Keresés

Részletes keresés

AttHunter Creative Commons License 2017.03.14 0 0 61410

Az igazoló füzet elején van egy kép a jelvényről:

 

Előzmény: Czimbály (61384)
HEV Creative Commons License 2017.03.14 0 1 61409

2009-ben amikor egyesületi túrán csináltuk a túramozgalmat mi is pont ezt a kitérőt tettük bele de akkor nem véletlenül, hanem a vadászok eltereltek.

 

http://users.atw.hu/zselic/20091212_ftv/kepek.html

 

Előzmény: Pulmy (61404)
HEV Creative Commons License 2017.03.14 0 2 61408

Hol láttál Te ilyen táblát?   Annak idején a Balatonföldvári kistérségbe tartozó 13 falu kapott turistaút fejlesztésre pályázati pénzt. Nem tudom mennyit de nem csak ez a 82 km hanem legalább a duplája elkészült. A  jelzőtáblákat a megyei szövetség intézte, az egyesület aki a mozgalmat kezeli talán némi költségtéritést kapott a festékre de ezt nem tudom pontosan. Akik festettek, a túramozgalmat kitalálták, a füzetét annak idején megírták, személy szerint ezért nem kaptak semmit.  Nem is vártuk el! Volt egy nagyon agilis ifjú hölgy annak idején aki segített a támogatások ésszerű elköltésében és a füzet, jelvény, kódtáblák költségeit is előteremtette, megérdemli, hogy itt is megköszönjem neki, Csima Kata a becsületes neve, nem tudom jelenleg merre van de biztos jól jártak vele akárhol is dolgozik. 

Ez a kis túramozgalom 9 évet élt, szerintem jól teljesített, és sokaknak megmutatta Észak Somogy néhány szép területét annak dacára, hogy a nyomvonal gyakorlatilag szinte kötött volt, a 13 falut kellett valahogy összekötni.   Az első útvonalkövető mozgalom volt a megyében.

 

Az új verzió nem tudom milyen lesz, nem ismerem nem vagyok benne és ez nem is baj, az ember nem szívesen 'rombolja le' a saját munkáját.

Előzmény: nagypapi (61405)
Mr. Long Creative Commons License 2017.03.14 0 0 61407

"Elvileg nekem is" igy lenne helyesen.

Előzmény: Mr. Long (61406)
Mr. Long Creative Commons License 2017.03.14 0 0 61406

Elvilegkem is kellene, hogy legyen 2-3 hasznalatlan Fejérkőtől Tündérvölgyig fuzetem. Hetvegen atturom a cuccaimat es igeny eseten odaadom valakinek.

nagypapi Creative Commons License 2017.03.14 -2 0 61405

A Kékkör minden kilométere kapott kb. 1 millió Ft támogatást.

A Fejérkőtől Tündérvölgyig mozgalom a kb. 80 kilométerre kapott - nem 80 milliót! - kb. 3 millió forintot, a tájékoztató táblák tanúsága szerint. Ez azért nem tűnik annyira túlárazottnak.

Előzmény: Törölt nick (61402)
Pulmy Creative Commons License 2017.03.14 -2 0 61404

  Akkor a tágabb értelemben vett kezdetéig értünk el (most)  ;)   :D   

 

 

 

 

      Ha elég elszánt vagy mindkettőt érintheted,ha felmászol a Bóbita-forrás Ny-i oldalán :D    vagy a völgytalpnál vissza fordulzs,de Te ezt jobban tudod,többször jártál arra bármelyikünknél. Egyébként most tényleg kihagytuk ezeket a csodákat,de a "Tündérek" sóhaja elért hozzánk :D.   Egyébként SL jeltől északra kb. 500 m-re értünk le a gázvezeték nyomvonalán.  Ez az útvonal  is elég változatos és szép,ezért nem is bántam nagyon a "benézést".

