Keresés

Részletes keresés

Mona7205 Creative Commons License 2019.05.14 0 0 6514

Sziasztok,

 

Ha senki, akkor leírom én a tapasztalatom.

Sok sok éve szenvedtem már 4-es fokozat, nagyon jó, hogy végre rávettem magam. Cegléden csináltattam a kórházba, de csak és kizárólag Dr. Király László főorvos foglalkozok hal-rar eljárással. Csak ajánlani tudom! 

A műtét spinális érzéstelenítéssel működött. Na itt hívnám fel mindenki figyelmét, hogy bárki barmit mond 24 óráig ne keljen fel!!!! Sajnos egyébként is migrénes vagyok, de a műtétet követő 2. nap a legnagyobb problémám a mellékhatásként okozott fejgörcs volt ami 3 napig tartott, iszonyú fájdalom!!! 

A műtétet estéjén volt némi fájdalom de gyógyszerrel csökkenthető volt. Másnap reggel volt székletem nem éreztem semmi különösebb fájdalmat inkább kicsit csípő viszkető érzést. 2. nap mehettem haza, továbbra sem volt erős fájdalom inkább azt mondanám húzó érzèseim voltak, lehet ezt a varrások miatt éreztem. Fajdalomcsillapítót kb 5 napig szedtem 1x1 Brexin.

Műtét után egy héttel elkezdődött a menstruáció, sajnos ez egy aranyérrel szenvedő nőnél dupla áldás, mert olyankor az is előjön és baromira fáj. Nem számítottam rá, de ez sajnos most is bekövetkezett. Gondolom a varrás hatására feszült szokatlanul kemény volt és irtózatosan fájt. Semmi nem használt csak a meleg fürdő. Ez eltartott 2 napig azóta fokozatosan csökkent a fájdalom és szèpen húzódik vissza. Az orvosom azt mondta sajnos ez előfordul, idő kell míg visszarendeződik minden a helyére. 

Tehát az én tapasztalatom a mellekhatásként előjött migrént és a menstruáció okozta kitüremkedést leszámítva, ami másnál nem biztos, hogy gondot okozna, nagyon meg vagyok elégedve!!!!!

Egy szobában voltam egy szikés műtét alatt áteső hölggyel, óriási volt kettőnk állapota közt a különbség.

Pénteken lesz 3 hete hogy műtöttek, ma már vezetni fogok!

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6513)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.05.12 0 0 6513

Helló!

 

Erről csak olvastam.

Kérdezném hogy neked bejött és hol csinálták?

Köszi.

Előzmény: Mona7205 (6510)
bonap arte Creative Commons License 2019.05.12 0 0 6512

Már sokszor leírtuk itt. A szikés műtét a legjobb eredményű. Azután is fáj, de szépen begyógyul. És ha kell akkor el kell menni egy másik országrészbe ha ott van egy igazán ajánlott és hozzáértő orvos.

Ha valaki hosszú évek, tízévek óta szenved vele és tartogatja az adjon magának egy esélyt és hallgasson a segítő ajánlásra. Ha valamelyik műtét fajta nem ajánlott és sok panasz van rá utólag azt ne erőltessük.

Mindegyik műtét után hetekig tart a felépülés de nem mindegy, hogy sikeres lesz-e vagy további szenvedés várható.

Noraelo7 Creative Commons License 2019.05.12 0 0 6511

Sziasztok!Március elején volt lézeres aranyér műtétem.Volt 1 külső is amit szintén egy műtéttel levettek.Az első két hét iszonyú fájdalmas volt,de azt gondoltam az idő ahogy múlik csak jobb lehet.Azóta eltelt 9 hét,a fájdalmaim nem múltak.Ha elmegyek WC -re utána elviselhetetlen a fájdalom és mindig vérzik,hiába lágy a székletem.A végbél környékén kinövések lettek amik nagyon fájnak.Mindig van barnás váladékozás,amire nem kaptam semmit.Hetente mentem vissza,a panaszaimmal.Az orvosom szerint ez nem gond ,legyek türelmes,majd elmúlik...?!Bejelentkeztem egy másik orvoshoz,1 hét múlva kaptam időpontot... valakinek esteleg volt ilyen tapasztalata??Válaszokat előre is köszönöm.

