Keresés

Részletes keresés

Vadista Szandál Creative Commons License 2009.05.25 0 0 2142
Ha teher átrendezés lett volna a feltöltési díj, azaz közel arányosan csökkene a jutalék akkor maximálisan egyetértenék veled.

De nem ez történt így csak újabb sarc, áremelés.
Total-brutal Creative Commons License 2009.05.25 0 0 2141

A francot tűnik el a vevő, max az a vevőréteg aki maga is árult, de vevőként csak a cucc 20-30% -áig licitálgatott.

Fiam aktívan antikozik, és kanyi vasat sem csökkent az árbevétele.

Ami csökkent nála az a termékenkénti átlagos licitszám, de pont azért amivel kezdtem. A potyalesők száma csökkent.

A vevőt csak az érdekli, hogy mekkora a kínálat, és az, hogy tud e vásárolni.

A végárat tekintve pedig egy termék végárát nem a licitek száma határozza meg, hanem annak a 2 vevőnek a legmagasabb licitjei, akiknek a legtöbbet megér a cucc. A többi licitáló mintha ott se lett volna.

A másik dolog.

Amióta van ez a plusz fizetnivaló nincs esti csúcsforgalomban akadás a böngészéseknél, illetve az utolsóperces licitálásoknál. Vagyis azzal, hogy a vatera ledobta magáról a ballanszot, jót tett a vevőnek. ... és így tov, ... folytathatnám még egy darabig, de gondolom úgysem értetek velem, egyet, :)

Előzmény: advocatusdiaboli (2139)
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.05.25 0 0 2140
A gyűjteményes, "hobbi" dolgok lehet tényleg csökkennek.

Én viszont azt tapasztalom, hogy amiben én mozgom, hétköznapi élethez kellő dolgok az megy.

Mind a kínálat visszaállt, mind a kereslet, ahogy terjed az internet, meg alakul ki kultúrája, plusz vékonyodnak a pénztárcák egyre jobban megy.

Sok olyan vásárló van aki eddig bement a boltba és megvette az most szétnéz előbb a neten és gyakran megleli ugyanazt olcsóbban vagy kiegyezik egy használttal harmad-negyedáron, ami funkciójában ugyanazt tudja és hibátlan állapotú.
advocatusdiaboli Creative Commons License 2009.05.24 0 0 2139
Szerintem mindegy, mit csinálnak, most csak rossz lehet. Egyszerűen tűnnek el a vevők, egyre inkább nevetséges árakon születnek csak üzletek. Egyre több eddig aktív nagy eladó tűnik el végleg vagy átmenetileg, mert tartósan veszteséggel képtelenség üzletelni.

Ebben a szituációban minden olyan lépés az aukciós oldalak részéről, amelyik vagy fix költséggel próbál magának bevételt biztosítani a sikertelen aukciók után is, vagy megpróbálja bármi áron belehajszolni olyan aukciókba az eladókat, amelyeken azok aztán csak buknak (de a jutalékot azt persze kérik utánuk), azok súlyosan illojális és önmaguk számára is káros ötletek.

Én - legalábbis az általam látogatott témakörökben (órák, numizmatika, könyvek, folyóiratok, lemezek) olyan szintű zuhanást látok, amiből akár az aukciós oldal esetleges bedőlését is bátorkodom vizionálni. Egyes témakörökben már úgy néz ki a történet, hogy a korábbi 15-20 oldalnyi termék helyett van 2-3, és ez is kopik folyamatosan. Jól érzékelhető az is, hogy a több körben "normális" áron sikertelenül kínált holmit végül "szórjuk ki" alapon felteszik 1Ft-ról, az végül elmegy valami nevetséges áron (ütős zsebóra 40 ezerért 150 helyett és hasonlók), majd az eladó törli az összes áruját és lelép.

