Keresés

Részletes keresés

MEB Creative Commons License 2009.06.09 0 0 2213
Kis kíváncsiság, félig OFF; a Lali eladó alatt az lbs... slb.. stb. nicknevű, R. L. monogramú urat érted?
Előzmény: glashuette (2212)
glashuette Creative Commons License 2009.06.09 0 0 2212

Továbbmegyek, ha nem lépték volna meg a feltöltési díjat, ennyi pénzük sem lenne. Így legalább van egy fix bevételük. Nem a feltöltési díj miatt állt be a piac. Egyszerűen nincs pénz, vagy ahol van, ott nem akarnak most költeni. Egyetlen powerseller maradt a mi vonalunkon, a Doma+Kolos páros. 1570-es Rolexekre, 60-as évekbeli brilles Longinesre érkeznek a 2000 meg 8000 forintos licitek? Régen ezeket elkapkodták 3 nap alatt. Szerintem ők is csak azért csinálják, mert ott azért más az anyagi háttér. 40 forint nem összeg ott, ahol többszázat költenek eleve kiemelésre, színes háttérre, alcímre tételenként. Elfogytak a vevők és vevők nélkül ez az üzlet nem működik.

 

A képeslap meg a bélyeg meghalt, de a Vatera eddig sem a 60-100-200 forintos eladások 6%-os jutalékaiból élt, mert az tízezer darabnál is csak 60 ezer forint. És hol ment el egy héten tízezer darab képelap meg bélyeg?

 

Viszont volt mondjuk egy Lali kaliberű eladó, aki egymaga megcsinált heti 3 milliós forgalmat. Minden héten, könnyedén. Emlékszem röpködtek az ötszázezrek az arany IWC Yacht Club-tól kezdve a Vacheron zsebórákon keresztül mindenre, és odatette bármelyiket 1 forintról bátran, mert elment.

 

Rosszkor lépték meg a feltöltési díjat, de nem ez az oka a pangásnak.

Előzmény: advocatusdiaboli (2211)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2009.06.09 0 0 2211
Hát Glas, félszemmel figyelve az eseményeket: nagyon-nagyon kétlem, hogy a bevétel megmaradt volna...

Szerintem - ez egyre határozottabban látszik - óriási megzuhanás lesz belőle, amit átmenetileg elfedett az, hogy a listázási díj bevezetése után nagyon sok eladó "kiszórás" jelleggel feltette egy forintra az addig pangó dolgokat.
És azt is látom, hogy sokan azt a nem túl tisztességes stratégiát választották, hogy az így lezárt árverésekből azokat, amelyek végül nem számukra elfogadható áron mentek el át sem adják, a jutalékot sem fizetik be, levonulnak végleg.
Ez idő, amíg átfut, de nem lesz ebből se forgalom, se jutalék...

Figyelem a "power sellerek" aukcióit is, és azt látom, hogy még visszapakolják a lejáró árukat, de komoly kérdés, meddig fogják ezt tenni, olyan eladóknál, akiknél korábban egy hónap alatt elment és teljesen kicserélődött az egész készlet, most egyetlen sikeres eladás sincs ennyi idő alatt...

Én sokkal inkább számítok arra, hogy őszre döbbennek rá: padlóra kerültek, részben maguk küldték oda önmagukat. A listázási díj szerintem sem ördögtől való ugyan önmagában, de ezt pont a válság elmélyülésére időzíteni éppolyan rossz húzás volt, mint amennyire rossz és működésképtelen ötlet az értékalapú ingatlanadót szintén most, az ingatlanpiac szó szerinti összeomlásakor megpróbálni bevezetni. És szerintem éppúgy nem fog működni, ahogy az utóbbi sem...

Nem akarok károgni, de ha a dolgok ilyen rosszul mennek, és nem reagálnak időben, akkor a vége akár a cég fizikális bedőlése is lehet. Egyre jobban emlékeztet engem amúgy a cég eladása a Kóka-féle Elenderes bizniszre, amikor jó pénzért pont a dotcomlufi csúcsának közelében szált ki belőle, majd pár év múlva a cég már csak pár százalékos értéket cserélt újra gazdát...
Előzmény: glashuette (2206)
Real Putyur Creative Commons License 2009.06.08 0 0 2209
Tényleg nem akarlak megbántani, de annyi idő alatt, amíg ide ezt bepötyögted, körülnézhettél volna farmerügyileg két-három aukciós oldalon.
ITT biztosan nincs eladó farmernadrág. OTT - sanszos.

