Keresés

Részletes keresés

Bok Choy Creative Commons License 2017.09.21 0 0 25942

Az történt, hogy még a nyáron, július 1-én Chemotoxszal permeteztem le az erkélyen, balkonos virágtartó műa. ládában növő bazsalikomokat és sindlinget. (Meglepték a tetvek, de nem kicsit, nagyon, nekem meg el kellett utaznom, és mérges is lettem, szóval megküldtem.) De nem kicsit: hófehér volt a levelük és csepegett róla rendesen a szer. Aztán kicsit megijedtem, hogy baja lesz a növényeknek ilyen dózistól, és egy idő után lemostam őket, locsolóval. A méreg persze belemosódott a földbe, és ugye ezek zárt viszonylag kisméretű ládák. Na most, a tetvek ellen hatott, most a növények nagyon szépek, de én nem tudom, ehetek-e belőlük, vagy sem. Magyarán, a kérdés, hogy ezek a mérgek mikor bomlanak le. (Hallottam már mindent, van, aki szerint ezeket már soha ne egye meg senki, sőt, a ládákban is cserélni kéne a földet. A másik véglet pedig, aki szerint a Chemotox nagyon gyorsan lebomló mérgeket tartalmaz, és teljes lelki nyugalommal ehetem ezeket a növényeket - max mossam meg alaposan.) Megnéztem, és 1R-trans Phenothrin valamint Prallethrin van a Chemotoxban, ezek a hatóanyagai, vagyis a mérgek benne. Előre is kösz a válaszokat!

 

Flanell Creative Commons License 2017.09.20 0 0 25941
Előzmény: homár hümér (25937)
Jani71 Creative Commons License 2017.09.17 0 0 25940
Előzmény: homár hümér (25937)
CBNora Creative Commons License 2017.09.17 0 0 25939

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=145185303&t=9020473

Itt leírtam, levélbogár, ami már eltűnt, korábban rágta le.

Előzmény: homár hümér (25938)
homár hümér Creative Commons License 2017.09.17 0 0 25938

Köszönöm, így valóban látszik.

Kérdés, hogy mik lehetnek, nem láttunk semmit, csigák nincsenek (másfél méteres magasság a teteje) és hernyókat, de még rovarokat se láttunk rajtuk.

Esetleg éjszakai vándorok jönnen és tűnnek el hajnalban?

 

Előzmény: CBNora (25935)
homár hümér Creative Commons License 2017.09.17 0 0 25937

Képfeltöltés megszűnt, képmegosztó bezárt, itt pedig adobe flash plugin blokkol valamit.

Most keresek valami webes megoldást, ahonnan a linket be tudom illeszteni, de még nem találtam.:-(

Előzmény: Flanell (25930)
CBNora Creative Commons License 2017.09.17 0 0 25936

Gondolom, labdarózsa. Nekünk kányabangitánk van, ennek a vad alakja, azt a levélbogarak (Pyrrhalta viburni) szokták összerágni. A képen nem látszanak, de már lejárt a szezonjuk. Az lehetett.

Előzmény: CBNora (25935)
CBNora Creative Commons License 2017.09.17 0 0 25935

A lassú letöltéssel megnézhető. De tényleg jobb lenne más módszerrel föltenni.

Előzmény: homár hümér (25929)
Flanell Creative Commons License 2017.09.17 0 0 25934

1 nap az 24 óra.

7 nap meg 168, nem több.

Előzmény: caterina3 (25899)
Flanell Creative Commons License 2017.09.17 0 0 25933

Ezek növényvédelmét nem ismerem, de nem hinném, hogy van bármi is, ami fertőzi őket. Ha mégis, akkor az valami hidegkedvelő baktérium. 

Tehát ha most megcsinálod, még a hidegek előtt, akkor az biztosan jó.

Előzmény: ka_TARZI_s (25912)
Flanell Creative Commons License 2017.09.17 0 0 25932

Vannak feketék, de idén viszonylag jó a helyzet.

Utcára kihajló fám van, mindenki dicséri, hogy milyen szép egészséges diók vannak, náluk bezzeg mind fekete...

Sok feketénél, feketefoltosnál látható, hogy rovar volt a kártevő.

3-szor permeteztem, de ez kevés volt. (A fa tetejét egyébként se mindegyik esetben értem el, a szél miatt.)

Előzmény: Didergő Király (25915)
Flanell Creative Commons License 2017.09.17 0 0 25931

A réz hatása elég gyorsan meglátszódott volna, nem így utólag.

 

Nem szórtál ki esetleg nitrogéntartalmú műtrágyát?

 

Előzmény: petrol19 (25917)
Flanell Creative Commons License 2017.09.17 0 0 25930

Én így se tudom megnézni.

Próbáld meg újra feltölteni ide.

Vagy a Képfeltöltésre, és linkeld.

