Keresés

Részletes keresés

atomgond Creative Commons License 2007.05.02 0 0 1266

Sajnos ugyanolyat már nem lehet kapni, ez egészen biztos. Nem gyártják már. Ezért ez a lehetőség bizonyosan kiesett.

A másik probléma, hogy gépésztechnikus barátom szerint valami új szabályozás miatt már nem lehet egy épületen belül szilárdtüzeléses cucc -pl. kandalló-, és nyílt égésterű kazán egyszerre. Régebben ez még nem volt probléma, akkor csak a helyiségek voltak szabályozva.

Egyébként ahogy "okosodom" a témában, úgy jövök rá, hogy megint csak le akarnak húzni, méghozzá minden szinten. Azért csinálnak ilyen szabályozást, hogy az egyébként még nem is régi rendszereket is teljesen ki kelljen dobni, és milliókért újat beszerelni, persze sok esetben hitellel megterhelve a családokat, hogy aztán nyögjenek csak évekig. No ebben én nem fogok részt venni. Anno mikor ezt a kazánt vettem, azt mondták ez aztán a csúcs, ez kitart 20évig, és hogy modern meg minden. Ehhez képest már háromszor kellet javítani -összesen közel 100eFt ment rá- + most meg kiderül, hogy gazdaságtalan, veszélyes -mivel nyílt égésterű-. És különben is egy elavult, kukázni való szeméthegy, amit cseréljek 1,5millióért kondenzációsra, teljesen új kéménnyel, új rendszerrel, és még birkózzak a szakhatóágokkal is fél évig.

Vagy esetle cseréljem le ugyanilyenre, de akkor búcsút inthetek a kandallónak, mivel az új kazánhoz új terv kell, így pedig már nem lehet kivitelezni.

Bekaphatják.

Most még kicsit számolgatok, aztán ha minden igaz, beruházok egy NOBO rendszerbe -1,5millió helyett 300ezerből-. Ez a mostani gázborzalom még marad amíg teljesen ki nem leheli a lelkét, aztán szépen kidobálom az egészet. Innentől fűtés kandallóval -amit a különbözetből átalakítok vizes rendszerűre-, plusz  NOBO-val, melegvíz pedig nyáron kollektorral, télen szintén kandallóval, vagy tartalékként villanybojlerral.

Én új kéményt emiatt megint nem fogok csináltatni, az egyszer biztos. Még 10éves sincs a másik, de már kukázni kell? Nem nehéz megjósolni, hogy a mai ultrakirálynak kikiáltott, ultradrága "szuperkéményekre" majd mit fog mondani a szakma 10-15év múlva. Megmondom. Kukába vele.

 

Vicc az, hogy mi itt szenvedünk ezzel a sok agyonbonyolított romhalmazzal, miközben nagyapámék ezeréves házában mai napig olyan meleg van egy filléres búboskemencétől, hogy olyat csak 6db hiperszuper gázturbó kazán lenne képes produkálni. -20fokban is. Mindenki gondolja meg, mit vesz be a marketinges maszlagokból, és hogy mire költi a pénzét!!!

Előzmény: Dunit (1265)
Dunit Creative Commons License 2007.05.02 0 0 1265

 Hi !

 Nekem  16 éves,  nyilt égésterü kazánom van és még  pár évig szeretném használni !!

 

 Hogy kell e gázterv -- valószinű, mivel nem csak a teljesítmény hanem a tipusnak is azonosnak kell lenni!

 Kémény biztos más kell - komolyabb - magyarul nyomás állónak kell lenni, és valószinű az építési hatóság is beleugat.

 Természetesen én is hasonlón gondolkodom, így ha valaki konkrétat tud  - írja meg !!

 

 "csereérett, milyenre lehet cserélni úgy, hogy a régi kémény maradhasson, vagy hogy túl sok hajcihő -értsd. ezerféle engedélyeztetés- ne járjon vele?"

