Keresés

Részletes keresés

KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 77
"ez a kövérség dolog nem durva diszkrimináció?
a tbc-t amúgy megértem. bár akkor az aids az miért engedélyezett?"


Én is kérdeztem. Azt válaszolták, hogy ez egy elv, miszerint eme index fölött már az illető egészségtelen életet folytat. Így ők nem kívánnak olyannak beutazást nyújtani aki még magára sem hajlandó vigyázni.

Amúgy ez a 35 ös BMI is elég "tág" határokat szab, mert pl egy 170 cm-es embernél ez cca 100 Kg.


Előzmény: Eavit (75)
Degeczi Creative Commons License 2007.03.24 0 0 76
"Repülőjegy ( oda vissza ) 280-330 000 Ft . Légitársaság függő. Az első mondjuk a Tajvani EVAIR, míg a második mondjuk a LUFTHANSA"

ez döbbenet, nem gondoltam volna...
a lufthansa.com-on néztem: Bp-ről bármelyik ausztrál városba is kérem (persze economy-n és egy irányba - hiszen dolgozni nem pár hétre menne az ember), akármilyen időpontot kérek is, 5700 Euro körüli árat hoz ki = 1,3M Ft körül!

ha azonban kérek visszautat is, akkor már 1300-1500 Euro (300-370e Ft) körüli árakat ír - fene se érti, hülyék ezek...
Előzmény: KenGuru 01 (68)
Eavit Creative Commons License 2007.03.24 0 0 75
ez a kövérség dolog nem durva diszkrimináció?
a tbc-t amúgy megértem. bár akkor az aids az miért engedélyezett?
Előzmény: KenGuru 01 (74)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 74
Húúúúúú !


Az 1 milla nagyon dúrva szervezésért ! Mondhatni rekord !!! Amúgy két olyan "tényező" van ami kizár egészségügyileg a letelepedésből .
Az egyik a TBC ( még AIDS-el is vándoroltak már be Ausztráliába ) A másik az extra túlsúly. Ez cca 35 ös BMI -nél van.

Előzmény: Törölt nick (72)
Eavit Creative Commons License 2007.03.24 0 0 73
te hajléktalan vagy? :)

tbc gyanús...nonsense ha fiatal és egészséges vagy (nem AIDS-es, immunhiányos, hajléktalan stb).
őrület.
Előzmény: Törölt nick (72)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 71
Hogy szól a pontosan a szakképesítést nyújtó papírod ?
Van más szakma amihez értesz, de esetleg nincs iskolád róla ,
Előzmény: Törölt nick (70)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 69
nem tudom mennyire rosszak / jók a thinkingaustralia árai, de nagyságrendi eltérés úgx látom nincs -"


Próbáld ki velük és megtudod. A harmadik legdrágább alternatva volt a 13 ból anno mikor én elkezdtem.


"ez mindenképp "fölégetek magam mögött mindent" játék, amitre nem könnyen szánja rá magát az ember..."


Ezt senki nem várja el tőled, és nem is kényszerít. A távolság nagy, de nem kell sem állampolgárságodtól, sem vagyontárgyaidtól megválni. Volt aki nem eladta a házát hanem hitelt vet fel rá, és úgy ment ki. Mondjuk ő is az első év végén eladta a házát és végleg kint maradt.



Előzmény: Degeczi (67)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 68
"a "tejelés" természetesen elsődlegesen az "ellés" szóhoz tartozott...

mindenesetre erre gondoltam, igen: simán közelíthet/elérhet 1M-t is egyetlen fő ügyintézése, és akkor hol van még az utazási költség (távolság: a repülőjegy is lazán 1M fölött van!) + némi kezdési tartalék

mindez már egyetlen személynél is jelentős összeg, családnál meg csak az "eladjuk a házat, autót" módszer játszik..."



Repülőjegy ( oda vissza ) 280-330 000 Ft . Légitársaság függő. Az első mondjuk a Tajvani EVAIR, míg a második mondjuk a LUFTHANSA.


Ahogy én számolom egy ember átlagosan ( repjegy nélkül ) 600-700 000 Ft ból jön ki. Egy család ehez a több papírmunka, és velejáró másolási, hitelesítési költségek miatt olyan 50 000 Ft többlettel számolhat.


