Keresés

Részletes keresés

öregrobi Creative Commons License 2012.10.23 0 0 5455

Beválik!!!!Pár napja használom, és ér annyit mint a puhafa.Sőt ma kipróbáltam, hogy egyet belemártottam használt étoljba és azt használtam alágyujtósnak.Ég mint a zsíííír..A tisztán papírból készültek tovább izzanak,a fűrészporral kevertek intenzívebben lángolnak, és hamarabb leégnek.Ami viszont hátránya a dolognak, hogy sok a hamu,megtelik a hamuláda hamar.

Előzmény: Gyulus111 (5451)
bku Creative Commons License 2012.10.23 0 0 5454

Lehet hogy hozzá tudok jutni én is gyalu forgácshoz. Megadnád a keverési arányt? (Recept) :)

Előzmény: Gyulus111 (5451)
bku Creative Commons License 2012.10.23 0 0 5453

Köszi a válaszokat. Nekem sincs pufferem, és nem is tervezek.Szerintem nálam felesleges. Csak gravitációval működtetem a vegyest. Van gázkazánom is, de azt mostanság kikímélem. :) A rendszeren van keringető sziv. 1-el tudom mind kettőt üzemelteni ha akarom. A gáznál a csőtermosztát vezérli. A vegyesnél nem használom.  A p.brikketet csak mint plusznak gondolom, de kiakarom próbálni előbb. Ha úgy látom egy picit is megéri lehet hogy csinálok párszáz darabot. Amúgy víz-gáz szerelő a szakmám, csak mostanában nem ebből élek. Szerintetek milyen erejű nyomóezközt kellene beszerezni (3-5 t) ? Begyujtásnál vagy már a parázsnál jobb rátenni a tűzre?

A tüzifát nekem is úgy kell megvennem keményen. 1 nincs felénk erdő. 2 nincs időm kimenni fát szedni. 3.sajna az egészségem ezt már nem teszi lehetővé. Igy meg kell spórolni egy 100-120q fa árát. De tisztán gázzal ez a 2,5-3 szorosába kerül egy szezon! Tehát megpróbálok minden lehetőséget.

/manens Creative Commons License 2012.10.23 0 0 5452

Ez a jó hozzállás !!

Előzmény: Gyulus111 (5451)
Gyulus111 Creative Commons License 2012.10.23 0 0 5451

Helló!

Én egy éve foglalkozok papir és gyaluforgács keverék préseléssel. Nagykunságinak igaza van az időt illetően. De mit csináljon az akinek temérdek ideje van (nyugdijas) és munkát nem kap, mert még az egészséges fiatalnak sincs. Én nagyon bizok a sikerben, a próba már megvolt. Kb 8000db-ot csináltam a nyáron, és el sem fáradtam egyszer sem! Ha beválik kb 100000ft-ot takaritok meg vele ami majdnem 2 havi nyugdijam!

Előzmény: bku (5448)
öregrobi Creative Commons License 2012.10.23 0 0 5450

Szia!Van igazság abban amit nagykunsági fórumtársunk ír.Nem egy gazdaságilag kifizetődő tevékenység a papírbrikett készítés.Csak akkor álj neki ha van sok fölös szabadidőd.Amiért én mégis folytatom az azért van , mert az én rendszerem nem pufferes,és a papírbrikett égése miatt(sokáig izzik)ki tudom vele tólni a fűtési időt.Hagyományos módon(fával)felfűtöm a rendszert, és a fűtési idő végén megrakom a kazánt papírbrikettel.Így 2-3 órával tovább tartaja a meleget.

Előzmény: bku (5448)
nagykunsági Creative Commons License 2012.10.22 0 0 5449

Nálam a fűtési rendszer puffertartályos. Kazánon 60 fokos kazánvédő szelep.

 

Papírbrikettel nem lehet pufferra fűteni.

 

Annyit tudok vele elérni, hogy kizárom a puffert, kazánvédőt kikerülöm, és a lakás szivattyújával 2-es fokozaton tudok tartani egy olyan 50-55 fokot.

 

Átmeneti időben elég. 

 

Az én tanácsom, ne csináld!

 

papírt 3 napig daráltuk egy 7.5 KW-os kalapácsos darálóval. Aztán hónapokig áztattam, préseltem. Ezzel a sok sok órás mukával megspórolok kb 10 q fát ami kb 2200 Ft/ q hasítva házhoz szállítva. / igaz vizes fa/ Ez kb 22.000 Ft.

 

Soha többet nem csinálom.

Előzmény: bku (5448)
bku Creative Commons License 2012.10.22 0 0 5448

Először is. Üdvözletem Mindenkinek.