 Ill. én  gondolkodom a tök azonos készüléken is - ott biztos nem kell gázterv, kéményem  van - bélelve --, kell még egy szakvélemény, majd az is meg lesz !

 És a készüléket bármely szerelő felteszi  - ha megfizetem.

Előzmény: atomgond (1264)
atomgond Creative Commons License 2007.05.01 0 0 1264

Sziasztok,

 

Van egy 9éves, 24kW-os lángmodos fali kombi kazánom, nyílt égésterű, saját szereltkéménnyel.

Mivel a kazán lassan csereérett, nézelődöm új készülék után.

Mindenképp valami zárt égésterűre -de nem kondenzációsra- szeretném cserélni. Kérdésem, hogy ez a művelet automatikusan kéménycserét is jelent? Illetve, amennyiben az új kazán teljesítménye megegyezik a régiével, akkor is kell-e új gázterv?

Ha kell terv és engedélyeztetés, akkor elég a gázművek/kéményseprők felé, vagy építés-hatóságilag szarakodni kell az önkormányzattal is?

Esetleg bármilyen ötlete van-e valakinek arra vonatkozóan, hogy egy ilyen készüléket ha csereérett, milyenre lehet cserélni úgy, hogy a régi kémény maradhasson, vagy hogy túl sok hajcihő -értsd. ezerféle engedélyeztetés- ne járjon vele?

Dunit Creative Commons License 2007.05.01 0 0 1263

 Ime a cikk :

 

Búcsút inthetünk a szabványcsomagolásnak    // <!-- // // --> Szőcs László • 2007. április 30.

Ismeri ön a 0,568261 literes kiszerelésű tejet? Na és a 22,6796185 dekás vajat? Nem? Kár! A britek elég jól ismerik - legfeljebb egypintes és félfontos néven. De hamarosan bárki majdnem bármilyen kiszerelést megismerhet az EU-ban: kis túlzással csak a családi fotóalbumokból is jól ismert 0,75 literes bor áll még sokáig az asztalunkon.

.

.

.

.

.stb.

 

 

 Ezt rágtuk/tam évekig  - régi 'szép' időkben  - meg a kéményeket !!

Előzmény: Dunit (1262)
Dunit Creative Commons License 2007.05.01 0 0 1262
 Még mielőtt leborulunk minden előírás előtt : most olvasom a brüsszeli bürokraták  az un. 'előre csomagolt termékek' direktívját  - helyesen magyarul -irányeleveit visszavonták, írja a legkedveltebb napilap - ilyen az élet  !!!
Előzmény: pjotrkolja (1257)
pjotrkolja Creative Commons License 2007.04.26 0 0 1261

T tacepao!

 

Kolja nem szakértő.

 

1. A zárt égésterű fali gáztüzelő berendezéseket úgynevezett égéstermék elvezető szettel szokták szerelni. A kazán gyártója a beüzemelési és műszaki leírásokban megadja ezek lehetséges méretét a kitorkollást és iránytörések számát szem előtt tartva.

 

2. - 4. Figyelembe véve a 9 métert az úgynevezett szétválasztott rendszert ajánlanám (az átlagos 60/100 cső a csőben kb 5m-re elegendő bár ez kazánfüggő, a 80/125 úgy 7-9 m). A szétválasztott rendszer 80-80-as csövei (külön) összesen 30m hosszúak lehetnek légállátási ponttól az égéstermék elvezető ág kitorkollásáig. Ezeket a méreteket csőkkentik az iránytörések, a gyártó által megadott mértékben.

