Keresés

Részletes keresés

Yozef Creative Commons License 2013.07.20 0 0 16913

Koszonom az otletet, de megprobaljuk elobb ganser javaslatat, mert egyszerubb, ha nem valik be, akkor johet a 45 fokolas.

Tul vagyunk a cseren a tobbi ablakkal is, erkelyfal is a helyen, volt azet mit takaritan, holnap ablaktisztitas, ujlenyomat eltuntetes keretekrol, tapetarol...

 

Előzmény: kiss_atti (16890)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.20 0 0 16912

úgy sem rossz,de ha egy rehauból gealan-ra váltottak, akkor nem kéne erőltetni ezt a minőségesdit. ezzel az információval a felső zsebben meg pláne nem. 

Előzmény: ganser (16910)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.20 0 0 16911

egészségedre. én meg vagyok elégedve a magam gyártóival és mivel még mindig a piacon vagyok, joggal gondolom azt, hogy a vevőim is. mivel a te gyártmányaiddal nincs tapasztalatom, így azt nem is minősítem. ellenben azt kevéssé tartom megalapozottnak, hogy úgy helyezed minenki más fölé a saját termékeidet, hogy a jelenlevők munkájáról vagy az általuk forgalmazott termékek minőségéről a leghalványabb fogalmad sincs.

 

van olyan gyártó ismerősöm,aki az általad preferált gealan profilt kivette a repertoárból,mert - mint mondja - mióta költségcsökkentési céllal újrahasznosított anyagot használnak a profilgyártáshoz, nagyságrendeket esett a minősége. lehet, hogy neked különbejáratú szállítód van,aki továbbra is a tiszta pvc profilt szállítja, bár erről kevéssé vagyok meggyőződve.

 

amúgy meglátásom szerint - mivel a többi gyártó sem hülye és szélsőségektől eltekinve nagyjából a legmegfelelőbb ár/érték arányú alapanyagból gyárt - a siegenia hazai piaci részesedése nagyjából arra a helyre kalibrálja a terméket, ami megilleti.

Előzmény: KorrektAblakos (16909)
ganser Creative Commons License 2013.07.20 0 0 16910

(Elnézést kérek a fórumlátogatóktól a privátbeszélgetésekért!)

Nem Ők árulták. Kb 15-20 évvel ezelött a Piroth Misinek a Rehauját árulták Takács Stúdió cégnéven Alsónémedin az Alkoval szemben.Aztán önállósították magukat. Rehauval kezdtek majd Gealannal folytatták.( ??????) Helyes,rendezett kis üzemük van a faluban. Saccra olyan 50-100 tonna/per év körüli kapacitással. A gépesítés egyszerű, de jó minőségü,rendben van. A termékük alapján a gépbeállítások rendben vannak.

Az udvar tiszta,rendezett. Az autók sem lepukkant hulladékok. Munkaruha,tiszta öltözők,WC-k,mosdók.

Robben KFT néven szaladnak.Elmondása szerint a Takács Stúdió is müködő cég maradt.

Van két cégük,két weblapjuk.Ennek előnyei -gondolom-nyilvánvalóak a hozzád hasonlók számára.

Az arc van rendesen de a termék rendben .Viszont -szerintem-drága. Mondjuk a Marshallnál vagy a Vaartusnál jóval drágább.

Igyekeztem nagyon tárgyszerű lenni és nem megbántani senkit sem.

Előzmény: forraslajos (16907)
KorrektAblakos Creative Commons License 2013.07.20 0 0 16909

Nem kell találgatni, nem kell saját kútfőből kipottyant rossz elméleteket gyártani.

Még mindig Gealan-t gyártok és Siegenia-val szerelem.

Előzmény: forraslajos (16907)
KorrektAblakos Creative Commons License 2013.07.20 0 0 16908

Így van és a mi esetünkben ez a feltétel az általunk elvárt minőség, melynek a Maco és a Siegenia felel meg, a többi számunkra nem elég jó.

A Maco jó vasalatot gyárt, de maga a cég, vagy a magyar képviselet gusztustalan, etikátlan, pofátlan. Ezért nálam csak a Siegenia jöhet szóba és bátran ajánlom.

Előzmény: forraslajos (16904)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.20 0 0 16907

ha ez igaz, akkor mégis ő árulta a kezdetektől lengyel aluplastot,amit most olyan bőszen köpköd...:)

Előzmény: ganser (16905)
ganser Creative Commons License 2013.07.20 0 0 16906

(Most nem kérdésre válaszolok,ne offoljatok légyszi!)

Nem ismerlek egyáltalán de most nagyon elmondtad a véleményem....

Én meg tudok olyan hazai TOP gyártót, akinek a terméke egy évtizeden keresztül a hulladék színonimája volt.Szinte melléknévként használtuk.... Persze minden elképzelhető minösítése megvolt,hazai és külföldi egyaránt.

