Keresés

Részletes keresés

forraslajos Creative Commons License 2013.07.26 0 0 16973

amiket itt sok rég jelenlevő szaki emleget. van mögöttük pár év tapasztalat és nem véletlen azzal dolgoznak,amivel.

ők már régebb óta tudják, hogy olcsó profillal le lehet tarolni egy-két szezont,de aztán cégnevet és székhelyet kell váltani, vagy csak akkor kimenni garanciázni,ha a megrendelő már fogyasztóvédelemmel fenyegetőzik.

 

tegnap hallottam egy megrendelőnél,hogy  a válasz egy miskolci cég képviselőjétől arra a kérdésre, hogy "nem fél a bötröntől?" az volt a válasz, hogy már ült 3.5 évet vácon, úgyhogy nem. "csak" 75ezerrel húzták le a hölgyet. a szomszédot 160-nal.

Előzmény: __ati__ (16971)
ganser Creative Commons License 2013.07.26 0 0 16972

Én Miskolc környékén tudok neked ajánlani olyan gyártót akiért tüzbe tenném a kezemet.Keress meg privátban és megadom az elérhatőségét.

Előzmény: Kata` (16968)
__ati__ Creative Commons License 2013.07.26 0 0 16971

Köszönöm a választ, pont erre gondoltam ilyen tapasztaloatokra. Ha nem ez a két márkáról lenne szó akkor te mit ajánlanál ? Persze nem horribilis prémium ablakokra gondolok, hanem ésszerű ár/minőség.

Előzmény: forraslajos (16944)
baramba Creative Commons License 2013.07.26 0 0 16970

A madaras áruházban van egy ablakos, én róluk jókat hallottam.

Egyébként bárkit választasz közöld az igényeidet, ha előre tudják jobban fognak figyelni a részletekre.

nem utólsó sorban, mielőtt távoznak a mesterek (felveszik a pénzt) vedd át a munkát, ellenőrizd mindent a megállapodásotok szerint csináltak-e meg. Amíg nálad van a pénz biztos ki fogják javítani, ha esetleg hibáztak.

 

"Ja!- még valami"

 

Kérd és őrizd meg az ablak hőszigetelési mutatóit igazoló dokumentumokat, esetleg kérj külön gyártói nyilatkozatot is erről. jelenleg az 1.0-ás üveggel szerelt ablakok tudják a megfelelő értékeket. Az esetben, ha tudod az előírt paramétereket igazolni nem kérhetik, hogy újra cseréld ki.

Én azt javaslom válaszd egyik nagy magyar gyártó termékét (Hevestherm, Premier, Fenstherm), ők valószínűleg évek múlva is a piacon lesznek, és ha esetleg szigorodnak az  előírások, egy üvegcserét követően (ezért persze fizetni kell majd) tudják prezentálni és igazolni a megfelelő paramétereket.

Ha már most 3 rétegű üveget választasz valószínűleg nem kell üveget cserélni, bármikor is indul panelprogram, persze a hőszigetelési paramétereket igazolni akkor is tudnod kell.

Előzmény: Kata` (16968)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.26 0 0 16969

legalább 5 kamrás, 70 mm-es legyen 1.0-ás üveggel. az a minimum panelbe is.

 

miskolcon sajna senkit nem ismerek,akit nyugodt szívvel tudnék ajánlani. csak olyat, akit nem. dolgozott pesten is pár miskolci cég,de sok jót nem hallottam róluk, illetve láttam a munkájukat. nem irigyellek,ha ezekbe beleszaladsz.

Előzmény: Kata` (16968)
Kata` Creative Commons License 2013.07.26 0 0 16968

Sziasztok!

 

Én miskolci vagyok, és annyit szeretnék kérdezni, hogy tudna-e ajánlani, ismer-e valaki olyan céget/vállalkozót, akivel itt, ezen a környéken érdemes ablakot cseréltetni. Az "érdemes" alatt csak annyit értek, hogy igazi, jó mesteremberek legyenek, és ne egy ganajmunka legyen, amit csinálnak. Négy-öt éve két ablakomat (a nagyszobait és konyhait) kicseréltettem, de... hát, elég pocsék és vacak, ami utána van és látok... :( a belső párkányom lejt, egy pohár, egy toll, semmi nem marad meg rajta, ha lehajolok, a beton és a párkány közt rés van, a nagyszobánál ha esik az eső, a tapéta egy jó részen jól el is ázik végig lefele a falon, kívülről a kiszedett régi ablak helyén csúnya a felső részen a beton, ilyesmi.. - én nem vagyok szakértő, de szerintem ez nem egy szép munka.. :(

 

Szóval, ha valaki tudna egy megbízható nevet ajánlani, nagyon megköszönném.

 

Ja! - még valami.

