Keresés

Részletes keresés

monyesz Creative Commons License 2008.06.06 0 0 26721

Márhogy mit tettél a gőzölvel eddig ? Kiengedted, hogy beinduljon a ráfűtés ?

 

Én a csészékbe szoktam annyi vizet engedni, hogy bekapcsoljon (ez kb, két teli eszpresszós csésze mennyisége, tán 1.5 deci lehet), de nem minden kávé szereti ezt, sőt ha nagyon lassan jön le, akkor bizony a meleg gép megégeti a kávét.

Előzmény: szabcika (26717)
andrew7 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 26720
Utánanéztem, az árak stimmelnek, de az arabica/robusta összetétel két forrás alapján is a következő (ha rosszak az infóim és yeahhh infója pontosabb, akkor majd Ő kijavítja, vagy visszaigazolja ennek helyességét):


A PASCUCCI kávék Arabica/Robusta aránya ÉS coffein-tartalma:

Classic 40% Arabica, 60% Robusta, (3,5% koffein-tartalom)
Mild 70% Arabica, 30 % Robusta (2,5% koffein-tartalom)
Golden Sack 90-94% Arabica, 10-6% Robusta (1,5 % koffein-tartalom)*
Riserva 100% Arabica**


* a Golden Sack esetében így van megadva az Arabica/Robusta arány: 90-94% Arabica, 10-6% Robusta, nem tévedés.
**a Riserva 100% Arabica, ez 2 kg-os kiszerelésben kapható.

Üdv: András
Előzmény: monyesz (26714)
H_G Creative Commons License 2008.06.06 0 0 26719
Miért, ez mindennapos eset -- kicsit alacsonyabb hőmérsékletet szeretne a nálad szokásosnál, úgy látszik.

Előzmény: szabcika (26717)
H_G Creative Commons License 2008.06.06 0 0 26718
Annak azért jó présgépe lehet, aki föl tud adni egy Venust sima levélben :)
Előzmény: nohab (26705)
szabcika Creative Commons License 2008.06.06 0 0 26717

Sir, Yes Sir! :D

 

Meghülyit ez az MSE. Most sikerült belőle egy nagyon finom és jó állagú KV-t csapolnom, de általában olyan hogy inkább felöntöm tejjel. Annyiban volt változás az előzőkhöz képest hogy most nem használtam előtte a gőzölőt.

Előzmény: monyesz (26716)
monyesz Creative Commons License 2008.06.06 0 0 26716

Na idefigyelj ! :) Még eccer ezt az oldalt ide ne citáld, mert nem kapsz semmilyen Rioba kávét, nem hogy a Silvert ! :)))

Katasztrófa ! :((

Előzmény: szabcika (26715)
szabcika Creative Commons License 2008.06.06 0 0 26715
Újabb elmés hozzszólások a SiD által belinkelt mac-es fórumban, olvassátok el érdemes:D
monyesz Creative Commons License 2008.06.06 0 0 26714

Valaki elírt valamit, mert Yeahhh anno ezeket adta meg:

Classico (70/30) - 5000 Ft//kg

Mild (80/20) - 6100 Ft/kg

Gold (90/10) - 6840 Ft/kg

 

Én még találtam egy Vending megnevezésűt is a neten, na az jó áron van, de semmi egyéb infó nincs róla.

Előzmény: andrew7 (26709)
monyesz Creative Commons License 2008.06.06 0 0 26713

Én voltam aki drágállotta ! De asszem konkrétan a Bristot Bar Espresso került szóba, mint hasonló arányú keverék a Classichoz. Ahhoz képest drágállottam, mert anyagilag sem mindegy az a 2-3ezer forint különbség, ami köztük van.

Persze ez nem jelenti azt, hogy ne kóstolná meg az ember.

A hazai forgalmazó egyébként tényleg jó áron adja, nem ez a probléma.

 

Már csak az a kérdés hogy melyiket lenne érdemes, mi a különbség közük. Te kóstoltál 2-3 félét is talán, melyik milyen jellegű volt ?

Előzmény: yeahhh (26711)
_MrB_ Creative Commons License 2008.06.06 0 0 26712
Mea Culpa.
Ez nekem ténleg kicsit fent van.
Majd ha sikerül valahol kóstolnom belőle 1 espressonyit, és bejön, elgondolkodom rajta, addig maradjon a távol homálya. ~ : (
Előzmény: yeahhh (26711)
yeahhh Creative Commons License 2008.06.06 0 0 26711
Múltkor írtam pontos árakat (25 864. hsz), arra azt válaszolta valaki, hogy jajj, de drága...Érdeklődés nem volt, ezért nem erőltettem tovább.
Előzmény: _MrB_ (26708)
andrew7 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 26710
Kedves monyesz! Nagyon köszönöm a kimerítő, alapos választ. Úgy látom a kávéízlésünk nagyon hasonló... Üdv: András
Előzmény: monyesz (26703)
andrew7 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 26709
A PASCUCCI kávék Arabica/Robusta aránya...