Szakit nem tudok ajánlani, nem vagyok fővárosi. Ha biztosra akarsz menni akkor a Tricox CoxGelen csövei sok kazántípusra jók és rendelkeznek megfelelő engedélyekkel (egy telefont azért eressz meg vásárlás előtt a Főkétüsz felé hogy nekik is jó -e). Igazából a gázszerelő fogja összerakni a rendszert. A Főkétüsz miatt külön figyelj a megfelelő átalakító-, indító- és reviziós idomra (innen végzik a nyomáspróbát átvételkor, ha ez nincs, nincs szakvélemény ... én nem adnék  :)  ) valamint a könnyen szétkapható záró idomra és annak megközelítésére (tetőkibúvó közvetlenül mellé, ha nem lapostető)

 

5. Elvileg fognak kérni egy kivitelezői nyilatkozatot amit olyan vállakozónak kellene aláírni akinek a vállalkozásának van erre megfelelő és cégbíróságnál bejegyzett TEAOR kódja, vagyis hivatalosan csinálhat ilyet ... (kőműves oszt kész ...  :))  ) Bár erről igazából a LEIER-t kéne kérdezni, mivel lehet hogy kivitelezőhöz köti a garanciát (ha van ilyen).

 

Ui.-ra. Ezeket a készülékeket igazából nem a mi éghajlatunkra találták ki ... Óceáni éghajlatra, Hollandia,Dánia, Anglia ....stb. ahol nem repkednek a mínuszok télen. Ettől még nyugodtan vegyél ilyen kazánt, max a külső szakaszra pakolj hőszigetelést mint egy sima szerelt kéménynél.

 

Sok sikert

 

kolja

 

Előzmény: tacepao (1259)
tacepao Creative Commons License 2007.04.26 0 0 1259
Tisztelt Kolja és más Szakértők!

Visszaolvasva kb 10 oldalt sajnos nem lettem okosabb kérdéseimmel kapcsolatban, remélem tudtok nekem tanácsot adni.

Építkeznék és most tartok a Főkétüsz-fázisnál. Tervezőmmel úgy gondoltuk hogy a Leier 200mm-es tartalék kéményen kívül (kandalló ha marad rá pénz) ,fő fűtési "kéményem egy turbo parapetes cirko lesz. Természetesen a Főtüsz visszadobta hogy a tetőhéjjazat fölé kell vinnem és egyébként is sértem a nemtomminek a 73 paragrafusának az egyes pontját. Nem örültem a dolognak de meggyőztek hogy higgyjem el jobb ez így. Egyébként most már egyet is értek.

A kérdéseim a következők lennének:

1. szerelt kéményben gondolkodom de nem tudom hogy milyen kell. Az biztos hogy zárt égésterű turbós kütyüt akarok venni de azt még nem, hogy kondenzációst vagy normált. milyen kémény kell?

2. feltétlen "csőacsőben" megoldást kell választanom (tudom kazánfüggő), vagy az égéshez szükséges levegőt "vételezhetem" homlokzatról, és csak az égésterméket kell kivezetnem a tetőre.

3. Budapesten tudtok ajánlani szakembert aki megcsinálja?

4. megközelítőleg 9 méteres kémény mennyibe kerülhet, mi a reális ára egy ilyen megépítésének?

5. A fentebb említett Leier kéményt ha minden alapanyag, leírás, itiner, megvan hozzá fel tudom én építeni? (Elég gyakorlati ember vagyok)


Tudom sok a kérdés de egyenlőre sötétben tapogatózom.

A válaszokat előre is megköszönve maradok tisztelettel: T.Pao

UI.: A Főkétüsz lapján a fotók között rengeteg olyat látni ahola turbós kémények körül hatalmas jégtömbök vannak télen. Ez normális, vagy valami hiba folytán keletkezett képződmények?
pjotrkolja Creative Commons License 2007.04.24 0 0 1258
T MatthiasI

