Keresés

Részletes keresés

Chopper63 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 5550

Köszönöm szépen kedves soraidat lindus256!!!!

 

MEG FOGOM OLDANI EZT AZ ÉLET HELYZETET IS..MINT SOK MÁST AZ ÉLETBEN..

DE NEHÉZ MOST..SOK FÁJDALOM..Bocsi a Caps lock benyomódott..nem irom ujra.

 

Neked is sok erőt,kitartást gyógyulást,minden jót kivánok..

Majd talpra állok megint.remélem.

 

Szeretettel..Chopi.

Előzmény: lindus256 (5546)
L0riana Creative Commons License 2015.03.05 0 0 5549

Az eleje nehéz mindig, de ha a cél lebeg a szemed előtt, könnyebb ezeken a nehézségeken átlépni.

Próbáld meg elterelni a figyelmed, mert nem jó ha csak ezzel törődsz. Ez egy szükséges rossz, de mellette pl olvashatsz vagy köthetsz vagy írhatsz verset, vagy bármi, amit szeretsz.

Vagy csak menj ki az udvarra, és hallgasd a madarakat :).

És írj egy kívánságlistát nekem, mit szeretnél 1,5 hét múlva ;)

Előzmény: Chopper63 (5545)
L0riana Creative Commons License 2015.03.05 0 0 5548

Nem tudom. Jól írtad, vannak saját tapasztalataim. Nekem nem volt ilyen élményem 23 nappal a műtét után, úgyhogy inkább az orvost kérdezd, akinek a keze alatt jópárszáz beteg megfordul, amiből talán már tud statisztikailag megbízható választ adni...

(Én amúgy mindig kizárólag a saját megérzésemre hallgatok. Ha tényleg szétszakadásnak érezném 3 héttel a műtét után, valószínűleg felhívnám az orvost. Ha nincs bedagadva, feltehetőleg kivárna, de azért egy említést megérne, hogy tudjon róla.)

Előzmény: gombóc63 (5544)
L0riana Creative Commons License 2015.03.05 0 0 5547

Gugli a barátunk (neked is rendelkezésre áll, ugye :D):

http://hu.wikipedia.org/wiki/Metamizol-n%C3%A1trium

A metamizol-nátrium más nem szteroid gyulladáscsökkentőkhöz hasonlóan a prosztaglandin szintetáz (ciklooxigenáz) enzim gátlása révén gátolja a prosztaglandin endoperoxidok, a prosztaglandin D és prosztaglandin E képződését. Csökkenti az általuk kiváltott hyperalgesiát, illetve más mediátorok (hisztamin, bradikinin) által kiváltott fájdalmat, gyulladásos ödémát, erythemát. Ezen hatásokból következően a metamizol-nátrium erős és gyors hatású fájdalom- és lázcsillapító, valamint enyhe gyulladásgátló hatással is rendelkezik.

Ez egy ERŐS fájdalomra való csillapító. COX gátló, a prosztaglandin szintézisre hat ugyanúgy, mint a többi (nagy részük). Elég baj az, ha mindenre ezt adják...

Előzmény: lindus256 (5543)
lindus256 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 5546

Chopper63 Jobbulást!!!Ne add fel! Fő a pozitiv hozzáállás!

Én amikor rossz passzban vagyok még a lábam se hajlik annyira, de mihelyt úgy állok hozzá hogy márpedig megcsinálom, és türelmes leszek, akkor hirtelen minden sokkal könnybben megy!

 

Chopper63 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 5545

Sziasztok..

 

Szia Arzeen!

 

Melléfogtál..kb 1 hétig sirós keserves a gyógytornám..előre láthatólag.

 

Térdkalácsom totál letapadva..és a csontjaimon..járok.Igy mondták ma.

 

Éjszakai pakolást lábon,birtam..ma este térdre is kapom.

 

Mágnes és elektroterápiát,2xgyógytorna,rtg,ekg volt a mai menü.