Előzmény: HEV (61403)
HEV Creative Commons License 2017.03.14 0 2 61403

De azért a Tündérvölgyet ne magyarázd el, hogy merre van,  mert Ti azt nem is érintettétek ha jól értelmeztem az eltévedéseteket. :-)

Találkoztatok a Bóbita-forrással (nem kiépített)  vagy a Pálos Emlékhellyel? A forrás a völgy K-i oldalán van a Pálos kolostor pedig aNy-i oldalán volt. Elméletileg csak egyiket érintheted ha végig mész a völgyben, a túramozgalom a forrásos oldalon megy.  

Előzmény: Pulmy (61399)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.14 -2 3 61402

...mindig csak a negatív hozzáállás! :D A hű pártkatonák biztosan meg tudnák magyarázni, hogy "ezek EU-s forrásból megvalósult, kiváló ár/érték arányú, tetszőlegesen módosítható interaktív útjelző táblák!" :)

Előzmény: HEV (61401)
HEV Creative Commons License 2017.03.14 0 3 61401

Így igaz, a pályázati pénzből fenyő oszlopokat készítettek, és kezelés nélkül lettek nagyon gyengén leásva. Egy részük el rohadt, másik részük simán kidőlt, a maradékról meg lepotyogott a rászögelt műanyag felirati tábla.  Kb. ez lesz a sorsa az MTSZ tábláinak is 4-5 év múlva.

Ha valakit érdekel még ez az eredeti útvonal van még néhány füzetem amit ingyenesen tudok átadni, de csak ez évben lehet azzal teljesíteni!

Előzmény: Pulmy (61399)
Pulmy Creative Commons License 2017.03.14 -2 1 61400

látom nem publikus az e-mail címed,az enyém- sooslalikakúkacdzsimajlpóntkommmmmm

 

 

 

Ha dobsz egy üzit írnék pár sort Neked a mozgalommal kapcsolatosan.

Előzmény: nagypapi (61398)
Pulmy Creative Commons License 2017.03.14 -2 1 61399

 "A 2. kódot nem találtuk sajnos, maradt a szelfizés. "

 

 

 

                Pedig ott van,a kidőlt útjelző oszlopon a DDP-s kereszteződésben,melyet én még felállítottam ,de úgy látszik újból elborult.  Talán pont ezekért a hiányosságok végett alakítják át az útvonalat.  A MTSz honlapján a mozgalom leírásánál van egy fórum féle,oda írogattam én is friss infókat a kódokkal kapcsolatban,érdemes bele néznetek.

 

 

 

   

Előzmény: nagypapi (61398)
nagypapi Creative Commons License 2017.03.14 -2 2 61398

Pulmy befejezte, mi elkezdtük. 

 

Fejérkőtől Tündérvölgyig - 1. nap

 

Régóta szemeztem már a mozgalommal, a topikon is szó volt róla mostanság többször is, ráadásul Ludovicus barátom is javasolta, hogy bele kellene vágni.

Nekiindultunk hát négyen szombat reggel. Zamárdiig meglepően gyorsan leért a vonat (a felújítás előnyei), így nem volt gond a csatlakozás elérésével, sőt. A Pestről induló busz ugyanis közel 20 percet késett, erre szálltunk fel, és utaztunk a túra kezdőpontjára, Kerekibe.

 

A faluról elnevezett kocsmában elfogyasztottuk a start-söröket (meglepően kellemes intézmény), én még a magyar váras igazolólapra is kértem egy pecsétet. A vár előtt (nem túl meglepő módon) hosszabb, szuszogtató emelkedő, úgyhogy le is pihentünk kicsit. A téglavár mellett szépen halomba rakva néhány kisebb téglakupac. Remélem a billogostégla-gyűjtők nem fogják az egész várat szétbontani…

 

A vár után begyűjtöttük az 1. kódot, leballagtunk Pusztaszemesre, egy autós tájékoztatása szerint nincs kocsma a faluban, de a boltba még odaérhetünk. Könnyen beszélt, ott figyelt egy karton sör a hátsó ülésén. J

Beértünk a Jaba-völgybe, és megkezdtük a völgytalppal párhuzamos utunkat, mely amúgy meglehetősen eseménytelen. A 2. kódot nem találtuk sajnos, maradt a szelfizés. Északra, Bálványos felé fordultunk, majd egy szép pincesoron értünk be a faluba a Zöld macska presszó kora délutáni zárva tartási idejében. A falu egyébként rendben van, az internetről azt is megtudtuk, melyik celebünk tartotta itt a (ki tudja hányadik) esküvőjét.