A Kéményseprő ipari szolgáltató nem engedélyez, csak véleményez (szakvéleményt állít ki) ... pl:
Építési engedélyhez ... miért?
Mert az építési engedélyezési eljáráshoz benyújtott tervrajzokon és dokumentációkon, ez az egyetlen olyan szerkezet aminek ki kell szolgálnia egy "gépésztervezői hatáskörbe" tartozó berendezést. Az elektromos vezetékek, víz és szennyvíz vezetékek stb ekkor még nem jelennek meg a terveken, de már ekkor eldől az égéstermék elvezető berendezések belmérete, kitorkollási magassága helyzete az épületben. Ezeknek a megfelelősségéről adnak ki egy szakvéleményt amit az engedélyező hatóság ha akar figyelembe vesz (no ná hogy figyelembe vesz, nem vállal fel kockázatot).
Csak egy példa nem megfelelő keresztmetszetű LAS gyűjtőkémény tervezve, túl nagy összterhelés ... behozzák, szólunk, maguk nem értenek hozzá, máshol pecsét aláírás, engedély megy, megépül ... okos beüzemelő fejcsóvál nem üzemel mert kicsi a kémény a 8 db 24kW-osnak ... kivitelező örjöng újjal mutogat ... bocsi mi szóltunk, te máshol szakvéleményeztettél. Vége ... hatalmas plussz költségek, késedelmes átadás max 12 kW-os berendezések + víztárolóra dolgozik (nem volt betervezve). Általában megéri hallgatni a kéményseprőre.

A szabványok alkalmazása valóbban nem kötelező, ha van azzal egyenértékű vagy jobb bevizsgált eljárásod .... az meg sokba kerül.

Tegyél ajánlatot a minisztériumban és kérd hogy te lehess az érintés védelmi ellenőrzést felügyelő államtitkár.

kolja
Előzmény: Törölt nick (1255)
pjotrkolja Creative Commons License 2007.04.24 0 0 1257
T Dunit!

Igen, valami olyasféle ...
Teszem a kezem ... nem minden esetben, de ha valamit szabvány, műszaki előírás, szabályozás előír akkor ahhoz tartom magam.(Majom dolog hogy csak 90-el mehetsz közúton mégis előírták a rendőr meg megbüntet ha többel tépek.)
Szóval nem viccből és tréfából találták ki ezeket az irányelveket, ezért tartjuk magunkat hozzájuk. Ha eltérünk tőlük és az eltérésből baj származik akkor nálunk a felelősség. Mondhatod persze, hogy akkor csak a felelősséget hárítjuk ... erre azt mondom, hogy felelősségel csak szabályos dolgot nyilvánítok megfelelőnek. Úgy gondolom, bármit is csinálsz (ráadásul ez kötelező közszolgáltatás) próbálod a lehető legbiztonságosabbra legjobbra megcsinálni.

Üdv ...

kolja
Előzmény: Dunit (1253)
Dunit Creative Commons License 2007.04.24 0 0 1256

 Helló !

 

Válasszuk szét a szakmai és etikai kérdéseket !!!

 

 

  P. hasznos tanácsokat ad az érdeklődöknek - tájékozatlanoknak.

 

 Viszont a mo. -i  kéményseprő szervezetek  visszaélnek monopolhelyzetükkek,

 ezt is illik tudni !!

Előzmény: halaloszto (1254)
halaloszto Creative Commons License 2007.04.24 0 0 1254
Legyszi ne szemelyeskedjunk mar! Kinek lenne jo ha Pjotrkolja megsertodne es elmenne?

koszi

vajk
Előzmény: Dunit (1253)
Dunit Creative Commons License 2007.04.24 0 0 1253

  Hi !

 Te valami kéményseprő féle vagy   ??? 

Tedd a szivedre a kezed mindig igazatok van ???

D.

Előzmény: pjotrkolja (1251)
Dunit Creative Commons License 2007.04.24 0 0 1252

 "nagy hangsúlyt fektetnek a fém koromzsákajtók meglétére, annak hiányában ugrik a megfelelő "

 

 

 Ezen nekem is megakadt a szemem !!!

 Korábban  - régen nagyon régen voltak a fém koromzsák ajtók. Minden  valamit is tudó lakatos mester le tudta gyárta, mezei acélból  A38 min.

 Majd vagy 50  éve jött a beton kettős ajtó - nyilváv tüzrendészeti okokból,  majd vagy  10 éve ??? már csak koracél szép fényes ajtót engednek.