Szerintem pont fordítva kellett volna lépni, de mindenesetre ezt a feltöltési díjasdit azonnal megszüntetni, és még a jutalékot is csökkenteni. Ha nem lesz áru, vevők sem lesznek, a folyamat öngerjesztő, kiürül a piactér és kampec.
Előzmény: Real Putyur (2138)
Real Putyur Creative Commons License 2009.05.24 0 0 2138
Szerintem a zárt aukcióval való vevőszelektálás a baba-fürdővízzel-együtt-való-kiöntése tipikus példája.
Egy kezdő is lehet korrekt és megbízható; ugyanakkor egy régi motorosnak is "elborulhat az agya" (volt már rá példa).
Előzmény: Vadista Szandál (2135)
Real Putyur Creative Commons License 2009.05.24 0 0 2137
Ezt a kiskaput önlicitnek hívják, és azonnali kizárás jár érte mindkét nicknek.
Tucatnyi ilyen kizárást láttam már.
Előzmény: glashuette (2134)
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.05.24 0 0 2136
Előbb utóbb a licitlépcsőket is korlátozni fogják.
Gyakorlatilag egy normál licitnél nem is lenne gond, ha lenne-1-10-100-200-500-1000-5000-10000-100000-1000000 Ft-os fix lépcső kínálat és csak ezekből lehetne választani.

Az sem volt százas aki a feltöltési díj bevezetése előtt mondjuk 723 Ft-os licitlépcsőt adott meg.
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.05.24 0 0 2135
Te válogatod meg kinek adod oda. Vannak olyan termékcsoportok ahol az átlagvevő nagyon felelőtlen, problémás. Zárt aukcióval tudsz szelektálni.
Előzmény: Real Putyur (2132)
glashuette Creative Commons License 2009.05.24 0 0 2134
Maradt még egy kiskapu: 1 forint NMÁ, haver rányom, licitlépcső 75.000 forint. Ha nem licitál senki, megy a pozitív visszajelzés, akár 25-ször egymás után. Jó játék...
Előzmény: Real Putyur (2132)
glashuette Creative Commons License 2009.05.24 0 0 2133
Semmi értelme nincs, arra szolgál, hogy az ismert eladó miután, mint egy faliújságra kitéve a termékeit, telefonon fogadja az ajánlatokat, majd miután befutott a megfelelő ajánlat, ráteszi a lakatot. Jó néhány nepper kedvenc szórakozása.
Előzmény: Real Putyur (2132)
Real Putyur Creative Commons License 2009.05.24 0 0 2132
Az "1ft - zárt - villámár" az a fixáras 1 Ft-os. Nem lehet.
Mondom hogy becsukták a kiskaput...

Feltöltési díj mentes aukciót csak akkor lehet indítani, ha az szabadon licitálható (a licitálhatóság magában foglalja azt, hogy nem fixáras a tétel, merthogy azt nem lehet licitálni, csak elvinni).
Mondjuk arra nem tér ki a szabályzat, hogy az 1 Ft-ról indított, minimálár nélküli aukciót az első licit beérkezése UTÁN lehet-e zárttá tenni...

(Különben egyszer valaki elmagyarázhatná nekem, hogy mi az értelme a zárt aukciónak - a jutalékkijátszáson kívül.)
Előzmény: Törölt nick (2131)
Real Putyur Creative Commons License 2009.05.23 0 0 2130
Olvass. Értelemezz. Nem maradt. Fix 1 Ft-os aukció semmilyen (sem nyílt, sem zárt) formában nem indítható.
Előzmény: Törölt nick (2128)
boxer-gs Creative Commons License 2009.05.23 0 0 2129
Ez a lépés borítékolható volt.
Előzmény: Real Putyur (2126)
ymy.xs Creative Commons License 2009.05.23 0 0 2127

...már a wc-n is lehúzhatná magát az a sok okos emberféle, akik ott uralkodnak.

És még azt mondják, h mi vagyunk a szarrágók? :P....éhenkórász egy banda az biztos!

