Keresés

Részletes keresés

John Zero Creative Commons License 2010.02.25 0 0 584
"személyes vásárláskor PIN kód megkövetelése minden esetben"

Ez a legveszélyesebb dolog! Ha mindenhol otthagyod a pin kódodat ismeretlen termináloknál, valamelyiket esetleg megbuherálják, és máris megvan a pin kód plusz a kártya mágneses adatai.

Onnantól pedig csak el kell sétálni egy automatához a lemásolt kártyával, és a lelopott pinnel kivenni az összes pénzed.

Előzmény: Laslow (580)
ferkeindex Creative Commons License 2010.02.23 0 0 583
hamarosan új fiók nyílik a Déli pályaudvarnál, a volt Citibank fiók helyén.
jxy Creative Commons License 2010.02.23 0 0 582
Ok., megnyugodtam, nem én vagyok túlzottan paranoiás. :-)
A biztonságot tekintve, viszont továbbra is azt mondom, hogy ez núdli. :-(
Adjak ötleteket a lopáshoz? Nem teszem. Viszont nem kell hozzá túl sok... És még csak észre sem veszed...
Előzmény: Laslow (575)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.23 0 0 581
Az elmult majdnem 10 evben - amiota csinalok ott szamlakat - nem talalkoztam ilyennel, ugyhogy el sem tudom kepzelni, hol siklott ki ennyire a dolog. A joembernel lehet a hiba.
Előzmény: 3244 (579)
Laslow Creative Commons License 2010.02.23 0 0 580
Igen, velem is előfordult már, hogy Visa Electronnal vásároltam egy boltban, és nem kellett PIN kódot beütnöm (le is döbbentem). Ma pedig azon, hogy a Visa Classic kártyám PIN kódot kért a postán - nem is tudtam hirtelen, mert még soha semmilyen vásárláskor nem kért kódot, mindig csak aláírást.

A lényeg tehát: akármilyen típusú is a bankkártya, ha ellopják (vagy lenézik róla a számokat) vásárolhatnak a nevemben. Most komolyan: miért nincs erre megoldás? Túl kevés az ilyen típusú visszaélés, és nem lépte át a pénzintézetek ingerküszöbét? Pedig egyszerű lenne: személyes vásárláskor PIN kód megkövetelése minden esetben, netes vásárlásnál pedig megerősítő SMS minden esetben. Ennyi.
Ilyen bankkártyát szeretnék.
Előzmény: kano27 (576)
3244 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 579
De. Múlt héten ott is azt mondták, hogy folyamatban van...
Előzmény: Törölt nick (578)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.23 0 0 578
Es maganal ???? az AXANAL nem ??? erdeklodtel???
Előzmény: 3244 (577)
3244 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 577

Sziasztok!

 

Szomorú történetemet osztom meg veletek. Igényeltem ezt a kamathozó bankszámlát KÉT HÓNAPPAL EZELŐTT!!! Pontosan 2009. december 20-án.

Azóta semmi. Érdeklődtem annál a jóembernél, akivel kitöltöttük a papírokat. Mondja, hogy folyamatban van.

 

Na de embörök, egy szutyok bankszámla nyitása nem intézhető el 2 hónap alatt Magyarországon????????????? ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ. Ez szégyen.

 

Most már nem is akarom ezt a számlát, ha ilyen töketlenek az AXA-nál. Vissza lehet ezt mondani úgy, hogy engem ne érjen kár???

kano27 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 576
Visa Elektronnál is megtehetőek ezek. Pl. a CIB-nél ugyan úgy nem kép PIN-t a Visa Elektron mint a dombornyomott. Ráadásul az új V.E. ugyan úgy használható netes vásárlásokra (max. nem külföldön) mint a dombornyomott.
Laslow Creative Commons License 2010.02.22 0 0 575
Szerintem teljesen jogosak a kétségeid, hazudnék, ha azt mondanám nem járnak az én fejemben is hasonló gondolatok.

Semmilyen netbankot nem tartok biztonságosnak belépéskori SMS-ben kiküldött azonosító nélkül. Világos, hogy még kémprogramokkal és vírusokkal teli gépről belépve is teljesen valószínűtlen hogy valaki ellopná a hozzáférést, de a szubjektív biztonságérzetemet nagyságrendekkel növelné az SMS-es megerősítés megkövetelése.

