Keresés

Részletes keresés

Judit KB-i Creative Commons License 2013.07.19 0 0 16867

Bocs, helyesen: 16829-től :)

Előzmény: Judit KB-i (16866)
Judit KB-i Creative Commons License 2013.07.19 0 0 16866

2 napig nem láttam mi újság a fórumban, és látom csak unatkoznak a gyártók, ezért vitáznak. 

 

Ne sértődjön meg senki, de a topic védelme érdekében, most fogom kérni a 16928.sz. hozzászólástól a moderációt. Az előző bezárás alkalmával megtanultuk, hogy ne cak mondjuk, hogy nem egymással foglalkozunk, hanem tegyük is, és ne akarjuk egymást meggyőzni személyeskedéssel, mert az is buta aki belemegy a személyeskedő vitába, nem csak az aki kezdi. 

 

Bocs! :)

 

kiss_atti Creative Commons License 2013.07.19 0 0 16864

Én elfogulatlan szakértőkre bíztam...

:-D

Előzmény: fgcs (16863)
fgcs Creative Commons License 2013.07.19 0 0 16863

Azt fogjátok elérni, hogy megint be fogják zárni...

Celtis Creative Commons License 2013.07.18 0 0 16828

Sziasztok,

 

Megszállt az ihlet, hogy két szobában az egyre lepusztultabb kétszárnyú erkélyajtókat további hiábavaló feljavítási kísérletek helyett inkább lecseréljem műanyag nyílászárókra. A festésük tönkrement, az üvegezésük nagyon gyenge, hiányzik a bukó állás, nehezen záródnak, az egyik rendszeresen beázik.

Az elképzelés

- kb. 150*210-es méret (kétszárnyú)

- bukó-nyíló

- a mostani ajtók tokvastagsága 70mm, de tulajdonképpen szélesebb is elfér.

- az üvegfelület ne legyen kisebb, mint a most. Jelenleg a fal és az üveg széle között 12,5cm, a két üveg között pedig 15cm a távolság.

- a többi nyílászáróhoz illeszkedő barna szín kívül

- szúnyogháló ha lehet

- nem kell kiemelkedő hőszigető képesség, de legyen tartós

- 100e/db alatti ár beépítéssel együtt.

- a külső hőszigetelés ne sérüljön.

 

Azt látom, hogy kb. egymillió cég foglalkozik ablakozással. Nem tudom mire figyeljek, illetve honnan tudom, hogy megfelelő minőséget kapok a pénzemért.

Mit tanácsoltok? 

gepesz Creative Commons License 2013.07.18 0 0 16827

A fenét! Csak már nem hagyom magam felidegesíteni.

Különben is. Ami nem kínai az hamisítvány.

Előzmény: kiss_atti (16826)
kiss_atti Creative Commons License 2013.07.18 0 0 16826

Te szerencsés ember vagy

 

Sok ember nem elég gazdag ahhoz, hogy bóvlit vegyen.

Előzmény: gepesz (16825)
gepesz Creative Commons License 2013.07.18 0 0 16825

Ha hiszed, ha nem, nem romlott a hangulatom. Vállvonogatós kategória. Valamint megállapítottam, hogy ehhez sem értek.

Ahogy végig gondolom, vehettem volna ettől a gyártótól 120 ezerért is ugyanilyen szart.

Sokat eladnak a vaterán. Én legalább kisebb tandíjjal megúszom.

 

Előzmény: BenjaminKJ (16814)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.17 0 0 16823

pfff.... az én beszállítóm. el vagy tévedve.

 

nem az én beszállítóm, hanem egy prémium-kategóriás terméket gyártó üzem. az én beszállítóm szerencsére egy (két) tisztességes,megbízható partner.

jut eszembe, 

Előzmény: BenjaminKJ (16822)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.17 0 0 16820

nájá, ajtónál pántoldalon 6, másik oldalon min. 4 csavar.

Előzmény: ganser (16818)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.17 0 0 16819

na, én meg '95-ben kezdtem az olajos hajlítópadon, mielőtt az egyedi gyártással foglalkoztam volna. onnan küzdöttem le magam forgalmazóvá és beépítővé. nem véletlenül mondom,amit mondok. 

 

vásároltam "prémium" kategóriás (-nak hitt) ablakot "jó nevű" (értsd: agyonreklámozott) gyártótól 4 hét helyett 6-ra olyan állapotban, hogy inkább át se vettem. 

