kiadás emlékezik. 1964-ben a Gemini programban tervezett űrséta követelményeit is figyelembe véve a NASA öt különböző kronográfon végzett szigorú teszteket (hőmérséklet, gyorsulás, rázkódás, stb), amelynek a végén a Speedy maradt állva (a többi résztvevő neve nem publikus). A Gemini III-on már Speedy-t viseltek az asztronauták és a Gemini V. legénységéhez tartozó E.White Speedmaster-rel a csuklóján tette meg az első amerikai űrsétát. Az Omega 1966-tól „space watch”-ként reklámozta, és „professional” elnevezéssel illette az órát. 1968-ben vezették be az új, szintén Lemania alapú szerkezetet, a 861-est, amellyel az Omega egy pontosabb, de olcsóbb órát akart előállítani. 18000-ről 21600-ra emelték a féllengés számot és eltűnt az oszlopkerék, sok rajongó (ugye Messer?) őszinte bánatára. A Moonwatch azonban, jóllehet a holdraszállás 1969.júl.21-én történt, egy 321-es volt, mégpedig E.Aldrin órájaként, mivel Armstrong Speedy-je egy elromlott fedélzeti órát (!) helyettesített. Az első Moonwatchot később ellopták. Az ismert felirat természetesen csak később került az órák hátlapjára, hozzátéve, hogy számos variáció készült a Moonwatchból, az egyes missziókra kisszériás sorozatok emlékeztetnek. A NASA 1978-ban ismét óratendert tartott, ismét a Speedy lett a kiválasztott. A Speedmaster Professional 50 űrutazáson vett részt, köztük 6 holdraszálláson. A Marsra pedig a X-33 érkezik meg, egyenlőre ember nélkül. Egyenlőre...

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Azért nagyobb megaláztatás is létezik, mint egy 861-es birtoklása! Amúgy a klasszikus - plexis, acélhátlapos - változat jelenlegi listaára 585k Ft.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12639
A Holdon nincs víz és a zafírüveg szilánkosan törik.
Előzmény: Törölt nick (12638)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12638
Én nem vagyok kimondott hagyománytisztelő, nekem az általad berakott tetszik. És ez legalább zafírüveges és 100m WR.
Előzmény: appius (12635)
APT Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12637
Szép ez az Omegásított Lemania, de akkor is másé. Tessék, itt a cal865, a ChronoStop werkje. Ez saját Omega, bár a himbás mechanizmuson a Lemaniás hatások felismerhetőek, de azért ez mégiscsak a cég saját werkje. Billegő, horgony, gátkerék, és általában a futómű zöme a cal601-ből jött. A mérete is hasonló, csak magasabb. Kár, hogy csak egy egykörös-egygombos centrálkronóra futotta:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

No de akkor itt egy "igazi", hamisítatlan kronówerk Pavel Buhre mestertől, minden oroszok cárjának udvari szállítójától 1908 körülről. Iskolapéldának is elmenne, így kellene ma is kronót készíteni... Oszolopos kerék, fék a centrálkeréknél, de még a perckörnél is. A perckör viszont rendhagyó, közkerék nélküli, és így a percszámláló az óramutató járásával ellentétesen halad. Ritka egy darab!

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

(Mindkét órát még "csiszolom, bár a PB készen van, a többi kép is rövidesen jönni fog.)

ORAGYUJTEMENY

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12636
De akkor legalább egy eredeti 145012-est csodáljunk! :^)


Előzmény: appius (12632)
appius Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12635
Öszintén megmondom fogalmam sincs melyik az igazi és melyik volt Armstrong kezén,
kivüláll az érdeklődési körömön:))
Előzmény: Gilbert (12633)
Gilbert Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12634
Itt pedig egymas mellett mindketto:-)

Előzmény: Gilbert (12633)
Gilbert Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12633
Nem ezt akartad inkabb?
'63 Speedmaster (Pre-Pro) cal:321


Ez pedig egy '67-s Speedmaster Professional (Pre-Moon) szinten cal:321-l!


Ha emlekezetem nem csal amit betettel az egy Broad Arrow 3303-s caliberrel.

Előzmény: appius (12632)
appius Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12632
Ha egyátalán voltak a holdon és nem átverés az egész, amire én nagy tétben fogadnák a tippmixen, mondjuk, ha kiderül, akkor nem lennék az O+A helyében, becsukhatnák a boltot a sok kártérítésért üvöltő speedy tulaj miatt.
De azért csodáljuk meg eme híres-neves-nemes darabot, nem először s nem utoljára itt a topikon.
Előzmény: Törölt nick (12631)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12631
Gaborchi: Épp a holdutazás környékén váltottak a cal.321-es szerkezetről a cal.861-re a Speedmasterekben, ami lényeges különbség. Ettől függetlenül a "flight qualified by NASA for all manned space missions" kitétel természetesen igaz, de a Holdon csak 321-es szerkezetű Speedmasterek jártak. A hátlap belsején van a sorozatkód, és a 321-eseken természetesen nincs az idézett szöveg a hátlapon, csak a seamonster, valamint a számlapon az Omega logo fém, nem festett.
Előzmény: Gaborchi (12628)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12630
És, ha már az oyster tokok így napirendre kerültek :

Szeretném felújítani érdeklődésemet a koronazár megoldásokkal kapcsolatban.

Tehát, vajon mi különbség van a twinlock (normál oyster modellek) és a triplock (merülésre szánt oyster modellek) elnevezésű menetes koronazárak között ?
(Múltkorában Panerai próbált segíteni e téren azzal, hogy a nála járt Sub.-on észlelt menetes csonk tövében lévő +tömítést is megemlítette. Ennyi ?!?)

És miképp is van az egész felépítve ?

Illetve mennyiben más (jobb-rosszabb ?) a menetes kupak alatti korona, vagy az orosz menetes koronazár ? Vagy mennyiben más felépítésűek is ezek ?

Egyáltalán az egész menetes koronazár megoldás vajon visszavezethető-e (amolyan ősként) az O gyűrűs (Atlantic féle) tömítésre ?

Ki tud ezekről közelebbi információkat ???
Előzmény: Törölt nick (12629)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12629
Köszönöm a válaszokat (M.Snorkel-nek is, APT-nek is) üveghátlapos Rolex ügyben.

