Keresés

Részletes keresés

Real Putyur Creative Commons License 2009.05.28 0 0 2171
Mit értesz ezen az "automata licitemelő"-n...???

A vevő tud védett ajánlatot tenni - tehát ha beírod a licit-mezőbe, hogy (pl.) 599 Ft, akkor 1 Ft fog megjelenni licitként, de ha valaki rálicitál, akkor a Te ajánlatod automatikusan "üti" az előző licitet - ha az alacsonyabb, mint a Te védett ajánlatod.

(Kollégával meg eléggé egyformán vélekedünk az 1 Ft-os aukciókról, meg a végárakról... :-) Ilyen az árverés...)
Előzmény: mirima (2167)
Real Putyur Creative Commons License 2009.05.28 0 0 2170
Sz**rágás...? Nem tudom. Szerintem erről szól az üzlet. Én licitálnék. (Méghozzá 599 Ft-ot.)
Amúgy ha úgy gondold, vedd meg 600 Ft-os villámáron. Azt csak elég korrektnek tartod, nem...? ;-)

(Mennyire jó lenne tudni, milyen tételről is van szó...)
Előzmény: mirima (2166)
Pavel Creative Commons License 2009.05.28 0 0 2169

Nem hiszem, hogy szarrágás lenne, erről szól az aukció.

Én már többször vettem, illetve sajna adtam is el tízezer forint nagységrendű értékkel bíró dolgokat 1 euróért.

Előzmény: mirima (2166)
mirima Creative Commons License 2009.05.28 0 0 2168
Nem ment el az előbb.
Előzmény: mirima (2167)
mirima Creative Commons License 2009.05.28 0 0 2167
Ez egy másik. Van olyan, hogy hátulról be van építve autamata licitemelő?
Előzmény: mirima (2166)
mirima Creative Commons License 2009.05.28 0 0 2166
Kösz a válaszokat! Nem volt kikötve minimálár. Persze nem akarom 1 Ft-ért megvenni semmit, mert sz@rrágás, (ezért nem licitáltam), de akkor mennyiért? Ha meg megteszi, hogy nem adja át, akkor miért hírdeti így?
Előzmény: boxer-gs (2112)
boxer-gs Creative Commons License 2009.05.27 0 0 2165

A 60-70%-os várt bevételnövekedés elég meredek tervnek tűnik. Nem nagyon látom, hogy ezt mire alapozzák. A feltöltési díjakból ennyi befolyna?

 

Azt viszont látom, hogy korábbi sejtésemnek megfelelően beállni látszik az általam figyelt kategóriákban a feltöltött tételszám. És továbbra is úgy gondolom, hogy jónéhányan vissza fognak térni azok közzül, akik nagy felháborodásukban otthagyták az oldalt. Szóval egyelőre nem hiszem, hogy belebukna a Vatera a változtatások negatív következményeibe, de a cikkben szereplő optimizmust is túlzónak tartom.

Előzmény: Vadista Szandál (2164)
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.05.27 0 0 2164
Beteszem inkább az egész cikket.

60-70%-kal csökkent a feltöltött áruk mennyisége, ha jól veszem ki.

"Visszatért az élet a Vaterába és a TeszVeszbe
Girnt József 2009. 05. 26. 17:20:26

A korábbinál szerényebb, de továbbra is 60 százalék feletti növekedést várnak a Vatera és a TeszVesz tulajdonosai a két legnagyobb magyarországi aukciós piactértől.

Sikeresen túlélte a feltöltési díj bevezetése utáni felháborodást a Vatera és a TeszVesz - derült ki a két - nemrégen közös, Dél-Afrikai tulajdonba került társaság sajtótájékoztatóján. Mindkét piactér, az átmeneti, 60-70 százalékos csökkenés után visszatért a korábban megszokott kereskedési szint. A Vaterán átlagosan ugyanis napi nyolcezer, a TeszVesznél 7-7200 sikeresen lezárt ügyletet regisztrálnak.

