Keresés

Részletes keresés

jocó Creative Commons License 1999.08.31 0 0 27
Nehéz feladatot adtál.
Univerzális helyek: Fertö-to, Sopron, Köszeg, Hétforrás, Szombathely, Zalaegerszeg. Itt külön javasolom a régebben mint határörizeti területként kezelt részeket, még érintetlen. Továbbá Pécs, Szigetvár, Baja, Szeged, Debrecen, Hortobágy, Bugac, Szarvas, Szentes, Békéscsaba, Kiskunmajsa, Eger, Opusztaszer, Nagyvázsony, Csesznek, Tokaj hegyalja, Esztergom, Komárom, Győr, Balaton, Kalocsa, Bármelyik hegyvidék. Természetesen még az eddig emlitettek és még nagyonsokat kihagytam, mert nincs elöttem térkép. Vedd sorra a megyéket, mindehol van olyan hely ahova érdemes elmenni. Lehet kapni autos atlaszt, melyben abc szerint rendezve vannak azok a települések ahol van valami amiért oda érdemes elmenni. Valamikor én is ugy kezdtem, hogy azt átböngésztem többször, kiirtam ami érdekel, utánna helyretettem a térképen és csináltam kölünbözö utvonalakat és szinte az egészet bejártam. Amit nem szabad kihagyni: Opusztaszer, Ják, Eger, Zirc, Esztergom, Debrecen, Hétforrás, Aggtelek, Székesfehárvár, Szeged.
Mint látod eléggé távolesö helyeket soroltam fel, hogy láthato legyen, hogy ez az egész ország kirándulo hely. Még az is ahol éppen az ember lakik.
jocó
Unkasz Creative Commons License 1999.08.31 0 0 26
Pronto nem sokat irt Hollókőről, de ha igazi kis falucskát akarsz látni a maga érintetlenségében, macskakövekkel, nádfedeles parasztházakkal, templommal, akkor feltétlenül!!
Passami! Igen, szegény Füzérradvánnyal nem sokat törődnek. Pedig nem lenne csúnya, ha valaki a szívén viselné.
Passami Creative Commons License 1999.08.31 0 0 25
hontalan!

A Füzérradványban a kastély még mindíg olyan szomorú állapotban van?

Stüszi vadász Creative Commons License 1999.08.31 0 0 24
Balaton-felvidék, ami tele van az erdő mélyén megbúvó vár- és kolostorromokkal (sajnos sok közülük nincs gondozva :-(, de így is varázslatos)
Mecsek, Orfűtől Mecseknádasdig tulajdonképpen bárhol
A lillafüredi völgy tényleg nagyon szép (pl. Hámor), és érdemes tovább is menni Ómassáig
Aki szállást is keres, az nézze meg a következő oldalakat:
www.miwo.hu
www.compalmanach.hu
misitisi Creative Commons License 1999.08.31 0 0 23
Ha szépet akarsz látni, szerintem érdemes a Mátrába, Lilafüredre ellátogatni. Gyönyörű!!!
Nekem a Diósgyőri vár is nagyon tetszett...
pronto Creative Commons License 1999.08.31 0 0 22
Tata, Hollókő, az Őrség és a beregi Tiszapart.

Ciao!

Belzebub Creative Commons License 1999.08.31 0 0 21
kadarka,
megeloléztél, így csak megerosítem:
Püspökszentlászló rulez.
Hozzá kell tenni, hogy a nászutam fáradalmait kedvesemmel ott pihentük ki.
Bub
kadarka Creative Commons License 1999.08.31 0 0 19
Püspökszentlászló, Kisújbánya és környéke a Mecsekben.
Szentlászló 4km Hosszúheténytől, autóval elérhető. Takaros házikók, csend, nyugalom. A falu szélétől száz méterre a Mecsek talán legszebb tisztása fekszik a Zengő és a Hármashegy ölelésében. A falu végén kicsi arborétum, innen a Zengőre indul túristaút. Tovább haladva Szentlászlóról egy jó félórányi sétával érsz Kisújbányára, ami egy másik gyöngyszem. Egyébként Kisújbánya is megközelíthető autóval másik irányból: Zobákpuszta felől egy erdőgazdasági úton.
Szentlászló fél órán belül elérhető Pécsről, Kisújbánya egy óra.
AJÁNLOM!