Valami ilyesmit gyanítottam magam is, de nem akartam látatlanban, megalapozatlanul elkiabálni egy válaszlevélben. (Azt már előzőleg is írtam az úriemberünknek, hogy én egyet még jóval korábban, tapasztalatlanul láttam, de azóta már egy ilyenre csak gyanakodva figyelnék fel. - Hát, valóban ! )

Előzmény: MonsterSnorkel (12621)
Gaborchi Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12628
Messerschmitt:
az igazi múnvacs a 145012-66/67/68 sorozat ] Speedmaster a cal.321-gyel, én nem aláznám meg magam egy későbbivel!

Ezt miből állapítom meg? Ha a hátlapján ott van, hogy "flight qualified by NASA for all manned space missions, the first watch worn on the moon", az még nem jelenti azt, hogy ez ugyanaz a Speedmaster Professional, ugyanazzal a szerkezettel, mint amit anno odafenn használtak? Nem vagyok annyira elszánt, hogy pont egy Holdat is megjárt példányt (pedig az lenne az igazi), vagy kortársát vadásszam, de kiváncsi lennék, hogy az azóta készült, és fenti felirattal ellátott Speedmaster Professional különbözik-e és miben az eredetitől? Tudom, hogy létezik ujabban átlátszó hátlapos verzió is, de arra nem tulzottan vágyom.

Passionata, APT, köszi az infokat.

Előzmény: Törölt nick (12619)
APT Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12627
Messer: Ez gusztustalan! Annyira, hogy ez már nem is veszélyes a két márkára, szerintem az Eberhard és a Jaeger illetékesei ennek láttán már csak gúnykacajra fakadnak...

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Törölt nick (12623)
APT Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12626
"Kedves" Plaszlo/Gillbert: Azt én nem tudhatom, hogy miért haragszol Gilbertre, azt sem, hogy igazad van-e, vagy sem. De kultúrember nem szokta megmérgezni a falu egy szál kútját csak azért, mert ott lakik a haragosa is. Kérlek a jövőben indulataidat vezesd le magánlevélben, vagy - ha valóban igazad van és olyan az ügy - fordulj a hatóságokhoz, de minket ne tüntess ki figyelmeddel. Kibírjuk nélküle!

Tisztelettel: Antal Péter

Előzmény: GiIlbert (12620)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12625
Már késő, én figyelembe vettem. Most mi lesz?
Előzmény: Gilbert (12624)
Gilbert Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12624
A dupla L betus "ikertestver" nem en vagyok! Ugy latszik plaszlo baratunk nem adja fel:-((
Ha kerhetnem hagyjatok figyelmen kivul a moderatorok mar intezkednek!
Koszonom!
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12623
A kínaiak néha meglepő kreativitásról tesznek tanúbizonyságot, már nem is fárasztják magukat, hogy létező modelleket másoljanak, hanem "kiegészítik" egy-egy márka választékát... :^)


Előzmény: APT (12622)
APT Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12622
Sükösdg: Egy órát egyben nem szabad betenni a vákuumkamrába. A legtöbb típus lelőné az üveget, de ami még nagyobb baj, az az, hogy az olaj kiforrna, és az olajgőztől simán leégne az elektronágyú. Vagyis az órákon túlmenően a berendezés is megbuggyanna.. Másrészt a tükrözésmentesítő réteg lehet külső és lehet belső, ill. kétoldali is (nem azonos anyagú a kettő). A csak belső réteg nagyban növeli a leolvashatóságot, megszünteti a belső tükröződéseket és a másodlagos fénytörést, de az üveg külső csillogása megmarad. Nem sérülékeny, de nem is túl hatékony. A külső réteg az igazi, de ez meg sérülékeny. A kétoldali megoldás átlagos fényviszonyok - és tiszta üveg - mellett szinte láthatatlanná teszi az üveget. De az tény, hogy a külső fényvisszaverő felgőzölt fémréteg megkarcolható.

zsuzsa: Az a Patek hamis. Még véletlenül sem hiszem el, hogy igazi. Amúgy is dugig van most az összes piac fake Patekkal, Vacheronnal, Breitlingel, Breguettel, Franck-Mullerrel, valamelyik kínai egész konténerrel hozhatott az országba...

oyster: A Rolex az Oyster tokot nem csinálta üveghátlappal. Nem is alkalmas rá a konstrukció, húzott acéllemez (ill. aranylemez), ezt képtelenség peremezni, belülről ragasztott üveget pedig be fog nyomni a nyomás, kívülről ragasztani pedig még a kínai hamisítványokon sem szokás... Én Celliniről hallottam üveg hátlappal, de látni nem láttam ilyet. Nem esküdnék meg, hogy a Rolex-önszántából egyáltalán csinált ilyen tokokat!

Gaborchi: 200-300 között fordul elő MoonWatch, de ritkán eredeti, jellemzően a mai gyártás fut. Sok a "lelakott" óra. A MoonWatch-on plexi van, ezt az Omega szerviz egész normális áron kicseréli, így a karcos plexi azért nem nagy gond. A kissé karcos acéltok pedig szépen rendberakható. A szerkezetekkel ritkán van gond, jó ez a tok, nem szokott beázni, a werk (Lemania) pedig strapabíró. De igazi, saját Omega kronówerk karórában csak a ChronoStop-ban van! (Igaz, ez csak egykörös kronó, nem "igazi".)

ORAGYUJTEMENY

MonsterSnorkel Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12621
oyster, a rolex faq szerint osszesen ket darab uveghatlapos rolex van kozforgalomban a vilagon, amit tenyleg a rolex csinalt...

gondolom vannak egyeni peldanyok is, de el tudod kepzelni hogy mennyit ad az uveg az egyebkent is vastag orahoz? el tudsz kepzelni egy 16 milli vastag submarinert?