;-)
Előzmény: porcogo76 (2207)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.08 0 0 2208
nézz szét a www.megapasi.hu oldalon
Előzmény: porcogo76 (2207)
porcogo76 Creative Commons License 2009.06.08 0 0 2207
Sziasztok, hátha tudtok segíteni! Volt régen egy Levi's farmerem, amit nagyon szerettem, de most nem találom az üzletekben. Néztem a webshopjukban is (jeansteria.hu asszem), de nem találtam. Szerintetek van értelme vaterán keresni?
glashuette Creative Commons License 2009.06.06 0 0 2206

Ameddig ők a legjobbak, addig megtehetik. Mindenkinek mondom: mutasson fel jobbat (magyar viszonylatban)

 

A forgalom a felére esett, a bevétel megmaradt.

Előzmény: Bubududu (2205)
Bubududu Creative Commons License 2009.06.06 0 0 2205
Ez tetszik... vagyis megsem. En szerettem a vaterat. amint bevezettek a listazasi dijat meg azelotti napon felraktam mindent 11 napra es soha nem hosszabbitottam meg :) minden ment az expresszre. Es remenykedtem hogy ezen rossz dontesuk meg visszavag nekik.
Azert jottem a forumra most hogy probaljam kideriteni hogy tortent e visszaeses a bevetelukben...
Az hogy kevesebb lett a tetel az meg nem feltetlenul jelenti azt hogy kevesebb lett a beveteluk...

No sebaj. Amig meg nem gondoljak magukat addig mashol tengodom. Es a vicc az az hogy mindezt nem a 30-40 forintok miatt teszem hanem az ELV. Es ahogy mondani szoktam Az elv olyan mint a fing,,, az ember tartja amig tudja.. ;)
Ezek utan elkepzelheto hogy mar az oldal puszta betolteseert fizetni kell?

No most csak ennyi volt bennem :)

Előzmény: Vadista Szandál (2184)
glashuette Creative Commons License 2009.06.05 0 0 2204

Belenéztem a tükörbe, és azt mondtam magamnak, hogy nem vagyok normális. Mindig van szebb, pazarabb, drágább. Nézd meg a Patek Múzeumot...

 

Hoztam magamnak egy szabályt: 5 karóra, 1 zsebóra. Ennyi lehet nálam. Tartom magam ehhez, mert különben nincs a lejtőn megállás. Jöhet bármi, de akkor valami másnak mennie kell.

Előzmény: boxer-gs (2203)
boxer-gs Creative Commons License 2009.06.05 0 0 2203
Te jól csináltad és ezért irígyellek is. Ez az én nagy bajom, hogy eddig ezt nem léptem meg. Talán egyszer én is felnövök.
Előzmény: glashuette (2201)
boxer-gs Creative Commons License 2009.06.05 0 0 2202
Van benne valami, bár azért szerencsére nem teljesen igaz.
Előzmény: Vadista Szandál (2200)
glashuette Creative Commons License 2009.06.04 0 0 2201
Én eladtam/elcseréltem sok dolgot, és kizárólag azokat hagytam meg, amik nagyon közel állnak hozzám. Folyton idegesítettek, hogy nem tudom felcsatolni őket.
Előzmény: boxer-gs (2194)
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.06.04 0 0 2200
1 helyesbítés:
Alapszabály: Aki SOKAT kérdez sosem vásárol.
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.06.04 0 0 2199
Alapszabály: Aki kérdez sosem vásárol.

Ezzel most vitát gerjesztek sejtem, de nekem ez a tapasztalatom.

Kiegészítő tudnivalók: Elég korrekt leírásokat készítek, egyértelmű dolgokról van szó és nagy (még 100 kbyte-osan is, mostmár 150) képeket, valamint igyekszem minden érdemi infót megadni a leírásban.

Újabban én sem szívesen válaszolok.

Jónéhány párszáz Ft-os, boltban kapható 12 egytucat típusú frinc-franc tétel széltében-hosszában lemérése, szétszedése, belsejének lefotózása majd kösz nem ilyenre gondoltam válasz megkapása után már rutinból udvariasan elhajtom az ilyen kérdezőket. Nekem nem éri meg.
Real Putyur Creative Commons License 2009.06.04 0 0 2197
Én meg kagylókat gyűjtök. Nekem van a világon a legnagyobb kagyló-gyűjteményem.
Csak úgy szétszórva tartom őket a világ különböző tengerpartjain.