Ha viszel magadal egy kezdő tökét az igen jól jön, mert az első napokat "túl kellélni míg meg tudod fogni a fonálvéget. DE ismerek olyat aki 1000 AUD-al a zsebébe jött ki, és ma háza , autója egzisztenciája van ( 3 év alatt ) és csak egy egyszerű munkás, nem valami szerencsés szerencselovag.


Előzmény: Degeczi (66)
Degeczi Creative Commons License 2007.03.24 0 0 67
"NEM SZEMÉLYENKÉNT kell a cca 300 000 Ft-os kitelepedési vízumdíjjat megfizetni, hanem csak EGYSZER"

ez teljesen tiszta volt - ezért nem is írtam oda, h "fejenként"...
nem tudom mennyire rosszak / jók a thinkingaustralia árai, de nagyságrendi eltérés úgx látom nincs - ez mindenképp "fölégetek magam mögött mindent" játék, amitre nem könnyen szánja rá magát az ember...
Előzmény: KenGuru 01 (65)
Degeczi Creative Commons License 2007.03.24 0 0 66
a "tejelés" természetesen elsődlegesen az "ellés" szóhoz tartozott...

mindenesetre erre gondoltam, igen: simán közelíthet/elérhet 1M-t is egyetlen fő ügyintézése, és akkor hol van még az utazási költség (távolság: a repülőjegy is lazán 1M fölött van!) + némi kezdési tartalék

mindez már egyetlen személynél is jelentős összeg, családnál meg csak az "eladjuk a házat, autót" módszer játszik...
Előzmény: KenGuru 01 (62)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 65
"erre is gondoltam kben
tavaly néztem egy ausztrál ügyintézést vállaló cégnél (asszem thinkingaustralia.com) költségeket - hát, brutálisak voltak:
vmi 300e Ft a vízumkérelemre, fejenként majd' 100e vmi orvosi felmérésre, ismét ennyi a tudásfelmérésre és végül kb 280e az ügyintéző cég díjazására... még egyedülállónak sem kevés, de ha egy család menne, teljes kifosztás"


Látod ! Látod ! Azért írtam, hogy szívesen segítek mert nem csak hogy nem mindegy hogy hol, kinél intézteted az ügyeid, hanem még rentgeted állhír is kering ami miatt sokan meg se próbálnak utánna nézni az ügyeknek, annyira reménytelennek látják. Pedig messze nem az.


Amúgy a korábbi anyagi felsorolásból az orvost kihagytam valóban. Ez minden 11 éven felüli gyereknek , és felnőtnek kell, és 15 000 Ft / fő ( ugye máris nem 100 000 Ft / fő )
A családi kivándorlásnál pedig NEM SZEMÉLYENKÉNT kell a cca 300 000 Ft-os kitelepedési vízumdíjjat megfizetni, hanem csak EGYSZER.


Még annyi hogy nem vagyok ügynök, és nem is tervezem hogy az legyek. Ha hagyod hogy segítsek akkor általam gyorsabban és olcsóbban tudsz kijutni. Ha nem hiszed szuverén jogod hogy neki vágj egyedül. De a fenti példa is mutatja, hogy egy rossz döntéssel több százezer forintod úszott volna el.





Előzmény: Degeczi (58)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 64
Előre is elnézést kérek a helyesírási hibákért de nagyon sietek, mivel elég sok levélre kell válaszolnom, és nem szeretnék senkinek "tipuslevelet, tipusválaszt " adni.
Így egy kicsit kapkodok. Kérlek nézzétek el nekem.

köszönöm.
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 63
Szia Eavit !


Levél ment !

Előzmény: Eavit (54)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 62
""Szerintem ellenék ott"

csak, ha tejelnél előbb..."


A kifejezés elég pejoratív. Ezért öntsünk tiszta vizet a pohárba.

