Keresés

Részletes keresés

ZOD123 Creative Commons License 2013.01.11 0 0 6061

Sziasztok!

 

Nekem is gondjaim vannak a gyomorsavval kb 1 éve.

Emozul nevű tablettát szedem  állandóan napi 2 db-ot,de ha  abbahagyom a szedését kb 2 hét múlva megint előjönnek a gondok.

Ezt a tablettát örökre szednem kell mostmár nem lesz előbb-utóbb káros a májra?

 

Vagy tudnátok valami jobbat, hatásosabbat  ajánlani ami nektek bejött?

 

Köszönöm a válaszokat előre is!

janp Creative Commons License 2013.01.09 0 0 6060

 

Órákig olvasgattam visszafele a topicot, nem találtam olyan hozzászólást hogy vkinek a gyógyszeres kezelés megoldotta volna végérvényesen a problémáját, sőt gyakran nem használ semmit, akár még ront is a helyzeten, vagy új betegségeket is kialakít. Alapvetően más típusu betegségek miatt kutatom a netet már egy ideje, és nagyon régóta foglalkoztat ez a gyógyszer / betegség / egészség téma, és most kezd a kép összeállni végre (jobb későn mint soha :)

 

A megoldás az hogy ismerd meg ahhoz eléggé az emberi szervezet működését, hogy tudd mitől alakulnak ki a betegségek, mitől szünnek meg, és hogy többnyire miért nem segítenek a gyógyszerek, illetve hogy milyen végtelenül egyszerű a gyógyulás, csak ismerni kéne hozzá hogy működünk.

 

Kb. fél nap végignézni az összes videót amit linkelek, de igencsak megéri - a legutolsó linken a megoldás a refluxra, de ne azzal kezd, mert akkor fog igazán összeállni a kép ha a videókat is megnézed.

 

Dr. Ládi Szabolcs 2+16 részes sorozat, nem reklámoz semmit, nagyon hiteles, és igen érdekes dolgokat mond.

http://www.youtube.com/watch?v=-nC5N0SUR-k&feature=share&list=PL8FD46D5CCEFD1D3B

 

Ha végignézted, akkor ráadásként Dr. Lenkei Gábor - Egészségünk titkai (2x2 órás előadás) - ő a vitaminjait reklámozza ezzel, de attól még zseniális előadások.

http://www.youtube.com/watch?v=ZXd_39cRwLU

http://www.youtube.com/watch?v=m_2zppAzt28

 

és végül a reflux gyógymód: (érdemes ezen a weboldalon az összes menüpontot végigolvasni, elég hosszú, de megéri, mert nem csak a refluxra hanem általában minden betegségre megoldás)

http://reflux.bioenergetikus.hu/

 

csegely Creative Commons License 2013.01.08 0 0 6059

pár hete jött nekem elő az epés reflux . Kivették az epehólyagomat. 5 évig semmi tünetem sem volt. most pár hete folyamatosan keserű a szám ize ,meg száraz is. főleg kajálás után. most vannak a kivizsgálásaim . még nem tudom mi lesz de nagyon szar érzés ez a keserű valami  a számban

Előzmény: geggecs (6057)
vicunye Creative Commons License 2012.12.19 0 0 6058

A hideg zsályatea kis kortyokban nagyon jó hatásu a refluxo storokbántalmakra, kiprobaltam. egész nap.  salvus viz is jo, csak attol hasmenes van. legalabbis neikem.

Előzmény: CukiKata (6046)
geggecs Creative Commons License 2012.12.16 0 0 6057

Sziasztok. Van itt olyan aki kifejezetten "epés" refluxban szenved? Aki igen és tudott rajta segíteni vagy lenne valami hasznos tanácsa kérem írjon!

CukiKata Creative Commons License 2012.12.13 0 0 6056

Aha! Már átállítottam publikusra. ;)

Előzmény: gombóc63 (6054)
CukiKata Creative Commons License 2012.12.13 0 0 6055

Szia!