 

Hallottam, hogy úgy is jártak már emberek, hogy panelprogramnál közölték velük, hogy hiába van új ablakuk, azokat is ki kell cserélni, merthogy "nem olyanok", mint amit a panelprogramnál tesznek be! Létezik valami olyan típus, amire vigyázni, figyelni kell? Mert azért ez viszont drága luxus, hogy frissen kicserélt ablakokat (még ha 4-5-6 éve volt is) újra kidobasson az ember. A mi házunk sem panelprogramos még, de nagyon nem szeretnék így járni, ha esetleg majd az lesz.

forraslajos Creative Commons License 2013.07.26 0 0 16967

akár igaz is lehet a stat. amennyiben a kereskedő nem átallja jó minőségűnek nevezni a hulladék osztályú ablakait. pedig teszi, mert a kedves vevő honnan szerzi az infót...? hát a kereskedőtől. ez alapján pedig pl. az iglo profil egyszerűen fantasztikus.:)

Előzmény: fgcs (16965)
kiss_atti Creative Commons License 2013.07.26 0 0 16966

Na puff,

 

ennyit érnek a statisztikák és a közvélemény kutatások..

:-))))

Előzmény: fgcs (16965)
fgcs Creative Commons License 2013.07.26 0 0 16965

Bárcsak igaz lenne...

kiss_atti Creative Commons License 2013.07.25 0 0 16964

Elnézést,

 

azt hittem normális az ablak.

Előzmény: Dalnoki (16955)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.25 0 0 16963

lehetne,de kizártnak tartom, hogy aki roplasto-t forgalmaz, ne 20x40x2-3-as vagy 30x30x2-3-as zártszelvényt alkalmazna a listaáron nettó 8-12.000 ft / fm-be kerülő dilatációs vagy statikai soroló helyett...

Előzmény: ganser (16961)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.25 0 0 16962

az egy H soroló,mert a roplasto-t az istenért sem lehet rejtett sorolóval úgy megcsinálni, hogy rés nélkül összepasszoljon a két tokprofil. illetve lehet,de ahhoz kevés egy 240-es erkélyajtót 4 helyen összecsavarozni.

 

 

lehet kapni dekorosoknál 1vagy 1.5 mm-es műanyaglemezt (vagy szintén a metalloglobusnál-ez a drágább,mert még porszóratni is kell) 1 vagy 1.5 mm-es alumínium lemezt. abból kell kb 3 centi széles csíkokat vágatni (alu esetén aztán mehet a porszórás,különös figeylemmel az élét illetően,ugyanis az fog kilátszani) és a redőnyláb alá ragasztani, hogy egy szintbe kerüljön a redőnyláb két oldala és tádá...! mehet egymás mellé a redőny rés nélkül. egyébként ha szépen a redőnylábra ragasztja a redőnyös (akár az előző,alu C profilos megoldásnál is), akkor méregetni se kell, hogy hova ragassza. :)

Előzmény: Dalnoki (16960)
ganser Creative Commons License 2013.07.25 0 0 16961

Dilatációs sorolás van benne.Preciz ember volt a felmérő-gyártó-szerelö.Ne piszkáld,kell bele.Hézeg lesz a redőnyök között????

Ilyenkor szoktam mondani hogy valamelyik ujjad meg kell harapni......

Előzmény: Dalnoki (16960)
Dalnoki Creative Commons License 2013.07.25 0 0 16960

Lenne még egy kérdésem. Úgy látom te vágod a témát!!!

Az erkélyajtó és a mellette lévő ablak összetételénél van valami, amire azt hittem, hogy takaróléc, de a férjem azt mondja, hogy nem az, ezért nem lehet leszedni. Amikor szerelték azt mondta egy H alakú valamit tettek a kettő közé, ebbe csúsztatták az ajtót és az ablakot és ennek a "szárait" látom kívül ill. belül a 2 nyílászáró között. (Remélem érthető). Már a 2. redőnyös mondja azt nekem, hogy emiatt az erkélyajtó és az ablak redőnye között 2 cm rést kell hagyni. Hogy néz már az ki???? Ezt te hogy oldanád meg?

Előzmény: forraslajos (16958)
Dalnoki Creative Commons License 2013.07.25 0 0 16959

Köszi az ötletet, ennek utánanézek. Egyébként az ablakom tényleg olyan, ahogy írtad, 80mm-es, de az osztás csak 70-es.

Előzmény: forraslajos (16958)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.25 0 0 16958

francba... :D

 

szóval ha  a belső oldalon is el akarod tüntetni a hézagot, a metalloglobus-nál szoktam venni 10x10x1 vagy 15x15x1.5 mm keresztmetszetű alu C profilt, telibe porszóratom RAL 9016 fehér színre és azzal tömöm ki a hézagot (bejelölni a redőny helyét és kétoldalas ragasztószalaggal felragasztani, plusz a redőnycsavarok megfogják,sose jön le),ami mindjárt távtartóként is megállja a helyét...

 

a kartársaknak is szívesen..:D

Előzmény: forraslajos (16956)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.25 0 0 16957

ja,azért kérdezd meg,ez a műtét mennyibe kerülne (ha egyáltalán hajlandó vagy így megoldani),mert lehet, hogy csak 10.000-rel lesz olcsóbb,mint egy teli palástos motoros redőny... az meg azért elég menő. :)

Előzmény: Dalnoki (16955)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.25 0 0 16956

akkor valszeg roplasto ablakot teccett rendelni, ahol szívesen alkalmazzák a 70-es rendszer osztóját a 80 mm-es rendszerhez - mert olcsóbb.