Előzmény: homár hümér (25929)
homár hümér Creative Commons License 2017.09.16 0 0 25929
Előzmény: homár hümér (25928)
homár hümér Creative Commons License 2017.09.16 0 0 25928

Segítséget kérek a kártevők beazonosításához.

Az biztos, hogy erősen válogatnak a növények között.;)

 

Úh, nem enged képet csatolni, később megpróbálom feltenni.

Jani71 Creative Commons License 2017.09.14 0 1 25927

Igen, ezért írtam, hogy ha ugyanez van lent is, ami fent látható. Jártam már olyan helyen, ahol kb.

ilyen volt a takaróréteg, mégis ragyogóan fejlődtek a nagyobb gyökérrel rendelkező növények,

mert a sivár homok alatt agyagos záróréteg van. Nagyjából ilyesmire gondoltam.

Te is tudod, hogy a talaj egy sok tényezős történet, nagyon nagy a variációk száma.

Az, hogy az adott növény épp hogy találja meg az adott talajon az igényeinek megfelelőket,

sok dologtól függ. Ahogy máshol is, itt is ez történt (hacsak nem termesztéstechnológiai ok van).

Természetesen saját tapasztalatok is mondatják mindezt...! Itt is variálni kell. ;-)

Előzmény: nyebojsza (25924)
Jani71 Creative Commons License 2017.09.14 0 1 25926

Háát, esetleg. Öntözéssel. Láttam már löszön és homokon is krumplit. A különbség leírhatatlan!!!

Őszintén szólva én nem ölném bele az időmet, energiámat, pénzemet.

Nagyon precízen megkeresném, hogy mi működik viszonylag problémamentesen és azt tartanám.

Nem lehet mindent! Ezt én is megtanultam az elmúlt időszakban, ezért is mondom.

Van egy csoportja a növényeknek minden talajon és tájegységben, ami az átmeneti halmazba

tartozik, ezek azok, amelyek esetében 'oda kell tennie magát' az embernek, úgy érhet el eredményt.

Hogy melyek ezek, azt ki kell kísérletezni. Az pedig csalódással és kidobott idővel, pénzzel jár.

Meg persze sikerekkel, azért erről se feledkezzünk meg! ;-)

Mindenki vérmérséklete és lehetőségei alapján eldöntheti, hogy mit tud vállalni.

Előzmény: Didergő Király (25921)
beetee Creative Commons License 2017.09.14 0 0 25925

Ahogy a többiek is írták, elég kevés az infó a képeken kívül a fákról.

Permetezés, ültetés, stb..

 

Mondjuk nálunk is homok van, két utcányira meg már olyan sívóhoimok, mint nálad. Tényleg, merre vagy? :)

Mégis vannak fák.

 

Ahogy látom, azért vannak idei beérett vesszők, talán tavasszal még nekirugaszkodnak a fák...

 

Takarni mindenképpen érdemes. (akár fűnyesedékkel, akár szalmával, akár agrofóliával.... ) legalább a gyökértányérokat.

Nagyon sokat számít!!!

 

Előzmény: petrol19 (25917)
nyebojsza Creative Commons License 2017.09.14 0 0 25924

Nagyapámnak is ilyen homokban volt a szőlője, és semmi bajuk nem volt közte a szilvafáknak, meg a diófák is hatalmasra nőttek...

Mondjuk a szántóföld része nem sok mindenre volt alkalmas, csak rozst meg dinnyét volt érdemes belevetni.

Előzmény: Jani71 (25919)
nyebojsza Creative Commons License 2017.09.14 0 0 25923

A permetezéssel is lehet hiba. A rezes permetezéssel szorítkozz a rügyfakadás előtti meg a lombhullás utáni időszakra. Bár a szilva meg a meggy elvileg bírja a rezek, de azért én nyáron nem használom.

A másik amit írtak is, hogy hiába locsoltad, ebben az idei nyári forróságban még a fák gyökerei is elégtek, vagy megfőttek.

A pajorok is lehetnek ha voltak a földben, mert nincs fű aminek rághatták volna a gyökerét, de ha azok lettek volna, akkor nem is hajtott volna ilyen szép vesszőket.

Ebben a homokban többszöri próbálkozás kell, amíg megerősödnek annyira, hogy az ilyen forró száraz nyarakat átvészeljék :(

Előzmény: petrol19 (25917)
alfi13 Creative Commons License 2017.09.14 0 0 25922

Pontosabban milyen növényvédő szerrel permeteztél, milyen keverési aránnyal és milyen fákat? Ha pl réztartalmú szerrel permeteztél őszibarackot vagy nektarint akkor máris megvan a hiba oka ezeknek a fáknak tilos vegetációban a réz. Mikor ültetted ezeket a fákat?

Előzmény: petrol19 (25917)
Didergő Király Creative Commons License 2017.09.14 0 0 25921

betrágyázva, krumplinak nem lenne jó esetleg?