Előzmény: Mona7205 (6510)
Mona7205 Creative Commons License 2019.05.11 0 0 6510

Szép napot!

2 hete voltam hal-rar műtéten. Van itt valaki, akivel tapasztalatot tudok cserélni?

bonap arte Creative Commons License 2019.05.10 0 0 6509
Ne aggódj...3 hét kevés a teljes gyógyuláshoz. A duzzanat fokozatosan el fog lapulni. Napi 1 kanál parafin olajat szedjél. Ez nagyban megkönnyíti a székelést. Mindig mosd meg utána és vazelinnel finoman kend be. Ez megnyugtatja és nem dörzsölődik, kellemesebb tőle, és nem viszket. Ez fontos.
Előzmény: b198atti168 (6508)
b198atti168 Creative Commons License 2019.05.10 0 0 6508

Sziasztok, egy kis tanács kellene. Három hete volt aranyér műtétem, már nem vérzik, nagyon viszket, de még mindig fáj ha elmegyek wc-re, mikorra kell elmúlnia a fájdalomnak kb ? Plusz mintha még mindig lenne aranyerem csak kisebb mint a műtét ellőtt volt, vagy ez csak a műtéti duzzanat még? Plusz félek hogy össze szűkül ahogy gyógyul, de nem tudom pontosan hogy tényleg kezd szűkülni és azért fáj de  a műtét óta elég puha a székletem.

Köszönöm a válaszokat előre is. (Kicsit kezdek beparázni)

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.05.10 0 0 6507

Helló!

 

Tud valaki megoldást belső aranyérre szikén, lézeren, botoxon kívül?

 

Köszi.

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.04.27 0 0 6506

Helló!

Azért kérdezd meg mit javasol az orvos.

Minden ember egyedi, ami egyiknek nem jó a másiknak bejön.

Ráadásul lehet a páciens öreg, cukros, szed vérhígítót stb.

Előzmény: Törölt nick (6505)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.27 0 0 6505

Értem, köszi! Maradok akkor a klasszikus módszernél.

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6504)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.04.23 0 0 6504

Szerintem függ attól is hol van.

A lézernél elhalnak a szövetek és ott nem lesz rugalmas a bőr.

Pl ha olyan helyen van ahol tágulni kell a kimenethez ott esetleg szakadhat.

Előzmény: Törölt nick (6503)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.22 0 0 6503
Előzmény: Törölt nick (6502)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.22 0 0 6502

Üdv mindenkinek! A Kecskeméti L33 medicallal van valakinek tapasztalata? Egy ránézésre 4es szintű szörnytől kéne megszabadulnom, műtéten gondolkozom.

 

A topikot olvasgatva látom, a lézeres eljárást nem javasolják - de számomra nem világos, hogy csak egy-két konkrét orvos "csinálja rosszul" a lézeres műtétet, vagy alapvetően van baj a módszerrel?

bonap arte Creative Commons License 2019.04.17 0 0 6501
Ha van elektromos melegítőpárnád akkor wc után ülj rá nyugodtan. Sokkal hamarabb múlik a fájdalom. És wc után jobb ha meleg vízzel letusolod és vékonyan bekened vazelinnel. Így nem dörzsölődik és jobb a komfortérzet.
Előzmény: dakobacsi86 (6500)
dakobacsi86 Creative Commons License 2019.04.17 0 0 6500

Valahogy csak átvészelem, de egyre jobban zavar  :)  Köszi,  Fortedolom van , nyomom akkor neki, mást nem tudok csinálni.
Paraffin olajat is elkezdtem esténként egy kis adaggal