PASCUCCI Classic 40% Arabica, 60% Robusta,
PASCUCCI Mild 70% Arabica, 30 % Robusta
PASCUCCI Golden Sack 90% Arabica, 10% Robusta
PASCUCCI Riserva 100% Arabica

Az ár 5000 HUF-tól 7000 HUF-ig terjed kg-onként (nagyjából), nagyon korrekt árképzés a magyar piacon, tőlünk Nyugatra is hasonló árban van ez a kávé...

Ezen felül, minden további info és rendelés itt:
http://www.pascuccicaffe.hu/, remélhetőleg rövid időn belül lesz Webshop-juk is...

Üdv: András
Előzmény: _MrB_ (26708)
_MrB_ Creative Commons License 2008.06.05 0 0 26708
Mennyi az ára nekije? Meg aránya?
Előzmény: monyesz (26704)
yeahhh Creative Commons License 2008.06.05 0 0 26707
OK, tán a jövő héten...
Előzmény: zeg4 (26702)
nohab Creative Commons License 2008.06.05 0 0 26706
Igazad van, ha a német árat nézem, de az USA-ból rendeltem két tömítést a szűrőtartó tetejéhez meg egyet a fejbe, az egészért fizettem ~2.700 Ft-ot postával együtt. Az Expolygonnal két baj van: pokoli messze van nekem és nagyon hülye a nyitvatartása. Munkaidőben nem nagyon fér bele (ha igen, az egy 30-as oda-vissza), otthonról meg éppen egy maratonnyi távot adott ki a kit egy irányba, szóval ott csak a benzin tisztán bőven 2.000 felett van - sokat kellene fogni azon a 3 tömítésen, hogy megérje.
Előzmény: SiD- (26685)
nohab Creative Commons License 2008.06.05 0 0 26705

Egyébként nem az eladó tehetett volna róla, simán annyit kért, amennyit tőle a Bundespost helyében mostanság eljáró DHL.

 

Ezzel vitatkoznék, a Venus 25 euróért utazott a németektől, pedig némileg azért nagyobb pakk, mint 1 db gumigyűrű...

 

Ha normális cég lennék (Ebayen szerencsére sok ilyen van), akkor azt mondanám, hogy elküldöm néhány euróért sima levélben, szt. kalap.

Előzmény: DJG (26676)
monyesz Creative Commons License 2008.06.05 0 0 26704
Most keresek valakit, aki beszállna mellém egy kilós Pascucciba...
Kicsi jellemzést adjatok, mi a különbség a kettő között ?
Előzmény: yeahhh (26696)
monyesz Creative Commons License 2008.06.05 0 0 26703
Andrew !
Nekem négy Bristot és Vergnano 800 volt meg eddig.
A két robusztás Bristot közül hajszállal az Espresso vezet nálam, de tényleg csak hajszállal.
Ezekhez képest a Vergnano 800 más világ ! Ízlés kérdése leginkább a dolog, mert egy 80/20-as keverék íze természetesen teljesen más egy 20/80-asnál, itt van H_G akinek alapből nem ízlenek szerintem a robusztás keverékek (ha jól veszem ki az eddigiekből). Én szeretem a robusztát - ha olyan minőségi mint ami a Bristot-kban van. Szeretem az arabicás keverékeket is, de azok közül kevesebb jóval volt szerencsém eddig találkozni. De lehet, hogy ennek utána kéne gondolni, mert nem igaz, csak alapvetően a mai blendek arabicások, így több ilyennel fut össze az ember. De ez nem is lényeges kérdés talán...
Crema terén a Bristot-k verhetetlenek, a szóban forgó Vergnano sem tud olyan cremát, de nem is kell azt hiszem. Viszont sokkal összetettebb, simább és lágyabb ízvilágú a 800, minden savasság nélkül (ami nekem fontos szempont). Kicsit hiányolom hogy nem marad egy markáns íz utána, ami elhúzódna egy darabig. Biztos kell a márkából másikat is kóstolnom, mondjuk egy 600-at (vagy majd Yeahhh súg hogy mit :)) ).
Bristot Tiziano és Sublime nem olyan jó mint a 800. Bár a Tiziano nekem nem 'bukott' mint másoknál, de annyit nem adnék érte, amibe kerül. A 800 teltebb, színesebb ízvilágú, tartalmasabb. Meg persze drágább is ! Jelenleg nem 'élhetek' csak drága kávén, meg a robusztás Bristot-k ízvilága nekem bejön, így aztán jól kiegészítik egymást.
Hozzáteszem, hogy nekem ízlik pl. a Lavazza Perfetto is, ami egyik fentihez sem hasonlítható, és gondolom sokaknak nem ízlene. Valahogy élvezem a változatos ízeket, nem tudok egy irányt megjelölni, ami kizárólagos lenne.
Persze mindig vannak újak, most a Pascucci böki nagyon a csőröm (ejnye-ejnye Yeahhh ! ;), és hosszú még a lista, amit magam mögött akarok tudni...
Előzmény: andrew7 (26695)
zeg4 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 26702

