Keresés

Részletes keresés

abdhulbin Creative Commons License 2008.04.22 0 0 2769
Nagyjából az 1-2-és a képkészítés helye 1 kör. Lehet, hogy több a km.
Előzmény: abdhulbin (2767)
abdhulbin Creative Commons License 2008.04.22 0 0 2768
Fontolóra veszem, mindenesetre megvárom a 9.-ét amikor ismét kontroll a szívésznél. Egyenlőre tartom magam, talán a testmozgást addig lassítom.
Előzmény: old_boy2 (2764)
abdhulbin Creative Commons License 2008.04.22 0 0 2767

A második a gyógysz@rszedés után készült. A lejtő alján mindíg séta. Az 5 kör az kb. 12km hegyen-völgyön.

Esténként nem kell szednem semmit.

Szóval azért kezdtem el ide írni, mert valami nem ok.

Ma délelőtt kihajtottam magam mint az állat, lightos kaja, zsurlótea. Délután le kellett feküdnöm, mert 105/55-re leesett 65-ös pulzus mellett. Igaz jó idő volt, magas páratartalommal.

Előzmény: kkmd (2765)
kkmd Creative Commons License 2008.04.22 0 0 2766

ez nagyon kedves volt Tőled, nagyon köszönöm!!!

 

 (de egyébként itt orvosilag senkin nem tudunk segíteni- még sohasem írt ide doki! pedig de jó lett volna- csak  osztogathatunk  tapasztalatot, ki- mit- hogyan élt meg.

Előzmény: old_boy2 (2764)
kkmd Creative Commons License 2008.04.22 0 0 2765

Kocogás tempóján nemigen tudok lassítani. 114kg, hosszú lejtő. Tudod a lejtőn a sz@r is gurul...

tudod, én ezt úgy gondoltam, ha érzed, hogy nem elég a szívkapacitásod az adott tempo mellé, akkor pl. sétálsz, meg-megállsz. Nem kell hősködni, főleg nem a Betaloc mellett. De ezt is mindenképpen beszéld át a kardiológussal, hogy ő mit ajánl.

A labort sajnos csak a saját ref. tartománnyal együtt lehet értelmezni, így önmagukban a számok nem jelentenek semmit számomra.

 

A második kontrol már a gyógyszerszedés után készült? Ez fontos lenne!

A gyógyszert szerintem okosabban kellene beállítani, (valószínűleg az esti bogyó adagon kellene emelni), mert nem egészséges 170/100-al kellni. Túl sok a rizikója.

 

Előzmény: abdhulbin (2763)
old_boy2 Creative Commons License 2008.04.22 0 0 2764
"PS: ha rendes orvosi tanácsra vágy, megpróbálhatod a hazipatika.com-on az orvoskeresőt. Oda szépen összedetten írd le az eddigieket, szerintem többre mégy velük, mint velünk laikusokkal."

Mint kkmd minden hozzászólása, ez is megszívlelendő, bölcs tanács - mindenkinek szíves figyelmébe ajánlom!
Előzmény: kkmd (2762)
abdhulbin Creative Commons License 2008.04.22 0 0 2763

Kocogás tempóján nemigen tudok lassítani. 114kg, hosszú lejtő. Tudod a lejtőn a sz@r is gurul...

A vizesedésről a házim annyit mondott: Valószínűleg az Ampilin mellékhatása lesz. 8.-án vár a kardiósom. Ott majd kivesézzük a témát.

3.4.-i labor: albumin:48.8, Isszfehérje 80.7, Húgysav:510, Karbamid:8.7, SE Kreatinin:110, cukor:6.1

Tág bal szívfél, nagyfokú balkamra-hypertrophia. A második kontroll után: balkamrai strain jelek enyhültek.

Hát ennyit tudok. Reggelenként általában 170/100-al kelek. Testmozgás kb. 20/20-al viszi lefelé, utánna jönnek a bogyók.

Előzmény: kkmd (2762)
kkmd Creative Commons License 2008.04.22 0 0 2762

A Betaloc az valóban lassítja a pulzusom, de viszont a kocogásnál egy darabig doppingol, majd fékez. Nem engedi a szivet dolgozni, de először sokkal jobban bírom. Ezt onnan tudom, hogy amióta szedem, a gyógyszercsere utáni érzéseimben kutakodom.

