Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Marcus Aurelius Creative Commons License 2000.08.07 0 0 117
corinfar,
motorban és futóműben sokkal jobb az új Mégane, de az utastérnek kicsit erősebb a szaga és az az oldalsó ajtókárpit az RN-ben, hát...

Nekem az 1.4 ECO után egy 1.6-os "régi" lett a második autóm, belső ízlésességben messze veri a II-es szériát. (Azt viszont szinte le sem merem írni, hogy kellő bejáratás után az új 1.4-es lehelletnyit még jobban is megy, mint az egyhatosom.)

De hát a külső! Más, vadabb, agresszívabb, gyönyörűbb a "régi" Mégane, cseresznyevörösben vagy kékben (persze színrefújt lökhárítóval), alufelnikkel... Az új olyan "családbarátabb" ízlésvilágú.

Előzmény: corinfar (112)
eugi007 Creative Commons License 2000.08.07 0 0 116
mikes!
a budaörsi uti baumgartner használtautó telepén láttam egy cliót (asszem 1.8 16v) nézd meg. elég szép állapotban van.

corinfar:
úgy tudom a központi befecskendezéses 1.4-es 107 Nm, a hengerenkénti 114 Nm, a 16V pedig 127 Nm

Előzmény: Mikes (109)
corinfar Creative Commons License 2000.08.07 0 0 115
Meg arra lennék kíváncsi, de sehol nem találom, hogy mennyi a max forgatónyomatéka az 1.4e és az 1.4 16V motoroknak? És milyen fordulatszámnál??
corinfar Creative Commons License 2000.08.07 0 0 114
Na, azért a 75 LE sem rossz. Ráadásul a 95 LErősnek teljesen más a nyomatékgörbéje. Pl. 2000-es fordulat alatt rosszabbul húz, mint a 75-ös. Felette sokkal jobb.
Előzmény: eugi007 (113)
eugi007 Creative Commons License 2000.08.07 0 0 113
irigyellek. nekem megane classic 1.4 e kocsim van. pont egy légkondit meg 20 lóerot hiányolok belole, egyébként teljesen ok!
Előzmény: corinfar (112)
corinfar Creative Commons License 2000.08.07 0 0 112
Jelentem, pénteken hoztam el a szalonból vadonatúj Renault Mégane Classic 1.4 16V RN Cool típusú autómat. Előtte egy Renault Mégane 1.4 Eco volt a fenekem alatt. Hatalmas a különbség.
Üdv:
c
pampalini Creative Commons License 2000.08.05 0 0 111
VAlamit elfelejtettem...

A metálzöld R19-esekhez lenne egy kérdésem: Az alvázszám tábláján (a motortér elején) van egy oválisan keretezett rész. Felül egy négyes számcsoport(típusjelölés), alatta két számcsoport (felszereltségi adatok), alatta van egy kettes, és két hármas számcsoport ebből a középsőre lennék kíváncsi (ez a szín hivatkozási száma).

Előre is köszi....

Most csak ennyi...

pampalini Creative Commons License 2000.08.05 0 0 110
Halihoo!

Végeztem egy kis kutatást... A Clio II 1.4-es benzines, és 1.9-es dízel mocija anno a 19-es motorpalettáján is rajta volt. (1.4-es E7J, 1.9D F8Q típusjelzés). Az 1.2-es moci némi módosítás után került át a Clio II-be. Lecsökkentették a löktérfogatot, és megnövelték a kompressziót, illetve a Siemens központi befecsit lecserélték Sagem-re.

Most csak ennyi...

Mikes Creative Commons License 2000.08.05 0 0 109
Sziasztok !

Csak azért írok, mert nem tud valaki eladó 16 szelepes Clio-t? (I-es Clio)
Ha véletlenül rábukkannátok egyre valamilyen hírdetésben, akkor szóljatok
légyszi, OK?
Mikes

Losy Creative Commons License 2000.08.04 0 0 108
Ha ilyen autót tudnál engeme is érdekelne, főleg kombiban!
Ja! A turbo quadraárol még senki nem szerzett tapasztalatokat??
Köszi Losy
Előzmény: Törölt nick (107)
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.04 0 0 107
En R21 GTD-vel nyomulok,ami 2.1l diesel motorral van szerelve,most jarok 294k km-nel,a motorral eddig semmi gond nem volt,ellenben az egesz kuplungot most csereltettem ki,de vegulis ez sem gaz,ment vagy 5 eve a szerkezet.
1991 kiadasu az enyem,olajat nem eszi,fogyasztasa kb.7-7,5l a varosban,en igazabol ott jarok vele,mert taxizom.
A leghuzosabb javitas a 4 kerekagycsapagy volt,ez eleg draga alkatresz,elore 25k,hatra 12k,termeszetesen csak gyariakat hasznalok.
Egyszer eltort a vezermuekszij,feszito gorgo,az egyik,ez 5k volt.
Ennyi problema volt a verdaval,en nagyon szeretem,lehet lecserelem,egy 94-re,ez turbo diesel,es szerencsere garantaltan keves km(95ezer)van benne,es maga a szepseg,meg a karpitok is.