 

 

Előzmény: BenjaminKJ (16810)
ganser Creative Commons License 2013.07.17 0 0 16818

Ez viszont eléggé slendriánra sikerült!

A gyári előirások szerint (amit nálunk sokkal okosabb mérnökök találtak ki) a tok sarkától max 15 centiméterre legyen az első  rögzítési pont és azok távolsága nem haladhatja meg a 60 centimétert. BA-nál inkább akár kevesebb is lehet.Ezt sokkal többet használják minden házon mint az ablakokat és a súlya is nagyobb-indokolt az erösebb tokrögzítés.Pántoldalon duplázni szoktuk a csavarozást. A pánt alá és fölé kb 5-5 cm-re egyaránt fúrunk lyukat. Ha 6-os az előfúrás akkor a teljesen szokványos 7,5 mm vastag tokrogzítő csavart használd. Minél hosszabb annál jobb. Bármelyik barkácsboltban megkapod. Ahhoz persze azért a falat se felejsd el kifúrni fúrókalapáccsal, amiben szintén 6-os fúró a megfelelő. Kemény karcos betonban kellhet a 6,5 is. A tűréshatár vízszintben 2 mm,függőben(mindkét függőben!!!) 3mm. A síkeltérést("vincsesz...") majdnem mindenki megeszi párszor ...

Amint a kolléga elmondta a küszöbnél az alsó merevítőkamrát le kell zárni!

A vásárolt ajtó élettartama talán lesz 5 év.

Előzmény: BenjaminKJ (16814)
LandCruiser Creative Commons License 2013.07.17 0 0 16817

Várom. Kösz.

Előzmény: Skhyzo (16811)
ganser Creative Commons License 2013.07.17 0 0 16816

Nem Google maps. Személyesen láttam és látom nap mint nap,mivel elég sűrűn járok arra...

Te 12 éve ablakozol,én 20. Te 2005-ben kezdted az ablakgyártás, én 1994-ben....Kipróbáltuk-sok másik gyártóhoz hasonlóan- a Siegenia vasalatokat. Nagyon kevesen maradtak meg mellette és még kevesebb aki elégedett volt vele.

Az általad említett Gealan profilok hazai bevizsgálással nem rendelkeznek,így kereskedelmi forgalomba nem hozhatok.Németországban is használják pince,melléképület stb esetében.Lakóházba való beépítése nem engedélyezett.

Valami pozitivumot is mondjak Neked:Tényleg rendes munkát végeztek!(ha nem is olcsó....)

Előzmény: BenjaminKJ (16810)
kiss_atti Creative Commons License 2013.07.17 0 0 16815

Fantasztikus beépitési útmutató.

Előzmény: BenjaminKJ (16814)
gepesz Creative Commons License 2013.07.17 0 0 16813

De én vettem meg és addig míg nem olvastam a soraidat, még örültem is. Na nem baj. Dobtam már ki több pénzt is az ablakon és a jelenleg benn lévő 30 éves elvetemedett parketta ajtónál csak jobb lesz. Már mindenféle lécet csavarozgattam rá, szigetelő szivacsok tömkelege tartja össze.

2, 3 év. Nincs kisgyerek, ketten nyitogatjuk a nejemmel azt is csak télen. Addig nyitva van. Majd nem hintázunk rajta.

De kérdésem is lenne. Mi az a szilikon kenegetés a küszöb alsó élére? Beépítéskor kinyomjak egy tubussal és abba ültessem bele? Írtad, hogy a küszöböt két csavar tartja. Azt nem lehet megerősíteni?

Én pedig valami pántot, furatot keresek, amivel be lehet rögzíteni a falba.

Csak a pur hab, vagy a malter tartja?

Előzmény: BenjaminKJ (16796)
Skhyzo Creative Commons License 2013.07.17 0 0 16811

Szia!

 

Igen, foglalkozunk szórt pur hab szigeteléssel is, de az nem az én szakterületem.

Kérdéseidet továbbítom az illetékes kolléga felé és hamarosan e-mailben válaszolunk minden kérdésedre.

Előzmény: LandCruiser (16803)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.17 0 0 16809

nemtom, nekem a 6-8 éves, lengyel aluplastokkal sincs garanciális problémám,csak rá kellett szánnom az időt, hogy a vasalati elemeket a helyükre igazítsam és esetenként átüvegezzem az ablakot a gyártó helyett. pedig az az ablak sok minden,csak nem "A" kategória.