..nem csak a kis kaput, de a nagyot is bezárhatná már, nem sírnék a vakera után, sőt! :D

Előzmény: Real Putyur (2126)
Real Putyur Creative Commons License 2009.05.23 0 0 2126
Nu.
Befejezvén az offolást, egy idézet a Vatera oldaláról:

"...a 2009. május 25-től indított új aukciók esetében, amennyiben azok 1 Ft-ról minimálár nélkül indulnak nem lehetséges:

* zárt aukció megjelölést használni,
* fix 1 Ft-osként meghirdetni.

Az intézkedésre azért kerül sor, mivel az elmúlt időszakban a lehetőségekkel visszaélve igen jelentősen megnőtt az olyan aukciók száma, amelyek kizárólag a feltöltési díj és a fizetendő jutalék megkerülése érdekében indultak..."

Mondom, hogy előbb-utóbb becsukják a kiskapukat... ;-)
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.05.22 0 0 2125
vagy megoldják házon belül egy levelezőlapra nyomtatva, s címemre kiküldve:)
Előzmény: Pavel (2123)
digicat Creative Commons License 2009.05.22 0 0 2124
Ha a levelezési cím is hordozható lenne az maga lenne a menyország :-)
2 évvel a költözés után még mindig érkeznek küldemények a régi címemre. A cím átirányítása működik, csak drága :-(
Előzmény: Vadista Szandál (2120)
Pavel Creative Commons License 2009.05.22 0 0 2123
Várj még, nekem volt, hogy már az utánvét összegét is megkaptam, mire jött a csomag átvételéről tájékoztató SMS :)
Előzmény: Vadista Szandál (2122)
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.05.22 0 0 2122
Az MPL csomag másnap reggelre ott volt. SMS nem jött azóta sem. Nem lényeges, csak minek ígérik meg és minek kell megadni a telefonszámom akkor a kísérőlevélen?
Előzmény: Vadista Szandál (2091)
Real Putyur Creative Commons License 2009.05.21 0 0 2121
'Az lenne jó, ha a számlaszám hordozható lenne mint a telefonszám. Mindjárt nagyobb verseny lenne a bankok között."

Maximálisan egyetértek!
Előzmény: Vadista Szandál (2120)
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.05.21 0 0 2120
Az lenne jó, ha a számlaszám hordozható lenne mint a telefonszám. Mindjárt nagyobb verseny lenne a bankok között. Egy komplett bankszámlaváltás az tényleg horror procedura.

Ez pl. a szabályalkotók részéről nem kerülne semmibe, és mégis lenne kihatása a Zemberek közérzetére, pénztárcájára.
advocatusdiaboli Creative Commons License 2009.05.21 0 0 2119
Van az így, kétségtelen. Az is, hogy pár száz, pláne pár 10Ft-os tételeket nem igen lehet "normálisan" kezelni. Ahogy azt sem, ha valaki vesz egy ötforintos bigyót, de az ország túlvégére kéri postázni. Ott is drágább a leves, mint a hús - és ezt be kell kalkulálni.

Az E-bayon Ausztráliából vett egydolláros izével is előfordul, hogy a postaköltség a vételár ötvenszerese. Ez egy ilyen műfaj, és nem látok lehetőséget az ilyenek kikerülésére.
Előzmény: Real Putyur (2118)
Real Putyur Creative Commons License 2009.05.21 0 0 2118
Nem bántottál meg.
De! Senki nem mondta, hogy legyen ingyenes - én sem várom el, tudom hogy semmi nincs ingyen. Csak a reklámok hazudják ezt...
Előzmény: advocatusdiaboli (2117)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2009.05.21 0 0 2117
Nézd, nem akarlak megbántani, de az a 600Ft az kisebb összeg, mint amennyit az ország legrosszabb órabére mellett megkerestél volna az alatt az idő alatt, amíg ezzel a kérdéssel foglalkoztál a Fórumon.
Nem mondod ki nyíltan, de Te voltaképpen teljesen ingyenes szolgáltatást vársz, persze még legyen kényelmes is.

