Keresés

Részletes keresés

RontóPál Creative Commons License 2010.09.04 0 0 3282

-off-

 

szvsz, és sz tapasztalatom szerint az emberi butaságot nem lehet túlbecsülni. Bár ezt Einstein is pontosan megfogalmazta...

 

-on-

 

Megkóstoltam 6 hete érő natúr sajtomat, nagyon jó!:)

Előzmény: genziana (3281)
genziana Creative Commons License 2010.09.04 0 0 3281
Nem dobtam ki, sőt attól, hogy ázott a savóban, szerintem még finomabb lett..
De ez csak az én véleményem..

Egyébként ezen a tv- n(most majdnem tb-t írtam), azért buktam ki, mert tegnap este mikor bekapcsoltam, épp kozsó törzsfőnök nyalta- falta a csajokat, és komolyan mondom egyszerűen nem bírtam tovább kapcsolni. Azon gondolkodtam, hogy hihetetlen ezt komolyan beveszik az emberek, hogy az indián bácsi itt fog csajt találni...
És egyáltalán az a sok műbalhé, meg mű celeb, ez kell a magyar népnek?
Amúgy a természet csatornákat én is szeretem, meg már a nagyobbik gyerek is szokta nézni, bár a végén mindig visszakapcsol a mesecsatornára..
De meg van határozva, hogy mennyit bámulhatja, mert régen mikor a cn-t nézte, egyszerűen ki volt fordulva magából, a sok vérontás, meg a ben ten meg a hasonló hülyeségek. Érdekes most a frakk, meg a vizipók csodapók is jó....
Előzmény: Komondortanya (3274)
Szilibetyár Creative Commons License 2010.09.04 0 0 3279
Komondortanya Te viszont pihenj mert ha nem tudsz aludni a pocaklakótól akkor fáradtt és elviselhetetlen leszel egy idő után!Én tudom Hiawata is volt így hát na akkor szívemszerint elküldtem volna az apjához annak nyávogjon ez nem ígykell nem így lesz jó meg ilyenek.De kitartás nemsoká meg is foghatod és le is szidhatod hogy ez meg az mire is vot jó te gyerek HEHEHEHEHE
Szilibetyár Creative Commons License 2010.09.04 0 0 3278
Sziasztok nos újra itthon éni a Betyár kiengedtek a tömlőcből .Igaz énse vagyok még tuti de itthon vok gyógyszerek gyógyszerek azt net mese dvd és pihi a doki ezt írta fel.Azt mondta a doki hogy cirka egy hónap míg beáll a szervezet a gyógyszerekre meg adig meg is erösödök.Én ellöbb akarok melózni kint egy kicsit HEHEHE Simika remélem te is jól vagy és lassan ujjra magad lehetsz te is !!Mi szorítunk
Előzmény: Törölt nick (3277)
Komondortanya Creative Commons License 2010.09.03 0 0 3275
Mi már leszoktunk a magyar kereskedelmi csatornákról. Viszont van helyettük isteni természet-, tudományos-, horgász-halász-vadász, és történelmi csatorna. Ráadásul ezeken tuti nem idegesítem fel magam. Egy darab celeb sincs benne :):):)
Éjjel elég sokat nézem, me a Pocaklakóm nem szeret akkor aludni, amikor én...
Ajánlani tudom, de vigyázz! Mert egy idő után profi leszel a Szerengetiből, az oroszlánokból, farkasokból, kígyókból, és ki tudja még mennyi mindenből:):) Vagy esetleg megtudhatod, hogyan készülnek a dolgok:):)
A viccet félretéve: siralmas...Egyetértek.
Előzmény: genziana (3271)
Komondortanya Creative Commons License 2010.09.03 0 0 3274
Pedig én is aggódtam, hogy kidobod...Ha nem szégyelltem volna, még el is kértem volna inkább....újabban irtózatosan sósan eszek... :):):) Pláne a gomolyát imádom sósan...kis házi kolbásszal...
Előzmény: genziana (3268)
becko8 Creative Commons License 2010.09.03 0 0 3273
Üdv!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy ilyen fonott sajtot szeretnék csinálni, tulajdonképpen hasonlót mint a parenyica, csak nem tekerném úgy fel, hanem ilyen befonott lenne.
Más típusú sajtot már készítettem, az alapokat ismerem, de még gyúrható sajttésztát nem készítettem.
Szóval tudom, hogy a magas hőmérséklettől lesz gyúrható, de mennyire magas, s mikor kell felmelegíteni erre a magas hőmérsékletre...?

