Keresés

Részletes keresés

Ali-bá Creative Commons License 2010.12.14 0 0 4740

A Collins nagyon ízletes sárgahúsú őszibarack, ha sokat hagyunk rajta akkor kifejezetten hosszúkás, ellipszoid alakó, ha keveset akkor telehízza magát. Ha adsz címet küldök szemzőgalyat. Kora tavasszal a télire eltett vesszőről lehet oltani Chips szemzéssel.

Előzmény: james69 (4738)
gal-lóca Creative Commons License 2010.12.14 0 0 4739

Át lehetett volna oltani.

Előzmény: james69 (4737)
james69 Creative Commons License 2010.12.14 0 0 4738

 Tévedés ne essék én nem divat  diktálása szerint ültettném a barack fákat lapos nem is érdekel pl :saját magamnak ültettem mariskát is mert igen jó különleges íze van szerintem csupán csak annyi hogy a meglevők mellé újjabbakat  szeretnék.Az olasz fajták biztos jók lehetnek.

james69 Creative Commons License 2010.12.14 0 0 4737

Az igazság az ,hogy annak idején  8 különböző érésű fajtát kértem ezek mind kötegelve voltak valószínű címkéket cseréltek el én meg abban a tudatlanságban voltam ez nektár h.Eladáskor csak nektarint mondtam ,mert már jártam úgy hogy a championra azt mondta valaki az nem az pedig elég jellegzetes a gyümölcse.Akkor nem tudom milyen nektarin volt a színe sötét bíbor apró fehér pontokkal sárga szín nincs rajta az íze szerintem jobb a flavortopnál nyáron csinálok róla képet 3 fa maradt még  talonban.Igen ali- bá -nak jó a memoriája a collinsal kapcsolatban kértem is szemző ágat ,de hát csak reménykedtem hogy lesz belőle valami. Annyit  tudok felajánlani akit érdekel kaptam egy kedves ismerősömtöl egy igen ígéretes lehetőséget Göncön kajszi ültettvényében amit már ki akart vágatni és nem engednek állitólag azért ,mert olyan  régi hogy meg akarják menteni v gén bank számára javítsatok ki ha nem jól mondom és innen fogok kapni szemző ágat jővöre.

Előzmény: Ali-bá (4731)
Flanell Creative Commons License 2010.12.14 0 0 4736

Ez valami elírás lehet a Nektár H-val.

Nekem az volt az egyik fő fajtám, és tényleg nem kopasz...

 

A nektarinoknál nálam a tafrina nem volt soha veszélyes, annál inkább a gyümölcsmonília. Annyira vékony a héjuk, hogy esős, harmatos időben felpuhul, és sérülés, rovarszúrás nélkül is fertőz a monília. 8 évad alatt átlagban 1 rekesz eladható minőség jött le hatalmas fákról, egyszer a fele termés, de több esetben csak 1 kiló. A többi ment a cefrébe meg berotáltam.

Deryan Creative Commons License 2010.12.14 0 0 4735

Köszönöm! Azt hittem valami más jellegű nyomós indokod van.

 

Én szeretem a hagyományos jól bevált fajtákat. Illatos, zamatos őszibarack ízű legyen.

A vevőkábító formák, színek engem nem hoznak lázba. Azt a néhány ládát, ami nekünk kell közvetlenül a termelőtől veszem éretten leszedve.

 

Nekünk rengeteg gyümölcsünk volt. Érett, közvetlenül fáról szedett gyümölcsön nőttem fel. Sajnos ilyet piacon nem árulnak, így aztán maradt 1-2 almafajta, ami számomra a friss gyümölcsöt jelentette vagy szezonjában az alkalmi asztali árusok szőleje. Ma az utóbbi is megszünt, mert a hely árát a nénikék nem tudják megfizetni.