 

Hát igazából valamennyit használ a Divascan de ugyanúgy rámjönnek időnként a rohamok csak talán ritkábban és gyorsabban elmúlnak. De a migrén még fokozza a hányingert és ált. a fül körüli és az állkapocs izmaimat is görcsbe rántja. Az orvosaim meg.....fogalmuk sincs,hogy mitől vannak a tüneteim...de tudod a reflux mindenre jó "takaró" a gyermekkori diabétesz meg még inkább. Általában beszaladok a dokikhoz és ülnek,néznek és bólogatnak,hohy "igen ez lehet","talán még az is lehet","nem tudom mi okozza","ne figyeljen oda rá" és "igen,Katalin nagyon ügyesen kézben tartja a dolgokat".........Tudok mást csinálni? Az e-mail címemet meg simán kiírom ide,ha lehet?

Előzmény: gombóc63 (6054)
gombóc63 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 6054

Jól hangzik, hidd el, tisztában vagyok az árakkal. Biztos mindenre szükséged van, már mint a gyomroddal kapcsolatban? Segít a Divascan? Kár, hogy nem publikus az email címed:-(((

Előzmény: CukiKata (6053)
CukiKata Creative Commons License 2012.12.13 0 0 6053

Ahogy így számolgatom (a cukros dolgaimmal együtt:tesztcsík stb) a refluxomra és a cukimra egy 15 000-et otthagyok a gyógyszertárban....és még a kiegészítő dolgok MagneB6,Iberogast,(ami egyébként a legtutibb csak az 50 ml majd 4000 Ft,ezért csak 3-4 havonta használom) Espumisan....ja és a Divascan,amit a migrénre kapok....szerencsére csak 2 hónapig.Csak az Emozulom kb 4000 egy hónapra. Fincsi! :S  Köszi,szerintem jövőre már be is tudok "újítani'"egy ilyen sprayt. ;)

Előzmény: gombóc63 (6052)
gombóc63 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 6052

Torokszorítás....hmmmm.....Salvus torokspray 1400.-körül van, sokáig elég.

Előzmény: CukiKata (6051)
CukiKata Creative Commons License 2012.12.12 0 0 6051

Szia!

 

Nekem a bal oldalon van csak problémám de sokszor olyan,mintha "szorítana"a torkom.....meg az orrgarat és a hátsó garatfal...állandóan krákogok. Állítólag a nyálmirigyek reagálnak így......A Salvus sprayt még nem próbáltam,viszont a vizet iszom a gyógyszer mellé és jó. Milyen árban van a spray?

Előzmény: gombóc63 (6050)
gombóc63 Creative Commons License 2012.12.12 0 0 6050

Nekem is szinte csak torokégésem van, a Salvus torokspray elég jó rá. A pszichés dolgokba itt nem szeretnék belemenni, de tény, az egész életünket, egészségünket befolyásolja.

Előzmény: CukiKata (6048)
CukiKata Creative Commons License 2012.12.12 0 0 6049

és lehet,hogy butaság de én (e.ü-is létem ellenére) nagyon hiszek a holisztikus szemléletű gyógyításban.Hogy a test nem gép,aminek a szív a motorja.A test milliónyi kémia vegyület,energia és elektromosság fizikai kivetülése,ami mérhető is.vagyis minden összefügg és harmóniában kéme,hogy álljon.Ha csak a szervet "gyógyítjuk" az mindig csak fél siker lesz. A "gombócérzés" jelképesen azt jelzi,hogy vmit szó szerint "nem tudunk lenyelni" a gyomorbántalmak,hogy "emésztjuk magunkat valamin".én sokszor szó szerint nem tudok nyelni mindenféle szervi ok/eltérés nélkül..... Viszont a gyermekkorom nem volt túl rózsás.Itt van a cukrom 20 éve,két alkoholista szülő,akiknek tudnék mit felróni még a mai napig is.......Mégis a közelükben vagyok,segítek ahol tudok,pedig menekülnék tőlük......Talán ha egyszer képes leszek elfogadni és lezárni a múltban történt dolgokat talán megszűnnek a panaszaim is........Bocs,hogy lélekgyógyászatot csináltam a fórumból. :S

CukiKata Creative Commons License 2012.12.12 0 0 6048

Szia Cocer!

 

Az a baj,hogy nekem szinte folyamatosan megvannak a tünetek,csak nem figyelek oda rájuk.....3 éve már kissé idegesítő. Én sosem kaptam 2x40 mg gyógyszernél kevesebbet. Érdekes,hogy nekem a típusos reflux tünetek nem nagyon jelentkeznek...évekkel a diagnózis előtt igen. A gégész mindig mondja,hogy van lecsurgó váladékom( tenyésztették:teljesen steril) és elég csúnya lobos a garatom. Szerintük ez egy védekező reakció.....De már mi ellen védekezem több éve???? Azt mondja a gasztrós túl érzékeny a szervezetem....... A diétáimat meg nagyon betartom kivéve a napi egy kávé de nem igazán vagyok tőle rosszul.