Előzmény: Törölt nick (12605)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12619
Gaborchi: Az ilyen 861+ Speedmasterek 800 dodó körül szoktak elmenni az ebay-en, hogy te itthon mennyit adsz érte, azt magadnak kell eldöntened. Mindenesetre azt le kell szögeznem, hogy az igazi múnvacs a 145012-66/67/68 sorozat ] Speedmaster a cal.321-gyel, én nem aláznám meg magam egy későbbivel!
Előzmény: Gaborchi (12614)
Passionata Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12618
Az állapot elég lényeges , tehát először elvinném a KZM-hez/vagy más általad szeretett óráshoz , az kinyitja és megnézi a belsejét ha nem volt rozsdás és más agyament órás sem tett benn kárt akkor , a lünetta/üveg cserélhető , a többit meg lehet polírozni .Az ,hogy nincs papírja nem érdekes , árak szvsz. 250ig menj el max ,ha belül tökéletes és fémszíjas .

Külföld ,ebay/TZ felejts el nem kivitelezhető a vám/ÁFA/biztosítás miatt vagy kapsz valami szart vagy elveszik .

Előzmény: Gaborchi (12614)
m2824 Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12617
oyster: én csak annyit tudtam megállapítani, hogy Havason most nem RADO volt...

Viszont korábban már figyeltem több alkalommal is Verebes óráját, ami talán egy régebbi darab lehet: bőr szíj, kerek tok, arany (talán kissé patinás) számlap, ha jól láttam viszonylag nagy számokkal. Ez mi lehet? A legutóbbi adásban egyébként nem ez volt rajta.

Előzmény: Törölt nick (12606)
alexandrosz Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12616
j b!

Pedig még aznap elküldtem Neked és potyoro-nek is... Jó az itt feltüntetett mailcímed? Ha igen, akkor elküldöm még egyszer...

Előzmény: j b (12603)
j b Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12615
SÜKÖSDG: A Seamasteren valóban (kicsit csillog is)de a Speedmasteren kívül is van bevonat csak még nem sikerült hál'Istennek rendesen odavernem semmihez.

Hiába van zafírüveg a tükrözésmentesítéssel is ellátott órákon ha a (külső) bevonat karcosodása ugyanolyan kellemetlen látványt nyújt mintha az üveg lenne karcos.

Előzmény: sukosdg (12612)
Gaborchi Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12614
Sziasztok.

Műkedvelő órakedvelőként szoktam olvasgatni a topicot, jelenleg egy kb. 30 éves családi Omega Geneve-nek vagyok boldog gazdája. (Nem tudom, mennyit érhet, de szép, viszonylag pontos és mégse egy Q&Q.)
Régi vágyam egy Speedmaster Professional (Moon Watch), és nálam okosabbaktól szeretném kérdezni, hogy egy jól működő használt példányért mennyit érdemes adni, hogy ne fizessek rá? Láttam egyet, kb 15 éves kicsit kopottas, de szép, az órás adna rá garanciát is, de eredeti papírok nincsenek. Szerintetek meddig érdemes alkudozni, ami még reális?
E-bayen érdemes próbálkozni, vagy jobb ha körüljárom az órás szakikat, hátha van nekik?

Köszi
Gaborchi

IWC-FAN Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12613
zsuzsa: a Patek minden bizonnyal hamisítvány, vagy pedig átment rajta az úthenger:-) Bár egy ismerősöm nemrég vett 20 ezerért egy Constanin Vacheront - ez a Patekkal kb. egyenrangú óra - és kiderült, hogy eredeti, másfél milliót ér. De ilyen azért nagyon ritka, és ezt a történetet - miután az órát nem láttam - kételkedéssel fogadom.
Előzmény: zsuzsa (12608)
sukosdg Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12612
JB
Az O+A valószínűleg csak belül van bevonat!
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12611
közben utánanéztem, mert igazad van, fejből nem pontosat írtam, a nyomelemek nem váltják ki az alamóniumot, hanem csak "szennyezik" attól van szép színes kavics az ékszerekben :)

köszönet az infóért és a pontosításért!

Előzmény: APT (12602)
j b Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12610
Az Omegám (Speedmaster) több, mint két éves és sértetlen a bevonat rajta, a Fortisom kb. ugyanennyi idős, közelről látszik az üveg peremén fél mm kopás körben végig és fény felé tartva sok helyen néhány apró karc, de 20 cenitnél távolabbról tökéletes és összességében láthatatlan az üveg, pedig ezt hordom általában mostohább körülmények között.
Előzmény: sukosdg (12609)
sukosdg Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12609
APT: köszi. Az eljárásnál az egész órát, persze a nemkívánatos részt leragasztva megoldható?

Mi a tapasztalatotok a tükrözésmentesített üvegekkel. Nemrégiben vettem egy O+A-t és annyira karcos volt a bevonat, hogy lepolíroztam róla.

zsuzsa Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12608
Láttam egy hirdetést, amiben 40 ezerért hirdetnek Patek Philippe órát. Ennnyi pénzért ez vagy hamisitvány vagy utánzat, ugye ? Szerintetek van olyna barom, aki egy többszázezer Ft-os órát ennyi pénzért eladna ?
te_o Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12607
oyster!
Csinálni-csináltatni biztosan lehet, a Horologiumon a faszi egy Pateket buherált így meg emlékeim szerint.
te_o
Előzmény: Törölt nick (12605)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12606
És ha már megint ennél a témánál tartok :

Felfigyelt-e valaki a TV-ben Havas Henrik órájára ? (Ha árgus szemekkel akarná valaki tekintgetni legközelebb, hát a jobb csuklóján keresse.)

Csak nem egy Datejust lehet ?!?
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12605
Urak !
Kaptam egy érdeklődő mail-t, amiben egy hobbysta üveghátlapos Rolex-ek létezése, fajtái felől érdeklődik.
Ti ismertek-e ilyet közelebbről, vagy akár képről ?
Tudtok-e ilyen képet valahol ?

(Nem akarok hülyeséget válaszolni...)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12604
MMII
Megérkezett Pápai G.-től 25.000 Ft, és levontak postaköltségre 25 forintot.
Az egyenleg: 1.486.671 Ft.
fekvőrendőr
j b Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12603
ALEX: Hát nem jött...! Talán a mailt is a (jövő évi) nyuszi hozza? :-)

APT: Köszönöm a mailben küldött segítségedet!