"A Vaterán évi 12 milliárd forintnyi átmenő forgalom zajlik, azaz ekkora összegért adnak-vesznek a regisztrált ügyfelek - mondta el Csupor Erik, a portál egyik ügyvezető igazgatója. Ugyan ez a szám nálunk 3 milliárd -tette hozzá a TeszVesz ügyvezető igazgatója, Dobra Péter. Mint elmondták, a magyarországi teljes e-kereskedelmi forgalom becslésük szerint 60 milliárd forint lehet, így a két cég együtt ennek a negyedét birtokolja. A Vatera forgalma tavaly 500, a TeszVeszé 150 millió forint volt, hangzott el, némi újságírói noszogatás hatására.

Gerő Viktor, a Vatera ügyvezetőpárosának másik tagja megerősített azt az információnkat, hogy a korábbi 1,9-2 millió aukcióra meghirdetett termék mára 6-700 ezerre csökkent. Mint elmondta a feltöltési díj bevezetésének az is volt az oka, hogy túl sok eladhatatlan terméket tettek fel a felhasználók, amelyek csak a feleslegesen terhelték a piactér szervereit. Míg korábban a felrakott termékek 3-4 százaléka kelt el, addig ugyanez a szám már 25 százalékra nőtt.

A két cég vezetői elmondták, hogy a korábbi 70-80 százalékos éves bevétel növekedés a válság miatt valószínűleg tarthatatlan lesz idén, ám így is csodás növekedést, 60-70 százaléknyit várnak.

A két piactér a vevők biztonságának továbbfejlesztésén dolgozik - jelentették be a nemrégen közös, Dél-Afrikai tulajdonba került társaságok. Erősítésként csalófigyelő rendszert építettek ki, és e-kereskedelmi biztonsági szakértőt szerződtettek. További biztonságfokozónak szánt akció, hogy mától többfordulós játékkal hívják fel a figyelmet a felelős online kereskedésre. Az online kvízzel a felhasználók egyrészt tesztelhetik, mennyit tudnak a biztonságos adásvételről, másrészt nyereményekkel gazdagodhatnak. További lépés a biztonságos kereskedés irányába, hogy a Vatera április elején bevezette a magyar fejlesztésű Abaqoos elektronikus pénztárcát. Ennek a virtuális letétnek köszönhetően a pénz és az áru cseréje csak akkor történik meg, ha az adásvétellel mind a vevő, mind az eladó fél maradéktalanul elégedett."
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.05.27 0 0 2163
http://www.napi.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=408130&place=vez4

Visszatért az élet a Vaterába és a TeszVeszbe
Girnt József 2009. 05. 26. 17:20:26

A korábbinál szerényebb, de továbbra is 60 százalék feletti növekedést várnak a Vatera és a TeszVesz tulajdonosai a két legnagyobb magyarországi aukciós piactértől.
Real Putyur Creative Commons License 2009.05.27 0 0 2162
Én sírógörcsöt kaptam, amikor annakidején a budapesti Komjádi uszoda előtti zsibvásáron ~10 nm-nyi területen voltak kiteregetve a másolt DVD-k, CD-k. Csak egy seprűvel kellett volna odamenni, össze lehetett volna söpörni vagy 200 évre való leülnivalót.
(Azóta teljesen megszűnt ez a piac, kíváncsi lennék mi megy most a Verseny u-ban - oda még nem merészkedtem el.)
Előzmény: digicat (2161)
digicat Creative Commons License 2009.05.26 0 0 2161
Könnyebb a legálisan működő, adófizető cégeken, polgárokon hiányosságot keresni és találni, mint fantomcégek után nyomozni.
A "gyanúsított nem található, az ajánlott leveleket nem veszi át". Közben pedig minden reggel ott áll a piacon.
Előzmény: Vadista Szandál (2159)
Real Putyur Creative Commons License 2009.05.26 0 0 2160
Tudod; mindig a könnyebb ellenállás irányába törekszik minden...
Előzmény: Vadista Szandál (2159)
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.05.26 0 0 2159
Az autonepperek mennyit adóznak? Errte a célra veszi, haszonnal továbbadja, üzletszerűen, jellemzően nagyobb mint 50 ezer Ft haszonnal.

