Keresés

Részletes keresés

Hpasp Creative Commons License 2016.02.16 0 0 27286

Engedd meg hogy meghajoljak mérhetetlen tudásod előtt a lérak komplexumokkal, és Pk számítással kapcsolatban...

... nem is vitatkozom veled a továbbiakban, csak olvasgatom kinyilatkoztatásaidat.

:)

 

Előzmény: Platon (27280)
Platon Creative Commons License 2016.02.16 0 0 27285

A stílus maga az ember. ;)

 

És igen, modern fegyver rendszerek interneten keringő ismeretlen forrású titkos besorolású manualjai, jó eséllyel dezinformációk. Az eredetiséget annak kell igazolni aki hivatkozik rá. Így megy ez már csak tudományos körökben, de magára valamit is adó újságírónál is. Értem én hogy te szívesen elhiszed, de a hit, és a tudás két külön dolog.

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/Forr%C3%A1stan

Előzmény: molnibalage (27284)
molnibalage Creative Commons License 2016.02.16 0 1 27284

Kisfiacskám, betesznek egy manualt, szerinted meg dezinformáció. Mert ez így kényelmes. Baszod, ezek után asszme inkább szóba sem állok veled. Minek? Olyan hülye vagy, hogy az nekem fáj...

Előzmény: Platon (27282)
Platon Creative Commons License 2016.02.16 0 0 27283

Nem az első hamis Scud támadás amúgy amit a CNN és a Pentagon Camp Doha esetében eljátszott.

 

Itt az 1990-es változata:

 

Platon Creative Commons License 2016.02.16 0 0 27282

Ezek a szösszeneteid továbbra sem pótolják az érveket. ;)

 

A világ nem változik meg attól, hogy neked nem tetszik, a személyeskedéssel meg csak magadat járatod le :)

Előzmény: molnibalage (27281)
molnibalage Creative Commons License 2016.02.15 0 1 27281
Előzmény: Platon (27278)
Platon Creative Commons License 2016.02.15 0 0 27280

De tudod mit, ne kerülgessük a forró kását, és nyilatkozz kérlek az alapvető állításomról.

 

Számít vajon a Pk tekintetében a személyzet kiképzése vagy sem?

 

Csak hogy tisztába tegyük ezt a dolgot.

Előzmény: Hpasp (27271)
Platon Creative Commons License 2016.02.15 0 0 27279

Nem mellesleg elolvastam ezeket a "manualokat" a FM 44-85-1 alapján VAN manuális módja. ;)

 

The heart of the Patriot battery is the fire control section and associated launchers. The fire control section consists of an ECS, AMG, RS, EPP, and eight LSs. The primary mode of emplacement is automatic (secondary is manual, as described in FM 44-85-1[TBP]). 

 

Előzmény: Hpasp (27271)
Platon Creative Commons License 2016.02.15 0 0 27278

1, Kétlem hogy a manual valódi. Ezek titkos anyagok, sima dezinformáció, a szovjet is ezt csinálta.

2, Amit betettél abban nem találtam ezt amit írsz.

3, Nem egészen arról volt szó amit állítasz, kissé szalmabábozásnak érzem.

 

Előzmény: Hpasp (27272)
Platon Creative Commons License 2016.02.15 0 0 27277

Nézd neked mindegy, te fanatikus vagy. Tények, forráskritika nem nagyon hatnak meg maximum buzgó személyeskedésbe kezdesz ha nem passzolnak a valóságfilmedbe. Mint épp most is. 

 

Roppant hiteles vagy ám :)

Előzmény: molnibalage (27273)
Platon Creative Commons License 2016.02.15 0 0 27276

Már korábban kitárgyaltuk. Lőtávolságon belül nem volt Iraki terület. Egyértelműen USA ellenőrzés alatt álló területről jöttek a rakéták. Megszervezett PR akció volt, a sajtótájékoztatóra időzítve (nem gyanús picit sem), percig sem volt veszélyben senki, az előre tudott irányból, nagyjából, de csak nagyjából Camp Doha felé az előre tudott irányból érkező célokat kilőtték, vagy ön megsemmisítették hogy legyen cirkusz a népnek, és ne hőbörögjenek a sorozatos kudarcokat halmozó Patriotra elköltött pénzen. Persze még így is gikszer volt, az egyik elfogó rakéta csütörtököt mondott. Márha volt egyáltalán rakéta, nem csak pár céldrón, meg egy kis számítógépes grafika.