Előzmény: Deryan (4733)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.14 0 0 4734

Na most erre hogy is válaszoljak ? :)

 

Mondjuk azért,mert én lehetőség szerint újabb fajtákat gyüjtök és a helyem vészes fogyatkozása miatt erősen meg kell gondolnom mit is ültessek még.Azt hiszem ez a legdiplomatikusabb amit írni tudok...

Előzmény: Deryan (4733)
Deryan Creative Commons License 2010.12.13 0 0 4733

Miért nem lesz Champion? Nem szereted? Nem piacos?

Előzmény: Törölt nick (4730)
Ali-bá Creative Commons License 2010.12.13 0 0 4732

James, ugye Te érdeklődtél valamikor régebben a Collins nevű barackról.

Ali-bá Creative Commons License 2010.12.13 0 0 4731

A   Nektár H szőrös fehérhúsú jóízű régi fajta a Redhaven előtt érik.

Előzmény: Törölt nick (4730)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.13 0 0 4730

Championom nincs/nem is lesz/,Reginát idén szemeztem/Ali bá jóvoltából/,a többi van,sztem ezek stabil ,jó fajták.Ezek közül a Cresthaven a kedvencem,a már termő fajtáim közül ez a legnagyobb.Én úgy tudtam,hogy a Nektár H szőrös barack és nem nektarin...

Én a Maria Bianca ,Redhaven Bianca /ezek fehér szőrösek/ ill. Early Redhaven/sárga/ tudnám javasolni.A fehérek nagyok,finomak,az Early stabil bőtermő.Nekem az újak közül tetszik a Manon /korai,finom,édes/ ill. a Royal Glory /ez nem magvaváló/...és én bízok a most beszerzett korai Royal Gem,Spring Lady duóban.Sok fajtámról nem tudok még véleményt mondani,mert még egyáltalán nem v. 1-2 szemet termett eddig.

Nálam a kopaszok semmivel sem érzékenyebbek,mint a szőrösek/már a tafrinára/.Mindegyik típuson belül vannak erősen és kevésbé érzékenyek.

Előzmény: james69 (4721)
Deryan Creative Commons License 2010.12.13 0 0 4729

Most már értem. Köszönöm a választ.

Előzmény: james69 (4728)
james69 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 4728

Sehogy ugyanis a fák erősek voltak vírus mentesek voltak csak egyszerűen a nektarinok döntő többségében nem  bírják az itteni mikro klímát .

Előzmény: Deryan (4727)
Deryan Creative Commons License 2010.12.13 0 0 4727

A kivágott fáknak a helyét hogyan fogod kezelni?

Előzmény: james69 (4726)
james69 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 4726

Az az igazság,  meguntam,hogy mindig adtam neki esélyt ,de sorozatosan problémás volt. Tavaszi lemosó rézzel kétszer a tafrina meg tarolt szinte nem volt zöld levél rajta utána meg a leggjobb szerekkel volt kezelve a végeredmény  talán lejött a fárol 1 vedér barack a termés 10%-a volt piac képes a többi meg ragyás volt hát ezért nem türtem tovább 40 fát vágtam ki, olyan mint a fog fájás hátha renbe jön ,de a vége ugyis a fogó segít rajta.Viszont a többi fajtán nem jelentkezett a tafrina ilyen mértékben azokon  pár levél volt és azokat is szépen lehetett kezelni növényvédő szerekkel.Garantáltan tudom azt mondani hogy itt a bio termelés nem müködne azért vannak fenntartásaim a bio gazdálkodással kapcsolatban, mert a réz és kén kivételével más szer már nem bio öszibarack esetében és permetezés hiányában szerintem még mutatóban sem maradna barack.

Előzmény: kedvescimbora vagyok (4723)
Csarli1 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 4725

OK.

Előzmény: Törölt nick (4724)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.13 0 0 4724

Üdv Csarli !

 

Köszönöm a választ.Írok priviben,ha lehet,mert 1-2 dolog beindult az agyamban :)

Előzmény: Csarli1 (4720)
kedvescimbora vagyok Creative Commons License 2010.12.12 0 0 4723

Milyen ok miatt kellett kivágnod és hány fát?