A szakmai alapon történő kitelepedésnek ( magyar állampolgárságot nem érinti ) sajnos mint minden más dolognak itt a földön, vagy más orszá letelepedési vízumnak, vannak anyagi vonzatai. Ezek fixek, és előre tervezhetők

- Bevándorlási ügynök díjjazása

Talán ez a legfontosabb. Enek oka, hogy van olyan aki már lejáratta magát az Ausztrál bevándorláso hivatalnál, és a menedzseltjeire ferde szemel néznek. Ezen kívül az árak is nagy szórást mutatnak, és az sem mindegy hogy ezért mit vállal.
Én két emberrel voltam megelégedve a tapasztaltak, és hallottak alapján, és talán egy harmadik is.

- TRA Ez a rövidítése az Ausztrál szakmahonosító hivatalnak. Velük kell a szakmád, vagy gyakorlatod elfogadtatni. Ez 300 AUD ( 156 AUD / HUF az árfolyam ) + posta

- Fordítási díjak. Van amit te vagy ismerősöd is lefordíthat, de van amelyik fordítását csak minősített, és az Ausztráloknál jegyzett személy végezheti. Van aki ezért 5-10 000 Ft ot kér oldalanként, és sajnos van jó néhány oldal ! Van olyan ügynök aki meg a tiszteletdíhjja keretében megcsinálja.

- Másolási, hitelesítési díjjak.

- És maga a letelepedési vízum igénylésének díjja ami 1990 AUD.


Tehát ezek a költségek.


A fentiek nagy részét meg tudod spórolni egy kis rutinnal, segítséggel.

Egy példa : Van olyan ügynök aki 550 000 Ft ért végzi munkáját, és neked kell fordítani, és van olyan amelyik a fordítást is elvégzi, és 200 000 Ft ot kér.

Azért ez önmagában nagyon nem mindegy, és még van egy két lehetőség.

Előzmény: Degeczi (52)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 61
"Már megbocsáss, de azért az nem mindegy, hogy valaki odaszületett, ott nőtt fel és tudja mire kell vigyázni, hova nem szabad menni, melyik póktól/skorpiótól stb. kell félni és melyik csak félelmetes, mit tegyen, ha megmarja, és van aki Magyarországról kimegy oda dolgozni és olyan "szerencsés" hogy haza koporsóban jön mert nem mondta neki senki, hogy mire kell odafigyelni, vagy éjjel rámászik egy ilyen fekete randa dög és szivbajt kap.

Mondjuk arra kiváncsi lennék, hogy az ott élők hogyan védik azt ki, hogy álmukban ne csipje meg őket egy mérges pók vagy skorpió!

Márpedig a topiknyitó eléggé könnyedén vette a témát és csak annyit mondott, hogy igaz, hogy ott is vannak pókok, de Mo-n is vannak. Ezért is kérdeztem, hogy hol vannak Mo-n nagy, mérges pókok."


Szerintem túlragozod a témát. Ahogy írtam nem vagyok egy pókszaki, de cca 1500 az elmúlt 10 évben kivándorolt, vagy kint dolgozó magyar beszámolóját olvastam, melyeket direkt az oda kívánkozóknak írtak a benyomásaikról, tapasztalataikról, illetve a vigyázz erre, meg arra témakörben.

Pókokról egyik sem írt ! Rovar szinten a hangyák voltak megemlítve mint egyes helyeken a faházak pusztítói.



Magyarországon van európa egyik legnagyobb vipera kolóniája a Beregben, Somogyban, iletve még két helyen. Ennek ellenére nem csak hogy arról nem lehet hallani, hogy valaki meghalt volna ilyen marásban, de az is több mint túlzás lenne hogy az aki nem itt született az milyen veszélynek van kitéve ha ide jön.


szerintem .
Előzmény: kalambo (51)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 60
Szia Kalambo !


Nem értek a pókokhoz, de az apósom a Magyar Rovartani Társaság tagja. Kis időt kérek és konkrétabban utánna járok a témának.

Amúgy lehet én nem voltam pontos, de nem azt akartam írni, hogy olyan pókok vannak Ausztráliában, mint itt Európában, hanem hogy mint az öreg kontinensen, úgy ott is van "pókosabb, és póktalanabb" terület.


:-)))
Előzmény: kalambo (49)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 59
""...és csak átlagos körülményekkel rendelkezel, ..." - Megtennéd kérlek, hogy kifejted bôvebben, mit értesz ezen?"