Vicces amikor a topiktárs promóvideóját megnézem és azt tapasztalom hogy az az ember, aki nálunk segédmunkásnál többre nem vitte, az nála elsőszámú ablakgyártó.... a minőségről ennyit.

Előzmény: forraslajos (16904)
ganser Creative Commons License 2013.07.20 0 0 16905

A névválasztás problémás.A "korrektablak"(minap már korrektotthon) nevén futó cég nyügős lehet miatta.

 

Előzmény: KorrektAblakos (16901)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.20 0 0 16904

vitatnám. nekem a roto nt-vel (de a compact-tal sem), soha semmi bajom nem volt. a béna gyártással igen, ahol alulfizetett, motiválatlan vagy csak egyszerűen hanyag alkalmazottak trógerolták össze az ablakot. amint a helyszínen a helyére csavaroztuk a vasalati elemeket és esetenként átüvegeztük az ablakot, gyakorlatilag minimálisra csökkentek a garanciális problémák. pedig-mivel bérmunkában beépítéssel is foglalkozom néha- mindenféle ablakvasalattal összefutottam.

 

minden ablakgyártó elsősorban a legkedvezőbb feltételeket biztosító beszállítót preferálja. ha nem kell lekötni évi 20 millió forgalmat, akkor azért,ha csak 60 napra kell fizetni,akkor azért, ha kezdésnek kap 5 milliós hitelkeretet,akkor azért. abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy mire a forgalmazásig süllyedtem, két üzemet raktam össze a nulláról. pontosan tisztában vagyok azzal,milyen kompromisszumra hajlandóak a gyártók,ha a saját zsebükről van szó és igen, néha iszom a levét. 

 

én is tudok szlovák CE minősítést úgy egy bármilyen profilból készült komplett rendszerre, hogy egy darab ablakot nem kell legyártani hozzá. :)

Előzmény: KorrektAblakos (16900)
Judit KB-i Creative Commons License 2013.07.20 0 0 16903

Több mint 20 éve  "A" kategóriás ablakot adok el, és ...?! 

Előzmény: KorrektAblakos (16898)
kiss_atti Creative Commons License 2013.07.20 0 0 16902

tokeletes lesz a Roto NT vasalatod.

A beepitesnel majd kerdezd meg a szakikat, hogy hova kell evente egyszer egy csepp muszerolajat juttatni, hogy evtizedekig hibatlanul mukodjon.

Erdemes 2-3 evente ranezetni a szerkezetekre valami szakemberrel, mint ahogyan az autokat is at-atvizsgaltatjuk idoszakonkent.

Előzmény: miki53 (16884)
KorrektAblakos Creative Commons License 2013.07.20 0 0 16901

Ezt úgy mondom, mint egy gyártó, aki Magyarországon gyárt és kizárólag "A" kategóriás profilokkal foglalkozik, és inkább bukja az ügyfelet, de silány munkához nem adja a nevét.

Előzmény: forraslajos (16899)
KorrektAblakos Creative Commons License 2013.07.20 0 0 16900

A Rehauval jól jártál, a Roto-val rosszul...

 

Vitathatatlan

Előzmény: miki53 (16884)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.20 0 0 16899

remélem,ezt nem úgy mondod,mint aki hosszú évekig lengyel alupoastot árult a bartók béla úti bemutatóteremből...

Előzmény: KorrektAblakos (16898)
KorrektAblakos Creative Commons License 2013.07.20 0 0 16898

Na ne nevettess...

Mindenki minsőséget ad? Közben egyesek a lengyel "b" profilokról, míg mások Roto vasalatról áradoznak...

Ezekre sok mindent lehet mondani, de a minőség szó nincs köztük.

Előzmény: Judit KB-i (16880)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.20 0 0 16897

ez is egy megoldás. igaz, ez szándékosan készült így,de utólagosan is megvalósítható. bár nem tudom, szóba jöhet-e nálad:

 

 

Előzmény: Yozef (16885)
mcll Creative Commons License 2013.07.19 0 0 16895

Igazad van Judit. Ezért is az előző Hsz-emet (16894) töröljétek lécci, mert ez megint olaj lehet a tűzre. (bocs gyorsabb volt a kezem minthogy végiggondoltam volna). :(

Előzmény: Judit KB-i (16891)
ganser Creative Commons License 2013.07.19 0 0 16893

1-2 cm-es xps táblából vágsz egy csíkot és ráragasztod a tetejére. Zártcellás anyag ,vizet nem vesz fel. Nem látszik,esztétikát nem rontja. A  falnál húzd ki szilóval mert a csapóesőnél a szél benyomhat némi vizet.