Betartott egész nap..unalom,szabad idő semmi...

 

Most már van nyugi..térdhajlitógép kimaradt a kezelések miatt..

 

Csont gondjaim aggasztanak..

 

Ma kérdezték..térd protézist nem ajánlott orvos????Hideg kilelt a kérdéstől is..

 

Ez volt ma..

 

Mindenkinek jobbulást kivánok..

 

Chopi-

 

 

 

 

Előzmény: Arzeen03 (5541)
gombóc63 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 5544

Nagy tapasztalattal bírsz, sajnos:-( kérdeznélek, 23 napja műtöttek, meddig normális, hogy úgy érzem szétszakad, szétfeszül a térdem teteje?

Előzmény: L0riana (5536)
lindus256 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 5543

Szóval Te sem tudsz pihenő üzemmódra kapcsolni:)D ezek szerint jó munkát végeztek rajtad az orvosok!Nem semmi amit csinálsz...Tényleg!Az ilyen ijedősöknek mint Én is példakép lehetsz!:)

Én Szlovákiában élek, nem tudom van-e nálatok olyan gyógyszer hogy NOVALGIN.

Nálunk ez egy népszerű fájdalom és lázcsillapitó. Fogfájástól kezdve minden fájdalomra jó.

Ezt irták föl nekem napi 3x egy hétig. Viszont elolvastam a tájékoztatót és nem irnak arról hogy gyulladáscsökkentő hatása lenne, vagy dagadásra,  vagy ilyesmi...Ezért nem is vettem be csak 1x, de akkor sem a lábam, hanem a fejem fájt:)

Jegelni is jegeltem már, de mindig elfeljtem igy naponta 1x max 2x csináltam, de ma elkezdtem kúra szerűen ahogy irtad.:)

Előzmény: L0riana (5536)
lindus256 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 5542

Na végre valaki akinek hozzám hasonlóan szüksége volt injekcióra a műtét után!

De az nem hangzik túl jól amit irtál...Sajnos én is igy voltam, nekem teljesen be volt feszülve a lábam műtét előtt, és ha nem mozditottam akkor is fájt. Mikor nálam elkezdődött ez a probléma, rossz, hirtelen mozdulatoknál, legtöbbször ha álltam föl ülő helyzetből (de szerintem a sok tornával tettem tönkre a térdem), kattant valami aztán fájt, nem tudtam rálépni, kinyújtani, de mindig valahogy visszament a helyére. És most a műtét előtt, olyan szépen lassabban kattant egyet és bizony nem ment helyre sehogysem...Szóval én is azt mondtam, lesz ami lesz nézzék meg mi van ott mert szükségem van a lábamra. De az orvos már pár lábhajlitás után mondta hogy ez meniszkusz szakadás...

Ma vagyok 15 nappal műtét után, és ma végre folyamatosan lementem a lépcsőn, nem egyesével, és nem is húzódik nagyon, szóval ez jó:)Nem gondoltam volna hogy ilyen dolognak is lehet ennyire örülni.:)

Járásom is egyre biztosabb, csak a duzzanat miatt lépkedek furcsán egy kicsit...Ha nem lenne ott, kutya bajom lenne..

Remélem kedden megkönnyitenek:)

Előzmény: Nikke (5534)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 5541

semmi olyan gyakorlatot nem fognak csináltatni gyógytornán veled, ami fájna..

ha mégis fáj, rögtön lecserélik a gyakorlatot egy másikra

TA rendbeváágja a térded, majd meglátod, csak szerintem neked sem fogják megmondani, mit csináltak rosszul a másik helyen. :)

 

Előzmény: Chopper63 (5540)
Chopper63 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 5540

Szia..kedves Arzeen..

 

No no..csak óvatosan azzal a telefonálgatással..

 

Épp most kaptam meg a lábamra az éjszakai pakolást..