Valahogy nem hallom, hogy az autonepperekre is rászálltak volna.
Előzmény: Ladybee (2157)
Real Putyur Creative Commons License 2009.05.26 0 0 2158
REMÉLJÜK, hogy erre vonatkozik.
De - ugyebár - láttunk már karón varjút.
Meg ismerjük a gumiparagrafusok tulajdonságait.
Előzmény: Ladybee (2157)
Ladybee Creative Commons License 2009.05.26 0 0 2157
Ha valakitől hetente elvisznek egy régi képeslapot, egy gyerekruhát, vagy egy kalitkát, az talán nem üzletszerű (kéjelgés). Nyilván arra vonatkozik, aki erre a célra vásárolt termékeket, némi felárral, vagy a boltja készletét felpakolva értékesíti. 
Előzmény: Real Putyur (2155)
Real Putyur Creative Commons License 2009.05.26 0 0 2156
A termékfeltöltő oldal "be-nem-jövése" nálam is előfordult - ez böngészőprobléma. A 2.xxx-es Firefoxon fordul csak elő, a 3.xxx-nél sosem, és az Operán sem. (IE-t nem próbáltam, arról nem tudok nyilatkozni.)
Előzmény: Vadista Szandál (2152)
Real Putyur Creative Commons License 2009.05.26 0 0 2155
Jól értelmezed, csak sajnos van benne egy "gumiparagrafus":

"Ez azonban csak az eseti jellegű ügyletekre vonatkozik, vagyis ha ÜZLETSZERŰEN ad el egy magánszemély ingó vagyontárgyakat, akkor egyéb jövedelem címén az adótábla szerint, praktikusan 36 százalékkal adózik."

Hogy mi üzletszerű, azt meg majd valaki eldönti... :-/
Előzmény: Ladybee (2154)
Ladybee Creative Commons License 2009.05.26 0 0 2154
http://www.napi.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=408028&place=cikkek
Ha jól értelmezem, akkor az eseti eladás 800 ezer forintig adómentes.
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.05.26 0 0 2153
Ez a ló túloldala. A helyedben becsengetnék rendszeresen este 10kor a delikvenshez, érdeklődni jól működik-e a fagyasztó.
Előzmény: Total-brutal (2148)
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.05.26 0 0 2152
Én mai napig tapasztalok, termékfeltöltő oldal nem hajlandó bejönni, frissítgetni kell, akkor meg elveszlimk amit addig beírtam..
Előzmény: Real Putyur (2150)
Real Putyur Creative Commons License 2009.05.26 0 0 2151
Amennyiben a külső hivatkozás nem tartalmazza semmilyen elérhetőségedet, beszúrhatod. (Ajánlom a kepfeltoltes.hu -t.)

Vigyázz: a képre montírozott telefonszám, az oldal forrásából kibogozható honlapcím is szabálytalan. Egyéb, ezeknél kifinomultabb trükkökről nem is beszélve... ;-)
Előzmény: sertes99 (2149)
Real Putyur Creative Commons License 2009.05.26 0 0 2150
"Én németországból vagyok, s elmondhatom pld, hogy az év első negyedében este a magyar csúcsidőben el sem értem a vaterát, vagy csak úgy, hogy 2, - 3 perc telt el, amig egy oldal bejött.
Mióta bevezették ezt a listázásidíj dolgot, ilyent nem is tapasztaltam."


Elmondhatom Neked, hogy az utóbbi 1,5-2 évben napi rendszerességgel használtam a Vaterát (értsd: reggel irodába érvén bejelentkez - automatikus frissítés egész nap (ReloadEvery) - folyamatosan böngész/nézelődik/adminisztrál, stb.) kb. 6-7 órán keresztül; plusz még este/hétvégéken is egy gyors rápillantás itthonról. SOHA nem tapasztaltam sem fagyást, sem lassúságot.

(Németországból amúgy más is panaszkodott a fórumon sebességproblémákra - talán pont Te; más néven...? Ugyanabban az időben itt minden tökéletesen működött.)
Előzmény: Total-brutal (2146)
sertes99 Creative Commons License 2009.05.26 0 0 2149
Sziasztok!

