Keresés

Részletes keresés

Lia63 Creative Commons License 2009.01.22 0 0 67767

Drága Jolimama!

 

Nagyon szépen megköszönném, meg az eddigi segitségedet és a meghivót is!!!!!!!!!!!

Előzmény: Jolimama (67748)
nyüzike Creative Commons License 2009.01.22 0 0 67766

visont= viszont ,

 tégi = régi

Előzmény: nyüzike (67764)
evanet Creative Commons License 2009.01.22 0 0 67765
sajnos nem tudom a képet feltolteni, de a 63892 hsz-ben megnézheted
Előzmény: evanet (67763)
nyüzike Creative Commons License 2009.01.22 0 0 67764

A legvékonyabb amit most lehet kapni 100-as.

Az ovális terítő van abból amit Judit tegnap este tett fel az anyémekből.

Ahhoz visont már nagyon tégi alig látszó kampójú tűt használtam.

Előzmény: 4Hópihe (67760)
evanet Creative Commons License 2009.01.22 0 0 67763

sipirc én elég sok ´horgolt állatkát készitettem téged konrétan ez érdekel, vagy hasonló is jó?

nem nagy ordongosség, csak fél pálcákkal kell horgolni

ennek a macinak meg van a leirása, ha kéred.

Előzmény: sipirc (67737)
evanet Creative Commons License 2009.01.22 0 0 67762
igen, kérjuk szépen feltolteni
Előzmény: 4Hópihe (67758)
evanet Creative Commons License 2009.01.22 0 0 67761
szép napot kivánok mindenkinek. Nálunk a kordonett 80-as, vagy százas cérnavékonyságu,
Előzmény: 4Hópihe (67760)
4Hópihe Creative Commons License 2009.01.22 0 0 67760

van varrógépcérnának megfelelö vastagságu horgoló fonal???

mert amivel probáltam az is lehetne akár egy kcsit vastagabb pamut cérna..

Előzmény: nyüzike (67759)
nyüzike Creative Commons License 2009.01.22 0 0 67759
Pihécske a szalagos egyráhajtásos pálcával készül mindenképpen mert am fog kijönni a mintád. A méretet a cérna vastagsága adja meg ha túl nagy vékonyabb cérnából csináld
Előzmény: 4Hópihe (67758)
4Hópihe Creative Commons License 2009.01.22 0 0 67758
sipircne fogj bele baromi rondák a horgolt állatok. a tömés miatt amiugy is kell bele még egy anyagból beleszabott állat forma. sokkal kedvesebb ölelhetöbb simulékonyabbak szörös vagy valami pihe puha anyagból...
ha vágyat érzel állatkákra, keresd fel a rongybabás topikot
itt:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9158876
valami öskori burdában volt két horgolt állatka nem tudom a képet,hogyan készitették róla de a valóságban rémesek voltak...
----------------------------------
perzsi szép ez igy is... indián stilusu lesz ha ráteszed a fityegöket is.!
---------------
Judit már boritékolva megcimezve az ujság az ismerösödnek.. ma viszem postára... elég megviselt de használható...
--------------
lányok az éjjel rájöttem a szalaghorgolás trükkjére.. köszönöm mindenkinek az utra rávezetést... el is kezdtem késziteni de valszeg teritö lehetettt az amit kis disznek véltem, mert a próba is baromi nagy lett... igy félretettem, pedig eleve rövidpálcákkal nyomultam,hogy kisebb legyen...
--------------
aztán további tapasztalat keményités ügyben a a pillangó elveszitette a szép szinét tovább mattosodott,most hogy mellette keményedett a csillag is..
óriási szinárnyalat külnbségeket látok.. a csillagot vissza kellett dugni a keményitésre még további fordulokra,mert igy az angyallal együtt nem bizonyult elég tartósnak..pedig töményen ecseteltem rá....
amit a keményitövel is megtucsakoltok az is ázik elötte a cukoroldatban???
---------------------
levadásztam ma egy baromi szép kosárkát.. sajnos nem ideális a mérete, de az ügyesek szerintem ránézésre is elkészitik..
feltöltsem???
----
nagyobbik pehelykisasszony ma reggel közölte velem,hogy még nem vagyok nagymama ne horgoljak,mert ez olyan nagymamás elfoglaltság...de pár perc mulvae szébejutott,hogy mióta vágyik egy nagyon lyukacsos rácsos felsöre, akkor itt az ideje,hogy a pillangók és jégvirágok után belefogjak..!!!
mondtam még nem vagyok nagymama )))) nevetett ö is...
Előzmény: sipirc (67737)
Mmaca Creative Commons License 2009.01.22 0 0 67757

Megnézem és ha csak el nem felejtem, még ma este visszaszólok

 

Előzmény: LRJudit (67756)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.22 0 0 67756

Mmaca!