Előzmény: bonap arte (6499)
bonap arte Creative Commons License 2019.04.16 0 0 6499
Fortedol tablettát irass fel és napi 1 vagy két szemet szedjél. Gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító. Egy hónap után még érezni fogod ha nem szedsz rá semmit.
Ha sokat ülsz akkor nincs rendes vérkeringés a seggedben ezért a gyúgyulás is hosszabb.
Előzmény: dakobacsi86 (6498)
dakobacsi86 Creative Commons License 2019.04.16 0 0 6498

Azzal a kérdéssel zavarnám meg még a kedves sorstársakat hogy műtét után meddig normális jelenség hogy a reggeli "nagy" dolog után pár órát fájdogál a seb? Elviselhető de azért érezhető fájdalom.
Most múlt el egy hónapja hogy megvolt a műtétem és mint pár nappal előbb írtam a meló végett ücsörögnöm kell.
Hátráltatja ez a gyógyulást? Az orvosom annyit tanácsolt hogy ha lehet mozogjak többet a munkahelyen. 

 

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.04.16 0 0 6497

Helló4

 

Volt itt valaki, akinek a gyűrűzése leesett és egy seb lett a helyén.

Ha utána nézel tán rátalálsz.

Előzmény: Süti098 (6494)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.04.16 0 0 6496

Kösz hogy megírtad.

Remélem tartós lesz.

Most nekem is minden okés.

Remélem máskor is írsz ide, ha változás állna be.

Előzmény: kundof2 (6495)
kundof2 Creative Commons License 2019.04.14 0 0 6495

Szia!

Igen megkaptam, azóta nincs semmi panaszom, több, mint 1 hónapja. Remélem így is marad.

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6486)
Süti098 Creative Commons License 2019.04.14 0 0 6494

Sziasztok!

Pár napja estem át egy gyűrűzésen. Vérzett és fájt másnap, harmadnap szintên, ezért visszamentem, ahol kiderült, hogy lejjebb csúszott a gyűrű, nincs mit tenni, ez már így nem tud leesni, újra gyűrűzni sem lehet. Most tanácstalan vagyok, műteni akarják, kivágni... attól meg félek. Azóta is fáj. Valakinek volt hasonló "élményben" rêsze?

dakobacsi86 Creative Commons License 2019.04.12 0 0 6493

Köszi a tippet, lehet hogy teszek vele egy próbát

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6492)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.04.11 0 0 6492

Helló.

Mivel dolgozol kipróbálhatod az 1 evő kanál paraffint, amíg a sebed be nem gyógyul.

Általában hosszú ideig nem ajánlják mert a belek renyhülnek. Kb 2 hetet javasolnak.

Viszont próbálhatod kezdetnek teás kanállal is és ha nincs jó eredmény utána evő kanál.

Előzmény: dakobacsi86 (6491)
dakobacsi86 Creative Commons License 2019.04.11 0 1 6491

Szia. Igen, reggelente wc utan még fajdogal par orat de kibirhato. Valaki azt mondta hogy koran mentem vissza a munkaba, nem ucsoroghetnek. Sajnos tobb idot nem tudtam rehabon lenni, vart a munka. Köszönöm a hozzászólásod, kicsit megnyugtat. Probalok figyelni az etrendre. Üdv

Előzmény: bonap arte (6490)
bonap arte Creative Commons License 2019.04.11 0 0 6490

Nem kell aggódnod. Lesz még párszor minimális vérzés. Ügyelj az étrendre, sok folyadék, nagyon fűszeres, csípős kaját ne egyél. Hidegre ne ülj. Wcre akkor menj amikor már valóban kell, ha nem megy ne erőltesd.

Az 1 hónap gyógyulás még kevés. Majd amikor már teljesen elmúlik az érzés. 