Egy kis technikai segítség kellene nekem. A termék feltöltésnél hogyan tudok a leírás résznél külső oldalról képeket és linkeket beszúrni? Szabad ezt egyáltalán? Sok helyen láttam már, de nem tudom, hogy szabályos-e,

Köszi a segítséget!
Total-brutal Creative Commons License 2009.05.25 0 0 2148

"(bosszú negatív).
Kértem, hercehurca nélkül törölték."


Látod, ez ebayen ez is már szinte kizárt.

Én pld legutóbb azért kaptam negát, mert nem voltam hajlandó este 10 után rendelkezésre állni annak a vevőnek aki megvette a mélyhűtőládám, amit úgy hirdettem, hogy csak személyes elvitellel.

Hiába hívtam fel telefonon az ügyfélszolgálatot, s hiába volt ott a szerveren a levelezésünk ahol leírta kerek perec, hogy ő csak este 10 után tud jönni, s ahol én megírtam, hogy napközben 8-tól 18 ig jöhet, semmit se jelentett. A nega maradt.

Leszarom. Azt átváltottam privátra, s azóta azon nicken csak veszek. (1 évig, aztán nem számít bele.) A másik nickemen adok most ott el. :)

Előzmény: Vadista Szandál (2147)
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.05.25 0 0 2147
Az tény, hogy ahol a vevők vannak az diktál és a vatera nagyon beágyazott. Nekik sem a legyek hordták, ebben évek kitartó, tudatos és alapos munkája van.

A szerverproblémákat is hihetőnek tartom, adott esetben ez is jó megoldás.
Viszont ezt megcsinálhatták volna úgy is, hogy van feltöltési díj (kvázi vizitdíj, megjelentél, fogod a rendszer erőforrásait, fizess) de csökken a jutalék.

Kisebb részben azért mert nem lenne keserű az eladók szájíze, nagyobb részben azért mert kevésbé szűkült volna be a kínálat bizonyos szegmensekben. Legfőbbképpen pedig azért, hogy ne nevelődjenek ki komoly konkurensek.

Könnyen úgyjárhatnak mint valamelyik nagy bulvárlap aki megvette konkurensét, ahonnan az újságírók izibe leléptek, alakítottak egy harmadik bulvárlapot ami meglehetősen jól prosperál. Most asszem azt is megvették megint jó drágán...

Eddig azért volt jó mert a patkószegtől az űrhajóig bármit lelhettem. Most a patkószeg kiesett.

Ha nem lehetne a vevőnek negatívot adni, az a jelenlegi helyzetben nem szülne jó vért, még egy gyomros lenne az eladóknak. Pillanatok alatt kialakulna a tiltólisták feketepiaca, kvázi mint a spammer lista a rendszergazdák között úgy terjedne. Ennek minden igazságtalanságával és hátrányával.

Saját tapasztalataim alapján nagyon korrekten kezeli az ilyeneket vatera, nálam 1% alatti a kapott negatív értékelések száma, az összes eddigi objektíven és bizonyíthatóan nem megérdemelt volt (bosszú negatív).
Kértem, hercehurca nélkül törölték.
Total-brutal Creative Commons License 2009.05.25 0 0 2146

Remélem, hogy nem értettek félre. ;)

Én csak leírtam a trendeket. Ezt Magyarországon pár év késéssel de mindenképpen viszontlátjátok. Nincs más útja egy netes vállalkozásnak se ha talpon akar maradni.

A vaterán szerintem az történt, hogy az alacsonyárú, és a nem kellően mobil termékeket kiszórták. Nem tudom miért tették, de arra tippelek, hogy az állandósult sebesség és szerverproblémák miatt áldozták fel azt a piaci szegmenst ami nem tartalmaz nekik annyi bevételi lehetőséget, mint amennyit a szerverroldalról fejleszteniük kellet volna a problémák megoldására.

Én németországból vagyok, s elmondhatom pld, hogy az év első negyedében este a magyar csúcsidőben el sem értem a vaterát, vagy csak úgy, hogy 2, - 3 perc telt el, amig egy oldal bejött.