Előzmény: alexandrosz (12593)
APT Creative Commons License 2003.04.21 0 0 12602
Hayloft: De egy kis kiigazítást azért tennék: A zafír mindenképpen Al2O3, és a Cr, Fe, Ti nem helyettesíti az alumíniumot - nem is tudja, a vegyérték különbségek miatt - csupán rendkívül kis mennyiségben szennyező adalékként fordul elő a kristályrácsban, és így színezi azt. De valóban nyomokról van szó. (Ha helyettesítené, akkor korund helyett lenne krómdioxidunk - jó fényezőanyag, közönséges vasrozsdánk, vagy szép, fehér titánoxidunk, vagyis rutilunk. Az átlátszósága és a keménysége egyiknek sem túl fényes... ;))) )

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Hayloft Ezekiel (12595)
APT Creative Commons License 2003.04.21 0 0 12601
Sükösdg: Tudok. Van egy látszerész ismerősöm, aki vákuumos katódporlasztással sorozatban szemüveglencsét tükrözésmentesít. Kipróbáltuk óraüvegen is, megy a dolog. De legalább négy-öt üveg kellene egyszerre, egy-egy darabbal nem lehet a gépet járatni.

Hayloft: Bizony, a szennyezésmentes, tiszta alumíniumoxidot (pontosabban az Al2O3-at, mint írtad), tehát a szintetikus zafírt használják óraüveg gyanánt a keménysége miatt. És ezt hívjuk zafíróraüvegnek. Bár amúgy mi a fenének hívnánk másképp, nem is tudok az óraüvegre más szót, csak azt, hogy óraüveg... Az ásványi üveg címszó alatt a hagyományos, amorf szilkátüvegről beszélünk. Mint az ablaküveg. Ami ugyibár nagyon jó, csak a keménysége kisebb, mint a kvarcé (5-6, a kvarc 8), így a kvarc, vagyis a homokszemcsék keményen karcolják. A zafírt ellenben nem, azt elég nagy művészet összekarcolni.

ORAGYUJTEMENY

glashuette Creative Commons License 2003.04.21 0 0 12600
Messerschmitt: Ez itt Magyarországon így működik: drágább a benzin mint Ausztriában, az M5-ös autópálya pár svájci alagutat leszámítva szintén a legdrágább, az ÁFA szintén itt a legmagasabb, az aranyon egyedül itt van luxusadó, az utak Romániát leszámítva itt a legszarabbak (kátyúlobby), a tippmixoddsok (az egész világon!!!) itt a legalacsonyabbak. De mindennek szerencsére vége, legkésőbb 2010-re elhúzhat a mindenkori kormány a rákba a 25%-os ÁFÁ-val, az adóforintokon életben tartott MALÉV-vel meg az egész országot nyomorgató, monopóliumot élvező SZARTÁVVAL. A 150 milliárdot elsíboló bankár itt röhög a képünkbe, műsort vezet. Ez ma Magyarország.
Előzmény: Törölt nick (12588)
drempee Creative Commons License 2003.04.21 0 0 12599
Lassan egyszerűbb lesz kiírni az árat és a forrást, mint ennyi emilt küldeni! :-)
Előzmény: micsike (12598)
micsike Creative Commons License 2003.04.21 0 0 12598
Én is nagyon kiváncsi természet vagyok!! Kaphatok emilt?
Előzmény: alexandrosz (12593)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.21 0 0 12597

Előzmény: drempee (12596)
drempee Creative Commons License 2003.04.21 0 0 12596
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.04.21 0 0 12595
mi az hogy zafír meg ásványi üveg???

a zafír tudtommal a korund csoport egyik ásványa, abból üveget nem csinálnak... esetleg a karcállósága miatt kapta az az üveg a zafír nevet? de akkor milyen üveg az? (kvarc?)
a zafír, ha színtelen akkor Al2O3 tisztán. ha Cr3+ helyettesíti az Al-t akor rubinról, ha Fe2+ vayg Ti4+ akkor kék zafírról beszélünk. Mivel a korund csoport keménysége a Mohs skálán 9 gondolom innen a név... (még a verneuil eljárással készített szintetikus korund sem alkalmas óraüvegnek)

és akkor mi az ásványi üveg?

Előzmény: sukosdg (12594)
sukosdg Creative Commons License 2003.04.20 0 0 12594
Van esetleg valakinek optikus ismerőse aki megpróbálna tükrözésmentesítést zafír és ásványi üvegre?
alexandrosz Creative Commons License 2003.04.20 0 0 12593
Messer!

De ugye Téged nem a nyuszi hozott, vagy mégis?
;)

jb és potyoro!

Mail megy Nektek is.

Előzmény: Törölt nick (12592)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.20 0 0 12592
A nyuszinak is meg kellett valahol vennie, hogy aztán kipréselhesse az ánuszán...
Előzmény: j b (12591)
j b Creative Commons License 2003.04.20 0 0 12591
ALEX: Mi ez a titkolózás, tán tényleg a nyuszi hozta?
Előzmény: alexandrosz (12584)
j b Creative Commons License 2003.04.20 0 0 12590
Ha nem jutok eredményre egy tegnap kicsit megerőltetett szerkezetü (némi koronabetolási erőszak nyomán eltünt a másodpercstop) werkkel, kérném a segítségeteket feltételesen, hogy tud-e valaki tökéletes minőségü, esetleg és leginkább vadiúj 2836-os szerkezetet max. 1-2 napon belül?
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.20 0 0 12589
ALEXANDROSZ: áruld el a titkot nekem is, légyszi'!
Előzmény: alexandrosz (12584)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.20 0 0 12588
A bankkártyámat odahajíthatom, csak nem biztos, hogy van rajta elegendő töltet... :^) Egyébként is az, hogy pl. a Reverso-t 20%-kal az európai listaár felett árulják, elbizonytalanít...
Előzmény: glashuette (12587)
glashuette Creative Commons License 2003.04.20 0 0 12587
Messerschmitt: Nálad mindig ugyanaz az egy lépés hiányzik: nagy lendülettel kinyitod az ajtót (ez még csak menne) aztán magabiztosan kijelented, hogy a JLC duot valamint néhány Patekot magaddal viszel, és hanyag mozdulattal a bankkártyádat a pultra hajítod... :P
Előzmény: Törölt nick (12579)
APT Creative Commons License 2003.04.19 0 0 12586
m2824: A három megnevezés ugyanazt takarja. Manapság óratokként kizárólag nikkelmentes (tehát antiallergén) rozsdamentes acélötvözeteket használnak. Alighanem ugyanazt a néhány fajta Krupp v. Böhler acélötvözetet használja amúgy mindenki...