Én is ugyanígy jártam vele. Ha sportolni akarsz vagy váltani kellene, vagy a kocogás tempóján lassítani. Kardiológust kérdezd meg mindenképpen.

 

Az aggaszt, hogy amióta ismét vizesedem a vérnyomásom is lassan csúszik felfelé.

 

Ez nem valami jó, lehet, hogy egy nefrológust sem ártana felkeresni. Apropó.Labor vizsgálaton voltál? Itt az ionok, vesefunkciós paraméterek ( albumin, fehérje, kreatinin, húgysav) az érdekesek. Vizelethajtót ne hagyd abba, az Amilorid K spóroló, nem kell mellé kálium pótlás.

 

Mi volt a szív UH eredménye? (diagnózis, szóbeli értékelés) Mert ezek csak számok, a kardiológus véleménye a lényeges.

Üdv.

kkmd

 

PS: ha rendes orvosi tanácsra vágy, megpróbálhatod a hazipatika.com-on az orvoskeresőt. Oda szépen összedetten írd le az eddigieket, szerintem többre mégy velük, mint velünk laikusokkal.

Előzmény: abdhulbin (2760)
kkmd Creative Commons License 2008.04.22 0 0 2761

A betalocot allergiás beteg szedheti?
Kérdezze meg orvosát, gyógyszerészét:-))))


Azt tudtátok ha vizhajtót szedünk káliumot is kinyomunk a szervezetből,de akkor minek vizhajtókat szedni pl?
Igen, K is távozik, ezért kell mellé K pótlást szedni, vagy adhat az orvos K kímélő vízhajtót.


Mi a megoldás?-,azonkivül,hogy szedjük az előirt gyógyszereket,ha muszály?!

Jó kérdés. Szedjük, ha kell. S abbahygjuk, ha már nem.:-)

Ti milyen vérnyomásmérővel mértek kben otthon?Érdemes ezt,vagy hagyjuk a dokikra,netán a patikusokra?

Nagyon sok embernél jön elő a "fehérköppeny effektus" az orvosnál, ezért célszerű az első alkalommal elvinni hozzá a saját vérnyomás mérőt, "összelőni" a hivatalossal, majd otthon, nyugodt körülmények között nyomonkövetni.

Más,akinek komolyabb betegsége van,mivel tudatja a civilekkel-ha rosszul lenne bárhol,hogy bocs,de én ez vagyok,ezt és szedem,ezekkel mütöttek,ide vigyenek,és ezt értesitsék ha úgy adódna(most a szervfelajánlásról,vagy nem ajánlásról nem irok).valahol olvastam a neten fellelhető ilyen betegkönyvecske,tudja valaki hol?

 

Szerintem elég, ha egy papírt teszel az igazolványodhoz.

Előzmény: Törölt nick (2757)
abdhulbin Creative Commons License 2008.04.22 0 0 2760

Szia!

 

Előtte is, sőt a váróban is rendszeresen köhögtem. Előre is engedtek, mert ne itt pusztuljak meg jelszóval. Először géppel, majd higanyossal mért, és bőven "asszentségizett".

Vannak adataim.

Ts:121 BKDS:39mm, DD:61mm, Hf:15mm,septum: 15mm EF: 63% LVMi: 230g/m2, E/A: 70/70, aokiáramlási sebesség:170cm/s, BP:50, JP:48mm,

Ezekből semmit nem értek, azt, hogy mit miért mértek, mit jelent, mire jó avagy rossz.

Csak szívultrahangvizsgálatom volt. A magas vérnyomás lassan évek alatt alakult ki, tünet semmi sem volt. Semmi betegségem nem volt, a köhögés is valami szív eredetű zavar volt. Harmadnapra akkor meg is szünt, majd csak később a renitec szedése után jött vissza.