Yeahhh!

Pascucci Gold (esteleg Mild) engem is érdekelne.

Akár egy egész zacsit is elvinnék a Gold-ból.

Ha arra jársz valamikor.

 

DJG Creative Commons License 2008.06.05 0 0 26701
Olyan régen ittam Lucaffét, hogy egy negyed erejéig most egészen biztosan muszáj lesz (hacsak pechemre most nem fogy ki mindenhonnan), de utána egy Vergnano 600-ra, esetleg felesben, előjegyezhetnél. 800-ast ittam, de nem saját készítéssel, csak egy Jurával, ott azért nem futhatta ki magát. Bár a Danesi Gold is levegőbe lóg még... Ej, oly sok a kávé, és oly rövid az élet...
Előzmény: yeahhh (26696)
DJG Creative Commons License 2008.06.05 0 0 26700
Igazságod van, de én egyúttal vettem egy kifejezetten bele való gőzcsapot (már kicsit csöpög bemelegedés közben, de nem annyira, hogy rászántam volna magamat a szerelésre), meg pár visszajelző lámpát, csak hogy legyen. A belseje meg akármilyen egyforma ezeknek, a külső alkatrészek, bizony, specifikusak. Ha szimpla, megfelelő méretű O-gyűrűt kellett volna, az egészen biztosan van náluk, de igazad van, lehet, hogy a profilos is lett volna. Mindenesetre kézre esett, hogy van ott ismerős, éppen jött hazafelé amúgy is, és a belföldi posta meg nem volt jelentős.

Viszont apropó, ha már alkatrész. Egy időben üldöztem a hazai Marzocco-szervizt, hogy szűrők kellenének, kíváncsi lennék rá. Nyilván nem egy tétel nekik, azt ígérték, hogy majd jelentkeznek, meg ha legközelebb amúgy is jön befele áru, akkor tetetnek be a csomagba. Aztán azóta is csak jelentkeznek. Nem akarnád felvenni velük te is a kapcsolatot, hátha meggyőzőbb tudsz lenni? Ha nem aranyárban adják, azért érdekelne, mit tud az a híres-neves szűrő...
Előzmény: SiD- (26685)
balli_ Creative Commons License 2008.06.05 0 0 26699

Ma toltam lavazza pod-os Kv-t, lavazza logós masinából.

Kövezzetek meg de jó volt.

Tejjel.

Nem ínyenc, de tökéletes egy konferenciára.

andrew7 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 26698
Köszönöm kedves yeahhh és Vén Resu a válaszokat!

"Felejthetetlen íze van - Te mégsem emlékszel rá?"
De igen, ami felejthetetlen, arra törvény- s szükségszerűen emlékszem:-)) Nagyon sok jó kávénak van felejthetetlen íze, amúgy elég nehez jegyzem meg, mert egy friss, új élmény (akár visszatérő új) olykor mindent felülír:-)))

Az a "baj", hogy nehezen tudom megfogalmazni a "hangsúlyokat", és most nem az idióta PR dumákra gondolok... A Vergnano Classica termékvonal kávéit ismerem, bár azért ez így elég nagyképűen hagzik (mit is jelent igazán ismerni/kiismerni egy terméket? - szvsz egy-egy vakteszten elég sokan meglepődnénk), főleg ha az adott kévé fogyasztásában volt kisebb-nagyobb szünet...Vergnano 600-at igen, ittam, de két külön, nem hazai forrásból szereztem be ezidáig, és utóbbi időben valami gond lehetett (tárolás?), többször is, aztán "leszoktam" róla... A magyar forgalmazóval most vettem fel a kapcsolatot, ki fogom próbálni, még egy nekifutást megér.
A "Vergnano és a felejthetetlen íz" bizony összekapcsolódott, kedves yeahhh, úgyhogy bizony emlékszem, csak gondoltam ha többen beszélünk róla, akkor jobban megfogalmazható az adott kávé-termék tulajdonsága stb. Szerintem ennek is van jelentősége a fórumon.