 

Reggel korán ekg..délben gyógyorna,este pakolás..Hm..te csak ne sűrits nekem semmit..

 

Fizikoterápián pedig dilemma van..mit lehet,lehet-e,és ha igen,mit..

 

Park..jelen állapotom nem engedi a mászkálást..

Leamortizálódásomat jól mutatja..térd hajlásom..20..azaz húsz kemény fok mindössze..

 

Hát carból várat épiteni..

Nem kis dologra vállalkoztak velem..

 

Csoda emberek..az tuti!!

Meg mindenkinek köszi mindent!!

 

Arzeen..köszi szépen mindent..neked külön is!

Ha netán kontrollra jönnél..megtalálsz..ha gondolod.

 

Szép estét mindenkinek:Chopi.

 

Előzmény: Arzeen03 (5538)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 5539

Neil!

ha jól emlékszem, zkovaxxx javasolta az úszást, nem tudom, tudsz e, illetve szoktál e úszni, mindenképpen érdemes lenne

vagy reumatológus is fel tud irni vizitornát neked 

ez most azért jutott eszembe mert ma voltam uszodában és szuper volt

bár a mellúszást térdműtét után nem javasolják, nyomattam azt is.. de főleg hát és gyorsúszást

utána a kismedencében nyomattam egy kis vizitornát, teljesen jó volt..

 

Előzmény: Neil_ (5525)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 5538

ez érdekes.. akkor lehet, hogy olyan, amit leirtam vagy 5-ször? de lehet hogy rosszul emlékszem és csak négyszer..

22.00 után nem jó lemenni az udvarra, mert kiengedik a kutyákat és azok térdre mennek

de ne feledkezz meg róla, amit szintén irtam, ne ragadj bent az épületben, ha süt a nap érdemes lemenni az udvarra a parkba leülni egy padra olvasgatni, szinte sosem volt ott senki és jó kint lenni a levegőn 

de ha nagyon lightos mégis a rehab, és úgy gondolod, akkor betelefonálhatok, hogy legyenek egy kicsit keményebbek!

Előzmény: Chopper63 (5535)
L0riana Creative Commons License 2015.03.04 0 0 5537

Örülök neked :).

Előzmény: Chopper63 (5535)
L0riana Creative Commons License 2015.03.04 0 0 5536

Egyébként updatelni kéne a sztorit, azóta is történtek dolgok, pl. a legutóbbi műtétem (a küklopsz) még benne sincs. De nyugi, mindent ki lehet bírni, csak olyan volt a végére, mint egy ciklikus lefelé tartó spirál (műtét-gyógytorna-műtét-gyt...), most azért már kijelenthetem, ennek vége :). Ahogy írtam is, szinte teljesen jól működik a térdem (20 kg-s zsákkal 800 m szint 5 óra alatt sötétben, szakadó és térdig érő hóban, hótalppal pl ment). 

Az injekció gyulladásra szteroidos pl Diprophos lehet. Szerintem nem éri meg megkockáztatni. A szájon át szedhető fájdalomcsillapító egyébként nem csak a fájdalmat, hanem bizonyos mértékben a gyulladást is csökkenti (ehhez ajánlom pl a wikipédiát elolvasni: http://hu.wikipedia.org/wiki/Nem-szteroid_gyullad%C3%A1scs%C3%B6kkent%C5%91_gy%C3%B3gyszerek) - ezért IS írják fel műtét után. Szóval oké, hogy eggyel kibírtad, de... Én a helyedben megbeszélném az orvossal. Vannak ezen kívül kifejezett gyulladáscsökkentők (amik inkább a gyulladásért felelős útvonalak blokkolják), amit kaptam párszor (pl. Surgam, Aflamin). Ami a leghumánusabb gyulladáscsökkentő, az a jég: napi 5x 20 percre a térdre téve csodákra képes. (Nem szabad közvetlenül rátenni a jeget vagy jégzselét, mert fagyási sérülést okozhat. Be kell bugyolálni vmi anyagban, pl kispárnahuzatba vagy kendőbe).