Nyomás okai: Egészségtelen életmód, stressz, saját idegi állapotom. Nos e három dolgon megpróbáltam változtatni. Azóta már egy cipőt is széthajtottam, a másik a bevetését várja. Kép mellékelve. A Betaloc az valóban lassítja a pulzusom, de viszont a kocogásnál egy darabig doppingol, majd fékez. Nem engedi a szivet dolgozni, de először sokkal jobban bírom. Ezt onnan tudom, hogy amióta szedem, a gyógyszercsere utáni érzéseimben kutakodom. A doki előtt napi 3-5 liter lazán, azt követően kb. 1-1,5 liter még az "edzés" ellenére is. Ráadásul nem érzem magam szomjasnak sem. Kimondottan nem fogyózom, hanem kiiktattam a zsíros ételeket, a disznóhúst, helyette sok a zöldség. Nincs edzőterem, van helyette erdő-mező. Vigyáznak a vaddisznók-őzek-rókák. Lassan fokozatosan kezdtem el. Egy kört a kezdetben nem is tudtam megtenni, az első teljes köröm az elején 1 óra hosszig tartott. Jelenleg 5 kör a normám mintegy 2 óra alatt. Amikor jó formában vagyok akkor 1,5 óráig leszorítottam. Kör: erdő-mezőn hegynek fel-le adott hossz.

Vérnyomásmérőm: Omron M6 Comfort. Szemem nem lett vizsgálva.

Az aggaszt, hogy amióta ismét vizesedem a vérnyomásom is lassan csúszik felfelé.

Előzmény: BFeri53 (2759)
BFeri53 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2759

Kedves Barátom!

Elég zavaros volt a hozzászólásod.

 

Hogyan mérte a doki a vérnyomást? Véletlenül nem volt előtte köhögő rohamod?

 

Először is, ha az ember erősen köhög, ödémás a lába, veszettül magas a vérnyomása, jó, ha rászánja az időt a kivizsgálásra. Ehhez nem feltétlenül kell kórházba menni.

Labor, EKG, szív ultrahang, nyaki artériák ultrahangja, terheléses EKG, tüdőröntgen, spirometria, hasi ultrahang. Ezekből melyeket csinálták meg és milyen eredménnyel?Mitől magas a vérnyomásod? Mi a betegséged? Beteg a szíved, veséd, tüdőd, ereid, stb.? Mitől köhögsz?

Először ezeket kell tisztázni, mert ehhez lehet gyógyszereket rendelni.

 

A gyógyszerekről a DRinfo-n olvashatsz (olvasd el a mellékhatásokat is!). De inkább a magas vérnyomás lehetséges okairól kellene olvasnod először.

 

Van-e vérnyomásmérőd? Napi 3-szori nyugalmi mérés átlagát kell számolni. Meg kell tanulni helyesen feltenni a manzsettát is. Sokan ehhez sem értenek.

 

Ahogy látom, rajtad kisérleteznek. Felírták a teljes arzenált, hátha az egyik talál.

Ha nem tudják mi a gond, akkor felírnak béta blokkolót (a pulzust csökkenti, lelassítja a a szívet), kalcium csatorna gátlót, értágítót, vérhígítót, vízhajtót. A szakmai protokol szerint, ahogy tanulták. Kérdezték-e, hogy mennyi folyadékot iszol?

 

Egyébként hogyan fogyókúrázol? Ki vigyáz rád az edzésen, hogy ki ne purcanjál az edzőteremben? Mostanában őrülten divatos lett a "Nagy fogyás". Óvatosan azzal a testedzéssel. Én a te helyedben egyelőre a napi kb. 1 óra gyaloglásnál maradnék. Nem erőltetném a gyors fogyást. A gyors fogyás gyors hízáshoz vezet! Fogyni is okosan kell, kinek mi a jó. A túl gyors fogyás is stressz a szervezetnek!

 

Mindenképpen magadnak is utána kell nézned a dolgoknak. Nem olyan bonyolult, megéri, mert az életedről van szó!

 

Előzmény: abdhulbin (2756)
abdhulbin Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2756

Hali Mindenkinek!

Március elején letévedtem a dokihoz erős köhögés miatt. Rutinvérnyomásmérés: 260/160. Azonnal fekvés, Nyelv alá spray, Mentőrendelés - lemondtam,gyógysz@rok,hazamenetel.

Első körben kaptam: Olicard, Covarex,Amlipin,Aspirin Protect,Amilorid.

Kardiológos lecserélte: Betaloc-ZOK,Renitec,Amlipin,Amilorid.

Kezdődött a köhögés akkor Renitec lecserélve Diovan HCT-re.

Köhögés nem mult el teljesen kiegészítve Olicardal ismét.

Mostanra a lábam ismét kezdett dagadni az Ampilin kicserélve Lacipilre.

Mindegyik a legmagasabb mg. tartalommal rendelkezik.

Közben eljárok testet edzeni, 125-ről 114-nél tartok. Viszont észrevettem a Betaloc-ZOK fogja vissza a pulzusom is.