(Na jó, ez Woody Allen volt.)
Előzmény: Törölt nick (2193)
Real Putyur Creative Commons License 2009.06.04 0 0 2196
Saját magam hülye főnöke vagyok.
Úgyhogy igen.
:-)
Előzmény: glashuette (2192)
boxer-gs Creative Commons License 2009.06.04 0 0 2195
He-he... :-))
Előzmény: Törölt nick (2193)
boxer-gs Creative Commons License 2009.06.04 0 0 2194

Ne hülyéskedj már! Csak nem égetem magamat azokkal a vackokkal. :-)))

 

Komolyabbra fordítva a szót, egyszerűen csak nehezen viselek el bármit magamra aggatva, csatolva. Ezért nincs semmilyen ékszerem és sajnos órát is csak rövid ideig viselek el magamon. Ráadásul viszonylag izzadékony vagyok, így különösen idegesít, ha a szíj alatt beizzad a bőröm. Téli, hideg napokon néha előfordul, hogy egy egész napon át tudok órát hordani.

A gyűjtőszenvedély meg végül is teljesen függetleníthető a viseléstől. Nálam a vadászat a fontos, továbbá a dobozokban is szépek az órák és néha otthon a tv előtt ücsürögve felcsatolom valamelyiket azért. Persze ilyenkor meg a tv-t nem látom, mert 5 mp-enként pislantok a karomra. Mondjuk, ha hirtelen rámkérdeznének, hogy mennyi az idő, nem nagyon tudnám megmondani, attól függetlenül, hogy pár másodperccel előbb néztem az órámra. :-)

 

Hogy vaterás része is legyen a hsz-nak: Kíváncsi leszek, mikor lép tovább a Vatera a pénzsóvárság terén és csökkenti a maximális feltöltési időszakot 3 hétről pl 2 hétre?!

Előzmény: glashuette (2191)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.04 0 0 2193
Én ágyúgolyókat gyűjtök - egyiket sem hordom.
Előzmény: glashuette (2191)
glashuette Creative Commons License 2009.06.04 0 0 2192
Milyen rossz a kedved ma hajnalban. Vár bent a hülye főnököd?
Előzmény: Real Putyur (2189)
glashuette Creative Commons License 2009.06.04 0 0 2191

Hogy lehet úgy gyűjteni valamit, hogy nem hordod egyiket sem?

Előzmény: boxer-gs (2190)
boxer-gs Creative Commons License 2009.06.04 0 0 2190

Akkor most megint kiderül, hogy a pénzesek a legnagyobb sóherek. :-)

Én nem bánom a Pobedákat, mivel gyűjtöm a régi ruszki órákat. A gond inkább az számomra, hogy a nagyobb része vacak állapotú.

Előzmény: glashuette (2186)
Real Putyur Creative Commons License 2009.06.04 0 0 2189
Ez tényleg a vég. Pobeda, Csajka, Zarja - tragédia.
Komolyan gondolkodom az öngyilkosságon.
Előzmény: glashuette (2185)
Angel DC Creative Commons License 2009.06.03 0 0 2188
ne haragudj, off leszek, de ha meglátom a nickedet, mindig nevetnem kell.. te biztos lökött lehetsz:)))
Előzmény: Vadista Szandál (2187)
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.06.03 0 0 2187
Neked semmi nem jó?:) A Pobedával mi a baj?
glashuette Creative Commons License 2009.06.03 0 0 2186

A kategóriák átlag felükre estek. A legnagyobb vesztesek:

 

bélyeg 78 ezerről 11 ezerre

gyűjtemény 296 ezerről 56 ezerre

könyv 361 ezerről 115 ezerre

 

A ffi karóra 11 ezerről esett 6 ezerre de nem az a baj, hanem az, hogy jóformán csak az eladhatatlan maradt fenn. Pedig pont egy 300 ezres óra bírja el a 40 forint feltöltési díjat...

glashuette Creative Commons License 2009.06.03 0 0 2185
Azt hiszem ez a vég: elöntött mindent a Pobeda, Csajka, Zarja vonal a Vaterán. Legjobb lesz, ha visszanézek fél év múlva.
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.06.03 0 0 2184
Napi online kereskedelmi PR cikk:

http://vg.hu/index.php?apps=cikk&cikk=275620
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.06.03 0 0 2183
Most még így gondolod. Aztán mikor a 3. vevőt küldöd el, mert messzeföldről licitálna, lehet mégis ráveszed magad a postázásra.

Meg a sokadik tarnzakció után eszedbe jut, hogy van egy pár fölösleges cuccod aminek azért van értéke..

Előzmény: Surdi (2181)
Pavel Creative Commons License 2009.06.03 0 0 2182
Egy bankszámla minimális költségekkel jár, de ha nem akarsz, a csládtagok, barátok között csak van valakinek...
Előzmény: Surdi (2181)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!