Kedvenc helyeim még:
- Bükk-fennsík
- Szalajka-völgy
- Káli-medence (Eötvös kilátó!!!)
- Szent-György hegy
- Börzsöny
- Aggteleki karsztvidék
- Meg a többi, ami kimaradt az Alpokaljától a Felső-Tiszáig

fudge Creative Commons License 1999.08.31 0 0 18
Először is köszönöm az 5leteket.
Én pesti vagyok amúgy, tehát nagyjából az ország közepén lakom. Hogy mi érdekel? Tudom, a szép, mint érték, sok mindent magában foglal, de tulajdonképpen minden érdekel, amire az ember azt mondja: na ezért a látványért érdemes volt idejönni. Mondjuk ezt kettéválasztanám így:
1. olyan helyek, melyek nem hosszú autóút után pihenésre alkalmasak (piknik, rövid séta, stb.);
2. néhány napos kiruccanásra alkalmas helyek, ahol sokmindent meg lehet nézni, de persze itt már egy szép helyen lévő szállásféleségre is szükség van.
Az időpontban nem tudom megmondani, mert általánosságban kérdeztem. Remélem tudtam segíteni.
jocó Creative Commons License 1999.08.31 0 0 17
Sziasztok! Kedves fudge és akit érdekel. Mo-on a legszebb kirándulohely magyarország. Ha azt irtad volna, hogy hol laksz, akkor behatárolhattuk volna, hogy melyik részt ismered és ahhoz képest mit javasolunk. Amint a hozzászolásokbol láthato, rengeteg gyönyörü helyvan Mo-on. Azt javasolom, hogy a lakohelyedet vedd egy csigavonal közepének és probáld meg ennek mentén bejárni az országot. Nem ismerjük mi érdekel. Minden tájnak van egy bizonyos mértékü évszakokhoz kötödése. Vannak szép nyaralo, kirándulo, városnézö, turázo, vagy egyszerüen csak pihenö helyek. Mindnek más a szépsége a kinálata. Elöször fogalmazd meg mit szeretsz, mond meg hol laksz, és rengeteg ötletet kaphatsz. Az idöpont is fontos, mert vannak helyek ahova csak egy bizonyos időpontban érdemes menni. Van miböl válogatni.
sziasztok
jocó
TgvTrain Creative Commons License 1999.08.31 0 0 16
Ha szereted az igazán istenhátamögötti helyeket, akkor ne hagyd ki az ország nyugati csücskében a
KÉTVÖLGY
nevü kis falucskát.
Soha nem felejted el ha egyszer már láttad.
Ezen kívül – különösen télen –
KÉKESTETŐ
egy élmény.
Ha ködös az idő akkor odafent ezerrel süt a nap, és szabad szemmel is kivehető a Magas-Tátra, ami kb. 150 km-re van innen.
piotre Creative Commons License 1999.08.31 0 0 15
Ha valaki szereti az erdőt feltétlenül látogasson el kaszóba.
Középsomogyban található hatalmas erdő gyönyörű tavakkal,kiépített
uthálózattal(ezt még Kádár apánk építette a kényelmes kikapcsolódás
érdekében).Egyépként lóháton is be lehet járni a környéket,de van
teniszpálya,kisvasút,sportcsarnok...stb szóval nem lehet unatkozni.
hontalan Creative Commons License 1999.08.30 0 0 14
Most jártam a Zemplénben. Hatalmas élmény volt. Csak néhány név, a térképen megtaláljátok, érdeme megnézni:
Széphalom, Kazinczy-park
Füzérradvány, kastély, kastélypark
Füzér vára
Kőkapu, kisvasút
Regéc környéke
Komlóska
Tolcsva (ki ne hagyjátok az Őskaján éttermet!!!, továbbá picelátogatás kötelező)
Rudabányácska, Erdőbénye, Vizsoly
a huták
Sárospatak
És a Tisza sincs messze.
Nagyon tele vagyok az élménnyel, de ez a táj tényleg csoda.
Hontalan
elladan Creative Commons License 1999.08.30 0 0 13
Bár már Unkasz megtette, de én is a Zemplént javaslom, az ő felsorolását kiegészíteném Boldogkőváraljával (a várban régebben jó kis turistaszállás is volt, remélem még megvan), illetve a regéci vár. Gönc közelében van egy Pálos kolostorrom az erdő közepén.

Budapesthez közelebb szintén vannak igen szép helyek, pl a Holdvilágárok, vagy a Ráhm szakadék a Pilisben. (a Pilisben is van Pálos kolostorrom).
Könnyű gyalogtúra a Nagymaros-Törökmező-Zebegény útvonal, kb 13 kilométer, kisiskolásokkal is bejárható egy nap alatt. És természetesen nagyon szép.

nori Creative Commons License 1999.08.30 0 0 12
A Hortobágy gyönyörű. Nagyivánig kell menni autóval. Sajnos, vagy inkább hálistennek, nagy része a turistaforgalomtól is el van zárva
nori
Bibi Creative Commons License 1999.08.27 0 0 11
A Bakony kellős közepén Bakonybél. Autóval jól megközelíthető, csendes.