Az injekció nem vészes abszolút.

Előzmény: lindus256 (5532)
Chopper63 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 5535

Sziasztok..

 

 

Mától,pár héten át Pesten vagyok már.

 

Eddig azt irhatom,kellemesen csalódtam..rettegve,félve jöttem ..

Az más kérdés..mit tudnak velem kezdeni..

 

Mindenki hihetetlenül rendes,kedves,olyan szinten..hihetetlen hova csöppentem..

 

LOriana..persze hogy jöhetsz.

 

Majd irod mikor,és irom magánban,hol találsz meg pontosan..

 

Most le vagyok amortizálva utazás miatt..majd irok ha lesz infóm..

 

Mindenkinek minden jót kivánok..

 

Chopi.

Előzmény: L0riana (5520)
Nikke Creative Commons License 2015.03.04 0 0 5534

Nekem nem fájt. 5 db hylauronsavasat kaptam, és 3 db szteroidos-fájdalomcsillapítós kombót. Egyik volt csak kellemetlen. Az utóbbira csak azért volt szükség, mert az előbbinek nem volt kellő eredménye.

 

Nekem is meniscus szakadt el, vált le. A műtét sikerült, amit baromira jól bizonyít, hogy rakétasebességel kopik az üvegporcom.  Olyan,  mint a gumigyűrű nélküli csattos befőttes üveg. :-)

 

Ha nem műtötték volna meg (ami szób se jöhetett, mert a végére elviselhetetlen volt a fájdalom), akkor azért kopna gyorsan a porc...  Ez a választék.

 

Előzmény: lindus256 (5532)
lindus256 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 5533

Megnéztem a papirjaimat és ez áll rajta:

ASK, menisectomia partialis, coblatio LCA, lavage, RD

Megijedtem az LCA-tól ezért felhivtam egyik egészségügyben dolgozó ismerősömet, de azt mondja nyugodjak meg a coblatio Lca azt jelenti hogy ellenőrizték a keresztszalagot.

Már nem nyomozok, megyek tornázni még, mert megbolonditok mindenkit!

Nagyon rossz beteg vagyok!

lindus256 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 5532

Elolvastam a történeted, és jól elszégyelltem magam amiért én itt nyafogok és aggódok 2 héttel műtét után....Nem semmi hogy ezt mind kibirtad,le a kalappal előtted, de remélem most már jól vagy, és rendbe jössz.

Megdöbbentő hogy milyen esetek vannak, elolvastam a többi sztorit is, nem egyeszerű az élet, és tényleg elég mindenhez egy rossz mozdulat....

Szerintem az én dokim gyulladáscsökkentő injekcióra gondolhatott,megjegyzem én semmi gyógyszert nem kaptam a műtétet követően, kivéve a 10 injekciót és fájdalomcsillapitót, de abból csak egyszer vettem be... és hála Istennek nem is voltak ki tudja milyen fájdalmaim.

Jobb lesz ha türelmes leszek, aztán kedden megkérem őket utaljanak be gyógytornára.

Itthon már ma is tornáztam, és utána mindig sokkal jobban hajlik a lábam.

 

Egyébként fáj az injekció amit a térdbe adnak?

Előzmény: L0riana (5531)
L0riana Creative Commons License 2015.03.04 0 0 5531

Szia!

Nekem anno azt mondták, hogy nem kell leszívni, hiába duzzadt, majd felszívódik. Mert ha leszívják, akkor újratermelődik. Persze minden eset más.