Köszönöm a segítséget,
becko
faqkac Creative Commons License 2010.09.03 0 0 3272
Azé, mer a szórakozóhelyek akkor nyitnak, mint amikor régen zártak! :-)))
Előzmény: genziana (3271)
genziana Creative Commons License 2010.09.03 0 0 3271
Hát sírva fakadok.................................
Jön a tél, hamar sötét van, és a homokozsót meg a villát kell majd bámulni a tv- be.
Miért van az, hogy semmi normális műsor? Miért nem lehet egy filmet elkezdeni 8 órakor, miért 1/2 tízkor?
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.03 0 0 3269
Na most én is benne felejtettem egy napig egyet. :D
Előzmény: genziana (3268)
genziana Creative Commons License 2010.09.03 0 0 3268
Mármint "szilibetyár" és "komondortanya" babái........

Ja és segített a savós áztatás a sós sajton.
Előzmény: genziana (3267)
genziana Creative Commons License 2010.09.03 0 0 3267
Jól van megnyugodtam, hogy legalább valami életjelet adtál!
Már aggódtam....
Még én is ma meg holnap csinálok sajtot, mert az apósnak megígértem, hogy neki készítek, aztán..... én is leállok. A csajok nagyon elapasztottak. Annyi tej van, hogy nekünk elég lesz inni, meg a kajához, de a sajthoz már nagyon kevés.....
Azért sajnálom, mert az ember kezdene belejönni, és akkor vége..
Na majd jövőre újult erővel.
De azért az itt fórumozók, beszélgetünk..... remélem.
Legfeljebb tényleg áttérünk, ideiglenesen,( míg nem kezdődik a következő sajtszezon) az egymás lelkének ápolására.
Ja meg babázunk.... két "sajkészítős" gyermekünk is lesz.:-))))
Előzmény: Törölt nick (3264)
firmitudo Creative Commons License 2010.09.02 0 0 3266
Természetes folyamat a sajt sárgulása, amennyire én tudom...ne foglalkozz vele. Mint ahogy azzal sem foglalkozunk, hogy hova tűnik a hó fehér színe, amikor elolvad. Tényleg...hova tűnik? :))
Előzmény: iLane (3254)
Szilibetyár Creative Commons License 2010.09.02 0 0 3265
Szia simika Hiawata vagyok jó tudni hogy gyógyulsz az hogy gyenge vagy lesz jobb is csak nyugi és lassan!!!Bár a tejet nem értem hogy mért nem jó és mért nem finom.A tól hogy nem sajtozol írhatsz hisz a tudásodat tapasztalatod nem műtötték meg szerintem és sokaknak jó is lehet.PUSZ PUSZ
Előzmény: Törölt nick (3264)
genziana Creative Commons License 2010.09.02 0 0 3263
Simika!

Hol vagy? Nincs baj ugye?
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.02 0 0 3262
Ha valakinek nem száll el az agya ilyen esetben, az én vagyok. A pénz és hírnév csak egy eszköz. :)

Csak ne kiabáljam el magam. :D
Előzmény: genziana (3261)
genziana Creative Commons License 2010.09.02 0 0 3261
Komolyan szívből kívánom, hogy sikerüljön elérned az álmaidat!

Azért remélem, majd, ha híres filmrendező, meg zeneszerző leszel akkor is szóba állsz majd itt velünk..:))))
Előzmény: Törölt nick (3260)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.02 0 0 3260
Nekünk még mindig maradt a 20 liter naponta. Nyáron pár literrel volt csak több, ez egy ilyen rosszabb év volt, szerintem a téli rossz széna, meg a sokáig fejés megtette a hatását. Meg eladtunk három fejőst, kettő elhullott, vélhetően bélcsavarodásban, egy alatt még mindig gida van. Hogy most maradt a nyári közelében, az azért is van, mert az egyik kecskénknek megjött a teje, annak a gatyás parlaginak (az egyetlen, akit meghagytunk, és nincs benne alpesi), amelyik három éve nincs fedezve. (Vagyis nem veszi föl, mert a bak attól még egyfolytában rá van kattanva, mintha a kedvence lenne a háremből.) Egész nyáron nyomta a pár decit, a téli egydecis termelése után, most pedig visszajött a két literje. Elképesztő.

Leginkább írónak tartom magam, még ha egyelőre nem is publikáltam sok művemet. Amúgy filmrendezőnek megyek, csak azt tudom úgy istenigazából összeegyeztetni az írással, és vannak is nagy terveim. Idővel szimfonikus zenét is akarok szerezni, mert rengeteg dallam kavarog a fejemben, csak egyelőre nem tudom lejegyezni őket. 2008-ig pedig programozónak tanultam, van egy kitűnő programozói OKJ-m :D Mert az sem ment rosszul, csak nem szeretem a robotmunkát. Ez az állattenyésztés és növénytermesztés csak egy kis szükséges mellékes, főznöm meg kell, ha akarok néha a nyersen kívül is enni valamit, meg ha a kistestvéreimnek is akarok valamivel kedveskedni. :)
Előzmény: genziana (3259)
genziana Creative Commons License 2010.09.01 0 0 3259
Crystalheart amúgy te milyen egyetemre készülsz?
Én a helyedbe valami kajásra mennék, mert van érzéked a finom kajákhoz.
Megcsináltam a krumplis cuccot, igaz, hogy nem volt zellerem, petrezselymet tettem bele. Hát mit mondjak két pofára ettük, még a gyerekeim is úgy belaktak vele, hogy a végén, már csak büfizni tudtak, meg jajogni az asztal mellett..