A faluból kivezető út is meglehetősen eseménytelen, és itt volt gondunk egyedül a két nap alatt a sárral, de ez sem volt igazán vészes. Megmásztuk a Gyugy-hátat, majd leereszkedtünk az autópályán átívelő vadátjáró-füldúthoz. Nem sokkal utána kellemes pihenőhely, az esőház oldalán a mozgalmi kód, benne – tán gyújtósnak odarakott – 90-es évek eleji főiskolai jegyzetek. Éppen egyik volt alma materem egyik tanárától.

 

Tovább haladva látszott, hogy megváltozik a táj jellege, a gázvezeték pásztájából egy rövid, kiváló minőségű aszfaltos szakasz után – nem tudom, miért kell ilyen semmiből sehová sem vezető szakaszt leaszfaltozni, lehet, hogy a pár méterre húzódó autópálya építésnél maradt egy kis anyag, szóval tékozlás-pazarlásnak tűnik - majd nagyon kellemes tölgyerdei szakasz következik. Meredek lejtő vezet a Szántódot és Lullát összekötő erdészeti útig, azon egy tisztásig kell haladni dél felé, majd K felé fordul az út egy nagyon szép erdőben, és megkezdődik az aznapi utolsó kapaszkodás a Zamárdi felett levő Vaskeresztig, ami egy nagyon kellemes pihenőhely, esőházzal, tűzrakóval.

Innen látványos, folyamatosan ereszkedő löszmélyút vezet a Zamárdi széli házakhoz, közben gyönyörködhetünk a Balaton keleti medencéjének látványában. A faluban nem balra fordultunk, hanem a tájház felé, és a Paprika csárdánál, a vasútállomással szemben értük el a 7-es utat.  Néhány éve itt még világbajnok csülöktálat kaptam, de mostanra nagyon lement a színvonal, ellentétben az árakkal. Hamar el is húztunk innen, a srégen szemben levő kávézóba, ahol néhány korsó sörrel (valamint egy isteni kávéval), biliárd és ulti partival töltöttük az estét.  

csg65 Creative Commons License 2017.03.14 0 0 61397

Hamarosan lesz egy hely, ahol az összes elérhető infót összegyűjtve pl. a fotók is megnézhetők. Ehhez vadászom a Hajdú-Bihar megyei kitűző fényképét is.

Részletek hamarosan...

Előzmény: Czimbály (61384)
nagypapi Creative Commons License 2017.03.14 -2 0 61396

A múltkori medvés témához itt egy időképes webkamera.

https://www.idokep.hu/webkamera/filmdzsungel4

Tegnap este 6 körül van a kapás, 10 körül meg egy borz tűnik fel. (Lehet, hogy van más is, nem néztem végig.)

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.14 0 1 61395

A múlt pénteki sétán nálam ez a két jelzés nyert:

https://goo.gl/photos/d5vQZ43anPzk1brn7

Mr Long Creative Commons License 2017.03.13 -6 0 61394

Meg van vissza a dorog-nograd szakaszbol, majd utnakerdezek, ha aktualissa valik.

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.13 -1 1 61393

A "Bükk" topikban garass készséges tájékoztatásának köszönhetően megtudtam hogy a Vízköz-tetőn egykoron igazolópont is volt.

Mikor ott jártam nekem csak annyi tűnt fel hogy van egy öregebb fa amin elég sok a régi kék festéknyom, mintha írtak volna rá fel valamit. A '75-ös térképet csak itthon néztem meg tüzetesebben, és azon láttam hogy egy kis bélyegző jel van az ominózus helyen, így amit az erdőben a fán láttam az az egykori igazolókód nyoma volt.