A dombornyomott bankkártya használata már objektíven megítélve is problémás terület. Sajnos nekem is olyan van a fő bankszámlámhoz, de amint lejár, sima Visa Electront fogok kérni helyette. Másik bankszámlámhoz is van dombornyomott kártyám, de azon a számlán csak fillérek vannak, kivéve, ha valamit kifejezetten fizetni akarok róla. Szóval a lehetőség megmarad, mert netes vásárláshoz elég azt a számlát feltölteni, de a hétköznapi vásárlásokhoz használt nagyobb összeget tartalmazó számlához szerintem nem ajánlott a dombornyomott kártya. Felesleges rizikófaktor. Lenézheti róla a számokat vagy ellopva tényleg mindent levásárolhatnak róla a napi limit erejéig. Ja, és letiltani is sokkal többe kerül.
Előzmény: jxy (574)
jxy Creative Commons License 2010.02.22 0 0 574
Mi a véleményetek a domborkártyák megbízhatóságáról?
Ezzel lehet ugye fizetni a neten is.
De mi van akkor, ha elveszett a kártya, ha ellopták a kártyát, ha kártyás fizetés során "véletlenül" a boltban maradnak a kártya érdekes számai?
Ezen esetekben az használja a számlám a neten, aki megszerezte? Igen!
Észreveszem ennek a tényét? Nem!
Hacsak nem nézem napi szinten az ibanqot, nem küldözgetek napi szinten sms-t, hogy küldjenek egyenleget, mert automatikus egyenlegfigyelés az ugye nincs!

Az axához sokan azért jönnek, mert a többiekhez képest viszonylag normális kamatot ad lekötés nélkül. Nagyobb kamathoz meg nagyobb összeg kell.
Szóval nem érzem a pénzem a fentiek miatt tökéletes biztonságban. Én vagyok csak ilyen paranoiás, vagy Ti is?
Csak két számlaszám a megoldás erre? Az egyiket csak megtakarításra használom, a másikat üresen tartom, s erre mindig csak annyit utalok az ibanqkal, amire pár óra múlva szükségem van.
Vagy az egyenleget állítassam be 1 Ft-ra, s ha pénzre van szükségem, vagy vásárolni akarok, akkor mindig telefonálgassak? Vásárlás után meg ismételjem meg, meg hogy újra 1 Ft legyen a limit? (ez idő, azonosítókat kell készenlétben tartani, szóval kényelmetlen)
jxy Creative Commons License 2010.02.22 0 0 573
Említettétek páran, hogy két számlaszámot tartotok, biztonsági meggondolásból, a második számlát kártya nélkül.
Jó gondolat!
Igaz az, hogy ennek az ügyintézése ugyanazon az úton történik és ugyanannyiba kerül, mint az első? Nem jelent semmit, hogy én már ügyfél vagyok?
Mert miért kell pl. mégegyszer fizetnem azért az ibanq-ért, amit már használok? Miért kellene megint várnom 1-2 hetet? Azt is kérnem kell, hogy nem kérek kártyát?
jxy Creative Commons License 2010.02.22 0 0 572
Tavaly nyár óta vagyok axá-s.
Akkor felpakolva az ibanq-ot, azonnal biztonsági kérdések jutottak az eszembe, melyekre rá is kérdeztem, de cirka egy hónap után (korábban ui. senki sem ért rá válaszolni) nem kaptam kielégítő és megnyugtató választ.
Az automata egyenlegközlő sms szolgáltatást (ami szintén egy nem elhanyagolható biztonsági láncszem lenne) is hónapok óta ígérik, de időpontot még senki sem tudott mondani azon kívül, hogy majd hamarosan, hogy dolgoznak rajta.
A napokban érdeklődtem az axánál, s még mindig csak a fenti választ tudják adni.