Köszönöm!

Közben 4Hópihe lehet, hogy elküldte már. Jó lenne egyeztetni, mert ha neked nem kell már, biztosan nagyon örülne neki! Nézd meg, aztán Pihécske majd jelentkezik, hogy hol áll a dolog.

Előzmény: Mmaca (67755)
Mmaca Creative Commons License 2009.01.22 0 0 67755
Megnézem jó? mert az is lehet ez mindenestül van meg és a kisebbeknek való újság ment el. Mindenesetre ha megvannak nekem már nem kellenek...
Mmaca Creative Commons License 2009.01.22 0 0 67754
Azt hiszem nekem megvan a szabásminta, én anno az újságot adtam kölcsön, de sose kaptam vissza, hiába kértem. A szabásmintát direkt nem adtam oda...
Előzmény: LRJudit (67669)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.22 0 0 67753

Perzsi!

Az utolsó levelem óta nagyítottam paint-tal, ami a te gépeden is rajta van. Megnyitod, majd a menüsorból kiválasztod a képet, abból a nyújtás/döntést. Vizszintesen és függőlegesen is 200%-ra nagyítod, majd jpg-ben elmented. Mentés másként és ott át lehet állítani bmp-ről, jpg-re.

Előzmény: perzsi (67751)
perzsi Creative Commons License 2009.01.22 0 0 67752

Judit!

Köszönöm, válaszoltam @-ben.

Előzmény: LRJudit (67746)
perzsi Creative Commons License 2009.01.22 0 0 67751

Kislányok!

 

Nagyon szépen köszönöm a tanácsotokat. Szerintetek hányas cérnából horgoljam? Ez azt hiszem Honleány és 0, 75-ös tűvel horgoltam. Mivel nem tudok egyenlőre elég szorosan horgolni ezért kisebb tűvel próbálkozom.

Judit! ezt már vissza nem bontom, ez jó lesz nekem. Ugyanis már elkezdtem karácsonyra horgolni, mert a lányaimnak nagyon megtetszett és csak horgolt díszeket akarnak a fára. Ezt azt jelenti, hogy min. 6 db kell mindenből.

Persze a horgolást csak két kötés között fogom művelni. Mivel el vagyok látva kívánságokkal.

 

Bubuka54 Creative Commons License 2009.01.22 0 0 67750
Sziasztok! Mindenkinek nagyon kellemes és szép napot kivánok. Nálunk tegnap óta egyfolytában esik, zuhog az eső váltakozva. Napnak sajnos még a nyoma sincs.
Előzmény: LRJudit (67749)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.22 0 0 67749

Perzsi!

Azok a jelek kúszószemek, amikkel oda kell tipegni a folytatáshoz. Egy helyen valóban elrontottad, azt bekarikáztam. De csak nem az előző sor pálcáinak a közepére böktél. Azt gondolom, nem érzed olyan légiesnek, mint az eredeti. Csináld vékonyabb cérnából. Egyéb hibája szerintem nincs. Ha a kúszószemek visszafelé mennek, egyszerűen fordítsd meg a munkát, araszolj vissza, aztán megint fordítsd meg és folytasd a következő sort. A forma igazítható keményítéssel.

Előzmény: perzsi (67741)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.22 0 0 67748
Kedves Lia! Hiszen kellett járjál a tvn-képtárakba. Az xfree-vel írtak azok. Az én képtáramban is voltál már. Nagyon egyszerű, bármelyikünk szívesen segít. Én is, csak szólj.
van képes bemutatóm, hogyan kell a belépéstől a képfeltöltésig eljutni. Ha kéred, elküldöm. Több topiktársunknak sikerült ezzel megérteni és használni a tvn-képtárát.
Előzmény: Lia63 (67744)
zsófimamája Creative Commons License 2009.01.22 0 0 67747

Szép napot mindenkinek!

 

Perzsi! Azok a pöttyök "kúszószemek", amik nem magasítják a sort. Beleböksz a szembe, és csak áthúzod rajta a fonalat. Ezt akkor használják, ha nem ugyanott kell kezdeni az új sort, ahol a régit befejeztük, ezekkel a kúszószemekkel "odalépkedünk".