Korán reggel megcsináltam a lila hagymás gomolyámat, mondom kiveszem most a formából, pedig megfordítottam menet közben, de ahogy megfogtam egyszerűen kettétörött a kezemben. Újra átgyúrtam, újra forma, remélem reggelre összeáll..... vagy nem....

Hihetetlen, ma este se perc alatt megfejtem, a 7 kecsitől ha három liter tejet leszedtem, akkor sokat mondok... úgy látom erősen készülnek a laktáció végére.
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.01 0 0 3257
Szerintem ki ne dobd, nekem is van egy-két egy napig áztatott. :D Salátába nagyon finom tud lenni. A fetát úgysem éri utol.
Előzmény: genziana (3256)
genziana Creative Commons License 2010.09.01 0 0 3256
Ezt a sajtot elszúrtam....
Tegnap délután 4 órakor beraktam a sóoldatba a gomolyát, és most jöttem rá, hogy elfelejtettem kivenni. Vágtam a széléből egy kis darabot, és nagyon sós.
Tudok valamit tenni, hogy ne legyen ennyire sós, vagy dobjam ki???
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.01 0 0 3255
177 centire vagyok 66 kg. A rekordom a 68. Minden tavaszra visszafogyok 62 körülire, mert olyankor nincs sajt gy darabig. :D Egy tízest jó lenne fölszedni, persze izomban...

iLane: A tehéntejből készült sajtok sárgábbak tudnak lenni, az érlelés teszi, azt hiszem, de majd biztosan válaszol olyan is, aki foglalkozik tehénsajttal. A kecskesajtnak csak a kérge lesz sárgás, ahogy megszikkad. De minden sajtot lehet festeni természetes ételszínezékkel is, szóval akár sárga kecskesajtot is lehet produkálni.
Előzmény: faqkac (3252)
iLane Creative Commons License 2010.09.01 0 0 3254
Bocs, ha hülye kérdés de még nem találtam választ sehol: mitől lesz sárga egy sajt? Például egy fiatal 1-2 hónapos gouda?
genziana Creative Commons License 2010.09.01 0 0 3253
Ma reggel megbontottam a füstöltet, mondom csomagolok az uramnak a munkahelyére.
Már a sajt is három hete benn volt a hűtőben, nagyon szép lett a felülete is. Mikor kettévágtam... szép kéreg, belül szép a sajt...
Csak az íze.... kegyetlenül mekeg....
faqkac Creative Commons License 2010.08.31 0 0 3252
Mennyit akarsz hízni? Egy olyan 20-25kg-ot át tudok küldeni! :-) (virtuálisan)
Előzmény: Törölt nick (3250)
genziana Creative Commons License 2010.08.31 0 0 3251
Jujj de éhes vagyok, asszem holnap ez lesz a kaja, de lehet, hogy nem is várok addig, végül is még csak öt óra van, és kopog már a szemem az éhségtől.

Simika! Írtam emilt!
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.31 0 0 3250
Én szeretek éhes lenni, mert az azt jelenti, hogy megint tudok enni. :D Rám is fér. A sajt az, ami a lelket tartja bennem.
Előzmény: Szilibetyár (3249)
Szilibetyár Creative Commons License 2010.08.31 0 0 3249
Hiawata vagyok Na tessék befejezni és a kismamákat nem piszkálni énis most ettem és ha sajt van nekem végem hisz még még még van a jó kajáról van szóóóóóóó Simika pirosor tessék befejezni éhes vagyok mááá megint
Előzmény: Törölt nick (3247)
Komondortanya Creative Commons License 2010.08.31 0 0 3248
Most ebédeltem nyúlpaprikást....de megint éhes leszek, ha sajttal töltött gombát emlegetsz...
Ez nekem sok lesz :) Hát már így is gurulok....
Előzmény: Törölt nick (3247)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.31 0 0 3246
Ja, szóval hogy már ki is próbáltad? Sajt kérdése a végső íz, úgyhogy akkor téged is dicsér. :) Az a jó a sajtban, hogy amit azzal sütünk annyira rossz nem lehet a végén. Sokszor csinálok olyat, hogy csak felszelek egy sajtot kb. fél vagy egycentis szeletekre, lapjával teszem a tepsibe, és betolom a sparhelt sütőjébe sülni. Még ez is isteni, nemhogy ha még kezdünk is vele valamit :)
Előzmény: Komondortanya (3245)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!