Előzmény: james69 (4721)
james69 Creative Commons License 2010.12.12 0 0 4722

Nem csupasz inkább kopasz v nectarin.

james69 Creative Commons License 2010.12.12 0 0 4721

Szia ati 200. Már régen termő fajtáim redhaven,regina,m eystar,champion,flavortop,

suncrest .Nectár h-át sajnos ki kellett selejtezni annak a helyére ültettem  tavaly incrocio pierit,cresthavent ,michelinit,padanát ,snow  queen csak 5 fa.Fenér v sárga mindegy magvaváló legyen a döntő többségben.Külföldröl nincs lehetöségem beszerezni,majd el felejtettem a csupasz fajtákat mellözném nem vélettlenül kellett kivágnom a nectár h fajtát.

Előzmény: Törölt nick (4717)
Csarli1 Creative Commons License 2010.12.12 0 0 4720

Üdv Ati200

 

Igazad van a Maxma 14 brokforest cseresznye és meggy alany, az olaszok nem kezelik külön a meggyet és a cseresznyét. Ellenáll a baktériumos ágelhalásnak, valamint a klórózisnak. Kompatibilis valamennyi cseresznyével és meggyel korán termőre fordítja a nemest 3 év a sajmeggy 6 évével szemben, valamit rendszeresen és bőven terem. Jól alkalmazkodik különféle talajtípusokhoz. A GiSelA sorozattal ellentétben a gyümölcsméret nem aprózódik el 4-5 év múlva. Koronája a Cema sajmeggy alanyhoz képest kb. 65-70 % ezáltal könnyebb művelni.  

A Garnem XN 15-ös szilva, őszibarack, valamint nektarin alany. Jól tűri a szárazságot rezisztens a talajuntságra, ellenáll a vas klórózisnak, toleráns Meloidogyne típusú fonálférgekkel szemben. Levelei pirosak erőteljes alany jól tűri a jelentős téli lehűléseket.

Az igaz, hogy zöldmunka igénye nagyobb, mint a hagyományos alanyoké.

Nekem saját részre a Vitroplant vezére ezt ajánlotta a Gf 677 helyett.

Az alanyokból amiket leírtál csak az Isthara van, a többit nem ismerem.

Körte alanyból az OHF sorozat két fajtája van,  FAROLD®40 Daygon* valamint a FAROLD®69 Daynir*. Nem tudom ,hogy adnak-e el mert nekem azt mondták a licensz szerződés nem engedi Olaszország területéről kivinni. Azért érdekes mert nekem is kellene és a forgalmazói árlistán viszont szerepel. 

A gyümölcsösöm 12 ha 5 ha előkészítés alatt valamint 1 ha erdő és szabadidő park, amit sajnos a víz próbál meg tönkretenni.

Körte 2,5 ha, alma 3 ha, szilva 1 ha, cseresznye 2 ha, 3,5 ha őszibarack.

Almánál tavaszra kezdem meg a fajtaváltást, és a tőtávot csökkentem.

Baracknál szintén fajtaváltás van, de ez már kész. Termő jelenleg csak a Babygold 6-os.

Cseresznye alma helyére került a tavasszal.   

Előzmény: Törölt nick (4718)
Ali-bá Creative Commons License 2010.12.11 0 0 4719

A fajtaválaszték elsősorban az értékesítési lehetőségtől függ. Ha van egy gyümölcskereskedőd, aki sokat el tud adni, akkor néhány fajtából érdemes többet ültetni, mikor kereslet van./Ő tudja mikor./ Ha van egy Nagymama, vagy más, aki a piacra hordja, akkor a legkorábbitól a legkésőbbiig az egész fajtaszortimentből válogatva, középidőben többet. Ha nyaralni jár a család, akkor 3 hét kihagyás az érésidővel. /stb. / Körülmény függő. Keveset tudok még ezekről, hogy tanácsot adjak. De télen ráérsz mindent kigolyózni!