Szóval az ibanq-ból készül az új verzió, és dolgoznak az automatikus egyenlegközlőn is, de meddig még??? Itt esetleg tud valaki valami közelebbit?
ddsteel Creative Commons License 2010.02.22 0 0 571
Igen, a VIP tudtommal nem elérhető az E-bankból!
Előzmény: 323i (570)
323i Creative Commons License 2010.02.22 0 0 570
A VIP-rol csak telefonon vagy papir alapon lehet utalast inditani?
Előzmény: hittheroadjack (558)
Laslow Creative Commons License 2010.02.21 0 0 569
Kipróbáltam az előbb: vasárnap reggel 120 másodpercig tartott, mire (azonosítás után) eljutottam addig a pontig, amikor ügyintézőt kapcsoltak volna meglévő bankszámla-ügyintézéshez. Csakhogy ekkor a foglalt jelzés/kicsöngés helyett bemondta az automata, hogy hétköznap kellene hívni őket. Úgyhogy hétvégén nincs telefonos élőszemélyes ügyintézés (mondjuk szerintem az emberek többségének soha életében nincs is erre szüksége).
Előzmény: kisvasutak (568)
kisvasutak Creative Commons License 2010.02.21 0 0 568
7végén nem kell várni általában. de szla kivonaton rajta van.
Előzmény: ebayhun (561)
ebayhun Creative Commons License 2010.02.20 0 0 567
Nincs.. Meg nincs is kedvem 15-20 perceket varni egy ugyintezore..
Előzmény: Laslow (564)
ebayhun Creative Commons License 2010.02.20 0 0 566
Nem lakok otthon.. Mas esetleg
Előzmény: ferkeindex (563)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.20 0 0 565
Meghacsak, de miota AXA, azota gusztustalanul undorito modon probalnak a iBanq fele terelni azzal, hogy tucatperceket siman eltelefonalgathatsz anelkul, hogy barkivel is beszelnel. Az iBanq-promo szoveg ( rendejje', paraszt! ) foleg olyankor idegesito, amikor pont olyat akarsz elintezni telefonon, amit az iBanq-ban nem lehet..
Előzmény: Laslow (564)
Laslow Creative Commons License 2010.02.20 0 0 564
Hétvégén nincs az AXA telefonos ügyfélszolgálatán ügyintéző?
Előzmény: ebayhun (561)
ferkeindex Creative Commons License 2010.02.20 0 0 563
pld. megnézed a számlakivonatod.
Előzmény: ebayhun (562)
ebayhun Creative Commons License 2010.02.20 0 0 562
*Axanak=Axanal
ebayhun Creative Commons License 2010.02.20 0 0 561
Skacok, hogy tudom meg az Axanak a sajat IBAN szamomat? (Most hetvegen kene, tehat telefon nem jo megoldas..) Koszi.
Ata samurai Creative Commons License 2010.02.18 0 0 560
1. Gondolom ezt a bankot sem két forintért vették, igazán invesztálhatna még bele.
2. Valszeg előzőleg is nyereséges volt (gondolom azért vette meg az axa) de mióta megvette, egyre drágább ill. egyre kevesebb a kamat és egyre több a korlátozás. Magyarul nekünk egyre szarabb, neki meg egyre több a nyeresége. :(
Előzmény: kisvasutak (557)
hittheroadjack Creative Commons License 2010.02.16 0 0 559

nincs nála devizaszámlavezetés - aminek kiépítés több 10 milka

 

Jóember, 2010-et írunk !

 

Valóban nem két forint egy külföldi devizát is kezelni képes rendszer működtetése, dehát egy magát banknak nevező és akként pozícionáló hitelintézetnek manapság tán mégsem egy Holdraszállással egyenértékű feladat. Amelyik bank nem képes néhány 10 milkát belefeccelni egy banki alapszolgáltatásba, az minek kezd egyáltalán bele ????

Előzmény: kisvasutak (557)
hittheroadjack Creative Commons License 2010.02.16 0 0 558

csak az utolsó mondat interneten nem...

 

Apóca, hát ha te az AXA-nál dolgozol, legalább annyit tudhatnál, hogy mi hogy működik ott, vazze.

 

Én magyarázzam el neked ügyfélként, hogy a VIP számlához (nekem csak az van) nem lehet interneten keresztül hozzáférni ?

 

Tájékozódj már, ha egyszer odajársz reggelizni, meg újságot olvasni.  

Előzmény: kisvasutak (556)
kisvasutak Creative Commons License 2010.01.31 0 0 557

még 1 a kódex mert ezen szerettek lovagolni. A lényegi részét átteték törvényekbe és MNB rendeletekbe tehát mindenkire vonatkozik, a többi porhintés hogy ez a kormány mit meg nem tesz (pl tönkretette ezt az országot). De pl van benne hogy lehessen EUR, CHF be törleszteni ezt az AXA nem tudja vállalni hiszen nincs nála devizaszámlavezetés - aminek kiépítés több 10 milka - és kb 4 ügyfél venné igénybe évente aki azt hiszi mennyit nyer ha az utcán váltja be a pénzét.

Az a baj hogy óriási sötétség van a fejekbe csak megy a rossz szöveg meg a kifogás el kell olvasni a hitelszerzit is mikor aláírod - csak kéne hozzá tudni olvasni és értelmezni a leírtakat.

szóval el kell olvasni a kódexet hogy mi van benne - gyakorlatilag semmi értelmes de mielőtt véleményt mondasz róla olvasd el.

kisvasutak Creative Commons License 2010.01.31 0 0 556

Kb erről beszélek csak az utolsó mondat interneten nem...

LÁtjátok ő sem néz utána semminek....

 

Előzmény: hittheroadjack (519)
kisvasutak Creative Commons License 2010.01.31 0 0 555
Te sem olvastad végig ld előző komment.
Előzmény: Törölt nick (534)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!