Amúgy az USA-nak kéne bizonyítani, mert ők állították, hogy rájuk lőttek. Azoknak akik Nayirahot, vagy az első öböl háborús Patriot csalást összehozták nem is beszélve Colin Powel másfél órás ENSZ beli hazudozásáról a vegyi fegyverekről, az is hülye aki egy CNN riport alapján elhiszi nekik. ;)

 

De nyilván az USA-ra és a CNN re nem vonatkozik az az általános alapelv, hogy aki állít annak kell bizonyítani.... Mert ugye sosem buktak le a folyamatos és Szándékos hazudozással Irak és Patriot ügyben :) Értem én hogy a normális világban nehezen áll rá az agya hogy valaki ennyire korrupt, és csaló legyen, de tucatnyi esettel bizonyítható, hogy az USA nem normális világ, és nem csak képes ilyen csalásra de rutinszerűen csinálja.

 

Végül is mi ez a hamis Kuvaiti kislány szenátusi vallomásához képest....

 

Ha az USA mond valamit, az úgy van akár ellenbizonyítás után is és összeesküvés elmélet ha valaki bizonyítékot reklamál a nyilvánvaló ténybeli ellentmondások okán.

 

Mert ugye ők sosem hamisítanának tanúvallomást, vegyi fegyvert, vagy patriot eredményeket.... 

 

https://www.youtube.com/watch?v=LmfVs3WaE9Y

https://www.youtube.com/watch?v=ovHrd-Q3Av0

http://fas.org/spp/starwars/congress/1992_h/h920407p.htm

 

Alapvető forráskritika USA fanoknak. Aki ennyit hamisít, célzatosan, és szándékosan, annak alaposan bizonyítania kell, hogy a fanatikusokon kívül más is komolyan vegye. Pláne ha a tények se klappolnak mint Camp Doha esetén. 

Előzmény: Hpasp (27272)
molnibalage Creative Commons License 2016.02.15 0 0 27275

Az első kommetnben csak az úton levő rakéták száma van ugye? A múltkor még arról dumáltnuk, hogy 3 rakéta számára van végfázis megvilágítás.

Előzmény: Hpasp (27274)
Hpasp Creative Commons License 2016.02.15 0 0 27274
molnibalage Creative Commons License 2016.02.15 0 0 27273

És akkor még csodálkozik Platon, hogy miért néznek rá páran úgy, ahogy...

Előzmény: Hpasp (27272)
Hpasp Creative Commons License 2016.02.15 0 0 27272

"Kár hogy a berakott Camp Doha elleni támadás sosem történt meg"

 

Erre bizonyítékod?

(X-atkák nem ér :)

 

Ugye nem azt akarod mondani hogy a patriotnak csak automatikus módja van, ahogy balage állítja? :)))

Vagy esetleg hogy az automatikus mód olyan szuper lenne hogy állandóan csak azt használják képzett kezelősre semmi szükség? :))))

 

Manuált elolvasod -> megérted -> nem írogatsz butaságot.

különös figyelemmel erre: to-be-engaged queue (TBEQ)

Előzmény: Platon (27269)
Hpasp Creative Commons License 2016.02.15 0 0 27271

the system is designed to fight in the automatic TBM engagement mode.

Előzmény: Platon (27270)
Platon Creative Commons License 2016.02.15 0 0 27270

Lehet hogy nekem van szövegértési problémám de ez azt mondja hogy automatikus módban automatikusan működik. Szó nincs arról hogy általában így használnák. A betett linken ezt a részt nem találtam.

 

Amúgy meg erősen kétlem hogy ezek valós manualok lennének, illetve csak annyira valósak hogy kellően félrevezetőek legyenek.

 

Mindenesetre így beleolvasva ez alapján is fenntartom, hogy aki azt mondja, hogy a kezelők kiképzése lényegtelen, azt körberöhögöm.

Előzmény: Hpasp (27267)
Platon Creative Commons License 2016.02.15 0 0 27269

Kár hogy a berakott Camp Doha elleni támadás sosem történt meg, az egy ugyanolyan propaganda akció volt mint az első öbölháborús Scud elfogások, vagy akár a Nayirah vallomás.

 

Amúgy mit kéne látnom benne?

 

Ugye nem azt akarod mondani hogy a patriotnak csak automatikus módja van, ahogy balage állítja? :)))

 

Vagy esetleg hogy az automatikus mód olyan szuper lenne hogy állandóan csak azt használják képzett kezelősre semmi szükség? :))))

Előzmény: Hpasp (27266)
Hiryu-reload Creative Commons License 2016.02.15 0 0 27268

na ja, mert ugye Platon számítási szerint az Iron Dome hatásfoka is 0...5% hiszern rendzseresen NEM lőnek le vele  a határon átlőtt rakétákból....

Előzmény: Hpasp (27259)
Hpasp Creative Commons License 2016.02.15 0 0 27267

manuál 3-48. oldal

http://www.scribd.com/doc/12772502/fm3-01

 

3-183. Fight in the automatic TBM engagement mode since the system is designed to fight in the automatic TBM engagement mode.

Once the system has classified a target as a TBM, the engagement decisions are very limited.

Since the operator has little time to make decisions, he cannot distinguish current advance low-radar cross section (ALRCS) ABTs from regular ABTs.

