Keresés

Részletes keresés

Alkapánó Creative Commons License 2013.06.17 0 0 24106

+ Herceg Novi óvárosa, Sveti Stefan, Bar és Uljcin óvárosa...

Előzmény: opi1970 (24100)
Alkapánó Creative Commons License 2013.06.17 0 0 24105

Mi a Großvenediger megmászását cseréltük fel erre a kerékpáros túrára. Sajnos anyagi megfontolásból...

Autóval levisszük a bicajokat a Tara kanyonig és innen teszünk egy 4 napos, nomád túrát.

Így összesen 11.000 HUF lesz a fejenkénti költség.

- Zabljak - Crna Gora - Susica kanyon - Nedajno - Trsa - Piva kanyon - Boricje - Bezuje - Duzi - Komarnica kanyon - Savnik - Grabovica - Sedlo (1907m) - Zabljak - Tara Durdevica.

 

Előzmény: opi1970 (24103)
opi1970 Creative Commons License 2013.06.17 0 0 24104

Kedves CGFan (CG: mint Crona Gora?)

 

Vélelmezhetően az én hibám, hogy nem írtam elég érthetően, de mi ketten mennék a párommal, a négy fős apartman nekünk kicsit nagy lenne... :) Csavargunk mi eleget, este már nem lesz kedvünk kergetőzni. Minden bizonnyal arra akartál célozni, hogy tuti a szállás, és van két fős helységük is, esetleg 30 EUR környékén?

 

Nagyon köszönöm a segítő szándékod!

Előzmény: CGFan (24101)
opi1970 Creative Commons License 2013.06.17 0 0 24103

Nagyon köszönjük ilyen válaszokat reméltem! (Sajnos (?)  augusztus végére még be van tervezve egy Júliai-Alpok túra is - Triglav mászás stb. - ez az ötlet előbb jött, épp eléggé lekötötte az időmet az info keresés, erre nejem még jön ezzel a Montenegróval... :) ) Na azért ne nézzetek krőzusnak, nem vagyunk lóvésak, de sokéves tapasztalat, hogy okosan, felkészülten, tervezetten, és nem utolsó sorban utánnajárva a dolgoknak nem feltétlenül drágább egy külföldi "egzotikus" nyaralás, mint akár a Balaton.

Jöhetnek ám még túratippek, szép öböl ajánlatok, szívesen fogadnánk, ha láttatok valami "csodát" és megosztanátok velünk.

Előzmény: Alkapánó (24102)
Alkapánó Creative Commons License 2013.06.17 0 0 24102

Ha aktív pihenés:

 

Tara kanyon - rafting

Durmitor-hegység - Zabjaktól (a Balkán legmagasabban fekvő városa) át lehet menni autóval is (aszfalt végig) a hegycsúcsok alatt, a Piva kanyonig, közben akár a Bobotov Kuk-ot is meg léehet mászni.

Savnik mellett a Komarnica (Nevidio) kanyon - kanyoningozni is lehet (ez Európa utoljára felfedezett kanyonja)

Lovcen Nemzeti Park - az öbölből Kotort mellől visz fel egy gyünyörű szerpentín

Rijeka Crnojevica - gyönyörű kis halászfalu, ahonnan csónakkal be visznek a zöld folyón és pelikánt is lehet látni

Biogradska Gora

A Skoderi tó déli partja

 

------

Mi júli elején indulunk, de most kerékpárral, sátorral fogjuk bejárni a Durmitor környékét.

Előzmény: opi1970 (24100)
CGFan Creative Commons License 2013.06.17 0 0 24101

Helló opi1970,

Tivatban voltunk májusban, a Kalimanjska utca végén találtunk egy apartman házat, 3 apartman van fenn a legfelső szinten (3. szint) tengerre néző szobák és terasz. Az épület a Hotel Villa Royal mellett van közvetlenül a parton, szemben egy csendes pizzéria rakival és niksicko pivo-val felszerelve. Mi 4 ágyas szobában voltunk, (50EUR/4fő/éj) fürdő+konyha sarok, ahogy neked kell. Itt a telefonszám: +382 69 505 212. Remélem most is működni fog. A hölgy tud valamennyire angolul, de a házban az alsó szinten él egy idősebb magyar férfi. Szólj a hölgynek, hogy hívja a "magyart", ha gond van - de lehet, hogy tud németül is.