Mi a véleményetek a gyógyszerezésről, és melyik mire való?

A neten kutakodtam, de nem értek olyan dolgokat: kalciumcsatorna gátló, ACE gátlók? Szeretnék egy kicsit tisztábban látni! Ezért kérem a segítséget.

A testmozgást, fogyást semmiképp nem hagyom abba. Fogytam is, és erősödtem. Jól esik, de az ödéma nyugtalanít. Lehet, hogy a kocogás imitálás miatt van?

kkmd Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2755
a táplálék kiegészítők is módosíthatják a hatóanyagok kölcsönhatása miatt (erősíthetik- gyengíthetik) a gyógyszerekét.
Előzmény: Törölt nick (2754)
kkmd Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2753

Szerintetek a dokik miért szeretik azt mondani,hogy a betegek inkább gyógyszereket szedjenek/és vagy az adott gyógyszerek mellett nem szedhetnek mást csak ásványianyagokat és vagy vitaminokat?!

nagyon egyszerű: a gyógyszerek összetétele fix, beszabályzott, míg a természetes anyagoké bizonytalan. Egy gyógynövénynél sohasem tudod a pontos összetételt! Ráadásul allergizálhat is, s nem tudod melyik összetevője válthatta ki. Pl. az Ilcsi féle gyógynövényes kozmetikumok, amit előszerettel hirdetenek természetesnek, allergiás reakciókat váltottak ki nem egy esetben, mert nem a hatóanyag kivonatot tartalmazták, hanem egy csomo más allergént is, amit a "mesterségesek " nem, mert azokban csak az van, amire szükséged van.

 

Szintén a gyógynövények kiszámíthatatlan összetétele miatt nem ajánlják a kiegészítő terápiát, mert nem tudják belőni az összhatást.

Előzmény: Törölt nick (2752)
evike007 Creative Commons License 2008.04.18 0 0 2751
sziasztok!
Olyan jó olvasni titeket!:))nem kell nekünk doki azt hiszem,hisz magunktol is rájövünk mindenre!
Köszönöm a tanácsokat!Most fél Remotivot szedek ez is jó! Bár tegnap nagyon rossz passzban voltam% a bőrkipirulás elmult!
Csak maags pulzus számom aggaszt!de eddig a kardiologus és a házi doki is azt mondta ne figyeljek rá!!de 80-90 közt nem olyan jó!Van amikor felmegy 92-95 re is!A kardiologus azt mondta mivel nagy atestem nagyobbat dolgozika szivem!gondolom ő tudja hogy ez jó-e!
Ma például fájdogál a bal oldalam a hónom alatt a mellemnél!Vajon ez mitől van ?Lehet csak elaludtam,lehet vajon mástol!Csak ugy bele áll a fájdalom majd kiáll más semmi!örületes miylen hülye vagyok:)
Ráadásul E.Ü. sulit végeztem!:))na ezért vagyok én hajlamos mindent bemagyarázni magamnak sajnos.)
Legyen szép napotok
kkmd Creative Commons License 2008.04.18 0 0 2750

Nálam nagyon vacakul alakult, mert menetrend szerint éjjel 1-kor elkezdődött, s reggel félhatig tartott kb. 1/2 órás periódusokban. Mire elaludtam volna, rázendített.

Hallani én is hallottam (az oldalamon fekve), de nagyon rossz volt a szokásos ütem helyett a káoszt figyelni. Férj nem hallotta, nem volt otthon, csak én a két gyerekkel, így maradtam az ágyban, s bíztam benne, hogy eljön a holnap... Pániknak diagnosztizálták, de szerintem a lelki indíttatás stimmelt, a többi nem. Ugyancsak a lelki része mellett szólt az is, hogy csak egyedül sikerült produkálnom, kórházi környezetben csak a paroxizmális sinusos tachikardiáig jutottam el, 1-2 extrával, de ebből ott már nem fejlődött ki a (vélhető) pitvarfibrilláció.

Okosan rájöttem a fentiek alapján, hogy nemcsak szervi (mitrális prolapsus), hanem lelki dolgok is belejátszhatnak, jöhetett az önterápia:-))))...

Előzmény: BFeri53 (2748)
BFeri53 Creative Commons License 2008.04.17 0 0 2749

Semmit nem szabad túlzásba vinni! A gyógynövény alapú szereknek is lehet mellékhatásúk, azokat is lehet túladagolni. Mindenki másképpen reagál.