Egyedülálló, vagy házas vagy
Van szakmád
Szeretnél dolgozni és abból megélni
nem múltál el 45 éves ( de inkább 40, de fölötte sem lehetetlen )
Ha nem beszélsz angolul akkor hajlandó vagy megtanulni ( ebben is segítek )
Szeretnél normális közegben, jól élni.

Előzmény: Zak (48)
Degeczi Creative Commons License 2007.03.24 0 0 58
erre is gondoltam kben
tavaly néztem egy ausztrál ügyintézést vállaló cégnél (asszem thinkingaustralia.com) költségeket - hát, brutálisak voltak:
vmi 300e Ft a vízumkérelemre, fejenként majd' 100e vmi orvosi felmérésre, ismét ennyi a tudásfelmérésre és végül kb 280e az ügyintéző cég díjazására... még egyedülállónak sem kevés, de ha egy család menne, teljes kifosztás
Előzmény: fokhagymabors (56)
Eavit Creative Commons License 2007.03.24 0 0 57
én még sose. :D

na eriggy kapálni, különben nem lesz kertész képesítésed.
Előzmény: fokhagymabors (56)
fokhagymabors Creative Commons License 2007.03.24 0 0 56
bár nem akarok rosszmájú lenni, de szerintem hamarosan a tejelés is szóba kellene hogy kerüljön... elvégre Krisztus koporsóját még Ausztráliában sem... pláne az oda kijutást.
Előzmény: Degeczi (52)
fokhagymabors Creative Commons License 2007.03.24 0 0 55
elég legyen vicceskéim! ti még nem írtatok el semmit?
Eavit Creative Commons License 2007.03.24 0 0 54
előbb ellene különben is, utána tejelne.
Előzmény: Degeczi (52)
Eavit Creative Commons License 2007.03.24 0 0 53
vagy legalábbis jókis gyapja vóna. :)
Előzmény: Degeczi (52)
Degeczi Creative Commons License 2007.03.24 0 0 52
"Szerintem ellenék ott"

csak, ha tejelnél előbb...
Előzmény: fokhagymabors (50)
kalambo Creative Commons License 2007.03.24 0 0 51

de mégis élnek ott emberek:-)) aki fél tőlük, ne menjen oda, ilyen egyszerű.

 

Már megbocsáss, de azért az nem mindegy, hogy valaki odaszületett, ott nőtt fel és tudja mire kell vigyázni, hova nem szabad menni, melyik póktól/skorpiótól stb. kell félni és melyik csak félelmetes, mit tegyen, ha megmarja, és van aki Magyarországról kimegy oda dolgozni és olyan "szerencsés" hogy haza koporsóban jön mert nem mondta neki senki, hogy mire kell odafigyelni, vagy éjjel rámászik egy ilyen fekete randa dög és szivbajt kap. 

 

Mondjuk arra kiváncsi lennék, hogy az ott élők hogyan védik azt ki, hogy álmukban ne csipje meg őket egy mérges pók vagy skorpió!

 

Márpedig a topiknyitó eléggé könnyedén vette a témát és csak annyit mondott, hogy igaz, hogy ott is vannak pókok, de Mo-n is vannak. Ezért is kérdeztem, hogy hol vannak Mo-n nagy, mérges pókok.

 

Ja és a horvátországban élő fekete özvegy nem azonos az amerikai fekete özveggyel, ugyanis az európai "változat" nem mérgespók.

Előzmény: fokhagymabors (50)
fokhagymabors Creative Commons License 2007.03.24 0 0 50

ez igaz tényleg, hogy Ausztráliában van az egy főre eső legtöbb gyilkos hüllő, pók és egyéb szeretetreméltó állat, de mégis élnek ott emberek:-)) aki fél tőlük, ne menjen oda, ilyen egyszerű.

 

Ausztráliában a csillagos égbolt is sokkal szebb, mint az északi féltekén, bár ez szerintem rajtam kívül keveseket hoz lázba:-) Szerintem ellenék ott...

Előzmény: kalambo (49)
kalambo Creative Commons License 2007.03.24 0 0 49

Mondjuk pók, mint európában mindenhol, így Ausztráliában is megtalálható.

Ne haragudj, komolyan nem akarok beleszólni, de nem hiszem, hogy ilyen pókok vannak Európában, azon belül pedig Magyarországon.