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: m2824 (12585)
m2824 Creative Commons License 2003.04.19 0 0 12585
Az Óramagazin utolsó előtti számának végén bemutattak jónéhány órát fotóval és rövid leírással. Az acélból készült tokoknál 3 lehetséges variáció volt: acél, tiszta acél vagy nemesacél. Nem értem, hogy pl. az 1 millió-ba kerülő Omega miért "acél" és a 22 ezres kvarc Certina miért "nemesacél"?
alexandrosz Creative Commons License 2003.04.19 0 0 12584
szucsr!

Mail megy...

Előzmény: szucsr (12583)
szucsr Creative Commons License 2003.04.19 0 0 12583
alexandrosz

Meg lehet tudni, mennyi az a toredek ar? Es hol sikerult beszerezni?

Robi

Előzmény: alexandrosz (12581)
Gilbert Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12582
Ehe ehe ugy latom surgosen meg kell tanuljam az oras szakzsargont:-))
Előzmény: alexandrosz (12578)
alexandrosz Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12581
Nyílván a submariner volt előbb. Az OW viszont más esetekben is megvette a jogot az eredeti gyártótól (pl. Breitling), ezért nem tekinteném sima "másoló" kompániának. Hogy ezt jelen óra esetében is megtette-e, azt nem tudom. Majd messerschmitt felvilágosít :)
Én csak annyit tudok, hogy egy sub árának töredékéért vettem egy korrekt minőségű, üthető-vágható hétköznapi órát. Sokat olvasgattam róla, találtam néhány review-t is, ami szimpatikussá tette. Pillanatnyilag semmilyen itthon is kapható alternatívát nem tudok felsorolni (20ATM, szerkezet, fémszíj, stb.) ennyi pénzért.
Előzmény: MonsterSnorkel (12580)
MonsterSnorkel Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12580
alexandrosz: ez csak szereny velemenyem volt, es orulok, hogy jo aron jutottal hozza!

de szerintem akkor is submariner utanzat ez a stilus (fekete berakasos forgathato lunetta, korona ket oldalan vedo csucskok, maga a haz formaja, a merci mutato, az oyster bracelet), vagy tudsz mutatni ilyen orat ami a submarinernel oregebb?

(nem kotekedni akarok!)

Snorkel

Előzmény: alexandrosz (12577)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12579
Viszont a LBS kirakatában du. egy JLC Reverso Duo figyelt, a fekete számlappal kifelé, az már maradéktalanul bejött... És a JLC Master Compressor, Master RDM, meg a Patek WorldTimer se volt randa, csak sajnálatos módon ezek már automaták. (phű phű...)
alexandrosz Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12578
Seamaster Professional.
Előzmény: Gilbert (12576)
alexandrosz Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12577
Monster!

Szerintem tévedésben vagy. Nem azért vettem eme órát, amiről beszélsz.
Értéktartás? Az enyém biztosan tartja majd az értékét, viszont nem kötöm az orrodra, hogy miért.
;)

Előzmény: MonsterSnorkel (12574)
Gilbert Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12576
Nagyon hulyenek fogtok tartani ha megkerdezem, hogy mi az a SMP?:-))
Előzmény: Törölt nick (12571)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12575
Mi van itt, SMP invázió? Ma szemben ültem és beszélgettem negyedórát egy fazonnal, akinek a csuklóján egy SMP volt. Nekem se jött be, főleg a fémszíj...
Előzmény: Passionata (12570)
MonsterSnorkel Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12574
alexandrosz:

szvsz ha mar ugy nez ki az ora, mint egy ronda rolex submariner, akkor legyen inkabb igazi rolex submariner, mert ugyan ronda, de legalabb jol tartja az erteket!

(zarojelben teszem csak hozza, hogy meg mindig megdobbent a sznobsag ereje, amikor egy 15 eves acel submarinert egy uj aranak 70 szazalekaert megvesznek...)

azert nekem is vannak kedvenc ronda oraim: Seiko Prospex 300M Quartz ha van valakinek ilyen elfekvoben, szoljon! :)

Snorkel

Előzmény: alexandrosz (12568)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12573
ilyesmi szituban mondta Vályi mester: ha nem lenne az órájukon holdfázis, nyilván ide sem találtak volna, nem? :))))
Előzmény: Törölt nick (12569)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12572
Ízlések és pofonok!
Előzmény: Passionata (12570)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12571
Besárgulnék, de már megvan a SMP.
Előzmény: alexandrosz (12568)
Passionata Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12570
tegnap felprobáltam egy SMP full size-t , hát ami nem tetszik vitrinbe karon se jött be .
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12569
Ha több napig a víz alatt maradsz, akkor valóban jól jöhet a dátum.
Előzmény: alexandrosz (12568)
alexandrosz Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12568
Húsvétra ezt hozta a nyuszi (miután kifizettem Neki) :)
Az enyém dátumos, szerencsére.
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Mindenkinek kellemes ünnepet kívánok!

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12567
Nem kell mindent másra fogni! :-)
Előzmény: A Báró (12563)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12566
Hát mivel? :-))))
Előzmény: Törölt nick (12565)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12565
Pillanatnyi elmezavar lehetett, vagy a Poljot alarmra gondolhattam, habár ott is inkább kicsavarom a koronát a két kis ujjacskámmal, aztán húzom fel. Normál koronákat természetesen nem szoktam kihúzni a két kis ujjacskámmal a felhúzáshoz.
Előzmény: Törölt nick (12560)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12564
A Báró!
Rendben, intézem.
Panerai!
Elnézést! /Egyébként mikor fizetsz?/ :-)))
fekvőrendőr
Előzmény: A Báró (12563)
A Báró Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12563
fekvőrendőR

Sajnos én, illetve a kolléganőm volt, 3 órára, így most 90 rugó van bent, oszd el 3* 30 ezerre, köszi!!!!!