Az egész kérdés nem ér annyit, amennyi szót pazaroltunk rá. Ha pár száz forint ennyire zavar, ne foglalkozz a kérdéssel. Bocsi - de ez a véleményem.
Előzmény: Real Putyur (2116)
Real Putyur Creative Commons License 2009.05.21 0 0 2116
Ha 600 Ft a számlavezetés, akkor az (kb.) 3 utalás. Általában ennyiszer utalok. Akkor hol jártam jól...? :-) (Két számlán fizethetném az éves kártyadíjat.)
Amúgy tényleg értelmes dolog lenne (pénzért!) ide-oda utalgatnom a saját pénzemet.

Mondom; én körüljártam annakidején ezt a dolgot, és NINCS számomra jobb megoldás. (Természetesen a bankváltásnak nem néztem utána, mert - mint írtam - ez akkora hercehurcával járna, hogy azért nem érné meg.)
Előzmény: Vadista Szandál (2115)
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.05.21 0 0 2115
Nem tudom, hogy elolvastad-e, amit írtam.

Nem kell semmilyen jövedelem és 600 Ft/hó a számlavezetés és ingyenes az utalás.

Egyébkánt meg ha van másik számlád, arról is utalhatsz havi 50 ezret, majd vissza. Én is ezt csinálom, a munkahelyem nem hajlandó 2 számlára utalni a fizetésem.

Nem reklám, használom, követem a költségeit.

Ugyanezt tudó bankszámlacsomag 700 Ft-ért már a legnagyobb hazai bankban is megvan, tehán nem is a Völgyzugoly Takszövnek valami ismeretlen csomagja.

Te fizetsz 500 Ft alapdíjat és 200 Ft az utalás darabonként.

OK, te dolgod, csak ne mondd, hogy nem olvasom el amit írtál.
Előzmény: Real Putyur (2110)
Real Putyur Creative Commons License 2009.05.21 0 0 2114
A "MIRIMA" által beszúrt képről viszont nem lehet eldönteni, hogy van-e minimálár vagy nincs. Pont az a rész hiányzik a képről... (Fent középen - a képtől balra - van/nincs egy kis zöld fenyőfa (?), az jelzi a minimálárat - ill. ha ott van, akkor nincs minimálár.) Jelen esetben a 200 Ft egy villámár - tehát ennyiért azonnal, licitálás nélkül el lehet vinni a tételt.
Előzmény: boxer-gs (2112)
Real Putyur Creative Commons License 2009.05.21 0 0 2113
Dehogynem, a VPOS fizetés tökéletes megoldás volt; azt is használtam, amíg árultam a Vaterán. (Annak a díját ugyanis a Vatera fizeti.)
Előzmény: boxer-gs (2111)
boxer-gs Creative Commons License 2009.05.21 0 0 2112

Elsősorban a Vatera szabályzatán rágd át megad szerintem,hisz azt fogadod el, ha regisztrálsz! Ha figyelmesen olvasod, meglesz a válasz ott is.

 

De hogy válaszoljak is: amit 1 Ft-ról hirdetnek minimálár nélkül, azt 1 Ft-ért meg tudod venni, feltéve, ha másnak nem ér többet és nem licitálnak felül. (És persze az is kell hozzá, hogy a végén az eladó át is adja esetleg nagy csalódottságában.)

 

Viszont az az aukció, amít beszúrtál, minimáláras, tehát nem tudod 1 Ft-ért megvenni azt a valamit. Ha nincs minimálár, akkor az fel is van tüntetve a jobb felső sarokban.

Előzmény: mirima (2107)
boxer-gs Creative Commons License 2009.05.21 0 0 2111

És a bankkártyás fizetés a személyes menűn keresztül nem megoldás?

Persze ha nem tartozik kártya a számládhoz, akkor nem.

Előzmény: Real Putyur (2110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!