Szalagpótlás után instabil volt a térdem, és az orvos és az MRI sem tudta megállapítani, mitől fáj. Végül egy artroszkópos belenézés során derült ki, hogy kosárfül-szakadás van a meniszkuszon. Következő 3 hónapra rá, akkor is találtak szakadt darabot. Harmadszorra meg egy 9 mm-es darab leszakadva beékelődött a két keresztszalag közé, időnként ettől beakadt a térdem. Beletelt újabb 2 hónapba, mire az MR kiderítette, hogy a leszakadt darabka miatt. A 2. után azonnal éreztem ezt az akadást, a 3 műtét 6 hónap alatt történt). No onnantól felgyorsultak az események, hirtelen nagyon sürgős lett a dokinak... Szóval erre mondom, hogy azért mázlid van... Mondjuk persze én sportoltam amellett, hogy időnként be-beakadt pár órára, tehát csak időszakonként volt térdzáram.

Injekciót nem mondta, mit adna? Lehet, hogy szteroidra gondol a gyulladás miatt, az is lehet, hogy porcépítő. Előbbi csak végszükség esetén... utóbbi meg csak ha nagyon kopott a porc, amiről nem rémlik, hogy írál. Amúgy meg türelem, egy hónapokig tartó állapotot nem lehet egy műtéttel megszüntetni, amennyi ideig szakadt volt, annyival kalkulálj legalább a rehabnál. Hogy 2 héttel a műtét után nem hajlik fenékig a térded, az nem csoda. Nekem a mai napig fáj. Ha 120 fok meg van, akkor teljes életet élhetsz. (Mondjuk a békaügetést azért felejtsd el.)

Ha szakadt lenne a szalagod, arról az orvos felvilágosított volna, benne lenne a záródban is.

(Részletesebben a keresztszalag.hu-n, a beszámolók menüpontban írtam.)

Előzmény: lindus256 (5530)
lindus256 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 5530

Szia!

De jó végre valami pozitivat is olvasni!Pont ma vagyok két héttel artroszkópia után, és már annyit olvasgattam itt a neten, olyan rémisztő történeteket, hogy már én magam is megijedtem hogy valami nincs rendben..

Tulajdonképpen én már egész jól vagyok, csak ez a viz a térdemben ami idegesit...Multheten is leszivtak meg tegnap kellett kontrollra mennem és tegnap is volt benne 40ml. De tegnap szerencsére az operáló orvosom volt ott, aki azt mondta minden rendben van, mutatta hogy  térdem egyik végégtől a másikig be volt szakadva a meniscus, de hogy mit csináltak vele azt nem tudom?!Olvastam hogy vagy eltávolitjak vagy varrják...ki tudja....Mutattam hogy még nem hajlik tökéletesen, de azt mondta hogy a viz miatt, meg még alapból dagadt egy kicsit a műtét miatt. Érzem hogy a tegnapi szivas utan jobb, de még érzem hogy van benne. Mind1. Azt mondta hogy bizonyos esetekbe ez előfordul és legközelebb ad injekciót a térdembe. MOST-ettől félek!Igaz csak jövőhéten kedden kell mennem, és a gyógytornára is rá akarok kérdezni, jó lenne visszatérni a régi kerékvágásba...

Amig tegnap vártunk az orvosnál volt ott két beteg szintén hasonló problémákkal és az egyik úgy megrémisztett, hogy biztos a szalaggal van gond, majd megint műthetnek stb.....mert ő igy volt.....már lélekben kezdtem felkészülni az újabb rossz hirre, de az orvosom nagyon bizakodó volt, mondta hogy jól sikerült, terhelhetem nyugodtan.

Neked is nehezen ment  hajlitás?Mondjuk nem olyan borzasztó ez nálam, mert egy idősebb embernek szerintem ez is megfelelne ha igy maradna, de nem tudom felhúzni a lábam a fenekemig mert fáj,de gondolom muszáj próbálgatni...

Meg az is igaz hogy minden műtét más....

Remélem rendbe jövök, meg mindenki másnak is sikerül!

Neked 3 x szakadt el?Mit csináltál hogy igy alakult?