Ja az enyem 4 ajtos,sedan kivitel.

Előzmény: Losy (103)
Marcus Aurelius Creative Commons License 2000.08.02 0 0 106
A legdurvább azért kétségkívül a Kangoo rinocéroszos reklámja...
Előzmény: ppm (105)
ppm Creative Commons License 2000.08.02 0 0 105
Nekem pedig jobban tetszik a getup-aaaa reklam mint a csigas. Persze a takaritok szakszervezete biztos beperli a Renault image rombolasert.
Mikes Creative Commons License 2000.08.02 0 0 104
Hát igen, Marcus !
Az a reklám az katasztrófa !!!
Pedig eddig úgy gondoltam, hogy a Renault reklámok jók !
Mondjuk a "csigás" a haláli. Amikor először megláttam a moziban, majdnem összeestem a röhögéstől ! Egyszerű, de marha jó ! Sajnos a neten nem találom sehol :((( Ha esetleg rábukkanál, írj légyszi, akár egy emilt is, ok !
Csákó
Előzmény: Marcus Aurelius (101)
Losy Creative Commons License 2000.07.31 0 0 103
Hello mindenkinek!
Hát elég szégyen, higy most találtam erre a topicra!
Én 4 éve vettem az első Renaultom, egyR21 1.7 RS
mindenki leszólta, hogy ne vegyem meg, de nekem nagyon bejött a mai napig megvan. A kényelme verhetetlen a csomagtartó óriási, a váltó precíz, kjönnyü. Én voltam vele síelni szlovákiában, a horvát tengerparton, de különös gondom nem volt vele. A féltengelyeket kellett cserélni és a gyújtáselosztó fedelét. A motor nem fogyaszt szinte semmi olajat, most egy kicsit szivárog de így us kibirja a csereciklust utántöltés nélkül.
Mos cseréltem le egy R21 turb0 Quadrára.
Hát ez az autó döbbenet!! 175 le, nagyon megy és átlagba megáll 10 lityiből! Egyedül a klimát hiányolom belőle...:(
Ha valakinek van több tapasztalata a vassal kapcsolatban örölnék, ha megosztaná velem.

Fuego! Láttam, hogy korábban akartál egy hasonló kocsit venni. Mi lett?? Megvetted? Tapasztalatok??
Bocs, hogy hosszúra nyultam! sziasztok Losy

pampalini Creative Commons License 2000.07.26 0 0 102
Halihoo!

Szeptemberől ha minden igaz, akkor a Reanult-osok táborát fogom gyarapítani, egy '95-ös 1.4i-s 19-esel. Most még egy kicsit darabos az állaga, mivel kegyetlenül megtörte egy kedves audis balf***. Kb szeptemberre kotorják össze...

Egy kis anyagi támogatás: Francia autóbontó, rákospalotán a régi MGTSZ helyén. Tel: 307-3510 Még pár éves autókat is bontanak.

Most csak ennyi...

Marcus Aurelius Creative Commons License 2000.07.26 0 0 101
Mikes,

Mit szólsz az új Clió-reklámhoz? (5 lúzer bulizik az autóban, ahogy elsuhannak egy takarító előtt)

Szerintem rettenetes. A csigás reklám 1000x jobb volt.

Előzmény: Mikes (100)
Mikes Creative Commons License 2000.07.26 0 0 100
Sziasztok !

Tegnap, éjszakába nyúlóan frissítettem az oldalam ! Kiegészült a "Letölthető dolgok" szekcióval !
Ha gondoljátok, nézzétek meg !

----------------
www.extra.hu/clio16v

Marcus Aurelius Creative Commons License 2000.07.25 0 0 99
Üdv mindenkinek!

Nem tudja valaki véletlenül, mikor mutatja be, illetve dobja piacra a Renault a Laguna utódát? Az is érdekelne, hogy a Mégane-ból létezik-e (külföldön) valamilyen extrább felszereltségű változat.

Jómagam amúgy rendszeresen vezetek Safrane-t és Lagunát, és egy "régi" Mégane 1.6-os büszke gazdája vagyok. Akit bármi érdekel ezekről az autókról, állok rendelkezésére.

ffuego Creative Commons License 2000.06.18 0 0 98
Halihó Renaultos rajongók!

Van valakinek tapasztalata R21 TURBOról ?
Venni szeretnék egyet és előtte kiváncsi vagyok mik a fő hibák.

Mikes Creative Commons License 2000.06.18 0 0 97
Sziasztok Renault-sok !