Én örömmel olvasom, amikor jó minőségű kávékról szóló tapasztalatok jelennek meg...
Pascucci-t még soha nem ittam, kíváncsi vagyok...

Üdv: András
Előzmény: yeahhh (26696)
Vén Resu Creative Commons License 2008.06.05 0 0 26697

Valaki itt tudná jelemezni a PASCUCCI kávéit? Érdekelnének a tapasztalatok...

Yeahhh megosztott velem egy classicot és egy goldot, mindkettő kitűnő kávé, testes, karakteres, nem keserű, nem savanyú. Gyakorlatilag nem tudtam rossz eszpresszót készíteni belőlük. A másik nagy kedvencem nekem is a Vergnano 600-as (szintén a topik dealere közreműködésével :). A Bristotból csak a Tizianot kóstoltam, de az nem nagyon lopta magát a szívembe. Az Emerald is megfordult nálam vagy kétszer, kellemes kávé, de a Pascucci és Vergnano hasonló keverékével szemben nem rúg labdába.

Előzmény: andrew7 (26695)
yeahhh Creative Commons License 2008.06.05 0 0 26696

Néhány napja kérted, írja néhány mondatot a Vergnano 600-ról, akkor meg is tettem (26 541.hsz).

Igazából nem értem, amit írsz:"...Merthogy az ár sem mindegy: mi az a többlet, ami a Verganono dupla-árát megéri (a Bristothoz képest)..."

Mint említed, a Bristot az egyik favoritod, de - elvileg - a Verganót is jól ismered, legalábbis ez következik az egyik  hozzászólásodból (24 941): "...és ez ÁLTALÁNOSAN elmondható mindazon kávékra, amelyeket rendszeresen használok: Manuel Solaroma, Bristot Bar Classico, Molinari Espresso, Vergnano 600..."

 

Mondjuk, én Bristotból tán kétfélét ittam (az egyik egészen jó volt, a másik nem ízlett), de azért a Vergnano 600 szvsz a jobbikat is félkézzel, csukott szemmel kenterbe veri. Felejthetetlen íze van - Te mégsem emlékszel rá? 

A Pascucci Classic nálam most szinte ugyanott van, mint a Vergnano 600, talán a Vergnano még összetettebb, teljesebb ízvilágú...talán..., de nem biztos. Valahol lenyomhatnánk egy vaktesztet...?

Előzmény: andrew7 (26695)
andrew7 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 26695
Sziasztok, szia Monyesz! Érdekelne, hogy milyen különbséget látsz a Bristot Bar Espresso (vagy Bar Classico) és a Vergnano (600, 700, 800) között. Érdekelne az íz-, crema- jellemzésed is.

Merthogy az ár sem mindegy: mi az a többlet, ami a Verganono dupla-árát megéri (a Bristothoz képest). Fontolgatom ugyanis, hogy Vergnanozzam, a forgalmazó/ kereskedő/ magyarországi importőr magatartása nagyon szimpatikus nekem... Beszéltem vele telefonon és nagyon készséges, normális, segítőkész volt...

Valaki itt tudná jelemezni a PASCUCCI kávéit? Érdekelnének a tapasztalatok...

Egyébk. én a tegnap bontottam ki Manuel Solaroma után egy Bristot Bar Espresso-t, mindkettő nagyon finom, a Manuel a párom egyik kedvence (az enyém is), de a Bristot Bar Espresso valahogy úgy kezdem látni, hogy abszolút top-on van, nagyon finom, rendkívűl krémes kávé..., jó visszatérni hozzá újra és újra...

Amire még kíváncsi vagyok, az a Danesi Emereald és a vergnano 600... Bukom a jó minőségű robusztás keverékekre..., de nagyon...:-))

Üdv: András
Előzmény: monyesz (26694)
monyesz Creative Commons License 2008.06.05 0 0 26694

Ma elővettem a Bristot Classicot, hogy legyen kontrasztja a Vergnano 800-nak, és megelégedéssel konstatáltam, hogy ez is jó választás volt, mindkettőt lehet élvezettel fogyasztani !

SiD- Creative Commons License 2008.06.05 0 0 26693

szabcika!

 

dobdtam egy mailt!

Előzmény: szabcika (26690)
SiD- Creative Commons License 2008.06.05 0 0 26692

Szerintem bírnia kéne a strapát, masszív készülék. A tankja másfél literes, azt kéne néha töltögetni. Ha már kritikusan alacsony a vízszint, akkor nem enged főzni.

Van benne egy nagyobbacska műgyantás vízágyító patron, azt néha regenerálni kell sóoldatban, de használható a gép nélküle is.

Előzmény: szabcika (26690)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!