Jártál gyógytornára?

Én sokat futottam, meg RR nekem nagyon bevállt, mást igazából nem próbáltam.

Előzmény: L0riana (5522)
gombóc63 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 5529

Persze, nem tudsz olyan helyet mondani ahol ne lettem volna. Nem derült ki az ok.

Előzmény: Neil_ (5511)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.03.03 0 0 5528

Neil!

 

Zkovaxx-tól akartam volna neked megkérdezni, hogy az Uzsokiban kihez fordulhatsz, de azóta felvette itt a fonalat :)

 

még annyit hozzátennék a veled kapcsolatos történethez, hogy engem is sok megaláztatás ért amig eljutottam TA-hoz aki ujra műtötte a térdem

gondolkoztam, hogy felkeresem azokat az orvosokat akik akik nem hittek nekem és azt mondták rendben van a térdem, de végül oda jutottam hogy felesleges energia pazarlás lenne, de még mindig nagyon bennem van

de a régi gyógytornászomat felhivtam és elmondtam neki, hogy nekem volt igazam és nem véletlenül volt a sok fájdalmam...stb

mielőbbi javulást és gyógyulást kivánok neked

 

zkovaxxx Creative Commons License 2015.03.03 0 0 5527

A cysztának akkor sem felelős a fejfájásért,ha nyomja az ereket?

Szerintem akkor sem. A cisztahatását csak végtagi vérkeringésnél éreznéd és leginkább az alsó végtagban.

 

 javasolni fognak olyan idegi blokkolókat ami segít ideig óráig a gerinceden, de utána arról leszokni egy komoly project."-nos ezt sem szeretném elérni,bár lehet afelé haladok.

Igen, sajnálatosan te most határozottan ezen az úton mész előre. Vannak olyan idegi blokkolók ami után pár nap alatt megszűnik minden fájdalmad, de ennek úgy megörülsz, hogy az életed része lesz a gyógyszer mert fájdalom nélkül más színben látod a világot. Az idő gyorsan telik, és egyszer az veszed észre, hogy függő lettél, és onnan egy másik orvoshoz kezdhetsz járni aki a függőségedből kigyógyít:)

Akupunktúrával nem próbálkoztál?

 

Szerinted az úszás a gyógyír akkor is ha ideggyököt gyom?Ha pedig az úszás nem hoz eredményt akkor az menthetetlen azaz műtét?

Azt nem gondolom, hogy pillangón csúcsot ússzál, de egy a mellúszás a legjobb módja egyrészt a mély hátizmok erősítésének ami abban segíti, hogy a gerincoszlopi terhelés kisebb legyen, másrészt lazítja az izmot ami neked elengedhetetlen. Kérdezd meg a gyógytornászt erről el fogja mondani, hogy mit és miként tehetsz.

 

Járok kezelésekre és amikor fellazítja a gerincnél az izmot érzem egy kis időre,hogy jobb,de aztán elkezedek menni és kezdődik elölről visszaállnak.

Ezért javasoltam hogy hetente járjál masszőrhöz, de csak olyanhoz aki ért is hozzá mert nagyon sok amatőr van aki többet árt mint használ. Nekem is évekig egy jó masszőr tartotta karban.

 

Akkor neked is meg van a magad kálváriája-gerinc műtét félelmetes.Most hogy van a gerinced és hogy vagy te magad? Térded hogy van?

Akkor ez a világ vége volt számomra mert ideje korán vége lett a pályafutásomnak, de ma már azt gondolom, hogy ennél nagyobb bajom soha ne legyen. Évekig húztam mert azt úgy gondoltam egy nem sikerült műtét esetén az esélyek nem tetszettek ( kerekes bugatti) mert ez nem egy kéz, hogy max kisebb lesz a mozgás terjedelem egy kevésbé sikerült operáció után. Mikor már a napi életre is ( versenysport nélkül) is kihatással volt meg kellett oldani. Ennek már jó pár éve, és rendben minden. A térdem is egész jó lett, hogy már nem kap naponta extrém terhelést. Persze el kellett fogadnom, hogy többet bringázom mint endúrózom, és nem ugrom le mindenhonnan:)

 

Vannak olyan mély pontjaim,ahogyan most is amikor feladnám,belefáradtam és elfáradtam.