Ennek ára kb .  10 000 ft, nyilván a betonajtó kb.  500 -700 ft nem annyira üzlet - hát ezért sem szeretem a kémény seprőket - Jó jönnek majd , hogy ezt írta elő a szabvány . Csak az a bibi a szabványt is a kéményseprők sugalmazására  'gyártják'. Egyébként nem minden szabvány kötelező,  vannak un. ajánlott szabványok is. De vissza a fényes korr. acél ajtókra: milyen korroziós hatás éri itt az ajtókat ??? - Semmi !!

Előzmény: arlesi (1250)
pjotrkolja Creative Commons License 2007.04.24 0 0 1251
T arlesi!

Nem ismerem a pesti viszonylatokat, de a kéményekre vonatkozó és jelenleg is mérvadó szabványok nagy részét tutira ismerik az EU-ban. Ezek ugyanis onnan átvett, (ha jól tudom harmonizált) szabványok ...
pl.:
MSZ EN 13384-1/2
MSZ EN 12391-1/2
... stb.
Ráadásul ezekre épülnek a gázszolgáltatók belső utasításrendszerei valamint a GOMSZ-ot felváltó GMBSZ kéményekre és az azokkal kapcsolatos eljárásokra vonatkozó részei.

Az, hogy kiskirálykodnak, vagy ok nélkül kekeckednek azt nem tudommegítélni, de a jelenlegi szabályozás tényleg sokkal többrétűbb mint a néhány évvel ez előtti. Ez van.

kolja
Előzmény: arlesi (1250)
arlesi Creative Commons License 2007.04.23 0 0 1250

nocsak, mintha ott lettél volna a múlt heti közgyűlésünkön.

mivel a társasház egy kisebb vagyont költött már a kémények felújítására, többé kevésbé kezd elegünk lenni a kéményseprőkből, akik ontják a szakvéleményt magukból.

ott mesélte a kk, hogy néhány éve megelégelte a kéményseprők diktátumait, és elkezdte felgöngyölíteni a jogszabályokat. kiderült, hogy a hivatkozott eu-s szabványok feléről az eu még csak nem is hallott, a szabályozás szigorúbb, mint bárhol nyugaton. ha háromszor átépíted a kéményt, negyedszerre is találnak valamit, ha mást nem légörvényt:))

közben a hölgy azt is kiderítette, hogy a kerületi kirendeltség vezetőjének testvére koromzsákajtó bizniszben érdekelt (szigorúan eu szabványosban természetesen) ezért a kerületben különösen nagy hangsúlyt fektetnek a fém koromzsákajtók meglétére, annak hiányában ugrik a megfelelő minősítés. végül feladta, miután megfenyegették, hogy a háromszor átépített kéményei most sem lesznek megfelelők, ha tovább kekeckedik.

hát ilyen szép világ ez. mindenesetre, ha valami civil mozgalom szerveződik a kéményseprők hatalmának letörésére, szóljatok, alapító tagnak már most be lehet írni a nevem.

Előzmény: Törölt nick (1243)
fefefe Creative Commons License 2007.04.23 0 0 1249

szerintem a kilépéskor a füstgáz annyira felhigul, hogy semmi gondot nem okoz, ha ezt a levegőt szívja be a kazánod.

a kazán levegőellátásához miért nem magát a kürtőt használod, és annak a közepében menne simán a 80-as kipufogód? így még nagyobb tere lenne a beszivott levegődnek, és még kevésbé éreztetné a hatást, ha füstgáz kerül bele.

 

Előzmény: fancy27 (1248)
fancy27 Creative Commons License 2007.04.21 0 0 1248

Sziasztok, van egy érdekes problémám.

Adott egy dupla kürtős, 2db 20x20-as kürtővel rendelkező falazott kémény. Az egyikbe egy zárt égésterű kazán 80/125-ös koaxiális csőrendszere kerül, a másik egy tartalék kürtő.