Előzmény: fekvőrendőr (12552)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12562
a seiko hazai forgalmazójának oldalán leltem

nem tudom tényleg kell-e 10 óra minden nap... nincs seikom

Előzmény: Mechanikus (12555)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12561
Másnak is feltűnt, de hát hagyjuk MESSER-t kibontakozni! :-))))
Előzmény: Törölt nick (12560)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12560
Hali Messer !
Én eddig azt hittem, hogy valóban nagy rajongója vagy a kézifelhúzós óráknak. De, hogy így láss neki a felhúzás műveletének ?!?
"a két kis ujjacskámmal kihúzom a koronát és felhúzom"

Közben pedig megcsodálod a körbe-körbe tekergő mutatókat ? (Merthogy a koronát kihúzva ugyebár átváltottál a mutatóállítás tudományára.)
De ha így aztán fel sem húzod az órádat, akkor miért jó játszani a lefektetés helyzeteivel ?

...

U.i.: No, mi történt másokkal ? Csak nekem tűnt fel ? (Vagy már ennyire elszoktam a felhúzás mesterségétől, hogy bennem él egy téves folyamat képe ? :)

Előzmény: Törölt nick (12534)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12559
OFF - Én így már csak azt nem értem, hogy akkor az APEH miképp fogja tudni legombolni a magyar kereskedőről az értékesítési ár 20 %-át (ÁFA visszafelé számolva) ??? - ON
Előzmény: A Báró (12543)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12558
Rolex Perpetual - 1931
És általam ma is ez az egyik legjobbnak, leginkább használhatónak ítélt megoldás. Nem azért, mert a név kötelezne (különben sem oyster perpetual-ként jelentkezem be :) , hanem egyszerűen azért, mert megbízhatóan hamar eléri a felhúzottságot, és mindezt meglehetősen csendben(!) teszi. (Nem surrog, zuttyog, zakatol úgy, mint sok jónevű társa.)
Előzmény: APT (12556)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12557
Lehet szeretni, és én szeretem is!
Előzmény: APT (12556)
APT Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12556
Báró: Perrelet mester elsősége általában nem elvitatott. De árnyalja a képet, hogy az általa kitalált, igen-igen modern benyomást keltő kialakítású körforgó rotoros megoldás anno a zsebórákban nem vált be. Egy zsebóra egyszerűen nem úgy és nem annyit mozog, hogy egy körhagyó rotor felhúzhassa. Így ez a megoldás a "süllyesztőbe került", a szakma gyakorlatilag elfelejtette. Valamennyire is beváltnak a Breguet által - csupán néhány évvel később - kitalált határolt ingás megoldás bizonyult:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Igazán jónak azonban ez sem volt nevezhető, mert "tohonya életmódú" úriemberek esetén egy zsebóra egyszerűen nem mozgott semmiképpen eleget. Az automatának a karórákban jött el az ideje, és - a technika történetére jellemző módon - előbb a tulajdonképpen kevésbé célszerű, de a zsebórákból már ismert ingás megoldások jöttek át, mindenféle átmeneti próbálkozás után (kis úton mozgó nagy súlyok, de volt példa az egész werk mozgatására is szép számmal) a Harwood-féle kalapácsos, határolt megoldás terjedt el, és volt használatban az 1950-es évek elejéig. Aztán rájöttek, hogy sokkal célszerűbb a határolás elhagyása, leporolták a Perrelt-féle kétszáz éves megoldást, és megjelentek az első "igazi" automaták (1940 körül), itt valóban igen úttörő volt a Rolex (bár az atomatáját a Harwood feljesztette) és 1948-ban az Eterna, ahol már minden megvolt, ami egy ma korszerű werket jellemez: kettős kilincskerék, golyóscsapágyazással. Mindenesetre elmondható, hogy Perrelet jócskán megelőzte korát!

Mechanikus: Jól van no :)))) Amúgy még a kvarcot illetően is egyetértek, nem olyan rossz az, lehet szeretni egy kvarcórát is. Sőt, kertásáshoz v. kerítésfestéshet, vagy éppen siklóernyőzéshez én is ilyet hordok!

ORAGYUJTEMENY

Mechanikus Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12555
Hayloft Ezekiel

Szabad a gazda. Áruld el, mert nincs idönk mindegyiket végigolvasni...

Előzmény: Hayloft Ezekiel (12547)
Mechanikus Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12554
APT:

Vezettem jó automata váltós autót és remélem fogok is, mert kedvelem. Most egy jó kéziváltósom van, az sem rossz.

Az enyhe élcelödés visszafelé magamra is igaz, mert én szeretem az automata váltót, az automata órát kevésbé. Ez utóbbinak viszont többek között magad adtad meg két okát is.

Rendszeres idegnyugtató foglalatosságom óráim babusgatása. Gyüjteményem ugyan nem nagy (http://www.makszy.priv.hu/watch/_watch.html), de felváltva hordom a legtöbbet igy egyik hordása sem folyamatos.

Mellesleg én még a quartz-ot sem tartom az ördög müvének, ha különleges, esztétikus, vagy személyes emlék.

Mindenesetre örülök, hogy egy kis ugratás érdekes hozzászólásokat és történeti áttekintéseket is hozott elénk.

Előzmény: APT (12538)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12553
Vagy átteszed a jobb csuklódra és benevezel a zsebjégkorong-bajnokságra! :^)
Előzmény: MonsterSnorkel (12549)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12552
MMII
Valaki tegnap befizetett 40.000 forintot, így az egyenleg 1.461.697 Ft.
Jelentkezzen a tettes, mert nem tudom kihez írjam be?
A modus operandi nyilvántartás Panerai nevét dobta ki, mivel Ő szokott ilyeneket csinálni, de ez még nem alapos gyanú!
fekvőrendőr
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12551
Vízálló óráknál szóba jöhet a mosógép dobjára erősítés:-)
Előzmény: MonsterSnorkel (12549)
te_o Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12550
glashutte!
Sajnos nem, "csak" egy Buren szerkezetes öreg Dugena. Azért szép. :)

te_o

Előzmény: glashuette (12533)
MonsterSnorkel Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12549
nekem eleg 15 perc ugrokotelezes is :)

bar meg mindig nagyon is erdekelne valami olcso oraforgato!

