Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.28 0 0 45512

Ez most komoly? Egy informatikusnak még külföldre sem kell mennie, hogy 5-ször annyit keressen, mint egy önkormányzati alkalmazott.

Előzmény: Törölt nick (45511)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.27 0 0 45511
viscosai Creative Commons License 2016.01.19 0 0 45510
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.16 0 0 45509

Már néhány éve érezhető, főleg a nyári időszakban...

Előzmény: helyi rikárdó (45508)
helyi rikárdó Creative Commons License 2016.01.15 0 0 45508

valahol a vízvezeték rendszerben migránsok lapulhatnak. Büdös a víz!   Másoknál is?

gamblman+ Creative Commons License 2016.01.11 0 0 45507

Egyre inkább látszik, hogy hatalmas árvízre számíthatunk tavasszal. Tettünk valamit annak tudatában, hogy ha csak pár centivel dől meg a tetőzés vége a város alsó részének? 2 éve zsilipről volt szó, mobilgátrendszer beszerzésről, egy szóval felkészülésről. Hol tartunk a dologban erről tudhatunk valamit? Ha jön a víz az nem lesz váratlan, ezt már most tudhatjuk, elég nézni hogy duzzadnak a folyók a rekord alsó vízszint után. Tátról kellene példát venni, ők biztonságban vannak. Gondolom azért a testület sem fog váratlanul érkező árvízről beszélni, tudjuk, hogy jönni fog, ha nem idén akkor jövőre. Kellene az a zsilip.

jgyula Creative Commons License 2016.01.04 0 0 45506

Szavakkal jobban bánó, egyik utcánk névadója így fogalmazta meg:

 

"Nem elég jóra vágyni:

a jót akarni kell!

És nem elég akarni:

de tenni, tenni kell!"

helyi rikárdó Creative Commons License 2016.01.04 0 0 45505

Aki felszerelte az láthatta,hogy nem világít az összes.  Aki leellenőrizte a munkát az is láthatta. 

Előzmény: gamblman+ (45504)
gamblman+ Creative Commons License 2016.01.03 0 0 45504

Ha nem szóltatok neki honnan tudta volna, hogy nem világítanak? Ha az aláírással lehetne emlékeztetni az illetékeseket nem merülne feledésbe az ígéret, mert határideje is lenne. A gond, hogy sok az idős ember és kevés az agilis fiatal. Valamint az is gond, hogy a problémák előterjesztése nem minden esetben szalonképes, ezt többször tapasztaltam míg ott éltem. Sajnos nem minden esetben a megfelelő ember mondta el a problémákat városrész gyűlésen. A választott képviselőt is lehetne számonkérni arról, hogy miért nem erősebb a városrész képviselete. Összetett probléma ez, de ami tény, hogy az eterniti nyergesi joggal érzi a Sáncnál a város végét. Lábatlan miért tud gondot fordítani a Zrínyi lakótelepre?  Hát bizony azért mert a döntőképes emberek nem felejtik honnan kerültek "beljebb". Sajnos városunkban ez nem így van, inkább megy a fejlesztés a Sánctól lefelé, mint felfelé. Ez egészen addig így lesz, míg valaki döntőképes ember nem lesz érdekelt az ellenkezőjében. Amíg létezik az azbesztforgáccsal borított gyalogút a Cső utca alatt, addig egy forintot sem szabadna máshol aszfaltra költeni. Ezt azoknak a képviselőknek tudni kell, akik ott voltak gyerekek, a többiek ezt lehet nem is tudják. Pedig a fű ennyi idő alatt sem fedte be a csökarikákat, bárki látja aki arra jár. 

De ha senki nem jelzi a halálos anyagot az ott lakók közül, akkor honnan tudnák a hivatalban? Legalább 40 éve szórták fel a régi lövöldétől a Cső utcáig azbesztforgáccsal azt az utat. Ez nem a polgármester sara, nem az építési osztályé, ez bizony az eterniti képviselők sara akik nem szóltak ezért. MEG A LAKÓKÉ AKIK SZINTÉN NEM SZÓLTAK. Én többször jeleztem ezt a régi polgármesternek meg sem hallotta, ahogyan sok mást sem. Most ezzel a polgármesterrel lenne esélyetek előre jutni, ha a lakók felkeresnék az ilyen problémákkal. Miért nem teszitek ezt meg? Kell ám a dolgok előrejutásához a lakók támogatása, hiszen a testületet meg is kell győzni a kiadásokról. 