Előzmény: dakobacsi86 (6489)
dakobacsi86 Creative Commons License 2019.04.11 0 0 6489

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni aki járt már hasonló cipőben, lassan 1 hónapja műtöttek belső aranyérrel, az ez utáni napokat nem részletezném előttem már jó páran leírták. Kb 2 hét után viszonylag erőre is kaptam felgyorsult a gyógyulásom.
Jó egy hete visszaálltam a munkába ( kb két és fél hetet voltam táppénzen) ülő munka, fizikai terhelésnek nem vagyok kitéve.
Popi párnán ücsörgök ha tehetem mozgok de ezek ellenére is a héten 2x is volt egy kis vérzésem székelés után ( detralexet szedem) A műtét után kb 1 hétig volt jellemző a vérzés utána teljesen megszűnt. Kezdek aggódni a dolog miatt, lehet túl korán jöttem vissza dolgozni? Nem volt ideje összeforrni a sebnek? Étkezésemre odafigyelek, víz rostok stb. Vagy kb 1 hónap után egy kis vérzés még beleférhet? Köszönöm szépen !

Gorsiborsi Creative Commons License 2019.04.11 0 0 6488

Kb. 4 hónapig használtam paraffin olajat, este 1 evőkanállal. kamu, hogy baja lesz tőle az embernek. Vérképemmel se volt semmi. Bár ha van más megoldás székletlazításra, akkor érdemes mást próbálni, de a laktuóztól felfújódtam, az útifűmaghéjtól beállít és bekeményedett a székletem. A tablettáktól hasmenésem lett..

Szóval ha nincs más, hiába mondják hogy gáz hosszútávon, akkor hát nincs más.. De azóta átálltam a hunyadi vízre, kb fél vagy 1 deci mennyiséget szoktam felhigítva meginni esténként, és tökre rendben van tőle a székletem meg az emésztésem. Ezzel is szoktam szüneteket tartani. Paraffint már nem használok.

 

Egyébként a repedésem azóta tökéletesen meggyógyult, ajánlom a Gastromedes Ónody Doktorurat mindenkinek.

Viszont felfáztam a hétvégén, és előjött a semmiből egy trombotizált aranyér, most kedden SOS-ben felvágta a helyi sebész, kiszedett belőle két vérrögöt. Öröm íz ürömben, hogy ez legalább nem a gátam oldalán, hanem az átellenes oldalon, így nem fáj annyira. Kutyafüle a repedéshez képest.

 

Aztán azóta kenegetem reparonnal, ma kell elkezdenem kúpozni, mert maga a pici aranyér az ott maradt. 

Remélem magától elmúlik, ha nem, akkor meg köv. hét szerdán megmondja a doki, hogy mi legyen. Felőlem ki is vághatják. 

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6400)
lasaguilas71 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 6487

Sziasztok 

TamásD hez lenne kérdésem. Két évvel ezelőtt Jött már ki külső aranyerem, akkor elmentem proktológushoz, volt végbéltükrözés is és azt mondta hogy ha újból előjön akkor menjek vissza. Most két napja tapasztalom amikor is volt egy pár napig tartó székrekedésem hogy ismét előjött és nagyobb most mint egy borsószem. Akkor egy napig lüktetett és s az ülés is nehezemre esett ugyanis ülőmunkát végzek. Kenem Sperti krémmel és a házi orvos által felírt gyógyszertári kúpot használom. Diozmin Heszperidin kapszulát szedek 2.napja napi 3x2-t. Kérdésem az hogy legyek még pár napig türelemmel hátha visszahúzódik? (48 éves vagyok amúgy). Köszönöm a gyors választ! 

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.03.28 0 0 6486

Helló!

Írtad megkaptad a botox-t, no ettől elmúlt a pecsételő vérzés és mennyi ideig tart a hatás?

Azért kérdem mert akik az arcukra, ide-oda kapták, mint ha egy idő után berosálna ahová adták.

Előzmény: kundof2 (6477)
bonap arte Creative Commons License 2019.03.23 0 0 6485
Mosonmagyaróvár, Karolina kórház, Dr. Wellner István sebészeti főorvos. TB-re is lelkiismeretesen megcsinálja. Elismert szakorvos.
Előzmény: Kingaanya (6483)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!