Mióta bevezették ezt a listázásidíj dolgot, ilyent nem is tapasztaltam.

 

Egyébként a vevők az ebayen sem jobbak, s itt se mindenki német. ;) ... kaptam már negát úgy, hogy csak pislogtam vajh miért is kaphattam. :(

Előzmény: Real Putyur (2145)
Real Putyur Creative Commons License 2009.05.25 0 0 2145
"Ebay.de. Itt már az eladó sem semlegest, sem pedig negatívot nem is adhat a vevőnek."

Mint írod, Te (Ti) is árusítotok a Vaterán. Azért kíváncsi vagyok, hogy egyetértenél ezzel "a-vevőnek-kötelezően-jár-a-pozitív" felfogással, amikor valami unatkozó hülegyerek leütögeti az összes kiemelt, feltöltésidíjas, többtízezer forintos tételedet (többszáz/ezer forintos effektív KÁRT okozva ezzel Neked), aztán lazán megírná, hogy mégse kell, mert CSAK. Neadjisten utánvéttel elpostáztatná valahova, ahol persze nem venné át senki, és a postán súlyos pénzeket fizethetnél azért, hogy a saját árudat visszakapd.
:-D

Az e-bayen egy kicsit nagyobb a kultúra - ezt nem szabad elfelejteni. Egyelőre úgy néz ki, hogy a vevő nem szent tehén, hanem úgy éri meg árusítani, ha tizenhat módon bástyázod magad körbe különféle védelmekkel, és a legkevésbé is gyanús partnert azonnal kizárod az üzletedből.
Ha eddig nem jártál még pórul, köszönd a szerencsédnek - nem kívánom, hogy legyen egyszer rossz tapasztalatod. Nekem volt - konkrét kár nem ért (annál óvatosabb vagyok), de a mérgelődés, meg a tétel forgalomból való ideiglenes kimaradása az enyém volt.
Előzmény: Total-brutal (2143)
Real Putyur Creative Commons License 2009.05.25 0 0 2144
Nézd, amióta menekülnünk kellett a Vateráról (két hónapja), én több mint 20 000 Ft-ot költöttem el a Zsibvásáron - ezt szinte biztosan a Vaterán költöttem volna el egyébként - hiszen az eladók nagy része is onnan, vagy a TeszVeszről jött.
Én már tavaly regisztráltam a Zsibvásáron, de eddig eszembe sem jutott ott vásárolni - igaz, nem is nagyon volt mit - a lényeg az, hogy nem azért most kezdtem el vásárolni ott, mert most fedeztem fel az oldalt.
Tudom, nem egy nagy összeg ez a pénz, de biztosan nem én vagyok az egyetlen.
Előzmény: Total-brutal (2141)
Total-brutal Creative Commons License 2009.05.25 0 0 2143

Nem kell velem egyetérteni. ;)

De nem árt ha az eladó tudja, hogy egy ilyesmi portálnak is csak 1 szent tehene van és az pedig a vevő.

Az eladó abszolut másodlagos dolog, hiszen az jön oda magától is bármilyen kondícióval ahol vevőt lát a piactéren.

A verseny viszont egyre nagyobb a vevőkért, mert hogy az teljesen mindegy, hogy közvetve, vagy közvetlenűl, de ők tartják el a piacot.

Ezt a legjobban pld ott láthatod, ahol ma a legélesebb a verseny egy jellegébe hasonló, ámde sokkal fejletteb piactéren.

Ebay.de.

Itt már az eladó sem semlegest, sem pedig negatívot nem is adhat a vevőnek. Semilyen körülmények között sem, mert hogy a vevő az egy akkora szent tehén, hogy az eladók ilyesmi igénye vastagon le van szarva.

Előbb vagy utóbb ez a vaterán is így kell hogy legyen.

Előzmény: Vadista Szandál (2142)
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.05.25 0 0 2142
Ha teher átrendezés lett volna a feltöltési díj, azaz közel arányosan csökkene a jutalék akkor maximálisan egyetértenék veled.

De nem ez történt így csak újabb sarc, áremelés.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!