Előzmény: Jani71 (25919)
Didergő Király Creative Commons License 2017.09.14 0 0 25920

nagyon durván néz ki a "talaj", úgy tűnik még a fű sem marad meg rajta. :(

Előzmény: petrol19 (25917)
Jani71 Creative Commons License 2017.09.13 0 0 25919

Tippem: - túlforrósodott a talaj, ezt nem minden viseli el, egyszerűen elégtek (gyökér is)

             - a folyamatos öntözés miatt a talajból eltűnt a tápanyag, hiány állt be, nem pótoltad.

Ennyi bőven elég is, hogy ezek a jelenségek bekövetkezzenek.

(A szilva nem homoki faj! Az ilyen talajnak nagyon gyenge a tápanyag megtartó képessége.

A talajéletről nem is beszélve. Ráadásul könnyen melegszik, mindent eléget. Lent is, fent is.

Ha mindenképpen ezen kellene gyümölcsöt termesztenem, én minimum takarnám.)

Nem tudom, hogy mi van a gyökérzónában, de ha az, amit a képen mutattál, akkor az kevés...

Szerintem.

Előzmény: petrol19 (25917)
Flaci74 Creative Commons License 2017.09.13 0 0 25918

Ne haragudj, de ez miféle talaj? Sivatag? Úgy fehérlik a föld, mintha valami homoksivatag lenne. Amúgy meg ezek nagyon fiatal fák, és nem kellett volna ezeket időben visszametszeni, hogy a töve erősödjön? Ezek a fák amúgy meg olyanok, mintha túl lettek volna trágyázva. Tettél trágyát az ültetőgödörbe? Nem lehet hogy az amúgy is meleg homokföldben a trágya miatt a gyökerek túlmelegedtek? nem lehet, hogy ez a talaj nem is alkalmas gyümölcsfára?

Előzmény: petrol19 (25917)
petrol19 Creative Commons License 2017.09.13 0 0 25917

A kertünkben néhány tő (egészséges) homoktövis mellett sok gyümölcsfa van/volt. Kajszi, őszi, nektarin, meggy, cseresznye, szilvafa. Úgy néz ki, hogy néhány fát leszámítva az összes kipusztult. Az okokat keresem, de nem tudom mi lehetett a gond. Kb. 1 hónapja kezdődtek a problémák, elkezdtek lankadni és potyogni a levelek. Előtte az amúgy is sebes (jégverés) fákat levéllyukasztó gomba támadta meg. Most 1 hónapja nem kaptak növényvédelmet a fák, ez idő alatt a 90%-uk eldobta a lombot. Néhányon maradt levél, de olyan mintha leégett volna, vörös lett a levél. Csatolok néhány képet. Öntözve folyamatosan voltak a fák. Gondoltam először a rézre, mert korábban felszívódó (aminosavas) rezes kezeléseket kaptak a fák, de már kora nyár óta, tehát nem hinném, hogy ez okozott gondot. Gondoltam még a pajorokra, de ennyi fát egyszerre nem hiszem hogy kipusztít a pajor. 
http://kephost.com/image/BOjH
http://kephost.com/image/BOjm
http://kephost.com/image/BOjI
http://kephost.com/image/BOje
http://kephost.com/image/BOjr
http://kephost.com/image/BOji
http://kephost.com/image/BOj4
http://kephost.com/image/BOjt
http://kephost.com/image/BOjD
http://kephost.com/image/BOjn

Mit gondoltok?

szicsu1007 Creative Commons License 2017.09.12 0 0 25916

Nálam is feketedik a dió:-((

Előzmény: Didergő Király (25915)
Didergő Király Creative Commons License 2017.09.12 0 0 25915

bíztam benne, hogy a tavalyi feketedés, kukacosodás után idén jobb lesz a diótermés, de úgy néz ki, hogy kár volt reménykedni. az egyik fámon minden szem feketedik és potyog, a másikon (a minden szempontból jobb fajtán), talán a fele, de lehet, hogy később romlik az arány. tavaly kezdődött ez a sok kórság, előtte max a levelek hullottak idejekorán az esős nyarakon.

máshol mi a helyzet?

öreg_néne_b Creative Commons License 2017.09.11 0 0 25914

Évtizedek óta semmivel sem permetezett szép zöld puszpángot tarra rágtak a moly hernyói.

Persze biztosan igazad van, a gomba tette tönkre. Mondjuk én még nem láttam zöld, szőrös, mozgó gombát...

Előzmény: Jani71 (25910)
Jani71 Creative Commons License 2017.09.11 0 0 25913

Bocsánat, elrontottam. A "bár az ebben..." kezdetű mondatom a lenti, 3. linkre vonatkozott

eredetileg. Linkeket cseréltem, ez okozta a gabalyodást.

Előzmény: Jani71 (25910)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!