Előzmény: helyi rikárdó (45502)
helyi rikárdó Creative Commons License 2016.01.03 0 0 45503

"Minden polgi ígért bank autómatát, vasútállomást, több póstaládát"

Ezeket a legkönnyebb megígérni.  Aztán lehet hárítani,hogy ő megpróbálta,de a gaz posta,máv  meg az otp nem hallgatott rá.

Előzmény: gamblman+ (45501)
helyi rikárdó Creative Commons License 2016.01.03 0 0 45502

Nem akartam advent idején negatív dolgokkal foglalkozni. Azért nem jeleztem sehol,de elvileg az alpolgi ellenőrizte a díszkivilágítást.  Ennyit is ér.......

Előzmény: gamblman+ (45501)
gamblman+ Creative Commons License 2016.01.03 0 0 45501

Az eterniti mellőzés messzire nyúlik vissza. Először is nem városi tulajdon volt hosszú évtizedekig, amikor még Selyptől át lehetett volna venni húzták mint a rétestésztát. Nem volt városi érdek az átvételben. Amiben volt városi érdek, az a lumpen elemek betelepítése, az Óvoda utcába és az úgynevezett piros házba. Ez a régi városvezetés bűne, mint ahogy a rendszeres ígéret halmaz amit soha nem tartották be. Mi a helyzet most? Van egy előítélet kimondva kimondatlanul most sem szerves része a városnak. Az ott élő emberek tisztességesek, amit lehet megtesznek a környezetért, viszont nem eléggé jó érdekérvényesítők. Én már javasoltam pár embernek, hogy városrész gyűlésen jegyzőkönyvezzenek és irassák alá az aktuális polgármesterrel amit ígért a városrésznek. Ezzel véget érne az én ilyet soha nem mondtam évtizedes magatartás. Odatenni, hogy bizony mondtad, ígérted és ezért szavazatot kaptál. Ha van megfelelő képviselet, akit saját maguk közül választanak lesz eredmény. Jelenleg a nyergesi elitben nincs ember aki az eternitieket megértené és komolyan segíteni szeretne. Ha azt a fejlesztési összeget amit mondjuk a Németvölgyre költött már a város  Eternitre költik, nagyobb lenne az elégedettség. Minden ígéretet kérjetek számon, ne olyan képviselőt válasszatok aki soha nem mond ellent a testületnek. Segíts magadon és az Isten is megsegít ez egy igaz mondás. Sokan vagytok, nem kell mindig kérni, lehet követelni is ha erre van szükség. De évtizedes problémákat ne háríts a mostani vezetésre. Például mikor kiderűlt, hogy nem világítanak a díszek, tíz komolyan vehető embernek be kellett volna menni reklamálni, hogy vagy azonnal mindenhol lekapcsolni vagy cserélni ami rossz. Utólag ennek már nincs értelme. Egyébként akkor fog fejlődni a városrész, ha odaköltözik az elitből valaki, vagy esetleg a gyereke. Házhely kialakításnál erre lesz komoly esély. Mindenesetre csak együtt tudjátok kiharcolni ami jár nektek, ennek alapja az ígéretek írásban rögzítése és számonkérése. Minden polgi ígért bank autómatát, vasútállomást, több póstaládát,  utak takarítását és lábatlani mintára egészségjáratot, hogy a nehezen közlekedők is bejussanak szakrendelésre, gyógyszertárba. Mindenesetre a helyzetetekért nem kizárólag a mostani vezetés a hibás, igazságosan kell nézni a dolgokat és látni a Miskolci éra hibáit. Ez nem mentesíti a mostani testületet ez is igaz.

Előzmény: helyi rikárdó (45500)
helyi rikárdó Creative Commons License 2016.01.02 0 0 45500

Áradoznak a Hírmondóban a városi díszkivilágításról. Megköszönik az alpolgi munkáját.  Eternitre meg olyan díszeket tettek ki aminek a fele nem is világított. 

helyi rikárdó Creative Commons License 2016.01.02 0 0 45499

vicc az egész város vezetés.....