Előzmény: Törölt nick (6047)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.12 0 0 6047

Szia CukiKata!

Évekkel  ezelőtt nekem is csak torokproblémám volt. Fel is kerestem  a gégészt. Miután elmondtam a panaszom, ő mondta, hogy valószínű refluxom van és el kellene mennem gasztros dokihoz. Elmentem.  Tükrözés után felirt  napi egy szem Nolpazát. A gyógyszert a mai napig is szedem. A torkom már nem ég és kapar, a gombóc  érzet elmúlt. Sok minden függ attól, hogy mit eszem, iszom.  Van amikor bűnözöm és akkor a problémáim felerősödnek.  

Előzmény: CukiKata (6046)
CukiKata Creative Commons License 2012.12.11 0 0 6046

Sziasztok ismét!

 

Ki az akinek a reflux csak gégészeti és garatproblémákat okoz??? Nekem gyomorégésem a 3 év alatt kb 10x ha volt,viszont a visszafolyást meg a feszítést azt érzem.Puffadásom sincs egy ideje szerencsére,inkább hányingerem szokott lenni de túl sűrűn. Ki mit használ a torokproblémákra? Próbáltam a sós-vizes öblögetést...időnként jó...a szopogatós tablettáknak nem sok értelme van.  Van,hogy annyira irritálja a garatom és a nyelvem oldalát,hogy alig tudok tőle beszélni....az,hogy a hangszálaimra rá van tapadva.....hát...időnként felköhögöm de a gombócomat azt sosem tudom "lenyelni".Már oda sem figyelek rá...... Valami tipp?????

CukiKata Creative Commons License 2012.12.11 0 0 6045

Sziasztok!

 

Másnak van gondja a hozzászólásokkal,mert az enyém folyton eltűnik az éterben.......Vagy minden mondat után menteni kell?????

Előzmény: CukiKata (6044)
CukiKata Creative Commons License 2012.12.11 0 0 6044

Már megint törlődött a monológom!!!! :S

a ködlovag Creative Commons License 2012.12.10 0 0 6043

Szia!

 

Te is azt a gyanúmat erősíted, hogy a szorongás és a depi van a háttérben... mindig csodálkoztam (irígykedtem?) azokon, akik reggel éhgyomorra kávéznak évtizedek óta és semmi baja a gyomruknak... Ha az ember agyban "nincs jól", az előbb-utóbb az egészségét is kikezdi, tehát sejtem, melyik úton kell(ene) elindulnom.

A kedélyjavítótól félek (amúgy erre a célra megiszok egy sört vagy két pohár vörösbort:)) bár tudom, ez is savat csinál), de a magnéziumot meg a neuromultivitamint szedem, köszi:)

A Rivotril nem tompít le? Ahhoz is hozzá lehet szokni, nem?

Előzmény: CukiKata (6041)
CukiKata Creative Commons License 2012.12.10 0 0 6042

Azt még elfelejtettem,hogy hányingered az a gyógyszertől is lehet de a refluxra elég jellemző tünet,még puffadással szokott járni a dolog de ez is átmeneti. Ha válszt szeretnél kapni kérdésedre keress: központi idegrendszer,motilitási zavar,háromosztatú-ideg,vagus nervus témakörökben és szerintem átfogó képet fogsz kapni,ha megérted az állapotod "természetét" sokkal könnyebb lesz. Viszont ilyen rövid lefutás alatt érdemes,arra is gondolni,hogy bekaptál vmi ki vírust,hiszen a mi immunrendszerünk ilyenkor egy kicsit gyengébben védekezik....

Előzmény: a ködlovag (6040)
CukiKata Creative Commons License 2012.12.10 0 0 6041

Szia Ködlovag!