Előzmény: BenjaminKJ (16808)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.17 0 0 16807

van pár féle,de ha betontól betonig megméred, nagy hiba nem lehet. az erkélyfalat kívül-belül, ott létezik olyan, ami belül 15-15, esetenként 40-40 centivel nagyobb,mint a külső méret.

Előzmény: Keksz.net (16804)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.17 0 0 16805

pár szót hadd szóljak az "A" vagy "B" kategóriás termékhez.

mivel amit forgalmazok, azt a két saját kezemmel építem be, nagyjából el merem  mondani (amit előttem páran már megtettek), hogy, "A" kategóriás profilból is lehet olyan trágyát gyártani és úgy beépíteni, hogy abban a megrendelőnek nem lesz köszönete a 20-40% felár ellenére sem.

szégyenszemre találkoztam olyan rehau-val,amiből csak azért maradt ki az acélmerevítés, hogy megnyerje a cég a projektet.

 

szerintem ha valaki nem a legolcsóbb megoldást keres,hanem rááldozza azt a kis pluszt, kap olyan terméket és szolgáltatást "B" kategóriásból is, amivel meg lesz elégedve.

 

a legolcsóbb ablakok forgalmazói pedig két oknál fogva tudják alacsony áron adni a szolgáltatást (ha a kreatív könyvelésbe nem megyünk bele):

 

1. a piacon kapható bizonytalan eredetű (általában román, török, kínai),ám szinte semmi pénzért kapható profilokat vásárolja,a 0.75-ös acél merevítést szintén,ebből gyárt. dísznek hozzávág egy maco vasalatot, hogy valami olyasmi is legyen a cuccon,aminek neve van, aztán ezzel trágyázza meg a piacot. a tíz év garancia nem nagy mutatvány,ha tudom, hogy 3-4 év múlva sehol nem lesz ez a cég, hanem egy másikkal tolom ugyanezt.

2. a cég alapelve a "gyorsansokat", ergo a miskolci szakácstól a hevesi kertészig mindenki dolgozik náluk,csak ablakos nem (maximum egy év gyakorlattal,amiből december és április között munkanélkülin volt). kapnak napi 5-6000 bruttót, ezért egy nap 2 lakásban kell kicserélni az ablakokat. hadd ne ismertessem a munkások hozzáállását,  munkakedvét és az elvégzett munka minőségét.

 

 

 

 

Előzmény: BenjaminKJ (16802)
Keksz.net Creative Commons License 2013.07.17 0 0 16804

Most nem mi lakunk a lakásban (ezért személyes bejutás csak később (~november körül) lehetséges), szóval ha lemérnénk az ablakokat a szobákban, akkor mit és hogy mérjük emailes ajánlatkérésekhez?

- A benne lévő fa ablak méretét?

- Az ablak helyének méretét?

(Plusz van egy erkélyes rész is, ahol az elem, ajtó+ablak és fal egy.

 

Panel lakás, ezért gondolom vmi építési szabvány létezik, ami ismert lehet...

Köszi!

LandCruiser Creative Commons License 2013.07.16 0 0 16803

Hali ! 

Olvasom, foglalkoztok szórt hab szigeteléssel is. 

Kizárólag a zártcellás érdekelne olyan szempontból, hogy MPN (30 kg./m3) kőzetgyapotot tervezek teljesen vízszintes födémszigetelésre 20 cm. vastagságban, és ugyan ilyen vastagságban egy 15 fokos tetősíkban (szarufaközökben) szigetelést. 

Azt olvasgatom, hogy a zártcellás hőátbocsátási tényezője kisebb, tehát jobb a szigetelése, mint a kőzetgyapoté. Mennyivel ? Tehát milyen vastag szórt zártcellással lehet elérni ugyan azt a szigetelést, mint a 20 cm. k.gyapottal ? A zártcellás 100%-ban vízszigetelő, tehát közvetlen lehet rá betonozni, a tetőnél nem kell belső párazáró, külső páraáteresztő fólia, és így átszellőztetés sem ? Mennyi ennek a hőtűrőképessége ? És egy utolsó, de nagyon nem elhanyagolható szempont...... :) Mondjuk kiszórt köbméterenként mennyi a zártcellás ára ? Ha gondolod emailben is jó. Merre felé változik ennek a technológiának az ára, mert idén már biztosan semmi nem lesz a dologból, de remélem jövőre igen. 