Előzmény: Hayloft Ezekiel (12547)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12548
Q&Q?
Előzmény: Hayloft Ezekiel (12547)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12547
"Mechanikus automata
Az ismert rugós, kézzel felhúzható, mechanikus órák nagy családjába tartoznak az "önfelhúzó", azaz automata karórák. Ezeknél a szerkezeteknél a kar mozgása által elmozduló, körcikk alakú röpsúly rugót húz fel, mely biztosítja az óra működéséhez szükséges energiát. Fontos tudni, hogy az automata karóra hibátlan működéséhez napi 10 óra aktív mozgás szükséges. Ellenkező esetben a rugó nem húzódik fel elégségesen, kicsi lesz a járástartalék és csökken az óra pontossága, amely +-15-20 mp/nap. "

na mely óragyártó hazai forgalmazójának oldalán találtam ezt?

Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12546
"Ami nekünk ugyanis kifejezett élvezet (már az órát húzogatni, babusgatni), az a többség számára felesleges és alkalmasint elfelejthető kellemetlenség"

ez nagyon is így van. Kedvesem szülinapjára egy automatát vettem neki, (nem svájcit) szép, és jó.
Dátumos. Neki nem kell elemet cserélni többé és tetszett neki, hogy mechanikus a dolog, olyan "komoly". Nem óramániás és nem is nagyon vigyáz az óráira. De nagyon örült, mert "igazi" órája lett. Azt hiszem, hogy egy nem órabolondtól ez a legtöbb, ami elvárható. (és persze erősen elfogult vagyok:)

Előzmény: APT (12538)
markoiii Creative Commons License 2003.04.18 0 0 12545
Nem bántott, hüp-hüp..., kicsit sem, hüp...
brühümbrühüm...
Előzmény: A Báró (12543)
A Báró Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12544
Az autómata órákról egy picurkát, és boldog húsvéti ünnepeket!!!

Abraham-Louis Perrelet 1729-ben, egy szegény földműves család gyermekeként látta meg a napvilágot. A technika már gyerekkorában is érdekelte, s mi több, úgy tűnt, tehetsége is van az ilyen dolgok megértéséhez. Kis fújtatók gyártásával kezdte keresni a kenyerét, melyeket a szülővárosától 30 km-re fekvő Neuchâtelben értékesített.

1770-ben Perrelet fantáziáját már egy jó ideje a mechanikus óra állandó felhúzásának problémája foglalkoztatta. Rájött ugyanis, hogy egy szabadon forgó húzósúly segítségével az órarugót fel lehet húzni. Rövid időn belül meg is találta a megoldást a felhúzó rotor formájában, melyet a korabeli híradások csodaként emlegettek.

Nem szeretek sokat írni, ezért ez részlet a Perrelet órám leírásából, szerinetm az automata óra az nem a 21-ik század találmánya!!!!!! ( 1770)

A Báró Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12543
markoiii

Nem akarlak megbántani, de az EU-ból minden áru vám mentes, én importálok Németországból, Svájcból óra márkákat ( nem a reklám helye)életembe nem fizettem vámot, de ÁFÁT igen 25%, na ez is meg fog szünni, jövő május 14-től, mert a helyi ország áfáját megfizeted, (úgye most az általános forgalmi adót vissza téríti a helyi ország pénzügyi intézménye, ha az árut igazoltan kihozod az országból), és a magyar áfát nem kell megfizetni a jövőben, itt nyerni fogunk, mert máshol kisebb az áfa kulcs, mint nálunk, na ennyi !!!!

Előzmény: markoiii (12525)
A Báró Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12542
j b
Engem érdekel, hívj 20 / 9545-248
Előzmény: j b (12522)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12541
Vagy egy gumicsőre, amivel leszívod a szomszéd verdájából a naftát... :^)
Előzmény: Gilbert (12540)
Gilbert Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12540
Forgatora nincs szukseg csak benzinkutra:-))
Előzmény: Hayloft Ezekiel (12537)
APT Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12539
Messer: Az automata óra ugyanezt produkálja lejáráskor. Csak ha azt lökdösik, nem jár le.. ;-P

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Törölt nick (12534)
APT Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12538
Mechanikus: Vezettém már jó automata váltós kocsit? Pláne csúcsforgalomban? Nemigen akarnál többet manuális váltósat, még ha egy Ferrari is az.. Én már jóideje csak automatát veszek - autóban. Órában azonban nekem mindegy, egy óra szerethetőségét, szépségét és kvalitásait pro és kontra nem az automata vagy kézihúzós volta fogja meghatározni. Mindenesetre folyamatosan viselt óránál praktikus az automata, és vegyük figyelembe, hogy ha ezek nem lennének, akkor a kvarcórák tényleg elsöpörték volna már rég a mechanikus órákat. Ami nekünk ugyanis kifejezett élvezet (már az órát húzogatni, babusgatni), az a többség számára felesleges és alkalmasint elfelejthető kellemetlenség. Másrész azért egy Lange platinakoszorús arany planétarotorját, v. éppen egy Patek cal.241-et, Chopard 1.96-ot nézegetni egész elviselhető foglalatosság... :)))

ORAGYUJTEMENY

Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12537
éjszaka forgatóra teszed a kocsit is? :))
Előzmény: Gilbert (12536)
Gilbert Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12536
Azt hiszem azonban, hogy az automata órákat kedvelö - egyébként nagyrabecsült - topic-társak nagy része "férfiatlan" dolognak tartaná pl. az automata váltót a kocsiban :-)"

Na akkor en nem tartozom ebbe a csoportba:-))
Automata orahoz automata valtos kocsi dukal:-))

Előzmény: Mechanikus (12535)
Mechanikus Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12535
Messerschmitt

Kézi felhúzás ügyben mélységesen egyetértek veled! Topic-nevem is erre utal.