 

Én minden reggel megiszom egy filteres orbáncfű teát. Egyébként is sokat kell inni!

Előzmény: evike007 (2745)
BFeri53 Creative Commons License 2008.04.17 0 0 2748

Kedves kkmd!

Ha igazán volt ilyen, akkor szerencséd volt, hogy a szervezeted visszaállította a szinuszritmust. Ez az esetek 50%-a. Ezt az eredményt, ha nincs szervi elváltozás, nyugatókkal is el lehet érni (magamon is kiprópáltam egyszer).

Én azt éreztem, hogy össze-vissza ver a szívem. Nem ájultam el, csak kellemetlen, nyugtalanító, félelmet keltő érzés volt. Nejem meghallgatta közvetlenül, füllel. Ő azt mondta, nem volt hallható a szokásos 2 hang (szívás, nyomás), hanem kaotikus, szapora, elég erős szívdobogást hallott. Bárki, aki melletted van, meghallgatva, felismerheti. Az EKG szerint megduplázódott a szív frekvencia, de nem volt egyenletes. Valahol az ütem közepén mindig újraindult.

Előzmény: kkmd (2738)
BFeri53 Creative Commons License 2008.04.17 0 0 2747

Kedves evike007!

A neten ott van minden info. Nem egy különleges diéta! Kevés hús, sok zöldség-gyümölcs-gabona-tejtermék. Nem kell semmilyen különleges boltba menni (én a DM-be járok). A kölest és a zabot különösen ajánlom (lúgosít)! Hajdinát ajánlom. Alacsony Na tartalmú, szénsavmentes ásványvíz a jó. Én tündérvizet iszom ( www.tunderviz.hu ). Sok folyadékot kell fogyasztani. Különben a vércsoport diéta szerint az A vércsoportosoknak a hús szintén nem egészséges, akárcsak a purin mentes diétában!

 

Nálam a purin 453 volt 2005 közepén. 2007 végén 263. Mellesleg az egyik májfunkció, a GPT  54-ről (3 csillagosról) lement 21-re.

Előzmény: evike007 (2740)
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.04.16 0 0 2746
Igyál helyette orbáncfű-teát. Ugyanaz, csak olcsóbb.
Előzmény: evike007 (2745)
evike007 Creative Commons License 2008.04.16 0 0 2745
igen a fél remotiv extrára elmult!De ez nem is olyan hatásos igy ám!De nem rossz!:)
Előzmény: kkmd (2744)
kkmd Creative Commons License 2008.04.16 0 0 2744
elmúlt a bőrpír?
Előzmény: evike007 (2743)
evike007 Creative Commons License 2008.04.16 0 0 2743
köszönöm :)
De jól kitoltam magammal ettől Remotiv Extrától egész este tüzpiros volta az arcom!!Igaz irta hogy lehet iylen mellékhatása és akkor fel kell függesztenia szedését és beyzéljek a dokival!De nem is tudom a teloszámát:((
mindegy ma csak felet vettem be,ez si jó!Hátha elmiulik eza bőrpir!!
szép napot:)
Előzmény: kkmd (2742)
kkmd Creative Commons License 2008.04.15 0 0 2742

dilis? dehogy! végre jókedvű!!!

 

(én is szeretek régi dalokat dudorászni, olyan szépnek látom a múltat, a gyerekkoromat:-))))

 

 ja és gratula!!!

Előzmény: evike007 (2741)
evike007 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 2741
ja és extrák nem is igen jönnek!!!!!!!!!!
És ma már énekeltem is:egy régi örsi nótát:))lehet mégis dili vagyok:))????
evike007 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 2740
Szaisztok!
Kezdem jol érezni magam:)Jó ez a REmotiv extra!Tegnap a Nebiletet is átállitotuk,mosta házi dokival,regegl egy fél este egy fél és reggel egy fél Norvasc!Ja meg méga Xanaxok,de csökentem őket!!
BFeri segitenél?Tudnál nekem irni oyla ételeket/találtam egyjó kis bióboltot/amia purin mentes diétához kell?És miylen ásványvizet igyak szerinted??
Köszönöm előre is !ha kell adok egy mail cimet!
Legyetek jók:))ÉS nagyon kedvesek vagytok!!!! :)
kkmd Creative Commons License 2008.04.14 0 0 2739
Csak ügyesen és vigyázz nagyon magadra!
Előzmény: evike007 (2736)
kkmd Creative Commons License 2008.04.14 0 0 2738

Egész felnőtt életem stresszes, ez a munkából és három fiúgyerek felneveléséből adódik. Most is stresszes az életem, hálistennek mégsem kínoznak az extrák. Annyi a különbség, hogy nem szedek gyógyszereket, lefogytam, jobb a kondicióm, bölcsebb lettem, egészségesen élek. 