Lassan nem ártana egy pszichomókus sem,nehéz elviselni,hogy behatárol ez az egész és a folyamatos fájdalom is tragikus.Reggel cataflam-mal kelni.

Azt gondolom, egy szakszerű segítség ( mint írtad pszichomókus)  az előnyödre válna, mert az ezzel a helyzettel nehéz egyedül megküzdened.

 

Előzmény: Neil_ (5524)
L0riana Creative Commons License 2015.03.03 0 0 5526

Ja köszi, én nem pont ilyenre gondoltam, hanem ugra-bugrára. Szerencsére ennyire nem gáz a helyzet nálam ;). Még reménykedem, hogy idén végre sikerül eljutnom a Kinizsi 100-ra... mármint úgy végigmenni rajta, na.

Előzmény: Neil_ (5525)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.03 0 0 5525

Szia,

 

Találtam térd tornát

 

https://www.youtube.com/playlist?list=PLC1F211156F9B9312

 

Tornagyakorlat isiász / lumbágó eredetű fájdalom enyhítésére 3. Piriformis izmok nyújtása

https://www.youtube.com/watch?v=Fo9yFgXhV3Y

Előzmény: L0riana (5522)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.03 0 0 5524

Szia Zkovaxxx,

 

Amikor voltam rehabon nem volt jobb,sőt ...de később jobban éreztem magam egy darabig,akkor még nem volt ideggyök nyomás.

Pontosan több mint 3 év telt el,az állapotom az előző gerinc MR-hez képest romlott 1 év alatt,de térd újbóli MR nem készült.

A specialista ennyi idő után küldött tovább a fájdalom ambulanciára-ahol prolóterápiát és ideg blokkádot írt a fájdalom specialista,hogy valójában az orvos csinál-e valamit azt nem tudom.

Ez a prognózisa.

Szerinte ahogyan írtam is rendszeres gyógytorna,reumatológiai,komplex balneo-fizioterápiás kezelés javasol.

Járok kezelésekre és amikor fellazítja a gerincnél az izmot érzem egy kis időre,hogy jobb,de aztán elkezedek menni és kezdődik elölről visszaállnak.

Műteni nem kell,azt mondja.

 

A cysztának akkor sem felelős a fejfájásért,ha nyomja az ereket?

 

" javasolni fognak olyan idegi blokkolókat ami segít ideig óráig a gerinceden, de utána arról leszokni egy komoly project."-nos ezt sem szeretném elérni,bár lehet afelé haladok.

 

"Az infúzióban egy gyulladás csökkentőt adnak, de ez megint csak tüneti kezelés az injekciókhoz hasonlóan."-felírták az infúziót,de azt mondta a specialista nem hat,csak elfed és nem ez a megoldás.

 

Akkor neked is meg van a magad kálváriája-gerinc műtét félelmetes.Most hogy van a gerinced és hogy vagy te magad? Térded hogy van?

Hol műtöttek?

Nem a térdemet hanem a gerincemet nem szeretném,ha megműtenék,csak végstádiumba-amikor inkontinencia jelen van-rengeteg elcseszett gerinc műtétessel találkoztam.

Volt akinek beszakadtak a csavarok,jelenleg is így él.

 

A térddel tudom kellene kezdenem valamit és ha az a műtét akkor azt.

Tornára és kezelésekre járok azóta megszakításokkal,balneo-n meg 3 hétig voltam.