CGFan

 

 

A kilátás:

 

 

 

Előzmény: opi1970 (24100)
opi1970 Creative Commons License 2013.06.17 0 0 24100

Üdvözletem a hozzám hasonló Montenegró után érdeklődőknek, és tiszteletem a tapasztalt "öreg rókáknak"!

 

Rendelkezünk némi Balkán tapasztalattal, de Montenegróba még nem jutottunk el. Idén július 20-a után (ÁFA bevallást követően) szeretnénk 10 napon eltölteni, leginkább a Kotori-öböl környéke vonz minket. Aktív pihenők vagyunk, nem "napon tespedős" típus, ezért örömmel vennénk, ha a rutinos Montenegró-járók részéről kaphatnánk néhány javaslatot "bázistelepülés" kiválastására. Hogy mi érdekel benünket? Elsősorban a természeti szépségek - szép öblök, panoráma, hegyek, növények - de építész feleségem miatt az "épített szépséget" sem tagadjuk meg magunktól. Nagyon hálásak lennénk fentieknek megfelelő konkrét szállás ajánlatokért, illetve azért, ha megnyugtatnátok, hogy Montenegró sem kivétel, vagyis hogy ha nem jutnánk dűlőre, egy némi tapasztalattal rendelkező, utazni szerető pár itt is fog boldogulni szálláskeresés során. Amire szükségünk lenne: apartman, studio jelleg (saját fürdő, konyhasarok), ágy (kétszemélyes), parkolási lehetőség a közelben (max 200 m), wifi, légkondi, illetve imádom a reggeli kávé és az esti fröccs fogyasztása közben a nagy vizet bámulni. (A parttól való távolság pl. nem opció - de azért csillagászati távcső se kelljen a víznézéshez... 500-1500 m, a takarítás sem érdekel, más nem, 1 óra alatt rendet rakunk...)

Ahogy eddig nézegettem, montenegro olcsóbbnak tűnik a dalmát résznél, valóban lehet helyben a fenti igéneknek megfelelő szállást találni - némi türelem mellett - 30 EUR környékén 2 fő részére? (Utoljára olcsón Vir szigeten nyaraltunk még 2002-ben - igaz az igen jó áron volt: 10 EUR/2 fő/ éjszaka, a part 7 távilsága mindössze méter...) Némi Bosznia tapasztalattal rendelkezem: jól érzékelem hogy az árak inkább a sarajevói, mostari (frekventáltabb, turisták által felkapottabb) árakat közelítik, mintsem pl: a Raguza környékieket?

Hálásan köszönöm válaszra méltató hozzászólásaitokat!

Üdv, és szép nyarat mindenkinek!

halacs Creative Commons License 2013.06.17 0 0 24099

Herceg Noviban remek a mikroklíma, télen is fantasztikusak a növények. :-)

Majd nézd meg Ivo Andric házát a Negoseván, a Sun Resort közelében, remek éttermet vezetnek ott, 5 euróért tavaly háromfogásos menüt adtak, és lehetett választani hús vagy hal között. És csodás rakijuk van. :-)

Előzmény: Amaribp (24096)
Amaribp Creative Commons License 2013.06.16 0 0 24098

Máskülönben nem változott semmi, felment Niksickó ára, meg a dohányé is, zöldség gyümölcs, egy árban a magyaréval, meg a pizza, palacsinta, hamburger......