 

és ezáltal nem is tulajdonitasz az egésznek akkora jelentőséget (szerencsére:-) mekkorák a fiaid?

 

Elmesélnéd pontosan mit éreztél a pitvar fibr. rohamok alatt ( ha nem gond)? Csak azért kérdezem, mert gyanítom, hogy nekem is az volt régebben, csak nem sikerült elcsípni.

Előzmény: BFeri53 (2735)
evike007 Creative Commons License 2008.04.12 0 0 2736
Sziasztok!
Tegnap voltam apszichonál,hál istennek nem látta olyan rossznak a helyzetet!A Xanaxot továbbra i javaolta é a Remotiv extrát még mellé!AZt mondta azj idegfeszültséget okozhatják igeneis a vérnyomáscsőkkentőtabletták!Nos most ki probálom ezt!REmélem sikerül tullépnem magamon,bár ugy érzem naprol napra jobb!!
Legyen szép napotok!!
BFeri53 Creative Commons License 2008.04.10 0 0 2735

"Nem gondolod, hogy ezek is okozhatták?"

Most már tudom, hogy nem ezek okozták. Egész felnőtt életem stresszes, ez a munkából és három fiúgyerek felneveléséből adódik. Most is stresszes az életem, hálistennek mégsem kínoznak az extrák. Annyi a különbség, hogy nem szedek gyógyszereket, lefogytam, jobb a kondicióm, bölcsebb lettem, egészségesen élek. 

 

"Nehogy már 40 éves koromtól gyógyszerezzem magam!!! "

Irígyellek. Én 43 éves koromtól gyógyszereztem magam 10 éven át. A feleségem (nemcsak Colombo hadnagynak van felesége!!!) azt mondja, hogy a férfiak általában hisztis hipochonderek, és nem csoda, hogy nem nekik kell gyereket szülniük. Valahol igaza van. Ő sokkal előbb észrevette, hogy valami nem stimmel a "gyógykezelésem" körül. Sokat vitatkoztunk vele a béta blokkolókról. Alacsony volt a vérnyomásom és a pulzusom is. Én váltig állítottam, hogy hiába lesz lassabb a szívverés, a perctérfogat a béta blokkolótól nem változik (hisz ezt mondta nekem az orvos is). Nejem szerint az orvosok sem írhatják át a fizika törvényét. Ha a lelassított szív mellett állandó marad a perctérfogat, akkor kitágul a szív. Neki lett igaza. Olvastam erről mostanában. Akkoriban azzal intéztem el, hogy az én életem, azt csinálok vele, amit akarok. Amikor átállítottak a concorra, felgyorsultam lefelé a lejtőn. Majdnem 2 évig szedtem, ezalatt jelentősen leépültem. Az extrák ezt élvezték! Szerencsétlen nejem válással fenyegetett, mert nem akart asszisztálni ebben az önpusztító folyamatban. Sikerült kizökkentenie, kimozdítania!!! Őranygal!

 

Egyébként az orvosom egy ismert, több könyvet is írt orvos, tanár, általános iskolai osztálytársam. Fel sem merült bennem, hogy kételkedjek. De jártam a pitvarfibrilláció hazai number one szaktekintélyénél is! Az se volt jobb! Ő javasolta  2005-ben, a 3. pitvarfibrillációs roham után (amit nejemnek köszönhetően otthon nyugtatókkal pikk-pakk kezeltünk le. 3 nappal a középső fiam esküvője előtt történt. Így ottvoltam az eskűvőn!) a rytmonorm mellé a concort az atenobene helyett. Mosolyogva jegyezte meg, hogy fogok még én vérhigítót is szedni. Az antiaritmiás szereket életem végéig kellett volna szednem!

 

Megint hosszúra sikeredett :-) Bocsi. Szia!

Előzmény: kkmd (2732)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!