If guidance enhanced missiles (GEMs) are required to counter an ALRCS ABT threat, the software must be tailored to select one.

Előzmény: Hpasp (27266)
Hpasp Creative Commons License 2016.02.15 0 0 27266

5. perc után nézd (ezt még a CNN is jobban tudja), esetleg olvasd el a manuált mielőtt butaságokat írogatsz.

 

Előzmény: Platon (27265)
Platon Creative Commons License 2016.02.15 0 0 27265

Én nem is nagyon értem honnan veszed te ezeket.

 

Biztos lehetsz benne hogy van "tűzgomb" és hogy a malmozó kezelő az legfeljebb akkor fordul elő ha lehalt az egész.

 

 

Előzmény: molnibalage (27264)
molnibalage Creative Commons License 2016.02.15 0 0 27264

Akkor rosszul tudod. Pl. azért nincs is HMZ diagram a Patriotról - én legalábbis nem találtam - , mert a kezelő nincs semmiféle döntési helyezben. Zónákat jelöl ki, prioritásokat ad meg a rendszernek, amit a bejövő ARM és BM alapján a rendszer felülbírálhat, stb. A Patriton nincs "indítás" gomb. Még a legenyhébb szóhasználat szerint is minimum félautomatikus, de inkább csak automatikus a rendszer, ahol a menedzseléssel lehet letiltani vagy nem engedélyezni adott célokat vagy menet közben változtatni a prioritáson és talán a radart és az állványokat lehet forgatni - az indítás azimut értéke korlátozott, mert nem függőlegesen megy, mint a Sz-300-nál - , ha egy irányból a nagy a terhelés és fogynak a rakéták. Szó sincs olyan manuális tevékenységről, mint a szovjet/orosz rendszereknél. Ha a Patritot beállították, onnantól fogva a kezelő kis túlzással malmozhat is, ha nem akar beavatkozni...

 

Az 1991 Patriot vagy PAC-1-et (kétlem, hogy abból sok lett volna, mert alig 500 db MIM-104C készült), ne hozzuk már fel ma hivatkozási alapnak szarozásra, mert ez kb. annyira vérciki, mint a T-72BU-ra rásütni az "szar címkét", met az iraki T-72A-kat lemosták az M1A1-ek és Challenger 1-ek. 

 

Egyébként Patriot manual már elérhető...

Előzmény: Platon (27263)
Platon Creative Commons License 2016.02.15 0 0 27263

A jelek szerint nem igazán.

 

Százával hullanak a Szaudiak a jemeni Scudoktól, és az Amerikaiaknak se nagyon jött be a scudok ellen se.

 

Amúgy meg amennyit tudok a patriotról, nagyon nem úgy van ahogy mondod, és baromira számít a kiképzés ott is, de majd biztos akad okosabb aki megmondja a frankót a témában.  

Előzmény: molnibalage (27262)
molnibalage Creative Commons License 2016.02.15 0 0 27262

Miféle kezelő...? Ha ki van jelölve a védendő zóna, akkor a Patriot teszi a dolgát. A Patriotot mendzseled, nem orosz filozófia szerint működik. Ez az arabozás kez d kurvára unalmas lenni.

Előzmény: Platon (27261)
Platon Creative Commons License 2016.02.15 0 0 27261

A Jemeniek stratégiai célokat lőnek, reptereket, vezetési pontokat. Azt hiszem adottnak vehetjük hogy a Szaúdiak pont ezeket védik a Patriotokkal.

 

Elkezdhetjük ragozni hogy elfogó rakétánként mekkora a Pk, de az még alacsonyabb lesz.

 

Persze azért azt hangsúlyoznám hogy ez az eredmény arab kezelővel értendő, ami ugye nem éppen a legjobban képzett hírében áll.

 

Viszont persze az is igaz hogy ez a Pk még mindig jóval magasabb annál mint amit a patriot az US személyzettel ért el a két öbölháborúban.... 

 

És persze lehet hogy több rakéta indítás is volt, a hírekben én ennyit találtam.

Előzmény: Hpasp (27259)
Platon Creative Commons License 2016.02.15 0 0 27260

Ez már nem Pk, ez már a gyakorlatban mutatott Pk elemzése ;)

Előzmény: Hpasp (27259)
Hpasp Creative Commons License 2016.02.15 0 0 27259

Hány BM repült be a Patriot megsemmisítési zónájába?

Mekkora volt a  cél paramétere?

Hány rakétát indítottak célonként?

Milyen típusú rakétát indítottak?

 

stb...

:)

Előzmény: Hiryu-reload (27258)
Hiryu-reload Creative Commons License 2016.02.15 0 0 27258

Hány indításból?

Előzmény: Platon (27254)
Platon Creative Commons License 2016.02.15 0 0 27257

Az adott körülmények között, az adott cél ellen, az adott kezelőkkel ez a gyakorlatban bizonyított Pk.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!