Amaribp Creative Commons License 2013.06.16 0 0 24097

Elnézést, nem levedula, leander  :)

Előzmény: Amaribp (24096)
Amaribp Creative Commons License 2013.06.16 0 0 24096

Most annyira szépek a növények,  óriás levendula bokrok,liliomfák, vagy ilyesmi, óriási  hortenziák. Ja meg minden más, fenyők, pálmák......Tényleg nagyon nyári az idő, a parton még látszik, hogy egyesek készülődnak a szezonra, és még nincs zsúfoltság. Ma csak sétáltam innen Savinától  a sétányon, 3-4-szer be kellett mennem hűlni.  Közben bámészkodom. Nagy ez a HercegNovi :)  Piacot már láttam, csak futtában,na majd azt is részletesebben.  Rose-ra se megyek át, beszélgettem egy vizi taxissal. Érdekes, én se tudom az ő nyelvét,ő sem az enyémet, de kiderült oda 10 euro, vissza 10 euro, mikorra rendelem :)

Előzmény: halacs (24094)
Granni Creative Commons License 2013.06.16 0 0 24095

Keresgélek, keresgélek, de nem mindent találok. Ha tudtok, legyetek szívesek segíteni!

A fiam májusban töltötte be a 21. évét, a jogosítványa augusztusban lesz egy éves. Nem találom a montenegrói szabályokat, melyek a friss jogosítványosokra vonatkoznak. A boszniairól, azt találtam, hogy 23 éves kór alatt éjszaka, csak egy 25 évnél idősebb, jogosítvánnyal rendelkező személy felügyelet mellett vezethet. Előre is köszönöm a segítséget.:)

halacs Creative Commons License 2013.06.16 0 0 24094

Csudára irigykedem rád, de nagyon kellemes időt és nyaralást kívánok. :-)

Előzmény: Amaribp (24092)
szervezkedő Creative Commons License 2013.06.16 0 0 24093
Pont egy hete ertem Magyarorszagra! A hataratlepest kovetoen fel ora mulva berendeltek a munkahelyemre. Egy het korutazas, teljes ellatassal, pazar dunai kilatassal. Emlekezetes volt. Este 9kor ertem haza. A tank mar tele. Picit ledolok es indulok!

("Csokos Julcsi" is megerkezett Uthejaba!!)
Előzmény: Amaribp (24092)
Amaribp Creative Commons License 2013.06.15 0 0 24092

Szervusztok!  Túléltem az éjszakát a buszon, igaz közben yoga gyakorlatokat folytattam , hogy tegyem a lábam, nyakam köré,hogy elférjek a két ülésen. Tele volt:) Csodálkoztam is,hogy mi van? Na az van....hogy Dubrovnikban sokan leszálltak, reggel fél 6-kor, és mikor jön vissza a busz este Budváról, felszedi őket, és haza.(2000 huf) Egy napos kirándulás.....hogy mik vannak :)  Én egész jól elhelyezkedtem itt HercegNoviban, az idő  szuper, a tenger friss, de muszáj volt bemenni. Wifi-vel vannak kis gondok.....döcög... de látom a tenger kis darabkáját, és közel is van, szóval holnap reggel ott kávézom :) Gyors információkat gyűjtöttem be, hol is vagyok.....minden oké. A nap süt, meleg van, vizfelszinen kell úszni, az már meleg :)

stevie-13 Creative Commons License 2013.06.14 0 0 24091

Mivel este indulunk, ezért érdeklődnék, hogy boszniában és montenegróban mennyire tartanak nyitva éjjel is a benzinkutak?

 

 

Nagyon :-)

 

Előzmény: szilas1987 (24090)
szilas1987 Creative Commons License 2013.06.14 0 0 24090

Bosznián át indulunk Budvába. Mivel este indulunk, ezért érdeklődnék, hogy boszniában és montenegróban mennyire tartanak nyitva éjjel is a benzinkutak?

CGFan Creative Commons License 2013.06.14 0 0 24089

Montenegro É-K-i csücskében mindenképpen nézzétek meg a Tara folyó kanyonját + a Tara hidat, majd hazafelé gyertek a Piva folyó kanyonjában, amerre legutóbb írtam. Ha Szerbában gyönyörű tájak vannak, akkor ettől a látványtól elakad a lélegzeted. Ne hagyjátok ki.