 

a redőnyös nyugodtan vegyen távtartókat (alucső is megteszi,de egy redőnyösnek ez miért nem jut eszébe...???),azon keresztül csavarozza fel a redőnylábakat, aztán oldalt 30 mm-es takaróléccel le kell takarni és tádá...! jó,a tok íves része meg a takaró között kicsit kell reszelni a takarólécet aztán kell némi sziloplaszt,de más megoldás nincs. egyébként ha a távtartó fehér alucső (esetleg barkács- vagy bútoralkatrész-boltban találsz ilyesmi műanyag ütközőt vagy akármit) és pontosan van szabva, nem is néz ki bénán akkor sem,ha nincs letakarva.

Előzmény: Dalnoki (16955)
Dalnoki Creative Commons License 2013.07.25 0 0 16955

Ez nem váltószárnyas ablak. A tokosztó nincs a külső síkra kitéve.:(

Előzmény: kiss_atti (16954)
kiss_atti Creative Commons License 2013.07.25 0 0 16954

Egy, osztatlan palástot kell gyártani.

Teccett volna előre gondolkodni - és tokosztós ablakot kérni a váltószárnyas helyett -, ha külön-külön kellett volna működtetni a redőnypalástot.

:-)))

Előzmény: Dalnoki (16952)
Dalnoki Creative Commons License 2013.07.25 0 0 16953

Eszembe jutott még egy kérdés.

Az ablak és a mellette lévő erkélyajtó közötti takarólecet le szabad venni? Van valami funkciója vagy csak esztétikai? A redőnyösök emiatt 2 cm rést akarnak hagyni az ablak és erkély redőnye között. Hát ez elég csúnya lenne...

Dalnoki Creative Commons License 2013.07.25 0 0 16952

Tudom nem teljesen ide illik a kérdésem, de hátha...

 

Nyílászáróimra alumínium redőnyt szeretnék tenni. Van egy olyan problémám, hogy mivel nagyok az ablakok, középen meg vannak osztva, de sajnos az osztó kívülről kb. 1,5 cm-rel beljebb van az ablakkeret síkjától. A redőnyt is szeretném megosztani, de a redőnyös azt mondta, hogy így csúnya lesz, mert nem tud a résbe semmit tenni (ablak osztó és középső redőnyláb közé). Hogy szokták ezt megoldani?

Minden segítséget előre is köszönök.

Gepesz35 Creative Commons License 2013.07.25 0 0 16951

Üdv!Valaki tudna véleményt mondani a következő ablakrol,Gealan S 8000 6 légkamrás három sor üvegezés.

ganser Creative Commons License 2013.07.25 0 0 16950

Bocsánat a késedelmes válaszért de nem voltam idehaza.

A helyes oldal:  http://feherzrt.hu/feher-ablak/termekeink/gyartas/profil

Azt nem értem hogy a Prestige miért nincs benne ,pedig gyártásban van.

Előzmény: mikober88 (16930)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.25 0 0 16949

nájá...:)

Előzmény: forraslajos (16945)
fgcs Creative Commons License 2013.07.24 0 0 16948

Erről jut eszembe az is (mai eset), amikor már valaki annyi helyről kér ajánlatot, hogy azt se tudja, honnan kért már.
Ezt ma küldtem egy kedves "ügyfélnek"...

"Kedves XXXXXX!

Látom, nem volt szimpatikus az ajánlatunk, ha már legalább 11 napja ajánlatokat gyűjt. Nem kis munka.  

Készítettem Önnek egy újat, mert után jöttem rá, hogy 13-án már kért tőlünk egyet."

Előzmény: fgcs (16947)
fgcs Creative Commons License 2013.07.24 0 0 16947

"ebben az évben 2 lakásban cseréltem decco ablakot normálisra"

 

Ez az az eset, amikor az olcsó végül kib*****ott drága lesz. :) 
Remélem, nem baj, ha most kicsit kárörvendek magamban. :) (Tudom, gonosz dolog.)

Előzmény: forraslajos (16944)
kiss_atti Creative Commons License 2013.07.24 0 0 16946

sok helyen lehet kapni,

 

én csak azért linkeltem, hogy lássa, mit keressen.

.-))

Előzmény: forraslajos (16945)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.24 0 0 16945

de ha közelebb van a XVIII. ker, Lakatos u. 38. a VBH-ban is vehetsz.

 

http://vbh.hu/l1/vbh/HU/fixedNavigation/home/index.html

Előzmény: Elementes (16940)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.24 0 0 16944

 ha nagyon muszáj ebből a kettőből,az aluplastot venném. a decco szerintem egy romhalmaz úgy, ahogy van. 2.8 alatti falvastagság, jó esetben 1-es, de inkább 0.8-as acél"merevítés", a legolcsóbb roto compact vasalat, ajándék 1.0-ás (ha az, akire gondolok,csak náluk, mindenki azzal adja alapárban :) ) üveg. ebben az évben 2 lakásban cseréltem decco ablakot normálisra. talán csak egy szem cég gyártja az egész országban. 

Előzmény: __ati__ (16939)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!