 

Először is a az esomeprazol a leghatékonyabb gyomorsavcsökkentő...én is ezt szedem 2X40 mg-t kb 3-4 hét alatt hozott helyre. Engem ugyanezekkel a tünetekkel neurológushoz küldtek,ő pedig MRA-ra,ami teljesen negatív. Tudom,mert nekem is vannak ezek a tüneteim....a reflux és a depresszió,szorongás elválaszthatatlanok,valójában a legtöbbünknél nincs szervi oka a refluxnak,csak idegi alapú koordinációs zavarról van szó...és valójában a gyomrunknak nem is annyira van hozzá köze,mint a nyelőcső hibás "beidegződésének". Mindig hullámzó a teljesítmény...hol jobb,hol rosszabb lesz de a depi felerősíti a tüneteket.Én a gasztrósommal beszéltem meg,hogy átmenetileg Rivotrilt szedek (0,5mg),mert ez jótékonyan hat erre a bizonyos koordinációs zavarra.Nekem működik! Perisztaltikát fokozó gyogyszerek is hatásosak (nekem volt Domperidon de sajna le kellett álllni,mert olyan mellékhatást váltott ki nálam,ami ritka és nagyon nem okés,mivel hat az agyban a prolaktin termelésre).Ez a "veszély szerencsére Nálad nem áll fenn. :) Viszont azt mondom önmagában egy gyógyszertől sem lehet "meggyógyulni"...kivéve,ha bakteriális fertőzésed van,az anti-biotikumtól.... :) :) Én mindig örülök a jobb időszakoknak és átvészelem a rosszabbakat,mert jön magától......De bízzunk az orvostudomány fejlődésében! Szerintem beszéld meg a dokiddal,hogy vmi "feszkó oldót" adjon de csak átmenetileg,mert nagyon könnyű hozzászokni. És ne felejts el magnéziumot és B-vitamin készítményt szedni,mert a ppi-k gátolják a felszívódásukat és a túlsavasodott szervezet a magnéziumot és kálciumot vonja ki a szervezetből kompenzálásra! Remélem segítettem. Egy volt e.ü-s.....

Előzmény: a ködlovag (6040)
a ködlovag Creative Commons License 2012.12.09 0 0 6040

Üdv mindenkinek!

Mint a témában járatosak, talán tudtok segíteni.

37 múltam, huszonéves korom óta szenvedek refluxtól, eleinte quamatellel, majd controloccal kezeltem (van gyógyszerész a családban, tőle kaptam ezeket, illetve orvos is javasolta). Nyár végén égni kezdett megint a nyelőcsövem és állandóan büfögnöm kell. 2x 40-es controlocot szedtem, de már nem használt. Elmentem orvoshoz, azt mondta egyelőre még nem muszáj tükrözni, kipróbálunk egy másik hatóanyagú savkötőt és majd meglátjuk. Esomeprazolt írt fel (2x 40) és hozzá motiliumot. Egy hétig javulást vettem észre, nem ég a nyelőcsövem vagy csak alig csak a büfögés maradt. Viszont négy napja elkezdett fájni a fejem, hasam, és hányingerem van, aludnék állandóan és a hangulatom is rossz. Szerintetek lehetséges, hogy ezek a tünetek valamelyik (vagy mindkettő) gyógyszer mellékhatásai? Tapasztaltatok hasonlót ezek szedésekor?

Vagy a stressz, depresszió is okozhat ilyet? A reflux biztos ettől van, a doki is mondta, sajnos tavasszal elküldtek a munkahelyemről, azóta itthon vagyok (egyedül élek), társhiánytól is szenvedek és csak őrlődök és nem tudok kilábalni.

Köszönöm a válaszokat előre is.

CukiKata Creative Commons License 2012.12.07 0 0 6039

Sziasztok!

Már kétszer írtam hosszabb terjedelmű választ és vhogyan mindig eltűnik.....Kiváncsi vagyok ez megjelenik-e?

vicunye Creative Commons License 2012.12.03 0 0 6038

Szia!  Figyelj, nekünk refluosoknak, paleolilag a legfontosabb a gabonfelek kiiktatasa, es a szenhidrat egyebiranti lecsokkentese, a krumpli is szenhidrat, de szerintem ha kikiserletezed a szamodra megfelelo mennyisegu szenhidratot, akkor belefer, keves.  Ok, hogy szogoruan veve paleolilag tiszta méreg......  Az elejen ossze-vissza vettem en is mindenfele lisztet, madulaliszt, makliszt, meg lenmagliszt, stb......Aztan arra jutottam veluk, hogy tiszta hasmenesem lett tole......  ha sikerul sutnod jo kenyerfeleseget, gondolj ramn legyel kedves, foleg akkor ha nem lesz hasmenesed.  A Szendi Gabor egyik jo mondasat megjegyeztem, miszerint amig a kja korul jar az agyunik, addig nem lesz paleo....