Azt hiszem azonban, hogy az automata órákat kedvelö - egyébként nagyrabecsült - topic-társak nagy része "férfiatlan" dolognak tartaná pl. az automata váltót a kocsiban :-)

Előzmény: Törölt nick (12534)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12534
Nos, éppen azért preferálom a felhúzósokat, mert nem kell lökdösni őket, kacsatáncot járni velük, vagy forgató dobozba rakni őket hogy felhúzódjanak, csak a két kis ujjacskámmal kihúzom a koronát és felhúzom őket reggelente...
Előzmény: j b (12532)
glashuette Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12533
Csak nem egy Chopardot vettél? :) Tessék felrakni a képét!
Előzmény: te_o (12527)
j b Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12532
Aha, tehát MESSER barátunk ezért preferálja inkább a felhúzósokat mert szereti lökdösni őket, fene a gusztusát, dehát kinek a Pap ... én tudok jobbat :P
APT Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12531
Passionata: Igaz. Az ok egyszerű és a jelenség reprodukálható: várd meg, amíg egy felhúzós óra megáll, majd lökdösd meg. Elindul újra, egy kis idő múlva megint megáll. Ha megint lökdösöd, újfent jár valamennyit. Finom szerkezetnél az első leállás után folyamatos lökdösés mellett még akár 1-2 órás többletet is ki lehet hozni. Még a mai, nagy linearitású rugók nyomatékkaraktersztikája is olyan, hogy a teljes lejárás előtt a nyomaték erősen nemlineárisan leszalad. Mivel a gátkerék és a horgony kapcsolódásánál a legfinomabb kidolgozás mellett sem azonos a súrlódás az összes fognál, ezért valamelyik kissé "érdesebben" kapcsolódó fognál fog megakadni az óra. Ha egy lökés innen kimozdítja, még jár valamennyit, aztán újra megáll. Ha folyamatosan lökdösik, akkor csaknem nulla nyomatékig, tehát a teljes lejárásig eljárhat az óra, és ezt a lökdösést a hordott óra rendszerint megkapja. Ez a tézis természetesen nem áll a rugóerőt linearizáló és határoló konstrukciókra (máltai keresz és kiegyenlítő csiga), azok a lejárat végén felütköznek a határolóba és nincs tovább.

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Passionata (12520)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12530
Én csak az automatikáról beszéltem, nem a rubinokról meg egyéb alapvető dolgokról...
Előzmény: te_o (12529)
te_o Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12529
Akkor ajánlok egy abszolút funkcionális Ruhla karórát úgy 60 körülről. Abban tényleg a minimum van. :)
te_o
Előzmény: Törölt nick (12528)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12528
De tudom: egy halom felesleges alkatrészt.
Előzmény: te_o (12527)
te_o Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12527
Messerschmitt úgy gondolja, h. az automaták az ördög művei, nem becsületes magyarnak valók. Szereti az eccerű dolgokat, na. :)
Amúgy tegnap én vettem egy gyönyörű planétarotoros automatát, nem is tudja, mit veszít egy ilyennel. :)

te_o

Előzmény: markoiii (12524)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12526
Utálom őket.
Előzmény: markoiii (12524)
markoiii Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12525
A német órákon nem lesz vám. A svájciakon marad.
Előzmény: micsike (12518)
markoiii Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12524
Most mán megkérdezem: mi a bajod az autómatákkal?
Előzmény: Törölt nick (12523)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12523
A barátodnak igaza van. Le az automatákkal!
Előzmény: j b (12522)
j b Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12522
Egy barátom megválna a képen látható kb. egy éves órájától, kinti ára 2800 EUR (700e Ft), hazai bolti ár 400 e, topicár: 200 e!
te_o Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12521
Passionata!
Szerintem az az úriember jól teszi, ha elviszi kitisztíttatni. Legalábbis normál olajaknál nem kellene, h. számítson, csak a régebbi, besűrűsödöttnél, ami a hőtől meglágyult kicsit. Ja, az olajon kívül más tippem nincsen.
te_o
Előzmény: Passionata (12520)
Passionata Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12520
Azt írta egy f@szi a TZ-n ,hogy a kézi húzos órák tovább járnak viselve ,mint nyugalmi állapotban.igaz ez?
j b Creative Commons License 2003.04.17 0 0 12519
GILBERT: A Breguet elég pilótás, vedd meg és und meg gyorsan - aztán szólj nekem :-)

MICSIKE: Az Omega kinti árai évek óta semmit nem változtak, közben a forint jócskán erősödött aztán mégis folyamatosan emelkednek az itthoni árak, s még csak nem is az infláció mértékével! Sajátos árképzés, viszont ha lenne komoly kereslet valaki ezt a helyzetet nagyon ki tudná használni! De nem sok ilyen őrült van aki százezreket képes (ill. hajlandó) kiadni órá(k)ért, azonban minden komoly helyen tisztességes kis engedményt el lehet érni ha valaki határozott vásárlási szándékkal (és készpénzzel a zsebében) érkezik és nem bök rá azonnal a kiválasztottra, hogy őt tessék becsomagolni!

micsike Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12518
m2824
nem olyan reménytelen az Omega eddigi legjobb ajánlat 500 körül va, szerintetek a csatlakozás után fog változni az árképzés az órakereskedelemben? Gondolok arra, hogy a svájci frankot 200-al az eurot 280-290-nel számolják a kinti katalógus árral szorozva. Így jön ki az Aqua Terra 660-ra mert 3300 Chf körül van acél tokban. Vagy nem kap árrést a magyar kereskedő?
Előzmény: m2824 (12489)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12516
Ha egy zsokéval beszélsz, akkor ez neki nem olyan szerencse... :^)
Előzmény: Gilbert (12515)
Gilbert Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12515
Meg szerencse, hogy csak a labam es nem a szam:-))
Előzmény: Törölt nick (12514)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12514
Gilbert nemcsak lop, hanem a lába is büdös. :^)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12512
Ezt akartam felrakni, de megelőztél! Nekem ez tetszik a legjobban.
Előzmény: Törölt nick (12511)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12511
Piguet werk van bennük (sajnálatos módon automata). Az alap modelljeik sem ocsmányak.


Előzmény: glashuette (12510)
glashuette Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12510
Az alsó sem rossz, de a felső desigja csodálatos - bár sok gyakorlati értelme nincs a középső mutatónak. Milyen werkkel szállítják?
Előzmény: Törölt nick (12504)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12509
Ne lombozódj le, nekem 22ezer USD kinnlévőségem van! :-(
Gilbert Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12507
j b!

Ez eleg "pilotas"?:-))

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12506
IWC Big Pilot Platinum
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12504
Equation of time és jumping hour Jaquet Droz módra...



Gilbert Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12503
Ok j b!:-)) Mit javasolsz milyet vegyek?:-)
Előzmény: j b (12501)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.16 0 0 12502
Kinek a pap, kinek a neje! :-)))) Az enyém sokkal hangosabb! Be-Be-Beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!
Előzmény: fekvőrendőr (12495)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!