És itt a probléma. A 80/125-ös cső felső végét lehet közvetlenül a falazatt kürtő nyílása fölé rakni? Arra gondolok, hogy a másik kürtő használatakor abból szívhatna ez esetben be füstgázt. Vagy lehet esetleg a tartalék kürtőt magasabbra falazni, de ez esetben meg nem probléma, hogy kéményfal van a 80/125-ös csőből kifújt füst mellett?

Törölt nick Creative Commons License 2007.04.20 0 0 1246
Szia!

Ide is megírom, hátha többeket érdekel...

Én 13 méter magas kéményt építettem, abba a bélésem 80.000 Ft körül volt mindenestől (bekötőelemek, kivezetőelem, kondenzvízgyűjtő-elem, stb). Ha jól emlékszem a 130-as bélés 5000 Ft körül volt métere 2 éve. Na meg persze a különböző egyéb idomok.

Saválló acél, közvetlenül a gyártónál vásároltam, őket találtam legolcsóbbnak, pedig többhelyen érdeklődtem, nagyon jó minőség, plazmahegesztéssel készülnek a varratok, nagyon kopássálló, és sima..

Thermoplus KFT.
1149, Fráter György u. 27.

363-7935
460-0223
(20) 941-0523
(20) 946-9456

A fickóval érdemes elbeszélgetni, nagyon benne van, sok jó tanácsot tud adni. Pedig én is felkészülten mentem hozzá, de mondott nem kevés új dolgot. le is modellezi tök ingyen az engedélyed, tanusítványt is ad, ami kell a kéményeseknek...

Semmi közöm a céghez, csak saját tapasztalat...

Attila
Előzmény: kolaloka (1239)
pjotrkolja Creative Commons License 2007.04.19 0 0 1245
T bigedy!

Az a furánfix rendszer.
Végül is a flex is az csak teljesen idomul a belsőfalhoz.
Ha vissza kell bontani akkor először próbáld meg körülbontani ügyesen. Szerintem van esély hogy megmaradjon egyben, a benne lévő vászon + kötőanyag elég erős bélésanyagot képez ... ha a kémenyed belülről szépen ki volt kenve akkor lehet, hogy sérülésmentesen le tudod fejteni róla a téglát.
Ha emelni kell rajta, akkor meg egyedi csőkapcsoló idom és acélcső. szépen körülrakva kmt téglával.

kolja


Előzmény: bigedy (1244)
bigedy Creative Commons License 2007.04.19 0 0 1244
Ezek szerin én eddig tévedésben éltem, ugyanis azt hittem, hogy a furlanflex is mint egy béléscső megy végig a kürtőben. Így már nehezebb a probléma megoldása.
Előzmény: Törölt nick (1242)
bigedy Creative Commons License 2007.04.19 0 0 1241
A következő a problémám. Van egy építési engedélyem, miszerint tetőteret építek be. Adva van egy kémény, ami szabálytalan és az engedély szerint bontani kell. Igazából azért szabálytalan, mert blokktéglából van rakva. Valami fajta 12-es válaszfaltégla. Igen ám, de ezt a kéményt én 2005 ben kibéleltettem furlanflexel, és az illetékes hatóság akkor adott rá egy engedélyt és azóta én ezt használom. Most viszont eljött a tetőtérbeépítés ideje. Első számú kérdés az, hogy vissza tudom e úgy bontani, majd újrafalazni a kéményt (a tetőn belül kb 4 méter +1,5 m a tetőn kívül), hogy a béléscső ne sérüljön? A kéményt mindenképp bontani kell, mert egy tűzfallal van egybeépítve. Valaki csinált e már ilyet, van e tapasztalat. A másik kérdés, hogy mi van ilyenkor a használatbavételi engedélyel?? Mondhatom e azt, hogy a kéményt két éve állítottam helyre az építési engedély előírásai szerint. Az akkor kiadott kéményseprői szakvéleményt elfogadják e a használatbavételi engedélyhez?
kolaloka Creative Commons License 2007.04.19 0 0 1240
Még valami eszembe jutott: ha én nem rakhatom a Schiedel kéményt, mert oda a garancia, akkor mennyiért rakják föl az erre jogosultak?
Előzmény: kolaloka (1239)
kolaloka Creative Commons License 2007.04.19 0 0 1239
Kedves Mindenki!