 

viewArticle

 

 

Előzmény: Törölt nick (61378)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.13 -1 0 61392

Egyszer megvettem ezt a jelvényt a vaterán, de már én is túladtam rajta.

Nagyon szép volt, és nagy alakos.

2013-ban be is tettem a fotóját több más jelvénnyel együtt:

 

viewArticle

Előzmény: AttHunter (61383)
Czimbály Creative Commons License 2017.03.13 0 0 61391

Rosztóczy András nekem azt írta, hogy ha a 2 jelvényért küldök 5 rugót, akkor grátisz a posta - igaz itt füzetről nem volt szó.

Előzmény: Mr. Long (61387)
Czimbály Creative Commons License 2017.03.13 0 0 61390

Köszi, a KVTE:t nem zaklatom ilyennel, nem az ő terepük. (A Körös Klub:tól kapott infó alapján elfogyott nekik, de tervezik az új szériát)

 

Előzmény: AttHunter (61385)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2017.03.13 -1 0 61389

Off, nem kicsit, de aki járt már Hencidán az Alföldi Kéktúra bejárása során, annak azért tanulságos ez az írás, aki pedig nem, annak azért.

 

http://index.hu/belfold/2017/03/13/abcug_pannonhalma_gimnazium_roma_tanulo/

 

Csak egy mondat: ha nem is ennyire magasra téve a lécet, de nincs más kiút Abaújszolnokról, Hencidáról vagy Lasztonyáról (hogy mindegyik Kéktúránkból kiemeljek egy települést).

AttHunter Creative Commons License 2017.03.13 0 0 61388

Sajna nem tudom, mert az enyémet a szegedi túratársam bevitte személyesen.

Szerintem a telefon segíthet. :)

Előzmény: Mr. Long (61387)
Mr. Long Creative Commons License 2017.03.13 0 0 61387

Lehet banális a kérdés, de ebben az árban benne van, hogy ajánlott levélként visszaküldik a füzetem?

Előzmény: AttHunter (61386)
AttHunter Creative Commons License 2017.03.13 0 0 61386

Van már ára a Dorogtól-Nógrádig jelvénynek és az igazolás módja is tisztázott.

 

http://www.csmtsz.hu/node/21556

AttHunter Creative Commons License 2017.03.13 0 0 61385

Sajna nincs, de majd megnézem a füzetüket, hátha abban van egy eldugott kép róla.

A KVTE esetleg tud segíteni ez ügyben.

Előzmény: Czimbály (61384)
Czimbály Creative Commons License 2017.03.13 -1 0 61384

A békésiről nincs esetleg fotód?  - persze ha megvan... ☺

Előzmény: AttHunter (61383)
AttHunter Creative Commons License 2017.03.13 0 1 61383

Sajnos a kitűzőm még nincs meg, de egy kicsi képem van róla, még Lévai Gyöngyitől kaptam:

 

Előzmény: csg65 (61382)
csg65 Creative Commons License 2017.03.13 -1 0 61382

Kedves AK teljesítők! Akinek lenne esetleg Hajdú-Bihar megyei AK kitűzője, nem a már sajnos kifutott jelvény (mellesleg Haranghy György emlékút a neve), legyen szíves ossza meg a fényképét, hogy az összegyűjtendő társai mellett megoszthassuk. Köszönöm!

olahtamas Creative Commons License 2017.03.13 0 0 61381

Tegnap mi is meglátogattuk a Fekete-kőnél a Peták Pihenőt és út közben lefotóztam azt az öreg kék jelzést, amiről itt szó volt:

https://www.mapillary.com/app/?lat=47.71911550002238&lng=18.85252349999996&z=17&pKey=0ZYvloMKCjCoAxBP-x39nQ&focus=photo

Így látszik a pontos helye is.

Előzmény: Törölt nick (56607)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!