 

Szerinted az úszás a gyógyír akkor is ha ideggyököt gyom?Ha pedig az úszás nem hoz eredményt akkor az menthetetlen azaz műtét?

Rémisztően hangzik.

 

"speialisták mit mondtak arra vonatkozólag, hogy így mikor lesz élhető az életed?"-Erről sosem szólt a beszélgetés-neki nem lényeg,csak arrébb passzolnak,senki sem szeretne tárgyalásokra járni.

 

 

Vannak olyan mély pontjaim,ahogyan most is amikor feladnám,belefáradtam és elfáradtam.

Lassan nem ártana egy pszichomókus sem,nehéz elviselni,hogy behatárol ez az egész és a folyamatos fájdalom is tragikus.Reggel cataflam-mal kelni.

 

 

 

 

Előzmény: zkovaxxx (5515)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.03 0 0 5523

Szia 

 

Gondolkozom rajta és köszönöm szépen,azt hiszem most elsősorban arra kellene koncentrálnom,hogy a létezés ne fájjon.

 

Remélem én is hozzá tudok tenni a saját tapasztalataimból merítve és a másokkal való tanulságos beszélgetések révén egy-egy ügyhöz.

 

Legutóbb egy férfival beszélgettem,aki elmesélte kapott az achilles-ínbe injekciókat (speciálist ),aminek az lett a következménye,hogy az ín elöregedett,ezt egy másik orvos mondta a futónak,kár volt kapnia.

Majd azt is hozzá tette,hogy telefonnal fusson,mert bármikor elszakadhat az ín.

 

Tanulságos volt és talán másnak is az lesz.

Előzmény: Chopper63 (5518)
L0riana Creative Commons License 2015.03.03 0 0 5522

Azért nagy mázlid volt volt, hogy pont meg tudtak műteni rögtön - normál esetben akár hónapok is eltelhetnek a műtétig...

Nyugi, nekem 3x volt már ilyen műtétem, és teljesen hajlik a térdem, pedig meniszkusz már csak mutatóban van benne. Ha a keresztszalagod ép (amit minden bizonnyal megnézett az orvosod a műtét alatt), semmi nem hátráltathat a teljes felépülésben. Én nagyjából 3 héttel utána már futottam. (Mondjuk azóta vannak gondjaim a futással sajnos.)

Ami a blogodat illeti, az pedig jó, köszi a megosztást :). Meg le a kalappal.

Tudsz valamit ajánlani RR helyett? Engem az ő személye kifejezetten irritál (Norbival együtt), de ha van valami általad jónak ítéld, oszd meg kérlek.

Előzmény: lindus256 (5509)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.03 0 0 5521

Szia kedves Chopper63,

 

Nagyon köszönöm a meleg szavaid.

Képzeld ha még az egész kálváriám leírnám,akkor nem tudom mit is mondanál,-egyszer rászánom magam és írok róla.

 

Az orvos fóbia az azért lett,mert már annyi orvosnál voltam,de egy nem volt olyan,aki ténylegesen szívvel-lélekkel és magas szaktudással  kézen fogta volna az ügyemet és ezáltal engem is,

Ha orvoshoz kell mennem,na ez nekem is egy agyrém.

 

Egyszer volt olyan eset velem,hogy olyan rémült voltam,mert az egyik kórházból már el sem engedtek,hanem átvitt a mentő a másik kórházba és bent is tartottak,ez hirtelen ért,fel sem tudtam készülni,ott megkérdezte az orvos-drogozom-e,mert van segítség.

 

Ha megkérdezhetem,te milyen problémával küzdesz?

 

Sajnálom,kívánok neked kitartást hozzá,persze tudom nem lesz könnyű,hátha valami csoda történik és jól alakulnak a dolgaid.

Szorítok érted én is!

 

Köszönöm előre is neked és mindenkinek,aki egy kicsit hozzá tesz a sorokhoz...:)

 

 

 

 

 

Előzmény: Chopper63 (5516)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!