Sajnos lemaradttam _balli felniajánlatáról :(((
Nagyon sajnálom, mert szívesen megvettem volna azokat az alukat. Ha valaki tud, JÓ MINŐSÉGŰ, olcsó 15 "-os használt felnit Clio-ra (lyukasztás 4 X 100), irjatok légyszi a clio16v@westel900.net címre !
Ha gondoljátok, nézzétek meg a honlapomat, ami 16 szelepes Cliokkal foglalkozik.
Még nem sok minden van fenn, de folyamatosan frissítek !
Címe:
www.extra.hu/clio16v

tamara Creative Commons License 2000.06.18 0 0 96
Sziasztok,
szeretném a véleményeteket kérni a Kangoo-ról - ha van tapasztalatotok erről a kocsiról.
Jelenleg egy Twingom van, de nő a család, így nagyobb kocsi kéne. (A Twingo esetleg eladó: 5 éves, 63 ezer kilométer van benne - elektromos ablakemelő, tükör)
hali, t.
Porter Creative Commons License 2000.06.18 0 0 95
Hello, Renault-osok!

Egyik baratom csinalt egy Renault Spyder weblapot (nemet nyelven), akit ez erdekel, itt talalhatja:

http://www.renault-spider.mit.de/index.htm

Abraka Dabra Creative Commons License 2000.05.23 0 0 94
persze, hogy megéri.
pláne, ha classic. de ha nem, akkor is.
Előzmény: blablabla (92)
kockasfulunyul Creative Commons License 2000.05.23 0 0 93
Megéri. Én is ilyet vettem, 3 évesen, kevesebb felszereltséggel, de jóval kevesebb km-rel és az volt akkor 1.9 M.
Előzmény: blablabla (92)
blablabla Creative Commons License 2000.05.22 0 0 92
Haliho

Epp hasznaltauto vasarlas elott allok, s kaptam egy Renault Megane RL 1.4-re ajanlatot.
Ez egy 97.11-es gyartasu peldany, dupla legzsak, radio, kp zar, el. ablakok és kodlmpa a felszereltsege.
Ja, es 53000 km van benne.

Szerintetek meger ez 2.2 millert

Koszi

buta Elizabeth Creative Commons License 2000.05.08 0 0 91
Kedves Renault- tulajdonosok!
a segitsegeteket szeretnem kerni, mert piackutato irodanak dolgozom, ahol a heten Renault-soknak szerveznek csoportbeszelgetest, persze a reszvetelert ( a Ti ertekes es becses velemenyetekert) fizetnek. Kerlek benneteket, lepjetek at a T.asztal Piackutatas c. topicjaba!!!
Ott irtam le minden fontosat, a telefont is megadtam.
SURGOS!!!!
Elore is koszonom a segitsegeteket,
udv,
Elizabeth
_balli Creative Commons License 2000.04.25 0 0 90
Hello Renaultos népség!

Van egy garnitúra Clio Williams gyári 15 collos Speedline alufelnim amit eladnék. Szép állapotban.
Más típusra is jó de Renaulton néz ki igazán jól.
A "sima" Cliora, 19-esre stb. is minden átalakítás nélkül felmegy.
Érdeklődni: szarvas@natarch.hu vagy (06)30-248-52-59

Rastaman Creative Commons License 2000.04.25 0 0 89
Szegyellem magam, h csak most talaltam ra a topicra...
:(

Hol is kezdjem?
:))

Volt egy 89-es evjaratu piros R19-esunk, dizel, asszem 1.6-os motor, kozponti zar (akkor az nagy szam volt, legalabbis nekem :)
Baormi kenyelmes volt.
Asszem 3-4 evig volt meg, azt eladtuk, utana egy szar, 3 ajtos fapados 19-es jott, hat, semmi kulonos...
Azt most apam cegautoja egy Megane Classic, 1.6. Sajna csak 8 szelepes (a 16 szelepes sokkal jobban gyorsul!), de azert ez se rossz.
Telleg jellemzo ra a lassu gyorsulas, de utana mar jol tartja a sebsseget.
En eszre se vettem, h 150-nel megyek vele esoben az autopalyan
:)

A kormany telleg raz, ugy 130 korul, epp ezert kell gyorsabban menni
:))

A radio szar, recseg, ropog, neha nem jon be rendesen, foleg nagy sebessegnel!
Pedig gyari...
Titeket nem zavar, h az elso ablaktorlo rosszul van megtervezve: a baloldali lapat mellett, ha torolt, csurog le a viz, ami pont a vezeto orra elott csurog igy el...
:(

Egysze mentunk egy 1.2-es Clioval, 5 ajtos, benzines, 5-en ultunk, plusz cuccos. Nos, hat az huzott rendesen! Nem volt problema a 140 orszaguton
:)

Meg megregebben volt eg heti egy R5 trubo, csak arra emlekem, h amikor mbekapcsolt a turbo, belesuppedtem azulesbe

Voltam Kangooval is, bar azt nem vezettem, de kenyelmes, bar 140 fole nem nagyon lehet vele menni (tartosan!)

Huh, meg tudnek meselni Safrane-rol, Lagunarol, Magnumrol (a legnagyobb kamionuk), stb...
Tan ha erdekel vkit...

Törölt nick Creative Commons License 2000.03.22 0 0 88
Az elozo sorozatbol a 21-re eskuszom,most ez van,de mar nezegetem a Lagunakat.
Milyenek a dieselek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!