 

Beleolvasgattam az itteni beszélgetésekbe a papírbikettről. Klassz gépeket, módszereket láttam, olvastam.Gondoltam kipróbálom ezt a p.brikett gyártást és tüzelést. Lengyel öv. kazánom van és 90m2-es fűteni való.Mik a tapasztalatok a kazánba való fűtéssel? Most jelenleg tölgyfám van. Gondoltam össze ütök egy eggyes gépet kipróbálásra. De szigorúan árammentesen gondolkozom. Kivéve a pépesítést.Ha adtok tanácsot szívesen veszem.

 

Üdv.

Előzmény: nagykunsági (5447)
nagykunsági Creative Commons License 2012.10.22 0 0 5447

Nyári munka gyümölcse. Ég a papírbrikett.

 

42tibcsi Creative Commons License 2012.10.22 0 0 5446

Az egyik barátom szem.gk. bontóban szerzett fogasléces kormány művét aprikálta rá a présre. Szerinte jól működik, korábban gk. emelővel csinálta de szabadságra ment a hidralika  így jött a kormány mű, és még gyorsabb is.

 

Előzmény: SZP82 (5440)
42tibcsi Creative Commons License 2012.10.21 0 0 5445

 

Ha nincs szabad időd ne is kezdjél bele, mert ez bizony elég időt rabló sziszifuszi munka.

 

Az idő az pénz, máskép ha időd javát jövedelmezőbben tudod kamatoztatni nem biztos, hogy megéri ezzel foglalatoskodnod. De ezt neked kell eldöntened. 

 

 

 

Előzmény: petyya2 (5441)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.20 0 0 5444

Természetesen nem ilyenre gondoltam: 

 

Hanem valami ilyenre!

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.20 0 0 5443

Esetleg prószára egy ilyen valakinek??? Természetesen letét vagy kaució nem probléma...

Bgy-Bp-Érd vonalon elsősorban.

Thanks.

kpfenyo Creative Commons License 2012.10.19 0 0 5442

Szia!

Mekkora teljesítményű brikettáló érdekelne? (kg/h)

Üdv.

Előzmény: petyya2 (5441)
petyya2 Creative Commons License 2012.10.17 0 0 5441

sziasztok szabadidőm és techniki tudásom nem teszi lehetővé, hogy magam készítsek egy brikettálót ezért keresek valakit aki tudna nekem ilyet készíteni petyya@freemail.hu minden megoldás érdekelne

SZP82 Creative Commons License 2012.10.17 0 0 5440

Szervusztok!

 

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy csigás prést szeretnék készíteni saját használatra és a csigát illetve a préshüvelyt szeretném hozzá megvásárolni vagy legyártatni. Kérem aki tud ezzel kapcsolatban valamilyen címeket vagy akár eladó préscsigát préshüvellyel az kérem szóljon hozzá, vagy írjon az rp106@citromail.hu címemre!

Köszönöm a segítségeteket előre is!

Üdv! 

Fiduli Creative Commons License 2012.10.15 0 0 5439

Helló.

Csak igy tovább.

Gratulálok a géphez.

Üdv.

Előzmény: a3oli (5432)
/manens Creative Commons License 2012.10.15 0 0 5438

Nézd meg lentebb azt, amit én készítettem, az döfi !!

Előzmény: a3oli (5435)
a3oli Creative Commons License 2012.10.15 0 0 5437

Önnek is köszönöm az elismerést. Igen így van a festés még hiányzik, a rozsda  nem gond és azért nem festettem még le, mert folyamatosan alakítgattam(még mindíg van egy két apró hegesztés a könnyebb mozgatás érdekében), de a télen az is meg lesz. Egyébként munka után slaggal vízsugárral mindig lemosom hiszen nincs rajta elektromos berendezés aminek árthatna a víz és alig rozsdásodik, mert a papírból kioldódó cellulóz vékony filmréteget képez. Látható, hogy a kétéves alapokon alig van rozsda.

Előzmény: Nobiai804 (5436)
Nobiai804 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 5436

Tisztelt A3Zoli, kérem fogadja elismerésemet ! Egyetlen egy kis változtatás nagyon nagyot

"dobna" a szerkezeten : festés. Tudom, amíg nem érzi befejezettnek az ember ,nem pingálja le, de ez nagyon megérdemelné !

Előzmény: a3oli (5432)
a3oli Creative Commons License 2012.10.15 0 0 5435

Köszönöm a biztató szavakat és elismerést.