 

Előzmény: perzsi (67741)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.22 0 0 67746

Perzsi!

Válasz ment. Most jó?

Előzmény: perzsi (67740)
Lia63 Creative Commons License 2009.01.22 0 0 67745

Jesszusom szirmok!

 

Ebben az albumban benne van annak a sok gyönyörü harangnak nemcsak a leirása - amit nem tudok elolvasni -, hanem a rajza is imádlak!!!!!!!!!!!!!!!!

Hogy fájt a szivem ezekre a harangokra, nagy örömet szereztél nekem!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: szirmok (67729)
Lia63 Creative Commons License 2009.01.22 0 0 67744

Kedves Rece-fice!

 

Úgy van, ahogy irod, a gépem állandóan dugig van "mindennel".

Na, Skyp-om az van, azt tudom, csak nem használom- ill. nagyon ritkán.

Azt, hogy TVN- lehet, hogy nevetni fogsz, de azt sem tudom mit jelent. Csak sokszor olvastam, hogy irtátok egymásnak, hogy "gyere fel TVN-re", de nem tudom mi az?!

Előzmény: Rece-fice (67724)
nyüzike Creative Commons License 2009.01.22 0 0 67743

Szia Perzsi!

Szerintem gyöngyök nélkül jól csináltad!

Visszafordulá? Tudom hogy te inkább kötsz és ncsak olyan helyeken teszem meg hogy visszafordulk ha a minta folytatása megköveteli hogy onnan oda vissza kell befejezni a terítöt vagy lepkét mert csúcsos. A te mintádmál 3 pötty 3 láncszemet jelent ezt egyráhajtásos pálcával szoktam helyettesíteni.Ha több láncszem akkor a ráhajtások számát növelem ahogy a minta kívánja.

Előzmény: perzsi (67741)
olimama65 Creative Commons License 2009.01.22 0 0 67742

Szép reggelt!

Időjárás-jelentés! Már nem esik, sőt olyan, mintha ki akarna sütnia nap  és +3 fok van. Szombaton disznóölés lesz nálunk, kellene nagyon a jó, vagy jobb idő.

Perzsikém! A minta elment. Jó munkát hozzá.

Na megyek, mert olvasztom a fagyasztó-szekrényt, rendet rakok benne,  hogy elférjen a husika. További szép Napot!

 

Előzmény: perzsi (67740)
perzsi Creative Commons License 2009.01.22 0 0 67741

Kislányok ezt szerettem volna meghorgolni.

 

 

Ez pedig a rajz:

 

Ez lett belőle "liffentyűk "nélkül

 

 Kérdésem, mit rontottam el, a további kérdések a rajzon. Ez visszafelé haladás több mintán szerepel, de nem tudtam rájönni, hogyan kell elkészíteni. Itt nemes egyszerűséggel elvágtam a cérnát.

 

A következő kérésem az lenne, hogy kinek van meg a fürgeujjak 2006/12 számának a melléklete. Ha valakinek megvan nagyon szépen kérném elküldeni ( címem az adatlapon). Kimásolás után visszaküldöm.

Bocsi a hosszúságért.

perzsi Creative Commons License 2009.01.22 0 0 67740

Szebb Napot Mindenkinek!

 

Második napja esik az eső. Mint minden rosszban van valami jó is. Nincs hideg.

 

Csodálatos szépek a lepkék.

 

Hópihe! Gratulálok, nagyon gyorsan belejköttél. Nagyon szépek. Én meg még csak próbálgatok, de úgy néz ki ez nem az én műfajom. De azért nem adom fel.

 

Olimama! Tetszik a tyúkocskád. Elküldenéd a jégvirág, hópihe? mintáját?

 

Jolimama, Nyüzike! Csodálatosak a terítőitek.

 

RJudit! Küldök majd @-t.

 

Kérésekkel folyt a következő hsz-ben.

pilcher Creative Commons License 2009.01.22 0 0 67739

Szép napot!

 

Ebben az albumban van hasonló, rajzzal együtt, sőt ha jól látom, a képeken bemutatják a rövidpálca mikéntjét is. De én sem vagyok ennek a tudora.
Előzmény: sipirc (67737)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.22 0 0 67738

Szép jóreggelt!

Sipirc!

Van köztünk 1-2 nagymester a témában, de elég ritkán járnak erre. Ehhez elég megtanulnod a rövidpálcákat. Elvileg nézni kell a képet és aszerint alakítani a formát. Egy biztos, nem az én műfajom.

Előzmény: sipirc (67737)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!