Előzmény: james69 (4711)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.11 0 0 4718

Bár még az előző hsz-emre nem reagáltál,én azért még kérdeznék/kérnék :mutasd be kicsit a gyümölcsösödet/mekkora területen,mióta,milyen fajok,fajták,milyen alanyokon,koronatípusok stb...esetleg ,ha publikus a helyet is,ahol termelsz./

 

Előzmény: Csarli1 (4673)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.11 0 0 4717

Ha leírod milyen fajtáid vannak,akkor esetleg ajánlanék néhányat azokból,amelyek nálam már teremnek/ bár ajánlás helyett inkább csak véleményezést mondanék,mert ugye nekem fajtánként csak néhány fám van.Hogy igazán melyik mit tud,azt talán egy nagy termelő tudná megmondani...de nemi támponttal azért én is szolgálhatok/

Persze a megadott időintervallumon kívül azt is kellene tudni,hogy milyen típusú barackkal akarod kitölteni ?...fehér,sárga húsú,szőrös,nektarin magvaválóság számít-e stb ....

Na és persze...Mországon kívánod-e beszerezni,vagy van lehetőséged külföldről beszerezni fákat.

Előzmény: james69 (4711)
Vebber Creative Commons License 2010.12.11 0 0 4716

Ali-bá,

Ma kicsit kertészkedtem Én is. Az őszik között trágyát ástam a föld alá.

Azt tapasztaltam, hogy kettő ásonyom mélyen több helyen száraz volt a homok.

 

Nálam is van még néhány gyümölcsmaradvány a magas fák tetején.

 

 

Előzmény: Ali-bá (4697)
gergerg Creative Commons License 2010.12.11 0 0 4715

Küldtem egy e-mailt.Válaszolnál rá?Ha elkeveredett a címem rajta van az adatlapomon.

Előzmény: Vebber (4712)
gergerg Creative Commons License 2010.12.11 0 0 4714

Küldtem egy e-mailt válaszolnál rá?Ha elkeveredett a címem rajta van az adatlapomon.

Előzmény: Vebber (4712)
gergerg Creative Commons License 2010.12.11 0 0 4713

Nem.

Előzmény: Vebber (4712)
Vebber Creative Commons License 2010.12.11 0 0 4712

 

Ati200=Atifoci ?

Előzmény: Törölt nick (4669)
james69 Creative Commons License 2010.12.11 0 0 4711

Én a fajta választékra gondoltam, mert ezeket az újakat nem ismerem és a fajta leírás nekem kevés arra várok valaki bővebben ír pl : nem érdemes ültettni ,mert erős hullási hajlam,gyenge színeződés, apró gyümölcs méret , jellegtelen gyümölcs íz stb.. mert mivel termelek nem mindegy milyen a termés átlag és nem utólsó sorban az eladhatóság a döntő.Teljesen meg vagyok döbbenve hogy ilyen pitiáner dolgokon emberek marják egymást ezen a fórumon ezt hagyni kéne a politikusokra ők igen nagy hatékonysággal csinálják csak éppen nem az ország javára mert elméletileg azért vannak hogy jobb legyen azoknak akik rájuk szavaztak.Én azt szeretném ,hogy mindenki VISSZA TÉRNE mert igy színes a fórum vitatkozni is lehet sőt kell mert olyan nincs hogy "én vagyok" a leggokosabb mindig tanul az ember valamit ha mást nem akkor egy kis önmérsékletett.Azt mondják a magyarok jók gondolkodásban ,alkotásban ,megvalósitásban egy szóval nem egy buta nép akkor mutassuk meg hogy méltók vagyunk erre és hogy még jöhetnek szájukat tátani a külföldiek mint /annak idején / hogy mit termelünk csak a veszekedés, marakodás márpedig azért  is bebizonyitom én vagyok az okosabb az nem vezet sehova.

Előzmény: Ali-bá (4708)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!