Jó utat.

Kotor főterén a Tresor Café-ban a kéttornyú templommal szemben üdvözlöm a mosolygós barna leánykát. Ha merész vagy puszild is meg helyettem.

CGFan

Előzmény: viaaaa (24088)
viaaaa Creative Commons License 2013.06.13 0 0 24088

Köszi szépen a választ!

Mindenképp Szerbián át akarunk menni, mert nagyon gyönyörű tájakon lehet menni azt semmiképp sem akarjuuk kihagyni!

De köszi :)

Kotorba megyünk egyébként július 20án indulunk!

Előzmény: CGFan (24086)
Amaribp Creative Commons License 2013.06.13 0 0 24087

Jó lesz!

Előzmény: ViragImi (24084)
CGFan Creative Commons License 2013.06.13 0 0 24086

Viaaaa,

én azt javasolom neked, hogy menjetek Bosznián keresztül. 325 Ft a gázolaj, jók az utak. Szarajevó felé van kb 30 km autópálya is (633 Ft/ 4,2 KM/2,1 EUR). Szarajevó után Foca felé tovább egyenesen, majd le délre a montenegroi Niksic felé. A határ előtt 6 km-rel lesz a Bastasi camping. Ott 5EUR/fő áron kapsz faházban alvási lehetőséget a Drina folyó partján. Ha ott nincs hely, akkor a környéken van kb 5 másik kemping határon innen és túl. Aztán Niksic-Grahovo-Morinj(Risan) felé eléred a Kotori-öblöt.

Az M6 (Mohács)-tól a horvát autópálya hamar elérhető, és utána hamar a bosnyák határnál vagy. Ott az első faluban egy ÖMV kúton megkapod a jó minőségű, de sokkal olcsóbb üzemanyagot.

Hová mentek Montenegróban?

Üdv

CGFan

Előzmény: viaaaa (24058)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.13 0 0 24085

Azthiszem a Tiéd  a legbölcsebb hozzászólás. Ehhez tartom magam.

Eddig Görögországban nyaraltunk és ott tényleg meg sem fordult a fejemben, hogy rossz idő lehet...

Előzmény: efraim77 (24083)
ViragImi Creative Commons License 2013.06.12 0 0 24084

Csak annyit hogy ott foglaltunk szállást :) Most megyünk elösször és remélem nagyon jó lesz...

Előzmény: Amaribp (24081)
efraim77 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 24083

az időjárással én is úgy vagyok hogy nincs értelme nézni...én bármikor mentem hr-be amit mutatott a meteo oldal annál sokkal sokkal jobb volt. Sosem volt ott sem rossz időm juni-juli-aug-ban. Ezért sosem aggodok emiatt. Ez nem a Kárpát medence:D

ujvari76 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 24082
Előzmény: Katze85 (24079)
Amaribp Creative Commons License 2013.06.12 0 0 24081

És Kotorról mit tudsz?

Előzmény: ViragImi (24075)
Amaribp Creative Commons License 2013.06.12 0 0 24080

Szerintem hívd fel őket.

Előzmény: Katze85 (24079)
Katze85 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 24079

sziasztok!

 

Valaki meg tudja mondani, hogy jár e az "autós" vonat Szabadka és Bar között?  Ha igen neten kersztül lehet jegyet intézni? Vagy fel kell hívni őket?

 

előre is köszönöm

notsmallat Creative Commons License 2013.06.12 0 0 24078

itt a bal oldal közepe felé látod a hivatalos mérési adatokat a mostani: Budva 22 fok

 

http://www.meteo.co.me/#

Előzmény: ViragImi (24075)
Amaribp Creative Commons License 2013.06.12 0 0 24077

Tök hülyeség ilyeneket nézni, de bennem emlékeket kelt pár kép, jó volt látni, ott lenni.

http://www.youtube.com/watch?v=gNhMb1mYg04&NR=1&feature=endscreen

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!