Mert ha te ilyeneket láttál Magyarországon, akkor én egy másik Magyarországon élhetek...

 

És ha alaposan elolvastad volna, amit írt a hozzászóló, akkor láthatnád, hogy ő a nagy mérges pókoktól fél és nem a kaszáspóktól.

 

 

Előzmény: KenGuru 01 (35)
Zak Creative Commons License 2007.03.24 0 0 48
"...és csak átlagos körülményekkel rendelkezel, ..." - Megtennéd kérlek, hogy kifejted bôvebben, mit értesz ezen?
Előzmény: KenGuru 01 (46)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 47
Itt van pár fotó ami az Ausztrálii KÖZNAPI viszonyokat, florát, faunát mutatja be. Ezek nem valami extrák ott, hanem a mindennapok szerves részei.
Nem gondolom hogy Kanada a jegesmacin kívül tudna valamit ezekkel szemben felmutatni.

:-)


Fotókon az átlagos életkörülményeket, illetve természeti környezetet láthatod. No meg egy kis meló utáni pecázás hangulatát is le lehet venni.

Előzmény: nyman (45)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 46
Szervusz nyman

Hogy mi a különbség Kanada, meg Ausztrália között ? Hát rentgeteg. Vannak előnyök, és hátrányok egyaránt.

Ami szerintem döntő az két dolog. Az egyik a klíma. Akár mennyire nem tűnik fontosnak, igen is meghatározó, hogy az ember milyen klimatikus viszonyok, között él. Elég arra gondolni, hogy milyen depressziós az ország idehaza télen. Alapjaiban határozza meg a hangulatot.
Tudom ezt meg lehet részben szokni, de ha már valamit meg kell szokni akkor az a jó legyen. Ausztrália ebből a szempontból nagyon jó alternatívákat kíván. Az északi ( egyenlítőhöz közelebb eső részén ) trópusi időjárás az uralkodó, ha valaki ezt szereti. De megtalálható a mérsékelt égövi klíma is szép számmal. Pl Sydneiben a tenger közelsége miatt kellemesen meleg, és egyben olyan páratartalmú a levegő, hogy sok európából oda utazó arról tesz említést hogy nem kell használnia a bőrápolóját, mert nem szárad ki a bőre. A kemény tél olyan mint nállunk a tavasz. Ezért is NINCS fűtés .
Egy külön élmény amikor reggel színpompás papagályok "üdvözölnek" az erkélyeden, ami ott általános jelenség, de az ember mindíg elcsodálkozik rajta.

A másik hatalmas előnye Ausztráliának az a munkalehetőség, megélhetés. Ha bent vagy az országban ( és nem mint túrista ) akkor nagyon könnyű alkalmi, de egzisztenci teremtő munkát is találni. Dolgozni itt is kell, mert nincs kolbászból a kerítés, és nem hülyék az itteniek, de a kreatív, magyar munkás itt nagyon hamar kiemelkedik. Ha leszáltál a repülőről és csak átlagos körülményekkel rendelkezel, akkor garantált hogy egy héten belül van állásád, melyet több lehetőség közzül választottál ki, van szállásod, bérelt lakásod, és elkezdheted az életedet szervezni.

Az utazás !

Kanada, USA valóban közelebb van kilóméterben számolva mint Ausztrália. Azonban valahogy még sem annyira nagy a különbség. Ennek oka az, hogy ha az ember utazik akor úgy is az egy napjába kerül.

Reggel fel kel, kimegy a reptérre, becsekkol, felszál repül, átszál ( vagy nem ), leszáll, haza, vagy szállodába megy, és lefekszik. Ez egy nap !

Ausztráliából az út Bp-re 23-27 óra. Azonban itt az alvást nem a szállodában, hanem a gépen tudod megejteni. Ami nagyobb alkalmazkodást igényel az az időzónák, mert pl Sydnei 8-10 órára van Bp-től.

Még annyi hogy hivatalosan "vak" a bevándorlási rendszere Ausztráliának, de érdekes módon hosszú ideje az ázsiai lakosság aránya 4-6 % körül marad. Inkább európai embereket csalogatnak magukhoz. Pl magyarokat.
Előzmény: nyman (45)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!