En mara eljutottam odaig, hogy ilyeneket eszem, hus csak ugy magaban, koret ha van zoldseg, ha oylan helyen vagyok, megeszem a krumplit-etterem, de keveset......felvagott, magaban, sajtot szigoruan eszem!  Levesek, amit te kremlevesnek irsz, eleg csak szetnyomni benne a krumplit, kettot, es kesz.  De most hogy mondod a kokuszlisztet en is megprobalhatom, bar szeritemn iszonyu ize van, masreszrol, ha a zoldsegeket a botmixerrel oszemixeled, nem is kell semmivel se besuriteni-en hasznalok tejfolt, lehet hogy a laktozmentes is jobb nekunk.

lenyeg hogy en abbahagytam egyelore a paleo szakacskonyvek bujasat, mert faraszto.......Es nem jarhat az agyam a kaja korul.....:-)))))  ja, banan a legfobb szenhidrat forrasom, azt hiszem.  sok sikert!

 

Emlitettem, hog nekem nincs nyelocso felmarodasom, hanem a gégémet piszkálja a savas goz, nem akarom elkiabalni, de most hogy az orrsovenyemet megoperaltattam, odaig jutottam, hog nincs az a fura erzes a gége környékén,  de meg nem teljesen jo az orrom, mert meg csak egy honapja mutottek, es meg nem szelel tokeletesen......  A rossz orrszellozes miatt a gégém különösen érzékennyé vált a refluxos gözökre, ez a bajom, illetve ez volt......  majd ha három hónap mulva is jól leszek, akkor jo lesz:-)))))

Előzmény: Ria56 (6035)
CukiKata Creative Commons License 2012.11.30 0 0 6037

Sziasztok!

 

Kinek van idegi alapon a refluxa? A szervi eredetű durvább elváltozásokkal jár(sajnos),mint a pszichés,viszont utóbbit nehezebb kezelni és elvileg nem használ rá a műtét sem.Ezért érdekelne a TIF technika. Természetesen ez az állapot szorongással párosul- (bár szerintem minden reflux betegnél)-,ami felerősíti a tüneteket.Én gyakorlatilag sosem vagyok tünetmentes....:S

banmari Creative Commons License 2012.11.30 0 0 6036

Szia Ria!

Tegnap jöttem haza a belgyógyászatról, ahol elvégezték a műtét utáni 3 hónapos kontroll vizsgálatokat (ezek válogatott kínzásokból állnak), de megállapították, hogy teljesen jól sikerült a műtét - ezt én is csak megerősíteni tudom, mert teljesen jól vagyok. Minden előző, hosszú éveken át fennálló tünetem, közte az állandó köhögés is, teljesen megszünt. Nem kell savlekötőt sem szednem!!!!!!! Ezek után csak biztatni tudlak a műtétre, nekem bejött. 

Jó egészséget mindenkinek!

Ria56 Creative Commons License 2012.11.30 0 0 6035

Köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat és műtéti beszámolót! Megfontolandó, de azért próbálkozom még a diétát illetően. Kedves Vicunye! Amit írtál a paleolit táplálkozást illetően, éppen mostanában fokozatosan kezdek rátérni egy kolleganőm tanácsára. Fogyott is tőle és nagyon finom dolgokat tud enni, ezt még én is be tudnám talán tartani. A krumpli elhagyása ugyan nagy szívfájdalmat okoz, dehát valamit valamiért. Nem feltételnül a fogyás miatt, mert 66 kg vagyok, bár ez sem olyan kevés, hanem hogy ne terheljem túl a gyomromat és talán akkor a rekeszsérv állapotán is tudok valamennyit javítani. Legalábbis laikusként remélem. Be kell szereznem még a Xilit-et cukor helyett /remélem, jól írtam/ és kókuszport, hogy ezzel a krémleveseket készítsem. Szuper kenyér receptet is kaptam csak magokat ledarálva készül, nincs benne sem liszt, sem élesztő és nagyon egyszerű.