Előre is kösz.

Előzmény: BenjaminKJ (16802)
Judit KB-i Creative Commons License 2013.07.16 0 0 16801

"2,5 mm a falvastagságuk"

ez a B kategória alsó értéke..., az A kategória 2,8 mm-től van felfelé. Ez a profilok falvastagságának nemzetközi, RAL szerinti osztályozása. Az "A" a legjobb! 

Előzmény: BenjaminKJ (16799)
ganser Creative Commons License 2013.07.16 0 0 16798

Örök szkeptikusként engedj meg néhány mondatot nekem.

Gealan profilnál melyikek a "B" minősítésű anyagok?( ritkán dolgozom vele,elfogulatlan vagyok...)

A Maco semmivel sem jobb mint a Roto NT. Néhány funkciójában még gyengébb is (a hibásmük.gátlója például vacak,a zárási mélysége alapból kissebb) Viszont talán könnyebben müködik.

A Siegeniát inkább hagyjuk...

Schüring?Tényleg jó.Abból gyártjátok az ajtókat?

És még egy érdekesség a weblapodról: Alsónémedin az Ócsai út 11.-en  ( a megadott címeden) szántóföld van....Tíz perce jöttem arra bringával. Talán inkább a Robben Kft-ről van szó (ex-Takács Stúdió)? Annál viszont a hetes szám van kitéve.

Talán egy gyártó cég és egy  értékesítő cég müködik egy fedél alatt? Az miért jobb?

Most gonosz voltam?

Előzmény: BenjaminKJ (16792)
gepesz Creative Commons License 2013.07.16 0 0 16795
forraslajos Creative Commons License 2013.07.16 0 0 16794

abban az esetben,ha a roto compact-tal szerelik az ablakot. de egy roto NT azért tudja azt szerintem, amit a maco, winkhaus vagy siegenia.

Előzmény: BenjaminKJ (16793)
Keksz.net Creative Commons License 2013.07.16 0 0 16791

Ugye?

Nekem is pont ez jutott eszembe, hogy olyan "gyanús" az egész nyelvezete. És inkább reklám mint őszinte vélemények.

Előzmény: tomasso76 (16787)
tomasso76 Creative Commons License 2013.07.15 0 0 16790

pontosítok, teljesen egyetértünk, nagy a különbség a bóvli és az olcsó ablak között, vékonyabb pénztárcával is lehet jó ablakot venni, csak nem mindegy, ki gyártja le, és szereli be.

Előzmény: BenjaminKJ (16788)
mcll Creative Commons License 2013.07.15 0 0 16789

A saját véleményem, hogy felesleges "kinnt" (tehát fórumon kívül) keresni szakit és ablakokat. Itt a fórumon több fórumlakó is van akik minőségi anyagokból, minőségi munkát végeznek. Való igaz hogy fogsz olcsóbbat "kinnt" találni, viszont a legtöbb helyen nem említik meg a járulékos költségeket, mint pl. kőműves visszajavítás (főleg ha esetleg gerébtokos ablakod van) költsége, és sok-sok (qrva sok!) egyéb apróságok, amik a végén komoly összegre rúgnak. Továbbá itt biztos lehetsz abban is, hogy azt kapod amit szeretnél. Hidd el, én végigjártam ezt a sok macerát, nagyon sok helyről kértem be árajánlatokat, többen is voltak helyszíni felmérésen, de MINDNÉL volt valami bibi, kivéve annál (név szerint Ganser...ezittareklámhelye... :D) aki innen a fórumról jött ki, és végül is nála döntöttünk. És nem bántuk meg!

 

De Te magad is írtad hogy eddig mindig bejött a fórumokról való választás. Most is be fog jönni. ;)

 

Sok sikert a választáshoz!

Előzmény: Keksz.net (16786)
tomasso76 Creative Commons License 2013.07.15 0 0 16787

szia,

 

a linkelt oldal szerintem felejtős, tele van elégedett vevőnek "álcázott" önreklámmal..... ha itt nézelődsz, hamar találsz 4-5 minőségi szakit, akik szívesen segítenek. egy jó tanács ismeretségi körből: messziről kerüld azokat, akik a legolcsóbbnak hirdetik magukat.... bár itt nem igazán fogsz olyat találni.... szerencsére.... :)

Előzmény: Keksz.net (16786)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!