Keresés

Részletes keresés

oiuz Creative Commons License 2008.06.21 0 0 5
OK
Áthelyeztetem!
Előzmény: ribizli (4)
ribizli Creative Commons License 2008.06.21 0 0 4
Nem értem, mit keres ez a topik a Konyhaasztalon, a Kertészetben talán lenne helye, de valószínűleg inkább keresned kellene más topikokban/weboldalakon információkat a fügéről. Még olyanok is vannak, ahol szaktanácsot is adnak!
Szerintem helyeztesd át legalább a Kertészetbe, ott több sikerre számíthatsz.
ribizli
oiuz Creative Commons License 2008.06.20 0 0 2
Szia!

A te növényed bokor, vagy fa?

Az enyém bokor! Én sem értek hozzá, de nagyon szeretem a gyümölcsét!
Reméelm, hogy rendbe jön hamar!

Előzmény: Törölt nick (1)
oiuz Creative Commons License 2008.06.20 0 0 0
Szia Megint!

Amúgy nagyon szeretem a fügét (gyümölcs).
Csak nem nagyon lehet kapni még érési időszakban sem Bp. piacain! Csak szárítottat, azt meg kevésbbé szeretem mint a frisset!

Üdv
oiuz
oiuz Creative Commons License 2008.06.20 0 0 topiknyitó
Szia Te aki idetévedsz!

Az a helyzet, hogy a fügebokrom amit március végén ültettem a szép indítás (rügy, levél, kisfügék) letérdelt!
Először szépn pompázott! Hozott leveleket, kis fügéket is. Majd a kis fügék nagy részét ledobta magáról! Gondoltam nincs ennek semmi baja, csak nem akar túl sok gyümölcsöt hozni!
Maradt 3 szem füge rajta amik szépen nőttek! Leveli továbbra is szépen álltak, és zöldelltek!
Majd 2-3 levél elkezdett sárgulni! Semmi extra gondoltam egy kis túlöntözés (hajlamos vagyok az ilyesmire). Majd abbahagytam az öntözést, és vártam....
lehet hogy hiba volt, mert mostanra minden levél csúnyán lóg, és valami kis barnás-feketés pontocskák vannak a leveleken!
A szomszéd (75 év mondjuk, gyönyörű kerttel) azt mondja valami gomba!

Nem tudom, de lehet!
Mivel permetezzem?
Permetezzem-e egyáltalán?

Van egy kutyám, aki megrághatja, tehát csak valami rendkívül óvatos szer jöhet szóba!

Tanácsaitotkat, tanácsaidat köszönettel veszem!

Üdv
oiuz

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!