Kedves Tiktak20! Örültem a műtéttel kapcsolatos tájékoztatásodnak, mert ha mégis arra kerülne a sor, akkor én is erre a klinikára fogok menni, hogy a sok kellemetlen dolgot elkerüljem. Addig még köhögök, de hátha segít a paleolit diéta. MIndenkinek jobbulást kívánok!

tiktak20 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 6034

Szia Ria!

 

Nagyon régen nem jártam erre, mivel egyáltalán nincsen panaszom. Engem az I.Seb.Klinikán mütöttek, már lassan 2 éve, rekeszsérvvel - amely a fél gyomromat tette ki-és természetes velejárója a reflux. Dec.-ben volt egy tükrözés, ahol az operáló orvos is jelen volt, jan.-ban mütét elött egy héttel vér-vizelet-ekg- és röntgen vizsgálat.

Hétfői napon befeküdtem, kedden mütöttek, ott már semmilyen vizsgálatot nem végeztek, és operáció után még infuzió sem ment, tehát az égadta világon nem volt semmilyen kellemetlen élményem. De biztos, hogy intézmény válogatja, mert a legtöbben azt írták, hogy volt előtte 24 órás ph mérés(ilyenben nekem a 11 év alatt egyáltalán nem volt részem) esetleg katéter, gyomorszonda és infuzió, ilyesmiről egyáltalán nem tudok beszámolni.

Előzmény: Ria56 (6024)
CukiKata Creative Commons License 2012.11.19 0 0 6032

Sziasztok! Új vagyok a fórumon de a refluxban sajnos már nem. 20 éve (gyerekkorom óta) inzulinos cukorbeteg vagyok.Szerencsére,kemény munkával két egészséges gyerekem van és tervezünk harmadikat. A rekeszizmom "gyárilag" magasabban áll és ráadásul "hyperérzékenyen" reagál a szervezetem mindenféle változásra.Hogy ez rossz vagy jó az költői kérdés. Egészségügyben dolgoztam krónikus osztályon így,mint beteg,mint ápoló tudom szemlélni a dolgokat. Lassan 3 éve szedem a protonpumpa-gátlókat,most éppen Ulprix 2x40 mg de előtte volt Pazolexa,Rabyprex,Emozul,Controloc,No-acid...stb.A Pazolexán és az Ulprixon kívül a többi nem bizonyult hatásosnak.De a ppi-k a regurgitációt nem akadályozzák meg,tehát az irritáció a nyelőcsőben ugyanúgy jelentkezik/ill.megmarad.Vaószínűleg mindegyik reflux betegnek ez okoz problémát. Kérdésem az lenne,hogy van-e valakinek tapasztalata a TIF típusú műtéti eljárással kapcsolatban? Ez az,amikor egy billenő billentyűt ültetnek be a gyomorszájhoz a nyelőcsövön keresztül. Válaszokat előre is köszönöm!

vavamama Creative Commons License 2012.11.18 0 0 6031

Az orvosod hasznos tanácsokat adott. Fontos még hogy inkább gyakran egyél kevesebbet hogy ne legyen nyomás a gyomorszájon. Én azt tapsztalatam ki, hogy akkor nincs gondom, ha annyit eszek hogy még azt érzem hogy ennék még, de tulajdonképpen már nem vagyok éhes. Na itt állok meg. Ezt úgy oldom meg, hogy előre kiporciózom az adagomat és nem teszem ki az egészet az asztalra. Az hogy mit ehetsz sajnos magadon kell kikísérletezni. De a cukrot tartalmazó ételeket jobb kerülni, illetve csökkenteni. Nekem pl. a túró, a mák, a prézlis dolgok felbobják a savamat és feljön a nyelőcsőbe. Ezekből ha nagyon megkívánom, csak keveset eszek. Az ágyláb a fejrésznél nekem is meg van emelve, este 6 után nem eszem. Most már több mint egy éve ppi -t sem szedek. A köhögésre langyos sós vizes gargalizálást vagy Salvus toroksprax -t használok, mivel a sav eléggé igénybe veszi a garatomat. Évente egy-két alkommal csinálok gyógyteás kúrát pl. Mecsek gyomor teakeverékkel. Most a zöldárpa kapszulát szedem. Ezekkel elfogadható állapotban vagyok. Úgy van ahogy a doki mondta, ki kell kísérletezned ami neked beválik és abban is időnként változtatni kell, mert ami egy éve jó volt most nem biztos hogy az.

 

Előzmény: marics (6030)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!