Ha elolvastad a YouTube-on a leírásom, már benne is van a válasz, miért akarok hidraulikus gépet építeni. Az is csak egy nagy kihívás lesz önmagammal szemben. Egyébként a papír és egyéb nem környezetszennyező hulladékok háztartási vizes technológiás, napenergia szárításos módszer megalkotására már az újabb elképzelésem kialakult a fejembe, a télen ahhoz is hozzáfogok. Egyelőre a papírok aprítása még sötét, de azon is dolgozom, míg nincs elfogadható eredmény nem írok róla. Szintén házi használatú (kis teljesítményű gépen agyalok) 

Előzmény: /manens (5434)
/manens Creative Commons License 2012.10.14 0 0 5434

Tegyél rá magasból, hogy mások hogyan viszonyulnak a tevékenységünkhöz. Magam is sok ezer téglán túl vagyok, meggyőződésem, hogy jól csinálod. Azt látom, hogy profi, igényes a munka, ami kijön a kezetek alól, úgy gépileg, tárolásilag és késztermékileg is. Én is biztatlak, amennyiben van alapanyag meg idő, úgy nagyon hasznos a tevékenységed.

Én ágaprítékot préselek a brikettbe ( a többi, faforgács, fűrészpor, stb. mellett ), mechanikus olajemelővel. Tetszik a pneumatikus géped, megkérdezném, hogy mi az oka, hogy át akarsz állni hidraulikusra.

Előzmény: a3oli (5432)
a3oli Creative Commons License 2012.10.14 0 0 5433

Elnézést, de a leírásból lemaradt az ami a YouTube oldalán leírásként szerepel és szives figyelmébe ajánlom elsődlegesen azoknak a társaimnak, akik már az életük kenyerének javát elfogyasztották, nem dőzsölnek az anyagi javakban és az egész ügyet nem úgy fogják fel mint egyesek: "minek kinlódjak én ilyen piti üggyel, mikor a gázt csak egy gombbal kell szabályozni..."

a3oli Creative Commons License 2012.10.14 0 0 5432

Üdvözlök minden fórumozót!

Régebben már feltettem képeket a papírprésemről, de egy kicsit elvették a kedvem a hasznosítható és egészségre nem ártalmas házi hulladékok sajátcélú felhasználásáról.

Elkészítettem az ígért videót, lehet rajta elmélkedni, pro és kontra alapon. Tűröm és várom a véleményeket, akkor is ha azok negatívak. Kedvem nem fogja semmi szegni, mert most azon gyötrődöm, hogy elkészítsem a hidraulikus présem házi használatra, természetesen nem milliókból. Az eredményről szintén beszámolok. Itt érhető el a videó:

kicsikamion Creative Commons License 2012.10.13 0 0 5431

Sziasztok érdekelne e valakit papirdaráló gép komplett tengelye csapágyházzal és a végén fogaskerékkel.

Képet nem tudtam fel rakni mert tul nagy a kép mérete,de emailbe tudok küldeni róla.

mikrometex@freemail.hu

mischl Creative Commons License 2012.10.12 0 0 5430

Helló Tetszik a gép!bevált?

Én is valami hasonlót szeretnék.

Mi a teljesítménye (kg/h) mekkora motor van rajta?

Előzmény: bertyfux (3995)
mischl Creative Commons License 2012.10.12 0 0 5429

Sziasztok!

Nézegettem a fórumot, mert én is tervezek egy ütveprést.

Láttam , hogy valaki már próbálkozott ilyen megoldással, de nem vált be.

Az én elképzelésem a következő:

van egy kombájn ékszíjtárcsám.Átmérője kb.40cm, súlya 40kg. Ez lenne a lenkerék.

A motor 7kw-os lenne.arra gondoltam, hogy a készítendő brikett átmérője 3cm lenne.

A kérdés az, hogy milyen átmérőjű legyen a dugattyú?Milyen hosszú legyen a cső?Mekkora legyen a beömlőnyílás?

Arra gondoltam, hogy a beömlő nyílás méretét állíthatóra kéne csinálni(a betöltendő anyag sűrűsége miatt.)

A csővet hosszában félbe vágnám és így tudnám szabályozni a tömörséget.

Lehet, hogy a csőméretet kapásból a dugttyú után a felére kellene szűkíteni?

 

Kérlek titeket, ha valakinek van valami javaslata, vagy számítása, vagy arányos rajza ezzel kapcsolatban, akkor írjon.

 

Előre is Köszönöm.

öregrobi Creative Commons License 2012.10.10 0 0 5428

Kíváncsian várom az eredményt.

Előzmény: 42tibcsi (5427)
42tibcsi Creative Commons License 2012.10.08 0 0 5427

 

Szereztem egy 4T-ás működő képes fekvő hasítót.

 

Most szétszedtem, hogy rá szereljem a prést. (tele van olajjal és összerakva nem lehet hegeszteni) Ha kész leszek rakok fel képeket.

 

 

 

/manens Creative Commons License 2012.10.06 0 0 5426

Kiprábáltam, a vékony, 1-2 cm-es ágakat ragyogóan viszi. Mivel félkész állapotban kinyilvánította a vételi szándékát valaki, amióta készen van, nem próbáltam, nem akarom bepiszkolni.

Előzmény: beest (5425)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!