Előzmény: Yozef (16885)
kiss_atti Creative Commons License 2013.07.19 0 0 16892

A harmadik postodban

 

ujra felhoztad ganser topictars nevet. Tenyleg nem tudsz leallni?

Előzmény: KorrektAblakos (16879)
kiss_atti Creative Commons License 2013.07.19 0 0 16890

Fole kell mokolni 45 fokban egy alulemezt,

Amire ra kell erositeni valami Tegola-szeru, zajcsokkento feluletet.

Normalisan csak a redony leszerelesevel lehet megcsinalni.

(Szerintem)

Előzmény: Yozef (16885)
kiss_atti Creative Commons License 2013.07.19 0 0 16889

Jol jartal a  Rehauval.

 

Előzmény: miki53 (16884)
ganser Creative Commons License 2013.07.19 0 0 16888

....és mégis mozog a föld-eppur si mouve!

Előzmény: ganser (16886)
ganser Creative Commons License 2013.07.19 0 0 16886

Rehau Euro 86 egyértelmüen.Vitathatatlan.

Előzmény: miki53 (16884)
Yozef Creative Commons License 2013.07.19 0 0 16885

Koszonom az otletet, bar fogalmam sincs milyen rucskos lemezt kellene keressek majd, de korbenezek.

A 45 fok nekem is eszembe jutott, mivel vannak itt a hazban is  olyan redonytokok, amikenk nem csak az also resze olyan csapott, hanem a felso is, gondolom azert ez is tompithat valamennyit, na de most nekem mar abbol kell valamit kihoznom ami van... Lehet hiba volt kombinalt redonyt kernem, mert most olvastam valahol, hogy annak vagy 2 szammal nagyobb a haza. Ha kulon kertem volna a lehuzhato szunyoghalot, akkor azt a redonytok ala teszik es igy nem allt volna annyira ki. Utolag okos az ember.

Előzmény: LandCruiser (16875)
miki53 Creative Commons License 2013.07.19 0 0 16884

"Kedves Mindenki!

Az lenne a kérdésem, hogy GEALAN IQ8000 Maco-kiemelésgátlóval, résszellőzővel, hibásműködésgátlóval szerelt ablak, vagy REHAU EURO 86 ROTO NT résszellőzővel, hibásműködésgátlóval szerelt ablak a jobb. Az ár ugyan az.

A segítséget előre is köszönöm.

Miklós."

A hozzászólások után elvesztem, most akkor a Rehau és Roto NT választással rosszul jártam?

Yozef Creative Commons License 2013.07.19 0 0 16883

Hat nem igazan kerult szoba ez a dolog, nekem meg nem jutott eszembe, hogy ilyen problema is lehet. Bizony 7-8cm-re kiall. Es mi lenne a draga megoldas (ha van)?

Egyszer, ha lesz panelprogram, akkor talan beljebb kerulne mint a falsik, na de errol mostanaban szo sincs sajnos.

Előzmény: kiss_atti (16873)
Judit KB-i Creative Commons License 2013.07.19 0 0 16882

Elmondod ki volt a precíz ablakos ? :) Végül, hogy döntötted el kit válassz?

Előzmény: kadai (16881)
Judit KB-i Creative Commons License 2013.07.19 0 0 16880

Itt mindenki a minőség mellett tette le a voksot. Ha visszanézed sokszor írtuk már az érdeklődőknek, hogy ne a bóvlit akarják megvenni ismeretlen cégektől. 

Megértjük, hogy a saját terméked tartod a legjobbnak a világon, de mi is éppen ezt gondoljuk a sajátunkról. Azt kell elfogadnunk, hogy sok jó minőségű ablak is van a még több hulladék között, ami ma a piacon elérhető, de nem egyedül a tiéd az. 

A fórumban a hozzá nem értők nem akarják a reklámszöveget olvasni, amit a prospektusokban és honlapokon is látnak, hanem hétköznapi infokat akarnak, ami segít nekik meghozni egy olyan döntést, amihez nem értenek, mert nem ez a szakterületük?! :) A prosik és honlapok és "mindentelmagyarázó" okos ablakosok elől jönnek íde, kérdezni!

 

 

Előzmény: KorrektAblakos (16879)
KorrektAblakos Creative Commons License 2013.07.19 0 0 16879

azért azt sajnálom, hogy ganser nem láthatta az őáltala annyira áhított konkrét tényeket, melyekkel egyértelművé tettem mi a helyzet.

De lehet jobb is így. Csak tovább szítaná a tüzet én meg valószínűleg nem hagynám annyiban.

Így talán elkerülhető egy értelmetlen vita.

 

Azt azonban most leszögezem, hogy itt vagyok és itt leszek. A minőséget fogom előtérbe helyezni és akkor is kitartok emellet, ha ez másnak nem tetszik.

Kérem a másik felet ennek tudomásul vételére.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!