7 m magas kéményt kell rakatnunk, egyet vagy kettőt cserépkályhá(k)hoz. Az építész 200 mm átmérőjű 1-es falvastagságú saválló acélbetétes falazott kéményt írt elő. Ebbe akárhol kérek árajánlatot, a cső mindenképpen 135000 Ft körül jön ki. Falazás munkadíja 60000 Ft, jön még a tégla meg némi ásványgyapo hőszigetelés, így 200000 Ft fölött áll meg egy kémény. Alap Schiedel már 170000 Ft körül kapható, és ha én fölfalazhatom... fölfalazhatom? Sőt, ott van még a némileg olcsóbb Leier is.

Milyen egyéb engedélyezett és időtálló lehetőség van még? Sajnos a béleletlen kémény nem játszik.

köszi: kolaloka
geza44 Creative Commons License 2007.04.18 0 0 1238
Bocsánat! Korrigálok, nagyon fontos! A WesternFormra mondta, hogy nincs tanusítva!
Valószínűleg nem mindegy!

üdv,

géza
geza44 Creative Commons License 2007.04.18 0 0 1237
T kolja!

Nagyon köszönöm! Idő közben felhívtam személyesen az ÉMI-t, ahol közölték, hogy bizony a kéményseprőnek igaza van, ezzel nem lehet, sőt nem is lehetett(!!!) 1997-ben bélelni.
Ehhez képest egy igen jó nevű építészmérnök barátomat is megkérdeztem, aki csak annyit kérdezett vissza, hogy ekkora ökörséget honnan a túróból szedek??? Vagyis persze, hogy jó a flexibilis cső.
Namármost kérdem én: lehet, hogy az egész ország úgy használja az ilyen típusú csöveket, hogy van róluk ÉMI-tanusítvány, de erről se a FŐKÉTÜSZ se az ÉMI nem tudnak???

üdv,

géza
Előzmény: pjotrkolja (1236)
pjotrkolja Creative Commons License 2007.04.18 0 0 1236
ja .... megvan


:)

kolja
Előzmény: pjotrkolja (1235)
pjotrkolja Creative Commons License 2007.04.18 0 0 1235
Jujjj, a képet a szerver lekicsinyíti, add meg a mailedet elküldöm nagyban....

kolja
Előzmény: pjotrkolja (1234)
pjotrkolja Creative Commons License 2007.04.18 0 0 1234
T geza44!

Csak kérdezd meg, hogy mi alapján nem engedik ... és rakd az orruk elé.

gyártói megfelelőségi nyilatkozat

Ha a kéményednek más hibája nincs akkor az alumínium felxi béléscső magában nem lehet oka a nem megfelelőségről szóló szakvéleménynek, hiszen máig alkalmas bélelésre, mivel nem vonták vissza az ÉM engedélyét. Az sem szerepel benne, hogy kivéve a Főkétűsz szolgáltatási területére... :)

kolja
Előzmény: geza44 (1232)
geza44 Creative Commons License 2007.04.18 0 0 1232
Ja és még egy dolog: az építési engedély tervdokumentációjában szerepel az energetikai jellemzők és számítások rész, (és persze a kémények is szerepelnek rajta), de az nincs benne, hogy mivel lesznek kibélelve. Ez számít valamit? Vagy mindegy, csak az akkori szabályoknak megfelelően kellett történnie?

géza
geza44 Creative Commons License 2007.04.18 0 0 1231
T kolja!

Semmilyen átépítés nem történt! Sajnos teljesen hülye vagyok az építésügyi jogszabályokhoz, de mivel tudnék itt szerinted eredményt elérni?

üdv,

géza

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!