A 8-as út felől Farkasgyepű.

Általában a Bakony és a Balatonfelvidék. Csak elindul az ember, megáll valahol, és egy kisebb vagy nagyobb séta. Aki ismeri a gombákat, gombaszedés. :)))

borka Creative Commons License 1999.08.27 0 0 10
Többször jártunk már a Káli-medencében!
Szerintem M.o. legszebb vidéke! Ne hagyd ki!
Zmac Creative Commons License 1999.08.27 0 0 9
A közelmúltban jártunk az Őrségben, és csak megerősödtek korábbi tapasztalataim. Nincs semmi szenzáció, csak rengeteg apró természeti szépség. Csend és nyugalom. Sok olcsó és jó szálláslehetőség. Gondozott, virágos kertek és falvak.

Kocabiciklistáknak is ideális hely, mert napi 30-40 kilométerből is ki lehet hozni érdekes túrákat. A terep nem lapos-unalmas, mégsincsenek megerőltető emelkedők. Sok az erdő.

Unkasz Creative Commons License 1999.08.27 0 0 8
Na már nem sietek.
Putyi, ezt komolyankérdezed? Fiacskám, ezt a tudatlanságot! Persze hogy a fia, az utolsó mohikán!
Fudge!
Zemplén hegység Rulez! Lászlótanya, gyönyörű vadászkastély a hegy tetején, erdő közepén, kis falvak, erdő ameddig ellátsz, romos várak, Füzér, stb, Kőkapunál kisvasút, tövében tó, turistaház vagy szállodában alvás, és a legaranyosidiótább falunév, amit életemben hallottam: Makkoshotyka. Jó kirándulást!
nori Creative Commons License 1999.08.27 0 0 7
Lenti mellett Gosztola
Szentgyörgyvölgy, Nemesnép
Zala megy északnyugati része, közel az Őrséghez

Vérteskozma, Várgesztes

Bükki Nemzeti Park

Chavo Creative Commons License 1999.08.27 0 0 6
Tudom ajánlani Ópusztaszert. Oda autóval el lehet menni.
Pénzt vigyél magaddal!

Ha szerényebbel megelégszel, induljatok el Zirc felé. Azon a környéken (autóstérképen megtalálható) gyönyörű sétát lehet tenni a cseszneki várba.
Nem egy felkapott hely, de szerintem az Ország legszebb tájaival vetekszik. (és olcsó)

Ha ez nem felel meg ajánlhatom a Balaton-felvidéket.
A sümegi, vagy a nagyvázsonyi vár, nagyon szép. Gyönyörűen rendbehozták és attrakciókkal is kedveskednek a látogatóknak. (Ide nem kell annyi pénz, mint Ópusztaszerre.) Bár már vége a szezonnak.

hugica Creative Commons License 1999.08.27 0 0 5
Ha meg nem jartal arra, Dobogoko a Pilisben, van egy szep turistaut korbe-korbe, es gyonyoru a kilatas is. Nekema kedvenc helyem Szilvasvarad, Szalajka volgy.
alexandrosz Creative Commons License 1999.08.27 0 0 4
Nem messze lakom onnan és tényleg csodálatos hely, nem beszélve az egész Dunakanyarról!
joy Creative Commons License 1999.08.27 0 0 3
Zebegény! Remek hely, autóval elérhető, a volt Mol, most Láng turistaház egy csodás haelyen van, és sokfelé el lehet menni onnan, de ha csak pihenni akarsz - én évek óta csak ott tudok igazán jól aludni, és még másra is mesés hatású, és pihenn - arra is csodayóóó. Téliesített, így lehet sielni is. Van a közelben egy felvonó is a zebegényi zeolit bánya mellett! Közel a Dunapart is (kb 4km). Csodás hely!
putyi Creative Commons License 1999.08.27 0 0 2
Unkasz !

Te CSINGASCGUKK FIJJA VAGY ????

Putyi

alexandrosz Creative Commons License 1999.08.27 0 0 1
Látogasd meg a "Gyertek velem kirándulni" és egyéb hasonló topicot is, hátha ott ötletet tudsz meríteni.
Unkasz Creative Commons License 1999.08.27 0 0 0
Nem mondhatnám, hogy 0 helyet ismerek, van egy-két jó, de most sietek.
fudge Creative Commons License 1999.08.27 0 0 topiknyitó
Ki tud ajánlani valami gyönyörű helyet itt Magyarországon, amit feltétlenül érdemes megnézni, vagy érdemes felkeresni kirándulás céljából? Elsősorban nem hosszú gyalogtúrákra gondolok, hanem ahova lehet menni autóval, aztán onnan rövid sétákat lehet tenni. Pl. valami jó kis erdős rész...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!