Előzmény: Törölt nick (45497)
nagypuli Creative Commons License 2016.01.02 0 0 45498

Miért , valahol takarítottak szerinted ?

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.02 0 0 45497

Ütemezett síkosítás mentesítés ide-,vagy oda,tegnap délután óta rodeóznak az autók az Idom utcában,mert nincs letakarítva...

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.31 0 0 45496

Máshol is későn kapták meg, most kivételesen nem csak az eternitiekkel csesztek ki.

Előzmény: Törölt nick (45493)
jgyula Creative Commons License 2015.12.30 0 0 45495

:)

Előzmény: Törölt nick (45494)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.30 0 0 45494

Folyik a hiba elhárítása!

Előzmény: jgyula (45491)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.30 0 0 45493

Eternit városrészbe december 29-én megérkezett a Hírmondó, benne a  karácsonyi ünneppel kapcsolatos hírrel,programmal...

viscosai Creative Commons License 2015.12.27 0 0 45492

 

még folydogál! mármint a régebbi kifolyó.

másik gond hogy az újabban kiépített lefolyóhoz csatlakozó akna  -kb 5m mély-  fedele  könnyedén felemelhető, netán ellopható.  az arra császkálók ill. az ott játszadozók épsége miatt igencsak szükséges lenne a rögzítése.

 

 

Előzmény: Törölt nick (45490)
jgyula Creative Commons License 2015.12.26 0 0 45491

thx

Előzmény: Törölt nick (45490)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.26 0 0 45490

Az esővíz elvezetésnek vannak ilyen csövei a gátból kivezetve úgyhogy ha nem esik az eső az tuti valami üzemzavar. De nagyon halványak az ismereteim

ezekről a csövekről. Mivel a fórum látogatottsága elég gyér, elküldöm a műszaknak e-mailben, de január 4-én leszünk először. Talán nézik telefonról az emailjeiket :(

Előzmény: jgyula (45489)
jgyula Creative Commons License 2015.12.25 0 0 45489

A Viscosa telepen az egykori nyersvízkúttól nyugatra 80-100 méterre, garázsok végével kb. egyvonalban, a kőgátból két nagy átmérőjű cső áll ki, amelyek közül az egyikből napok óta tisztának látszó víz folyik csobogva a Duna partra.
Meglehet, eddig is folyt, csak nekem nem tűnt fel, de akar valamilyen üzemzavar is lehet.
Tud valaki valamit, mi lehet az?

viscosai Creative Commons License 2015.12.24 0 0 45488

természetesen a 10-es úttal kapcsolatban.

Előzmény: viscosai (45487)
viscosai Creative Commons License 2015.12.24 0 0 45487

http://www.vg.hu/vallalatok/kozlekedes/tobb-penzt-szan-a-kormany-utfelujitasra-2020-ig-463016

 

csak mellékesen: 2015 évre beígérték , többek között a nyergesúfalui belterületi út javítását.

most már tudni, hogy mennyi valósult meg...

viscosa Creative Commons License 2015.12.22 0 0 45486

Na fórum, növekszik a karácsonyi hangulat a faluban? Repked már a jézuska?

helyi rikárdó Creative Commons License 2015.12.10 0 0 45485

Eterniti iskolában megint balhéztak a bajóti cigók.  Az igazgatónőt is lerasszistázták. Az egyik tanárnőt lekurvázták.  Mikor küldik el a deviáns viselkedésű bevándorlókat innen???

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.04 0 0 45484

Szia!Így jártam én is még november közepén.December 23-ra lett volna időpont.Háziorvosom javaslatára elmentem Lábatlanra,ott péntekenként van ultrahang rendelés.Simán ment,időpont sem kell,csak beutaló.Egy óra múlva itthon voltam.

Előzmény: helyi rikárdó (45478)
viscosai Creative Commons License 2015.12.03 0 0 45483

a tak. szöv. előtti kátyú betömve... köszönjük.

Előzmény: pinceutcai (45468)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!